Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Anyóka!

Gratulálok az eladáshoz! De az igazán izgalmas rész még csak most jön! Megtalálni az igazi, nektek való lakást.

Szuper lett a tortád!


Bettica!

Ez a wilton paszta (mármint az alsók):
http://www.soregi.hu/#?id=4&p=520
Nagyon egyszerű kezelni, én fogpiszkálóval szoktam apránként belekeverni a marcipánba, amíg a kívánt szín létre nem jön.
Egyébként annyira nem nagy izommunka, mert a kezed melegétől sokat lágyul a marcipánmassza.
Amit én a Metróban szoktam megvenni, mert ott a legolcsóbb és ott tuti friss és puha.

Kísérletezgess csak nyugodtan, bele fogsz jönni!
A gyerekkel való gyurmázás fejleszti az anyák formaérzékét is! :)

Az is egyszerű ötlet, amikor csak csinálsz egy sima tortát vmi krémmel, leszórod a tecsóban is kapható zöld ételfestékkel zöldre színezett kókuszreszelékkel (fű), majd rállítasz pár marcipánfigurát.
A gyerekek mindennek örülnek, hidd el!

Ja és a próbatortáknak a család is nagyon fog örülni szerintem. :)


Monee!

A fekete wilton paszta ugyanilyen feketére színez.
Viszont a gyerekek napokig kéket kakiltak tőle, volt is vidámság! :)

Cukrászdákban többnyire nem marcipánnal és nem fondanttal, hanem ún. formix-szal vonják be a tortákat. Lehet, h. te is azt kaptál?


(a topik kezd átalakulni a "PCOS-sok tortakészítési nehézségei és megoldásuk" topikká :roll: )


Ezo!

Ugye teszel majd fel képet Mátéról? Már olyan rég láttuk!

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
rambóka
 
 


Laptetűűű? :shock:
Isten ments! :lol:

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
rambóka
 
 


Rami: Inkább ide, mint a diétás topikba :lol:

Ez a söregi oldal nagyon jó!!! Micsoda dolgok vannak ott :shock: Nekem fogalmam sem volt róla, hogy ételfestéken kÍvül van más marcipán festési lehetőség is. Enyhén beparáztam, mikor belegondoltam, hogy fekete ételfestéket kell szereznem, mert azelőtt sehol sem láttam még olyat...
Laptető :D Zazzy sztem szÍvesen elfogadja tőled :)

Kép

Kép
bettica
 
 

 
 

Sziasztok!

Én is élek még, csak nagyon megviselt a vetélés utáni időszak, és minden életkedvem elszállt. Aztán elhatároztam, hogy igenis össze szedem magam és rendbe teszem, mint testileg, mint lelkileg. Felkerestem diabetológust , nőgyógyászt.... és mit láttunk az ultrahangon a ciszták helyett??? egy ici-pici 6 hetes babácskát :) most már a 14. héten tartok és eddig azt mondták minden rendben. Nem akarok semmit sem elkiabálni mert para az van bennem bőven.
Röviden ennyit rólam.

Anyó, remélem sikerül megtalálnotok álmaitok otthonát :)

Na és ezek a torták.... nyami már folyik is a nyálam :roll:

Szép napot nektek!

tyche
 
 
 


Hoppá-hoppá! :)
Dolgoznak a gólyák Szigetvár környékén?
Van arrafelé egy másik csodababa is. :)
De jó! :)

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
rambóka
 
 


Monee!

A Sőregi cukrászkereskedése egyébként a FEMA alatt van a gyógyszertárral szemközti 10 emeletes aljában. Én ott szoktam venni a cuccokat (ne vigyél sok pénzt, mert nagy a kísértés!).


Bettica!

A Thomasos tortához egyébként az jutott eszembe, h. a hengeres részt simán meg lehetne csinálni piskótatekercsből is baracklekvárral. Meg a többit is. Aztán lekenni kívülről is lekvárral és úgy burkolni.

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
rambóka
 
 


Tyche: Hatalmas gratula és még nagyobb drukk, hogy ezúttal minden rendben legyen!

Rami: Milyen csodababa? Ki lakik még arrafelé? Nem ér ám titokzatoskodni ;)
A feltekerős megoldás nekem is eszembejutott, de nekem még akkor, mikor a gyerek másik kedvencét a túrórudit gondolkodtam megformázni (jó kis túrókrémmel).
Ha a marcipán alá lekvárt teszek, akkor nem fog átütni a marcipánon? Meg nem fog rajta nagyon csúszkálni a marcipán?
Mesélj már a gyerekekről, annyira kÍváncsi vagyok a gyönyörű kék szemű csemetéidre :D

Apple: Te meg nem válaszoltál, hogy megoldódott-e Ákos kakiproblémája. Sikerült kinőnie? Párod hogy bÍrja az otthonlétet a fiával?

Kép

Kép
bettica
 
 


Bettica!

Egy indexes csajé a Csodababa. 16 év után jött össze.
Hónapról hónapra követtük, ahogy a met rendezi a ciklusait. Az utóbbi fél-1 évben már tökéletes ciklusai voltak, csak a mensije lett egyre gyengébb. Na mostanra el is fogyott. :lol:

Nem tudom, h. a lekvár átüt-e a marcipánon. Ki kell próbálni kicsiben.
Egy kakaóspiskótás-baracklekváros marcipánbevonatú tekercs valami isteni lehet! :roll:

(Bocs, intramenstruációs csokizabálhatnékom van, kéthetes metkihagyás után. Met nem bírta a Grippostadtot, vagyis inkább a belem a kettőt együtt, a masszív takony miatt viszont a Grippostadt volt a fontosabb átmenetileg. Azóta viszont zabálok. :oops:
Már várom, h. a fiam iskolás legyen, inkább a csajokat hozza haza, mint a taknyolós vírusokat! :twisted: )

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
rambóka
 
 


16 év, húh, hosszú idő, de megvan a gyümölcse.grat így ismeretlenül.

körkérdés:
30 napos ciklus 2 évig a szülés után, aztán 28 naposra beállt, most meg 2. hónapja 27 nap és most 26 napos ciklus.mi a fene lehet??? 3 cn vv jó, teljesen jó. a progim is 0.8 volt, tehát volt valami pé , meg érzem is, pé kb 13-14 napon van, rövid a lut fázis, mitől?
attól, hogy leállt a fogyásom és feljött 2 kg és így stagnáltam be már vagy fél éve?Ezzela plusz 12 kg-val fogom magam leélni az életem, okés, de mitől vannak a rövidebb napok?van öf a stagnálás és nem fogyás és a rövidülés között?vagy "csak" ilyenem van?
Vendég
 


Hunci!

