Új privát üzeneted érkezett!

Köszönöm!

Timi
A torokgyulladás még megvan a családban..
Én még nem gyógyultam meg teljesen, már Apa is köhög.. beteg... és Anyósnap is fáj a torka pár napja...
Levinek ez most új... a mandulagyulladás... :roll:

Mindenki elkapja :?

Judit
Menj el a dokihoz, vagy a gyógyszertárban vegyél olyan betétet, ami kimutatja a mvizet.
Remélem a pisi jön... :roll:
Köhögésnél nekem is volt... :roll:

Kép
Kép
Kia
fné kia
Nyíregyháza
 
 


Sziasztok!

judyt én is arra gondoltam, hogy mostanában sokat tüsszögök és a pisi csuroghat be.

Kia, hú köszi, van ilyen a gyógyszertárban? Nem is tudtam, hogy van olyan betét ami kimutatja a magzatvizet. Megyek és megnézem, akkor veszek, hogy megnyugodjak.
Hát, én is remélem, hogy csak pisi.
Levikének jobbulást, szegény nem egy jó dolog a mandulagyulladás, az fáj nagyon szegényképenk. :-(

Kép
judit70
 
 


Szecs, vaááóóóúúú, micsoda poci! AZ enyém is sokszor kisfiús alakot ölt. :D

Judyt, nem tudom, de azt hiszem már nem lehet kapni azt a betétet, ami kimutatja a magzatvíz szivárgást. Szólj, ha mégis!

Kia, jobbulást nektek!

babaimádó
Kép
babaimado
 
 

 
 

Ez egy régebbi kép, talán most sikerült lekicsinyítenem, majd csinálok újabbat is.
Kép 21. hét

Kép
judit70
 
 


Na, itt van duci, Juci! :-) Azóta eltelt 4 hét, tényleg rakok fel újabbat.

Kép
judit70
 
 


Judit! Nem is vagy duci! :)
Nagyon helyes pocakod volt egy hónapja...de valószínűleg most is helyes :D

Timi
Kép
vt72
 
 


Sziasztok,
Minden pocakosunk nagyon szép!!

Judit, szerintem járj utána ennek a szivárgásnak. Nekem is volt, amikor tüsszentettem, de azt akkor rögtön éreztem, hogy "becsordult" :oops: .

Kia, jobbulást kívánok szegény kis Levinek.
Zalán is betegeskedett hétvégén, de már jobban van. És fogzási jelek is vannak...

Kép

Kép
ripley
 
 


Judit, nem is vagy duci, nagggyon csinos kismama vagy :D

KépKép
b_judyt
 
 


Hétvégén sokat fájogattam, mert szerintem túlzásba vittem a házimunkát. A combjaimba sugárzott a fájdalom. Az előbb megijedtem. Zuhanyoztam, és törölközés közben valami folyni kezdett a szőnyegre. Visszaléptem a kádba és érzékeltem, hogy pisilek meg valami híg jön a hüvelyemből fehér db-kákkal, gondolom a kúp pucolja kifelé a dolgokat. Hát beparáztattam magam rendesen, mit ne mondjak.
A hasam elég nagy reggel is, de ilyenkorra félelmetes Embarassed Laughing . Úgy érzem, puffadt és szét akar szakadni. Gondolom, ez normális. Nem panaszként írom, csak nem tudom, mi normális, mi nem.
Kaptok friss pociképeket, most csináltam.
29+4 Kép

babaimádó
Kép
babaimado
 
 


Kép

babaimádó
Kép
babaimado
 
 


Judit, tessék tenni friss képet! :D

babaimádó
Kép
babaimado
 
 


Babaim, csini vagy te is nagggyon!! (Irigy-irigy)

Milyen kúp? És mi a célja?

KépKép
b_judyt
 
 


Sziasztok!

