Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Szülinap jó volt, képek készültek csak fel kellene tenni. :oops:

Ma állatkertben voltunk a vége elég izgire sikeredett. Márk nem aldut délután ezért elég zizi lett.Ati pedig unja a bkocsit hazajövet végig sikitotta a buszt. Azt hozzá kell tenni,hogy iszónyú fülsértően tud sikitani.Még az sem segitett,hogy kivettük.Hiába mozgéony a drágám.itthon semmi baja nem volt mivel mászhatott és állhatott. Komolyan most már azt várom,hogy kezdjen el járni,akkor jobban le fogom tudni tenni az állatkertben is és jobban elfárad.

Bea:boldog hófordulót Marcinak.Képek jók!!!

Goldplast:nagyszerű dololgba vágtál bele!!! Sok sikert hozzá!!

Jimbone:örüök,hogy irtál.Remélem minden rendben lesz Donáttal!!!
Vendég
 


Sissi - Szia, és az állatkertet élvezte a kicsi? Mi is gondolkodtunk rajta, de én még odáznám hasonló okok miatt, mint ami nálatok is volt... Kenguruval, hordozóval nem próbálkozol? Nálunk az most nagyon jól beválik!! Én ilyen helyre már automatikusan berakom. :wink:
Mikor teszel fel fotókat? :-) Biztosan sok készült Márk szülinapján!!!

Dbea - Jaj, de jók a képek! Olyan barátságos arca van a kisfiatoknak, és te is nagyon csini vagy ám!!

Mindkettőtöknek köszi a biztatást. Bea, nyugi, már én is elkönyveltem, hogy Sosem! fogom utolérni magam házimunka terén, de nem is fogja helyettem megcsinálni senki... Így aztán beosztással, de megbékéltünk: én és a feladatok örökre együtt maradunk.

Lányok, itt hatalmas vihar volt!!! Felétek?

Kép
goldplast
 
 


Goldplast: az a baj,hogy azt sem szereti. Akkor inkább kézben van el.Az állatok nagyon tetszenek neki :D

Vihat itt si volt pont fürödtek a fiúk.
Vendég
 

 
 

Dbea,
már mi is tornáztunk, mire eljutottunk neurológiára, az nem baj. Annyit mondtak, hogy tornázzunk tovább, az jót tesz.
Az meg, hogy a lábuk között ülnek ha jól tudom csak azért nem jó, mert nyúlnak a térdszalagok. Legalábis én így felnőttkoromban majdnem elszakítottam egy ülő helyemben.

Bikmakk,
szerintem Levi kajálásával egyetlen babáé sem ér fel. Én nem tudom, hogy hogyan fér bele ennyi. Megitta a 240 tápiját vacsira, aztán mikor Lilinek adtam a nyuszi kakaót még azt is majdnem kiszedte a kezéből.
Reggeli általában szopi+240 tápi+1 szelet vajaskenyér, és ezek után hogy én is tudjak enni, némi kölesgolyó. És ezzel kb. 3 órát kibír :shock:

Na fürdök, holnap korán kell kelni (nem mintha nem mindig keltene Levi), de megyünk Lilivel ovis kirándulásra Jászberénybe.

KépKép
KépKép
KépKép
linacska
 
 


Na itt vagyok,írhatom újra ami elszállt!Nem tudjátok,hogy miért léptet ki a babanet?Eddig nem volt ilyen,bejelöltem,hogy automatikus bejelentkezés,és ment minden simán,most meg feszt be kell lépegetnem :evil: :evil: Valakinek valami ötlete? :roll:

Először is a lábak közti beülésről/térdek közti ülés/....NEM tesz jót a csípő és térdizületeknek!!!!!!Vannak olyan gyerekek akik csak így tudnak megülni,de nem szoktuk nekik engedni,inkább török ülésbe ültetjük őket vagy nyújtott ülésbe...Én nem javaslom a normál fejlődésű gyerkőcöknek sem.

Dbea,azért nem kell hülyét kapnod,mert Marci így ül,lehet neki így kényelmes vagy így tud.Hogy ül fel egyébként?Ha látod,hogy így ül,ültesd át nyújtott ülésbe.Sajnálom,hogy ilyen késői időpontot kaptatok!Most az ÉN véleményemet fogom leírni...nem kell megfogadni,csak leírom azt amit én gondolok,se lebeszélni se rábeszélni nem akarlak semmire...
Szóval,én úgy gondolom egy egészséges normál fejlődésű babát nem rögötn dévényre kellene vinni,mert ők az izmokat stimulálják!!!És egy jól fejlődő babát miért kellene kitenni egy ilyennek.Nagyon hasznos amit csinálnak az tuti,de én ebben az esetben nem rögtön ott kezdenék!Inkább elvinném mondjuk egy GEKKO-ba,ott is szakemberek vizsgálják meg,mondjuk nem olcsó,de ha ki tudjátok fizetni akkor én először egy ilyen helyen kopogtatnék,és utána a dévényen,és persze a neurológián!Én úgy gondolom nem lesz Marcival semmi gond/persze ezt ugye láttatlanban mondom/!!!
Ha elviszed azzal kárt nem teszel neki,csak lesz "egy kis fájdalma"...de ha nem muszáj akkor minek még a "kis fájdalom" is?
De ez az én véleményem,én azt hiszem így cselekednék,de más szakemberként és más érintett szülőként benne lenni!!!Tudom ezzel nem könnyítettem meg a döntésedet.Bocsánat!!!!!!!

Kép
Kép
tundi24
 
 


Judi,köszike Luca már teljesen jól van.Sejtettem,hogy csak gyomorrontás van neki,mert amennyi édességet megettek tegnap egyszerre,azt lehet még én is kihánytam volna :roll:

Jimbone,dehogy felejtettünk el!!!! :D Sztem az jó,hogy nem nő tovább az agyvíz mennyisége.Olyanról nem beszéltetek,hogy nem lehet-e neki elvezetni?De gondolom nincs neki annyi mennyiségű szerencsére,hogy erre szükség legyen!!!Ha jól emlékszem jártok dévényre,ugye?A szakik mit mondanak Donát fejlődésére?

Bikmakk,én megmutatnám Danit a gyógytornásznak.A féloldai nyaktartás miatt is...Arra is kellene neki a torna.Én nem az ágyát forgatnám neki,hanem inkább a buksiját.Minden alvásnál fordítanám neki,valamivel ki kellene támasztani,hogy ne tudja visszafordítani a dominánsabb oldalára.Tehát egyik alvásnál egyik oldal,következőnél a másik.De lehet úgy is,hogy 2-3x arra az oldalra fordítani amelyiket kevésbé használja.Amikor ültök akkor hogy tartja a fejecskéjét?Mászásnál ellentétes kéz,-láb munka van?vagy 1x egyik oldal utána másik?Mert az ellentétes lenne a jó!

Kép
Kép
tundi24
 
 


Anna,rávettem magam és elmentem futni.Becsületesen végigcsináltam,de a combjaimban már most érzem :oops: remélem reggel fel tudok azért kellni,ebből is látszik,hogy az állóképességem nulla :shock: Én is a telómmal mértem,közbe hallgattam a rádiót és nem is figyeltem kik látnak vagy kik nem :oops: Elmegyek csütörtökön is ha nem esik az eső..remélem lesz kitartásom végigcsinálni a 6 hetet!
Köszike nekd is a dicséretet!Zsófiék jönnek haza valamikor?Jól vannak egyébként?