Nekem mettel 28 napos ciklusaim vannak, most, h. kihagytam 2 hétre, megjött 24 napra. Ilyen még sosem volt. :shock:
Met nélkül sem. Nem tudom mi a fene van, ráadásul 6-án volt atombiztos Pé-m, szóval tuti a luteális fázis rövidült.
És persze mivel nem vártam és kivételesen semmi, de semmi jele nem volt a csokizabálhatnékon kívül, így a játszótéren öntött el meglepetésszerűen. Még éppen haza tudtam cuccolni a két gyerekkel. :shock:
Valami lehet a levegőben, vagy a fene tudja.......
Elkezdtem a Premenset, hátha gatyába rázza a szervezetemet egy kicsit.

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
rambóka
 
 


Kir-nek!

Szobatisztaság folytatás:

Már nem emlékszem hol hagytam abba legutóbb.
Múlt nyáron kezdtük a kölyök délutáni szobatisztasági projektjét. Addigra már azt hiszem nem bilire, hanem wc-re járt.
Megbeszéltük, h. alvás előtt elmegy pisilni, aztán, ha felébred, h. pisilni kell, akkor kijöhet pisilni.
Persze egy darabig minden lehetőséget kihasznált, h. kijárhasson és ne kelljen aludni, vagy kijött és közölte, h. "Anya, kialudtam magam". De nem dőltünk be.
A másik véglet az volt, amikor egyáltalán nem jött ki. Ekkor már lehetett készíteni a váltás ágyneműt, mert annyira elaludt, h. egészen biztosan bepisilt.
Ilyenkor nem volt belőle ügy, volt alatta matracvédő, minden ment a mosásba.
Igen ám, de nem egyszer a Szent Takaró is pisis lett és nem mindig száradt meg estig. Ilyenkor volt hiszti rendesen. Vasaltuk, hajszárítóztuk, de párszor előfordult, h. nyirkosan kapta meg (anélkül nem tud aludni).
Aztán ritkultak a kimászkálások és a bepisilések is.
És az oviba már azt hiszem úgy ment november elején, h. délutánra nem kellett pelus.
Persze volt, h. bepisilt alvás alatt, de nem sokszor. Ott is inkább csak, ha nagyon mélyen aludt.

Ezzel elvoltunk jóideig, bár a hogyantovábbról fogalmam nem volt.
A szakirodalom szerint az éjszakai szobatisztaság eléréséhez az kell, h. a húgyhólyag kapacitása elérjen egy bizonyos mértéket.
És, h. vannak gyerekek, akiknek ez csak 5-7 évesen jön el.
És, h. mennyi buktatója lehet az erőszakos leszoktatásnak.
Szóval nem tudtam, hogy mit is kéne tennem.
Aztán április végén azt vettük észre, h. reggel száraz a pelus. Aztán másnap is.
És harmadnap is.
Onnantól minden reggel, ha száraz volt a pelus, akkor a kölyök rajzolhatott egy nagy piros X-et a naptárba.
(gyerök egyébként egyáltalán nem szeret rajzolni, de ezesetben az, h. piros filccel belekrikszkrakszolhat a naptárba, úgy tűnik elég vonzó dolog volt).
Megbeszéltük, h. ha 7 X összegyűlik, akkor megpróbáljuk pelus nélkül.
Persze a 7X nem jött tökéletesen egymás után, de a 7. után megpróbáltuk.
Korai volt.
Egyrészt alvás után 5 percenként kijárt pisilni, mert félt, h, bepisil, másrészt ebben annyira elfáradt, h. utána olyan mélyen elaludt, h. esélye nem volt felébredni. Bepisilt.
Reggel sírva jött ki, h. "Anya bepisilteeem!"
És este, amikor megkérdeztük, h. akar-e pelust, akart.
Úgyhogy folytattunk az ikszelést száraz pelus esetén. Pár nap után úgy döntött, h. nem kér pelust (ez teljesen rá volt bízva).
Persze kijárt fektetés után, de hajnalban felébredt és szólt, h. pisilnie kell.
Na innentől dupla x járt a száraz alsógatyáért.
Május végére eljutottunk odáig, h. már fel sem merül a pelus.
Legutóbb pont gyereknap éjszakáján pisilt be, de ez egyrészt a túl sok ingernek, másrészt a másnap kitört takonynak köszönhető.
Azóta nem pisilt be (most, h. ezt leírtam tuti be fog :lol: ).
Szóval meglepően zökkenőmentes volt a dolog, sokkal nehezebbre számítottam.

Ami talán jó tanács lehet:
Nem szabad éreztetni, hogy haragszol, ha bepisil. Bepisilt, bepisilt, kész. Úgyis ő maga van leginkább megijedve. Inkább meg kell vígasztalni, h. semmi baj, majd legközelebb biztosan nem fog bepisilni, hiszen minden nagyfiú megtanul egyszer alsógatyában aludni, pl. apa sem pisil már be. :)
Nem szabad erőltetni. Ha alkalom adódik, meg lehet próbálni, de csak úgy, ha az ő döntése.
Mi vettünk egy csomag Bob-os alsógatyát. Talán ez is ösztönző volt, hogy száraz maradjon a Bob ( a délutáni leszoktatásnál még a Verdásat lehetett apának megmutatni este, h. száraz maradt, így gondoltuk, h. ez az ötlet most is be fog jönni).


