Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Újra a segítségeteket kérném Tőletek. :)

Az a kérdés merült fel bennem, hogy aki PCO-s az lisztérzékeny is egyben?
Bátyámról nem rég derült ki, hogy lisztérzékeny, én meg PCO-s vagyok. Vajon egy betegségről beszélünk??

KépKép
charlott
 
 


Sziasztok!

Charlott: Sztem nincs összefüggés a kettő között...

Egy kérdés: Nincs valakinek eladó Lego Duplo csomagja? Valami horribilis ára van az újnak :(
Most teszveszelek mag vaterázok, de ha itt valaki esetleg meg akar tőle szabadulni, az szóljon ;)

Köszike!

Kép

Kép
bettica
 
 


bettica: Sajnos nincs eladó duplonk, de itt békáson van egy bolt, ahol akciósak a legok. Ha érdekel valamilyen csomag, akkor írd meg priviben és a jövő héten megnézem neked, hogy mennyibe kerül.
vicky79
Budapest III. kerület
 
 

 
 

Békás??? Én is ott lakom :D Hol van ez az üzlet?

Kép

Kép
bettica
 
 


bettica: Te is békási vagy??? Hogy hogy nem találkoztunk még? Vagy lehet hogy már igen? Az üzlet a duna felőli oldalon van az otp mellett. A fodrászat meg az ékszerbolt mellett van. De mondom azt nem tudom, hogy mennyire akciósak.
vicky79
Budapest III. kerület
 
 


Az OTP mellett nem vmi pékség van?
Hmm, tényleg érdekes, hogy még nem találkoztunk, illetve hogy nem tudtuk ;)
Ha gondolod, majd összefuthatunk ;)
Lehet délután lemegyek a piacra, ha apa hazaér és akkor megnézem azt a boltot. Itt a telep másik végén (szintén a Duna felőli oldalon, de a Bp. határ felőli részen, a busz végállomásnál) van egy játék diszkont, de az áraik olyanok, hogy nem is értem a diszkont elnevezés honnan jött nekik :twisted:

Kép

Kép
bettica
 
 


Sziasztok!

Én is szavaztam.Úgy vettem észre, ha kis idő múlva visszatérek az oldalra, tudok újra szavazni.
Szóval nyomkodni fogom szorgalmasan :D :D :D
ezoterike
 
 


Jah, én is szavaztam ám :)

Kép

Kép
bettica
 
 


Sziasztok!
Bettica!Írtam tegnap pü-t!Játék ügyben!
kandi72
Budapest III. kerület
 
 


Kandi, én nem kaptam pü-t :(

Kép

Kép
bettica
 
 


bettica: Mi a ZSKF mellett lakunk. Az otp mellett befelé van egy fodrászat, mellette egy irodaszer, utána van azt hiszem az ékszerbolt és mellette a játékbolt. Majd számolj be légyszi hogy ezek mennyire jó árak, mert ha jó, akkor majd én is itt veszek legót.
vicky79
Budapest III. kerület
 
 


Vicky & Bettica Ti egymás mellett laktok,na Én meg ott dolgozok! :-)))))

Bettica!Pedig küldtem...na majd megnézem...amúgy nem titok amit írtam....van egy csaj Budakalászon és piti áron árulja a Duplókat...Mi Tőle szoktunk venni....van listája,árjegyzéke....teszveszen is árul....de mi felhívjuk és megyünk...egy egész szekrénye van tele mindennel....!Szólja ha érdekel,írom az elérhetőségét!

Vicky!A fotósnál lehet kapni a Lego-Duplót....Őket ismerem,bölcsinek mindig Tőlük vettük a nagy dobozosokat...olcsóbb....de ha nem kell vadi új...szólj!
kandi72
Budapest III. kerület
 
 


Kandi: jöhet az elérhetőség! Apával megbeszéltük, hogy majd "normál" legot veszünk, azt tovább tudja használni majd... Még várunk vele pár hónapot (vagy amÍg anyagilag egyenesbe jövünk) és akkor beruházunk egy nagyobb vödörnyire :) Addig elteszem az elérhetőségét (a teszveszes nevét is add meg lszi, megnézem milyen van ;) )
Köszi

Kép

Kép
bettica
 
 


Szia Kandi!

Ennek a Dupló-s csajszinak az elérhetőségét megírnád nekem?

Sógórnóm szeretne sok duplót a kislányának...

