Új privát üzeneted érkezett!

T-pk: ilyen a herki, csak van karfa is, nem nagyon találtam képet, ha tudok majd lefotozom mienket :wink:
hu 3 kocsi, bespájzoltál :lol: nálunk sajnos nem fér :cry: milyenek vannak?
én eddig nem is tudtam, h van esernyős herki :lol:
Kép
Kép

Lilypie Kids Birthday tickers
babusok
Budapest
 
 


Rana: szerintem most a hülye idő miatt sem alszanak. Enyémek sem viszik túlzásba nappal. Teljesen ez a "csakazértsem alszom el" bulit művelik, közben meg visonganak, mert már nem tudnak mit kezdeni magukkal az álmosság miatt.

Éjjel én is keltem, mert Hanga kicsit anyázni akart. Ráadásul a légzésfigyelőjét elfelejtettem kikapcsolni, úgyhogy Alexa is megébredt, de szerencsére ő vissza is aludt egyből, Hanga meg velem a nagyágyban kb. 5 percet, aztán visszaszállítottam a helyére. Mostanában sűrűn csinálja ezt és nem értem. Muszáj kivennem, mert a kiságyban tutul, ha felveszem és 5 perc múlva visszarakom, akkor már alszik is.

KépKép
timi76
Ráckeresztúr
 
 


Rana, Timi,
szerintem a fogzás nagyon-nagyon meg tudja zavarni a kicsiny babók életét és napirendjét. Egyáltalán nem elrettentésül írom, de 6 hónapos korukig az enyémek is ettek és aludtak, akkor "romlottak el", amikor elkezdtek jönni a fogacskák. És az nem akkor kezd ám jönni, amikor már látod, hanem sokkal előbb, van akinél hónapok is eltelnek, amig a duzzadt ínyből kibújik a fogacsak és ugye amikor Te meglátod, akkor már a java szenvedésen túl vannak, mert ugye pont az fáj nagyon, amikor áttöri az ínyt! Szóval kitartás! Nekünk ugyan nincs borostyán láncunk, bár nagyon gondolkodtam anno, nem tudom, miért is nem vettem végül is, de én is nagyon sok jót hallottam róla! Lehet, még most sem lenne késő venni ??

Törpi,
remélem jobban érzed magad ma már! Szerintem mindenkinél eljön az az idő, hogy úgy érzi, nem képes megbírkózni úgy a feladattal, ahogy szeretné, mert ugye két gyerek egyszerre elég nagy kihívás, dehát mi ezt itt mind nagyon jól tudjuk és azért vagyunk, hogy ilyenkor (is) segítsünk egymásnak! Gondolj a két csodálatos lánykádra és felejtsd el a buta gondolatokat! Mert tényleg gyönyörűek és nagyon ügyesek a csajaid és ezt nagyrészt Neked köszönhetik ám!

Képzeljétek, én most megkaptam a havi ajándék-éjszakámat: Matyi este szó nélkül ledöntött 230 tápot, pedig vacsiztunk is, Fanni is kb. 180-at és úgy aludtak mint a bunda: 8-1/2 6-ig, egyszer nyekkent egyet Fanni, de akkor sem ébredt fel! Hát én ezt el sem hiszem! Na persze nem ringatom magam illúziókba, de ha csak egy héten egyszer így aludnának, én már nagyon elégedett lennék :-)

Móni

Kép
lpemoni
 
 

 
 

Lpemoni: irigy vagyok az éjszakádért!!!

Rana: nekem fogzáskor szoktak felsírni éjszaka, persze "az éhes vagyok anya rohanj azonnal és adj cicit"-en kívül.

Borostyánlánc: én nem merném a nyakukba rakni, biztos hogy letépnék, ha nem is a magukét, de a másikét tuti...

Babakocsiink: hartan ZIIX, maclaren esernyő, PP aria twin. Apa már nyaggat, hogy adjunk el belőle, de még hátha kell alapon elvannak a garázsban...bár ha ilyen idő marad, eladhatjuk mindegyiket...

Ez a herkules is jól néz ki :wink:

t-pk
 
 


Sziasztok!

Babus,nekem is a herkivolt a favorit mkocsi annak idején,de nem lehetett használtan kapni.Még egy ikres blogjába is írtam,de akkor még nem volt eladó az övék.Mondjuk az nem esernyő volt,én sem tdtam,hogy van ez is belőle.Nagyon szuper :D

Rana,próbáld meg,hogy kaja után nem engeded őket még elaludni.Mi 5 hónapos koruk óta vagyunk napi 2-3 alváson,kettő 1-1.5 esetleg 2 óra hosszúságú,a 3. pedig a fürdés elötti 30 perces,amit kb 3 hete elhagytak.Régen nekem is elaludtak kaja után,Balázs képes volt olyankor is hosszút aludni,de Noémi csak 30 perceket.Azóta a 2.5-3 órát megvárom a két alvás között,pedig tápevés után sokszor beájulnának,még büfi közben is kókadoznak,de aztán átlendítem őket a holtponton,és teljesen felélénkülnek.Ha jól olvastam,akkor csak reggel 7 után alszanak vissza,utána már egyáltalán nem?Vagy a 15 percest nem nevezed alvásnak?Szerintem próbáld ki,hogy kivársz 2.5-3 órát ébredés után,de addig ne legyen 15 perc alvás sem,és csak utána tedd le őket.Nekem ez bejött,hátha.De ha már csak 5 percet is aludt kaja után valamelyik,akkor azzal képes volt feltöltődni,és utána már nem aludt később hosszabbat.Én szadianyu vagyok,egyszerre kell éhesnek,és álmosnak lenniük :lol:

Most Balázs éjjel kétszer is felsírt,nekem is ki kellett vennem,mert a simogatás nem volt elég,picit kézben ringattam,és visszaaludt.Nm tudom mi lehetett.

Kata,nemár,tényleg a lányok is kelnek? :shock: Hű,hallod mikor aludtál utoljára normálisan?

Lpemóni,reméljük nem csak havi ajándék lesz,hanem mindennapos :wink: legalább tudod,hogy végig tudják aludni az éjszakát,hátha rendszeresítik.

Szizzsófi,hű,73 centis liftajtó?tényleg nem egyszerű.És ha valaki költözködik? :shock:
Vendég
 


[quote="nyulasz"]
írta:
nyulasz
Kata,nemár,tényleg a lányok is kelnek? :shock: Hű,hallod mikor aludtál utoljára normálisan?


