Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!
Újra éjszakás vagyok.
Remélem sikerül kicsit visszaolvasni mert szarakodik a net. :roll:
Holnap megyünk oltásra.... :?
Remélem mindenki jól van. :wink:

KépKép
Kép
mucus75
 
 


Szió!

Mayday, hű de jó, ogy jöttél!!!
Anita..beállok a sorba, nem butáskodj és gyere :D Hiányoltunk!

Hibernia..azta ez az anyós banyek... brutál már ha olvasom is felmegy a pumpa...
Nálunk is vannak magánakciók, de nálam nagy szerencse, hogy a férjem mellettem áll és ha avalami nem tetszik ő leküzdia szüleivel.. ha nem így lenne nem itt lennék..
Amúgy kitartást..pároddal nem tudsz beszélni, hogy hasson az anyukájára, vagy ő sem tud? Na de mindegy..kitartást!!!!!!!!!!!!!!

Alvás: hát mint azt már írtam mi sem vagyunk jó alvók sőt..néha vannak igaz jó napok amikor a napi alvás eléri a 13 órát de ez ritka...10-11 óra de volt már 9 óra alvásunk is. Most épp apa ringatja mert cseszik elaludni. Amúgy hibernia nálatok az esti elalvás hogy megy? Egyszerűen? Mert nálunk az is kb másfél óra....

Keresztelő: nekünk szept 26-a lesz de református oda nem kellett sok bejelntkeztünk ot annyi. 1 istentiszteleten részt kell venni keresztelő előtt... ez még nem jött össze :oops:

Na megyek besegítek apának aztán holnap megpróbálok jönni.

Ja amúgy köszönjük...nátha enyhülőben de még azért van :?

Kép
Kép
zsu84
Üröm
 
 


He,akkor ahogy nézem már alakulnak a keresztelők.Én azt sem tom,hol álljak neki... :oops: :roll: Gondolom el kéne menni templomba értekezni a pap bácsival.De mikor?????Az időpontot ők adják vagy lehet kérni,mint a fodrásznál... :oops: Fizetni kell érte?Tök nem vágom a témát.

Anita,kemény lehet két gyerkőccel.Én eggyel is alig bírok sokszor.

Pont egyik nap(nap,pfff,éjjel :? ) beszéltük apával,hogy mekkora durva lenne,ha most megint terhes lennék,mert ugye nem jött meg már mióta,úh észre se venném,csak ha már hasam lenne.Hányinger,szédülés nálam nem mérvadó,mivel alapból ilyen vagyok.Szóval én akkor fognám magam,föllifteznék a 10.re és megnézném visszapattanok-e. :oops: Vagy nem tom,de megőrülnék,az fix.

Kép

KépKép
mayday
 
 

 
 

Keresztelő.
Mi október felé szeretnénk,de nem tudom kivitelezhető lesz e.
Én katolikus vagyok,minden voltam(keresztelve,első áldozó,bérmálkozó stb)a férjem református és volt egyházi esküvőnk.Viszont a keresztszülőknek nem volt egyházi esküvőjük és a keresztapa nincs megkeresztelve. :roll:

Alvás:Napközbe 1x van hosszabb(3óra)és kb?2x rövid 30perc.Este 1x5-6óra.

Fütyi.Most úgy látom nincs letapadva Kolinak,Dominak anno le volt és a Heim Pálba szépen visszahúzták egy krém segítségével.

Én az ülést még nem erőltetem,bár már csináltuk párszor.
Forgás se megy még,szerintem lusta lesz.Viszont imádja ha együtt táncolunk és a motor hangját utánozzuk. :D Hangosan kacag,nagyon édes. :lol:

KépKép
Kép
mucus75
 
 


Ha most jönne hármaska ugyan úgy lennék mint mayday. :D :oops:
Persze ha tudnám,hogy tuti lány akkor megenyhülnék. :D na de NEM lesz harmadik!öreg vagyok. :roll:

KépKép
Kép
mucus75
 
 


Hétfőn moziba voltam Domival a westendbe.Mozi után bementünk a C&A-ba.Hááát kapásból 100ezret tudtam volna költeni.... :D Olyan cuki ruhák voltak a fiúknak,no meg magamnak. :wink:

KépKép
Kép
mucus75
 
 


Sziasztok!

Na este 11körül letettük Gabit, aztán éjfél körül kelt megint, aztán már csak negyed5kor..eh biztos ez a vacak idő + tegnap magához képest is keveset aludt és szerintem elfáradt estére..belekerültünk az ördögi körbe..éhes és fáradt..enni fáradt aludni nem tud mert éhes.. na de túl vagyunk rajta :)

Hibernia akartam kérdezni az egykezes teregetés után, hogy a kengurut nem használod otthon? Azt írtad bejött petinek... és ilyenkor tök jó lenne nem?
Persze nekem is van kendőm mégsem használom itthon mert írtó meleg. Tegnap kendővel mentünk gyógyszertárba..azthittem meggyulladok.

Hát én sem akarnék ilyen gyorsan még egy gyereket de azért mi jövőre belevágunk..gyorsan túl esek a nehezén..-gondolom én :) -

Nadina, sajnálom ezt a pocis dolgot de jó, hogy más gond nincs!

Ja Kriszta persze a lényeget elfelejtettem megválaszolni kajával kapcs: szóval Gabi elég ügyes 5-10 perc alatt kieszi amitkell, de inkább 10 perc az aminek hiszek, és annak örülök a leginkáb ha nyugodtan elszopizik 15-20 percet de ez ritka sajna nálunk nagyon..pedig olyankor megértem miért is mondják, hogy jó szoptatni....

Elmenetel: mivel Gabi akkor eszik mikor kedve van és ez kiszámíthatatlan /ha jó napja an akkor is 2 óráig bírja csak 2 kaja között/, szóval én viszek lefejt tejet vagy gyűjtött tejet.. az annyira elég ha nagy gáz van kibírja hazáig. De persze nem mindíg fogadja el.. :?
Amúgy mindíg indulás előtt megszoptatom de van hoyg 10 ml-ért úgy üvölt mint akit 1 hete éheztettek...
Barba, ikában van szopizos hely? Az tök jó mert oda el akarok menni szept elején....

JA sírás..mostanában aki megfordul a házban és találkozik velem közli, hogy hallotta Gabit sírni..de olyan számonkérően. NEm is tudom mit kezdjek ezzel, mondom nekik, hát csecsemő..mit várnak? PEtőfit szavaljon ha baja van??? Erre közli férjem nagynénje, hogy de olyan keservesen sírt..na ettől már falnak mentem mert úgy mondta mintha én tettem volna valamit pl késsel szabdaltam volna a gyereket.aztán közöltem vele, hogy ő is szokott kiabálni ha valami nem tetszik..hát Gabi is ilyen :)
Eh de ez..mit kell fenakadni és számonkérni rajtam ha sír a gyerekem???????? Már komolyan ki vagyok ettől a klánban éléstől!!!!!!

Na megvolt a reggeli dühkitörés, haj de jól esett :oops:

Na bocsika, megyek aztán még benézek. MA jön anyum.. kicsit segít ha Gabi extra nyűgös lesz mint tegnap.

Kép
Kép
zsu84
Üröm
 
 


Jó reggelt!

Hibernia:szegény :? :? Azért tényleg tök jó hogy anyósod szólt.Nem értem az ilyen váratlan döntéseket.Megérdemelné hogy megmondjátok neki,hogy nektek aznap nem alkalmas. :D
Tőled akartam még kérdezni csak mindig elfelejtem.Ilyen röhögést Balu is hallat.Ez tényleg már a kacagás elődje lenne? :D Egyébként tényleg cuki :D

Mayday:igen sokan vannak szerintem akik nem az a nagy hívők de megkeresztelik a gyereket.Igazából ez is mindenkinek a saját döntése.Én is voltam első áldozó,bérmáltam is,meg vagyok keresztelve,régen nagyanyám kényszerítette a templomba menetelt és megutáltam az egészet.Na meg a papokról nem is beszélve.Naggyon naggyon kétszínű némelyik.Ritka aki tényleg a hivatásának megfelelően viselkedik.