Judit, remélem nincs semmi baj, de lehet, hogy a magad megnyugtatására érdemes elmenni a dokihoz/felhívni.
Bizony, egy hónap ilyenkor már nagyon sokat számít, mert félelmetes tempóban gyarapszik a pici :D Ha nem felejtem el (de mostanában mindent elfelejtek) akkor négy hét múlva rákérdezek nálad, hogy a mostani körfogatméretedhez képest meglepő-e a változás :D
Nagyon cuki a képed és tényleg nem vagy duci!!!
Judyt, én sem hiszek az ilyen népi bölcsességekben! De mindig megkapom, főleg idegenektől, különösképpen olyan kiemelten veszélyeztetett helyeken, mint piac, közért, virágárus stb., hogy tuti fiam lesz :D Hihetetlen, hogy kilenc hónap alatt az ember mennyi szakértővel találkozik a terhesség tekintetében, korosztálytól és nemtől függetlenül. Még azt sem érzik kötelezőnek, hogy saját tapasztalatuk legyen e téren, a jó tanácsaikat frutti helyett szórják :lol:
Kia, gyógyuljatok meg hamar! És a kis Zalánnak is gyógyulást kívánok!
Babaimado, nagyon csinos vagy!!! Pihenj sokat, a házimunka nem szalad el, ez tuti :D

KépKép
Kép
szecs
 
 


Gyógyszertárban csináltatam, vmi hüvelyi cuccom van, a Candibene meg nem gyógyított meg,a mit a klinikán felírtak.
Zsibbad a lábam és egyre hajszáleresebb. :cry:

babaimádó
Kép
babaimado
 
 


[quote="szecs"] írta:szecsHihetetlen, hogy kilenc hónap alatt az ember mennyi szakértővel találkozik a terhesség tekintetében, korosztálytól és nemtől függetlenül.


És miket fogsz még ezután hallani :lol: Mindenki sokkal okosabb lesz nálad!

KépKép
b_judyt
 
 


Sziasztok!

Aranyosak vagytok, köszönöm a dicséreteket :lol:

Szecs, akkor most én ne felejtsem el megmérni a körfogatméretem, mert ezt sosem mértem. 1 hónap múlva pedig újra mérünk :-)

ripley Zalán babának is jobbulást, és jajjj de jó, jönnek lassan a kis fogacskái is?

Ha nem múlik utána járok ennek a csöpögésnek, de például ma nem volt. Vagy talán csak 1x.
Gondolom ha a magzatvíz szivárogna, akkor az folyamatos lenne.

Babaim.. értettem és rakok fel újabb képet :-)
Hát gondolom akkor neked sem jobb mint nekem (kézzsibbadás), hogy zsibbadnak a lábaid. És hol? Melyik részén zsibbad?

Nekem a jobb kezemen 3 ujjam zsibbad.

Kép
judit70
 
 


Jaaajjjj, Judyt, akkor ki kell fejlesztenem az egyik fülemen be-másikon ki technikát. Sajnos ez nekem sohasem ment :)
Szóval a magyar társadalom gyereknevelésben is olyan szuper, mint terhesgondozásban :lol:

KépKép
Kép
szecs
 
 


[quote="szecs"]J írta:szecsaaajjjj, Judyt, akkor ki kell fejlesztenem az egyik fülemen be-másikon ki technikát.


Bizony-bizony...felettébb hasznos dolog :)

Babaim...tényleg legyél óvatos...a házimunka nem szalad el.

Ripley...jobbulást Zalánnak!

Timi
Kép
vt72
 
 


Egy kedvenc beszólás (persze csak a bátraknak)
Ha a talpig fidres-fodros rózsaszínbe öltöztetett szemedfényét lekisfiúzzák, akkor azt kell mondani, hogy igen, kisfiú, csak azért van rózsaszínben, mert buzinak nevelem :lol: :lol: :lol:

Van egy két idegesítő, amit majd megszólnak. Pl. nekem felhívták a figyelmem, hogy koszmós a gyerek feje (mintha nem kezelném). Vagy most 2 évesen szopja az ujját. Azt szoktam mondani, hogy ennél nagyobb gondja ne legyen az életben. Én ugye a kedvesebb kategóriába tartozom :D
Majd folyt. köv., megyünk pancsizni.

