Új privát üzeneted érkezett!

Jó éjt mindenkinek!
Megyek fejni,mire végzek itthon is lesz apa aztán én fekszek. :D

KépKép
Kép
mucus75
 
 


Mucus:én is jana-t adtam neki,meg most is van,de abból 1 liter 135 ft volt akciósan,ez meg a 1.5 liter 95 ft,azért nem mindegy.Mert Balu a kaján kivül is iszik vizet,meg a teáját is ebből csinálom és így 1 liter el is megy egy nap.Nem vagyok túl anyagias,de szerintem semmi különbség nincs a két víz között,csak árban.A megspórolt pénzből inkább veszek Balunak valamit :D

KépKép
Kép
csöpplány
 
 


Hali,

A havi vérzésről jut eszembe, lassan kéne mennem ellenőrzésre a kórházba. Remélem addig nem jön meg a havim. :roll: Ti már voltatok a 6 hetes kontrollon a dokinál? Miből áll a vizsgálat, csak felkukkant és ennyi? :)

Hangos levegővétel - Krisz, amikor alszik, akkor horkolásszerű hangot ad ki. Ez azt jelenti, hogy orrtengelyferdűlése van? :shock:

Kriszt 3,1 kg-val hoztuk haza és most már 4,8 kg!! Már csak a 60-tól felfelé méretezett rucik jönnek rá. Még jó, hogy nem vásároltunk szülés előtt túl sok babaruhát. :roll:

KépKép
charlott
 
 

 
 

SZIASZTOK!!

Jó reggelt mindenkinek!!

Raktam fel képeket g-mail-ra.


Ma megyünk védőnőhöz,utána jövök és mesélek.

Kép

KépKép
torpilla
 
 


Sziasztok!
Látom az éjszakás műszak nem volt túl aktív! Mármint ahhoz képest, hogy milyenek szoktatok lenni! :D:D:D
Nálunk Kendra egy kis pólóban és egy pelusban alszik, ja és az elmaradhatatlan zokni, mert ugye mindig hideg a lába szegénykémnek. Ezt tőlem örökölte! :( A hasát betakarom textil pelenkával, mert az amúgy is be van takarva. Szerintem felesleges ráadni egy halom ruhát, hiszen így is - hogy nyitva az ablak - 27 fok van a szobában! Tegnap amikor vittük az UH-ra akkor adtam rá egy hosszú ujjú bady-t meg kis nadrágot, de mire hazaértünk dög meleg lett! Egyébként az UH-n nem volt semmi! :D Minden tökéletes! Bár a doktor néni és az asszisztens csajszi kb. 5 percig azzal voltak elfoglalva, hogy milyen szép neve van, és hogy honnét szedtük, a következő 5 perc pedig arról szólt, hogy milyen szép formás, és hogy biztos császáros kisbaba! :D Mondtam igen, de közben már arra gondoltam, hogy jó lenne elkezdeni a vizsgálatot! :D:D

Vérzés: Én a császár után 3 hétig véreztem, de megmondom őszintén, annyira megszoktam ezt a vérzés nélküli időszakot, hogy még egy darabig élvezni szeretném! :D Azt hiszem nem túl nagy kérés! :D:D:D Jövő héten megyek én is dokihoz, mert a héten kellett volna, de hát szabadságon van, és így a jövő hét maradt!

Szöszök nálunk is vannak, a lábán, de leginkább a zoknitól! :D Nagyon ritkán nem adok rá, mert szegénynek mindig hideg a lába! Ebben sajnos rám ütött! Nekem hideg a lábam és a fenekem, teljesen mindegy, hogy milyen az idő kint! :(:(:)

Csöpplány!
A vízzel kapcsolatban igazad van! Én mondjuk itthon forralom fel a vizet lehűtöm, és azt adom Kendrának! De mondjuk én csak akkor amikor azok a bazi melegek voltak, mert ugye elvileg az anyatejes babáknak nem kell adni sem teát, sem vizet! Azért nálunk mindig van, hátha kell! :D:D

Charlott!
A ruhákkal én is így vagyok, csak nálunk nem 60-tól felfelé, hanem a 0-0-ás ruhák most jók rá! Vettünk 0-3 hóig is, de úgy nézem, ha így fejlődik a Drágánk akkor szerintem 1 hónap, vagy annyi sem, azok is jók lesznek rá. Ezért most minden ami újszülött és 0-0 -s ráadom, hogy nehogy az legyen, hogy egyszer sem volt rajta! :D

Most megyek, lehet lesétálunk ma anyukámhoz, mert nincs túl meleg, majd még meglátom! De este jövök! Remélem addigra jó sokat írtok! :D

Kép

KépKép
ercsikati
 
 


Mucus75!
Hol vetted a Motherlove-ot? Gyógyszertárban kapható? Naponta hányat veszel be belőle? Mennyibe kerül?
Kérlek, válaszolj, előre is köszi!

