Új privát üzeneted érkezett!

Azt nem is írtam, hogy vettem végül mosódiót, kipróbálom, nagyon kíváncsi vagyok :lol: Majd megosztom a tapasztalatokat, ha érdekel valakit :lol:

Kép


Kép
dbea
 
 


Dbea,én is ültetem már Zsombit a bevásárlókocsi ülésébe,és nagyon jól elvan benne :)
Azt hiszem tudom melyik az a medence,nagggyooon cuki :wink: Már én is várom,hogy medencézni lehessen,de nekem még be kell szerezni egyet,mert a mienk már szinte mindenhol lyukas :roll: én családit szeretnék,mert szeretünk velük medencézni :D
Programot meg muszáj csinálnunk,mert úgy könnyebb vissza,
rázódni az apa nélküli hétköznapokba.
Mosódióra kíváncsi vok én is :wink:

Itt már megint esik :( :(

Kép
Kép
tundi24
 
 


Tündi, a zokni Brendon sajátmárkás, egy pesti bébi diszkontban vettük:

http://www.babyoutlet.hu/viewer.aspx?pr ... mainid=395

Angelita,
a babakocsi ilyen:
http://www.minimano.hu/termekeink/babak ... _vkek.html

Ma kipróbáltam hosszabb távon, amíg nem vásárolok bele semmit, addig prímán elbírom bébivel együtt aluljárólépcsőkön is, de ha veszek 4-5 kiló cuccot, azzal már nem vidám az emelgetés... Viszont hátradönthető, úgyhogy jót aludt benne a bébi.

Az ülés meg ez lett:
http://www.babyoutlet.hu/viewer.aspx?pr ... &mainid=16

Ez tulajdonképpen Römer, csak kivált belőle, és nem használhatják elvileg ezt a márkanevet. De használják. :shock: Szóval nem értem. :)
http://www.britax-roemer.de/auto-kinder ... us/dessins



Ti még ezután vesztek sportkocsit?

Kép
mocorgó
 
 

 
 

Dbea,
hova kaptatok ilyen sokára időpontot? Mármint melyik kórházba? Mert nekünk a Heim Pálba kb. ilyen sokára adtak volna, a Bethesdában volt 2 héten belül. Amúgy nekünk azt mondták, hogy ha gyerekneurológia, akkor Bethesda, Neuwirth Magdolna, és akkor tutira meg is van nézve a gyerek. Mi hozzá mentünk, és néhány mozdulatból mondta, hogy ok, hipotón, de tornázzunk, és minden ok lesz.

KépKép
KépKép
KépKép
linacska
 
 


Bea :lol: :lol:
Csak azért ugrok,mert annyira nem bírom ha paráztatják az anyukákat. :wink:
A kaja meg...Szerintem annyira gyerek függő..
No majd holnap. :lol:
Sziasztok,jó éjszakát!

mimi12
 
 


Sziasztok Lányok!

Bea: Az én Marcusom 7650g volt tegnap a mérésen és 72cm és azt mondta a dokink mikor megkérdeztem, hogy nem gáz-e, hogy csak ennyi a súlya azt a választ kaptam, hogy nézzek magamra meg az uramra hova akarok én dagi gyereket ha a család sovány genetikailag. :lol: Viszont Marci a kórházban annó fogyott egy kilót. De én nem parázok mert Jázmin pl: egy évesen volt 8020g és 73 cm.

Mászás: Marci sem mászik még csak kúszik, de már felhúzza a popóját és a térdével löki magát. Jázmin előbb állt aztán mászott, 13 hósan elindult addig mászott igaz utána is mikor elfáradt kétlábon, kényelmesebb volt mászni :D

Lina: mi is a Bethesdában voltunk Mimivel neurológián és tényleg nagyon jó dokik vannak ott.

Fogyás: én 7 kilót fogytam amióta nem szopiztatok. Igaz szénhidrát mentesen élek de még ugyanennyit szeretnék is :wink:

Jó Éjt

Beus

Kép
Kép
beusmimi
 
 


sziasztok!

Eni,köszike a zoknis képet,nézek majd én is Zsombinak :wink: Klassz a babakocsi is.Nekünk már van egy sportkocsink Top Rider,(még Lucáé volt)de az nem dönthető,csak 1 fokozatot,esernyőre csukható kis egyszerű kocsi.De már nagyon bánom,hogy anno ezt vettük,mondjuk Lucának tökéletes volt,mert ő nem aludt a babakocsiban...Zsombinál már más a helyzet,de már nem veszünk másikat.

Beus,7kiló..ügyes vagy :wink: De sztem te nagyon csinos vagy anélkül is hogy fogynál :wink:

Itt már megint olyan cefet idő van :( Mikor lesz már jóóó idő????? :roll:

Kép
Kép
tundi24
 
 


Eni, jól néz ki a babakocsi és az ülés is! A zokni nagyon jópofa! Hanyas méretet hord Lia? Én Emmának 21-es zoknikat szoktam venni.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára angelita 2010.05.21 08:33-kor.

Kép
angelita
 
 


Sziasztok lányok!

Nálunk már tegnap is megmutatta magát a nap és most is süt, igaz, a szél elég erősen fújdogál, de ha így haladunk, akkor hétvégére tényleg jó idő lesz végre :).
Azért ennek az időnek is megvannak az előnyei: tegnap lementünk Emmával a játszótérre és tök egyedül voltunk :)).

