Új privát üzeneted érkezett!

nagy sírás van, megyek, még jövök.

nem tudom, mi lelte. :shock: :cry:

hibernia
 
 
 


Sziasztok!

Törpi:dehogyisnem hiányoltunk.Attól még nem írtuk le az nem azt jelenti hogy nem is gondoltuk :P


Nadi:neeeemmmm,nem azért kemény a pelenka eleje,de nálunk ez segített a köldöksérv visszahúzódásában.

Banyek,elfelejtettem kinek mit akartam :?
Itt is nagy vihar volt,Balu is tiszta dinka volt.Voltunk védőnéninél,58 cm,és 5300 gramm :D Naffiúúúú..Voltunk párom nővérénél is,és csak 5kor sikerült elindulnunk,addigra állt el az eső.Aztán 50 méterre a házuktól rátört Balura az éhség,úgyhogy az út szélén etettem :D Izgii volt :D
Jajj és szerintem Balunak jön a foga.Meg van duzzadva alul az ínye,sokkal vastagabb mint a többi helyen.És tiszta nyálgép.Lassan magamnak is vihetek váltásruhát majd,mert teljesen eláztat.
Hííííg az agyam,sry:S
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára csöpplány 2010.08.16 21:43-kor.

KépKép
Kép
csöpplány
 
 


halljátok, megint. :shock:

végre elaltattam Petit úgy, hogy hajszárítóztam a hasát (fájt neki, de álmos volt már), anyós pont vonalban volt és rákezdett hogy minek csinálunk ilyen hülyeséget még rászokik.

bazzeg 1: örülök, hogy nem fáj tőle a poci, az ráadás, hogy be is alszik, 2: az talán jobb, ha ő meg cumival altat? :? :? :? ettől semmi baja nem lesz, attól meg félrenőhet a foga, na?

áááááááááááááá, megint jól felhúzott. :evil:

hibernia
 
 
 

 
 

Sziasztok!
Én is itt, vagyis Mi is élünk még!
Bocsi, hogy eddig nem jöttem, de most épp "Kenguru vadászaton" vagyok! :D Vagyis, szeretnék venni egy Kengurut Kendrának, de annyira nehéz megtalálni a megfelelőt! Most találtam egyet, még "üzletelek" a csajszival, hogy egy kicsit engedjen belőle! Szóval ez köti le a gép előtt töltött időt! Bocsi érte! :oops: Ígérem, ha megvan a kengu akkor jövök gyakrabban!

Sajnos visszaolvasni képtelenség annyit írtatok! Vagyis visszaolvastam, de már a felére sem emlékszem! :oops:

Kendrát tegnap mértük 5060 gr volt! :D

Csöpplány!
Végül sikerült megoldani a kép dolgot! És láttam a kicsi fiadat is! :D

Megyek, de jövök még és bekapcsolódom! Most csak ennyire futotta! Bocsi!

Kép

KépKép
ercsikati
 
 


Halihó!

Visszaolvastam még egyszer,és most jegyzeteltem hogy semmit ne felejtsek el...Szóval...

Mucus:nagyon jó utat és kellemes kikapcsolódást kivánok nektek!Hát neveléstől előre félek.Mi lesz ha Balu rosszul viselkedik,hisztizik?Fog-e érteni a szép szóból?Vagy büntiből?Esetleg majd csak a fenékre csapás,vagy kézre ütés?Sajnos párom nővérénél is a gyerek addig feszíti a húrt,amíg csak a popsira ütés állítja meg.Hiába bünteti, vagy csinál bármi mást néha :? Félek hogy Balázs is ilyen "értetlen" lesz :?

Csörgő:Balunak egy plüss csörgőt vettem,Plutósat,azt szereti,bár nem tudja átfogni,így a Plutó fülét cibálja :lol: Ilyen a csörgő:
Kép

Hajhullás:nekem nagyon hullik,de van miből úgyhogy nem aggódom :lol:

Has:hát nekem még mindig nagyon csúnya,muszáj leszek tornázni,mert ez így nem maradhat.

Hibernia:Balu is hisztis volt ma is,néha olyan mintha bolondgombát evett volna.És hirtelen a vigyorból éktelen üvöltés lesz.Remélem hogy a fogacskája miatt van.
Balu jövőjétől én is félek,mármint hogy milyen lehetőségei lesznek itt,milyen életszinvonalat tudunk biztosítani és hasonlók foglalkoztatnak.

Charlott:A sportbabakocsi nem az hogy fekszik benne a baba,már bocsánat hogy okoskodok :oops: Remélem nem veszed rossz néven :oops: A sportbabakocsi ami könnyű,általában esernyőre csukható,és általában nem vízszintesben vannak benne a babák hanem félig ülő,vagy ülő helyzetben.Vannak olyan sportbabakocsik,amikre lehet hordozót vagy mózest csatolni,és akkor használható újszülött kortól.

Zsu:férjed :? Én tuti kiborultam volna ha még a házassági évfordulonkon is elment volna :? Mesélj,örült az ajándéknak?Mi lett végül a felirat?Te mit kaptál?Sikerült kicsit romantikázni? :)

Na ezt elküldöm,nehogy elszálljon,folyt. köv.

KépKép
Kép
csöpplány
 
 


Törpi:gratula az átalváshoz!Lassan minden baba alvókája átáll a nagyfiúkéra? :D Ügyi babák!Ortopédiához megy a drukk,remélem oldódott a kötöttség.Gyere majd mesélj mit mondtak!Nagyon édes a keresztelőruha,mármint a névadói ruhája.Én nem tudom mi az a névadó :oops: Pontosan hogy kell ezt elképzelni?Egyébként remélem jó lesz és minden a tervek szerint fog menni.16-an? :shock: Az nem kevés,és ez a szűk családi kör..aztaa :lol: Kitartást majd hozzá!Tényleg kérj segítséget,gyerek mellett mindent megcsinálni nehéz lenne :?

Mutogatni Balu is szokott,megy a beintés,a fityisz is,na meg a rock & roll is :D Kép

Barba:nagyon ügyi Samu!!!!Balu is próbál felülni,de neki csak ügy megy hogy az ujjamba kapaszkodik.Van ám akkor hasizma Samu babának! :D Videót itt tudsz feltölteni:http://www.toldacuccot.hu/
Elég egyértelmű az oldal,könnyen használható! :wink:
Nosztalgiázol?Milyen szépen költőien mondtad :oops:

Hibernia:mi cumival altatunk,én úgy tudom hogy a cumizás csak nagyobb korban árt a fogaknak,mi legkésőbb 2 éves korára le akarjuk majd szoktatni.Mi úgy tudjuk 2 éves kor után már eléggé árt a fogaknak,nemcsak "elnyomja" hanem rontja is őket.
Balu cumi nélkül nem is tud létezni,ha aludni akar,vagy ha nyugtalan kicsit,vagy csak nem érzi jól magát akkor mindig kéri a cumit.Ettől jobban érzi magát.

