Új privát üzeneted érkezett!

CSAjok csak egy ket kepet kuldok mar honapok ota nem kuldtem.Majd holnap remelem hogy itt leszek.

Mindenkinek jo ejszakat!
Kép
Kép
Kép
gabi75david
 
 


Sziasztok Kép

Most nézem, tényleg milyen régen nem írtam, pedig olvastam rendesen Kép

Gabi75, hogy ez a Dávid mennyit nőtt, igazi nagyfiú! És milyen édi mosolya van Kép

Batka, ez a sok pici dobozba való szétszedés nagyon jó 5let, kár, h Hami most nagyobb dolgokat kap, de elraktározom az agymaban, hátha lesz még rá mód, h alkalmazzuk! KépKép 5. foghoz gratula!!! Haminak hiperlassúsággal bújik már vagy 3 hete az 5-6. A 6.-nak még csak a csücske van kint 3 hete, az 5. fokozatosan jön, de már grrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr

Panu, nagggggggyon tündér maszatos Lizi! Kép Rögtön hívtam apát és bemutattam neki, h nem csak a mi lyányunk "maszatosi". Így hívjuk az olimpia óta, ahol volt egy Maszatosi Toyota nevű birkózó Kép (akit legyőzött a későbbi aranyérmes magyar Kép )

Mindenkinek köszi a dicséretet kép ügyben Kép Olyan lelkes vagyok, h ma elkezdek egy barit - remélem - legalábbis megtervezni.
Anita, Gabi, Barbi - szóval a képek Kép : mivel fakezem van, képtelen lennék ilyeneket rajzolni (apánk tudna, de nincs ideje, ill. neki semmi nem tökéletes...), így a neten keresek rajzokat és abból gyúrjuk össze a figurákat. Pl a szavannás képen a zsiráf fejet találtam - beleszerettem és apánk rajzolt neki testet.. ha vmi nem tetszik még át lehet alakítani - így volt ez a jávor (Kép) szarvassal is. A képek fa alapon vannak, így át lehet őket helyezni, ha majd szükség lesz rá. Szóval így megy ez. Kép Úgyhogy anyukák, akiknek hiányzik még kép a falról, tessék nekilátni, festék ecset és már kész is van KépKépKép Abban nem sok köszönet lenne, ha én festenék nektek - bár szívesen megteszem, ha lesz egy kis időm télen. Kép

Brigi, köszi a képeket, biztosan nagyon jó lehetett a tali KépKépKép Mindenki nagyot nőtt, akit régen láttam, de leginkább Botkán lepődtem meg, óriási az a fiú!!! KépKépKép

Barbi, ez a hó nagyon szép! Főleg így képen Kép Itthonra még nem hiányzik. Örülök, h a család jobban van Kép
Beszéd: Hami most nagyon beszédes lett, legalábbis ahhoz képest, h kiskorában volt, h hónapokig alig szólalt meg. Menő egyrészt a halandzsázás, másrészt meg az egy szótag ismételgetés, ami most tete vagy tátá. Tényleg, Hami már azt is mondja, hogy tente: "Tee-te"! Lefekteti a macit KépKép vagy ő lefexik. Persze csak játékiból, igaziből tojik a fejemre KépKépKép

Orsi, a kis részletből is látszik, hogy nagyon szép a képetek a falon, Te voltál ilyen ügyes? KépKépKép

Vera, tök jó, h így elájult a dokinéni Bencétől Kép teljesen jogosan! Csajok, ha hallanátok, ahogy Bencus brekeg meg hápog KépKép: én 1-2 ilyen megnyilvánulását kaptam el a talin, késsssz voltam tőle - csak sajna, amikor direktben akartauk nem ismételte mg a kis cseles KépKépKép

Tegnap kirándulásból hazafelé betértünk az Auchanba és 2,5 E Ft-ért vettünk egy váltás overallt, RÉNszarvasos mondjuk azt, h mogyorószínű és cukifalat KépKépKép
An tentén kívül a legújabb, h megtalálta a nyelvét és folyton dugdossa kifelé KépKép

Na megyek, mert felébredt - pedig még képet akartaaaaam
Cupp
Ann

Kép
annann
 
 


Sziasztok!
Egy kis életjel Pécsről: Eszti vagyok - ha még emlékeztek rám.....

Annyira sokszor neki akartam állni, de mindig csak az olvasás marad - de azt szigorúan mindennap! Ez az én hobbim, szórakozásom - úgyhogy légyszí sokat írjatok ezentúl is!!!

Ákos igazi nagyfiú lett. Kint van már 8 foga és a köv 4 is be van durranva neki. Kis autómániás lett! Az első szava természetesen a nem volt, de azt mindig úgy mondta, hogy nem-nem. A második na mi? Autó! Egész nap börrög és úgy csikorog montha fékezne az autó. Ha meghall egy szirénázó autót akkor meg azt mondja, hogy ninó autó és ninózik. Kb két hete elkezdte az anyát és az apát is, az anyának úgy áll neki mintha dadogna: a -a any-any- annnya, ja és minden férfi apa, de közben ha meglátja apuját akkor tudatosan használja (remélem). Naponta többször felhívja apukáját telefonon: há apa - ez a kaputelefonnál történik, mert le van engedve (minden lökött hozzánk csenget be).
A kaja kérdés pedig rettenetes: van olyan nap mikor szinte semmit sem eszik, a köv. nap mondjuk átlagosan. A hisztiket naggggyon nem bírom étkezés közben, hihetetlenül fel megy a pumpám mikor kiveri a kanalat a kezemből és azt sem tudja milyen kaja van benne. Ilyenkor úgy szégyenlem magam de nem tehetek róla, bár már talán kevesebbet kiabálok.... Pedig nagyon imádom a kisfiamat - lehet, hogy későn szültem?... (33 vagyok) és szeretnék még egyet, de nem tudom mennyi türelmem lenne...

Ann
Megnéztem én is a képeket (összeset Kép ) - tényleg nagyon jó és nagyon ügyes vagy. Én biztosan nem tudnék ilyet csinálni

Barbi
Én sem irigyellek a sok hóért, tényleg korán jött Kép Kinézek az ablakon és gyönyörűen süt itt a nap, de talán nálatok is lesz még szép idő. Viszont gyönyörű lehet ott a havas hegy, nálunk is szép télen a Mecsek

Gabi
Kitartás a tanuláshoz, grataula a leadott kilókhoz, csini lettél! Rajtam is van 5 kg - de én nehéz ügy vagyok

Marcsi
Hogy neked milyen akrobata fiad van - majdnem leestem a székről mikor megláttam a képeket. Ákos tegnap jött rá hogyan lehet felmászni az ágyra - nálatok is így kezdőtött??

Panu
Tényleg eleven kislányod van, véletlenül nem fiút akartatok? Nagyon huncut a nézése!!!

Bocsi a többiektől, de elfogyott az időm, meg apa is jön haza és akkor övé a gép.

Ja és még főzni is kell - Ákos nem hagy sosem, állandóan a nadrágomat rángatja mosogatás közben is.
Remélem nem zavartalak titeket Kép Kép
Eszti és alvó Ákos
beszti71
 
 

 
 

Ann, ha még tudnád, hogy milyen nagyfiu! Kibújt 3 szemfoga is az elmúlt 2 hétben (igy 15nél tartunk) akarata az van, de rengeteg, és hihetetlen értelmes. Néha megdöbbenek, hogy már mennyi mindent tud. Pl. ma reggel a kutya labdáját megtalálta a virágállvány alatt, erre mondtam neki, de csak ugy félvállról, hogy az az Omi labdája, vidd légyszives a helyére, az elöszobába a radiátorra. Hát nem odavitte és feltette rá? És utána megállt a bejárati ajtónál és vauzott. Ledöbbentem.

VIszont leszokott a normális evésröl Kép Csak keksz és kubu, semmi más nem kéne. Ugyhogy mától szigorú rendszabályok, enni csak evésidöben de legalábbis a székben ülve és csak normális kaját, nass nincs.
Ja meg csak ugy hajlando pl joghurtot is enni, ha ö kanalazza. De csak ö. MOndjuk elég jó hatásfokkal csinálja, ha én tartom a poharat, akkor ha jókedve van, akkor egy egész doboz lecsúszik igy. Persze még a füle és a nadrágom is joghurtos, mert néha a tele kanalat nem a szájába teszi, hanem az asztalra csap néhányat vele Kép

Eszti, jó, hogy jöttél, sokszor gondoltam rátok, hogy hogy vagytok.

Panu, kérdezni akartam, hogy nem fogytál te a múltkori tali óta? Vagy csak fáradtabb voltál? De mindenesetre jóval vékonyabbnak láttam az arcod, mint ahogy az emlékeimben élt Kép Azért vigyázz magadra is, ne csak erre a gyönyörü leányzóra.

Üdv, Edit

Edit

KépKép
KépKép
szedit
 
 


Sziasztok!
Megint én, még mindig alszik Ákos....

