Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok,

Miszike,
nagyon sajnalom...KépKépKép

Szulestortenet meg nincs, de addig is nehany foto, el ne felejtsetek. Kép Toffinak orok halam a "szovivosegert". KépKépKép

Kép

Kép

Kép

Gombóc
gombóc
 
 


Gombóc!
Nagyon jó képek! Úúúúgy elérzékenyültem! zSOMBI HOGY FOGADTA A TESÓT?

tÉNYLEG fRISSMAMIK!
íRJATOK MÁR ARRÓL, HOGY AZ ALIG KICSI GYERKŐC MIT SZÓLT A TESÓHOZ!

bEU

HOPP EZT LŐRINC CSINÁLTA.
beu
 
 


Ferjem elvitte ZSombit kocsikazni, Nandi megetetve alszik, en meg vegre leulhetek egy kicsit a gep ele. Kép

Beu,
Zsombitol igazabol el se tudtam bucsuzni a korhazban, a vizsgalat utan mar nem engedtek ki bucsuzkodni...(3 ujjnyi mehszajjal Kép). MAsnap amikor a ferjem behozta Zsombit, annyira sertodott volt, hogy nem volt hajlando odajonni hozzam. Kép Ez naprol napra kisse enyhult, de erezhetoen haragudott ram, elfutott elolem, nem ult az olembe stb. Kép Amiota itthon vagyunk, anyukam nalunk volt maig, o probalta a gyereket lefoglalni amig Nandival voltam elfoglalva, de keves sikerrel. Akkor nyugszik meg ZSombi, ha az olemben ul es szopizhatja az ujjat. Szerencsere eddig Nandi ugyanolyan nyugis, mint ZSombi volt (kopp-kopp-kopp), eszik es alszik egesz nap, igy jelenleg csak a szopi idok problemasak. De nem Nandira haragszik ZSombi, hanem "csak" ram. Kép Nandinak simogatja a kezet, labat, hatat (ennyi van neki megengedve), mosolyog ra, beszel hozza, kukucskal a kisagy racsanal. KépKépKépKép

Pussz,
Gombóc
gombóc
 
 

 
 

Remelem, nem lottok le az ujabb 2 kepert. Kép

Ezek a kepek addig keszultek, amig nem voltam itthon. A ferjem nem hajlando elarulni, mit vacsorazott az urfi aznap este... Kép


Kép

Kép

Pussz,
Gombóc
gombóc
 
 


GombócKép
De jó, hogy kicsit ide tudtál szabadulniKép Képek szuperek, gyerkőcök csodaszépekKép Remélem, Zsombi hamarosan megbékél. Ettől tartok én is. Nálatok nem volt gond, hogy Zsombi is ment látogatni? Mármint úgy értem, hogy neki (meg persze neked is) nem okozott nagy megrázkódtatást, hogy nem mész vele haza? Szerintem én nem fogom engedni a páromnak, hogy behozza Gergőt, bár biztosan nagyon fog hiányozni. Szopizás most megy?

Pussssz
Tüni
tüni
 
 


Gombóc!
Biztos nem borsófőzeléket vacsizottKépKépKép
Édes lehet, ahogy simizi Nándit. Valahogy nem tudom elképzelni, hogy Lőrincnek testvére van.
Beu
beu
 
 


Tuni: ez a problema felmerult mar az indexen is, de gyak mindneki amellett foglalt allast, hogy sokkal jobb ha a nagy bemegy a mamahoz a korhazba. Nalunk pl semmi gond nem volt belole, nulla hiszti. Mondjuk spec en ki sem birtam volna 4 napig hogy ne lassamKép

Gomboc: nagyon szepek vagytok, gratula megegyszerKép

ja es nalunk is csak josag van, nincs feltekenykedes, Lacko simizi, stb a tesot, segit tologatni a babakocsit plKép

orsoly
orsoly
 
 


Sziasztok!

Miszike nagyon sajnalom ami veletek tortent. Jovo honaptol hajra!

Zulu epitkezes Kép Gyerkocok tunderiek.

Elli fodrasz Kép Sok program, Itt Godollon semmi sincs hala az ujra valasztott Muv Haz igazgatonknak Kép Nekem meg semmit sem sikerult idoben bekuldenem, de ha valaki elarulna a Liberos akcio reszleteit akkor talan ezt most .... A kinott ruhakat a duplacsomagos peluszacsiba szoktam archivalni..

Gomboc szepek lurkoid! Papir alapjan gesztenyepurere tippelnek, de a maszat az arcon nem olyan Kép.

Beu, nem veletlenul lett Kristofnak csak most testvere. Kepek?????.

Na megyek mert meg dolgoznom kell, nem sok kedvem van. Ma sikerult apukammal egy nagyot veszekedni a baratnoje miatt, sajnos egyre kevesbe tudom elviselni ahogy vezeti, iranyitja, ellenunk hangolja az aput az a ...... (itt ne gondoljatok semmi jora). Es nem csak ellenunk. fokozatosan elmarja a papa mellol a regi baratokat csaladtagokat is. Ha azt latnam, hogy boldogok, elviselnem de NEM allandoan paprikas a hangulat es arra megy ki a dolog hogy, minnel tobbet kihasznalja, kizsigerelje a papat(aki foz mosogat a ...nak es a lanyainak), Tolunk egy levest is sajnal, ugy mondja a megjegyzeseit, hogy ezt is lehet erteni meg azt is. pl. Ezek mar megint itt esznek. Amibol apukam azt hallja 'milyen finomat foztem a gyerekek megint jottek vacsorazni.' En meg 'Minek vannak mar megint itt! Ha nem ennenek holnap nem kene fozni! Tobb jutna Nekunk' Az a baj, hogy apukam nem erzi hangsulyokat, vagy nekem tul jo a fulem, de egyre jobban fajnak ezek a megjegyzesek. Ocsem mar nem is megy apukamhoz. Neki konnyu, ha haza jon Belgiumbol mindig siet, es nem er ra eljonni meg 200 km-t. De en szeretem az aput, es nagyon faj.......