Köszi előre is.
ezoterike
 
 


kandi: Duplos csaj elérhetősége is érdekelne és az eladó duplo is, bár nem én akartam venni. De felkeltetted az érdeklődésemet. Merre dolgozol?
vicky79
Budapest III. kerület
 
 


http://teszvesz.hu/show_user_auctions.php?uid=15540789
Számát ,címét inkább priviben küldöm...jó csajszik!?!
kandi72
Budapest III. kerület
 
 


Elküldtem !
Tud rólatok,megkérdeztem....vár benneteket !is!
kandi72
Budapest III. kerület
 
 


kandi: Köszi, akkor a privis kérdésem tárgytalan, csak azt olvastam el először.
vicky79
Budapest III. kerület
 
 


Vicky!
Azé jó,hogy mi a teszvesz miatt taliztunk először!nem????
-elküldtem a pü-t is...aki a lakótelep elején van,azok vadi újak...ezek nem!
pusza
kandi72
Budapest III. kerület
 
 


http://www.ogyi.hu/dynamic/vigantol39207_5_2010_1.pdf

jó nem? a miénk persze benne van :evil: :evil: :evil: :evil:

Kép
gota79
 
 


Gota!

Erről én is hallottam, meg is kérdeztem a patikust, az összes magyarországi szériát(ilyen gumis cseppentőset) bevonták, tehát minden széria szám szerepel a levélben, ezt az anyagot a külföldi szériákban találták, és most biztonsági okokból vonták be itthon is, gondolom bevizsgálják.
Addig meg valami tablettás formát lehet felíratni.
ezoterike
 
 


Kandi, köszi!

Szerencsére én multivitamint vettem még a múlt héten Bencének, abban van D vitamin, igy még nem kellett kiváltanom az újabb receptet a Vigantolra. Egyébként meg állÍtólag nem okoz problémát a benne lévő anyag. :roll: Reméljük, hogy ez igy van. A tavalyi nekünk is ilyen fajta cseppentős volt...
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára bettica 2010.10.12 13:44-kor.

Kép

Kép
bettica
 
 


Bettica!
13DPO?
kandi72
Budapest III. kerület
 
 


Igen, de nem kell izgulni ;) Most nem gyúrunk kistesóra (még :D )

Kép

Kép
bettica
 
 


kandi: Mi találkoztunk már személyesen?
vicky79
Budapest III. kerület
 
 


Vicky!
teszvesz: Vicky1979 ???
Nem hozzád vittem fel egy csomit-plüss bohóc-cumi láncok? (a ház mögött taliztunk) és a bölcsit is beszéltük?
Ne mááá Én vagyok zizi?Nem Te voltál?Akkor bocsi,ha hülyeséget beszélek!!!!!!
:lol: :D
kandi72
Budapest III. kerület
 
 


Bettica! Jaaaaaaa...azt hittem,éles hónap! :wink:
kandi72
Budapest III. kerület
 
 


kandi: AZ VAGY TE??? Persze hogy találkoztunk, nem raktam össze. De jó, már itt izgultam, hogy nehogy eltüntessem a mail címedet. Hogy mik vannak. Pedig egy kicsit még ismerős is voltál, csak nem tudtam hogy honnan. Hát ennek most nagyon örülök. Te mikor jössz vissza a bölcsibe dolgozni?
vicky79
Budapest III. kerület
 
 




Szija Vicky!
Aha.....csak csodálkoztam,hogy nevem alapján stb. nem raktad össze...de nem bírtam ki...már azt hittem hariztál valamiért Rám!
Én csak ha Bebus betölti a 3-at,ill.kiveszem a szabikat a 4évre utána szándékozok csak vissza menni.....ha Apa tudja szponzorálni!!!

na pusza
kandi72
Budapest III. kerület
 
 


kandi: Dehogy is haragszom. Eszembe sem jutott hogy te lehetsz. Tök jó hogy találkoztunk, össze futthatnánk máskor is.
vicky79
Budapest III. kerület
 
 


:-)
Én is a nevedből következtettem utána!mármint nick nevedből!!!
Rendicsek...Én sokat sétálok B.megyeren is!Na majd megbeszélünk talit!
:wink: :lol:
kandi72
Budapest III. kerület
 
 


kandi: Akkor neked a nick neved alapján most volt a szülinapod? Ha igen, akkor boldog szülinapot.
vicky79
Budapest III. kerület
 
 


Köszönöm szépen ,igen minden 10-es volt....csak az éveim száma nem sajna.... :lol:
kandi72
Budapest III. kerület
 
 


Kandi,

utólag is boldog születésnapot!