Ez nekem szól?
Ha igen:
alvás, az mi??

t-pk
 
 


T-pk,nem,azt Labkatnak írtam.Neked ezt írtam a múltkor:
[quote]T írta:-pk,hű,ezt a napirendet még olvasni sem semmi És tényleg ügyes vagy a szopival,meg mindenki aki még szoptat.


hát,gondolom te sem tudod mi az az alvás :x
Vendég
 


Lpemoni: hát tuti, hogy a fogzás is benne van, mert Hanga ínye iszonyat duzzadt és fehér és ma egész nap vinnyog, kizárólag a kezemben függőleges helyzetben hallgat el. Na meg most megrázattam a seggét a babakocsiban.
Jó lenne ha tényleg mindennapos lenne az alvás és nem havi 1 ajándék!

Szizzsófi: atyaég! Jó keskeny liftajtó! Ha jól emlékszem Vanda is csukja a babakocsit, hogy elférjen velük és ők már elmúltak 1 évesek. Volt, hogy nekem is csuknom kellett, hogy beférjünk valahová. Alexa már a kezére is szépen támaszkodik és térdel. Olyan édes, ahogy nyuszikázik és közben vigyorog, mert annyira tetszik neki, csak még békamód kiterül, ha el akarna indulni, de hihetetlen ütemben fejlődik napról-napra. És már Hanga is kezdi, csak ő eléggé farnehéz. :lol:

Nyulasz: enyémek sem alszanak el kaja után egyből, még van fél-1 óra játék és aztán alszanak jobb esetben 1 órát, de Alexa ma 10 percesekkel beérte. Uzsi és fürdés között már nincs alvás, kivéve, ha nap közben nem volt, de akkor is max. fél óra. Nálunk is egyszerre kell éhesnek lenni! :lol: Az alvás már nem ilyen egyszerű, mert Hanga mormota, Alexa meg nem ér rá aludni.

KépKép
timi76
Ráckeresztúr
 
 


Timi,na pont ezt írtam én is,hogy Balázs aludt volna bármennyit,Noémi meg 30 percekkel beérte.Aztán sikerült átállnunk,lehet csak szerencsém volt :roll:

farnehéz :lol: Bizony,beindul ám a mozgolódás,és élvezik majd,hogy bárhova eljutnak,onnan nincs megállás.Balázs már rengeteget ácsorog,bárhol feláll,ahol kicsit meg tud kapaszkodni.Ha befekszünk közéjük a karámba,akkor azt csinálja,hogy térdelve ül,közben rugózik,és csapkod a két kezével,majd ránkugrik,úgy ki tudja magát lökni ebből a helyzetből,és közben mondja,hogy vááááááááá,vááááááááááááá :lol:
Vendég
 


Sziasztok!

Mindenkinek köszönjük a dicséreteket. Etetési technika: sokat vagyok velük egyedül, így kialakult, de már nem nagyon esznek így, mert kiverik egymás kajáját a kezemből (persze sosem a sajátot :lol: ).
A járóka tudom, hogy kicsi, ezért pont tegnap érkezett meg a karám. Kicsit idegenkedek Tőle, hogy a földre rakjam őket, hisz abba a magasságban van a legtöbb por, de majd naponta takarítok. Szereztem alájuk filcszőnyeget, így felfázni nem fognak.

Egyébként az enyémek sem aludtak mostanában, szerintem ez a rossz idő miatt van.

Nézem itt a napirendeket és arra gondoltam, hogy vajon nekünk is át kéne már állni a napi 5 evésre? Mert most:
4-7 között 120-130 ml tápi
8-10 között 120-130 ml tápi
11-12 között gyümi+anyatej
14-15 között 120 ml anyatej
17-18 között 120-130 ml tápi
19-20 között 130-140 tápi
Vagy amég nem esznek főzeléket addig maradhat így?
Bár lehet, hogy attól függ majd, hogy kimarad egy kaja, hogy később fognak ébredni?

Kép
tigriske1978
 
 


Tigriske,szerintem ha késöbb fognak kelni,akkor fog kimaradni egy evés,mert nem fog beleférni a napotokba.Tegnapelött nekem is 6 evés volt,mert 5-kor felébredtek,és így alakult.Meg van,hogy 4 óra múlva van csak kaja,mert közben van egy alvás,és így jön ki.Szóval majd alakul ez másként is.
Karámban nekünk habtapi van,és nagyon szeretik.Elöbb-utóbb úgyis lekényszerültök földmagasságba,mert amikor elkezdenek kúszni-mászni,majd menni,még inkább kell nekik a terület.
Vendég
 


[quote="nyulasz"]
Ha jól olvastam,akkor csak reggel 7 után alszanak vissza,utána már egyáltalán nem?Vagy a 15 percest nem nevezed alvásnak?Szerintem próbáld ki,hogy kivársz 2.5-3 órát ébredés után,de addig ne legyen 15 perc alvás sem,és csak utána tedd le őket.Nekem ez bejött,hátha.De ha már csak 5 percet is aludt kaja után valamelyik,akkor azzal képes volt feltöltődni,és utána már nem aludt később hosszabbat.Én szadianyu vagyok,egyszerre kell éhesnek,és álmosnak lenniük :lol:
[quote]

Ja, úgy vhogy. Bár ma aludtak, mint a bunda, pedig alattunk egész délután fúrtak! Hm. Városi gyerekek, csak a madárfüttytől nem tudnak aludni.... :roll: :lol: De persze ennek megvan az ára: tegnap ilyenkor beájultak nyikk nélkül, most meg megy a nyarvíkolás. :?
A 15 percest kénytelen vagyok alvásnak nevezni, meg a cicin való félórás szundítást is (ilyenkor én is szundítok...)... :roll:
Nálunk is dettó mint Timiéknél: kaja után egy óra huncutkodás, aztán jó esetben alvás, rossz esetben tutulás és játsziszőnyi (miután Anya megadta magát). És nálunk Ajsi a mormota, Letti meg elfelejt aludni, annyi a tennivalója... :lol:
Nálunk is egyszerre kell éhesnek és álmosnak lenniük. :wink: Csak ezt pont ŐK nem tudják... :roll: :lol:

KépKép
KépKép
rana33
Debrecen
 
 