Biliprojekt 2.:

Na ezt nagyon elb...tam!
Kicsilány a minap annyira összetrutyizta magát ebédnél (önkezével kíván végezni bármivel, ami ehető és én sem segíthetek már egyáltalán), hogy kaja után egyből a kádba tettem be.
Fürdés után szélnek eresztettem pucér valaggal a lakásban, mert imád úgy rohangászni és 30 fokban teheti is. Nekiálltam berakni a mosógépet, de közben hallottam, hogy küzd valamivel.
Erre látom, h. áll a tesó ágya sarkában és alatta kunkorodik egy barna kaki.
Hát persze, h. rákiabáltam, kikaptam, visszatettem a kádba és lemostam, felöltöztettem, aztán betettem az ágyába és nagy bosszúsan nekiálltam ágyat húzni.
Na ezt nagyon-nagyon nem kellett volna!
De persze teljesen normális emberi reakció.
Csakhogy azóta az van, hogy ha vmi barna bigyót lát a földön, akkor sírva fakad, h. "Kakii!"
Ha pisilnie kell, akkor sírva markolássza a pelusát és üvölti, h. "Kakiii!" és nem mer pisilni.
Utána két napig nem mert kakilni, aztán véletlenül kinyomott egy gombócot, akkor meg alig lehetett megnyugtatni.
Végül fogtam, reggel levettem róla a pelust (pedig még eszem ágában nem lett volna elkezdeni a szobatisztaságra szoktatást), és elővettem a bilit.
Megpisiltettük a macit és a babát többször is (este fürdés előtt már elő-előkerült a bili, akkor néhányszor bele is pisilt, de többnyire inkább elrohant pucéran rohangászni), de ő csak ráült, majd felpattant és ment tovább. Persze 5 percenként szirénázott, h. "Kakii-kakii!", ami nála még a pisit is jelenti és fogdosta a punciját, de hiába ült a bilire, nem tudta elengedni a pisit (tehát hiába észleli, h. belőle jön a pisi, és hiába tudja, h. a bilibe lehetne pisilni, még nem tudja szabályozni a záróizmait, nem tud akarattal pisilni, pláne nem így, hogy fél tőle).
A nap folyamán 3X pisilt a padlóra és mindig csak akkor, amikor játék közben teljesen ellazult. Utána persze sírt, h. odapisilt.
Ilyenkor mindig megszeretgettem, h. semmi baj, mindenki pisil, anya is, apa is, mama is, papa is, Gergő is. És ott jön ki a pisi, hátul meg a kaki.
Elmentünk együtt wc-re, megnézte, h. én hogy pisilek. Utána ráült a wc-szűkítőre, de nem érezte magát biztonságban és nem akart maradni, úgyhogy inkább wc papírt tépdestünk és dobáltunk a vízbe, sűrűn lehúzva, mert az az igazi, amikor a víz leviszi a papírt.
Estére eljutottunk odáig, h. már nem volt kétségbeesve, amikor pisilnie kellett, bár még mindig jelezte, h. mi készül.
Másnap nem erőltettem a pelenkátlankodást, csak amikor megint kezdett volna visítani, h. "Kakii!", akkor mondtam neki, h. semmi baj, pisilj bele a pelusba nyugodtan, az csak pisi.
És azóta sem volt pelus nélkül, hiszen az egésznek nem az volt a célja, h. leszoktassam a pelusról, hanem az, h. rájöjjön a pisilési inger és a pisilés közti párhuzamra és arra, h. ez teljesen normális dolog.
Mára eljutottunk odáig, h. amikor pisilnie kell, akkor megfogja elöl a pelusát, de már nem sír.
Talán sikerült visszafordítani, amit elrontottam a kis mimózalelkűvel.
De azt hiszem vele nem lesz sétagalopp a szobatisztaság.
Mindenesetre majd nyáron, anyuéknál a kertben megpróbálom pelus nélkül elengedni, addigra talán elfelejti a rossz élményt is, és a medencében pancsolás során is természetesebb körülmények közt juthat tapasztalatokhoz. Meg egy kicsit érettebb is lesz a dologhoz....

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
rambóka
 
 


Sziasztok!

Kandi, még nincs pocakfotóm.... :oops: Szerintem még nem látszik semmi. De megyünk majd nyaralni, ott tuti csinálunk képeket. Akkor hozok majd.

Torták fenségesen néznek ki. Nagyon ügyesek vagytok. Ezen felbuzdulva a hétvégén Chochitót csináltam.....

Tyche, hatalmas gratula, és drukk, hogy minden jó legyen.
mókica
 
 


Anyoooka, gartula a ház eladáshoz és drukk, hogy minnél előbb meglegyen álmaitok otthona.
mókica
 
 


Hűűűűűűűű, itt zajlik az élet, én meg nem is jártam errefelé.

Rami, köszi a hosszú-hosszú témakifejtést :D Igazán jó vagy Te ebben, bébi!


Én mostmár nem terrorizálom a fiamat. Arra kezdek rájönni, h ez igenis tudja, hogy mikor kakál. A tegnap volt pelus nélkül egy órát is, ejsze, mert elhitettük vele, h azért viszket a feneke, mert a pelenka igen melegíti ebben a vad kánikulában.
Aztán szólt, h tegyük fel a pelust, mert kell kekáljon! Próbáltam szépszóval, h nem inkább a bilibe? Azt mondta, h nem, inkább pelenkát tegyünk. És ahogy feltettük a pelenkát, 1 perc múlva már szólt, h tegyünk tisztát, mert kakált. És tényleg.

Szal kezdem azt gondolni, h agyonszekáltuk szegény gyermeket...


Na, ez van, most moshatózunk, mert az eldobhatósat elvitte a pelenkamanó. AKkor már nem szíven csinálnéksegget a számból, h visszahozza.
S amúgy is ki akartam próbálni már régesrég a moshatót.

Egyébként: jobb, mint gondoltam! - legalábbis elsőre úgy tűnik.



Ja és csajok, a torták: itt nem hagyjátok diétázni az embert? :D


Tyche: rég nem jártam erre és most olvasom, h mik történtek. Hát roppant sajnálom, azért hála istennek most sikerült és drukk-drukk, h OK is legyen minden a továbbiakban!



Na pusszok!
Kir

Kép
k.ir
 
 


Sziasztok!

