Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Hát,visszaolvasni nem sikerült,Noémim kicsit kerge,most jött ki az első foga,és mellette is jönne,szerintem azzal küzd.Balázsnak meg időközben 5 foga lett :D

Ágyakat teljesen leraktuk,mert állandóan felállnak.Noémi persze fél perc után sírni kezd,szorítja a rácsot,de a lábai már fáradtak,és nem meri elengedni :lol:

Timi,az a lábevős kép,jajj annyira cukik :D Hintázás is,mi is csináltuk :lol:

Zsófi,örülök,hogy azért jól sikerült a kresztelő :D

Törpi,csajok édesek :D bilipróba :lol: :lol: :lol: Király.
Annyira sajnálom az éjszakáitokat...de ez a fél óra múlva sírva ébredés,ez Balázsnál is sokáig volt,én is mindig visszaringattam a karomban olyankor.Ja,nálunk túl sokáig alvás sosincs,1.5 óra,és ébrednek.Nagyon ritkán 2 óra.
Bosszú :shock: hát,lehet :roll:
Na,a gyerekeimen még én is meglepődtem,amennyire féltem,hogy most mi hogyan lesz,nagyon jó volt.Már alig várom a nyaralást :lol:
Ja,képek :evil: :evil: :evil:




Tényleg akkor megkérdezlek titeket,hogy alsópáhokra nem tervez valaki nyaralást?Mi mindenképp szeretnénk elmenni,igaz csak 3-4 napra,mert jó drága,de ha valakinek még van kedve jönni,akkor egyeztethetünk.

hű,mennem kell,majd még jövök este.
Vendég
 


Törpi: én mindíg keltem őket, ha idő van, mert másképp ramazuri van, mint tegnap, ugyanis nem keltettem őket, kimaradt az uzsi, előbb volt vacsi fél órával és persze álmosak sem voltak. Szóval én keltek, de imádom, amikor ébresztgetem őket és holt álmos fejjel homlokráncolva nézik, hogy mit is akarok, amikor ők még aludnának-szadianyu- de egyből vigyorognak. Most is ébresztő volt fél 6-kor, uzsi, aztán a fél 8-as fürdésig már nincs alvás, pedig most csak fél órát aludtak. Muszáj, hogy béke legyen, mindíg ráfázok, ha nem keltem őket.
Fülharapás "jó" lehetett. Kölcsön kenyér visszajár!

Nyulasz: gratulálok a fogakhoz! Szegény Noémi! Megnyugodtam, hogy fogügyileg nem vagyunk lemaradva semmiről. A gyerekorvos kissé hitetlenkedve nézte, hogy még nincs foguk. :shock:

KépKép
timi76
Ráckeresztúr
 
 


Csak átlóztam, hulla vagyok. Dagadékom maximum 45 percet hajlandó nappal aludni. még tornázni se nagyon sikerül így...
Idő szar (finoman megfogalmazva), kölkök ennek megfelelő hangulatban.

Törpi!
Tudom, milyen dühítő az ilyen. Összerakod, és annyi. Nekem az ikrek szülinapi videója volt ilyen: a rohadt Windows miatt vagy 5ször csináltam meg...

Nyuszi!
Füzesgyarmatra megyünk, Alsópáhok túl drága.

Timi!
Fogakon nem tudom, mit csodálkozik a dokitok. Nekem Balunak 10, az ikreknek 9 hósan jött az első. Amikor fél évesen vittük az ikreket fejlődésneurológiára, kérdezték a fogakat, mondtam, hogy a nagynak is későn jött, nevettek, hogy vili, genetika. :D
vovanda
 
 

 
 

sziasztok

Mikor megláttam hogy 93. oldal, hát lemondtam a visszaolvasásról
Megint nem voltam erre már rég, szerintem nálunk semmi változás a multkorihoz képest, evéssel azóta lehet hogy fejlődtünk, már nagyon élvezik a kanalazást is, de naponta csak 1* kapnak kanalast

én most amíg nem otthon lakunk, addig bébiételt adok, mert igy egyszerűbb
eddig almát, őszibarackot, krumplit sütőtököt meg répát kaptak mást nem is akarok egyenlőre ezeket tutira megeszik

Lehet már kérdeztem nem tudom,
a Sinlacot ti kanállal adtátok ??
Nekem ugy nem hajlandók megenni, de üvegből meg megeszik, ha van benne barack ,
és nem tudom az jó-e üvegből is, vagy inkább hanyagoljam?

Ma kritikán aluli volt a lányok igy az én napom is, és ráadásul egyre korábban kelnek a lányok

Mikor szoktak tápszert váltani általában? Lehet hogy már nem jó nekik ez a tápszer amivel kezdtünk?

Timi te már ülteted a lányokat? látom már tul vagytok a 6 hón, gratulálok, én nem tudom miért érzem azt olyan vizválasztó félének... :lol:

Móni
KépKép
reunion
 
 


Sziasztok!

Vanda,és füzesgyarmaton mi van?
45 perc alvás :x

Timi,már miér lennétek lemaradva fogügyileg :lol: Dokitoknak sietősek a fogak?

Reunion,én úgy tudom sinlac mehet üvegből is,én mondjuk sűrűre csináltam,és önmagában is ették kanállal.
Ja,egyenlőre ezek a gyüm9k-zöldségek jók.Hiába írják sok bébiételre,hogy 4 hós kortól,én sem adtam ilyenkor mást.

Nekem ma 5-kor felkelt Noémi.Aztán felébresztette Balázst.Most meg fogalmam sincs,hogy miért sír egyik percben,a másikban meg tök jól elvan..Lehet,hogy neki is fáj a feje?Szokott az már ilyenkor?Vagy a foga.Aztán így nem tudom mikor adjak enni,mikor mennek aludni,jajj.Jó napunk lesz.
Vendég
 


Reunion: nem ültetem őket, illetve az etetőszékben egy picit, de teljesen hátra van döntve a háttámla.
Egyébként tegnap lestem, mert Hangát beleraktam, aztán nem dőlt szépen hátra, ahogy eddíg, hanem felhúzta magát és nagylányosan üldögélt a tálca szélét fogva.
Tápszert 6 hósan szoktak váltani-mi még az 1-eset esszük, ha elfogy akkor váltunk.

