Új privát üzeneted érkezett!

Mayday:én itten vagyok :D Nem lehet hogy bálintnak a hasa fájt?Le tudod írni hogy hogy sírt?felhúzza a lábát?Vörösödik?Ilyesmikre gondolok.Hátha valakinél volt hasonló sírás és rájövünk mi lehetett a baj.

KépKép
Kép
csöpplány
 
 


Csöpplány,ari vagy!!! :D

Milyen sírás?Fene tudja...Vörösödött is,lábát is húzkodta,de szerintem azt már az idegtől.Bár nem tudom.Balázs hogy sír,ha a hasa fáj?

Kép

KépKép
mayday
 
 


Olyan sikítozós sírás volt,de kőkemény.Szabályosan ijesztő.Mióta letettem alszik.De irigylem...

Kép

KépKép
mayday
 
 

 
 

Szerintem ő is érezte rajtam az ideget.Tudom,ilyenkor nyugodtnak kell maradni,de amikor már órák óta visít,egyedül vagy vele és lövésed sincs mi baja lehet,na akkor anya legyen a talpán,aki nyugodt bír maradni. :roll: Nem sajnáltatni akarom magam,de nagyon nehéz vele minden nap apa nélkül. :cry:

Kép

KépKép
mayday
 
 


Pedig nagyon imádom az én kis idegbetegemet!!!

Kép

KépKép
mayday
 
 


Balázs bevörösödik,felhúzza a lábát, a karjával idegesen csapkod,és karmol,markolászik.Aztán kisimul az arca és aztán ha jön még egy görcs akkor ugyanazt csinálja amit leírtam.
Ha éhes akkor köhögve sír,nagyon fura,semmivel sem lehet összetéveszteni.
Ha nyűgi,vagy nem akar aludni akkor olyan aranyos gagyorászósan sírdogál.
Ha szomjas akkor a rendes oá-t veszi elő.
Kb ennyi féle sírását értem már meg.Nálunk is van sikítós,vonyításos sírás,ezt amikor este letesszük aludni takarodó után és ő nem akar aludni,akkor csinálja.
Na meg van egy olyan sírása,amikor olyan kislányosan visít,olyankor általában fázik(öltöztetésnél,vagy pancsinál alkalmazza :lol: ).

KépKép
Kép
csöpplány
 
 


Ez igen!!!Sírásból jeles!!Én ennyire nem igazodom ki rajtuk.Tudo milyen az éhes és a foglalkozattok velem sírása,azt csókolom. :oops:

Kép

KépKép
mayday
 
 


Amúgy az éhes sírás nálunk is hasonló lehet.És persze jár a feje,keresi a cicit.Azt nem keverem össze semmivel.

Kép

KépKép
mayday
 
 


Hadonászott miközben sírt?ugyanugy sírt egész nap?Karmolászott?

Tettem fel új képeket Baluról.akit esetleg érdekel :wink: http://picasaweb.google.com/tahirak.mon ... gerkezett#

KépKép
Kép
csöpplány
 
 


Hadonászni hadonászott,karmolás nem volt.Nagyjából ugyanúgy sírt,csak néha kicsit lecsillapodott aztán folytatta.

Kép

KépKép
mayday
 
 


Hali..

Gabi dettő Bálint, én is hasfájásra gyanakodtam, de aztán estére kiderült hogy kiürültek a cicik :cry: :cry: :twisted:
Szóval fene tudja mi van, bár tény kicsit többet eszik a kelleténél...remélem visszajön, most este fejtem 10-10 percet a cicikből 40 mg jött össze..szánalmas...
Mayday, neked visszajött már a tejci? Most egyenlőre nem parázok na meg elkezdek fejegetni hogy hamarabb beinduljon... remélem tényleg, hogy visszajjön, viszont valószínü az elmúlt 2-3 nap ezért ilyen brutál nehéz.
Amúgy megértelek, én csak olyan 11 órát vagyok apa nélkül de estére néha összezuhanok. Gabi tényleg dettó cici be 1 perc és sírva köpi ki pedig közben kéri is.. szóval nem egyszerű.
Amúgy az éhes sírás nálunk is köhögős, a pocakfájós szokásos, vörösödik, felhúzott láb stb, van ahirtelen felsírós/üvöltös na azon még filózom, de szerintem akkor épp valami baja van pl kényelmetlenül van vagy szaros a pelus vagy ilyesmi...

