Új privát üzeneted érkezett!

Köszi mindenkinek. Nagy elkeseredésemet egy mozival jutalmazta meg apa, így egy kicsit jobb a kedvem. Babakocsi:szerencsémre egy kedves ismerős küldött egy linket, hogy honnan lehet megrendelni (bár egy kicsit drágább, de az új).

Kép
tigriske1978
 
 


Ma voltunk usziban. Hanga úgy kacagott, hogy visszhangzott az uszoda. Alexa is nevetgélt, de nem volt az igazi, a felénél meg elnyúlt a vállamon és csak mesélt-mesélt kicsit panaszosan. A vízben is csak elnyúlt, hagyta, hogy én tartsam. Szóval nem volt az igazi a lány. Estére lett is hőemelkedés. Remélem éjjel nem lázasodik be, adtam neki nurofent, de a felét kiköpte. :? (csak zárójelben-párom éjszakás!)

KépKép
timi76
Ráckeresztúr
 
 


Tigriske: hu nem mondod itthon lehet ilyen 3as esernyöset kapni újonnan??? :shock: drukkk h ez tényleg összejöjjön :wink:

Lilypie Kids Birthday tickers
babusok
Budapest
 
 

 
 

Sajna itthon nem lehet kapni, viszont meg lehet rendelni pl. Angliából.

Kép
tigriske1978
 
 


Sziasztok!

Tigriske,hurrá,mozi :D Ja,és szuper,hogy lesz olyan babakocsitok!Élőben láttál már? :roll:

Timi,hogy van Alexa?Ugye nem lett beteg?

Vanda,akkor veszek kullancsost is,és ha elfogy a szúnyogos,akkor csak azzal fújok.

Lpemóni,szerintem egész jó az idő :D remélem így is marad,és nagyon jól sikerül a buli :wink:

Rana,hát igen,végülis mindenhol lehet alkudni,én régen még a piacon sem tudtam,de mióta ismerem apát,ráéreztem az ízére :lol:

Mostmár Balázs is tapsol,tök cuki,csak sajnos néha kanalazás közben jut eszébe,na az nem olyan vicces :lol:

Na,és Noémi végre mászni kezdett :D Igaz csak a fűben,mert ott nem igazán haladt a kúszással,itthon a kövön azért jobban lehet hason csúszni.Viszont tegnap százszor bejárták a kertet :D

Lenne egy kérdésem,nekünk nagyon sok leander van a kertben,de ugye az mérgező. :roll: Szerintetek mit tegyünk velük?Mert ugye figyelünk,hogy ne nyúljanak hozzájuk,de amikor kétfelé mennek,nem mindig tudok ott lenni.
Vendég
 


Zsófi,hogy haladsz a vizsgáiddal?Holnap nálatok is nagy nap :D Buli ma lesz?Emlékszem a tavalyi gyereknapra,remélem csak a szépre gondoltok ma! :D
Vendég
 


Jajjjjj,az elöbb lemaradt,

nagyon boldog gyereknapot kívánok kicsiknek és nagyoknak :D :D :D
Vendég
 


Nyulasz! Noémi nagyon ügyi. Sajna még nem láttam ilyen kocsit élőben, de van róla egy videó.

Kép
tigriske1978
 
 


Tigriske: mozi szuper! Mi is voltunk, amikor a lányok 3 hósak voltak kb.-igaz azóta sem.

Nyulasz: tapsolás :lol: :lol: :lol: Gratula Noéminek a mászáshoz!

Alexa reggel 7-kor ébredt a Hanga vinnyogására. :D Semmi baja, úgyhogy biztos a fogak dolgoznak, mert délelőtt már megint kis nyünyüke volt, most alszanak a babakocsiban kint, remélem jó sokáig!

KépKép
timi76
Ráckeresztúr
 
 


Móni!
Utólag is boldog szülinapot Fanninak és Matyinak!

Zsófika!
Isten éltesse Málnát és Matyit!!!!!

Jó szülinapi és gyermeknapi bulizást!

Kép
dorcsi73
 
 


Zsófi!
Bocsi, holnap (is) éltesse Isten Matyit és Málnát! 8) 8) :)

Kép
dorcsi73
 
 


Timi,ha csak a fogacskák,akkor jó :D

Tigriske,nem tudom láttad-e,most voltak a gödöllői 4-es ikrek 3 évesek...hű,én sokszor amikor nehéznek találom a dolgokat,akkor rád gondolok,na neked is van kire gondolnod,akinek még nehezebb :lol: jójó,csak vicc volt,de valahogy elképzelni sem tudom egyszerre ennyi babával :roll:
Vendég
 


Nyulasz! Láttam. Szerintem nem lehet sokkal nehezebb mint hárommal:
csak két kezed van, csak két melled van stb. így valaki mindig kimarad, illetve szerintem kb annyira nehéz 4 felé szaladni, mint 3 felé. Nem??? :lol: :lol: :lol: :lol:

Kép
tigriske1978
 
 


Sziasztok!

