Új privát üzeneted érkezett!

voltam gmailen

Samu albumanagyon édes!!
Gabi hasonfekve :) ugy imadom, amikor ezzel az arckifejezéssel néznek!
Peti milyen tisztan eszik!!!

és jot nevettem azon, "amit eddig még nem tudtal"... gondolom mindenki naprol napra gyujti a tapasztalatokat hozza... :) amin késobb mar csak mosolyogni fog
s.orsi
 
 


Marti
koszmora beolajozni a fejét fél oraval furdés elott, kis sapkat rahuzni és furdéskor lemosni, utana szépen le lehet kefélni a nagyjat

Norinak drukk, h az oltas utan most mar nyugi legyen
s.orsi
 
 


Orsi
Köszönöm szépen, ma akkor így fürdünk. Oltás után eddig mindig nyügi volt 4-5 napig, szóval erre készülök, de hátha ezúttal megússzuk :).

Voltam én is gmailen, minden babó gyönyörű, ha lesz időm, én is töltök le képeket, és küldöm. Samu albuma tényleg nagyon aranyos, ügyes vagy Barba! :) Peti videókat is megnéztem, tényleg nagyon tüchtig a fiatalúr :lol:.

Ja, azt már akartam írni / kérdezni, csak mindig elfelejtem. Másnál is van, hogy a babó elsírja magát idegenek láttán? Nálunk most már rendszeres, hogy ha valaki jön hozzánk (akár a nagyszülők is), vagy mi megyünk valahova, amikor először látja Nóri az idegen arcot, mindig elbőgi magát...most hétvégén olyan bömbit levágott a nagyszülei láttán, hogy alig tudtam megnyugtatni. Aztán, ha megnyugodott, akkor már vigyorog nagyokat, de minden találkozás így indul, mindenkivel... :shock: Kéne aggódnom szerintetek?
kovmarti
 
 

 
 

Marti
talan fentebb olvastad, hog yElisa a sajat apjat igy fogadta 6 nap tavollét utan. elméletileg csak 8 honapos koruk korul "kellene" igy viselkedniuk, de elofordul ugy latszik hamarabb is... szerintem aggodalomra nincs ok.
s.orsi
 
 


Na én is eljutottam a gmailre, néztem Petivideókat, haláli arckifejezései vannak Petinek, nagyon édes a steppelés is, olyan mintha pillanatok múlva felrepülne a cyberszéke :)

Na meg Samu és Gabi is hihetetlen aranyosak, nagyok, ja és asszem még Bubu volt új nekem, Mayday nagyon édesek vagytok a közös képen.

Márti, Bori is tisztára megijed az új arcoktól, azonnal elkezd görbíteni, kell, hogy lásson engem is, akkor nyugi van.

Hát ez a mozgásos dolog érdekes, én ugye hozzászoktam a fiamnál, hogy mindent ráérősen csinált, Borinál ezért nem is nagyon figyelem a "tankönyveket". Szóval hason levan egy darabig, a játékokkal még nem tud igazán klasszikusan játszani, van, hogy megfogja, de ráteszi a fejét és annyi. Forogni még nem tud, csak kitolja magát nyújtott karokkal hason, hátáról oldalra elfordul, azt már írtam, de még teljesen a hasára nem tud átfordulni. Kúszás közelében sincs, az azért még nagyon korai lenne sztem.

Orsi, ez az ébresztő dolog nálunk is probléma, bár kicsit másképpen. Szóval a férjem olyan fél 7 körülre állítja be az órát, de képtelen felkelni, ezért szundiztatja a telefonját 10 percenként. A múltkor már nagyon kiakadtam ezért rá, főleg, mert ő meg sem hallja (!!!), én meg nem tudok aludni tőle. Aztán meg szépen sorjában a gyerekek is felkeltek.

Seidelm, atya ég, hatalmas babátok van, magasak vagytok ti is? Sütőtök almából szerintem max a sütőtöktől lehetett baja Ádinak, bár én úgy tudom az is elég ártalmatlan zöldségféle. Sajnálom mindenesetre, próbálkozz még vele, mert tele van tök sok jó dologgal, csomó vitamin, meg karotin, az én fiam nagyon szerette, jó sárga is volt tőle. :) Megyünk sétálni, itthon van a férjem...
monde
 
 


Balu túl van az oltáson.Hát szegénykémnek nagyon fájt,még sosem sírt így :( Nagyon sajnáltam,alig lehetett megvigasztalni.Volt mérés is,6100gramm a kis drága :) Hosszt nem mértek,mert sepertek kifelé,így még kérdezni se sok esélyem volt.. :S
Aztán mentünk anyós munkahelyére,szerette volna megmutatni hogy mennyit nőtt Balu :) Aranyos volt,ahogy büszkén mutogatta :)
Aztán beugrottam párom nővéréhez is,majd jöttünk haza.
Otthon nagyban folyt a felújítás.Most fugáznak :) Naggyon szépecske lett :)
Aztán még én elrohantam pékségbe,tankolni,postára,cukiba :) Hazajöttem és Balu tök nyűgi volt (addig apával volt itthon.Alig bírtuk megvigasztalni,majd nagy nehezen elaludt a karomba,2 és fél órán át aludt,kisebb felsírásokkal.Persze letenni nem mertem,így ki van a karom rendesen: :D
Most is nyűgi,nem tudom hogy az oltás,vagy a foga?Eléggé nyáladzik,töm mindent a szájába,és csak akkor nyugszik meg,ha rághat valamit.Remélem holnapra jobb lesz.

Mayday:köszi az sms-t :) Jól vagyunk,csak zsúfik a napok,meg ma ugye Balu is nyűgösködött. :)

Reagálni nem tudok,talán majd kicsit később megpróbálok.

KépKép
Kép
csöpplány
 
 


HAli!

Dobtam pár keresztelős képet

Peti nagyon cuki a videókon, és tök bírom, hogy a kanalat is cumizza :lol:

Bubu is gyönyörű..és azok a szemek :D

Zsó, tök tuti lett az album!

MAyday, nálatok még mindíg meg az egyszeri éjszakai kelés, vagy Bubu leszokott róla?

Akik fogzanak, ti mit adtok, ha adtok valamit??

Bocsi, most ennyi csók a családnak :lol:

Kép
Kép
zsu84
Üröm
 
 


Na mégis megpróbálok reagálni,Apa bevállalta Balut :)

Szóval...

Orsi:na igen,ezért mondjuk jó az itteni eü.Pl én a gyerekdokit kihívtam még a szájpenészhez is és ő szó nélkül kijött és megnézte.Balut se tudom ébredés nélkül áthelyezni álmában.Én is azért mentem be Baluval egyszer Pestre mert olyan buszokon tudtam menni ami alacsonypadlós.Én se szeretem mikor a kezét fogdossák.Ki tudja mit fogdostak előtte utána meg a pici a szájába veszi a kezét.Görbített?Fura,nekem Balu mindig vigyorral fogadja az apját aminek persze apa nagyon örül :D Ébredés :? Nekem meg lánynak nézik Balut :shock:

Cintia:Nálunk is ez volt pár napja,hete.Balu kicsit náthás volt,.de hamar átesett rajta.Koszmó ellen mi a Babe koszmó elleni samponját használjuk.Nagyon bevált nekünk.Csak meg kell mosni vele a haját aztán törcsivel átdörzsölni.Kicsit drága,de sokáig elég.Ezt a termékcsomagot még én se hallottam.Először azt hittem hogy olyan memória kártyát vett párod Szintinek mint ami telefonba vagy fényképezőbe kell :lol: De aztán felfogtam miről írsz :D Hajhullás ellen meg van ún. varga cseppek,de gyógyszertárban kapható valami kapszula rá,állítólag nagyon hatásos.Nekem mintha most már kevésbé hullana a hajam.Azt mondják hogy kb a baba 6 hós koráig hullik a haj.Utána meg majd a gyerek tépi :lol: Huu,részvét az éjszaka miatt.Nekünk is volt ilyen.De nálam olyan volt hogy megetettem 9kor,gondoltam fent maradok 12ig é akkor megetetem hátha húzza akkor 6ig,aha,sztem,aludt hajnal 2ig,aztán keltett.Akkor nem aludtam sokat...Cicaringatás :lol: :lol:

Barba:jót nevettem ezen a név kombinációidon :lol: Így már értem.Nekem is tetszett a Bence,de a párom vezetékneve miatt kiesett.Nem akartam hogy gúnyolják majd esetleg.Sok sikert a keresztelőhöz!Remélem jól fog sikerülni :) Várjuk a képeket! :)

Hibernia:"Pál Kata Péter" :lol: :lol: :lol: Mi a második neve Petinek? Balunak is két neve van :D Balázs Bálint :D (utóbbi anyós kedvéért :) )Miért ne lehetne fog?Mayday-éknél is jön hátul is.Hajrá költözés!Majd dobsz képet az új kecóról?4 hósan nálunk csak oltás volt.(amit ma kapott meg),én nem tudok semmilyen vizsgálatról ami most kellene.Miért hőgörbéztél?Ennyire tutira mentél?Vagy sokára sikerült Peti?