Valaki használ mecsek teát?? Mi most vettünk, de mennyi vízben csináljátok meg az filtert és mennyi ideig kell áztatni? Ugye ezt lehet szobahőmérsékleten adni? Illetve egy alkalommal mennyi teát adtok? Illetve van napi limit? Na bocsika a kérdésáradatért :) :oops:
Peti hasa tényleg brutál, nálunk nincs ekkora

Balázs tündéri fazon :D

Ja és mi nyáladzunk de nem alvás közben hanem ébren.. na az ...... be ha a foga is jönne :D

Kép
Kép
zsu84
Üröm
 
 


Nem akart egész nap cicin lenni?Mert esetleg még azt is el tudnám képzelni hogy szomjas volt.Hallottam olyanról,akinek szoptatás mellett is adnia kellett vizet a babának,mert már dokihoz ment a gyerekkel hogy folyton sírt,és a doki mondta hogy már közel volt a baba a kiszáradáshoz.Pedig én is úgy hallottam hogy anyatejes babának nem kell folyadékpótlás.Ez is csak egy ötlet.
Érzékeny esetleg a frontokra?Elvileg a babákat jobban megviseli a frontváltozás,mert nem tudja hova tenni amit érez.

Ezek jutottak még eszembe...nem tudom.Balu is érzékeny a frontokra,ilyenkor tiszta zizi,bár ma nyugodt volt.Olyankor mindig tornáztatom,masszírozom,mozgatom,változtatom a testhelyzetét.Azok általában beválnak,és megnyugtatják.

KépKép
Kép
csöpplány
 
 


Zsu:én használtam mecsek teát.4 dl-be tettem egy filtert.Azt mondják nem jó túl töményen adni neki mert az görcsöket okoz náluk,mivel a kis gyomruk még érzékeny az új ízekre.Nekem mennyiségre azt mondta a védőnő,hogy amennyi jól esik,csak ne etetés előtt adjam,hogy ne foglalja a helyet a kajcsi elől.Nekem egyszerre max 250 milit mondott,de annyit Balu kétszer-háromszorra se eszik meg :D Lehet hogy úgy értette hogy egy napra?Úgy logikusabb lenne.Én most csak vizet adok neki,mert azt is hallottam hogy nem szabad sok mindent alkalmazni egymás mellett.És mivel Balu kapja az angolvizet nem merek mást adni neki csak Jana babavizet,Vagy a szentkirályi ásványvizet.Az is adható a babáknak forralás nélkül és most csak 95 ft/1.5 l a Tescoba ha 6 db-ot veszel.Tudom ez nem a reklám helye :lol:

KépKép
Kép
csöpplány
 
 


én 10 percig hagytam ázni, a felforrósított vízben,és szobahőmérsékleten adom neki.Nem öntök sokat a cumisüvegbe,csak 2 ujjnyit.A többit hűtőben tartottam,és kicsit megmelegítettem melőtt adtam neki,aztán hagytam újra szobahőmérsékleten a cumisüvegbe.

KépKép
Kép
csöpplány
 
 


Zsu,az én tejcim estére már p.csa.Pedig fejek is,eszik is.Akkor meg miért?Nem vágom,de kiborít.Estefele már a mélyhűtött tejet kellett neki adnom,mert 30-at tudott enni két ciciből. :cry: Nem tom mi lesz így velünk.

Mecseket adtam már Bálintnak,de neki nem jött be.Amúgy 2 deci forralt vízbe teszed a filtert,de csak halványra,ne legyen erős.Aztán megvárni míg kihűl sz.h.re.

Kép

KépKép
mayday
 
 


De,kellett neki a cici,csak este nem. :? A vizet is megpróbáltam,először csak hülyén nézett rám a Gyermekem,aztán kiköpte.Tényleg nem tom,mi lehetett vele,mert ilyen még nem volt.Talán a meleg vagy tényleg valami front.

Kép

KépKép
mayday
 
 


Balázs édes nagyon!!! :D Kedvencem a összes tele vigyoros. :D

Kép

KépKép
mayday
 
 


Köszike Mayday :$ Én is imádom mikor vigyorog :D Nekem a kedvencem a vigyorin kivül még a kék plédes képek.Azokat apa csinálta de nagyon jól sikerültek.

Hát ha nem is volt szomjas,nem is volt éhes,tiszta volt a pelus,nem volt lázas,akkor tényleg nem tudom mi lehetett.Vagy tényleg hasfájás,vagy a front miatt valami kellemetlenség.Fáj szerintetek a babák feje?Mert én azt se tartom elképzelhetetlennek.