Edit
Köszönöm, jól esett Kép

Ezt elfelejtettem az elöbb:
Kép
Eszti
beszti71
 
 


Ma beállított a védőnő. Elvileg a 15 hós oltás miatt jött, de hát az még messze van, lehet, hogy csak erre volt dolga.Kép
Aki tájékozott ezügyben: nálatok is úgy van, hogy ennyifélét kapnak egyszerre? (MMR+HIB+Sabin cseppek)
Kérdeztem a járást is, megnyugtatott, hogy most már tuti biztos nincs szüksége segítségre, előbb-utóbb elindul. És hogy sokkal fontosabb, hogy mászik, mint hogy járjon. (Barni egyévesen kezdett el klasszikusan mászni, addig csak kúszott.) Azt is mondta, hogy régebben abszolut nem ment ritkaságszámba, hogy a gyerkőcök 15 hónapos koruk után indultak el. Szóval meg vagyok nyugodva.Kép
Szóbajött a tej kérdés is. Nálunk még eléggé újdonság a tehéntej, néha kajában kapott már Barni, de inni még nem adtam neki. Nem is nagyon akarom elsietni. Szopi még van nálunk, de már csak épphogy, mindig alvás előtt. Azt tanácsolta, hogy adjak neki babatejet akkor. BEBA 2+, vagy valamilyen 3-as jelű tápot. És hogy ezek megbízhatóbbak is, mint a bolti tej, amiben ki tudja, mi van, ill. benne van-e, aminek kell. Állítólag csak savanyított tejtermékekből nem tudja fedezni a szükséges fehérjéket. Nem tudom..., ti mit gondoltok erről? Tejet adtok, vagy tápot?

A talis képeket még nem volt időm megnézni, (majd igyekszem) de olvastam, hogy jól sikerült, és nagyon jók lettek a képek is. Legközelebb mi is megpróbálunk menni!Kép

Ági
Kép
Kép
hagnosz
 
 


Brigi, nekem is küldd el légyszi az album linkjét! KösziKép

Ági
Kép
Kép
hagnosz
 
 


Sziasztok!
Ma kitört rajtam a netfüggés Kép

Én adok Botinak tejet, de be kell valljam nem nagyon szereti, ezért nem eröltetem, amikor mi iszunk, akkor kap néha egy-egy kortyot ha kér. A babatejet amit kaptunk mintába megcsináltam neki, azt viszont sugárban kiköpte. Mondjuk nem csodálom, mert irtó rossz ize van. Szerintem. Nem tudom elképzelni, hogy ha kap joghurtot vagy kefirt, hús, sajtot minden nap (ált. 2*) akkor ne jutna elegendö fehérjéhez. Ugyhogy mi szerintem egyiket sem adunk.
Persze Botka 1-2szer még rendesen szopizik. Bár az estit kezdi elhagyni, de éjjel egyszer még mindenképpen ébred és akkor mindkét cicit megcsapolja rendesen Kép

Gabi, nagyot nött ez az Dávid! Hihetetlen vidám a mosolya, engem is felderitett.

Jajj, mennem kell, sziasztok!
Edit

Edit

KépKép
KépKép
szedit
 
 


Sziasztok!

Brigi,
tényleg nagyon jók a képek.
Én csak azt sajnálom, hogy nem jutott ott az eszembe, hogy egy-két olyat csináljak én a gépeddel, amint te is látszol. Pedig biztosan örültek volna a többiek, ha látják, milyen kis helyes pocakod van. Helyesebben milyen nagy, helyes pocakod van Kép.
Tali tényleg nagyon jó volt, örülök, hogy elmentünk.


Anita,
a mindenki eszik képen bulátát és bio kölest esznek a gyerekek. Tudod, azt, aminek semmi ize nincsen, de a gyerekek oda vannak érte. Mi ezek nélkül már el sem indulnk sehová.

Eszti,
Én Ákosom nagyon régóta - 6 hónapos kora óta - mászik fel az ágyra, fotelba, úgyhogy a valamire felmászás és a kiságyból való kimászás között nem volt szoros kapcsolat.

Vera,
hogy hogy nem tudsz babakocsival tömegközlekedni? Próbáltad és nem sikerült? Vagy nem is próbáltad?
Csak azért kérdezem, mert az első alakalom előtt nekem is úgy tünt, hogy ez nekem sosem fog menni, de aztán kipróbáltam és nem is olyan vészes. Szeretni nem szeretem - sőt - de az vigasztal kicsit, hogy Ákos néha még élvezi is.
Meg aztán Tamás dolgozik és ha menni kell valahová, akkor nem vehet ki folyton szabit.

Hangosz,
Tehéntejet mi is adunk már Ákosnak, mikor mi iszunk és odajön kérni, akkor kap pár kortyot.
De Ákos még szopizik is elég sokszor. (Reggel, este és napközben is 2-3x, no meg éjszka 1-2x.)

Lizi szemei tényleg gyönyörűek. Akár hiszitek, akár nem, a képek nem adják visza, hogy milyen a valóságban.
Persze ez nem jelenti azt, hogy most már nem Zsizsa Gabiját szemeltem ki Ákosnak, ez csak annyit jelent, hogy azért más szép kislányokat is észreveszünk.

Üdv.

Marcsi

Marcsi
Ákos(2003.07.23), Peti(2005.12.22) és Eszter(2009.02.17.) anyukája
marcsi77
 
 


Sziasztok, most csak egy gyors kérdésem van Zsizsához,megkaptad a börzejegyet????MErt eszembejutott,hogy tegnap volt, és nem irtál már jó ideje.
Amint tudok jövök rendesebben, most éppen kazánt szerel ÁdámKép, szóval fél szemem rajta...
Sziasztok
BArbi

Kép
Kép
barbi
 
 


Sziasztok!

A véleményeteket szeretném megtudni a babaetető székekről. Egy egyetemi munkához szükséges.

Használtok gyermeketető széket?
Ha nem, miért?
Ha igen, milyen fajtát (márkát), mindig a széket használjátok?
Mi volt a legfontosabb szempont a vásárláskor? (biztonság, higiénia, kényelem, ár stb.)
Milyen tapasztalataitok vannak, mik a negatívumai, pozitívumai?
A babák szeretnek benne ülni?
Kb. mennyit szántatok rá?

A válaszokat ezekre az e-mail címekre is küldhetitek:
dorissz@freemail.hu
tsere@tenisz.hu
Előre is köszönöm.

üdv:
bogár
tsere
 
 


Sziasztok!

Orsi! most láttam, hogy Bene fordítja fogja a cerkát, de nagyon helyesek együtt. ilyenkor mindig szeretnék nagyon gyorsan még egy gyermeket, aztán Lizi hisztijével hamar átlendülök Kép a leveledet a másik mailcímre megkaptam.

Edit! döb-döb én is, ez igen! igen fogytam egy kicsit, de fáradt is voltam, és Lizi nem együttérző etekintetben Kép, és még a hajam is nagyon levágta a fodrász, nem tudom kezelni még 1-2 hétig Kép Botinak 15!!!!??? foga van??? alig tudom elhinni... belehúzott rendesen Kép észre lehet venni a viselkedésén illetve a cselekedetein, hogy közösségben van, bölcsis? érdekelne, mert sokszor azt gondolom, hogy túl keveset viszem Lizit társaságba.

Marcsi! köszi a bókot Kép

Zsizsa! mi van veletek? voltatok a börzén? engem apa du. 3-tól engedett el oda Kép jó volt Kép

Gabi75! tényleg milyen régen láttam Dávidot!! nagyfiú lett, és micsoda mosolya van! aztán ne panaszkodj az evésről, mert jó kis vasgyúró fiad van Kép látom, nálatok meleg van Kép lehet, hogy lemaradtam, de mi van a vizeletvizsgálattal?

Hagnosz! nálunk is itt figyel a hűtőben ez a koktél, mert az agyhártya elleni védőoltásnál hozta a doki, azt hitte azt adja be, így itthagyta nekünk Kép, vigyázzunk rá, az általad felsoroltakat tartalmazza. örülök, hogy Barni mászik rendesen, és hogy megnyugtatott a védőnő Kép

Eszti! ügyes és nagyon aranyos fiad van! olyan jó lehet, amikor már elkezd tudatosan használni szavakat Kép

Hami egy tündér, a lelógó hajcsattal különösen, ez a "ziláltság" a komoly munkának tudható, gondolom Kép Lizi már az ágyunkra is felmászik és ott mutatja, hogyan kéne aludni, majd vigyorog és hentereg egyet, aztán lemászik.

Batka! jó ötlet a sok csomagolás! a lego-k közül most már tetszik Lizinek egy kifejezetten 1 év körülieknek való, ami nem nagyon apró, egy zsiráf, korongokból (3db) egy nyakból és fejből áll, gyakorlatilag úgy tudja egymásba rakni, mint amikor építőkockákat rak egymásra. de ez nagyon messze van az ismert apró legoktól, amelyeket viszont előszeretettel borít ki a mű.a. dobozból.

Anita! már nem foglalkozom azzal, hogy meddig marad tiszta a ruha, mert sok hisztivel jár, így ma a vacsira kapott joghurtot is 2 kanállal ettük, és nyalta le a kisasszony mellette levő szék hátáról Kép de tényleg megnyugtató, hogy nemcsak az én lányom ilyen Kép

jó éjt mindenkinek! panu
panu
 
 


Ann!

Hami egy cukor falat,igazi szep kislany!

ESZti!
Nem felejtettelek el meg en sem pedig en ritkan jovok.Akos nagyon nagy fiu lett sokat nott es nagyon helyes srac!

CSajok mindenkinek koszi a dicseretet!
Vizelet szerintem a heten lesz eredmeny remelem.
Ma oltottak influenza ellen!EDdig meg jol viseli!