Bea, a mosódiós tapasztalatokra én is kíváncsi leszek :)!

Beus, gratula a fogyáshoz, nagyon ügyi vagy!

Súlypara:
Emmát 6 hónaposan mérték utoljára :oops: . Mondjuk nála szemmel látható a növekedés, így abszolút nem aggódom :).

Kellemes napot mindenkinek!

Kép
angelita
 
 


Az az igazság, hogy eddig én egyáltalán nem aggódtam Marci súlyán. Azt láttam, hogy nem gurul, na bumm, mi sem vagyunk a párommal ducik, úgyhogy biztos ez is számít. Csak amikor azt mondja a gyerekorvos, hogy nem sok választja el attól, hogy kórosan soványnak minősítsék, na azért az ijesztő...

Ki mit tervez a hosszú hétvégére? (bár egy páran már írtátok a programot)
Mi most nem utazunk el. Szombaton délelőtt angolozunk, aztán elmegyünk edzeni a párommal, Marci meg nagypapizik egyet :lol:
Vasárnap megyünk Tatára, lesz ott valami családi nap, a párom egyik ügyfele rendezi, ott elleszünk délután. Hétfőn meg ki tudja, ha jó idő lesz, akkor én már elmennék valami erdőbe, de biztos mindenhol nyakig ér a sár... :?

Kép


Kép
dbea
 
 


Angelita,itt is kisütött a napocska :wink:

Dbea,nekem a képek alapján nem tűnik kórosan soványak Marci :roll:

Kép
Kép
tundi24
 
 


Dbea ha jöttök Tatára nem futunk össze?

Mi hétfőn lehet elmegyünk Visegrádra, szombaton délelőt Auchanba akarok felmenni mert a Siesta sandák levannak árazva. Vasárnap délelöt itthon ez-az :lol: takarítás, délbe anyuéknál ebéd, délutánom még szabad Dbea :lol: .

Anettoo illoolajat zsepire csepegtettem, és valahogy beépítettem a kiságyba h ne tudja kivenni.

Angelita elfelejtettem írni, hogy a tök rántva nagyon csúszott.
Ma borsó, répa, pici hagyma, fokhagyma, pici brokkoli, csirkemell, majoranna, petrezsezsem turmix a menű :lol:

Ádibaba hogy sikerült a műtét?

Adri

Kép

Kép
irdab
 
 


Ja Tündi nem kaptam meg a számdat :cry:

Adri

Kép

Kép
irdab
 
 


Bea, közel 8 kiló egy 9 hónapos babánál kórosan sovány lenne?! Nem vagyok szakmabeli, de szerintem butaság ilyenekkel rémisztgetni a szülőket, mikor egy szépen fejlődő, erős, ügyes fiúcskáról van szó! Ahogy a Rambo videót elnéztem, Marci simán lemozogja, amit megeszik :).
Ezek után nem tudom, hogy aki magasságban marad el a társaitól, azzal mit csinálnak -nyújtják :)??
Szerintem az lenne a fontos, hogy minél jobban "áttérítsd" a szopiról a felnőtt kajákra, következetes és rendszeres kóstoltatással, de ezzel nincs is gond- ahogy írod, mindig próbálkoztok.

Kép
angelita
 
 


Adri, a borsót átpaszírozod vagy már mered egészben adni Zorának?

Kép
angelita
 
 


Dbea,
nem akarok nagyon belszólni, de elég sokszor írtál olyanokat, amit mondott a dokitok, de elég "érdekesnek" hatott. Bár írtad, hogy amúgy meg vagy vele elégedve, de én azért szétnéznék. Még rögtön az elején is jött azzal, hogy hagyd abba a szoptatást az ekcéma miatt..., vagy csak ennyire tápszerpárti?

KépKép
KépKép
KépKép
linacska
 
 


ÚÚÚ ma jó nagy a pangás itt, látszik, hogy jött a szép idő :lol: Ma enyém gyerek annyira cukibogárjókedvű volt, képzeljétek aludt délelöt 1óra 20 percet a kiságyában, meg délután is, igaz magamra kötve sétáltam vele, de aztán olyan huncutkodós, bújócskázos kedve volt egész nap :lol: .

Kérdés: aki Emesétől rendelt mai teit itt a babaneten, és csukjásat, azt ha hátulra fel van kötve a gyerek fel tudom én is tenni utólag a csukja / fejtartó részt?
És olyan fedő kabátkát rendelt valaki innen? (amit a mai teire fel lehet rakni télen) Szóval milyen bevált?

Angelita hát nem paszíroztam, csak úgy nem okozott semmi panaszt :lol: Már 1x adtam neki, akkor csak pár szem borsót tettem valami hasonlóba, attól volt 1-2 piki aztán ennyi.

Tündi átjött :lol: , de ma balfék voltam és itthon hagytam a telómat. Kedden hívlak, mert egész hétvégén jövünk megyünk. De remélem kicsit jobb már a kedved :?:

Adri

Kép

Kép
irdab
 
 


Sziasztok!

Napsütéses reggelre ébredtünk! :) Hurrráááá!!! :D :D Remélem marad a jó idő egy jó drabig,mert különben elmossa a városi programokat :( Tegnap sem tudtunk kimenni a Coop-os gyereknapra,mert szakadt az eső..aztán kisütött a nap..és újra szakadt :cry: Eszméletlen....

