Új privát üzeneted érkezett!

Lányok, Ti tudjátok, hogy a 12. heti UH a kombinált teszthez az hasi, vagy hüvelyi lesz-e?
Csak azért, mert az első UH-nál is hüvelyihez készültem, és közben meg hasi lett, úgyhogy azt sem tudom, hogy mekkora volt a pici, mert nagyon rossz lett az UHkép.

Kép
Daisypath Anniversary tickers
irbil
 
 


Irbil elfelejtettem megkérdezni, pedig akartam, amikor foglaltam az időpontot, de én hasira készülök. Itt kint már a 10. héttől hasi van, furcsa lenne ha otthon még a 12. héten is hüvelyi lenne :shock:

KépKép

KépKép
nyufó8
 
 


azt mondják ilyenkor talán már hasi van,de ki tudja..vgülis mindegy,csak rendben legyen a babóca.kibirjuk ezt a kis áldozatot még.utánna meg már ugyis csak hasi lesz.

KépKép
bettike83
 
 

 
 

IWIW ha valakinek van kedve, nekem is írhat pü-t a nevével és bejelölöm. Van aki írta is hogy nem tölt fel képet magáról ide, de iwiw-en menne a dolog :D

KépKép

KépKép
nyufó8
 
 


jó reggelt kismamik!

hogy vagytok ma? háát én ma sem vagyok fényesen. de fő a pozitív gondolkodás hogy nemsokára teljesen jól leszünk

indulok dolgozni :(

irbil: köszönöm a választ. ez azért így megnyugtató, hogy a második gyereknél is a gyed alapja a munkabér.

bettike, irbil: én úgy tudom hogy nekem még hüvelyi ultrahang lesz a 12 hetes és csak utána hasi. lehet orvosa válogatja

KépKép
Kép
rebeka85
 
 


syl:drukk az uh-hoz.

kis-csillag:örülök,hogy jól alakulnak dolgok,drukk a 2babához,hogy minden rendben legyen :D

spumilla:írtam privit,a másik táblázathoz,köszi.

rebeka85:nemrég kérdezted 12hetes uh-ot,hogy ott mit néznek,mennyi idő stb,kórházanként változó,hogy hüvelyi,vagy hasi uh-ot csinálnak-e,Levivel régen hüvelyi volt,Noémivel most nemrég,szerencsére már hasi,de ilyenkor már jól látszik baba hasin is :D (ugyanott szültem pedig).Megmérik baba tarkóredővastagságát 3mm alatti érték jó,orrcsont ábrázolódik-e,mérik crl-t baba hossz fejtől-popsiig,bpd a fejátmérő,fl a combcsont hossza,ezek az értékek alapján ad meg az uh is egy időpontot,hogy mikorra várható a baba(melyik érték hány napos terhességnek felel meg).
Megnézik,hol tapad a méhlepény,meg ilyesmik...
Sztk-ban kb 2-5perc alatt megnézik,magán,fizetős helyen nyilván tovább :D

Fogadott doki kérdés,eddig 2-szer magándokihoz jártam,most kipróbálom sztk-t,eddig minden szuperül működik,semmiben nem érzem hátrányát...2gyerekkel már szempont,hogy ne kelljen sokat utazgatnom,vizsgálatokra,mondjuk szerencsére jó kórház van a közelben :D Ha olyat lehet,akkor akihez járok, felkérem szülésre,ha elvállal és attól is függ van-e fix tarifája stb,olyat többé nem...)
1.szülés fogadott doki,nem volt szülésznőm,ott volt dolga dokinak,elfolyt magzatvíz,de nem voltak fájások,nem tágultam,így oxitocin infúzió,mindenféle segítséggel született meg Levi.reggel fél6-ra értünk be,este fél7 előtt született...Más kórházban,más doki valószínű rég császározott volna,ezért jó volt "bababarát" kórházban szülni :D
2.szülés: fogadott doki,fogadott szülésznő,szülésznő nagyon szuper volt,hozzá jártam ctg-re,Ő vizsgált, bármi volt hívhattam,doki dolga annyi volt,hogy bejött átöltözött,aztán hazament :D
Álomszülés volt beértünk hajnali 4körül,fél6kor már rajtam szuszogott Noémi(igaz,hogy előtte hetekig volt jóslófájásom,meg még előző este is hazaküldtek,szóval mondhatni itthon vajúdtam,bementem szülni),de minden természetes úton ment magától,se varrás,se semmi :D

Ildi
lenojo
 
 


Szép napot csajok!