Kép
gota79
 
 


enyém gyerek beteg. reggel lázas volt, és volt egy kis hasmarsa is. kapott egy kupot, most alszik. délután megyünk a dokihoz, bár remélem a foga miatt van. az evéssel viszont teljesen kikészít. alig akar enni mostanság. lehet ez is a fogzás miatt van?
nekik amúgy most hogy kell enni? elvileg ha már végigalussza az éjszakát reggel, este táp, délben főzelék, délután tejpép és gyümölcs?
mondjuk én adok neki éjszaka is enni, akkor eszik a legjobban, illetve mikor nem adtam fogyott. kész vagyok...

mai kajája:
4.10: 120ml táp
9.10: 80ml táp
11.30: 9 dkg főzelék

szerintem ez elég kevés.
ja és az ivásról nem is beszéljünk. csak akkor hajlandó inni, ha már éhes lenne, és kaja helyett adok neki teát. azt is csak cukorral :oops: :oops: issza, a vizet, illetve a teát cukor nélkül még annyira sem. lehet megpróbálom éjszaka, hogy táp helyett teát adok neki. ezen már gondolkoztam korábban is, csak azon voltam, hogy így is elég keveset eszik, adjak neki még kevesebbet? de a folyadék is nagyon kell. nem tudom

Kép
gota79
 
 


gota: Leírom Barbus hogy eszik. Ő most kb. 7 kiló.

6-210 ml táp
9:30- gyümölcs (pl. egy banán volt ma, de ha összetörtem akkor volt hogy kettőt is megevett belőle)
13:30-190 gr-os bébiétel, valami húsos vagy főzelék
17 körül- tejpép, én úgy szoktam, hogy 80 ml tejpép+120 ml víz
19:30-210 ml táp

Egyenlőre ez elégnek tűnik neki. És néha nassol a miénkből túrót, joghurtot, kiflit, kenyeret, szőlőt ilyesmit. Inni nálam megissza a vizet, de mikor nem nagyon akarja, akkor hígított gyümölcslét adok neki. Én a helyedben már nem etetném éjszaka Rebekát, csak kérdés hogy elég-e neki a tea. Ki kell próbálni.
vicky79
Budapest III. kerület
 
 


Hali.

Gota en sem etetnem ejjel,ha nem ebredne fel akkor tuti nem ehes.

Nalunk igy alakul.

reggeli:125ml tej
uzsi 11korul,pl egy alma+valami(banan,cekla)
13korul:125ml tej vagy tapszer
15:30 kor ebed,valami fozi husival.
17korul vagy kap tapit vagy nem attol fugg hogy izlet az ebed.
19korul vacsi:valamilyen pep.
aztan furdes utan kap tapszert altalaban 250et megiszik meg ejjel meg 250et.
O eleg sokat iszik tapszert illetve tejet.most probalgatjuk leszoktatni az ejelli eveszetrol.Vizet teat nem fogadja el egyaltalan se cukrozottan se anelkul.

Kép
monyo83
 
 


Szerkesztettem a hsz-t, mert egy "picit" benéztem a dolgokat ;)

Gota: Nálunk ennyi idősen kb. igy volt (ha gondolod megnézem pontosabban is, de sztem nagyából ez volt a felállás, ami bevált, ahhoz, hogy ne keljen fel éjjel sokszor enni):
reggeli valami tejpép vagy tápszer, kb 250.
tiz körül kapott gyümölcsöt, esetleg babakeksszel vagy piskótával
ebédre egy körül főzi husival, szintén kb 250, de nem volt ritka a 300 is, bár Bence elég nagy baba volt...
uzsi 3-4 körül volt ismét gyümi formájában
vacsi tejpép kb 7kor vagy előbb, ha megéhezett
9 körül tápszer, kb 250.
Éjjel 1x kelt 1-2 körül kb 250 tápit evett akkor.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára bettica 2010.10.17 07:10-kor.

Kép

Kép
bettica
 
 


Gota!
Köszike!!!!!!!!!!!
kandi72
Budapest III. kerület
 
 


Jókat derülök az írásaitokon! :-)
Nekem Bebe még mindig igény szerint szopik,ill . éjjel is 2és fél-3óránként szopizik...vagyis napi vagy 12x!és csak csipeget(nem eszik teljes adagot)...szopit nem tudjuk elhagyni!
Lehet mire leszokik a ciciről,addigra adhatok majd Neki rántott keszeget is!
:lol: :lol: :wink:
kandi72
Budapest III. kerület
 
 


kandi: És hogy bírod ezt? Több mint egy éve nem aludtál 3 óránál többet? Még belegondolni is szörnyű. És hogy nem nagyon hagyhatod másra a picit, mert mi van ha éhes lesz. Én nem tudtam volna megcsinálni a jogsit ha apa nem tudott volna vigyázni Barbusra. Mondjuk még nincs meg minden vizsgám, de már látom a végét.
vicky79
Budapest III. kerület
 
 


Köszi lányok!

tényleg ki kell tapasztalni. mától ki akarom próbálni, hogy éjszaka teát kap ha felkel, lehet így reggel is többet enne. majd meglátjuk.