Adri,igen már jobb kedvem van! :) Már tegnap is lényegesebben jobb volt,mint csütörtökön.Kedden ha tudsz majd inkább délután trécseljünk már :wink: mert délelőtt zenebölcsi+torna van :D

Kellemes hosszú hétvégét mindenkinek!!!!

Kép
Kép
tundi24
 
 


Irdab,
Zorának akarsz télre olyan mei-tai-ra tehető valamit? Jövő télre? Nem lesz akkor már kicsit nehéz hordozni? Én nem tudom, én Lilit sem bírtam anno 9 hónapos kora után, Levivel meg sem próbálkoztam.

KépKép
KépKép
KépKép
linacska
 
 


Sziasztok!

Kellemes hétvégét jöttem irni :P :P :P
Most ennyi futja...az idő nálunk szupi :P :P
Megyünk csavizni :lol:

Csilla

Kép
Kép
bim-bam
 
 


Sziasztok!
Gyors bekukk, mert nálunk is sűrű a program :lol:
Adri: találkozhatunk, elküldöm priviben a mobilszámom, jó? Csak mert nem biztos, hogy gépközelben leszek...

Mindenkinek szép napot és hétvégét!

Kép


Kép
dbea
 
 


Sziasztok lányok!

Ma tőlem is csak egy gyors bekukkra futja -az éjszakánk nem volt a legszupibb, elég sokat fenn voltam, már régen volt ilyen, így most, míg Emma alszik, próbálok én is pihenni egy kicsit.

Kellemes hétvégét mindenkinek!


Lia babát Istenke éltesse sokáig névnapja alkalmából!

Kép
angelita
 
 


Mindenki kiszabadult ebbe a jó időbe :wink:

Anna,te a futásnál mivel mérted az időt?Van stoppered vagy a telefonoddal?Kis ásványvizet szoktál vinni?
Lehet rászánom magam és elkezdem kedden..de ez még nem biztos..de legalább már gondolkozok rajta :oops:

Kép
Kép
tundi24
 
 


Liának nagyon sok boldog névnapot kívánunk mi is! :) :)

Kép
Kép
tundi24
 
 


Sziasztok!

Liának boldog névnapot kívánok!!!!

Ma jött a bnőm bevásároltunk és holnapra összedobtuk a pizzára való feltéteket.
Holnap tartjuk Márk szülinapját igaz most nem lesz nagy ünnepség mivel anyumék Olaszo-ba mentek nagyim pedig nem tud eljönni. Délelőtt elviszi Márkot apa nagynénje és alvás után pedig jönnek.

Hétfőn nagynénihez megyünk és ott lesz anyós a párjával.
Vendég
 


Sziasztok!

Eni, Liának én is nagyon sok boldog névnapot kívánok!!!

Betti ma 10 hónapos! Szerencsére egész jól vagyunk már, csak Betti orrát kell még elég gyakran szívni, de már egész jól viseli - már nincs sírás, csak a fejét próbálja rángatni, de jó kis kétemberes technikát találtunk, amivel hipp-hopp túl tudunk lenni az egész procedúrán.
Egy 10 hós adat: 8.900 gramm.

Mindenkinek kellemes ünnepet! (Nem tudom, szokás-e ilyet kívánni... :roll: :lol: )

Kép

Kép
hmbori
 
 


Sziasztok lányok!

Nagyon hétvége van :)! Mi ma délután férjem szüleihez megyünk, most még alszik egyet Emma.

Bori,
gratula Bettinek a 10 hónaphoz :)! További jobbulást!

További kellemes hosszú hétvégét mindenkinek! Ráadásul ma Gyereknap is van egyúttal :)! Emma egy gomba tetejű medencét kapott, amilyet DBea Marcija is, plusz egy beülős úszógumit, készülünk a nyárra :)!

Kép
angelita
 
 


Sziasztok

A műtét rendben lezajlott. Ádám jól ébredt az altatásból. A sebet sikerült összehúzni. De így most 2 hét lesz a varratszedés és lehet akkor is csak a felét szedi ki. Le van neki ragasztva, és van rajta egy háló, mint régen volt a csősapka. A hálót már csak alváshoz rakjuk rá, mert szerencsére nem piszkálja a ragasztást . És nagyon csúnyán kipatogott a nyaka.

Kedden megyünk vissza, hogy megnézze a doki.

Réka kb 2 hete felült, 1 hete felállt (azóta állandóan) és talán fél métert tud mászni. Szerintem ebben az is közrejátszik, hogy nálunk mindenhol laminált padló van és kicsúszik a lába.

A védőnő erre azt mondta, hogy tanítsam Rékát kúszni, mert majd ha érettségizni fog akkor majd meglátom hogy ez mekkora problémát fog jelenteni.

Remélem nem lesz igaza, mert hiába próbálom nem akar

Rilla: Kristóf nagyon elegáns volt.

Bori: Bettinek boldog hófordulót!

Kép

Kép
ádibaba
 
 


Sissi,hogy sikerült a mai szülinap? :D

Hmbori,boldog hófordulót Bettinek! :D

Angelita,gyereknap május utolsó vasárnapja egyébként :wink: De lehet,hogy tudtad,csak ti ma tartjátok :D Pl nálunk itt a városban is holnap tartják meg :D nem jövőhéten.
Hogy sikerült a délutánotok?

