Új privát üzeneted érkezett!

Akkor itt a beigért 2képKép
Kép
Kép

Brigi
bombomanyu
 
 


Sziasztok Lányok!!!

Igaza van Zsizsának tessék aktivizálódni!!!KépKép

Boldog első szülinapot Nórinak!!!Kép

Brigi!
Mire jó egy AnyóspajtásKép Nagyon jól néz ki az ülés, meg a cipö isKép
Na persze Bömbit sem hagyom ki, ahogy szörföl a csúzdán szenzációsKép

Barbi!
De jó, hogy Apukád jobban van! Növérednek mikor lesz eredmény?
Büdi szönyegKép "Pancsoló Ádi-bádi csúcsKép Mintha Ilangot látnámKép
Sikerültek a pizzáid?

Zsizsa!
Természetesen várlak szeretettel jövöre, ezt fenntartom és nem veszem fenyegetésnekKép
Hát hallod sikerült megnevetettned, ugyanis elképzeltem szegény Gabót, hogy nem tud feltápászkodni a szük overálljábanKép (remélem jól írtamKép )-AnnKép
A takarítást én próbálom elég naprakészen intézni.
Persze amíg a gyermek szuszókál. Mosogatni, mosogatógépet pakolni, ki vagy be Ilang mellett is tudom, nem szokott érte balhézni. A takarítás már más eset, azt azért nehezebb megoldani, de kb 2-3 naponta felmosok, a söprés mindennapos, porszívózás kb. heti 1-2X. Remélem most nem járattam le magamKép
Persze ez sem jelent csillogó tisztaságot, de nem rohangálnak a porcicákKép

Na úgy hallom, hogy nem hallom, azaz elaludt a manóm, megyek betakarom...

Még szerintem benézek esteKép

Pussz
Tündér&IlangKép
tündér
 
 


Sziasztok!
Meme Nórijának nagyon boldog születésnapot kívánunk!

csúszdázó Bömbi Kép nagyon helyes
Laca is Kép
Ilang Piroska Kép
pocsolyázó Ádibádi Kép

mindenkinek jó takarítást, én is próbálom Liza mellett végezni. pl. a porszívózást szereti, ezért söprés helyett is sokszor inkább porszívózok. így naponta, 2 naponta megy a gép. mosás oké, csinálja a gép, a teregetés eddig nem volt gond, mert kint a teraszon száradtak a holmik, és amíg teregettem, Liza szaladgált előttem a kertben. mostanában azonban nem szárad meg olyan könnyen kint a ruha Kép mosogatás is megy mellette, ha nem sok, csak az aktuális pár edény, ha több, akkor alvás közben. vasalás kizárólag este-éjjel, vagy a nagymama csinálja Kép (szereti), sajnos, nem tud gyakran jönni, mert sok a 220 km neki.
anyósból nem sok jutott nekem. 700 km-re él. néha jön, negyedévente. nem könnyű ember, és a párommal nem jönnek ki egymással igazán. szóval nem egyszerű ha itt van. ráadásul az unokánál 2 nap alatt akar mindent bepótolni. após oké. nyáron havonta láttuk, aztán már kevésbé.

van viszont jó hírem is. tegnap voltunk "tücsökzené"-n Lizivel, és nagyon élvezte a kiscsaj. ez egy félórás zenés-játékos foglalkozás, általában ismert dalokat játszanak el (csipp-csipp csóka, cini-cini muzsika, süti-süti pogácsát... stb.) a babák és a mamák. féléves kortól már ajánlják. (500 Ft/ alkalom) mi a Marczibányi téri művházba mentünk ezért, közelebb sajna' nincs. és a foglalkozás után a művház mögötti játszóteret is megvizsgáltuk, az is nagyon klassz Kép azt hiszem megyünk még.

ma pedig vettünk egy esőkabátot a leányzónak, hogy tudjon sétálni/szaladgálni esős időben is. legalábbis levegőzni lehessen, mert megőszülök, ha egész nap a lakásban kell lenni. Kép láttam overállokat, és jópofa nadrágokat, nekünk ebből van kevés, kinőtte. egyelőre nem vásároltam, mert akkor apa őszül meg. hamarosan jön az anyukám, és vele elmegyünk, hármasban, mi csajok.

na, pihenek egy kicsit, még van talán félórám az alvásból.

panu
panu
 
 

 
 

ja, és akit érint. most mondják a hírekben, hogy jövőre másfél helyett a gyermek 1 éves korától lehet a gyes mellett munkát vállalni, változatlanul 4 órában, vagy heti 20-ban. vagy otthon korlátlan időben.
panu
 
 


<font color="0000ff">Sziasztok!

Én itt ígérgetem, hogy jövök majd, aztán dehogy jöttem Kép Kicsit nehezebb napjaink voltak most, tegnap alig aludt Zsoltika napközben, pedig akkor szoktam netezni Kép Aztán este is nagyon későn aludt el, utána meg Apa ragadta magához a számítógépet munka jelszóval. </font>

Panu,
engem nem érint egyenlőre a munka-gyes dolog Kép De azért jó tudni ezeket az infókat! Ez a Tücsökzene nagyon jól hangzik, biztos nagyon élvezte Lizi! Kép Én is keresek ilyen lehetőségeket itt a környéken, nálunk a József Attila Műv ház van közel, ott szokott lenni havonta 1x hancúrház (ezt épp ma hallottam a játszótéren), csak hát az kevés, én úgy hetente 1x mennék valahová Zsoltikával Kép
A Brendonban pedig van baba-mama torna, direkt utánanéztem, hát iszonyú drága, ráadásul csak havi bérlet van, le kell járni vagy kidobhatja az ember, úgyhogy egyenlőre még keresgélek.

<font color="ff0000">Brigi,
utólag is nagyon boldog névnapot kívánunk!!!</font> Pocibabád hogy van? Klassz a kiscipő, és az ülés is! Bömbike nagyon vagány a csúszdán, olyan mintha vizisíelne Kép Vagy mintha állva csúszott volna le Kép

<font color="ff0000">Meme,
nagyon boldog szülinapot kívánunk Nórinak!!! Hogy vagytok? Régen írtál, mi van veletek?</font>

Barbi,
pocsolyázó Ádibádi Kép Én is gondoltam ám apukádra és a tesódra is, még ha nem is írtam Kép Örülök, hogy apukád jól viselte a műtétet, további gyógyulást neki, a tesódnak pedig remélem semmi baja!
Még jó, hogy nem a felújított rész ázott el nektek Kép

Zsizsa,
mosogatás, hát nem semmi 2 órán keresztül! Nálunk nagy segítség a mosogatógép Kép De ettől függetlenül is kell mosogatni. Amúgy én is utálom, ha elborít a rendetlenség, valahogy jobban bírom a megpróbáltatásokat tiszta és rendes lakásban Kép Amióta Zsoltika megszületett, nem nagyon volt olyan, hogy készen lettem volna. Mindig csak abbahagytam a munkát, meg másnap kezdtem előröl...
Gabóca ujjára gyógypuszik mennek!!!

Tündér,
gratula a fényképezőhöz, tessék felrakni képeket Ilangról! Nagyon szép leányzó, kis fürtös zongorista Kép És a kertetek is nagyon tetszik, erre én is irigy vagyok!

Klarissza,
Laca mosolya fantasztikus Kép

Ann,
anyós Kép Amúgy milyen gyakran szoktatok találkozni? Gratula Haminak az önálló hamizáshoz KépKépKép

Zit,
gratula Beni szókincséhez, nagyon-nagyon ügyi és fejlett nagyfiú már! Képeket viszont régen láttunk róla Kép És minden más tudományhoz is, főleg az orrfújás nagyon hasznos dolog! De az sem semmi, hogy kiszívja az orrát!

Batka,
ha majd erre jársz, írd le légy szíves annak a cikknek a lényegét, ami a W-ülésről szól! Zsoltika is szokott így ülni, nem gyakran persze, mert alapból nem sokat üldögél Kép

<font color="0000ff">Most értem a végére, remélem mindent leírtam, amit akartam Kép Tényleg, sokan nagyon régen jelentkeztek: DBarbi, Cory, Batkamanó, Meme... Vera, Ti hazaértetek már? Írj, ha itthon vagytok!!!

Rólunk: minden rendben, Zsoltika már szinte egyáltalán nem mászik, viszont még mindig nagyon szeret kézenfogva sétálni, főleg ha idegen helyen vagyunk, esetleg idegen nénik-bácsik-babák között Kép Akkor bizony kell anyu, hogy megvédje őt! Kép

Most az új szórakozás a wc. Be kell vinni Zsoltikát, de csak ölben, magától nem megy, és mindent hatvanszor elmondani: hidegvízóra, melegvízóra, tartály, illatosító... Ezt napjában tízszer is eljátsza, ha nem többször Kép De ha egyszer ez tetszik most!

Takarítás: nálunk most a porszívózás remekül megy, mert Zsoltika is megszerette, vagyis inkább eltűri Kép Úgy csinálom, hogy Zsoltika az etetőszékben ül, biztos távolságra a nagy zúgó izétől KépKépKép, és én szépen körbeporszívózom, meg tologatom odébb, hogy mindig lásson engem. Aztán a munka után, ha már ki van kapcsolva a porszívó (és ki is húztam a konnektorból) jót eljátszik vele! Amúgy viszont muszáj minden nap (!) feltakarítanom, mert valamiért iszonyúan sokminden kerül a földre: Zsoltika lesepri a felesleges morzsákat az etetőszékről, minden nap a homokozás után behordunk egy csomó homokot... A mosogatás is megy úgy-ahogy, vagy ha napközben nem sikerül, akkor este megcsinálom. Vasalni már abszolút nincs időm, sokszor még teregetni sem, a tűzhelytisztítás is nehezen megy, pedig azt kéne mindig, mert kerámialapos...