Babaim. rádfér a pihi, az előző hozzászólókhoz csatlakoznék, a házimunka nem szalad el, bár egyre több lesz :D

KépKép
b_judyt
 
 


Judit, jobb kezem és mindkét lábam. :cry:

babaimádó
Kép
babaimado
 
 


Sziasztok!

Pár napig nem lesz laptop és net...

Judyt és Babai
Szépek a pocakok (irigy-irigy) :wink:

Pihenjetek sokat, vigyázzatok magatokra és a picurkákra.

Judyt
a beszólásokat én sem szeretem...
Levit mindig lánynak nézték... :roll:

A héten talán meggyógyul... szerencsére már nincs láz és hányás...

Kép
Kép
Kia
fné kia
Nyíregyháza
 
 


Kia, mára jobban vagytok?Aludni tud?

babaimádó
Kép
babaimado
 
 


Kia...jobbulást Levinek! Örülök, hogy jobban van!

Zsoltit is nézték már kislánynak...kék babakocsi, fiús színek...de ez van :)

Én általában ha nem tudom megállapítani, hogy mi a gyerek neme...megkérdezem a nevét. Bár vannak megtévesztő nevek :D

Tegnap Zsolti végre átfordult a hátáról a hasára...úgyhogy egy újabb pipa a fejlődéstörténetben :D

Timi
Kép
vt72
 
 


VT, ügyes a kis szépséges Zsoltid!

Én kaptam kölcsön kék ruckat is, de lesz..om, ki mit fog mondani.

babaimádó
Kép
babaimado
 
 


Babai, az ilyen patikai kúpok mindig visszafolynak :roll:
Még mindig csinos pocakos vagy, gratulálok hozzá!

Liberális szülő válasza a "kisfiú vagy kislány?" kérdésre: ráér még eldönteni... :lol:

Timi, Zsolti hátáról hasára = :D

Kép

Kép
ripley
 
 


ripley, ez nagyon tetszik :-)

Liberális szülő válasza a "kisfiú vagy kislány?" kérdésre: ráér még eldönteni... Laughing

Kép
judit70
 
 


Timi,
gratulálok Zsolti fordulásához, azon gondolkoztam, hogy milyen furi, hogy egy jó pár hónap múlva mi is ilyen témákkal foglalkozunk majd (Szecs, Babaim, és én) :-)

Babaim, hogy vagy? Kipihented már a túlzott házimunkát? Jobb a pocid is? Na és a zsibbadással, hogy vagy? Dokinak mondtad? Neked mit mond rá?
Nekem nem tudott mit mondani rá, csak hogy előfordulhat, de nekem már 3 hónapos kortól zsibbad a kezem.

Szecs te hogy vagy? Mikor mész G.I-hez?

Kép
judit70
 
 


Judit, tegnap jól volt apocim, nem is kúpoztam, ma emgint áááááááááá..nem bírom!!!!!Nem értem, miért nem tud meggyógyulni.
Most hüv.flóra visszaállító kúpot tettem be reggel. Leszakad a derekam is megint. Kétségbeejtő.

Kéz+láb: még nem mondtam a dokinak, de akkor ezek szerint nincs is értelme, hisz neked sem mondtak rá semmit...

babaimádó
Kép
babaimado
 
 


Babaim, szerintem érdemes a dokinak mondani, mert hátha Ő másképpen reagál. Egyébként a Gulyásnak én elfelejtettem mondani, majd ha megyek megkérdezem. Én az SZTK-ban kérdeztem amikor a laborbeutalót kértem, és az a doki volt ilyen lepattintós.
Jobbulást neked!

