Új privát üzeneted érkezett!

ja igen, láttam Gabit a gmailen, vagány! mi van a 2. képen mögötte? és jól látom, hogy zöld a szeme? vagy csak a fények? :)

hibernia
 
 
 


amúgy ezzel a start számlával mit kell tenni?
szóval van 40 ezer kezdő? nem is tudtam... vagyis tudtam, de most nem tudom, ha nem akarunk hozzá tenni semmit akkor is kell vmit csinálni? vagy hogy?

hibernia
 
 
 


Mayday:rájöttem már mikor írtam csak lusta voltam visszatörölni :lol: :lol:
Nem rossz szám :wink:

Kriszta0612:nem lehet hogy nagy a kép mérete?Mert csak 600*600-as felbontású képet tudsz feltölteni.Le kell kicsinyíteni.

Hibernia:koszmó a babák fején szokott megjelenni.Ezt olvasd el:
http://kiscsillagom.hu/mit-tegyek-ha-ko ... babam-feje

Én úgy tudom hogy van ez a start számla,és ezt be lehet vinni valmelyik bankban babakötvényként megcsinálni.Ez 40 ezer ft.Havonta legalább 5000 ft-ot kell hozzátenni,vagy ennél többet,vagy semmit,.Ha 5000 ft-ot teszel be minden hónapban akkor állambácsi év végén még dob hozzá x összeget(ezt nem tudom mennyi).Viszont a gyerek majd csak 18 éves korában tud hozzányúlni,te egyáltalán nem,és csak lakáscélra vagy tanulmányra fordíthatja.Nekem ezeket mondták el róla.

KépKép
Kép
csöpplány
 
 

 
 

Hibernia: :shock: na erre kiváncsi lezsek mi is esik nálatok..

Mi nyitottunk start számlát havi 6ezret betesszük rá. Volksbanknál nyitottuk (ott dolgoztam így adva volt :) )
Ja mi csak vízzel mossuk Gabi haját heti 1x

Most ennyi de majd ha tudok jövök

Kép
Kép
zsu84
Üröm
 
 


A Start úgy van,ahogy Csöpplány mondja.

áááá sírás nálunk is van.Meg kőkemény visítás is.Általában akkor,ha már hulla fáradt és semmi nem jó neki.Mindenesetre rémisztő tud lenni. :? Kéz-láb remegés nincs.Viszont komolyabb sírás után olyan zihálósan veszi a levegőt.Másnál van ilyen?

7vége...he...én nem tudok nyilatkozni... :roll:

Jó ez a Digi.Csak nincs Viva,se Mtv.Nem nézek több Várandós tiniket.Hüpp-hüpp... :cry: De van helyette sok okos-csatorna.És mese.Szóval jónak tűnik.Én sajnos amúgy is tv-függő vagyok.Begyogyóznék,ha nem lenne... :roll: Szégyen... :oops:

Szemszín Nálatok már kialakult?Ahogy néztem gmailen sok a kékes-zöldes szemű baby.Enyimének barna.Szép meleg barna.Mint anyáé. :oops: :lol:

Ébredés van.

Kép

KépKép
mayday
 
 


köszi a kötvényes felvilágosítást. ezek szerint be kéne mennünk egy magyarországi bankba? :shock: de mivel? hogy született gyerekünk, nyitnánk számlát neki? ennyi? és az állam honnan tudja meg, hogy mi ezt nyitottuk és neki? bocs, teljesen hülye vagyok ehhez... :oops:

hát nem hó esett, ilyen köd. de durván nézett ki belülről. itt igazi hó nincs is csak ritkán, inkább a köd esik. :D na ez olyan volt.

tv, pont most írtam, hogy a napokban kapcsoltam be először, de azóta rákattantam. :lol: van egy kedvenc sorozatom, azt tuti nézem meg egész jó műsorok vannak néha a sima adókon is.

na ledőlök van még negyed órám kb, negyed órája feküdt le Péterünk.

hibernia
 
 
 


ez a gyerek atomóra, megint percre pontosan fél órát aludt. hihetetlen. :shock:
asszem mondhatom, hogy van rendszerünk. :)

hibernia
 
 
 


Hibernia:én a Magyar Államkincstártól kaptam egy papírt,hogy ennyi pénzt kapok és hogy nyithatok bármely banknál egy babakötvényt és oda teszik a pénzt.Ezzel a papírral kell bemenni a bankba meg a gyerek papírjai kellenek hozzá.
Ezt a babakötvényt bármikor megkötheted 18 éves koráig,szóval ráérsz :wink: Főleg hogy ha nem akarsz betenni mellé pénzt.Ha szeretnél akkor minél előbb érdemes mert annál többet kamatozik.Engem tényleg scak ez a felhasználási kötöttség zavar.Inkább teszem neki majd ülönszámlára a pénzt.Ezt a 40et sajnos nem lehet másba tenni csak babakötvénybe.
Az a jó ebbe a babakötvénybe még hogy asszem nincs semmilyen díj rajta,se számlavezetési,semmi.És a kamat is mindig fix.A nemzeti bank határozza meg asszem vagy mit magyaráztak ezzel kapcsolatban.Viszont ezen belül nem tudsz lekötni,mint pl egy sima számlán amit nyitsz neki.Érdemes elgondolkodni.
Mi biztos hogy sima számlát nyitunk,és az én nevemre,és a családit fogok ott gyüjtögetni.Plusz ha ő kap valami pénzt akkor azt is beteszem és nem fogok neki belőle mindenféle hülyeséget venni..ismerem magam...vissza kell majd fognom magam :lol:

KépKép
Kép
csöpplány
 
 


Jajj azt elfelejtettem írni,hogy Balu ma annyi almát megevett hogy kiváltottunk majdnem egy étkezést :shock: 11:40kor ettünk almát,és csak 16:10kor sírt hogy éhes :shock: Ez 4 és fél óra...Szóval egy fél étkezési szünetet bírt ki.