TEgnap este levagtam DAVid hajat,de kepzeljetek kicsit bele nyirtam mert elmozdult es latszik az ollo nyoma a hajaban :o de azert ma geppel atmentunk rajta de igy is latszik egy kicsit.Na sebaj majd legkozelebb nem egyedul kiserlem meg a hajnyirast.
Mar megint mond uj szot a picikem:busz,tanci,gyee(gyere),tecc(tetszik),meme(mese).Mar nagyon probalgatja a dragam a szavakat ,olyan ugyes de azert ezt csak en ertem amit mond Kép,na meg a nincs -de ez a kedvence mostanaban a bacsi utan.Szopizasnal mindig ezerszer elmondja bacsi,....mar neha idegesit pedig olyan lelkesen mondogatja.En a rossz anya!
most megyek majd kuldok rovid haju kepet Kép
gabi75david
 
 


Sziasztok!
Panu, szerintem nagyon látszik rajta, hogy gyakran jár közösségbe. Van persze elönye is meg hátránya is. Az elönye, hogy hihetetlen gyorsan (1-2 perc) feloldódik azóta mindenütt ahol gyerekek és játékok vannak. Nem igényli hogy állandóan vele játszam, viszont amikor mindkettönknek van kedve hozzá, akkor nagyon szépen tudunk együtt is szórakozni. Meg sok mindent megtanult bent, vagy legalábbis részben bent. Ilyen a kanalazás, egyedül ivás pohárból, a pulcsi levétele egyedül stb.
A hátránya, hogy rettenet hisztis lett, ezt ti is láttátok. Persze nem tudom, hogy mi lett volna változás bölcsi nélkül is, mert hogy folyamatosan változnak a lurkók, de Botkának most olyan korszaka kezd lenni, hogy kizárólag az történhet amit ö akar, de nem felejti ám el egyhamar, hanem ha nem lehetett, akkor vissza-vissza tér rá. Gyakorlatilag amint kiejtem a számon, hogy nem, akkor lerogyik a földre sirni. Az utcán meg nem akarja, hogy cipeljem, de azt sem hagyja, hogy megfogjam a kezét. Ezzel nem nagyon tudok mit kezdeni az az igazság.
Edit

Edit

KépKép
KépKép
szedit
 
 


Sziasztok!

Most van kedvem egy kicsit írni, úgyhogy gyorsan belecsapok a lecsóba, el ne szálljon az ihlet....

Panu:
Kis mocskos Lizi nagyon édes... Kép anyukája puculhatja utána Kép

Hami:
Ann úgy látom, hogy benevezhetsz egy fodrász versenybe Kép És Hamiból is igazi modell kislány lehetne, olyan kis hunci mosolya van Kép Nagyon hasonlít rád!

amerikai Gabi:
Dávid olyan jóóó kis húsos, majd kicsattan az egészségtől! És szellemileg milyen gyorsan fejlődik, le a kalappal előtte.

Eszti:
Ákos legalább óvodáskorúnak néz ki a fotón Kép A kajáltatáshoz sok türelem szükséges nálunk is, bár én már hónapokkal korábban rájöttem, hogy nem érdemes erőltetni, mert ő tudja, hogy akar-e enni vagy sem. Éhenhalni úgysem fog. Néha meg elcsodálkozom, pl: tegnap egy halom bacon szalonnás kenyérkatonát bevágott Kép

Brigi: írok privit, hogy legalább egy mini tali erejéig fussunk össze Kép

Lacának tegnap már csak egyszer porszívóztam az orrát, úgyhogy teljesen meggyógyultnak nyílvánítom. Nálunk ez azt jelenti, hogy elkezdünk sokat csavarogni, mert nemsokára itt a december közepe-január és lesz vagy 6-7 vizsgám Kép brrrr...nemzetközi tőzsdepiac stb. nyalánkságokkal Kép

BKV:
Vera lehet, hogy a babakocsitok nagy? Én is csak a kicsivel indulok el békávézni, hogy ne szoruljak segítségre. De már nagyon profi vagyok, metró lépcsőjén lefelé néha kissé veszélyesnek érzem, de ha autóval indulnánk el az sem lenne egy leányálom Kép

Ja autózás! Képzeljétek férjecském nekem adta a kocsi kulcsokat és a forgalmit, hogy használjam az autót. Aztán rájöttem, hogy annyira nem is tudjuk kihasználni, mint gondoltam. Vagy egyszerűbb egy picit békávézni, mint beülni a dugóba és csorogni a cél felé. Különben is még le kell adni 5 kg-ot Kép De még mindig mazsola vagyok vezetésben. Szombat este Gödről hazahoztam a családot, de háááát... a tükrökben baromira nem érzem még a másik kocsi távolságát, főleg mikor egy alsóbbrendű útról kellett az M3-ra besorolni Kép Szegény férj, halálfélelme lett egy pillanatra Kép Amúgy én nagyon élveztem, de mégegyszer egyedül, pláne este nem csinálnám meg ezt a mutatványt.

Lányos anyukák, nem tud valamelyikőtök varrni esetleg? Vagy a nagyik?

Hát ez nem lett sok, de ahhoz képest, hogy mostanában csak olvasó üzemmódban vagyok...
klarissza
 
 


hi
este már nem volt eröm ideülni, és de jol tettem ugyanis igen zavaros volt az éjszaka. 11töl 3,20ig alig aludtam vmit.
most pedig a férj feltelefonálta édes álmom.
irom a naptárba mennyit van itthon, háááát a gyerekek 1 héten 2 estét látják. a többin vagy alszanak már, vagy nem is alszik itthon. szép........ igaz, hogy ez már a karácsonyi játék szezon!
most hétö-kedd vidék, jövöhét hétfö-kedd németország (vera!! jön az uj szállitmány figurákbol)

panu:
a hotmail-ra küldtem elsönek, de aztán láttam itt egy visualley cimet is arra is továbbitottam a képeket.
látom lizi hozza a maszat formáját Kép

anita:
a betüt és a számot panna irta, bene még csak a vonalrajznál tart. (leesnék a székröl, ha bene tudna már ilyet-azért köszi a szuperzseni feltételezést, igen jol esett)
bene is a gyerekasztal tetején szeret állni (asztalrol kép lsd.: feljebb)

ajándék:
ötletem az még nincs. bene nehezebb ügy, mint panna, mert nekui már van határozott elképzelése (pl.: azt is, azt is, azt is --bármit amit meglát Kép ebböl szoktam kiszürni mi az az érdeklödés ami tényleg kitart hosszu ideig. most pl egy mozeskosaras babakocsit szeretne a sára babájának.
benedeknek én vmi huzogatos játékot gondoltam ki, mert az még nincs. (tologatos már van pannárol leörökölve -egy fa lepke és egy fa nyuszi- jo zajosak...)

klarissza:
ezek szerint én b@romi peches vagyok mail ügyben, pedig több cimem is van.
h.orsolya@egon.gyaloglo.hu vagy orsolya@webmail.hu
megprobálnád még1x? köszi
wow, ezek nagyon csinik.
mit kéne varrni?

gabi75:
azok a combok és karok..... dögönyözni valo
a közeli kép nagyon jol sikerült csak ugy csillognak azok a bogár szemek.
hajvágás: ne aggodj, nálan is igy volt, én a frufrujába nyirtam bele, 2 hét és rennde lesz.

ann:
nem sajna, anyukám ügyessége (könnyü neki, rajz speckos) na meg a panna festése.
ha tudna "rendesen" beszélni hami tuti azt mondaná, hogy " anyaaaaaaaaa hogy csinálhatsz ilyen hajat nekem??? én már nem vagyok kisbaba."
ez a lány naprol-napra egyre szebb.
Kép

felébredt bene....

edit:
15 fog???? de jo nektek.....

na megyek rendetrakni... aztán ebéd majd anyuékhoz viszem a benét, utána pannával budafok.

ja igen!
csajok
a savoya parkban (xi-xxii ker határa)van egy bolt, a colosseum, én szfvárrol ismerem öket. nagyon szupi és olcso, érdemes benézni. és a takko is jo (kenguru gold mellett)

pápá
orsolya11
 
 


Sziasztok!

gyermek elaludt, hosszas küzdelem után (párna ki, aztán ordít, majd visít, párna vissza, és elölről).
mindjárt kezdem is a vasalást, mert rengeteg holmi van. Kép

Orsi, köszi az ötletet, megnézem, nekünk nagyon közel van. és úgyis pelenkát kell venni. Bene pajtás még mindig sokat alszik?? ha te is aludtál délelőtt??

Edit! biztos, hogy gyorsított egy kicsit a fejlődési folyamaton a bölcsi. a hiszti nem egyedi, nálunk is van, majdnem úgy, ahogy pénteken nálatok láttam, csak ti nem láttátok Lizit, amikor ezt csinálta Kép sétánál hasonló szinténa helyzet és talán Zsizsa is ezt írta korábban erről. próbáld elterelni a figyelmét, és akkor talán arra mentek és úgy, ahogy akarod Kép, talán Kép


Klarissza! bkv-zni tényleg csak a kicsi kocsival lehet, mert nem is férünk el a naggyal, és sok helyen nincs mozgólépcső. én viszont szeretek autóval is menni, főleg, ha bkv-val többször át kellene szállni, vagy ha tuti rövidebb lenne. varrni nem tudok, csak javítani, de kötni igen Kép rendelés most nem veszek fel, az anyám viszont köt Lizinek, legalábbis ezt ígérte.

panu
panu
 
 


Panu:
írok privit varrás ügyben!

Orsi:
Már nem is olyan fontos, csak először oda akartam küldeni egy pár Panka ruci fotót, aztán a tali linket is próbáltam...
klarissza
 
 


Sziasztok Lányok!