Jujj, bocsi, de nagyon kikivankozott.

Ari
ari
 
 


Na pussz csajok Kép

Kicsit a mai nap hangulatából :

Járássegítő szerkezet kis boszitanoncoknak
Kép

Az ősz szépségei
Kép

Szóval egész jó idő volt, szerintem vétek lett volna nem legelni a szabadban Kép

Na mai kommentek : Toffancs... KépKépKépKép Hogy is fogalmazzak : Ancsa múlt héten bevágtat apja után a fürdőbe, és a himbilimbire rávágja, hogy cici. Én úgy hallom a dolgot, mire berobogtam, és megjegyeztem, hogy az nem cici, hanem fütyi. Mit ne mondjak, dőltem a röhögéstől, mikor a szó hallatára elkezdett csücsöríteni.. merthogy a fütyiről ő a füttyre asszociált... KépKépKép

Gombóc, yó téged látni. Kispassantyúd édes, és örülök, hogy Zsombi így viszonyul hozzá Kép Morgásának okát meg úgyis elfelejti hamarosan Kép
Remélem van mit szopnia az öcskösnek Kép
Kívánok nagyon boldog babázást Kép

Beu,
Te is készülsz a másodikra, csak előtte infot gyűjtesz ? .)

Tüni,
Hát rontsd csak azt a statisztikát. Ilyesmivel szabad. Nincs mondjuk tapasztalatom terhességi diabetesszel kapcsolatban. Te is a Piroskához jársz egyébként ?

Ari,
Ez elég gusztustalan egy piii....-ra vall. Papáddal egyszer nem lehetne ezt nálatok megbeszélni a "barátnő" nélküli meghívás keretében ?

Na menek. Még gyorsan megvarrom kis kedvenc sógornőm naciját, utána megyek csicsibe Kép


Tsóóók :


Klár
clarissa
 
 


Tüni,
teljesen megértelek, hogy nem akarod, hogy Gergő meglátogasson majd a kórházban. Én sem fogom behozatni Bekit (bárcsak már ott tartanánk...Kép). Múltkor is bőgtem azon a kórházban, hogy a mellettem lévő anyuka nagyobbik gyerkőce könyörgött, hogy menjen haza vele az anyja Kép. Én szülés után annyira labilis voltam érzelmileg, hogy szinte mindig sírtam, nem akarom, hogy Beki lássa. Veled is így volt?

Kaska,
jobbulást Vilcsinek!
Én örülök, hogy tudtam a babáról. Valahogy én nem tudok különbséget tenni megszületett és meg nem született gyerkőc között. Ő is az én kisbabám volt, mint Beki, csak neki összesen 2 hét jutott, amíg együtt voltunk és szerethettem. És odafönt majd találkozunk! Kép

Ari,
sajnálom, hogy apukád barátnője ellenetek van... Nem lehetne nyíltan beszélni vele, úgy hogy apukád is ott van? Akkor tisztázni lehetne, hogy mit is akar. Vagy letagadná az egészet?

Gombóc,
gyönyörűek vagytok a képeken! Kép
Egyébként én csokis Danette pudingra tippelek! Kép

Beu,
Vészhelyzetet novella formában elküldtem Kép.

Klár,
remélem ma már jobb napod volt! Kép

Toffi,
mi a buszon jártunk így a "pulcsival". Beki egy az egyben rámutatott és mondta... Kép

Nem emlékszem, hogy ki írta, hogy a férjének hízókúrára lenne szüksége, talán Manócs? Megkértem Apucit, hogy scannelje be a könyvből az étrendet, elküldöm szívesen!

Pusz
Miszike
miszike
 
 


Klár,
most olvasom csak, hogy mit írtál Kép. Végülis fütyülőnek is becézik... Kép

Miszike
miszike
 
 


Hát én annyit tudok hozzátenni a nagy gyerek kórházi látogatásához, hogy nálunk behozta a férjem Dorkát, mikor Domcsi született, és nem akart hazamenni. Csak anyát akarta. Bőgtünk mind a ketten. Nem volt egyszerű.
Viszont az nagyon édes volt, ahogy Dorka elaludt a pici mellett a kórházi ágybanKép

AriKép
Tényleg jó lenne, ha nyíltan tudnátok tisztázni apikád barátnőjével, mi is a baja Veletek, hogy lehetne javítani a helyzeten?
Nem lehet egyszerű most NektekKép

GombócKép
Nagyon nagyon édik a gyerekeidKép
Kórházi képek meghatóak voltakKép

Nelli
hnelli
 
 


MiszikeKép
Szó szerint ez történt velem is. Én is egy olyan csajjal feküdtem, akinek volt egy 2 éves fia, akit behoztak, és uez volt, nagy sírás-hegyek. Szóval én ismerem magam annyira (meg talán Gergőt is), hogy talán még jobban kibírom ha egyáltalán nem jön. Egyébként én nem csak a gyerekkel vagyok így. Én pl. mikor a gyomrom miatt feküdtem kórházban, és a párom bejött meglátogatni (akkor gyerek még távoli terveinkben szerepelt), akkor is állandóan bőgtem. Szóval én ilyen kis síró-pityogó vagyokKép

KlárKép
Nem, nem hozzá járok, mivel csak olyan diabetológus gondozhat, aki uabban a kórházban dolgozik, ahol szülni fogok (merthogy szoros együttműködés szükségeltetik a szülész és a diabetológus között). Így két dokinő közül választhattam, az egyiket Gergőnél már kipróbáltam, és úgy voltam vele, hogy mindegy ki, csak ne ő. Kislánykád csodaszépKép Gergő épp itt csodálja, de a szokásos baba helyett, csak azt hajtogatja, hogy "sem", ami magyarra fordítva annyit tesz, hogy "szem"Kép

