Új privát üzeneted érkezett!

Hopp és akkor egy vélemény kérés megint, de most már nem zaklatnálak benneteket eredményekkel ;)

Év végére tervezzük a következő próbálkozást babára. A kérdés az, hogy ha esetleg összejön kistesó, akkor az oviba mondhatják-e nekünk azt, hogy nem veszik be a gyereket, mert én otthon tudok vele maradni? Mert azt tudom, hogy a bölcsi mondhatja, de az oviban nem tudom, hogy miként állnak ehhez a kérdéshez. Ez ovi függő vajon vagy van rá vmi törvény?
(Azért is akarjuk úgy időzíteni a dolgot, hogy mire eljönne a szülés ideje, addigra Bence bölcsiből kerüljön át az oviba, hamár eddig nem volt lehetőségünk bevállalni még1 porontyot. Mindenképpen szeretném őt továbbra is közösségbe járatni, mert úgy látom rajta, hogy élvezi és nagyon jót tesz neki a társasági élet.)
Rami, asszem nálatok valami hasonló helyzet van. Gergő mehet oviba attól még, hogy Te otthon vagy Fruzsival? Vagy van valamiféle megkötés, pl hogy csak bizonyos napokon mehet?

Kép

Kép
bettica
 
 


Bettica!
De a lényeget látod a képeken????
:wink: :lol:
Oviba felveszik....nem vagy köteles megmondani,hogy már a pocakodban van a bébi esetleg...de ha megszületik...kötelezhetnek arra,hogy...amíg foglalkozások vannak addig ott lehet...de ebéd után haza kell vinned!Mikor akarod átvinni oviba amúgy?Jövő szeptember....ugye?Szólj majd ha mellétek akarod...segítek abban is majd!
-de ovi függő,na meg kerület!
Ülés!-Mi valószínű eladjuk a mienket...tudod ez 2-3hónapos....összességében pár órát használtuk...ha érdekel szólj!!!
:wink:
Hajrá baba projekt!
kandi72
Budapest III. kerület
 
 


Anyoookám nem ér súgni!!!Hunci Neked sem!!! :wink:
kandi72
Budapest III. kerület
 
 

 
 

Csak nem az a turpisság, hogy a Belcsi mellé tett fotón a nagyfiad van kis korában? Ha így van, akkor igazán hasonlítanak egymásra! :lol:

Kép

Kép
bettica
 
 


Ovit szeptembertől tervezem majd, addig hagynám bölcsiben, ha maradhat. Elég trauma lesz neki az új közösség, új gondozónő (óvónő)... Hogy hova fog járni, azt még nem tudom. Szeretném, ha oviban hallana angol szót is, de még nem tudom, hogy ott van-e ilyen jellegű "oktatás". Mondjuk tény, hogy jó lenne neki a megszokott csoporttársaival, de gondolom, hogy abban az oviban is szét osztanák őket és csak 1-2 ismerős gyerekkel lenne egy csoportban. Akkor meg már mindegy, hogy oda jár majd vagy máshova. Nem tudom, annyira nehéz eldönteni, hogy mi a jó. Meg az is jó lenne, ha itt a munkahelyem mögött lévő oviba járhatna, akkor mondjuk nem is kellene megtudnia az ovinak, hogy tesó van/lesz. Fogalmam sincs, hogy mi lesz akkor. Most még azt sem tudom, hogy jövő héten mi lesz, nem hogy majd egy év múlva :?
A segítséged köszönöm, ha majd odajár Bence, akkor lehet élek a felajánlásoddal ;)

Ja és az ülés: Köszi, de én Bence méretei miatt az egyel újabb típust néztem ki, mert annak magasított a támlája. Fogalmam sincs, hogy ez a fajta mennyire magas, de a mostani ülésünknél nem lehet sokkal nagyobb. márpedig Bence ebből is már kezd kinőni :roll:

Kép

Kép
bettica
 
 


Bettica, jövő szeptemberre gondoltad a bölcsit ugye nem most?mert nem is vennék fel...nálunk a terhesek gyerekét vagy nem veszik fel, vagy el kell vinni délben.
H nem megy óviba, pedig kellene de nem engedem.

Kandi és tudom a megoldást:) édes pofa!írtam mailt tegnap.
Vendég
 


KépIgen-igen...a Nati az!
kandi72
Budapest III. kerület
 
 


kandi: Belcsi is már milyen nagy baba, nagyon édes így a nagy fiad képe mellett. Tényleg tiszta Nati.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára vicky79 2010.05.02 11:03-kor.
vicky79
Budapest III. kerület
 
 


Kép
vicky79
Budapest III. kerület
 
 


Köszi Vicky!

