Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Baluna megint lett hőemelkedése tegnap.Fél 6kor 37,2 volt(levonva),kapott fél kúpot,aztán fél 8kor 37,7 volt(szintén levonva) :shock: Azt se tudtam mikor lehet kövit adni,de aztán csak elindult lefelé neki.Fél 3kor néztem neki utoljára akkor 36,4(ebből nincs levonva :shock: ),azt hiszem kihűtöttem a gyereket! :lol:
Viszont após megkergült,negyed 3kor benyit a szobánbkba és felkapcsolja a villanyt és valami kapu kulcsot keresett rajtunk.Menni akart dolgozni,mert ő régen postás volt.....Párom alig bírta megmagyarázni neki hogy ő már nyugdíjas,nem dolgozik és feküdjön vissza.Aztán leült az öreg a konyhába és fél órát bámult maga elé.Láthatóan azt se tudta hol van,mi van..Elég ijesztő volt.Aztán visszament a szobájába és lekapcsolta a villanyt.Én meg persze nem bírtam elaludni,mert féltem hogy mit fog csinálni "önkivületében".Teljesen kivagyok.....

Anna már 5 hónapos?????Tényleg!!!!!Nagyon boldog 5.-et :D

Mayday:Most már elfogadja a cicit?Fogacska hogy áll?

Zsu:te hívtál ugye? :) Először nem tudtam hova tenni hogy Zsuzsi vagy :D Aztán leesett :) Lehet hogy ezt a hideget érezte meg Gabi?

Tali:szerintem egy ilyen pici babával nem mindig sikerül úgy kimozdulni ahogy éppen eltervezzük.Mi lenne ha jövő tavasszal,amikor már majdnem 1 évesek lesznek,csinálnánk egy összeröffenést,szerintem azt már mindenki könnyebben meg fogja tudni oldani.És esetleg egy állatkerti séta?Bizti a gyerkőcöknek is tetszene már!Csak egy ötlet!

Hibernia:ez jó volt :lol: Nekem a mamám nagyon aggódós,A klíma miatt ki volt akadva,hogy meg fog fázni.Mi is mondtuk neki hogy nem alá teszem,na meg nem 15 fokot akarunk csinálni a szobába :D Miért hiszik egyesek hogy ártani akarunk a saját gyerekünknek?Vagy veszélynek kitenni? :D

Na megyek reggelizem valamit :)

KépKép
Kép
csöpplány
 
 


Csöpplány,apósod kicsit durva.Szegény.Nem lehet,hogy alvajáró?Vagy annyira félálomba volt,hogy azt se tudta mi van?Mindenesetre ijesztő lehetett.

Szegény kis Balu. :cry: Neki mindig kijut ebből a csúnya lázból.De szerencsére lement.

Cicit hol elfogadja a fia, hol nem.Tök változó.Attól függ mennyire nyügi a napja.De ha elfogadja is,akkor is kb 2 perc alatt végez.Aztán sír,hogy éhes.No,akkor jön a pótlás.

Fogacska stagnál,bár én úgy látom elindult egy 6. is.Nem tom mire jönnek ki neki,de szegényem nagyon szenved.Keze folyton a szájában,nyála olyan szinten folyik,hogy egy nap háromszor öltöztetem át,mert totál elázik. :roll:

Én benne vagyok az állatkertezésbe!!!De ha előbb is lenne tali,részemről elvileg ok.

Kép

KépKép
mayday
 
 


Tipp: a nagyon nyaladzo kisbabaknak ajanlatos kicsi elokét kotni a nyakaba, azt aztan oranként lehet cserélni, ha vizes és igy nem kell allandoan atoltoztetni.
s.orsi
 
 

 
 

Köszi Orsi!!!

Kép

KépKép
mayday
 
 


Hali,

jelentem az oltást jól vészelte át Krisz! Nem volt sírás, se láz, csak legyünk mellette! Hát ez a legkevesebb! :-)
Ebben a gatya fagyasztó hidegben (15 fok :shock: ) kibéleltem a kiságyát vastag takaróval és melegebb pléddel takartam be este. Jó mélyen aludt, szerencsére. :wink:

Ja, nekem is lenne egy mulatságos sztorim:
szombaton férjemmel és a gyekőccel sétáltunk lakóhelyünkön, mikor is szembe jött velünk az egyik szomszédunk. Kérdi megnézheti-e a babát? Persze, nem győzi dicsérni Kriszt (ahogy ez lenni illik), aztán hozzá teszi, hogy észre sem vette, hogy mióta lakik velünk a baba, mert nem látta és sírni sem hallotta! Csak a postástól tudta a meg a jó hírt!! :shock:
:oops: Éppen a postástól kellett neki megtudnia!!! Olyan kétértelmű ez a kijelentés. Még jó, hogy Krisz tiszta apja, kérdés sincsen az apa kilétéről! :lol:

KépKép
charlott
 
 


Csöpplány: sajnálom, hogy Balu belázasodott! :( és apósod viselkedése ijesztő lehetett, hogy éjnek-idején munkába késződött, mikor nyugdíjas. :shock: Nem lehetett könnyű éjszakád!

Hibernia: az én dokim havonta mindig megvizsgála Krisz férfiasságát (is), kérdés nélkül, szerencsére! :wink:

Zsu:sajnálom, hogy ilyen kevesen mentek el a talira. De legalább neked sikerült eljutni oda és megismerkedni pár fórumossal személyesen.
Gabi jobban van?

Mayday: a fogzás milyen szinten van nálatok? Teljesen kinőttek már vagy még csak kezdemény látszik?
Nálunk még csak a fehérség észrevehető és nyáladzás van, de nem súlyos.

S.Orsi: erre gondoltam: egy olyan intézményről álmodom, ahol nyugodt körülmények között, emberi hangon beszélnének a beteggel vagy kismamával. :-)

Állatkerti tali!!! Nem rossz ötlet, úgy is szeretnénk menni jövőre oda. :wink:

KépKép
charlott
 
 


Sziasztok!