Kép
judit70
 
 


Most meg szétmegy a fejem, annyira fáj! Ne mááááár!!!!!Hülye idő és frontok!

babaimádó
Kép
babaimado
 
 


Babaim, próbálj aludni, hátha elmúlik a fejfájás!
Pedig most jönnek hétvégére az igazi frontok 10 fok lehűléssel :-(

Kép
judit70
 
 


Babaim...én is fájó fejjel ébredtem...tudom ez nem vigasztal Téged :)

Szerintem mindenképpen szóljatok minden tünetről az orvosoknak...bármilyen apróságnak tűnik is.

Nekem már a babakocsim tele van ezzel a májusi időjárással. Sosem tudom teljes biztonsággal, hogy mit adjak a gyerekre :)

Timi
Kép
vt72
 
 


Sziasztok!

Élvezet hallgatni ezeket az esettanulmányokat tapintatlan, okoskodó és kéretlenül tanácsokat osztogató honfitársainkról :D Ha eszetekbe jut még, akkor szívesen veszem, ezekből a lepattintásokból még sokat tanulhatunk mi, kezdő kismamák :)
Timi, gratulálok Zsolti pörgéséhez! Ma brutálisan meleg volt mikor a védőnőhöz mentem, ha tudtam volna, akkor lazábban öltözöm, de én sem tudom biztosan, hogy hány réteg kell...
A védőnőnél minden ok volt, megnéztük a szívhangot is, azt egész nap el tudnám hallgatni :D De Blanka máshogy gondolta, mert jól belebokszolt a mikrofonba ahányszor érte :lol:
Képzeljétek, nemrég még panaszkodtam, hogy sehol nem tartok a vásárlásban, most meg már olyanokat is megveszek, ami nem is volt rajta a listámon. Egy szerda délutáni gyanútlan nézelődés eredménye pl. egy utazóágy volt, amit tegnap ki is szállítottak. A nagyszülőkhöz szántam, hogy ne kelljen egy fix ágyat kerülgetniük, de legyen hova letenni a kicsit amikor átmegyünk. Szóval lassan kezdek elmozdulni a felesleges irányba, bár egy Angliában élő barátnőm szerint addig nincs gond, amíg nem veszek popsitörlőkendő melegítőt... Náluk ez lehet kapni :lol: :lol: :lol:

KépKép
Kép
szecs
 
 


Szecs...nálunk is lehet olyat kapni...láttam a teszveszen :)

Zsolti, mikor anyumékhoz megyünk a földön vagy az ágyukon van...aludni meg mindig kocsiban alszik. Amikor még nem így volt, akkor nem közlekedtem vele még sehova. Úgy 4 hónapos volt, mikor először elvittem nagyizni :)

Azért jó ám egy ilyen ágy...ha esetleg több napot is máshol töltötök. Nálunk ilyen majd csak júliusban lesz először...de már majdnem minden helyen megszerveztük, hogy legyen az alvás...mert háromszor két éjszakáért nem akarok venni ilyen ágyat :)

Timi
Kép
vt72
 
 


Komolyan láttál ilyet itthon is Timi??? :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: Kíváncsi vagyok, hogy ki veszi meg. Pedig ha teszveszen volt, akkor egyvalaki már tutira megvette :D
Én sem szeretném elkapkodni a nagyizást, pl. 6 hétig tutira itthon leszünk. De nem tudtam ellenállni ennek a jó kis ágynak, meg nekem is bevillant, hogy a nyaralásokra jó lesz. Állítólag 20kg-ig bírja a strapát. Újszülötteknek meg speciális fekvőbetétet adtak hozzá. Meg pelenkázófeltétet, szóval minden egy helyen :)
Jajjj, ha júliusban elutaztok, akkor hogy fogsz nekem drukkolni a hajrában??? Csak vicceltem persze, pihenjetek egy jót!!!

KépKép
Kép
szecs
 
 


Viszünk laptopot :)
És van telefon is :)

Mikorra is van Blanka időzítve?