Dbea,nagyon jól sikerültek a képek!! :D :D Nagyon kis cuki Marci!:) Közös képet nem készítettek Zorával? :wink:

Gp Ági,huu de nagyon jó ötletet találtál ki!!!Szurkolok,hogy úgy sikerüljön ahogy szeretnéd!Majd számolj be róla,hogy ép milyen fázisnál tartotok :D

Lina,jó kirándulást nektek holnapra!!!!Reméljük nem fog esni!!!!!Levit is elviszed?

Sissi,aranyos lehetett Ati ahogy sinkongatott a buszon :D Várjuk majd a képeket a szülinapról! :) Ajándékoknak örült Márk? :wink: Milyen tortája volt?Hm..de ennék én is egy jó fincsi tortácskát :oops:

Kép
Kép
tundi24
 
 


Ádibaba,kitartás Ádinak!!!!!Gyere majd és írd meg,hogy sikerült a varratszedése!!Drukkok mennek majd neki!

Remélem nem hagytam ki senkit :roll: Kissé hosszúra sikeredtem most.Bízom benne,hogy a szakmai dolgokkal nem bántottam meg senkit!!Én csak a saját véleményem írom le,és tényleg csak a jó szándék vezérel :wink:

Vihar itt is volt nemrég :( Hatalmasakat villámlott,dörgött és ömlött az eső,fújta a szél,bugyborékolt a víz annyi és olyan gyorsan esett :cry:

Adri,örülök,hogy trécseltünk! :D

Ja igen + valami!! :D Akkor a vadasparkos találkát mikor tarsuk meg?Az a baj,hogy ekkora esőzések után max gumicsizmába jutunk be :roll: de attól mehetünk ;) De ha nem megyünk ki,attól még lehet nálunk a tali!!!Vélemények,jelentkezők??

Jó éjt mindenkinek!!!

Kép
Kép
tundi24
 
 


Tündi, már nincs féloldalas nyaktartása, csak kicsi korában volt, azért jártunk vele a gyógytornára. Aztán elmúlt, ezért befejeztük - nem mi döntöttünk így.
Most nincs domináns oldal a fejforgatásnál, fekve is fordítja mindkét irányba, hol így alszik, hol úgy. Ami talán félreérthető volt: most viszont sokszor az oldalára fordul alvás közben (de a feje a testéhez képest ilyenkor nincs elfordulva, egyszerűen csak az oldalán fekszik). Na ez van mindig a bal oldalon. Meg a kúszásnál más funkcióban használja a két kezét.
Viszont mászásnál teljesen jól csinálja, ellentétes mozgása van a lábának és a kezének.

Kép
bikmakk
 
 


Bikmakk,ha nincs féloldalas tartása már Daninak,akkor meg nem kell forgatni,mert úgy fekszik,ahogy neki kényelmes,maximun ahogy eddig is ritkán fordítsátok meg,de ha minden oké,akkor nincs neki jelentősége.viszont a kúszás miatt azért megmutatnám,de ténylegcsak a megnyugtatás végett!!Szerintem te is nyugodtabb lennél ha rábólint a gyűgytornász,hogy minden oké!!!!De ahogy írtam is az előbb senkit nem szeretnék sem rábeszélni sem lebeszélni semmire!!!

Kép
Kép
tundi24
 
 


Tündi,
nem, Levi marad itthon anyuékkal. Két gyereket azért nem vállalnék be. Én benne vagyok az állatkertezésben. Júniusban a 16-a nem jó, amúgy igen.

Ádibaba,
én valamiről lemaradtam, hiába próbálom visszakeresni... Milyen műtéte volt Ádámnak?

Dbea,
szerintem is jó ötlet a GEKKO. Ha igazán Dévényre lenne szüksége Marcinak, az már látszott volna jóval korábban, hogy valami nem stimmel. Pl. Levi még 5 hónaposan sem emelte a fejét, ha ülésbe húztuk. Hivatalosan 10 hónapos koráig kell elkezdenie mászni a babáknak. És igen, nagyon üvölt Levi is rajta :(

KépKép
KépKép
KépKép
linacska
 
 


Sziasztok!

Bocsánat a hosszú elűnésért, de valahogy így alakultak mostanában a dolgok. Mindig volt valami, no semmi gond, csak úgy.
Nem is merek most arra vállalkozni, hogy reagálok azokra, amiket az elmúlt időszakban írtatok. Azért olvasni próbáltam folyamatosan. :oops:

Nálunk viszont valami történt és ebben szeretnék Tőletek valami tanácsot kérni, ha tudtok segíteni.
Szóval kb egy hete gáz van éjjel. Niki mindig jó alvó volt, ha fel is ébredt éjjel, akkor szép csendben elvolt, kicsit játszott és visszaaludt. Max. egy pici tea vagy egy cumi kelett. Múlt hét szerda óta viszont ébred éjjel (tök változó időpontokban, 11 és 1/2 4 között változó) és sír. Keservesen sír. Nem nyugtatja meg semmi, csak ha kiveszem és magunk közé fektetem. Na épp ez az, ami nekem nem az elvem, sőt... De tehetetlennek érzem magam. Ráadásul valami ördögi körben vagyunk, mert próbáltam már többször, hogy a sírás ellenére nem veszem ki, hanem ottmaradok mellete, simogatom, csitítgatom. Teljesen hatástalan, még a cumit sem fogadja el, mert szerintem tudja, hogy akkor nem fogom kivenni. Egyre csak nyújtja a kezecskéit felém. Szóval, ha ezt a módszert választom, csak azt érem el vele, hogy teljesen felébred, nagyon behergeli magát és utána volt, hogy másfél óra is kellett (végül közöttünk) hogy el tudjon aludni. Ha viszont azonnal kiveszem, amikor felsír és közénk teszem, abban a pillanatban alszik tovább, és reggelig hangja nincs. Ekkor mindenki békében alszik. Így viszont az tudatosulhat benne, hogy csak egy nyekk, és máris az van, amit Ő akar.
Szóval most akkor mi a jó. Nagyon félek, hogy teljesen hozzászokik a velünk alváshoz, amit nem szeretnék. (Persze a szívemnek, lelkemnek csodálatos, hogy ott van velünk) Attól is tartok, hogy nem fogom felismerni, hogy mikortól lesz ez már csak hiszti, hogy velünk lehessen.
Hát ez van, nem nagyon tudom, hogy mitévő legyek. Mivel teszek jót és mivel rosszat. Sokat gondolkodtam, hogy mi válthatta ezt ki, de semmi különös dolog nem történt akkoriban. Semmi szokatlan.

Bocsi, hogy ilyen hosszú lettem és csak a gondjainkat zúdítottam Rátok, de ez most nagyon foglalkoztat. Jó lenne valami megoldást találni. Gondoltam a szeparációs szorongásra is, de nappal annak semmi jelét nem veszem észre. Abban bízom (lehet nagyon botor módon), hogy ahogy ez az egész jött, egyik napról a másikra, úgy el is múlik.

GPÁgi: Csúcs, amibe belevágtad a fejszédet, nagyon tisztellek érte.

Ígérem most már próbálok rendszeresebben jönni és követni a dolgok fonalát! :D

Mindenkinek szép napot kívánok!

Kép
boszi72
 
 


De Bea, én nem is értem igazán: azért kell neurológushoz mennetek, mert Marci nem mászik még, csak kúszik? De hát pont ez az az életkor, amikor ez kezdődik. Dani pl. egy hete kezdte, Emma ha jól tudom, még nem mászik, és biztos van még olyan baba a fórumon, aki még nem. És hát ebben az életkorban ami nem megy hétfőn, azt már pénteken kirázza a kisujjából...

És mocorgó Liája is hamarabb kezdte az álldogálást mint a mászást, szerintem ez még nem tragédia. Csak ne induljon el két lábon.