Irbil, nekem a doki azt mondta a 12. heti uh-on hasi lesz, de úgy készüljek, mivel nagyon hátrahajló a méhem, s ezért ha nem látszik rendesen akkor hüvelyi lesz. Én mondtam nekem mindegy, arra válaszolta , hogy nem szívesen csinál már hüvelyit csak ha szükséges, mert nem jó ilyenkor a méhszájat feszegetni.

A tévében pont a koraszülésről beszéltek.

Ma megyek délután fél 4-re uh-ra. kiváncsi vagyok mekkora lesz!

Kép
nlzs
 
 


Dalmicsek, jó az az oldal amit a gyed számításra belinkeltél, de az a kérdésem a bérhez bruttót vagy nettót kell írni??

Kép
nlzs
 
 


nlzs

drukk délutánra,biztos nagyot nőtt a picur :) én is néztem a csak csajokat.

lenojo

igazából sztem sokan vagyunk gondban ezzel a dologgal,legyen fogadott doki vagy sem,vagy inkább szülésznő.

mondjuk én annyiből mérges voltam a dokimra,mikor voltam,semmit nem mondott gyakorlatilag,van szivhang ok,de se méretet,se papirt nem adott,se a méhsézjról nem mondott semmit...de a 10 est azt elvette...

mondjuk én úgy leszek,ha fogadok is dokit és ha nem úgy viselkedik ahogy kell akkor egy petákot nem fog kapni az tuti.

KépKép
bettike83
 
 


----
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára szonce82 2012.03.31 16:50-kor.
szonce82
 
 


----
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára szonce82 2012.03.31 16:51-kor.
szonce82
 
 


nlzs a bruttót kell beírni.

szonce örülök, hogy nincs epeköved, cudar egy dolog az.
Meg lehet kérdezni ki a dokid és melyik kórházban szülsz?

nekem eddig mindig hasi UH-t csináltak és mindent jól láttam, így azt gondolom a 12. hetin sem lesz máshogy. az én dokimnak szuper gépe van :)

Kép
Kép
dalmicsek
Gyömrő
 
 
 
 


szonce

akkor tök jó h rendes volt a dokid.mindegyiknek vannak jó és rossz tulajdonságai,nekünk is vannak.

KépKép
bettike83
 
 


Köszi a drukkot Bettike, bár azt mondta a doki ha a kombinálthoz még túl kicsi lesz (mert múltkor 1 nappal kisebb méretű volt), akkor a jövő héten mégegyszer megnézi, mert hétfőn megyek a kombinált teszt vérvételére. Ha ma tényleg 11 hét 4 napos vagyok akkor 52 mm- esnek kéne lenni, ha tényleg fiatalabb 1 nappal akkor 48 mm.
A kisebbnek drukkolok, mert akkorkésöbb volt a peteérésem az együttlétünkhöz képest és nagyobb eséje lenne , hogy lány lett.
Izgulok, meg titkon volt olyan ismerősöm akinek már a 12.-en megmondták a nemét.

Köszi Szönce én is úgy gondoltam, csk a biztonság kedvéért.

Én egyébként az első fiammal 2 hét túlhordás után 2 és fél napig vajúdtam, aztán kivették császárral.
Aztán a másodiknál a doki azt mondta a szívbetegségem miatt nem kockáztat, császár, reggel bementem, egyszer csak szóltak kismama jöjjön szűlni és hamar kivették.
Sajnáltam azért, hogy nem természetesen szültem, láttam körülöttem akik úgy szültek milyen hamar helyrejöttek hozzám képest.
Hát így most már, (főleg mivel azóta volt sok hasi műtétem) tuti császár lesz. Ilyenkor dokit érdemes fogadni nem?
Avrenim, ha olvasol ilyen esetekben tényleg ki szokták venni a babát a 38. héten, nekem itt a doki azt mondta???