Na ezzel a bilizéssel engem is kikergettek a bölcsiben a világból... Ott ráültetik ebéd előtt, míg a tiszta pelust kikészítik neki. Nem tudom, hogy meddig ül rajta, de nem hiszem, hogy sokáig. Nálunk ez úgy fest, hogy én becserkészem Bencét, hogy bilizni kéne. Ő persze mondja, hogy "nem-nem". Akkor mondom neki, hogy olvassunk Bence, gyere csüccs a bilire. Akkor nagy nehezen ráül, ha olyanja van, hogy tényleg olvasni szeretne. Kb. 10 mp már soknak számít, fel is pattan róla. "Pisilt" már Anya is, Apa is, oroszlán, majmocska, Thomas is a bilibe, csak Bence nem. Ami nem baj, csak ülne picit rajta. Inkább beleáll, beleteszi a labdákat, Thomasékat, stb.
Mindenesetre én nem fogom erőltetni, sokat lesz pocéran az udvaron Apukáméknál, fürdés előtt 10-15 percet hagyom pelus nélkül otthon is és remélem, hogy hamar rájön a bilizés lényegére ;)
Kir, Te pedig jól teszed, ha nem foglalkozol a sok kérdezővel, hogy miért nem bilizik még a fiad. Szereld le őket és kész :)
A kukihuzogatós történetbe nekem is könnybe lábadt a szemem, Bencének is jól megrántotta a doki, szegénykém 2 napig markolászta a pelust utána és sírt, hogy "kaki". Nem tudom, hogy mi a jó, de sztem még hagyom egy fél évet, kenegetjük és nem engedem, hogy ismét feltépje neki a doki. Húzogattuk neki, mégis visszatapadt szerintem, mivel berepedt csúnyán, ezért eléggé fájt neki, sztem emiatt nem húztuk eléggé hátra pelenkázáskor... Lefogadom, hogy a doki ismét fel akarja majd neki rántani...
Akinek fia van, árulja el nekem, hogy náluk volt-e ilyen probléma és ha igen, akkor mikor oldották meg és hogyan. Szerinte jó volt-e az a megoldás vagy másképp kellett volna.

Kép

Kép
bettica
 
 


Sziasztok!

Tőletek mint "régi motorosoktól" kérnék egy kis segítséget: :roll:
HSG-t kellene csináltatnom, de kellene hozzá jó doki és kórház is, lehetőleg tb alapon...Ha van valakinek ilyen irányú infója az legyen szíves ossza meg velem plíííz! :roll:
Mindenképpen röntgenes kell.....

Köszönöm!

hajni...
Budaörs
 
 


Sziasztok!

Hajni, én sajnos nem tudok segíteni. Volt egy nagyon jó dokim a sote II-n, nekem ő csinálta volna. Nem tudom, hogy ott dolgozik-e még, ha kéred a nevét, akkor írj egy pü-t ;)

Kép

Kép
bettica
 
 


Sziasztok!

Úgy látom fellendült a topik :lol:

Bettica, utólag is Nagyon Boldog Szülinapot Bencének! Örülök, hogy megszerette a bölcsit, emlékszem mennyit küzdötettek az elején.
Nagyon sok ismerősöm járt így, na meg még az anya nem tudja elengedni, addig a gyerek sem lesz nyugodt.
Ákos kaki gondja helyre jött magától Ahogy betöltötte az 1 évet, szinte napra pontosan elkezdett magától kakilni. azóta pedig naponta 2x is kakil.

Lányok, Ákos még mindig szopizik, naponta többször is, sír a szopiért, ha nem adok neki.
Ha vki járt hasonló cipőben, írja, meg hogy sikerült leszoktani. Nem bánnám ha még szopizna, mondjuk reggel meg este, de ő még képes naponta 6x szopizni.

Majd rakok képet.

Kép
apple
 
 


Hunci: Nem tudom, hogy holnap sikerül-e jönnöm, de ha esetleg nem , akkor a füled érjen bokáig! :)

Apple: Köszi! Szopiról nem tudok mit mondani... Esetleg üvegből a lefejt tejet próbáltad vagy az nem is kell neki, inkább csak cicizne? Gondolom csak megszokta, hogy nap közben is van. Nem tudom, mi a jó megoldás. Egy biztos, csak fokozatosan fog menni. Alkalmanként hagyjatok ki 1-1-t. Pl séta vagy játszóterezés legyen akkor. Nem tudom, hogy ilyenkor is kéri-e vagy a sok inger lefoglalja és elfelejtkezik róla.

Kép

Kép
bettica
 
 


Bettica :lol: :lol: :lol: köszönöm. 30 :shock:
Vendég
 


Apple,
nálunk (13 hós) a nappali 2X-i elalváshoz adok cicit az estieken kivül. Ám ha strandon, vagy máshol voltunk, a sok új élménytől úgy elfáradt akkor simán elaludt a babakocsijában, nem is kereste a cicit.

Hunci, Bence,
sok boldogságot !

Bettica,
elég logikátlan hogy kaja előtt biliztetik a gyerekeket. Ebéd után sokkal több minden jön ki belőlük nem ? :-)
Kuki felhúzás, nálunk eddig óvatosan nézegette a dokinő, picit húzogatta csak, a védőnő szerint pedig egész sokáig csak várnak és nem lépnek drasztikusan, kb. 5 éves korig (ez rémlik, hogy ennyit mondott)

üdv szepm
szepm
 
 


Szepm, köszi, akkor nem csinálok nagy galibát azzal, ha nem hagyom most a dokit beavatkozni. Kapott rá szteroidos kencét éjszakára, sima gyógyszertári antiszeptikusat nappalra, azért ezek mellett gondolom, nem fog neki begyulladni :roll: Minden este nézzük, hogy lazult-e, de az alja még le van tapadva eléggé :( Viszont a fitymája már nem szűk és sztem ez a fontos...
Én otthon is csak ebéd után teszem Bencét tisztába, előtte nem látom értelmét, de a bölcsiben meg ebéd előtt kapnak tiszta pelust, ezért van a biliztetés is olyankor.

Hunci: Nem rosszabb semmivel a 30, mit pl a 28 :lol: Én már csak tudom, így túl a 3x-en :D Ilyenkor még bőven be lehet mesélni idegeneknek a huszon x-et is :lol: később meg majd annak örülsz úgyis, ha nem negyvenesnek néznek :D

Kép

Kép
bettica
 
 


Apple!
Hasonlót tudok mondani,mint Szepm,nálunk is ez van.A napközbeni alvások előtt van,de csak itthon.Ha ügyintézni vagyunk vagy erre-arra,még sosem kérte.Viszont ha ketten vagyunk itthon elalvás előtt követeli.Ez jobbára napi 2(mert még mindig többször alszik kétszer,mint egyszer :roll: )+ este elalvás előtt.No meg éjszaka,de ez megint más tészta :lol: )

Hunci!
Isten éltessen sokáig!
zazzy
 
 


Sziasztok!