és Én is..... :
BOLDOG ANYÁK NAPJÁT kívánok Nektek!!!! Kép
kandi72
Budapest III. kerület
 
 


Szolgálati közlemény:

Az idei évtől a PCOS Szívügy Alapítvány fogadhatja az SZJA-ból történő 1 %-os felajánlásokat.
Adószámunk: 18127076-1-41
Az alapítvány működéséhez és az önsegítő körök elindulásához nélkülözhetetlen a kassza feltöltése. A felajánláshoz a honlapról letölthető a nyilatkozat
http://www.pco-szindroma.hu/index/pcos_1.pdf
Adományokat az alapítvány 10701128-44738000-51100005 bankszámlájára is tudunk fogadni.


Segíts, hogy minél több sorstársnak segíthessünk!

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
rambóka
 
 


Kincsem, ha még olvasol, 3 hetes intenzív betegség és mert kh-ban voltunk, így nem tudtam időben, de Donát babának sok boldogságot kívánok!
Vendég
 


Zsizsik: Sok boldogságot a lányodnak!
De rég Írtál :( Jól vagytok?
Dimet, Apple, Rami, Ezo és a többiek! Minden rendben?

Kép

Kép
bettica
 
 


Bettica,

most olvasom csak a köszöntést, nagyon aranyos vagy, hogy Eszter eszedbe jutott...! Köszönjük szépen !

Mi jól vagyunk, elég mozgalmasan zajlik az életünk, a két gyerek akkor is két gyerek, ha az egyik már 10 éves...Eszterrel is annyit kell foglalkozni, mint Jadvigával, igényli, szüksége van rá.

Mindenkit puszilok !
zsizsik
 
 


Bettica,

most olvasom csak a köszöntést, nagyon aranyos vagy, hogy Eszter eszedbe jutott...! Köszönjük szépen !

Mi jól vagyunk, elég mozgalmasan zajlik az életünk, a két gyerek akkor is két gyerek, ha az egyik már 10 éves...Eszterrel is annyit kell foglalkozni, mint Jadvigával, igényli, szüksége van rá.

Mindenkit puszilok !
zsizsik
 
 


Zsizsik, ez jó. épp ma gondoltam rád, hogy vagy, ilyesmi. Fogyás?
Vendég
 


Dejó, dejó, sikerült előcsalogatnom Zsizsiket :D
Örülök, hogy minden rendben. Biztos voltam benne, hogy a 2 gyerek lestrapál rendesen :twisted: Úgy jó az élet, ha zajlik ;)

Hunci: Nálatok minden ok? Munka, fiad? Mikor mehet végre megint bölcsibe? Javult a füle?

Többi elveszett bárányka nem szeretne bejelentkezni legalább egy mondat erejéig? Légysziiii...

Kép

Kép
bettica
 
 


Sziasztok!

Egy újabb bárányka:)

Köszönjük, mi jól vagyunk :D
Csak hát ugye két gyerek mellett már netezni....
Gergő igazi rosszcsont.
Testvérféltékenységgel már megküzdöttünk, de szerencsére nem tartott sokáig, meg persze nem magasztaljuk előtte Mátét az egekig, tehát nem adunk neki okot rá, igyekszünk csak vele közös programokat szervezni, így érzi, hogy ő nem esett ki a pikszisből...
Máté nagyon jó baba.
Most 54 cm és 4350 gr. 7 hós(korrigáltan még csak 3)
Ja, és fél hónapja elkezdett kúszni, nagyon ügyes :D
ezoterike
 
 


mégegy bárányka:)

mi is megvagyunk. zsuzsi nemsokára megy oviba, most lesz a bölcsis ballagás. :) zsófi nagy és huncut, kis sajtkukacka gyerkőc. és elkezdtek már együtt játszani, végre :D

én is fogyok. fogyogatok. már lement 17 kiló:) (de volt miből leadni..............) még szeretnék 5-6 kilót fogyni. szerencsére nem megy nehezen, mert nincsen időm enni mindig.

Kép zsuzsi és a fagyi

Kép még pizsiben, de már dobozban :)

Kép

url=https://babafalva.hu]Kép[/url
dimet
 
 


Sziasztok!

Vagyok, csak az itthoni gépemen vmelyik FF plugin letiltja a gombokat, nem tudok hsz-t, privit, stb-t Írni és képeket nézegetni benne. Az IE-t meg rühellem... (és most itthon vagyunk Bencével, mert beteg :( )

Ezo: Jó hallani felőletek! Remélem csöppség jól van, szépen gyarapszik és fejlődik azt látom a leÍrásodból :) Gratulálok CsodaMáté szép fejlődéséhez! Tényleg elmondhatjátok magatokról, hogy iszonyat nagy mázlitok van vele, hogy ilyen életerős!