Kép
bikmakk
 
 


Ja, és utólag is boldog névnapot Liának! :oops: :oops:

Kép
bikmakk
 
 


Tündi :lol: 8) :lol: szuper!!!! Csak elindulni gáz, a többi megy valahogy magától. Mostanában érzem, hgoy az első 5-6percet utálom, aztán már elfutnék a világ végéig is. Ha megtalálod a saját tempód, az lesz az igazi. Én azt szoktam csinálni, ha kicsit túlpörgetem, nem megállok, hanem lassítok... 8) 8) nekem ma lenne aktuális............. nyúlcipőzni...

Gp, Ági :lol: :lol: :shock: :shock: Hűűű, Te aztán nem vesztegeted az időt, nagyon szép dolog, amit kitaláltál!!! én úgy vagyok, mint Bea írta, örülök, ha a napi teendőket véghezviszem :roll: Mondjuk egy tanítványt vállaltam keddenként 4-5-ig, de ennyi.
Köszi, amiket a nagypapimmal kapcsolatban írtál :D

Dbea, Irdab :lol: most volt a török sokadalom??? Azon voltatok???Ezek a képek ott készültek??

Boszi :lol: igen, ez valószínűleg a szeparációs szorongás.... :lol: Nálunk még nem ilyen heves a dolog....De ha éjjel felsír, én nem szoktam kihozni a szobájából, hanem inkább kiveszem, és elringatom a vállamon. Nagyon halkan suttogok neki, simogatom a hátát, és akkor ált. visszaalszik. Vagy, ha úgy érzem, hogy éhes, akkor megszoptatom... A cumit már Zsigi sem fogadja el, sem nappal, sem éjjel. Csak tépkedi a gumit a fogacskáival... Legalább nem lesz gondunk a cumiról való leszoktatással...
és ha az elved az, hogy nem viszed az ágyatokba, akkor tényleg ne vidd. Egyébként meg, ha néha köztetek alszik el, még nem fog összedőlni a világ :wink: :wink:

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie Second Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
madaran
 
 


Sziasztok!

De jó volt újra olvasni az "eltűntektől"! :) Viszont még mindig vannak páran, akikről nagyon rég nem hallottunk: baratodildi, nikó, zsizsa, danidaniel, cscsi, kandi, stb... Gyertek, írjatok pár sort, ne csak olvassatok! :twisted:

Boszi - ebből kiindulva: "Ha viszont azonnal kiveszem, amikor felsír és közénk teszem, abban a pillanatban alszik tovább, és reggelig hangja nincs. Ekkor mindenki békében alszik."
:arrow:
szerintem ha köztetek ilyen simán elalszik, akkor ez jó módszer, csak annyit változtass, hogy miután teljesen ellazult és elaludt, akkor vidd vissza az ágyába. Nálunk is voltak ilyen ébredések éjjel és nálunk ez a módszer bevált. (Csak óvatosan kell visszatenni az ágyba, mert ha felriad, akkor lehet újra kezdeni az egészet... :roll: ) Hajrá-hajrá, drukkolok, hogy visszaálljon az éjszakai alvásotok a szokásos menetrendbe!

Nekem is van egy kérdésem, kérlek írjátok meg, mi a véleményetek erről!? Etetés közben Betti kezd nyúlkálni a kanál felé - egyelőre nem erőszakosan, néha hagyom is, hadd maszatoljon egy kicsit, viszont hamarosan elérkezik az idő, hogy tanítgassam, hogyan kell a szájához emelni a kanalat. Na de itt a bökkenő!!! Mivel szemben ülök vele, és jobb kézzel etetem, ő a bal kezével nyúl a kanálért! Hagyjam is ezt, és tanítgassam bal kézzel enni, vagy erőszakoljam át a kanalat a jobb kezébe és azzal tanuljunk??? 1x-1x jobb kézzel is fogná a kanalat, de általában inkább a ballal nyúlkál érte... Szerintetek?

Kép

Kép
hmbori
 
 


Sziasztok lányok!

Vagyok én is, csak a héten elkezdődött nálunk a felújítás, így elég mozgalmasak a napjaink: Emmát és engem Apa kihoz a szüleimhez, hogy a nagy zajjal járó bontáskor ne legyünk otthon -ez a hetünk így telik, aztán a jövő héten már csendesebb dolgok lesznek soron, akkor otthon leszünk.

Boszi, nálunk dettó ugyanez a helyzet: Emma hónapokig gyakorlatilag ébredés nélkül átaludta az éjszakákat, viszont egy ideje többször is ébred, ma hajnalban is 3x kellett visszaaltatnom, másfél óránként ébredt. Azt hittem, hogy a foga jön, de a Dentinox gél után ugyanúgy ébredt... Általában hamar visszaalszik (kiveszem és sétálok vele egy kicsit), ez a szerencse. Ő még sosem aludt közöttünk, nem is tervezem, hogy ezt bevezetjük, mert akkor se ő, se mi nem tudnánk normálisan pihenni.

GP Ági, drukkolok, hogy minden a terveid szerint alakuljon :)!

Sissi, keresztelős képeket is kérünk szépen :)!

Bori, és egyébként melyik kezét használja inkább Betti? Pl. ha adsz neki valami rágicsát, akkor melyikben fogja? A családban vannak balkezesek?
Meggyógyult a család?

DBea, én sem értem igazából, hogy miért kell Marcinak egyáltalán a torna. Azért, mert felállt, mielőtt elkezdett volna mászni?
Bikmakk, jól írod, Emma még nem mászik, viszont nagyon ügyesen kúszik, pörög és forog, meg feltolja a popóját és próbál kiülni oldalra, már nem sok hiányzik a sikerhez :).

Tündi, kitartást a futáshoz, ügyi vagy :)!

A vihar minket ezúttal szerencsére elkerült, nemrég esett egy kis eső, de most már kezd előbújni a napocska :).

További kellemes napot mindenkinek!

Kép
angelita
 
 


Sziasztok!

Vihar itt is volt, mi Daviddel jol el is aztunk, Zarus szerencsere meguszta. Lassan mar esoerdok lesznek az orszagban. Annyi csapadek volt szerintem iden (a hoval egyutt) mint az utobbi nehany evben osszesen...

Boszi: Zarus is megebred ugyanigy tobbszor is. Most este is pl mar szinte sikitott es meg magam mellett is alig tudtam lenyugtatni. Szerintem ez a szeparacios szorongas miatt van, de lehet, hogy a fogzas is hozzajarul valamennyire. Amugy Zarus egesz ejjel porog, forog, kuszik, hasrafordul stb almaban...
En magunk koze szoktam tenni, aztan van amikor nem birom ebren kivarni amig annyira melyen alszik, hogy visszategyem es reggelig velunk alszik, de altalaban visszateszem es gond nelkul alszik tovabb. Nem hiszem, hogy ettol atszokna a mi agyunkba. Az elvekrol meg azt gondolom, hogy nekem is voltak amig meg nem szuletett pl, hogy a sajat szobajaban alszik, de aztan ott nem aludt semmit, plusz nagyon sokaig tobbszor is ebredt ejszaka es baromi faraszto lett volna mindig maszkalni hozza. Szoval szerintem erdemes atgondolni az elveinket, mert sokszor az elet nem alkalmazkodik az elgondolasainkhoz, illetve egy baba sem aszerint eli a mindennapjait, hogy mi hogy kepzeljuk el neki.

Bori: Szerintem ilyen korban meg teljesen mindegy, hogy melyik kezeben van Bettinek a kanal. En azt olvastam egyszer, hogy 6 eves korukra rogzul, hogy tulajdonkeppen melyik kezuket fogjak majd tobbszor hasznalni. Amugy meg szerintem azzal sincs baj, ha valaki balkezes lesz, vagy ketkezes esetleg.

