Új privát üzeneted érkezett!

Gratulálok!
Sok egészséget a picinek és persze sok-sok tejecskét!!!!!!!

ildibildi
 
 


Gratulálunk Judit!
Sok boldogságot kívánunk, és persze majd beszámolót és képeket!

Timi, köszi a híreket! :wink:

KépKép
b_judyt
 
 


Ezt Judit küldte...mint azt mindenki kitalálta :)
Beszéltem is vele...jól van. Este 7 körül kelhet fel.
Nagyon boldog :)
Küld majd képeket is!

Timi
Kép
vt72
 
 

 
 

sziasztok,

én is megkaptam a jó hírt!!!és GRATULÁLUNK!!!!!

VÁRJUK A KÉPEKET!!!! [/b]

Kép
Kép
Kép
mkriszta75
 
 


Judit, Gratulálunk és minden elképzelhető szépet és jót kívánunk az egész családnak! Leljétek örömötöket ebben a pici kis csodában!!! Várunk a hírekkel!

KépKép
Kép
szecs
 
 


Off: Szerintetek a súlyt nem írta el szegénykém ebben a nagy izgalomban? 2500g -> 3500g? A doki ennyire elmérte volna a dolgokat, hogy 3100-et becsült egy hete :shock:
Mindegy, a lényeg, hogy érett, egészséges, 2,5kg-ot elérő baba!

KépKép
Kép
szecs
 
 


Szecs...nem írta el. Tényleg ilyen kis pehelysúlyú Lillácska. Valamit elmért az ultrahang. De majd megnő :)

Timi
Kép
vt72
 
 


2500 gramm-hoz képest szép nagy pocakja volt Juditnak :-)
Tuti hamar behozza a súlyát!!!
A lényeg, hogy jól vannak!!!

Szecs: küldtem privit!!

Kép
Kép
Kép
mkriszta75
 
 


Megkaptam Kriszta, válasz ment.

KépKép
Kép
szecs
 
 


JUdit, gratulálok és nagyon sok boldogságot a babához! SOk tejcikét! Nyugodt babókát!

Puszi mindenkinek!

babaimádó
Kép
babaimado
 
 


Szecs...Blanka nagyon nagyot nőtt egy hónap alatt! Csodaszép :)

Tőlünk is egy mai kép:

Kép

Első pillanatok a homokozóban :)

Timi
Kép
vt72
 
 


Babaim...hogy vagytok?
Kérünk szépen Tőletek is képet Fanniról!!!

Timi
Kép
vt72
 
 


JUDIT, SZÍVBŐL GRATULÁLOK LILLA MEGÉRKEZÉSÉHEZ! SOL-SOK BOLDOGSÁGOT, EGÉSZSÉGET ÉS ÖRÖMÖT KÍVÁNOK NEKTEK MOST MÁR ÍGY HÁRMASBAN :D !

Babai, tényleg, ti hogy vagytok. Várjuk ám a beszámolót és fotót is!

Szecs, ez olyan édes kép Blankáról, hogy virtuális ölelés ment :) !

Ildi, látom hasonló korkülönbséggel vannak a fiúk nálatok is, mint nálunk. A tapasztalatokról majd eszmét cserélhetünk :wink: .

Timi, milyen szépen ül Zsolti! Tényleg, lehet őket már homokozóba vinni, gyorsan, mert mindjárt vége a nyárnak. Nem akarta megenni a homokot?

Kép

Kép
ripley
 
 


Köszönjük Timi! Ráadásul ez egy jó másfél hetes kép! Már közel fél kg-ot szedtünk fel a születési súlyunkhoz képest :D
Cuki ez a kép! Milyen vagány, nagyfiús már Zsolti!

KépKép
Kép
szecs
 
 


Ripley...nemcsak akarta...de meg is ette :)
De úgy gondolom, hogy muszáj megkóstolnia...hiszen, akkor nem tudja meg, hogy milyen rossz :)
Ja és azóta a harmadik pelenkázás alkalmával is volt homok a pelusba :) Pedig mindig azt hittem, hogy már kitöröltem mindet :)
Az üléssel csak annyi a gond, hogy még nem magától ül így, hanem ha leteszem, úgy marad :) De nem sokáig :D

Timi
Kép
vt72
 
 


Kép

Lilla Judit :)

Timi
Kép
vt72
 
 


Kép

még egy Lilla Judit :)

Timi
Kép
vt72
 
 


Jaj de gyönyörű Lilla baba!!!!!!
Lehet én is belevágok egy harmadikba,hátha lesz egy kislányom is :D
ripley: hát mi még csak 1 hetesek vagyunk,de már jelen van a féltékenység,igaz csak picit,de valahogy a picivel többet foglalkozom,meg a főzés,háztartás,a naggyal közben játszani....
nem is tudom ,hogy fog ez menni.
........lehet,hogy csak az eleje nehéz. :roll:

ildibildi
 
 


Jó reggelt!

