Új privát üzeneted érkezett!

Szia Baba!Örülök neked!

KépKép KépKép
kamilla*
 
 


Krisz, szuper ötlet a kombi kiságy pelenkázóval. Nekünk is az van és tényleg átalakítható és sokáig használható. Továbbá jó a nagy pelenkázó része. A barátnőméknek külön pelenkázójuk van, de már most leróg róla a gyerek, mert valahogy nagyon pici az a bútordarab. A kombihoz pedig hatalmas pelenkázó van. :)
Nálunk a párom volt babonás, és végül is egyetértettem vele, így nem mertünk semmit venni jó ideig. Aztán a végén vettünk meg, ami kellett, de főleg mindent kaptunk. A gyerekszoba nyáron készült, mert akkor lehet nyitott ablaknál lenni és szellőzik a frissen festett szoba.
Nálatok lesz külön gyerekszoba? Nekünk úgy alakult, hogy lett, de ha már második gyerek lenne, nem is tudom, hogy lenne.... bővíteni kéne talán a házat...

Kamilla gyönyörű lehet az a bölcső! Jó lehet benne elringatni a babát. Nekünk babakocsi van a lakásban és abban tologattam fel-alá a babát, az is jó, de a bölcső még klasszabb:)
Jaj, az szuper, hogy a kisfiad cuccai megvannak még és a rokontól is kaptok:)

Nekünk ami még nagyon hasznos volt: Avent kézi mellfejő, bimbókiemelő, pihenőszék (most is abban játszik Dorka), hordozó (kocsiba is eleinte azzal szállítható és mindenhova abban lehet vinni, pl. boltba is), játszószőnyeg (szívesen kúszik-mászik rajta), babamérleg és könnyű összecsukható babakocsi.
Mosáshoz Dreft baba mosózselé és Coccolino Sensitive öblítő (finom babaillatú a ruha tőle).
És pelenkából nem kell túl sok, mert havonta valszeg nő a baba és nagyobb méret kell. Szóval elég mindig egyhavi adag.
Sok textilpelenka kell, mert a dokinál is azt kell aláteríteni, meg büfizéskor is a vállamra kell tenni és sokszor kell mosni.
Ja, még fürdetés után a kapucnis törülköző anyagú kifogókat használjuk (van két Tetra lepedő is, de sosem került sorra).
Az állványos babakád is nagyon bejött, Dorcika jókat lubickol benne.
Játékok közül eleinte a fölé lógatott színes játékok jöttek be, aztán a csörgők és a plüssállatok és a zörgős babakönyv.
Ja, kell még babakanál (gyógyszerek beadásához hasfájáskor pl.) és nekem a baba körömcsipesz jött be.

Hirtelen ezek jutottak eszembe, de ezek csak mi vagyunk, másnak lehet, hogy egyéb dolgok jöttek be.
Vendég
 


Drága Twist,
Ugye nem lógok Neked írással?
Ne haragudj, szét vagyok esve!:(
Röpcsiről, Zsóról semmi hír?:(

mary80
 
 

 
 

twist
Tök jó hogy ezeket leírtad.Nekünk lehetne külön gyerekszoba
de mivel mi még anyósomnéknál lakunk és majd szeretnénk
külön menni ezért nem csináltunk gyerekszobát.
De majd szeretnénk.
Csajok ma voltam védőnőnél és 140/70 volt a vérnyomásom
és megint talált cukrot a vizeletembe.Nagyon megijedtem.
Most minden nap mérnem kell a vérnyomást.
Remélem nem lesz belőle semmi komoly.
Röpcsi,mmzsó eltűntetek?

Kép
Kép
krisztike54
 
 


Köszi az örömködést!
Jól vagyunk, babaszoba kész. Mindene megvan a kis Drágámnak. Van, ami használt, van, ami új. Kaptunk is kölcsön is dolgokat.
Twist, mondta a szülésznő, hogy kell bimbóvédő. Kérlek, adj tanácsoy azt mégis mi alapján kell venni? Láttam MÉRETE van :shock:

babaimádó
Kép
babaimado
 
 


Baba!Pocakfotó rólatok?Lesz?