Kép
gota79
 
 


Kandi, na ehhez azért igazi kitartás kell... Lehet, tényleg szükség lesz arra, hogy 3-4 éves koráig otthon maradj ;) Viszont gondolom, hogy akkor lényegesen kevesebbet beteg. Fogalmam sincs, hogy csinálod...
Ha taliztok, szóljatok nekem is... Ha itthon vagyok már a munkából, szivesen összefutnék veletek. Bár lehet, hogy ti délelőtt akartok / tudtok talizni, de akkoris, hátha ;)

Áh, de hüle vagyok! Nem Monyónál van az evéssel a baj, hanem Gotánál... Ennyire benézni :( Bocsika.
Gota: Esetleg másik tápszer? Nem lehet, hogy a mostani nem Ízlik neki? Háziorvos mit mondott? Lehet elvinném hozzá, mert ha ennyire keveset eszik, sok minden lehet a háttérben... Nálunk most láz és minden egyéb tünet nélkül, "csak" nem evett Bence. Elvittem dokihoz, mert már nagyon gyanus volt és kiderült a füle volt a ludas.
A folyadék: ha van elég pisis pelus, akkor nem kell miatta aggódni. Nem iszik, akkor nem iszik. Esetleg napközben kinálgatod többször tápszerrel? Hátha csak többször keveset enne....

Kép

Kép
bettica
 
 


Kandi,hu az nem semmi hogy meg mindig szoptatsz.
Probaltad leszoktatni az ejszakai evesrol?

Nekunk ez a nagy problemank hogy ejel is felkel minimum 3szor,meg soha nem aludta a az ejszakat.
Most sikerult 250re levinni az ejelli adagjat,eddig 500ml benyomott egy ejjel ami szerintem brutal sok.

Gota.amit adsz neki gyumit,szivesen eszi?hanyszor kap egy nap?

Kép
monyo83
 
 


Monyo: Ugye minden gyerek más. Van olyan gyerek, aki már egészen picinek is képes volt egyhuzamban 6-8 órát is aludni éjjel, van aki viszont éjjel is felkel 3 óránként. Bence még 1 évesen is volt, hogy 2x evett éjjel. Annyiban jó volt, hogy ő csak nyöszögött egy kicsit, amint megette az adagját, már fordult is hasra és aludt tovább.
Olvastam olyat, hogy a gyerek éjjel azért eszik többet, többször, mert nap közben annyi inger éri, hogy nem "ér rá" enni. Eszik annyit, amennyi ahhoz kell, hogy már ne legyen éhes. Éjjel viszont nincs mi lefoglalja, nyugodtan meg tudja enni az adagját... A jó hir, hogy ez el fog múlni.
Az kezdésnek jó lehet, hogy először teával, vizzel kinálod, amikor éjjel felkel. Ha nem éhes, csak szomjas akkor az is elég neki. Viszont, ha tényleg éhes éjjel, akkor többször vissza fog ébredni. Érdemes először egy határidőt szabni: pl. hajnali 2 kor kap tápszert, azon kivül viszont csak inni... Pár nap alatt be fog állni, elfogadja hogy ez igy van és nem is fog többször kelni. Annak viszont semmi értelme, hogy most leszoktasd az éjszakai evésről, mert van, hogy még ennyi idősen szüksége van rá (nem ezt vettem ki a szavaidból, ha jól értem, csak kevesebbszer szeretnél kelni). Sajnos mi nem tartozunk azon szerencsések közé, akiknek a gyermeke éjjel nem kel enni ;) . Ezt el kell fogadni. Bence akkor szokott le az éjszakai evésről, amikor visszamentem dolgozni, pontosan attól a naptól nem kelt éjjel enni (ez kb. 16 hónaposan volt). Kétségbe is voltam rendesen esve, hogy miként fogom magam kipihenni, ha éjjel fel kell kelnem etetni őt...