Hibernia:nálunk is a fél órás alvás az fél órás szokott lenni :lol: Sőt az órás is...a többi meg változó.

Összeszereltük az étkezőt,nagyon tutkerájos lett :D Balu is kint "segített" nekünk,jót dumált a napocskával és iszonyat mód nevetett rá..Olyan édes volt,azt hittük megzabáljuk :lol: Olyan jó hogy kezd jobban kinyilni a világra és jobban kommunikál.Most meg bedobta a szunyát,pedig segíthetne panírozni is :lol: :lol: Pancsit már gyorsan lerendeztük,úgyhogy már ezzel sincs gond.
Na megyek is tovább főzikélni,mert párom hiányol :lol:

KépKép
Kép
csöpplány
 
 


Mármint egy teljes étkezés almával volt,semmi pótlás és azon felül bírt még másfél órát.

KépKép
Kép
csöpplány
 
 


Csöpplány,egy egész alma volt?
Jövő vasárnap Bálint is betölti a 3at,úh hétfőn én is próbálkozom.Mivel kezdjem?

Kép

KépKép
mayday
 
 


Ja,már saját gépről vagyok!Tessék velem örülni!!! :D :oops: :D

Kép

KépKép
mayday
 
 


Ééééésss 500!!! :D

Kép

KépKép
mayday
 
 


Mayday:neeeemmmm,csak 1/3 almát evett meg :lol: Csak egy étkezést kiváltottunk vele.Tehát arra a kajára nem kapott tápszert.
Kezdhetsz almával,őszivel,vagy répával.Ezeket szokták mondani elsőnek,aztán jöhet majd a sütőtök is,meg krumpli,aztán ezeket keverheted.Mondjuk almás-sütőtök :D Nálunk holnaputántól jön a sütőtök,aztán kb egy hét múlva krumpli valamilyen gyümivel,és aztán jöhetnek a "komolyabb" kaják.Már gyűjtöttem is pár receptet amit 4 hótól lehet adni.
Esetleg ha valakit érdekel elküldhetem mail-be,vagy gmail-re :) :)

Balu már most húzza a lóbőrt,kiváncsi vagyok meddig.Elvileg apa kel hozzá,de még nem mondta.Múltkor mikor neki "kellett" volna kelnie Baluhoz,nem kelt,nekem kellett.Remélem most kel hozzá.

Itt még mindig dörög. :?

Mayday:örülünk a gépedhez :wink: Megvan mi volt a baja?

KépKép
Kép
csöpplány
 
 


Csöpplány,engem érdekelnének a receptek. :oops:

A gépet megzabálta egy vírus,de teljesen.Hiába telepítettük újra,sz@rt se ért.Azt egyszer csak gondolt egyet és nem kapcsolt be.Teljes K.O.Egy hülye vírus miatt. :x Csak az a durva,hogy tesóm hozta pendrive-on.Akkor az ő gépén mi lehet... :roll:

Itt csak villámlik és szabályosan jeges szél fúj.Durva.

Kép

KépKép
mayday
 
 


mayday te mersz adni almát ilyesmit, nem csak tejcit kap Bálint? én még filózom... :roll: ugye mi sem csak tápit adunk, ezért... a receptek engem is érdekelnek.. :)

nem tudom, ki kérdezte, a forgó tök bejött nekünk. :) esténként nem forgatjuk, csak a fényeket kapcsoljuk be, azt Peti extázisban püföli, vicces. :lol: kis idegbetegem.

ja ma megint volt sírás-rívás a tescoban, kinyitottak nekünk egy új pénztárat... :oops: tök rendi volt a nő, látta, hogy bőg erre mondta, hogy menjek. :)

csöpplány lefotózhatnád az asztalt is. :) nekem a kedvencem az ikeas jokkmokk... :) gratula Balu almájához. :) attól tartok, nálunk nem lesz elég 1/3 alma... ma Peti 850-et evett eddig, kis beles lett megint. :) áááááá

na lépek aludni :roll:

hibernia
 
 
 


ja mayday hujjhujj a gépért! :D

hibernia
 
 
 


Sziasztok!

Ma apa kelt Baluhoz.Megint 21:30kor aludt el és 3/4 6kor kelt.Már harmadik napja,dettó ezekben az időpontokban kel és fekszik.Csak nem napirendünk lesz? :lol:

Mayday:Bálint csak cicizik?Én akkor megvárnám legalább az 5. hónapot,de természetesen a te dolgod :D Nem lesz semmi baja Bálintnak ha előbb kap hozzátápit,de akkor fennáll a esélye hogy hamar leszokik a ciciről.
Uhh,vírusok,brrrrr :@ Utálom őket..Lényeg hogy meggyógyult a gép és megint köztünk vagy! :D

Recepteket küldöm.