Ádibaba,Ádi nagyon ügyes,hogy nem piszkálja a kötését!!!
Ha mászik Réka,akkor nem kell neki erőltetni a kúszást.Ne aggódj ezen :wink:

Nekünk jól telt a mai nap,délelőtt mamán tesóját látogattuk meg/sajnos nem sok van már neki hátra :( ez nem volt a nap lejobb rész :cry: de az ő dédunokái nagyon jól ejátszottak Lucussal.Délután kimentünk a magyarok vásárára,meg jöttek hozzánk egy barát család,apuka nélkül,mert ott is kint van apuka a mi apánkkal.
Holnap meg folytatódik a pünkösdölő itt a városban és a gyereknap.Leginkább ott leszünk,este meg lesz moderntánc gála--általános iskolások+ovisok adnak elő egy majdnem 3 órás előadást,lesz még Keresztes Ildikó és Crystal koncert.A gálára már csak Lucával megyek majd,Zsombi meg itthon lesz a mamával.Neki ez még nagyon hosszú lenne.Úgyhogy a holnapi programunk is meglesz :wink:

Kép
Kép
tundi24
 
 


Sziasztok!

Ezer éve voltam.... bár szoktalak Benneteket olvasgatni, csak időm nincs írni. Nagyon édesek a babák! Gratula az ügyes mozgásokhoz, mászás-kúszás-felálláshoz!

Jól vagyunk, kicsi srácom e hét hétfőtől mászik!!! :D Most már pár métert mászik a szőnyegen, aztán négykézlábból felül szépen, sokáig ül és vissza tud menni négykézlábba, majd mászás-pózba. Előtte kb. 2 napig kúszott. Inkább négykézlábba állt. A felálláshoz még gyenge, bár azzal is próbálkozik. Most inkább mi is arra ösztönözzük, hogy másszon, különféle játékokkal csalogatjuk, de ha kedve van, megy ő magától is.
Beszélget a maga babanyelvén (daj-daj, anya, baba, nyanya... :wink: ), megérti, ha valamit nem szabad. Odanyúl a tiltott helyre, aztán rámnéz, szinte már tudja, hogy megszólítom a "Nem szabad-dal" aztán még vagy 4-szer próbálkozik, végül letesz róla. Esetleg hozzáteszi, hogy dádá, vagy nene. :lol:
A 9 hós felülvizsgálaton 9300 gramm és 76 centi volt.
Még pépesítem az ételt, mert nincs még fogunk. Korábban próbáltam darabosabban adni az ételt, de fuldoklott, próbáljuk meg megint a darabosabbat szerintetek? Attól tartok, hogy nagyon hozzászokik a pépeshez és az nem jó.
Mennyit alszanak a babák napközben? Mi kb. 3-4 órát összesen, van, hogy kevesebbet. Általában két nagy alvás van, egy délelőtt, egy délután. Persze előfordul a 2 × 20 perc is front idején.
A pelenkázás egy kemény küzdelem, fordulna, gurulna, mászna csak ne kelljen pelenkázni meg öltözködni.
Jajj, már nagyon várjuk a jó időt, végre meg is mutatta magát egy kicsit a tegnapi és a mai napon. Ez az örökös eső már naaaaagyon fárasztó. Jó lenne már egy kis kinti pancsizós idő, egy kis gyerekmedencével, amit még be kell szerezni.
Vettünk 9-25 kg-os babaülést az autóba, jó nagyon, csak nem tud benne aludni, ha elálmosodik, inkább kiabál, de nem alszik.... :?

Ha néha tudok jönni, bekukkanthatok hozzátok, ugye?


Üdv mindenkinek. J
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára judi79 2010.08.03 22:17-kor.

Kép
judi79
 
 


Jó reggelt! Szépen süt a napocska,remélem ma is szuper idő lesz!!! :D :D

Judi,gratula Dávidnak a mászáshoz és a felüléshez!!!! :) Nagyon aranyos ahogy koncentrál a fotózásra azokkal a szépséges nagy barna szemeivel!!! :)
Szerintem az buta kérdés volt,hogy bekukkanthatsz-e hozzánk!! :wink: :D :oops: Szerintem mindenki örül ha valaki ír magukról! :) Úgyhogy annyiszor írj ahányszor csak tudsz!!! :wink: Lehet kicsit sűrűbben is :wink:

Kép
Kép
tundi24
 
 


Judi,
de jó, hogy jöttél. Pont a héten akartam neked írni, hogy Levi is végre mászik, ül, felül. Mintha csak magunkról írtál volna, nagyon egyformán működnek a fiaink. Fog továbbra sincs nálunk sem, bár a mi gyógytornászunk nem gondolná, hogy a hipotoniától. Viszont ennek ellenére épp most vágott be Levi egy szelet vajaskenyeret a 240 ml tápi és az előtte egy órával való szopi után. Hát a kajázással úgy látom nincs gond :lol:
Mi abba is hagyhattuk a tornát egy hónapra, hogy ne ösztönözzük az állásra, egy hónapig legalább másszon, bár nem is tudna még felállni.

Tündi,
én azt látom, hogy így, hogy abbahagytuk a Dévényt egy kicsit, mintha fejlődne vissza Levi. Többet megy le kúszásba, többször csúszik szét a lába... van ilyen, hogy a torna elhagyása után visszafejlődik?