Anita:köszönöm a válaszokat! :lol: Kielégítőek voltak! :lol: :lol: Egyébként hogy megy a kétgyerekes anyukaság?Miben mutatkozik meg Kende viselkedésén a kistesó?Hallottam hogy vannak akik visszaesnek pl a szobatisztaságba,vagy bántják a kistesót.

Mucus üdv újra itt!Már pont akartam kérdezni hogy merre jársz.Én se erőltetem az ülést,csak ha húzza magát felfelé akkor rásegítek neki kicsit,és amikor ülésben van akkor úgy virul,mint a vadalma.Vigyorog mint a tejbetök :lol: Egyébként párom emg én is 9 hónapos korunkban kezdtünk el járni,anyu mondta hogy nem elképzelhetetlen hogy Balu is ilyen "koránérő" tipus lesz,és ezért akaródzik neki ennyire ülni.Csak most attól félek amit a doki mondott hogy esetleg ki fog neki maradni a mászás :S Táncot nekem is szereti a Balu,van david quetta és fergie-nak a getting over you című száma,na ha az megy a tv-ben akkor teljesen rákattan.Nálunk egész nap megy a zene a tv-ben és van amikor elkezdek rá táncolni és felveszem Bazsit is egy körre,jókat vigyorog közben :D
Én azt hittem fiúkat nem lehet úgy öltöztetni mint a lányokat.Hát tévedtem,olyan vagány felnőttes ruhák vannak nekik,hogy meg kell zabálni benne :D Mint pl az a ló ami a strandon rajta volt,galléros pólóing,és közben ördögvillát mutat :D

Zsu:nekem is mondta a szomszéd hogy mostanában szokta hallani már Balut,de ő nem rosszallóan mondja csak azért mert régen tök el volt hallva hogy nem hall semmit,pedig közös falunk van.Na hát ez van,Balu egyre nagyobb és a hangja is :D :lol:

Újabb terhesség:hát lehet hogy én vagyok itt az egyetlen aki már most szívesen bevállalna még egyet??? :lol: Nem tudom,Balu jókisfiússága miatt,de én szeretnék kistesót neki.Jó mondjuk inkább 2-3 évet szeretnék közöttük,de nem esnék kétségbe ha terhes lennék megint :lol: Jajj Zsu tényleg ti is hamar akartok másodikat.Párod is így gondolja?Mert nálunk apa nagyon ellenkezik,azt mondja neki elég a Balu.Én szeretnék még legalább egyet.De ha már 2 akkor inkább 3 :lol:

Balu megint 3/4 10kor aludt el,és fél 5kor kelt.Lehet hogy erre fogunk beállni?Ami viszont a mai napba nem tetszett hogy 6ig nem aludt vissza.Szegény apát kértem meg mielőtt ment munkába hogy fektesse már le,akkor már ásítozott mellettem.Szégyenlem de olyan fáradt voltam hogy nem bírtam kikelni.Ha apa nem lett volna itthon akkor mellettem aludt volna megint Balu.

Na megyek bedobok némi kaját míg hagyja Balubabám :D

KépKép
Kép
csöpplány
 
 


Szió Csöplány..végre valaki :D

Keresztelés terén mi sem vagyunk azok a nagy hívők..pontosabban én az egyházban nem hiszek de valahogy a keresztelés fontos..talán pont azért mert engem nem kereszteltek meg..fene se tudja.

Mayday amúgy nálunk nem kerül pénzbe a keresztelő

Kistesó, igen apa is hamar akar újabb gyerkőcöt szívünk szerint már januárban neki kezdenénk de a csaszi miatt inkább majd csak tavasszal. Minél kisebb korkülönbséget szeretnénk, hogy Gabi ne is emlékezzen arra milyen egykének lenni. Már 2x beszóltam a nagyszülőknek, hogy remélem hamar jön a 2. unoka mert a fiam fogja bánni..remélem nem vették zokon de férjem oldaláról már nagyon itt volt az ideje és most szegény Gabin csattan az egész a kb 5-6 éve várt unoka megérkezett és őrült szeretet dobnak á ami szerintem egészségtelen. Persze szeressük a gyereket de mi vagyunk a felnőttek és mértékletesnek kell lenni mert a gyerekek még nem tudnak azok lenni. És attól félek, ha sokáig marad egyedüli első unoka mind a 2 családban akkor nehezebben viseli majd a tesót.
Meglássuk,..bízom benne hogy azért sikerül anyósomat leszerelni a napi látogatásokból és normális mederbe terelni ezt az egészet.

Ja jut eszembe főzés..hát hibernia ne irigykedj mert főztek rám.. 3 embernyi adagot kaptam/nap... és utálok kaját kidobni de ez sajna mindennapos volt. Most, hogy végre én döntöm el mit és mennyit eszem pl 3 hét alatt 2 kilót fogytam de ez nem is lényeg..jobban érzem magam és kész. Amúgy hétköznap teletálazok (jó ksi laci bácsi :D ) mert egymagamra nem éri meg főzni, hétvégén meg jön a sütés/főzés de azt szeretem..már hiányzott a háztartásom :D

Csöplány..apa miért gondolja úgy, hogy elég Balu? Nehezen viseli, mármint fárasztó neki vagy csak egy gyerekkel beérné? Lehet ő is olyan, hogy ha balu pár hónap múlva elkezd jobban kommunikálni talán rájön milyen csoda ez és kedvet kap :wink:

Kép
Kép
zsu84
Üröm
 
 


Ja egy kérdés, szerintetek foghagymát lehet enni szoptatós anyának?

Kép
Kép
zsu84
Üröm
 
 


Valami ilyesmi van benne amit utólag írtál.Neki elég egy gyerek.Pedig pont egy héttel Balu születése előtt beszéltük és akkor pl hajlott a 3 felé.Baluval nincs sok gond,bár apa elég fura.Azt várná el hogy Balu egyen aludjon és jó sokat mosolyogjon.Ha sír ki van borulva.Valahogy nem érti meg hogy Balu nem tudja másképp a tudtunkra adni ha valami nem tetszik neki.Ha rábízom hogy foglalja le,akkor meg az van hogy amíg elvan addig tök jó,ha már nyöszög akkor na hát hogy ő nem tudja mi baja van Balunak és jöjjek már.Mondom egy kicsit kiveszed,sétálsz vele egy kört a lakásban,mutogatsz neki más dolgot hogy egy ki változatosság érje aztán visszateszed.Hát hogy ő nem fogja hurcolni,meg kézhez szoktatni..hmmm.Kivi lennék ha őt beültetném egy helyre és ugyanazt nézetném vele akkor ő meddig bírná.
Egyébként nagyon aranyos Baluval,de általában csak ha Balunak jókedve van.Altatni ölben csak én szoktam,mert én rájöttem hogy Balu csak néha igényli.Apa az beteszi a kiságyba és ott küzd vele,hol sikerül hol nem.Akkor jön az hogy na akkor ringasd el :lol:
Tegnap kérdezte a védőnő hogy reggel mikor kel Balu és milyen a napirendje.Hát mondom változó mikor kel,és napközben is a reggeli első ébredéséhez igazodik.Nézett rám értetlenül a védőnő hogy reggel nem azonos időben keltem Balut?Mondom kelti a halál hagy aludjon ameddig jólesik neki :lol: Erre apa itthon hogy kéne Balunak napirend hogy meglegyen szabva mikor aludjon meg ilyenek.Ja,mondom mert ez egy robot amit csak beprogramozunk.Nekünk sincs mindig ugyanolyan alvásigényünk,és kajaigényünk sem.Balu is valamikor 80at eszik,van hogy 130at.Aludni is akkor alszik amikor elfárad.Van hogy 1 óra után álmos,van hogy 2 és fél óra múlva.
Én úgy tekintek Balura mint egy kis emberre és nem mint egy robotra.Az ő igényeihez alkalmazkodom.Párom azt mondta hogy dehát ő egy kisbaba,én meg mondtam hogy igen,egy pici emberke.Ezzel úgy fel tud húzni...Annyira nyomatják itt a napirendet.Tényleg kell valamelyest.Pl nálunk 6-8 közé esik a fürdés,és legkésőbb 10kor ágyban van a gyerek.De nem fogom megkötni.Ez a téma is mindig jól felidegel xD :lol: :lol: :lol:

KépKép
Kép
csöpplány
 
 


nadina a levegőnyelés olyan, mintha irtó nagy kortyokban enne - de utána hallod, ahogy bugyborog a hasa. elég idegesítő, mert TUDOM, hogy ettől fáj neki, de nem tudok mit tenni... :? alvással kapcsolatban sok adat van, ez a legszimpibb, bár olyat is olvastam, hogy 1,5 éves gyerekek alszanak 10-12 órát, nem 2-3 hónaposak. :( hát mindenki más persze. mondta egy barátnőm, hogy 1 éves kor körül tuti javul helyzet, mert addigra baromira ki tudnak fáradni napközben a mászástól, állástól stb.

anita, gyere gyakrabban! szegény Vince... :( de most már minden oké lesz, biztos! szép fiúcskáid vannak. :)

zsu, hát akkor Gabi veri Petit béna alvásban. :lol: nálunk az este kb jó, fél-egy óra ringatás után elalszik és ma ugyan 5kor hökögött kicsit, de 7ig visszaaludt magától, be se mentünk hozzá. :oops: hát ez a "klánban" élés tényleg ultragáz lehet... :( ez a sírás meg... basszus ez a szar mikor még be is szólnak... mintha tényleg bántanád azt a gyerkőcöt. :( innen jut eszembe nálunk manapság az a divat, hogy séta közben, jó 30-45 perc után mint a sakál elkezd üvölteni és így kifeszíti magát. felveszem, az sem jó, ott is sír, abba sem hagyja. öt perc után megunom, hogy abszolút nem reagál, bevágom a kocsiba és rohanok vele haza, az utca népe meg bámul, hogy sietek egy visító gyerekkel a kocsiban. mikorra hazaérek mindig elhatározom, hogy én többet ezzel a kis vakarccsal nem megyek utcára... :( nem tudom, mi baja, sétálni egy 15 perces büfi és 15 perces játék után szoktunk menni, miután evett persze. aztán fél órát alszik a kocsiban és rákezd erre az istentelen sírásra, hogy semmi nem jó neki, bármit csinálok: felveszem, büfiztetem, itatom vízzel, ringatom, cumit adok neki stb... annyira kikészít ezzel. :? és mindehhez jön, hogy úúúúúgy néznek rám, mintha ölném... :(

mucus nem is vagy öreg, csomó ismerősöm 35 évesen szüli az elsőt... :) mozi???? tudsz élni!!! :D

mayday, hát kitartást neked! mindjárt otthon lesz a párod!!!! amúgy mi is beszéltük, hogy nekem abszolút nem kell 2. gyerek... :? vagy ha lesz, remélem lány lesz, ők állítólag könnyebbek... (kivéve, ha hasfájósok, mint Gréti pl :() de szóval hogy ez tök gáz, hogy én vagyok a gonosz hárpia, aki attól kiakad, ha a férje 10 percet késik a munkából, de hát könyörgöm, mikor várom, mint a messiást, hogy jöjjön már, persze hogy feldühödöm, hogyha késik kicsit. :? nem ő van vele egész nap, ő tud reggelizni, ebédelni normálisan, ha akar pihizik kicsit munka közben, akkor megy wc-re mikor akar, akkor bámul ki a fejéből 5 percre, mikor akar... eh...

anyóson én tegnap még bőgtem is, bevallom. inkább dühömben, hogy hogy lehet ilyen tapintatlan. este mondta is neki a férjem, hogy legközelebb azért kérdezze már meg, jó-e nekünk is, hogy ideköltözik pár napra... :? főleg szilveszterkor... most értitek és ha barátokkal szerettünk volna egy délutáni / esti zsúrt??? vagy ha simán 3asban szerettünk volna lenni??? és ha hazautaztunk volna??? októberben nem megyünk úgy néz ki, gondoltuk majd karikor, de erre meg idejön. ;( áááááááááá még most is felhúzom magam.

csöpplány, kérdezz csak, felizgattál! :D

ja kenguru, hát elvileg használhatnám, de ilyen perec áruló szerű, szóval előttem fekszik Peti, úgy pl mosogatni nem tudok... :? mondjuk kendővel sem egyszerűbb szerintem... :(

keresztelés, hát nálunk a férjem tuti kiakadna, ha lenne... :) én úgy vagyok, mint csöpplányék asszem, ha akar, később megkeresztelkedhet, szóval fogunk beszélgetni a vallásról, de döntsön ő.

fokhagyma: a hagyma puffaszthatja a kicsiket, ezt tudom, a fokhagyma passz. :) én port már használtam, nem vettem észre változást, mondjuk nálunk amúgy is van sírás. :?

csöpplány, az én férjem dettó ilyen. :) :) hogy tegyük le hagy sírjon, ne szokja, hogy csak kézben alszik el... :D eh, férfiak... mondjuk nem tudom, mit szólna a dokinénitek Petihez, Balunak remek kis naprendje van, ahogy látom... :) nálunk a 3 óránkénti etetés is nagy kunszt... ja a panaszhoz akartam még hozzátenni, hogy én ugrom a "miért vagy olyan feszült?" kérdésre is, mikor én küzdöm itt egész nap, ő az esti etetést látja, esetleg az esti sétát (mikor már nem csinálja a hülye sírást), a fürdetést csinálja, amit már szeret Peti és az esti altatást, mikor viszonylag simán bealszik fél óra ringatás után... vagy ha nem, hát jön a hagyjuk sírni... mikor összesen ekkor kéne ringatgatnia... és hogy nem érti, miért nem tudok enni napközben. :shock: mert miért nem hagyom sírni, ha csak hisztizik. :shock:

hibernia
 
 
 


Sziasztok!
Ne haragudjatok a zavarásért, egy 8 hónapos kislány anyukájaként szeretnék Nektek ajánlani egy terméket: a Lovemoon anionos betétet!
Azon túl, hogy a betét extra nedvszívó képességű, a benne lévő anionos csíknak köszönhetően antibakteriális, gyulladáscsökkentő és gombaölő hatása van!
Semlegesíti a kellemetlen szagokat, fenntartja a hüvely megfelelő PH értékét!
Így kifejezetten ajánlott áldott állapotban, szülés után, vizelettartási, aranyeres problémáknál is!

Ha érdekel Benneteket a termék, írjatok privit!!