Lányok!
Szerintem nem mindenesetben kell bimbóvédő.
Nekem annak idején nem kellett :roll: :lol:
De úgy vettem észre mostmár sok minden felesleges dolgot is mondanak csak hogy megvedd és azt ne mond utólag hogy nem mondták ha esetleg mégis valamire szükséged lenne a későbbiekben. :roll:

KépKép KépKép
kamilla*
 
 


Baba: én ajándékba kaptam a sógornőmtől:) Több méret is van? Nem tudtam. Azt hallottam, hogy egyes kórházakban adnak olyat, ha csak úgy tudnál szoptatni (mint ahogy velem történt). Azt javaslom inkább, hogy ne vegyél és majd kiszalad a férjed a patikába, ha kelleni fog. Előre ne vedd meg. Nekem is csak azért volt, mert kaptam. De nekem nagyon kellett, úgy kb. 3 hétig. Kamillának tökre igaza van, mert persze nem biztos, hogy másnak is kell, én egyedi eset voltam. :wink:

Krisz, nekem is gondom volt végig a vérnyomásommal, napi 3-szor kellett mérni, és semmi más gond nem lett végül. Otthon olyan nyugis volt minden, hogy szépen alacsonyan maradt a vérnyomim. Remélem, hogy neked is csak egyszeri eset volt. Azt mondták, hogy ha a 3 mérésből 2-szer magas, akkor hívjam a dokit. De ilyen eset sosem fordult elő.
Ja, nekem anno az influenzától volt magas egyszer, mert átvészeltem egy olyat is.
Az mit jelent, hogy cukrot talált a vizeletedben? Ez terhességi cukorbetegségre utalhat, vagy mire? (ilyesmi nekem nem volt, aztán nem tudom mire utal)

Mary, nem lógsz írással, de jöhetne már néhány új díj:))) :wink:

Tényleg, gondoltam Röpcsire sokat, mi lehet vele?
Mmzsó, mizu?
Vendég
 


Sziasztok!

Erre jártam,és köszi az érdeklődést.7-e péntek óta lövöm magam Decával,holnap megyek kontrollra,remélem,tudunk kezdeni,mármint stimulálni.
nem sokat járok erre,mert az itt érintett témák nekem még nem aktuálisak.
szép napokat mindenkinek!
Vendég
 


twist
Köszönöm a nyugtatást.Ma 5-ször mértem és mind az 5-ször
jó volt.Remélem akkor nincs gond.Mostmár mérem minden nap.
Én is 3-szor fogom.Lehet csak egyszeri volt remélem.
Akárhányszor megyek a védőnőhöz mindig talál cukrot
a vizeletembe.De a doki sose.Én nem értem.Pénteken megyek
terhelésesre majd ott kiderül minden,de remélem nem lesz
gond a cukorral.
Annyit szeretnék tőled kérdezni hogy holnap palacsintát
csinálok.Szerinted az befolyásolja a pénteki cukorterheléses
eredményemet???????
mmzsó
Örülök hogy jól haladsz.De attól hogy téged ezek a témák nem
érintenek attól még minket érdekel mi van veled.
Max nem foglalkozol azzal amit mi írunk.

Kép
Kép
krisztike54
 
 


Krisz, csináld édesítővel és telj.kiőrl.liszttel!! Töltelékre is ügyelj!!

Twist, közben dokihozmenet vettem 400 Ft-ért olyat, ami nincs méretezve. Ha kell, legyen..

babaimádó
Kép
babaimado
 
 


Baba, király vagy!!! 400 Ft, nagyon jó! A barátnőmék 2000 Ft-ért vették, azt mondták. Lehet, hogy ott komoly méretezés után választottak egyet:)

Krisz, szerintem nem lesz gond a cukorterhelésnél a palacsinta miatt. Úgy tapasztaltam, hogy evés után kb. 2 órával visszaáll a vércukor szint normális szintre, szóval másnap szerintem már nem okoz gondot.
Báááár, egy másik fórumon egyszer azt olvastam, hogy 3 nappal cukorterhelés előtt javasolták egymásnak, hogy ne fogyasszanak cukrot. Lehet, hogy ők már tudnak valamit a hosszútávú hatásról.
Na, nehéz így okosnak lenni...
Vendég
 


twist
Köszi a jó tanácsot.Akkor nem eszem mégsem.Majd ha hazajövök
holnap.Félek ettől a cukorterhelésestől.
De bízom benne hogy nem lesz semmi gond.
baba
Igen volt is egy jó receptem,de sehol nem találom.
Köszönöm neked is a segítséget.