Ezt most gyorsan elküldöm, jók legyetek:
Gabi</font>

pgaboka
 
 


Sziasztok!
Nincs türelmem írni, ezért most bocsánatot kérek. Olvasni viszont olyan jó benneteket Kép

Most készítettem a joghurt evő Lacáról fotót, elég vicces muri volt. A végén megfordította a dobozt és mind kiborult a földre Kép (az a fotó sajna tiszta homály lett Kép )
Kép
Kép
Kép
klarissza
 
 


Laca bearanyozta az estémet ezzel a pofival Kép Kép Kép Kép Kép Kép

Zsizsa! mi van Gabi ujjacskájával? egy hős a csaj, hogy nem fáj neki Kép

mi délután megmásztuk többször is azt a dombot, amiről egy hete Orsi készített fotót, közben lógott az eső lába (bocs, Orsi, ezért nem szóltam, meg igazából a match-ba mentünk vásárolni), gyerek rajtunk kívül csak egy volt a környéken egy csecsemő, akit babakocsiban tolt a hős apuka Kép

Gabi! szerintem érdeklődjél közvetlenül a műv.háznál, mert sokan nem ismerik a programokat, és a címből sem mindig tudni, hogy miről van szó. írtál korábban egy Gryllus-előadásról. voltatok végül? és milyen volt? mert többször is láttam különböző helyeken a pesti műsorban, és érdekelne.

panu
panu
 
 


Haliiii,

Először is Meme Nórijának boldog szülinapot kívánunk!!!! De hol vagytok???

Ez a Laca csúúúúcs Kép mint egy kiscica Kép

Gabi, WC tárlatvezetés Kép
Anyóssal kb 2 hetente találkozunk, van, h gyakrabban, de asszem a 2 hét bőven elég Kép

Brigi, cipő, ülés Kép és Bömbi KépKépKép

Barbi, örülök, h apukád + tesód jobban van, remélem az eredmény se lesz rossz! Ez a kép most különösen édi Ádiról KépKépKép Hanmi is vízimádó - ld fent: felmosott padlón is úszna Kép

Tündér, ez az Ilang nagyon édi és a kertetek is gyönyörű ebben az őszben. Amúgy utálom az őszt, vagyis a hideget, de a színei nagyon megkapóak Kép Fotó hegyeket továbbra is várjuk!!!

Zsizsa, örülök, h Gabi ujja sokat javult, látszik még?

Panu, tücsökzene biztosan jó lehetett, sztem Hami is élvezne 1-1 ilyet.

Orsi, SAP... hááát, volt egy pár jó dolog, meg egy halom lényegtelen... na ezt jól megmondtam Kép Szóval nem kihagyhatatlan! Cipő volt sok + jó is + olcsó is

Anita, elhiszem, h nincs időd írni, én is az alvásidőmből veszem el - a kis mártír, mi KépKépKépKép ÁÁÁ, nem, közben azért gyümölcsöt falatozok. De azért várjuk ám, hogy írj magatokról, még ha nem is tudsz reagálni mindenkire, jó????

Vera, nektek meg már kb. haza kellett érnetek, nem? vagy maradtok a 7végéig?


Házimunka.... hát nálunk is akadozik a dolog, bár ma rengeteget haladtam - na csak a szokásoshoz képest Kép Az a gáz, h Hami alig alszik, s sokmindent nem lehet vele együtt csinálni, ill. szinte mindnet együtt cvinálunk, ill úgy hogy ébren van, de felmosni pl nem lehet, mert utána úszik a vízben - szó szerint- és ezt én nem élvezem - ő igen Kép
Az oviból hoztunk egy régi bölcsis kinti fektetőt (mert ugye a bölcsisek ált. kint alszanak -5 fokig télen is), innentől kezdve nem szivacson, hanem azon alszik Hami kint az erkélyen. Na nem éjjel KépKépKép Ma már birtokba vette, nem volt gáz - vagyis nagyobb gáz, mint egyébként, mert aludni azt nem szeret.
És igazából azt mondhatjuk, hogy Hami elindult. Ugye már írtam, h 3-4 lépést régóta megtesz, de mostmár többet is - 10 a csúcs eddig Kép illetve már nemcsak 2 bútor között lép 2-3at, hanem úgy a vakvilágba is elindul - el mer indulni , mert tudni eddig is tudott volna Kép Na persze nem rohan úgy, mint pl. Zsizsa Gabija vagy Bömbi, de idővel beáll a fogócskába KépKépKép
Na cupp mindenkinek!
Ann
annann
 
 


Nagyon boldog szülinapot Nórának!KépKépKép

Ann: hát akkor nekünk már bizti nem lesz ilyen overall(!!)unk, mert e héten tuti nem jutunk el a vásárra. No nem baj, anyukám felfedezett valami nagyon jó turkálót, azt mondja, klassz cuccok vannak egész jó áron, hát majd azt megnézzük holnap.
Anyós ügy nem lehet könnyűKép. Az enyém se a szívem csücske, de azért elég rendesek vagyunk egymással, és most, hogy járok vezetni, rá is vagyok szorulva, hogy jöjjön vigyázni Barnira. Csak az a fura, hogy mintha szerinte egy ekkora gyereknek csak fizikai szükségletei lennének. Ha valami miatt Barni elkezd sírni, akkor rögtön keres valami racionális indokot (pl. álmos, éhes, tisztába kéne tenni, fáj a hasa, jön a foga...stb.) Mintha olyasmi nem is létezne, hogy unatkozik, szorong, nem sikerült valamit megcsinálnia stb. Fura.
Ügyes Hami az egyedül evéssel! Csak így tovább! Klassz lehet ez az erkéélyen alvás, én is kipróbálnám!
És gratula a járáshoz!Kép

Klarissza: már megint egy fantasztikus fotó Lacáról! Na és a szöveg se semmi!Kép
Nekem annyira tetszik ez a gyöngyvezetgetős játék, vagy hogy hívják, ami a háttérben látható! Már egy csomószor néztem, hogy kéne venni olyat, de lehet, hogy egyenlőre csak én szeretném. Laca játszik vele? Szereti?
Hah, most látom a joghurtos képeketKép!

Tündér: nekem tetszik az elmosódott fotó!Kép Én nem vagyok valami nagy fotós, de sokszor a bénázásaimból lesznek a legjobb képek.
Nálatok van zenész a családban? (a zongora miatt kérdem)
Tündér a (nem csak) konyhatündér.Kép Hát én nem vagyok ennyire jó a házimunkában. Vagy csak mert a földszinten lakunk? Ha két napig nem porszívózok, akkor itt már rendesen por van. Olyan undorító nagyvárosi por.

Zsizsa: érdekes ez a rendmánia, valahogy engem is jobban idegesít a kupi, mióta Barni van. És persze sose jutok a dolgok végére. Néha olyan jó, hogy nem kell este mosogatni, mert az a halálom, egyszerűen nem bírom magam rávenni a fektetési ceremónia után, hogy még ételmaradékos edényeket csutakoljak, fúúúj!

Barbi: köszi a családi híradót, örülök, hogy mindenki jól vanKép.
Jó ez a pocsolyás kép, tetszik, ahogy még az ujjacskái végén is ott vannak a vízcseppekKép

Brigi: Isten éltessen névnapod alkalmából! Bömbike nagyon vagány a csúszdán(is)Kép!
Na, mire jó az anyós. Jól néz ki az ülés. Ez olyan, amit szét lehet szedni, és később már csak mint ülésmagasító funkcionál?

Panu: szóval ez a "tücsökzene" olyan, hogy van valami hangszeres kíséret (hegedű, furulya, stb.) is? És vannak nagyobb gyerekek is? Úgy oviig bezárólag?

Pgaboka: Jó ez a wc-szemrevételezés. Biztosan meglegyen minden!Kép
Ti még homokoztok? Nálunk már tök kihalt a homokozó, csak néhány nagyobb gyerek rohangál benne hétvégén. Persze nekünk még nincs jó meleg overallunk, Barni meg azonnal leülne, vagy mászna, és kicsit hideg van már. Vagy én vagyok para, és még simán lehetne?

Időtlen idők óta írok, a mosnivaló meg a gépben, de most már ott is marad holnap reggelig, az ember lánya ilyenkor már nem zajong házimunka ürügyén.
Majd magunkról is írok legközelebb, de most befejezem, jó éjt mindenkinek!

Ági
Kép
Kép
hagnosz
 
 


Sziasztok!

Mi is csatlakoznunk az égési sebek táboráhozKép
Ádám hozzáért a meleg sütölaphoz, két kicsi hólyag lett két ujján...Én meg a sütöajtót törülgettem éppen, az egész az orrom elött történt, és mégis...Nagyon mérges voltam magamra, hogy történhetett ilyen. Sirt elöször, aztán amikor vizhez kerültünk, ott kicsit megnyugodott, tudjátok a viz a mindene, igy élvezte a folyóvizet...Aztán megint rákezdett, amikor fogni akart valamit.
Kocsiba ültünk,elmentünk apának is megmutatni, ö is megnyugodott, hogy nem vészes, és addigra már csendben nézelödött csak az autóból, hazafelé el is aludt.
Itthon mint akinek semmi baja,jött-ment, sikongatot, kutyázott, ahogy szokott.