AriKép
Nagyon meg tudom érteni a helyzetedet. Ugyan nem velem, hanem a hugommmal és annak anyósával volt hasonló a helyzet. Ha a fiú ott volt, akkor anyós tök normális volt, de amint elhagyta a helyiséget, nekiesett a hugomnak. A háta mögött mindenféléket terjesztett róla, és hiába panaszkodott a hugom a pasijának, ő, mivel nem hallotta egyszer sem, nem hitte el. És hiába mondták már többen is, hogy miket terjeszt anyós, a srác akkor is az anyjának hitt, aki mindig előadta az ártatlan bárányt. Hát bosszantó egy helyzet volt. Csak kitartást tudok kívánni, meg hátha egyszer apukádnak is felnyílik a szeme.

Pussssz
Tüni
tüni
 
 


Hali Csajok!

Megint nem jutottam ide 3 napig, hát volt mit olvasni...

Miszike, baba miattKép, Praktiker miatt Kép és gratula!

Gombóc, édesek a pasasok!Kép Nagyfiú majd megbékél, örülj neki, hogy ki tudja mutatni az érzéseit, nem elfojtja azokat!

Akkor csajócák elkezdhetem szervezni a dec. 4-ei Mikibulit? Ha már sok az időhiányben szenvedő sztáranya közöttünkKép (Elli, kávé és miegyébb nekem is sokkal könnyebben megy, mint mondjuk a vasalásKép)

Danit mikor Zsófi született, 6 lóval sem lehetett otthontartani, kiváncsi volt ZsófibabáraKép (jó volt a marketingKép), másnap már nem akarták hozni, de ő jönni akart a hugához, aztán már elég volt, hogy másnap már otthon leszünk. Hozzátartozik a dologhoz, hogy ő már volt elötte párszor egy-egy hétvégét a nagyiéknál, és már a szülés elött jónéhányszor kibeszéltük a dolgokat.

Képek nagyonjók, pasikról, macákról egyaránt! A frissbabás képtáron én egy csomó képet nem tudok megnézni, más is így van vele?

Mennem kell, apa nem tud pótolniKép
Pussssz
Zsófi
csucsuka
 
 


Helló Lányok!

Csak röviden, mert eléggé hulla vagyok...

Gombóc!
Üdv újra, gyönyörü kis családod vanKép Zsombi vacsi: nem lehet valamilyen csokipuding? A danone látszik a csominKép

Csucsuka!
Felölem jöhet a miki-partyKép

Toffi!
OTP intézést én is sokáig halogattam, aztán rászántam magam és váltottam. A céges számlám volt ott tiszta kabaré volt. Meguntam és változtattam. Nem volt egyszerü. Miután lezárattam a számlát, megkaptam a záró bankszlakivonatot, küldtek egy levelet, hogy tartozásom vanKép No commentKép

Klár!
Csajszid csúcs! Tényleg ezek csajok egy rugóra járnak Ilang is imád az avarban játszaniKép Ma is kinn voltunk az szemerkélö esö ellenére, tegnap is sokat kavartunk a kertben (is), tényleg vétek nem kihasználni ezt a pár enyhe napot.

Miszike!
A kérdésedre válaszolva képzeld elterveztem, ha a du.-i alvásból felébred a gyermek megyünk sétálni, meg játszózni, meg miegymás, erre átaludta a délutántKép (majd negyed 7-kor keltKép)

Ari!
Elég trutyi helyzet, nem lehet könnyüKép Ezt valahogy 4szemközt lehetne Apukáddal megbeszélni. Furcsa, hogy nem érzi a köztetek és a párja között lévö ellentétet?

Ma voltunk úszni, de kicsit kiakasztott a helyhiány de ezt leszámítva jó volt. (6 pelenkázó van a 4 csoportnyi gyerekre szerintem alkalmanként közel 20 babaKép)

Na lassan lépek mert tényleg álmos vagyok és a változatosság kedvéért náthásKép

Jó 8 és jó 7végét!

Tündér
tündér
 
 


Gombóc!

Danette (Danon( csokipudingnak nézem én is a vacsitKép nagyon éde s képeken Zsombi, és persze a hármas fotó is nagyon jóKép Szépek vagytokKép

Manó

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


SziasztokKép

Kissé el voltam havazva apa utazása miatt, de mivel már elmentKépKépKép így most van időm írni.
Az a legrosszabb, hogy nem tud mobilozni, mert más a rendszer, és internetkávézók sincsenek, mert Japánban minek, max a külföldiek használnák. Telefon meg csillagászati. Szóval ma még küldött délelőtt smst, hogy Párizsig eljutott rendben ( kicsit izgultam, mert itthonról hajnal 3kor indult saját kocsival, lerakta a cégénél, oda taxi jött érte, ami elvitte az M1es elejére egy benzinkúthoz, ahol a csapattárs felvette, kimentek Bécsbe, onnan 7.50kor elrepültek Párizsig, aztán onnan Tokyo és még egy átszállással Kioto) És legközelebb majd csak szerdán tudok róla valamitKépKépKép Amúgy meg a héten volt földrengés és tájfun Japánban, tehát marha nyugodt vagyok, képzelhetitek, persze neki nem mondtam, nem akartam elrontani az örömét.
Asszem nagytakarítani fogom a házat, legalább nem gondolkodom azon, mi lehet veleKépKépKépKép

ElliKép
Nekem ez a hét ugyan így nézett ki, mint neked a jövőhétKép
H: manóúszás
K: kocsiszervíz
SZ: újrainstallálták a gépem ....KépKépKép

BeuKép
Nem kicsit izgat téged ez a Lőrinc-tesó kérdésKépKépKépKépKép Ti mennyi időt akartok a kettő között? Úgy látszik engem is izgat, mármint a Lili-tesó kérdésKépKépKép De ebben a hónapban biztosan nem indul projectKépKépKépKép
Vészhelyzetes story van már?