Tigriske,végülis igen :roll: :lol: :lol: :lol:
Vendég
 


Zsófi,

Isten éltesse Málnát és Matyit az első szülinapjukon :D :D :D

úgy elröpült 1 év,vagy csak nekem tűnik úgy :roll:
Vendég
 


Zsófi: Málnának és Matyinak nagyon boldog szülinapot kívánok!

KépKép
timi76
Ráckeresztúr
 
 


Drága Zsófi,

látod, eljött ez a nap is és milyen hamar!
Nagyon-nagyon boldog 1.szülinapot és nagyon jó egészséget kívánok Málnának és Matykónak!

Móni

Kép
lpemoni
 
 


Lpemóni,hogy sikerült a buli?Nálunk itt kb 2-ig tök jó idő volt,a teraszon kajáltak,a fűben garázdálkodtak...aztán olyan fekete felhők jöttek :shock:
Képeket kérünk :D
Vendég
 


Nyulasz!
Végül ugye megvetted a szúnyogriasztót? Hol vetted? vagy rendelted? Nálunk is sok a szúnyog, mindketten pöttyösek..

Tényleg Móni, hogy sikerült a bulitok?

Bocsi, ha ritkán vagyok, de kétfelé rohangálok így, hogy már járkálnak, de azért még esnek-kelnek, jó időben meg húzunk a játszótérre.
Bár most akarok újítani és minimuzsikára vinni őket. (ha már az esőre kell berendezkednünk)
(egyszer már voltunk ilyenen, de még csak félve ültek, féltek a hangos zenétől is.)
Valaki jár hasonlóra? Mik a tapasztalatok?

Szép napot!

Kép
dorcsi73
 
 


Dorcsi,patikában vettem.Írta múltor valaki(talán Rana),hogy a baba magazinbanvan hozzá kupon is.
Elhiszem,hogy nem egyszerű kétfelé menned,főleg amíg nem elég stabil a járásuk.Nálunk is 2-3 napig jó volt,mert ahogy kiengedtem őket a karámból,fel-alá másztak örömükben,szinte meg sem álltak,de mostmár nem ez az élvezet,hanem felkapaszkodni bárhova :shock: Én meg úgy félek,hogy a járólapon ha elesnek,nagyon megütik magukat :roll:

Mi nem voltunk semmi ilyesmin...minimuzsika :lol:
Vendég
 


Sziasztok!

Móni, utólag is nagyon sok boldogságot Fanninak és Matyinak!

Zsófi, Isten éltesse a Te szépségeidet is a mai napon!

Bocs, hogy így eltűntem, de a mai nap is csak az tette lehetővé, hogy tudjak kicsit jönni, hogy esik. Arról nem beszélek, hogy a lányok annyira nyügik, hogy 2 óra hasztalan szórakoztatás után betettem nekik a kedvenc cd-jüket. Így van kb. 5 percem, aztán ugyis megint anya kell nekik :?

A mérhetetlen tennivalóm, és ezzel egyenes arányban csökkenő szabadidőm oka pedig, ha nem lenne elég az iker-anyaság ténye, hogy a ház körül megjelentek a munkások, akik a terepet hozzák rendbe. Térkövezés, kerítéshúzás, földfeltöltés, lábazatburkolás... és a többi apró részletet nem sorolnám. Fél óránként kérdéssel jönnek, dönteni kell valamiről, ki kell menni, lányokat nem tudom mindig magammal vinni, mivel Emma csak kézben cipelhető ilyenkor, Míra meg villám módjára eltűnik, vagy éppen ordít, ha nem arra megyünk, amerre ő akarja, hanem a munkást követném. Mindennek tetejében apa a múlt héten is és ezen a héten is 2 napot BP-en tölt, (éjszaka hajtépés nélküle), valamint az autónk is lerobbant, hogy minden tökéletes legyen.

De jó hírek, egy alvás működik többnyire, lányok gond nélkül átszoktak a kiságyban alváshoz, van, hogy 2 perc, de max negyed óra, és alszik a két terrorista. Általában 2 órát, de persze előfordul, hogy kicsit többet vagy épp kevesebbet. Mírát ilyenkor könnyű rávenni még egy kis ráadásra, Emmát reménytelen :lol:

Visszaolvastam, örülök, hogy mindenki jól van.

Nyuszi, gratulálok Noncsinak, hamarosan már benn is csak mászni fog. Mindenre fel :shock: Ajaj!

Móni, gondoltam Rád tegnap, nálunk is szép idő volt egészen délutánig, remélem Benneteket is csak a buli végén ért el a rossz idő.

Dorcsi, én is készülök már egy ideje hasonló helyre, nálunk Csicsergőnek hívják. Most, hogy már Míra megy, tényleg be fogom vállani, de szívesen hallok egy beszámolót előtte tőled. A Te lányaid már valóban elég nagyok hozzá, biztos élvezni fogják.