Eddig nem tudtam jönni, konkrétan mást sem csináltam csak szopiztattam és fejtem... na nem mintha most másképp lenne...

A kevesebb tejre úgy jöttünk rá, hogy először Gréti szinte minden szopi után keservesen sírt, nem egyből utána, hanem kb. 15-30 percre rá, miután már a büfin túl volt. Persze lehet, h a hasa fájt/fáj, de azért az ilyen gyorsan nem kezdődik. Aztán mértem és stagnált a súlya napokig...na persze ez se tuti, mert a digitális mérleg egy szar, amint megmoccan rajta már mást mutat. Szóval csak sejtettem, hogy kevés a tejci. Ja és már nem csöpögött úgy a mellemből se, igazából elég volt egy nap egy betét, mert nem igazán ázott át és reggelre se éreztem mellfeszülést, hogy sok lenne benne a tej.
Védőnő itt volt ma, kihívtam. Azt hittem egyből kapunk tápszert, hát de nem. Azt mondta várjunk jövő hét csütörtökig, mert végül is gyarapszik a súlya még így is, és lehet csak átmeneti dolog a 3 hós ugrás miatt, vagy mit tudomén. Úgyhogy maradt a 2 óránkénti szopi és homeos bogyó. Most veszek még more milket, azt is javasolta és mellette bizakodok ezerrel :? Ja és ne is mondjam, h a lakás romokban, a kosz és káosz hegyek tetején ülök, mert ha épp nem szoptatok akkor pihenek a tejképződés miatt....

még próbálok jönni csak megyek, mert sír.

KépKép

KépKép
nadina01
 
 


Nadi,hát tényleg nagyon sajnállak Titeket.Elég hasonló volt a helyzet nálunk is,szóval teljesen átérzem a szitut.Mellfeszülést már én sem éreztem jó ideje...De hidd el,ha ki kell egészíteni a tejcit,akkor sincs semmi gáz.Szóval csak fel a fejjel!!! :wink:

Charlott,még nem jöttek ki a fogak,épp ezért szenved Bálint egész nap.Én meg nem tudok rajta segíteni sehogy. :cry: Sz@r.

Postás. :lol: :lol: :lol: Ez jó.

Nálatok nincs ma extra nyügizés?Bubu ma igen oda van.Eszik,alszik,sír,nyöszörög.Sehogy nem jó neki,5 perc után visít akármit is csinálok vele. :? Tudom,hülye idő van+fogak.De akkor is durva.

Kép

KépKép
mayday
 
 


Csöpplány,édes az új avatarod!!! :D

Kép

KépKép
mayday
 
 


A héten ilyen viccesek vagyunk: Peti nem a hüvelyk, hanem a mutató ujját szopja... 8) 8)

Este próbálok visszaolvasni, most séta. :)

hibernia
 
 
 


Ilyenkor délután pár órára mindenki eltűnik. :? :)

A találkozó tényleg jó volt, de tény, hogy kevesen voltunk. Én konkrétan mindenkit ismertem. Csak Kendrát és Gabit nem láttam még pocakon kívül. Megértem, hogy pár embernél közbejön valami, de azért szerintem igaza van Katának, hogy két hónappal ezelőtt fixáltuk le az időpontot, és nem 3-an vagyunk a fórumon. Akinek fontos volt, az eljött. Hogy pont azok voltak, akik már pocakosan is találkoztak, az sem véletlen szerintem. Na, de mindegy, mert én tényleg nem szeretném, ha veszekedés lenne közöttünk emiatt. Kata sem szeretné, csak leírta a véleményét. Szerintem már túl is léptünk rajta. Mindhárman csalódottak voltunk kicsit, de tudjuk, hogy páran sehogy sem tudtak volna eljönni. Én benne vagyok bármikor taliban. Örülnék, ha legközelebb sokkal többen lennénk. :wink: Fényképeket majd letöltöm, ha lesz időm. Ma biztos nem. :)

Ma nálunk is nyügi volt/van. Rossz idő plusz szuri. :( Kicsi angyalkám, úgy sajnáltam! Pedig tegnap kacagott először hosszan! Erre másnap így elrontottuk a kedvét. :(
Bazi hideg van! Jéghideg Samu keze, pedig harisnya is van rajta a naci és a zokni alatt.

Hibernia, köszi a dicséretet! Nekem az a matróz jellegű ruci a kedvencem. Az is Zara-s, 1395 forintos. Kár, hogy már nincs akció, mert banyek, 2 hét alatt kinőtte a 62-es ruhákat!!! Kár volt venni... :D
Ja, a duccolást mi így hívjuk. Ti buccoltok? :D

Monde, én is nagycsaládos szeretnék lenni, szerintem ezen a fórumon nem tartanak hülyének emiatt. Vagy igen? :oops: :D Ilyen gyors második szülés után azt hiszem, legjobb, ha harmadszorra otthonszülést tervezel. :D :D

Én már olyan kíváncsi vagyok, milyen lesz Samu később! Nagyon élvezem figyelni, ahogy fejlődik. :)

Charlott, sajnálom a dokis dolgot. :( Hogy mik vannak?! Legalább ne szidott volna le! Az ilyen történetek annyira ki tudnak akasztani! Fúúú! Nem akarsz orvost váltani?

Csöpplány, Balu még a szuri után is nevetett?! Nem semmi ez a fiú! És már főzeléket ehet? Hát hihetetlen, hogy röpül az idő!
Após éjjel ijesztő lehetett. Remélem, csak egyszer fordult elő! Talán félálomban volt. :?

Képzeljétek, Samut 69cm-nek mérték!!! Jesszus, nem csoda, hogy ilyen hamar kinőtt egy méretet! Hónap elején még 59-60cm volt!
Súlya pedig 6150g. (Szombat óta 130g) Hova nő ez a gyerek?! :)

KépKép

KépKép
barbazso
 
 


Hali!