Kép
dixus80
 
 


Sziasztok!!!

Éjszakai műszakos létemre nem tudtam jönni,apa picit előbb jött haza. :D

Mi még semmilyen szűrésen nem voltunk. :? Csípőszűrés júli vége-aug eleje,még nem kértem időpontot.Majd ma.Oltásra mi 21-én megyünk,aztán más itt most nincs.

Kati,a feneked hideg??? :D Tudod mit mondanak a nagy öregek?Akinek hideg a teste,meleg a szerelme. :lol: Mondta ezt egy idősebb kollégám,mire egy másik rávágta,hogy akinek hideg a teste az már tepsibe van... :lol: :lol: :lol: Bocsi,akkor ott jó poén volt,no!!! :oops:

Ruhák:tök változó.A legtöbb 56-os lassan pici lesz,62-es jó,de van 1db 68as bodyja is.0-0 még jó rá,de már pár 0-3-as is.Szóval érdekes ez a számozás.

Éjszaka Bálint egy bodyban és zokniban alszik,be is takarom én,de utálja a takarót a Drágám és addig küzd,amíg le nem rúgja magáról. :roll: Én visszatakarom ugyan,de újra és újra lerúgja magáról.Csak meg ne fázzon. :roll:

Ti babótok kinyomja magát hason és tartja is valameddig?Bálint már igen,szegényem tök ki tud fáradni.

Kép

KépKép
mayday
 
 


Ja,meg még valami!!!Bálintomnak a körme alatt is koszos :shock: ,mintha egy tsz-ben melózna... :? Ez mitől van?Levágom neki,de 2 nap múlva megint. :oops: :roll:

Csöpplány,Ti már nem is próbálkoztok a szopival?Úgy értem,hogy csak úgy cicire tenni.(nem csesztetésből kérdezem,nehogy félreérts,csak érdekel,hogy Balu nem is kéri magát cicire?)

Én szívesen szerveznék magunknak egy balatoni talit,de gondolom ez kivitelezhetetlen.

Kép

KépKép
mayday
 
 


mayday nekünk is koszi a körme. gyászkeretes. :lol: amennyit "kúszik" mostanság, mindig azon röhögünk, hogy tuti éjjel kimászik és ás lenn az utcán... :shock: tartogatja a fejét nálunk is, de elfárad szóval egy percig pl sose tartja... az a legaranyosabb, mikor lefekszem, a hasamra teszem és így nagyon közelről látom a fejét ahogy igyekszik. :lol:

orvosnál én már voltam, volt egy kézi vizsgálat, aztán meg egy hüvelyi uh, hogy jó-e minden belül. megnézte a doki, van-e tüsző, érett-e stb

ruhák: hát asszem ruhákban mi vagyunk a legviccesebbek: a legtöbb 56-os ruci már kicsi hosszban, széltében okés, a 62-esek viszont, amik jók hosszban - széltében kicsik. :shock: mondom ezt úgy, hogy ilyen nagy a poci... :lol: szerintem Peti hosszban nő, a combja, karja pl még mindig elég ropesz, mókásan néz ki, nagy fej + has, vékony és hosszú végtagok, megzabálom puccosan (is).
amúgy most csak egy body van rajta, 25 fok van per pillanat itt benn.

orrszívás: mi nem tudjuk használni a pumpásat... :? vettünk orszi-porszit, de annyira még nem volt dugult (koppkopp) hogy kelljen.

dixus: karmalz "sört" próbáltál már?

ercsikati: a fenekem néha nekem is hideg. :lol: + a vesém... :D

charlott: ha csak éjjel szörcsög, horkol, az lehet fenn ragadt tejci is. :)

ja és most olvastam, hogy a tüsszögés, köhögés lehet az is, ha unja a foglalkoztatást. :shock: ez komoly.

hibernia
 
 
 


Hibernia: unalom - Krisz arcán rögtön látszik (fintorog), hogy elege van már abból a helyzetből, amiben éppen van. Egy dologgal max 10 percig tudja magát lekötni és ha már unja, hangos, rövid nyöszögésekkel jelzi, hogy lehet újabb dologgal előállni. :lol:

Mayday: köröm nálunk is piszkos, én is rácsodálkoztam, hogy miképpen lett "sáros" a körme alatt?! :shock:

Fürdetés mennyi ideig tart nálatok?? Imádja a pancsolást, lábával kilöki magát kád széléről és a fejével a túloldalt kopogtatja és vigyorog közben. :) De ennél is 5 perc múlva már nyűszít, hogy elég volt, de amikor a türölközőbe tesszük, akkor még jobban sír! Nem értem...tegyük vissza még pár percre?