Vanda, Nyulasz: ja, gyerekdokinak lehet, hogy sietős a fog, nekem nem. :)

KépKép
timi76
Ráckeresztúr
 
 


Nyuszi!
Csak egy strand, de mi még oda sem mentünk át. medenceileg a szálloda nagyon jól fel van szerelve, szerintem kicsikkel tökáletes. Belátod a terepet, nem mennek 3an hatfelé.
Gyula megközelíthető távolságra van (kb. 50 km). És nekem a nyaralás jelen pillanatban azt jelenti, hogy van víz, süt a napocska, és ha tehetem, punnyadok, pancsolok, elém teszik a kaját. :lol:
Ide megyünk:

www.hotelgara.hu
vovanda
 
 


Vanda,biztos ez is jó lehet.Nekem sógornőmék járnak az ikrekkel :lol: Alsópáhokra ősszel meg tavasszal,mert szerintük nyáron túl sokan vannak,és annyit meséltek már róla,hogy mindenképp megnézzük.

Timi,ja addig jó,míg nem harapnak :lol: Balázs már lyan nyomokat hagy rajtunk,meg a kiságyon :lol:
Laevolacot én adtam,meg Twins is,(tényleg ő hova tűnt???)amikor Balázsnak nem volt széklete 3-4 napig.Igaz akkor még csak anyatejesek voltak,és olankor még normális lehetne,de ő küzdött,nyögött,belevörösödött,és nem jött.Mondjuk kemény sose volt neki,csak gondolom a vége beszáradt,és az lehetett a gond.

Lányok,nem értem én Noémit.200 főzi után még 50 csokispuding lecsúszik :shock: ,mindez 6 perc alatt.Tápból meg átlag 150.A táp ennyivel laktatóbb?
Balázs meg tápból eszik 240-270 körül,főzi-gyümi meg csak 100.Na mindegy,csak érdekes milyen külömbözőek.

Tigriske,már én is gondoltam rátok,hogy mi lehet.Nálunk van,hogy türelmesek,van hogy nem,néha úgy csinálom a kanalazást,hogy elkezdem egy ide-egy oda,aztán aki a türelmetlenebb,vagy sírni kezd,akkor annak adok egymásután 5-6 kanállal,aztán megint egy ide-egy oda.Persze tudom meg kell tanulniuk várni,de ma Noémi olyan éhes lehetett(mondjuk 250 lecsúszott neki),mert ahogy Balázsnak adtam a kanalat elkezdett sírni,és nem tudtam megnyugtatni,hiába adtam volna neki is,végül bevittem a szobába hátha megnyugszik,de ott is csak sírt,inkább visszahoztam,és egy kis pofimosás után abbahagyta,aztán őt etettem,Balázs várt.Hát nem mindig könnyű,meg ugye hárman vannak,még többet kell várni.


Ja,kérdeznék,Noémi pár napja térdel,és fel is áll,de elkezd sírni,és látom,hogy rogynak össze a lábai,de nem engedi a rácsot.Másnak is volt ilyen?Néha Balázs is ha régóta áll,és elfárad,akkor nem leereszkedik,hanem sírni kezd.Ez normális?Ilyenkor négykézlábra teszem őket.Vagy hagyni kell? :roll:

Jajj,nem emlékszem semmire a másik oldalról :oops:
Vendég
 


Én Flórának megtanítottam leülni állásból és nagyon szépen lejjebb fog a rácson és leül, ha elfáradt.

t-pk
 
 


T-pk,köszi.Fogtad a kezét és lejjebb pakolásztad?
Vendég
 


sziasztok
Nagy bajban vagyok, még mindig nincs járgányunk és nemsoká költözünk vissza a 78 cm keskeny ajtós liftes házba
Valakinek van olyan kocsija ami belefér ekkora liftbe?? melyik típus ilyen keskeny ?
csak az ajtó 78 cm belül már szélesebb lehet az hogy a bolygókerékkel be lehet lavírozni valahogy ?
szerintetek?

Móni
KépKép
reunion
 
 


Nyuszi, ugyanezt csinálta Míra is, csak sírt, ahelyett, hogy leült volna. Idővel megtanulta, hogy nem sírni kell, hanem elengedni a rácsot. De szerintem félnek ilyenkor, meg kicsit rá is görcsölnek, és az egyetlen biztos pont a rács. Nem könnyű, de ez is csak egy rövid időszak, majd ezen is túl lesznek. Addig is annyit tudsz, mint T-pk írt, hogy próbálod lefejteni a kis mancsát egyesével és lecsúsztatni. 100x meg kell mutatni nekik, elsőre nem fog menni, de belejönnek :wink:
Miért is panaszkodsz Te Noémi étvágyára :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: Vagy ez a biocitromnak köszönhető?

Vanda, megnéztem a videótokat újra. Annyira jó! koppintva rólatok és egy barátunkról, mi is csináltunk a lányoknak, csak kicsit hosszabbat, a szülinapi zsúron projectorral nyomtuk a falra. Negyed óra mini mozi volt, imádták. Benneteket azért ilyen hosszúval nem fárasztalak, ikreseknek ilyenre nincs ideje :)
Jól néz ki a nyaralásotok helyszíne, nekünk kicsit messze lenne :roll: Mi Balatonalmádiba megyünk egy nagyobb csapattal (de szerintem ezt már írtam), egy családi házat bérelünk, aminek az udvarán van még egy sereg bungaló, saját medencéje van, kerti főzéshez felszerelés (ez ennek a csapatnak alap), gyerekeknek homokozó, stb., meg minden, ami 15 felnőttnek a dögléshez kell. A kölkök napi árát sokalltam, lealkudtam, így már nekünk is belefér egy hét.