Hibernia:esetleg Petinek lehetne hozzátápit adni tápi helyett,nem?Sokan hurrognak a korai hozzátápi miatt,és 4 hónapos kor előtt egyenesen bűnnek tartják.Nekem orvosok mondták hogy 3 hónapostól lehet,de ugye mi csak tápisak vagyunk.

Lányok,nektek mennyire tud már a baba koordináltan nyúlni dolgokért?Mert Balu még mindig csak kalimpál igazából,egyedül a játszóív rázás megy neki szándékosan.
De mondjuk nekem azt mondták hogy nem baj ha Balu nem mindent csinál időben,neki van 3 hét engedménye,ugye amennyivel korábban született elvileg.De kicsit mégis zavar.

Na megyek anyuhoz hajat festeni,természetesen az övét,én alig várom hogy végre lenőjön a hajam.soha többet feketére nem festem..Sőt,semmilyenre.Most kezdem értékelni az eredeti hajszínemet :D

Asztalról is csinálok majd képet.De most is meg tudjátok nézni.
http://www.moebelix.hu/
Ide felmentek és ott van baloldalon a katalógus és ott ha egyet lapoztok van az a negyvenezres tömör fa étkező 4 székkel.De majd délután küldök róla képet,aki gondolja :D

KépKép
Kép
csöpplány
 
 


csöpplány először azt olvastam, hogy leszokik a cigiről. :shock: 3x ezt olvastam. :lol: pedig sosem dohányoztam. :lol:

napirend? az jó lenne!!
amúgy ezt akartam írni, a héten kb nálunk is ugyanakkor van minden fél óra ide-oda max. öregszünk, öregszünk? :) 10 körül fekvés, 6-7 körül ébredés. igaz, ma 8kor kelt. :lol: érzi a szombatot. :) mondjuk mostanában én is törekszem a rendszerre, megvan, mikor sétálunk, melyik kaja után játszózik, mikor mobilozik...

amúgy még Peti sem nyúl x dolog után direkt. :? a szándékos napverés, zebrázás az oké, de így nem fog meg semmit még igazán... de szerintem ráérünk. :)

köszi a recepteket! :)

én 1x festettem a hajam feketére, színezővel, fél év múlva is látszott itt-ott. :( azóta semmi, szép vagyok ilyen színű hajjal, amilyen van. :lol:

hibernia
 
 
 


Sziasztok!
Gyorsan bekukk mert két napja olyan szinten fáj a fejem,hogy szédülök tőle. :(

Csöpplány!
Mi is babe termékeket használunk.
A sampont hetente 1x2x használjuk bár még nem volt koszmós de az megelőzésre is jó.
Kérem a recepteket,légyszi itt privibe vagy freemail-en.
ldicsi@freemail.hu
Érdekes,hogy Domit anno sütőtökkel etettem legelőször most meg az hátrébb van. :roll:

Hibernia!
Ma almát kapott 4-5 kanállal de ez nem izlett úgy Neki mint az őszi.Ettől fintorgott. :) Viszont ősziléből 40et megivott.

Most megyek ledőlök mert kiborít ez a fejfájás. :evil:

KépKép
Kép
mucus75
 
 


Sziasztok!

Nemrég találtam rá a topikra, és arra gondoltam, most már írok is Nektek, persze csak ha befogadtok még... Előre bocsátom, én javarészt az alter nevelés-babaápolás híve vagyok, szóval biztos lesznek páran akik nem fognak mindenben egyetérteni velem, na de ettől jó a fórumozás :)

Szóval 2 és fél éves fiam és egy májusi kislányom van, ezért nem biztos, hogy sokat fogok tudni jönni, mert azért adnak ők munkát rendesen, de néha jól esik kikapcsolni.

Ami miatt feltétlenül akartam írni, az a hozzátáplálás, amivel nagyon sokan sietnek, és csak később - néha évek múltán - derül csak ki annak rossz hatása. Én második gyerekes anyukaként azt tudom csak javasolni mindenkinek, hogy nem kell rohanni ezzel, anyatejes babák anyatejezzenek csak fél éves korig, tápisok is nyugodtan tápozhatnának addig, mert az a legkönnyebben emészthető számukra, de valóban, ha egy baba nagyon sokat hízik a táptól, akkor javasolják a gyümölcsök bevezetését, mert az valamelyest lassítja ezt a folyamatot. A 3 hónapos babák emésztőrendszere még nagyon éretlen, a savas gyümölcsök sokszor kikezdik azt, és lehet, hogy mi nem veszünk észre változást, de ők bizony fölös köröket futnak "odabent". Én a fiamat fél évesen kezdtem el hozzátáplálni, nagyon odafigyelve, hogy mit ajánlanak adni melyik hónapban, továbbá rettentően odafigyeltem, hogy cukorral csak jó sokára találkozzon. Csöpplány, a kekszet szerintem tartogasd majd 8-9 hónapos korára a babának, mert abban a cukor mellett liszt (glutén) is van, ami szintén nem való még nekik.