KépKép
KépKép
KépKép
linacska
 
 


Sziasztok lányok!

Tündi,
ezt a Gyereknapot jól benéztem, azt hittem a köv. vasárnap már június lesz! Az kavart meg, hogy Anyósomék már most készültek a gyereknapi ajándékkal, mindkét unoka megkapta tegnap.

Judi,
Dávid nagyon helyes fiúcska :)! Gyere gyakrabban!

Éjszakánk elég rossz volt, többször felsírt Emma, vagy 4x be is kellett hozzá mennem visszaaltatni. Szerintem a foga lesz, a jobb felső 1-es van áttörőben. Sajnos nincs itthon semmilyen gél vagy fájdalomcsillapító (-ezt egyébként is csak végső esetben vetném be, eddig egyszer kellett gyógyszert adnom neki, amikor a 4 hós oltás után felment a láza), mert az előző 4 fogacska gyakorlatilag észrevétlenül kibújt.

Kellemes napot mindenkinek! Nálunk már szépen süt a napocska :).

Kép
angelita
 
 


Lina,nem is értem miért mondta a gyógytornász,hogy szüneteltessetek...attól,hogy jár rendesen nem ösztönzitek a felállásra,és ha magától akar felállni abban meg nem szabad gátolni,csak az mellett rá kell vezetni a mászásra,és azt kell benne tudatosítani először...Előfordulhat,hogyvisszaesik,azért mert még a mászásban nem érzi 100%-osnak magát,és azt a hely-helyzetváltozást kezdi csinálni amiben ő magabiztos.Ha van rá lehetőség ne hagyjatok ki tornát...Mi nem szoktunk ilyeneket javasolni :roll: Viszont általában a fejlesztőkben is van nyári szünet,meg ugyebár volt a Petőben is-úgy mint minden más intézményben....,és bizony szeptemberben inkábbcsak visszafejlődések tanúi voltunk,mint fejlődéseké... :?
Én úgy gondolom,attól,hogy Levi utolérte a társait addig amíg nem kezd el magabiztosan járni,mindenkép menjetek/mondjuk persze ezt csak láttatlanban mondom/

Angelita,én sem bánnám már ha jöv héten június lenne :wink: Lehet a mamáék nem akartak lemaradni Emma első gyereknapjáról és előrehozták :wink: De nem baj az :D Mi meg kicsit kitoljuk ,majdcsak fizukor kapják meg,igaz nem is tudom,hogy mit vegyek nekik :roll: annyi mindent tudnék...de azért korlátok kellenek,csak én aztán nagy játékmániás vagyok,és így nehéz válogatni :oops:

Kép
Kép
tundi24
 
 


Sziasztok!

Megint elmaradtam... Viszonylag suru volt a hetvegenk, szombaton delelott piacon voltunk, vettunk sok-sok zoldseget meg gyumolcsot, plusz csirkemellet meg majat. Utana meg a boltba is el kellett menni turot venni, meg egy-ket aprosagot. Mire hazaertunk mar hulla faradtak voltunk. Vasarnap a nagyszuleimhez setaltunk at (oda-vissza kb 50 perc seta), David ott ebedelt (en gyumolcsnapot tartottam), Zarus tegnap ota szinte allandoan felul es ulve jatszik. Neha egy kicsit lefekszik vizszintesbe, de aztan megint felul, es mar nagyon gyorsan is csinalja. :) Szerencsere ma mar nem is verte be a fejet olyan sokszor, szerintem mar rajott, hogy tompitsa az esest. :)

David ma is dolgozik, az ilyen cegeknel nincs unnepnap, viszont cserebe dupla bert kap a mai napra es jovoheten hetfon nem dolgozik.

Szeretnenk elmenni Szegedre egy hetvegre (valoszinuleg junius 12-13-an ott leszunk). Szeretnek minel tobbet megmutatni Davidnek Magyarorszagbol, hiszen nemcsak Budapestbol all az orszag. :wink:

Vegre-vegre jo ido van!!! :) Zarus is meggyogyult, ugyhogy delutan megyunk majd setalni. Addig meg igyekszem kitakaritani a lakast...

Udv,

Orew

Lilypie Third Birthday tickers
orew
 
 


Tündi, amíg otthon vagyunk a gyerekekkel és ők vannak a középpontban, addig minden nap gyereknap nekik szerintem :). Játékokkal én is bajban vagyok: elég sok van Emmának, de nehéz eltalálni, hogy mi az, ami igazán tetszeni fog neki! Egyelőre ezekkel a zenélő kütyükkel van el a legjobban, azokat szereti püfölni -van kis zongorája meg állathangos zenélője.
Jó sok programmal készültél ma is :)! Mi a mai napot itthon töltjük, holnap megyünk majd ki a szüleimhez.

Judi, írtad a darabos kajcsit: amíg nincs fogacska, addig szerintem pépesíts, jól csinálod :)! Emma sem szereti a darabosat, hiába jöttek már ki a fogacskák. Bulátát meg kenyeret, zsömlét viszont szívesen rágcsál.

Orsi,
milyen bio zöldségeket, gyümölcsöket kapott Zara :)?

Kép
angelita
 
 


Flake Adri, már elkezdtél dolgozni? Hogy bírod, éjszakáitok milyenek?