http://www.szallastipp.hu/napfenyapartmanok


Emma ma éjjel is műsort adott, csukott szemmel, közben ropogtatott délen. Nem volt kakija normális tegnap, csak két kemény kisadag, így ma a Timinek is ajánlott Levolac-ot vetettem be. Délelőtti alvás után meg is lett az eredménye. De az éjszakákkal nem tudom mit kezdjek. Mitől fájhat a hasa? Mi segíthetné az emésztését? Bevert este 260 tápszert, meg is ijedtem, adtam neki Espumisant. Nem kellett volna? De nem akartam megvárni, hogy éjjel ébredjen pocak miatt. Lehet, hogy pont ezzel okoztam a bajt? Vagy mit kéne neki adni, ha éjjel hasfájással ébred? Vagy mivel lehetne megelőzni? Valakinek valami tipp? Már a jó öreg Gripewater-re is gondoltam :? Homeopatiát is próbáltuk, az se vált be hosszú távon. Nagybetűs HELP!!!!

Timi, édesek lehetnek, amikor ébrednek. Én tegnap kénytelen voltam már negyed 6-kor tényleg felkelteni Emmát, hát nem volt egyszerű. Már nem csak dumáltam neki, hanem ki is takartam, simiztem a pociját, kicsatoltam a babakocsi övét, kibányásztam a kocsiból, és még mikor bevittem a házba,is tovább szunyált az ölembe. Majd' megzabáltam, és úgy sajnáltam.

Tigris, az etetést én is úgy oldom meg, hogy egy ide, egy oda. Aztán mivel Míra elég rossz étvágyú, ezért előfordul, hogy mikor belelendül, akkor kénytelen vagyok Emmát hanyagolni, és a teljes adag elfogyasztása érdekében lapátolni a kisasszonyba, amíg hagyja. Na meg míg Emma türelemmel van. De szerencsére ő nem tüntető fajta. És sajna annyit eszik, amennyit adok neki. Így sose tudom, mikor elég neki. Ezért is fájhat éjjel a hasa. De ha kevesebbet kap, akkor meg ébred, hogy éhes. :shock: Fene se tud kiigazodni rajtuk, ezért írtam, hogy mennyire ügyes vagy, hogy Te így kiismerted már a Te három Tündéredet. Félve kérdem, képeket ha lesz időd dobni róluk :oops:

Nyuszi, most hallom, hogy a nappaliban apa fetreng a röhögéstől, és dumál Emmának, hogy ő a Király. A szavaiból arra következtetek, hogy a bilin trónol a Husika :lol: :lol: :lol: Szóval ezért írtad Te is, hogy "király"!? Már értem :lol: :lol: :lol:

Ja, és boldogságom legújabb forrása, Míra puszit ad az arcomra, ha kérem. Elolvadok tőle :oops: :oops: :oops: :D

Megint kisregényt írta, bocs :oops: :oops:

Lilypie - Personal pictureLilypie Fifth Birthday tickers
törpilla812
 
 


Sziasztok.

Kóstoltatást azt hiszem hagyom. Már ami a friss gyümölcsöt illeti. Holnap vetetek anyuval bébi kaját, mert mai kajálás után a srácok kész voltak. Nagyon nyűglődtek, fájhatott a pocijuk. Szinte rögtön megjelent a székletükben az alma felismerhető formában, aztán Bálint később nyákos-véres cuccot is kipakolt az alma körítés közepette. :( :( :( Egyenlőre figyelem, orvoshoz még nem akarom vinni. Vagy szerintetek kéne???

Reunion: én sinlacot tegnap adtam először, és kanállal. Nagyon nem ízlett nekik, alig tudtam tartani az iramot a kiköpött cucc visszakanalazásával!

Törpi: Emmát sajnálom nagyon. REmélem hamarosan megoldódik ez a kakilás körüli mizéria :(

Kata
labkat
 
 


Törpi!
Köszönöm kérdésed, még várat magára az együtt alvás. Ez az orkán erejű szél elég jól bekavart a terveimbe, úgy ahogy voltak, dugába dőltek :?
De azon vagyok, hogy megvalósítsam őket, önmagammal együtt :lol:
Köszönöm az együttérzésedet!!
Én is úgy etetek, hogy egyet ide, egyet oda, néha kettőt oda, mert Laurám nem olyan válogatós, de van, hogy fordítva..Néha én sem igazodok ki a lurkókon, de már tudom, kinek mi a kedvence, miből mennyit képes enni.. Csak győzzem főzni a jobbnál jobb kajákat nekik :wink:
Aranyos lehet Míra, nagyon ügyes, hogy már puszit ad!
Hasfájásra nem tudok tippet adni, nekünk olyan szerencsére nincs..Bár doki nénink javaslatára próbálom őket lefekvés előtt nem nagyon megtömni, hátha a tele has nem jó éjszakára. Inkább jó adag uzsi és vacsi is kicsit korábban, majd tej/tápi alvás előtt.

Zsófika!!??? Mikor látunk újra??

Kép
dorcsi73
 
 


Dorcsi!
Csütörötk-pénteken is vizsgázom, és ha pénteken időben végzem, akkor beugrok, de sietnem kell, mert le kell váltanom apát. Ha most nem jön össze, akkor 2-án megyek legközelebb, akkor mindenképp benézek.

na megyek is tanulni, többieknek is puszi

KépKép
zsófikukac
 
 


Sziasztok Lányok!

Nekem is segítségre van szükségem: én gyerekeim pár napja nagyon nem akarnak lefekvés előtt tápot enni. Kb. 1-2 hete esszük a Milupát, de szerintem nem az ízével van a gond, mert sokszor be sem akarják kapni a cumit, csak lökik el. Fanninak ez már a második estéje zsínórban, hogy egyáltalán egy kortyot sem evett és tegnap éjszaka sem kellett neki, tehát nem nagyon lehet éhes.
Nappal elég sokat esznek, ma próbáltam a vacsit elhagyni és csak1-1 doboz Activia-t ettek 1/2 6-kor, előtte uzsira meg 1/2 4 körül 1 sonkás kiflit nyomnak be ketten. Szerintetek még így is sok ez a kaja és annyira telítődnek estére, hogy azért nem kell a tápi? Reggel is csak kétszerre esznek meg kb. 220-at, tehát akkor sem kopog még a szemük az éhségtől. Vagy lehet, hogy kezdik megszokni a sok szilárd kaját és azért nem rajonganak már a tápért?