Nekem ez a tizenharmadika felért egy péntekkel, olyan szerencsételen volt...


Klarissza, Laca tünemény a joghurttal, ezt a "malackodást" nevezem ám valaminek!!!KépKép

Brigi, utólag is boldog névnapot, bocs, erröl is lemaradtam:
Kép
Látom, Bömbi sem nagyon fél a csúszdától, ÁDám ugyanilyen mutatványokat szokott csinálni! NAgyon klasszak a szerzemények, a kiscipö különösen nagyon tetszik!!!KépKép


Nehari,most nem is irok többet, inkább alszok egyet, délután is olyan álmos voltam már, alig látok ki a fejemböl.(hajnali ébredésünk volt, és amikor apa ment be anya helyett még jobban rázenditett,mint aki megijedt apától.)

Barbi

Kép
Kép
barbi
 
 


Sziasztok!

Barbi,
sok-sok gyógypuszi Ádibádi kezére!!! Ne vádold magad, mert hát a leggondosabb felügyelet mellett is előfordulhat!
Én épp tegnap ijedtem meg nagyon: tojást főztem, és Zsoltika ott kolbászolt a konyhában. Egyszercsak úúúúúgy felsírt, mintha ráborult volna a forró víz... Pedig a közelében sem volt, csak én ijedtem meg, annyira, hogy alig éreztem a lábam Kép Tegnap ilyen felsírós volt Zsoltika, semmi látható ok nélkül. Mára elmúlt Kép

Hagnosz,
tulajdonképpen mi sem nagyon homokozunk már, de Zsoltika mindig, minden sétánál bemegy a játszótérre, és begyalogol a homokozóba Kép Amúgy nálunk még elég sok gyerek játszik a homokban, persze jól felöltöztetve. Érdekes, a homokozóban nem mindig ül le Zsoltika, sokszor csak gyalogol, meg mászókázik, csúszdázik... De ettől még a cipője kívül-belül csupa homok.

Ann,
gratula Haminak az elinduláshoz!!! De ügyi, most már szaladhatsz utána Kép Tetszik ez a bölcsis kinti fektető, én is szoktam látni a bölcsiseket kint aludni, nagggyon klassz Kép Zsoltika nem szokott az erkélyen aludni.

Panu,
igen, voltunk Gryllus Vilmos koncerten, és nagyon jó volt! El is határoztuk, hogy megyünk még! Sok ismerős dalt játszott Gryllus, Zsoltika először teljesen megbűvölve nézelődött, aztán nekiindultunk, mászkáltunk a lépcsőkön, néhány kislány táncikált, őket néztük, aztán egy csomó gyerek előrenyomult a színpadhoz, ott csápoltak Kép Remek volt a hangulat, egyszer elszakadt a Gryllus gitárjának a húrja, de amíg felrakott egy új húrt meg felhangolta, addig is mesélt, énekelt, teljesen lekötötte a figyelmet, szóval nagyon ügyesen átvészelte a dolgot! Rakok fel egy képet, így kicsit több látszik a koncertből Kép

Háttal állunk Zsoltikával:
Kép

Klarissza,
joghurtevés Kép Annyira helyes Laca, és látom ízlett neki a joghurt!

<font color="0000ff">Mi ma Duna Plázáztunk Kép Amióta megkezdődött a suli, sokkal jobban lehet buszozni, kisebb a tömeg. Így pillanatok alatt odaérünk, nyugodtan tudunk nézelődni, mászkálni, vásárolni Kép

Holnap pedig megyünk Szentesre. Képzeljétek, szombaton mentem volna üvegfestő tanfolyamra (ott Szentesen), de ugyanakkorra kaptunk csak időpontot egy masszázsra. Mivel olyan nagyon fájt a fejem még néhány napja, anyósom elintézte, hogy egy kórházi gyógytornász megmasszírozza - állítólag a talpamat KépKépKép No mindegy, ezt is nagyon várom, kíváncsi vagyok milyen és segít-e. Egyenlőre vasat szedek, és az úgy látszik nagyon sokat segített!

Nem tudom, írok-e még, mert holnap már pakolok, de ha esetleg nem jönnék, akkor mindenkinek nagyon kellemes, szép és melegebb 7végét kívánok. Kép

Sziasztok,
Gabi</font>

pgaboka
 
 


Sziasztok!

ElőkerültünkKép Köszi mindenkinek aki hiányoltKép
Már kedden este hazaértünk, csak épp nagyon későn és akkor még ki kellett bontogatni azt a halom ajándékot amit Apa hozott nekünk FrankfurtbólKép Bencét is csak 10kor sikerült lefektetni addig játszottak az apukájával. Sok volt ez a 9 nap egymás nélkülKép

Én persze még csak most kezdem utólérni magam, a lakás olyan poros volt hogy tegnap egész nap takarítottam, közben mostam, teregettem, pakolásztam, de jutalmul tegnap este potom 3 órán keresztül babaneteztem hogy képbe kerüljek újraKép

Bencike most már igazán egy rosszcsont minden térenKép Mászik, térdel, feláll és néha-néha elengedi a kezével a kapaszkodó alkalmatosságot, persze ilyenkor megijed, elkezd sírni és lehuppan a popsijára. Szerencsére nagyot még nem esett, de figyelek is rendesen...
Nagyon vártam már hogy ilyen kis örökmozgó legyen, de néha bizony elfáradok rendesen. Leginkább agyilag, mert olyan kis hisztis lett hogy el sem hinném ha nem látnámKép
Ráadásul én ugye nem voltam hozzászokva ahhoz hogy folyamatosan a nyomában kell lenni, most meg egy percem sincs, kivéve mikor alszik. Zúdítva kaptam meg mindent egy hónap leforgása alatt amit ti több hónapon keresztül fokozatosanKép
Nálunk is van olyan mikor már ezredjére mondom el hogy mit miért nem szabad (amúgy nagyon kevés tiltott dolog van: wckefe, felmosó, és a konnektorok) és mikor még akkor is csinálja akkor nekem is számolnom kell hogy ne kezdjek el kiabálni. Olyan kis védtelenek szerintem és persze hogy próbálkoznak meddig mehetnek el, csak hát én sem vagyok mindig üde és friss hogy mosolyogva fogadjam ezeket a dolgokatKép
Ráadásul egy hete elég rendesen benne vagyok a náthában, eddig Bencének semmi baja nem volt, de tegnap este már éreztem hogy kicsit szörcsög. Próbáltuk leszívni, persze üvöltött és hadakozott, ketten se bírtuk lefogni. Mára elmúlt, csak olyan kis bágyadt volt délelőtt. Ébredés után is feküdt még vagy 10 percet mellettem és csak nézett, utána az ölemben egy félórát ücsörgött odahajtott fejjel, pedig ez mostanában már nem jellemző, mindig dolga vanKép
Remélem nem lesz náthás mert nagyon-nagyon sajnálnám!!! Én is nehezen viselem, nem tudom ő milyen lenne (még soha nem volt kicsit se taknyos). És az orrszívás se megy nekünkKép

Délelőtt muszáj volt elmennünk a postára meg a bankba, és meggyőztem magam hogy nem égő felvenni a kabátot és Bencére is overallt adtam. Olyan édi volt benne és szerintem jól is esett neki hogy melegben vanKép Ez nekünk még a tavalyi zsák, pont jó rá, de szeretnék venni egy kétrészeset is, csak még nem láttam sehol jót. Hétvégén ez lesz a program...


Gratulálok minden baba új tudományához, Haminak külön a járáshozKépKép, a fotókat is megnéztem, nem dícsérem külön a képeket, mert valakit bizti kihagynék. Minden baba nagyot nőtt és nagyon szépKép
Szülinaposoknak utólag is boldog szülinapot!!!

Igyekszem most már rendszeresen jönni, de mostanság Bence nem nagyon tolerálja ha a géphez közeledek, este pedig Apának tett ígéret szerint nem internetezemKép De valahogy majd azért megoldomKép

Végül pár kép Bencusról:

így itatja a nagy a kicsit szívószállalKép
Kép

dobolok és xilofonozom egyszerre
Kép

naaa! fényképezz már!Kép
Kép

séta után
Kép

és végül egy vigyoriKép
Kép

Sziasztok,
Vera

KépKép Kép
76vera
 
 


Sziasztok!

Vera,
ha ez megnyugtat, nekem sem volt több hónapon rá, hogy ráhangolódjak arra, hogy folyton Ákos nyomában kell lennem. Nézd a dolgok pozitív oldalát, neked meg az volt az előnyöd, hogy hónapokig nyugisan tehettél-vehettél bármit. De azért gondolom ezek már édes terhek Kép.
Gratulálok én is Bence fejlődéséhez, tényleg nagyon ügyes.

Klarissza,
ha rendbejön az ujjam - amire már látok esélyt Kép - akkor majd tényleg Ikeázunk együtt és meglátod, hogy nem csak Laca "rosszcsont" kölyök.
Bár pár napja még azt mondtam, hogy Tamás (apájánk) nélkül nem viszem Ákost soha Ikeába. Múlt szombaton ugyanis ott voltunk és ketten is alig bírtunk Ákossal, de azóta aludtam rá.