KépKép
Kép
csöpplány
 
 


miért ne fájhatna.És ha fáj,azt ők még nem is tudják hova tenni,biztos meg is vannak ijedve.

Köszi,hogy megpróbáltál segélni!!! :oops:

Kép

KépKép
mayday
 
 


Mayday,
nincs esetleg szajpenésze? ha uvoltve kikopi a cicit, akkor lehet, hogy faj neki, ahogy szop, a szajpenész miatt fajhat, ha belulrol az arcan is van, nemcsak a nyelvén. tehat ha fehér foltok vannak a szajaban vagy lepedékes a nyelve, akkor irany a doki.

Csopplany,
marha jo a megfigyeloképességed! ha belegondolok, anlunk ezek a sirasfajtak vannak, hasonlo okokbol.
s.orsi
 
 


Orsi,erre nem gondoltam.De lehetséges,hogy csak este fájt neki?ha megébred megskubizom a száját,ezért nem merném most felkelteni.Bár nem rémlik,hogy láttam volna benne valamit.

Kép

KépKép
mayday
 
 


S.orsi:még terhesség alatt elolvastam a Suttogó című könyvet.Nagyon sok jó dolgot találtam benne,többek között ezt is.Hogy mikor sír a csecsemő akkor mielőtt kikapnánk hallgassuk meg és jegyezzük meg a sírásának a mivoltát,aztán hogy mivel tudtunk csillapítani rajta és ezt minden alkalommal.Aztán egy idő után rájön az ember hogy mikor miért sír a baba.Nekem nagyon tetszett a könyv.Mindenkinek csak ajánlani tudom.

Mayday:azért vagyunk itt,hogy segéljünk egymásnak vagy nem? :D Legalábbis én nem csak olvasgatni járok fel :)

KépKép
Kép
csöpplány
 
 


Nem,a nyelvén tuti nincs semmi emlékeim szerint.

Kép

KépKép
mayday
 
 


Csöpplány,lehet nekem se ártana befektetni erre a könyvre.mennyi pénz?

Kép

KépKép
mayday
 
 


Én asszem a Libribe vettem 2400 huf. Tracy Hogg és Melinda Blau:A suttogó titkai I. a címe.A második kötet már a kisgyermeknevelésről szól.Ez az első a csecsemő gondozása és nevelése témakörrel foglalkozik.
Én nagyon örülök hogy elolvastam és mást nem is olvastam mert az tuti összezavart volna.Sok jót hallottam és azért döntöttem emellett.
Egyébként a szoptatással kapcsolatban is ad jó tanácsokat,meg a napirenddel kapcsolatosan is sok okos dolog van benne.Egy-két dologgal persze nem értek egyet,de ez nem is csoda.Ott írt a különböző sírásokról is,meg a csecsemő gesztikulációiról,megnyilvánulásairól.

KépKép
Kép
csöpplány
 
 


Köszike!!!

Mindjárt beájulok,apa jó ha egyre hazaér.Kész vagyok,lehet le kéne dőlnöm.

Kép

KépKép
mayday
 
 


Sziasztok!

Köszi a teás leírást!
mayday, este már nálam is cumisüveg van... remélem rendbe jövünk, bár most reggel másfél óra alatt 160-at letolt, de félek kifogy hamar..este fejtem, meg majd megint fogok... kíváncsi leszek mi lesz.

Én is olvastam és nagyon bejött..el is döntöttem hogy hasonlóképpen nevelem Gabit..na aztán kiderült, hogy Gabi nem olvasta a szakkönyveket :D
Persze sok hasznos tanácsot megfogadok belőle...de sokmindent nem tudok kivielezni, bár próbálkozni kell :)
Amúgy ami nekem leginkább tetszett, az az hogy tiszteljük és ismerjük meg a gyermekünket, beszéljünk hozzá és mindíg mondjuk el neki mit is csinálunk vele.

Jajj képzeljétek Gabi 9:45- 4:30 ig aludt.... kis kárpótlás a borzalmas napért...

Nadina, milyen volt a tegnap este egyedül? Én előre félek a mai naptól, apa 3 körül megy el és hajnali valamikor jön gondolom hajnali 3 és 5 között.... remélem Gabi rendes lesz velem este.