Visszaolvastam ám mindent, de most sajna nem tudok reagálni, mindenkitől bocsánat érte!

Móni

Kép
lpemoni
 
 


Sok helyen olvastam, hogy sokszor nem fogadják el a tápit egy idő után, de pár nap vagy hét kihagyás után szívesen megisszák újra.
Próbáld meg, mondjuk 2 napig nem kapnak este és hátha után elfogadják. Egyébként, amikor nem itták meg, akkor hogy aludtak után? Keltek éjszaka?

t-pk
 
 


Iwiw-en kaptam:
RITKA VÉR KELLENE!!!
Ha nem tudsz segíteni, akkor legalább
KÜLDD
tovább, KÉRLEK!
B RH pozitív jótevők segítségére vár egy 29.hétre született kritikus állapotú kisfiú!
06-30-376-01-52

Küldd tovább! Mivel neked egy perc, neki az élete!

t-pk
 
 


Móni, nekem Emma csinálta ezt 2 hónapon át, mostanában kezdte el újra inni a tápot. És valóban, reggel sem rajongott az ötletért, hogy ennie kell. Én a táp megutálására gyanakodtam. Most a Nestle Junior tengelyes porszerű cuccát kapja, ez már olyan tejszerűség bizonyos összetevők nélkül, amit még nem javallott enni nekik. Szóval ezt úgy néz ki megszerette. Aztán lehet, hogy Dorcsi dokinénijének van igaza, hogy egyen sokat a kölök uzsira és vacsira, tápot akkor meg ne lefekvés előtt. Max egy kis vízzel is próbáld megkínálni, hátha azt azért kéri szomjúság ellen éjszakára. Lehet, hogy ezt most én kipróbálom, mert szinte már mindegy, hogy azért kelek és vagyok fenn 2 órát, mert Emma műsort ad, vagy azért, mert éhes. Aztán ki tudja, lehet, hogy nem fognak kelni így. :shock:

Dorcsi, sajnálom, hogy az időjárás keresztülhúzta a számításaidat, de holnaptól jobb időt ígértek. Nálunk olyan nincs, amit Míra jobban szeret. Igazából szinte semmiért nem rajong, csak megeszi, mert anya szigorú, és ezt ő már tudja. Furcsa, legtöbbször akkor lázadoznak, amikor más is van velünk, aki esetleg próbálja anyát enyhíteni. Okosak ezek az apróságok, nem hiába mondják, nem hülyék, csak kicsik. És mennyit isznak a lánykáid este tápszerből lefekvés előtt laktató uzsi és vacsi után?

Zsófi, kitartást a tanuláshoz, és további kalaphalommal :wink: Én képtelen lennék két gyerek mellett tanulni. Hogy is tudod Te ezt csinálni? :shock: A kérdés költői volt, ne is válaszolj, csak tanulj :)

Kata, úúúúúúúúú, ez elég durván hangzik. Én elég paramami vagyok, lehet, hogy megkérdezném a dokitól, mit mond erre. Egy telefon még nem a világ. Szegény srácok :(

Annyira örülök viszont (a spenótzöldfejű kialvatlanságom mellett), mert Emma múlt héten még igencsak bénázott, még ha két kézzel fogtam is, és vezetni próbáltam. Maga alá csúsztak a lábai. Békén is hagytam, Mírát sem vezetgettem, mégis fut már, mint a nyúl. Szóval Emma egyszercsak elkezdett rángatni és kérte, hogy fogva egy kezét, sétálgassak vele a lakásban. Ez második nap végére odáig fejlődött nála, hogy már szinte csak tartom az ujjam, ő meg lassan, inogva, de szinte maga jár. Azt hittem 15 hónapot is simán betöltjük, mire ő gyaloggaloppozni fog, erre 2 hetet se adok neki, és futhatok utána is. Nem mintha a 15 hónappal gond lett volna, teljesen normálisnak tartottam azt is. Hihetetlen utánozó-művész. És folyamatosan mosolyog hozzá Imádom! Ilyenkor. Éjszaka kevésbé rajongok a műsoráért :oops: :lol:

Lilypie - Personal pictureLilypie Fifth Birthday tickers
törpilla812
 
 


T-pk, tudom, hogy szörnyű, amit írok most, de én dettó ezt kaptam kb fél évvel ezelőtt. Hát nem tudom. Bízom benne, hogy csak nem állt le a levél azóta, nem pedig egy újabb csöppségnek van rá szüksége :? :(

Lilypie - Personal pictureLilypie Fifth Birthday tickers
törpilla812
 
 


Nos, Bálint következő székletében nem volt vér. Még figyelem, de tutira az alma készítette ki. De ilyet én nem hallottam. Bár lehet az erőlködéstől megpattant valami, végül is csak sűrűbb cucc, mint az anyatej, és nehezebb volt kidolgoznia a szervezetének.

Szép estét!

Kata
labkat
 
 


Én nagyon várom már, hogy húzkodja valaki az ujjam, hogy menjünk sétálni :lol:

t-pk
 
 


Köszi a gyors reakciókat!

t-pk,
enyémek mindig felébrednek éjszaka, kb. 2-3-szor fejenként, jobb esetben :-) szóval én Törpivel vagyok sorstárs valamilyen szinten.
De nem kellett nekik a kaja, általában nem is azért kelnek, csak cumit kell dugdosni a legtöbb esetben.