Fogról jut eszembe! Emma szerdára növesztett egy fogat, majd szombatra a párját, valamint véletlen rátaláltam egy rágófogra is felül hátul neki. Ez mondjuk megdöbbentett :shock: Még csak 6 foga van kinn, egy csomó első hiányzik, hogy jött a képbe a rágófog? Most meg a felső ketteseket látom nyomulni az iny alatt, szerintem két nap, és kinn vannak azok is. Akkor pedig rekordot döntötgetünk az egy hét alatt kinőtt fogak számában :lol:
Azt hiszem Vanda, a Te Danid produkált valami hasonlót bárányhimlő alatt, egyszerre 4 új fog lett a szájában. Jól emlékszem?

Lilypie - Personal pictureLilypie Fifth Birthday tickers
törpilla812
 
 


Törpi: akkor nem mondhatni, hogy unalmasan telnek a napjaid! Emma jól belehúzott a fognövesztésbe! :D

Szizzsófi: még nincs fogunk, duzzadt az ínyük, nyálzanak, rágnak ezerrel és Hangának a duzzadáson felül a jobb alsónál van egy extra dudor-szerintem ott lesz az első fogacska.
Fejverés nálunk is megy, én nem rakom körül semmivel, csak hallgatom a koppanásokat, de a kezdeti bömbölés után már fel sem veszik, csak ha nagyobbra sikerül az a kopp.

Móni: hogy sikerült a buli?

Dorcsi: én úgy szeretném őket ilyesmire vinni, de egyedül nem tudom bevállaljam-e. Van ringató a szomszéd községben és olyan jó lenne menni.

Leraktuk a habtapi egy részét a nappaliba, most 2x2 m-en garázdálkodnak, bár körbekerítve nincs! :wink:

KépKép
timi76
Ráckeresztúr
 
 


Törpi!
Örülök, hogy jöttél :lol: Ígérem, beszámolok a foglalkozásról, péntekre be is jelentkeztem :P Hatalmas gratu az alvásaitokhoz!! Le a kalappal!!!! Majd megoszthatnád velünk a módszeredet!

Nyulasz!
Köszi a gyors választ, utánanézek én is gyógyszertárunkban.
Hát, tényleg nem egyszerű szaladgálni utánuk, rámásznak a kanapéra, fotelre, én meg tépem a hajam, hogy időben odaérjek..Majd meglátod Te is 8)

Timi!
Fél éves korukban én sem mertem bevállalni- még babakocsis távra sem-, mert csak dülöngéltek az ölemben és mindenkitől féltek és sírtak. A hangos zenétől leginkább. Meg persze az időpont sem volt jó az alvások miatt. De nagyon szerettem volna előbb kezdeni, most majd szaladhatok utánuk ott is :oops: De lehet, hogy a Te lányaid másként reagálnának és élveznék a nyüzsgést! :)

Kép
dorcsi73
 
 


:D :D

Lilypie - Personal pictureLilypie Fifth Birthday tickers
törpilla812
 
 


Törpikém,örülök,hogy itt :D Hű,jönnek azok a fogak :lol:
Tök jó,hogy az alvásotokkal nincs gond.Lekopogom,már egy hete nap közben is ébren rakom őket ágyba,néha kicsit korábban,mint ők gondolják,de aztán max 15 perc,és már húzzák a lóbőrt :lol: Na,mint most is.Pedig fél12-kor keltek :roll:
csicsergő :lol: micsoda nevek :lol:

Szizzsófi,nem maradtatok le fogügyileg semmiről,Noéminek 1 hete jött ki az első foga.Balázsnak már 5 hónaposan,neki már 6 van.

Timi,2x2,beindulhat a kúszás :D

Dorcsi,már most ajaj,mindenre fel,mindenhova be...
Vendég
 


Én megőrülök. Az előbb ez a vigyorgó fej, aztán meg kitörölte a hozzászólást :x Na, most meg Míra ordít.

Timi, ugyanúgy voltam, mint Dorcsi írja, nem mertem kettővel egyedül elindulni. Most meg már lehet, hogy megőrülnék, annyira nem bírnék Mírával (tuti bűnöző lesz). Azt is hallottam, hogy 1 éves kor körül javasolják pedig csak először. Hát nem tudom, én nem hinném, hogy korábban ne lehetne. De hát nekünk a kettő az akadály. Baba-mama tornára is ezért nem jutottam el. Én próbálom, de még nem tanultam meg osztódni :? Most azt fontolgatjuk, hogy többen megyünk barátnők együtt, aztán 4 felnőtt 5 gyerekre talán elég. Meg hát ott az a dolguk, hogy lefoglalják a gyerekeket, nem?

Szizzsófi, én csak hallomásból ismerem a koppanásos dolgot, amikor a babák napközben tanultakat éjjel is produkálják álmukban, és hát koppok az eredmény :? Sokat, mint mondtam nem érte hozzá, de a hálózsák nem tartaná kicsit vissza Benyust? És akkor a kitakarózás téma is meg lenne oldva.

Dorcsi, várom nagyon a beszámolód. Szerintem ott nem baj, ha a gyerek rohangál. Ha nem köti le a program, akkor van ezer játék, amit talál magának. Az gyerekbiztos hely kell, hogy legyen, nincsenek kanapék, pocok, stb. talán nem kell utána futnod, hanem a másikkal maradhatsz, remélve, hogy őt lekötik a dalok, mondókák. Otthoni kaszkadőrködések kivédése végett nem vagyok rád túl irigy, de már nekem sincs ez messze, attól tartok.
Privi megy.