Kép
nlzs
 
 


---
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára szonce82 2012.03.31 16:51-kor.
szonce82
 
 


----
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára szonce82 2012.03.31 16:51-kor.
szonce82
 
 


De a szülésznő nem fontos ilyenkor?

Kép
nlzs
 
 


Sziasztok lányok :wink: én csak beköszönni jöttem ma, mert rettenetesen el vagyok havazva munkával és sajna meg extra rosszul vagyok (mármint hányinger terén) :cry:
Nlzs drukk a mai UH-hoz, reméljük integetni fog :wink:
Nekem holnap lesz reggel UH 9-kor, majd holnap ha hazaértem felteszem a képet (remélem lesz mit) :wink:
Vigyázzatok magatokra és szép napot mindenkinek :D

Kép
doki UH: szeptember 28.
Fogdoki: október 7.
Babamozi: október 9.
védőnő: október 21.
monka1
 
 


---
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára szonce82 2012.03.31 16:51-kor.
szonce82
 
 


kis-csillag: szuper, hogy a balesetin vagy, én is ott dolgoztam 1,5 évig,de aztán el kellett jönnöm, mert vissza jött a csaj aki előttem volt, és így mostmár a reumatológián vagyok, de mit nem adnék érte, ha egyszer vissza mehetnénk a balesetire, imádtam!!!! :)

bettike, nyufó: küldtem pü-t :)

Fogadott orvos, szülésznő téma: nos, én egy dokihoz ragaszkodom, személyes és családi dolgok miatt, de ő már elgé idős és már nem vezet le szülést, csak terhestanácsadást, uh, meg rendes nőgyógy vizsgálatokat csinál. viszont én annyira hozzá akaram menni világ életemben mikro babás leszek, igy is tettem, és mivel ő SZTK is rendel, ezért hozzá fogok járni, és szüli majd szülök annál aki épp ott lesz.., mert én ebben a dokiban bízok és szerintem ha 9 hónapig semmi gond nem lesz, akkor a szülés közben sem hiszem.
szülésznő: ezt nem tudom még, de nekünk az egyik "rokonunk" szülésznő, esetleg majd vele beszélek.

monka: igen, tegnap délutános voltam, csak késett a főorvosnő a rendelésről és volt időm egy kicsit írogatni :)
Egyébként megy a drukk holnapra! Irj ha már tudsz valamit :)

KépKép

KépKép
t.timi
 
 


kis-csillag: bocsánat, csak annyira meglepődtem, hogy a balesetin dolgozol, hogy ez lemarad...
Hatalmas gratula a babákhoz :lol:
Nagyon vigyázz rájuk és persze magadra is!! :)

KépKép

KépKép
t.timi
 
 


Nah csajok voltam ma a körzeti nőgyógyinál a 12 heti vérvételekre és meg is uh ott még hüvelyin de a 12 heti úgy tudom hasi. És a kisporontyom 41 mm ami elméletileg 11 4 nap de a doki mondta, hogy a mensihez kell igazodni mert itt még nagyok a kiugrások a babánál. Úgy ficánkolt és olyan kis emberi jó volt látni de sajna képet nem kaptam:( te édi bédi:)
szép napot mindenkinek

KépKép
Kép
krisztin76
 
 


Kis-csillag, Krisztin nagyon örülök nektek és a növekvő kis jövevényeknek, hihetetlen jó az a pár perc amíg látod.
Én is ma délután megyek, már várom.
Krisztin a link szerint amit azt hiszem Spummilla linkelt be 11. hét 4 naposan 48 mm, vagy rosszul láttam, csak magunk miatt kérdezem mert mi ma vagyunk 11+4 naposak.
Egyébként ez az uh neked is már a 12 hetiként lett bejegyezve?