Tigriske, remélem igazad van, és tényleg az idő VOLT (!) az oka, hogy nem aludtak a babák (azért is múltidő, hajrá!).
Figyi, sztem a filcszőnyegnél jobban szigetel a habtapi (vagy polifoam), Teszveszen vagy Vaterán fillérekért lehet kapni, ezer félét. Később meg majd kirakosgatják és eljátszanak vele. Vagy polifoam, vkinek láttam itt hogy az van, de már nem tudom, kinek... :oops:
És igen, nekünk is azt mondta a drnéni, hogy "mostmár a földön a helyük", gondolom így tanulnak meg igazán mászni meg ezt-azt. De persze ti még ráértek ezzel, bár már nem sokáig. Amúgy én is MINDENNAP felnyalom a parekettát, mert hihetetlen, hogy hol terem ennyi porcica, ami nálunk lakik... :roll: De Lettinek így is iszonyat mocskos a tenyere (pedig habtapin közlekedik, nem a parkettán- illetve ott csak néha). Mi lesz, ha majd igazán beindul??? Úgy értem, szabad ég alatt is... Reszkessetek, kutyagumik! :roll: :lol:
Amúgy nekem is pont ilyen szopipárnám van! Jól kihasználjuk, az biztos! ;)
És sztem még most nem árt nekik a 6 evés... Az enyémek is 6-szor esznek. Aztán majd ők alakítják úgyis, ahogy nekik jó.

KépKép
KépKép
rana33
Debrecen
 
 


Nekem is, nekem is...ilyen a sz egyik szopipárnám...csak én nem tudtam használni... :?

t-pk
 
 


t-pk,
ne légy irigy az alvásért, kérlek, nem sokszor van ilyen jóban részem :-)

Nyulasz, Timi,
legyen igazatok, bár ahogy mondtam, én már ettől az 1 éjszakától is feldobódtam :-)
Timi, Hangánál próbáld meg a Viburcol kúpot, nálunk talán egy kicsit segít fogzáskor

Tigriske,
minden tiszteletem a Tiéd, ha képes vagy 3 gyerek mellett egyedül minden nap takarítani! Én csak akkor tudok, ha valaki itt van, mert egyrészt Fanni újabban sír a porszívótól, másrészt nem lehet őket hosszabb időre egyedül hagyni, mert mindig valami rosszban sántikálnak :-) és ahogy nőnek, egymásban is tudnak már kárt tenni, még ha ez sokszor épp a szeretetükből fakad. És mikor elkezdenek majd mászni és mindent a szájukba venni, rájössz, hogy úgyis teljesen mindegy, mit csinálsz. Amúgy én azt hallottam, hogy egy egészséges gyereknek 1 éves koráig kb. 1 kg koszt kell mennie, hogy kifejlődjön a védekezőrendszere a különböző bacikkal szemben :-) :-)

Rana,
én Nyulasszal értek egyet teljes mértékben: mi is csak napi 2-szer alszunk és tényleg min. 3 órának el kell telnie az ébredés óta, hogy igazán fáradtak legyenek és jót tudjanak aludni. Mi kb. 6 felé kelünk és mostanában inkább 9 után mennek csak aludni, jó esetben kb. 1-1,5 órát. Érdekes módon nálunk ez a hosszabb alvás. Aztán 1 óra felé már hulla fáradtak megint, de én is szadianyu vagyok és 2-ig nem engedem őket aludni, mert ilyenkor jellemzően csak 1 órát alszunk és ha 3-kor ébrednek, úgy is piszok soká van még este, mi lenne még, ha előbb aludnának el... (bár nagymamákat néha megvezetik, lefektetik őket előbb, ha épp nem vagyok itthon, na, olyankor én meg szívok este)

Képzeljétek, ma este Fanni megint eljátszotta, hogy nem akar tápot enni, lökte el két kézzel az üveget, na de én beleöntöttem a vizes cumisüvegébe (NUK), hatalmasat vigyorgott, boldogan elkapta, megitta mint a kb. 160-at, ami belefér, majd még Matyi maradék 60-ját is beszlopálta... kis buta, kétszer annyi ideig kellett szívnia, mert ugye sokkal kisebb a cumin a lyuk.... érdekes dolgokat tudnak néha művelni :-)

Törpi,
hol vagy?????? várunk vissza!

Móni

Kép
lpemoni
 
 


Köszi! Akkor marad a 6 evés. Nekünk is van kirakós habtapi, de az agyamra megy, mert állandóan szétesik. Már anyu lehozta a padlásról a polifomot. A filcszőnyeget a barátnőmék használták és nekik már nem kell és arra gondoltam, hogy amikor kint leszünk a teraszon vagy a füvön akkor milyen jó is lesz.
A szopipárnát én is imádom, még mindig megtartja a 3 gyereket.

Nem tudom, hogy az idő változás-e, de nem múlt el. Mi 9-kor már a legrosszabb esetben is aludni szoktunk, de most a Lili még mindig dúdolgat az ágyában.
Kicsi Katámnak nem tudom, hogy mi baja lehet, de pár napig félt a cumisüvegtől (ahogy közelített Ő üvöltött). Ez nagy nehezen kiiktattuk és ma újra kezdte a vacsi felénél, de úgy ,hogy már a cici sem és a játszócumi sem kellett neki, csak üvöltött 30 percen keresztül, pedig mindent próbáltam. Lehetséges, hogy a foga???

Ti szoktatok az ágyban etetni? Lesz ennek hátránya? Mert ma Zita bealudt kaja közben és bevittem, majd Kata üvöltésére felébred és még az ágyban apa odaadta neki a maradék kaját, majd átfordította (büfizett) és azóta alszik.

Takarítás: Nekem sincs rá időm. Anyum jön minden hétfőn és felmos, így nekem a héten 1-2-szer elég feltörölnöm egy száraz ronggyal a port. Egyáltalán nem lehet semmit csinálni 3 gyerek mellett, mert mikor alszanak akkor a kajájukat keverem/olvasztom/készítem be, illetve mosogatok és sterilizálok, ja és mosok és teregetek és vasalok és hajtogatok. (Itt megjegyezném, hogy csak a lányokra, mert mi már rutinosan a szárítóról öltözködünk)
Nekem is csak akkor van időm ha hívok bébiszittert. Szerencsére csere üzletet kötöttem vele: Ő elviheti a lányok szobájából a kanapét és ingyen jön egy ideig szitterkedni. Ez most nagyon jól jött, mert a kanapé nem kell már, viszont a férjemnek nincs munkája.