Ákos sem igazán hallgat a tiltó szóra, inkább tesztelgeti folyamatosan, hol vannak a határaim.
Kezére próbáltam egyszer-kétszer rácsapni, de semmit nem ért. Mondnjuk nem volt túl nagy, de nagyot meg nincs szívem adni.
A felemelt hang is csak igen ritka esetben célravezető, így azt is töröltem a nevelési eszközök közül.
Úgyhogy marad a "dutyi". Ha rosszat csinál, kis időre berakom az üres járókába. 2-3 percre csak és a közelében maradok, mert pár perc után már nem fogja tudni, miért is "haragszom/haragudtam" rá. Így legalább a játéktároláson kívül más funkciója is van a járókának.
Hisztinél meg azt csinálom, hogy leülök mellé, megsimogatom a buksiját és azt mondom neki, hogy van időnk, megvárjuk a hiszi végét.

Zsizsa,
azt, hogy mikortól lesz publikus, ha majd tesó költözik a pocidba én kérdeztem Kép, de igazából mindegy kinek címzed a választ, látom akkor is, ha látszólag másnak szól.

Jut eszembe.
Képzeljétek, a sógornőm ikreket vár Kép Kép. Tök izgi.
Ott lelkendeztem neki, hogy milyen jó lesz nekik, de azért az esti fürdetésnél megjegyeztem Tamásnak, hogy milyen jó, hogy nekünk (még) csak egy van.

Elképzelem, hogy mi lenne, ha most két gyerek forgatná a székemet, hogy hagyjam már abba a számítógépezést.
Szerintem felborítanának. Viszont ha most nem köszönök el azon nyomban, Ákos is kiborít - a székből.

Üdv és szép estét mindenkinek, aki még erre téved és olvassa.

Marcsi

Marcsi
Ákos(2003.07.23), Peti(2005.12.22) és Eszter(2009.02.17.) anyukája
marcsi77
 
 


Sziasztok!

Vera:
de jó, hogy vagytok már!! Kép Bence egy kis tündér a sapijában!
Nincs kedvetek állatkerti játszóházazni jövő héten?

Marcsi:
Éppen most értünk haza az Ikeás túrából, iszonyatosan kipurcantuk, pedig csak 4 órás buli volt Kép
Amint mehetünk szólj!!!

Bocsánat, hogy már megint csak ennyit írok Kép
klarissza
 
 


Sziasztok!

Meme,
Nórinak boldog 1 éves szülinapot utólag is!

Brigi, neked meg boldog névnapot utólag is!

Hanzi, a szitaagy Kép

Kép
hanzika
 
 


Sziasztok!

Bocsi, hogy most nem írok, de el kell újságolnom, hogy ma voltunk a barátnőméknél (akikhez szoktunk járni, a fia majd egy hónappal fiatalabb Gabinál), és megint terhes.Kép Megelőzött galád módon.Kép

Még két kép az én aranybogaramról:

Így hintázik mostanában.Kép
Kép

És (többek között) ezzel kerget az őrületbe (ez ugye a hintaszéke).Kép
Kép

Bocsi, de most megyek aludni, mert szörnyű fáradt vagyok. Ikeázásra én is jelentkeznék Gabival, még sosem voltunk, kipróbálnánk. Szóljatok, ha mentek!

Zsizsa

Zsizsa
Kép
Kép
Kép
Kép
zsizsa
 
 


Sziasztok!
Csak röviden:
Ikeázáshoz nekem is lenne kedvem egy pénteki nap, akkor ált. nem dolgozom.

Zsizsa, engem is örületbe kergetne a gyermek egy ilyen mutatvánnyal. Az az érdekes, hogy ö ezt nem csinálja, de egy ismerös kissrác (4 hónap van köztük) akivel minden héten találkozunk még az eteöszék tálcájára is feláll. A szülei meg türik. Én nagyon rosszul vagyok amikor látom.
Ha vigasztal nekünk sincs pocaklakó még sehol, pedig már mióta jöhetne. Tényleg, Gabi gyorsan összejött? Beszélgettünk egyszer régen ezekröl, de már nem emlékszem, hogy ki mit irt.

Képzeljétek Botka mostanában a hátrafelé járást gyakorolja. Van egy kisautója, amire még régen kötelet kötöttem, amikor még nem tudott utána mászni. No az a kötél azóta is rajta van és huzogatja mindenhova. Most meg elkezdte, hogy ugy huzza, hogy közben ö meg tolat, mert akkor ugye végig látja a kisautót.

Jajj, tegnap reggel akkorát esett, hogy az borzalom. Álmos volt még és hurcolta magával a takaróját elbotlott és beverte az arcát a szoptatósszékbe. Az ugyan párnázott, de hatalmas puffanás hallatszott és véraláfutás lett az arccsontján. Szegényke Kép

Égett kezüeknek gyógyulást kivánunk. Szerencsére azért ezek nem vészes égések. Amikor Botka 6 hónaposan néhány napig kórházban volt, akkor egy szobában aludtam egy növel, akinek a 3 éves kislánya magára rántotta a tésztafözö vizet...3 nappal a sérülés után még az életéért tettegtek. No ezektöl félek én hihetetlenül. Mindig veszekszem is Apával, hogy a hátsó lapon fözzön, stb.

Mégsem lett rövid. Üdv mindenkinek,
Edit

Edit

KépKép
KépKép
szedit
 
 


imádnivaló Gabi álldogálása a kisszékében Kép, talán csak közelebb akar kerülni az eddig elérhetetlen dolgokhoz Kép

Benci, mint egy kis kék gombóc, ügyes nagyon Kép az itatás pedig csúcs, nagyon édes Kép

én még nem adom fel a téli vastag kabátot, egyelőre dupla pulcsi (réteges öltözködés híve vagyok) és őszi kabát (vastag polár). néha elbizonytalanodom emiatt Kép

Hagnosz! hétfőn megyünk újra "tücsökzenélni". gyertek, ha van kedvetek, időtök stb. nincs zenekar. a csoportvezető (képzett szakember) énekel, a mamák segítségével, a gyerekek pedig néhány játékhoz kapnak csörgőt, kasznyettát, stb., néhányat a kezükkel játszanak el, van, hogy egyszerűen sétálunk körbe, vagy hintáztatjuk őket. ja, és magnóról is szól néha az alapzene. ennyi. ha érdekel, szólj. az első alkalom egyébként ingyenes Kép a marczibányin kívül a pesthidegkúti műv.házban is láttam ilyen programot, máshol nem, de nagyon nem kerestem.

most ennyi, megyek még egy kcisit dolgozni

panu
panu
 
 


Botkának jobbulást! hátrálás Kép

panu
panu
 
 


Hahó!

Na, gyorsan beugrottam, de megint nincs időm, megyünk anyuékhoz.

Rájöttem, hogy buta fejjel szóvá sem tettem, hogy milyen elképesztően tündérien néz ki Laca joghurtosan!Kép Ádám is tetszik a pocsolyábanKép, ez vízhatlan cipő? Brigi, a kiscipő nagyon tetszik, ha fiam lenne, azonnal rástartolnék, és Bömbi is nagyon édes, a csúszdán egyszerűen csúcs!Kép Bencéről az itatós kép tetszik a legjobban!Kép

Edit,
Gabi két hónap alatt összejött, ezért is vagyok türelmetlen. A barátnőmék fiára másfél évet kellett várni, most meg két hónap után jött a tesó. Viszont a másik barátnőméknél az első baba elsőre összejött, már másfél éve próbálkoznak a tesóval, és semmi. Szóval ez nagyon összevissza dolog. Ti mióta próbálkoztok? Egyébként nekem nem szabadna panaszkodni, mert még csak most kezdtük az egészet, csak valahogy most egy csomóan bebabásodtak a környzetemben, és ezért nagyon foglalkoztat a téma. Elesett Botka.Kép A forrázástól én is nagyon féltem Gabit, nem is szoktam elengedni a konyhában, amikor főzök, hanem be van kötve az etetőszékbe.

Panu,
én sem adtam még téli overallt a gyerekre, max. őszit, azt is csak egyszer. Én is inkább rétegesen öltöztetem, szóval nem kell bizonytalankodni, ahogy érzed, úgy jó.Kép

Zsizsa

Zsizsa
Kép
Kép
Kép
Kép
zsizsa
 
 


Sziasztok!

Én is a réteges öltöztetés híve vagyok.
Szerintem mi a tavalyi zsák/overallt november közepe-vége fele vettük meg.
Bár tavaly más volt a helyzet, mert akkor még békésen szundikált Ákos a takaró alatt, mikor levegőt ért az arca, úgyhogy ha úgy láttam, kicsit hűvösebb vagy enyhébb az idő, akkor a takaróval korrigáltam.
Most amiatt lesz nehéz az öltöztetés, mert ha mozog, akkor kimelegszik, ha meg ül a kocsiban, akkor relatíve hidegebb lesz neki.

Más.
Amiért igazából jöttem.
Nektek hallgat a gyerkőc a nevére? Mert Ákos kicsit sem Kép. Pedig mindig Ákosnak vagy Ákos babának hívtuk.