Mayday:após nem alvajáró,hanem csak beteg.Cukorbeteg de nem foglalkozik vele,nem szúrja magát,nem figyel mit eszik.Egyszer volt egy nagyon magas cukra,és "megbomlott" az agya.Azóta néha csinál hülyeségeket,meg leginkább nem tud tájékozódni térben és időben.
Hálistennek lázig nem jutottunk el,csak hőemelkedése volt Balunak,csak én szeretem lehúzni neki,mert nem szeretném ha lázas lenne.Főleg ha az én "génjeimet" örökölte ilyen szempontból akkor még gázabb,mert nekem ritkán van lázam,de akkor aztán hidegfürdőzni kell,mert alig lehet lehúzni.
Fogacska:6.???????Hova siet ez a legény? :D Nálunk doki szerint nagyon az elején vagyunk,de elindult,de még hónapok is lehetnek mire megjelenik az első fogacska.
Charlott:ez komoly,postástól... :lol: Ügyi volt Krisz hogy ilyen jól viselte!

Kukivizsgálat:hát nálunk még soha nem volt,csak a koraszülötten nézték meg 3 hósan,akkor kicsit le volt tapadva,meg a herécskékkel is minden rendben.A házidokink rá se nézett még.

Nadi:hát remélem helyrejön nálatok a tejcsi menyiség és tényleg scak a 3 hós ugráson mentek keresztül!Megy a drukk++++++++

Mayday:nyűgi nálunk is Balu,szerintem ez az idő.Alszik eszik,kicsit elvan aztán nyöszi van.

Köszi az avatardicséretet :) Nemrég készült a kép,Balu épp szépeket álmodik. :) Majd teszek videót megint :)

Jajj,voltam gmailen is:nagyon cukik a gyerkőcök!Látom mindenkinél vannak fejvágások,nálunk Balu nem produkálja ilyen téren magát.

Hibernia:mutatóujj???Édes lehet :lol:

Megyek babusgatok :P

KépKép
Kép
csöpplány
 
 


Ja, tényleg! Nadi, neked elfelejtettem írni! :oops: Szerintem ne aggódj, biztos minden rendben lesz! Mondjuk lelkileg könnyebb lenne, ha lenne otthon biztonsági tápszer, de szerintem nálatok még nem lesz szükség rá. Az én cicim már az első hónap felétől nem volt olyan bedurranósan kemény. Csak akkor érzem, hogy bedurran, ha sokáig alszik Samu, vagy előző nap nagyon sűrűn kért cicit. A szoptatós portálokon is azt olvastam, hogy a lötyi didiben is van tej. :) Amúgy egy hete már én sem gyűjtöm a tejcsit, mert estére kb 20-40ml jött a végén már össze, Samu pedig nem tartott rá igényt, mert Füred óta hamarabb alszik el 1-2 órával, mint azelőtt. Szóval önthettem ki a mosogatóba, mert ekkora adagokat lefagyasztani sem érdemes. :roll: Bevallom, már elég nagy macera is volt a végére ez a gyűjtögetés. Most sokkal lazább minden, hogy csak betolok egy pelust, vagy még azt sem. :)

Majd én is megnézem az új képeket, de most mennem kell, mert Samu szenved. :(

KépKép

KépKép
barbazso
 
 


Hibernia,mi is mutatóujj pártiak vagyunk. :D Meg középső.És a kettő együtt,ohh,jee,aztat nagyon szeressük. :lol:

Zsó,itt is meg lehet fagyni.Bubun is van zokni,body,lábas gatyó,pulcsi.Kicsit fura,2 hete még csak egy pelusba nyomtuk.Bár én örülök ennek az időnek,már a f@szom tele volt a dög meleggel. :?
69 cm?Atya ég!!! :shock: Samuka jól belehúzott.

Csöpplány,apósod nem semmi.Úgy értem miért nem szúrja magát?Ezzel nem szabadna játszani.Párod nem tud hatni rá?Mindenesetre sajnálom.

Kicsit akkor megnyugodtam,hogy nem csak Bubu ilyen nyafi-manó ma.

Tesóm ma tök meglepett.Volt vásárolni Árkádban,Győrben és hozott nekem egy o'neill felsőt.Tök örültem neki!!!Méretet is,színt is tök eltalálta.Jó fej. :D Ilyenkor úgy szeretem. :oops: :lol:

Kép

KépKép
mayday
 
 


Ma Elisa is hangosan kacagott, eloszor életében és pont az egész csalad jelen volt, annyira édes volt!
Ma extra nyugi nap vn, itt is hideg van, mar régen nem volt ilyen jo kedve, teljesen kipihentem ma magam.

Nalunk a hulvelykujj viszi a primet, néha megprobalja egyszerre a két huvelykujjat bedugni. és mostanaban allandoan a sajat kezeit fogdossa, a labat is szereté mar megfogni, de nem sikerul.
s.orsi
 
 


Sziasztok!

Nagyon régóta olvaslak Titeket, gyakorlatilag mióta pozitív lett a tesztem egy évvel ezelőtt :) Szóval én egy zugolvasótok vagyok..
Már többször majdnem nekiálltam, hogy bejelentkezem nálatok, de bevallom őszintén, hogy én nem tudnám napi szinten követni, hogy kivel mi történik és érdemben reagálni rá ezért nem tartottam volna tisztességesnek, hogy "betolakodjak".
De azt el kell mondjam, hogy nagyon sok erőt és segítséget kaptam/kapok Tőletek, még ha Ti nem is tudtok róla, jó olvasni a tapasztalataitokat, mert bár korban jóval előtettek járok az első gyermekkel járó aggodalmakkal ugyanúgy állok. Így hozta az élet, de én boldog vagyok, hogy egyáltalán megadatott még nekem is ez a csoda :)
Szóval köszönöm nektek, hogy ilyen összetartóak és szorgalmasan írók vagytok :) remélem nem zavar Titeket ha csak olvasó üzemmódban vagyok veletek.