Kép
Kép
krisztike54
 
 


Lányok nem akarok okoskodni de ugye a szakmámba vág a dolog,sem nem oszt sem nem szoroz a vércukorterhelés előtti napon elfogyasztott étel hacsak nem este 10 után esszük de az is csak az éhgyomri értéket befolyásolhatná ha egyáltalán befolyásolja!
De Krisztike ugy tedd ahogy jónak látod!

Lányok!!!NAGYON FONTOS!SEGITSETEK HA TUDTOK!EGY NAGYON KEDVES ISMERŐSÖM LOMBIKOZIK ÉS ELFOGYOTT A DECAPEPTYLJE HA VAN AKINEK MARADT VAGY ISMERŐSÉNEK LÉGYSZI SZÓLJATOK NEKEM MERT MEGVÁSÁROLNÁ :!: :!: :!:
Már csak 4 adagja van ugyhogy elég sürgető a dolog!
Köszönöm!

KépKép KépKép
kamilla*
 
 


Krisztike:

10 szem édesítőt összetörsz, pici csipet só, 4-5 tojás(!!ezzel ne spórolj!!), 200 g telj.kiőrl.liszt, 5,25 dl tej.
Először picike tejjel keverd ki simára és foly.osan kevergetve tedd hozzá a többi tejet! Hgyd állni és kicsit később süsd. Jó vékony palikat tudsz készíteni belőle és nem fog leragadni sem. Olajozd persze, de a tésztábe nem kell! Én mindig így csinálom (néha feh.liszttel, de te most ne azzal csináld) és nagyon bevált!
Én is most kevertem le egy adagot! Kiszámolod, ez kb.174,15 ch. Leosztod, hogy mennyi pal.sült ki belőle és annyi ch van 1 üres pal.ban. A töltetélket meg hozzáadod, de nem tudom, mit tezsel bele, így nem tudom kiszámolni.JÓ ÉTV.!

babaimádó
Kép
babaimado
 
 


baba
Köszönöm a receptet.Időközben megtaláltam az enyémet
is.Hasonló ehhez csak ebbe van zabkorpa is.
De azért köszönöm.

Kép
Kép
krisztike54
 
 


Krisz, nincs mit.

babaimádó
Kép
babaimado
 
 


28+6 Kép

babaimádó
Kép
babaimado
 
 


baba
Szép kis pocid van!! :D

Kép
Kép
krisztike54
 
 


Babuci, csini vagy!:))

Krisz, vérnyomid rendben van, ugye? Ettél palacsintát végül (Baba receptje szerint)? Voltál vérvételen? MIkor lesz eredmény?

Mmzsó, jaj de, jó, nemsokára stimu, növessz sok-sok tüszőt!

Röpcsikének is millió drukk!

Adri hogy vagy?

Mindenkit puszilok!
Vendég
 


twist
Voltam ma igen.Nem volt annyira gáz mint ahogy mondták.
Eredményem jövőhéten lesz.
Igen ettem tegnap palacsintát.Sajna nem diétásat.
Mert mire elkezdtem volna anyósom már bekeverte.
De csak kettőt ettem meg egy töltelék nélkülit.
Csak nem lesz gáz.Vérnyomim rendben van.3-szor mérem
naponta és mindig 120/70 szóval nem értem.
Lehet csak véletlen volt nem?
Dorka jól van?Jól alszik,eszik?Nagyon édes.

Kép
Kép
krisztike54
 
 


Sziasztok!

Krisztike: vigyázz magadra.

Baba: nagyon szép a poci, ki lakik benne?

Twist: Dorka képek lesznek, és mi van kutyusaiddal? Nővéremnek már csak egy van sajna.

Kamilla: remélem megoldódott a probléma, mondtam én hová kell irni, nagyon rendes csajszik vannak ám ott is!