Forralt vizet lehet adni a tejes babáknak is - doki néni javasolta, hogy a nagy melegben, ha cicit kér akkor először a vízzel kínáljuk, sokszor ez is elég. :-)

KépKép
charlott
 
 


Szép jó reggelt.

Én végigaludtam az éjszakát,apa nem :lol: Most ő kelt Baluhoz egész éjjel.Elaludt Balu 10kor,fél 11kor,aztán kelt 3kor,6kor,9kor.Apa örült neki :D

Mayday:hálózsákkal nem próbáltad még?Azt nem tudja lerugni magáról.Nekünk nagy bevált,mert Balu nem lerugja magáról hanem kibújik alóla.Nekünk van egy 56os hosszú ujjú,meg egy 62/68as rövidujjú hálózsák.
Balu már az elején sem szopizott igazán,de volt hogy csak a cici nyugtatta meg.de kb a 3 hét után egyre kevesebbet evett ciciből és aztán el is maradt szép lassan.Most már abszolut nem kell neki.Mondjuk én csak bimbóvédővel tudtam szoptatni,lehet azért se lett cicimániás.Azért kicsit hiányzik,mert szerettem szoptatni.de ez van :(
Balu is kinyomja magát és nagyon sokáig tartja úgy magát.És ha megfogom a kezét teljesen felhúzza magát.Nagyon szeretne már ülni,persze nem megy neki de folyton erőlködik rajta.

Doki:én még mindig nem voltam pedig Balu már 10 hetes.Meg én elkezdtem szedni a fogigátlót,amit előtte is szedtem.Szerintetek gáz ? :S

Fürdés nálunk nem több 3-4 percnél,de jól tűri most már.Az utána lévő masszázst is imádja.Charlott,nem lehet hogy fázik miután kiveszed és azért sír?

KépKép
Kép
csöpplány
 
 


Na most jól kiröhögtem magamszép jó reggelt 3/4 3kor :lol: Napot akartam írni :lol:

KépKép
Kép
csöpplány
 
 


csöpplány szerintem nem gáz a fogigátló, bár nem vagyok orvos... :) nekem ugye a fél-szoptatás miatt írt spec. gyógyszert.

Peti amúgy csomót mosolyog mostanság, olyan jó látni. Meg szegény szerintem beszélni próbál ezekkel a gááááóóóó, áááőőőőőő, heeee gügyögéssel... :lol:

hibernia
 
 
 


Csöpplány,én úgy tudom,hogy csak szoptatás miatt ír fel a doki speckó fogigátlót,de nem tuti.Te miért nem voltál még kontrollon?
Bimbóvédőt én az elejétől használok,hááát,lehet nem kellett volna,mert Bálint a szimpla cicivel nem tud mit kezdeni. :? Bár ha belegondolok az első időkben sem tudott.Ez van,így jár,aki nem kitartó. :roll:
Köszi a hálózsákos tippet!!! :D

Hibernia,már bálit is "beszél" ,hasonló hangokon,mint Peti.

Fürcsi már nálunk is nyugodt,utána sincs semmi baja,csak mikor elkezdem öltöztetni,ő neki áll visítani. :? Nem szereti a ruhát se.Ejj,milyen gyerek ez. :lol:

Kép

KépKép
mayday
 
 


Sziasztok!
Én is itt! A mai napunk nagyon-nagyon jó volt! Kendra evett 9-kor aztán elkészültünk, és lementünk anyukámhoz! :D Benedek már "várt" miket! Anyuval eljöttek elénk, és amikor meglátta a babakocsit és engem, már el is kezdett szaladni felénk, és amikor odaért, egyből meg kellett mutatni neki KisNinát! :D Annyira édes volt! :D Aztán 12 után evett, majd elindultunk haza 3 körül. Nagyon jó idő volt, és Kendra imád a levegőn aludni!

Mayday!
Már nálunk is nyugis a fürdetés, úgy vettem észre, hogy egyre jobban élvezi a dolgot! Eddig azt hittem azért, mert kaja után fürdettük, de ma és tegnap is kajcsi előtt volt a fürdés és nagyon nyugodt volt! Nálunk csak akkor van hiszti amikor kivesszük a kiskádból, fel a pelenkázóra na akkor üvöltés, aztán akkor nyugszik meg, amikor betakarom a törivel! Fázni nem hiszem hogy fázik, hiszen 27 fok van a szobában! :shock:
A tepsis dolgon jót röhögtem! Ez eszembe sem jutott! :D:D:D Ha tepsi, ha nem akkor is hideg! :D:):)

Csöpplány!
A fürdés nálunk is kb. 2-3 perc volt, amíg meg nem szokta a vizet! Mostanában pedig már 6-8 perceket is "pancsolunk"! :D Máris elkezdted a fogigátlót? A dokidat megkérdezted? Bár mondjuk te nem szoptatsz már ugye? Akkor nem hiszem, hogy gáz lehet! De azért említsd meg neki!