Amiért most mégis írom ezt a bejegyzést: nadina01
Átérzem a küzdelmedet a tejért, az első 6 hétben én is azt csináltam amit most Te. Akkor én is próbáltam bevetni amit csak lehet de nekem semmilyen tejserkentő nem vált be mert a tea és a kapszula is hajfájást okozott. Lehet, hogy most már nem okozna gondot mert már 3 és fél hónapos a lányom, de én nem merem bevetni újra. Ezért megmaradt szinte az egész doboz more milk-em is, valamint egy doboz Herbalife és egy doboz Laktoherb teám is. Ezeket szívesen felajánlom Neked, ha úgy gondolod, hogy Neked segítene. Ha kéred őket, akkor biztos találunk helyet és időt, hogy átadjam. Én végül csak ásványvizet és almalevet ittam, de végül az vált be, amit mindenki a leginkább ajánl: gyakori szoptatás és fejés. (Ja és a séta :))
A 3 hónapos ugrást is megéreztük, de most már nem fejtem csak gyakrabban szoptattam igény szerint, ami elég nyűg, mert kiszámíthatatlan de szerintem megéri. Ja és az elején nekem írt tápszert a védőnő hogy pótoljak ha úgy érzem, hogy nem elég a lefejt tej pótlásnak, ki is váltottam és olyan biztonságérzetet ad, hogy azóta sem kellett :)))

Bocsánat, hogy így beleszóltam a beszélgetésbe...

Mindenkinek boldog babázást kívánok!

Juci

Kép
juci71
 
 


ááááááá, elszállt minden amit írtam... :( kezdhetem újra.

Sziasztok!

Mi asszem sikeresen "csiholtunk" tejet, három napig szinte óránként szoptattam, de ma este már bőven tudott enni kicsilány, még a vállamra is jutott... De azért remélem hamarosan legalább a 3 óránkénti szopikhoz visszatérhetünk.

Barba, Zarában én a fiamnak vásároltam, iszonyat jó cuccokat, a babaruhákról lemaradtam. Ja, és harmadik szülés, hát nem tudom az milyen gyors lesz, de kicsit én is tartok tőle, na de a "Nagyfőnök" majd csak vigyáz ránk. Otthon nem akarok szülni... :)

Csöpplány, apósod tényleg nagyon ijesztő lehet, kicsit más módon persze, de Ábel fiam is szokott hasonlókat nyomni, kijön éjjel pisilni, és közben közli, hogy akkor ő most megy bringázni, meg hogy vegyünk fel overált (???!!!) nyáron, aztán reggel semmire sem emlékszik. :D

Juci, szerintem gyere fórumozni! Én is csak most kezdtem... :)

Ja és még annyit akartam, hogy Charlott, én tutira dobnám az ilyen dokit, nem tudnék megbízni benne... De a lényeg, hogy túl vagytok rajta.
monde
 
 


Monde, örülök, hogy dől a lé... :)
Ábel vicces lehet. :) Biztos ilyenkor még élénken él benne az álom, és hirtelen azt sem tudja, hol van. Nálunk a családban sógorom ilyen, hogy félálomban minden kérdésre válaszol, de tök nagy hülyeségeket. Mindig azt, amit éppen álmodik. :lol:

Juci, jó, hogy írtál! Szerintem nem baj, ha ritkán tudsz jelentkezni, mi örülnénk, ha írnál, amikor van időd rá! Biztos látod, hogy szoktunk emlegetni olyanokat is, akik már hónapok óta nem tudtak írni. Nekünk is nagy segítség, hogy vagyunk egymásnak. :)

Mayday, szerintem is nagyon húzós ez a 69cm. Igazából nem is hiszem el. Le akartam mérni, de ma sajnáltam még a lába miatt, és hőemelkedése is lett a szuritól, szóval inkább nem babráltam már szegénnyel. Mondjuk a ruhákon látni, hogy nagyon megnőtt. De hogy ennyire?! :)

Orsi, de jó, hogy Elisa ilyen nyugis volt ma, és tudtál pihenni! A nyaralás utáni nagymosás és munka után rád is fért. :)

Ujjszopás. Nálunk még nincs kedvenc, bár legtöbbet a hüvelyket szopja (elalvásnál az megy). Férjem szerint hol egy, hol kettő, hol több, vagy akár az összes ujja a szájában van attól függően, mennyire ideges. :)

KépKép

KépKép
barbazso
 
 


Nem tudtok olyan vonalzóról, ami úgy írja ki, hogy hány hetes a baba? Azt én is észben tudom tartani, hogy 3 hónapos... :roll: :lol:

KépKép

KépKép
barbazso
 
 


HAlihó!

Tegnap sem volt egyszerű napunk, de azért egy-két fokkal jobb volt mint a hétfő.
Amúgy alapból nincs Gabinak semmi baja, csak sehogy nem jó neki..ma már a cici sem nyugtatja meg ..ez van

Este is pocsék volt 2x keltünk, meg többször felnyüszizett.gondolom ez a hülye szél..na meg persze a fogak is lehettek...

Mayday 6.????? Jesszum. Na de ha mást nem az elején túl vagytok rajta aztán hátradőlhetsz..talán :lol:

Nadi kitartást! AMúgy nekem soha nem durrant be a mellem mivel akkor is állandóan cicin volt mikor még nem volt tejem így nem tudott bedurrani... viszont mára elég gázul festenek 1-2 szinttel lejebb költöztek :(
Amúgy nálunk 1 órás kajálások mennek és nekem is szerintem kevesebb a ejem nem parázom..egyrészt itt a tápi, másrészt inkább egész nap lógjon cicin... persze még így is fel kel éjszaka enni :( Tényleg, Gréti is felkel?