Kép
tigriske1978
 
 


Vagyok, vagyok drága Móni, csak ma események voltak nálunk :D Éjszaka nem volt épp csodás, de Míra legalább aludt 6-ig. Emma 4-kor kelt, 5-ig kínlódott a kezemben, majd visszaraktam az ágyába. Rövidebb sírás-sorozatok után elcsendesedett, és 6-kor sírt fel újra. Ekkor apa ment át hozzá, csitítgatta az ágyában. Mindezt Míra állva végig-aszisztálta gagyorászva :lol: :lol: Ekkor megreggeliztek, és aludtak 8-ig. Majd jött a Vanda által tanácsolt egy alvásos nap. Éééééééééééééééééés bejött, megcsináltam! Illetve megcsinálták :oops: Édesen kihúzták ebédig, megkajáltak és csak utána mentek aludni. 2 és fél órát :shock: (Addig gyorsan sütöttem, azért nem tudtam jönni.) Ezek után is csak fél 9-kor aludtak el, de aztán szó nélkül. Ja nem, bocs, Míra még hányt egy jót, mert ez a csütörtök esti program :? Majd megette az üvegben megmaradt 120ml tápit :shock: Kíváncsi leszek az éjszakára, na meg hogy meg tudjuk-e ezt holnap is csinálni. Majd referálok :)

Vanda, Kata, próbálom én elfogadni, csak nem értem. Utálom, ha nem tudom valaminek az okát!!!! :evil: De ezzel mindannyian így vagyunk.

Móni, sok ilyen éjszakát még! SOKAT!SOKAT!

Nyuszi, Balázs ölbe-ugrását látom magam előtt, és megpusztulok a röhögéstől :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Babakocsi? Nekem is 3 van, és eskü mindhármat használom. Egyben alszanak kinn napközben, ez egy batárnagy Simba, az Espret-et és a Graco testvérkocsit meg attól függően váltogatom, hogy hova megyünk, mik esnek útba.

Borostyán: én kb 4 hósan tettem a nyakukba. Egy ideig Míra rángatta Emmáét (mindig ez a rosszaság), akkoriban levettem, aztán mikor elindultak Emma fogai, visszaraktam. Azóta se piszkálják egymásét, esetleg néha Míra a sajátját szopogatja. Bár nekünk csak 4-4 fogunk van, de ezek úgy nőttek ki, hogy Míra átaludta az éjszakákat, Emmánál meg akkoriban nem volt ilyen éjszakai bagoly program, csak kajálni kelt fel, és viszonylag hamar vissza-aludt (na, jó, az is fél óra volt :oops: )

Megyek, bocs, majd holnap jobban visszaolvasok és gondolok, de most már előre kell aludnom, ha Emma kelne.... tudjátok :?

És nagyon-nagyon-nagyon köszönöm Nektek a megnyugtató, biztató szavakat. Valamint elnézést, hogy egy szörnyű éjszaka után a délelőtt rossz hangulatát Rátok zúdítottam. Jó és nyugodt éjszakát Mindenkinek!

Lilypie - Personal pictureLilypie Fifth Birthday tickers
törpilla812
 
 


Ma amúgy kivételesen aludtak a necces időszakban is (5-8 között), mert épp kisütött a nap, na gyorsan összekaptuk magunkat és levittük őket sétálni anyámmal. Ők édesdeden bealudtak, az eső meg elkezdett szakadni, úgyhogy mi eláztunk, ők meg jót aludtak az esővédő alatt (nem akartuk felhozni őket, nehogy felébredjenek, csak beálltunk egy eresz alá). :lol: De muszáj volt már, mert hétfő óta nem látták a szabad eget... :roll:

Hát Tigriske, mindig előjön a csodálatom, amikor olvaslak: én a két gyereket ha nagy nehezen összehangolom (plusz magam meg a házimunkát), akkor már büszke vagyok magamra. Nade 3 gyerek, az más! :D
Na elaludt már Lili? Remélem nyugodalmas szép éjszakája lesz ma (is) minden mamának és babának.

KépKép
KépKép
rana33
Debrecen
 
 


Sziasztok!

Tegnapi napunk rémes volt. A srácok 15 perceket aludtak egész nap - persze ezt többször, de alig tudtam moccanni mellőlük. Anyámmal is jól összezörrentem. Nem elég hogy "sz@r anya vagyok" hangulatom volt, még ő is kritizálni kezdett :( Szóval kiborultam rendesen. Ma már valamivel jobb. Remélem hogy a srácok jobban alszanak majd.

Nekem is az jár folyton a fejemben, hogy a legjobb két babakocsi lenne, egy fent az emeleten, amiben alszanak, és egy lent, amivel viszem őket sétálni. Mert mi igazán ritkán megyünk ki, bár most az idő se nagyon séta barát. Bízok azért abban, hogy ha jobb idők lesznek, kimegyek majd velük az udvarra, egy plédet leterítek a földre, és azon bandáznak.

A lányok annak idején kint aludtak, lent, és anyum figyelt rájuk. De a srácok rapid alvásai miatt anyum kiborult, hogy nem tud tőlük semmit sem csinálni, ezért lett ez a megoldás. Mondjuk jobb időben kitárom a terasz ajtót, és félig kitolom őket. Ez is azért levegőzés :)

Ja igen, lányok is kelnek éjjel. Johannának most jön az utolsó 3 foga, szóval még nyügibb emiatt is.

Szebb napot, napsütéseset kívánok mindenkinek!

Kata
labkat
 
 


Sziasztok!

Na,csatlakozom az éjjel kelősökhöz :lol: Tegnapelött Balázs,most meg Noémi.De neki nem volt elég a visszaringatás,háromszor próbáltam meg,10 percekre segített is,aztán újra felkelt.Hiába adtam vizet,meg kentem be az ínyét,végül 140 tápot becsókolt,aztán csak vigyorgott.Én meg visszaraktam az ágyba,szerencsére elaludt.

Tigriske,van nagyméretű habtapi,aminek semmi mintája,és nem jön ki semmi darab belőle.Bár mostmár azért csak jön a jóidő,és akkor biztos a szőnyeg is elég alájuk.

Törpi,éljen az 1 alvásos megoldás :D Éccaka milyen volt?

Rana,a cicin bealvás miatt nem alszanak szerintem napközben kétszer hosszút.Hát igen,a szoptatás ilyen,nekem is durmoltak a cicin.