En is elviszem Zarust a GEKKO-ba, mert amikor kuszik csak a jobb labaval tolja magat, a balt meg csak huzza maga utan.

Linacska: Te vitted Levit oda egyszer, ugye? Bejelentkeztetek elotte? Hogy mukodik a dolog?

Udv,

Orew

Lilypie Third Birthday tickers
orew
 
 


Sziasztok

Boszi: sajnos nem tudom mitől lehet. Réka a múlt hétig volt hogy 15 percenként kelt fel. Már teljesen kivoltam. most meg három napja kb 3-szor kel.
Teljesen változó.
Ádám is ilyen volt, csak őt magunk közé vettük, cumi és aludt tovább. Nála jobban viseltem.
Réka még sosem aludt köztünk, de voltak napok, éjszakánk amikor azt gondoltam, hogy talán jobb lett volna oda szoktatnunk magunk közé, mert így fárasztóbb.
Én már csak azzal nyugtattam magam, hogy egyszer úgyis kinövik.

Lina: Ádám úgy született hogy volt egy hámhiányos rész a feje tetején. Kb 4 cm átmérőjű rész ahol nem nőtt haj.
Ezt most kivágták és összehúzták a hajas fejbőrt. Kb 14 öltéssel.
sajnos a kötözést rosszul viseli ezért a varratokat altatásban kell kiszedni.

Most a nyaka és a fél oldala tiszta kiütés. Tegnap voltam a gyerekdokinál. De nem tudott okosat mondani. Most adok neki fenistil cseppet, Calcimust, meg kenem. De nagyon csúnya.
Holnap elviszem bőrgyógyászhoz. Mert ha az altatástól, vagy a körülményektől lett, akkor nem tudom, hogy fogják jövőhéten újra altatni.

Kép

Kép
ádibaba
 
 


Sziasztok!

Bocsánat a bepofátlankodásért, de szeretnék a figyelmetekbe ajánlani egy oldalt. Szerintem nagyon jó kezdeményezés, érdemes megnézni: http://www.anyatanya.com/main/rtreq12/189681
eperke21
 
 


[quote="boszi72"] írta:boszi72Persze a szívemnek, lelkemnek csodálatos, hogy ott van velünk


Boszi, szerintem ez fontos. Mióta Dani megszületett, én is sok elvemet adtam fel. Egyszerűen azért, mert a szívem mást diktál. Szerintem egy anyuka hallgasson a szívére. Meg a babájára. Lehet, hogy azért is lettem ilyen, mert sajnos nem lehet több babám. És ki akarom élvezni, amíg lehet. De úgy érzem, hogy ha valamire vágyik a baba is meg a mama is, akkor az nem lehet rossz dolog. Ha szeretitek, élvezzétek az együttalvást, amíg lehet. Arra gondolj mindig, hogy egyetlen kamasz sem akar a szüleivel aludni. Én abban bízok, hogy a "rossz" szokások is elmúlnak egyszer, de ha most valamiért szüksége van rátok, ne vond meg tőle azért, mert "később" ez már nem lesz tartható.

Az éjszakai felsírásokkal kapcsoltban mindig eszembe jut egy barátunk, aki azt mesélte, hogy kiskorában (nem baba korában, hanem olyan 4-5 évesen) rendszeresen voltak rémálmai, még ma is el tudja mesélni, hogy miről. És akkor ő mindig bekérezkedett a szülei ágyába, nagyon rettegett, de akkor 4 évesen nem tudta/merte elmesélni, hogy mitől. Most felnőtt korában is emlékszik rá. Pszichológushoz is vitték emiatt akkor, mert nem beszélt róla. És ma azt mondja, hogy ha akkor nem engedték volna a szülei, hogy közöttük aludjon, hanem visszaküldik a szobájába, beleőrült volna.

Lányok, akartam kérdezni egy csomó dolgot:
- tud valaki valami jó tippet a cumiról való leszoktatáshoz? egyáltalán kell-e és mikor?

- aki már használ fogkrémet a baba fogmosásánál: vízzel öblítést hogyan oldja meg az ember utána? vagy csak nagyon kevés krémet használ, és bent hagyja?

- és lett volna egy harmadik kérdés is, de már elfelejtettem...

Bori: én bal kezes vagyok, és ez már jóval 6 éves korom előtt kiderült. A nagymamám kicsit nyomatta, hogy próbáljam a jobbot inkább (na nem erősen, inkább pl. jobban megdicsérte a jobb kézzel rajzolt csúnya házikót meg ilyenek), de hiába, maradtam a balnál. Szerintem nem ezen múlik, hogy milyen kezes lesz, annál az erősebben van bedrótozva. Igaz viszont az is, hogy jobb kézzel pingpongozom, mert úgy tanítottak... NEm tudom, mi lehet a jó megoldás, de én arra hajlok, hoyg amikor már nagy lesz, pikk-pakk megtanul azzal a kezével enni, amelyik a domináns. Arra nem gondoltál, hogy bal kézzel add neki a kaját? Nálam változó, hogy melyik kézzel adom, aszerint, hogy épen merre ülök le tőle. (IGaz viszont, hogy a bal kezesek ügyesebben használják a jobb kezüket, mint a jobb kezesek a balt...)

Orsi, kíváncsi vagyok, mit fognak mondani a GEKKO-ban, mert engem is pont ez zavar Danival kapcsolatban.

Kép
bikmakk
 
 


És Tündi, nagyon köszönöm a véleményed, és ne kérjél mindig bocsánatot a szakvéleményed miatt, mert azért kérdezünk téged, mert te értesz hozzá, mi meg nem. :)

Kép
bikmakk
 
 


És akkor most erről eszembe jutott, hogy néhányan kérdeztek szemészeti dolgot, amíg Pesten voltam, és most meg már nem tudom pontosan, hogy ki és mit... :(

Mintha lett volna egy kérdés a visszatérő kötőhártya gyulladásról. Hogy az utal-e valamire. Ha mindig csak az egyik szemén van, és akár könny/gennycsorgás is van, és ahogy elmúlik, szinte azonnal jön a következő, akkor lehet, hogy el van záródva a könnyelvezető járat. Ezt gyerekszemészeten meg tudják nyitni egy szondával, minél kisebb a baba, annál könnyebb. Ha nem ennyire rendszeres, csak néhányszor volt, akkor lehet, hogy csak belekent valamit a szemébe kúszás- mászás közben, ez pech. De nem okoz semmi bajt.

Meg mintha lett volna egy kérdés a kancsalságról? De erre már nem emlékszem pontosan - ha még egyszer feltevődik, szívesen válaszolok...