Az elöbb elkezdtem írni egy egész hosszút amikor is véletlenül rányomtam az egérre és elszálltKép
Pedig mindig megfogadom, hogy word-be, vagy notepad-ba írom az egészetKép
Hát megpróbálom újra...

Rólunk annyit, hogy voltunk végre úszni a 7végén, itt volt Anyós is úgyhogy pörögtünk ezerrel.
Tegnap leejtettem a zoomjára az új digigépet bele is öregedtem, annyira rosszul esett, hogy ilyen béna vagyok. Szerencsére APa nem cirkuszolt, este hazajött és megszerelte, és láss csodát müködikKép

Jó lehetett az ikeás tali, sajnálom, hogy nem mehettünkKép

Barbi!
Kép Kerti bútor elpakolásKép
Beszédes ÁdámKép Tényleg a múltkor sikerült megszerelnie a kazánt?Kép Alvásjavulás, hurrá!Kép

Gabóka!
Együttérzek tanulásilag, tényleg nem könnyü gyerköc mellett. Mindenki azt hiszi ez milyen könnyü de nem így van. Én közgazdásznak tanulok, csupa fincsi tárgy, mint stat., számvitel, üzemtan és társai. Nemsokára 8 vizsgám lesz zsinórban, lassan neki kell állnomKép

Klarissza!
Jó, hogy meggyógyult Laca!Kép
Vizsgázásoddal szolidálok, lsd. Gabókának leírtakKép

Anita!
Robó nagyon édes lehetett!Kép Nem lehet rájuk haragudniKép Ajándék ügyben én is tanácstalan vagyokKép Már kezdünk ott tartani, hogy ki kell
pakolnia szobáját mert annyi játéka van. Szerintem karácsonyra is azt fog mindnekitöl
kapni, szóval felköthetem a gatyótKép

Panu!
Lizi csúcs a maszatos fotókon, ha megnyugtat
Ilang is így néz ki, csak ő a minap a kutyagumiba hasalt elKép Megette a faleveleket, lenyelt egy kavicsot, folytassam?Kép

Gabi75!
Dávid hatalmasat nött, igazi nagylegény lett
belöle! Gyere sürübbenKép HajvágásKép

Ann!
Hami nagyon drága a fotón és nagyon szép kislány!Kép A hajából logó csatt nekem is ismerösKép
FestötudományKép

Eszti!
Milyen nagy már Ákos! Emléxem rád régröl tényleg jó régen nem írtálKép
A kiabálás velem is megesik néha ilyenkor szégyellem is magam, de emberek vagyunk.
Próbálok nem így tenni, mert nem ez a módja
a dolgoknak. Hidd el ez nem a kortól függ én 28 vagyokKép

Edit!
Tej: a babatejet Ilang is rámköpte mint a pinty, úgyhogy a téma jegelveKép Eszik, sok joghurtot, sajtot, turót, husit, szóval nem aggódomKép

Marcsi!
A buláta és a köles nálunk is nyerö, de
mostanában valaki azt mondta, hogy miért "tömöm" ezzel a gyereket? 1. nem tömöm, 2. szerintem az emésztésnek jó, nem hízlal, nem cukros és nem chips és nem ropiKép
De jó látni, hogy nem csak én adok ilyet a gyereknekKép

Orsi!
Utólag is boldog névnapot kívánok, a 8 napba
talán még beleférekKép
A falfestés nagyon jól néz ki ügyes Anyukád vanKép Én itt lakom Budafoktól 5 percre, mit csináltok erre Pannával? Szóval a Savoya parkot érdemes megnézni?

Hát ennyire futotta. Ha valakit kihagytam az nem volt szándékos.

Igyexem sürübben jönni!Kép

Pussz
Tündér&IlangKép
tündér
 
 


Sziasztok!

Élünk, voltunk a börzén (BarbiKép), vettünk ezt-azt, Ikeázás jó voltKép (Marcsi, köszi, nekünk is tetszik ám Ákos, főleg, amikor huncutkodik), de most nincsen időm írni, a hétvégére gyártok ajándékot a sógornőmnek, majd ha elkészült, rakok föl képet. Gabi újabban később alszik el, ezért nagyon kevés időm van rá.

Megyek is, gyorsan kiveszem a kádból és elaltatom.Kép

Zsizsa

Zsizsa
Kép
Kép
Kép
Kép
zsizsa
 
 


Zsizsa!
De jó hallani Rólad!
Én sem írok sürün, de mostanában Te is keveset jössz!Kép
Van egy örökmozgód, mi??Kép

Lányok a rendbejött gép örömére felrakok egy képet.

Eldugultam mert kicsit az az érzésem, hogy magamban beszélgetekKép
(és jön a Vészhelyzet(is))

Kép

Tündér
tündér
 
 


Ilang gyönyörű Kép

OFF: Klarissza, levél ment

bocs, most csak ennyi

panu
panu
 
 


Sziasztok, én is mindig úgy járok, ha irom,hogy jövök késöbb,tuttira nem sikerül...

Köszi Tündér a kérdést, ÁDám profin megszerelte a kazántKép. Ez abból áll, hogy bemegy mögé, és onnan szól,hogy kukucs, illetve nem ezt mondja, de ezért szól...

Gabi75,én is csatlakozom a többiekhez, nagyon jó kis husis Dávid, igazi gyömöszölni való.Azok a combik,hát magukért beszélnekKép Nem irtál a hétvégi találkozótokról, sikerült összejönni a többiekkel?
Hajvágásban meg azt hiszem te vagy a harmadik aki belenyirt,igy ez egy topcihagyomány lassan...nálunk már alakul hátul a belenyirás helyén, alig várom,hogy egybe lehessen igazitaniKép


Ann, ez a Hami még ilyen félrecsúszott csattal is tündér...De azért eredetileg nem ott volt a csat igaz?? Van egy nagyon hülye kérdésem, de úgy rémlik, Te hatvani vagy. Múltkor volt egy titokzatos rész a Szülőszobán, és nekem Hatvan a tippem,hogy hol forgatták. Nos, szerinted van nálatok egy nigériai szülészorvos???

Panu, ez a Lizilány aztán éri a módját, hogyan kell jól bekoszolódniKépDe ahogy elnéztem a képet, a lányon kivül a padló is jó koszos lett...


Batka,jó, hogy megint elökerültélKép,a saját képröl viszont alaposan hallgatszKép Nálunk Ádám szereti a legohoz hasonló nagybütykös egyberakóját, nem épit belöle még óriás dolgokat, éppen 1-2-t egymásra rak, vagy a bábukat belepakolja a kocsijába és úgy tologatja. Nálunk sem lesz sok játék, éppen én is ezen gondolkoztam, nem akarom idejekorán rászoktatni,hogy a karácsony az ajándékok tömkelegéröl szól. Mondjuk mi szülinapra is egy játékot és egy ruhácskát vettünk, valahogy nekem nem ezek a fontosak. MEg különben is,ha úgy jön ki a lépés kap ö apropó nélkül is játékot,ha arra van szükség itthon.
Konkrét ajándékötletem még nincs, még van 2 hónap, nem vagyunk elkéveKép

Anita,köszi az érdeklödést, jól vannak a rokonaim otthon,apukám már lazán sétálgat az utcán is,holnap már kocsit is próbál vezetni...Hiába,nem egy egyhelybenülö tipus. Azért még 2-3 hónapig nem szabad emelnie, de amit lehet, azt már is próbálja.
Aranyos lehetett Robó mutatványok köbzen, erröl jut eszembe,milyen régen nem mutattál képet a nagyfiúról!!!!Esetleg valamelyik mutavány közben nem fényképeztél mégKép???


Eszti, jó,hogy irtál, máskor is tessék csak irogatni!!!Nem csak olvasniKép,más is szeret ám olvasgatniKép
Ákos igaz nagyfiú lehet már(ahogy képen is látszik), nálunk ugyanilyen autómánia van, egész egyszerüen hónapok óta kitalálta magától az autó tolgatást (tudjátok úgy féltérden követi és berreg hozzá), hiába fiúból van ÁDám is. Én is nagyon sokszor felhúztam magam, amikor meg_sem_akarja kóstolni amit készitettem, csak szájzár. Egy paradicsomos gombócnál volt a csúcs, rohantam vele,hogy kész legyen, és majdnem az egészet kiöntötte...Ha apa nincs ott, lehet a maradék a fején köt ki,igy viszont lehiggadtam. Nálam ez volt egy fordulópont,azóta nem eröltetem, próbálom kicselezni,olyat rakok a kanál elejére amit tuttira megeszik(husi), és akkor a fözelék is lecsúszik. Én is mindig arra gondolok, gyerek még nem halt úgy éhen,hogy ott volt elötte a kaja...


Edit, atyapitya 15 fog???Nem is gondoltam, hogy fizikailag lehetséges ennyi idö alatt ilyen rengeteg fogat kinöveszteni...Szerencsések vagytok,ha nem nagyon nyüglödik velük!!!
Nem valami szivderitö amit Botkáról irsz,úgyértem ez a dac és hisztikorszak azt hiszem még elöttünk áll. Földre fekvés már nálunk is van, már sikerült utcán is kipróbálni, nem nagy élmény,tényleg.És most rászokott valami eszméltelen magas és visitós hangon sirásra, mint akit nyúznak,és rögtön ezzel indit, ha valami nem jó...