De gyönyörű Lilla-baba!!!

Ildibildi! Hajrá, kellenek még a pocakosak :lol: Lassan mindenki megszül :D

Timi, nagyon édes Zsolti, mi nem tetszik neki? :) Hadd egye a homokot, Vivi a mai napig eszi :lol:

Szecs, a te pocidon fekszik Blanka? Olyan édes :) Vivi is sokat aludt így, úgy szerettem, most is van, hogy rám fekszik, de már nem kapok levegőt...

Kriszta, nincs nagy korkülönbség a két fiú között, direkt? vagy véletlen?

Puszi mindenkinek, megyünk kukásautót nézni :lol:

KépKép
b_judyt
 
 


Jóreggelt!

Judit...Zsolti alapból szemöldökráncolós baba volt mindig. Ha először lát valamit, vagy nagyon "gondolkozik" valamin, akkor mindig így csinál. Olyan kis tudományos arcot vág közben :D :D
Jó kukásautó-nézegetést...Zsolti is szereti már a hangját :)

Mi ma megyünk Miskolcra....úgyhogy nem leszek, csak este :)

Timi
Kép
vt72
 
 


Sziasztok Lányok,

öröm volt visszanézni, hogy miről maradtam le!!! Ennyi gyönyörű gyereket!!!!! Biztosan a hormonok is dolgoznak, de majdnem bőgtem a boldogságtól!!!

Judit: a korkülönbség nem véletlen, így akartuk. Sőt a harmadikat is jóval hamarabb szerettük volna, de bár a két fiú első próbálkozásra összejött, Petrácskám több mint egy évet váratott magára. Igazából már le is mondtunk a harmadik gyerekről amikor is nem akart megjönni és kiraktam a taccsot :-)... mit mondjak, nagy volt a meglepi :-) hát még amikor kiderült, hogy lány....( hát....pityeregtem, pedig éreztem, hogy lány lesz)

Ildi: nem akarlak elkeseríteni, de a féltékenység még meg lesz egy darabig...nálunk kb 3 évig tartott!!! az első fél év nagyon rossz volt, próbáltam sokat együtt lenni Bálinttal , de nem sokat segített.... ma imádják egymást!!! nem mondom időnként elborítja a lila köd az agyukat, de az sztem a legjobb családban is előfordul :-)

Sajnos előjött az allergiám és ez megkeseríti a napjaimat!!!! Szedem a kalciumot, de többet sajnos nem tehetek...szenvedek :-( Remélem Petra nem lesz allergiás, nekem mind a két fiam tejallergiásnak született, szerencsére kinőtték, de azt gondolom, hogy ez annak köszönhető, hogy én nem ettem semmi tejeset és szoptattam másfél éves korukig. El sem tudjátok képzelni, mi mindenben van tejcukor és tejfehérje.....de megérte!!!!

Na megyek és dobok egy sms-t Juditnak, muszáj megdicsérnem Lillácskát!!! Igaz, hogy csak egyszer láttam Juditot, a férjét pedig egyszer sem, de szerintem nagyon hasonlít Lillácska a mamájára!!!

Üdv , Szép napot

Kriszta

Kép
Kép
Kép
mkriszta75
 
 


Sziasztok!