Remélem nem bántok meg senkit a véleményemmel, és tudom, hogy sok orvos, védőnő stb korábbi hozzátáplálást javasol, de tudnotok kell, hogy az orvostudomány jelenlegi hivatalos álláspontja az, hogy fél éves korig anyatejen és tápin kívül SEMMI! Az, hogy mi gyerekként miket ettünk, az egy dolog, de azóta fejlődött az orvostudomány rengeteget, és azt kell szem előtt tartani, hogy azzal, hogy fél éves korig vártok, tutira nem tesztek rosszat, de mi van, ha rosszat tesztek azzal, ha nem?
monde
 
 


Na, most, hogy bedobtam a kézigránátot, írok kicsit magunkról is :D

Bori május 19-én született, igazi "második", full nyugis, hangja nincs, elég sokat alszik, igaz, nekem a fiam is a mai napig nagyon jó alvó, lehet, hogy ez genetikus? :) Csak szopik, olyan 5700 gramm körül lehet most, de ehhez a súlyhoz elég hosszú is. Mindenesetre hurkás. Erős lány, szépen tartja magát, kitolja fekve magát úgy, hogy a könyökét is emeli már közben. Ujját cumizza.
Ha épp nyűgösebb napja van, akkor nagyon sokat kendőzünk, ott mindig megnyugszik.

Röviden ennyi, nem tudom mi az, ami még érdekelhet Benneteket esetleg, ha egyáltalán... :)
monde
 
 


Szió!

Na csak gyorban a start számla miatt. Szóval az államkincstár ezt elkülöníti nektek, de nyithatsz bankban (nem mindegyik csinálja) start számlát. Vagy folyószámlát, vagy értékpapír számlát. A kamatozás mindíg az adott bank legmagasabb lekötési kamatértékén van. Szóval pl az alciós kamaton, viszont látra szóló. Befizetni havonta max 6e lehet és ennek x százalékát írja jóvá az államkincstár. A számla nyitásáról az adott bank értesíti. Én a felhasználás megkötöttségéről eddig nem hallottam.. de mi úgy is tanulásra/vagy lakásra gyűjtünk neki..nem örülnék ha pl majd ruhákra költené :lol: Befizetni amúgy anya/apa/nagyszülő tud. De pl ha van nagyszülő aki pénzt adna az unokának oda be lehet teteni. ÉS tény..Te nem nyúlhasz hozzá.
Ja az nyithatja a számlát aki a családi pótlékot igénybe vette és az a papír kell, azaz a családi pótlék megítélése, gyerek adókártya, lakcímkártya és anyakönyv na meg a szülő igazolványai.

Hozzátápi: Mivel anyatejesek vagyunbk mi várunk, de lehet az 5. hónaptól kóstolgatunk de ez messze van.... most csak szopizunk :D
De a receptek jöhetnek meg a tapasztalatok, legalább kijárjátok az utat előttünk :D

Köszia képdícséreteket, leszedtünk újabb képeket, küldöm g-mailre....

Kép
Kép
zsu84
Üröm
 
 


Monde! Szia, üdv köztünk mindnekit szívesen látunk, minden vélemény érdekel..max nem értünk egyet :D

Hibernia, fürdőkádba való szivacs..tök jó, mert ráteszed a gyereket és szabad a kezed mert megtartja, de közben a szivacs is vizes na meg puha..szóval imádjuk :D

Ja hajmosás, mi nem vagyunk koszmósak kopp-kopp..na de hajunk se sok van :lol:
A szeme Gabinak mélykék..olyan óceánkék, de mintha kezdene barnulni..aztán lehet zöldnek is látni ha a fények olyanok..szóval olyan kaméleon..az én szemem ilyen amilyen a hangulatom olyan színü kék/zöld/szürke... :)

Kriszta köszi, hogy leírtad anyós sztorit..hát remélem könyebben megússzuk de kb ilyen reakciótol félek..meglássuk

Kép
Kép
zsu84
Üröm
 
 


Már megint annyi jó, hasznos dolgot írtatok - csak úgy kapkodom a fejem! :lol:

Hibernia: köszi, hogy hiányoltál, kedves Tőled! :oops: :D

Csöpplány: hozzátáplálást mikortól lehet, hogyan elkezdeni? Ha van elég tejem, akkor is érdemes elkezdeni?

Köszi a tanácsokat a babakötvénnyel kapcsolatban, még gondolkodom az ügyön. :)

Babamozgás: Krisz sem nyúl a tárgyak után, csak nézelődik és ami tetszik arra rávigyorodik. Jobb oldalára tud fordulni és aludni is szeret így. Hason fekvést továbbra is gyakoróljuk, egyre jobban megy! :wink:

Torna - hát egyszer próbáltam Cindy-s fintess csinálni, de a térdeim megadták magukat. Marad a délelőtti és délutáni séta. :wink:

KépKép
charlott
 
 


Csak gyors kukk, nagyjából visszaolvasok! :) Mayday, basszus, megfertőztél a zenével, azóta ezt hallgatom. :))
Miért adtok ilyen korán almát?

Anita

Kép

Kép
anita1984
 
 


Én még nem fogyózom, nem sportolok. :)) Majd lemegy egyszercsak. :)) Vince is megkapta a 2 hós oltást 2.5 hósan (addigra jött vissza valami véreredmény), 2 napig lázas volt tőle. :? :?