Mától szabi és hamarosan utazás, holnap még benézek

üdv kispatak
Vendég
 


Krisz, bizti nem befolyásolta a cukoreredményedet a palacsinta, ahogy Kamilla is mondta, úgy van:) Drukk a jó eredményhez.
Szerintem is csak véletlen volt az az egyszeri vérnyomi emelkedés. (Nekem is csak egyszer volt magas anno).
Köszi, Dorka jól van, szép nagy már, 4,5 hónapos. El sem hiszem, így leírva olyan soknak tűnik:) Alszik szépen. Megtanultam elaltatni magát, így ha fel is riad éjjel, szépen visszaalszik. De én azért nem alszom nyugodtan, mert izgulok érte, be szoktam menni hozzá, hogy jól van-e, lélegzik-e. Parázom ám sokat, csak nem mondom :wink:
Kép

Legyetek jók!:)
Vendég
 


twist
Én is ilyen parás leszek szerintem.Már most nagyon szeretem
a kis drágámat és vigyázok rá mint a szemem fényére.
Jaj nagyon édes dorka.Szép kislány nagyon.
És milyen édes ebbe a kis farmerruhába.A kislányokat nagyon
szépen lehet öltöztetni.Na persze a kisfiúkat is de lányoknak
sokkal több szép ruha van.Na majd a másik baba kislány lesz :wink:
Vigyázz nagyon magatokra.

Puszi

Kép
Kép
krisztike54
 
 


Kispatak: Fannika lakik benne, köszi :D

Twist, olvadozok!!!!

babaimádó
Kép
babaimado
 
 


baba
Jaj nagyon szép név.Ha lányunk lenne mi is ezt adtuk volna.

Kép
Kép
krisztike54
 
 


Kispatak!Nagyon köszi a tanácsot a Kaálisok tudtak segiteni már meg is van neki a szuri,úgy örültem. :lol:
Twist!Tüneményes a kislányod!

KépKép KépKép
kamilla*
 
 


Sziasztok!

Kamilla: örülök, hogy megvan a szuri. Látom a BMC-s csajszik is nagyon aktivak voltak, nagyon jó kis csapat van ott is!

Baba: szép név Fanni barátnőm nagylányát is igy hivják.

Twist: Dorka baba változatlanul meseszép, mindig is az volt.

Krisztike: nem baj hogy fiú majd lesz lány is, fiúkat is lehet öltöztetni és apa majd jókat focizik vele. Csak szépen megszülessen. Parázni pedig nem kell annyit és főleg félni nem, annál rosszabb.

Most elköszönök mert elutazom, majd jövök felétek is

üdv kispatak
Vendég
 


Sziasztok Lányok!


Örülök, hogy Mindenki jól van!:D

Kamillának, Krisztinek, Adrinak, Babaimadónak szépen nő a pocakjuk! :D
Twistnek gyönyörű nagy már a kislánykája!:wink:
Mary nálatok mi újság van, nem nagyon írtál magatokról???!!! :roll:
Kispatak, remélem a közelgő jó idő v. rossz idő frontilag elkerül majd Téged! :wink:
Luna, hogy állsz a fogyókúrával? Mindennap edzel vagy csak párszor egy héten?
Mmzsó, nagyon drukkolok, hogy jövő héten elkezdjék nálad a stimut! :D
Vendég
 


Mi jól vagyunk! :D
A beültetés óta itthon vagyok, sokat pihentem :D , nem végeztem nagytakarítást :lol:.........sőt mondhatni semmit se csináltam :!: :!: :!: :D
Eredményügyben: jövő héten megyünk vissza a klinikára. :D
Vendég
 


Röpcsikém, nagyon megy a drukk! Az sms-ed óta, de már előtte is sokat gondolok rád és küldöm a pozitív enegriákat++++++

Ma voltunk a piacon és a finomságok mellett kapott Dorka egy édi rózsaszín rugdalózó apától:) Krisz, tényleg nagyon aranyosan lehet öltöztetni a kiscsajokat. Alig várom már, hogy copfos is legyen:)) Akkor még klasszabb lesz, szép hosszú hajat fogunk növeszteni.
A kisfiúkat is szépen lehet öltöztetni tutkó! Mi főleg fiú rucikat örököltünk és nagyon klassz darabok vannak, baseball dzseki, kisvonatos rugdalózó, úrhajós rugi. Szerintem jól áll nekik a kék, a barna-sárga összeállítás, drapp, vagy a zöld szín. Minden, csak nem rózsaszín:-) Állati jó terepszínű kisfiúruhák vannak, már kicsi korában kommandósat játszhat:) Ja, meg vannak a Mici Mackós rugik, tigrisesek, na azoktól elolvadok!:)

Mary, jól vagy csajszi? Olvastam a blogodat, hogy rátok jár a rúd. Bárcsak már jóra fordulnának a dolgok!!!! Küldöm neked is a pozitív csííííííííííííííííííííííít!+++

Kamilla, köszi a Dorka dícséretet:)) Te hogy vagy mostanában? Látom, hogy még pont 99 napod van hátra szülésig. A te kiscsajszidat hogy fogják hívni? Milyen nevek játszanak?