Mayday..nem tudom hogy bírod egyedül, amúgy én is(?) szoktam sírni sokat is..persze ahhoz képest kevesebbet mint mikor hazajöttünk és szerintem nem vagyunk fábólnéha biza elszakad a cérna. Nálam ez tegnap előtt volt, pár napig bírom aztán 1 nap összezhanás és megint előlről. Abban reménykedem Gabi annyira nem érzi meg, próbálok vidám éskiegyensúlyozott lenni de néha nem megy :?

Kép
Kép
zsu84
Üröm
 
 


Mayday és Csöpplány: micsoda értekezést tartottatok a sírás különböző tipusairól! :lol: sajnálom, hogy kellett! :(
Különben ezen a héten én is tapasztaltam hasonló "kirohanásoka", Kriszt beletettem a bölcsős hintájába, ő élénken nézelődött is, vigyorgott környezetére. Ez tartott pár percig utána őrült síkoltozásba kezdett! :shock: Megréműltem én is, hogy mi történhetett? Erre gondoltam azt, hogy lehet, kezd élesebben látni és megijedt a szobájában lévő dolgoktól. Nem lehet, hogy Bálintnál is ez történhetett?

Ti szoktatok kimozdulni otthonról? Másik városba vagy üdülőhelyre? Hova lehetne mennünk, hogy ne a szokásos helyeken bandokoljunk?

Fiús anyukák: hogyan ápoljátok a fiatok fütykösét? Én a mosakodásnál szoktam kicsit, enyhén hátra húzni a bőrt és próbálom tisztítani. Ennél többre nem lenne szükség?

KépKép
charlott
 
 


Zsu: nálunk a mecsek tea még nem jött be, nem ízlett Krisznek! :? De azért még próbálkozom....
Meglepődésemre mi is sokáig tudtunk aludni, mert Krisz 21 órakor tettük le és csak hajnali 2-kor ébresztett. :lol:

KépKép
charlott
 
 


Napot!!!

Zsu:..na aztán kiderült, hogy Gabi nem olvasta a szakkönyveket Very Happy
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: Ezen megszakadtam!!!Milyen ez a Gabi! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Charlott,én örülök,ha 1 óra készülődés után lejutunk sétálni.Másra és egyedül eddig még nem voltam képes.Max doki,védőnő,azt szevasz.De ha Te meg tudod oldani,miért ne vihetnéd ide-oda,ha Krisz is bírja.Csöpplányék is "folyton "úton vannak. :D

Bálint 9től 3.45-ig aludt.Kimerült az üvöltéstől a Kincsem.Akkor evett 120-at,aztán 7.30-tól9ig 270-et.Utána peluscsere,fél 10-től alszik.Kíváncsi leszek a napunkra. :roll:

Kép

KépKép
mayday
 
 


Fütyi:szerintem ennyi elég.Nekem aszonta a dokinéni,hogy 1 éves koráig ennyiből áll a tisztítása.

Kép

KépKép
mayday
 
 


Csináltam neki most én is teát...sok reményt nem fűzök hozzá,de hátha. :wink: :roll:
ja,és már a lakást is rendbe vágtam,tegnap sehogy se ment. :cry:

Kép

KépKép
mayday
 
 


Újabban elhagyom a nagybetűket...Jó,lelőttem magam. :D (mintha hsz-re gyúrnék)

Kép

KépKép
mayday
 
 


Pedig nem. :lol: :lol: :lol: :lol: Bocsesz,ilyen aki sokat van egyedül,BEGYOGYÓZTAM!!!! :oops: :D

Kép

KépKép
mayday
 
 


Sziasztok!!

Jelentem én is vagyok,csak ettől a fránya időtől Márkó nagyon nyűgös.Kb 10 percekre elalszik aztán felkel,iszonyú órditás,majd kb fél óra ringatás után visszaalszik.Ez megy egész nap.De az éjszakáink még mindig jók,egyszer kel fel enni,aztán alszik is vissza.

Borzalmas idő van itt a 4. emeleten.Pont délután süt ide a nap is és még éjjel is kb 30 fok van a szobába.

Kedden megyünk ortopédiára,fülészetre pedig kedd vagy szerda délelőtt kell menni.És sehova nem kellett időpont,azt mondták hogy kopogjak be ha ott vagyunk és behivnak.