IKEA.
Nézzük ki akkor a jövő pénteket?
Én ceruzával már be is írtam a naptáramba, aztán majd kiderül, hogy radír vagy toll lesz belőle, meg aztán az is, hogy kicsit nagyobb vagy mini tali.

Edit,
nem is tudtam, hogy ti is szeretnétek már tesót. Tök jó Kép.

Én drukkolok minden topic kistesónak.

Ha már a topic kistesóknál tartunk.
Brigi, megmutatta már a pocaklakód, hogy mije van? Nem tudom kérdezték-e már, de mik a nevek?

Még a végén én is kedvet kapok a pocakozáshoz. Igazából kedvem már lenne hozzá, mint ahogyan már múltkor is említettem, csak még a racionális érvek erősebbek.

Holnap megyünk esküvőre. Kíváncsi leszek, Ákos meddig bírja majd. De attól tartok, hogy én nem sokat fogok látni a ceremóniából.

Marcsi

Marcsi
Ákos(2003.07.23), Peti(2005.12.22) és Eszter(2009.02.17.) anyukája
marcsi77
 
 


<font color="0000ff">Sziasztok!

Csak bekukkantottam még, így pakolászás közben Kép Pedig csak 2 napra megyünk, de annyi mindent be kell csomagolni, hogy hihetetlen...</font>

Vera,
üdv újra itthon! Kép Nagyon édes Bence minden fotón, és hogy látszanak már a fogacskái! Hát igen, most már ő sem üldögél kényelmesen, de hát ez a dolgok rendje. Megszokod hamarosan, hogy sokat kell a sarkában lenni. Én sem figyelek már állandóan Zsoltikára, mert hiszen napról napra erősödik ő is, és míg eleinte folyton mellette voltam, hgoy meg ne üsse magát a kőben, ha elesik, stb..., most hagyom, hadd mászkáljon a lakásban szabadon Kép Persze azért fülelek-figyelek, de nem vagyok mindig mellette.

Marcsi,
Zsoltika hallgat a nevére, sőt több különböző nevére is Kép Persze a "nem szabad"-ot még sokszor elereszti a füle mellett Kép

<font color="0000ff">Én bizony a napokban már ráadtam Zsoltikára az overallt Kép Még nekem is hideg volt, nemhogy neki! Főleg akkor, amikor babakocsival indultunk útnak, mert hát abban csak üldögél, jobban átfázhat. De ha a játszóra megyünk, akkor elég a harisnya-vastag nadrág-több pulcsi és pufi mellény változat KépKépKép

Kistesó: én is úgy szeretnék már még egy picibabát! De egyenlőre még mi is várunk vele egy kicsit. Úgy tervezzük, hogy jövő nyáron már indulhat a kistesó-projekt KépKépKép

Ikeába sajna nem tudunk menni, nekünk nagyon messze van autó nélkül. Pedig nagyon szeretek ott nézelődni, elég ritkán jutunk el odáig.

pgaboka
 
 


Bocsi, de most csak Verának:
Jó, hgy ti is itthon vagytok megint!Kép Rosszcsont BenceKép, azért büszke lehetsz rá, hogy ilyen gyorsan megtanulta azt, amivel más hónapokig elvan!
Tényleg, hogy van ez a gyógytornával, most már egyáltalán nem lesz rá szükség? Vagyis amelyik gyerek mászik és feláll, lépeget, az már tuti megtanul járni? Mondott erről nektek valamit a gyógytornász? (Csak azért kérdem, mert Barni már elmúlt 14 hónapos, és még nem indult el, csak kapaszkodva lépeget, és néha megáll kapaszkodás nélkül. Próbálok türelmes lenni, de azért ahonnan lehet, csipegetem az infokatKép)
Jobbulást náthailag, remélem Bence nem kapja elKép.

Ági
Kép
Kép
hagnosz
 
 


Zsiazsa, Botka jó másfél év alatt jött össze, és mi még nem védekeztünk azóta sem. Persze Boti még szopizik azért, ugyhogy ki tudja. De már jó fél éve megjött nekem. Most ideális a helyzet, mert az se baj ha összejön, az sem ha még várat magára.
Edit

Edit

KépKép
KépKép
szedit
 
 


Sziasztok!

Először is még egyszer köszönöm a névnapi köszöntéseketKép

Vera: jó, hogy megint vagytok. Benci nagyon édi. Mint egy kismackóKép
Klarissza: joghurtevő Laca csúcsKép Ikeába mi is beszálnánk.
Zsizsa: Gabóca is nagyon édi. Hintaszékben álldogálástól én is frászt kapnék. Bömbi az ágy szélén szokott egyensúlyozni.
Ann: gratula Haminak a járáshoz. Látod mondtam én, hogy elindul a szülinapja előttKép
Edit: hátrafelé járásKép
Marcsi: Bömbi is halgat a nevére, csak nem mindig akarja meghallaniKép

Holnap megyünk 4D UH-ra. Remélem ott kiderül a nemeKép Olyan jó lenne egy kiscsaj a 2fiú utánn. Neveken még nem igazán gondolkodtunk.

Overált már én is adtam Bömbire, igaz csak vékony őszit. a téli overalját még elő sem szedtem. Lehet, hogy már nem is jó rá?Kép

Most megyek és megpróbálom kiteregetni a ruhát, ha Bömbike is úgy gondolja, és nem rángatja le az egészet. Ja és nálunk úgy néz ki, hogy elkezdődött a dackorszakKép Csak azért is azt csinálja amit nem szabad. Ha meg nem engedem neki hisztizni kezdKép Tegnap előtt a Pólusban vágta magát földhöz amikor nem engedtem meg neki, hogy a próbababáról lecibálja a ruhát. Hogy mi lessz itt még? Van valakinek valami öttlete, hogy lehet ezt higgattan kezelni?

Na most már tényleg megyek. Jó hosszú lettem. Pocakosodni akaróknak megy a drukkKép

Brigi
bombomanyu
 
 


Hagnosz:
Jaj elfelejtettem válaszolni, bocs! Hát az Ikeás golyós játékkal játszik Laca, de csak annyi ideig, míg a többi játékkal, tehát annyira nem köti le, mint Apa telefonja, vagy egy üres kóláspalack stb.

Brigi:
Majdnem mindennap délután 15 körül jelenünk meg a Kassai játszin, addigra odaérnek az óvodások is, Laca pajtásai Kép Ti merre jártok mostanában? Találkozhatnánk.

Ikea:
Nekem is jó a péntek!

Babaproject:
Nekünk előbb lakást kell cserélni, venni kell egy új autót, ehhez pedig muszáj visszamennem dolgozni. Aztán, ha Laca 3 éves lesz, jöhet a következő. Túlságosan kényelmesek vagyunk Kép

Laca hallgat a nevére, ha akar Kép
klarissza
 
 


Most látom de cuki pofija van Gabinak!!!!!! Kép Kép Kép Jó lenne már személyesen is találkozni.
klarissza
 
 


Sziasztok!

Jöjjenek először a képek, úgyis magukért beszélnek.

Kép
Kép
Kép

Na, akkor mesélek is.
Az volt, hogy beraktam Ákos a kiságyba, hátha elalszik.
Minden nap így szokott lenni. Már jól bevált módszer szerint, mikor látom rajta, hogy fáradt, akkor beviszem és kijövök. 3-4 percig panaszkodik, de aztán 1-2 perc és már durmol is. Vagy ha 5 perc után is sír még, akkor kihozom és fárasztom tovább.
De most nem így volt. A szokásos 3-4 perc után jött a csend, gondoltam, alszik is a gyerek. De aztán egy kisebb fajta esés hangot hallottam. Bementem és Ákos ott ült a padlón és vigyorgott rám.
Visszaraktam, hátha megmutatja, hogy került ki, mikor én úgy jöttem ki a szobából, hogy Ő bent volt. Hát megutatta, de másodjára inkább elkaptam, hátha most nem seggre huppan érkezéskor. Pláne, hogy fogat növeszt és a fél keze a szájában volt, még kimászás közben is.
Azt hiszem, ki fogunk venni 2-3 rácsot. Ha már úgyis ki tud jönni, legalább ne törje össze magát.
Csak így még halvány lilám sincs, hogy lesz itt napközbeni alvás ... Valakinek, valami 5let?
Most is látom rajta, hogy hulla fáradt, de ezek után nem merem berakni.

Üdv.

Marcsi

Marcsi
Ákos(2003.07.23), Peti(2005.12.22) és Eszter(2009.02.17.) anyukája
marcsi77
 
 


Sziasztok!

Próbálok írni, legalábbis amíg Bence elfoglalja magátKép

Köszönjük a dícséreteketKép

Jó lenne már egy talira nekünk is eljutni, de sajna az Ikea nekünk is túl messze van, azt nem vállalom be.
Viszont állatkerti játszóházhoz igen, igen van kedvünk Klarissza!!!KépAkkor jövő hétre beszéljük meg! Nektek mikor lenne jó? Más csatlakozik?

Na eddig tartott az amíg Bence hagyott, most idemászott és az asztal altt lévő papírdobozt csócsálja.
Kis szünet...