Dimet: Haláli a két lány! És hogy megnőttek :shock: Zsuzsi már kész nő :)
A fogyáshoz meg hatalmas gratula! Nagyon ügyi vagy :)

Kép

Kép
bettica
 
 


Ezo, gratulálok Mátéhoz, hogy ilyen szépen fejlődik.

Dimet, lányaid nagyon aranyosak,grat a fogyáshoz.

Bettica, Bencének jobbulást!
mókica
 
 


Sziasztok!

Bettica aranyos vagy, hogy hiányolsz! Jól vagyunk, Ákos szépen nő, na meg ugye baromi kíváncsi a világra, így állandó figyelmet igényel. Én visszajöttem dolgozni 6 órában, délelőtt apa van otthon vele (ő otthonról dolgozik(már amennyit tud mellette :-))).

Ezo, elképesztő, hogy milyen életerős Máté!!! Drukkolok nektek nagyon!

Dimet, Zsuzsi igazi komoly csajszi, hihetetlen, hogy már jövőre ovis lesz. Gratula a fogyáshoz!

Zsizsik, pusz!

Kép
apple
 
 


Sziasztok!
Tök jó olvasni,amikor elő bújnak a régi madárkák is...bevallom,Én naponta tudnék jelentkezni egy 5perc erejéig....de ami a forgalmat illeti...eléggé magamra lennék utalva!maradva!vagy nem???

Tök jó,hogy Csoda Máté is jól van
és
Dimet,milyen rég tettél képeket-öröm nézni most és fogytál...irigy vagyok,Rád is és Huncira is...Én még igaz szoptatok 2óránként...de már jó lenne fogyni...sajna mindig éhen halok!

Rólunk egy kicsit:

Bebe már feláll...mindenre felmászik és csak szopik...
Nati várja a holnapi utolsó napot!Pénteken lesz egy tv felvételen a neve miatt,Bebe is meg lesz említve...majd írom,amikor lesz a tv-ben!
Jól vagyunk!
nekem már 2x megjött....még a végén védekeznünk kell...nem 10év múlva szülök ismét?!
:wink:
Na dobok pár képet!
pusza Nektek!
Jó nyarat!
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
kandi72
Budapest III. kerület
 
 


Hűha Kandika, ezek a képek :lol: Te, Nati már hordja haza a lányokat? :D
Belcsi telipofás vigyora nagy kedvenc :)
(Szeretnétek még1 csemetét? Mert akkor nagyon drukkolok, hogy ne kelljen újabb 10 évet várni rá :) )
Irogassunk minden nap, max ketten leszünk :) Hétköznap általában van időm írni, csak eddig én is azért fogtam vissza magam, mert nem akartam egyedül csevegni, elég hülyén nézne ki :lol:

Apple: Sajnálom, hogy már dolgozol :( Gondolom nálatok is az a h.lye anyagi helyzet az oka... Én anno annyira mérges voltam, hogy ilyen helyzetbe kényszerített az állam...
Apa hogy bírja a strapát otthon? Dobsz képet a fiadról? Kinőtte már a székrekedést? Mi volt a megoldás?

Kép

Kép
bettica
 
 


Szia Bettica!
Nati....hááát van egy pár csajszi,aki próbálkozik Nála...de Ő még annyira nem csajozik...de tuti fog...állandóan gyúr és csinált magának egy kondi termet is itthon és apjának a dolgait használja...-és-és az idősebb lányok hajtanak rá!
Még egy gyerköc?!Tuti nem vetetném el
:wink:
Bencéddel mi lesz zárás alatt....már csak ez a hét van...ki lesz otthon Vele?Bírja a bölcsit?
Ja és a lényeg!!!!!!!!!!!!
NAGYON BOLDOG SZÜLETÉSNAPOT KÍVÁNOK NEKI!!!!

Kép

Aki szeretne bevásárló kocsiba betétet...bizti tudjátok milyen....az szóljon...anyósom most ezerrel rajta van az ügyön...jó pénzé! :wink:

No akkor írjunk...rajtam nem múlik az az 5perc! :lol:

Huncikám hiányzol!Mikor jössssssssz?

Anyookám!Elvesztél az éterben!