Nadina:szorítok a könnycsatorna átmosáshoz!Ha gondlod szívesen elküldöm még egyszer a progit.

Facebook:nekem nincs,kaptam sokszor meghívót,de iwiw-re is csak akkor megyek,ha kapok üzit hogy történt valami :lol:

Charlott:szerintem szóljál nyugodtan.Nehogy a fejedre
nőjenek!Na meg ne húzzák keresztbe a te nevelési elveidet."szegény bögyöm nem bírta a terhelést" :lol: :lol: Jót nevettem ezen,bár gondolom neked nem volt ilyen vicces.Hát akkor Krisz tényleg igazi csodababa :)

Mai-tei:nekem van,de még nem használtam,lehet hogy majd bedobom.Nekem anyum varrta :)

Mayday:nem,vasárnap nem dolgoztak.Viszont voltunk gyorsba vásárolni ami még hiányzott(kilincs,burkolatváltó sín) meg Auchanba vásároltunk(kaját,ruhát,babacuccokat) aztán itthon takarítottunk(wc,fürdő),csak hogy nézzünk ki valahogy :lol: Na meg főztünk is,úgyhogy úgy elment a nap és olyan hulla voltam hogy nem tudtam jönni :oops: Drukk a füledhez!Majd gyere mesélj!Én is ritkán jutok el hajat mosni,átlag 4-5 naponta....

Tea:én maximum kamillateát adok Balunak de csak ha kaksi bajok vannak.Mármint ha keményebb neki az átlagosnál.Ha itatom,akkor én vizet adok neki,az a legjobb szomjoltó,meg hát nem árt minél később megismertetni a cukrosabb,édesebb lötyikkel :D

Törpi:jó hogy meggyógyultál!Ez az alvás dolog nem gáz.Ilyen idős korban(4 hónap) a babák többsége egy hosszút alszik egy nap,és 2-3 rövidebb alvás.(kb 30-40 perc) .Nem tudom miért sírhat a babakocsiban.Nem lehet hogy nem lát semmit és azért?Nézelődni akar?

Tejbepép:Balu öklendezett tőle,úgyhogy azt abbahagytuk.

Lovagoltatás,lifteztetés,emelgetés:én úgy tudom hogy csak a rázás nem jó.Meg ha hirtelen mozdulatot teszünk.Nem szabad "rángatni".Mi is csináljuk egyébként,nagyon tetszik neki.Ami még bejön hogy felemelem a fejem fölé vízszintesen.Na azon nagyokat kacag,na meg persze folyatja rám a nyálát :D

Zsu:nagyon jók a képek,most néztem :) Még mindig 3szor kel? :?
És ilyenkor eszik is?Vagy miért kel?Egyébként feladtam a postán a csomagot :wink: Egy kitömött borítékban fog érkezni,ajánlva adtam fel :D Bocsika hogy pénteken lusta voltam :oops:

Cumisüveg:hát azt mondják hogy a csak cicizős babákat nagyon meg tudja zavarni,ún. cumizavara lehet tőle.Aki kezdettől felesbe eszik annál nem nagyon szokott gond lenni.Én is azt hallottam hogy a cicizős babákat érdemes itatni pohárból,vagy kanálkával adni neki.

Felújítás:hát a konyha csempézése kész,wc-ben kész a szerelőajtó beszerelése,meg kiegyenesítették a falat.Folyosón kész a kábelek falba helyezése,és kész a csempézés.Valamint a beltéri ajtókat kicserélték.Most ott tartunk ogy a kőműves munkák készen vannak.Csütörtökön jön a festő.Ő fog majd glettelni,csiszolni,meg festeni plusz az ajtókat pácolni.Úgyhogy most 2-3 napig csend lesz és nyugalom :lol:

Itatás:én is úgy tudom hogy van olyan baba aki tejcsi mellé is igényli az itatást.Védőnénink mesélte,hogy egy anyuka csak szoptatta a babáját és majdnem kiszáradt a kicsi.Mert oké hogy a tejcsi is folyadék,de nem szomjoltó,inkább ugye éhségcsillapító.Én mindig kínáltam vízzel Balut,aztán vagy elfogadja vagy nem.

Monde:remélem semmi baja nincs a cicusodnak.Nekem is volt cicám,de mikor megszületett Balu,akkor elajándékoztuk.Túl sok baj volt vele,egy baba mellett meg aztán még több lett volna.Nagyon imádom őket egyébként.

Cucli:mi Nuk-os cuclit használjuk.Azt az ortodónikus vagy milyen kialakításút.Egy baj van vele.Balu annyira hozzászokott hogy a sima kialakítású cucliból nem tud inni :D

Csigaby:Miért voltál letiltva?Nálunk is vannak néha ok nélkülinek hitt hisztik,de általában véget ér ha felveszem.Nálunk Balu 10kor alszik és 7ig.Viszont utána kezdődik a nap.2 órát fent van fél órát,órát alszik.És így tovább.Az egészségügyi okokon a toxémiát érted?Szabad tudni milyen okok miatt nem lehet kistesó?Még a 2-es pelust használjátok?Mi nemrég kezdtük el a 3-ast :D Balu is sokat iszik,van hogy fele víz,fele tápszer.De mondjuk ez ritka.Nekünk is van hasfájás elleni cumisüveg,na meg olyan a tápi is,meg a cuclin is van levegőztető lyuk,így nem kell neki levegőt bele engedni,azon levegőzik.

Mai-tei vs kenguru:a kettő hasonló, a mai tei kötős, a kenguru meg kapcsos.Többet nem tudok :D

Főzés:nekem megy :roll: Sokszor Balu is ott van velünk.Nézi mit csinálunk :)

Fűtés:mi még nem kapcsoltuk be a konvektort.De már fűtök a légkondival(fűtő funkciós),ha hűvösebbnek érzem a szobát.Viszont 22 fok alá soha nem engedem hogy lejjebb menjen.Nekem kell hogy ennyi legyen.

Seidelm:aztaa,ilyen nagy már Ádi??Ennyi mindent
kinőtt?Hűűű..Balu még mindig a 0-3-asakat hordja :oops: Egyedül rugiból hordunk 3-6-osat :oops: Csöpplánynak csöppBaluja :D Sütőtök elvileg hasmenést okoz,hát Balunak meg megfogta a hasát.Nem lehet hogy nálatok is ilyesmi volt?Elméletileg amennyi jól esik,annyit ehet.Nekem legalábbis ezt mondták.Szerintem vizet adj neki ha esetleg szomjas.Azt mondják hogy hozzátápi után mindig meg kell kínálni folyadékkal,mert kell nekik a pótlás.Balu egyszerre olyan 10-20 ml-t iszik meg.De van hogy többet.Ki kell tapasztalni.

Fejlődés:Balu mióta tud hátról hasra fordulni,rengeteget van hason,van hogy 3/4 óra is egyhuzamban.Hason fekve nyúl dolgokért,már semmit nem szabad a közelében hagyni :D :lol: Hát mozgatja a kezét lábát,mintha kúszna,de nem halad mert a pocija nem hagyja :D Hátról hasra megy a fordulás,viszont hasról hátra nem igazán.néha véletlenül.Ne aggódj Charlott,mindent fog csinálni Krisz.Nem kell siettetni.Én is féltem hogy Balu le van maradva aztán egyik pillanatról a másikra a semmiből annyit fejlődött hogy nem győzök csodálkozni :D

Marti:szegény Nórika :( Remélem most már jobban van.Balu is megszenvedte ezt az oltást. :( Koszmót már feljebb írtam hogy nekünk mi vált be :) Nekem nem sírja el magát Balu idegenek láttán.Sőt aki szimpi neki arra vigyorog mint a tejbetök :D

Fogzás:én Dentinoxot adok neki,meg van egy ujjra húzható szilikon "kefe" kis sörték vannak a végén és azzal lehet masszírozni az ínyét :)

Gmail:Bubu nagyon édesen kajcsizik :D És még segédkezik is :D Mayday nagyon szép a körmöd!Én ha hosszabb a körmöm mindig megkarmolom Balut :? Úgyhogy folyton levágom :? Cuki az ébredős kép is,hason alszik?Balu már csak a hátán.Ha hason van akkor folyton fekvőtámaszozik és felébred.Cuki a pózolj anyával kép is :D Barba nagyon jó az album!!!Ilyet hol és hogyan lehet csinálni???Én is akaroookkk! :D Gabesznek meg egyem meg azt a szöszke fejét :D Nagyon cukkancs ebben a pózban :) Tök jó amiket nem tudsz míg nincs gyereked olvasmány :D Nagyon bejött :D Jókat röhögtem némelyik bejegyzésen :d Na és milyen igaz :D Petiről meg a videók halálosak. :D Jól látom hogy szopizni próbálja a kanalat? :D A szteppelős is nagyon ott van :D Szerkessz alá valami jó kis szteppelős zenét :D És a kacagós videó is édes :D Nagyon kis vigyori ő is :) Keresztelős képek is aranyosak,mekkora már Gabesz :shock:

Na asszem ennyi,majd teszek képet a felújításról,amiket eddig csináltunk,meg Baluról is :)

De lehet hogy majd csak holnap,elég fáradt vagyok,meg aztán termeltetek rendesen amire volt reagálni való.Balu meg még csak most aludt el :shock:
Huu,jó sok lettem,jó olvasást lányok :D :lol:

KépKép
Kép
csöpplány
 
 


csigaby két órás ordítás??? te jó ég!! vagy tüdeje a lánykának... :? nálunk eddig 1 óra volt a max asszem... ma 2x sírt ilyen furán, bekentem az ínyét és elmentünk sétálni, két perc múlva aludt. de előtte nyöszörgött, visított, köhögött a sírástól megint. de 2 óra azért bajnok... :? nekünk is van egy MAM üvegünk, olyasmi a NUK is, de mi csak a NUK-os cumit használjuk hozzá, latexet, mert a szilikont kiköpi. És addiktív a cumi, Baluhoz hasonlóan Pepke sem iszik másból.
köszi a videó dicséretet. komoly képpel tud táplálkozni az biztos. :lol: megtiszteli az ételt. :lol:
a mei tai szerintem nem olyan kemény mint a kengi. de ez nem 100%.

charlott hát ez tényleg szép történet ahogy kiderült, hogy Krisz megfogant... :oops:
hason fekvés: kedv függő, van, hogy ezer évet is elvan
nyúlás: hason nem nyúl semmiért, ha háton van, igen. akkor amit megszerez nyomja a szájába. azonnal. (a nevetős videón is látszik, MINDIG van vmi a szájában)
kúszás: ha megtámasztom a lábát, előre is halad, haláli. magától ez nem megy persze, csak ha van támaszték a lábának.
átfordulás: nem minden nap, de volt már többször is, mostanság oldalra fordul folyton

orsi, szegény férjed. :( szar lehetett neki. ti nem fontoljátok meg a költözést?? 17 fok baromi hideg. ezek szerint ott is rossz a szigetelés. itt komolyan botrány. mindenhol szimpla üvegek. :shock: képzelhetitek.
amúgy anyukám mesélte én is a pohárból ivós fajta voltam, sosem cumiztam, egy hetesen poharaztatott... :D
és igen, Pepke meglepően tisztán kajol... :shock:

moncsi, 9-12 hós??? te jó ég!!! mi most hordunk mindenből 3-6-ost, bár pulcsikból inkább 6-9 kéne, mert azok szűkek.
a hordozóról úgy hallottam, nem gáz, ha harmónika a lába, akkor is azt kell használni... Ádi széltében nőtte ki?

komarti: óóó szegény Nóri... :? tök jót küldtél, jókat röhögtem néha!!! :D
tüchtig - ez a szó. :lol: köszönjük a dicséretet! :)
idegenek láttán nálunk is van, hogy megrémül. ha vki gyorsan / hangosan / nagyhangúan közelít hozzá, tuti a sírás.

monde, hát a lábára dinamót lehetne kötni, ja... :D fűteni kéne vele... :lol: húúú bosszantó lehet ez az ébresztőzés... :?
cica hogy van?

csöpplány, szegény Balu, jobban van már? Peti Áron is. :) ha Pál lesz a következő, ő Ábel is lesz... :oops: legalábbis szerintem. :lol: azért hőgörbéztem, mert én ilyen maximalista vagyok. :) :) ez volt az első hónap, gondoltam, megnézem, hogy megy ez... rákészültem, hogy majd elemezgetem a görbéimet erre tessék, elsőre pozitív lett a teszt. :lol:
főzni tudsz irigykedem. én mosogatni sem tudok, mindig megy a nyöször... :( manapság komolyan össze vagyunk láncolva. :? különben sír.
hát igen, Peti is nagy vigyorgós - ha épp kézben van. :D

zsu, hát cumiz ez mindent. :lol: ma pl rendszeresen szopizta az arcom (!), a nyakam (!), a felkarom (!). nem tudom, ez normális-e... kaja után. simán arconcumiz. nem tudom, hogy gondolja.

na befogom... :D jó éjt!

hibernia
 
 
 


Pál, Kata, Péter jó reggelt! :lol:

Hibernia, nyugi Gabi is mindent szopizik..ez szerintem normális erős a szopóreflex..nálam is volt már hogy kiszívta a karom :oops:
Egyszer lecsúszott a ciciről és a pocakom/oldalam kezdte el szopizni majd bepisiltem a nevetéstől mert ott tök csikis vagyok... jajj nagyon durva volt :D
Ja és Gabi is szeret megijedni, főként a kukucs játéknál..imádom olyan cuki..lehet adrenalin függő :D

Csöpplány, nyugi semmi gond, pénteken megérdemelt a pihi :D

És igen Gabi 3x kel..bár ma este furi volt én óránként keltem hozzá mert mindíg nyöszögött/sírt/vagy oroszlánüvöltött, de mire bementem persze nem volt semmi..igazából 2 x kelt fel enni egyszer 10kor egyszer n4-kor aztán 7kor de az a végleges.....

Én nagyon fogra gyanakszom...nekem is és férjemnek is 4 hónaposan jött ki az első fogunk...na most azt nem tudom, ez örökletes-e?

Betegeknek jobbulást aki meg meggyógyult annak meg örülök :D

Charlott, tényleg nagyon megható a történeted...jó tudni, hogy vannak csodák :D

Férjek: enyém mindíg akkor zúz pille palackot mikor altatok...persze ha szóvá teszem kiborul, hogy ezt is meg kell csinálni...no comment

Orsi, sajnálom a férjed, egyelőre nálunk is Gabi mindenkit vigyorral fogad..még szerintem legalább 1 hónap mire megkülönbözteti az idegeneket (Kovmarti, Nóri 1 hónappal idősebb nálunk, szóval lehet nála ez van)

Csigaby..tudom, tök alap de nem lehet, hoyg túlpörög ilyenkor ha hiszti van. NEkünk is szokott lenni -na nem 2 órás- mindíg máskor és mindíg máshogy lehet lenyugtatni de ez akkor van ha álmos, kevesett aludt sok volt az info és nem tudja feldolgozni, így elaludni sem -nekem ez az elméletem- és ha Anna semmit nem alszik napközben ez könnyen előfordulhat....

Nadi, szopi hogy megy? Változatlan vagy javultok? Remélem Gréti pocakja hamarosan megerősödik!!!!

Köszia képdícséreteket

Kép
Kép
zsu84
Üröm
 
 


Egyre jobb szavakat talaltok ki ! :D Hibernia, enge mis szokott « arconcumizni » Elisa, mindet szopizik, ami a szajahoz ér. Tegnap este szoptatas kozben majdnem hangosan elrohogtem magam, mostanaban szo szerint kapaszkodik mindenben, a nyakam borébe, hajamban stb, na és este fekve szopi, megmarkolta az orrom és nem akarta elengedni, éppen elszenderedett...

Le sem merem irni, ma éjjel is aludt 11 orat egyhuzamban!! Sajnos én a szokasomhoz hiven nem tudtam aludni...

Na azért az apara gorbités csak 5 percig tartott, utana mar huncut mosolygas kovettte... de akkor is, ugy sajnaltam... Apanak biztos rossz valahol, hogy ilyen sokat nincs itthon, de vmibol élni is kell.

Csigaby
Igy belegondolva, szerintem is a tul faradsag eredményezheti az “ok nélkuli” hisztit. Sehogy nem tud napkozben sznditani egy picit?
s.orsi
 
 


Hello!!!

Megjött a MT!!! :D Amint felkel Bubu ki is próbáljuk!!!

Tegnap este túlestünk a füldokin,nem volt vészes,kimosta mind a kettőt,aszonta most 10évig nem lesz vele bajom.Legyen igaza.Nem is volt drága,csak 3000et kért,én többre számítottam.Most aztán olyan tisztán hallok,mint még soha. :D

Zsu,tök jók a képek.Lájk. :lol:
3 kelés éjjel,respect.Bubu múlt heti 1 kelésétől is zombi voltam másnap. :?
Örökletes lehet a fog,tőlem is kérdezte a dokinéni,hogy nálunk mikor jöttek,mert Bubunak ilyen korán.Szóval érted. :D :oops:

Csöpplány,Te aztán behoztad a lemaradást!!!
Köszi a dicsiket. :oops: Amúgy műköröm.Fenn van már évek óta,nekem már az lenne a fura,ha rövid lenne.Eleinte féltem,hogy megkarmolom Bubut,de nem.
Gyere Te is fészbúkolniiiiiii!!!!!