Kép

Kép
bettica
 
 


Sziasztok!
Hát hogy bírom...egyrészről,imádok szoptatni...nem költöttem még egy forintot se tápszerre...kutya ivott meg vagy 15liter tejet,amit lefagyasztottam a biztonság kedvéért (szájsebészeti műtét miatt...ami még elmaradt)...másrészről,mindig kéznél van....igény szerint annyit és annyiszor szopik....ami ugye...a tápszer igénynél jár egy két macerával(újat készíteni...elmenni valahova akkor kalkulálni )stb. szóval ez előny....
Hátrány...egy szobában alszunk Apa+Én+Bebe sőt egy ágyban...a hálónkba nem fér be egy kiságy se...nagy az ágyunk 2mx2m és meg is van toldva oldalt...
Ugye Bebe akkor jött,amikor az egész lakást átalakítottuk hármunkra...beépített szekrények mindenhova...szóval nem tudunk egyet kivinni....stb.
-és éjjel ha szopni akar,akkor csak oda fordulok...szopik és alszik tovább....nem sír soha,csak azt mondja GÍÍÍGÍÍÍ ....férjem se kell fel rá így!
DE nem is lenne kire hagynom....így ez sem jelent problémát!-na meg nem is akarom!
Csak magamon érzem,hogy eligénytelenedtem!Nem tudok fodrászhoz menni-szolizni stb. na de majd jövőre....addig még laza leszek....utána bekeményítek! :-)
DEDEDE Én vállaltam...
-bölcsibe meg azért se megyek még vissza,mert ugyan ennyit kapnék szó szerint ,csak éppen más 14gyerekével kéne foglalkoznom egész nap és kimaradnék a sajátomból!

Na de nem akarok panaszkodni!!!Imádom,így ahogy van....szeretem az életemet!!!

Szép napot Nektek és kitartás!
:wink: :lol:
kandi72
Budapest III. kerület
 
 


Hát nekem kínszenvedés volt a szoptatás már az első naptól fogva, mert Barbus nem akart szopni rendesen. Szívott kettőt és utána jött az ordítás, mert nem jött rögtön a tej. Ezután maradt a fejés és az üvegből etetés. Sajnos így elég hamar elapadt a tejem. Ha tudtam volna hogy Kandinak ennyi tejcsi van akkor inkább fizettem volna neki a tápszer helyett. Így is kaptunk fagyasztott tejet.
vicky79
Budapest III. kerület
 
 


Ja és Barbus már jó régóta végig alussza az éjszakát. Most hogy a foga miatt többször ébredt nagyon kikészültem. Nem is tudom hogy lehet ezt bírni.
vicky79
Budapest III. kerület
 
 


Vicky!Hirdettem a teszveszen is,hogy ingyen adom!!!!!!Senki nem jelentkezett...vagyis 1lányzó,itt a babaneten...de Neki beteg volt a babája és tönkre tették a belecskéit is....így áll. még az anyatejet is eltiltották Tőle....így maradt a kutya!Szépen meg is hízott! :wink: Ordítás...az nálunk is volt...de nem zavart...amikor megindult a tejem...bele tuszkoltam a szájába vissza és azonnal ivott...lassan rájött,hogy ez így működik....és ez így van mai napig is....csak most már rutinos...szívogatja...elkezd hablatyolni,mutogat stb. kb. mikor megindul a tejem vissza cuppan a cickóra! :lol: Barátnőm nagyon sokat költ tápszerre....de Én ma már nem vagyok hajlandó fejni...ameddig meg volt sok a fagyóban....addig meg még volt teje!
kandi72
Budapest III. kerület
 
 


Vicky,ki lehet birni mert nem tehetsz mast.egyhuzamban 4oranal tobbet soha nem alszom,ez megy egy eve,azelott pisilni keltem fel terhesen.
Napkozben nem tudok alundi,keptelen vagyok ra.

bettika,sokszor nem azert kel fel mert ehes,hanem mert kiesik az a rohadt cumi,Mult ejszaka 5szor kelt,ebbol ketszer evett.Ha adok neki enni akkor konebben visszaalszik.
Teat,sehogysem akarja elfogadni.
A rengeteg ivaszatrol ugy szoktatuk le hogy fele annyi tapszert tetunk a vizbe mint amenyit kell,egy het alatt 500ml rol lejottunk 250ml re.Szepen hozazszokott gyomra hogy nem ejjel kajalunk.

Igazabol azert szeretnem hogy ataludja az ejjelt,mert szeretnek visszakoltozni apahoz.Mi kulon szobaban alszunk,apa kulon,nem nagyon jo ez igy.

Kép
monyo83
 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?