Adri, vettetek Siesta szandit Zorának? Már előre gondolkodsz és nagyobb méretet vettetek vagy a mostaninak megfelelőt?

Kép
angelita
 
 


Orew,gratula Zarának a felülséhez :) Hogy haladsz a fogyókúrával?Mennyi időnként cserélik a tűket?

Angelita,mostmár vége az ilyen sűrű programoknak,holnaptól megkeződnek a "szorgos" hétköznapok! :wink: De valahogy nem is bánom,most a sok program ellenére olyan lassúnak tűnt az idő.egy rendes hétköznap gyorsabban eltelik azt hiszem :wink: Mondjuk apa mégcsak csütörtökön ment el,de ez most valahogy már nagyon nagyon messzinek tűnik :roll: pedig még csak pár napja :? de lassan visszarázódunk a rendes kerékvágásba :)

Kinek hogy telt a hosszú hétvége??

Nekünk a mai nap is elég jól,délelőtt bementünk a Bodrogközi Rita gyerekkoncertjére,elég jó volt,mondjuk ha nem tudom ki lép fel nem tudtam volna eldönteni,hogy nő vagy férfi :roll: Aztán Lucáék ugrálóváraztak,kisvonatoztak,és rohangáltak...Ebéd után aludt egy kicsit,gyorsan fürdöttünk és mentünk a táncgálára,meg a koncertekre.A gála nagyon nagyon jó volt!Szeptemberben lehet beíratni az ovisokat is ismét,ha Lucát felveszik akkor azt hiszem beíratjuk!Keresztes Ildikó koncertjéből nem sokat láttunk,mert még bent voltunk a gálán...A crystalét azt láttuk, inkább nem jellemezném :roll:
Ahogy hazaértünk Lucát meglátogatta "rókakóma"az összes ruhája,szőnyeg minden odalett :( Mondjuk nem csodálkozok,hogy minden visszajött neki,hisz egész nap csak az édességet tömték 2 pofára :oops:
Hogy Zsombiról is essen szó,ő egy tünemény volt azt mondta a mama.Délután aludt egy hatalmasat amikor elmentünk.Fél5től fél7ig.Aztán fürcsiztek,vacsizott és azóta megint alszik.A délelőtti programokon ő is kint volt velünk.Nagyon jól elnézelődött,szemügyre vette a kirakódosókat,és aok sok embert.hazafelé meg elaludt a bb.kocsiban.Úgyhogy ma alvós napot tartott,de majd meglesz ennek a bőjtje :wink:

Kép
Kép
tundi24
 
 


Köszönjük szépen a névnapi köszöntéseket! :-)

Kép
mocorgó
 
 


Sziasztok!

Mindig nagyon jó ide írni, mert aranyosak vagytok!!!

Képzeljétek, mára kibújt az első fogunk, a bal alsó 1-es! Kicsit sírós volt a tegnapi éjszakánk, hát meglett az eredménye! Végre!
Ma egyébként megpróbáltunk kicsit darabosabbat enni, egész jól sikerült. És a mászás napról napra ügyesebben megy, már 5-10 méterekben lehet mérni a félórás teljesítményt. Naponta többször nekiállunk mászni, egyre gyorsabban megy!! A mai legédesebb pillanat: ahogy tisztán mondta, hogy baba!
Tegnap délután olyan szép idő volt, sétáltunk a városban, fagyiztunk, bébibogyó pedig a szemébe húzta a sapkát, amikor a nap odasütött... :wink:

Lina, olvastam soraidat, nagyon örülök, hogy Levi is mászik! Ügyesednek a babák, nem hiába van a torna! Igen, tapasztalat volt nálunk is, hogy torna kihagyás után (karácsonyi ünnepek) némi stagnálás volt megállapítható.... Azt gondolom, hogy a gyengébb izomzatú babák elindulásáig szükség van a rendszeres tornára!

Angelita, köszi a "pépes-választ". Majd lassacskán szoktatom a darabos ételekhez. Végülis előbb-utóbb muszáj lesz!

Orew, gratulálok Zara felüléséhez

Tündi, mozgalmas napotok lehetett, remélem, hogy Luca már rendbejött!

Üdv, igyekszem majd jönni!

Kép
judi79
 
 


sziasztok!


Utólagosan is LIÁnak Boldog Névnapot kívánunk

:P

Visszaolvasok később csak pár sort most...
TÜNDI: miért nem jó ha a babák a lábuk között ülnek?
Ha már tökéletesen és hibátlanul tud kúszni és mászni is akkor is bezavarhat valamibe?

Ma van az oviba a gyereknap éjfélre lettem kész a sütivel amit ma bevitt

:roll: kicsit hulla vagyok.....

Hétvégén csináltam vadast..Csilla szokás szerint kinézte a szánkból,hát adtam neki ..hú ha láttátok volna tiszta anyja.....(kedvenc ételem a vadas :lol: )

késöbb jövök és olvasok

Csilla

Kép
Kép
bim-bam
 
 


sziasztok csajok!!! huu, főleg a régen nem jötteknek örültem...
visszaolvasni csak sebtiben tudok, pedig annyi mindenre szeretnék reagálni.
mi sem tudtunk jönnni az elmúlt napokban, aminek elég egyszerű oka volt, hogy az egyik vihartól besz@rt a gépünk... :? :evil: most már okés
másik ok, hogy mióta Zsigi mászik, egyszerűen wc-re menni is művészet (Adri :lol: az együtt pisilés azért nem semmi!! :shock: :shock: )

Rilla, Noki, Kenderike, Flake, Judi :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: nehogymá nem jöttök gyakrabban!!!!!!