Üdv mindenkinek!
mbaba82
 
 


ja igen csöpplány tök tetszik a játszóív, most láttam. Balu szereti?

ercsikati, barbazsó, törpilla miegymás :) merre jártok?

hibernia
 
 
 


Hali

Tényleg csöpplány tök jó a játszóív..azthiszem elfelejtettem írni :oops:

Nálunk a férjem nem gáz sőt..szóval erre nincs panasz. Ha sír is ringatja neki ezzel nins baja. Apukája mesélte neki, hogy nem volt annó ő sem egyszerű eset és órákat sétált vele...és szerintem az én kicsi férjem apukájának akarja mutatni, hogy ő is megtudja ezt tenni a fiáért..olyan cuki még mindíg apukájának akar megfelelni, de a lényeghogy jó apa. Persze a ti párotok is ne értsétek félre! Sajna a legtöbb pasinak akkor kezd tetszeni az apaság ha a babák már erősebbek nem sírnak annyit inkább kommunikálnak stb. De azt mondjuk nálunk is nehezen értették meg, hogy nem azért sír Gabi mert pl szomorú, hanem mert így beszél. Nem tud mást... és ez amúgy már most látszik, sokkal többet kommunikál és ha baja van nem is sír, inkább mint egy oroszlán "nyávog" :D

Ilyen torka szakadtáából üvöltés nálunk is szokott lenni..nem tudom mi lelheti ilyenkor őket..először tök kétségbeestünk..mára csak ja, a szokásos műsor :) Megpróbáljuk mihamarabb megnyugtatni hol jobban megy hol kevésbé, de nálunk is igen gyakran a séta végén jön, vagy lefekvés előtt...szerintem ilyenkor elveszíti a türelmét... de hogy miért? Ja és nálunk is, ha cicit adok észre sem veszi csak üvölt... nagyon kiváncsi leszek a 3 hónapra. Nálatok Csöpplány javult valamit? Vagy még adott az infacolt?
Megy még a kóstolgatás?

Napirend: hehehe...mi az? Annó azthittem milyen jó lesz mint egy óra..ja csak hát az én Gabim..mondjuk egy jellem..minden úgy jó ahogy a szülőknek nem :lol: Az esti rituálé a tuti 8-1/29 fürdi aztán az esti tortúra....
Én kérdeztem a védőnőt azt mondta ráérek ezzel 6-12 hónapos kora között foglalkozni, és ott is úgy hogy kb idők legyen..pl reggeli kb ugyanakkor legyen meg tízórai meg ilyenek...de minden nap mindíg ugyanakkor ugyanazt csinálni..ebbe hamar beleőrül mindenki... + tök egyet értek Csöpplánnyal...mi sem eszünk alszunk mindíg ugyanakkor ugyanannyit....


Na megyek...

Kép
Kép
zsu84
Üröm
 
 


igen,Balu nagyon szereti,főleg a napocskát,azt visszük magunkkal mindenhova.Babakocsiba is betettem,nézte,nevetett vissza a napra.Teszek képet róla.
Kép Kép Kép

Ja és így találtam ma hajnalba és reggel is.Teljesen ellenkező irányba tettem le.Hova vándorol ez a gyerek :lol:
Kép

Hibernia: Peti kacagását kérdeztem,mert Balu is csinál ilyet.Tényleg a kacagás elődje lenne ez?

KépKép
Kép
csöpplány
 
 


Zsu:Már nem kap semmit,kb 2 hete.Néha becsikar neki a pocak,de ez leginkább puki szokott lenni,mert egyszer mintha elvágnák és akkor jön a nagy rötyihalom,olyanokat pukkan a pelus..hogy csak na :lol: Még mindig kapja a spéci tápit,nem tudom hogy ez is befolyásolja e.
Kostólgatás még mindig megy.Ma meg tegnap almapürét kapott,tegnap nagyon ment,ma viszont nem fogadta el de a tápit se,most "éhgyomorra" alszik.11:40kor kellett volna ennie,ehelyett hisztizett majd a karomba bealudt.Majd ha felébredt megpróbálom megint,mert szerintem csak a fáradtság miatt nem kérte.Ha az alma miatt lett volna legalább a tápit megette volna,de az se kellett neki.
A répalé jött be eddig neki,az őszi annyira nem.
Kikértem ugye a koraszülöttes gyerekorvosunk,a sima gyerekorvosunk és a védőnő véleményét is,ők is azt mondták hogy mehet a hozzátápi,így megnyugodtam hogy nem csinálok hülyeséget.

Huu,menem kell,sikerült eladni az étkező garnitúánkat,fenyő sarokétkező,20ezerért.Ma jönnek érte,most indultak dabasról,30 perc és itt vannak,addig még ki akarok teregetni hogy száradjon

KépKép
Kép
csöpplány
 
 


Sziasztok Lányok!
Ismét csatlakoznék, ha nem bánjátok :) - bár már biztos megszoktátok az eltünedezéseimet. Először is köszönöm az aggódást mindenkinek, aranyosak vagytok, bár tudjátok, rossz pénz nem vész el ;-).
Nagyon sajnálom, hogy így elmaradtam, több oka is volt, de a legfőbb, hogy engem iszonyatosan lefoglal Nóri egész napos szórakoztatása és ellátása, és ha napközben el is alszik fél-egy órára, akkor először is próbálok enni valamit (amit néha megelőz egy kis főzőcske), aztán haladni valamit a házimunkával mert engem nagyon zavar, hogy rendetlenség meg kosz van mindenütt, és ha még marad időm Nóri kevéske alvásidejéből, na akkor ülök gép elé, feltéve, hogy párom nem dolgozik éppen, mivel neki a számítógép a munkaeszköze. Biztos más lenne, ha nem Apa gépét használnám, hanem lenne egy külön gépem, ami elé akkor ülök le, amikor éppen időm és kedvem tartja, de egyenlőre nincs, bár már felvetettem az ötletet a házi pénzügyminiszteremnek :D. Mindenesetre komolyan csodálok mindenkit, aki naponta többször tud jönni a fórumba, én úgy érzem, erre még egy jó ideig nem leszek képes, ezért is maradtam el, már magam is meguntam, hogy olyan ritkán tudok csak jönni...Mondjuk most már valamennyire beállt Nóri napi ritmusa, így remélem, valamivel könnyebb lesz.
Velünk minden rendben, Nóri szépen fejlődik, voltunk 3 hónapos vizsgálaton, nálunk alig néztek valamit, inkább csak kérdezgettek, hogy ezt meg azt csinálja-e már, meg a dokinő meghallgatta a tüdejét meg a szívét, megvizsgálta a lábait-kezeit-csípőjét, de ennyi. Kapott 2 szurit is, na abból volt bömbi, de hamar elnyugodott a mei-tai-ban (imádja). 61 cm a drágám és 5900 gramm (pelenkában) – a kis vasgyúró :D. A hossz érdekes, mert a legtöbb 62-es rugi már nem jó rá...
Babaúszáson én is gondolkodtam, sajna eddig nem találtam a közelünkben, de azért még keresgélek, szeretném kipróbálni. Ringató viszont van 15 perc sétányira, oda el fogom vinni, csak fel akarom hívni őket, hogy mikortól érdemes vinni.
Nálunk Apa egyáltalán nem altat, akkor “altat” csak, ha Nóri épp a kezében van és véletlenül elalszik :D – mármint Nóri. Ez mondjuk eddig kb. 5-ször fordult elő. Etetni is csak én etetem ugye, így csak a játékban szokott segíteni, én meg olyankor próbálok elintézni minden mást, amit alvás közben nem tudtam. Ja, és nálunk ő akar jobban kistestvért, én mindig mondom, hogy erről beszélgessünk 1-2 év múlva, elméletben én is szeretnék, de most nagyon nem tudom elképzelni, hogy férne bele az időmbe...
Ja, valakinél megy a tükörkép nézegetés, mint játék? Nóri imádja, már kb. 1.5 hónaposan hatalmasakat vigyorgott a tükörképére, meg a mienkre is, most meg már hosszú percekig képes gagyarászni magának, meg nézegeti meg próbálgatja közben a kezeit, nagyon vicces :).
kovmarti
 
 


Sziasztok!
Hát olvasom másnak is problémás az anyóshelyzet :roll:
Tudnék én is mesélni, de az az igazság hogy már próbálom nem bosszantani magam rajta,de ha elkezdeném azthiszem este 8 -ig sorolhatnám a sérelmeimet...
A lényeg hogy túl közel lakunk egymáshoz(a szomszédban), így az első gyereknél átéltem hogy ki-be mászkált a lakásunkban szinte akármikor mikor eszébe jutott, leült mellém és 2centiről nézte ahogy szoptatok és marha okos volt mindenbe. Aztán egy ideig csak célozgattunk hogy talán nem kéne de mivel semmi sem hatott rá, keményebb eszközökkel tudtára adtuk hogy ez a mi családunk a mi házunk és akkor jöjjön amikor nekünk jó és akkor adjon tanácsot cak amikor kérdezzük! Tanácsot azóta sem kértünk :P Néhányat még adott pl. fél évesen miért nem adom a szájába darabosan a szilvát így nem fog megtanulni darabosat nyelni :shock: és hasonló...