Lenyitottam neki egy lomos szekrényt, most azt rámolja ki... mindenféle érdekes dolog van ottKép

Hagnosz!
Szerintem minden gyerek megtanul járniKép előbb vagy utóbbKép
Nekünk azt mondta a gyógytornász az elején hogy az a cél hogy Bencus másszon, felálljon, utána itthagyja mert járni már csak idő kérdése mikor fog. Ő mondjuk elég bátortalan, de kaptunk még pár olyan gyakorlatot ami egy kicsit elősegíti talán. De engem ez már nagyon nem izgat, mondjuk egy karácsonyi járás jó lenneKép

Edit!
Édes lehet Boti ahogy hátrafelé lépegetve húzza az autójátKép
Viszont az esésKép

Gabi!
Jó pihenést SzentesenKép

Én azért adtam rá Bencusra az overallt mert 6 fok volt és szerintem télen is szokott ennyi lenne ha "melegebb" az idő. És babakocsiban ülve szerintem kell már neki hogy melegen legyen. Van ugyan egy vastagabb dzsekink is, de annak az ujja már egy picit felcsúszikKép

Na közben hazajött már Apa is, ettünk újra Bencikével, mert ilyenkor ha az apukája eszik akkor persze ő is szokottKép

Ja és mivel ezt a hozzászólást kemény 2 órán keresztül gyártottam, így el is köszönök!

Ann!
Még Neked annyi hogy írom ám Neked is a leveletKép remélem ma este már el is tudom küldeni, de nem megy csak részletekben az írás.

Puszi mindenkinek,
Vera

KépKép Kép
76vera
 
 


Na közben persze írtatokKép

Marcsi!
Húúú, ez nem semmi! Hát elhiszem hogy most már nem mered betenni Ákost. Én sem merném ha így kimászna. Nekünk nem lehet kivenni rácsot az ágyból, nemtom velünk mi lesz ha már így kimászik majd belőleKép

Sokaktól hallottam hogy mikor már nincs rácsos ágy, napközbeni alvás se nagyonKép Bár nálunk a mai napig az a rendszer hogy este altatás van a nagyágyon, mondjuk mióta Bence mászik azóta elég horror mert százszor körbemegy az ágyon, feláll, elindul fejjel lefelé, ha meg lefektetem újra, megy a harc... De gondolom így napközben is el lehet altatni a gyerkőcöt.
Már ha valaki akarja, mert nálunk ma épp az volt hogy nem akart az ágyában elaludni egyedül (pedig napközben ezzel nincs gond), átvittem altatni, de félóra után meguntam, beleültettem a hátradöntött etetőszékbe, cumi, pelus, zene be és nézte ahogy főzök. Egy óra után pedig szépen lecsukódtak a szemeiKép

Klarissza!
Játszóház???Kép

üdv,
Vera

KépKép Kép
76vera
 
 


Hagnosz:
A játszótéren találkoztunk egy babával, aki 18 hónaposan kezdett járni, a bátyám 15 hónaposan, úgyhogy türelem Kép

Vera:
Szerda és péntek kívételével bármelyik nap jó Nekünk. Bence mikor alszik?

Marcsi:
Én sem merem Lacát a kiságyban hagyni már, mert ő is mászik kifelé Kép Bár még nem bukott le egyszer sem, mint szökevény, de mi csak a pelus felhúzásához, fürcsi utáni öltöztetéshez használjuk a kiságyat.
Jut eszembe, nyáron egy ismerős 2 éves kislány így törte el a kezét, rosszul esett ki a kiságyból Kép Kép Úgyhogy vigyázzatok.... Kép
klarissza
 
 


Rácsot mi sem tudunk kiszedni, mint kiderült, úgyhogy leszedtük mindent. Olyan a kiságyunk, hogy gyerekággyá alakítható - az unokaöcsém akkor kapott másikat, mikor suliba ment - , csak hát kicsit későbbre gondoltam az átalakítást.
Tiszta furi így a szoba.

Marcsi
Ákos(2003.07.23), Peti(2005.12.22) és Eszter(2009.02.17.) anyukája
marcsi77
 
 


<font color="0000ff">Sziasztok!

Képzeljétek, nem utaztunk el Kép Illetve hát elindultunk, de a Vidámpark melletti felüljáróra egyszerűen képtelenség volt feljutni, nemhogy lépésben nem haladt a sor, de sehogy sem: csak álltunk. Az autók össze-vissza próbáltak furakodni... Mondta is a férjem, hogy ha lenne nálunk babakocsi, javasolná, hogy induljak el Zsoltikával (haza, nem Szentesre Kép), mert gyorsabb lenne KépKépKép Igaza volt, mert egy csomó időbe telt, mire hazabumliztunk. Hú de utálom a dugókat! Így aztán holnap reggel megyünk, végülis minden be van pakolva, és remélem nem lesz ekkora nagy forgalom.</font>

Marcsi,
megdöbbentő képek! Még jó hogy nem esett baja Ákosnak! Néztük itt, hogy hogy bírt kimászni, hát nem semmi! Nálunk kivehető 2 rács a kiságyban, de szerencsére még itt nem tartunk, hogy kimászna Zsoltika.

Brigi,
dackorszak Kép Korán kezdi Bömbike Kép Nagyon kíváncsi vagyok a pocaklakódra, mindenképp írj holnap (bár nem leszünk itt remélhetőleg, hogy elolvassuk Kép)

<font color="0000ff">Lányok, mi is csatlakoznánk az állatkerti játszóházas talihoz KépKépKép Már úgyis régóta szeretnék eljutni oda Zsoltikával Kép Nekünk bármelyik nap teljesen megfelel.

Sziasztok,
Gabi</font>

pgaboka
 
 


Sziasztok!

Kicsit kivagyok úgyhogy csak pár szóra jöttem.

Szerintem akkor irányozzuk elő a KEDDi napot játszóházazásraKép Időpontot én inkább nem mondok majd inkább megpróbálunk alkalmazkodni hozzátok. Újabban Bence teljesen kiszámíthatatlanul alszik el napközben, 11 körül, de inkább később. Úgyhogy nekünk jó a délelőtt is és a délután 3 körüli időpont is.
Tényleg alkalmazkodunkKép

Az esténk horror volt, már a második este mikor csak éjjel 11kor tudtam elringatni Bencét, mert addig a négyszeri-ötszöri altatási kísérletünk nem sikerült. Egyszerűen nem hajlandó vízszintesben lenni. Tegnap már olyan fáradt volt hogy alig bírt felállni, pedig küzdött rendesen. Ennek megfelelően hatalmasat esett tőlem 1 méterre amit nem tudok magamnak megbocsátani hogy nem kaptam elKépKép
Beütötte a fejét és szerintem nagyon megijedt, mert kicsit sokkos állapotba került. Alig tudott felsírni, utána viszont nem tudta abbahagyni annyira rázkódott a válla. Hüppögve is aludt el, persze a mi ágyunkban egész éjjel hogy tudjam figyelgetni.
De szerencsére nem volt semmi baja az éjjel, most pedig még mindig alszik. Jól kifáradt tegnap.

Erre vonatkozó kérdésem lenne: Ti altatjátok a gyereket, vagy beteszitek az ágyába este (nálunk ez kitartó üvöltéssel jár) és ha hisztizik akkor mit csináltok? Gondolok itt ilyesmire hogy hideg víz...stb. Hülyén hangzik de már tegnap ez is megfordult a fejünkben olyannyira hisztizett az altatás ellen (ez még az esés előtt volt).

Írjatok légyszi mert még egy ilyen este és bedilizekKép

Köszi! Sziasztok,
Vera

KépKép Kép
76vera
 
 


Sziasztok Kép
majd jövök még a 7végén, csak most megyünk elfelé és sietek, szal:
talizni lehet, h mi is eljutunk, csak ne túl későre tegyétek, mert akkor már hazafelé kell indulni + apánk ált. reggel megy Pestre, s akkor du-ig elég hosszú az idő. No mind1, majd meglátjuk, h kinek mi jó és h mi ott tudunk-e lenni.

A képek nagyon cukik, Hami itt ült az ölemben és kiképzést tartottam neki, h mit nem szabad: kiságyból kimászni, székre állni KépKépKép Vera, Bence nagyon édi, belőle nem tudtam elrettentő példát meríteni - nem mintha a többiek nem lenének pont olyan aranyosak a kis csínytevéseikkel KépKépKépKép

Na cupp.
Ann
annann
 
 


Vera:
Már én is gondoltam arra, hogy valami tanácsadóhoz fordulok Laca alvásával kapcsolatban, mert engem is jól lefáraszt esténként, egy hete éjszakánként is. A Madarász utcai Kórház alváslaborjába lehet időpontot kérni e-mail-en is. MI NEM AKARJUK, HOGY ÚGY INTÉZZÉK EL A DOLGOT, HOGY HAGYJUK SÍRNI NÉHÁNY ESTÉN KERESZTÜL...Kép (Az egyik 3 gyerekes anyuka barátnőm szerinte sajnos csak ez jön be Kép)
Akármennyire is korán fürdetjük a drágát 10 előtt nem alszik el és akkor még jó napunk is van, ha 10-kor sikerül bealudnia. (Akkor is ez a helyzet, ha nem aludt délután.) Addig ott szórakozik a fejem felett a polcon, ahol régen a könyveket tartottuk és csalapál a két olvasólámpával, közben indián üvöltéseket hallatt Kép
Az éjszakai szopi miatt én már nem is próbálom becsempészni a kiságyba, mert akkor napközben fáradtabb lennék. Viszont egy hete megint 8-10-szer kel fel szopizni, illetve inkább cumizni. Ha nem kapja meg amit akar, akkor viszont elkezd sírni.
Szóval nem vagytok egyedül a problémákkal Kép Én másfél éves koráig tűrök, aztán valahogy csak végett kellene vetni ennek a bohóckodásnak.
Ja és csak cicivel alszik el Kép

Játszóház:
Akkor vagy délelőtt 10 óra, vagy délután 15 óra?
klarissza
 
 


Sziasztok!