Hagnosz, a védöoltás ügyben nem tudok mit irni,ugye itt kicsit más a rendszer,és én magam se mindig tudom melyik mire való.A tej nálunk nagyon menö,most már vagy 2 hónapja teljsen áttértünk a tápszerröl. Nem tudom megmondani miért, de nekem valahogy fenntartásom volt a tápszerrel, bár lehet az megbizhatóbb,mint a tej, kitudja. Mi a párommal mindketten nagyon nagy tejivók vagyunk, heti 8 liter el is fogy most már hármunkra. Igy aztán Ádám kezdettöl fogva látta,hgy isszuk,ezért is kért kóstolót még a nyáron. Akkor derült ki,hogy ezt nagyon szereti, de még nem volt egy éves,igy nem adtam neki, csak 2-3 kortyot,kóstolónak. Aztán 13 hónaposan szépen elkezdtünk áttérni a tejre, egyre több és több volt a tápszerhez az arány, végül csupa tej lett az egész. Most kb fél litert iszik meg egy nap, 3 részletben,mindig alvás elött. Ja, és ugyanúgy kunyerál vacsoránál a mi tejünkböl...Ez megmaradt neki.


Klarissza, végre megint irsz, szép kis vizsgaidöszakod lesz...Még hány éved-féléved van hátra???Az autózást meg azért ne add fel teljesen, van hogy jól jön az, legyél csak gyakorlatban.

Tündér, örülök,hogy a digigépnek nem lett baja,olyan friss még...Apropó, régen volt már Ilang képünk!!!Kép

Na, ezennel végigveséztem a topicot, remélem nem hagytam ki senkit és semmit.
Megyek és ugrom egy fejest a vasalnivalóba, amig alszik a kölkec...
Sziasztok
Barbi

Kép
Kép
barbi
 
 


Na, amig a kisregényt irtam, lett Ilang képKép, nagyon aranyos ez a coffos pankaKépKép én is-én is kérek egy ilyen kislányt!!Kép

Zsizsa, örülök,hogy megkaptad a jegyet, és el is mentetek,majd ha kész az ajándék, gyere megint!!
Na, tényleg megyek.
Barbi

Kép
Kép
barbi
 
 


Sziasztok!

Itt aztán volt termésKép


Batka: köszi az ötletet játék ügybenKép. Ki is próbáljuk majd, feltéve ha kisebb ajándékot kap, amit el lehet így rejteniKép.Örülök, hogy kecés nyügivel járt az 5. fogKép.


Gabi75:micsoda nagylegény Dávid, a harmadik képen olyan igazi sármos nagyfiúnak látszikKép.

Ann: Hami csattal a hajában egy cukorfalatKép.Nálunk is volt egy időben menő a nyelvnyújtogatás, aztán leszokott róla. A tente is hasonlóképpen zajlik nálunk, csak baba nélkül.Látszik,hogy Hami már most készül az anyaságraKép.

Eszti: jó, hogy jöttél.Igazán írhatnál sűrűbben isKép. Autózás ari lehetKép.Nálunk is brümmög Robó magában is.Képet is köszönjük, alig ismertem rá, hogy mennyit változott Ákos Kép

Edit: lehet, hogy ez a korral jár, de nálunk is nagyon vacakul eszik Robó.Igaz én a fogzásnak tudtam be edig. Szó szerint alig eszik vmit, viszont a cici az nagyon is előtérbe keült, majdnem egész nap cicizünk. Ennek örömére még meg is tanulta a cici szót Kép.mennyit fejlődött tényleg Boti a bölcsi óta. Sok minden rájuk ragad ám és másképpen is fogadják az egyes cselekedeteket, ha más gyermekeket is látják, hogy csináljaKép.Tudom a rossz is éppúgy könnyen ragad, mint a jó. Fogakkal jó belehúzott BotiKép

Hagnosz: ez a tej kérdés engem is foglakoztatott, azaz főleg az, hogy mikortól éredemes anyatej mellet adni a tejet is. Valahogy úgy vagyok vele, ameddig szopizik, addig az anyetej menjen.Igaz egyszer egy babatejes mintát mi is próbáltunk és nagyívbe ki is köpte Robó. Igaz akkor lenne gond, ha nem lenne tejcsim már.De ha kapsz hasznos ötletet bárhonnan, hogy mikortól édemes adni a tejet(bolti), akkor írd meg légyszi.

Marcsi: akkor jól láttam, hogy buláta. Egy időben Robó is ette, de mára már úgy döntött nem ízlik neki, bár lehet, hogy a talin ha látja, hogy a többiek eszik ős is evett volna belőleKép.


Panu: nálunk sem játszik Robó az apró játékokkal, sőt nem is nagyon a játékok kötik le, azért is vagyok kicsit gondban az ajándékozással.

Orsi: lehet, hogy meglepődtél, hogy Benire hittem az írástudományt, de nálunk volt olyan, hogy Robó firkált és kivehető betűk pl S, A, R lehetett felfedezni benne. Ezért is gondoltam, hogy Pankával gyakoroltakKépTe festetted a falra a képet?NAgyon tetszik, régebben én is szerettem volna hasonlót, de inkább maradt a sima fal tapétacsíkkal.Amennyiben te készítettel, nagyon ügyi vagyKép.

Tündér: de drága Ilnag, ezekkel a fürtökkelKépÖrülök, hogy sikerült a gépet megszerelni, nem lett volna olcsó mulatság a szereltetése.Uszis képek is jóóókKépMegkukkantottamKép.


Barbi: örülök, hogy a rokonság jól vanKép.Képeket mostanában nem nagyon csinálgattam, de teszek majd fel mielőbb.Jó sokat írtál, öröm volt olvasniKépnem is gondoltam volna, hogy Ádibádinál is voltak nemevős korszakok. Nálunk ez most a menő, de olyannyira, hogy alig fogad el vmit.

Zsizsa: képeket várjuk a szép munkáidrólKépBiztosan ismét vmi széppen rukkolsz előKép.

Vera: merre vagytok????Hiányoztok innen is!!!!

Azt hittem Robó felébredt, mert karattyolást hallottam a szobájából, erre megnéztem és kiderült, hogy álmában beszéltKép. Kis drágám, olyan kis eleven amellett, hogy alig eszik valamit .Fogzik ezerrel, teljesen be vannak duzzadva az ínye mindenhol. Annyira nehezen bújnak ki a fogai.Emellett értelmes kisfickó, csak most a nemevéssel idegesít néha(mindig).Tudom van ilyen korszak, de átélni mégis nehezebb...

Jó éjt mindenkinek:Anita
anita77
 
 


Sziasztok!

Ma voltunk a Libriben, keddenként 10% kedvezmény Kép Laca széjjelszedte a könyvesboltot, de hát ez az élet rendje Kép Könyv, nálunk ez lesz az ajándék, meg széjjelnézünk Orsiéknál Kép

Unom már, hogy csak Lacáról csinálok és teszek fel képet. Most én jövök Kép Kép Nagyon laza vagyok Kép
Kép
Vettünk Lacának könyvet
Kép
Hihihiiii milyen viccesen hosszú a fejem, azt hiszem nem riogatlak benneteket legközelebb Kép Kép
klarissza
 
 


jó reggelt Mindenkinek!

Klarissza, nem is értem, miért nem Laca fényképezett?? a könyv aranyos, én is nézegettem már sokfélét, de még nem választottam.

Anita! újabb ötlet, nagy sikert aratott Lizinél az ikeában egy tologathatós kocsi (fadobozú, fémvázzal) éppen az ő méretük, potom 7.990 Ft-ért, de ha megnézitek, akkor apa is meg tudja csinálni, ha nem nagyon fakezű Kép, én is apóst fogom megkérni, nagy művésze a fafaragásnak és egyáltalán a barkácsolásnak.

panu
panu
 
 


Sziasztok!
Anita, nekem is eszembe jutott ajándékötlet: mégpedig egy hintaló. Egy ngayon jót (elég alacsonyat) láttunk az ikeában néhány héttel ezelött (ill. hinta rénszarvas volt igazából) és Botka teljesen belezugott, magától felmászott rá, hintázott vele, aztán ment egy kört és ujra. A szüleimnél is van hintaló, csak az magasabb, azt is szereti, de egyedül még nem tud ráülni.
Könyvböl én még nem merek normált venni, csak keménypapirost.
Klarissza, tuti jó a kép, csak te nem látszol Kép Be kell valljam, mindig jó szórakozom a poénjaidon Kép
Barbi, nekem tetszenek a havas képeid. FÖleg amikor kirándultok, még tavaszról emlékszem egy párra. Adibádit nem érdekelné esetleg egy kis szánkó, amit tudna huzni a havon? Én ugy képzelem, hogy BOtka oda lenne érte. Már be is szereztem bundacsizmát, hogy kimehessünk vacak idöben is.
Zit, hogy vagy? Gondolom nehéz lehet egyedül, de azért gyere felénk, hiányolunk.
Üdv, Edit

Edit

KépKép
KépKép
szedit
 
 


Sziasztok!