Megyek, készülök, holnap nagy kerti parti lesz nálunk és gyakorolom a recepteket:)
Vendég
 


Röpcsi ezer drukk!!!!!++++++++++++++++++++++
Twist tudod nekem az igazi nevem Krisztina és a kislányunk is az lesz :lol:
Szerintem szép név és a mai babáknak nem adják egyáltalán ezt a nevet nem is értem hogy miért .A férjem meg különösen ragaszkodik hozzá :lol:
Sok sikert a holnapi kerti partyhoz,nálunk is az lesz a husok már a pácban de most csak szigorúan szűk családi körben,csak mi hárman +a kis Krisztikénk :!:
Puszi!

KépKép KépKép
kamilla*
 
 


Kamilla, szép név!:)
Nálunk a húsok még olvadnak a fagyasztóból, holnap tudom majd csak gyorsan bepácolni őket, aztán délben sütés.
Bizti jó meleg lesz holnap, mert nagyon ciripelnek a tücskök, jó jel!:)
Vendég
 


Látom ma mindenki nyársal,grillezik.Mi is :D
Képzeljétek éjjel vérzett az orrom,megmértem
a vérnyomásomat és 134/70 volt.Én nem értem
nappal teljesen jó a vérnyomim éjjel meg felkúszik?
twist
Én is meg vagyok halva a micimackós dolgokért.
Olyan kis takarót néztem ki az én kis drágámnak.
A fiúkat is lehet szépen öltöztetni persze.
Nekünk minden vágyunk egy kisfiú volt úgyhogy nagy az öröm. :D
röpcsi
Drukkolok neked nagyon!Pihenjél én is azt tettem beülti után.

Kép
Kép
krisztike54
 
 


Krisz, míg várandós voltam, olvastam, hogy a kismamáknak gyakran vérzik az orruk, ez a terhességgel jár. Nem jelent semmi gondot. Nekem is vérzett és nem volt magas akkor a vérnyomim. Most már nem vérzik:)

http://www.kismamablog.hu/terhesseg/pro ... orrdugulas
Vendég
 


Röpcsikém++++++++++++++++++++++ezerrel drukkolok!

babaimádó
Kép
babaimado
 
 


Sziasztok,
Örülök neki Csajok, h. hiányoltok engem is, de pont tegnap mondtam a férjemnek, h. lassan már csak én vagyok itt a kakukktojás...:(
Röpcsinek,Zsónak drukk!
Röpcsi pihizz sokat!
Twist,
írok majd, de tényleg nagyon gáznak érzek mindent körülöttem.
Krisz, majd neked is!
Kismamiknak pedig jó pocisodást!
Luna???Hogy vagy?
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára mary80 2010.05.24 15:14-kor.

mary80
 
 


Mary, megkaptam a levelet, amint tudok válaszolok. :wink:
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Vendég 2010.05.26 07:34-kor.
Vendég
 


twist
Igen tudom hogy terhességi tünet az orrvérzés.Már az elejétől van?
Csak a magas vérnyomi miatt aggódtam.De napközben teljesen jó.
Szavazok dorkára.Szép kislány nagyon.
Neked a terhesség alatt nem voltak alhasi fájdalmaid görcseid?
Nekem mostanság este de főleg éjjel vannak.
Ez normális szerinted?