Ercsikati: akinél annó csináltattad Kendrának a szőnyeget csinál falvédőt is? Mert szeretnék csináltatni el küldenéd a csajnak az elérhetőségeit? Na meg hogy mennyibe került a szőnyeg, ha nem gond? Ezer köszi!!!

Ujjszopi, nálunk is a mutató megy nagyon, ahhoz néha bejön a középső, de mi is szoktuk az 4-5 ujjunkat egyszerre szopizni..írtó cuki :D

Orsi, örülök, hogy tudtál pihizni, na meg a kacagás...igazi öröm :D Mi fel is vettünk videóra csak le kellene tölteni :oops:

Monde..ilyen hamar túl a fejlődés ugráson? Irigy :)

Juci, köszi a kedves szavakat jó érzés, hogy külső szemlélőnek is tudunk segíteni, na meg hogy szimpik vagyunk. És tényleg írj nyugodtan, akkor is ha nem megy gyakran..mindíg örülünk mindnekinek na meg jó osztozni örömön, gondon :D

Tali...nem rossz ez a tavaszi ötlet .gyorsan kezdjük el szervezni amíg nem késő :lol: :lol: ..na jó csak vicceltem persze..bocsi de nem hagyhattam ki :oops: :lol: Állatkertet mi is tervezzük :D
Na megyek bocsi, ha nem ment mindenkinek a reag

Ja oltásokhoz kitartást, és Samunka gratula..naffiúúú :lol: :lol:

Kép
Kép
zsu84
Üröm
 
 


Hali!!!

Orsi,grat a kacajhoz és a pihenéshez. :D

Zsu,sajnálom,hogy Gabi ilyen kis nyügi.Ha kicsit megnyugtat Bálint is az,nem is kicsit.

Juci,örülök,hogy tudtunk segíteni így látatlanban.Igazuk van a lányoknak,ha van időd,gyere nyugodtan.

Monde,grat a tejcsiholáshoz!!!

Tegnap már 5ször kellet pótolni.Ez van.De két hét múlva már elvileg ehet ezt-azt.Majd meglássuk,hogy alakulunk cici ügyileg,bár én már sok reményt nem fűzök hozzá.Már a cicim se a régi.elkezdett összemenni.Ágyő szép nagy cicik,welcome újra kicsi cici. :oops: :roll:

Kiesett a fedő tömés a fogamból,marha jó,érzem a lyukat.Szóval sehogy nem úszom meg a fogorvost,királyság. :?

Eltűntjeikkel mizu?Anita,Kriszta(Kriszták),Cyntia,Törpi és mindenki más?

Kép

KépKép
mayday
 
 


Egy kis smile,már aki szereti.Régi,de nagyon ott van. :D

http://www.youtube.com/watch?v=2hXBNpI3vi0

Kép

KépKép
mayday
 
 


Megint ráérek.Talis képeket még senki nem töltött fel?Fáncsi vagyok,nagyon.

Kép

KépKép
mayday
 
 


B@sszus,Balu de ügyesen fogja az üveget!!!És milyen jól elvan a híddal. :D Nagyon aranyos gyermek.

Kép

KépKép
mayday
 
 


Halihó!

Nekünk jó éjszakánk volt,Balu kezd visszarázódni.9kor elaludt és 5 kor kelt először.Aztán még visszaaludtunk és fél 9kor kelt,de hátra fordítottam és szépen eljátszott magának csendben egy órát,úgyhogy én fél 10ig alukáltam még :oops: Ma nagyon jó hangulata van Csöppnek :)

Mayday:köszike,tényleg ügyesen fog már,és mindent két kézzel akar fogni.Nagyon édes :) Én birom a belgát :D

Mennem kell,majd folytatom a reagálást :)

KépKép
Kép
csöpplány
 
 


Zsu, nekem nem tűnt gyorsnak a fejlődési ugrás abszolválása, 3-4 nap, az nem olyan sok ám, elvileg két nap óránkénti szopi a nagytöbbségnek elég szokott lenni, hát nálunk 4 nap lett. Mondjuk az is igaz, hogy éjszaka nem eszik Bori ugye, tehát ez lassítja a folyamatot. De ez a történet elvileg max eddig tart.

Mayday, a helyzet az, hogy minél többet pótolsz, a tej annál kevesebb lesz, hiába először szopik.
monde
 
 


Csopplany,
nekunk a tegnapelotti éjjelunk volt ugyanilyen. Ilyenkor elfogadnék még egy babat azonnal, ha mindig minden ilyen siman menne. :)

Fejlodési ugras szerintem nalunk is volt. Pont amikor nyaralni voltunk. Néha éjjel is 3x kelt, de elmult. Bar biztos szomjas is volt a meleg miatt...
szopihoz nem irok inkabb, tudjatok, h én nagyon szopiparti vagyok. egyetértek Mondeval.
s.orsi
 
 


Hali,

most vettem észre Krisz nyakán piros foltok jelentek meg! Ez meg mi a csoda? Gombásfertőzés? :shock: Mivel kell az ilyet ápolni?

Tegnap a dokinál az is kiderült, hogy koszmos a fejbőre, erre már vettem is sampont és fürdés előtt be is kennyük a buksit. Szerencsére előbb-utóbb elmúlik ez koszmo. :?

A másik, hogy olvasgattom az okos könyveket és játéknak azt is ajánlják, hogy tegyünk a babánk kezébe különböző anyagból készül tárgyakat. Hát én hiába mutogatom, teszem a keze közelébe, csak rátekint és ennyi!
Nálatok megy már az ismerkedés?