Lilypie - Personal pictureLilypie Fifth Birthday tickers
törpilla812
 
 


Szép napot mindenkinek! Bár itt Kép

Törpi! rohangálást sajnálom. Alvás viszont szupi. :D

Nyulasz, mászás Kép Akkor a negatív fogrekord nem a miénk lesz ezek szerint? Nálunk még se híre, se hamva... :roll:

Zsófi !
Kép

Minimuzsika? Ennek hol lehet utánanézni?? :roll:

Képzeljétek, Ajsi már egyre szebben kúszik :D :D :D ,
Letti meg 3 napja áll. :shock: :? :roll: :) Aki nem hiszi, járjon utána:

Kép Kép Kép

ezek meg csak úgy:
Kép Kép Kép

ez lett a sorsa annak a papírzsepinek, ami véletlenül bekerült a kiságyba.. :oops: :( Csak remélni tudom, hogy minden darabja megvan... :roll:
Kép

Kép Kép Kép Kép
Kép

KépKép
KépKép
rana33
Debrecen
 
 


Rana, nagyon ügyes Letti!!! :shock: Nem semmi, 7 és fél hónaposan áll! Fogrekordot eddig mi tartjuk, illetve fogatlanság rekordot, Míra 10 hónapos volt, mikor az első kibújt végre neki. Szóljon, az illetékes, ha tévednék, és valakinek közülünk itt még ennél is később fogzott a gyereke. :lol: Képek gyönyörűek! Annyira zsivány a tekintetük. Nem is értem, hogy mondhatod rájuk, hogy kisangyalok. Még a szemük is arról árulkodik, hogy valami kópéságot tervelnek épp :lol: :lol: :lol: És persze Ajsinak is gratula, tudom, mekkora szó ez nála is. Használ a terna szerinted?

Nyuszi :) :D Köszi a hiányolást!!! Néztem a székekeket. Szerintem nagyon megérte a sok herce-hurca. Végülis sikerült az igazit megtalálnod. Ahhoz meg csak elismeréssel tudok szólni, ahogy a babókat sikerült beszoktatnod az ágyba és önálló alvásra rávenni! Nem vagy semmi!

Megzabálom a terroristáimat! Míra pakolja Emma kezébe a játékokat "tes" kíséretében (ez a tessék nála), Emma meg pakolgatva a nyelvét a szájában és kívül szövegel neki. És mostnában így kel. Mármint nem sír, hanem beszélget. Tudom, ez néhányatoknál már régóta így van, de én csak irigyeltem eddig ezeket a beszámolókat. Ezt tényleg élmény hallgatni :lol: :lol:

Lilypie - Personal pictureLilypie Fifth Birthday tickers
törpilla812
 
 


Csak nagyon átlóztam, duplán gyereknapoztunk. Kölkök nem dőltek ki, anyuka igen. :D

Törpi!
Igen, Dani akkor 4 fogat növesztett, pár hete meg 5öt. Szóval húúú.

Rana!
Édesek! Papírzsepi miatt ne aggódj, ha ettek belőle sincs katasztrófa.

Rékám is közlekedik önállóan, és ha minden igaz, hamarosan lesz fényképező gépünk (csak utaljon az APEH), akkor rakok képeket is. Tépik amúgy egymást sokat, most már hárman. Meg van, amikor tök jól elvannak (mint most).

Ünneplőknek boldogat!
vovanda
 
 


Málnának és Matyinak Nagyon Boldog 1. Szülinapot!

Lilypie Kids Birthday tickers
babusok
Budapest
 
 


Rana: a szemük sem áll jól! Mintha Alexát látnám duplán a lányaidban! :lol: Annyira kis huncut zabálnivalók!

Nyulasz: azt lehet kúszásnak nevezni, amikor a könyökére támaszkodva húzza magát páros kézzel (karral :? ) Mert Hangát (lusta, nagyfenekű) ahogy leraktuk elkezdett valami ilyesmit művelni, csak ugye a nagy kuffert nehéz arrébb vonszolni. :lol: Alexa meg visong egész nap, mert annyira haladni akar, de a kúszást szeretné kihagyni és inkább mászna, de azt meg még nem tud. Olyan viccesek!

Törpi: hát nekem is az a bajom, hogy úgy vinném őket minden felé,-ráadásul igénylik is a nyüzsgést-de egyedül ilyen helyre nem tudom és nincs aki jöjjön, valakinek ugye dolgoznia is kell. Ha rájössz az osztódás technikájára azonnal szólj! Talán, ha a védőnőnk itt beindítja a baba-mama klubot kicsiknek és a babamasszázst, oda tudunk menni, mert az egyik lányomat bevállalja! :D (kénytelen lesz, mert úgyis rásózom és nem tud nekik ellenállni) Na, meg végre én is eljutok emberek közé.