Kép
nlzs
 
 


Sőt, a mamanet oldalon a 11+4-re 52 mm ír. Ez így már elég nagy különbség nem? Csak azért kérdezem, mert a Down-kor tesztekhez fontos a pontos kormeghatározás, amit a méretekből szoktak kikövetkeztetni. Ha jól láttam a 41 mm kb. 10+6 vagy 11+0 naposnak felel meg, ne haragudj nem akarlak bántani vagy íjesztegetni!

Kép
nlzs
 
 


Nlzs megy a drukk az UH-hoz aztán majd írd meg mekkora volt a picúr és javítom a táblázatot :D Ha esetleg már tudnak tippelni nemet, megy a drukk a kislányért :D !

Szonce örülök hogy minden rendben van nálad és nincs epeköved!!! :lol:

Monka jobbulást neked hányinger terén, gondolok majd rád holnap, UH, jön a húgod, jó kis nap lesz nagyon. Biztos szabin leszel. Várjuk az UH képet!

Krisztin Gratulálok a növekedéshez, beírom a táblázatba neked is az új adatot!

KépKép

KépKép
nyufó8
 
 


Sziasztok!
Kissé aggódok :shock: , ma voltam orvosnál, 8 hetes vagyok, és nem látta ultrahanggal a babát, csak a petezsákot, és egyértelmüen méhen belüli a terhesség. 1 hét múlva kell visszamennem. A doki azt modta ilyen elöfordul, de ha addig is elkezedenék erösen vérezni, menjek kórházba.
:(
nyufó8: ha nem haragszol, csak a jövö héten adnám meg az adatokat, miután voltam orvosnál

Nagyon remélem, hogy nincs gond :!:

Kép
zsuzs35
 
 


Zsuzs persze, ahogy neked a jó! Nagyon szorítok hogy minden rendben legyen! Jó a dokid, megbízol benne? Jó minőségű az UH gépe? Esetleg máshoz elmenni? Nem lehet hogy csak nagyon későn volt a peteérésed?

KépKép

KépKép
nyufó8
 
 


Elég jó a gépe, hüvelyi ultrahang volt. 1 hét múlva többet tudunk. Próbálok nem pánikolni

Kép
zsuzs35
 
 


fúúú, nlzs, te ma mész.
nagyon drukkolok!

Kép
spumilla
 
 


Zsuzs akkor nem nagyon tehetsz mást mint vársz, ez a legrosszabb. Melyik nap mész vissza? Nagyon-nagyon szorítok!!!!

KépKép

KépKép
nyufó8
 
 


jaj zsuzs ez nem túl jó hír, próbálj nem aggodalmaskodni, ne idegeskedj, mert az árthat.
Nagyon drukkolok neked, hogy egy hét múlva már a szívét is halljad. Nem volt késői a peteérésed?

Ma jön hozzánk a védőnő. Nem tudjátok mit néz ilyenkor? Tegnap takarítottunk, mint állat, de amúgy meg remélem el tudunk költözni a minigarzonból, mire jön a baba, úgyhogy úgysem fog nagyon számtani, de azért érdekelne mit néznek ilyenkor.[/b]

Kép
Kép
dalmicsek
Gyömrő
 
 
 
 


csütörtökön reggel, ha már biztosat tudok jelentkezek. Annyi az össz vigaszom, hogy nem vérzek semennyire, és reménykedek.

Köszi!

Kép
zsuzs35
 
 


Zsuzs a dokid tudott bíztatót mondani? Hogy látja, még lehet ott baba? Én is erre gondolok amit Dalmicsek is ír, hátha későn volt peteérésed!

KépKép

KépKép
nyufó8
 
 


annyit mondott, hogy nem egyedi az eset,hogy még ilyenkor sem látszódik és most nem tehetünk semmit csak kivárjuk mi lesz. Fogalmam sincs, hogy mikor volt a peteérésem :oops: még azt sem tudom pontosan, hogy mikor volt az utolsó mensim. :oops: Április végén volt az tuti, 25-e körül. Nem gondoltam, hogy ilyen gyorsan teherbe esek (elöször sem estem rögtön teherbe), májusban már nem védekeztünk és május végén meg már meg sem jött. Csináltam egy tesztet, ami + lett, és azóta produkálom a terhességi tüneteket. :D

Kép
zsuzs35
 
 


és mekkora volt a petezsák, mit látott a doki?
Szerintem ha teheted feküdj sokat.