KépKép
charlott
 
 


charlott sajnálom a koszmót. néha én is azt hiszem, az van, de egy óra alatt eltűnik. :shock:
a fogás nálunk már "biztos", nagyjából. van egy nagy kedvenc, egy csörgőpapír fülű és lábú, forgatható hasú elefánt, na azt nagyon markolássza, eszegeti, amit el tudsz képzelni. múlt héten kezdett ilyen nagyon fogdosni amúgy csak, előtte max püfölt. de vicceskedik is persze, mert ilyen régi Denim reklám szerűen (vagy Napoleonosan) bedugja az ujjait a kabátja alá és ott is tapogatózik... nagyjából mindent fogdos, mondom én, a ruhámat, a saját ruháját, a sapkáját. :lol: nyúlni nem nyúl értük, de ha odaadom, az úgy izgi.
a piros foltok nem tudom, mitől lehetnek. :(

voltunk reggel dokinál, azt mondta, adjunk őszit ha ilyen nehezen van kaksi... ti azt hogy adjátok neki? hogy készítitek el?

csöpplány, gratu az éjszakához, nálunk a héten ilyen jókedvű a gyerkőc, nem tudom, mi lelte. orsi, én ettől parázom, hogy Peti ugye 2 hónapos kora óta kb mindig alszik éjjel 10től 7-8-ig és mi lesz, ha a következő baba nem fog???? el sem tudom képzelni, éjjel mihez kezdenék vele? etetni kell? vagy mi? :D most sem tudnám, mit csinálnék, ha kelne... :roll: rettegem a napot, mikor 4-5kor felébredne...

mayday, a linkről jut eszembe, az egyik kedvencem az evil look baby: http://www.youtube.com/watch?v=BQOds0kCgOk mindig röhögök rajta tök aranyos. :lol:
mikor mész fogorvoshoz? :? szegény...

zsu, jobb napja van Gabinak ma?

a mutatóujj ellett nálunk is van a középső is, olyankor mindig olyan, mintha fütyülne he-he. :lol: bolondgomba.

barba, a lilypie-nál ki lehet választani asszem, ha csak a heteket szeretnéd kiíratni. :) 69 cm?? óriás lesz meg katona ez a gyerek? :roll:

orsi gratula a kacajhoz meg a tejhez! :) én is csiholtam némi tejcit, eddig mindig 600 körül termeltem, most 700 körül tök király. múlt héten volt, hogy naponta 300 ml tápszert adtam, tegnap pl 150-et kapott csak. heheee... :) megy ez...

ja és 6410 gramm az uraság... :) :)

juci szió, írj gyakrabban. :)

pill felébredt

hibernia
 
 
 


Juci: a zugolvasó! :lol: Ez nagy önuralmról tanuskodik, hogy lassan egy éve olvasol hasonló élményekkel teli fórumot és nem kapcsolódsz bele. Én egy napot sem bíroki, hogy be ne írjak!
(mindenki legnagyobb "örömére" :D :oops: ) Gyere gyakrabban! :wink:

Mode: dokit egy másikra tudnám cseréni, de az még rosszabb....különben szeretem a gyerekdokit, legalábbis mindig nagyon segítőkész volt, de tegnap elment az esze - ezt az asszisztensnő is megerősítette. :roll:

Ujjszopás, cumizás: Krisz mindekettőt csinálja, de nem sokáig, nem látom vészesnek a dolgot. Ma erről volt szó a Vendég a háznál című rádiós műsorban: volt egy 11 éves gyerek, aki még mindig cumizta az ujját! :shock:

Mayday: a régi állapotra ment a cicid? nekem úgy kinyúlt, hogy ezt csak a plasztikai sebész tudja helyre állítani!:-)
Sajnálom, hogy a fogászatot meg kell látogatnod. :-(

KépKép
charlott
 
 


milyen idő van most otthon? most, hogy itt él peti, kiváncsi vagyok, mit fog szólni, ha 1x hazamegyünk.... :oops: vagy meg fog fagyni, vagy felgyullad... itt kb mindig ugyanolyan meleg van....

charlott postás? ahhhaaaaa... :lol: :lol:

csüpplány, apósod jobban van? basszus szúrja magát, hát a sajt érdeke is!!! :? :?
féérfiak. :(
Balu hőmijét sajnálom. :( szegényke...

ja képzeljétek, ma voltunk dokinál a kakker miatt és peti rá is mosolygott. tök vicces volt... mondta is a doki, hogy minket láthatólag jobban idegesít a kaki hiánya, mint őt.... aztán pet elkezdte bámulni a nő cicijét halálra röhögtem magam rajta magamban...

és nálunk fütyit sose vizsgáltak még... csak zacsit...

hibernia
 
 
 


ja még egy, az ujjszopás kezd durva méreteket ölteni... cumiból vettem más típust is, de az sem kell...

hibernia
 
 
 


gmailen ezer éve nem jártam... :oops: no most...

hibernia
 
 
 


Monde,tisztában vagyok azzal amit mondasz,lehet valahol az én hibám is,hogy kevesebb lett a tej.DE!Mikor fájt az ínye a fiamnak,nem tudott enni és csak üvöltött és üvöltött,hogy éhes,akkor Qrvára nem tudott érdekelni,hogy lehet ,hogy már nem fog annyi tej termelődni.Örülök,hogy Ti ilyen szerencsések vagytok,hogy nem volt(és nincs is) szükség pótlásra.Nálunk ez így alakult.

Hibernia,nagyon cukker a kisbaba. :D Mosolyogtam rajta egy jóízűt.
Denim reklám!!! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: hát ezen besz@rtam. :lol: :lol:
Idő itten és mostan szeles,napos,kb 20fok.Legalábbis itt a Balcsi parton.Mikor jöttök haza?
Fogorvost én húznám amíg csak lehet,de szerintem max 2 hét.

Charlott,gombafertőzés passz.Biztos,h az?
Cicim még nem ment vissza teljesen,elkiabálni nem akarom,de nekem nem lóg.

