Új privát üzeneted érkezett!

Kicsi,
Hogy ez mennyire igaz!:(
Hogy vagy
Többiek?
Puszi

mary80
 
 


Sziasztok!

Kicsike mennyire igaz, amit írtál!!

Mary hogy vagy? IR-rel mi a helyzet? Dokihoz mikor mégy vissza?

Röpcsikém hogy vagy??

Ezeket most találtam, akit érdekel nézze meg.
http://www.lombikbabahirek.hu
http://www.lombikcsodak.hu/

pusza
Vendég
 


Baba!

Nagyon szép a Kislányod!

Gratulálok, és minden jót kívánok Nektek!! :)

puszi
Vendég
 

 
 

Sziasztok! Benéztem hozzátok, köszi szépen a névnapi köszöntéseket, nagyon-nagyon aranyosak vagytok! Én is sok puszit küldök a Krisztiknek, még a pocaklakó Krisztának is:))

Kép

Mostanában valahogy nem találom a helyemet, semmi sem jó. Babácskámmal és apával nagyon jól elvagyok:) És az aranyos kisgyerekes barátainkkal.:-) De nehezen viselem, hogy apa sokat dolgozik és egyedül vagyunk napközben Dorkával. Most már anyuka barátnőm sincs, mert nem tudunk eljárni sétálgatni és beszélgetni (nekünk ehhez két településsel odébb kéne autókázni és már nem telik annyi benzinre). Próbálom magam itthon jobban elfoglalni, de amikor alszik Dorka (és délután szokott 4 órát és este 12 órát), akkor néha szenvedek. Már 40-szer oda-vissza kitakarítottam a lakást, minden ruhát átmostam 20-szor. Igazából egy kis társaság hiányozna, anyukákkal jó lenne beszélgetni, de házhoz nem jön senki, ilyen az élet. Marad a net, csak más nem ér rá ennyire, mint én.
Jobban szeretem, ha pörögnek az események, történik valami izgi, valami jó, akkor szuperül érzem magam:)
Vendég
 


Röpcsi: sajnálom, hogy kimerültség miatt sürgősségire kellett menned, még jó, hogy nem lett komolyabb baj. Szegényke! A Kaálinak örülök, remélem, hogy tetszik és elégedett vagy velük, nekem ott egyből sikerült, tudod, tehát nagyon hálás vagyok nekik.

Giggi: üdv a csapatban! Bizti lesz babád és ha mindent végigcsináltál és nem lett mégsem, akkor még ott az örökbefogadás. Soha nem szabad feladni. Lehet intézményt is váltani, amelyik jobban tetszik. Nekem az is kellett, hogy olyan doktort találjak, akivel összhangban vagyunk és jól együtt tudunk működni, kedves és aranyos, lelkileg ráhangol a terhességre és bíztat, hisz bennem.

Kamilla, gratula a betöltött 38. héthez! Nagyon jól haladtok! Édes kis névrokonom hogy viselkedik? Te hogy bírod a nehéz pocakot?

Mary, mit mondtak erre a vércukor értékre? Nem túl magas szerintem, nekem is kb ilyen volt és nem kellett gyógyszer, csak diéta.

Daisy, tetszik ez a 7 kg fogyás. Úgy szeretnék én is lefogyni. Csak míg szopiztatok, nem lehet.

Ditke: de jó, hogy itt vagy!!!!:) Veled mizu?

Liliom: sokaktól hallottam, hogy hányingerük van a gyogyitól és erős hasmenés. De idővel meg lehet szokni. Drukkolok! Én úgy oldottam meg az eljárkálást a munkahelyről a kezelések miatt, hogy őszintén elmondtam mindent. Ez jött be, mindenki tudott mindent. De így viszont olyan munkát adtak, hogy el tudjak menni a kezelésekre, segítettek és drukkoltak és utólag azt mondom, hogy ez így tök jó volt.)

Mmzsó, mindjárt szeptember és kezdődik a lombik. Jó lesz ez a szeptember, szerintem most beköltözik a baba, vagy babák!:)

Többieknek is puszi, rohanok etetni.
Ja még egy fotó, múlt héten felült Dorka magától:) és már két foga van:) Kép
Vendég
 


Twist,
Édes a lánykád!:)
Remélem azért nem olyan nagy a baj!
Tudod, írhatsz, szívesen meghallgatlak...tudom, az nem olyan...:(
Puszi

mary80
 
 


Mary, nagyon ari vagy, köszi szépen!!!:)
Már picit jobb a közérzetem, apa elvitt kirándulni minket tegnap Dorkával és egy csomó izgi élményünk volt.) Kell a kimozdulás és az élmények:)

Ti mentek lombikra, hogy vagy?
Vendég
 


Twist!

Nagyon édes Dorka! Hogy szalad az idő, már milyen nagy :)

Merre jártatok Apával? Itt lesz ez a klassz hosszú hétvége, lehet nagyokat kirándulni!! :)

Mary hogy vagy??

Röpcsike?