Timi
Kép
vt72
 
 



Timi
Kép
vt72
 
 


Popsitörlő melegítő??!! :lol:
Én fűtőszálas zokniról álmodozom telenként :) , biztos létezik :lol: !

Nekünk is van utazóágyunk...valahol :oops: . Egyenlőre sajnos nem találjuk :roll: . Mikor Győző baba volt, azt vittük az alváshoz nagyszülőkhöz, barátok Balcsi nyaralójába, stb.

Kép

Kép
ripley
 
 


Timi, elméletileg július 21-én jön. Vagyis akkorra vagyunk kiírva :D
Csúcs ez a hirdetés! Szegény, kíváncsi vagyok, hogy el tudja-e majd adni...
Ripley, szégyen vagy nem, én ősszel-télen ágymelegítővel alszom. Tudom, hogy nem pont az én korosztályomnak tervezték, de én ooolyan fázós vagyok esténként, hogy még nyáron is zokniban alszom.

KépKép
Kép
szecs
 
 



Nagyon Boldog Gyereknapot kívánok minden babának (beleértve az útban lévőket is :D )!!!

KépKép
Kép
szecs
 
 


Szép és vidám napot minden gyereknek...kicsinek és nagynak egyaránt :)

Én emlékszem...tavaly gyereknapra vattacukrot vettünk Zsoltinak :D
Idén nem kapott semmit...max a mai extraadag almás répát tekinthetjük ajándéknak :)

Timi
Kép
vt72
 
 


Szecs, már csak 50:))))HÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚ

babaimádó
Kép
babaimado
 
 


Sziasztok!

Vagyok ám én is, csak nem voltunk itthon, még a tavasszal a 40. szülinapomra kaptam egy 4 napos pihenős hétvégét Sopronba. Jó volt, bár a fürdőt én kihagytam. Amikor a párom intézte ezt a meglepit tavaly télen, akkor a picur nem volt még sehol, vagy kb. akkor fogant! :-)
Úgyhogy a hétvégén már átloptuk Ausztriába is :-)

Látom mindenki jól van!
Szecs már csak 50 nap? Valószínű, hogy a legnagyobb melegben fogsz szülni.
Mikor kell menned a Gulyás dokihoz? Én 10.-én megyek. Eltelt az 1 hónap, illetve + 1 hét, mert a héten kellett volna mennem, csak nem volt már időpont. 1 hónapja egynapon voltunk. :-)

Babaim, fejed hogy van? Hogy bírod ezt a hülye hideg időt?

Timi, ripley a gyerkőcöket is megviseli az időváltozás?

Kép
judit70
 
 


Judit...biztos megviseli...vagy legalábbis ráfogjuk, hogy ha nyűgösebb, hisztisebb vagy többet szeretne kézben lenni.
Zsolti ma ilyen...szerintem érzi, hogy esélytelen a séta. Tegnap délután voltunk a nagy szélben...de nem zavarta. Igaz, a babakocsiban védve van.

Elkészült a mai kajája is...csináltam neki krumplis-zöldborsós-csirkehusis főzeléket...a színe nagyon klassz...de valószínűleg maradok a bébiételes zöldborsófőzeléknél...kicsit macerás fokhagymanyomón átpréselni a borsószemeket :D

Az eredmény:
Kép

Timi
Kép
vt72
 
 


Vt, ez nem néz ki rosszul., bár a színében csak a borsó dominál:). Szerintem ez tuti finibb, mint a konzerv.
Judit, alig alszom éjjel. Rossz ez a frontos idő. Remélem, semelyikünknek nem tesz be.

babaimádó
Kép
babaimado
 
 


Sziasztok!