Nálunk már nincs arccicizés.Nem is volt,csak orr,de már az se,max,ha nagyon éhes az ujjamat bekapja tévedésből.

Charlott,
hasonfekvés,10-15 perc.
hason nyúlás,néha,próbálkozik.
kúszni is próbál(szerintem),de még csak hátrafelé közlekedik.
hasról hátra forog.Tudatosan.Ez biztos,látom.Át akar fordulni és meg is teszi.1 nap kb 3-4szer.Ma már volt 2.
Hátról még nem.

Csöpplány,Bubu még mindig hason alszik,háton nem aludna el.

Kérdés:
tegnap meg ma hörgött Bubu.3szor 1más után,így:hőőő,hőőő,hőőő.Megijedtem.Utána olvastam,állítólag gyakori az 1 év alatti babáknál.Másnál volt már ilyen?

Kép

KépKép
mayday
 
 


Sziasztok!

Cica meggyógyult, leglábbis ma már rendesen evett, 4 nap koplalás után végre. Mi ugye kertes házban lakunk, és a cica sokat van kint, éjszakára szoktuk beengedni a garázsba, ott van a helye. A szobáinkba nem jöhet be, amióta a fiam megszületett csak a konyháig engedem. És édes, mert nagyon hamar megtanulta az új rendet. De nem tudtam volna megválni tőle, az egész terhességet együtt "csináltuk" végig. :)

Akartam még írni, hogy megjött a párátlanító készülékünk, basszus nagyon durva, 84% a páratartalom a hátsó szobáinkban, a ketyere egy óra alatt leszívott több mint egy liter vizet. Remélem hatásos lesz.

Holnap Bori megkapja az elmaradt 4 hós oltást, szegény :(, nekem mákom van, mert kijön oltani a védőnő, ismerősünk, és mindig ragaszkodik hozzá, hogy ne vigyem be Borit a sok beteg közé. Rendes tőle, csak így meg a fiam bújik mindig az asztal alá, mikor meglátja. :D

Küldtem egy fürdős képet a gmailre, videót még nem volt lelkierőm/időm feltölteni a youtube-ra, de majd valamikor.
monde
 
 


Hibernia,itt is csak oltás van 4 hósan.Meg általános ellenőrzés,vizsgálat.Meghallgatja,megnézi a torkát,kutacsát a dokinéni.Ennyi.

2név lesz a kövi babánál is (már ha lesz),ha fiú akkor Noel Ádám(vagy Ákos),ha lány Zita Kiara.

Nadi,drukk a könnycsatorna mosáshoz!!!!

Moncsi,az igen!!!Szép nagy fiad van!!! :D Bubu is csak a 3-6hósakat koptatja.Illetve 62-68.

Orsi,szegény apa. :( Sz@r lehetett neki.Hasonló volt már nálunk is,Bubu sírt,apjánál nem nyugodott meg csak nálam.Én is nagyon sajnáltam.

Kovmárti,szerintem ne aggódj,Bubu is ordít pár percig,ha idegent
lát.Azt olvastam,hogy kb 5-6 kós kortól a babák félnek az idegenektől.Előre látom,ha jön anyós a hétvégén(eddig úgy van) milyen hiszti lesz Bubu részéről,mivel nem látta már több mint 2 hónapja.Anyós meg majd kiakad,hogy nem szereti a saját unokája. :roll:

Kép

KépKép
mayday
 
 


Most kukkantottam be hozzátok, és látom, megérkezett a mei tai. :)
Csak annyit szeretnék írni - és nem zavarok -, hogy ha bármiben tudok segíteni, kérdésetek lenne, keressetek bátran.
Ha valaki MT vagy hordozós táska, hordozós takaró, MT szett vásárlására adná a fejét, babaneteseknek 15% kedvezmény jár. :)
A MT próbálása kötelezettség mentes, aki szeretné, iratkozzon fel a virtuális listára. Csak annyit kérnék, hogy jelezzétek priviben, éppen kinél jár.
A kenguru nem igazán alkalmas babahordozásra, merev, műanyag, a hordozandó baba mérete erősen behatárolt, és nem utolsó sorban ortopédiailag nem nyújtja azt a helyes terpesz lábtartást (ami a csípő egészséges fejlődéséhez szükséges), mint pl. a MT. Kisfiúknál még herezúzódást is okozhat, pláne, ha kifelé fordítva hordozzák, amit ugye nem szabad!

Kép
Kép
Kép
gremese
 
 


Sziasztok!

Ma is voltam zenebölcsi foglalkozáson és megint nagyon jól éreztük magunkat. Krisz élvezte a mondókázást, énekelést és a hintás, lépegetős játékokat, meg persze a társaságot. :lol: Csupa idősebb baba, gyerek! :)

De ami bosszant: nem tudom, hogy nálatok milyenek az emberek?! de itt nem divat az ismerkedés, barátkozás. :? Nagyon zavar és szomorúvá tesz, hogy a teremben még csak-csak szólunk egymáshoz, de ha utcán jövünk egymással szembe, akkor nem ismerjük fel egymást! :evil: Nem kell barátkozni, ha nem vagyunk szimpik egymásnak, de köszönni csak lehetne! :evil:
Gondolom külföldön nem így működik ez....

KépKép
charlott
 
 


Zsu: szépek, meghatóak a keresztelős képek - milyen átszelleműlten figyeltek együtt a fiaddal, a lelkészre. :)

Mayday: örülök, hogy sikerült a füledet élesíteni. :lol: A hörgés nem csak az orrdugulás eredménye?! :oops: nem kap levegőt aztán megijed.... :oops:

Orsi:Krisz is kapaszkodik mindeneben amit csak elér. Van egy vicces történet ezzel kapcsolatban: parkban sétáltunk karomon ült Krisz, nagyban magyaráztam neki melyik milyen fa. A fa részeit mutogattam neki. Erre hirtelen Krisz megragadta a fa vékony ágát mindkét kezével és rángatni kezdte. Hiába dumáltam hozzá, hogy nem szabad és engedje el!! Ő élvezte, és teljes erejéből húzta a faágát, várta, hogy a fa is kidőljön az ő herkulesi erejétől. :roll: :lol:

Köszönöm, hogy megosztottátok velem a bebátok fejlődési szintjeit. :wink:

KépKép
charlott
 
 


Hibernia: Peti milyen szépen tud enni a kanál segítségével! :wink:
Igen, Krisz is mindent a szájához szeret emelni és bekapni. Az én testrészeim sem kivételek ez alól, sőt ha éhes, akkor élénken, erősen próbál tejet kifacsarni ujjamból, vállamból, karomból.... :roll: :D

Barbazso: tök szupi a "smilebox" album, a dédimami ajándéka. :wink:

KépKép
charlott
 
 


Charlott,
az iskolaban mit fog tanulni Krisz, ha mar most a fa részeinél jartok? :D :D :D

az utcan valo koszonés: nalunk mindenki mindenkinek, mert ez egy 400 fos falvacska, de Bp-en nem csodalkozom, h sajnos "nem divat". de ez is attol fugg, kirol van szo... én arra tanitom a gyerekeimet, h koszonjenek, akit ismernek. Most mar koszonnek is, de pl 2-3 évesen soha nem eroszakoltam a dolgot... itt inkabb az zavar, h itt funek fanak nem csak koszonés, hanem puszi is jarna. ezért engem ilyen szempontbol biztos bunkonak néznek itt az emberek, mert én csak csaladtagnak vagy nagyon kozeli ismerosnek szeretek puszit adni. Foleg most, h nemsokara influenza szezon jon.
s.orsi
 
 


Monde,
egy ora alatt egy liter viz? Nem semmi!
Nalunk, mint mindenhol Fro-ban, van olyan pici szellozonyilas az ablakokon, tehat nem parasodik be az ablak, stb.. viszont a meleg egy része is kimegy...
s.orsi
 
 


Sziasztok !

Fejlődés: Szinti baba hátáról oldalra fordul jobbra-balra. Volt nem egyszer, hogy hasára is, csak az egyik kezét ilyenkor még nem tudja igazán kivenni. egy kicsit rá kell segíteni. Hason pár percig el van, de még mindig nem szereti. Tárgyakért nyúl, meg is tartja, volt mikor egyikből a másikba tette. De csak 1 percig. Kúszni még nem kúszik, szinte csak hason van.