Többiek?
Vendég
 


Sziasztok Csajok,
Twist,
nem megyünk, most ismét az az álláspont uralkodik, h. ha kimennek a kisebb hitelek, majd akkor.33 leszek, de ez van...
Luna,
Köszi kérdésed,ezzel a fránya IR-rel küzdöm...sajna nem tudom csinálni a diétát...:(
Ti hol tartotok, hogy vagy?
Puszi

mary80
 
 


Krisztike,Kamilla,

ti már bármikor szülhettek,igaz?Sokat gondolok rátok és drukkolok,hogy szép rendben menjen minden!Kamilla,végül a Kútvölgyibe mész?Fizetős lett már?

Adri,
neked még van egy kis időd,de neked se sok.

De jó nektek!
Vendég
 


Twist :D
Már én is olyan szívesen mennék kirándulni!!!

Mary :D
Ránk férne egy kiadós agymosás a diétával kapcsolatban, mert én is nagyon patrac vagyok!!!

Elhoztam a Sotéról a papírokat, mert a HIV és rubeolás vérvételi eredményt vinni kellett Debrecenbe szerdán. A férjemnek akartak csinálni még valamilyen tesztet, mielőtt belevágunk a lombikba.
Anno telefonon kérdeztem meg az aszisztensőt, hogy milyen lett az andrológiai eredmény, amire azt a választ kaptam, hogy ugyanolyan, mint a korábbi. Most viszont mikor megnéztem a leletét, kikerekedett a szemem :shock: :shock: :shock: , többször megnéztem. Először csak azt hittem, hogy rosszul olvasom a leletet, de sajnos nem.
Elvétve 1-1 élő és néhány nem mozgó spermium. :cry:

Ráadásul 2 napos carentia után. :(

Elmentünk hát Debrecenbe másnap. Az eredmény azonos. Összesen 6 db spermiumot találtak. Nem milliót, százezret, hanem darabot. :shock: :shock: :shock:
Amiknek a megtermékenyítőképessége nagyon rossz. :cry: :cry: :cry:

Így az októberi indulás lefújva. 2 éve volt a férjem műtétje, egyszerűen hihetetlen, hogy ennyit romlott. :cry:

Ajánlottak egy magán-andrológust. Több mint 100 km-re van tőlünk, ráadásul magánorvos, de nem merünk kockáztatni. Most az idő a legnagyobb ellenségünk. Hétfőn jön vissza szabiról, akkor kérünk hozzá időpontot. Az utolsó szalmaszálba kapaszkodunk!!!


Mary :D
A fülemben csengenek a barátnőm szavai (akinek már sajnos nem lehet babája):
Kezdjétek el a lombikot!!! Ne halogasd! Nem lehet fontosabb semmi! Ne ismerd meg az érzést, milyen tele sírni a párnád elalvás előtt, amiért lekéstél!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Mindig a ház volt az első. Nem akartam palotát, nincs is. Csak a legalapvetőbb dolgokat csináltuk meg, mert ha megszületik a baba utána, még ennyi pénzünk se lesz.

A mai fejemmel már nem így csinálnám a dolgokat!!!!!!

Bocsi a kirohanásomért, de még most sem tértem magamhoz.

Már beleéltem magam az októberi indulásba és ez villámcsapásként ért.

Az életünk a következő néhány hónapban végérvényesen eldől - Lehet-e egyáltalán valaha gyermekünk?

Bocsi, hogy a többieknek nem írok most.....

Azért megpróbálok előre nézni és nem a legrosszabbra gondolni, kell, hogy legyen megoldás! muszáj!

Kellemes Hétvégét Mindenkinek!!!
daisy@79
 
 


Sziasztok lányok!
Mmzsó!Nem a Kútvölgyibe szülök hanem a SOTÉn a Murber dr.nál.15 hetesen váltottam kórházat meg orvost.
Nagyon szoritok nektek és köszönöm hogy gondoltok Rám.
Puszi

KépKép KépKép
kamilla*
 
 


Kamilla,
de jó!Biztos minden szuper lesz!
És köszi a drukkot!


Daisy,
először sokkoló volt olvasni a soraidat,de aztán eszembe jutott,hogy ma már néhány sejtből is lehet baba,az ICSI módszerrel.Sőt,olyan férfinek is születhet babája,akinek 1 élő sejtet sem találnak a mintában,herebiopsziával tudnak sejteket nyerni általában.Ne adjátok fel!
Vendég
 


Daisy,
Mit is írtál?Emlékszel?Csak előre nézz!!
Tudom, mondani könnyű...
Majd írok, amint tudok!
Puszi

mary80
 
 


Daisy,
még az jutott eszembe,hogy kezdje el szedni a férjed a Fer14-et,hátha segít.Az én férjem szedi,nem tudom,használt-e neki,mert régn vizsgálták,majd most kiderül szeptemberben,de tudom,hogy van,akinek jobb lett tőle.
Vendég
 


Sziasztok!