Büfiztetni én mindig szoktam,csak éjjel nem,olyankor mindig oldalra fektetem és kitámasztom a hátát egy párnával,hogy kijöjjön a száján aminek ki kell jönni aztán ennyi.Nincs ezzel semmi gond,ezt amúgy kérdeztem is a védőnőtől annó,hogy éjjel felkeltsem ha elalszik és azt mondta hogy semmi esetre se.


Védőoltás:A doktornő azt mondta,hogy egy oltást be akar adatni Márkónak(már meg is rendelte neki)a nem kötelezők közül,de nem kérdeztem meg hogy mennyibe kerül.
Ti tudjátok,hogy hány forint???
Oltás neve:Pneumococcus vakcina(2 hónaposan adják be)
Ti ezt beadatjátok???

Kép

KépKép
torpilla
 
 


Hú, tök le vagyok maradva...
Már nem is tudom, mikre akartam válaszolni.

Kávé... Azt olvastam, hallottam,..., hogy napi egy belefér. Amúgy én egy bögre tejbe teszek egy tasakosat (3in1), az nekem a kávé. És semmilyen hatással nincs Samura. Ezt onnan tudom, hogy múltkor egy frontos napon 3-at is bevertem, és egész nap nyugizott, az éjszakánk is tök jó volt. Szerintem ezekben a tasakos kávékban nagyon kevés a koffein. Meg én a terhesség alatt is ittam egyet mindennap szinte. Gondolom, legalább annyit kapott akkor is, mint most az anyatejből... :)
Enni is szinte mindent eszem mértékkel. Káposztát, babot, lencsét nem.

Kati, tudom, hogy kérdeztél valamit, de elfelejtettem, mit!!! :oops:

Peti hasa tényleg nem kicsi. Szerintem a levegő miatt lehet. Az uh-n is mondták, hogy "szeles", nem? Szegénykém, nem csoda, ha panaszkodik néha. Biztos feszíti.

Csöpi, mekkora kendőd van? Én tegnap vettem XXL-eset. LL-t akartam, csak nem volt jó színben. Nem akartam rózsaszín csíkossal ferdíteni Samut. :lol:
Balu hihetetlen édesen vigyorog! Az utolsó kép a kedvenc. Nagyon cukker!

Kisfiam csak itthon csinálja a fesztivált. Tegnap Anyuéknál megint tök jól elvolt egész nap, aztán éjjel...! Reggel már szinte sírtam. Lepasszoltam Apának, hogy aludnom kell pár órát nekem is kényelmesen anélkül, hogy a bölcsőhaláltól rettegnék, vagy síró babát vigasztalnék, etetnék. (Hozzáteszem, Ő már majdnem egy hete leváltotta a hitvesi ágyat a kanapéra, mert kezdett kimerülni fizikailag a nemalvástól...) :D Hát én jót aludtam, de Samuka végig nyűglődött. Nem bírja ezt a meleget. Persze az ablak nyitva volt, aztán amikor kimentem a kertbe rászólni a kutyára, a szomszéd néni kérdezte, hogy most evett-e a fiam, mert annyira sírt eddig. :D :D :D A kis neveletlen. :D

Az ilyen napokon mindig eszembe jut Mayday... Nem tudom, hogy bírod!!! Tisztelet! :)

Samu ebédért kiált...

KépKép

KépKép
barbazso
 
 


Ja, a pelenka...
Moshatóból Pop-in-t használunk. Zsu is, a többiek eldobhatót. Szerintem jó, de mást nem próbáltam. Mondjuk kicsit húzós, hogy minden pelenkába kaki is van egyelőre, így mindig kézzel is kell mosni. Emiatt én nem mindennap használom egyelőre. Főleg most nehéz, amikor a frontok miatt kb egy percre sem lehet letenni Samut. Egy nagy hátránya van, hogy a bambuszpamut betét napokig szárad. Kéne egy szárítógép... Mondjuk nálunk elég magas a páratartalom sajnos, és ez nem segít a vizes ruhákon. Így nyáron tudok a kertben is teregetni, de nem tudom, mi lesz ősszel, télen...
Eldobhatóból Pampers 2. (midi)

Az alvási pózokkal már totál összezavartak. A doki azt mondta, hogy kaja után oldalra fektessem, de már azt is hallottam, hogy az a legveszélyesebb póz. Ki tud ezen kiigazodni?! Csak reménykedni lehet, hogy bárhogy altatunk, a mi gyerekeinknek nem lesz semmi baja... :?

Törpi, nem ez az ingyenes, de nem kötelező oltás? Szerintem azért rendelte meg a doki. Azt mi is kérjük.