Tünde :lol: nagyon klasszak a kiruccanós képek!!!!! Futit meg egyszerűen csak el kell kezdeni, ha már felhúztad a gatyát-ciőt, nincs menekvés, csak ki kell lépni az utcára és leszarni, hogy néznek. egyénként én telóval mértem, mert drágálltam ezért pulzusmérős digitális órát venni, a mutatósom meg nem lehet ilyenkor bogarászni. csak pár hétig kell állandóan nézegetni, amikor már nagyobb időintervallumok vannak, csak néha. Most már elő sem kell vennem, mert távra megyek: 4-5 kilcsiket futok minden további nélkül. Tegnap is voltam.... MEg fogod szeretni, meglátod. Annak idején -gimi- én is utáltam futni, de rájöttem, hogy azért, mert nem fokozatosan terheltek, hanem hirtelen...

dbea :lol: szopival uez a gondom, néha semmi mást nem kér Zsigi (most pl. vagy 3 napja alig eszik mást, mennyiségnek nem nevezhető), tök tanácstalan vagyok, mert tápit én sem szeretnék.... Ja, és a babaprojekt így nekünk is csúszik emiatt.... Pedig már annyira szeretnéééééék újra kismami lenni!!!!!!!!!! :lol: :lol: :lol: Térded hgoy van??? képzeld, nekem a bokám fájt irdatlanul pár napig, de már rendbejött. Akkor is mentem futni -pedig tudom, hgoy tilos-, de a füvön kocogtam, ahol lehetett...
Espiro ülés nekünk van!! és nagyon bejött!!!!! SZeretem, hogy lehet állítani a dőlészöget menet közben. TÖk jókat alszik benne Zsigi!

Noki :lol: :lol: :lol: Tényleg nagyon hiányoltunk már, RÉkád igazán cuki kiscsaj lett!!!!!!!!!!! :lol: :lol:

Orew :lol: Tetszik ez a diéta, lehet, hgoy rá kellene szánnom magam vmi hasonóra. MÉg vagy 6 kg-t le kellene passzolnom. nagyon jók a képek!! AZért vegyes a kiscsaj, van benne apiból és belőled is rendesen!!!! Milyen apinak az új munkahely??? bejött????

Oui :lol: légzésfigyelőt nem írtam, mert nekünk nincs, viszont amit lehagytam: zokni a ruhaneműkhöz :roll: :oops: írd hozzá, nehogy otthon maradjon...

Angelita :lol: na, megnézem végre a privit,... :oops: még aktuális, csak jún.19-én megyünk...

Gp, Ági :lol: Neked is írok választ ám!!! :wink: :lol:

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie Second Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
madaran
 
 


Sziasztok!

Na, tegnapelőtt hazajöttünk Magyarországról, úgyhogy talán most már írni is tudok majd... Olvasni próbáltam rendszeresen, úgyhogy azzal legalább nem vagyok elmaradva...

Rólunk röviden (mert mindjárt ébred):
megtanult mászni, nagyon édes, már kb. egy hete megy, de azért a kúszást sem hanyagolja még. Mostanra már talán mondhatom, hogy inkább mászik, mint kúszik. A kúszás viszont továbbra is aszimmetrikus: a bal könyökkel támaszkodik, és jobb kézzel és jobb lábbal hajtja magát előre. A mászásnál nem látok ilyesmit. Ami még aszimmetrikus, az a kiülés: amikor kúszik-mászik, és aztán fogja magát és felül, az az eredeti menetirányához képest mindig jobbra fordulva történik.
Tündi: szerinted menjünk gyógytornászhoz ezzel, vagy most hogy rendesen mászik, ez már nem annyira fontos?

Hazajövetelkor átrendeztük a szobát: élete első 2 hónapjában az én ágyamtól balra volt az övé, összetolva, és mindig jobbra nézett (felém). Amikor kiderült, hogy görcsös a nyakizma, és nem néz balra, megváltoztattuk, és már fél éve fordítva volt. Viszont most már emiatt folyton a bal oldalán alszik (megint csak felém fordulva.. :) ), és azt gondoltuk, hátha jót tenne neki, ha megint változtatnánk egy kicsit az oldalon. Tündi, neked erről mi a véleményed?

Aztán az is új még, hogy elkezdett enni, halleluja!
Mondjuk még mindig nem lehet Levivel egy napon említeni. :)
De már a délutáni gyümölcsből 150 g is lecsúszott Pesten, sőt szopit sem kért utána, ezért fogtam magam, és átalakítottam a napi kajarendjét (egyrészt hogy ne essen a főzi meg a gyümi két egymás utáni evésre, hátha ott is elhagyja lassan a szopit, és akkor túl sok marad ki szoptatás nélkül nekem, másrészt mert úgy olvastam, jobb a gyümölcs délelőtt). Szóval most van reggeli szopi, délelőtti gyümölcs önállóan, ebédre szopi, délután főzelék és szopi, este szopi. (És sajna még mindig megvan két további szopi éjszaka...)