Mmzsó, köszi elvagyunk már nekem se sok van hátra :wink:
köszi,hogy gondoltok rám is :oops: :wink:
én is mindenkinek nagyon szorítok a régieknek és az ujjaknak is :!: :wink: ha valami lesz ugy is jövök a hírekkel :lol: :wink:
puszi Kép

Kép
Adri
badró1
 
 


mmzsó
Szió én még egyben vagyok.Nagyon jól érzi magát a kis tökös.
De mihelyst van valami szólok.
Nagyon drukkolok neked.És mindenkinek itt.
daisy
Nagyon sajnálom amiket írtál de hidd el hogy van remény.
Én is tudok olyat akinek 1 spermiummal sikerült.
Ne add fel soha.Higgyél,higgyél,és higgyél benne hogy lesz
kisbabátok.Amíg 1 spermium is van addig remény is.
Puszi mindenkinek.

Kép
Kép
krisztike54
 
 


Sziasztok!

Kriszti, Badró, Kamilla: várjuk nagyon a hireket, és szurkolunk nagyon-nagyon!

Twist: jó hogy jöttél és hoztál hireket Dorka babádról, aki nagyon szép, mint mindig. Az idő halad és már látom 8 hónapos lesz. Ezek a szemek? Anyukára ütött ugy gondolom!

üdv kispatak
Vendég
 


Sziasztok!

Most olvastam az iwiwen hogy megszületett Kamillának a kislánya!!!!! :D

Itt is nagyon sok boldogságot az egész családnak!!!!! :D

Megérkeztem!!!!Nevem ......... Krisztina 3800gram 57cm és már nagyon vártak engem!!!

Kép
kicsigesztenye
 
 


Köszi Csajok!

Olyan aranyosak vagytok! Most már egy kicsit jobban vagyok.

Természetesen nem adjuk fel. Megkeressük az ajánlott orvost (már ha nem lenne kikapcsolva a telefonja - elvileg mától dolgozik).

Itt sajnos a Fer14 (most még) nem segít. Majd meglátjuk mit mond a doki, de valószínűleg újabb műtétre lesz szükség, és azt követően jöhet a Fer14. Legalábbis én így gondolom. Nagyon remélem, hogy nincs késő a megismételt műtéthez. Legutóbbi műtét is csak szintentartásra volt jó, de ez most nem elég.

Meg lehet próbálni így is az ICSI-t, de mivel nem csak a mennyiséggel van probléma, így az embriófejlődésnek az esélye szinte a nullával egyenlő.

Így hát megyünk az andrológiára és bízunk benne, hogy nincs túl késő.

Krisztike :D
Bárcsak igazad lenne! Mi 1 babára gyúrunk. Nem vagyunk telhetetlenek. Beérjük 1 embrióval, ami megtapad és megmarad 9 hónapig a pocakban. :D

Hogy bírod ezt a meleget?

Már lassan a karjaidban tarthatod a babádat. Hihetetlen!!!

Kismamik :D
Jó látni, hogy itt vagytok, főleg ilyen közel a célhoz. :D


Zsó :D
A Fer14-ből mennyit szed a férjed és ez mennyibe kerül?
Honnan szoktad beszerezni?
daisy@79
 
 


Kamilla :D
Ennyire közel a célhoz!!!!

Gratulálok a kislányotok születéséhez!!!!!!!!!!!!


Kép


Legyetek nagyon boldogok!!!!!
daisy@79
 
 


Daisy

Nincs nálatok minden veszve, hiszen herebiopsziával is tudnak nyerni élő spermiumot. :wink: Egy petéhez pedig elég egy spermium!!!!! :wink: :D Úgy is a legjobbat választják ki!!!!! :wink: Nyugi!!!!!! :D

Puszi Mindenkinek!!!!! :D

Kép
kicsigesztenye
 
 


Sziasztok!

Kamilla köszöntjük Krisztina lánykádat a Föld nevű bolygón és minden szépet és jót kívánunk neki és az egész családnak

üdv kispatak
Vendég
 


daisy
Mostmár jól birom a meleget.Mert már nincs kánikula.
Már nekem sincs sok úgyhogy kibirom.
Nagyon drukkolok nektek.Ne add fel!!!!!!Ez nagyon fontos.Puszi
Holnap megyek kamillát meglátogatni biztos aranyos
édes babája van.

Kép
Kép
krisztike54
 
 


Hű,micsoda hírek!Gratulálok,Kamilla,bár most nyilván nem olvasol még minket...
Krisztike,te is mindjárt sorra kerülsz :wink:

Daisy,
a Fer-t napi 2x1 adagban kell szedni,rá is van írva.12ezer körül van 1 havi adag,minimum 3 hónapig kell szedni.