Na megint jól eltüntem, de szerintem már megszoktátokKép
Gabi75. Dávid tényleg nagyon nagyott nőtt. És milyen kis husiKép
Orsi: nagyon szép gyerekeid vannak. büszke lehetsz. És milyen szépen rajzolnak együtt.
Panu: mocskos Lizi nagyon tetszikKép Ha még senki nem jelentkezett rá tedd férre Bömbikének, szerintem szép pár lennénekKép
Ann: csattos Hami csúcsKép
Eszti: Milyen nagy már Ákos is. Gyere gyakrabban
Tündér: copfos Ilang is gyönyörűűű. Hogy nekem mért nem sikerül egy kislány?Kép
Marcsi: én meg lányos zavaromban elfelejtettem elkérni a ttelcsiszámodat. Igy, hogy értesítselek, hogy jöhetsz babanézőbeKép Elküldenéd az e-mail címemre?
Klarissza. nem kaptam tőled semmitKép Akkor most tali vagy sem?

Nem evés nálunk is van sajnos. Vagyis, hogy csak azt eszi meg amit nagyon szeret.(paprikás csirke nokedlivel)
Tehéntejet én még nem adok, és nincs is szándékomban. De nekem szerencsém van mert a babatejet megissza, sőtt rajong érte. Néha magától is kéri úgy hogy hozza az üvegét, és akkor azt reggelizik. Én úgy tudom, hogy tehéntejet 3éves korig nem ajánják, de lehet, hogy tévedek.

Most mennem kell. túl nagy a csend a másik szobábanKép

Pusz, Brigi
bombomanyu
 
 


Brigi, igen igy van, nem ajánlják, mert nem olyan az ásványi anyag - fehérje - zsir stb aránya, ahogy a babának kell. De hát nem csak tehéntejet kap, hanem minden egyebet is! Akkor ez hogy is van? Ez az amit én sosem értek...mert addig minden tiszta, hogy szopizzon amig csak lehet és 6 hóig csak anyatej. Utána lassan vezessünk be ezt - azt, hogy kiderüljön nem árt-e neki valami és hogy mindenhez hozzászokhasson. Aztán meg csak bio mindenfélét kapjon, ami remélhetöleg tényleg vegyszermentes. Ezeket mind értem. De pl. ezt a tejéntej dolgot nem.
Ettöl függetlenül BOtka sem iszik gyakorlatilag soha...de ez más kérdés. Kép
Üdv a pocaklakónak is,
Edit

Edit

KépKép
KépKép
szedit
 
 


hi

bene itt az ölemben, épp ébredezik.

csak gyorsan a tejhez:
egyáltalán nem kell tehéntejet fogyasztani, ha eszik a gyerek sajtot,turot, joghurtot, kefirtet.
mert ezek ugyanugy fedezik a kálcium szükségletét és még egészségesebbek is, mint a boltitej.
nálunk igy müködik és mind3 gyerekorvosom egyetért vele.

na megyek takaritani, mert ma szabin vagyok(szerdánként anyu megy az oviba)

klarissza:
várlak majd.

tündér:
a campona melletti müvházba jár tornázni keddenként és csütörtökönként (fejes erikához--nagyon szuper a csaj)

MA-HOLNAP KIJÖN A 7. FOGA!!!!
orsolya11
 
 


Sziasztok!

Megkapta Ákos a 15 hónapos oltást. Volt nagy ordítás, mert emlékezett az egy hónappal ezelőtti bárányhimlő elleni szurira.
Most meg alszik. Egyedül bemászott a kiságyába - tudjátok, kivettünk két rácsot - és bevágta a szunyát. Ilyet nem csinált még, eddig napközben úgy altattam, hogy lefeküdtem az ágya mellé a földre és mikor ki akart jönni, akkor visszatuszkoltam.

Megkérdeztem a dokinéninket, hogy jön a tél, adjak-e Ákosnak valamit. Azt mondta, ha rendesen és változatosan eszik - van bőven zöldség és gyümölcs is a kajában - akkor nem kell szednie mellé semmit. Mondta, hogy mit adjak neki, ha úgy látom, nem eszik jól, de én ezeket nem tudom megjegyezni, felírták és ha mégis kell, viszem a cetlit a patikába.

Viszont az érdekelne, hogy milyen homeóbogyót adtok, ha látjátok, hogy bújkál egy kis megfázásféle a gyerekben. Abból betáraznék.
Zsizsa, Ann, Zit, főleg hozzátok szól ez a kérdés, ti vagytok a nagy homeo szakértők.

Nem tudom írtam-e, hogy Ákos is egyedül eszik és iszik pohárból. Már vagy 1-2 hónapja érdeklődik az önálló evés iránt, de csak olyan két hete csinálja úgy, hogy én már csak nézem, hogy hogyan kanalazza befele a tálból a finomságokat.

Magyarul pedig továbbra sem akar beszélni. Babául nyomatja folyamatosan és most már a kot-kot-kot-ot néha cifrázza és koti-koti-koti-t mond. Ezt olyan édesen csinálja, hogy most ez a mobilomon a csengőhangom (következő talin megmutataom).

Jut eszembe. Lesz még idén tali? Esetleg egy állatkeri játszóház?
De nekem az Ikea is tökéletes.
Klarissza, ti mikor mentek legközelebb az Ikeába? Én mondjuk jövő hét közepén ráérek.

Szép napot mindenkinek!

Marcsi

Marcsi
Ákos(2003.07.23), Peti(2005.12.22) és Eszter(2009.02.17.) anyukája
marcsi77
 
 


Helló Lányok!

Marcsi!
Ha megnyugtat Ilang is akadozva beszéli a magyart, hogy úgy mondjam "kicsitbeszélmagyar".Kép
Föleg az apa, aja, hamma, adja na és a cica szavak mennekKép Egyébként halandzsázik ezerrel, ezt cifrázzaKép

Orsolya!
Mi meg oda járunk úszniKép A tornát még nem ismerjük, de idövel biztos oda is eljutunkKép

Brigi!
Köszi a bókot Ilang nevében isKép Tényleg én még nem is írtam, hogy a Samu név nekem nagyon tecc!Kép

Anita!
De jó, hogy mostanában sürübben írszKép Robó édes lehetett ahogy álmában beszéltKép Tegyél fel fotót lécciKép

Barbi!
Újfajta sírásKép - hisztiKép Sajnos én is ismerem, ilyenkor hajlamos az egész testét megfeszíteni, csapkodni. Remélem kinöviKép Azért annak "örülök", hogy nem csak a kislányokra jellemzö a hiszti. Mindig ezzel riogattak, föleg persze fiús mama-ismerösök, hogy majd megnézik, hogy nyafog hisztizik a kislányom.Kép Úgy gondolom ez egy korszak, ezen minden kisgyerek átesik, van akin jobban meglátszik van akin kevésbbé. Jól gondolom?

Fiús mamik nem rátok gondoltam, hanem pl. a szomszédunk, fösulis csoportásam, stb.Kép

Tej téma: azt hiszem még nem adok neki kb. 2 éves koráig, addig kapja a többi tejterméket.

Föztem krumplifözeléket meg csirkepörit, megebédeltünk, Ilangocska most alszik. Megyek megtömöm a mosómasátKép

Pussz
Tündér
tündér
 
 


hi

épp mikor jöttünk be a bikásrol, akkor telcsizet panu, hogy ök meg épp jönnek le. pech, lizimet nem látomKép
bene bealudt igy megyek én is ebédelni huslevest és töltött kápit.

tünde:
a fokába???????
mi a rubinba járunk, azaz jártunk, mert többet nem megyünk. azért nem fizetek havi 9000-t, hogy csak pancsoljon, mert a feladatokat már nemigen akarja megcsinálni, pancsol vagy bujik. gondolkodtam a fokán, milyen? mennyi? ti mikor jártok? stb-stb... vagyis minden érdekel
orsolya11
 
 


<font color="0000ff">Sziasztok!

Előkerültem egy kicsit a tankönyvek mögül Kép Hú már nagyon unom a tanulást, de most rá kell hajtanom, mert itt van anyósom segítségnek KépKépKép Ő viszi le Zsoltikát sétálni, én meg itthon magolok. Jajj de szeretnék már túlleni az egészen!!!

Egy-két témához szólnék hozzá: tehéntejet még Zsoltika sem kap, főleg mert szopizik rendesen, még napközben is Kép Ahogy kívánja, van hogy 6 órát nem kéri, van hogy 2 óra múlva újra püföli az ágyat, ahol szopizni szokott. Viszont tejbegrízből már kapott (igaz nem sokat evett belőle).

Karácsonyi ajándékok: én is hintalovat szeretnék! És pont az Ikeás rénszarvast néztem ki Kép Szeretnék még xilofont, bár most előszedtük Zsoltikának az én régi szintetizátoromat, azt nyomkodja ezerrel, és egész jól elvan vele, de én ennek ellenére szeretném azt a xilofont, nem lenne felesleges az biztos Kép Kell még téli bundás cipő is (bár ez nem igazi ajándék) Kép, és ami a legfontosabb: talán egy új babakocsit is beszerzünk, mert már régóta rágom a férjem fülét KépKépKép De ez még nem biztos.
Nagyszülőktőll pedig egy babafotelt kap majd Zsoltika, erre már nagyon kiváncsi vagyok. Kép

Zsoltika pedig megtanult hátrafelé járni Kép Nagyon élvezi, csak mindig nekimegy valaminek Kép Ezen kívül már rengeteg mindent megért, a zoknikat beviszi a fiókba, a hűtőmágneseket vissza a hűtőre, de bármit mondok neki (pl. most ezt a ruhát vigyük ki a fürdőszobába), azt megérti, fogja a kezem és megyünk is. Megmutatja a haját, fogát, nyelvét, tenyerét, lábát, és ha mondjuk neki: tánci-tánci, akkor rázza a popóját Kép

Viszont nagyon-nagyon nincs el nélkülem, ha eltünnék egy pillanatra, már sír is Kép

Ja, igen: Veráéknál rossz az internet, azért nem tudott jönni, pár napja beszéltem vele. Biztos nem javították még meg nekik Kép

Sziasztok,
Gabi</font>

pgaboka
 
 


Orsi!