Tegnap nem működött a babanet, pedig éjjel lett volna sok időm netezniKép

Újabb fantasztikus estén vagyunk túl... Bence tegnap sem volt hajlandó elaludni. Amíg a szőnyegen játszott semmi baj nem volt, de mikor közelítettünk az ágyhoz, ordított. Végül 11kor elmentünk kocsikázni, mert ott mindig bealszik, másban már nem nagyon bíztam. Megkerültük a Városligetet, de nem volt 5 perc hogy bealudt.
Nem értem itthon miért küzd ellene?Kép
Egyébként tegnapelőtt és tegnap is kapott Chamomillát, mikor már mást nem tudtam kitalálni. Nem igazán láttuk hatását, viszont tegnap sikerült benéznem a szájába és megvan az ötödik fogacskánk, kijött felül egy újabb. Ez lehet oka a sok sírásnak, nyűgösködésnek, de nem hiszem hogy magyarázná az alvás elleni harcot.
Na mindegy, végső esetben marad az autó, de nem akarom bevezetni mert ez nem a legjobb megoldás.

Klarissza!
Neked is őszinte részvétem az esték miatt. Ilyenkor lenne egy kis időnk magunkra, de mire Bence végül beájul, addigra én jól elfáradok és másra sem vágyok csak hogy minél előbb én is ágyba kerüljek. De hátha idővel jobb lesz! Bár nálunk még csak most kezdődött és nem is tudom mi lesz ha már Bencike is önállóan fog járni, mert gondolom akkor méginkább lemászik majd az ágyról.

Szerintetek meddig bírja egy gyerek alvás nélkül? Egyszercsak beájul?
Ilyenkor (is) nagyon bánom hogy nálunk már nincs ciciKép

Játszóházra akkor javasolnám a délelőtti időpontot, hogy Annék is el tudjanak jönni, de én nem ígérem hogy 10re ott tudunk lenni, mert egy-egy ilyen este után Bencus még mindig alszik. És már fél 10Kép De megyünk amint tudunk utánatok!Kép

Sziasztok,
Vera

KépKép Kép
76vera
 
 


Szép jó reggelt mindenkinekKép

Tegnap próbáltam jönni, de nem sikerültKép Megvolt az UH, és nekünk nem tud lányunk lenni. Ez is kisfiúKép De azért nagyon örülök. Mindene megvan csak nagyon szégyenlős és nem igazán akarta megmutatni az arcát.
Itt egy kép róla.
Hadjatok aludni álmos vagyok
Kép
A neve talán Samu leszKép Mit szóltok hozzá nagyon gáz?

Marcsi: ez a kiságyból kimászás elég meredek. Még jó, hogy nem ütötte meg magát Ákos.
Vera: most akkor én küldök Bencinek álommanókat. Remélem hamar rendeződik az alvása.
Klarissza: mi inkább délelőt szoktunk menni, mert már nem igazán van erőm elkapkodni Bömbit, ha valaki éppen fel akarja lökkni. Délelőtt, meg csak ilyen minimanók vannak ottKép

Bömbinek most az alsó örlőfogai próbálnak előtörni, vagyis már ahogy nézem picit ki is bújt. szenvedünk 1000rel.

Brigi
bombomanyu
 
 


Brigi!
Nagy-nagy gratula a harmadik kisfiúhozKép aki talán SamuKép Aranyos nagyon!

Mindeddig irigykedtem minden pocakosra és újabb babát tervezőkre, de jelenleg nagggyon örülök hogy nálunk ez még nem témaKép
Azt hiszem begolyóznék most.

Bencuskának most sikerült álomra hajtania a fejét délutáni alvás címszó alatt, így túl sok jóra ma este sem számíthatunk. De nem baj majd elmegyünk romantikázni kicsit egy éjjeli autókázás kapcsánKép

Többiek merre vagytok? Nem hiszem hogy sokan kimozdultak ezen a nagyon ronda, esős, hideg naponKép

Üdv,
Vera

KépKép Kép
76vera
 
 


Vera és a többiek, akik kedden játszóházaznak:

Kép Laca tiszta takony lett, egyik napról a másikra. Megy a porszívózás Kép Rondán köhög, amúgy a hangulatán nem érződik semmi sem. Ezt nem tudom, hogy csinálja Kép De legalább nem nyüglődik Kép Ja és nem is lázas, szerintem nem is lesz.
Úgyhogy kedden tuti, hoyg nem megyünk és szerdán a bébiszitter sem jön Kép Remélem, hogy csütörtök körül már nem folyik az orra, mert jó lenne legalább pénteken kimozdulni...
klarissza
 
 


Brigi:
Nagyon jó név a Samu. 4 pasival leszel körülvéve, tök jó!!! Kép
klarissza
 
 


sziasztok!
nálunk is megy a begolyózás. nehezen viseljük ezt a rossz időt. nagyon hiányzik a kinti program: séta, futkosás, játszó... Kép

Samu, aranyos, másik neve nem lesz? mert mi pl. azért választottunk 2 keresztnevet Lizinek, mert a Liza túl rövid, ráadásul a vezetékneve sem különleges, és nem is hosszú. és dallamos a vezetéknévvel együtt, ha kimondod? van hosszú hangzó a vezetéknévben?

Lacának jobbulást, remélem, nem lesz gond az orrszívással. én is kipróbáltam, hogy nem fogom le Lizát, csak az ölembe veszem, és tényleg jobban engedte az orrszívást. szerencsére, most nem beteg.

keddi játszó necces nekünk, bár a délelőtti időpont valószínűbb, hogy megfelel. Délután megyünk ugyanis szemészetre. maszek rendelés, 3 és fél ezer, de nem kell várni. szerdán pedig meningococcus (asszem így kell írni) injekció vár ránk. tiszta öröm az élet Kép

erre az alvás-problémára nem tudok mit mondani. mi sosem altattunk úgy, hogy ott maradtunk volna, amíg elalszik. mindig verset mondunk, lerakjuk, majd kijövünk. már régóta, kb. 3-4 hónapos korától, és már ő is tudja. azért néhány kérdés:
- nincs túl sötét a szobájában?
- nincs túlságosan tele a gyomra?
- esti szertartás mindig ugyanakkor, ugyanúgy történik?
azt mondják, ha fáradt, akkor elalszik. nálunk kb. 6 órát simán bír ébren, és nem is érdemes előbb lerakni, de tegnap 8-at bírt, igaz, az utolsó 1 órát már nehezebben. ha túlfárad, akkor előforsulhat, hogy a fáradtságtól nem tud aludni, és ha túl sokat sír akkor is. nem tartom szerencsésnek, hogy változtatjátok az alvás helyét, így nehezebben szokja meg a "rendszert".
sajna' rohannom kell
panu
panu
 
 


Klarissza!
Jajjjj de sajnálom hogy Laca betaknyosodottKép Pedig olyan jó lett volna végre látni titeket. Na de majd legközelebb! Gyors gyógyulást a kis betegnekKépKép

Panu!
Köszi a tippeket. Az az igazság hogy mi meg mindig is úgy altattuk Bencét este hogy nálunk a nagyágyban aludt el, simizve, énekelgettünk, mondókáztunk. Ez volt az este fénypontja, nagy vigyorgások közepette elaludtKép
Szóval a sötét szoba nem jöhet szóba.
A gyomra sem lehet tele, mert 8 körül van vacsi.
És mindig minden (közel)ugyanabban az időben történik. Vagyis történt eddigKép Nem tudom mi lett az oka ennek a hirtelen változásnak, de még kutakodunk. Talán a foga... legalábbis ebben bízomKép

Üdv,
Vera

KépKép Kép
76vera
 
 


Vera! és amikor elaludt, akkor betettétek az ágyába? mert ez sem jó állítólag. képzeld magad a helyébe: elalszik a nagyágyban, amiről tudja, hogy a tiétek, köztetek, mellettetek van, és amikor felébred egy kicsit, semmi nem olyan, mint amikor elaludt Kép ez biztosan nem tetszik neki. ha nem így van, akkor bocs. és nincs is más ötletem, de talán másnak van. és segít.

várom a holnapot, mert talán nem esik, és végre kimehetünk az udvarra, az utcára. készülünk a tücsökzenére is, délelőtt fél 10-re megyünk.

panu
panu
 
 


Sziasztok Kép

Nem tudom meddig jutok, mert hamarosan jön Hami a pancsiból szopizni, de addig mindenesetre írok.