Na és a többiek....1percre gyertek!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Mókica!Vigyázz Magatokra!Pocak fotó?
kandi72
Budapest III. kerület
 
 


http://www.teszvesz.hu/item1081713067_b ... betet.html
-na ez az!
Ha valakit érdekel,írjon pü-t!
pusza
kandi72
Budapest III. kerület
 
 


Kandi, nagyon köszönöm!
Hát, felváltva leszünk otthon Apával... 1 hétig ő, 1 hétig én. Aztán majd augusztusban lesz olyan talán, hogy együtt is el tudunk menni szabira...
A bölcsit imádja Bence, nem tudom mi lesz vele 6 hétig :roll: Akárhányszor sétáltunk arra, mindig be akart menni és óriási hiszti volt, hogy nem tud... Aztán majd augusztusban meg azért lesz szenvedés, mert újra be kell szoknia :(
Az oké, hogy nem vetetnéd el, de akkor most nem is védekeztek? (Már ha nem indiszkrét a kérdés ;) )
Csak hogy tudjam, kell-e drukkolni :lol:

Kép

Kép
bettica
 
 


Bettica mi soha sem védekeztünk! :wink: Most se....szerinted kéne? :lol:
Élet írja a forgatókönyvünket....majd kiderül,mit írt meg! :shock:
kandi72
Budapest III. kerület
 
 


Ahha :lol:
Akkor már csak annyit kérdezek, hogy hány porontynál fogtok elgondolkodni a védekezésen? :lol:
Azért kívánom, hogy legyen még amennyit csak szeretnétek :)

Kép

Kép
bettica
 
 


Sziasztok!

Én is ide tudom szánni azt az 5 percet, talán. :)

Azta Kandika, Nati pont az én zsánerem. :) Gondolom csókolomot köszönne már és az elég égés. :lol:
Belcsi Natihoz képest milyen fehér bőrű! Vagy csak a bátyus nagyon kreol? :)

Bettica!

Boldog szülinapot Bencének! A Thomasos tortát kicsit előbb kellett volna megrendelned. :)
Ti mikor költöztök? :wink:

Anyooka!

Itt is gratula. :wink:

Rólunk:
Visszajött a PCOm, erre le merném tenni a nagy esküt. Már csak dokihoz kéne elmennem, aki szintén leteszi erre az esküt, de aaaannnyira nem akarom. Tökre bíztam benne, hogy nekem nem kell gyógszert szedni, nem fog visszajönni ez a nyavaja és mégis. :( El vagyok szontyolódva ez miatt. :(

Ákos ma reggel az ágyban fekve azt mondta: "Apa, tévé nem működik." Tök tisztán és érthetően. Csak pislogtunk. A Férjem családjától örökölte a beszélőkéjét, úgyhogy mire 2 éves lesz, biztos vagyok benne, hogy folyékonyan fog beszélni.

Szép napot mindenkinek!
Monee
monee85
Chorley, Egyesult Kiralysag
 
 


Monee: Sajna nem költözünk... még... Na de ha eljön majd a mi időnk :D
Menj el dokihoz... Súlyod alakul? (enyém nem, de már kezdem feladni...)

Kép

Kép
bettica
 
 


Sziasztok!

Látom itt van a fagyi-szezon! :-)

Monee!
Én sem állok túl fényesen, most több hónapos unszolás után elmentem orvoshoz és a PreMens-et nyertem meg magamnak. Remélem hatásos lesz hamar (így, vizsgaidőszak után).
Hogy megy a suli? Ákos is tanul veled? Lara mindig nézegeti a jegyzeteimet "ott vannak a betűk". :-))))

Larát beírattam az óvodába, augusztusban már megyünk beszoktatásra. :-) Nagyon szereti a gyerekeket, kíváncsi leszek miket fog ott művelni. :-)

Kép
lara26
 
 


Sziasztok!

Mi éppen két takony között (én még nem jöttem ki belőle, a kölykök már igen, de mire én is meggyógyulok, addigra a kölyök úgyis hazahozza a következő nyavalyát).

Itt rengeteg a szúnyog, megzabálnak. :evil:
Használt már valaki ultrahangos szúnyogriasztót?
Bevált? Milyen gyártmányú volt?

Monee!

Én még mindig a pajzsmirigyedre szavazok, h. ott a bibi. Látszik a nyakadon.

Én is azt hittem, h. a két gyerek elmulasztotta a nyűgöt, mert annyira jól voltam, aztán mostanra megint előjöttek a ragyák, most küzdök a mettel megint. :(


Lara!

Mi van a dokinkkal? Szabin van? Mert írtam neki egy emilt, de nem válaszolt. Csesztetni meg nem akarom.


Bettica!

