Új privát üzeneted érkezett!

sziasztok!
Sajna besz@rt a gépünk, így laptopon nyomom, ez meg hébe-hóba van nálam.... :roll:

köszi a lencsés válaszokat, ezek szerint jobb várni.
a szandi vásárlást is elnapoltuk, marad még a vászon cipőcske.....

nagyon édik az anyák napi képek, hmmm!!! :D jó érzés lehet....

mimi :lol: szegénykém, nem könnyű a helyzeted, de hogy rossz anya nem vagy, az biztos!!! :wink: :wink:

na, felteszem a mi utazós listánkat, bár már azóta tettetek néhányan... Adri kedvéért :lol:

AMI NÉLKÜL NEM INDULUNK:
etetés:
-zölds., gyümölcs
-előke
-műanyag kanál
-2 cumisüveg
-szopipárna!!
-teafilter (nálunk Mecsek baby)-
-gabonapépnek dara (aventesben)
-Buláta (műanyag dobozban)

altatás:
-utazóágy
-ágynemű
-alvós barátok (nálunk: Folti, Ormó)
-éjjeli lámpa
-pizsi+hálózsák
-pokróc
-hősugárzó

ruhanemű:
-body 2/nap
-hosszúujjú ing 1/nap
-poló 1/nap
-naci (2 kinti, 2 benti minimum)
-2-3 pulcsi (kapucnis is), termopulcsi is
-kabát, pufi mellény
-sapi
-cipő(kinti, benti)
-fürdőgatyó+ fürdős pelus

pipere:
-fürdető krém
-popsikrém
-D-vitamin
-Germicid+Nurofen
-orrszívó szett (ahol mi voltunk, van porszívó)
-pelenka (eldobható+textil)
-pelenkázó táska fullon
-napvédő krém
-szunyogriasztó (Balcsinál készüljetek fel!!!!)

egyéb:
-babakocsi
-háti hordozó(?), kenguru
-dr.nő telefonszáma
-Taj-kártya, kiskönyv
-játékok (autóba, külön)--hátizsákban

megj.: 5 napra mentünk, tök jól pakoltunk....
zölds, gyümit csak ha appartmanba mentek, ill. drága a nyaralás helyszínén

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie Second Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
madaran
 
 


Sziasztok!

Keresztelő jó volt Ati jól viselte.
Szerdán voltunk a Pétefy kh-ban kontrollon.Minden rendebn Atival és úgy néz ki,hogy vissza sem kell mennünk. Nagyon örülök ennek :D

Ati ikrek de Ő vmi borzalmasan tud sirni alig lehet megnyugtatni. Általában ha fáradt vagy ha éhes akkor sír.De szerintem a 10en is hallják.

Lina:gratula Levinak a mászáshoz!!!

Angelita:boldog hófordulót Emmának!!
Vendég
 


végre a balcsis képekből néhány:

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie Second Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
madaran
 
 

 
 

Sissi :lol:
De jó, hogy minden rendben Atival!!!!! :lol: :lol: :lol: most már tényleg megnyugodhattok...
és gratu a kereszelőhöz, újabb keresztény baba a csapatban!!! :lol: :lol: :lol:

na, eldugultam, megyünk a nagypapámhoz (95 éves), meglátogatjuk, mert a napokban nincs valami jól..... :? :? :?

ja, a borostyánláncot kérdezte valaki, talán Boszi :lol: , én örülök, hogy beruháztunk rá, eddig minden különösebb gond nélkül zajlott a fogzás...és semmi kencét nem kellett használnunk. :lol:

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie Second Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
madaran
 
 


Angelita,
a tök ízlett Levinek, bár neki tök mindegy, hogy mit adok a szájába, csak jó sok legyen :lol:

A borostyánlánc nálunk is bevált, annyira megkönnyíti Levi fogzását, hogy egy szál se jött neki :lol: De még a láthatáron sincs egy darab sem.