Köszönöm a gratukat és a drukkot, remélem én is hogy mkinden rendben lesz..

Apple: nálunk a szopi 15 hós-ig volt, és ő is folyton igényelte. Aztán megpróbáltam cumisüveggel helyettesíteni (tommee tippee) napközben, és este kicsi cici és mikor nem figyelt gyors be a szájába az üveg--> bejött, viszont hátránya annyi, hogy már csőrős, és normál pohárból ivott, most pedig előnyben részesíti a cumisüveget, és rengeteget iszik így meg...na jó mondjuk amikor olyan nagy meleg van akkor nem is árt, csak az éjszakairól kell most valahogy leszoktatnom, mert 4-5 pelus pisi már sok :shock:

Hunci! Boldogot Neked!

tyche
 
 
 


Sziasztok!

Hunci!

Boldogat!
CSAK 30??????


Bettica!

Nálunk dokinéni annó úgy visszahúzta, h. berepedt szegénykémnek, pedig előtte mindenhol elolvastam, h. nem szabad visszahúzni, amíg magától fel nem fejtődik.
Na mi azóta küzdünk.
Folyton begyullad, bereped, fáj neki.
Volt már, h. annyira beszűkült, h. vissza sem lehetett húzni.
Van, h. olyan, mint egy garbó.
Elolvastam már mindent pro és kontra.
Amit leszűrtem (nem biztos, h. ez az igazság):
Amíg van vizeletsugár és nem telik fel a fitymazsák, addig ne engedj sebészt a közelébe.
Minden (MINDEN!) este kend be zsíros krémmel (körömvirág, popsikenőcs, Bepanthen, sheavaj) így puha marad és nem reped be (ez nekünk bejött!).
Ha már felfejtődött vagy a doki visszahúzta, akkor onnantól minden fürdésnél vissza kell húzni, ameddig engedi és zuhannyal lemosni (ne a kádvízben, mert abban már lefürdött!).
Pelust lehetőleg minél gyakrabban cserélni, h. ne páljon be.
Ha piros, gyulladt, akkor antibiotikumos vagy szteroidos krém (na ehelyett inkább sheavaj, lásd alább).

Nálunk az egészre még rárakódott egy candidafertőzés is a szteroidos krémtől, vagy a fene tudja mitől, mindenesetre most abbahagytam az Elocomot és miután 2 hétig teljesen eredménytelenül kentük Canestennel, csináltam teafaolajos sheavajat. 1 evőkanálnyi sheavajat óvatosan folyósodásig olvasztottam és belecsöpögtettem 10-15 csepp teafaolajat, amíg kihűlt, átkevertem párszor. Azóta azzal kenem a kukacát és a környékét. Javulni látszik (majd beszámolok, h. bevált-e).

A fején lévő seborrheás foltokat is a sheavaj tartja rendben.
Már megőrültünk, mert az Elocom lenyomta ugyan a gyulladást és szépen lejöttek a plakkok, de utána előjött a seborrhea újból, ráadásul nem csak ott, ahol volt, hanem máshol is. Amikor már a mellkasán is kijöttek a foltok, akkor kezdtem el utánaolvasni és miután ekcémás topikokon többen írták a 100%-os sheavajat, gondoltam hátha...
És úgy tűnik bejön.
Magát a gyulladást nem tudja teljesen megszüntetni, de nem képződnek vastag plakkok, amik pedig esetleg elindulnak, azok is leválnak pár nap alatt, így nem tudnak megvastagodni.
Mivel a teafaolaj elvileg gombaölő hatású és a seborrhea hátterében is egy gombás fertőzés indukálta túlzott immunválaszt gyanítanak, így mostmár a fenti teafaolajos sheavajjal kenem. Kíváncsi leszek ez megszünteti-e teljesen a gyulladást.

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
rambóka
 
 


Ja a sheavajról:
http://www.sheavaj.hu/shea1.html

Én nem innen vettem, hanem az egyetlen helyi bioboltból.
100 g volt 1000 Ft.
De aranyat ér!

Érdekes, mert olyan, mint a libazsír. Alacsony hőfokon, már a kezed melegétől megolvad, olyan lesz, mint az olaj. Azt hiszed sosem szívódik fel, de aztán egyszercsak beszívódott és nem marad utána zsíros érzés.
Különös egy krém az biztos.

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
rambóka
 
 


Lányok, köszönöm.

Rambóka, attól függ honnan nézzük, én oldalamról már 30 :cry: :shock: :lol:

Kuki:
nálunk felhúzta, fájt, sírt 2 napig, és amúgy meg mondta, nem húzza tovább, ráér felrántani később, addig várjunk, lesz-e valami...szerinte ha ilyenkor nem jön föl, akkor nem szabad piszkálni.passz a téma egyébként. ahány orvos annyi. légy okos.

mi betegen, nagyon. 4 nap után most kezd enni, inni 2 napig nem ivott, a nyirokmirigyek kidüllednek, valszeg műtét halasztás lesz, de nem tudom, hova, mert minden héten beteg, minden héten antibigyókat kap, a gyomra KO.
Vendég
 


Köszi a tanácsokat. Arra gondoltam én is, hogy veszek neki vmilyen milupa tejet és csőrös pohárból odaadom neki. Cumisüveget nem ismeri.

Tyche, halk gartula, szorítok!

Hunci, Boldog szülinapot és Jobbulást a kisfiadnak! Lehet, hogy írtad csak elkerülte a figyelmem, milyen műtétre vártok?

Fütyi dolog, nálunk a védőnő Ákosnak pár hósan felhúzta, azóta minden fürdésnél felhúzzuk neki, majd lemossuk. Állítólag 7-8 hósig nem szabad bántani. Mi is így akartuk, de a védőnő hamarabb cselekedett :(

Rambóka, Ctrl C Ctrl V a tanácsaidat :lol:

Kép
apple
 
 


orrmandula lenne, már ápr óta húzzák.
Vendég
 


Apple!
Lara sem ismeri a cumisüveget,és semmilyen tápszert,tejet,kakaót nem hajlandó inni.Illetve mostmár eljutottunk oda,(miután megkóstolta a bolti kakaót)hogy hidegen igen.De így is csak minimális mennyiséget,akár tej,akár kakaó.Már ha csak langyos is,köpi ki.