GombócKép
Édesek a babákKépKépKépKép

AriKép
Hát nem irígykedem a papiddal kialakult helyzetért. Régen nálunk is volt ilyesmi helyzet, én akkor 3 évig nem beszéltem apuval ( hozzá teszem gyorsan, hogy akkor épp külföldön élt, Közép-Amerikában, tehát nem volt nehéz nem beszélni vele) de akkor még 16 éves voltam, ma már biztosan leülnék vele beszélni a dologról, ebben az esetben jobb az őszinteség!

CsucsukaKép
Miki-party szerintem ok, most néztem Mini határidőnaplóját, semmi nincs még beírvaKépKépKépKép

Na mentem, bocs,h kicsit hosszú lettem, de kicsit szomorkodom apa elutazása miatt, pusz:

Manócs (akit az vígasztal, h a földtörténeti korokhoz képest milyen kevéske idő is az a 4 hétKépKépKépKépKép )
manócs
 
 


Hahóóóóó Csajok!!!!!

Sehol senki???

Nagyon 7vége vanKép
Anyukámék jönnek lassan, aztán barátok, szval pörgés van felénk isKép

Manócs!
Apa elutazásaKép Gyere minél többet, beszélgess velünk hátha az segít. A takarítás mint terápia nekem is be szokott jönniKép
Vagy csak eccerüen szeretek takarítaniKép

Na valaki jöjjön mán erreKép

Tündér aki magában beszélget vasárnap du., bár lenne dolgaKép
tündér
 
 


Hali!

Itt vagyok!Kép
TakarítokKép
Gyermeket lepasszoltam a nagyihoz, hogy nyugodtan takaríthassak.Kép Persze, ez inkább pakolás, mint takarítás. Megint nem fogok találni semmit. Rémes.

Tündér! Megjöttek már a vendégek? Holnap is vendéglátás? Kár, hogy elromlott az idő.

Manócs! Mi jövő tavasszal akarunk belevágni a tesó dologba. Vészhelyzetet kaptam, köszi.Kép

Csucsuka! Buli jöhetKép

Miszike!
Azt hiszem, Rékának kellett a hízókúra. Vagyis a férjének, mert ki az a nő, aki hízni akar??? Húúú, tegnap láttam egy csajt, biztos azt hitte magáról, hogy csinos, de előtte jártak a csontjai. És most tényleg nem a féltékenység beszél belőlem.
Ja, és köszi a Vészhelyzetet, gyorsan elolvastam, megköszönni meg persze már elfelejtettem.

Klár! A tesó hozzáállása egyelőre csak érdekel. Olyan picik ezek a gyerkőcök még, és elképzeltem Lackót vagy Zsombit mint nagytestvért, de nem nagyon ment. Lánykád helyes! Küldök egy őszi képet én is. Aztán megyek a pincébe pakolniKép

Kép

Beu
beu
 
 


Na mi ez a hozzászólástalanság?????

BeuKép
Mi is tavasszal akarunk kezdeni, akkor legalább lesz, ki velem együtt gömbölyödik, ha minden sikerülKépKépKép

TündérKép
Ma még ablakot is mostam, de attól még hiányzik apaKépKépKép
De sikerült küldenie mailt, megérkezett épségbenKépKép

Na írjon már valaki, mert így hogy legyek "barátok közt?"KépKépKépKép


Manócs
manócs
 
 


Sziasztok!

Meg kell állapítanom, hogy soha nem fogom utolérni magam topikolvasásban Kép. Legalábbis amíg dolgozom, addig biztosan nem.

Mi jól vagyunk, eltekintve Levi takonykorától. Valamelyik reggel végiggondoltam és azóta tart szinte ugyanaz az állapot, mióta Broncho-vaxomot adok neki, így egyik reggel egy elegáns mozdulattal kivágtam a maradékot a kukába (pár szem volt még). Azóta jobb a helyzet, nem fuldoklik éjszakánként a letapadt trutyitól, meg nem hányja össze az ágyat (bocs), és mi is tudunk 2 óránál többet aludni. De lehet, hogy azért is javult a helyzet, mert szereztem neki homeobogyót, azt is kapott pont aznap, amikor kidobtam a bronchot, meg kaptunk Paxirasolt és adtam neki. Szóval most nem tudom mi segített, de az a lényeg, hogy már nem köhög annyira.
Egyébként annyira akaratos lett, hogy el sem hiszem. Eddig sem volt piskóta, de most ez az állandó visítás, meg 'addide' szétcincálja az idegeimet. Sietek haza, hogy végre együtt legyünk, tudjunk játszani, de néha már 20 perc együttlét után kész vagyok teljesen Kép.
Én dolgozom, igyekszem lelépni időben, hogy Levivel is találkozzak egy kicsit, de ez sajnos nem mindig sikerül. Nálunk októbertől december közepéig tiszta őrület van, gondolom máshol sem jobb a helyzet.

Gombóc!
Gratulálok, nagyon meghatóak a képek Kép. Ilyen képek láttán már alig várom, hogy végre lakjon valaki a pocakomban Kép!

Évi24!
Szurkolok hogy végre vége legyen a rosszullétes időszaknak és hányinger nélkül élvezhesd a pocakosságot Kép!
Ági távollétét a Babanettől egy kicsit még mindig a saját hibámnak érzem. Szoktál velük találkozni még? A férjem mondta, hogy a múltkor találkozott a Rékával és nagyon aranyos kiscsaj.