KépKép

KépKép
barbazso
 
 


Hibernia:szerintem Peti pocakját feltétlenül mutasd meg egy dokinak,mielőtt hazautaznátok.Te is nyugodtabb lennél,meg mondtad hogy milyen az ír egészségügy.Biztos ami sicher.

Fütyi:nekem azt mondta védőnő hogy fürdés közben ne huzgáljam csak mikor már kivettem a vízből.Mert nagyon könnyen összeszedik a bacikat a vízből.a vizes fityma alatt meg kiváló táptalaj van a baciknak,fertőzéseknek,gombának.Azt mondta csak annyira húzzam hátra hogy lássam hogy ki tud e pisilni...

na mennem kell..sziasztok

KépKép
Kép
csöpplány
 
 


Nekem is azt mondta a védőnő, hogy 3 hónapos kor alatt még nem érdemes a babákat ezzel a fityma dologgal szenveszteni. Én mondjuk fürcsi után napraforgó olajjal be szoktam kenni, de nem húzogatom neki hátra, csak annyira, mint Csöpplány.

KépKép

KépKép
barbazso
 
 


tyűű, mennyit írtatok

Mayday sajnálom a szar napot, elhiszem, hogy irtó gáz egyedül egész nap. én 6-kor alig várom, hogy apa átvegye legalább a büfizést... :? meg a nyugtatgatást...
elhiszem, hogy bömbiztél vele együtt, szegény. :(
vizet hogy adtál neki? Peti csak kanálból iszik. :shock: cumisüvegből kiköpi...

a sírásokat tök jól leírtad, csöpplány! :) annyival egészíteném ki, hogy nálunk sikoltozós (szóval elvileg fájdalmas) sírás akkor is van, ha félúton elveszem a cumisüveget, hogy büfizzünk... akkor megijed talán, hogy nem lesz több, nem tudom. meg a vörösödés nálunk fájdalmas síráskor nincsen, csak ha szó szerint dühös. ilyen kis pukkancs Peti, ha nem kap kajcsit, mert pl tisztába tesszük előtte, nagyon be tud rágni. így nem vesz levegőt és vörös arccal üvölt... és a köhögés szerű nyökögés... :D na az kész. úgy tűnik, ez fix, hogy akkor éhség... ilyen kis lihegés, nem? :lol: borzasztó idegesítő tud lenni, de ez a célja biztos... :lol:

amúgy azt olvastam, hogy ilyen piciket nem zavarja a kakis pelus... :shock: szóval hogy amiatt nem sír, ha teli van, csak ha már piros a popsi és az fáj...

Csöpplány, Balunak nincs hasmenése a táptól? most mi is felírattuk a Komfortot (tök jó, hogy mi kérdeztük a dokit, nem lehetne-e, hiszen Peti elég szorulásos...) és reggel olyan kis folyós volt neki... :? meg ő ált. nem is szokott csak 2-3 naponta... nem tudom, aggaszt ez a has, pedig a doki nem mondott rá semmit...

Mi fütyköst nem is tisztítunk. :shock :shock:

Törpilla, a pneu... ingyenes oltás asszem. :)

Barbazsó: nekünk van rózsaszín takarónk... :lol: :lol: Peti tök metroszexuális... :lol:

Ami a hasat illeti, azon filózom, elvisszük vmi magán gyerekorvoshoz vagy nem tudom... a miénkben nem bízom, a védőnőnk meg felszívódott... :lol: 2x láttuk... Hát remélem semmi nincsen... Amúgy jó kedélyű, nem lázas... Csak ez a pocak... :?

hibernia
 
 
 


Hibernia:Balunak nincs hasmenése tőle,és általában napi vagy kétnaponta egy kaki van,ami normál állagú.míg nem ezt a tápit kapta elég kemény volt neki a széklete.Nekünk bevált ez a tápi,nagyon szereti Balu.
Vízadás:nekem simán elfogadja cumisüvegből,de kanállal is megy neki, a D-vitaminját azzal adom be neki.

Köhögős sírás:igen ilyen kis lihegés,és köhögés...ilyenkor tudom hogy tuti éhes.

Fütykös:én is csak kicsit lehúzom neki hogy lássam hogy ki tud pisilni és annyi.Nekem 6 hónapot mondott a védőnő hogy addig ne piszkáljuk semmivel,csak ennyit csináljunk,nehogy letapadjon neki és ne tudjon pisilni.