Dorcsi: enyémek meg attól zizzennek meg, ha hetente legalább 1x nincs nyüzsi. Kicsi koruktól vittük őket mindenhová magunkkal-bevásárolni, nézelődni, mindenfelé, ráadásul sosem jártunk körülöttük lábujjhegyen, az egyik hangfal meg pont a járókájuknál van és mondanom sem kell, egész nap szól valami, persze nem károsan hangosan.

KépKép
timi76
Ráckeresztúr
 
 


Na,én is itt.Amióta kiiktattuk a pihiszéket,azóta fürdés-kaja és utána még fél9-ig játék van a karámban.Ilyenkor annyira jól elvannak,igaz a végefelé már dölöngélnek,mert fáradtak,de semmi nyügi,hogy kijönnének onnan.

Törpi,akkor Noémi csak 2 héttel maradt le a fogzás negatív rekordjától :lol: Ja,székek szuperek.Apa még néha megbotlik bennük,és morog rendesen,de amikor nem használjuk összecsukom,tényleg egy mozdulat az egész.
Szerintem is tök jó,amikor úgy kelnek,vidáman,és dumálgatva :D
Édesek lehetnek,ahogy együtt játszanak :lol:
Volt idő,mikor egészen depis voltam ez miatt,hogy kettővel egyedül nem tudok bárhova elmenni,de mostmár nem érdekel,és tudom,ha nagyobbak lesznek,akkor meg sokkal jobb lesz.

Timi,az lesz,kúszás,Balázs is úgy kúszott,hogy a két kezével egyszerre húzta magát,és mindig szinte összekulcsolta az újjait,amikor húzta magát.Noémi felváltva,amolyan kommandósan csinálja :lol:

Rana,ejha,Letti nem semmi :D Ügyes a kiscsaj :D És Ajsi is nagyon,kell az a kúszás-mászás,sokkal jobban el tudnak játszani is,amikor már rámozdulnak egy-egy dologra.Nagyon édesek :D :D :D
Az a fekete a "szép habtapid" körül az mi?

Vanda,hiányoznak a képeid :wink: APEH-nak üzenem tessék utalni azt a fényképezőt!!! :lol:
Vendég
 


Na,minden laptető az enyém? :shock: Asszem feliratok fogamzásgátlót :lol:
Vendég
 


Sziasztok!

Hulla vagyok. Srácokat eléggé megviseli ez az időjárás. Ráadásul pont most szoknak át a kiságyba :? :x Mindegy, így is úgy is kelnék éjjel sokat!
Gergő ma átfordult :D :D :D hátról hasra, és Bálintal ellenben ezt többször be is mutatta. Már el se hiszem, hogy Bálint is tudja!
Kanalazás jól megy, sőt! Mintha már követelnék, és tényleg nem lenne nekik elég az anyatej. Ma pl szoptatás után nem sokkal nyomott be Gergő egy jókora adag sinlac-sárgarépa keveréket.
Tízórai tájt kapják a gyümit, 2 körül a főzit, és este a sinlacot. Minden jöhet! Eleinte mondjuk kitúrják, aztán szépen megszokják az ízét, és már csak nyeldesik. Főleg ha eléggé kiéheztetem őket. Bálint meg annyira türelmetlen tud lenni, ha Gergő épp lassabb, hogy közben kénytelen vagyok neki valami itókát a szájába tömni, különben üvöltene.

Málnának és Matyinak boldog születésnapot!!! :D :D :D

Valaki adott vasat a babáknak? Nekünk a kórházasdikor mondták, és mától kezdtem el adni, mert ugye múlt hét oltáskor megkérdeztük mi legyen. Akkor mondták, hogy csak ha teljesen egészségesek lehet szedni. Most jól vannak. Szóval két hónapig jól kéne lenniük. Mivel adhatnám be nekik, mert rémes az íze! ÖTLETEK???

Szép estét!

Kata
labkat
 
 


Nyulasz: :lol: :lol: :lol:

Na, Alexa kenterbe verte Hangát és kúszik! Gyönyörűen kúszik! :D És közben sikongat, mert annyira tetszik neki.

KépKép
timi76
Ráckeresztúr
 
 


Timi,Éljen a gyönyörű kúszás :D Sikongatás nálunk is szokott lenni :lol: :lol: :lol: Mondjuk nekik már ahhoz az kell,hogy kinyissan a kennelt,és akkor sikongatva mennek fel-alá az egész konyha-nappali kövezeten :lol:

Kata,mi adtuk a maltofert,kaja elött,kiskanálról este,és nekik ízlett :roll: Annyi,hogy pár korty vizet adtunk utána,mert bár már később tudtam csak meg,de nem jó,ha rögtön tej,tápszer megy utána.
Gergőnek gratula :D
Vendég
 


Kata!
Vérvizsgálat volt? mert vas csak akkor kell, ha indokolt. Mi is simán kiskanálról nyomtuk, de az enyémek nem bírták, hasmenésük lett tőla. Ja, és folsavat nyomjál mellé (napi 1/4 tabletta), ezt nenm mindenhol mondják.