Csatlakozom: a pici Lilla Judit nagyon szép baba!!!
Ripley, Judyt, köszönjük a dicséreteket :D Igen, az én hasamon szokott így összegömbölyödve aludni. Érdekes, mert a kiságyban csak háton hajlandó feküdni :shock: Gondolom a szívverésem van rá ilyen hatással... olyan édes :D :D :D
Amíg pocakosként jártam ide, el sem tudtam képzelni, hogy milyen lesz anyának lenni. Azt tudtam, hogy mindennél jobban fogom szeretni és mindennél fontosabb lesz számomra. De akkor még kicsit furcsa volt nekem, hogy a hozzászólásaitokból azt éreztem, hogy ti mind egy kicsit szerelmesek is vagytok a gyerekeitekbe. És most már ez olyan egyértelmű!!! Annyira magától értetődő, feltétel nélküli, mámoros, alázatos, töretlen szeretet, ami tényleg csak a mély, igaz szerelemre hasonlít! Ennyit az érzelgősségből :lol:
Judyt, ha ide költöztök, akkor sétálhattok Timivel, Ripley-vel és velünk, na és nem kell ilyen korán kelni a kukásautó nézegetéshez... Nálunk ugyanis csak 11 felé viszik el a szemetet :lol:
Timi, irigykedem, én is úgy utaznék egy kicsit :D
Ildi, megértelek, én is mielőbb szeretnék újra pocakos lenni! Nem a pocakos létért, hanem a "végeredmény" miatt :lol: :lol: :lol:
Kriszta, mielőbbi "gyógyulást" kívánok, de az én parlagfű allergiám miatt tudom, hogy sajnos csak tünetmentesítésben reménykedhet ilyenkor az ember. De ott van neked a két szép fiad, akikből erőt tudsz meríteni! Mikor lesz a következő vizsgálatod? A cukorterhelés jön?

KépKép
Kép
szecs
 
 


Sziasztok!

Szerintem ha vkinek több gyereke van, az később megtérül. Nekem 2 bátyám van, 1 és 2 év van közöttünk, kicsinek sokat verekedtünk, mégis együtt játszottunk, később együtt bandáztunk, most együtt megyünk nyaralni, a lehető legjobb testvérek vagyunk :lol: Ezért szeretnék Vivinek még 2 tesót :lol:

Szecs, nagyon szépen leírtad az érzéseidet, most már tudod, milyen rajongani vkiért (most nem a férjekre gondolok) :D

KépKép
b_judyt
 
 


Mi még úszunk...puszi

babaimádó
Kép
babaimado
 
 


Judyt, ez jó: "Vivi is sokat aludt így, úgy szerettem, most is van, hogy rám fekszik, de már nem kapok levegőt... " :lol:
Úgy látszik a kukásautó korszak a lányoknál is beköszönt :) . Természetesen nekünk is van :) .

Szecs, olyan jó volt olvasni, amit írtál. Ezt most jól "megmondtad" :) .

Lilla Judit pedig gyönyörű!!! Ez a császáros babák privilégiuma...na persze nem csak ezért gyönyörű :) .

Timi:"Ja és azóta a harmadik pelenkázás alkalmával is volt homok a pelusba" :lol:
Remélem jól sikerült a miskolci utazás. Mi ma csak a kozmetikusig mentünk.

Kép

Kép
ripley
 
 


Babai, jó "úszást" :D !

Kép

Kép
ripley
 
 


Jóreggelt!

Ripley...az utazás jól sikerült tegnap. Zsolti nagyon jól bírta.
Oda és vissza is aludt 1-1,5 órákat :) Ha megálltunk, meredten nézte az autópályán az autókat :D :D
Zalánon még nem kozmetikáztattál ugye? :)

Szecs...tényleg úgy van ahogy írtad és ez az idő elteltével csak erősödni fog. Én is imádom Zsoltit :D
Érdekes...Zsolti sose aludt egyikünk pocakján sem :)

Allergiásoknak kitartást! Nálunk szerencsére ez senkinél nincsen :)

Ma nagyi-nap van...készülődünk is.
Ez a hét jól összezsúfolódott nekünk...de majd jövő héten kipihenjük magunkat :)

Timi
Kép
vt72
 
 


Sziasztok!

Csatlakozom Babaimado, tegnap estétől mi is úszunk rendesen...
De olvasni tudok, úgyhogy aki tud, jöjjön és meséljen, hogy mi a helyzet a kinti világban :lol:
Holnap megyünk 1 hónapos vizsgálatra. Timi, a dokinénihez időpontra megyünk, ilyenkor a védőnéni is ott van, vagy hozzá előtte/utána külön be kell menni?

KépKép
Kép
szecs
 
 


Szecs, nálunk nem szokott ott lenni a mi védőnénink a doktornénis tanácsadáson. Hozzá külön szoktunk ellátogatni.
Ugyanoda járunk csak máshoz (Dr. Mogyorós / Fazekas Zs.).
Apa is elkísér titeket? Ha szuri is lesz, készülj, hogy fájni fog...neked is :roll: .

Timi, az autókázás monotonítása jó altató, már nálunk is bevált :) .
Zalán selymes, puha börű, szőrtelen - így a kozmetikus nem tud vele mit csinálni :lol: .