A Thomasos torta nagyon egyszerűen megoldható (én így csináltam meg a kölyöknek annó), bár ez a minimál verzió:
Kép
Idén Bob-ot rendelt. :shock:
Most próbálom terelni a tűzoltóautó irányába....... :wink:

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
rambóka
 
 


Sziasztok!

Rambóka!

Időnként mondja egy-két orvos, kezdem elhinni. Az a gáz, hogy a háziorvosom egy idősebb nőci és nem hisz nekem. Ráadásul meghülyülök tőle, hogy mindig órákat kell várni nála mire sorra kerülök. Szóval előbb háziorvost kéne kerítenem. Ötlet?
Gondoltam előbb elmegyek a nőgyógyászhoz (ideje már), ő normális fószer, viszem neki a PCOS UH eredményeimet régről és megkérem, hogy csináljuk UH-t. Ott biztosan kiderülne valami. Aztán csak kapnék beutalót a házidokitól az endokrinológiára...
Na mindegy, ez van. :?

Bettica!

Mondhatom, hogy igen. A szoptatás alatti legnehezebb súlyomhoz képest most -15 kg-nál vagyok, de az álomi súlyhoz még mindig kéne fogyni legalább 5 kg-ot. A combomon, meg a hasamon van a legtöbb felesleg, egyre inkább úgy tűnik, hogy a tehességi "pocak" már mindig megmarad és nem lesz sosem lapos hasam. :) (Sosem volt, de mindig arra vágytam. 8) )

Lara!

Ez a suli annyira nem kemény, idén nem is tanultam egyáltalán. :oops: No de majd jövő tanévben már kell, akkor lesz az OKJ-s vizsga. :)

Napsütést és ne túl meleget mindenkinek!
Szúnyogok hess!
Monee
monee85
Chorley, Egyesult Kiralysag
 
 


Monee!

A gyerekorvos melletti egészségházban van egy jó körzeti, a Trompos Katalin (ha jól emlékszem a nevére, de majd még megkérdezem). Esetleg próbáld ki őt.

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
rambóka
 
 


Sziasztok!

Bettica!
3-nál már tuti védekeznénk....Én mindig annyit szerettem volna!Mit kapott Bence???

Anyookámnak miért kell gratulálni....nem ér titkolózni,mit tudtok,amit Én nem!Anyookám tessék jelentkezni!

Monee!Pont azt nevettem valamelyik nap,hogy Natinak mindig azt tanítottam,hogy aki magasabb Nála....annak igen is csókolomot köszönjön....na igen ám,de anyósomtól-anyumtól már magasabb és Velem pont egyforma magas!Na akkor itt tegyél igazságot...mert ugye a kinézet ma már nem mérvadó...mármint a kort illetően!

....na pont mennem kell....főnököm felébredt!....
pusza mindenkinek!

írjatok!
kandi72
Budapest III. kerület
 
 


Sziasztok!

Rambóka!
Szerintem most szabin van, de nem mondom 100%-ra!

A torta nagyon tetszik!!
Lara éppen nézi a róla készült videókat, keresi a tortáját a hűtőben.

Kép
lara26
 
 


Rami: Hm, én kicsit komplexebbre gondoltam, azért nem is merek belevágni. Viszont ez az általad csinált nagyon tetszik! És nem tűnik túl nehéznek, hogy csak a fejet kell megcsinálni. Nekem eszembe sem jutott, hogy ne kombináljam túl a dolgot, mert elég a fejét megcsinálni, a többi nem számít :) Már csak azt kéne megtudnom, hogy hol lehet beszerezni ilyen fekete, szürke és fehér cuccot a tetejére... Elmegyek egy cukiba és kérek? Marcipánból készült vagy vmi más anyagból? Annyira nem értek hozzá :oops:
Ráadásul péntek este kellene megcsinálnom, hogy a gyerek ne vegye észre és legyen ideje megdermedni kicsit a tortának... Szerintem akkor a tortát megrendelem és a tetejét megcsinálom magam. Milyen tortát érdemes alá tenni? Mármint gondolom, elég stabilnak kell lennie, hogy rá lehessen tenni a díszítést.
Ilyen szúnyogriasztót én anno nagyon régen használtam és túrót nem ért. Ez a picike verzió volt, nem tudom, Te milyet néztél ki. Hallottam már olyat is, hogy a denevéreket vonzza ez a kütyü, de nem tudom, hogy milyen valóság alapja van ennek :roll:

Monee: Én azt csinálom az endós dokimnál a kontrolok alkalmával (fél vagy 1 éventa), hogy nem rohangálok fél évente beutalóért a házidokihoz, hanem viszem mindig az utolsó papírt, amit adott... Ha voltál endós/belgyógyász/diabetológus dokinál, akkor bepróbálkozhatsz ezzel Te is... Nem tudom, ki írta fel anno neked a metet. Sőt! Menj el a nőgyógyászhoz, kérd meg, hogy vagy írjon beutalót neked a pajzsmirigy rendelésre vagy írjon egy papírt a házidokinak, hogy javasolja az ilyen irányú kivizsgálást...