Ercsi:örülök hogy azért sikerült összevarázsolni a képet!Milyen kengurut néztetek?Én is megigértem hogy teszek fel képet a mi kengurunkról de elfelejtettem :oops: Komolyan mondom a terhesség alatt szerintem megbomlott az agyam :lol: Holnap teszek képet! :)
Hol láttad a Balut?(lehet hülye kérdés :lol: )
Kendra is szépen gyarapszik! :P
Láttam hogy te is inditottad Kendrát a szepsegesgyermekek-en :D Én is neveztem Balut! :D

Balut egyre könnyebb este ágyba dugni.Letesszük és szinte rögtön elalszik.icsit kell mellette állni,mert néha forgatja a fejét,akkor kiesik a cumi.Kicsit letakarjuk textilpelussal,és lazán a fején tartjuk a kezünket.Max 1 perc és megnyugszik.Nem értem miért forgatja a fejét.Nem az hogy egyszer,egyfolytában.10 másodperc alatt tuti hogy 3-4 szer átfordítja,szóval tuti nem helyezkedés :D De ezen kivül rettentő könnyen alszik.Emlékszem hogy egy hónapja még 2 órát küzdöttünk vele :shock:
Tettem képet gmailre!Ma csináltuk a hasalós képeket,este így játszottunk Őkelmével :D
Peti nagyon huncutul nevet az utolsó képen,édes,mint mindig! :D

KépKép
Kép
csöpplány
 
 


csöpplány, félre ne érts, nem úgy mondtam, hogy hülyeség cumiztatni. :) csak Peti szemmel láthatóan utál cumizni, csomószor ha sír és a szájához teszem még jobban elkezd üvölteni.
erre mikor itt volt az anyósom, mindig ezzel próbálta altatni. erre írtam, hogy ha ő lebénázza az én módszereimet, akkor az övé milyen, mikor szegénykém nem is cumis meg egyes vélemények szerint árthat is a cumesz?! :? :?
amúgy én azt olvastam, talán az káros, ha nem a jó méretű cumit használja az ember, mert hogy az "eltorzíthatja" a szájpadlást és nem is tudom, hogy magyarázták, lyuk lehet a két első fog között... tudjátok, mint Madonnának. :D mi most ott tartunk, hogy hetente kb 5 percet bírja ki, hogy cumi van nála, állandóan kiköpi.

bocs csak ennyi most, végre elaludt, überhülye volt ma. :?

hibernia
 
 
 


ja igen, meg azt akartam még, hogy Balu oltári nagyfiús fejet vág az utcsó képen. :shock: tök ledöbbentett, nem csecsemő, gyerekarca van már! olyan aranyos... :oops:

hibernia
 
 
 


Sziasztok

Törpilla köszi a gmail elérhetőséget!
Megnéztem az utolsó képeket, nagyon szépek a babák! :P

Küldtem egy vigyori meg egy csörgős-rókás képet!

Kristóf az ujját szopja, pár hetes korától teljesen magától szoja a hüvelykujját mikor álmos.

Cumi nálunk egyiknek sem volt nem is vettünk soha, szerintem nagyon nehéz elvenni tőlük később, oviban most is van 4-5 éves aki alváshoz kiszalad a cumiért.

Persze előbb utóbb úgyis abbahagyja még egy iskolást sem láttam cumival a szájába :lol:

kriszta0612
 
 


Sziasztok!

Csörgő: nekünk is van ikeás piros vizipacis.. nagyon bejön, könnyen megfogható és nem nehéz..bár Gabi egyelőre rágókának használja :lol:

Fogak.. nálunk nagyon fehéredik az alsó kettő, de nem duzzad, viszont brutál nyáltenger van, és mindent a szájába töm..pl egyszerre a 2 öklét+a csörgőt..édes :D

Jajj ma este bejelzett a légzésfigyu, és lehet nem tévesen..azért gondolom ezt, mert elkezdett szirénázni, de mire beértem a gyerekhez kb 3 mp, elhallgatott.... Gabi épp édesen aludt a sarokban és lélegzett..na most vagy annyira tornázott, hogy nem érzékelte a légzésfigyu, vagy tényleg kihagyott és a szirénázástól elkezdett megint levegőt venni..fene se tudja, de mindesetre most jó para vagyok, mert csütörtökön megyünk a balcsira és ott nem tudom használni a ketyerét, mert utazóágyhoz nem jó :cry:

Hibernia, neked peti hoyg viseli a kengurut? Na meg persze mindenki más is aki használja..nálunk olyan 20 percig viseli el aztán feszeng, hogy ki akar jönni..lehet csak szoknia kell?

Csöpplány, fogzáshoz valamit beszerezél? Vagy felesleges? Gondolok itt zselére vagy hűtő rágóka vagy mik vannak...

15-e..romantikázni csak este tudtunk mikor a gyerek már aludt amúgy eléggé kaotikus volt a nap...de ez van :D Terveztünk egy római parti sétát3asban de az eső közbeszólt. Az ajándéknak nagyon örült, én egy csudi szép fülbevalót kaptam :D

Barba..ül samu? Azta ez tényleg nem semmi...ez nálunk is várat még magára, most majd az átfordulást várom még nagyon.

Hibernia, amiket írtál a szerint visszatért a pocakfájás? Drukkolo, hogy csak átmeneti legyen.

Törpi, nekem is hiányoztatok Márkkal együtt de hát a kismama agy :lol:

G-mailt csak amjd most kezdem megnézni szóval arra még nincs reakcióm...

És elfogyott a memóriám is nem tudom ki mit írt és nekem mit kéne :oops:

Kép
Kép
zsu84
Üröm
 
 


Jó reggelt!

Balu kb fél 11kor aludt be,addig csak nézelődött.Most meg 6kor kelt,aztán bealudt mellettem és húztuk még negyed 10ig :D Jó volt :D
Őkelme most játszószőnyegezik,nagyon magyaráz a figuráknak,édes :D

Hibernia:nem lehet hogy azért látod ilyen "felnőttesnek" mert ilyen képet még nem küldtem róla? :D De tényleg sokat változott az arca :)

Krsizta:Párom nővére 8 (!) éves koráig szopta az ujját!!!!A cumit később könnyebb elvenni,mint az ujját.Az ujja mindig kéznél lesz,és reflex-szerűen használni is fogja.Balu is csinálta kiskorába,de rögtön cumit adtunk neki,így már nem próbálkozik.Bár most hogy rágja az öklét,néha azért beficcen a hüvelykujj a szájába,de rögtön kivesszük.Mi legkésőbb 2 éves korára le fogjuk szoktatni a cumiról.Vannak praktikáink nagyanyáinktól :D
Kristóf nagyon édes,és jesssszuussss mennyi haja van :D :lol: Cuki a csörgő!

Na megyek reggelizni..

KépKép
Kép
csöpplány
 
 


Zsu:fix az alja az utazóágynak?Én úgy halottam hogy ha tesztek bele plusz matracon,az alá már tudod tenni a légzésfigyelőt.Nálunk eddig 2 riasztás volt jogosan,2 pittyenés,és több téves riasztás,de az még a legelején volt,és azért jelzett mert rosszul volt elhelyezve a légzésfigyelő.Mi az ágyrácsra tettük,közbe meg ugye fix talapzatra kell tenni.