Ennyit anyósról...

Keresztelkedni mi nem akarjuk őket, egyrészt nem vagyunk hívők és ez egy egyházi szentség ugyebár, tehát ha nem hiszek benne minek, nekem ez olyan látszatműsornak tűnik, vagy divatnak (elnézést nem akarok senkit megbántani aki nem így gondolja!)

Apa és babakapcslat nálunk jó, de szintén úgy mint a többségnél: amíg vigyorog meg cukipofa addig beszélgetnek meg el van olvadva tőle de ha sírás van akkor jöhet anya, ami részben jogos mert szinte csak akkor sír ha éhes azzal meg apa nem sok mindent tud kezdeni! :lol:

Amikor már lehet velük komunikálni meg nyakbavenni,bohockodni meg megmutatni nekik a világot akkor jön el szerintem igazán az ő idejük!

kriszta0612
 
 


Csak egy kérdés:Csöpplány Ti már püréztek?Mióta?Én is akarom!!!!! :lol:

Kép

KépKép
mayday
 
 


Érkezem bővebben is,csak 6 körül jönnek anyósék,úh nem ártana valami rendfélét varázsolnom. :roll:

Kép

KépKép
mayday
 
 


hali

csöpplány, jaaaaaa nem láttam, hogy ez kérdés. :lol: aha, ez a kacagásuk.. :) :) Balu nagyon vicces a képeken, tök jó, hogy bejött ez a játszóív + a napocska. :)

innen jut eszembe, találtam ezt a cikket, hátha hasznos: http://www.dokimami.hu/2009/11/19/csecs ... -gondolat/
furi hogy Balu épp a répalét komálja. :lol:

férjek, jajj ne értsetek félre, rengeteget segít a férjem hálistennek, csak érződik hogy ő az apuka, én vagyok az anyuka... persze néha ő aggódja túl a dolgokat amiket én észre sem veszek... :) de megértem őt, ő dolgozik is, persze, természetes, hogy nem tud velem megküzdeni a mindennapokkal. :) csak igazság szerint a fene sem gondolta, hogy ez ilyen kemény... :( ha Peti épp nem bolond, szeretnénk mi is 2. gyerkőcöt, férjem szerint ez csak rajtam múlik, mert azért rajtam van nagyobb stressz a babázást illetően... ha én nem akarok, megérti, de ha akarok, jöhet a kistesó.

kovmarti, jó, hogy jöttél. :) én - meg sztem sokan még - szopi közben szoktunk irkálni, persze ha nem laptopotok van, ez eléggé megoldhatatlan... :? ha lehet laptopot kérj a pénzügyminisztertől. :) :) örülünk, hogy Nóri jól van!!! jó nagy baba! mikor is született pontosan? hányadikán?

kriszta, darabosat nyelni :lol: hehehe... hát igen, mutogatni, felvágni már én is szeretnék Petivel, nem csak a férjek... :lol: de egyelőre ha sétálunk vagy alszik vagy üvölt. :lol:

hibernia
 
 
 


amúgy mi azt beszéltük, hogy az első 2 hónap sokkal hamarab eltelt, mint ez a 3... még mindig nem vagyunk 3 hónaposak. :shock: hihetetlen.

ja képzeljétek, mióta itt vagyunk, most kapcsoltam be a tv-t először. :lol: most jutott eszembe, hogy szopi közben tv-zhetnék is. :D

hibernia
 
 
 


na még egy, tegnap olvastam, hogy a takarítás a csecsemő alvásideje alatt "nagyfokú tiszteletlenség", mert hogy szegény úgy nem tud pihenni... :D hát nem tudom, néha tényleg szar ez a net, hát mit képzel a cikk írója, hogy majd etetés alatt törlünk port vagy mi?? vagy játszani nem játszunk velük???

hibernia
 
 
 


Sziasztok!


Csöpplány, nagyon édes Balu. Ilyen kiságyban megfordulós nekünk is készült a héten, megfejelve annyival, hogy háton feküdt, holott hason tettem le.
Hibernia, anyós nem semmi. De második gyereknél már szerintem jobb lesz a helyzet. Nálunk legalábbis így van. Ádi már nem érdekli annyira.
Ja, üvöltést Nekünk is mondta a szomszéd, aki ráadásul elég távol van már tőlünk, de nem rosszindulatból, ugyanis az ő második unokája is ilyen volt, és még ő nyugtatgatta a menyét, hogy el fog ez múlni. Nálunk már valamelyest jobb a helyzet. Talán a 3 hónap miatt? Na majd meglátjuk. De mondjuk az biztos, hogy az egész utca hallgatja.
Nagyon fáj az orrom tegnap óta. Vajon mi lehet?
Szerintem az Apák miatt ne aggódjatok. A férjem a mai napig nem bírja, ha a nagyobb vonyít, a kicsi ordít. Egyszerűen nem tudja kezelni ezt a helyzetet. Ettől függetlenül imádja őket. Szerintem a pasik többsége ilyen.
Zsu, nálunk 19 és fél hónap a különbség a kettő között, ráadásul mindkettő császáros. Nem hiszem, hogy gond lenne. Nekem mindkettő után két hétig fájt, viszont minden rendben van. Nem hiszem, hogy 4-5 hónappal később jobb lett volna.
kriszta15
 
 


kriszta, nálunk apa Peti egy hetes korában egy peluscserénél mondta, hogy ő ezt nem tudja elviselni... :lol: akkor még én sem bírtam, most nem zavar, ha sír. :shock: na jó, zavar, de nem úgy, mint rég. :)

2. gyereknél javul? Peti a 4. unoka... a szüleimnek az első mégsem ilyenek... :?

ez a forgolódás hátról hasra vicci lehet.

pont ma csináltam én is forgolódós képet, küldöm majd gmailre. :)

hibernia
 
 
 


Sziasztok!

Ma voltunk reggel oltáson. Kettőt is kapott szerencsétlen, mindkét combjába egyet-egyet. Jó nagy ordítás volt, aztán hamar meg is nyugodott. De így a mai napra annyi a gyógytornának :( Pedig a nőci, akihez járunk csak csütörtökönként van, na de csak nem lesz gond, ha egy alkalom kimarad.
Gréti 56 cm és 4400gramm (bár ez pont kaja utáni mérés). Gyerekorvosnak panaszkodtam a hasfájásról megint, javasolta a szélcsövet. Már amúgy is ki akartam próbálni, bár elég rémisztően hangzik, de ha használ, akkor jöhet. Holnap be is szerzem a patikában. Más ötlete neki sem volt, csak a szokásos "Majdcsak kinövi..." (persze nem ő hallgatja a keserves ordítást nap mint nap) Ettől a mondattól amúgy kezdek falra mászni. Mindenki, aki tudja, hogy Gréti hasfájós és sokat sír, az ezt mondogatja....őrületbe kergetnek. Na de persze, nem ők tehetnek erről, csak a türelmem se végtelen...