Dorcsi,
én is kíváncsi lennék, hogy Nálatok mi számít laktató uzsinak és vacsinak és mennyi táp csúszik még le utána lefekvés előtt. Jut eszembe, Te is sorstársam vagy külön alvás ügyben, bár mi csak nappal nyomjuk külön (úgy látszik, én alvásproblémákban otthon vagyok :-) )

Törpi,
teljesen átérzem a helyzeted, éjszaka sokszor én sem repesem az örömtől, hogy ismét kelnem és mennem kell, sokszor olyan gyorsan kiugrok az ágyból, hogy szinte szédülök... és mindezek után még jó korán fent is vannak, átlag reggel 6-kor, de ma pl. Fannim 1/4 6-kor kelt és du. 2-től fent voltak estig. Az esti tápi-nemevés engem nem izgatna különösen, mert nappal mindent megesznek, de nem úgy van, hogy ilyenkor még napi 4-5 dl tápit kell enniük???
Képzeld, szerintem nálunk is hamarosan valamelyik gyerek el fog indulni, ha szerencsém van, egyszerre mind a kettő! Na még csak az kéne! Mert Matyi már nagyon régóta áll, iszonyú stabil már, letérdel, leguggol, feláll, azt csinál, amit akar, a bútorok mellett kapaszkodva már szinte szalad és tegnap kb. 10 másodpercet egyedül állt. Fanni néhány hete állt csak fel, még néha inog, bár napról-napra erősebb és ügyesebb, ő viszont 2 napja - mint nálatok - fogja az ujjam és sétál körbe-körbe, gyönyörűen rakja a lábait és egyre javul a technikája. Mit gondosz, ki indul el előbb?

Bocs, most én sikeredtem egy kicsit hosszúra...

Móni

Kép
lpemoni
 
 


Sziasztok!
Azért megfigyelhető, hogy ilyenkor már alszanak a gyerekek :lol:

Zsófi!
Minden látogatásodnak örülünk!! Telefonon egyeztetünk!
Jó tanulást, Apácskának üdv! Hogy bírta az éjszakát a gyerkőcökkel? Meghallotta a neszeket?? :)

Törpi!
Gratulálok a kis lépéseitekhez!!!
Nálam Noémi levesimádó, így azt is főzök, Laurám édességmániás. Sütni is szoktam, egyre gyakrabban. Mindkettő szereti a tésztát, a húst, a főzelékek már nem nagyon nyerők. Persze azonos kajákat esznek, csak sokszor van leves és süti, vagy pogácsa is :D
Nem tudom, hogy az én módszerem a követendő példa, igazából a gyerekek igényére formáltam:
8 körül reggeli- kenyér/sonka és tsai
10 körül gyümölcs, v krémtúró- mostanában krémtúró, mert alvás után van csak ebéd- napi egy alvásra próbálunk áttérni..
2-kor ebéd
f4 körül tápi max 120ml, azután kis falatkák- ha itthon vagyunk bezárva-, amúgy babakocsiban kifli, kakaós csiga, pogácsa, süti, ilyesmik- esetleg gyümölcs
f7 körül vacsi: virsli, tejbegríz, szendvics stb..
f8 körül táp, max. 120 ml- többet nem kérnek..
Valamikor a nass kimarad és a vacsora bőségesebb..
Nálunk így alakult, de szerencsére ez sem szentírás :lol:

Móni!
Nálunk sem fogadták el egy időben a tápit esténként, hiába készítettem el nekik. Akkor jött este 10 után az "álometetés", úgy már kellett nekik:-)
Eltelt vagy 3 hét, mire újból kérték. (álometetés elmaradt)
Hát, az alvást ne is részletezzük :oops:

Kép
dorcsi73
 
 


Kaja nálunk:
reggel 5-6 tápi 180 ml körül
10-kor vajaskenyér vagy gyümi
12 ebéd
fél3 tejpép
5 gyümölcs
7-fél8 tejpép
fürdés után még kérik a tápot, de csak 50 ml körül

Persze ez nem mérvadó, nekünk Málnahízlalás miatt kell kétszer tejpépet enni, mert elvileg az hízlalóbb. Hát nem tudom, Matyi hízik is rendesen, Málna nem. Még mindig csak 6400 gr. Szerintem ilyen alkat.

Móni!
Szerintem, ha nem azért kelnek, mert éhesek, akkor hagyd őket. Matyi nálunk is sokszor megébred cumidugás erejéig, meg feltekeredik a kiságyba, mert egész éjjel meg nem áll.

Dorcsi!
Jól bírta Apa, most hétvégén megint ez vár rá, de nagyon jól elvan velük, persze fürdetéshez van segítsége. Én meg hatalmasat aludtam, de nagyon-nagyon hiányoztak! És úgy örültek nekem mikor megjöttem. :lol:

Törpi!
nagyon ügyes Emma! :wink:

KépKép
zsófikukac
 
 


Reunion!
78 cm-es ajtón beférnek az esernyőre csukhatók (Esprit, Hauck), meg befér a Peg Perego Aria Twin. Nekem esernyő van, a liftajtó 70 centi, a járgány 75. Úgy férünk be, hogy kicsit megcsukom a gyerekek alatt...
Ha felmész a Brendon honlapjára, az összes ott szereplő kocsinak megtalálod a pontos méretét.

Bocsi, ennyi voltam, Dani ma is 4kor kelt, szerintem fázott... :?
vovanda
 
 


Jó reggelt!

Hű, de sokat írtatok! Sajnálom a rossz alvást-evést! Szerencsém van nagyon, hogy az enyémekkel nincs ilyen gond. Az éjszakai jó alvás azért nálunk nappal megmutatkozik, de inkább így legyen.

Zsófi: nem semmi, hogy tanulsz és vizsgázol a két gyerek mellett!

Törpi: gratula Emmának!

Kata: én már hallottam véres székletről, lehet, hogy még várni kéne a kanalazással, a fiúk érzékenyebbek többnyire mindenre. Eleinte Alexának is fájt az almától a pocakja, én kicsit megpároltam és úgy adtam eleinte, azzal nem volt gond.