Kép

KépKép
mayday
 
 


Csöpplány,örülök,hogy tetszett. :D
Akkor itten lenni még egy darab idiótaság a köbön :D :
http://www.youtube.com/watch?v=1DrpfWGcvyQ

Kép

KépKép
mayday
 
 


mayday, ez nem vicces, tényleg olyan. :shock: :shock:
:lol:

szerintem csak tavasszal repülünk megint... :(

és ne húzd a fogorvost! jobban jársz. :(

hibernia
 
 
 


Mayday, én úgy gondolom, hogy ez nem szerencse kérdése, hidd el, fogzással szívtam én is eleget a fiamnál, de a cumisüvegből is ugyanavval a technikával szívnak (ínyükkel harapdálják mindkettőt), mint a mellből, csak a kis rafkósok pillanatok alatt megtanulják, hogy melyik az, amelyikért dolgozni kell, és melyik dől egyből. Mindegy, nem akarom, hogy azt hidd, hogy rádszállok, vagy, hogy megmondom mit csinálj, azért írtam, mert úgy tűnt a hsz-edből, hogy bánt a dolog. Van a dentinox nevű készítmény, illetve egy másik, gyógyszertári kutyulmány, valami anaestethica a neve, mindkettő ecsetlő érzéstelenítő, szopi előtt alkalmaztam, hogy csillapítsa a fájdalmat.

Hát az a helyzet, hogy én is elég sokáig szoptam az ujjam gyerekkoromban, persze elalváshoz csak, de aztán egyszercsak elhagytam. Nekem semmi baja nem lett a fogaimnak, soha nem volt fogszabályzóm. Tesómnak ellenben, aki cumit cumizott nagyon sokáig küzdöttek vele. Szóval szerintem ez is genetika. Az tuti, hogy a kisgyerekek fogán észrevenni két éves korban már, hogy melyik cumizik, melyik nem, viszont sokszor ez magától megjavul ahogy kijönnek a maradandó fogak. Nekem a fiam nem cumizik semmit, se ujjat, se cumit, hát Borinál úgy látszik ez nem lesz ilyen egyszerű menet, na de valamivel szívni kell.
monde
 
 


Végülis annyira nem gáz a fogam,mert csak a fedő tömés esett ki,a rendes még benn van.

Már akartam kérdezni,hogy Petit majd kinn akarjátok suliba járatni?Vagy még korai ilyet kérdezni? :oops:

Kép

KépKép
mayday
 
 


Monde,én bimbóvédővel szoptatok az elejétől és az szélesebb mint a cumi.Ezért szerintem jobban bántja sz ínyét.Mindegy,már nem akarok ezen stresszelni lassan úgy is hozzátápi,addig meg lesz ahogy lesz.Éhen halni nem fog az biztos.

Mesélte apa tegnap este,hogy az egyik kolleganőjének már 2 és fél hónap után elapadt a teje.Ő nem vett tápit,hanem elkezdte "rendesen" kajáltatni.A 4hós gyerek már halat evett(pürét).Szóval ilyen is van.

Kép

KépKép
mayday
 
 


4 hósan halat?? te jó ég....

suli: oviba tuti itt fog, hogy megtanulja a nyelvet, de az itteni iskolarendszer nekem nem jön be... max 1-2 évet járatnánk itt, hogy az öccse / húga is kapjon esélyt, hogy kétnyelvű legyen. :roll: de a gimit már szerintem tuti nem itt kezdi...

hibernia
 
 
 


húúú, lányok egy nagyon jó műsort kaptam el az rte-n, a kötődés kialakulásáról szól és tök érdekeseket mondanak benne + megmutatják az összes kórházat belülről az egyedi sztorikon keresztül... :)

hibernia
 
 
 


juhúúú és sorozat, így végigkövet pár családot az első hónapokban... :) holnap is lesz, alig várom. :D

hibernia
 
 
 


Én is azzal szoptatok... :)
monde
 
 


Sziasztok!

Na ideértem én is :) Balut most altattam el,mert nagyon hisztis volt :?
Charlott:hogy néznek ki azok a foltok?Esetleg neugranormon?Az elvileg bőrpirra,meg bőrsérülésekre van.Én azzal kenem Balu hajlatait,meg a redők között ha kipirosodik.

Tejcsi:szerintem is alkati kérdés.Anyumnak se volt teje,egyikünkkel se.Nekem is marha kevés volt,egy ciciből 40-nél több nem jött.bár ki tudja mi lett volna,ha Balu a kórházba is kizárólag csak cicizett volna.Hamar rájött hogy üvegből könnyebben jön.Miután hazajöttünk 2-3 napig szegénykém folyton sírt,mert én erőltettem a szopit,és nem lett több tejcsim,és ő már akkor 60at evett volna.Hiába adtam neki két cicit,egyszerűen nem tudta elég erősen szívni.Hát ez van,már én se rágódom rajta,tápszeren is felnőttek a gyerekek.Nekem többet ért az hogy Balu nyugodt és kiegyensúlyozott baba lett.

Kajcsi:hát én még krumplit se mertem még neki adni :D De ismerek olyat aki 4 hósan összepürésítette a májat krumplit répát és azt adta a gyereknek.Azóta sincs semmi baja a gyereknek.Igazából ha jobban belegondolok régen is meg kellett valahogy oldani az etetést amikor még nem voltak,vagy nem voltak olyan jó tápik.Persze nem ez a legjobb megoldás.

Após:sajna hiába mondjuk neki hogy szúrja magát,azt mondja neki nincs ilyenre szüksége.2 éve rosszul lett,összeesett,bevitték kórházba,beállították a cukrát,szúrta magát pár hétig aztán azóta nem lehet rávenni.

Fogás:Balu biztosan fog dolgokat,és nyúl értük.Ha elé teszek valamit akkor mindkét kezével szépen nyúl érte,megtapogatja,jól megnézi aztán túlnyomó többségben "eldobja" :lol: Én nagyon meg voltam ijedve hogy még nem nyúl semmiért,pedig annyian mondják hogy nekik már igen,meg ugye elvileg 3 hósan "kell" csinálnia.Nekünk kb egy hete kezdte el,és egyik napról a másikra.Szóval szerintem senki ne aggódjon,mindenkinek fog mindent csinálni a babókája :D Mondom ezt én,a paramami :lol:

Ujjszopi:hála nálunk nincs,Nagyon ritkán ficcen be de akkor kiveszem a szájából.Nekem herótom van tőle :?