Lara: már ilyen nagy a Te lányod is? Kívánom, hogy a beszoktatás simán menjen mindkettőtök számára ;)

Bence most lábalt ki egy két oldali középfül gyulladásból. A gyerekorvos még a mai napig a fogára fogná a lázát, ha nem viszem el egy fül-orr-gégészhez... Azért ez igencsak bicskanyitogató. Képes volt a 40 fokos lázat fogzási tünetnek titulálni, pedig Bence már 1 hete lázas / hőemelkedéses volt és folyamatosan kellett kapnia a lázcsillapítót, mert max fél napot bírt ki gyógyszer nélkül...

Kép

Kép
bettica
 
 


[quote="lara26"]
írta:
lara26Lara éppen nézi a róla készült videókat, keresi a tortáját a hűtőben.


:D Ezen jót nevettem :lol:
Tegnap Bence is nézte azt a videót, amit csináltam a képeiből :D Kb 6x nézte meg, mikor már meguntuk és kikapcsoltuk. Persze ment a sírás, hogy "méessze" :D

Kandi: Kapott még1 Thomast, de ez már beszél és sihuhuzik is :D Nem is akarta elengedni tegnap egyiket sem, miután megkapta a második Thomas-át. Nem volt hajlandó a közelébe engedni minket, így egy jó darabig csak a dobozzal együtt játszott vele :lol: Aztán fél óra után győzött a kíváncsisága, mert odajött hozzám vele és mondta, hogy "tomász kivesz" :D
A többi ajcsit majd hétvégén kapja meg: kap egy triciklit, 3db Thomas mesekönyvet és 4db Thomas dvd-t :)

Kép

Kép
bettica
 
 


na hogy előbújtatok:)))

csak gyorsan, melózok. még:)

gyereknek 2 hét múlva mandulaműtét, én felmondtam, szóval Kandikám júl 15-től 3 hét kötelezően kiveendő szabin leszek :) aztán aug.4től új melóhely.kissé rizikós, mert megint 6 hó próbaidő és egyebek, pedig ugye védve lennék decemberig a kirúgások ellen, de most így látom jónak.
Vendég
 


Nocsak, kezd fellendülni a topik ;) Ezért érdemes napi 5 percet ide szánni :lol:

Hunci: Drukk hegyek mennek! Ha a szabi alatt ráérsz vmikor, akkor összefuthatnánk majd. Többiek? Topiktali júliusban?

Kép

Kép
bettica
 
 


Sziasztok!
Na Huncikám...végre!
Akkor jöttök végre felénk!
Betticával is össze futhatunk akkor majd!!!

NAaaaaaaaaaaaaa mi van Anyookámmal?
kandi72
Budapest III. kerület
 
 


Kandi!

Hosszú idő után végre sikerült eladni a lakásukat és lehetőségük van/lehet családi házba költözniük. :D

Bettica!

Én is a nőgyogyis verzióra gondoltam. Majd beszámolok mi lesz. :)
monee85
Chorley, Egyesult Kiralysag
 
 


Monee!
Köszike!
Örülök Nekik!!!!
kandi72
Budapest III. kerület
 
 


Bettica!

Thomas tortához egy kis irányadó:
http://thomasthetankenginecake.blogspot.com/
Én ez alapján csináltam meg az arcát.
(Teljes Thomas torta azért nem lett, mert helyette lett egy full Márkus markoló a Bob-ból. Na az szép meló volt!)