Bizony, a papírforma szerint már csak 50 nap :D De én kiegyeznék mondjuk 36-40 nappal is, de persze az is benne van a pakliban, hogy a kisasszony még a vártnál is tovább marad. Már készítgetem a kórházi csomagot - majdnem minden megvan - de persze még nem pakoltam össze, csak egy helyen gyűjtögetem ami kell. Múlt héten még törzsvásárlói kártyát is kaptam a gyógyszertárban, annyi mindent összevettem :lol: :lol: :lol:
A múlt héten nagyon jó leárazások voltak a tescoban a babaruha részlegen, ha arra jártok, érdemes lehet bekukkantani. Tudom, nem brendon minőség, de úgy számoltam, hogy az első kis napozóit úgyis hamarabb kinövi majd, minthogy az anyag- és színtartóssági hibák kiütköznének. Babaimado, nem tudom, hogy még aktuális-e a múltkori kérdésed, vagy túl vagy a kölcsön rucik mosásán, de a mostanában piacra dobott Vanish extra hygiene-t kifejezettem ajánlják babaruhákhoz (a mostani patika magazinban is van róla egy cikk).
Judit, örülök, hogy pihentél egy jót! Mi ezen a héten megyünk megnézni a pici lányt.
Timi, nagyon fincsinek néz ki ez a borsós kreáció! Annyira, hogy ma én is zöldborsó főzeléket fogok főzni, annyira megkívántam :D
Az alvás sajnos nekem is egyre nehezebben megy. Egyszerűen nem érzem magam elég fáradtnak, ráadásul eljutottam odáig, hogy állni, de főleg járkálni a legkényelmesebb :) Feküdni viszont egyáltalán nem jó...

KépKép
Kép
szecs
 
 


Szecs :lol: :lol: amikor végeztem a rucik kimosásával, kivasalásával, méretenként bezacsiztam és betettem a szekrénybe. Másnap elkezdték reklámozni ezt az új Vanisht. :lol:
Én tegnap összeraktam a kórházi cuccokat, külön a szülőszobásat és külön amit szülés után viszünk a szobába, emrt úgysem fér el minden a szül.szobán, addig megáll a többi a csomagtartóban majd, ha meg egyedül kell mennem, akkor 1 táska is elég fejtörést fog okozni, hogy hogy vigyem. :oops:
Pár dolog még apróságok hiányzik belőle, de ki tudja, ha az embernek hirtelen indulni kell, úgsem jutna eszébe semmi. Jobb előbb összepakolni. 2 hónapig megáll a táskákban.

babaimádó
Kép
babaimado
 
 


A gyerekek annyira okosak...a borsó-krumpli összeállítás naturban tényleg nagyon íztelen...nem is volt hajlandó Zsolti megenni, csak ha reszeltem hozzá egy fél almát. Úgy már semmi kifogása nem volt ellene...gondolom az alma íze volt a domináns.

Szecs...most egyél még olyan ételeket mint a borsó, bab, káposzta...a szoptatás elején nem igazán ajánlottak. Bár minden baba pocakja más...de ezeket a nehéz kajákat az elején nem veszik szívesen még a tejen át sem :)

Zsoltinak például hónapokig hasfájást okozott, ha natúr tejterméket ettem...még a túró rudi is...de most már ez elmúlt :D

Timi
Kép
vt72
 
 


Olyan furi olvasni, hogy már a kórházi cuccokat összepakoltátok. Pedig nektek már tényleg gondolni kell rá, főleg Szecsnek.
Én még nem tettem ez ügyben semmi lépést, de gondolom még ráérek én utánatok vagyok. (szept.01.)

Szecs, most irigyellek, hogy most a héten már látod a pici lányod, majd mesélj. Kíváncsi vagyok, hogy mekkora már a "picurka".
Nekem is most kellett volna menni, de már nem volt időpont.
Hát ekkora pocival, már nem csodálom, hogy feküdni sem jó.

Babaim.. hát akkor téged nagyon megvisel ez a frontos idő. Csütörtöktől meg hirtelen nagy meleget igérnek. Na azt is megérezzük majd az biztos. Hétvégére 27-28 fokot láttam már.

Timi, nagyon jól néz ki Zsolti mai ebédje, biztos neki is ízlett.

Kép
judit70
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?