Az én férjemet is műtötték egyszer herevisszértágulattal,aztán a klinika andrológusa megvizsgálta,semmiféle tágulatot nem talált,így nem is javasolt újabb műtétet.Sajnos nálunk is az a gond,hogy a sejtek kb.95%-akóros alakú.
Vendég
 


Kamilla,
Kép

Kép
Adri
badró1
 
 


Jaj de jó mit olvasok!:))) Drága Kamilla, gratulálok Krisztike érkezéséhez!!!!! De szupi! Jó egészséget és hosszú életet kívánok neki, neked pedig sok finom tejcsit!:)

Daisy, én is csatlakozom az előttem szólókhoz! A lombik pont erre van, hogy a jól mozgó sejteket kiválasztják és ICSI módszerrel megmetszik a petesejt falát és szépen meg tudják termékenyíteni. És a spermák minőségét is javítani lehet, vannak vitaminok és hormonok aszem a férfiaknak is, valszeg a lombik előtt a párodnak is kell szednie valamit. Ha jól emlékszem, akkor Clostilbegyt is pont ilyen és férfiak is szedhetik. Szóval, a dokik majd tudni fogják.

Mary, én megértelek, együttérzek. Ha egyszer nincs pénz, akkor nincs. Vannak ilyen sz... élethelyzetek. Ha persze lesz pénz, gondolom, hogy azonnal tudtok indulni. Ez most sajnos nem rajtatok múlik.
Vendég
 


Sziasztok!

Kamilla szívből Gratulálok Nektek kislányotok megszületéséhez :!: :D Sok boldogságot, egészséget, tejcsit kívánok :!: :D :wink: Kép
Vendég
 


Röpcsi,
én már rólad is szeretnék tudni valamit,hogy vagytok?Milyen az élet a Kaáliban?történt-e már valami?

Remélem,1 hét múlva megjön és kezdhetünk!Nagyon izgulok!
Vendég
 


Sziasztok!


Mmzsó köszi az smst, érdeklődést!:)
Vacakolt a gépünk, szabin voltunk most meg elöntött a sok meló, de igyekszem legkésőbb holnap írni egy kis tájékoztatást rólunk. :D
Remélem elkezditek a lombikot!:) Nagyon Drukkolok!:)
Vendég
 


Kamilla babájáról majd kérünk szépen fotókat!!!

Röpcsi, hol tartotok?

Mmzsó, drukk a kezdéshez!++++
Vendég
 


Lányok köszönöm a drukkokat és hogy gondoltatok ránk.Megérkeztünk a kórházból 2010 08 23.án császármetszéssel megszületett kislányunk Krisztike 3810 grammal és 57 cm.-el
Jól vagyunk most éppen csicsikázik az előbb szopizott van bőven tej és az éjjel is csak 3 szor ébred,nagyon nyugodt baba.Teszek fel képeket! Kép
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára kamilla* 2010.08.28 09:00-kor.
kamilla*
 
 


Képek a kis Krisztikéről Kép Kép
kamilla*
 
 


Kamilla

Gratulálok a kis Krisztikéhez!!!!! :D
Nagyon sok boldogságot, örömet és egészséget kívánok az egész családnak!!!!! :D

Reggel már megkuksiztam az iwiwen a képeket!!!! :wink: :lol: :D

Kép

Kép
kicsigesztenye
 
 


Kamilla

Hogy vagytok? Fáj még a sebed nagyon?
Gondolom nagy az öröm a családban!!!!! :D
A gyerkőcök örülnek? :wink:
Milyen volt Murberral szülni? :wink:

Kép
kicsigesztenye
 
 


Sziasztok Lányok!

Kamilla még egyszer szívből Gratulálok Kriszti megszületéséhez :!: :D Gyönyörű kisbaba :!: :!: :!: :D

Mi jól vagyunk, megvagyunk, mondhatni pörög az élet :!: :D
Június elején elmentünk a Kaáliba, ami első perctől kezdve nagyon jó, kellemes benyomást tett mindkettőnkre :!: Nyugodt, barátságos környezet veszi körül az embert. Az orvos is és a nővérek is nagyon aranyosak voltak! :D
Délután 2 órára kaptunk időpontot és igaz csak 1 óra múlva jutottunk be a dokihoz, a várakozás mégis közelről sem volt olyan, mint a soten. Velünk együtt négy pár várt még más orvoshoz is. Egy kisebb váróban ültünk, mint ami a klinikán van. Halkan szólt az egyik rádió csatorna, hallani lehetett az épületet körülvevő fákon csicsergő madarakat, a váró közepére ki volt rakva egy asztalka, amin újságok és egy kancsó víz + poharak voltak kitéve egy tálcára. Két mellékhelyiség volt, női, férfi. A váróból ki lehetett menni és az udavarban is lehetett várakozni, mertha az ember következett, akkor a nővérkék ki szóltak. :D
Az orvos végig nézte az összes leletünket, elmondtuk az elvégzett vizsgálatokat, kezeléseket, eredményeket. Azt mondta, hogy a következő lombikhoz minden vizsgálatunk megvan, de Ő még mielőtt elkezdené a követekező lombikot, elküld minket kromoszóma és genetikai vizsgálatra. A leletek áttekintése, kérdések feltevése és a genetikus elérhetőségének megadása után számítógépen végig mutatta a lombikprogram menetét. Mondta, hogy tudja, hogy már nem ismeretlen előttünk a beavatkozás, de ez hozzátartozik a konzihoz! :D A konzi után még megcsináltatott egy vérvétel vizsgálatot, pajmirigyet és még valamit nézett. Azt mondta ha megvan a genetikai, kromoszómai vizsgálat eredménye, akkor kérjünk majd hozzá ismét időpontot. Szeptemberre előjegyzett lombikprogramra és felírt két havi fogigátlót is, hogy se ciszta, se tüsző, se semmi ne legyen az akadálya a kezdésnek.