Tyche!
tegnap lemaradt,hogy gratulálok,és drukkolok nagyon!
zazzy
 
 


Sziasztok!

Hunci, akkor ma is Istenke éltessen sokáig! :)

Köszönöm a kukihúzogatásra a válaszokat! Egyre inkább az az érzésem, hogy most maradjon minden így és majd minimum 1 év múlva térjünk vissza rá. Már csak az alsó rész van letapadva, nincs szűkület, minden nap visszahúzzuk amennyire lehet, no és persze kenegetjük neki. 6.-án megyünk a dokihoz (ha addig sikerül végre meggyógyulni ebből a fertőzésből), addig még kenegetjük éjszakára a szteroidos krémmel, de utána leállunk róla, mert így is már 2 hónapja használjuk.
Este a fürcsinél próbáljuk neki megmosni, de nem engedi visszahúzni, így a rendes tisztogatás pelenkázások alkalmával történik meg (nem tudom, mennyire rossz, de popsitörlővel áttöröljük, ha kell kenünk rá popsikrémet illetve most napi 2-3x antiszeptikus krémet). Régebben ha picit elkezdett pirosodni neki, akkor popsikenőccsel bekentük és az 1-2 nap alatt rendbe hozta. Sosem volt problémája vele, ezért nem értettem igazán, hogy miért kellett megpiszkálni, ráadásul annyira, hogy csúnyán berepedt neki :( Az biztos, hogy most határozott leszek és amikor megnézi a doki, nem fogom hagyni, hogy ismét feltépje...

Rami, úgy látom ez a sheavaj sokmindenre jó, van egy bio bolt itt a munkahelyem környékén, beszerzek belőle egy dobozzal. Nekem is iszonyatosan száraz a bőröm, ártani nem fog :)

Kép

Kép
bettica
 
 


Lányok!
Van 3.napi eredményem.Esetleg segítenétek benne?
Ami egyből szemet szúrt,hogy a vasam csak 6,3,és 9 az alsó határ.Ez lehet oka az állandó fáradságomnak?Vettem már a múltkor magne b6-ot,de azt meg nem lehet szoptatás alatt szedni,de tényleg iszonyat hulla vagyok mostanában(jó,a non-stop egyedüli Larázás is kimerítő :D de azért ennyire nem)
És a bilirubin is alsó határon van.Ez nem is tudom,mitől lehet.Ez nem az,amit az újszülötteknek néznek sárguláskor?
A teljes vérképben a többi jó.(persze az 5.1-es cukor lehetne alacsonyabb,szülés óta folyamatosan ennyi az éhomi)

Hormonok:
Tsh: 2,140 mU/L (ez 3 hónapja még 0,valamennyi volt :shock: )
Inzulin: 10,30 mU/L (3 hónapja 13 volt)
T3: 5,990 pmol/L (2,800-7,100)
T4: 10,600 (10,300-24,500)
Prolactin: 269,0 mU/L (40-530)
LH: 5,7
FSH: 7,4
Prog.: 1,1 nmol/L
Ösztrad.: 73,4 pmol/L
Teszto.: 0,69 nmol/L
DHEAS: 4,6 umol/L (1,0-11,7)

A tesztom megint tökjó,de akkor mi a fenétől vagyok tiszta ragya??? :cry:

És egy kérdés:Egy nem szoptatónak mennyi a prolactinja?Vagy miből lehet ezt még látni?Letagadni esélytelen?Tudom,hogy nem a komfortnál tartunk,akkorákat kortyol,hogy csak na :lol:
zazzy
 
 


Zazzy: Szoptatsz, azért emiatt elég nehéz véleményt mondani. Ami tuti, ha alacsony a vasad, attól lehetsz fáradt. Egyél több vas tartalmú ételt...
A TSH határértékét nem tudom :( DE a T3, T4 viszont tök jó... Gondolom, akkor a TSH is az...

(Ami egyébként furcsa, hogy nekem néztek anno magnézium és kalcium szintet a véremben, mert iszonyat módon zsibbadt a kezem. Teljesen jók voltak az értékek, szépen középen volt mind2 a tartományban. Sokára jött meg az eredmény, így én közben mégis elkezdtem szedni a magnéziumot és a kalciumot, a zsibbadás pedig megszűnt :shock: Ráadásul nem elég a kalciumból egy fél tabi, kell az egész... Volt vesekövem, emiatt akartam volna kevesebb kalciumot bevinni... )

Kép

Kép
bettica
 
 


Zazzy, prolactinra akkor kaptam bromot mikor az olyan 800 körül volt, mikor az rendeződött akkor már csak 200 körül volt,ez volt 2004ben. 2008-ban olyan 500körül volt, és normális volt. :)
Vas hiány okoz fáradtságot. A mák sok vasat tartalmaz, ha jól tudom.
mókica
 
 


Zazzy: Ragyára nem tudok mit írni... A tesztom nekem is tök normális, mégis teljesen ki vagyok rügyezve :( Pé előtt pár nappal kezdődik, tart egy hétig kb, aztán mensi előtt 1-2 nappal megint és mensi idején végig... :( Alig van nap, amikor nem vagyok ragyás :(
A legszebb az egészben az, hogy nekem olyan száraz a bőröm, hogy fürdés után ha nem kenem be, akkor véresre tudom vakarni :(
(még az arcomat is, pedig ott van a legtöbb ragya... ki érti ezt?)

Kép

Kép
bettica
 
 


Köszi lányok.
Mókica!
Hmm,ez érdekes,akkor továbbra is áll a kérdés a még hozzáértőknek:
Le lehet tagadni a szoptatást?Vagy azt mondani,hogy csak pici van?Úgy tartok tőle,hogy mit fog a doki szólni,ha beközlöm,hogy ja,amúgy Lara 1 éves kora óta szedem a metet. :roll: Pedig meg kéne nyerni ezt a dokit a pcos kör számára is :roll:

Bettica:
Akkor kezet foghatunk.Iszonyatos ragyáim vannak,de a homlokom,az orrom melletti rész folyamatosan hámlásig száraz :( Nem tudom már mivel kenni,minden tökjó kétszer,aztán semmit nem használ.