Mayday, jó hogy itt vagy újra! Ezen a második gyerekes dumán nagyon jót röhögtem. De kb. én is hasonlóképpen lennék most vele. Pedig mi szeretnénk másodikat, és hamarosan, de azért én ezt még szerintem átgondolom :D
Hibernia, anyósodhoz kitartást kívánok. Nem is tudok szép szavakat írni ehhez a tettéhez. Én is totál kiakadtam volna a helyedben. Csodálom, hogy nem mondtad meg neki, hogy inkább maradjon otthon a fenekén... de hátha szar idő lesz pont 31-én és nem tud felszállni a gép :twisted: Mondjuk akkor meg várhatjátok a reptéren pont szilveszter estéjén :evil:

Remélem Gréti nem fog belázasodni az oltásoktól. Most egész jól viseli még, épp alszik. Azt olvastam, hogy aluszékonyabbak lehetnek tőle. De végül is úgy emlékszem, hogy itt senki sem írta, hogy belázasodott volna a csöppség.

KépKép

KépKép
nadina01
 
 


Hibernia, nem lehet hogy Peti is így sír sétáltatáskor?
http://www.gyermekbetegsegek.hu/pneumoc ... oltas.aspx
Mármint a cikkben van ez a vigasztalhatatlan sírás, ami aztán elmúlik magától.
Erre a cikkre most bukkantam rá, mert épp az oltás utáni mellékhatásokat böngészem.

KépKép

KépKép
nadina01
 
 


Na újra itt!

Megtörtént az eladás,hálistennek,egy gonddal kevesebb.Vagy több?Ugyanis most nincs asztalunk :lol: Nem baj,erkélyről behoztam a kis üvegasztalkánkat,ideiglenesen jó lesz az is :lol: Fene se gondolta volna hogy 2 nap alatt elviszik.

Mayday:Balu 12 hetes volt amikor kapta először a répalevet.Rá egy hétre kapta az őszit,azt csak 4 napig adtam neki,mert nem jött be neki,aztán most 3 napja kapja az almát,ez úgy néz ki ízlik neki.Egyedül az almát próbáltam pürében adni neki,védőnő mondta hogy 3 hónapostól lehet már pürésítve adni,gondoltam kipróbálom.
Nekem azt mondta a doki,a koraszülött orvos,és a védőnő is,hogy 2 hóstól lehet levet kostóltatni,3 hóstól pürét,és 4 hóstól főzeléket.Na most sokan szörnyet halnának ha ezt megtudnák hogy Balu már ilyeneket eszik.Mondjuk ha nem mondták volna,akkor én se kezdtem volna el,de a tápit nem szivlelem.

Kovmarti:de jó hogy jöttél,hiányoztál már ám!A jó kis lekakilós történetek! :lol: Most nincs valami hasonló történeted?Úgy bírtam,mindig felvidított :lol: :lol: Örülök hogy jól vagytok!Gyere gyakrabban aztán minden apró-cseprő dolgot tesék leírni ám.Tudod milyen kiváncsi fáncsi ez a banda :lol:

Egyébként nálunk is nehezen telt a 2 hónap,alig vártam hogy betöltse a 3-at,viszont visszanézve az van,hogy úúúúriistten már 3 hónapos elmúlt :lol:

Tükörnézegetés:nálunk még nem nagyon jön be,utálja ha mutogatok neki dolgokat,plüssöket.Jobban komálja ha ő fedezheti fel.Szóval tele van a kiságya,a rácsvédő is tök mintás,van körbe forgója,játszóíve,aztán tök jól elvan magának.Akkor nyüszizik amikor unja az állandóságot,akkor megyünk két kört,esetleg cserélek állatokat a játszóíven aztán megint elvan magának.Ez így végülis jó nekem,tudok tőle takarítani.
Egyébként én ezt nem szoktam érteni,amikor mondják hogy miért nem alszom amikor Balu is,hát mert takarítok,főzök,teszem a dolgomat amit egyébként nem mindig tudok,na meg netezek,kikapcsolódom.Meg hát mire elaludnék ő tuti kel,mert ugye már ő is csak fél órákat alszik.
Apropó alvás:ma egy kis álumszuszék a lelkem.Ezeket aludta ma:21:45-04:30,06:00-08:40,09:45-10:15,11:45-12:40, és most megint alszik 14:45-től.Enni eddig 350et evett meg egy kis almapürét.Lehet hogy az idő nyomná?

Nálunk nincs elkényeztetve Balu,mondjuk nem is hagyom,és ha nagyobb lesz se fogom.

Megyek babaruhát hajtogatni.éljen :lol:

KépKép
Kép
csöpplány
 
 


nadina, nálunk hőemelkedés volt, 37.9 körül mind2x. adtunk neki kúpot, estére elmúlt, lehet magától is elmúlt volna. :)
ez a majd kinövi tényleg elég gáz.
képzeljétek elfogyott a gripe water-ünk, itt meg nem kapható, csak angliában, tegnap rendeltünk netről. :shock: remélem hamar ideér, bár ma még nem adtam... :)
nadina nálatok szorulás nincs? milyen gyakran van kaksi? nálunk 1 hét kb, lehet ez is fokozza a problémát... :?

a szélcső nálunk kakitermelésre használatos, ha üvölt és nem jönnek a szelek könnyen mi nem mertük még használni, mert akkor ugye össze-vissza mocorog. :(

hibernia
 
 
 


Nadi:minekünk volt hőemelkedés,38,5 volt popóban,ugye ebből le kell vonni felet.Ekkor kapott egy fél kúpot és lement neki,de amíg magasabb volt elég nyűgi volt szegényem és bárgyú,anya ölében vigasztalódott meg.Aznap inkább anyunál aludtam Baluval,mert egyedül lettem volna itthon.Egyébként mi se rögtön utána lázasodtunk be,hanem estefelé,asszem 5-6 körül.Ha esetleg nagyon sírna,nézd meg hogy ha kinyújtva tartod a lábát akkor is sír-e.Mert izomba kapják ugye a szurit és utána fájhat neki,ha emeli a lábát.Balunál ez volt,egy vékony sállal össze is kötöttük a kis lábát estére hogy ne tudja emelni és ne fájjon neki.
Remélem azért álatok nem lesz majd ilyenre szükség.

KépKép
Kép
csöpplány
 
 


Szélcsövünk nekünk is volt,de nem igazán vált be pukinál.Ha csikar neki puki miatt akkor szoptatós-tartásba teszem és ütögetem a popsiját,persze finoman,és ez valahogy megnyugtatja és szépen jönnek is a pukik.
Kakiknál nálunk a lázmérő használt,a szélcső semmit se.Most már ott tartunk hogy 2 naponta van kakija,és nem görcsöl rajta.De van mikor naponta is tud alkotni.
Olvastam hogy 3 hónapos korára elég érett már a bélrendsszere és több midnent meg tud emészteni,és több minden fel tud szívódni,ezért nem meglepő ha ritkább lesz a kaki.Remélem ettől ritkább azért nem lesz :lol:

KépKép
Kép
csöpplány
 
 


Kriszta, akkor nincs túl sok idő a két gyerkőc között. De legalább már látom, hogy működik így. Köszi a bíztatást. Mondjuk szerintem én nem lennék ilyen ügyes. Egyel is alig bírok :lol:
A fotók nagyon cukik a fiúkról!

Mucus, Ti is ma voltatok oltatni? Hogy viselte? Nálatok is két oltást kapott?
Csöpplány, Balu nagyon aranyos a fotókon, tényleg hogy nézi a napocskát. Az ágyban meg hogy megfordult... :shock:
Kovmarti, jó hogy jelentkeztél! Aztán várjuk a fotókat Nóriról.