Charlott: Mi is Bp-en lakunk. Amikor leviszem sétálni a picurt, akkor én is sok kismamival találkozom, akiket látásból ismerek. De még sem köszönünk egymásnak, sajna. Pedig jó lenne. Sajnos ilyenek az emberek.
Nálunk szerencsére kijön mind a két szeméből a könnycsepp.
Cica: Nálunk a macska szobában van, mivel panelban lakunk. Én is a terhességet vele együtt csináltam végig. Mikor haza jöttünk a kórházból, bemutattam a macskának és megmondtam, hogy hova szabad menni és hova nem. Szót is fogad.
Kovmarti : Mosoly: Szintike mindenkire mosolyog szerencsére. Bár volt akire nem, de az gonosz is , és szerintem érzik a babák azt.
Itatás: Mi is úgy csináljuk, hogy etetés mellé kínáljuk a vizet is. Van ez az instant tea 4 hónapos kortól. Csipkebogyós. Imádja.
Tejpép: Imádja a vaníliás és a banános rizspépet.
Becenevek: A macskámat Széniának hívjuk, de rendszerint összekeverjük a Szintiával.
Pocok ( hörcsögös a kis pofikája ), hercegnő, csillagom, cicám, prüntyőke, Lele ( mert amikor sír, akkor olyan, mintha azt mondaná, hogy le , le ).
Zsu84: Gratu a kereszteléshez.
Képzeljétek, hogy jártam. Voltam az Auchanban vásárolni. Oda állok az egyik pénztárhoz. Előttem egy idős házaspár állt. Oda szól nekem a nő, hogy menjek át egy másik pénztárhoz, mert bezár. Anyukámmal mögötte azt néztük, hogy hova állhatnánk be, ahol esetleg kevesebben vannak. Erre a nő közben 3 x beszólt. Erre felment bennem a pumpa és oda szóltam, hogy őt most mit zavarja, hogy mögötte állok még. Erre az idős nő meg csak mondta, mondta, hogy én milyen pimasz vagyok. Erre én már csak azért sem mentem arrébb.
Oda szólt a pénztáros csajszi is, hogy menjek át egy másik pénztárhoz. Megkérdeztem tőle, hogy nem lehetne-e, hogy ezt a pár darab dolgot beblokkolná-e, mert mindenütt olyan nagy a sor és ne már 4 hónapos babával én járjam végig az áruház összes pénztárát. Olyan pimasz volt a pénztáros, hogy őt is várja otthon a családja. Elhiszem, hogy őt is várják otthon, de attól még az emberséges dolgoknak ki kell halniuk a 21. században ??????
Erre oda hívtam a felettesét is. Az is elküldött minket a másik pénztárhoz. Erre megkérdeztem őt is, hogy a kereskedelemben nem a vevő centrikusság az egyik fő elv????. Mért egy 4 hónapos kisbabás anyukát kell elküldeni? Mért nem tudja azt mondani a dolgozójának, hogy még minket blokkoljon be és zárja le a pénztárt. És ennyi lett volna szerintem. Hát hívtam az főnők, főnőkét is. De azt nem tudtam elérni. Erre ott hagytam az árut. Kimentem a pénztáron keresztül. Persze a vitára már ott állt 3 biztonsági őr is. Erre az egyik utánam jött, hogy mutassam meg a táskámat. Megmutattam, bele akart nyúlni. Na erre már duplán felháborodtam. Mert tudniillik nem nyúlhatnak bele. És ráadásul meg sem állíthatna, mert nem csipogott be.

Hát egyenlőre ennyi. Bocsi a sok írásért. Most belőlem is kitört.

Majd még jövök.



Kép
cyntia2009
 
 


Sziasztok!

Maiday!

Találtam a teszveszen sokkal olcsobban vadi új meitayt a csaj úgy varrja őket én szeintem onnan rendelek mert az eredeti ára 13000 ft ez pedig 4700+ postaköltség.
gtimi83
Győr
 
 


Elküldtem g-mailre a keresztelő képeket

Kép
Kép
zsu84
Üröm
 
 


zsu, feladtam a csomagot. :D éljek! :D kíváncsi leszek, mikorra ér oda... :roll:

hibernia
 
 
 


Zsu,
hogy Te milyen kipihentnek latszol a képeken! komolyan! el sem hiszem, h mennyit kelsz éjjelente. ja és szerintem Gabi rad hasonlit! helyesek vagytok!

Bori arcanak minden része nevet, a szaja, a szeme, az orra! (nekunk is at kellene mar térni a nagykadra...)

Balurol a hason csodalkozos kép tetszik a legjobban!
s.orsi
 
 


Orsi :) mi már két hónapja a nagy kádban fürdetjük, olyan pici és kényelmetlen volt a babakád, utáltam, ha egyet rúgott a lábával, koccant a feje a másik végen.

Ja, akartam küldeni csípőnmegkötős videót Neked, most szerváltam egy barátnőmtől, 4 hónapos kortól már nem a legjobb elöl hordozni, főleg mert a súlya már akkora a babának, hogy megterheli a térdet, hátat, ezért vagy a csípőn hordozást, vagy a batyut (háton) ajánlják, itt a video, szerintem baromi egyszerű, én már kipróbáltam, Bori nagyon élvezte, tudott végre nézelődni, nekem meg baromi könnyű volt. Nem is kell hozzá nagy kendő sem.

http://www.youtube.com/watch?v=5mP0gKXBOTM
monde
 
 


koszi! de jo! akkor elokeresem a rovid kendomet! holnap kiprobalom! Elisanak tuti fog tetszeni, mert mostanaban azt gyakorolja, ha kézben vagy kendoben van, hogy fordul egyik oldlarol a masikra, de nemcsak a fejével, hanem az egész vallaval. néha majd kiesik a kezembol. :)

Elisanak mostanaban mar nem is koccan a feje, de a labaval akkorakat pancsol, h néha én is csurom viz vagyok. én tulajdonképpen azt vartam, h elmuljon a nyar. az én gyerekeim olyan koszosak nyaron, mint a lelencek. most, h hideg van, mar "csak" a ruhajuk koszos, igy mehetnek majd Elisaval egy kadba...
s.orsi
 
 


akit esetleg még érdekel, nekem ettol a cégtol vana kendom:

http://www.dydimos.de/

baloldalon a menuben, a Meinungen/Fotos alatt va egy csomo video is.
s.orsi
 
 


hehe, nekem is dydimos van. "paul" fantázianevű :)
monde
 
 


hali

jó fos kedvem lett, anyósom kijelentette, hogy nem normális, hogy Peti 7,23 kg volt ma este meztelenül. :? :? biztos túlságosan hízlalja az új tápi. napi 1000 milit eszik, de abból "csak" 300 a tápszer, a többi tej.
jól beparáztatott. :evil:

hibernia
 
 
 


Hibernia - anyóssal nem foglalkozni :twisted: Csak kikészít.

Zsu - gratula a keresztelőhöz, nagyon helyesek vagytok :-)

Barba - nagyon jó az album és milyen jó ajándékötlet.

Nadina - hogy viselte Gréti a szemészetet vagy csak nem láttam, h írtad?

Fogzás - nekem dologel van rá. Ez csak gyógynövényes.

Monde - az én férjem is hasonlóan áll az ébredéshez, mint a tied, csak nálunk 5-kor van kelés és a telefon mellé még ott volt az óra, plusz a rádió.
Már volt erről vitánk, mert 4.58-kor kezdte a telefon 10 percenként, közben holtidőben az óra és a rádió, ráadásul a rádió távolabb van az ágytól, így fel kell kelni, h kikapcsoljam. Ő meg se rezzen rájuk, én kapcsolgatok mindent. Kb. 2 hete a rádiót sikerült megfúrnom, de a telefon és az óra maradt
:twisted:
Csak azt felejti el, h ő lefekszik korán a gyerekkel, én meg még nem, mert ilyenkor mosogatok, rakok rendet, fejek, fürdök stb. Aztán kb. 4-5 órát tudok aludni és kezdődik az ébresztés, ráadásul van, h 6-ig is elhúzódik. Egy csomószor felkel a gyerek is, pedig még tudna aludni. Ilyenkor nagyon dühös vagyok és nem érti meg. Na jó nem panaszkodom tovább :-)

KépKép
csigaby
Budapest XVI. kerület
 
 


Charlott - mi a külvárosban lakunk Pesten, de itt sem divat köszönni. Sokszor előfordul, h ráköszönünk valakire, és még vissza se köszön :shock: Nagyon furák az emberek. Ja és mivel kertes rész, ezért nem sétáltat senki gyereket csak a kertbe rakják ki. Nincs semmi normális játszótér, úgyhogy sehol nem lehet ismerkedni. Pedig én örülnék egy sorstársnak.

Monde - milyen párátlanítót vettetek? Nálunk is komoly gond.

Cynthia - nem semmik az emberek :o

Fürdetés - nálunk is túl hosszú kezd lenni a kis kádhoz, viszont nincs normál kád, csak zuhany. Másnál ez nem gond?

Kovmarti - hogy van Nóri? Még mindig szenved az oltástól?

Annát is sokszor nézik fiúnak. De hát az apjára hasonlít :-)

Hason fekszik mostanában, nagyon változó, h meddig
Hason fekve tárgy után nyúl, elkapja - ritkán csak
Hason fekve karjaival, lábaival kúszni próbál - hát nem
Átfordulások hasról hátra és fordítva - hasról hátra megy neki, fordítva nem. Most kezdi próbálgatni.
Viszont félig fekvő, de még fekvő helyzetből is emeli a fejét és a vállát, próbál felülni.
Csak Anna nem mérvadó a koraszülöttség miatt.