KépKép
KépKép
KépKép
linacska
 
 


Sziasztok,
Lement a népes hadsereg. (mármint a családi látogatás) Bár apukámék most jöttek volna - de eltörte a combját szegény, úgyhogy hozzájuk majd mi megyünk ha hazamegyünk.
Zsigi nagyon édes ! Az első képen már egyedül áll????? olyan jó nézni ezeket a jóidős képeket ebben a vacak időben. Legalábbis nálunk most épp 7 fok van, de ha jól tudom, akkor Mo-ot is eléri holnap a még hidegebb.....
Linácska - borostyánlánc....ezen jót kacagtunk férjemen. :)

Lilypie Fourth Birthday tickersLilypie Third Birthday tickersLilypie Pregnancy tickers
anettoo
 
 


Madaran - milyen szép korban van a nagypapád !

Sissi - De jó, hogy nem kell többet menni. Ügyes, erős Ati! A mi elsőszülöttünk :) lassan 1 éves !!!!

Lilypie Fourth Birthday tickersLilypie Third Birthday tickersLilypie Pregnancy tickers
anettoo
 
 


Angelita - nálunk is keményen megmutatkozik, hogy oroszlán a Matyi. Úgy tud Mátéval harcolni. Ugye még Mátécska is két éves (épp 4 napja volt a 2. születésnapja) szóval még benne is csak az egoizmus lelhető fel. Persze imádja etetni Matyit meg ad neki játékot, stb., de azért vannak ám nagy harcok. Ő meg Bika.

Lilypie Fourth Birthday tickersLilypie Third Birthday tickersLilypie Pregnancy tickers
anettoo
 
 


Bele-beleolvastam csak, teljesen nem sikerült az egészet, de elkaptam egy lézeres szemtémát.
Na, nekem 8-as volt és most olyan 3-as....viszont soha nem lesz tökéletes. LASIK-kal csinálták úgy 4-5 éve, az olyan mintha egy konzervet felnyitnának (éles szikével), alatta matatnak, égetnek, aztán visszazárják a felső réteget, és hát állítólag ezt nem tudják szépen egyenletesen visszazárni és hullámos marad a felület. Szóval nézek jobbra akkor mondjuk épp bal szemmel szinte tökéletesen látok, de jobbal carul, stb...mármint ha rajtam van a 3-as szemüveg, mert anélkül ugye sehogy sem látok.
Viszont jobb, mintha 8-as lenne, mert már nem bírta a szemem a kontaktlencsét.

Lilypie Fourth Birthday tickersLilypie Third Birthday tickersLilypie Pregnancy tickers
anettoo
 
 


Erről jut eszembe, hogy Bikmakk - vagy aki ért hozzá. Szerintetek, ha Mátécska kancsít, ha fáradt, akkor tuti, hogy szemüveges lesz?
Most fogunk menni szemészhez emiatt.

Lilypie Fourth Birthday tickersLilypie Third Birthday tickersLilypie Pregnancy tickers
anettoo
 
 


Sziasztok lányok!

Idő pocsék, a hét legrosszabbja, megállás nélkül szakad az eső :(.

Anett, mihamarabbi gyógyulást Apukádnak! Akkor most egy kicsit rokonok nélkül lesztek. Ti készültök valamikor haza látogatóba?

Anna, jók a képek, nagyon hangulatosak. Zsigi teljesen belefeledkezett a játékaiba :).

Boszi, én is korán fekszem-korán kelek, 9-kor már általában én is ágyban vagyok, max. olvasok még egy kicsit fél 10-ig, de aztán szunya :)!

Margit (is) ezer éve nem volt, mindenesetre Botinak Boldog Névnapot kívánok! Ha olvasol minket, írj egy pár sort magatokról, hogy vagytok, miket csinál már Boti, stb.... :)!!!

Kellemes napot mindenkinek, a rossz idő ellenére!

Kép
angelita
 
 


Sziasztok!

Ezt az ocsmány időt...!!! :evil: De mindegy, legalább gazdagok leszünk! :lol:

Linacska
, nagy-nagy grat Levinek a mászáshoz! A kis ügyes, látod-látod, mindent tud ő, csak türelmesen ki kell várni!
Borostyánlánc :lol:

Angelita, nálunk a tökfőzelék felejtős... az első kaja, amit szabályosan kiköp Betti! :) De azt is olyan édesen csinálja, akkorákat nevetek rajta, amin persze ő is jókat vigyorog. És direkt erőltetem bele: 1) ha mégis lenyeli, az csak jó 2) ha kiköpi, az meg olyan aranyos! :D Szóval, ha jó perceket akarok, csak elő kell venni a tökfőzit! :D
Hiszti, akaraterő - háát, tényleg ennyire számít a csillagok állása? Betti a Rák jegy utolsó napján született és nem mondanám határozottan, hogy hisztis és akaratos. Persze vannak olyan pillanatok, amikor nagyon is az, de általában nem.