Lpemóni,és nektek az éccaka?

na megyek evés van...
Vendég
 


Törpi,
naggggyon örülök, hogy ilyen pozitív események történtek Nálatok! Amikor azt írtad, hogy "esemény" volt, hirtelen rosszra gondoltam.... Hát igen, ez a hajnali kelés is elég fárasztó tud lenni, nekem ilyenkor kell benyomnom gyorsan a tejeskávém, mert ma reggel is majd leragadt a szemem, Fanni meg itt ücsörgött mellettem a hitvesi ágyban, de úgy félek, hogy leesik (egyszer már sikerült..)
Sajnálom a hányást, hogy ez mitől lehet Nálatok.... Mit sütöttél? :-)

Nyuszi,
hááááát, sajna nekem volt igazam az ajándékot illetően, elég rosszul aludtak most, főleg Matykó, sokszor voltam bent náluk, majd ezek után 5-kor meg 1/2 6-kor keltek.... de most is szadianyu vagyok, Fanni már majdnem beájul, de 9-ig nincs alvás! De most épp jól lefoglalták magukat, a fürdőruháimat pakolják ki a szekrényből.. de jó is lenne egy karám! Illetve meg kellene már csinálnunk nekik a másik szobát, ahol nincs semmi veszélyforrás illetve pakolós szekrény :-)

Labkat,
sajnálom a rossz alvást, én már csak tudom, milyen az :-)
Mi mondjuk iszonyat sokat vagyunk kint, ha az idő is engedi, rengeteget sétálunk, mert az enyémek csak úgy vannak el a babakocsiban. Egyébként nekünk is két kocsink van, egy MacLaren esernyő (nagyon szeretem, csak nem fér be az autómba) és egy tök egyszerű ikres tolóka a Minimanóból, aminek még a támlája se dönthető, se ponyva, se kosár, de nagyon könnyű pakolászni és knapp bemegy a csomagtartóba, mindig velem van és tökéletes ide-oda szaladgáláshoz... De persze nekem is jó lenne egy olyan, ami kényelmes is nekik, meg még a kocsiba is befér :-)

Móni

Kép
lpemoni
 
 


Jó sokat írtatok, mire az olvasás végére értem elfelejtettem mi volt az elején.

Lpemoni: nem fér be a MacLaren? Mondjuk nekünk Esprit van, de simán befér a kocsiba és kisautónk van. Akkor jó is, hogy nem azt vettem meg!

Törpi: na ugye, hogy megy! Mit sütöttél? Kérek, bármi is az! :wink:

Hanga éjszakai kelésének oka a hálózsák volt, úgyhogy ő már anélkül alszik, csak az a gáz, hogy többnyire úgy találom, hogy a takaró a fején van, minden más meg kint. Viszont így tud forogni és úgy alszik , ahogy szeretne.

Szerintetek meddig fog menni az, hogy a kanálba, vagy kajával a szájukban mondják folyton, hogy pfffffffff, prrrrrrrrrrrrrr, brrrrrrrr? Nem mondom, nagyon jól szórakozunk, amikor Apa is itthon van, de egyedül már nem olyan vicces, hogy mindannyian átöltözünk kaja után, a takarításról nem is beszélve! Mondjuk eddíg csak Alexa csinálta, de most Hanga is elkezdte. A hülye én voltam, mert evés közben berregtem A-nak, hogy eltereljem a figyelmét és egyen főzeléket és profi módon meg is tanulta, hogy kaja=berregés.

KépKép
timi76
Ráckeresztúr
 
 


Lányok, átaludtuk az éjszakát!!!!! :D :D :D Bár Emma párszor felsírt, és egyszer apa át is ment hozzá, de csak cumi kellett neki, de ez már nálunk csodaszámba megy. Fél6-kor azonban már nem bírta nélkülem, de legalább aludt mellettem tovább. Ilyen se volt még :shock: Szerintem most a foga tényleg. 4 hónapja nem jött ki foga, kicsit elszokhatott tőle. Míra 6-kor persze felkelt, mert neki le kell menni apával reggeli tápit csinálni, és apával enni, aztán nagy virgonckodás után - szintén apjával - magamhoz vettem, és egy szó nélkül aludt fél 8-ig, akárcsak Emma a kiságyában. Most rohanok is, hogy az ebédet elkészítsem nekik, amíg még jó kedvük van és nem fáradtak, aztán majd jövök ebéd után, ha már alszanak.

Köszi Mindenkinek a szurkolást! :D

Lilypie - Personal pictureLilypie Fifth Birthday tickers
törpilla812
 
 


Fogzás:
Homeopátiás szerek: én osanitot használok, de azt kintről rendeltem, de van más is, de azt nem ismerem...
Talpmasszőröm azt mondta, hogy a nagylábujj körömágyát kell masszírozni, vakargatni és az is segíthet :)

t-pk
 
 


Váá, nem tudtam visszaolvasni, csak egy dolog:

Szizzsófi!
Tűrni fogják, nyugi. Enyémek is tűrik a rájuk csukott járgányt, megszokják, ne izgulj. Mi télen is a Hauck-kal jártunk, varrattam hozzá lábzsákot.
vovanda
 
 


Szizzsófi: fogzásra mi Chamomilla vulgaris ch15-öt használunk naponta 2x. ez homeós golyócska. Észrevehető, ha kimarad a nap közbeni és ezt sűrűbben is lehet adni, amikor nagyon beindulnak a fogak.

Vanda: dobnál képet a lábzsákról, amit varrattál? Nekem is kellene és jó lenne valami minta. Milyen anyagból van? Hol szerezted be?

KépKép
timi76
Ráckeresztúr
 
 


Sziasztok!

Ma már sokkal jobb napunk van :) Srácok délelőtt aludtak egy 30percet, azaz reggel, mert 6kor keltünk, és aztán visszaludtak kb 8ig. 10kor lementem sétálni mind a néggyel :D Jó volt, mer a lányok is eléggé szófogadóak voltak, csak egyszer szaladt el Johi. Azt hiszem ilyen jó időben beiktatom a délelőtti sétát, és inkább este megfőzök másnapra. Aztán 1kor aludtak el, és még mindig alszanak. Ok, egyszer kelt Bálint és kétszer Gergő sírt fel, de vissza ringattam őket.
Rövidujjú bodyt adtam csak rájuk, mert olyan jó meleg van :)

Délelőtt megvolt a napi kóstoltatás: sinlacot mintha kezdenék szeretni, most még barackkal próbálkozok, mert az alma ugye nem jött be. Gergő érdekes mód jobban lenyeli, és már jobban nyitja is a száját. Most Bálint bár nyitja a száját, de kitúrja a kaját ezerrel. Alig nyel le valamit.