KépKép
csigaby
Budapest XVI. kerület
 
 


Csöpplány - a toxémia, plusz elcseszte a császáromat, még most is komoly fájdalmaim vannak, de csak bal oldalt :-(
A másik ok, hogy ugyan örököltem egy lakást, amire kőkemény hiteltörlesztést is fizetünk, de nem lakhatunk ott. Most kölcsönlakásban lakunk, úgyhogy szerencsénk van, de ez meg annyira pici és rossz elrendezésű, h még egy gyerekkel se jó, kettő szóba sem jöhet.
Már nagyon necces a kettes pelus (hosszú hozzá), de sajnálnám elpazarolni :-)

Zsu - biztos, hogy ez a túlpörgés is közre játszik, néha látszik is rajta, de akkor van a legkönnyebb dolgunk, mert akkor leteszem, letakarom, kicsit dünnyögünk neki vagy ő magának és elalszik.

Próbálom altatni napközben is, de nem mindig sikerül. Ma aludt kétszer 1 órát :D

Ja nálunk is sír idegen arc és idegen hely láttán kb. 1 hónapja, pedig ő aztán edzve volt ez ügyben.

Na lelövöm magam, megyek fürdeni.

KépKép
csigaby
Budapest XVI. kerület
 
 


Megint tökre lemaradtam, pedig rendesek voltatok, hétvégén keveset írtatok. :D De én csak ma este jöttem...

Rólunk gyorsban...
Keresztelő megvolt, jó volt. Samu nagyon lazára fogta, nézelődött, dumált, a hangját próbálgatta a templom közepén. :) A víztől sem sírt. Nem direkt hagytuk mostanra, de szerintem pont jó volt így 4 hónaposan. Már én sem sodródtam úgy az árral, mint az első hónapokban, és Samu is inkább kíváncsi volt, mi történik, mint félt. Szerintem kisebb korában meg lett volna ijedve.
Másik... Ma kellett mennünk 4 hós oltásra. Samu éjjel kétszer is felkelt úgy, hogy alig bírtuk visszaaltatni, aztán reggel meg aludt volna. Valamikor 8 után ébresztette, hogy odaérjünk időben. Majdnem fél óra gyalogút... Erre tök üres a váró! A dokinőnek váratlanul más dolga akadt! Basszus, úgy felhúztam magam, hogy elbőgtem magam dühömben! Persze már kint az utcán, amikor elújságoltam a férjemnek telefonon. Mázli, hogy ingyen beszélünk egymással! :D Nem értem, miért kérik el az ember telefonszámát akkor?! Jövő héten meg jó nagy tumultus lesz megint. :evil: Meg azért sem akarok jövő héten menni, mert kedden van a rendelés, mi meg csütörtökön elutazunk, és ha megint 4-5 napig nyűgös lesz utána, és állandóan szopik, akkor mit csinálok vele? Férjem munkahelyével megyünk egy kastélyba. Szerintem csak mi leszünk, mert valami 70-en jönnek a cégtől. Már izzította egy fiatal kollégáját, hogy lehet babára vigyázni. :D :D

Még múltkor volt téma: nálunk is egyszerre két babát hívnak be. Tök kínos, hogy nem tudsz beszélni normálisan két szót a dokival. :(

Csöpplány, múltkor elfelejtettem írni, hogy köszi a Samu dicséretet! Olyan szita agyam van! Az album dicséreteket is mindenkinek köszi! A www.smilebox.com oldalon töltöttem le a programot, és ha azt választod, hogy csak e-mailben küldöd el, akkor ingyenes. De megvan a módja a nyomtatásnak is. :D (ctrl print screen, paint, kivágás, stb...) :D
Sajnálom az oltást! De most csomó ideig nem kap Balu újat. :wink:

Charlott, jobban vagy? A Brendon katalógust külön kell kérni ott, ahol regisztráltunk? Olyan jó, hogy ilyen foglalkozásokra jársz Krisszel! Nálunk most baba-mama klub indult a műv. házban. Gondolkozom rajta, csak olyan nehezen veszem rá magam a kiruccanásra. :oops: Én folyton ismerkedem, de mi vidéken lakunk. :D Az utcában rengeteg pici van, meg amúgy is, itt Bicskén nagyon sok a baba. A védőnőnél a váróban szereztem egy jó barátot magamnak és Samunak. Amikor másodszorra találkoztunk, elkértem a telefonszámát, aztán megkerestem wiwen, és írtam neki, erre kiderült, hogy ő már pár nappal azelőtt hívott, csak én nem tudtam, ki az, mert nem írtam be a telefonomba a számát. Hívott magukhoz babázni (még nem tudtunk menni eddig), és mentünk együtt bababörzére is. De itt az utcában a többiekkel is jóban vagyok. Nagyon gyorsan terjed mindenkiről a pletyka, emiatt olyan, mintha mindenkit ismernénk. :) És ezért olyanok is ránk köszönnek, ill. fordítva, akiket személyesen nem is ismerünk, csak valaki mesélt róla/-uk. :D Imádom ezt a várost, egy percig sem bántam meg a költözést! (Még nincs egy éve, hogy itt lakunk.) A kórházban sem ismerkedtél? Mert nekem (és Samunak) onnan is lett egy barátnőm (Samunak pedig haverja), és tök jó, hogy két nap van a fiúk között, és mindent meg tudunk beszélni. A cicáinkat tőlük kaptuk. :)

Nadi, tényleg, hogy álltok a szopival? Én, ha csak szoptatsz még, azt javasolnám, hogy inkább ne adj teát, mert ha eltömíti az a cukrozott cucc a gyomrát, kevesebbet fog szopizni, amitől szép lassan teljesen elapadhat a tej. Eleinte én adtam neki olyan granulátumos kamillateát meg jó éjt teát, de aztán rájöttem, hogy fölösleges, és amióta nem adok, tejmennyiség-problémám sincs. A jó éjt teára az van írva németül, hogy 1 hetes kortól, magyarul pedig az, hogy 4 hónapos kortól. :D
És az antibiotikumos krém bevált?
Sajnálom, hogy Gréti nehéz eset. A hasfájás miatt az?

Mayday, na, tök jó, hogy túl vagy a fülészeten! Akkor most lejjebb halkíthatod a viva tv-t. :lol:

Orsi, az az ébresztő halál idegesítő lehetett! Jókat nevettem a hozzászólásodon. :D Remélem, beválik, és ma éjjel hosszan alszik Samu leutánozva Elisát! :) Bár most nagyon sokára aludt el, és csak kendőben!!! :shock: De ehhez hozzátartozik, hogy délután feszültséglevezetésnek (dokinéni miatt) aludtunk kb 3 órát. :) Abból az utolsó szopival egybekötött alvás volt. Annyira fáradt voltam, hogy amikor Samu elaludt, betettem a babakocsiba, ebédeltem, mosogattam, és betoltam a hálóba, én meg lefeküdtem. Háromnegyed óra múlva szó szerint felugrottam, mert úgy ébredtem, hogy mi ez a csönd, hol a gyerekem?! :shock: Néztem az ágyában, magam mellett,..., aztán megláttam a babakocsit... Húúú! Lecsekkoltam, hogy lélegzik-e (ez még mindig mániám), és aludtam tovább. :) Banyek, hogy lehetek ilyen hülye, hogy elfelejtem, hova tettem a babát?! Nagyon kész voltam! Aztán amikor végül felébredtünk, még több, mint egy órán keresztül tiszta kóma voltam. :)

Monde, a párátlanítóra én is kíváncsi vagyok. Nincs egy linked? :)

Cynti, ez a Lele nagyon aranyos! És a kép is Leléről. :)
Az Auchanos sztori felháborító! Hogy lehetnek ilyen szemetek?!

Hibernia, anyósra ne hallgass! Mi tudjuk a tutit! :wink: :lol:

Folyt...

KépKép

KépKép
barbazso
 
 


Név: Nálunk Kata is lesz! :D Ha lesz lány. :) Kata Napsugár, és Napsinak fogom hívni. :) Még eszembe sem jutott eddig a Pál, Kata, Péter. :D Az egyszer volt egy kemencét viszont mindennap énekeljük Samuval, rajta van a Gryllus Dalok 4-en. :)

Samu új arcoktól eddig soha nem sírt. Egyelőre nagyon kis kiegyensúlyozott, elégedett gyerek. De ő folyton találkozik csomó arccal, nagy a család... :D

A mai tei kisebb helyet foglal, mint egy kenguru, és sokkal jobb az alátámasztása ortopédiai szempontból. Kb olyan a különbség köztük, mint a fotelban vagy a karfáján ülni. :lol: Én inkább a fotelt választanám. :D Azonkívül a mai teiban közvetlenül az anyához (felnőtthöz) simul a baba, nincs közöttük válaszfal. És azzal, hogy érzi a melegséged, a szívverésed, nagyobb biztonságban érzi magát. Én amíg nem ismertem a kendőt, a mei tait és a csatos hordozót, azt gondoltam, hogy a kenguru a világ legjobb találmánya. Aztán Samut többször próbáltam beletenni abba, ami nálunk van kölcsön, de tök kényelmetlen volt, és Samu is utálta.