Sissi
, én is nagyon örülök, hogy a kis Atival minden rendben!!! :) Ő a legidősebb babánk, hát ki legyen a többiek példaképe, ha nem ő? :D

Mimi, tényleg nagyon szomorú, ami Veled történt, nekem is gombóc volt a torkomban, amikor olvastam a blgodat. :cry: Nagyon sajnálom, hogy ez történt! De abban nyugodj meg, hogy nagyon jó anya vagy!!!

Madaran, köszi az utazólistát! Zsigi-baba egy tünemény!!! :D És tényleg ilyen jó ksifiú, hogy nem mászik le a törülközőről, vagy csak a fotó kedvéért ültetted vissza a "helyére"?
Nagypapádnak jó egészséget - remélem, az enyém is megéri még ezt a kort (most 78 éves...)

Anettoo, és a szemműtét előtti vizsgálaton mondták, hogy nem tudják 100%-osra megcsinálni? És hogyhogy nem bírta a szemed a kontaktlencsét? A lágyat se, a sok víztartalmút se? Apukádnak gyors gyógyulást - gipszben van most?

Itigram, boldog névnapot Botinak!

Kovisziszka is rég volt...

Szebb napot mindenkinek! :)

Kép

Kép
hmbori
 
 


Ja, és a jó híreket el is felejtettem:

- megjött a dokitól a lelet, P1 lettem!!! :)
- tegnap beküldtem egy Rauch Ice Tea kupakjából a kódot, és nyertem egy 20 eurós kupont, amit PUMA cuccokra lehet beváltani... :)

Kép

Kép
hmbori
 
 


Hmbori - gratula mindkettőhöz, de pláne a P1-hez !!! Nekem is kellene már menni lassan rákszűrésre. Szülés után évenként kell?

Angelita - Július végén, aug. elején megyünk 3 hétre, akkor végiglátogatunk mindenkit ismét meg nyaralunk is (Balaton, Gemenc, HOrtobágy). Na és persze Miskolcon is leszünk 4-5 napot. Ha van kedved talizhatnánk, bár tény, hogy jönnek unokatesók, nagymamák és mindenki, de hátha sikerülne összefutni egy sétára....

Itt is fos (má' bocs) idő van :twisted:

Hmbori - persze, mondták, hogy nem lehet 100%-os, de csak a dioptriára mondták, azt nem, hogy ez ilyen hullámos lesz akár...
Nem tudom, hogy miért nem bírta, de egyre kevesebb napot bírtam benttartani, már a végén volt, hogy 1 hónaposat csak 4-5 napig, a legnedvesebbet. Szóval gatyám ráment már.
Apukámat most még műtötték, csavarozták, stb. Úgyhog ymég nem gipszelték be. És képzeljétek, hogy apukámék elváltak és a mostani feleségének az anyukája (tehát apám 2. anyósa) is velük lakik és fater éjszaka törte a combját, boroshordót hozott fel a pincéből, éjszaka meg is műtötték, aztán reggel amikor a felesége ment be hozzá a kórházba addig az anyukája otthon elesett és ő is eltörte a combját. Szóval 3 szobával odébb fekszik a kórházba. Szegények.

Lilypie Fourth Birthday tickersLilypie Third Birthday tickersLilypie Pregnancy tickers
anettoo
 
 


Sziasztok,
úgy vélem egyedül ilyen időben elfogadható régi Cure-t vagy Depeche-t hallgatni, maradék vörösbort benyomni és befordulni a falnak. :?