Kép
bikmakk
 
 


Bikmakk: Mi Nenedent baby fogkefet es fogkremet vettunk Zarusnak. Ebben egy ujjrahuzhato szilikon fogkefe van es olyan baby fogkrem amit nyugodtan lenyelhetnek a babak, mert nem tartalmaz semmi egesszegre karos anyagot. Fluoridmentes, tartositoszermentes stb.)
Nemet termek szoval biztos lehet ott is kapni (mi gyogyszertarban vettuk).
Itt vannak linkek rola:

http://www.easyapotheke.de/products/de/Mutter-Kind/Baby-Kind/Kinder-Zahnpflege/pzn-1439821-NENEDENT-Baby-Zahnpflege-Set.html

http://www.vital.hu/webaruhaz/nenedent-baby-fogkefe-es-fogkrem

Remelem tudtam segiteni! :)

Orew

Lilypie Third Birthday tickers
orew
 
 


Nem hiszem el,hogy megint nem küldte el amit írtam!!!! :twisted: :twisted:

Lina,majd gyere mesélj,hogy milyen volt az állatkertben!! :D

Boszi,én alvás terén nem tudok okosággot mondani neked,mert Luca szinte kezdtektől fogva köztünk alszik,Zsombi meg nem igényli hogy velünk aludjon.Volt már hogy egy húzos éjszaka próbáltam közénk tenni,de csak mégjobban felhergelte magát :P Úgyhogy hagytam sírdogálni,aztán meg elaludt...Na nem órákig sírt azért :wink:

Angelita,kitartás a felújításhoz!!!Én most úgy érzem,hogy nem tudnám végigcsinálni azt amit tavaj ilyenkor :P :D

Hmbori,még jóval később fog kiderülni,hogy melyik kezük a domináns! :) Ne aggódj ez miatt :) Hagy legyen abba a kezébe a kanál amelyikbe Betti szeretné :wink: De ha mégis balkezes lenne a későbbiekben az sem tragédia,viszont akkor nem szabad átszoktatni a másikra,mert az többet árt nekik,mint használ.Úgyhogy hagyd kibontakozni nyugodtan :P

bikmakk,aranyos vagy 8) De tudod senkire nem szeretném ráerőltetni a véleményemet,és nem szeretném ha ez amit írok "kioktatásnak" tünne.
Sokszor sokmindent ki is törlök és inkább nem küldöm el.

De most nem állom meg...mert már Orew is fejlesztőbe akarja vinni Zarát! :wink:
Én azon a véleményen vagyok hogy akinek nagyobb gondja van,annak már egész pici korban is lettek volna előjelei,amit a gyerekorvosnak,védőnőnek észre kellett volna vennie.És ezek azért általában a szülőknek is feltünnek./jó esetben-mert a másik véglet meg az,aki aztán nem viszi sehova sem a gyereket/-pedig nagy általánosságban nekik lenne rá szükségük :roll:
Szóval ezzel azt akarom modnani,hogy ahány gyerek,annyiféle képpen fejlődnek!!Ha valaki 1 hónappal később csinálja azt amit abbana korban kellene hát az még nem tragédia,de ha már jó 2-3 hónappal le van maradva ott azért már kutakodni kell,hogy mi is lehet a háttérben.De itt tudtommal ilyen gyerkőc nincs :wink: Akik valamiben egy kicsit lemaradtak,ők járnak tornázni és már be is érték a többieket!Meg azt is figyelembe kell venni,hogy vannak olyanok akik már a 10hót is betöltötték,és olyanok is akik még a 9et sem...1 hónap nagy idő ebben a korban,még 1-2 hét is,és az egy napon születettek közt is lehetnek eltérések! :wink:
Olyan is előfordulhat hogy mondjuk valaki már 1-2 héten belül elindul,és az is,hogy valaki majdcsak 15 hónapos kora körül.Az még éppen belefér! :wink:

Kép
Kép
tundi24
 
 


Tündi, én úgy értettem, hogy Orsi azért akarja elvinni, mert Zara is aszimmetrikusan kúszik. Nem azért, hogy hamarabb csináljon valamit, hanem mert aggódik, hogy esetleg nem "jól" csinálja. Ugyanez a gondom nekem is, ezért kérdeztem, hogy vigyem-e a gyógytornászhoz.

Kép
bikmakk
 
 


bikmakk,értem én,hogy Orsi mire gondol. :wink: Csak én meg azt szerettem volna kifejteni,hogy nem kell rögtön aggódni. A ti esetetek egy kicsit másabb,mert nektek voltak eleinte kisebb próblémáitok,és ilyenkor azért jobb megmutatni.De ahol eddig midnen problémamentes volt,ott nagy valószínűséggel nem lesz gond :D Persze jobb félni,mint megijedni ez tény.
És magamról tudom,hogy Lucánál én is mennyit aggódtam,mert ő sem sorrendben csinálta a dolgokat,pl kúszni egyáltalán nem kúszott..a mászásra is egy picikét rá kellett segítenem,1-2x gyakoroltam vele,és utána tudta...
Kúszásnál lehet úgy segíteni,hogy annál a lábánál megtámasztani a talpát amelyiket húzza,és akkor elméletileg elfogja magát rúgni.Ezt lehet egymás után többször is ismételgetni.

Kép
Kép
tundi24
 
 


Ja eszembe jutott a harmadik kérdés:
akik már nagy kádban fürdetnek: hogy csináljátok, hogy nem törik le a derekatok?

Kép
bikmakk
 
 


bikmakk,nálunk apa csinált Lucának egy fellépőt,hogy elérje a csapot,és én arra szoktam ráülni :wink: vegyél egy kis sámlit és ülj rá :wink:

Kép
Kép
tundi24
 
 


Sziasztok!!

Nagyon szépen köszönöm Nektek a gyors válaszokat a kérdésemre.
Azt gondoltam, hogy abban meg fognak oszlani a vélemények, hogy jó-e odavenni magunk közé (hát nem is nagyon lettem okosabb ebben a kérdésben - és azt is tudom, hogy ezt nekem, nekünk kell eldönteni), de az megnyugtató, hogy nálatok is vannak hasonló gondok. Jobb érzés tudni, hogy nem vagyunk ezzel egyedül, így valószínűleg nem valami komoly lelki gond áll a háttérben.
Ma mindenesetre nagyon szépen elaludt egyedül a kiságyában, amire bevallom azóta nem nagyon volt példa, hogy elkezdett ülni, állni.

Madaran: Igen én is úgy gondolom, hogy a cumikérdéssel nem lesz gond. Mondjuk Niki soha nem volt az a nagy cumis. Napközben, játék közben soha nem kellett, csak elalváshoz segített (ha éppen nem aludt be a hamiba).

Hmbori: Köszi a bíztatást, én is remélem, hogy rendeződni fog a dolog. Magunk miatt is, de legfőképpen a törpe miatt, hogy Ő nyugodtan aludjon újra.
Niki is szokott nyúlni a kanálért és a tányérért. Azt én nem engedem neki, hogy maszatoljon, de mondjuk én kezdetektől (amióta tányérból kanállal eszünk) mindig adtam a kezébe egy másik kanalat. Csak, hogy szokja. Azzal nem engedem az ételbe túrni, de mégis ügyesen próbálja a szájába tenni az üres kanalat két falat között. Én ezt jó gyakorlásnak tartom. Az, hogy melyik kezébe fogja, teljesen változó, de én ezzel még nem is foglalkozom. Majd kialakítja, hogy milyen kezes lesz, átszoktatni viszont biztos nem fogom.

Angelita: Kitartás a felújításhoz!
A foga most Nikinek sem jön szerintem, egyenlőre elég neki a nyolc. :D

Orew: Ahogy írod, " Zarus egesz ejjel porog, forog, kuszik, hasrafordul stb almaban... " - na ez Nikire is pont így jellemző. :D
Kíváncsi leszek mit mondanak majd a GEKKO-ban. Biztos minden rendben lesz és megnyugtatnak.

Bikmakk: Amit írtál a bartátotok gyerekkori "élményéről" az elgondolkodtató. Én is tartok attól, hogy nehogy egyszer valami hasonló "gondjával" hagyjam Nikit magára. Na nem szó szerint, csak hisztinek titulálva véletlenül.
Cumi: Írtam fentebb, hogy nálunk nem gond a cumi, szerintem Niki magától fogja teljesen elhagyni, így ebben nem tudok okos lenni.
Fogmosás nálunk is úgy megy mint ahogy Orew írta. Ua. fogkrémet vettünk, de én vettem a DM-ben egy kicsi fogkefét is. Az nekünk jobban bevált, mint a szilikonos. Miután én kicsit megsikálgattam a fogacskáit, utána odaadom neki, és ő is turkál vele egy kicsit a szájában. Élvezi nagyon. Öblíteni nem kell.
Nagykád: nálunk Apa fürdet, egyszerűen odakuporodik a fürdőkád mellé. Én nem mondom, hogy ez nagyon kényelmes lehet, de eddig még nem panaszkodott. :lol: A sámli jó megoldásnak hangzik, lehet én is kipróbálom, ha egyszer mégis rám marad a fürdetés.