KépKép
Kép
csöpplány
 
 


Na áthívtam anyut ma estére..nem bírom egyedül, tejem alig-alig van.. szegény Gabi egyenlőre küzdünk, de esti szopinál megküldöm cumisüvegből, tegnap este meg ma de. sikerült 180-at kifacsarnom magamból. Kisit magam alatt vagyok, remélem rendbe jön a dolog, ha meg nem persze nem dőlössze a világ, de azéért 3 hónapos koráig bírhattuk volna. Na meg a tápszer..az kell még, hogy aztán tényleg elkezdjen fájni a hasa....

Nem is tudom lekövetni mit írtatok nagy szar kedélyállapotban vagyok, bocsika. Alig várom, hogy holnap legyen és itt legyen a férjem velünk!!

Ja igen én is moshatót hasznáol pop-int de csak nappal. Amúgy nagyon bevállt szeretjük és hát igen, újszülütt, tehát még kézzel ki kell mosni a kakit. Na meg ha nincs ilyen jó idő 2 nap mire megszáradnak, de ebben a jó időben elég 1 nap is.

Este egyenlőre eldobhatózunk még a pampers 1-et használjuk, de csak mert még van benne, lassan kinőjük.

Csáó, és akinek van tartalékban küldjön nekem egy kis kitartást és jókedvet.
Puszi

Kép
Kép
zsu84
Üröm
 
 


uzenem az egyedullétet + faraszto napokat nehezen biro mamiknak, hogy mozduljatok ki, sokszor megoldja a felborult napirend a dolgot. Nekem a férjem (SAJNOS) olyan, mint egy postagalamb, a munkaideje tobb mint 50%at kulfoldon tolti,néha egész heteket, anyam pedig 1500 km-re lakik, igy én aztan igazan megértem az elkeseredettségeteket. de bele lehet szokni / tanulni, Muszaj! szervezés kérdése a dolog, meg acélidegek kellenek és tarsasag. Ne zarkozzatok be!! Mindig probaljatok arra gondolni, hogy soha senki nem fog titeket annyira szeretni, mint a sajat gyermeketek. és meghalalja a gondoskodast! minden korban!
s.orsi
 
 


Metroszexuális!!! :lol: :lol: :lol: Ez a Peti nagyon trendi! :D
Nekünk rózsaszín cumink van. Csak ilyen volt az Anyák Lapjához a cba-ban. :D De Samu büszkén használja. :D Amúgy Neki ez a Nuk a kedvence. Lehet, tényleg cici alakú?! :) Van neki csigás és kis vakondos is.

Csöpplány, a D vitamin mellé nem mondta a védőnő vagy a doki, hogy adj valami olajas, zsíros dolgot? Mert az elvileg zsírban oldódó vitamin, vízzel én úgy tudom, nem sok haszna van. Nekem azt mondták, anyatejjel adjam emiatt, de volt, hogy gripe water-rel adtam, végül is az is olaj... :) Ezen már régebben is agyaltam, hogy mit mondanak annak, aki tápszerezik, mivel vegye be.

Zsu, tök jó, hogy Anyukád át tudott menni! Próbálj meg kikapcsolni kicsit! Forró fürdő vagy zuhany, zene vagy egy jó film... Az idegeskedés nem tesz jót a tejtermelésnek. Az ilyen napokon nekem már az is tök sokat számít, hogy ha nem nekem kell tisztába tennem Samut, és addig el tudok menni pisilni, vagy ehetek egy szelet kenyeret. :) Használd ki, hogy nem egyedül és még csak nem is Anyóssal vagy! :wink: Ha az segít, bőgj egy kiadósat, aztán rázd meg magad. Jobb lesz, hidd el! :D

Orsi, Feléd is tisztelet...! Én ezt ki nem bírnám! Már akkor kiakadok, ha egy órával később jön haza a férjem, és ezt csak délután tudom meg... :(

KépKép

KépKép
barbazso
 
 


Barba, köszi..jobban vagyok, Gabi ma minta gyerek igazából lehet, hogy elvitték az ufo-k és ő valaki más? :lol: Na jó nem pesrze de ma minden szopi után aludt kicsit sőt most 1,5 órát aludt egyhuzamban!!!!!! És most 1 óra alatt igaz és 2 ciciből de 130-at kipréseltünk :D
Apa őrülten hiányzik... de lassan fürcsi aztán alvás.. remélem éjszaka azért hazajön 2-3 körül annak nagyon örülnék..persze bulizzon ameddig jól esik :D
Orsi...hát én se bírnám amit Te, én férj függő vagyok és úgy mint Barba, ha 1 órával később jön kiakadok..szegény férjem Gabi meg nem nagyon tud ezzel mit kezdeni... szegényke :oops:

Ja és igen anyósék balcsin vannak... de azért velük ebédeltünk..nem egyszerű, de legalább van.....