Anita

Kép

Kép
anita1984
 
 


Gyönyörűim:

Kép

Anita

Kép

Kép
anita1984
 
 


mucus jobbulást. :( megértem a fiad, szerintem is jobb az őszi... ;)

monde üdv itt! :)

zsu köszi a kötvényes cuccot! nekünk is kéne ilyen kádba izé, keresek is asszem. :roll:
gabi irtó viccesen néz ki ezzel a szemöldökkel. :lol:

anita, tényleg gyönyörű gyerekek! :) :)

bocs, most rohanok, hulladék vagyok ma, pedig aludtunk. :?

hibernia
 
 
 


Halihó!

Na,jól összevesztem anyámmal,nem részletezem miken.Szal tiszta ideg vagyok!

Monde:üdv itt!Persze mindenkit szívesen fogadunk na meg a véleményeket is.Egyet kérünk,senki se akarja a másikra erőltetni a szerinte jónak vélt nevelést,esetleg hozzátápit meg társait.Nálunk az alapszabály hogy mindenki úgy neveli a gyerekét ahogy akarja! :D

Egyébként én a koraszülöttes főorvosnőt kérdeztem meg,és ő is azt mondta hogy lehet.Ha lehet inkább neki hiszek :lol:
Egyébként ha Balu nem csak tápit kapna akkor várnék-

Charlott:elvileg anyatejeseknek 6 hótól javasolják,mert akkorra fogy ki a vaskészlete vagy mi és azt pótolni kell.Tápis babáknak azt mondják mehet 4 hóstól.Ez az amit az internet hírdet.Ez a mostani "trend".
Nekem a csecsemőorvosunk, a védőnőnk,meg a koraszülöttes főorvosnő is azt mondta hogy 2 hóstól mehet a gyümilé,aztán 3 hótól a gyümipüré,aztán 4 hótól a főzelékek.Anyatejes babának viszont ők is javasolják megvárni a 6 hót.Aki vegyesen kap annak is mehet tápi-pótlás helyett a gyümis pótlás.Ez az ő álláspontjuk.
Az én véleményem szerint:én tuti várnék 5-6 hónapos koráig,ha lenne tejem.Az a legjobb neki!
Egyébként küldtem egy táblázatot gmailre,egy anyatanyás anyukától kaptam,azon szépen le van írva hogy mit mikortól lehet kezdeni :)

Monde írta:"hogy sok orvos, védőnő stb korábbi hozzátáplálást javasol""orvostudomány jelenlegi hivatalos álláspontja az, hogy fél éves korig anyatejen és tápin kívül SEMMI!"Bocsika de ezt nemérteni,nem ellentmondásos kicsit? :D

Anyatanyán ezzel kapcsolatban elég nagy vitát kavartunk,jó nagyot veszekedtünk,sokaknak nem volt kedve írni abban a pár napban,ne rontsuk ezt itt is el,plssss!

Anita:édesek a fiaid!
:D
Én már fentebb írtam hogy nekem ezek a dokik javasolták,na meg az anyai ösztönöm is ezt súgta,na meg a személyes "támogatóim"(gondolok rokonok,családtagok,fiatal babás anyukák).

Na,dobom a recept-gyűjteményemet,ezeket csak én gyűjtöttem össze a netről :lol:

KépKép
Kép
csöpplány
 
 


csöpplány nyugi, ha gondolod add ki a gőzt, írd le min veszekedtetek anyukáddal. :?

hozzátápi: szerintem is mindenki úgy etet ahogy akar. én spec az anyatej ilyen erőteljes nyomatásától is borzongok, ami otthon megy - ha vkinek van teje, mégsem akar szoptatni én azt is "legalizálnám"... tudjuk, tudjuk a tejci a legjobb, de hagy döntse már el mindenki a saját felelősségére, mivel eteti a gyerekét... ha lenne tejem, nem lenne ekkora macera, tuti a tejet választanám, de van, aki nem és ezért nem kéne leírni még senkit.

itt szerintem tuti nem lesz veszekedés, mert eléggé liberálisak vagyunk és nem beszélünk rá senkit semmire. :) összeszedni jó a különböző álláspontokat, de kijelenteni, hogy te ezt csináld te meg azt hülyeség. majd eldönti mindenki. én most úgy döntök, várok kicsit ha ezret eszik megint (most a napokban volt egy kisebb ugrásunk, eddig 150 tápit kapott pótlásként, most 200-250 kell, pedig a tej ugyanannyi), akkor lehet elkezdjük a kóstoltatni, de előtte rákérdezek a dokiknál. :)

hibernia
 
 
 


Hibernia:igen...pontosan..attól senki nem lesz rossz anya,mert szoptatás helyett a tápit választja.Tény hogy a tej jobb a babának.
Igen,ezért írtam hogy mindenki úgy neveli a gyerekét ahogy akarja.Például Attól mert én nem keresztelem meg a gyereket,még nem fogom ráerőltetni másra,nem lesz ettől sem senki rosszabb anya.
Ilyen sokat eszik már Peti?? :D Balu most nyomja a 130akat 3 napja kb,szerintem ez volt a 3 hónapos ugrásunk :D

Ide tuti nem írom le min vesztünk össze,mert ez egy nyílt fórum,és sok a zúgolvasó,és nem igazán tartozik rájuk.Veletek jó,más a helyzet,mert már szinte barátnőimnek tekintelek benneteket,de akkor se írnám le ide...

Receptek a gmail-en.