Gyorsan visszaolvasok még, aztán megyek aludni, mert álmos vagyok nagyon.
Pusza, Virág és Levi
virga
 
 


Manócs drágaKép

Próbáld a dolog jó oldalát nézni: akkor fekszel le, amikor akarsz (na meg a gyerekek engedik), akkor olvasol, mikor... marad időd rá, nem kell megosztani a fürdőszobát, főzni sem muszáj, csak a gyerekeknek, soroljam még?KépKépKép
De ha ez nem győzött meg, akkor majd ez:
Milyen jó lesz a hazatérésKép Egy kicsit megint egymásba szerettekKép

Puszi:
Nelli
hnelli
 
 


NelliKép
Arikat írtálKépKépKép Egy kicsit jobb isKépKépKépKép
Most olvastam el 100adszor a mai mailjét, olyan arin írt, meg azért a gyerekben is kell tartani az apa emlékét, hogy egy hónap múlva is felismerje, szóval jó sokat beszélgetünk apáról, meg fényképeket nézünk. Úr Isten, mi lesz később....KépKépKépKépKépKépKép

Na mindenkinek jó éjt, és holnap kicsit több aktivitást csajok!!!!!!!

Manócs ( aki aktív lenne, ha mások is azok lennének, mert ugye monológokat mégsem írhatokKépKépKép )
manócs
 
 


Szia Manócs!

Én vagyogatok, be-benézek s, látom, hogy igencsak nagy a pangásKép
Bár hosszú 7vége van ezt sokan kihasználják.

Az idö mostmár nem olyan szép, de valamit kéne ma csinálni, ami nem fözés, nem takarítás és nem kerti munka, mert kicsit kimozdulhatnékom van máááááááár!!!

A temetöt ma kihagyjuk, de mécsest gyújtok a szeretteink emlékéreKép

Mindenkinek szép napot!

Tündér, aki ma megint az elsö voltKép
tündér
 
 


TündérKép

Egy, csak egy leány van talpon e vidékenKép
Nekem is mehetnékem van, mindjárt indulunk sétálni, délután meg babaúszás, már alig várom.
Na majd délután benézek, hátha valaki már hazajött a hosszú hétvégéről.

Puszi mindenkinekKép

Manócs ( aki csak azért nem volt első, mert magával mégsem olyan jó társalogniKépKépKép )
manócs
 
 


Sziasztok!

Beszállok a nagy társalgásba Kép
Apa elment a szüleivel a temetőbe, mi meg itthon dekkolunk a gyerekkel, de ha hazajön, megyünk sétálni, aztán meg anyóshoz ebédelni.
Tegnap sógoréknál voltunk, olyan jól eljátszott a Dani a 2,5 éves unokatesójával, öröm volt nézni őket Kép

Manócs
hát nem irigyellek az 1 hónapos férjtelenségért. Nem tudom, vigasztal-e a tudat, hogy a Peti egyszer fél évre ment ki Norvégiába, igaz akkor még nem voltunk házasok, de az is nehéz volt. MOndjuk mi tudtunk emilezni szerencsére. Ja, és vágtuk a centit szorgalmasan Kép

Virág
és milyen újra dolgozni? Gyorsan visszarázódtál?

Ari
apukád barátnője KépKép REmélem sikerült tisztázni a helyzetet

Gombóc
képek nagyon jók, nagyfiú Zsombiról és kisfiú (Kép) Nándiról Kép

Klár kis seprűnyélen lovagló boszija is tündéri és Klár és Beu faleveles gyerkőcei is nagyon édik Kép

Megyek, mert a gyerek anyázik Kép
Andi
psandi
 
 


Hahó!

Voltunk egyet sétálni, hát mit ne mondjak nagyon kellett. Apacukát elég nehéz mozgósítani, mert itthon mindig van mit csinálni, ezért nehéz kirángatni.
Ilang már ebédelt, most raktam le, a mi kajánk meg már melegszik. Szegedi rakottkrumpliKép nyam-nyamKép

Manócs!
Menjetek sétálni mert tényleg nagyon szép idö vanKép

Beu!
Lörinc nagyon drága az avarbanKép

Andi!
Olyan jó, hogy már akkorák a manók, hogy el tudnak egymással játszaniKép
Húú, Norvégia kemény lehetettKép

Virág!
Meló!Kép Nem lehet könnyüKép
Maga a munka milyen?

Tündér
tündér
 
 


Sziasztok csajok,
van valaki, aki nagyon profi palacsintában? Odáig már eljutottam (5 év alatt!!) hogy jó a tészta, van külön profi palacsintasütőm (teflonos). Már ki is tudom sütniKép de egy valami nem megy:
ha elég sokáig sütöm ahhoz, hogy a kis fekete pöttyök megjelenjenek (azaz tuti nem nyers már a tészta) akkor a széle kiszárad, sokszor annyira, hogy le is törik. Ha meg kiveszem, mielőtt kiszárad a széle, szinte mindig félig nyers marad a tészta.
Mit csinálok rosszul? Azért lehet ez, mert a közepe vastagabb, mint a széle? Ezt nem nagyon tudom másképp csinálniKép Én vagyok az ügyetlen? Próbáltam alá 1-1 csepp olajat tenni, meg a szélét is kenegettem olajjal, de ezek nem jöttek be. Amúgy fini lett, csak a széle olyan jó ropogós-töredezős.Kép

Apa elment edzésre, K alszik, bár hegyekben áll a mosatlan, most megyek én is pihizni egy kicsit, kikészített a palacsintasütés.(Előtte paradicsomleves volt, persze K-nak egyik sem tecc, egy kis körtét evett egész délelőttKép)
sziasztok
e
ellimami
 
 


Sziasztok!

Jól összevesztünk a férjemmel, elmentek a gyerekkel anyóshoz ebédelni, én meg itthon bőgök. Asszem takarítok egy kicsit, hátha eltereli a gondolataimat. Éjszaka leesett egy kép a falról a gyerekszobában, az alatta lévő polcról levert mindent, cserepes virágot, porcelánt, úgyhogy jó nagy rumli van ott, most legalább rendberakom.