Kép
Kép
dalmicsek
Gyömrő
 
 
 
 


a petezsák 8 hetesnek megfelelö méretü volt, pontosan nem tudom hány mm, igazából nem is kérdeztem meg, az embrió kereséssel voltunk elfoglalva. Annyit mondott még, hogy ne stresszeljek ezen (mondani könnyü), várjuk ki ezt az 1 hetet

Kép
zsuzs35
 
 


zsuzs: nagyon drukkolok, hogy 1 hét múlva minden oké legyen!!
remélem nincs semmi baj a babával!

KépKép

KépKép
t.timi
 
 


kinél volt már lakáslátogatáson a védőnő? azt nézik, hogy van e áram, meg alapvető dolgok vagy nézik a tisztaságot is?

Kép
Kép
dalmicsek
Gyömrő
 
 
 
 


Zsuzs ha a doki azt mondta nem egyedi eset hogy még nem látszik, akkor az bíztató! Hát tényleg mondani könnyű hogy ne stresszelj, el tudom képzelni milyen lasan fog neked elmenni ez az egy hét :cry: Nagyon-nagyon drukkolok!!!!

KépKép

KépKép
nyufó8
 
 


ah gyorsan válaszolok hirtelen nem is tudom kinek:) az uh csak tájékoztató volt a 12 hetes majd jövő héten lesz. A méretre nem igazán tudom, hogy pl gép válogatja-e... nem ijesztettél meg, de a gyerkőceimnél vissza nézem esete. Azok meg 4 kilóval születtek..:)
este próbálok vissza jönni akinek kell kitartás!!!! A képpel meg nagy nehezen feltöltésre kész... :):) Kép

KépKép
Kép
krisztin76
 
 


dalmicsek: nálam még nem volt a védőnő, még szóba sem jött, csodálom, hogy hozzád ilyen hamar megy..
nem tudom, szerintem azt nézni, hogy minden legyen ami alap dolog, meg hogy ne legyen kosz, meg rendetlenség, én így gondolom.

KépKép

KépKép
t.timi
 
 


Krisztin de jó hogy te is töltöttél fel fotót! Nagyon jó a fotó, ahogy így beálltatok, tetszik :D . Kivehetlek téged a képről a tablóhoz a táblázatalá?

KépKép

KépKép
nyufó8
 
 


Sziasztok Lányok!
Hát jól lemaradtam 2 nap kihagyás, de ballagás és munkahely megy most folyamatosan,de legalább hétvégém szabad lesz majd...

Balimami: Nem védőnő vagyok hanem szülésznő, de más országba egy kaptafa úgyhogy mind1..

Csinosal vagytok lányok, Krisztin nem is gondolnám nálat se hogy két ekkkora gyereked van!

Voltam ma háziorvosnál,de még nincs kiskönyvem. Mondta, hogy első 12hétbe kerüljem a gyerekeket, ne járjak plázába, mozizni nehogy vit elkapjak! nah csak néztem de jó fej volt..mondta bármikor szóljak kiír állományba. :wink:
Megjött a mikroiológiám, CMV(cytomegalóvírus) pozitiv de írta hogy 3 hónál régebbi fertőzés, toxoplazmával meg még nem találkozott a szervezetem, örülök hogy nem kell ismétlést levenni..

Nah készülődök éjszakára ott majd teljesen visszaolvaslak benneteket..

Kép
Kép


Dokinál controll: Okt.04
avrenim
Budapest XVII. kerület
 
 


Avrenim jó hogy írtál, már készültem reklamálni, hogy hol vagy, nem szoktál így eltűnni. Örülök hogy akkor minden okés!