Ja és Zsu,hát ez a Gabi :lol: :lol: :lol: agyon komoly fejeket tud vágni,édes pofa! :lol:

Ilyen szivacsot már én is akartam venni,aztán mindig azt mondom hogy már csak 1-2 hónap és ülni fog akkor meg már minek :lol: De lehet hogy mégis veszek,hátha csípné Balu :lol:

KépKép
Kép
csöpplány
 
 


Jajj Charlott:most nézegettem a kismamis táblázatunkat és megláttam hogy te pont aznap szültél amikorra ki voltál írva? :D Ha jól láttam te voltál az egyetlen közöttünk aki a kijelölt napon szült :lol:

KépKép
Kép
csöpplány
 
 


csöpplány, gmailre gondoltam, nem ide. :) :)

a 150-200-250 táp az / nap, de amúgy igen, bazi sokat eszik. :? alkalmanként most már 180-190 is simán begurul, de van, hogy 140 is elég meg volt olyan, hogy 210. naponta így 800-850 körül eszik, mert ugye a napi 5x-i kaja...

a recepteket köszi, mindjárt nézem. :)

hibernia
 
 
 


Csöpplány: igen! :lol: elég ritka, hogy valaki akkor szüljön, mikor ki van írva! Előző nap reggel 22-én, a vizsgálatok alapján azt mondták, hogy biztos, hogy nem fogok szülni 23-án, sőt!. :shock: Erre este szépen elfolyt a magzatvizem! :lol:

Akár hisztitek-akár nem, miután ide leírtam, hogy Krisz nem vesz a kezébe semmit még, azóta játszik a csögőjével: a kezével megfogja és rázza!! (igaz egy kis segítség is volt benne, mert mi adtuk a kezébe) :oops: , na de akkor is!!! :lol:

KépKép
charlott
 
 


Sziasztok lányok !

Én is jelen vagyok.
Bocsi, hogy eltűntem.
Nos nálunk minden rendben van továbbra is. Szépen fejlődik Szinti baba. 63 cm és 5900 gramm. Nálunk a szeme színe még nem dőlt el. Az apjáé kékes szürke, de nekem sötétbarna. Egyenlőre kékes-szürke a szeme picurnak. Ebben a hónapban lesz 3 hónapos 24-én. Azon a hétvégén megyünk keresztelőre. Holnap meg megyünk a keresztszülőkkel megvenni a ruhácskát neki amit a templomba felvesz.
Nekem is eléggé hullik a hajam. De én szedek vitaminokat és vas tartalmú tablettát, ez utóbbi a vashiányomra.
Csöpplány: Engem is érdekelne a recept, ha átküldenéd a Szintia2010@gmail.com-ra azt megköszönném.
Ide ( a fenti e-mail címre ) írhattok lányok nyugodtan, ha gondoljátok.
Szinti baba már kb: 2-3 hete eszi a gyümiket. Először keztük a szőllővel, 1 szemet kapott ez a nagy szemű olasz. Aztán az Őszi lé. Az is bejött neki. Ma előszőr megkóstoltattuk a sütőtök pürét. Az is lecsúszott. :D :D :D :D :D
Mikor lesz a tali lányok ? Meg van az időpont ?


Na megyek, rendbe teszem magamat is egy kicsit. A picuri meg elaludt. Később még felnézek.
cyntia2009
 
 


krisz a pontos. :lol: grat a fogáshoz. :)

cyntia már kóstoltattok? :)

képzeljétek nálunk is megjelent 2 dudor az alsó állkapcson, középen. :shock: ma vettem észre...

hibernia
 
 
 


Sziasztok!

Végre van egy kis időm megint. Gréti alszik, bár ki tudja meddig...lehet csak 5 percet :shock:

Csöpplány, köszi a felvilágosítást erről a babakötvényes cuccról, nekem se volt ez tiszta, de most már megvilágosodtam :D Na meg foglalkozni se volt ezzel időm eddig. Amúgy engem hívott is kétszer egy nő, valamit magyarázott erről, de nem igazán értettem mert mindkétszer Gréti üvöltött közben, aztán a második telefonálásánál csak azt hallottam meg, hogy személyesen is kijönnek felvilágosítást tartani...ott elszakadt a cérna és jól elküldtem szerencsétlent :? Sajnálom, de nem bírom az ilyen erőszakoskodó ügynököket...persze neki ez a munkája, de akkor is. Erről ennyit.
Anyukáddal a veszekedést sajnálom :-( Pedig hát Te mentél ráadásul át hozzá a haját befesteni, nem? Nem lett jó a színe? :-) Na nem akarom elviccelni, át tudom érezni kicsit az ilyet, én anyám is néha olyan dinka.... komolyan úgy érzem néha, hogy én teszem őt helyre és nem pedig ő engem. Mármint, hogy nekem kell őt felvilágosítani sok mindenről, mert magától nem jön rá dolgokra, pedig hát neki kéne a tapasztaltabbnak lenni, meg stb...na de ezt hosszú lenne leírnom.

Anita, kisfiaid nagyon édik!!! Sajnálom, hogy Vince baba lázas volt az oltástól, na meg ezt az elhúzódó sárgaságot is. De a lényeg, hogy mindenen túl vagytok! És olyan gyönyörű baba!