Nem is tudom miket akartam még írni, tuti kihagytam sok mindenkit :oops:
Megnézem a gmailt és megpróbálok fotókat feltenni, aztán még benézek, ha Gréti is úgy akarja :roll:

KépKép

KépKép
nadina01
 
 


Egymás hegyén hátán vannak a hozzászólások,ezt már szeretem!! :lol: Mire írok tuti írtak vagy hatan :lol:

Orsi vajon túlélte a nagy vendégsereget?? :lol:

KépKép
Kép
csöpplány
 
 


Köszi a tanácsokat! Közben írtam és nem láttam a hsz-eket. Szóval igen, remélem nem lesz lázas, mert attól kicsit pánikolok (én kicsinek állandóan belázasodtam, lázgörcsöt kaptam, stb..) De csak nem örököl minden rosszat ez a gyermek :D

akkor ezek szerint a szélcsőbe se bízzak annyira... :( azért kipróbáljuk hátha. Azt vettem észre, hogy igazából akkor ordít mikor már jönnek a szelek, vagy kaki. Most ez akkor vagy fáj neki, vagy közben csikarja a beleit, nem tudom. Ja meg akkor bugyborog a gyomra is, meg az egész hasa tök kemény és feszíti ki magát, és ordít...
Kaki nálunk minden pelenkában van :shock: . Mondtam is a dokinak, azt mondta ilyen is lehet. De komolyan mindegyikben. Van, hogy csak épp egy kis csíknyi, de van, hogy totál tele. Sokszor nem is tudom elképzelni, hogy miből tud ennyi kakit termelni? Ki érti ezt?

KépKép

KépKép
nadina01
 
 


Grétinek boldog 2 hósat! :wink:

KépKép
Kép
csöpplány
 
 


nagyon édes Gréti!!! :D :D

Én meg húúú de ráérek,még mindig alszik Balu :shock: Már megint több mint egy órája alszik :shock:

KépKép
Kép
csöpplány
 
 


Csöpplány, köszi a hófordulós köszöntést :D Jó gyorsan telik az idő...mintha még csak tegnap szültem volna :-)
Örülj neki, hogy Balu így alszik! Lehet ám, hogy az idő is betett nekik ma, Gréti is alszik :shock: Nálunk egyik percben tűz a nap, aztán meg beborul és olyan, mintha mindjárt szakadni készülne az eső...a páratartalom meg megint 70% :evil: tuti nagy vihar közeleg.
Na megyek eszem valamit. Anyós még mindig nem ért ide...még jó, hogy nem visszük ma tornára Grétit, mert akkor jól el is késtünk volna miatta....

KépKép

KépKép
nadina01
 
 


én is gondoltam orsira. :D

nadina, gyönyörű Gréti! Ez a száááááj, nagyon szép!

hibernia
 
 
 


na, nálunk meg játszózás VOLT.
most kajcsi újra, nem szabadultok tőlem. :lol:

hibernia
 
 
 


jajj,azt el is felejtettem írni,hogy Balu tegnap úgy megfejelt hogy vérzett az ínyem.A karomba volt ,a vállamon,és apa dumált vele.Ő meg röhögcsélt és mint a nagyok szégyenlősen belém akart bújni,én meg pont felé néztem és a nagy hévben sikerült lefejelnie.Szegénykém is nyöszögött kicsit,gondolom azért neki is fájt,pont a fogamat fejelte meg.
Szegénynek látszik a buksiján egy kis piros folt,nekem is hamar elállt a vérzés de azért kellemetlen volt :?

Végre nem pang a topik,ezt nevezem :P :P :D

Balu most kelt fel,már kajált is,bevert 130at :shock: Szerintem nálunk most volt egy fejlődési ugrás,mert Balu többet eszik,most már a 115-130 lecsúszik neki.Eddig csak 100at bírt megenni.
Most a pihiszékben van,és elbűvölte a keze :lol: Nemsokára pancsi,hagyom ülepedni szegényemet fél órát,nehogy visszajöjjön majd a kaja a masszázsnál.

KépKép
Kép
csöpplány
 
 


most nézem,Balu is ma 14 hetes.Rohan az idő :?

KépKép
Kép
csöpplány
 
 


Hú, jól lemaradtam. Tegnap Pesten voltunk. Megnéztük azt a Háda turit is, de most nem volt hordozó. Szoptattam a kocsiban, aztán ÚJBC-ztünk. :) Vettem tök édes textil pelust Samunak a Kik-ben. Nadi, ti nem arrafelé laktok valahol?
Gréti nagyon szép!!! Remélem, nem lázasodik be! Samunak is hőemelkedése volt csak, de én adtam neki fél kúpot, mert nagyon sírt, és sokkal melegebbnek éreztem a halántékát a mért hőnél. :? Amúgy van, aki oltás után kapásból betolja a kúpot. :)

Visszatérve a tegnapra... Vonattal voltunk, reggel fél 8-assal indultunk. (Már a 7 órásihoz puccba vágtuk magunkat, de a f@szom neveletlen kutyánk miatt lekéstük.) Haza pedig este 8-kor értünk. Samu úgy elfáradt, hogy már 10-kor elaludt (kb éjfélig szoktunk küzdeni vele), ma meg délig aludtunk!!! Közben persze szopizott 3-kor, 6-kor és 9-kor, de így is kb 9 órát tudtam aludni összesen. Jó volt nagyon. De még most is olyan kómás vagyok, mintha az előbb keltem volna fel.

Mayday visszapattanásán én is röhögtem. :lol: Mi mindig használunk gumit. Amúgy én is 2-3 évet szeretnék várni a kistesóval. (Ez a kormánytól is függ, mert a bölcsit kihagynám Samu életéből...) De a férjem egyelőre még nem akar beszélni róla. :) Kicsit kivan, hogy állandóan fáradt. :) Amióta Bicskén lakunk, mindig aludt egyet 8-tól 10-ig este (bealudt a tv előtt), de most esélye sincs egy ilyen bónuszpihenésre. :D Örülök, hogy írtatok tapasztalatokat, mert már megijedtem, hogy csak Barnus ilyen. Délutánonként megváltásként várom a 6 órát, még ha akkor még nem is adom át a babát, legalább nem vagyok egyedül. Aztán este szopi után mindig passzolom a büfiztetést, amiben apa sokkal jobb, mint én. Furcsa módon nála sokszor taccs is követi... :lol: :lol: De ahogy végzett a dolgával, és én kimentem a szobából, beteszi a pihiszékbe. :twisted: Úgy fel tud húzni vele! Tudom, hogy nagyon várja, hogy együtt barkácsoljanak, kertészkedjenek,... Már a terhesség alatt is ezt tervezgette. :) Biztos jókat fognak játszani együtt. Igazából nagyon sokat segít, többet, mint egy átlag pasi, ezt meg is mondtam neki, de ha sír a baba, nem tud mit kezdeni vele, és direkt odaáll mellém, és kérdezgeti (amit ugye vegyek célzásnak), hogy nem-e éhes. Ettől is falnak tudnék menni. Meg amikor cüccög, ha sír Samu. Egyszerűen nem tudja megérteni, hogy ha valami baja van, így jelzi. És az nem mindig az éhség... :? Na persze az is hozzátartozik, hogy az apukák akkor jönnek haza, amikor már tök nyűgösek estére a babák. Hétvégén délelőtt meg jön a meglepi, hogy jééé, ilyet is tud? Beszélget a játékokkal, mosolyog,... :D

Zsu, nekünk is mondta már szomszéd, hogy hallotta sírni. Engem enélkül is tökre feszélyez a dolog. Mindig megkérem Barnust, hogy csukja be az ablakot, az egész utca tőlünk zeng.