Nagy kád már Samunak is kényelmesebb lenne, csak ahhoz nagyon le kéne hajolni, vagy mindig együtt fürödni, amihez apának el kéne sajátítania a masszázst, hogy amíg én lezuhanyzom, addig ő masszírozzon, aztán hozza mellém Samut. Bár igaz, ő is fürödhet vele, nem csak én. :)

Anyós... Nálunk anyós tök rendes, de azért tudom, hogy Philippnek megenged olyanokat, amiket a sógornőm nem, amikor ő vigyáz rá. Viszont másban meg ő próbálja nevelni, amiben a szülők nem tudnak előbbre lépni. Amikor a hétvégén ez szóba került, én mondtam neki, hogy légyszi az én hátam mögött ne engedjen meg Samunak olyat, amit én nem. Hát kíváncsi leszek, mert olyan ritkán látja, hogy nagy lesz neki a kísértés... Most is mondtam, hogy nekem ez nagyon fog fájni, hogy ők egy percre sem teszik le Samut, mert én akkor nem fogok tudni még enni sem, ha hazamennek, de hát szegény alig látta még, nem tilthattam le róla. :) És látom amúgy a javulást is, mert amikor augusztusban voltak itt, akkor már amikor szoptattam, ott állt mellettem, hogy rögtön kikapja a kezemből, ha végeztem, most meg nagyon rendesen várt általában a sorára. :) Így két napig még belefér, hogy folyton ölben van a baba. Ennyi idő alatt még azért nem romlik el. :)
A keresztelő után itthon, ne tudjátok meg! Azt sem tudtam, mikor, hol van Samu, mert kézről kézre járt! :) Igazából engem ez nem zavart, mert csak a rokonok voltak itt, de kicsit meglepődtem, amikor kitoltam a ház elé aludni, folyton ránéztem, hogy minden rendben van-e, erre egyszer csak megjelent vele nővérem, hogy felkelt, és már át is pelenkázta. Mikor? :shock: :lol: Észre sem vettem, pedig állandóan csekkoltam Samut. :)

Na, átaludtam a délutánt, de éjjel is kéne aludni... :D

KépKép

KépKép
barbazso
 
 


Reggelt! :wink:

Orsi: :) igen, kicsit felpörgettem a nevelést, a tanulást, de olyan gyorsan telik az idő és mindjárt mehetek vissza dolgozni (ha a tesó nem akaródzik jönni), akkor már biztos nem tudok Krisszel ennyit foglalkozni, sajnos. :(
Akkor nálatok a másik véglett a szokás :roll: , puszi, ölelés tényleg csak rokonoknak és igazi barátoknak járni - ez olyan intim. :wink:

Cyntia: megértelek, amikor valami logikusnak tűnik és egy kis jóindulat hiányzik és csakazértis alapon nem teszik meg. (Pedig milyen jó a másiknak jót teni.) Ez az áruház különben nagyon elszállt magától, mi is hasonló pénztáros bunkózásban részesültünk nemrég. Anyukámnak vettem cserepes virágot, de az ean kódja nem volt benne a rendszerükben, erre a páromat futatta a pénztáros, hogy találjon olyan virágot, aminek jó a kódja! :shock: :evil: Végül ott hagytuk az egészet!

Csigabay:merre felé laksz? Összefuthatnánk :lol: ...hasonló az igényünk. :wink: Nagyon ügyes Anna lányod, azokat a mozgásokat tudja, amit Krisz is, sőt! :)

Barbazso: köszi, már jobban vagyok! :wink: Ma reggel sikerült tornáznom is, nagyon fájt a hátam már.
Örülök, hogy nyugisan viselte Samu a keresztelőt. :lol:
Sajnálom, hogy nem tájékoztattak a doki elmeneteléről. :? és felesleges kellett odamennetek. :(
Mázlid van abban a dologban, hogy barátságos emberek között laksz! Ilyennek kellene lennie mindenhol. A pletykázás pedig ezzel jár, az emberek szeretnek arról beszélni, aki éppen nincsen ott. :lol:
Bredon katalógust a törzsvásárlói kártya felmutatása után kaptam.

KépKép
charlott
 
 


Még akartam írni: hogy tegnap kaptam levelet a Közpé-európai Egyetem Kutatóközpontjától. Babák fejlődésével kapcsolatban végeznek kutatási munkákat. Ezen részt lehet venni.
Engem érdekelne a dolog! :oops: Úgy hogy jelntkezem is! :wink: :D
Ti is kaptatok ilyesmi levelet?

KépKép
charlott
 
 


Csöpp, köszi megérkezett tegnap az infacol

Hibernia,köszi a csomit, én is kivi leszek mikor ér ide..postán küldten gondolom....
Anyós..ne törődj vele! Vannak gyerekek akik gyorsabb ütemben híznak aztán dtagnálnak és kb 1 éves korra ezek a különbségek eltűnnek... gondolom csak muszáj volt valami okosat mondani... én már megtanultam a nagymamának mindíg el kell mondani a frankót... nálunk példa: "keresztelő előtt azért etesd meg a gyereket" :roll: Mert eddig soha nem kapott enni... szóval nyugi attól tartok ahogy nőnek a gyerekek ez csak rosszabb lesz :cry:

Orsi, köszi igyekszem bírni a strapát amúgy reggel vagyok zombi, aztán észhez térek, és nem is bírok aludni napközben, aztán este meg csak 10-11 körül tudok ellaludni és így igen kevés alvás jut de szerintem kezdek hozzászokni..őszintén már fogalmam sincs milyen volt átaludni az éjszakát....

Na megyek majd próbálok részletesebben is jönni

Kép
Kép
zsu84
Üröm
 
 


Hello!!!

Fiam tiszta nyügi volt tegnap,de úgy fest,hogy ma is.Szóval MT-t se tudtunk normálisan próbálni. :(
Idegesített a hörgése is,úh délután letoltuk dokinénihez,de semmit nem hallott a tüdejében,illetve nem látott a torkán.Lehet az orrmandulája nő,azért csinálja.De rendes volt,aszonta,hogy inkább megnézi 2szer feleslegesen,minthogy bármi baj legyen.

Mennünk kéne városba ügyeket intézni,de nem tom Bubu mennyire lesz nyűgöske.

Hibernia,anyós...Ne foglalkozz vele,Pepkének nagyobb étvágya van,és akkor?Boldog,kiegyensúlyozott baba,szóval sz@rd le amit anyós mond.7kilo szerintem nem is mondható soknak.Képeken is látszik,hogy arányos,nem kövér.No para,relax.

Zsó,Nektek is grat a nyugis keresztelőhöz.
Kis kádat már Bubu is kezdi kinőni,de még nem merem a nagyban fürdetni,pedig lassan musz lesz.

Timi,ahogy gondolod.

Charlott,mi nem kaptunk ilyen levelet,de én is szívesen jelentkeznék.Egyik nap volt a National-en (rem jól írtam) egy ilyesmi műsor,marha érdekes volt.

ennyi,nyöszi van....

Kép

KépKép
mayday
 
 


Köszi Lányok a tanácsokat!

Orsi,
csak sütőtököt nem találtam (legalábbis Hipp-ben nem volt...), de tegnap csináltam csak almát neki (megfőzve, pürésítve), és szerencsére a 3-4 kanáltól nem volt semmi baja (leszámítva az édes fintorgást :wink: ), úgyhogy ma tovább próbálkozunk vele, kicsit nagyobb mennyiségben.