KépKép
Kép
csöpplány
 
 


Cumi kontra ujj... szerintem ez is van olyan örök vita mint a sírásra reagálás, vagy hozzátápi elkezdése :D

Énois örültem volna, ha cumizik Gabi de nem jött be kiköpi... öklöt szopogat kicsi kora óta..szerintem is egyszerűbb cumiról leszoktatni, viszont olvastam, és van benne valami, hoyg mikor a gyerek elkezd játszani és döntenie kell hogy ujjat szop vagy játszik a játékot fogja választani..cumivala szájban viszont lehet játszani. Ugyanitt olvastam azonban, hoyg az ujjszopás tényleg megmaradhat kisiskolás korban is, de akkor már "csak" akkor, ha álmos vagy feszült valamiért...

Ez van..előbb utóbb biztos leszoknak eről is arról is :D
Remélem ez nálunk nem fog problémát okozni mert az ujját csak nem vágom le :lol: Na jó ez nem volt jó poén :oops:

Amúgy a jövőért aggódás..haj..állandóan van bennem egyfajta félelem, hogy eleget teszek-e a gyereknek, hogy lekötöm-e megfelelően, hogy jól fejlődjön, és mindezt tudni fogom-e a jövőben is csinálni. Jó oviba/iskoláéba fog-e járni ahol nem korlátozzák és remélem nem kerül majd rossz társaságba..de egyelőre maradok a mánál..és izgulok, hogy mit is csináljak vele ha nfenn van

Jajj Csöpplány és a többiek, akiknek eljátszik már a babája egyedül..de jó nektek :D Remélem szép lassan mi is eljutunk idáig :D

Kép
Kép
zsu84
Üröm
 
 


Köszi Csöpplány, megnézem..amúgy olyan fix is meg is mert ugye a levegőben van, de azért van merevítése..mindegy levisszük és meglássuk mi lesz

Kép
Kép
zsu84
Üröm
 
 


na megint sírás van, de nem akarom már folyton felkapkodni... :? most remélem, hogy kifárad és elalszik. nem igaz már hogy 3 hónapja 1x nem tudott úgy elaludni, hogy letettem és hopp elaludt... :cry:
na mindegy.

csörgő: hát most szereztem egy oroszlánszerűséget, rajta 3 karika, azok csörögnek, de hát ez nem az igazi... nem találok olyan retró csörgőt sehol, tudjátok, mint egy ilyen izé, rúd és rajta egy fej, ami csörög. minden szirszar van itt, komolyan, csak olyan nincs.

cumi vs ujj: hát engem kicsit idegesít ez az ökölszopás. :oops: persze ki tudja mi a jobb... állítólag én sem cumáztam soha, de az sem rémlik, hogy valaha az ujjamat szoptam volna, pedig jóóól vissza tudok emlékezni... :) szóval csak az "idegesít", hogy reggel már úgy ébred, hogy az ökle a szájában, de így tövig és közben az az arc... :lol: hát el tudjátok képzelni. nem éhes, mert ha éhes, hisztizik... szóval nem értem, mit tömköd. adtam már neki ilyen rágókákat, de le se sz@rja, csak a keze tetszik.

tegnap hívtuk a dokinénit (otthoni) nekünk is azt mondta, mehet a répa + sütőtök 4 hónaposan. almát, őszit nem említette, azt mondta, kezdjünk ezzel a kettővel. hogy honnan szerzek sütőtököt itt, az még kérdés... répa - no az van, szebb, mint otthon, de a gyümölcsök háááát... vagy ilyen génkezelt izék vagy rondák. alma és őszi meg sárgabarack ugye itt alapból nincsen, mert sok az eső, nincs meleg... nem is tudom, termelnek-e itt helyben bármi gyümit is... szóval ebből a szempontból is irigykedem... :) :) ja és azt mondta, mehetnek a 4+ bébiételek is szeptembertől... :) (lehet ezt csak a szorulás miatt mondta)

mi volt még.

ja, jövő: hát ez gáááz. az itteni fiatalok, halljátok... ne röhögjetek ki, de Peti náluk 1000x értelmesebb... tudom, ez bénán hangzik, de tényleg. itt kb semmit sem foglalkoznak a gyerekekkel, mert nincs rá idő. ugye 6 hónap után mindenki bölcsibe adja a babákat és miután sok gyerek van / család, ezért sokszor csak kinn csellengenek az utcán.... eszükben sincs lefoglalni őket... meg amúgy is... az angolszász iskolarendszer... az jó, hogy megtanul majd angolul, de ezzel kifújt. nem szeretném, ha semmit sem tudna a magyar irodalomról, töriről... meg hát gondolom tudjátok, hogy az otthoni "poroszos" rendszerben mi azért 100x többet tanulunk, mint itt. persze nem tudom, mi a jobb. van, aki erre esküszik, mondván hogy az "életre" nevel és nem magoltat, de hát azért vannak kétségeim...

zsu, légzésfigyut sajnálom... lehet csak téves volt... vagy nem volt túl meleg nála? mondom, nekünk azt is jelezte 1x...

kenguru: Peti imádja... egy órát elvan benne vagy másfelet... kevésbé ficereg, mint a kocsiban... valahogy megnyugtatja... persze még csak a fekvős részt használtuk.

hasfájás: hát tegnap brutkó volt, lehet ettem / ittam valamit, de fogalmam sincs, mit... :oops: 3x kapott gripe-ot, pedig előző héten összesen kapott annyit... nem tudom, mi lehetett a nyűge.

bocs, ha nem reagálok mindenre... :oops:

képeket nézegettem, nagyon jók mindenkinek. :) Kendrát is csekkoltam iwiwen. ;)

hibernia
 
 
 


küldtem linket a gmailre... :)

hibernia
 
 
 


jajj ezt akartam még írni..Gabt agyoneszik a szunyogok..tegnap pl 13 csípéssel keltünk űber brutál és tök ki vagyok. Bepantennel kenem neki. Töki jól bírja, de elég szar látvány, a combiján 8 csípés egy vonalban... még szerencse, hoyg a szunyogok nem terjesztenek semmit (rákérdeztem dokinál :) )

Na de a lényeg ki hogyan védekezik ellene? Másnál is van ilyen? Ercsikati te vettél ultrahangos szunyogriszatót..bevált?

MEgyek nyügi van...

Kép
Kép
zsu84
Üröm
 
 


Hali,

én fáradtnak és egykedvűnek érzem magam :( :? , de szerencsére Krisz jókedvű és vigyorog sokat. :wink: :)

Valaki írta nemrég, hogy kismama újság különszámát (baba első éve) olvasgatta és tetszett neki. :?: Ma újságosnál láttam és majdnem meg is vettem, de drágább, mint a sima magazin, ott kellett hagynom, mert nem volt nálam annyi. Tényleg jó ez a különszám érdemes lenne megvenni? :?:

Cumi vagy ujj - Krisz mindkettőt használja, de én most nem görcsölök azon mi lesz akkor, mikor abba kéne hagyni a cumizást. Mindenki előbb vagy utóbb leszokott erről.
Hibernia: miért zavar az öklös szopizás? Olyan aranyos ilyenkor! :lol:

Csöpplány: köszi a tájékoztást kocsi ügyben! :) Nyugodtan írjad meg, ha valamit félreértenék, hiszen azért vagyunk itt, hogy segítsük egymást, infókkal lássuk el. :wink:

Zsu: az aggódásodra ajánlanék egy könyvet Deákné B Katalin: Anya, taníts engem! Ebben a könyvben a születéstől az iskolakezdésig ad tanácsot, segít a szülőknek abban, hogy milyen játékokkal fejleszthetjük gyermekünk képességét! :wink:

KépKép
charlott
 
 


Charlott, köszi a könyvet..anyósomnak meg is van már olvasgattam is belőle.. nemis tudom eddig miért nem vettem meg... :oops: de tök jó, hogy eszembe jutattad!!