Tök jó kis napirendeket írtatok megint, ami a kajálást illeti! Lesem az ötleteket későbbre, hogy mikor mit egyenek! :D

KépKép
timi76
Ráckeresztúr
 
 


Napi evésre rossz példa:
7 körül szopi ,

10-11 körül szopi Jázminnál, Flóra eszik kb. 50-70 gyümit

dél: F: 80 főzi, J: jobb esetben 20-30 és ő szopik is, Flóra majd egy óra múlva

4 kor: Jázminnál megpróbálom újra a gyümit, kevés sikerrel, így ismét szopik, Flóra szopik , ha kér utána kap gyümit.

6kor: tejpép, Jázmin szopik:(, bár néha 50et eszik a tejpépből

8kor fürdés után szopi

22-23 körül: szopi
2-3 körül: szopi
Amikor nagyon gáz a helyzet, akkor még egyszer kelnek éjszaka...


Szóval csak biztatás, hogy van nálatok rosszabb is...

t-pk
 
 


Dorcsi, és így, hogy egy alváson vagytok, előbb leteszed őket este? Nem kelnek korábban? Én attól félek, nem tudják előre kialudni magukat, és így egy korábbi letétel korábbi kelést jelent, ami megint két alvást fog eredményezni másnap.

Áááááááááááááááááááááááááááá! Bocs lányok, hogy nem reagálok most másra, de asszem mostanra kerültem a béka feneke alá. És nem fizikailag, hanem lelkileg. Hogy nem tudom megfejteni a lányaim éjszakai viselkedését, hogy nem bírok rájönni, mi az a napirend, ami az éjszakákat rendbe tenné. Totál csődnek érzem magam :cry: :cry: :cry: :cry:

Lilypie - Personal pictureLilypie Fifth Birthday tickers
törpilla812
 
 


T-pk :shock: :shock: :shock: , és még ép ésszel bírod? Mert nekem már az kezd elmenni. És ha eszik éjszaka, akkor alszik utána azonnal? Mert akkor azért egy kicsit irigy. De a kettőnél többszöri kelés :shock: Ez tényleg szívás :?

Lilypie - Personal pictureLilypie Fifth Birthday tickers
törpilla812
 
 


T-pk!
:lol: Nem reklámoztam ,de ezen én is túl vagyok :? Nálunk is keltek a lányok, ettek éjszak össze-vissza, én meg csak adtam nekik, 0 alvással.
Kezdem lekopogni, hogy lassan beáll a rend, de inkább nem is akarom elszólni magam, sose hittem volna, hogy egyszer ezt mondhatom!!(De még hol van az ideális rend??)
Ja, és nagyon ügyes vagy, hogy még éjszaka is és egyáltalán még szoptatsz!!! Le a kalappal!!!!

Törpi!
Ezen magam is csodálkozom, de bár korábban mennek aludni este- eddigi f9 helyett f8 körül, reggel is tovább alszanak. Eddigi f6, 6!! órai kelés helyett 7, f8 körül ébrednek.Remélem megtartják jó szokásukat és csak jobb lesz. (Pl. Noémi nem kéredzkedik ki hozzám és Laurával egy szobában alszanak, én meg visszamehetek a hitvesi ágyba :lol: )
Egyébként azt gondoltam, hogy a de/ du-i alvások összeadódnak és majd du. jól kialusszák magukat egyszerre, nem pedig elaprózva. De rövidebb ideig alszanak, kb 1,5-2 órát, ami nagy szó már így is!! Védőnőm szerint, mivel csökken az alvásigény, így ne várjam ugyanazt a mennyiséget egyszeri alvásnál :roll: . Jogos.
Nagyon sajnálom, hogy most ez a helyzet az alvásotokkal, de hidd el, ettől csak jobb lesz, én már csak tudom, ugyanezeken mentem keresztül!! (Javaslom nappalra a Visine szemcseppet , kólát, kávét) 8) Kitartás!!!

Zsófika! Apának kalapemelés!! :)

Kép
dorcsi73
 
 


Törpi: NEM VAGY CSŐD! Lesz jobb biztosan!

T-pk: úristen! És még élsz?

Nekünk is elég jó kis napirendünk van:
8.30- 150 táp
11.30- 150g gyümi
14.30- 150g főzelék
17.30- 100-150g tejpép gyümivel vagy táp, vagy gyümi
20.00-180 táp

KépKép
timi76
Ráckeresztúr
 
 


Dorcsi, köszi, kicsit feldobódtam a leírtaktól, remélem nálunk is hosszabbodni fog az éjszakai alvás akkor. Ma délelőtt aludtak másfél órát, délután csak egy rövid szunyát engedélyezek nekik, hátha így korábban le tudom rakni őket és még nem is kelnek éjjel. Ja, és a nagy gondom, hogy én nem kávézom. Biztos ez is probléma, egy-egy pohár lehet, hogy néha segítene :?

Lilypie - Personal pictureLilypie Fifth Birthday tickers
törpilla812
 
 


Törpi!
NEM VAGY CSŐD!!!! Nem akarod átállítani őket egy alvásra?
Éjszaka: gyerekfüggő. nekem balu mai napig nem jó alvó. 2 éves koráig szerintem egy kezemen össze tudnám számolni, hányszor aludta át az éjszakát... Szóval nem a te hibád, nem te rontottál el valamit. Sokat segíthet, ha megpróbálod elfogadni, hogy ők ilyenek. És nagyon sokat fognak még változni. Fel a fejjel!
vovanda
 
 


Törpi: mi rengetegszer keltünk éjjel min. 10x/2 gyerek :evil: :evil: kitartás, nálunk azóta koppkopp 1-2x/2gyerek mióta rendesen járnak megyünk játszóra vagy csak a térre, szóval kifáradnak :lol: és 1kezemen megszámolom hányszor nem volt 1 kelés sem :oops: :lol: én azt hittem a kaja, de nem, ha keveset esznek akkor is szunya van :wink: (most jön 5-6 fog/gyerek alig esznek, de szunya van) én elfogadtam, h kelünk (Apával beosztjuk ki kel :wink: ) majd egyszer bizti alszanak :wink: remélem :lol: :lol: most már látok egy kis reményt :wink:

Lilypie Kids Birthday tickers
babusok
Budapest
 
 


Csajok, holnap hirdetem piros espritünket, ha vkit érdekel szóljatok :wink: (használat már látszik rajta, de még simán bírja, nem drágán :wink: )

Lilypie Kids Birthday tickers
babusok
Budapest
 
 


Vanda/Nyulasz! Remélem én is hogy megtanuljuk az egy-ide egy oda technikát, bár még korai, hiszen minden a szájukba landol, így az almás pofiban a kezük, meg a partedli is. Sebaj! A szék még várhat. A nyaralás miatt irigykedem, hisz nekünk esélyünk sincs amég nem járnak. Megnézetem a szállást, biztos szuper lesz.

Timi! Friss hús kép :lol:

Zsófi! Jó tanulást és tényleg le a kalappal!

Törpi! Az én környezetemnek sem tűnik fel, hogy hulla vagyok. Pedig egyre durvábban nézek ki. Hamuszürke száj, karikás fekete szemek stb. Szóval kérj segítséget. Most én is megtettem és anyu átjön és nálunk alszik egy éjszakát a hétvégén. Egyébként nem hiszem, hogy kiismertem a csajokat, inkább csak szerencsém van velük. Viszont szuper lehet a sétálgatás és a puszik.
Reggelente mikor három manó vigyorog rám a szobába, akkor mondom is nekik mindig, hogy ezt csak így tudom végigcsinálni. :lol:
Mindjárt teszek képeket is!

Kép
tigriske1978
 
 


Sziasztok Csajok!

Köszi a napirendeket!
Fanni éjjel evett tápszert, de hatalmas balhé után csak a vizes cumisüvegéből fogadott el valamennyit, szóval úgy hiszem, mégis csak éhes volt, tehát marad a régi napirend, úgy legalább vacsiznak rendesen. (ebéd főzi, uzsi sonkás kifli + 1 joghurt kettőnek, vacsi: főzi, aztán vagy esznek tápot vagy nem)


Dorcsi, Babusok,
ahogy írtam, mi is rengeteget kelünk éjjel és igazából én sem jöttem rá az okára: nem éhesek, nem fáj a hasuk, fáradtak estére szóval nemtom... de azt én is észrevettem, hogy ha egész nap szinte kint vagyunk, sokkal jobb az éjjel is... Majd csak lesz egyszer jobb is, nekem már az is nagy ajándék, ha 3-4 órát alhatok egyfolytában!

Törpi,
EGYÁLTALÁN NEM VAGY CSŐD, NEKEM PÉLDÁUL MÁR NAGYON-NAGYON SOKAT TUDTÁL SEGÍTENI! És próbáld meg legalább a Nescafet :-)

Mennem kell, Matyi az összes nyári pólómat kipakolta a szekrényből, ráadásul mind a kettőnél meglepi is van a pelusban...

Móni

Kép
lpemoni
 
 


Kép

Kép

Kép
tigriske1978
 
 


Kép

Kép

Kép
tigriske1978
 
 


Tigriske!
Meseszépek!
Legyél rájuk nagyon-nagyon büszke!!!!!

Móni

Kép
lpemoni
 
 


Sziasztok!

Tigriske,nagyon édesek a csajok!És gyönyörűek.

Hát lányok,nem semmik ezek az alvások :(
Leírom én is a napirendünket,és kb a kajákat,Noémi-Balázs

8 óra táp 140-240ml
11.30 gyümi,ha nagyon nem kell a vége,akkor sinlacot leverek bele 180-110 gramm
13.30-14 óra táp 140-240 mili
16.30-17 óra főzi+ tejpép 220-120 gramm
19.45 táp 170-270 mili

6-7 között kelnek,
9.30-tól 10.30-11-ig alvás
14-tól 15.30-16-ig alvás
20.30-21 között tesszük le este őket.

Tudom a főzeléket át kéne raknom a 14 órás táp helyére.

Babus,én még nem döntöttem babakocsi ügyben,hogy mikor adjuk el,és milyet vegyünk. :roll: Te miért adod el?Már nem használjátok?

Törrpikém,dehogy vagy te csőd.Úgy segítenék neked is,meg a többieknek is tanáccsal,de számomra is megfejthetetlen,hogy mitől alszanak.

T-pk,hű,ezt a napirendet még olvasni sem semmi :shock: És tényleg ügyes vagy a szopival,meg mindenki aki még szoptat.

Zsófikukac,na ezt én sem értem,hogy bírod,én képtelen lennék tanulni.Amúgyis sokszor úgy érzem,hogy még egy beszélgetést sem tudok normálisan végigkövetni. :oops: biztos semmi nem maradna meg a fejemben. :? Neked egy kalappal!

Na,megint nem tudom mi volt a másik oldalon :oops:
Vendég
 


Tigriske: nagyon szépek a lányok és nagyon ügyes vagy!