A genetikai vizsgálatot, mint kiderült, már a meddőségi probléma elején javasolt elvégeztetni, mert gyorsan ad tájékoztatást az örökletes háttérről, valamint befolyásolja a gyermekvállalást. A kromoszóma vizsgálatot is érdemes elvégeztetni, mert a kromoszóma rendellenességet hormon vérvétel v. sima vérvételből nem lehet kimutatni.
A geneteika és kormoszóma vizsgálatot nem az Istenhegyi Géndiagnosztikán csináltattuk meg, hanem egy másik helyen, mert azt ajánlotta a dokink. Az időpontfoglalás nem ment valami gyorsan, mert a vizsgálatok sokba kerültek, de aztán a Kaáli után nemsokkal időpontot tudtunk aztán kérni és a pénzt is kis besegítéssel (kölcsön felvétel) összetudtuk szedni.
A férjemnek a kromoszóma vizsgálata 20.000,-Ft-ba került.
Nekem a teljes meddőségi panel 40.000,-Ft-ba került. A genetikus doki mondta, ha nálam a vizsgálatokat külön-külön csináltatnánk meg (mert ezt is lehet), akkor 50.000,-Ft-ba kerülne, de így hogy egybe akarjuk megcsináltatni, így 10.000,-Ft kedvezményt kapunk és így akkor 50.000 e helyett 40.000 e-be kerül nekem a vizsgálat. Nálam az összes vizsgálat egybeni elvgézése azért is fontos, mert így egyik vizsgálati eredmény sem függ a másiktól.
A lényeg, hogy elvégezte/elvégeztük a vizsgálatot, aminek az eredménye következő hétre lett kész. Se a férjemnél, se nálam nincs eltérés, probléma. Nálam annyi van, hogy a folsav felszívódásom nem valami jó, tehát dupla folsav bevitel ajánlott. Ja és nálam kimutatható volt, hogy 20, 30 év múlva szív-, és érrendszeri problémáim lehetnek, persze ha ezekre odafigyelek 1000 évig is elélhetek. Nem semmi mi! :shock: :shock: A genetikus doki végül annyit mondott, hogy az ismeretlen eredetű meddőség kijelentése, diagnosztizálása, addig amíg ezek és más vizsgálatok nincsenek meg, nem szószerint érendő :!: :!: :!: Mondtam neki, hogy láttam, hogy az egyik kollegéja a soten dolgozik, mondta igen, de mivel ezek a vizsgálatok nem TB által támogatottak, csak így magán úton lehet őket elvégeztetni. Persze kérdezte azt is, hogy a sikertelen lombik után nem küldtek el ezekre a vizsgálatokra, mondtuk, hogy nem, pedig elmentünk volna ha kell!!!!
Végül annyit mondott még, hogy nekem még érdemes lenne elmennem egy immunológiai vizsgálatra + egy általa felírt vérvétel vizsg. elvégzésére. Megadta egy dr. nőnek a nevét, aki az ORFI-ba rendel, immunológai betegségekkel foglalkozik, de mondta, hogy mindig nagyon hosszú a várakozási idő.:( Na, a genetikus után fel is hívtam a ORFIT, ahol az asszisztens közölte velem, hogy csak október 22-ére tud időpontot adni. :shock: Nem semmi, júniusban hívtam fel időpontot kérni és csak okt. vége fele van időpontjuk.:shock: Mindegy ez van, kértem aznapra reggel 8 órára.

A genetikus után nemsokkal aztán július elején, mintahogy azt már Neketek is írtam kimerültség miatt az ügyeleten kötöttem ki. :( Egyre többször jött rám szédülés, ájulás (zuhanó) érzet, rosszullét stb. Így pénteki napon amikor már nagyon rosszul voltam, elmentem a körzetishez, aki a hétvége közelette miatt jobbnak látta ha beutal a sürgösségire, ahol rövid időn belül pár vizsgálatot eltudnak nálam végeztetni. A sürgüsségin volt általános belgyógyászati vizsgálat (ahol a gyomrom, hasam jobb oldala egy kicsit nyomásérzékeny volt), ekg., vérvétel, vizelet és a hasam érzékenysége miatt uh vizsgálat is + egy ideggyógyász is megvizsgálat. A kimerültség mellett (amire Xanaxot írtak fel), az uh vizsgálatkor számos 5mm-es epekövet is diagnosztizáltak, amikre az uh vizsg-tot végző doki azt mondta, hogy jobb lenne őket minél előbb kivetetni, mert a kiskövek súlyosabb porblémát tudnak okozni, mint a nagyobbak, mert azok megrekedhetetnek az epevezetékben. :cry:

Teltek, múltak a napok majd Anya szemorvosa és a férje, akiről kiderült, hogy belgyógyász orvos éppen ismét jöttek hozzánk. Utoljára akkor voltak nálunk amikor én a kimerültség miatt rosszullettem és elrohantam a dokihoz. A pasi mondta is, míg anyánál intézték az ügyeket, hogy vajon mi lehet velem, lehet, hogy tudott volna valamit segíteni stb. A lényeg, hogy miután megtudtam, hogy Ő belgyógyász doki, rákerestem a neten, ahol megtudtam, hogy nemcsak családorvos, belgyógyász, hanem immunológiai betegségekkel is foglalkozó doki is. Ezért amikor ismét eljöttek hozzánk és a pasi érdeklődött, hogyhogy vagyok, mitől voltam rosszul és miután elmondtam neki, megkérdeztem tőle, hogy Ő nem e tudna valakit ajánlani, aki immunológiai vizsgálattal foglalkozik. Persze mondta, hogy de igen, Ő foglalkozik vele és végül másnap délelőttre mondta is, hogy mehetek hozzá a vizsgálat elvégeztetésére, csak beutalót kell hoznom a körzetistől. Nagyon örültem, hogy okt. 22-e hellyett július első hetében eltudom ezt a vizsgálatot végeztetni, aminek az eredményére szintén 3 hetet kellett várni.
Másnap beutalót szereztem, szerencséremre a körzeti doki reggel rendelt, aztán felment hozzá a Kútvölgyibe. Megvizsgálat, 8 kémcsővel vettek le tőlem vért :(, majd mondta, hogy az epekövekkel kapcsolatban tudna Nekem egy sebész dokit ajánlani, aki nagyon jó, az Ő édesanyját is Ő operálta, megbízható és Ő megoperálhatna. Mondtam, hogy köszönöm, majd valamikor megoperáltatom magamat, most lombikprogramra készülünk. Azt mondta, hogy az epekövek is állhatnak a meddőség hátterében, befolyásolhatják a kezelést és az epegörcsök miatt a babákat is elveszíthetem. Nem biztos, hogy lennének panaszaim, de mivel a kis kövek veszélyesebbek mint a nagyok, meg programozunk is Ő azt tanácsolja, hogy még a program előtt vetessem ki a köveimet.:(
Kérdezte vannak-e panaszaim. Mondtam, hogy reggelente egy szelet kis vajjal megkent, szalámis, párizsis kenyér elfogyasztása után annyira felszokott puffadni a hasam, hogy még a levegővétel is időnként nehéz. Teltségérzet fog el, egy szendvics megevése után is úgy érzem magamat, mintha 2,3 tál fő ételt ettem volna meg. Kis olajjal, nem sok fűszerrel elkészített csirkecomb kis rizssel is olyan a gyomromnak, hogy hányinger, haspuffadás jelentkezik és satöbbi. A második programkor pl-ul a beültetés után két nappal éjszaka erős hányingerem volt, fel voltam puffadva és a jobb oldalam nagyon görcsölt, és miután hánytam, utána lettem csak valamivel jobban. A hasam viszont nagyon, nagyon megfeszült, mikor hánytam és a hasam másnap is fájt, mármint a gyormom és jobb oldala a hasamnak, a bordáimnál. :(

A lényeg, hogy beszéltem a sebész dokival aki mondta, hogy október közepére előtudna jegyezni, hogyha az jó nekem?! Mondtam, hogy igen, jó, mert szeptemberben lomikprogramunk lesz és hogy utána vagy a gyógyszereskezelés alatt jó lenne nekem. Azt mondta, hogy még a lombikprogram előtt megakar műteni, mert amikor már gyógyszeres előkészítés, leszívás, beültetés van, nem szívesen műtik meg az embert. Mondtam neki, hogy akkor elhalasztjuk a programot, mire Ő nem, az nagyon fontos, hívjam vissza aug. végén és akkor hátha tud egy közelebbi időpontot adni. A héten fel is hívtam és mondta, hogy szept 17-re tudna akkor időpontot adni. Hétfőn reggel 8 órára megyünk hozzá a férjemmel, hogy megbeszéljünk mindent, megvizsgáljon, elvégezze a műtét előtt szükséges vizsgálatokat. Ekkor megkapom az immun vizsgálat eredményét is amiről annyit tudok csak, hogy nem valami jó. :oops: Másnap kedden délelőtt pedig megyünk a Kaáliba konzira, hogy megbeszéljük a kormoszóma, genetika, immun vizsgálat eredményét, továbbá azt, hogy akkor most az epekő műtét miatt mikor lenne a lombik. A fogamzásgátlót szept 24-én hagyom abba, elvileg akkor kezdhetnénk ha minden ok, de előtte párnappal fognak epekővel megműteni. Nem tudom, hogy hogy lesz ez az egész!
Hát itt tartunk most!
Vendég
 


Azt a mindenit,Röpcsikém,

mennyi minden történt veled!Egy kicsit túl sok minden!