Na fel is ébredt Gergő!

Gratula az átaludt éjszakáért Törpi :D

Amúgy jó hogy van sorstársam, már aki tudja hogy milyen a nem átaludt éjszaka! :D

Kata
labkat
 
 


Timi!
Vastag szövetanyagból van, két réteg, közte polár bélés. Még akkor meg volt Balu esernyő babakocsija, annak a lábzsákjáról koppintották.
vovanda
 
 


Törpi,
HURRRRRRÁÁÁÁ! ÉNIS-ÉNIS sok-sok átaludt éjszakát akarok! Nagyon ügyik a csajok! És gondolod, hogy ez a nappali 1 alvásnak köszönhető? Nálunk az sajnos még nem működne, mert én a kb. 6 órai kelés után képtelen vagyok visszaaltatni őket, ezért 9 körül fekszünk le először, majd 2 felé másodszor és így is épp kibírják estig.

Timi,
én egy új Fiat Bravo-val járok (céges), ami bár méretét tekintve egyáltalán nem kicsi autó, a csomagtartójába elég bután lehet pakolni és pár centi híján nem fér be a MacLaren. Nekünk egy kombi Ford Focusunk van és abban el is veszik :-) Az enyémbe szerintem jobb lenne egy lapra csukható járgány.

Szizzsofi,
mi is használtuk a Timi által említett Chamomillát, de én nem vettem észre nagy változást. Mi Viburcol kúpot használunk szükség esetén (ez is homeopátiás szer) illetve Dentinoxot bedörzsölni. De ha nagyon-nagyon fáj, akkor Panadol vagy Nurofen szirupot is adhatsz éjszakára pár napig.

Móni

Kép
lpemoni
 
 


Vanda: és mivel oldottad meg a rögzítést? Patent vagy tépőzár?

Lpemoni: nekünk Fiat Puntonk van és a lapra csukható kocsink épphogy befért, de játszani kellett vele a siker érdekében, az esernyő mellé meg még pakolni is tudok. Érdekesen vannak ezek az autók összerakva.

Törpi: még egy átaludt éjszaka???

Szerintetek miért van az, hogy Alexa üvölt kanalazásnál, cumisüvegből meg megeszi ugyanazt? Mondjuk ezt akkor csinálja, amikor már nagyon éhes.

KépKép
timi76
Ráckeresztúr
 
 


Timi!
Az alját tépőzárral, a felső részt hozzá kötöttük a vázhoz. Ha lesz fényképezőnk, csinálok neked komplett fotósorozatot, ha minden igaz, a jövő hónapban már tudunk új gépet venni.

Alexa: valószínűleg türelmetlen. Amikor nagyon éhesek, a kanalazás elején túl lassú nekik ez az etetési tempó, nem telik úgy a pocak.
vovanda
 
 


Sziasztok!

Örülök az átaludt éjszakáknak. :D
Enyémek is jobban aludtak tegnap. Lehet hogy mégis az idő volt az ok? AMúgy én nem vettem észre, hogy jobban aludnának, ha előtte kimarad egy-két alvás... :roll: Sőt, furamód Letti ha nem alszik sokáig, utána óriási bömbölés után ájul csak be. Viszont ha minden alvásciklusban alszik, akkor mint a kisangyal. :roll:

Kérdés azokhoz, akiknek még együtt alszanak a babái:
Nektek nincs/ nem volt olyan, hogy egymást birkózták le? Nálunk 2 napja (amióta Letti oda mászik, ahova akar, bármilyen akadályon keresztül) Aletta szabályosan lebirkózza Ajsit (belefejel a hasába, rákönyökö a torkára, beletámaszkodik a gyomrába), aki szegény meg aludna. Hiába szedem le róla 10 percenként, már megint rajta van és dögönyözi. Meg beteszek neki nagy puha játékot, amit gyúrhat, de ha azzal "végzett", megint Ajsi van soron.. :? Úgy érzem, a külön ágy mostmár elkerülhetetlen. De sajnálom nagyon, mert olyan édik, amikor egymás hegyén-hátán alszanak, mint a kutyakölykök. :D

Vanda, pedig én is elkérném a szabásmintát, ha meglenne! :roll: (Ha veszünk esernyőkocsit, én is meg tudnám rá varrni a lábzsákot, ha meglenne a szabásminta).

KépKép
KépKép
rana33
Debrecen
 
 


Rana! 22.41 kor néztem be és akkor már aludt.

Tegnap itt aludt anyukám és a lányok 3/4 6ig, 3/4 7-ig és 7.15-ig aludtak. Szóval csak nekem megy a balhé. :lol:
Ma először fogunk a saját ágyunkban aludni, úgy hogy nem vigyáz senki a lányokra. Bekapcsolom a bébiőrt és remélem, hogy felébredek ha sírnak. Mondjuk ha nagyon sírnak, akkor valószínű, mivel nem olyan nagy a lakás (kb 6 méter van a mi ajtónktól az Ő ajtajukig). Eddig mindig a nappali kanapén aludtunk a lányok ajtaja előtt.

Mindenkinek nyugodt/átaludt éjszakát!

Kép
tigriske1978
 
 


Sziasztok!

Éljenek az átaludt éjszakák. :D Mi meg megint kelünk :roll: illetve Noémi,újabban éhes éjjel 1-kor.

Szuper végre az idő,így sokat vagyunk kinn.Ma elöször letesszük őket a fűbe mászkálni,kiváncsi vagyok mennyire élvezik majd.
Vendég
 


Sziasztok!

Látom mindenki kihasználta a jó időt!

Nyuszi,
remélem élvezték a gyerekek a füvet, mi ma a Kincsem parkban voltunk állatokat nézni, játszóterezni, fűben mászni és üldögélni és roppant mód élvezték :-)

Tigris,
szerintem egy anya mindig meghallja, ha sír a gyereke! Mi is másik szobában alszunk és sokszor érzem, hogy annyira mély álomból ébredtem, mégis meghallom a sírást, általában már egészen az elején!

Jó éjt mindenkinek!