Kismama különszám: nagyonajánlom!! Szerintem nagyon jó nekem nagyon bejött!

+ ekcémásoknak. Az augusztusi baba magazinban vagy anyáklapjában van erről egy nagy cikk. Majd megnézem pontosan melyikben...elvileg sok érdekes info-val szolgál.

Hibernia..Peti nagyon cuki :D Én még nem mertem youtube-ra tölteni.. de ki tudja..van pár állati videónk lehet feltöltöm és megosztom veletek :D

Képek nagyon állatok g-mailen babaák továbbra is állati édesek!

Kép
Kép
zsu84
Üröm
 
 


Na meg is rendeltem libriben a könyvet, remélem hamar meglesz :D Charlott, tényleg ezer köszi!!

Ja, babakocsi... nekem tök sportkocsinak tűnt de ha nem hát nem az ...sorry :D :oops:

Kép
Kép
zsu84
Üröm
 
 


charlott nem tudom, miért zavar az ökölszopás... :roll: de olyan izé... :D

zsu, szegény jó vérű Gabi... :? üldözik a szúnyogok... :(

utánanézek én is a könyvnek...

nem is tudom, miért ezt töltöttem fel. :lol: ezen tök idegesítő a hangom + Peti is csak úgy módjával nevetgél... :lol: amúgy ez "titkos" videó, nem listázza a youtube, csak akinek megadom a linket az látja. anyuék ugye messze vannak, gondoltam, felteszek nekik valami mozgót... de lehet ki is cserélem. :roll: még filózom. :)

amúgy Peti ma megint bolond, nem látom jól a száját, de mintha ott lenne az a két fehérlő bigyusz elöl alul... és ma 7kor kelt. :shock: (mostanság 8-9-nél előbb nem ébredt, ugye én keltettem...)

hibernia
 
 
 


Az anyák lapjában van 4 oldalas cikk az ekcémáról..nem olvastam így felelőséget nem vállalok érte, de ránézésre elég jó :D

Kép
Kép
zsu84
Üröm
 
 


Sziasztok!

Ma megint jót barangoltunk,most értünk haza.

Ujj/ökölszopás:engem azért is zavar,mert így is minden szir-szart megeszik,ha meg még alapból az ujját szopná :? Tudom hogy elkerülhetetlen hogy lenyalogasson mindent a kezéről,de már csak ezért is jobbnak találom a cumit :D Én csörgőt is,vagy bármit veszek mindig sterilizálom és utána adom oda,próbálok vigyázni,bár tudom elkerülhetetlen..Na mindegy :D
Leszoktatás téren tuti könnyebb a cumis leszoktatás :D A kezét nem kötheted le :D

Hibernia:akkor végülis nektek is 3 hósan ajánlja kezdeni a répát,meg sütőtököt,3 és féltől meg a üvegeset...Én ma akarok először üvegeset adni Balunak.Kivi leszek hogy fogadja :D
Nekem a Peti nevetésest nem nyitja meg :? A pocakmozgás meg brutális :shock: Nekem olyan kis semmilyen volt.DE mondjuk Balu kint se az a nagyon hiperaktív,nem úgy mint Peti :D
Hasfájás:oohhh,pedig már azt hittem nálatok is elmúlt.Hátha csak néha jönne elő...még mindig jobb mintha szinte egész napos lenne.

Zsu:nálunk mindenhol szúnyogháló van.Néha van szúnyog,de azok inkább engem zabálnak,szerencsére :D Balut idáig kétszer csípte meg,egy a buksija tetejét egy meg a tenyerét :shock: Lehet kapni kiságyra való szúnyoghálót!:http://elefani.eu/spd/termek_561840/Szunyoghalo_kisagyra_jarokara

KépKép
Kép
csöpplány
 
 


eddig barangoltatok?? te jó ég!!! :)

hát a 4. hó az az hogy szeptember 12-től kezdhetjük... asszem. :shock: mindenesetre még nem most szerintem. viszont az furi, hogy rögtön az üvegeset is mondta... a férjem beszélt vele, lehet még én is felhívom, hogy is értette. :lol: férfiak... :lol:

ökölszopás: hát igen... amúgy az is gáz, hogy hozzáérek és egyrészt tiszta nyál leszek másrészt meg megfogom a kezét és adom át a bacikat... szoktam néha nedves törlővel tisztogatni neki, de az semmit sem ér szerintem... :? megint megpróbálkoztam azzal, hogy rágókákat nyomok a szájába, de még mindig nem tetszik neki. :?

hibernia
 
 
 


Sziasztok!
Nekem sincs valami fényes jó kedvem ma :? az okát nem tudom.
Gréti is az öklét gyűri a szájába, nagy ritkán meg megtalálja a nagyujját, akkor meg azt. Cumit adtunk neki többször, de nem jön be, kiköpi vagy olyan erővel szopizza, hogy hátha jön belőle valami, hogy mikor rájön, hogy nem jön semmi, akkor tiszta ideg lesz és sír :shock:
Hibernia, bennetek volt minden reményem, hogy 3 hósan elmúlik a hasfájás :cry: Gréti most 10 hetes, de megint mindennaposak lettek a sikítva üvöltések...pl. tegnap este is és ma délelőtt is volt egy ilyen kaja után...totál kivagyok ettől. Na és még a szélcső se jön be...max. a hajszárítózás segít picit, de nem sokat. Látom nálatok is bejött a szárítás. (anyóst meg szard le ilyen téren, ha olyan okos, akkor mondjon valamit hasfájásra ő). Nálunk is egy két ember a családból úgy okoskodott, aztán mikor meghallották sírni, akkor rádöbbentek, hogy "ja hát tényleg fáj a hasa...hát nem tudják mitől múlik el..." azóta nem okoskodnak. Hátha a hozzátáplálástól rendeződnek a gondok...most akkor ebbe bízom! Bár férjem kolléganője mesélte, hogy a lánya 3 éves koráig volt hasfájása :evil: addig én kitépem a hajamat szálanként!!!!