Húú, ez nagyon hosszú lett. Bepótoltam, hogy sokáig nem jöttem. :D :D

Szép estét és nyugodt éjszakát mindenkinek, kicsiknek és nagyoknak!!

Kép
boszi72
 
 


Sziasztok!

Képzeljétek, a kislányom tegnap este 1/2 8 óta alszik a kiságyában egyetlen árva nyekkenés, sírás nélkül. Úgy látszik csak jól ki kellett panaszkodnom magam Nektek és meg is oldódott a baj.
Persze tudom, hogy lesznek még nehezebb éjszakák, de nem baj. :lol:

Remélem az idő kialakul, mert most nagyon-nagyon bánatos. :cry:

Szép napot Nektek!

Szilvi

Kép
boszi72
 
 


Orew,
Lilivel voltunk a GEKKO-ban, de csak azért, mert itt Lajosmizsén volt lehetőség felmérésre "jutányos" áron, és kíváncsi voltam. Amúgy felmész a honlapjukra, kinézed a hozzád legközelebbit, és kérsz egy időpontot ennyi. Viszont halkan jegyzem meg: úgyis fognak találni valamit, ami nem jó Zaránál és azért, hogy vidd el a tanfolyamra is, ami viszont baromira drága, de nekik ez az üzlet. Legalábbis nekem nagyon ez volt a benyomásom. Pont arra mondták, hogy fejleszteni kell Lilinél, amiből egyet sem rontott.
Úgyhogy "parázós" anyukáknak nem biztos, hogy a GEKKO-ban kell kezdeni. De ez tényleg csak az én véleményem és tapasztalatom.

Boszi,
ez az éjszakai sírás nálunk is kb. 2-3 napja kezdődött. Tuti szeparációs szorongás, és előbb-utóbb elmúlik. És ha most odaveszed magatok közé, ettől nem fog odaszokni, de megtanulja, hogy bízhat benned, és megadod, amire szüksége van. Levi is egész éjszaka velem aludt, de még a mellettem sem volt jó, csak a rajtam. Képzelheted mennyit aludtam :lol:

Bori,
Szerintem természetes, hogy bal kézzel nyúl a kanálért Betti, hisz neki úgy esik kézre. Ha tanítgatni akarod (le a kalappal, én frászt kapok a maszatolástól :oops: ), akkor inkább kapjon egy másik kanalat a jobb kezébe, amivel utánozhat téged.
Hú emlékszem én kb 8 hónaposan hagytam Lilit Sinlacot enni, de amit utána takarítani kellett.... pár hónapig nem próbálkoztunk utána :lol:

Bikmakk,
ha van okos ötlet a cumiról leszoktatásra, az engem is érdekel, mert nálunk Lili még mindig cumizik. Alváshoz, autóban, és ha valami sérelem éri. Nem tudtuk eddig semmivel meggyőzni. Amúgy ha szüksége van rá a gyereknek, és ilyen-olyan módon elveszik tőle, meg fogja találni az ujját, amit utána nem lehet elvenni. A barátnőm lánya 9. éves, és még szopja az ujját. Próbálta magát leszoktatni, mert hogy az iskolában már ciki, és két nap alatt úgy romlott az iskolai teljesítménye, hogy csak na, mert nem aludt nyugodtan éjszaka. A tanítónéni meg mondta neki, hogy szopja nyugodtan, a felnőtt sem tudja egyik pillanatról a másikra letenni a cigit, és ez kb. ugyanaz. Amúgy Levi pl. abszolút nem cumis. Látom, hogy tök mindegy neki, hogy a szájában van, vagy nincs. Éjszaka már ő sem fogadja el megnyugtatás végett. Nem egyformák a gyerekek ebben sem.

A fejlesztéssel kapcsolatban nekem az a véleményem, hogy tuti egy egészséges gyereknek sem árt, ha fejlesztik, tornáztatják, csak egy babának ez még nagy macera, és ha nincs rá igazán szükség, én nem tenném ki neki. Dévénynek semmiképpen, még úgy sem, hogy láttam, hogy Levinek mennyit segített. De neki tényleg szüksége is volt rá, ahogy pl. Judi Dávid babájának. De ez már 3-4 hónaposan látszott, hogy 0 a mozgásfejlődés.

Ma indulunk Sopronba, hétfőn jövünk haza, nem tudom, tudok-e netezni addig. Összepakolva még nem vagyok, este már nem volt erőm.

KépKép
KépKép
KépKép
linacska
 
 


Sziasztok, csak beköszönök, egy hulla vagyok. Este elég későig beszélgettünk a férjemmel, babám meg hajnalok hajnalán keltett, és gyakorlatilag nem tudtam visszaaltatni egy fél óránál többre, csak szenvedtünk mindketten. Pedig magunk közé vettem egy húsz perc után, amikor láttam, hogy amint elérek az ajtóig, kezdi is újra a sírást, de még ez sem használt. Szeparációs szorongás ezerrel, meg utólag jöttem rá, hogy biztos sok neki az elmúlt hideg éjszakákon használt hálózsák, mert amikor végre eszembe jutott, hogy hátha szomjas (az éjszakai szopi abbahagyásakor sem kért inni, soha, hiába próbáltam), hát nyakalta a vizet. De elaludni utána is csak nagy nehezen akart egy fél órára, és 5-kor már kérte is a reggelit, szokás szerint. Szóval nem tudom, mikor pótolok, persze most alszik, én meg nem tudok. :(

Cumi: én is aggódom kicsit, mert egyre többször kell neki, gyakorlatilag más nem nyugtatja meg. Eddig az autóutakat is jól viselte, sokat aludt, most csak akkor, ha előtte végkimerülésig lefárasztjuk. Persze szülőként az lenne a legkényelmesebb, hogy ne legyen igénye sem a cumira, sem az ujjára, de hát elvileg ők még nem tudják magukat másként megnyugtatni. Mi meg csak tömködjük a szájukba, csak hogy nyugi legyen... :) Talán arra kellene figyelnem, hogy megszokásból ne mindig adjam oda elalváskor, csak amikor valóban szüksége van rá.

Angelita, ha jól emlékszem, kérdezted a zokniméretet: nem számok alapjén vettem, csak megnéztem, hogy nyúlik-e (igen), és már benn is volt a kosárban. 17-18-as méret amúgy. Azt olvastam, úgy kell lemérni a lábát, hogy álljon, mert egy csomót terül még szét a súlya hatására, és akkor körberajzolni. Vannak mindenféle mérettáblázatok, amikről aztán le lehet olvasni a méretet, de ez persze márkánként eltérő lehet, mint a felnőtteknél. Mindegy is, ráérünk arra még! :)

Kép
mocorgó
 
 


Sziasztok!
Nekünk elég zsufi volt a hétvégénk.Olvasni olvastam de írni már nem igen maradt időm.
Szombaton egy hordozós találkozón voltam.Vagyis itt Érden csináltak egy Babahordozós klubbot és oda mentünk el.Nagyon jó volt.
Ja erről jut eszembe a hordozós takaró...
Lehet kapni hordozós kabátot pl,de van takaró is.Googleba be kell ütni.Kabátot pl varrnak itthon és nagyon dicsérik.
Lina!A Mei-Tai kényelmesebb mint a kenguru,(a hordozó kendő meg még kényelmesebb(szerintem) :wink:
A vastag pántja miatt és a más súlyelosztás miatt kb 15kilóig simán lehet benne hurcolni a gyereket.Persze háton,mert a hordozó személynek már 9-10kiló felett az a jobb(a gerinc matt)
Szóval egy 1év alatti gyereket még simán lehet hurcolni benne,csak meg kel tanulni a hátunkra kötni.
Jó pihenést Nektek!
ŐŐŐ én spec mindig utazás előtt 1-2órával kezdek pakolni.Ha előbb megteszem,tuti valami itthon marad :lol:

Tündi!
Mi a Regivel voltunk Neurológián.Pedig aztán ő már rég mászik.Már kb 8hósan elkezdett mászni.
De ugye ő koraszülött volt.
Kezdeti tünete az volt,hogy ferdén tartotta a fejét és később is kezdte tartani.Kb 1hetes tornával ez megerősödött neki,és utána már semmi tünete nem is volt e téren.
Viszont maradt neki az ököltartása ami állítólag szintén nem jó.
Elmentünk koraira,na ott sokat nem voltunk mert nagyon nem voltak szimpik....Amúgy a Vas Miklós alapítványnál voltunk Bián és olyanokat mondtak,hogy egy kezdő szülő tuti kétségbe esett volna....ŐŐŐ pl a hordozókendő károsan hat az idegrendszerre,a hintáztatás is és otthon semmi fejlesztést ne csinálj mert többet ártasz mint használsz :roll:
Szóval ezután elmentünk Neurológiára.Elmeséltük..megnézték ..felmérték..kaptunk házi feladatokat és 8hósan kellett vissza menni.Addigra már mászott a Regi ,felült és fel is állt teljesen egyedül,ráadásul...mármint nem kiságyban járókában,hanem főként a nappaliban a bútorokban kapaszkodva.
Szóval mindent rendben találtak de biztos ami biztos ,még elküldtek pszichopedagógushoz.Ő is mindent rendben talált.Nem kell fejleszteni ,de vissza kell majd menni ha egyedül jár a Regi.
Viszont nyomatékosan minden szakember megkért,hogy csak GEKKO-ba nem vigyem a gyereket,mert szerintük nem jó :roll:
Bár eszem ágában sem volt vinni..de nem értem??Az idősebb generáció szakember miért nem ajánlja?
Mondjuk ha probléma van akkor biz :roll: tos is,hogy nem ők fognak segíteni.Viszont azért szerintem szinten tartásnak biztos jó..

Fogmosás..mi is a Nenedentet használjuk.Lehet ám kapni nagy kiszerelésben és 700ft körül van.Mi kb 1hónapja vettünk a Szabinak is más fogkrémet,eddig csak a Nenedent volt neki.
Állítólag nagyon nem tesz jót a fluor és állítólag nekünk felnőtteknek sem túl hasznos.
De valaki mondja már meg miért??Van olyan fogorvos aki kifejezetten ellenzi..
No sikerült 1óra alatt írnom,közben 8x felkeltette a Szabi a Regit,és 10x bontott a net

mimi12
 
 


Sziasztok!

Folytatódik a történet :lol: Felhívtam a dévényeseket is, ott is július közepén tudnak minket fogadni. Hát tegnap már kicsit ki voltam akadva, hogy mindenki milyen nagy gondnak látja a mi esetünket, de foglalkozni tulajdonképpen senki sem fog vele. Úgyhogy felhívtam a gekko-t, ott egy konduktor megnézi Marcit két hét múlva, aztán még elmegyünk a Bethesdába és részemről lezártnak tekintem a történetet. Merthogy szerintem minden ok, lehet, hogy mire eljutunk a neurológushoz már vígan mászik a gyerek :lol:

Cumi: ebben nem tudok segíteni, mi nem cumiztunk egyáltalán. Volt egy két hónapos ujjszopis korszakunk, de egyik napról a másikra az is megszűnt magától.

Alvás: gyorsan lekopogom, de nálunk nincs gond. Nekünk 4-6 hónapig volt állandó cirkusz a nappali alvásokkal, de arról anno elég sokat keseregtem itt, most mintha rendeződött volna a dolog. Kitaláláltam egy jó kis elalvás előtti "szertartást" a nappali alvásokhoz, azt mindenhol megcsináljuk (kivéve a kocsiban), és úgy néz ki hogy működik.

Ádibaba: majd írd meg mit mondott a bőrgyógyász!

Kép


Kép
dbea
 
 


Madaran: a képeket a Kopaszi-gáton csináltuk Budán.

Fogmosás: mi is a szilikonos ujjrahúzósat használjuk, Marci szereti, ahogy meglátja tátja a száját

:lol: :lol:

Bár az az igazság, hogy sokszor elfelejtem megmosni a fogát, és mérges is vagyok magamra emiatt.
Mi kipróbáltuk neki az elektromos fogkefét is a legalacsonyabb fokozaton, nagyon tetszett neki az is :lol:

Megyek főzni, mert jönnek Anyukámék babanézőbe :lol:

Kép


Kép
dbea
 
 


Sziasztok!

Boszi,jajj de jó,hogy jól alakult az éjszakátok! :D Most mi is elég jól pihiztünk Zsombi 11-5ig húzta a lóbőrt! :D Olyan jól esett egyet pihenni :wink:

Lina,érezzétek jól magatokat!!!!Reméljük az idő is kegyes lesz hozzátok! :D Azért ha tudsz jelentkezz :wink:

Eni,napközben én sem nagyon tudok alduni.Pedig most alszik mind2ő,de látod mégis itt ülök,de aludni meg nem tudok.Reméljük a ma éjszakátok jobb lesz!!!

Mimi,én csak azért javasoltam a GEKKO-t Beáéknak,mert szerintem oda kapnak leghamarabb időpontot!!!/mint ez ki is derült,hogy így is van/.Egyébként én sem vinném oda a gyerekemet fejlesztésre,márcsak az áruk miatt sem....a szakemberekkel elvileg nem lehetnének gondok,mármint felmérés terén!!aztán,hogy a fejlesztéseket hogy csinálják nem tudom!!!De én a gyors felmérés és megnyugtatás végett javasoltam ezt a megoldást!
Azt meg végkép nem mondtam,hogy a neurológiára ne vigyék el...csak azt hogy én egy dévénynek nem tenném ki a gyereket ha nem muszáj!!!Akinek kell a torna az persze menejn,mert segít,de akinek nincs rá szüksége az ne ott kezdjen.De ez csak az én véleményem!!!!!
Koraszülöttekről meg csak gyorsban annyit,hogy őket elég sokáig szeretik figyelgetni,ami nem baj :) Sűrűn nem kell menni úgy sem ahol nincs gond! :wink:

Dbea,örülök,hogy így látod a dolgot! :wink: És ez így is lesz!!Hidd el,hogy nincs Marcinak semmi baja!!!!!!Aki így tud kúszni,meg rendesen fejlődik,ott nincs baj :wink:

Kép
Kép
tundi24
 
 


köszi a válaszokat, majd én is írok hosszabban, ha Dani hagyni fog. Most még csak egy kérdést: Dani térdein kék-zöld foltok vannak, Tegnap is volt már egy, de ma mindkettőn több is.
Én azt gondolom, az intenzív mászástól van.
Meg esetleg a Montessori torony fakorongjaitól, amiket szeret dobálni. De ti tapasztaltatok ilyet a mászás kezdetekor? Nem kóros ez?

Kép
bikmakk
 
 


Bikkmakk - Fiaim is tele vannak/voltak kék-zöldfoltos térddel, amikor másztak. Nem kóros. Persze van vmi betegség aminek ez a tünete, valami régi fórumon valamelyik lány el is vitte gyerekét dokihoz, de kinevették. Szóval szerintem ne aggódj.