Kép
Kép
zsu84
Üröm
 
 


Ja egy kérdés..akiknek elmásztak a gyerkőcei a kiságyban, a légzésfigyelő nem jelez be???
Mekkora ennek a hatótávolsága? angel Care-ünk van

D-vit, nekem azt mondták cseppentsek a cicire hami előtt..nekem bevállt :D

Kép
Kép
zsu84
Üröm
 
 


Na ma van az első légzésfigyelős napunk...remélem minden okés lesz és jól használom :oops: Kicsit előbb kellett volna kiképeznem magam.....
Mi a helyzet? Mindenki fürdet és latat?
Amúgy ma is tutira 690-et megevett Gabi még ha nagy küzdés árán is, ja és ma volt meztelen mérés... 4900gramm!!!!!!!!!! :shock: Brutál mekkora eza gyerkőc :D múlt héten 4590 volt..ez a heti 300 gramm úgylátszik még mindíg megy..én meg nagyon örülök neki!

Kép
Kép
zsu84
Üröm
 
 


Zsu,báe nekem sincs sok,küldtem Neked maradék kitartást és jó kedvet!!!Szólj,ha odaért!!! :wink:
Nekünk is Angel Care van,elmászásnál nem jelzett,pedig vándorol a gyermek egész éjjel.

Hibernia: nekünk van rózsaszín takarónk... Laughing Laughing Peti tök metroszexuális... Laughing
Mekkora csóka ez a Peti!!!

D-vitamint én üvegből adom az éjszakai etetésnél.Vizet is abból próbáltam.Ma csodák csodájára megitta a teát,40millit.Plussz kajált még kereken 800at. :shock:
A napunk nem volt vészes,sőt,kifejezetten jókedvű volt a Gyöngyöm,egész nap vihorászott,dumálgatott,aranyos volt nagyon.Viszont lefekvésnél alakított.Ma jött rá,ha kinyomja magát és tartja,az tök jó neki,úh nekiállt fekvőtámaszozni fektetés után.Az lett a vége,hogy beingerlődött és nem akart elaludni.Aztán hátra tettem,nem volt jó,vissza hasra,úgy sem.A vége cici lett és bealudt.

Kép

KépKép
mayday
 
 


zsu kitartás! :) ez a cicire cseppentés tök jó ötlet! eszembe nem jutott volna. a mászkára nem jelzett még nálunk a légzésfigyelő, nekünk is angelcare van, 401. szerintem az egész matracot "figyeli". én azt sem tudom, hol van pontosan a matrac alatt... :oops:

orsi, ez kemény. :( én rettegek, mi lesz, mikor a férjem elmegy 2 hétre majd augusztusban. nem az, hogy hiányzik (he-he), hanem hogy 2 hétig mit kezdek Petivel. (na jó, hiányzik is persze, de máskor is voltam már egyedül, úgy értem szó szerint egyedül, azt jól bírtam, jó néha kicsit külön lenni, de most így babával kicsit más a helyzet...)

mayday örülök a jó napnak. :) nálunk dettó. :) :) igaz, ma 2 órát elmentem, bevásároltam ezt-azt a babyfun-ban, jó sokat költöttem... :? de itt egy cumifej 250 ft, kinn meg 3-4 euro... :? vettem mindenféle izgi cuccot, zenélős hajót, teperős bálnát is... :lol:
a fekvőtámaszozás tök jó dolog. múltkor a hasamra tettem a gyerkőcöt, mert nyűgi volt, aztán az orrom előtt elkezdte emelgetni a fejét ezerrel, hát azt hittem, megzabálom. közelről még mókásabban néz ki a feje a sok homlokráncolás miatt. :D
Bálint 800at evett??? az komoly. :lol:

ja és szereztem végre hajkefét tádááááám, egész nap fésülgettem szegényt, remélem nem ferdítem el teljesen... :oops:

hibernia
 
 
 


ja barba, a kisvakondos cumesszel én is szemeztem már... :lol:

hibernia
 
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?