Egyébként én piskótát sütök, tejszínes-pudingos főzött gesztenyekrémmel töltöm (anyám tudja a receptjét, sőt általában a krémet ő főzi), és marcipánnal burkolom.
A marcipánhoz cukrász boltokban kapsz színező zselét (Wilton paszta), az nagyon jól színez és nem lesz folyós tőle a marcipán (csak a feketéhez célszerű gumikesztyűt venni, mert az fog!).
Ami a trükk és a leglényegesebb, h. a tortát előző este össze kell állítani, készrefaragni, aztán feltekerni a hűtőben a hűtést és betenni egy éjszakára a tortát a marcipánnal való bevonás előtt. Különben a krém nedvessége átizzad a marcipánon és ilyen lesz a torta, mint a lányom katicabogara lett (ennél nem volt idő egy éjszakát hűteni, meg is látszik!)
Kép
(Ennek a katicának az eredetijét egyébként asszem Vezsuzsi egyebes blogján láttam, ami azóta sajnos eltűnt, pedig a gyík nagyon szuper volt.)
A NLC-s 'sütik képpel' topikon a csajok vajkrémmel kenik be a tejszínes krémmel töltött tortákat is, az a legjobb megoldás a marcipán átnedvesedése ellen, csak én utálom a vajkrémet.
Azon a topikon kering egyébként egy diós tortaalap is, amit ki fogok próbálni, mert a magas tortáknál a piskóta már túl puha, és beroskad, szétcsúszik.
A másik hibaforrás, h. a krém túl puha, ezt is megelőzi a kész torta behűtése, de ha nem tudod behűteni, akkor legalább a krémet előző nap csináld, h. a lapok ne csúszkáljanak egymáson.
A díszítés meg olyan dolog, h. el kell kezdeni, aztán belejön az ember. A gyerek meg hálistennek nem pampog, ha a markoló kanala egy icipicit csálé. ;)

Egyébként elsőre célszerű egyszerűbb tortákkal kezdeni, pl. a kisvakond-torta tuti siker és semmi más nem kell hozzá, mint egy bolti vakondtúrás-torta por alap és egy kész kisvakond marcipán figura.
De itt egy icipicit bonyolultabb verzió:
http://www.nosalty.hu/gesztenyes_vakond ... ecept_5756

Fondant még soha nem csináltam, úgyhogy abban Monee tud segíteni.
Egyébként egy csomó fogást a youtube-ról is el lehet lesni "cake icing" keresőszóval.


Az én gyerekorvosom meg mindig kételkedett, h. a fiam a fogzástól lázas. Pedig minden egyes fognál belázasodott. Igaz nem 40 fokig.

Na asszem bőven túlléptem az 5 percemet. :)

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
rambóka
 
 


Ja, a katicás tortán a csápok belsejében szívószál van, az adja a tartását és azzal lehet beleszúrni a tortába.
Többszintes tortáknál (vagy pl. a markoló vezetőfülkéjénél is) a szintek elcsúszása is megelőzhető, ha az ember pár szívószálat szúr bele felülről (nagyobb tortáknál műanyaghenger vagy gyógyszertárban kapható falapoc a megoldás)

Na eldugulok....

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
rambóka
 
 


Hello!

Most én is tanultam valamit Rambókától, ezek szerint az én tortám is azért lett ilyen fényes, mert nem volt lehetőség előző nap behűteni.
Én fogpiszkálót szúrtam bele, hogy ne legyen gond azzal, hogy esetleg oldalra eldől a torta.
Szerintem a lényeg, hogy nehezebb/cuffossabb piskótát kell sütni, a krémet sűrűre kell csinálni és behűteni amennyire csak lehet, hogy a fondant/marcipán súja ne nyomja össze a tortát. Kívülről is bekencéztem krémmel a tortát, ami a cukrász srác szerint azért kell, hogyha elcseszed a marcipán felrakását, akkor még egyszer le lehet szedni, letörölni és visszarakni.
Én a fondant/marcipánt két sütőpapír közt nyújtottam ki, így nem ragadt oda sehova, viszont szép izommunka volt és figyelni kell rá, hogy a nyújtásnál a sütőpapír ne maradjon meggyűrődve, mert a gyűrődések később sem fognak eltűnni. :D Minden oldalon (teljes torta bevonásnál) kb. 10 centivel szélesebbre kell nyújtani a marcipánt és később levágni. A torta tetejére felrakáshoz sodrófára (sütőpapirostól) feltekertem és onnan engedtem le, így nem nyúlott meg semennyire. Aztán kézzel elsimogattam, hogy mindenhol szépen felfeküdjön.

Rambóka!