A hóveférfóka tök jó, mi szeretjük. Ilanggal 3 hós kora óta járunk most kezdte el igazán élvezni. Eddig sem sírt, csak nem váltott ki belöle semmi extrát.
Havi 5000.- ft, elviselhetö. Ami viszont gázos itt az új usziban, hogy az öltözö kicsi, a szekrények akkorák mint egy konzervdobozKép

Mindegy ennek ellenére jók a foglalkozások, rendesek az oktatók szóval mi szeretjük.
Hétvégén (szombaton járunk), mert így Apa is tud velünk jönni.
Egyébként szombatonként délelött tumultus van ezért limitálva van a létszám, de érdeklödni kell mert biztos van még 1-2 hely. Minden kerek órában kezdödnek a foglalkozások 4 különbözö csoportban.

Azt hiszem most ennyi jutott az eszembe.
Itt még nézelödhetsz, de kérdezz bátran ha valamire nem válaszoltam volnaKép
www.hofeherfoka.hu

Tündér

Még csak annyit, hogy a rendes nevem nem Tünde, hanem Réka de nem baj, nem tudhattadKép
tündér
 
 


hóveférfóka=hófehérfókaKép
tündér
 
 


Sziasztok Kép

Gabi, hátrafelé járó Zsoltika Kép Nagyon ügyi már, h enyi mindent tud! Mi ma fedeztük fel, h Hami rengeteg dolgot megmutat a képeskönyveiben és nem véletlenül. KépKépKép Milyen új babakocsit szeretnétek? Nekünk is kell jövő nyárra egy kisebb, mert ez elfoglalja a kocsi hátulját és ha sokfelé szeretnénk menni, akkor luxus, h annyi helyet foglaljon csak a babakocsi!!!

Marcsi, még jó, hogy lesz tali az idén, nem lányok???? Vagy senki sem lelkes?? Nekünk jó az IKEA, a játszóház, de volt még szó vmi más ingyenes helyről is, nem?
Azon meg ledöbbentem, h milyen ügyi Ákos, h teljesen egyedül eszik - ez aztán a kényelem KépKépKép mármint Neked Kép Amúgy egy szavam nem lehet, mert 2 napja Hami is tök jól eszik (na nem egyedül Kép ) csak el ne kiabáljam ;)

Klrissza, tök jó Rólad a kép, érdekes UFO fejed van és szép az az 1 szemed Kép Könyv tök jó Kép Én is hallottam a Libirs kedvezményt, de még nem jött szembe könyvesbolt (azt nem is mondom, h itt nincs...) Örülök, h Laca meggyóult Kép

Anita, álmában beszélő Robó!!! KépKépKép Szegényke, h egyszerre óhajtanak kijönni a fogai Kép nemevéshez drukk megy, Hami most szünetet tart nemevésileg Kép Vagyis a 3 ból 1 étkezést szinte totálra elutasított, így most ha nem kell, nem kell, nem is ültetem be a székbe. És így a másik 2 kajáját csak úgy falja KépKépKép Legalább nem 1 óra egy étkezés, hanem max 10 perc Kép Én is úgy vagyok vele, mint Barbi, éhen nem hal, főleg, h ott a cici. Kép

Vera, ha majd lesz netetek, írj!!!! KépKépKép

Gabi75, hajbelenyrás KépKép Én is csináltam ilyet apával Kép Kép?? De édi, ahogy egyre több szót mond!

Barbi, nem láttam a Szülőszobát, nem tudom, h mi volt benne. Nigériai szülészorvos??? Hmmmm.. régebben nem volt, az tuti, de h most van-e. Amúgy sok külföldi orvos van, úgyhogy belefér Kép Állítólag a régebbi részeket meg lehet vhol nézni - de lehet h az első sorozatot... ha igen, akkor majd meglesem Kép
Autótologatás: Hami is magától találta ki, ugyanez a séma, hogy honnan szedte? KépKépKép

Tündér, ez az Iland baby nagyon cuki!!!! Haminak még nincs annyi haja, h gumizni lehessen.De a csatot már egész jól engedi beletenni!!!! Ja, a múltkori képnél Panunak volt igaza, így leamortizálódott a frizura vmilyen játék során KépKépKép Amúgy mostanában vagy félrecsatolom, vagy középre 1 antenna KépKépKép
Digigép baleset Kép happyend Kép Következő talira tessék jönni (nem mintha most mi is ott lettünk volna), mert Titeket még nem ismerlek élőben...

Zsizsa keveset írsz!!!! de annak is örülünk KépKépKép

Orsi, tényleg nagyon ari a fali kép, ügyes anyukád van! Savoya Parkban tényleg jó a Colosseum, még pár hete voltam, vettem is egy gatyót.

Edit, 15 fog???Hogy szedtétek össze? Protkó? Kép Gyorsan túl lesztek rajta! Hát igen, tényleg nem tudhatod, h mennyi a bölcsi hatása, s mennyi tudható be simán az életkorábnak, de végülis mindegy, mert így is úgy is kezelni kell valahogy... csak sok türelem - elmúlik egyszer Kép

Hagnosz, örülök, h végre nem izgulsz járás ügyben Kép nem is kell. Tejet Hami s kap 2 éves kora előtt, sőt 3 előtt se ha nem muszáj. Most majd jönnek a tejtermékek, sztam azokban is megvan minden, ami a tejben + még szopizunk is, amíg lehet.

Eszti, Ákosnak nagyon csábos a mosolya Kép Édi, ahogy "lyukas" a pofija Kép Mosogatás közbeni nadrágrángatás Kép - nagyon ismerős, nálunk is megy, olyankor muszáj találni vmi játékot, bár nekünk van előszobai és konyhai készletünk is (dobozok, gesztenye, makk, cipők és tsai) Kajához kitartás és türelemhegyek mennek!! Kép

Még mindig sokan el vannak veszve és hiába keressük őket!!! Zit? Cory? DBArbi? és a többiek??? Fogadjunk, h vannak akik olvasnak, csak nem írnak Kép

Pusszancs
Ann
annann
 
 


Sziasztok!

Orsi, mi is fókázunk szombatonként. tényleg nagyon kicsi lett az öltöző, de kibírható, néha a védőnők zsémbesek, de kezelni lehet a helyzetet. a távolság sem nagy. szóval hajrá! további kérdéseid akár személyesen is felteheted Kép

Tündér (Réka) Kép, ti mikor jártok? mi most tettük át délelőtt 10-re, mert kora du. alszik, a késő du. pedig apa munkája miatt nem jó.

Brigi! részemről oké Kép tetszik a fiad Kép

tejet nem, de kakaót adtam már, ki is köpte. még próbálom, de nem erőltetem. mi sem isszuk, csak apa néha müzlizik vele.

Gabi! hátrafelé járás Kép hogy megy a tanulás? sokat kell éjszakáznod?

Marcsi! ügyes volt Ákos, látod így is lehet, márcsak gyakorolni kell Kép, mondom én, amikor ma megint félórás küzdelem volt a déli alvás előtt, pedig már ki sem látott a fejéből.

Ann, Marcsi! tali részünkről is oké elvileg. az a bizonyos ingyen hely a millenáris volt. de csak beszéltünk róla. ott nincs más, mint hely, se pléd, se játék, illetve kint van játszó, ha jól emlékszem. gondolkozzatok ezen is.

ma duplán lefárasztottuk a ygermeket, így nem volt gond az esti alvással, gyakorlatilag vízszintesbe helyezés után egy perc múlva aludt Kép, ezt most nem idegesítésként írtam Kép a lefárasztás pedig annyiból állt, hogy a délelőtti kimerítő benti játék után másfél óra séta, gyalog, nem babakocsiban. aztán ebéd, 2 óra alvás (ez nem olyan könnyű) és utána este fél6-ig rohangálás azon a bizonyos bikáson, amit Orsi emlegetett. ez egy nagy park, de tényleg hatalmas, van egy nagy domb a közepén, amelynek a tetején a bikás szoborcsoport áll. ide fel-le párszor, majd síkban is egy kis mozgolódás, és aztán be a bekerített játszótérre, ahol hinta, csúszda, lépcsőzés és további rohanga. ennyi volt a mai napunk, most még megyek rendbe tenni a konyhát Kép

jó éjt mindenkinek, panu
panu
 
 


hi

köszi lányok az infot, lesz még kérdés. bár holnap személyesen is megkérdem öket, mert ott leszek ugyis.

tündér:
az nem tünde akart lenni, ha nem mondod , hogy igy sikerült nem is vettem volna észre. na de sebaj, igy legalább tudtuk a valos nevedet is Kép

bombom:
EL A KEZEKKEL liziröl ö már a benéé. pláne azok után, hogy a nyáron megvédte egy nagyobb fiucskátol, mikor az el akarta venni lizitöl bene toli játékát. ez az ö döntése volt én csak támogatni tudom benne.Kép
Kép

tali:
lányok, legyetek kedvesek legközelebb szerdára tenni (kiv: nov3-án megyünk anyuval butor kiállitásra a BNV-re /nov3-nov7/)

kicsit nehéz volt benét lerakni, de már ö is alszik. du. kibujt a 7. foga is!!-hurrá

na jo8
ki tudja férj mikor téved haza, és a bene meddig alszik(vagy 3ig alszik vagy 3ig nem alszik)
orsolya11
 
 


Orsi,
Bútorvilág kiállításra én is ki szeretnék majd menni, de még nem tudom, melyik nap.
Az egyik kedvenc munkatársam kint szokott lenni - egy lakberendezési havilapnál dolgoztam - és őt akarom meglepni.