Kép

Kép
ripley
 
 


Köszi Ripley! Elvileg holnap úgyis rendel, akkor lehet, hogy kicsit előbb odamegyünk, hátha ő is rá akar nézni.
Most szerencsére nem lesz szuri, csak azt a K vitamint kell beadnom neki reggel, ha jól emlékszem. Meg kell néznem a papírjaimat, mert szegénynek annyi kencéje meg vitaminja van, na és egy használhatatlanul szétszórt anyja :D Erre mondják, hogy ha nincsen esze, legyen notesze :lol:

KépKép
Kép
szecs
 
 


Azt írtam fel, hogy egy hónapos korában, kevés anyatejjel, kiskanálban. Ti is így emlékeztek?

KépKép
Kép
szecs
 
 


A betegtájékoztató megerősítette a leírtakat, így már nem is aktuális :D

KépKép
Kép
szecs
 
 


Szecs, a K vitaminról beszélsz?
Én azt 2 hetes korától hetente adtam neki. Neked csak 1X kell??

KépKép
b_judyt
 
 


[quote="ripley"]
írta:
ripley Ez a császáros babák privilégiuma... ..


Vivikémnek napokig csúcsos feje volt, meg ráncos is a kis arca. Látszott, hogy gyűrődött, eltörött a kulcscsontja is és csámpás volt a lába.
De ugye nekem így volt gyönyörű :)

KépKép
b_judyt
 
 


Judyt, nekünk havonta kell adni, elvileg amíg szopizik, vagyis ezt mondta a doktornő+a betegtájékoztató. Ilyen 2mg-os ampullás kiszerelésben van. És meddig adtad Vivinek?

KépKép
Kép
szecs
 
 


[quote="b_judyt"]
írta:
b_judytVivikémnek napokig csúcsos feje volt, meg ráncos is a kis arca. Látszott, hogy gyűrődött, eltörött a kulcscsontja is és csámpás volt a lába.
De ugye nekem így volt gyönyörű :)


Szegénykém :( Ilyenkor tényleg örülök, hogy császárral fejeztük be... A kulcscsonttöréssel ilyenkor mit lehet kezdeni? Mekkora volt Vivi-baba?

KépKép
Kép
szecs
 
 


Egy dobozban 4-5 amp van, már nem emlékszem. Azt megkapta, és még 1 dobozzal, de azt is csak az agyhártyagyull. miatt.

Vivi születésekor törte el a csontját, nem fért ki :) DE annyit kellett tennem, hogy nem fektettem a jobb oldalára. Igaz ezt is akkor mondták, mikor hazaengedtek szülés után a kórházból :?

KépKép
b_judyt
 
 


Igen, 5 ampulla van. Elvileg addig kapja, amíg szilárd táplálékot ehet. Szóval az előbb rosszul írtam, addig kell adni, amíg csak szopizik.

És a másik amit rosszul írtam :D : Mekkora volt Vivi-baba születési súlya?

KépKép
Kép
szecs
 
 


Ha két hetes korától kap 2 dobozzal kéthetente, akkor majdnem addig kapja, ameddig csak szopik :lol:

Vivi 3150gr és 54cm volt. Nem volt nagy, lehet én vagyok kicsi?? :lol:
Pedig még vágtak is.

KépKép
b_judyt
 
 


Szecs...a védőnéni is ott van a tanácsadáson...ne menjetek hamarabb!!! Mivel most jó pár hónapig mentek oltásra...így hozzá külön nem kell menni. Hacsak nem mázsálózni akarsz, mint én tettem. De ha van otthon mérleged...akkor még azt sem kell :)

Zsolti havonta kapta a K vitamint...én egy dobozzal beadtam neki, aztán már kóstolgatott 5 hónapos korától almalevet, így nem vettem egy újabb dobozzal.
És mennyit szenvedtem az ampulla letörésével :D :D

Timi
Kép
vt72
 
 


Köszi Timi! Van itthon mérlegünk, de szerintem azért majd betársulunk néha egy-egy mázsálásra :) Nálunk apa törte le az ampulla kupakját, így ezt most megúsztam...
Judit, távolból is mennek a drukkok, hogy ma hazaengedjenek!!! Most derülhet kb. ki, én tiszta ideg voltam :lol:

KépKép
Kép
szecs
 
 


Én is gondoltam Juditra, hogy már biztos készülődnek hazafelé. Próbáltam hívni, de nem sikerült...hátha tud majd jelentkezni :)