Gréti szerencsére nem lázasodott be az oltás után, lába talán kicsit fájhatott, mert sírt néha, és nem olyan keservesen, csak olyan nyöszörgősen, de aztán bealudt és egész sokat aludt még tegnap is. Szóval örülök, hogy így túléltük az első komoly oltást :) :D

KépKép

KépKép
nadina01
 
 


Mayday, nagy gratula a tornához, főleg a kitartásodhoz!!! Tejci nem csökken a diéta miatt? Vagy azt nem csinálod még? És, ha izomlázad van, akkor nincs olyan, hogy esetleg nem akar kisfiad szopizni? Mert engem ezzel rémisztgetnek, hogy akkor az anyatej íze megváltozik és nem fog kelleni a babának...emiatt félek kicsit belekezdeni a tornába, pedig rám férne nagyon!
Gépnek is örülök, hogy kész lett, akkor most már tudsz megint jönni gyakran, huráááá! :D

Hajhullás: nekem is kissé elkezdett hullani, még nem vészes. Bár még csak most akarok nekiállni újra hajat festetni. Én terhesség alatt nem mertem. Kíváncsi leszek mit mond a fodrász, hogy mennyire gázos, hogy hullik.

Akartam még csomó mindent, de most sietek, mert képzeljétek most jön haza a húgom, Londonban dolgozik és már 7 hónapja nem volt itthon :cry: viszont most szállt le a gépe és fél órán belül itt lesz nálunk :D :D Még Grétit is csak fotóról látta, pedig ő lesz a Keresztanyukája! Szóval most nagy izgalomba vagyunk, hogy mit fognak egymáshoz szólni :D
Most megyek is, majd később benézek!
Puszi

KépKép

KépKép
nadina01
 
 


Charlott:ilyen nekünk is volt,és mi is nagyon örültünk neki! :lol:

Cinthy:akkor te se vártál túl sokat a hozzátápival :lol: Tali egyébként úgy néz ki hogy aug. 29.-én lesz,a helyszín még mindig nem biztos.Meg kellene azt is beszélni csajok,nem????
Szépek a méretek! :wink:

Hibernia:csak nem fogacska? :D :lol:

Nadi:de,be is festettem a haját aztán robbant ki a vita.Egyébként jó lett a színe :lol:
Érdekes amit írtál,én azt hallottam hogy a mensi változtathatja meg az ízét és nem akarja akkor elfogadni a cicit.

KépKép
Kép
csöpplány
 
 


Csöpplány, az idézet azért nem ellentmondásos, max hiányos, mert annak ellenére, hogy az orvostudomány álláspontja a fent már részletezett, annak ellenére sok védőnő, orvos - főleg az őskövületek - nyomatják a korai hozzátáplálást.
Veszekedni én sem szeretnék, nem is szeretném rontani ezzel a hangulatot, de akkor is úgy gondolom, hogy nem csak azt a részét kell kibeszélni a hozzátápinak, amit mondjuk Te követsz, hanem az ellenvélemény sem rossz, ha elhangzik. És ezt talán senki nem fogja veszekedésnek tekinteni.

Arról, hogy táp vagy anyatej, egyetértünk, természetes, hogy mindenki maga dönti el, én mondjuk itthon kevés anyával találkoztam aki nem akart szoptatni, inkább csak olyannal aki valami miatt nem tudott, de külföldön ez egészen más.

Anita, nagyobb fiad haja nagyon édes, na meg persze ő maga is, a kicsi is, de én meg vagyok őrülve a kis göndör fürtökért...

Én majd Bori fél éves korától szeretnék elkezdeni kicsit odafigyelni a kajálásra, mert rólam is le kéne mennie néhány kilónak, és a fiam után sem ment le a szopival, szóval ez nálam nem jött be, az alakom valamelyest változik, mert a hasam lejjebb ment, illetve néhány régi gatyám is rámjön már, de kilókban érdekes ez nem látszik meg.
monde
 
 


Hello!!!

Most csak bejelentkezem,hulla fáradt vagyok.Egész nap a dédinél voltunk és hát nem bírta Bálint túl jól... :cry: Biztos fura volt neki,hogy miért ugrál körülötte ennyi ember.

Még vár Rékuci is,bár ma csak hasazok,más nem menne.Régen fáradtam már el ennyire.

Ha letudtam mindent és még élek,jövök ma még.

(már csak 3 hét és vége az apa nélküli életnek.juppíííííí :D )

Kép

KépKép
mayday
 
 


Sziasztok!


Csöpplány, megnéztem az asztalt, tetszik nagyon.

Hibernia, te már kipróbáltad ezt az fekvésből ülő pozícióba való felhúzást?
Nálunk Ádám még mindig otthagyja a fejét :( De most ez nagyon gáz vajon?
Egyébként alig sír napközben. Olyan nagyokat mosolyog :D Viszont a kiscsajom iszonyat hisztis.

Nekem most úgy elkezdett fájni a császáros sebem. Valakinek volt már ilyen?
kriszta15
 
 


Jó reggelt!

Balu asszem már lassan 1 jó hónapja hogy abszolút végigalussza az éjszakát,vagy már majdnem másfél.Ritka esetekben kel fel hajnalba.Most is tegnap 9kor már aludt,magától,és fél6kor kelt először.Büszke vagyok rá.Előtte se volt vele gond,mert maximum egyszer kelt :D

majd még jövök...