KépKép

KépKép
nyufó8
 
 


Sziasztok

végre itthon vagyok :D nem tudom ti hogy vagytok vele, de nekem egyre nehezebben megy a munka... minden perc olyan mintha egy óra lenne. sajnos a koncentrációm nem a régi, de ez csak azért van mert máson jár az eszem, na meg az örökös rosszullétek miatt

monka: remélem már jobban vagy azóta

fogadott orvos témához: nekem van fogadott dokim, én így érzem magam biztonságban, viszont a kórházban, ahol szülni fogok nem lehet szülésznőt választani. úgyhogy az az ügyeletes lesz

avrenim: nem is tudtam hogy szülésznő vagy :D így érthető ez a tájékozottság. köszi hogy segítesz , ha nem értünk valamit

nlzs: drukkolok neked mára. majd írd meg mi volt

zsuzs: remélem minden rendben lesz és egy hét múlva már a pici szívét is meghallgathatod. szorítok neked is

krisztin: gratulálok a szép mérethez. :D

KépKép
Kép
rebeka85
 
 


Halihó BABAJELENTÉS!!!!!

Köszi a drukkokat lányok hatott:
Jelentem a pocaklakónk nagyon szapora volt és már 5.4 cm nőte ki magát. Ez azt jelenti: betöltött 12+0 vagyunk, szülés várható ideje: 2010-12-30.
Nagyon bújkált, majd fél órát nézett uh-on, csinált hasit is, majd megpróbálta hüvelyivel, de úgy is nagyon szégyelős volt, aztán megint a hasival de nem sikerült jó fotót csinálnia. De a kis picúr édes volt, bukfencezett, fejen állt, hol pedig hátatfordított. A lábaközét még véletlenül se mutogatta, (lehet, hogy szemérmes kislány).
Aztán levették a kombinált teszthez a vért is és megkérdeztek egy-két adatot.
A hivatalos jelentés: szívműködés észlelhető
CRL: 54 mm
BPD: 19,3 mm
NT: 2 mm
Magzatvíz mennyisége közepes
Chorion frondosum: hátsó falon
Gerinc: épnek látszó
Végtagok: 4 épnek látszó
Köldökzsinór: normális
Orrcsont: látható

Hú mindent leírtam ugorjátok át.
1 - 1,5 hét múlva lesz meg az eredmény.
Integrált tesz időpont: júl. 12.
Majd megpróbálom felrakni a uh képet, de nem valami jól látható a picúr, nyufó lekicsinyíted nekem ezt is, ha átküldöm?
Egyre édesebbek a képek a kicsilányodról, jó ránézni!

Kép
nlzs
 
 


jajj de örülök nektek nlzs! nem semmi méretekkel büszkélkedhet a kis drágád.
légyszi ha tudod rakd fel a képet is mert nagyon kíváncsi vagyok rá.

tovbbi boldog pocakosodást

KépKép
Kép
rebeka85
 
 


Sziasztok lányok!
Én a decemberi babaváróktól vagyok!
Csak a hüvelyi, hasi uh-hoz akarok hozzászólni!
Én ma voltam a 12 hetes uh-n.
Nekem először hüvelyin nézte, de azt mondta megnézi hasin is mert már nagy a baba és hasin ekkor már jobban látszik.Na mindegy szerintem hüvelyin jobban látszódott! Ezek után már csak hasi van:-)
Mindenkinek Boldog babavárást és jó pocakosodást!
Zsani

Kép
Kép
zsanimanó
 
 


Nlzs de jóóóó!!! Hatalmas gratula! Akkor átjavítom a táblázatot az új adatok szerint, akkor ma vagy 12+0 és dec. 30, ja és a mai nappal beírom a méretet, 5,4! Már vártam a jelentkezést, nagyon örülök hogy minden okés. A képet meg küld az e-mail címemre és kicsinyítem is. Köszi a dícséretet, mai fotó, úgyhogy nagyon friss!

Rebeka kitartás neked a melóhoz, elhiszem hogy nagyon szar lehet :cry:

KépKép

KépKép
nyufó8
 
 


Zsanimanó, neked mekkora volt a baba, meg az adatai, csak kiváncsiság?

Kép
nlzs
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?