Zsibbadás:Ha emlékeztek,én nagyon szenvedtem ettől terhesség vége felé,szülés után azafajta nagyon brutális elmúlt,de a mai napig nagyon könnyen elzsibbad a kezem(pl.biciklizéskor a kormánytól szerintem 5 perc után :shock: vagy krumpli/zöldségpucoláskor pl.)Egy ideje elkezdtem calcium sandozt inni,mert a fogaimat is féltem mostmár a szoptatástól(az egyik úgy néz ki,mintha függőlegesen ketté lenne válva,van rajta egy csík végig :shock: )de elég ritkán jut eszembe inni,mondjuk heti 2-3szor.Kéne minden nap?
zazzy
 
 


Hát azt nem tudom, hogy mennyit kellene szedni (ha kellene). Én is szÍvem szerint csökkenteném az adagot, mert biztosan nem tesz jót hosszútávon... De akárhányszor csökkentem, 2 nap múlva ismét zsibbad a kezem. Nekem ez leginkább hajnalban jelentkezik, erre ébredek és nem is nagyon tudok miatta visszaaludni. Nap közben nem vettem még észre... Persze lehet a nyaki meszesedés miatt is, de akkor nem segÍtene a kalcium és a magnézium...
A fogam nekem is málik szét, talán ezen is segÍt a kalcium? Mert akkor szedem még, kockáztatva egy vesekövet (azt a C vitaminnal is simán "össze lehet szedni", akkor meg már úgyis mindegy. Inkább fogam legyen...)
Ja és sztem, ha az eredményeid mind határértéken belüliek, akkor nem fogja senki észre venni azokból, hogy Te szoptatsz... Legalábbis az én logikám ezt diktálja....

Kép

Kép
bettica
 
 


Nekem Norka mondta annó,mikor beszéltük,hogy szoptatás alatt is szedném a metet,hogy le is lehet tagadni,de a hormonokból úgyis látja a doki :roll:
zazzy
 
 


Sosem lesz már laptető??? :lol: :lol: :lol:
zazzy
 
 


Csak írj szorgalmasan és akkor hamarosan lesz ;)

Bár jobban belegondolva nagyobb az esélyetek egy kistesóra, ha inkább Apácskával bújtok össze szorgalmasan a megfelelő időben :)

Kép

Kép
bettica
 
 


Na ne már,hogy most meg már senki nem jön! :lol:

Fogzásra tudtok valami jó homeost???Eddig semmi bajunk nem volt a fogakkal,most viszont már be is lázasodott (a 9.jön azt hiszem,bár amióta elöl megvan a 8,fogalmam sincs,szájába nyúlni nem igazán enged,erőszakolni nem akarom)életében először :( Tudom,örüljek,hogy csak most,és most nagy valószínűséggel a foga miatt,de olyan rossz.Amúgy a kedve jó,eszik,iszik csak az ökle van folyton a szájában és hát a nyála... :roll:
A hűtőfürdőt meddig lehet hűteni?Mert én hűtöttem szorgosan,de cseppet sem zavarta :lol: viszont nem használt semmit :(
zazzy
 
 


Zazzy: Viburcol kúp, illetve van vmi Camillaxxxx golyó.
Hűtőfürdő Bencénél sem ér semmit :( Nála az jött be, hogy langyos vizes szivaccsal áttörlöm pár percenként. Vigyázz! Nehogy hidegvÍzzel csináld, mert a gyereknek nagyon nem fog jól esni! Olyan langyossal tökéletes. Kb negyed órámba telt, mÍg a 38.9-ből hőemelkedést csináltam a hűtőfürdő után ezzel a módszerrel (és persze a semmit nem érő Nurofennel)...
Ja és hűtőfürdő előtt add be neki a lázcsillapÍtó kúpot vagy szirupot. Ez is nagyon sokat számÍt ;)

Kép

Kép
bettica
 
 


Mondjuk sztem nem a foga miatt lázas... De ez csak az én véleményem...Ha lázas a gyerek, könnyebben jön a foga állÍtólag, de hogy amiatt lenne lázas? Hát nem tudom... Talán a hőemelkedést rá lehet fogni... (Rami jobban ért ehhez, mint én, majd ő megmondja a tutit :) ) Mondjuk én ezt azért nem hiszem el, mert nekünk is azt mondogatta a doki, hogy csak a foga miatt lázas Bence, aztán kiderült, hogy a fenét. Két oldali középfülgyuszija volt/van :(

Kép

Kép
bettica
 
 


Bettica!
most nem nyugtattál meg! :( Utánaolvastam ezekenek a homeosoknak,csomó féle van fogzásra,különböző tünetekre,de rá egyiket se tudnám ráhúzni :roll:
Azért nem aggódtam (annyira),mert a kedve tényleg jó,oké,nem ette túl magát,de evett azért egész nap ezt-azt,inni meg kifejezetten sokat(bár ezt pl.írják fogzáskor).Ha nem puszilgatom annyit :D észre sem veszem,hogy meleg.38,3 volt egyébként popsiban,levonva.2,5 ml nurofen 37,9-ig vitte,nem akartam 5 ml-t adni.
És persze miért ne pont hétvége legyen,a férjem meg non-stop dolgozik :cry:
zazzy
 
 


Sziasztok!

Zazzy, jobbulást Nektek! :( Egyébként egyetértek Betticával, a fogától nem valószínű, hogy lázasodik!
Hűtőfürdő nálunk mindkettőnél hatni szokott. Amennyire meleg a gyerek, olyan melegre csináld és fokozatosan hűtsd! Mondjuk nekem mindkettő úgy marad csak meg a vízben, ha beülök velük olyankor, de én hiába öntöttem hozzá a hideget, 30 fok alá nem nagyon ment a víz. Elég sokáig bírja mindkét gyerkőc - én kevésbé szoktam :twisted: - és min. egy fokot le is viszi nekik (sajátomat nem szoktam mérni :P )
Egyébként lehet valami a levegőben, Dorka is lázas volt az éjjel, kicsit taknyol, de étvágya hatalmas - paradicsomos húsgombócot csináltam, jó nagy gombócokat, ebédre több mint 3-at, vacsira 2 és felet dörgölt be... Doktor néni szerint csak egy kis nátha.
Ha nagyon nincs jól, vidd el az ügyeletre holnap! De mivel írod, hogy semmi más baja nincs és most először lázas életében, simán lehet a 3 napos láz is! Ha negyedik napon már nem lázas és tele lesz kiütéssel akkor kipipálhatjátok :wink:

Hunci, jobbulást a fiadnak!