Szentül meg voltam győződve róla, hogy amit vettünk, a címkével ellentétben nem marcipán, hanem fondant, mert ahogy írtam fényes-izzadós lett és cukor íze volt, mandula egy milit sem. De most elbizonytalanítottál... :D A feketét én feketén vettem, mert a cukrászdában mindenki megesküdött nekem rá, hogy sosem fogom tudni feketére befesteni a bézs marcipánt úgy, hogy az tényleg fekete legyen. Bár a dekoratőr srác azon is vigyorgott az orra alatt, hogy a díszítést sem fogom tudni megcsinálni, mivel bevallottam, hogy nem vagyok egy sütős nőci. Aztán mégis... :D

Hogy mindenki tudja miről van szó, megmutatnám itt is a legújabb büszkeségemet, amit hétvégére csináltam Kata ballagására.
Kép

Pá, írjatok sokat! :)
monee85
Chorley, Egyesult Kiralysag
 
 


Hú, nagyon köszönöm a szupi, kimerítő leírásokat!!!
Tegnap meg kellett rendelnem a tortát, mivel sehol nem találtam megfelelő marcipánt (3 helyen is voltam), hiába kellett volna csak 3 féle szín. A saját izomerővel történő bekeverést nem mertem bevállalni, mert sok helyen írták, hogy márványos vagy foltos lett (igaz, hogy mind ételfestékkel próbálkozott), arra meg nem volt időm, hogy elmenjek Szentendrére a Szamos boltba... Túl sokáig tartott, mire kitaláltuk, hogy mit szeretnénk... Mindegy, mert most elmentek minden infót és majd augusztusban, Bence névnapjára csinálok neki házi készítésű Thomas-tortát, ha bele gebedek is :) Már most elkezdem beszerezni hozzá a marcipánt, csak lesz addigra időm is szaladgálni utána... ;)

Egyébként a krémnél voltam igazán gondban, mert nem szoktam tortát csinálni, max nagyon egyszerűt és fogalmam sincs, hogy a krémet mennyire kell keményre készíteni ahhoz, hogy még kenhető legyen, de a hűtés után meg ne legyen beton kemény... Ezek szerint viszont a piskótát is jó lenne sz átlagosnál keményebbre készíteni, mondjuk mandulával dúsítva, mert a diót nálunk senki sem szereti...
(Jellemző rám, hogy én még karácsonykor sem tudtam szépre megcsinálni a mézeskalácsot, annyira pocsék lett a "festése" :( )

Ti viszont annyira ügyesen megcsináltátok, hogy nem hiszem, hogy én teljesen kezdőként legalább ennyire jól meg tudnám csinálni :(
Lehet, hogy egy kisebb tortával fogok még az igazi próba előtt kísérletezni, hogy rájöjjek, milyen kellékek kellenek a jó munkához és legyen időm majd beszerezni....

Kép

Kép
bettica
 
 


Sziasztok!

hú, mi van itt?! :) be akartam kukkantani hogy írt-e valaki és nem győzök visszaolvasni! :)

Bettica, ha marcipán kell, szólj! :wink: Anyuék falujában van egy marcipános üzem, tőlük lehet vásárolni háromszoros marcipánt nagyon jó áron! :wink: Olyat is, amivel rajzolni lehet!

Monee, itt is gratula a tortádhoz, fantasztikusan jól néz ki!!!

Rambóka, én is köszi az ötleteket! Asszem, eldőlt hogy Ádám szülinapjára milyen tortát csinálok!

A tortához még annyit, hogy beszélgettünk pékkel, és ajánlotta, hogy tegyünk plusz sikért a liszthez mert a boltban kapható lisztek sikértartalma nagyon alacsony. Bioboltban lehet kapni. Kipróbáltam és tényleg jobb lett tőle a piskóta, jobb tartása lett! nem lapult össze a marcipán alatt - mondjuk én nagyon vékonyra nyújtottam a marcipánt.
Ez anyu szülinapi tortája: Kép

Kandika, nagyon jók a képek!!!!! Nati körül nem csoda hogy legyeskednek a csajok!!! :wink: :wink: Belcsi pedig hihetetlenül édes! A fagyis kép nagyon ott van!!! :)

Ezo, örülök, hogy CsodaMáté ilyen szépen fejlődik!!! :)

Rólunk. Igen, végre sikerült eladni a lakást, aug. közepéig ki kell költöznünk. Most keresgélünk ezerrel, mert eddig nem akartunk, míg nem tudtuk hogy mikor költözünk - kinéztünk már párat és mindet elvitték az orrunk elől :(
Ezért én nem ígérem a minden nap 5 percet most, de igyexem gyakrabban jönni, ha ilyen élet lett itt! :)

Kép

Kép
anyoooka
 
 


Anyoo: Helyes, tessék csak jönni, ha időd engedi :)
Nagy kalappal a ház kereséshez, drukkolok, hogy sikerüljön megfelelőt találni!
A Te tortád is nagyon klassz lett, én nem értem hogy csináljátok :lol: Na de majd én is belelendülök ;)
(Marcipán ügyben majd kereslek sztem... köszi)

Kép

Kép
bettica
 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?