Csöpplány, ti jó sokat csavarogtok mindig! Tök jó! Nekem néha még az is nehezemre esik, hogy kimenjünk a teraszra :oops: Tornához nekem is össze kéne szedni magamat. Úgy tervezem, hogy szeptembertől megpróbálok eljárni valahová. Itthon sosem tudtam edzeni, és a közelünkben van egy fitness, szóval ha úgyis jön anyósom minden héten egyszer, akkor legalább kihasználom és akkor elmennék. Meglátjuk mennyire működik majd. Kicsit félek még rá hagyni a Babucit. Vagy marad a férjem :D

KépKép

KépKép
nadina01
 
 


Charlottt, a könyv tuti jó, én is megrendelem, köszi. A Bookline.hu -ról szoktam, és internetes rendelésnél olcsóbb is. Pont tegnap rendeltem egy könyvet: Ranschburg Jenő: Szülők könyve. Láttam a reggeli műsorban egy interjút vele, pszichológus és nagyon tetszett, ahogy beszélt a gyerekekről, így utánanéztem a neten. Nincs még semmi gyerekneveléses könyvem, hátha jól jön. Kezdek egyre jobban aggódni, hogy jól csináljam ezt a gyerekneveléses dolgot.... :lol: :lol: :lol: mindig azt hittem, hogy majd jön minden ösztönösen, de mostanában a felmerülő problémákra valahogy már nincsenek konkrét elképzeléseim....pl. cumi vagy ujj, stb. Bár még egyenlőre úgyis a gyerek dönti el szerintem, hogy hogyan akarja a dolgokat.

Megyek, mert megint nyűglődés kezdődik.

KépKép

KépKép
nadina01
 
 


Hello!!!

Én is itten,no!!! :D

Visszaolvasni most esélyem sincs,mire elmentek a rokonyok,a fiam bolondult be.De iszonyat,hogy mennyire...Se kaja nem kellett neki,se aludni nem akart se semmi. :? Amint a szájához ért a cici,úgy visított,mint akit ölnek. :cry: Kb 10 perce beájult,de 4 óta ezt csinálja,szóval ez sem jelent semmit.Kész vagyok.Holnap megyünk dokihoz+védőnőhöz,tuti megemlítem ezt a cici nem kérést,mert az elmúlt napokban többször is előfordult.Foga miatt lehet?Tényleg kész vagyok.

És ha ez még nem lenne elég,apa volt kötelező tüdőszűrésen és visszahívták,jövő kedden megy.Na f@sza,még ez pont hiányzott. :x Nagyon remélem,hogy csak a gép sz@r...

Na,most jól kipanaszkodtam magam,sorry,nem jövök napokig,azt itt rinyálok. :oops: :roll:

Visszaolvasás prósza indul...de előtte...

Kép

KépKép
mayday
 
 


Még itt vagyok, nyűglődik Gréti, de hagyom kicsit még :)
Mayday, jó, hogy jöttél! Fiadat mi lelhette.... a fogzás miatt nem akar szopizni? Szegény, biztos kivagy! Tarts ki!!! Holnap csak mond a doki valami bíztatót erre. Biztos a foga jön, mert már ilyen naffiúúúú :lol: :lol: :lol:
Pároddal meg csak nincs semmi baj! Tuti a gép volt szar. Azért majd írd meg mi volt.
Rokonokkal minden ok volt? Tényleg anyóssal mi a pálya?

Na most már tényleg megyek etetni.

KépKép

KépKép
nadina01
 
 


Kép


Az én kis hisztisem kerek 3 hósan.

És akkor most megköszönném a köszöntéseket. :D

És nálunk eddig semmi változás. :(

Kép

KépKép
mayday
 
 


Nadi,hát nagyon remélem,hogy mond valami okosat a dokinéni.

Rokonok egy hétig voltak,Dániában laknak és ilyenkor nyáron eljönnek 3 hétre M.o.ra.Végiglátogatják a családot az ország minden táján.Aranyosak csak már sok volt kicsit.Picit elegem van az emberekből,arra vágyom,hogy apa végre itthon legyen,esténként pl Gazdálkodj okosanozzunk és sétáljunk nagyokat.Csak hármasban.

Anyós jól van. :lol: Ő is itt van (nem nálunk,csak a városban) minden 7végén,mert a párja itt melózik.Végülis nem panaszkodom,mert segít,foglalkozik Bálinttal.

Kép

KépKép
mayday
 
 


Halihó!

Csak egy gyors,mert megyek fürdetni,tettem fel egy videót Baluról,a told a cuccot-os e-mail az a gmail-en.Nem vágom még hogy működik,gondolom le kell tölteni hogy meg tudjátok nézni..de majd keresek másik lehetőséget,hogy csak simán meg lehessen nézni és ne kelljen töltögetni,.

KépKép
Kép
csöpplány
 
 


Zsu utólag is Boldog Névnapot!!! :D :D

Petinek Boldog hófordulót!!! :D :D (szintén utólag)

Meg mindenkinek Boldog mindent,ha volt!!! :D :D

Kép

KépKép
mayday
 
 


nadina, fel a fejjel, 3 év azért nagyon extrém... :shock: ne is halld meg az ilyesmit. :) amúgy ma még nem adtam gripe-ot, csak halkan mondom. lehet, tegnap ettem valamit tényleg... :oops:
a cumi tekintetében nálunk ugyanez van. látni kéne azt az arcot, mikor rájött, hogy semmi nem jön. mint a sátán fia. :D :D úgy elkezd üvölteni dühében, ilyen egyre erősödően... :lol: persze szegény... :oops:

mayday, igen, szerintem a fogától lehet, hogy nem eszik... óóóó, kis drága... :? Bálint csodahelyes, jöhetne több kép róla.

csöpplány én meg tudtam nézni letöltés nélkül is a videót, Balu egy csoda, hogy így elvan... :lol: mákosssssss... :D hihetetlen, hogy eljátszik, mennyi ideig egyedül egy szó nélkül... :shock:

küldtem egy képet a gmailre, szerintetek ez lehet fog? elöl középen két kis göb + neki bal oldal alul, őrlőnél... az utóbbi miatt gyanús. csak nem őrlőfoggal kezd már... bár amilyen majom, kitelik tőle... :lol: :lol: megint vágta az arcokat délután, azt hittem, megzabálom. :lol:

hibernia
 
 
 


Hibernia,ilyen nekünk is van.Az alsó kettő tuti fog.A hátsót holnap megmondom.Megérdeklődöm a dokinénitől.
Dicséretet köszönjük.Igyekszünk több képet termelni. :D
Zorán.Nagyon szép.

Kép

KépKép
mayday
 
 


Hágy nézted meg letöltés nélkül?Én lenni A-B.Alap-balek.Nem tom megskubizni. :oops:

Kép

KépKép
mayday
 
 


Fél 8kor keltettem Bubut(igen,ilyen hülye becenevünk lett :roll: ),volt vidám,vigyorgós fürcsink,azt jött a kaja...hát ismét nem kellet neki a cici. :cry: Gyorsan fejtem,azt kapta meg.Legalább evett,de akkor is idegesít.Még duán reménykedtem hátha csak a fáradtság miatt nem eszik.De nem. :cry:

Kép

KépKép
mayday
 
 


Halihó!!!!

Hibernia:mi a baj az üveges kajával?Főleg ha bio-t vesztek.Kiváncsi vagyok miért "félsz" tőle :lol: Igen,próbáljuk minél tovább egyedül hagyni,hogy később is könnyen eljátszon magának.Ha sírdogál akkor megyünk csak oda hozzá,akkor kicsit beszélgetünk vele,cserélünk neki játékot,hogy újabb "csodák" táruljanak elé,és újfent elvan jó sokáig.Most már kezd egyre kordináltabban nyúlni,bár még mindig kicsit kapkodós.Látszik a videón,nem? :D Elvileg ezért vettük fel,mert kezdi felfedezni a mozdulatait :)

Nadi:na igen,cicizős babáknál lehet ilyen reakció a cumira.Legalábbis gondolom azért van.Mondjuk azt hallottam hogy a cumizás és a cicizés együttese okozhat cumizavart a babánál úgyanúgy mint a cumisüveg cici kombó.