Szizzsófi!
Előfordulhat repedés. Popsikrémmel kend pár napig, más teendő nincs.
vovanda
 
 


Sziasztok,
most csak dióhéjban, mert nincs sok időm....

Buli egész jól sikerült, bár pont mire hazajöttünk az étteremből a vendégekkel, akkor kezdett szakadni az eső, így a 60 m2 házban bent kellett nyomorognunk 1 szobában, mert a másikban a gyerekek aludtak, nagyon bosszantó volt, mert hoztunk egy csomó kerti széket, feldíszítettünk ki mindent, de a lényeg, hogy sokkal kényelmesebb lett volna kint. A gyerekek egyébként nagyon jól bírták a megpróbáltatásokat, de este nagyon hamar kidőltek. Képeket majd később dobok, mert a tortánál nem mi fényképeztünk és ezeket még be kell gyűjtenünk, a keresztelőseket meg még nem töltöttük fel a gépre.

Ja, és képzeljétek Fannim lehet, hogy allergiás... már több mint egy hete piros volt a jobb szeme, de csak egy helyen, voltunk házidokinéninél, azt mondta, szerinte csak belekapott, de aztán vasárnap már a másik is bepirosodott és tegnap voltunk szemészeten. Még nem biztos a dolog, de nagyon valószínű. Bár fura, hogy egyáltalán nem dörzsöli, nem vakarja, szóval nem bántja a dolog, csak csúny, bár mára egész szép, a pirosság szinte teljesen elmúlt. Én azért nagyon bízom benne, hogy csak valami egyszeri dolog volt....

Minden forgó-pörgő-álló babának gratula!

Majd még jövök, addig is pusszancs mindenkinek!

Móni

Kép
lpemoni
 
 


Jó reggelt!

Már megint milyen idő van????? :twisted:

Szizzsófi: szegény Benedek!

Alexa ma 6-kor kelt, játszott, dumált. Tegnap kapott egy új csajos játszócumit és teljesen odavan érte. Kiveszi, beteszi, forgatja, nézegeti, dumál neki. Behalok, olyan aranyos, de nem hajnali 6-kor!

KépKép
timi76
Ráckeresztúr
 
 


Szizzsófi,kukacot sajnálom :( nekünk nem volt ilyen,jobbulást!

Lpemóni,szemét idő :evil:
Reméljük nem allergia.Nálunk itt az utcában van egy velünk egyidős kisfiú,neki ekcémás a bőre több helyen,és a szeme bepirosodott,nekik azt mondták,hogy ekcémás jellegű a szemén is a dolog,és szteroidos szemcseppet kapott,szépen rendbejött.Bár ez sem jó dolog,mert az ekcéma is elég makacs dolog,reméljük nálatok csak valami banális dolog.

Timi,mi meg kivételesen fél8-ig aludtunk.Édes lehet a cumival Alexa.Nekünk nincs semmilyen cumink :lol:
Vendég
 


Sziasztok!

Zsófi: én húzogatom nekik, mindenki azt ajánlotta, még a kórházban a dokik és nővérkék is. Szépen lassan válik is le, és nyúlik. Barátnőm kisfiának egy éves kor körül felrántotta a doki, és akkor berepedezett. Neki kamillás öblögetést javasoltak minden egyes tisztábatételkor a berepedezettségre. Többet nem tudok ez ügyben!

Vanda: Ja kórházban volt vérvétel, még a Heim Pálban mindkét fiúnak, és akkor mondta a doktornő, hogy vashiányosak "a három hónaposokra jellemző módon". Ekkor mondta, hogy három hét múlva egy kontroll vérvételt csináltassunk. Bálintnak kb úgy is volt, és neki még mindig fent állt. Akkor írtak fel vasat, amit nem váltottunk ki. Most beszéltem a házi gyerekorvossal, mindent elmondtam neki, és ő mondta, hogy szedjük két hónapig. Szóval Bálintnak tutira kell. Bár nincs friss vérvételi lelet. Gergőnek meg gondoljuk, hogy kell. Mert hát mitől lett volna több vasa hirtelen, ha ugyan olyan volt, mint Bálint? Vagy szerinted hülyeség? Doki tud róla persze! Aktiferrint kapnak, nincs hozzá folsav. Azt hol vegyek? Van kifejezetten babáknak való, vagy felnőtteknek valót kell adni???
Egyébként azon gondolkoztam, hogy ha nem lett volna nekik kórházasdis, akkor honnan derül ki, hogy vashiányosak? Mik a tünetek ilyenkor? Csak mert pl nekem lányok egyikének sem volt vérvétel, és soha nem is szedtek vasat. Van ennek egyáltalán akkor értelme? Lehet hogy simán ki is növik? Vagy a hozzátápival mindez elmúlik magától? Csak mert dokinőnknek az volt az első krédése, hogy esznek e már a srácok. Én meg mondtam, hogy hát most kezdenek. Aztán mondta, hogy ok, adjak nekik vasat, de két hónap múlva akkor kell majd vérvételt csináltatni megint...
Egyébként ha én szedek vasat, az átmehet a tejen keresztül? Szóval segítene? Nem lehet hogy azért, mert az én szervezetem vas szintje nagyon alacsony nincs a tejemben sem elég vas és a srácok is ezért vashiányosak?
Bocs hogy ennyit kérdezek, csak bizonytalan vagyok. A dokim meg nem épp beszédes típus!