Majd jövök még! Csak gyertek Ti is, mert nem szeretnék magamban beszélgetni! :D

Kép

KépKép
ercsikati
 
 


Sziasztok!

Na kedden voltunk
hallás vizsgálaton azon csak úgy tudták megvizsgálni,hogy rá kellett rakni cicire közben,mert felébredt és sirt,amit pont nem kellett volna,de megcsinálták és jó lett az eredmény.

Ortopédián is voltunk a doki ott azt mondta tornáztatni kell a drágaságomat,hat hét múlva vissza kel menni kontrollra.

Kati gratula a picibaba.hu-n elért eredményhez!!!!

Vérzés:hát nálam szombat óta olyan,mintha megjött volna,olyan,mintha a 3-4. nap lenne és a hasam is görcsöl.

Fürdés:már kb 1 hete nem sirunk,vagy csak keveset,közben inkább bámészkodik.

Ma voltunk védőnőnél 4700 g és 58 cm,most már kis vasgyúrók vagyunk.

Azt mondta,hogy súlyilag is és hosszban is olyan,mintha már 2 hónapos lenne,de most nem mondta el,hogy sokat hizott :lol:

Az éjszakáink még mindig jól telnek(kopp-kopp) egyszer kel fel enni ,aztán alvás is van.

Én nem iszok már tejserkentő teát,bogyót se szedek,csak sokat iszok és eszek,és bőven van tejci(kopp-kopp)

Na most megyek
majd még jövök

Kép

KépKép
torpilla
 
 


Törpilla!
Szuper, hogy a hallásvizsgálaton minden rendben volt! De hát mi baj lehetett volna? :D Egyébként nektek miért kellett menni? Küldött valaki? Mármint a dokitok mondta, hogy menjetek? Márk tényleg már egy kis vasgyúró! :D De ez az anyatejtől van! :D Nekem is azt mondta a doki néni, hogy még a kisujjában is anyatej van! A legjobb tejserkentő a rántott leves, én ha lehetne minden nap enném, mert nagyon szeretem! Azért egy héten 2-3x azért eszem rántott levest, vagy tojás levest. A sok ivás - mármint ha nem alkohol! :P :P :lol: :lol: - az is nagyon sokat segíthet! :D

Kép

KépKép
ercsikati
 
 


Hát ha az éjszakás műszak ma nem jelentkezik, én megyek elteszem magam holnapra! Mindenkinek nyugodalmas jó éjszakát kívánok!
Holnap jövök!

Ja! És kezdjetek el gondolkodni a találkozó időpontjáról! Mivel két talit tervezünk, ezért úgy gondolom, hogy mindenkivel meg tudunk ismerkedni! :D Azért a két tali! Vagy akkor legyen egy, nyár végén vagy ősszel? Na ezen kell elgondolkodni! :D

Kép

KépKép
ercsikati
 
 


Én vagyok,kicsit megcsúsztam... :oops:

Kép

KépKép
mayday
 
 


Kati,milyen édes ez a Benedek!!!Ő Tesód egyik kisfia ugye?A másik meg Mikey.Jól mondom?(névmemóm elvileg nagyon jó :oops: )

Kép

KépKép
mayday
 
 


Sziasztok!
Itt az éjszakás műszak,a héten szerencsére utoljára. :lol:
Ma oltáson voltunk.Szegénykém mindkét combjába kapott.
5460g és 60cm. :D A dokinéni szerint három hónaposnak néz ki erre jól kinevette Koli. :lol:

Kinél,hogy alszik a kicsi?
Koli csak hason tud aludni,kivéve bkocsi.Én ezt nem is bánom mert így nyugodtabb vagyok,hogy egy kósza büfi tuti kijön pedig mindig büfiztetem.
Dominál átéltem egy hanyatfekvős álmában büfizős,fuldoklós esetet azóta félek. :?

Csöpplány!
Ma Én is vettem vizet,kipróbálom.Magunknak vettem egy Jana 5l-es pumpás kiszerelésűt,így legalább Domi is szeret vizet inni mert tudja pumpálni magának.

Charlott!
A fürdés nálunk pár perc(még sose mértem).Szeret fürödni Koli de mivel egy időben fürdik a nagyobbal így nem időzünk sokat a fürdőszobába.

Dixus!
Gyógyszertárba vettem a kapszulát de nem mindenhol lehet kapni.A cég honlapján írja a gyógyszertárak ill.boltok nevét,hogy hol lehet kapni a termékeiket.Én 120db-at vettem 10eft volt.Szerintem van javulás tőle ma is 3x 100fölött szoptattam ami eddig 1x volt egy nap.Tegnap 920at evett. :shock:

Én már voltam 6 hetes kontrollon.Kézi ill.uh vizsgálat volt a méh állapotát nézte.