Most hirtelen ennyi, és majd igyekszem visszakapcsolódni és reagálni is!
Bori, remélem már teljesen meggyógyultatok!
Jimbone: nagyon-nagyon remélem, hogy nem lesz semmi komolyabb probléma nálatok! Jelenleg még nem veszel észre semmi eltérést, ugye?

Kép
bikmakk
 
 


Sziasztok!
Csak egy gyors kérdésem lenne, Tündi: a Bethesdával is beszéltem, oda júni 22-re kaptunk időpontot, viszont azt javasolták, hogy kezdjünk el dévényes gyógytornára járni. Szerinted abból nem lehet baj, hogy tornázunk, amíg nem látja orvos?? Ha nincs semmi baja, nem árthat Marcinak a gyógytorna?

Kép


Kép
dbea
 
 


Sziasztok

Csilla, Tünde: Mit jelent az, hogy a babák a lábuk között ülnek? :shock:

Ma voltunk kötözésen. Jimbone: hát a ragasztást nagyon rosszul viseli. Már akkor sír ha tudja hogy kötözés lesz, mert akkor neki fáj és húzni fogjuk.

A dokinál is hisztizett, mint akit nyúznak. Úgyhogy a varratszedés ami két részletbe lett volna. Jövőhét csütörtökön lesz egyben az egész altatásban.

Kép

Kép
ádibaba
 
 


Sziasztok!!!!!!!

Na végre újra itt! Múltkor megírtam egy fél oldalt, és elszállt az egész - szintén valószínűleg a rossz idő miatt. Ilyenkor teljesen bepörgök, mert úgy érzem, nem tudom újra leírni, amit olyan nagy gonddal fogalmazgattam! :evil:

Szopi
: úgy látszik, életkori? Ákos újabban szintén nem nagyon hajlandó eszegetni "földi táplálékot", és különösen idegesítő, hogy az egyik ismerősöm sosem mulasztja el megjegyezni, hogy az ő hasonló korú fia néha 400 grammot is elfogyaszt egy ültő helyében :roll: :twisted: :shock: ......
Na mindegy, én szeretem, hogy Ákos nyugis baba, és persze ezért bosszant, hogy hisztizik az evésre, de nem akarom erőltetni. Aki már kérdezett védőnőt v. mást ezzel kapcsolatban, kapott okos tanácsot?
No meg persze az éjszakák se olyan viccesek így... :?

Madaran - Köszi az üzit, nagyon jó, hogy ilyen okos és nyitott a nagypapád!!!

Tündi - Hogy vagy? Még mindig lógok neked egy becsületes levéllel, de annyi minden összejött, amit itt most be is vallok! :D

Kép
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára goldplast 2011.08.23 06:12-kor.
goldplast
 
 


Írtam egy csomót és elszállt :( Nem hiszem el :( :( :(

Jövök majd pótolni!!!

Kép
Kép
tundi24
 
 


Sziasztok!
Megpróbálok végre én is értelmes dolgokat írni...

Tündi: én ezért szoktam több darabban jelentkezni, mert nekem is elszállt párszor és elegem lett, így inkább háromszor-négyszer elküldöm.

Ági: hát komolyan csodállak!!! Lehet, hogy valamit én nem csinálok jól? Nekem alig van valamire időm, nemcsak Marci miatt, hanem a háztartás, az intéznivalók, stb teljesen kitöltik a napomat. Már a férjemnek is mondtam, hogy reggel felkelek, és estig szinte meg sem állok. Állandóan főzök, pakolok, rámolok, mosok, teregetek, vasalok, mosogatok, takarítgatok, számlát fizetek. Aztán még van a bevásárlás, az összes többi "hülyeség".
Nekem biztos nem lenne energiám erre, de amilyen ügyi vagy Neked tuti menni fog :lol:

Ádibaba: úgy képzeld el, hogy térdelsz, és amikor leülsz, akkor beülsz a két térded közé, a lábaid meg majdnem a feneked alatt vannak, szorosan a combod mellett. Marci is szokott így ülni, meg gátülésben is. Szerintem aranyos nagyon :lol: Bár ha már ez sem jó, akkor komolyan hülyét kapok...

Anna: nálunk teljesen hullámzik Marci étvágya. Tegnap és ma például remek étvágya volt.Ki tudja mi befolyásolja ezt, ilyenkor egyszerűen csak örülök :lol: Aztán majd holnap meg ugyanarra a kajára, amit ma nem győztem nyomni a kis szájába, csücsöríteni fog nekem, meg forgatja el a fejét :lol:

Kép


Kép
dbea
 
 


Marci ma 9 hónapos :lol: :lol: :lol:

Azt nem tudom írtam-e, hogy már háromszor felállt? Nagyon kis ügyi...
És rettentően kíváncsi mindenre, csak úgy teper mindenfelé. Persze kúszva, mászni nem akar.

A hétvégénk jól sikerült, voltunk mindenfelé kirándulni, csavarogni. Vasárnap Tatán sétáltunk Irdab Adriékkal :lol: Dumcsiztunk, piknikeztek a gyerekek, jó volt, úgyhogy máskor is megyünk :lol:

Tegnap pedig egész délután a Kopaszi-gáton voltunk, csináltunk klassz képeket is, majd teszek fel, ha tudok párat kicsinyíteni.

Megyek mert Marci már itt tapizza a lábam, hogy vele is foglalkozzak :lol:

Kép


Kép
dbea
 
 


Kép
Kép

Kép


Kép
dbea
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?