Elli
szerintem teflonban nem lehet olyan jó palacsintát sütni, mint a régi jó kis palacsintasütőkben, bár nekem is teflon van. Én egy kis olajat teszek a tésztába is, ezen kívül kb. minden 3. pali után teszek a serpenyőbe is pár cseppet. A széle egy picit nekem is ropogósabb, de azért nem törik, a másik oldalát meg csak rövid ideig sütöm, így nem szárad ki.

Andi
psandi
 
 


ManócsKép
Csak a te kedvedért írok, hogy ne unatkozz annyiraKép. Hát, 1 hónap télleg nagyon hosszúKép De gyere gyakran, és majd teszünk róla, hogy hipp-hopp elrepüljönKép

ElliKép
Nekem hagyományos palacsintasütőm van, így a teflonoshoz nem tudok hozzászólni, de nekem ebben soha nem szárad ki a széle.

AndiKép
VeszekedésKép Biztos gyorsan kibékültökKép

TündérKép
Te hogyan csinálod a szegedi rakott krumplit? Eddig egyszer ettem, de nagyon ízlett.

Én most nagyon izgulok, mert az előbb beszéltem a hugommal, és mondta, hogy 5-7 perces fájásai vannak, és nemsokára indulnak a kórházbaKép Éjszaka kezdődött neki 20-30 percenként, úgyhogy eddig úgy tűnik, hogy neki nem megy olyan villámtempóban, mint nekem Gergővel.

Pusssssz
Tüni
tüni
 
 


Andi,
mi történt?Kép Nem tudtok megegyezni a pocaklakó nevéről?Kép
Látatlanba mondom: NEM úgy gondolta, csak a fickóknak kicsit nehezebb átállni a mi terhesség alatti érzékenyebb lelkivilágunkra. Fel a fejjel!Kép
e
ellimami
 
 


Hahóóó!

Andi!
Mi a baj??Kép Anyósékkal kapcs. vesztetek össze? nem akarok kiváncsiskodni, csak érdekelKép
A takarítás mint terápia nekem bejött,. ált. elpárolog a mérgemKép
Ellikének igaza van, a ffiak nem veszik le sokszor, hogy milyen megváltozott tudatállapottal jár a terhesség. Ha végeztél a takarítással pihenj egyet!

Elli!
Nem tudom mit csinálsz rosszul, mert én nem sütök sürün palacsintát és nekünk az a hagyományos fém palisütönk van. Én egyébként nagyon szeretem, ha törik-ropog a széleKép
Anyukám tegnap sütött és hozott is nekünkKép

Tüni!
Megy a drukk a húgodnak!Kép
Szegedi rakott krumpli darálhússal készül és kerül bele egy kis füstölt oldalas is pici kockákban, na meg sajt a tetejéreKép
(ez már inkább saját szánk íze, mint szegediKép)

Na menünk még egy kört a levegön, most, hogy aludtam egyet a gyerekkelKép
Apa kinn ügyködik, úgyhogy lelépek, mert frusztrál egy kicsit, hogy itt lebzselek Ö meg melózik...

Még benézekKép

Pussz
Tündér
tündér
 
 


TündérKép
A szegedi rakottkrumpli receptjét nem tudnád átküldeni nekem? Előre is köszikeKép

ElliKép
Én is teflonba sütöm a palacsintát, és nagyon finom. Én is teszek a tésztába oljata, így csak az első palacsainta előtt teszek a sütőbe olajat. Én nagylángon csinálom, egyenletesen elosztok benne nem túl sok tésztát, mikor a nyers tésztajellegű rész eltűnik (ha marad egy pici, az se baj), én máris megfordítom, és sütöm még egy picit. Én azt tapasztaltam, hogy a lényeg a nagyláng, és a gyors megfordítás.

ManócsKép
Remélem, már jobb a kedvedKép
Videón nincs meg a férjed? Mert ha van, akkor azt is tudjátok nézniKép
Nem fogja a gyereked elfelejteni Őt, max. egy kicsit furcsa lesz neki az első néhány perc, amikor meglátjaKép

AndiKép
Mi volt az összeveszés témája, ha nem vagyok indiszkrét? Persze csak akkor írdd le, ha szeretnéd.
Hamar megbékéltek, meglátodKép

Nelli
hnelli
 
 


Nelli!
A szegedi rakott krumpli hasonló a hagyományoshoz.
Tehát a tojást és a krumplit én elöre megfözöm, a krumplit héjában, sós vízben.
A darálthusit (ami most pulykacomb volt), hagymán megpírítom, füszerezem (ez szerintem izlés dolga), majd ment bele 1 egész paradicsom héja nélkül feldarabolva. Összerottyantva.
Tepsi kivajaz, majd rétegenként krumlpi (só), tojás, darálthusi+tejföl, plusz megbolondítottuk egy kis füstölt oldalassal, beleaprítva itt-ott.
3 réteg lett, krumplival zárult. A tetejére került még tejföl és természetesen sajt.
Tetövel sült 1 órát, majd tetö nélkül még max. fél órát, hogy a sajt ne égjen meg.

Jó étvágyat!Kép

Tündér
tündér
 
 


Na jó, ide jövök, visszaolvasok, és aztán megyek enniKépKépKépKép Ennyi kaját összehordani csajok!