De az tényleg jó,hogy megműtenek még gyorsan a lombik előtt!Kíváncsi leszek,mit mondanak az immunológiai helyzetről.
Kívánom neked,hogy minél előbb épülj fel -bár úgy hallottam,a laparoszkópos epeműtét után nagyon gyorsan felépül az ember!
Drukkolok és utána legyen egy sikeres lombikprogramotok!

Kamilla,
én is sok szeretettel gratulálok!Örülök,hogy jól megy a szopizás és nagyon szép kisbabád van!Programozott császár volt,vagy menet közben alakult így?Murber biztos jó fej volt.Remélem,jól vagy már!
Vendég
 


Kamilla, nagyon szép kislányod van! Milyen kisimult, szépséges, jó a frizurája is (Dorkának is így állt szokáig a sérója). Tökéletes, meseszép baba, gratula hozzá és a sok tejcsihez! Ha jól megpakolja a hasát, persze, hogy jól alszik::) Édes nagyon!)

Röpcsi, sajnálom az epekő műtétet, de hát túl kell esni rajta és kész. Egészségesebben jobb lesz a kismamiság. A lombik kezdéshez drukkolok, csak valahogy össze lehet egyeztetni majd a műtéttel. Egy ilyen nyugodt légkörű helyen kellemes lesz, majd meglátod. Az anyagi háttere kicsit húzós, de majd amikor kezedben lesz a baba, vagy babák, akkor azt mondod, hogy nagyon megéri:)

Mmzsó, neked most kéne megjönnie, vagy jövő héten? Aztán kezdődik a stimu?
Vendég
 


Sziasztok!

Kamilla: nagy gratula még egyszer a szépséges hercegnődhöz. Sok-sok tejet és boldogságos napokat kivánok nektek.

Röpcsikém: még olvasni is sok volt, nem még leírni és mi több ezt átélni. Szorítok neked nagyon!
Azt sajnálom, hogy a klinikán ezeket a dolgokat nem nézették meg ill. el kellett menjetek magánba, ahol még egy csomó kiadás vár rátok. Itt nincs semmi ingyen? Nagyon sajnálom, hogy a vérvételt se tudtad másképp intézni. Anno régebben sok mindent néztek a klinikán, ma alig valamit. De hormonos dolgokat tudtam a helyi SZTK-ban is csináltatni meg a citológiát is. Amugy www.kramakft.hu vagy Ciris intézet magy a MENSITIS (lehet nem ez a neve). De ugy tudom utóbbi a legdrágább. Krama cégnél a klinikás dokik rendelnek magánban.
Kivánom, hogy az epekő mütéten hamar túllegyél. Barátnőm is hasonló problémákkal küzd, rá is a mütét vár. Remélhetőleg laparoszkóppal, de ez sajnos egyáltalán nem biztos. Ha szerencse, akkor pár nap kh kevés vágással. A fogdokimat anno pénteken operálták, hétfőn haza, és kedden már dolgozott a magánjában. Szerencse kell hozzá. Kivánom és a mielőbbi babásodást is

Krisztike: most már te következel, nagyon várjuk a hireket felőled. Mikor kell befeküdni vagy már ott vagy?

Twist: szépséges lánykád egy szem fotóján tul lehet képeket látni róla? Remélem szépen telt a nyár, lassan az ülésen kivül már állni fog, aztán pedig irány a világ két kicsi lábacskán - anya pedig futhat utána.

Minden jót nektek
kispatak
Vendég
 


Sziasztok!Nagy drukk mindenkinek+++++++++++++++++++
Zajlanak az események jön a szeptember megindulnak a kezelések:)))))))))))))))) :wink:
Kicsike!Nem fáj már a sebem,jól vagyok,de műtét után az nem volt egyszerű!Képzeljétek el műtét után 5 órával fel kellett kelni a trombósis megelőzése miatt kimenni megmosakodni hát azok a percek azért elég kemények voltak.Meg még a másnap is de utánna egyre jobb volt.
Holnap megyünk az AROra varratkiszedésre a Murber DR. hoz.
Jó volt vele szülni,nagyon szeretem.Megpuszilgatta a homlokom a műtét után közvetlenül még a műtőben.Nagy szive van.Mondta Krisztikém hány évet is vártunk erre a pillanatra???
Mondtam 3.at.Potyogtam a könnyeim,és most is................
Ő is elérzékenyült...
Mindenkinek ajánlom Őt,megpocakosodtok és hozzá menjetek!!!
A Krisztike nagyobb testvérei nagyon örülnek már várják hogy láthassák a hugit csak tudjátok a férjem gyermekei Sopronba laknak,csak az én nagy fiam van velünk.De igyekszünk minnél hamarabb találkozni velük.
Nagyon sok puszi mindenkinek,amint tudok jövök!
Krisztike 54 keddre van kiirva Ő már bent van a kórházba,sokat gondolok rá is.Drukk lányok mégegyszer+++++++++++
kamilla*
 