Mayday!
Ez a Balaton Heves megyébe van?

KépKép
Kép
mucus75
 
 


Ercsikati!
Jó éjt!
Bárcsak már Én is mehetnék,most nagyon álmos vagyok. :(
Nekem a nyár végi,ősz elejei jobb lenne talinak de a többség dönt.Akkorra már a gyerkőcök is nagyobbak lennének.....

KépKép
Kép
mucus75
 
 


Musus hali!!!

Balaton az Balaton.Magyar tenger. :D

Gratu a szép méretekhez!!!Koli mennyivel is született?

Bálint is hason alszik,háton nem marad meg. :roll: Bár a dokinéni nekem aszonta,hogy az nem jó.Nektek nem szólt?

Kép

KépKép
mayday
 
 


Fiam szinte mindig 100 fölött eszik,kivéve este,akkor már nincs annyi. :cry: Bár ma volt,de szerintem csak azért,mert duán aludt egy nagyot,és nem volt éhes másfél óránként...

Kép

KépKép
mayday
 
 


Most nézem,Mucus helyett Musust írtam. :oops: Sorry,fáradt vagyok és alap.

Kép

KépKép
mayday
 
 


Mayday!
Semmi gond,Diát is írhatsz. :wink: A Balatonnál hol?Azt hittem ez a helység neve.
Nekem is mondta a védőnő,hogy hason nagyobb a csecsemőhalál kockázata stb...A dokinő meg azt mondta nyugottan feküdhet hason....van légzésfigyelő....igaz,hogy tuti bepánikolnék ha gond lenne.... :oops:

Az jó ha Neked mindig 100 fölött van tejcsid. :wink:

KépKép
Kép
mucus75
 
 


Akkor Dia?
Balaton mellet,Tapolca.

Férjed mit dolgozik,hogy ilyen későn ér haza?

Kép

KépKép
mayday
 
 


Lehet Dia is. :wink:
Kaszinóba technikus.A Tiéd?

KépKép
Kép
mucus75
 
 


Az tök jó...
Enyimé vendéglátózik.Te hogy bírod egyedül egész nap?Én néha nagyon sz@rul. :?

Kép

KépKép
mayday
 
 


hali

a dokinő minket megdicsért, hogy hason alszik peti, szóval no para. :)
jó éjt!!! :roll:

hibernia
 
 
 


Hibernia jó éjt és köcce!!! :D

Kép

KépKép
mayday
 
 


Hibernia!
Jó éjt!
Mayday!
Nem vészes mert déltől éjfélig dolgozik így még reggel itthon van.Ráadásul az egyik héten 5 napot a másik héten 2 napot dolgozik.Utóbbit nagyon szeretem. :D

KépKép
Kép
mucus75
 
 


Egyedül maradtam,pici vagyok és senki nem szeret... :oops: :lol:

Léptem én is,nyugodalmas,sírásmentes éccakát mindenkinek!!!

Kép

KépKép
mayday
 
 


A Te párod most megy?Azt hittem most jön.jó éjt,nekem még van 1 órám. :?

KépKép
Kép
mucus75
 
 


Szép jó reggelt mindenkinek !

Az éjszakánk nekünk viszonylag nyugis volt. 24- órakor 2:30-kor és 4:00-kor volt fent enni. Tegnap majdnem egész nap aludt a kis drágám. Csak tegnap este 19 körül kezdett el megint nyüszizni.

A fürcsit Szinti nagyon szereti, ebben rám hasonlít, mint egy kis vizi paci. és közben mosolyog. :D :D :D
Vettünk egy sárga kis kacsát a kádba neki, ugyan még nem értékeli, de nekem mint nagy gyereknek jó. :D :D :D :D
Csak felborul a hápi.

Hozzánk ma jön a védőnő, rá kérdezek az oltásokra, hogy akkor pontosan ( dátumra ) mikor is kell mennünk. És a szemészetre és a hallás vizsgálatra is rákérdezek. Ugyan nem látok a picurnál semmi elváltozást, de azért bizti nézzék meg.

Tali: nekem is a nyár vége ősz eleje lenne jó inkább.

Megyek megint nyüszi van

Később még felnézek
cyntia2009
 
 


Szép jó reggelt mindenkinek!!

Kati nekünk erre a két vizsgálatra kellett menni,ez kötelező a többi nem.
Én nem szeretem a rántott levest,pedig anya már mondta,hogy csinál nekem,de nem kell,én egyfolytában húslevest ennék,jobban mondva eszek,mert ezen a héten már másodjára csináltam
Viszon ittam sopronit tegnap,persze csak alkoholmenteset,de úgy megkivántam,hogy csak na,mint amikor még terhes voltam.