ElliKép
Én heti minimum 1szer sütök palit, és régebben gyakran jártam éttermekbe számítógépes programot telepíteni ( akkor még tudtam ilyet, ma már egy képet sem tudok egyedül feltenniKép ) és mindig kérdezgettem a szakácsokat mindenféle fortélyokról. Azt mondják, hogy több tojás kell bele, és én nem szoktam bele vizet vagy szódát tenni, csak tejet, így garantáltan nem szárad ki, ja még a tésztába is teszek némi olajat. A palisütő az szinte mindegy milyen, szerintem a tésztán van a hangsúly.
Eszembe jutott egy régi osztálykirándulás, sütöttünk palacsintát, de már nem volt mivel megtölteni, és a fiúk májkrémmel ették, pfúúúúúúúúújKépKépKépKép

TündérKép
Nem az a tipikus reformkaja ez a rakottkrumpliKép

NelliKép
Igen, videón nézzük apát, de azért az mégsem olyan. Remélem tényleg megismeri majd!

AndiKép
Az a Norvégia nagyon hosszú lehetettKép
Amúgy meg apukám volt ilyesmi utazó, hogy eltűnt évekre. Már 2 éves koromban elment 2 évre Nigériába, aztán 8 éves koromban 3 évre Kambodzsába, aztán '86ban 12 évre Nicaraguába. Persze évente, kétévente láttam, és még emlékeztem rá, de nagyon nem szerettem, hogy nincs velünk, pedig csak később váltak el a szüleim.

Na megyek, mert Mini nem hajlandó aludni! Pedig még úszni is voltunk.

Pusz:

Manócs
manócs
 
 


Manócs
májkrémes, az télleg furi. De a Nagyi palacsintázójában pl isteni mindenféle sós palit lehet kapni, spenótos, sajtos-tejfölös, csirkepöris, juhtúrós...és ezek még csak a kedvenceimKép

Köszike a fortélyokat. Ha biztosra akarok menni, akkor tehát
-régi típusú palisütő
-nagyláng
-gyors fordítás
-sok tojásos,olajos, csak tejes tészta.
Jegyeztem mindent.
köszi mindenkinek
pusza
e
ellimami
 
 


ElliKép
Jó főzést, sütéstKép

CsajokKép
Épp rock n' roll estét tartunk Minivel, ha van kedve valakinek bulizni, várjukKépKépKép
megy a rockizás meg a twist, mivel semmi nem fárasztja le a manótKépKépKép

pusz:

Manócs, aki viszont már lefáradtKépKépKépKép
manócs
 
 


Sziasztok!

Elli!
Én is rakok olajat a tésztába, viszont használok tejet és szódát (vagyis ásványvizet) is. De én minden palacsinta előtt megkenem tollal az edényt. Nekem nincs palacsintasütőm, hanem egy közepes méretű teflon serpenyőben sütöm. Röviden: ahány ház annyi szokás Kép. Sztem ki kell tapasztalnod melyik praktika válik be. De addig is finom próbálkozást Kép!

Andi, Tündér!
Egyrészről jó dolgozni, kimozdulni egy kicsit, használni az agyamat. Másrészről rossz, mert nem vagyok együtt Levivel, a gondozónők mondják el, hogy telt a napja, történt-e vele valami jó, rossz, amiket eddig ugye velem osztott meg. Szóval nem könnyű helyzet Kép.
Elég hamar visszarázódtam, a régi pozicíómban 3 nap után helyettesítettem, egy másik helyen pedig éppen betanulok, de állítólag nem vagyok teljesen reménytelen Kép.

Andi!
Remélem már elvonultak a viharfelhők és kibékültetek Kép!

Jó éjt! Virág és Levi
virga
 
 


TündérKép
Most megoldottad a holnapi kaja kérdésétKép

ManócsKép
Csatlakoznék, csak Gergő már alszik, és nemsokára én is megyek. Legközelebb előre szóljálKép

Hugom ma 1/2 3-kor megszülte a kisfiát, aki 2900 gr és 49 cmKép Olyan érdekes, mert szinte uolyan volt az ő szülése is (legalábbis elmondás alapján), mint az enyém. És szinte percre pontosan uannyi idő (2.5 óra) volt.

Pussssz
Tüni
tüni
 
 


Sziasztok!

Latom a 7vegen kajcsi volt a tema! Kép

Virag
Mit dolgozol??

Manocska
Jaaaaj, keson szoltal!!!! Lemaradtam a bulirol!!!! Kép Kép Kép Jo volt? Hosszu ez a honap, de majd tartjuk benned a lelket!

Beu
Edes a pasi Kép

Miszike
Hogy vagy??

Reka
Megkaptad az SmS-t? El meg a tablaban levo szamod?

Lanyok
Rody csacsis kerdes!!! Kaptunk egyet a pecsi baratnomektol! Kép DE nincs rendesen felfujva. Mivel lehet felfujni? Tudja valaki? Szelepes pumpa?? Es ha jol fel van fujva ez mennyire stabil? Mert Jazi imad rajta ugralni,de eleg gyakran bukik orra(mar a csacsi orrara) vele. Vagy meg kell tanulni a technikajat?

Megyek vacsizni Kép
Norka
norkini
 
 


Tuni
Kozben latom irtal!!!
Nagy Gratula a tesodeknak!!!!!!! Kép Kép

Es ehhez mit szoltok? 1200Ft-ert kaptuk meg...(igaz+ futar koltseg Kép ) http://cgi.ebay.de/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&category=22168&item=5133112086&rd=1

Norka
norkini
 
 


HaliKép

Na végre sikerült letennem a manót, fél 11kor még nem akart az agyban maradni! pedig ma az időátállítás miatt 8kor kelt és csak 1 órát aludt napközben, nagyot sétáltunk, úsztunk, rockiztunk, mit kéne még tennem ezek után???????
De, hogy én hogy elfáradtam, már majdnem elaludtam mellette.

TüniKép
Nagy gratula a tesódnakKép

NorkaKép
Az ár jó, de mi ez pontosan? Bringautánfutó?

Na megyek, kipihenem a mai nap fáradalmait, jó éjt mindenkinekKép

Manócs
manócs
 
 


Norka,
De azt irja postan nem kuldik, el kell hozni! Vagy leleveleztetek?