Mayday:de jóóó hogy te is vagy végre...hiányoztál ám :oops: Reméljük apának semmi baja,csak a gép hülyélkedik.Bálintnak lehet hogy a foga jönne?Nem jött meg a mensid,mert elvileg akkor sem fogadják el a cicit.
Nagyon cukker Bálint baba,tényleg jöhetne róla több kép,ő is nagy pofavágós :D
Cumisüvegből elfogadja???

Fog:hát én ebben nem vagyok abszolút otthon.Balunak is mintha elől meg lenne duzzadva,majd megpróbálok én is képet csinálni.De valami hasonló nekünk is..Talán ha valamelyik tapasztalt anyuka a gmail felé jár,vagy holnap Mayday dokija....kivi vagyok én is :D

Balu épp most eszik álmában,úgy elfáradt hogy bealudt negyed 9 körül,és még nem kelt.Apa eteti.Kiváncsi vagyok a végére felkel e Balu vagy húzza tovább :)

KépKép
Kép
csöpplány
 
 


Csöpplány,Ti is hiányoztatok nekem. :oops:

Mikulás nincs,fog van.Az alsó kettő tuti az.Szerencse,hogy üvegből elfogadja,különben már megőrültem volna. :roll: Csak annyit nem tudok mindig lefejni amennyit enne.Holnap kiderül mi lesz.

Tök jó,hogy Balut már így lekötnek dolgok.Bálint még csak ismerkedik a játékaival.Persze,elvan ő ,ha én is vele játszok,de amint egyedül marad pár perc és jön a sírás,mert úgy már nem jó neki. :roll: Szóval összegezve irigy-hegyek. :D

Kép

KépKép
mayday
 
 


Sziasztok!

Én is vagyok, de most csak villámgyorsan, nagyon mennék már alunni, napok óta nagyon vacakul alszom, és kezdem is érezni a kialvatlanságot. Megpróbáltam visszaolvasni, de tényleg durva, hogy pár nap lógás mit eredményez...
Barba
Kúszást értettem, nem mászást, bocsi az elírásért, de továbbra is gratula a mutatványhoz, az ülésről már nem is beszélve, belehúzott Samu rendesen. Nagyon megható volt, ahogy leírtad, hogy rohan az idő, mi volt 1 éve, tényleg meghatódtam tőle.
Mucus
Gratula Koli méreteihez. Szardínia régi uticélom volt, de mindig lemaradtunk róla – most meg már nem tudom, mikor férne bele, tervezett kistesót is számításba véve...Biztos remek lesz az utatok!
Hibernia
Köszi a hajszárítós magyarázást, ha már semmi nem segít Nórin, egyszer majd kipróbálom. Ültetéses tartás gyakorlása – én pontosan azt csinálom, amit a doki vizsgálatkor, fogom a kezét és felhúzom ülésbe. Néha megkapja valamelyik ujjamat motivációnak, akkor gyönyörűen tartja a fejét, ha be akarja kapni az ujjam és közben húzom. San Franciscoban nem jártam, terveztük, de elmaradt. Én Connecticut-ban éltem fél évet, majd Maryland-ben egy évet, de közben bejártam az országot keresztbe- kasul, rengeteg helyen voltam. Jót röhögtem a csecsemősnővérek gyanusításán – az biztos, hogy ott kapott tápszert éjszakára Nóri, de otthon már nem, így csak a 6. hét környékén kezdte el átaludni az éjszakát, nem rögtön. Anyós témában kitartás, nem irigyellek, úgy látom, szinte mindenbe beleköt, nehéz lehet ezt elviselni. Én szerencsés vagyok, semmi bajom az anyósommal, tök jól kijövünk.
Csigaby
Nóri napi ritmusa majdnem olyan, mint Annáé. Köszi a köldöksérves infót, hallottam én is, hogy ez eltarthat jó ideig, szóval megnyugodtam. Ráadásul most a ragtapasz kikezdte a bőrét a hasán, így pár napja nem ragasztom, és megint ugyanúgy néz ki, mint mikor észrevették...
Kriszta – gratu a forgolódáshoz. Tegnap Nóri is megfordult az ágyában ébredéskor, de azóta sem ismételte, pedig nagyon közel jár hozzá, sztem hamarosan meglesz neki is
Csöpplány
Balu a kujon, ezen behaltam!!! Gratu Balu méreteihez. Elalvás előtti fejforgatás nálunk is van, szinte minden alkalommal, én sem értem, miért csinálja Nóri...
Törpi
Welcome back - igenis hiányoztál, mondom én, az örök eltűnő... Engem is érdekel, miben különbözik a névadó a keresztelőtől, ha lesz időd meg kedved, írd meg. Az a ruha nagyon komoly, nagyon cuki benne Márk! 16 fős vendégsereghez kitartás!
Zsu
Nálunk még nem volt szúnyogcsípés de én rettegek tőle. Nálunk is mindenhol van szúnyogháló, néhány így is belóg a házba, de azokat igyekszünk levadászni. Nem tudom, Nórit mennyire csípnék, engem egyáltalán nem esznek, Apát pillanatok alatt lezabálják...Amúgy Gabi hogy reagál a viszketésre? Próbálja vakarni? Hülye kérdés, de pont ezen filóztam, hogy Nóri mit kezdene a viszketéssel...
Mayday
Tudom, hogy ez nem vigasztal, de nálunk is észrevétlenül érkezett el a 3 hós forduló – hasfájás eltűnésének semmi jele...Mindenesetre gratu a hófordulóhoz. Hú de morcos a fiatalúr a képen. Tüdőszűrőn meg ne parázz, engem is hívtak már vissza nem egyszer, és sose mondják, hogy miért, annyira utálom, de mindig a gép volt szar. Ja, és ne haragudj, de felröhögtem a fogas kérdéses fotódon - elképzeltem, ahogy készítetted, és nem bírtam ki, pedig sajnálom, hogy sír, meg hogy nem tud enni szegény ...

Már nem tudom, ki írta, de az Anya taníts engem-et mi is használjuk, sztem nagyon hasznos. Ja, és kipróbáltuk a lufi2.0-át :D – megtöltöttünk egyet rizzsel, egyet meg sárgaborsóval, szintén csak ajánlani tudom, igazi low budget csörgőt kaptok, és volt ám hatalmas szemekkel csodálkozás, hogy már hangja is van a lufinak :D :D

Na, tényleg elteszem magam holnapra, és megpróbálok nem elmaradni újra...
kovmarti
 
 


Ja, és valami rejtélyes okból nem tudok gmailes videókat nézni :? :(
kovmarti
 
 


Azthiszem mi vagyunk a koránkelők :lol:
Jó reggelt!