Ja azt nem is irtam,hogy szegénykémnek terpesztett pelenkázást kell csinálnom(egy textil pelus össze van hajtva és be van rakva a lába közé) :cry: na de nem baj,ha ez kell akkor nincs mese,igy nem lesz semmi baja azt mondta a doki.

Tegnap mikor jöttünk haza a védőnőtől és hoztam fel a gyerkőcöt a 4.-re mire felértem teljesen elázott a felsőm a tejtől.én még ilyet nem láttam,de nem is hittem volna hogy ennyire is folyhat.
Azt hiszem Barbazso irta hogy mikor gyerkőc sirást hall akkor folyik a tejci,nahát ez van nálam is mikor elkezd nagyon sirni Márk akkor már folyik is,de nem olyan vészesen
:lol: :roll:

Kép

KépKép
torpilla
 
 


Sziasztok!
Én is májusban szültem (május 18.) a harmadik fiamat és már régóta olvasgatlak titeket. Mindig szerettem volna írni de sosem volt rá időm... Most rávettem magam, hátha sikerül néha bejelentkeznem, ha csatlakozhatok hozzátok!?
A két nagy fiam 5 és fél (Ábel)és majdnem 4 (Botond)évesek a kicsi meg ugye mindjárt 2 hónapos lesz Ő Kristóf!

Olvastam hogy néhányotoknak megjött már, én nem tudom eldönteni hogy nálam mi a helyzet mert minimális vérzés van pár napja és kicsit érzem is a hasam, de ennél több nincsen, 6 hetes kontrolnál minden rendben volt, egy orvost megkérdeztem telefonon ő azt mondta korainak tartja még, szerinte menjek vissza!
A két nagynál nem volt ilyen, náluk 8-9 hónapig nem volt semmi!
Nektek mondtak valamit?
kriszta0612
 
 


Elküldtem gmail-ra a szüléstörténetet!!!

Kép

KépKép
torpilla
 
 


Sziasztok!
Látom amint kihúztam a lábam az éjszakás műszak bele kezdett! :D

Nekünk amikor voltunk UH-n, a doki néni azt mondta, hogy mivel Kendra utál hason aludni/feküdni, ezért napközben néha tegyem őt hasra és beszéljek hozzá, hol az egyik feléről, hol a másikról! Csak hogy jobban erősödjenek a nyaki izmok és a háta! Persze csinálom, de kb. 5 percig bírja az én lányom! Aztán sírás! Szegénykém úúútál hason aludni!

Kriszta!
Üdv. köztünk! Írhattál volna előbb is! Nem haraptuk volna le a fejedet, ahogyan most sem tesszük! Írj egy picit többet magatokról! Melyik kórházban szültél, milyen szülésed volt...stb?! Szóval mi mindenre kíváncsi csapat vagyunk! Remélem a többiek nem orrolnak meg ezért! :oops: :lol:

Törpilla!
Érdekes nekünk pont az UH-kat mondta a doki nő, hogy azok kötelezőek, vagyis kötelezően ajánlottak! :D Hát szerintem ez úgy van, hogy orvosa válogatja. A lényeg, hogy nálatok is minden rendben van! :D A g-mail-re majd felugratok és elolvasom a történetedet! :D:D:D Egyébként miért kell "terpesztett pelenkázást" csinálnotok?

Mucus!
A taliról egyenlőre még mindenki nagyokat hallgat! Hát nem tudom mi lesz belőle! Végre valakinek el kéne kezdenie rendesen szervezni, mert így tényleg, még Karácsonykor sem fogunk találkozni! :):(

Mayday!
Igen! Benedek a kisebbik, bár Kendrához képest ő is nagy! Most volt január 27-én 1 éves! Mikey pedig február 6-án 3. Nagyon szeretjük őket, és úgy látom, hogy ők pedig Kendrát szeretik nagyon! Benedek is amikor meglátja a babakocsit, egyből mutogat - mert ugye beszélni még nem tud - hogy meg akarja nézni Kendrát! Mikey, meg bontja szét a babakocsit, mert ő is akarja látni KisNinát! :D Annyira édesek! :D

Most megyek, teregetek, meg várom a postást, mert mára ígérték az ultrahangos szúnyogriasztót, amit Kendrának rendeltem a babakocsiba! :D Kíváncsi vagyok milyen lesz!