Marcsi
Ákos(2003.07.23), Peti(2005.12.22) és Eszter(2009.02.17.) anyukája
marcsi77
 
 


Sziasztok !
Igazából most azért írok, mert a tesóméknál tegnap megszólalt a légzésfigyelő a 10 hetes kislányánál hajnalban. Szegények nagyon megijedtek. Kihivták az orvost, aki azt mondta, hogy ha még egyszer ilyen lesz, akkor menjenek be a Heim Pálba egy egy ejszakás megfigyelésre. Tudtok erről valamit, hogy mi zajlik ott ?Állítólag nagy macera. Szegények jól be vannak tojva most. Állítólag orrsövényferdülése is van, mert nehezen kapja a levegőt, de nem taknyos. Szeretnék nekik valami okos infot mondani.

Az én tündér lányomnak már 7 foga van és ma megtanult beülni az ölembe. Hozza a kis mesekönyvét és olvasunk. Olyan jó, hogy napról napra okosabbak és ügyesebbek a picurok. És egyre jobban lehet veluk kommunikálni.Felrakok képet Nikiről, hátha most megengedi. A következő talira én is szeretnék menni mostmár. Kiváncsi vagyok mindenkire
Orsi, Marcsi
a bútorkiállításon vannak kedvezmények, mert pont most akarunk venni szekrényt a járókával körbekerített tv-állvány helyett ? O)
Dorki
már megint nem enged képet felrakniO( Miért???
Dorki
dorki
 
 


Sziasztok lanyok!

CSak egy gyors kep DAvidrol rovid belenyirt hajjal!:o

Kép
DAvidka elete elso teniszutojevel amit apatol kapott Kép
Kép
gabi75david
 
 


amerikai Gabi:
Dávidnak nagyon menő teniszütője van Kép

Dorki:
Nem írja ki, hogy csökkentsd a kép méretét?

Marcsi:
Minden héten megyünk az Ikeába. Jövő héten is lesz csavargás. Sokszor csak gondolunk egyet és ott is vagyunk, az Árkádban is sokszor csavargunk, még eddig egyetlenegy üzletből sem tiltottak ki bennünket. Laca szereti a szökőkutakat is Kép Nekünk csak szerda délután nem jó.
klarissza
 
 


Dorki,
nálunk is megszólalt kétszer a légzésfigyelő, de akkor Ákos már kicsit nagyobb volt és nekünk nem kellett dokit hívni.
Mi mind a kétszer magzati pózból mozdítottuk ki Ákost. Arról pedig olvastuk, hogy ha ilyen van, akkor a baba elfelejti, hogy kinti és nem pocak baba és nem vesz levegőt.
Viszont egy egyéjszakás macera a Heim Pálban szerintem még mindig jobb, mint egy olyan riasztás, amikor újra kell otthon éleszteni a babát. Mert ugye a légzésfigyelő nem ér semmit, ha nem tudják, hogy mit kell tenni ha riszat és tényleg gáz van.
Amúgy a legtöbbször elég kimozdítani a babát abból a pózból, amiben épp van, de sokszor már a risztó hang is elég, hogy felébredjen a baba magától.
Mi a Madarász utcai kórházban vettük a légzésfigyelőt és ott előadást is tartanak a használatáról és a riasztás utáni teendőkről. Ha rokonodék esetleg nem ott vették, szerintem akkor is érdemes elmenni az előadásra (1000Ft/pár, ha jól emlékszem és mikor mi voltunk, ott volt egy baba is és nem feltétel, hogy ott vedd náluk). Ott játék babán megmutatnak mindent.
Tudom, félelmetesen hanzik, hogy újraélesztés meg ilyenek, de muszáj, mert az agy csak 4 percig nem károsodik ha igazán gáz van és nincs az a mentő vagy doki, aki ennyi idő alatt kiér.

Különben nem tudom milyen a Heim Pálban egy ilyen egyéjszakás megfigyelés, de én gondolkodás nélkül vinném a babámat, ha a doki ezt ajánlaná, akármilyen kellemetlen is.

Marcsi
Ákos(2003.07.23), Peti(2005.12.22) és Eszter(2009.02.17.) anyukája
marcsi77
 
 


Sziasztok!

Van netünkKép Kiderült hogy egy vasárnap kapott vezeték nélküli telefon kavart be, úgyhogy szépen vissza is adjuk sajna. Pedig jó lett volna vasalás közben nem a mobilon telcsizniKép

Jó sokat írtatok, vissza is olvastam hősiesen, csak már nem nagyon emlékszem. De azért pár dologra igen.

Orsi!
Először is köszi a felajánlást (áfa nélküli árKép) én bizti élni fogok vele. Rögtön meg is kérdezném hogy nincs véletlenül interaktív macskátok? A nővérem kislányának szeretnék karácsonyra. Amint lesz honlap, szólj hogy tudjunk onnan választani játékokat!

Gabi75!
Dávid annyira gyönyörű, vagány kisfiúnak tűnikKép Olyan jó kis husi, barna bőr, csupa vigyor, nagyon édesKép

Hami a csattal, Ilang pedig azokkal a rózsaszín hajgumikkal naggggyon csajosak és gyönyörűekKépKép

Batka!
Asszem Te kérdezted hogy Bence játszik-e a Legoival. Háááát.... nem mondanám én sem hogy a kedvencek közé tartoznak, de én úgy gondolom hogy azért mert rengeteg a játék körülötte. És ha csak legot viszünk magunkkal valahova akkor azzal is elvan.

Panu!
Egyébként nekünk van olyan Lego zsiráfunk, ezzel sem játszik hú de sokat Bence, de szétszedni azért szereti, csak addig érdekli amíg ledobálja egymás tetejéről őket és már megy is továbbKép

Taliképeket megnéztem, kár hogy nem lehettünk ottKép És az is kár hogy a múltkori játszóházas talin csak hárman voltunk, ide meg milyen sokan elmentetek. Remélem a következőre mi is tudunk menni már ha helyileg jó lesz nekünk.

Tömegközlekedni nem próbáltam még, konkrétan azért mert ugyan nem olyan hatalmas a kocsink, de nehéz, egyedül nem tudom megemelni. Metróknál nincs lift, mozgólépcsőzni nem tudok a babakocsival, lecipelni szintén nem, segíteni meg vagy segítenek vagy nem. Bár megmondom őszintén pl. én sem örülnék neki ha megkérnének hogy cipeljek le a hosszú lépcsőn egy 15 kilós kocsit gyerekkelKép És egyébként most olyan jó helyen lakunk hogy mindent meg tudok közelíteni gyalog, legalább sokat sétálunk. Így nem kell elmennem soha messzebbre, vagy ha nagyon muszáj mégis, akkor Apa visz bennünketKép
Bár épp ma délelőtt jött oda a buszmegállóban hozzánk egy fiatal pasi hogy segítsen-e majd felvinni a kocsit, ha jön a busz! Szóval még be sem ért a busz a megállóba már megkérdezte. Az ilyen is ritka! Igaz nem kellett igénybevennem a segítségét mert mi csak a 4es busszal járunk ami alacsonypadlósKép

Na azt hiszem nagyjából most ennyi fért bele az időmben, próbálom alvásra bírni BencikétKép

Ja, képzeljétek tegnap Bence mesélt: ölében a mesekönyve, van benne egy gólya, béka, sok kacsa, meg csacsik. Csak ezt hallottuk: háp-háp kekekekekkkkk iáiáiá majd becsukta a könyvetKép

Pussz mindenkinek,
Vera

KépKép Kép
76vera
 
 


Panu!

Mi is 10-re járunk!!!!Kép Ja és a 2-es csoportbaKép
Ti??

Az is lehet, hogy egymás mellett kavarunk és nem is tudunk róla, vicces nem?Kép

Bocs, most csak ennyi

Tündér
tündér
 
 


Hali,
Barbi, most néztem meg a Szülőszobát, tényleg 60 Kép A dokit ugyan nem ismerem, de a vasút meg a vöröskereszt, kórházi részek...Tuti! szal nyertél egy fél hangszórót KépKépKép
Honnan tudtad???

Még jövök, ha tudok.
Cupp
Ann
annann
 
 


Sziasztok!
teniszbajnok Dávid Kép

Tündér, most már bizonyos, hogy ott kavarunk egymás mellett, na, majd szombaton. addig is memorizálom Ilang bájos arcocskáját Kép


csak ennyi, mert rengeteg a melo - konyha és tsai Kép

panu
panu
 
 


Hahó!

Panu!
Akkor szombaton tali a medencébenKép
Lizit elnézve dereng valami, örá emléxem!!!Kép
IzgiKép
Egy kép a könnyebb felismerhetöségértKép
Kép (a képen Apa vanKép, nem én)

Ann!
Köszi a bókokat Ilang nevében isKép Remélem a köv. talira már mi is tudunk menni végre, mert én is szívesen megismernélek végreKép

Gabi75!
Dávid nagyon cuki azzal a teniszütövelKép

Vera!
Mesélö Bence édes lehetettKép

Na lépek mert dolog vanKép

Tündér&IlangKép
tündér
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?