Kép
Kép
krisztike54
 
 


Mary, én is sokáig voltam kakukktojás több topikon. Szinte már csak neekem nem volt. Aztán jött a csoda! Meglásd, neked is SIKERÜLNI FOG!Én nagyon drukkolok!

babaimádó
Kép
babaimado
 
 


Baba,köszi!

mary80
 
 


Krisz, dehogynem voltak görcseim, nagyonis! A végén már nem szívesen keltem fel az ágyból. Nem akartam CTG-re sem menni, olyan rossz volt, hogy szinte minden nap menni kellett. Már alig bírtam vonszolni magam.
Nekem keményedéseim voltak, görcsöknek is nevezhetjük őket. És sok Mg-ot kaptam rá, napi 3X500mg-ot (néha többet is). Néha annyira fájtam, hogy egy fél Nospa-t is bevettem, nagyon féltem, nehogy meginduljon a szülés. A végén pedig fájásaim is voltak, rendszeresen. Csak megszűntek egy óra elteltével. Estefelé görcsöltem főleg.
Szerintem ez normális. Azaz nekem a doki sok pihenést írt elő és Mg szedését. Aztán a 36. héttől lassan el kellett hagyni a Mg-ot. Egy hétig napi 2, aztán egy hétig napi 1 és végül teljesen elhagyni.

Nem nyomja a szeméremcsontodat a baba? nekem nagyon nyomta, nehéz volt a pocim. A legjobban oldalt fekve éreztem magam, tök jó súlytalannak éreztem a pocit:)
Vendég
 


Röpcsi, légyszi mesélj, mi újság! A héten mentetek vérvételre a Sote-ra, azt írtad, ugye? Mi lett az eredmény?
+++++++++++++++++++
Vendég
 


Sziasztok!

Mindenkinek köszönöm szépen a drukkot :!: Aranyosak vagytok :!: Tegnap voltam vérvétel vizsgálaton, a következőre holnap megyünk és akkor az eredmény is megtudjuk már :!: :D :wink:
Vendég
 


twist
Írod hogy a vége felé voltak a fájásaid görcseid.
De én még messze vagyok a végétől.Vagy neked is
voltak már ilyenkor?Én is elkezdem a magnéziumot.
Nekem esténként szokott lenni ilyen alhasi fájás,kicsi
görcsölgetés.Keményedés még nincs.Oldalt nekem is jobb
egy kicsit de nem mindig.
Ha ez nem baj akkor jó,csak az a baj én mindig megijedek ilyenkor.
Nehogy valami baj legyen.A méhszájam zárt azt mondta Patkós
akkor csak nem lesz baj.
Annyit akartam még tőled kérdezni hogy neked minden nap
aktív volt Dorka?Mert nekem vannak napok amikor nagyon de
ma pl nagyon nem.Szinte semmi mozgás.Ez nem baj?
Ne haragudj hogy ennyit kérdezek de első terhességem és hát
sok mindennel nem vagyok tisztába.
röpcsi
Írjál hogy mi az eredmény holnap.Drukk!!!!!!

Kép
Kép
krisztike54
 
 


Krisztike, nálam sem egyformák a napok. Ne aggódj, oké lesz minden.
Röpcsikém++++++++++++++++++++++++++++
Twist, én is állandóan agyalok, hogy egyáltalán hogy (mivel) járok majd ctg-re állandóan be. BKV bérletem nincs. Ha jeggyel megyek, az oda-vissza 6 jegy. Nem olcsó,. Ha kocsival, akkor meg a parkolás drága és nehézkes. Egyre kevésbé van kedvem vezetni is, legjobb, ha apa viszi a fenekemet:))). A parkolás ott maga a rémálom. A bkv-n meg nekiesnek az embernek, büdösek, meleg lezs, állni, nyomakodni a tömegben...útálnám és nagyon zötyögni is tud. Meg az emberek...tudod...ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ(túl elkényeztetett vagyok talán már.)

babaimádó
Kép
babaimado
 
 


Hú, Röpcsi, ezek nagyon jó jelek:))) Úúúúúúúgy drukkolok, mint állat!!!+++++++++++
Vendég
 