Jövök még! Pá-pá

Kép

KépKép
ercsikati
 
 


Kati azért kell a terpesztett pelenkázást csinálni,mert Márk kötöttebb csipő izülettel született és az ortopédián a doki azt mondta,hogy terpesz pelenkát nem ir rá,mert nem olyan vészes a helyzet,csak a sima pelus fölé kell egy textil pelust összehajtani és ráhúzni egy bugyit vagy két pelenka kell rá,de mi a textil pelust használjuk szerintem ez jobban kitámasztja a lábát.
Meg tornáztatni kell minden pelenkázásnál és sokat kell hason fektetni.

Kép

KépKép
torpilla
 
 


Kriszta üdv köztünk!
Ahogy már Kati is irta mesélj magatokról.

Kép

KépKép
torpilla
 
 


Törpilla!
Most már értem ezt a terpesztett pelenkázást! A torna is sokat segít ám! :D Én szinte az első perctől tornáztatom Kendrát! A tesóm mondta, és megfogadom a tanácsait! :D:D Tornázás közben szoktam mondókázni neki, és mostanában olyan jókat mosolyog rajta! :D
Amikor a doktornéni csinálta neki az uh-n rá is mosolygott, pedig ő nem is mondókázott! :D

Kép

KépKép
ercsikati
 
 


Még valami Törpilla!
Elolvastam a szüléstörténetet! Hát nálad sem volt egyszerű a dolog! :D És tényleg igazad van, hogy az ember mindent elfelejt egyik pillanatról a másikra, amikor meglátja az Ő Drágáját! :D Én is így voltam ezzel! Elfelejtettem minden "rosszat" amikor már a karjaimban volt!

Kép

KépKép
ercsikati
 
 


Halihó!

Mi még mindig jól,bár nem tudom mi van Baluval egy hete,olyan szinten anyás hogy az valami szörnyű.Napközben szinte csak rajtam tud aludni,csak nálam nyugszik szinte meg.Azt vettem észre hogy baromira fent akar lenni,de mégis nyüszög,bármit csinálok vele nem jó,hiába játszok vele.Ha befogom cicizős tartásba is kapálózik,kivéve ha letakarom egy textilpelenkával,akkor fél perc se és alszik.Nem tudom hogy mi miatt lehet ez.Éjszaka gyönyörűen alszik.22kor már húzza a lóbőrt,simán leteszem a kiságyba és alszik.Csak napközben csinálja ezt.Van valakinek valami ötlete?Ja és napközben nem tudom letenni hiába elalszik,mert alig pár perc és fel is kel és kezdjük előlről.Fent lenni nem bír,csak sírdogál.Lehet túl sok inger éri?Elég szines a szobánk,meg nagyon sok minden van itt.

Mayday:azért nem voltam,mert nem nagyon jutok el odáig,elég messze van az sztk,meg elég sok dolgom is van.Aztán mikor végre eljutottam 2 hete,akkor meg épp szabin volt
:evil: Pedig Balu már 10 hetes.Lehet 12 hetes kontroll lesz a 6 hetesből? :D

Ercsi:igen,elkezdtem,mert volt még egy levéllel itthon.Mivel nem szoptatok nem láttam akadályát hogy elkezdjem.Csak azért ijedtem meg,mert írtátok hogy néztek tüszőérést is,és nem tudom hogy a gyógyszer miatt nem-e fogja látni vagy mi :D :lol:

Kriszta:persze hogy jöhetsz,szivesen látunk mindenkit.Mesélj még magatokról,szülés,éjszakák meg ilyenek.

Szüléstörténetek:hát én mindenkire csa irigykedni tudok :cry: nem is irok mást,csak hogy olyan jó lehetett nektek a rossz dolgok ellenére is..... :cry: ..............

Mi hétfőn megyünk oltatni,apa nélkül,előre félek.Egész nap nem lesz,remélem Balu nem lázasodik be és nem fog utána is fájni neki,mivel combizomba kapja...

KépKép
Kép
csöpplány
 
 


Katiengem minden pelenkázásnál nagyon figyel és vigyorog én meg mondom neki mindig,hogy nem kell ilyen csábosan nézni anyára,mert már igy is beleszerettem :lol: és ő ezen elkezd mosolyogni.
Mikor mesélek vagy éneklek neki akkor mindig elalszik lehet azt gondolja"na ez már megint énekel,inkább alszok egyet!"
:lol:
Meg ami még nagyon tetszik az az amikor álmában hangosan kacag.Olyankor zabálni való :D

Csöpp megértem az irigységedet a helyedben én is igy gondolkodnék,de mindegy,hogy történt a szülés a lényeg,hogy senkinek nem lett baja.
És tényleg az a pár óra rossz volt,de utána mindent elfelejtettem és már csak a szép dolgok maradtak meg bennem.
Erről jut eszembe,hogy már mondtam apának,hogy ráállhatunk a következőre :lol: persze csak viccből,de most már nem azt mondom,hogy nem kell több hanem már gondolkozom a következőn :D
Na megyek,mert ébredezik a csöppöm.