KépKép
timi76
Ráckeresztúr
 
 


Nyulasz: dede kocsizunk :wink: csak sikerült szert tenni egy igazi kuriózumra és nekem nagyon kedves Herqules esernyősre, aminek van levehető karfája vagy támaszkodó vagy minekishívják :oops: :lol: és imádják a Csajok :lol: :lol: kapaszkodnak ezerrel :lol: :lol:

Lilypie Kids Birthday tickers
babusok
Budapest
 
 


Babus: bár én most vettem kocsit, de tegyél fel majd erről a herqulesről képet,...csak kiváncsiságból...bár így is 3 kocsi van a pincében :roll:

t-pk
 
 


elszállt amit írtam
dióhéjban ujra
Tigriske imádom a lányaidat gyönyörűek

Napirend nálunk
7.00-7.30 160-170 táp
11.00-11.30 1 üveg bébikaja/2 gyerek + 60ml táp fejenként
13.30-14.00 120-150 sinlac
17.00-18.00 130 ml táp
19.30-20.00 160-170 táp

minden étkezés után alszanak, változó mennyit délelőtt 1-1.5 órát,
a többi csak akkor hosszú ha udvaron vagyunk

És nekem kell járgány, még kérdés hogy uj vagy használt, de ha használt akkor jelentkezem
köszi vanda tényleg ott vannak a méretek de eddig valahogy nem figyeltem majd életben is mérek ott a boltban és akkor a tuti

Hát az eredeti álom nekem is a Herqules volt, de igen ritka használtan alig látok, ujan meg drága, és amikor nekem kellett először akkor nem is volt,
a többire nem emlékszeeem mit akartam irni

Móni
KépKép
reunion
 
 


Sziasztok!

Na akkor a mi napirendünk:

6-7 (esetleg 8): kelnek. Szopi, kis idő múlva visszaalszanak.
10 körül: szopi, gyümi, pár napja már nem alszanak vissza. :( Azelőtt 12 körül aludtak egy órát.
13-14: szopi, főzi. Itt sem alszanak már vissza. Beteszem őket a kiságyba, de egy órás tutulás után kiteszem őket játszani (ilyenkor fülig ér a szájuk).
17-18 körül: szopi. Ezután ha a fene fenét eszik is, nem alszanak vissza.
20-21 körül ezért már alig állnak a lábukon (illetve a kezükön, hihi), karikás a szemük, sivalkodnak, ekkor fürdi után szopi, ami alatt beájulnak. (Letti ezután kb 3/4-1 órával vonyít fel álmában, amúg yis nagyon nyugtalanul alszik.)
23-00 körül álomszopi (ekkor fekszünk le mi is, ezért rádobjuk őket a cicire, hogy minél később keljenek reggel. Bár ha mi is nagyon fáradtak vagyunk és fekszünk 22 körül, akkor ez elmarad, és általában ugyanakkor kelnek reggel..... :roll: :roll: Mindegy, amíg még soványkák, nem árt nekik a plusz egy kajálás)

Mi romlott el? Miért nem alszanak???? Egy hete kb még majdnem minden etetés után (nem közvetlenül utána) aludtak minimum fél órát. Sztem kevés ez az alvás nekik (ismerem őket, sokkal nagyobb lenne az alvásigényük)... :cry: :cry: Mitől lehet szerintetek, hogy (főleg) Letti (de Ajsi is) mostanában alig alszik nappal (kb 15 perc után vonyítva kel, és már nem is alszik vissza), éjszaka pedig szintén fel-felordít. Ez lehet fog? Nézegetem, de én hírét-hamvát se látom fognak az ínyecskéje alatt. Talán fáznak ebben a sz.r időben (náluk 21-22 fok van)?

Amúgy Anyám is kikészít, elegem van belőle, egyedül sokkal könnyebb, akkor legalább idegesíteni nem idegesít senki (mert amit segíteni kéne, azt nem csinálja, csak mindenbe beledumál, és most szépen fogalmaztam ) :evil: :evil:

Tigriske, pöttyet kicsi az a járóka 3 ilyen szép szál babának! :lol: :lol: És hát az a tandemetetés, az csúcsszuper! Ügyes vagy! :D

KépKép
KépKép
rana33
Debrecen
 
 


Lányok
Most hallottam egy rokontól, hogy borostyánt kell a gyerkőcök nyakába tenni és nem lesz gond a fogzással

Móni
KépKép
reunion
 
 


Sziasztok!

Ma már minden rendben volt Bálint székletével. Sinlacot kaptak, és vetettem pár kaját (sütőtök-alma, sütőtökpüré, őszibarack) majd ezekkel próbálkozok.

Tigriske: nem semmi technikai megoldás az etetés :D Nagyon szépek a lányok!!!

Törpi: NE OKOLD MAGAD! Nekem lányok még mindig nem alszanak jól, bármilyen is a napirend, pedig Vera ugye már 4 éves, Johi meg majdnem 3. Szerintem ez típus függő. Én a srácokhoz is sokat kelek. De jobbára szinte félálomban szopiznak. Nálam a megoldás az, hogy köztük alszom a nagy ágyon. Hol az egyik, hol a másik oldalra fordulok. Jobb esetben nem ébrednek egyszerre. Nagy ritkán ha mégis, akkor hívom a segítséget :) Johi most is sír :( Rengeteget iszik éjjel is :( Sokszor kelünk, csak épp már jobban bírjuk, mert már van hogy 2 órát is alszunk egyhuzamban.
Egyet értek Vandával. Ők ilyenek, és fogadd el. Nekem is ez segített. De lesz még jobb. Vera pl szerintem már ha nem lenne Johival egy szobában - már ha merne egyedül aludni, és nem ébresztené senki fel - tán végig is aludná az éjszakát. Egyszer még ő is kel. Johi még sokszor. A srácokról nem is beszélve!!!

Rana: nekem srácok is alig alszanak nappal. Van hogy 15 perc, van hogy 40. De ennél nem jellemző, hogy több. Szerintem a sok front ami most van, biztos megzavarja őket. Lehet már fogzás is, meg szerintem Bálint hasa még szokott fájni.
Anyudékkal amúgy együtt laktok? Nagyon ismerős amiket írtál. Anyám is rengeteget kritizál és sokszor mikor kellene nincs, de azért sokat segít, amiért hálás lehetek, mert vannak szülők, akik le se.... az unokáikat!

reunion: hát a borostyánban én nem hiszek :wink:

Kata
labkat
 
 


Csajok, hátha érdekel vkit, rendeltem fényképes kulcstartot 150/db + posta, nagyon szupi, mezei kulcstarto, de nekem tetszik, ha vkit érdekel szoljatok mondok elérhetőséget :wink:

Lilypie Kids Birthday tickers
babusok
Budapest
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?