Juci:tényleg írhatnál néha.Sokan vannak itt akik csak néha tudnak bejelntkezni.Sőt olyan is van,aki egész terhessége alatt szinte itt volt,aztán szülés után eltűnt.Gondolok itt Kismamira.Még sms-re se válaszolt,pedig kettőt is küldtem neki :(

Csajok olyan hűvi van.Ti mit adtok a babóra?Balun van egy hosszú ujjú body,rugdalózó meg egy kisnadrág.De még így is néha olyan hideg a keze hogy frászt kapok.Mikor kimentünk ma egy kicsit kapott még erre a szettre egy harisnyát,polót,meg egy kabátot.
Ja,és én gondoltam arra is hogy be kéne indítani a konvektort.Nappal 22 fok van a szobába,de este kicsit lejjebb hűl.Úgy félek hogy Balu megfázik.Jelenleg napközben ha hűvösebbet érzek bent akkor bekapcsolom a légkondit,van rajta fűtő funkció is.

KépKép
Kép
csöpplány
 
 


hu de sokat irtatok!

Ujjszopas és fogproblémak szerintem is genetika fuggvénye. nekem a cumi abszolut nem szimpi, és kifejezetten orulnék, ha rendesen szopna az ujjat és megtanulna magat megnyugtatni igy, ha masképp nem megy.
csak érdekesség képpen leirom. az 1. fiam nagyon szopta az ujjat, 3 éves kora korul mar kezdtem parazni, hogy nem fogja abba hagyni. aztan 3,5 évesen egyik este odajott hozzam és azt mondta, Anya én mar tobbet nem fogom az ujjam szopni. pedig épp nyaralni voltunk, idegen hely, stb..
A 2. fiam 3 és 5 honapos kora kozott szopta és magatol abbahagyta, cumija nem volt.
A szajpadlasan egyiknek sem latszik semmi a fogdoki szerint.

Nalunk is huvos van éjjel és jobban is alszunk azota! de én mar elovettem a pehelypaplant, ami a babakocsiba fér, ha kint alszik, akkor azzal takarom be. itt mindig fuj a szél. Ha még nem ismernétek, ajanlom a téli zsakot a babakocsikba. abba még minuszfokban is lehet kint altatni a babakat. nekem NAGYON bevallt.

Fogas: Elisa is hatarozottan nyul minden utan és mindent megfog, ami a kezébe akad. sajna a hajamat is tépi. de hamar kiesik a kezébol minden, egyelore. és neki is vannak mar kedvenc jatékai.

Fogzas és szoptatas: nem vettem észre eddig, hogy a ketto kizarna egymast. én nekem is volt ecsetelom, amikor ugy gondoltuk a foga faj. ki tudja hasznalt e...

Hibernia, ha tudsz bio oszibarackot venni, azt szerintem eheti ugy nyersen. persze 4 hosnal inkabb nem mondok semmit. én 6 ho elott semmit nem adtam soha.
s.orsi
 
 


Sziasztok!

Vagyok én is, csak az elmúlt 3 napban nem sok kedvem volt gép elé ülni, olyan a kedvem, mint az időjárás :?.
Voltunk mi is 4 hós oltáson, azóta Nóri kedve is hasonló :?, megint nyügi lett tőle, bár nem tudom, hogy most az idő ebbe mennyire játszik bele, de alig marad meg bárhol ha nem vagyok mellette. Ráadásul Apa beteg lett, torokgyuszi, most karanténban tengeti napjait, ergó minden rám marad :roll:.
Nóri 6550 gramm és 64 cm, szóval én most megnyugodtam a tejci miatt, meg amúgy sem látni Nórin, hogy kevés lenne neki.

Sajnálom, hogy a talira ilyen kevesen mentek, de gondolom azért jól éreztétek magatokat. Sztem jó ötlet a következőt tavaszra szervezni, biztos könnyebb lesz mindenkinek megoldani.

Megpróbálom legalább ezt az oldalt visszaolvasni és reagálni.
kovmarti
 
 


szép, mire megírtam a hsz-t új oldalt nyitott - szóval az előzőt próbálom meg visszaolvasni :)
kovmarti
 
 


Jajj tényleg!!

Hibernia:én a barackot megpucoltam és teljesen pépesre aprítottam.Van aki simán csak lereszeli.
Én amikor levet adtam neki akkor ezt a pépet gézen átnyomkodtam.

Orsi:ilyen téli "bundazsákunk" nekünk is van!Nagyon jónak tűnik.

Balu elaludt 19:40kor és most 21:40kor felkelt.Azóta a kiságyba játszik.De meddig lesz így fent???? :shock:

KépKép
Kép
csöpplány
 
 


Naaaa,Kovmarti:akkor úgy látom hízik szépen Nóri is!Láza ,lett az oltástól?Na akkor nem sokkal vagyunk lemaradva.Jó látni hogy Balu behozta a lemaradását.Balu 61 cm, és 5600 gramm :)
Egyébként anyu "kilakoltatott" otthonról,minden papíromat áthozott,még a régi tankönyveimet is.No comment.Egyébként áthozta az oltási kiskönyvemet.45 cm-rel és 2470 grammal születtem :D Balu meg ugye 45 cm-rel és1900 grammal :) Anyja fia :D

KépKép
Kép
csöpplány
 
 


Hibernia, baracknak anno én nekiestem botmixerrel, igazából a legelején mindent azzal csináltam, mert azzal teljesen tudtam homogenizálni, aztán olyan 8 hós kortól kezdtem kicsit darabosabbat adni.

Kovmárti, szép méretek! Főleg egy lánynak! :D
monde
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?