Kata
labkat
 
 


Kata,bár nem tudok minden kérdésedre választ,elmondom nálunk hogy volt.
Kb 3 hósan nekünk is írt fel vasat a gyerekorvos,vv nem volt.Elkezdtük adni,és közben kérdezősködtem más dokitól,hogy ez hogyan is van.Azt mondta ártani nem ártunk vele,általában ekkorra már kiürül a vasraktáruk,és csak ez miatt kitenni őket egy vv-nek nem igazán érdemes.Van doki aki adja,van aki nem.
Aztán Noéminek az ekcéma miatt volt vv,ott néztek vasat is,és az jó volt,akkor már 3 hónapja szedték a vasat,igaz kicsi vérszegénység volt nála.Rá 3 hétre betegek lettek,akkor felfüggesztettük a vas szedését,mert a baktériumok szeretik,vagy mi a szösz,szóval akkor nem kapták.Aztán Noémi nem hízott,nem nagyon evett,vele elmentünk gasztroenterológushoz,aki pedig azt kérte,hogy ne adjunk vasat,és majd nézzük meg 2 hónap múlva,hogy mit produkálnak maguktól.De végül nem mentünk el vv-re,csak ezért nem szeretném,most nem is szedik a vasat,de ugye mi már eszünk húst,meg zöldeket is nagy mennyiségben,így nem is hiszem,hogy nagy gond lenne :roll:
Az,hogy ha te szeded,nem tudom,de biztos megy át a tejjel...szerintem...

És ez a kuki téma is érdekes,van aki szerint nem szabad 1 éves kor alatt huzogatni,mert még normális,hogy le van tapadva,és pont azzal ártunk,mert mikrosérülések keletkeznek,amik hegesedve gyógyulnak.Magától oldódik ez a tapadás.
A mi dokink szerint sem kell(nem a rendes körzeti gyerekorvos,vele már csak receptet iratunk),nekem az ő szava szent.Azt mondta,azt nézzük meg,ha pelus nélkül látjuk pisilni,hogy kis lufi nem keletkezik-e a kukiján,amikor elkezd pisilni,mert akkor lehet gond.
Vendég
 


Kata: vérszegénységre nekünk a gyerekorvos és a kardiológus is azt mondta, hogy kinövik, a hozzátáplálásnál inkább a zöldeket adogassuk. Kb. 6 hós korra ez rendeződik. Szeretjük is a brokkolit, de a favorit a spenót. Anyatejjel tuti átmegy a vas.

Mi hoolnap megyünk vérvételre, épp a vérszegénység miatt egy kontrollra, mert jövő hétre vinni kell az eredményt a kardiológiára. Remélem ezzel idénre letudjuk az összes orvost, kivéve az 1 éves státuszon a gyerekorvost! :wink:

KépKép
timi76
Ráckeresztúr
 
 


Kata!
Ikreknél elég gyakori a vashiány. Tünet általában étvágytalanság. Ha te szedsz vasat, átmegy valamennyi, de nem sok. Folsav: nekünk Huma Folacidot írtak (receptes), de azt mondta doki néni, hogy a sima felnőtt folsav is jó. Amúgy az enyémek csak kb. 2 hétig szedték, brutális hasmenésük lett tőle. Általában magától is rendeződik.
vovanda
 
 


4 m2 semmi és még enni sem kap ez a gyerek:
Kép :lol:

KépKép
timi76
Ráckeresztúr
 
 


Ezen a vas dolgon már én is elgondolkodtam. A PIC óta nekünk sem volt vérvételünk, honnan tudhatnám, hogy nem kell/kellett-e. Anyum szerint az látszik a gyereken. Ő már csak tudja, én vashiányos voltam.

Szizzsófi, én is ezt a kamillás gyógymódot hallottam a berepedezett kukira.

Éjszaka katasztrófa, Emma fél 1-től negyed 4-ig szenvedett a kezemben, mellettem, mindenhogy. Nem bírtam eldönteni, hogy a foga vagy a pocija-e, mert nem sírt, de puskaropogás volt délen, és nem tudott elaludni, pedig ő próbált. Anno Edit javasolta, hogy írjam, mikor mit eszik, és milyen az éjszakánk tőle. Tegnap délre brokkolit, estére üveges vadast kaptak. Nem hittem volna, hogy bármelyik is gondot okozhatna. Na majd meglátjuk. Talán ez az írkálás segít felfednem a titkot. Persze ebédre már olyan fáradt volt (pedig fél 9-kor keltek), hogy be se tudta fejezni a kajálást, csak ordított a székben. Ilyen se volt még :shock: :?

Timi, gratulálok Alexának! Nekünk terminátoros kúszásunk volt, két kéz előre csap, testet, lábat húz vele utána. Eszméletlen izomzata van a kiscsajnak. Milyen az a gyönyörű? Milyen a szabályos? Mert nekem olyan látványban nem volt részem :?