Szabályosan idemenekültem, ahelyett, hogy kinézzek az ablakon (és megettem a maradék sajtos rudakat...). Jaj, Istenem, én már úgy szerettem nagyokat sétálni, kertészkedni, egyáltalán kint létezni.
Ehelyett az Üvöltő szelek-ben nincs olyan idő, mint itt! Persze nálam férj újfent nincs egy hétig (jó, éjjel hazajött, de ma már ment is tovább Szerbiába, és a tipikus pasi-felforduláson túl csak pillanatnyi édességet hozott életünkbe :cry: ).
Tündi, te hogy vagy, kimaradtam ebből-abból, itthon van még a párod? Sokszor eszembe jutsz, mennyire nehéz lehet neked ilyenkor. Az én emberem is hol van-, hol nincs, mint a mesében, és be kell vallanom, hogy ennek lassan meglátszik a nyoma Ákoson is...

Madaran - Zsigi épp egyedül áll? Vagy ilyen jól elrejtőzött az apa karja? :D Nagyon aranyos és igazi kis férfi! Gondolom, ha látják, rögtön kiszúrják, hogy kisfiú, ugye?

Sissi - Nagyon jó, hogy Atival minden rendben!!!!!!!!!!! Megérdemlitek a győzelmet, és hogy innentől kezdve teljesen rendben menjenek a dolgok! Gratula a keresztelőhöz. Ha van kép, tehetnél fel... :wink:

hmbori - Gratula!!! Magadnak veszel valamit vagy a manónak? Van egyáltalán Baba-Puma? Bár talán már minden van... :lol:

Anetto
- Együttérzésem a sorozatos családi balesetek miatt, és apukádnak jobbulást, szívből! Ákos is kancsít kicsit, ha fáradt, már én is gondolkodtam, lesz-e jelentősége... Remélem, nem!!! Majd mesélj, mit mond a szemész!

Mi bőrgyógyászhoz megyünk, ez az atópiás bőr már nagyon megviseli Ákoskát, már kesztyűben fürdünk, annyira vakarja magát. :cry: Babe, Linola Fett, gyógyszertári mosdókrém, minden varjúháj játszik, de épp csak tűréshatár alatt vagyunk.

Én sem voltam még rákszűrésen azóta.... :oops:
Tökfőzit hogy csináljátok?

Oroszlán-ügy: jelentem, bizony ám!!!! Én is figyelemelterelésre játszom, de már nem olyan könnyű, mint eleinte! Eddig két komolyabb összeveszés volt, aminek keretében, Ákos egyszerűen nem hagyta abba a méltatlankodást. Én szépen mellette maradtam, de nem szóltam hozzá, nem simiztem, semmi. Nem is szereti egyébként, hogy fogjam, ha mérges. Kb. 5percig tartott, nekem borzasztó volt, de láthatóan őt is megviselte. Utána kenyérre lehetett kenni, de azért továbbra is vannak kényes pontok, pl. mobil...
Teszek fel friss képet!
Jobb időt mindenkinek!!!
Ági
goldplast
 
 


Goldplast,
nálunk a kábelek játszanak. Ma úgy lerántotta apa egerét, hogy szerelni kellett. De ő már úgy megy oda a kábelekhez, hogy közben mondja, hogy nem, és néz rám. De úgy imádom ilyenkor :lol:

KépKép
KépKép
KépKép
linacska
 
 


Sziasztok

Köszi a köszöntéseket

szoktalak ám olvasni néha titeket

Mi többé kevésbé jól vagyunk de eről majd kedden suli után remélem több időm lesz és majd akkor irok
Boti nagyon ügyi baba :wink:
3 fogacskánk van és másik 2 van kijövőben
az este mértem 10,8 kg :lol:
mászi még nem tud de nagyon probálkozik :wink:
a tökfőzekéken kivül mindent megeszik

A bobocák nagyon szépek és ügyesek :wink:

dobok pár képet

Kép Kép Kép

margit
Vendég
 


Sziasztok!

Csak gyors bekukk,még apa itthon van,csütörtökön kora reggel mennek is vissza :cry: De már a véghajrára számolunk majd vissza :wink:
Ez az idő rémes :(

Angelita,benneteket érint a miskolci árvíz?Remélem jól vagytok!!!!!!!

Gp Ági,sajnálom,hogy már megint egyedül vagytok :(
Ment pü!!!!!

Hmbori,gratula a jó eredményhez!!!!!!!!Na meg a nyereményhez is :wink:

Lina,nagyon csini volt Lili az anyáknapján :D Gratula Levinek a mászáshoz!!!!