Baba, nálunk is nehézkes volt a sok CTG. Az volt a gond, hogy a párom nem tudott mindig szabit kivenni, azaz 2 naponta, 1 naponta, amikor mennem kellett. Azért kértem meg, hogy vigyen el, mert akkoriban nagy hó és jég volt és nem mertem autót vezetni már, járni is alig mertem a járdán, csak tyúklépésben mentem, nehogy elessek.
Eleinte hetente kellett menni, az még okés volt. De nekem mellette még a cukrom miatt is kellett kontrollra járnom (amit ellógtam néhányszor :oops: ). Ha eljutottam a kórházba, akkor biztos, hogy fél napot ott kellett lennem.
Na, a lényeg, hogy apa eleinte el tudott vinni, csak egy nap szabit mindig ki kellett vennie, mert elhozott és haza is kellett vinnie kocsival vidékre.
Aztán már nem engedték el a melóhelyéről ennyiszer és apuék segítettek ki. Náluk voltam több napig szülés előtt és csak hétvégére mentem haza a páromhoz. Egy ideig a szüleim vigyáztak rám. Ez hétköznap volt. Hétvégén pedig a párom volt velem, vitt a vizsgálatokra.
Emlékszem, hogy Karácsonykor és SZilveszterkor is CTG-n voltunk Pesten, ilyenkor legalább ingyen volt a parkolás az ünnepek miatt. De nem volt nyitva sem a ffi wc, sem a büfé, így a párommal jól kiszúrtak szegénykével.

Krisz, szívesen segítek abban, amiben van tapasztalatom. Csak nem biztos, hogy minden ember egyforma, tehát lehet, hogy neked mást adna a doki.
Szóval, rosszul fogalmaztam: a vége felé valójában azt jelenti, hogy egyfolytában fájt a hasam, később pedig még jobban. Eleinte átrendeződtek bent a dolgok, azért fájt mindenem. Már aszem 6. hónaptól kiírt a dokim, nem jártam dolgozni, mert annyira fájt a pocakom és keményedéseim voltak. De nem volt gáz, mivel zárt volt a méhszáj. Ő javasolta a betegállományt és a sok fekvést és a Mg-ot. Tényleg szépen ellazított.
Na, neked is zárt a méhszáj, akkor nincs semmi gond!!:)) A Mg jót fog tenni. Eleinte MagneB6-ot szedtem, egyre nagyobb adagban. (Jó étvágyat csinált.) Aztán már csak tiszta Mg-ot, 500 mg-osat. A Naturland-nek van ilyen tablettája a gyógyszertárban, 500 Ft aszem.

Nem volt Dorka mindig aktív, hol ilyen volt, hol olyan. Én is paráztam. Hidegfront idején nagyon rugdosott. Illetve kaja után is nagyon rugizott. Ha meg akartam nézni, hogy jól van-e, akkor ettem valami finomat és jött bentről a boldog talpalás:))
CTG előtt mindig ettem valamit, hogy aktív legyen. Egyszer nem ettem semmit, mert siettünk és aludt Dorka. Mondta a nővérke, hogy legközelebb egyek egy pár falatot, hogy mozogjon a baba.
Nagyon sokat aggódtam, mert pl. nagy melegben alig mozgott a baba. Leginkább este éreztem, akkor votl az aktív ideje, jó késő estig, 23 óráig nyomta.
Vendég
 


twist
Köszi hogy ezeket leírtad.Nekem is hidegfrontnál mozog jobban
meg akkor jobban is alszom.Most hogy meleg van alig mozog.
Nálam az evés nincs hatással.
Akkor pihizek és szedem a magnéziumot.Megbeszélem a dokival is.
baba
Nem vagy elkényeztetett én megértelek.Én is így vagyok ezzel.
Csak nekem szerencsém van mert apósom nyugdíjas és ő
bármikor be tud vinni most is ő hord mindig mert sajna a párom
sem kap sűrűn szabit
Én viszont attól parázok hogy érjek be időben nehogy útközben
induljon meg a szülés. :D

Kép
Kép
krisztike54
 
 


Krisztikém!Be fogtok érni autóval még ha dugó lesz akkor is,ne aggódj!Nem megy az olyan gyorsan :wink:

Röpcsi ezerrel drukkolok és imádkozom hogy a vágyad valóra váljon a pici kis ikrekkel :!: :!: :!:

KépKép KépKép
kamilla*
 
 


kamilla
Hát remélem én is hogy befogok érni.No para mi? :D
Képzeld az előbb betoltam 1 kg epret egyedül.
Annnyira jól esett és annyira szeretem.És most nagyon finomat
vettem.Nemsokára lesz a kertben is.Már alig várom :D
Tiszta eper függő vagyok.

Kép
Kép
krisztike54
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?