KépKép
Kép
csöpplány
 
 


De vasárnap van...
Majd én is jövök.

Kép

KépKép
mayday
 
 


hol jártok lányok??? :(

KépKép
Kép
csöpplány
 
 


mayday 3 hét juhúúú. :) a dédi a te dédid vagy Bálinté? :)

csöpplány, ügyi Balu. :) :) rendes fiúcska. :)

ma mi előbb ébredtünk, mint Peti. :shock: 8kor... ő negyed 9kor kelt, érezte a hétvégét megint. :lol: mondjuk tegnap alig aludt napközben... :?

mi vasárnapozunk, mindjárt vége az etetésnek és megyünk autózni valahová. ne tudjuk merre...

kriszta, próbáltam felhúzni, de így lefittyed asszem, aztán egyszer már nem ér le... nem tudom megítélni, ez jó-e. :?

hibernia
 
 
 


Sziasztok!

Gondoltam, gyorsan bejelentkezek, végre alszik Nóri, erre 4 oldalnyi visszaolvasnivalóm lenne - hova pörögtök csajok??? :) Esélytelen, hogy most visszaolvassak, elkezdtem, az első oldal végére értem, és már nyöszörög a drágám, megyek vissza babusgatni.
Néhány reflektálás, de csak ameddig jutottam visszaolvasásban:
Hibernia - Nóri május 2-án született - anyáknapi meglepi volt :). Szóval a héten volt 3 hós.
Nadi - Nóri is hasfájós, de már vannak praktikáink, amiktől az esetek többségében csillapítható a dolog, de van, hogy semmi, azaz SEMMI sem segít...:((. Szélcsőt használtuk, volt, hogy naponta többször is, nálunk nagyon bevált, iszonyat mennyiségű pukit meg rotyit kivarázsolt belőle (Apa szerint néha egy 2 lityis szénsavas üccsivel vetekedett a szélcsövön távozó bubimennyiség :)))), de aztán kitapasztaltam, hogy ki tudom belőle masszírozni én is, így már csak akkor vetem be a szélcsövet, ha minden kötél szakad. Oltás: Nóri egyszer sem lázasodott, először másnap nagyon sokat aludt, most a 3 hóson pedig 4 napig rengeteget sírt :shock: :shock:, aztán egyszer csak elmúlt.

Mennem kell,hív a lányom :) - folyt.köv. jövő héten.
kovmarti
 
 


Hali!

Balu ma megint iszonyat sokat alszik.Ugye aludt 20:50től reggel 5:35ig,aztán 06:45-09:05ig,aztán 10től 13:05-ig,,majd 14:50-16:00ig és most megint bevágta a szunyát,viszont keveset eszik,130,90,120,100 a mai termés idáig.De ma mondjuk nem kapott almát.Ami volt itthon az sok helyen meg volt nyomódva és azt már én sem szeretem nem hogy Balunak adjam.
Amit még észrevettem,hogy amióta kap Balu a tápin kivül gyümilevet,azóta elmúlt a szájpenész.Pedig a levet is cumisüvegből kapta.Szerintetek?

Hibernia:Peti este mikor alszik el??Nagyon jó szunyája van :lol: Örülj neki hogy éjszaka alszik :)

Felhúzás:Balu teljesen jól tartja a fejét,nem fittyed hátra szinte semennyire,bár ha fáradtabb akkor igen.Nem tudom hogy mikortól számít gáznak,de ha jól emlékszem a 3 hós státuszvizsgálatnál már nézték ezt nálunk.Gondolom akkor betöltött 3 hóig van "haladék".

Kovmarti:dejó,tényleg anyáknapján született Nóri :) Mondjuk idén már nekem is volt anyáknapja.Bár még akkor kórházban voltunk,de párom tök édi volt.Hozott nekem Raffaelót és azt mondta hogy ezt Balutól meg tőle kapom anyáknapjára :roll: :cry: Annyira meghatódtam rajta :cry:

Ha már hasfájósság:Balu kb 3 hete nem kap se infacolt,se angolvizet,semmit.(csak a tápi ugyanaz,szóval hasfájós babáknak)Nem tudom hogy a tápi miatt vagy mert elmúltunk 3 hósak de elmúlt a hasfájás.Kopp-Kopp...Néha szokott görcsölni és akkor sír,de kijön a puki és annyi volt,általában 2-3 perc.Nekem ilyenkor az jött be hogy tartom a hasamnál keresztbe és a kezemmel felhúzom a lábait,és így összegömbölyödve ott van a pocakomnál.És közben vagy simogatom a hátát,vagy kicsit paskolom a fenekét,ez mindig bejön :D

De vasárnapi hangulat van,sehun senki.....Megyek előkészülök a pancsihoz,mert ha Balu felkel akkor pancsizik...

KépKép
Kép
csöpplány
 
 


hát igen, ha éjszaka sem aludna normálisan, nagyon kilennék... :) most fél 4kor tettük le, mondom, te, 4-ig mit csináljunk, erre 4.00kor hallom, hogy sír, felébredt. :D atomóra. ma már 3xfél órát aludt, tyűűű.

de Balu óóóóóóóó, hihetetlen. álomszuszi. :shock:

kovmarti, de jó, anyák napja!!! :) pont 10 nappal idősebb Nóri Petinél. :)

küldök pár képet gmailre...

hibernia
 
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?