Móni

Kép
lpemoni
 
 


Sziasztok,
azt hittem egész estés olvasnivaló vár rám, már majdnem papírt, tollat készítettem elő jegyzetelni, majd megláttam, hogy mindenki a szabadban, fórum nélkül töltötte a napokat :D Remélem mindenkinek jól sikerültek a kirándulások!

Mi nem dicsekedhetünk, a második éjszaka maga volt a rémálom, felülmúlt minden eddigit. Na de ezt is túléltük. (Asszem mindent elárul, ha azt mondom, fürdés nélkül, ruhában talált a reggel :roll: ) Bár én tejeskávéval :o éltem túl a nappalt, de a lányok roppantul élvezték kis barátjuk egész napos szülinapi partiján. Valószínű az egész napos szabadban tartózkodának köszönhettük, hogy bár Emma megint keltette az egész családot 3 órakor a dumájával, de mikor Mírát kimenekítettem, őt pedig betakargatva visszafektettem az ágyába, néha egy-egy panaszos nyögés kíséretében, de elaludt egyedül :shock: Míra kicsit szenvelgett köztünk, majd az ágyában álomba küzdötte magát ő is. Mi lesz ma éjszaka? Sokat voltunk kinn, egyet aludtunk benn (nálunk ez is nagy szó, hogy nem babakocsiban) 2, 2 és fél órát. Nem mondok semmit, de Emma már harmadszor ugraszt minket. Mire felérek hozzá, már csend van. A foga lehet?

Vanda, lábzsák szabásminta nekem is jöhet majd, bár nem tudom, jövő télre kell-e nekünk még babakocsi. Azt hiszem ez gyerekfüggő, ki meddig bír megülni a kocsiban.

Rana, édesek lehetnek, ahogy halomban alszanak egymáson. Képet!!! Mi sajna soha nem aludtunk úgy, max 3-4 hónaposan a nappaliban felállított ideiglenes ágyban napközben. De lehet, hogy már túl nagyok és mozgékonyak, kénytelen leszel külön ágyba tenni őket. Told össze, hogy azért érezzék, lássák egymást. De hát aranyaim nem alhatnak érettségéiig együtt, erre gondolj, és talán mosolyogsz (ha vizuális típus vagy) és nem szomorkodsz, hogy szét kell szedned őket :wink:

Móni, képzeld, enyémek nem csipik a füvet. Le se másznak a pokrócról, és nyafognak közben. Hihetetlenek :shock: A Ti alvásrendetekkel én sem altatnék egyszer. De hát fiatalabbak is vagytok picivel nálunk. Majd alakul Nálatok is. Lásd, Dorcsiék 16 hónposak, és most álltak át nemrég. Ez is gyerekfüggő.

Timi, Puntoba ikrekocsi :shock: Szép teljesítmény! :) Az esernyővel valóban könnyebb az élet már. Alexa, a kis mothos, nem bírja, ha lassan telik a pocak :lol:

Kata, én valahogy nem vagyok boldog, hogy az alvás, illetve nem alvás kapcsán vagyunk sorstársak Veled, Mónival, Dorcsival, T-pk-val és még néhányunkkal, de valóban kicsit jobban érzi az ember magát tőle, ha tudja, hogy valaki bele tudja élni a helyzetébe magát, némi részvéttel viseltetik a kialvatlansága miatt. Hát, kívánom Mindannyiunknak, hogy legyen más közös kapcsolódási pontunk. Persze azon a csodálatos dolgon kívül, hogy mi mind ikrek anyukái lehetünk!

Nyuszi, hogy sikerült a füvezés? :lol:

Tigris, ismerek én is ilyen babát, aki nagyinál szó nélkül alussza át az éjszakát, anyához meg kel. Jó fejek :lol: És most már szerintem is ideje, hogy visszaköltöz apához a hitvesi ágyba. Most már azért elég nagyok a lányok. Jó döntésnek vélem. Bébiőrt éppúgy meghallod, a többi nesz meg nem ébreszt meg. Szerintem nyugottabb lesz az éjszakád, csak ne parázz azon, hogy vajon megébredsz-e. Meg fogsz, ebben biztos vagyok. Számolj majd be, hogy sikerült!

Nyugodalmasat Mindenkinek! :wink:

Lilypie - Personal pictureLilypie Fifth Birthday tickers
törpilla812
 
 


Sziasztok!

Hű,Rana,egy ágyban alszanak? :roll: :D

Tigriske,te meg azóta a kanapén,hogy megszülettek? :shock: Gyorsan vissza apához,biztos meghallod ha sírnak!Engem idegesít a bébiőr alapzaja,így nyitva az ajtó mindenhol,de mindeg meghallom ha nyöszörgés van.

Törpi,a füvezés? :lol: Balázsnak nagyon bejött,Noéminek szúrta a tenyerét,ezért ő a könyökével kúszott :lol: :lol: :lol: aztán megbékélt a fűvel :lol:
Éjszakák :roll: Noémim ébred újabban.De már nem szórakozok a visszaaltatással,kihozom,kaja,aztán úgy ébren be az ágyába.Egyenlőre működik,különben 1.5 órát is ébren lenne.

Lpemóni,milyen állatok vannak a kincsem parkban?Hű,mindjárt szülinap :D meg keresztelő,ugye?
Vendég
 


Jó reggelt! Vagyis jobbat, int az enyém.

Semmit nem aludtam, na nem a lányok miatt, mert ők még mindíg szunyálnak, hanem mert tombol az allergiám, vagy mi a szösz, mert az orromat tegnap óta nem járja át a levegő én meg képtelen vagyok a számon lélegezni. Így ját aki megpróbálja kicentizni az ünnepet kevés orrspray-vel.

Nyulasz: mi is füveztünk tegnap előtt. Nem aratott osztatlan sikert nálunk sem. Először még meg voltak lepődve, aztán Alexa úgy döntött neki tetszik, Hanga viszont igazi kényes-kisasszony módra elkezdett sivítani és a kezeit emelte a magasba, nehogy hozzáérjen a fű. :lol:

Tigriske: nálunk nincs bébiőr, füldugóval alszom és az első nyekkre felébredek a legmélyebb álmomból is. Úgyhogy remélem már Apa mellett töltöd az éjszakákat, mert nincs is annál jobb! :wink:

KépKép
timi76
Ráckeresztúr
 
 


Timi,
sajnálom az allergiát! Remélem azóta beszerezted az orrspray-t és jobban vagy!