Tegnap voltunk oltáson, megint kapott 2 szurit is! Annyira sírt, mosolygott meg beszélt a dokihoz aztán megszúrták és a szívem szakadt meg ahogy láttam azt az arcot...mint akit nagyon becsaptak és nem hiszi el...aztán a sírás kicsit megnyugvás és jött a másik, na akkor már mérges is volt! ÉÉÉdesem, aztán fölvettem és megnyugodott!

Egyébként 6220g és 62 cm! :P

Mondtam a kakiproblémát, de azt mondta hogy a kamillteán+leavolacon kívül mást nem nagyon tud mondani, kezdjük kicsit korábban a gyümit ne 6 hónaposan hanem 4 hósan, úgyhogy egy hónap múlva nekiállunk kóstolgatni!

Kristóf is elvan majdnem mindig akár a szőnyegén akár az ágyában, múltkor egy órát hasalt a szőnyegen és nézta a nagyokat ahogy legóznak meg autóznak ők meg nagyon büszkék voltak és mindent kommentáltak neki :lol: Egy óra múlva meg egyik pillanatról a másikra beájult... :P

Ja és lekúszik a szőnyegéről, tegnap 3 szor tettem vissza :shock:

Mayday:
Bálint annyira szép!
Sokat hallottam már az un. szopási sztrájk-ról, tele van vele a kismamaújság lehet nálatok is az van!?


A gmail-es kép alapján nagyon fognak tűnik!

Hibernia
Zorán brühühü... azthiszem még mindig túl sok hormon van bennem..az ilyeneken mindig elhomályosodik a szemem :oops:
Ma elmegyünk itthonról anyuékhoz meg nővéremékhez, férjem meg itthon marad mert dolgozik, átküldtem neki egy kis üzenettel, hogy mikor hazajön megnézze, kiváncsi vagyok mit szól hozzá!

kriszta0612
 
 


Sziasztok!

Zorán nagyon szép! Megsirattam :oops:

Szunyog, nálunkis van szunyogháló de mégis néha beszökik egy, és ez az egy képes 13 csípést produkálni..kis szemetek. Pedig este vadászunk is :D
Gabi jól viseli amúgy szerencsére, nem vettem észre hogy e miatt gond lenne..bár mikor kenegetem láthatóan jól esik neki a dörzsi...
Na mindegy lassan itt az ősz és a szunyogok majd kifagynak :)

Mayday, jó hoyg itt vagy, szerintem is fog miatt nem eszik Bálint. Aki amúgy angyon cuki..kérünk még :D Ő is már milyen nagyfiús :)
Tüdőszürésnél meg bizti csak valami gép hiba vagy elkutyulták az eredményét..no para :D

Amúgy mi valószínű valami fejlődési ugrásban lehetünk..napközben magához képest sokat alszik Gabi, illetve ha nem alszik is az álmosság tüneteit produkálja igen hamar, rengeteget eszik, és eljött megint a hajnali etetések korszaka :? Sebaj, nem tart örökké
Barba, tényleg szépen leírtad mi volt kb egy éve..amúgy a napoban pont ezen filóztam.. 2 kis sejt találkozik és hoyg tudják mi a dolguk, nem? lassan 3 hónapja kikapták belőlem ezt a kisembert, akinek megvolt mindene és valami hihetetlen hoyg ő bennem volt és valaha volt kis zigóta meg embrió... ááá igazi csoda..aki most felébredt :lol:

Kép
Kép
zsu84
Üröm
 
 


Na itten hamar meggondolta magát..bár még ez nem jelent semmit :D

Méga akartam 2 dolgot,

NAdi: szülők könyve,én imádom nekem megvan és ha azt kell mondani valami alapján nevelek akkor az. Szerintem jót fog tenni ha elolvasod megnyugtatja a nehéz gyerekekkel küzdő szülőket is :D Persze nem azt írja hogy jó lesz, vagy könnyű. Egyik cikkjében olvastam ami nagyon tetszik, a gyerekeket nem a mának szültük, hanem a jövőnek.... Szóval csak ajánlani tudom, nekem nagyon bejött! Én most vettem meg hozzá a szülők kis könyvét... az egy jegyzet mert azért valljuk be igen rutál könyvecske :D

Kovmarti: lufit mekkorára fújjátok fel? És ha beletöltötök valamit az mekkora? Amúgy tök jó ötlet.. veszünk lufit mi is :D

Kép
Kép
zsu84
Üröm
 
 


Lassan indulunk, Barnus ideges, hogy a gép előtt ülök, szóval nem is húzom a szót... Úgy le fogok maradni, mint atom... :(

Nekem holnap lesz egy éve, hogy utoljára megjött. :D

Hú, mennem kell, mert háború lesz. Majd megpróbálok mobilnettel bejelentkezni. Puszi!

KépKép

KépKép
barbazso
 
 


Sziasztok!
Én is egy gyors uff-ra jöttem! :D
Minden rendben velünk is! Leszámítva a könnyezést, de masszírozom, és mintha már nem lenne annyira könnyes! Hát majd meglátjuk! Jövő héten kedden mi is betöltjük a 3 hót, és szerdán megyünk is szurira, úgy néz ki! Én már előre parázok! Én a Ringató című könyvet vettem meg! Van hozzá cd, mely segít megtanulni a dalokat! Szerintem jó! Kendra jókat röhög amikor énekelek neki! Bár lehet azon vigyorog, hogy milyen nulla hangja van az anyjának! :D:D:D Még akartam! Ja igen! Ultrahangos szúnyogriasztó! Szerintem bevált, bár a lakás többi helyiségében elektromos van, de mondjuk szúnyog sincs! :D Kendra szobájában van egyedül az ultrahangos! Remélem a héten már elkészül a játszószőnyegünk is, és remélem jó áron tudok venni kengurut is!
Ja! Igen! Tettem fel új képeket a linkre amit múltkor küldtem! Azon fogom mindig frissíteni az új képeket! Remélem megtaláljátok még! Ha nem átküldöm újra!
Most megyek! Jövök még ígérem!

Kép

KépKép
ercsikati
 
 


Látom most enyém a laptető irányítanám is át :arrow: :arrow: :arrow: :arrow: :arrow: Mici, Bari mert tudom, hogy olvastok néha! :lol: :lol: :wink: :wink:

Kép

KépKép
ercsikati
 
 


nagy nehezen bealudt... :? jó reggelt...

az a gáz, hogy volt már olyan korszaka, mikor 1 órát is elvolt a játszón, tök egyedül, most kaja - büfi - leteszem és AZONNAL nyüszörög. nem tudom, miért eszi szét az idegeim ezzel... :lol: múlt héten, két hete még zuhiztam, reggeliztem stb és akkor kezdett nyöszörögni, most arra nem hagy időt hogy megmikrózzam a csésze tejeskávém. áááááááááááááááááá visszafejlődünk, úgy érzem... :?

szerintem amúgy most a hasa mellett a foga is fájhat, mert pl az elmúlt fél órát azzal töltöttük, hogy én nyomtam a szájába a rágókát, ő meg csukott szemmel rágogatta... gondolom nem éhes, mert még nincs idő + nem is hisztizett, hogy nem jön semmi a cuccból.

mayday, dokinál mi volt? én úgy néztem meg, hogy nem a mentésre, hanem a megnyitásra kattintottam csöpplány videójánál... :) persze lehet a te gépeden nincsen windows media player. lehet az a gond.