Móni, sajnálom, hogy így sikerült a vége. Az a fránya időjárás! Remélem szemmel semmi komoly, esetleg azt is kamillázni? Vagy gyereknek nem szabad? Mert felnőttnek jól szokott jönni. Bár ha gyulladt, akkor csak langyossal, nehogy belobbanjon még jobban. Fotókat várjuk!

Nyuszi, örülök, hogy ennyire bejön nekik a karám :D Az enyémek, ha fáradtak, tutulnak, Míra könnyezve, taknyolva követ mindenhova, meg nem nyugszik, míg fel nem veszem. Honnan ez a hatalmas nyugalma a gyerekeidnek? Örökölték? Ha igen, akkor már értem az én lányom hisztisségét :?
Amúgy nem vagyok depis attól, hogy nem megyünk jobbra-balra, mert átjáróház a házunk. Szinte minden héten 2-3 nap jön valaki hozzánk játszótársnak a lányoknak. Úgy már kimozdulni is könnyebb falun belül. Játszótér van, udvar van, más meg egyenlőre nem kell. Ez a Csicsergő még, ami izgat, ezt azért kipróbálom. Városba is szoktam néha bemenni (ha jó az idő :evil: ), de most ez az egyalvásosság kicsit ebben korlátoz. Ha délelőtt be is megyek, délre itthon vagyok, alvás itthon kiságyban, aztán estig mehet a buli akárhova újra. Kicsit megtöri a napot, de babakocsiban biztos nem aludnának 2 órát, miközben anyjukat úton-útfélen megállítják dumcsizni :)

Lilypie - Personal pictureLilypie Fifth Birthday tickers
törpilla812
 
 


Timi, elolvdok tőlük! Nem csoda, ha a védőnéni sem tud nekik ellenállni :)

Lilypie - Personal pictureLilypie Fifth Birthday tickers
törpilla812
 
 


Timi: Nagyon édesek a gyerkőcök.

No, én úgy döntöttem, hogy nem adok nekik vasat. Majd én szedek, abban van folsav is, és remélem, hogy ez elég. Van kint sóska a kertben, és szépen bele kotyvasztok minden főzibe egy keveset. Az is vasas ugye? :lol: (ez viccesen hagzik)
Nagyon kiborul Bálint a vas szedésétől, még enni se nagyon akar, ha beadom neki. De nem is csodálom, már a szagától is hányhatnékom támad!!!
Meg arra is gondoltam, hogy van bébi multivitamin kifejezetten vassal! Esetleg azt adnám!
Ja meg még ami eszembe jutott, hogy elvileg a szívzörej is lehet vashiány miatt. Most már nem hallotta a doki. Egyébként kardiológiáról tutira küldenek vérvételre???

Köszi a válaszokat csajok!

Kata
labkat
 
 


Kata: nem tudom, hogy küldenek-e vérvételre, nekem a kardiológus mondta, amikor voltunk hogy a kontroll előtt nézessek egy vérképet nekik.

Törpi: na, azt nem tudom milyen a szabályos kúszás, de amit Alexa művel az én szememnek, meg anyai szívemnek gyönyörűűűűűűűűűűűű! :lol: kígyózva, egyik karját a másik után előre rakosgatva húzza magát.

Alexa tegnapra tiszta pötty lett, mármint a feje. Mára ez lejjebb húzódott, a fején már nincs, de az egész törzse tele van piros pöttyökkel nagyon sűrűn. Hívtam a gyerekorvost. 3 napos láz. Nála így jön ki. Ugye az elmúlt 3-4 napban bágyadt volt és 1x hőemelkedése is volt, most meg a pöttyök. És meg lettem nyugtatva, hogy Hanga is el fogja kapni, lehet nála észre sem vesszük, lehet, hogy rosszabb lesz. Éljen! :( Egyébként most nem bágyadt, viszont annál nyűgösebb, de legalább ez az idő most kedvez nekünk, szinte egész nap alszanak.

KépKép
timi76
Ráckeresztúr
 
 


Törpi,jajj,éjszaka :evil:
A nyugodtságot biztos nem a szüleiktől örökölték a gyerekeink :lol:
Na,nekem meg a kétalvásosság töri meg a napot :lol: Gondoltam ha csak egy lesz,akkor jobb lesz...szóval nem? :roll:

Ma úgy döntöttem lecarom a rossz időt,t@k@m tele vele,ráadásul úgy visszahült a kő a nappaliban,hogy nem akarom kiengedni őket rá,szóval végül elmentem velük a Campona bevásárlóközpontba.Vettünk zoknikat,amiket tapadós a talpa.

Kata,esetleg vegyél maltoffert,annak nincs rossz íze :roll: Sóskát ők még nem ehetnek...vagy csak vicc volt?

Timi,3 napos láz :shock: jobbulást!

Na,nézem Noémi ül a karámban,egyik kezében az egyik saját zoknija,másikban a Balázs egyik zoknija :shock: És rázza büszkén :lol:
Vendég
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?