Nyuszi,
Kincsem parkban valamennyi háziállat fellelhető: kecskék, malacok, kacsa, páva, pipi, rengeteg ló, szamár, strucc, páva, tehenek, szóval tényleg élvezetes a piciknek.
Igen, gőzerővel készülünk a vasárnapi kombinált-bulira: keresztelő+szülinap :-) Bár épp most hallottam, hogy az idő most sem lesz túlságosan jó :-(

Törpi,
nagyon sajnálom az éjszakát! Enyémek meg mostanság egyre
korábban kelnek, most már 6-ig sem alszanak :-(

Rana,
enyémek is csak egészen pici korukban aludtak egy ágyban és akkor is csak nappal, szerintem is eljött az idő, hogy külön tedd őket, mert innentől kezdve csak zavarják egymást és nem tud egyik sem nyugodtan pihenni!

Szép napot mindenkinek!

Móni

Kép
lpemoni
 
 


Timi,orrdugulás :evil:
Akkor Hanga ugyanazt művelte mint Noémi :lol:
Minek a füldugó?Nem elég,hogy az orrod bedugult? :lol:

Lpemóni,reméljük jó idő lesz vasárnap!
Hű,tök jó ennyi állat :D És simogatni is lehet?
Vendég
 


Jó reggelt!

Remélem mindenkinek jól telt a hétvége. Én is alig várom, hogy már füvezzenek a csajok.

Alvás: az első hónap kórházban alvás, második hónap lányok szobájában alvás és a harmadik hónaptól aludtam a nappaliban, de nem ám egyedül, hanem az én jófej férjemmel, aki kint aludt velem a kihúzható kanapén. Most visszaköltöztünk a hálóba és olyan funkcióra tettük a bébiőrt, hogy csak akkor kapcsol be ha zaj van, így nincs alapzaja. Egyébként első éjjel felébredtem, második éjjel apa többször ébred, ma éjjel pedig csak apa ment a csajokhoz cumit visszaadni és én etettem reggel 6-tól. Szóval ma éjjel 10-től 1/2 6ig aludtam, hát remek volt.

Kép
tigriske1978
 
 


Nyulasz: ja, valahogy jobban örülnék, ha a fülem dugulna, nem az orrom, mert olyan a hallásom, hogy a tollpihe zizzenése is felér egy robbanással. Nem tudok máshogy aludni. De dugult orral sem. Tiszta selejt vagyok.

Lpemoni: tényleg jó lehet ez a park! Fel is írtam, kirándulóhelynek. Hétvégére tényleg nem mondtak megint valami jó időt, de hátha tévednek és jó időtök lesz!

Patikába még nem jutottam el és kb. fél 2-ig nem is fogok, párom éjszakás volt, alszik, a lányok meg bealudtak, amikor mehettünk volna+ zuhog az eső és éjszakai sötétség van. Nyarat akarok!!!

Rana: nálunk összeér a kiságy, levettem a fejvédőt és minden reggel arra megyek be, hogy össze vannak bújva a rácsnál, pedig ők sosem aludtak együtt, nem is hagyják egymást nap közben, mert teljesen más ritmusban működnek sajna.

Ma azt kellett látnom, hogy Alexa kapaszkodik a kiságy szélébe és harapja a fát, bár csak alulról, mert nem tudta teljesen felhúzni magát. Szerintetek is esedékes, hogy lejjebb tegyük?

KépKép
timi76
Ráckeresztúr
 
 


Tigriske,na,szuper éjszaka :D Akkor apa is jófej,hogy veled cuccolt a kanapéra :lol:
Mienk bébiőrön szerintem nincs ilyen funkció,hogy akkor kapcsolbe,ha zaj van :roll: Vagy mégis?Tietek milyen?

Valakinek van angelcare bébiőrje?Van ilyen funkció?

Timi,itt is hol zuhogott,hol meg lehet dögleni a napon,olyan meleg van :roll:
Micsoda hallásod van :shock: Melyik film is volt az,amikor Jack Nicolson elütött egy farkast,az megmarta,aztán kezdett olyan tulajdonságokat felvenni,mint azok,és még a suttogást is meghallotta messziről?

Bibi,nekem is van chicco etetőszék :D csak az enyém jazzy :D és nagyon szuper!
Vendég
 


Nyulasz: a horrort nem bírom!!!!! Na, mindjárt rákeresek arra az etetőszékre!

KépKép
timi76
Ráckeresztúr
 
 


Tigriske, láttál már ilyet?
http://baba-mama.vatera.hu/babakocsi_ho ... 19743.html
hu bizti nem egyszerü ezzel közlekedni, de annyira cuki lehet benne 3 babó :lol: :lol:

Lilypie Kids Birthday tickers
babusok
Budapest
 
 


...
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára t-pk 2010.05.25 17:50-kor.

t-pk
 
 


Nyulasz: feladom. Nem találom sehogy sem. Egy képet dobhatnál róla! Kíváncsi vagyok a nagy dilemma mit hozott! :wink:

KépKép
timi76
Ráckeresztúr
 
 


Szizzsófi: nálunk Alexa nyuszikázik és nagyokat koppan a feje. Először meglepődött, sírt is, de már fel sem veszi.

ÉS jelzi, ha álmos. Ilyenkor irány a kiságy és már durmol is. Viszont amióta beszoktattam a kiságyba, azóta nem hajlandó sehol máshol aludni, ami azt jelenti, hogy ha megyünk valahová és álmos, nem alszik el sehogy sem, estére meg nem lehet vele bírni. Márpedig mi sokat csavargunk. Most nem tudom mit csináljak!

Ma barátok voltak itt, iker fiaik vannak, 13 évesek. Együtt szültünk volna tavaly, de 20 hetesen meghalt a babájuk a pocakban. Megsúgták, hogy babát várnak. Úgy örülök nekik! :D

KépKép
timi76
Ráckeresztúr
 
 


Babusok! Köszi. Baromi hálás vagyok. Mindenhol ezt kerestem. Megvettem!

Kép
tigriske1978
 
 


Tigriske juj de jó, remélem jó lesz Nektek :wink: jaj nagyon örülök :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: fotót majd kérekszépen benne ülö-fekvö Csajszikáidról :wink:
hu elfértek majd az utcán? :lol: remélem :wink:

Lilypie Kids Birthday tickers
babusok
Budapest
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?