 


Twist,
köszi az érdeklődést meg a drukkot,jövő héten kell megjönnie,szerintem 1-jén szerdán,és akkor indulna másnap a stimu.Hogy is volt neked,2 hét alatt lezajlott a stimu,ugye?Nagyon izgulok,amiért a múltkor félbe kellett hagyni,hiába tudom az eszemmel,hogy a Deca miatt történt így és ez most nem lesz,akkor is nyomaszt ez a rossz emlék.Talán ha már csináljuk,megnyugszom,meg majd a Murber mindig megmondja a tutit,én is nagyon szeretem.

Kamilla,
jó volt olvasni,milyen jó élmény volt Murberrel a szülés,és hős vagy a csaszi miatt,meg,hogy felkeltettek...
Hát igen,mi is már 3,5 éve próbálkozunk...nehéz ügy.
Élvezd minden percét,hogy kisbabád van!Nagyon aranyos!

Krisztikének hatalmas drukk,ő a következő a sorban!
Vendég
 


Kamilla: nagyon aranyos és együttérző lehetett Murber. Más barátnőmtől is hallottam, hogy neki is a homlokára adott puszit bíztatásként, nagyon kedves, jóságos. :-)

Igen, Mmzsó, 2 hét a stimu, csak már azt nem tudom, hogy a 12. vagy a 14. napon volt-e a leszívás. De majd a többiek elmondják, akiknek friss az élmény. Remélem, hogy most minden okés lesz és beültetés is lesz, aztán pedig pozitív teszted.)))
Vendég
 


Kamilla!

Nagyon szép dolgokat irtál le, majdnem én is sírok. Ez a Murber doki ilyen is tud lenni? Azért van szive némelyik orvosnak, együtt tud örülni a páciensével. Még egyszer nagy gratula, szép a babád nagyon. Kemény lehetett a felkelés meg gondolom otthon is. MIlyen érdekes, régen azért, nem küldtek haza varratszedés előtt senkit. Mára hogy megváltozott a protokoll vagy kevés a hely?

Köszi a hireket Krisztiról, akkor ezért nem ir már. Remélem pár nap és jelentkezik. A másik fórumon is 3 baba született, mindegyik kislány. Most akkor fiú következik. jaj most lett Kriszti terhes, nagyon rohan az idő!

No kivánom minél több baba szülessen és várjuk a képeket Dorkáról és minden babáról

üdv

kispatak
Vendég
 


Kispatak!Igen ez tényleg érdekes hogy varratszedésre visszahivtak régen nem igy volt.
Nem voltam altatásban csak gerincérzéstelenitésben ez volt a kérésem a kisfiam is igy született.Végig fent voltam és átélhettem az egészet.A férjem is ott volt a fejem mellett ült és biztatott,együtt izgultunk.Amikor a gyereket kiemelték hatalmas megkönnyebbülést éreztem,mintha egy mázsát vettek volna le rólam.Aztán csak sirt a baba és sirt...Meg mi is...
kamilla*
 
 


Szia Kamilla!

Hát elhiszem, hogy mindenki sirt, örömében. Mit is lehet ilyenkor tenni. Sok-sok boldogságot és hosszu életet még egyszer. Szép kislányod van, legyen sok-sok tejci is. Testvér mit szólt hozzá?
Meddig maradsz most otthon?
Várom a hireket már Krisztiról, remélem 1-2 nap és dajkálhatja élete álmát. De jó nektek!

minden jót
kispatak
Vendég
 


Sziasztok!!!!!!!

Krisztikéről tud valaki valamit??? Már megszült nem???
Vendég
 


Én nem tudok semmit,de már itt az idő neki is...én is mindig lesem,hogy nem ad-e hírt magukról! :wink:
Vendég
 


Sziasztok lányok!

Augusztus 25.-én megszületett Kira. a 36.hétre
Mindketten jól vagyunk.
kamilla nagyon ari a kiscsajod :lol:
mindenkinek puszi és drukk :wink:
képek
Kép
Kép

Kép
Adri
badró1
 
 


Badró!Köszönjük!Gratulálunk mi is sok-sok szeretettel a kis szűz jegyű szépségeteknek!
Ahhoz képest hogy előbb született szép nagy baba!Mennyi volt a súlya?
Krisztike még egyben van ma beszéltem vele,ha addig nem történik semmi jövő héten meginditják a szülést.
kamilla*
 
 


Sziasztok!

Köszi a hireket Krisztiról szórítunk neki!

Badró: Isten hozta a Te Kira babádat is a Föld nevű bolygón. Augusztus kislányesőt hozott ide is és a másik topicra is, összesen 5 leányka született és 1 fiú, ugyhogy most Kriszti javítja a fiucskák arányát hamarosan.

Minden jót és sok finom tejcit

üdv kispatak
Vendég
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?