Kovmarti,
hát igen, Döbrögi szépen fejlődik. Husis is, de nem kövér, mert hosszra is nagy. Pelusból egyébként 4-es méret vagyunk. Az 1es méretet mondjuk már születéskor eleve átugrottuk, és vicces, mert általában nagyobb mennyiségben vesszük egyszerre a pelust, így eddig akárhányszor vettünk, mindig egy újabb méret kellett. :-) Igen, hasfájással szenvedte meg szegénykém a sütőtök-almát, felfújta, és csak sokára, óriáspukik által könnyebbült meg... :cry:
Koszmóra egyébként az a jó, ha a beolajozod fürdés előtt fél órával, ráadsz egy cérnasapit, és fürdésnél mosdókesztyűvel jól átdörzsölöd. Nálunk nem volt koszmó, de én minden nap többször átkefélgettem a kis fejbőrét a bébikefével, hogy serkentsem a vérkeringést. Szerintem ez is jó, és ráadásul Ádi hihetetlenül élvezte is, teljesen extázisba jött tőle ;-)

Monde,
mindenképp újra próbálkozunk majd a sütőtökkel, kis kihagyás után. Egyébként én pici vagyok (163cm), Anyum családja még inkább, de apukámék is viszonylag alacsonyabb fajták voltak. a párom magas, de Ő sem extrém mértékben, normális méret: 185cm, de ő is 60cm-vel és 4kg-val született, szóval Ádi inkább az ő testalkata, ráadásul a nehéz és vastag csontozatát is onnan örökölte. Párom is 95-100kg között mozog általában, de úgy, hogy nincs rajta semmi felesleg, és nem is izomagy... úgyhogy leginkább a csontozat... Ádi is ez a típus

Hibernia,
a hordozóból már régóta kilóg Ádi lába, és a feje is beleütközik a atetejébe - nem lehet már túl kényelmes neki
:? De nem széltében nőtte ki - hosszú baba. Tényleg husis is, de nem kövér.
Ja, anyós úgyis kötekszik: ha vékony a babó azért, ha husis, azért. Mondd meg neki, hogy direkt tömitek, mert karácsonyra le akarjátok vágni, ő lesz az ünnepi ebéd, vagy ilyesmi. Utána biztos visszavesz az arcából. :lol:
Egyébként minden baba más, és vannak sokat evő, meg nem túl sokat evő de gyors ütemben hízó/fejlődő babák. És ezt nem a szülő dönti el, egyszerűen van és kész. Egy ismerősöm babája csak anyatejes volt, mégis 1200!! grammokat hízott havonta. És most 3éves, egyáltalán nem dagi, nincs rajta felesleg, de keménykötésű kissrác. Úgyhogy nem kell aggódnod!! É nekem sem. :-)

KépKép
seidelm
 
 


Balunak Boldog 5 hót!!! :D :D Micsoda naffiú!!!!

Kép

KépKép
mayday
 
 


Charlott, én sem kaptam. Átküldöd gmailre? Érdekelne a dolog. Spektrumon ismeritek a Miből lesz a cserebogár című sorozatot? Még régen láttam, nagyon érdekes.

Moncsi, biztos írtad már, csak én elfelejtettem.... Természetes úton született Ádi? Én 164cm vagyok, és majdnem nem engedte a doki a természetes szülést. Az utolsó hónapban már totál kész volt, hogy mekkora a hasam. :D Végül Samu 3740g-mal született, de nem amiatt bújt ki nehezen, hanem mert arccal előre akart kijönni. :) Hétfőn gondolkoztam el rajta, hogy ha fényképen látom Samut születése után, azt gondoltam volna, nem él az a baba, de ott akkor egy pillanatig sem merült fel bennem, hogy bármi baja lehet, pedig kő szürke volt. :)

Zsu, ha így nézzük, akkor Samu is háromszor kel, csak én 12, 1 előtt nem szoktam lefeküdni, szóval az utolsó 9-10 órás szopiját nem számolom közé. Mi csak akkor fektetünk. :oops: Bariközt előtt fürdés, alatta szopi, aztán még kicsit elvan, és 10 körül alszik csak el. 2-3 és 5-6 körül szokott enni, aztán 8-9 körül kelünk, amikor megint eszik. :) De én néha alszom vele délután is, ha fáradt vagyok.

KépKép

KépKép
barbazso
 
 


Balu ma 5 hónapos? Boldog fordulót! És a 4 hónaposoknak is, akikről lemaradtam. :D

KépKép

KépKép
barbazso
 
 


gmail:
Csöpplány,nagyon csecse lesz a lakás!!!Balu is hihetetlenül édes!!!Gyönyörű szemei vannak!!!

Zsu,Te nagyon csini vagy!!!Tök jó az az összeállítás ami rajtad volt!!!Gabi egy kis tünemény!!!És nagyon szép az otthonotok is.

Hibernia,Peti steppel,ezen besz@artam,haláli!!!És ahogy kacarászik...cuki pofa!!!

Bori meg már nagy kádba fürdik,édes.

na,már sírás is van...

Kép

KépKép
mayday
 
 


Tényleg Balu 5 hós..húúúú gratula :D

Hibernia, tényleg megnyugtatásként, Gabi 1200/hó-t hízik pedig csak anyatejes..szóval tényleg no para.. 1 hónapja volt 6600 gramm nem tudom mennyi lesz most én azért örülnék, ha már nem hízna ilyen ütemben. Amúgy Peti csoda szép gyerek és arányos is..na de téphetjük a szánkat..engem is idegesítene egy-egy ilyen beszólás :?

Barba, örülök, hogy jól ment nálatok is a keresztelő, szerintem is ez a 4 hó tök jó kor erre...előbb macera..később meg már ficergős..nem tud -szerintem- nyugton maradni....

Kenguru: nálunk nincs a testem meg Gabi teste között válaszfal érintkezünk, ortopédiailag is megfelelő és a többi..szóval isten király bár elkérték az árát szerintem tök jó és ezt apa is szívesebben használja... és lehet elöl/hátul/oldalt is hordozni,.... szóval imádom. Ja és Mayday rájöttem, kihagyom az MT-t mert hoyg van kengurunk..csak néha szita vagyok :oops:

Bubu megint fog miatt nyüszi?

Ercsikati, jelentkeztünk szept szépére :D

Seidelm, hordozón kívül a szállítható mózes van és ezeken kívül csak a csücsülős fajta..nem gondoltak a sietősbabákra..

Ez jó...levágják karácsonyra :lol:

Amúgy én vagyok az egyetlen akinek még kelnie kell éjszaka???

Kép
Kép
zsu84
Üröm
 
 


Balunak boldog 5hót!!! :-)

Barbazso,
Ádi nem nagyon akart kibújni; 9napos túlhordásnál be kellett feküdnöm a kórházba, és másnap mindenféle mesterséges úton-módon addig maceráltak, míg nagy nehezen beindultak a fájások. Persze volt oxytocin, burokrepesztés, mindenféle fincsi dolog, és 12órányi vajúdás után végül megcsászároztak... :? Az indoklás nálam is "magas egyenes állás volt", ugyanis - akárcsak Samu - Ádi sem tudta a medencében elfordítani a fejecskéjét oldalra, és bár a doki kézzel próbálta a fejét fordítani, nem sikerült neki. Egyébként vicces, mert még a szülés előtt, aznap délelőtt a dokim, egy prof, meg egy szülésznő együttesen majdnem hülyének néztek, mikor próbáltam pedzegetni, hogy nagy babám lesz, és bár természetes úton szeretnék szülni, mégis el kéne gondolkozni azon, hogy megpróbálunk egy császárt. Majdnem kiröhögtek, hogy hogy is gondolom, hogy 4kg feletti gyerkőc lesz, hiszen a hasam alapján ez max. 3és fél kilós baba... Hasméret... marhajó... akkor minek találták fel az ultrahangot?? Végül ugye 4200grammal és 59cm-vel született a drágám. De talán ezt a z egész hercehurcát elkerülhettük volna, ha a dokim, akinek kezdettől fogva mondtam, hogy a mi születési méreteink stb alapján (meg hogy a párom is túl lett hiordva, és majdnem meghalt, anyukájával együtt, mert belekakilt a magzatvízbe...) val.szeg nagy baba lesz, és ezt ő is minden alkalommal elmondta a vizsgálatokon, de mégsem volt elég előrelátó... :( Utána csak annyit mondtak a dokik "Kedvesem, maga kétszer szült..." Na ja... De akárhányszor végigcsinálnám egy ilyen tüneményes kis manóért! Csak asszem dokit váltok. :wink:

KépKép
seidelm
 
 


Zsu,
nem csak Te kelsz éjszaka. :-) Mi általában 5kor kelünk Ádival, és mostanság már kicsit visszaalaszunk még utána. De ma pl. háromnegyed4kor ébredt a drága...

Hogy lehet átszoktatni a későbbi fekvés/későbbi kelésre? Akárhogy próbálom apránként későbbre tolni az esti kajcsit, lefekvést, nem változik semmi... Van, hogy jóval később alszik el, és cserébe nem később kel, hanem még korábban... :? Valakinek van ötlete??

KépKép
seidelm
 
 


moncsi ezt találtam nektek:
http://forum.index.hu/Article/showArtic ... =103539578
mindenképp háttal ülőset kell venni mindenki szerint.
pl: http://brendon.hu/Products/List/gyermekülés%200-18%20kg_686/all

Balunak boldog 5 hót! ;)

jövök még, csak ébredez.

hibernia
 
 
 


ja és ajánlom az én dokimat, nagyon-nagyon jó volt a terhesgondozás + szülés is. :)

hibernia
 
 
 


De édes vagy, Hibernia, köszi, lecsekkolom! Ki volt a dokid?

KépKép
seidelm
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?