Apple, kérjük a képeket!!!!!

Tyche gratula és drukkolok nagyon!!!!

Nálunk Dorka mellett én is lerobbantam, láz, torokfájás, derékfájás. Házidoki gyorsan elküldött laborba, süllyedésem 56 :? + vérszegénység. Szerencsére a veséimmel viszont minden rendben, doki néni attól parázott. Antibigyózom - lehető legjobbkor jött ez most! Reménykedem, hogy legalább a férfi szakasz egészséges marad!

Kép

Kép
anyoooka
 
 


Zazzy, fogtól hőem lesz, nem láz. Sztem nurofen, hűtőfürdő (ahány fokos a gyerek, annyi legyen a víz, folyamatos hűtés 30 fokig, ekkor kb gyerek 1 fokkal megy majd lentebb, durván 15-30 perces fürdőzés legyen)Ha 3 nap után semmi, akkor 3 napos láz (nálunk pötty nincs soha)

Anyó, jobbulást!

Nálunk: végül műtét 30-án, nincs elhalasztva, igaz, anesztes nem engedné, de doki műt, mert nagyon beteg H és nincs más megoldás mint beválallni egy altatást betegen :cry:
Vendég
 


Nálunk Gergő minden fogzásnál lázas volt, igaz nem a 39 fokos, hanem annál alacsonyabb, ha jól emlékszem.

Hűtőfürdőnél az a lényeg, h. melegről indítsd és ne kezdjen el fázni, mert akkor bekapcsol a fűtőközpont és pont ellentétes lesz a hatása!
Ha már lila a szája vagy vacog, akkor elszúrtad.

Érdekesek egyébként, h. időnként 38.5-tel vidáman elvannak.
A kettővel ezelőtti betegségnél meg az volt a poén, h. mindenki tök jól volt, erre apa hazajön este és közli, h. szerinte a Fruzsi lázas, megfogom, szerintem nem. Megmérem: 38.5. Megmérem a sajátomat: 38.5. Így persze, h. nem éreztem, h. lázas a gyerek....




Szobatisztaságosdi folyt.:
Naszóval Fruzsi visszatartja a kakit. Jön, sír, h. "Kaki-kaki!", de nem mer kakilni. Végül csütörtökön nagynehezen kinyomott két icipici, kőkemény bogyót. De rettenetesen szenvedett. Vettem neki aszaltszilvát és aszalt sárgabarackot, abból kapott 1-1 szemet, meg befalt egy joghurtot.
Másnap reggel újrakezdte a nyígást. Már meghőmérőztem, de az sem használt, úgyhogy megnyugtatásképpen megmasszíroztam a pociját. Aztán felhívtam a dokinéninket, h. mi legyen? Mondta, h. Duphalac 1 hétig és glicerines kúp.
Na, mondom magamban, azt azért neeem!
Mire letettem a telefont, Fruzsi végre sikeresen eleresztett egy hatalmas adagot a nappali közepén.
De nagyon-nagyon sírt! Alig bírtam megnyugtatni, pedig nagyon megdícsértem, megnéztük a kakit, is, h. büdi, de nem bánt. És, h. nagyon ügyes volt, mert ekkorát senki nem kakil a környéken. Mondtam én ott már mindent, csak felengedjen végre a kakifóbiája.
Azóta kapja az aszaltszilvát apránként, minden kajához.
Ma kétszer kakilt, este végre már nem sírt közben.
Remélem lassan visszaterelődik a dolog a normális mederbe.

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
rambóka
 
 


Hunci: :( Sajnálom, hogy Így kell túl lennetek rajta, de reméljük, hogy a gyógyulás akkor végre megtörténik... Nagyon drukkolok, hogy Így legyen!

Rami: Én most azon bosszankodom éppen, hogy valószÍnűleg a bölcsiben rászoktatták (akár a csoporttársaitól is hallhatta) a gyereket arra, hogy ha kakis a pelus, akkor az fúúúj... Nem győzöm mondani neki, hogy nem fúj, csak büdi, akárcsak Apáé és Anyáé.

Zazzy: mi újság arra felé? Lara hogy van?

Bencének most a második kúrát csináljuk az antibiotikumból és tegnap este ismét nyűgös volt (igaz, lázas nem), gyanÍtom, hogy még mindig nem sikerült kikezelni :( Persze titokban reménykedem, hogy "csak" a foga miatt...

Kép

Kép
bettica
 
 


Háááááááááát mi napi 2-3 lázcsillapítóval vagyunk,illetve a tegnap délután 5-ös után legközelebb csak reggel 9kor kellett,ez már haladás,és azóta sem,délben 37,7 volt,én 38 alatt nem adok :roll: mindjárt nézem,eddig aludt,de nem érzem,hogy feljebb ment volna.
Mára viszont olyan piros és dagadt a bal pofija :( és tegnap megengedte,hogy benyúljak,hát mindkét oldalon alul akkora gumó van :shock:

Bettica!
És az antibiotikumot hogy bírja Bence?
zazzy
 
 


Délután 3-kor megint 38,7 :( És már nem kell neki a nurofen,pedig eddig olyan szépen ette kanálból,úgyhogy most megint kúpot kapott.

Hát lányok,ahogy egyre jobban beleásom magam ebbe a pcos témába a körvezetés kapcsán,igen gyakran tátva marad a szám :shock: (pedig ugye nem mondhatni,hogy eddig nem tudtam semmit)és igen kétségeb estem az elmúlt napokban,hogy mennyire nem veszem komolyan ezt az egészet(vagyis leginkább a következményeket :( ) Ti hogy vagytok ezzel?Mennyire sikerült életmódot váltanotok,és a mindennapjaitok részévé tenni ezt az egészet?
zazzy
 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?