Nálunk amúgy olyan feltúrázós sírás esténként van, amikor kezd éhes lenni (bár még csak másfél-két órája evett), és akkor még jön a masszázs, a fürdés, az öltözés... Néha még a nyálát is félrenyli. :) És úgy ökölbe szorítja a kezét, hogy belilul! :D De akkor is ezt csinálja néha, ha előtte evett, mert erről a szertartásról már beugrik neki, hogy kaja jön utána, és akkor éhesnek KELL lennie. :) Máskor meg akkor sem csinálja, ha igazoltan éhes. :) A masszázs és a fürdés alatt megnyugszik, de ahogy vízszintbe kerül a pelenkázón, rázendít. Fürdés után apa szokta öltöztetni, amíg én előkészülök a szoptatáshoz, de mostanában már csak a rugi pattentolását hagyom rá, mert szegénykém olyan lassú... :) Persze ezt nem mondom meg neki, úgy csinálok, mintha csak segíteni szeretnék ezzel. :D Genyó vagyok? Szegény Samu olyan türelmetlen már ilyenkor! :)

Hibernia, én is sírnék dühömben! Hihetetlen ez a nőci! Alapból utálom, ha kész tények elé állítanak, de ilyet...?!? Még te lennél a szenyó, ha azt mondanád, hogy váltsa szépen vissza a jegyét...

Anita, ha nem éreznénk úgy, hogy közénk tartozol, nem hiányoltunk volna. Jó, hogy újra itt vagy! :) Szegény Vince, hogy elhúzódott ez a sárgaság! Szerintem a második babánál már én is megpróbálom cumi nélkül. Valahogy így elsőre nem bíztam eléggé magamban. Meg bevallom, az elején nagyon kényelmes volt, hogy lefejtem egy adagot, és Barnus odaadta neki este.

Balu nagyon cukker, ahogy mosolyog a napocskára. :)

Mit is akartam még?! :oops:
Ja, tök ciki, én azt hittem, egy Kriszta van. Ne haragudjatok lányok! :oops:

Ja, igen... Ez a kamuzás dolog a fórumon. Hát valószínűleg ha kamuznánk, akkor mindenki csak fényezné a gyerekét, a férjét, az életét,... De azért itt elég kényes témák is felmerültek, amikkel nem égetnénk magunkat, ha nem várnánk tanácsot vagy egy kis vigasztalást egymástól... :) Mondjuk én sem találnám ki magamnak a cicifájást azért, hogy legyen mit írnom. :? :D

KépKép

KépKép
barbazso
 
 


Tényleg nagyon rohan az idő! Mindenkinek boldog fordulót! :) Kendrának meg névnapja volt. Láttátok az új képeket a wiwen?

Kovmarti! Drukkolunk a saját géphez! :wink: Addig is gyere, amikor csak tudsz! És küldj képeket Nóriról! Ne felejtsd ki a kakisat se! :)

A fényképek...
Vince és Kende nagyon helyesek! Vincéről nagyon cuki a mosolygós, és tök szép a kendő mögött "bújkálós".
Peti hogy bedugta a lábait a rácsok közé! Nagyon menő! :D Durva, hogy elforognak! Samunak esélye sincs, úgy beékelem egy takaró és a bárányka közé. :)

Ja, a ma reggeli (déli) ébredés... Én arra keltem, hogy dumál. Odanéztem, és mosolyogva gügyögött zebra nénire, aki belóg a feje fölé. (Azért tettem oda, mert fekete-fehér, és anyu mondta, hogy olyat kell valami miatt nézniük.)

KépKép

KépKép
barbazso
 
 


Sziasztok!
Vagyok én is, csak folyton csavargunk! Nincs olyan jó idő, és rossz sincs, de viszont Kendra igényli, hogy a levegőn legyen! Most itt a hálóban alszanak a nagy ágyon Apával! Annyira édesek! :D Órákig el tudnám nézni őket! :D Amúgy jól vagyunk! Semmi változás! Még mindig átalusszuk az éjszakát, és jó sokat eszünk!

Nadina!
Nekem a szurik után javasolta a doktornő, hogy egy fél kupot adjak neki, ha hazaértünk, és a másik felét pedig lefekvés előtt! A lábacskáit meg borogassam be! Nem is volt lázas, és a szuri helye sem látszott meg! :D Bódog 2 hóóst Nektek! :D Egyébként nagyon-nagyon édes csajszi Gréti! :D

Zsófesz!
Ha nem siettek, lecsapják Samu kezéről Kendrát! :D:D:D :lol: :lol: :lol: :lol: Hogy vagytok mostanság? Merre csaviztok, hogy nem jössz? Pedig mostanában fellendült a topik rendesen! :D

Hibernia!
Jelentem ITT! Köszi a hiányolást! Hogy vagytok a nagy messzeségben? Anyós meg...... hát nem tudom én hogyan reagáltam volna le ezt a helyzetet! De nyugi, most már azt hiszem nem nagyon tehetsz semmit! Vagy igen?

Csöpplány!
Nálunk Kendra rendszeresen az ágyban keresztbe kel fel! Annyira édes! Ahogyan mozgatja a lábát a felette lévő pörgő forgó izék mozognak és mosolyog rájuk, és dumál nekik! Hát nálunk ez a reggeli "kelés"! Mondjuk olyan is van, hogy alig tudom megvigasztalni! Nagyon aranyos Balu a képeken!

Kriszta!
Boldog Névnapot Kívánok Neked! :D
Ja! És gyere gyakrabban! Te is a csapathoz tartozol! :D

Mayday!
Örülök, hogy újra köztünk! :D Ezek szerint már nem kell kölcsön telóról nyomni! Van saját! Szuper! Kiderült, hogy végül mi volt a baja a gépnek? Vagy csak bemondta az unalmast? :D

Majd jövök még! :D

Kép

KépKép
ercsikati
 
 


Szuper!
Mire írtam, addigra új oldal kerekedett! De jó! Nagyon aktívak vagyunk! :D:D Most megint olvashatok vissza 1000-rel! :D

Kép

KépKép
ercsikati
 
 


JA! Eszembe jutott, hogy mit akartam még! :D
A találkozó akkor mikor is lesz? És hol????

Kép

KépKép
ercsikati
 
 


Erről jut eszembe... A napirend. Majd pont fel fogok kelni minden reggel 7-kor vagy 8-kor, ha Samu alszik azért, hogy felkeltsem, és legyen fix napirendje. :? :D Anyu is szokta néha mondani, hogy kéne, de közben azt is mondja, hogy aludjak, amikor ő is alszik. Akkor most melyiket? :D Már előre rettegek, mit fogok válaszolni, ha a 3 hós jelenésünkön rákérdeznek. :) Az igazat megvallva 9 körül szoktunk kelni. Néha ég a fejem, hogy csak akkor húzom fel a redőnyt. Itt vidéken mindent kifigyelnek a szomszédok. :D

KépKép

KépKép
barbazso
 
 


Próbálta már valamelyikőtök ezt az etető pózt? :D :D :D
http://www.petslove.hu/images/news/tiger_cumi.jpg

Ercsi, akkor te is úgy jártál, mint én. Mire megírtam a nem rövid hozzászólásomat, ugrottunk egy oldalt. :)

KépKép

KépKép
barbazso
 
 


Na hali!

Megtörtént a fürdés,masszázs.Most a pihiszékben lebzsel :lol: Persze nem bírtam ki hogy ne hülyélkedjek a frizurájával :D Kép

Teszek én is képet gmail-re!Tegnap játszóztunk a szőnyegen,iszonyat sok nevetéssel övezve :D

Barba:hát jó nagy kiruccanást csináltatok tegnap!Látszik is hogy kimerült Samu,délig aludtatok??? :lol: :lol:

Ercsi: a tali elvileg aug 29.-én lenne ha jól tudom,helyszínt nem beszéltünk,de az a hely jó amit belinkelt asszem Barba talán.A lágymányosi hídnál.Viszont nem tudom hogy ott tudnának-e szoptatni.

Barba:jó a kép! :lol:

Nem fogjátok elhinni de Balu már megint alszik.Most aludt be 10 perce.Kb.Mikor elkezdtem írni még ébren volt,gyanus lett a csend,hátra néztem és most szunyál...ááááááá....Ha nem alszik az a baj,ha sokat alszik az a baj.Ejj de elégedetlen vagyok :lol: :lol:

KépKép
Kép
csöpplány
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?