csöpplány az üveges kajcsi csak azért nem tetszik, mert tuti mű benne valami. :oops: olyannak tűnik nekem, mint pl a bolognai szószok... :D :D szóval persze én is használom, de tuti jobb lenne, ha én csinálnám meg paradicsomból a szószt... érted. :lol:

kovmarti és neked tetszett amerika? :) engem valahogy úgy taszít. :oops: nem tudnék ott élni... :roll: európa mégis európa...

a lufi tök jó ötlet!!!! mondjuk petinek nem tetszik, észre sem veszi, mikor fejbe dobom vele... :? de ötletnek remek, főleg ilyen csörgős változatban. remélem egyszer ő is ráérez az ízére vagy sosem lesz nagy sportoló... :D

a fogat amúgy én küldtem. :oops: de mi is sajnáljuk a sztrájkoló Bálintot... :)

kriszta ismerős, az rosszabb, ha mosolyog a szuri előtt, mert elrontjuk a kedvét és az olyan szomorú... :cry: óóó kis drága... :? kúszáshoz gratula... :) ja és boldog 3 hónapot nektek!

zsu, szegény gabi, undorító szunyik... :?

barba, jó utat, próbálj pihenni is. :) :)

ercsikati, örülök, hogy jól vagytok, bár ez nálatok nem újdonság. :)

amúgy én már mondtam a férjemnek, hogy beszéljen úgy az anyjával, hogy én nem vagyok ott, mert minden este tud valamit szólni, amin felcseszem az agyam. tegnap pl este ketten mentek sétálni és hogy én miért nem mentem velük... bakker mondjuk mert 2 hete próbálok lábkörmöt vágni és nem sikerül, mert ha fenn van, peti 100%-os figyelmet igényel?? szopi közben nem tudom a saját körmeim vágni, netezni tudok, de mást nem. tök felhúztam magam, nem tudom, mi az istenért kell mindig okoskodni, nem kérünk tőle soha tanácsot, hagyjon már békén. úristen, kettesben sétáltak, skandallum, én a szemét anya meg itthon ültem. (meg mosogattam, meg tűzhelyet takarítottam meg zuhiztam meg körmöt vágtam meg vacsoráztam meg beszéltem a szüleimmel egy óra alatt, fűűű, tényleg milyen szemétség. :evil:)

hibernia
 
 
 


Sziasztok, gyors bejelentkezés, ded alszik ugyan, de nekem sürgősen kéne valami ebédet kerítenem...
Zsu
Lufiból különböző méreteket csináltam, de a legnagyobb tetszik Nórinak a legjobban, a játszószőnyeg hídjára kötöm fel, és mivel ilyen össze-vissza színű, tök jól elvan azzal, hogy boxolgatja, és mindig más mintákat lát rajta. Ja, és amióta bevetettük ezt a játékot, azóta szinte mindenért 2 kézzel nyúl - rájött, hogy úgy biztosabb a fogás, a lufit meg sehogy máshogy nem tudta megfogni, így is elég bizonytalan, de arra elég, hogy megpróbálja a szájába gyömöszölni :lol:.
Kriszta
Sajna a szuriért, majd mesélj, hogy viselte, lett-e láza.
Hibernia
Amerikában 2001-ben voltam, akkor még kis tejfelesszájú voltam :lol: 8), arra jó volt, hogy tök egyszerűen kijutottam (gyakornokprogrammal, semmit nem kellett egyedül intéznem), baromira megtanultam használni az angolt (suliban jól megtanultam ragzani :), de kb. ennyi, ha meg kellett szólalnom csak hebegtem... ) és végigcsavarogtam az országot. Ebből a szempontból nagyon tetszett, rengeteg dolgot láttam, amit csak ott lehet látni, megélni stb. Ott élni viszont én sem tudtam volna, annyira mű az egész, leginkább az emberek, a 1,5 év alatt egyetlen barátom sem akadt, mindig más kint lévő magyarokkal lógtam. Jól elvoltam minden ottanival, de igazi bandázás egyáltalán nem volt, ők valahogy nem is igénylik, ami meg van bandázás címén az iszonyú felszínes,abból én nem kértem. Ja, Maydaytől és tőled is bocsi, hogy összekevertem a fogas képet :oops: :oops: , iszonyú fáradt voltam tegnap, mikor írtam.
Ilyen visszafejlődés nálunk is volt 1-2 hete, aztán mostanra megint helyreállt a rend, de akkor Nórit sem lehetett otthagyni 1 percnél tovább, pedig előtte már 10-15 perceket elvolt egyedül. Most megint ez van, sztem csak átmeneti nyügi lehet nálatok is. Anyósod tényleg hihetetlen, a kákán is csomót típus ahogy látom, részvétem!
ErcsiKati
De jó, hogy jöttél végre te is :). Ringató könyv CD-vel, hm, ennek utánanézek valamelyik könyvesboltban, mert a repertoárom elég korlátolt, netről próbálok még vadászni, de nehéz olyat találni, aminek a dallama is fent van. Kb. hány dal van benne? Csak hogy megéri-e beruházni rá.

Amúgy nálunk ma viszonylag nyugi van eddig, Nóri rendületlenül gyakorolgatja hogy lehet két kezes fogással mindent a szájába gyömöszölni, és hatalmasakat vigyorog, a kis cukorborsó :D.

Ja, még néhány játékötlet: régóta próbáljuk felkelteni az érdeklődését a kezünk iránt, erre a napokban érzett rá, főleg Apa lapát tenyere izgatja, nagyon fel tud rá pörögni, mikor széttárja a tenyerét, és vigyorog egyfolytában, erről csináltam is pár képet 2 napja, majd küldöm ha letöltöttem. Mindig hatalmas szemekkel rácsodálkozik először, hogy ekkora kéz a mesében sincs 8), aztán megpróbálja levadászni, és valamelyik ujját a szájába tömni - a változatosság kedvéért, mostanában mindennek ez a sorsa. A másik új játékunk, hogy egy textilpelussal letakarom a fejét, az arcán végighúzva lehúzom a fejéről szép lassan, már ezt is nagyon élvezi, gondolom csiklandozza az arcát, a végén meg ott vigyorgok rá, hát arra hatalmas vigyorral válaszol. Néha át is verjük, pl. én rakom rá a pelust, de a lehúzásnál nem én, hanem Apa várja vigyorogva, erre először hatalmas szemekkel csodálkozás, aztán önfeledt vigyorgás a válasz :lol:, ugyanezt megcsináltam úgy, hogy egy játéka várta a lehúzásnál, az is nagy sláger volt. Szóval ezt is lehet variálni.

Na, megyek, megjött a pizza - püff neki egészséges szoptatós ebéd :roll:.
kovmarti
 
 


Kovmárti!
Ha jól emlékszem akkor 75 dal van, és van jó sok "mondóka" is! Nekem bejött! A cd-n csak furulya vagy hegedű szól, és neked kell énekelni! Nekem először kicsit viccesnek tűnt, de aztán rájöttem, hogy tökre jó! Amúgy 3990-ért vettem!

Kép

KépKép
ercsikati
 
 


Javítok! 77 dal. Megnéztem!

Kép

KépKép
ercsikati
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?