Tali: szerintem nézzük meg, h kinek mikor jó, mi majd próbálunk alkalmazkodni, de nem tudom 100%ra ígérni. Nekünk az lenne a jó, ha minél többen eljönnének. Klarissza, sajnálom a betegséget és azt is, h nem talizunk Kép

Brigi, nekem tetszik a Samu, az a fontos, h nektek tetszen és szívesen hívjátok így Kép Amúgy - már a babszobán írtam - h azt álmodtam, h lányod léesz, méghozzá csodaszép Kép Mondjuk még ez is meglehet, de valószínűbb h mégsem lesz igazam Kép mármint a nem tekintetében. Nagyon édi a képen - olyan nosztalgikus hangulatba kerültem - no meg közeledik a szülinap"unk" is KépKépKép
Amúgy hiszti nálunk is van, de olyankor nem foglalkozom vele, hagy hisztizzen Kép Már kezdi megtanulni, hnem érdekel, így 2 másodperc múlva abbahagyja Kép (na jó, nem mindig) Persze lesz ez még rosszabb is KépKépKép

Vera, altatás Kép Azért nem semmi lehet, ha a kocsikázásig eljuttok KépKépKép Hami az alvásellenes liga élharcosa, úgyhogy majd ne engedd kommunikálni Bencét Hamival, ha talizunk. Utál aludni, minden helyen és formában. Az a szerencsénk, h nekünk még van cici és úgy jól elvan és bealszik. Amúgy, ha nagyon fáradt és előtte nem volt felpörögve, akkor el lehet altatni simivel, mesével, de akkor is van sírás... csak épp nem mindig és nem oylan olyan sok. A 2vel felettünk lakó anyuka a múltkor magyarázta is a kislányának (kb 2 éves): látod, ez az a baba, akit szoktál hallani az erkályen sírni Kép kösziiiiii.... szal hallja az egész ház, h Hami üvölt - mármint nappali altatáskor. Mi egyébként rászokunk arra, h fürdés előtt már nincs nagy hancúr, nyugis játékok vannak, meseolvasás, könyvnézegetés, vagy vmi ücsörgős - de Hami bírja az ilyeneket is )... ha a szopiba nem alszik be, akkor utána már nem mehet le játszani, hanem összíbújás, mese.. mert ha egyszer felpörög, akkor.... nincs menekvés.
Amúgy ha a Chamomillától nem múlnak a tünetek, akkor akár óránként addig add, amíg nem látod a hatását Ha nagyon nyügi, akkor egyszeri adás nem bizti, h segít. Ha nagyobb a gáz - fogilag, akkor Belladonnával ki lehet egészíteni.

Gabi, dugó Kép remélem, hazafelé nem volt és rendben megérkeztetek!!!

Marcsi, nem semmi Ákos, ahogy kimászik a kiságyból. Hogy tetszett neki az "új" ágy?
Hami hallgat a nevére, de csak arra, hogy Hami Kép

Jajjj, megjött az én tiszta Hamócám, így leléptem szopizni. Bocsi azoktól, akiknek nem sikerült írni
Mindenkinek Cupp.
Ann
annann
 
 


Köszi mindenkinek véleményét a névadásról. Apuci kezd puhulniKép.
Panu: vezeték név Bercsényi, tehát szerintem megy hozzá. Második név vszinű lesz mert Daninak és Bömbinek is van, de még nem tudom.
Vera: lehet, hogy tényleg a fogacska miatt alszik el Benci nehezen. Bömbi csak kézben hajlandó elaludni nappal is és este is. Fürcsi után kap egy üveg tápit és utánna még kézben kell tartani és ringatni mig elalszik.
Klarissza. jobbulást Lacának. Remélem hamar túl lesztek rajta. Én is úgy félek mindig, hogy Bömbi össze ne szedjen valamit, mert én még azt sem tudom, hogy kell összerakni az orrszívót.

Brigi
bombomanyu
 
 


Brigi! Jól hangzik. tetszik Kép az orrszívó meg nem is annyira ördöngös dolog Kép

panu
panu
 
 


Sziasztok!

Hipp-hipp hurrá, addig feszegettük az ágyat, míg két rácsot csak ki nem szedtünk Kép.

Ann,
mindkét fajta "új" ágy nagyon tetszett Ákosnak, ott kacagott mindkét szerelés közben és után.

Este eddig sem a saját ágyában aludt el Ákos, nappalra meg beizzítottam az utazóágyat, úgyhogy probléma remélem megoldva.

Panu,
mi úgy altatjuk este Ákost, ahogy szerinted nem jó. Kipróbáltuk azt is, hogy a mi ágyunkban marad és akkor sem sírt kevésbé, ha éjszaka felébredt.
A köztünk ébredésnek szerintem csak annyi előnye van, hogy jut hamarabb cicihez.
Amúgy én is gondolkodtam azon, hogy nem jó az, hogy máshol ébred, mint ahol elaludt, de valami miatt a beteszem és 5 percen belül elalszik csak nappal működik.
Este vagy elalszik szopi közben - ez a ritkább - vagy játszik még utána kicsit és Tamással bemennek és egyszer csak elalszik/elalszanak. Érdekes az is, hogy ha én megyek vele, felélénkül, Tamásnak meg elég csak mellette feküdni.

Klarissza,
Jobbulást Lacának.
Nekem igazából az Ikeázás jobb lett volna, mint az állatkerti játszóház - BKV-s szempontok miatt - de ha veszélybe került a pénteki Ikeázás, akkor gondolkodóba esem, mert arra meg már rákészültem, hogy jövő héten kimozdulok Ákossal.

Zsizsa,
te a játszóházon gondolkodtál? Talán ha nem egyedül kell tömegközlekednem, akkor hamarabb rábeszélem magamat.

Zit,
és neked a kedd jó? Állatkerthez úgyis simán odatalálsz. Na? Mert ha azt mondod, hogy mész, akkor már nem is gondolkodom, be is írom tollal a naptáramba. Az egyedüli kizáró ok az eső lehet, de amennyi ma esett, szerintem napokra kifogytak az égiek a csapadékból. Legalább is remélem.

Ákos meg lebukott ám, hogy hallgat a nevére. Ha Tamás szól neki, akkor figyel, csak nálam jön elő a szelektív hallása.

Üdv és jó éjt mindenkinek.

Marcsi

Marcsi
Ákos(2003.07.23), Peti(2005.12.22) és Eszter(2009.02.17.) anyukája
marcsi77
 
 


Játszóház törölve részemről.
Majdnem kiment a fejemből, hogy anyukám kedden jön Ákosozni (120 km-ről vonatozik). Igaz, hogy szerdára is marad, de szerintem nagyon rosszul esne neki, ha alig hogy ideér, itt is hagynánk fél napra.

Marcsi
Ákos(2003.07.23), Peti(2005.12.22) és Eszter(2009.02.17.) anyukája
marcsi77
 
 


<font color="0000ff">Sziasztok!

Itthon vagyunk, nagyon jó volt Szentesen Kép Bár így, hogy csak szombat reggel mentünk, nagyon gyorsan eltelt a hétvége.</font>

Ann,
köszi-köszi, rendben megérkeztünk. Hamóca Kép Ez tetszik!

Brigi,
nekem tetszik a Samu, a vezetéknevetekhez is illik Kép Ha egyszer nekünk mégegy kisfiunk lesz, én Daninak szeretném keresztelni Kép

Klarissza,
nagyon sajnálom, hogy Laca beteg lett Kép Kár, hogy nem tudtok jönni, mert mi még nem találkoztunk, és szerettelek volna megismerni benneteket. De majd legközelebb!

Vera,
alvás Kép Leírom, hogy nálunk hogy zajlik az altatás: esti fürdés, játék, szopi után - amikor már látszik, hogy álmos Zsoltika - én felveszem, egy cd-t berakunk (mindig ugyanazt), és arra énekelgetek. Ált. a 4. szám után beteszem Zsoltikát a kiságyba Kép Még ébren teszem be, olyankor még helyezkedik, forgolódik, aztán elalszik. Előfordul, hogy ilyenkor még felül, feláll, nyöszörög, no akkor kiveszem újra, ismét egy kis ének, és vissza a kiságyba. Ez az esti lefektetés rendje. Sírni sosem hagyom.
Nálunk sem volt mindig ilyen egyszerű a dolog, egy időben mi is a saját ágyunkon altattuk Zsoltikát, meg hintáztattuk... De aztán muszáj volt megoldást találni. Ez a zenés módszer tűnt jónak, mert erre figyel, megnyugszik, meg szereti, ha énekelek Kép Eleinte teljesen elaludt a karomban, aztán napról napra hamarabb tettem le, hogy inkább csak elálmosodjon, de a kiságyában aludjon el véglegesen.
Megjegyzem, hogy attól, hogy a kiságyban alszik el Zsoltika, ugyanúgy ébred éjjel! Pedig az altatás, majd az elalvás is teljesen olyan körülmények között zajlik, mint ami éjszaka van: sötét, csönd.
Szerencsére ha nincs cd (pl. Szentesen), akkor is elalszik, tehát ha csak én énekelek valamit, akkor is megy az elálmosodás, kiságyba be, alvás. Sőt, olykor nem a jól bevált cd-nk megy, hanem a rádió... Ahogy épp sikerül.

<font color="0000ff">Most ennyi, ugyanis valami baja van Zsoltikának, ma este már legalább 10x felébredt... Nem szokott ilyet csinálni! Ezt a levelet is fél 8 óta írom... Megyek aludni, hátha sikerül egy kicsit pihenni. Lehet, hogy nálunk is egy újabb fogacska a ludas Kép

Ja, még a játszóház: nekünk jó a kedd délelőtt és délután is Kép Én már nagyon-nagyon várom!

Jó éjt,
Gabi</font>

pgaboka
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?