Kép

KépKép
torpilla
 
 


Ja amúgy nem tudom,mi van az én kis drágámmal,de ma egész nap alszik.
Most hangosan az úját szopizza álmában :lol: és közbe nyöszörög :D

Kép

KépKép
torpilla
 
 


Helloka!!!

Kriszta,üdv köreinkben!!! :D Mesélj azért picit többet,igaza van Katinak,mi ilyen kis fáncsik vagyunk. :wink:

Csöpplány,hát sajna nem tudok Neked segélni,mert Bálint is hasonlóan műkszik.Bár most 2 napja azt csinálom,hogy mikor látom,hogy álmos,leteszem a kiságyba és ha sír hagyom pár percet és bealszik.Nem megyek ki a szobából,meg figyelem,nehogy valami baj legyen.egyszerűen mást nem tudtam kitalálni,az nem megy,hogy egész nap rázom a valagát,hogy aludjon már picit. :roll:

Törpi,már a kórházban is mondták,hogy van Márkónak ez a "baja",vagy csak most derült ki?

Szüléstörténettel én még mindig lógok,nem tom mikor fogom megírni... :oops: trehány vagyok üssetek. :lol:

Dia,úgy értettem,hogy egyedül maradtam,hogy itt. :D Apa nálunk is este(éjjel :roll: ) ér haza.

Kép

KépKép
mayday
 
 


Sziasztok!
Hát röviden magunkról: 3380gr-al és 54cm-el született Kristóf simán,gyorsan a Bajcsy Kórházban.A tesói a kútvölgyiben születtek, de azt most a távolság miatt nem vállaltuk be, mert a középső gyerkőc majdnem megszületett a kocsiban a dugó közepén olyan gyorsan jött :roll:

A héten pedig már 5300g volt szóval gyarapszik rendesen!
Éjszakánként 1-2x kel enni, nappal pedig 2x alszik nagyot, egyébként figyel, mosolyog :D
Mint 3. gyerek jön velünk mindenhova főként mert apa nálunk is sokat dolgozik, így rendszeresen járunk nagyokkal úszóedzésre, vásárolni stb.
Elég nyugis baba, ha szórakoztatják-amiben nálunk a nagyoknak köszönhetően nincs hiány- semmi problémája nincs! :P [/img]
Próbálok képet föltenni, de egyenlőre még nem jött össze! :roll:

kriszta0612
 
 


Hali,

Megjártam a doki délután és minden rendben talált szerencsére. :lol: Fogi tabit is felírt a neve: Cerazette. Ti is ezt kaptátok, már el kezdtétek szedni, jól bírjátok? (Eddigi fogi tabik kifogtak rajtam, rosszul voltam és abbahagytam pár hónap után szedését. :? )

Csöpplány: nálunk is hasonló nyűsziség volt porondon tegnap, mindent kiprobáltunk, de mindenért sírt, így ahogy Mayday is tette, ágyába visszahelyeztük és ő álomba bőgte magát pár perc alatt.

Törpilla: Krisz is álomszuszék a mai nap - minden nap más és más, két egyforma még nem volt! :roll:

KépKép
charlott
 
 


Jó estét!
Képzeljétek, ma Kendra evett 1/2 6-kor (150-et), aztán nyüszögött 1/2 8 felé, kimentünk sétálni egyet, hátha elalszik, de cseszett ránk! :D Feljöttünk és 1/2 9-kor lenyomott még 140-et! Utána még cuppogott párat, és most alszik! Kíváncsi vagyok, meddig...:D:D

Kriszta!
Kendra is a Kútvölgyiben született, még az előtt, hogy privatizálták volna teljesen az egészet! Szuper körülmények között szültem, vagyis császározta. A személyzet nagyon aranyos volt, meg voltam velük elégedve! :D

Törpilla!
Nálunk is Kendra szokott álmában mosolyogni, és hangosan cuppogni! Akkor annyira, de annyira édes! :D Gondolom Márk is édes, és zabálni való ilyenkor! :D

Mayday!
Nem felejtettük el, hogy még lógsz nekünk egy történettel! :D:D:D Remélem, hamarosan olvashatom a Te történetedet is! Kíváncsi vagyok ám rá! Tudod, mi ilyen kis "Fáncsi" csapat vagyunk! :D:D :lol: :lol:

Charlott!
Én még nem szedek gyógyszert, még dokinál sem voltam. Majd hétfőn megyek, és meg is kérdezem! Bár én nem szeretnék még addig gyógyszert szedni míg Kendra tejcsit eszik! Meg hát azért meg is kell várni a vérzést! Szóval meglátom mit mond a dokim!

Most megyek! Többiek?
Zsófesz???

Kép

KépKép
ercsikati
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?