Elli,
Nalam is szaraz szelu a palacsinta miota villanyon sutom es nem gazon! A gaz szerintem gyorsabb, nincs ideje kiszaradni!

Gyurkam ma 4 eves! Most fejeztem be a tortajat. Hogy hogy erek el vele az ovodaig holnap 2 gyerekkel nem tudom, mert eleg csak ranezni, es leesik rola valami.

Virga,
Nehez lehet, de azert egy kicsit irigyellek is! Otthon voltunk mult heten, bent voltam a munkahelyemen, es kicsit fajt a szivem am! Jo lehet ott meredni a szamitogepre egesz nap, neha egy kis kaveszunettel, pletyizessel megspekelve! Itthon bezzeg...

Zsuzsi
zsuzsi74
 
 


Kép
zsuzsi74
 
 


Kép

Zsuzsi
zsuzsi74
 
 


Szép jó reggelt!

Tegnap kibékültünk szerencsére, és igazatok van, a férjemnek fogalma sem volt arról, hogy mivel bántott meg és hogy min kaptam fel a vizet. Jó aláírom, elég apró hülyeségen kezdtünk el veszekedni, de hogy utána miket vágtunk egymás fejéhez...! Elég feszültek vagyunk mostanában, ő tiszta ideg a munkája miatt, bennem meg dolgoznak rendesen a hormonok, elég hamar bepöccenek, jó páros, mi? Kép El kéne menni valahova néhány napra pihenni, már ki is néztünk egy helyet, ha sikerül szállást foglalni, ott töltjük a 19-ei hétvégét.

Elli
épp néhány napja mentünk el a Nagyi palacsintázója mellett, meg is indította a nyálműködésemet Kép De most, hogy Te is írtad, tuti kipróbáljuk!

Manócs
nem lehet, hogy túlpörgött a csaj, azért aludt el olyan nehezen? Azért a rocki-buli jó lehetett Kép

Tüni
gratulálok a húgodnak Kép Te mikorra is vagy kiírva? Annyi kérdés merül fel bennem mostanában, hogy mi lesz, ha megszületik a Pici, Téged nem gyötörnek a kétségek?

Zsuzsi
állati jó lett a torta!! Egy profi cukrászda is megirigyelhetné, amiket Te összeütsz itt néhanapján Kép A fiaid fotóit meg még mindig imádom nézegetni Kép

Tök jól jött ez az óraátállítás, így MAGAMTÓL felkelek (értsd nem a gyerekre), és van egy kis időm magamra, na meg netezni Kép

Andi
psandi
 
 


AndiKép
Dehogynem gyötörnek... És néha már most lelkiismeretfurdalásom van, hogy milyen nehéz lesz Gergőnek hozzászoknia az új felálláshoz. De remélem, hamar összerázódunkKép Egyébként jan.12-re vagyok kiírva.

ZsuzsiKép
Gyurinak boldog szülinapotKép Tortával nagyon ügyi vagyKép És a gyerkőcök is csuda helyesekKép

ManócsKép
Nekem is az jutott eszembe, hogy lehet, hogy Mini átesett a holtponton, és túlpörgött. Ilyenkor Gergőt is lehetetlen lelőniKép

Óraátállítás nekünk is nagyon bejön. Így Gergő egyre többször hajlandó elaludni az ágyában. És érdekes, megfigyeltem, hogyha a saját ágyában alszik el, akkor éjszaka nem ébred fel, és nem kell áthoznom magam melléKép

Mára még rekord meleget mondanak, úgyhogy szerintem nem is leszünk sokat itthon. Aztán holnaptól állítólag jön vmi lehűlésKép

Pusssssz
Tüni
tüni
 
 


Sziasztok!

zsuzsi: huuu, tok jol nez ki ez a torta!Kép Boldog szulinapot Gyurinak!

Elli: nekem is kiszarad neha a szele a palinak (gazon sutom, teflonban), de en a kisutott palacsintakat ket tanyer kozott gyujtogetem (ertsd: letakarom a mar kiseulteket egy masik tanyerral), es igy mire esszuk, megpuhul. Ja es a ferjem vendeglatoiparit vegzett, es o is tejjel csinalja kizaloral a palacsintat, tobb tojassal...na meg azota en isKép

Norka: wow, tok ari ez a cucc (bicikliutanfuto??) En is neztem az amerikai ebayt, hugom kinn van 3 honapig, fillerekert vannak cuccok, de ecceruen nem lehet hazahozni semmit, csak nagyon dragan hazakuldneiKép

orsoly
orsoly
 
 


Zsuzsi
Gyurinak gratula az éltes korhoz, neked meg a 3 szép kisfickóhoz!Kép
Elli
ellimami
 
 


ZsuzsiKép

Boldog szülinapot GyurikánakKépKépKép

Torta csuda szép lettKép És gondolom finom isKép

AndiKép

Kibékülés hurráKép
Ezek a fránya hormonok meg a munkaKép
Utazás jó ötletKép

Domcsi tegnap este végig sírt, és a legborzasztóbb az volt, nem tudtuk, miért. Elesett a küszöbbe egy műanyag villával. Persze én nem voltam a szobába, csak apa. Sírt nagyon. Azt hittük, az sértette meg a torkát. De aztán a pocira gyanakodtam, mert néhány pukit (bocsi) eleresztett.
Egész éjjel félóránként kelt és sírtKép
Persze ma én is ő is bénáztunk a fáradságtól. Megégettem a kezem a sütővelKép
Picur kiöntötte a krémtúróval teli tálatKép
Öltöztethettem át, és fel kellett mindent mosni.
Alig aludt délelőttKép
Van egy olyan érzésem, hogy nálunk bekavart az óraátállításKép

Nelli
hnelli
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?