Szecs...emlékszem anno én is izgultam, hogy mehetünk-e. Zsolti pont a 10 %-os fogyási határon mozgott...így kicsit izgultam is, hogy nem akarják-e őt még ott tartani. De szerencsére jöhettünk haza :)

Majd mesélj, hogy milyen volt az első séta a kinti világban :D

Timi
Kép
vt72
 
 


Megjöttünk. Hááát, nem vagyok elragadtatva, 8 percet voltunk bent és hatalmas volt a kapkodás, a doktornő és a védőnő egymás szavába vágva beszéltek és kérdezgettek. Kicsit rám is ijesztettek Blanka súlya miatt (3430g pont egy hónaposan, 3030g-al született, 2750g-osan jöttünk haza a kórházból. Közölték, hogy ez "csak" normális súlygyarapodás, jövő héten telefonáljak be, hogy mennyit hízott. De ne aggódjak persze, csak tegyem sűrűn mellre. Mindezt anélkül, hogy megkérdezték volna, hogy hányszor szopizik (gyakorlatilag egész nap).
A csípőszűrésre való bejelentkezéshez pedig kaptam egy honlapcímet (vasuteu.hu), de sajna ott nem egyértelmű, hogy melyik orvos végez ilyen szűrést.
Szóval sok haszna nem volt a dolognak, sőt :(
Timi, végül kocsival mentünk, mert utána elcsábultunk lakásnézőbe. Persze kicsi az esély a költözésre, de jó lenne egy kicsivel nagyobb lakás :D
De a jövő heti sétánkat ez nem befolyásolja, így veletek avatjuk fel a babakocsit :D

KépKép
Kép
szecs
 
 


Szecs...sajnos ez tényleg így van. 10 percenként vannak kiosztva az időpontok a tanácsadásra.

A vasúteu.hu honlapon megtalálod az orvosokat...vagy a legegyszerűbb, ha az időpont kérést hívod fel, ott megkérdezik úgyis, hogy melyik doktorhoz kéred :)
Nálunk a kórházban ráírták egy papírra, hogy melyik dr-t kell keresni.
Mi a Pék dr-hoz járunk Zsoltival...vagyis már kétszer voltunk, legközelebb majd akkor kell, ha biztosan jár a fiatalúr :)
Nagyon kedves és alapos orvos, ha nincs neved, szerintem hozzá jelentkezzél be.

A súly miatt ne aggódj szerintem. Zsolti 3720-al született, 3390-el jöttünk haza és az egy hós tanácsadáson 3720 gramm volt. Egy szót sem szóltak érte :)

Timi
Kép
vt72
 
 


Timi, akkor ezt jól elrontottam, mert a gyerekgyógyászatra kértem előjegyzést, dr. Pék pedig ortopéd orvos. Hétfőn beszélek velük és kérek időpontot az ortopédiára és lemondom a másikat :D Köszi a tippet!
Akkor a súly miatt nem aggódom. Mondjuk eddig nem is foglalkoztam vele, itthon is hetente-másfél hetente mérjük csak. Úgy vagyok vele, hogy amíg van elég kakis-pisis pelus és szépen alszik, addig minden rendben.
Szép hétvégét mindenkinek!!!

KépKép
Kép
szecs
 
 


Sziasztok!

Szecs, ne aggódj, tökéletes súlya van Blankának. A lényeg, hogy kakis, pisis pelusok meglegyenek. Minden gyerek más, a statisztikának nem szabad hinni!!
Olyan baromságot is hallhatsz majd, hogy nem elég erős a tejed :lol: Mivel Vivi hízott, mint az atom, én is megkaptam, hogy biztos túl erős, túl zsíros, stb... a tejem :lol: :lol: :lol: Olyan nincs, a tej mindig ideális. Úgyhogy csak így tovább, ügyesek vagytok!!!

KépKép
b_judyt
 
 


Kép 2 hét+1 naposan

babaimádó
Kép
babaimado
 
 


Nem tudok visszaolvasni. A szüléstörténetet elkezdtem írni, de még cska a fájásoknál tartok:)Igyekszem.puszi

babaimádó
Kép
babaimado
 
 


Babaim. várjuk :D
Nagyon édes a pici, még több képet!! :lol:

KépKép
b_judyt
 
 


Babaim....nagyon édes Fanni!!!! Többet és gyakrabban :D :D

Szecs...beutalót is kell majd vinni az ortopédiára. Gondolom kaptatok, ha nem, akkor a doktornőt kell felhívni érte.

Timi
Kép
vt72
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?