Lilypie Fourth Birthday tickersLilypie Third Birthday tickersLilypie Pregnancy tickers
anettoo
 
 


hehe, az orvos a legrosszabb beteg...

Kép
bikmakk
 
 


bikmakk,lesz még rajta több folt is idővel :wink: Nekem Luca lába állandóan tele van,Zsombin is vannak már.Doktor néni meg is szokta jegyezni viccesen,hogy Luca már "gyámügyi" eset lesz azmiatt ami a lábán szokott lenni :wink: Mindig kel fekszik... :D
De amit Anett írt,nem is hallottam még róla :oops: :roll:

Kép
Kép
tundi24
 
 


Ja,lefutottam a 2.ik napra előírt tervet! :wink:

Kép
Kép
tundi24
 
 


Sziasztok!

Dbea, szerintem se aggódd túl a dolgot, tényleg nagy eltérések lehetnek a gyerekek között. Zora nem mászott semmit, csak kúszott és fel is állt utána, pár alkalom dévény után megtanult mászni, nem is volt nagy sírás-rívás a tornán sem, úgyhogy teljesen pozitív tapasztalataink vannak. (Mira nagyon sírt, de ő 2 hetesen kezdte...)

Nappali anya-alvás: régen én is úgy gondoltam, hogy ez nem nekem találták ki, de kitaláltam a megfelelő módszert: ha elalszik Mira, rögtön fogom magam (nem érdekel a kupi), lefekszem egy jó könyvvel, és kb 10 oldal után úgy elálmosodom, hogy egy pillanat alatt el is alszom. A házimunkát pedig akkor csinálom meg, mikor ébren van, a porszívóra pl imád "vadászni".

Cumi: egyik sem szerette, ebben nincs tapasztalatom.

Mimi: Mirát sajnos már nem tudom hordozni, 8 kg-on felül van. De szerencsére megszerette a babakocsit, egy kicsit féltem, hogy nem bírja majd benne, mert a sok hordozás után, mikor beleraktam a babakocsiba, eléggé utálkozott:). De most már minden oké. Te háton viszed Regit?

Kép
Kép
Kép
oui
 
 


Oui én háton viszem Zorát, és 9240 g volt vasárnap este. És egyenlőre birom, remélem nem lesz nagy a növekedése már és még sokáig fogom majd tudni vinni.
(bocsi annyira fáradt vagyok h nem tudom ezt a mondatot megfogalmazn másképp :oops: i, általánosságban 2 hete kb 12-15x kelt éjjel) És e mellett a bbkocsit is szereti, de ha felkötöm olyan boldog :lol:
Mimi ezek a hordozókabátok olyan kva drágák, a másik mellett azért filózom.

Szóval senkinek sincs csuklyás mei taija?

Anna most hétvégén lesz a patara.

Zorának ma délután áttörte az innyét a jobb felső 1es, baromi nagy ordítás is volt, és hetekóta szenvedett vele. Ez a 4. fogacska. Kiváncsi vagyok a többivel is megszenved e ennyire. Remélem nem, mert ez valami borzalom volt. 2 napja nem is evett semmit.

Adri

Kép

Kép
irdab
 
 


Felteszitek nekem is a futástervnek a linkjét újra? Köszi

Adri

Kép

Kép
irdab
 
 


Adri,tessék :) http://www.edzesonline.hu/edzesterv/5/e ... ilometerem

Gratula Zorának,nagyon sajnálom,hogy megszenved vele.Nálunk is szenved Zsombi a fogaival.Rászántad magad a futásra? :wink:
Nekem nem csuklyás a mei-tai-om...

Oui,jó módszert találtál ki :wink: ...mondjuk nekem nem is az elalvással van igazándiból bajom,hanem a felkeléssel,mert utána olyan nyűgi leszek ha felkeltenek,és inkább ezért le sem teszem a fejem,hanem pihenek a gép előtt :wink:

Képzeljétek most este volt bedobva a postaládába az ovis értesítés! :) Én meg a postástól vártam :roll: és október 1-től FELVETTÉK Lucust az oviba!!! :D :D

Kép
Kép
tundi24
 
 


Sziasztok!

Tündi: de jó nektek!!! Mi még mindig nem tudjuk,hogy felvették-e Márkot.Talán jövő héten kiderül.

Atinak is kinn van a 2. foga. :D

Oui: én is leszoktam velük feküdni van,hogy csak 15-20 percet alszok és utána csak pihenek,de ez a kis pihenés is szupi :wink:
Vendég
 


Sziasztok lányok!

Boszi,
hogy telt az éjszakátok? Ha ismét egy rugóra járnak a gyerekeink (ugyanis a csütörtökre virradó éjszakát Emma is egy az egyben átaludta, nekem is nagyon jólesett :)), akkor azért párszor ébredtetek -Emmát 3x kellett visszaaltatni.

Oui, napközben én is így szoktam pihenni, mikor nagyon fáradtnak érzem magam és valóban 20 perc szundi is nagyon jól tud esni az embernek :)!

Cumi: Emma a kezdetektől fogva elutasította, csak köpte ki, így nálunk sem aktuális a leszoktatás kérdése, mindenesetre szerintem aki cumizik, azt még nem kell ilyen korban leszoktatni -ha magától nem hagyja el, akkor olyan 2 éves korig lehet várni. (Nekem ez a tapasztalatom a baráti/rokoni körben.)

Gratula a kibújó fogacskákhoz :)!
Jó, hogy írtátok ezt a babafogkrémet, mert mi még nem kezdtük el a fogápolást, de a hétvégére már beszerezzük a kellékeket! Kíváncsi vagyok, mit fog szólni hozzá Emma!

Kellemes napot mindenkinek!

Kép
angelita
 
 


Sziasztok!

Angelita! Hát lehet valami "földöntúli kapocs" :lol: a gyerekeink között, mert én is háromszor keltem éjjel Nikihez. Kétszer sikerült álmában felállnia a kiságyban, aminek persze pityergés lett a vége. Ahogy újra vizszintbe tettem gond nélkül aludt tovább. Aztán hajnalban arra ébredtem, hogy nyöszörög, nem sír, csak valami nem stimmel és nagyon keresi a helyét. Picit hagytam, hátha megnyugszik, de nem. Amikor odamentem hozzá láttam, hogy szerintem talán rosszat álmodhatott és mintha nem tudott volna felébredni belőle. Simogattam, de az nem használt, így kivettem. Ahogy megöleltem, abban a pillanatban megnyugodott és nem volt több baj. Utána picit összebújtunk és szépen visszaaludt. 1/4 7-kor kelt.
A "fogmosás" tényleg jó buli, Niki nagyon szereti. Már ügyesen nyitja a száját, ha meglátja a fogkefét.

Én nem tudok napközben aludni, valahogy nekem ez nem megy. Egy kis pihi nálam is belefér, de az alvás az elmarad.

Adri! Nekem csuklyás a mei tai-om, de nem tudom még felvenni a hátamra egyedül. Egyenlőre elképzelni sem tudom, hogy ez valaha sikerüljön nekem - nekünk.

Legyen szép napotok, itt most gyönyörűen süt a napocska. :lol:

Szilvi

Kép
boszi72
 
 


Sziasztok!

Sissi,hát nekünk május.10ére ígérték az értesítést...ehez képest majdnem 3 héttel később jött.Szurkolok,hogy Márkot is felvegyék!!!Nemsokára első szülinapot ültök :wink: :D

Boszi,itt is nagyon jó idő van végre! :) De mondják a lehülést :?

Kép
Kép
tundi24
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?