Anetto,jobbulást apukádéknak!!!!!

Anna,nagyon aranyos Zsigi a képeken :) Az elsőn tényleg olyan,mintha egyedül állna :wink: Vagy úgy is áll? 8) Nagyon koncentrál a labdára :wink:

Sissi,nagyon nagyon örülök,hogy ilyen jókat mondtak a Péterffyben!!! :D

Jó éjt mindenkinek!!!!Jelentkezem ahogy tudok :wink:

Kép
Kép
tundi24
 
 


Mimi - én is megkönnyeztem, aztán belegondoltam, hogy ha nekem kellene Mátét így elengednem. És háááát tudod te igazi anya vagy, legtöbben önzőként nem adnák oda, mert nekik fájna a gyermek elvesztése, de Fanni miatt inkább elengedted. Biztos hogy rá fog jönni apuka, hogy mibe vágta fejszéjét. Egyébként ő mindig is akarta volna Fannit? vagy most mi ütött bele? Fanninak most lehet, hogy poén elmenni kicsit a másvilágba, kis változastosság, de nemsokára hazajön.

Lilypie Fourth Birthday tickersLilypie Third Birthday tickersLilypie Pregnancy tickers
anettoo
 
 


Édes nagyon Boti, a kacsás képen a legeslegcukibb ! Matyika is ilyen méretekkel rendelkezik ! :) az első kettőn pedig annyira hasonlít tesómra amikor kicsi volt :)

Ja, amúgy az jutott az eszembe, hog y Máté nagyon nem ivott tök sokáig semmiféle folyadékot a tápszeren kívül, nem tudtam beleerőltetni. Aztán azt a kutyulós teát fogadta el először. (asszem a csipkebogyósat) Persze utána még jó pár hónapig csak ezt itta meg és semmi mást, de utána lassan a vizet is és azóta meg CSAK VIZET hajlandó inni. Vagy esetleg apa sörét.....ki érti ezt....de tényleg.....hogy a narancslé vagy a kakaó az nem kell.....a sör meg igen.....

Lilypie Fourth Birthday tickersLilypie Third Birthday tickersLilypie Pregnancy tickers
anettoo
 
 


Anetto,
mi is így voltunk az ivászattal anno. Lili csak teát, gyümilét, meg ilyeneket volt hajlandó inni, most meg csak a víz. Meg a reggeli-esti kakakó.

KépKép
KépKép
KépKép
linacska
 
 


Sziasztok lányok!

Az áradások minket szerencsére nem érintenek, a talajvízszint emelkedett itt meg, így a pincében áll a víz, de más gond nincs. Remélem, nem lesz gond az ivóvízzel és az áramszolgáltatással sem, most már talán elállt az eső.

Margit,
örülök, hogy benéztél és hogy minden rendben veletek :)! Boti nagyon sokat változott, szép kisfiú :)! Ilyen hintát én is beszereztem, de állványunk még nincs hozzá sajnos.
Írod, hogy suli után nézel be: tanulsz? Még dolgozol is mellette?

Anett, ha itthon lesztek, térjünk majd vissza rá, hátha sikerülne összefutni :)!

GP Ági,
jó kemény lehet, hogy ilyen sokat vagy egyedül Ákoskával, ráadásul a szüleid is messze laknak :(. A változásra van valami remény vagy ez nem csak egy utazós időszaka a párodnak, hanem a munkája velejárója?
Angolra jársz még?

Tökfőzelék:
megfőzöm krumplival együtt, utána étolaj bele és összeturmixolom. Néha teszek bele répát is, ízfokozás gyanánt :). Én még nem hagymázok, sózok, stb.

Nemsokára lemegy a mai első mosás, de hogy mikorra fog megszáradni, az talány....

Kellemes, esőmentes napot mindenkinek!

Kép
angelita
 
 


Bori, gratula a jó eredményhez és a nyereményhez :)!

Kép
angelita
 
 


Azért vannak, akik élvezik ezt az időt :):

Kép

Kép
angelita
 
 


Margit :lol: :lol: de régen voltál!! Boti nagyon édes :lol: :lol: , és nem semmi súlya van. Zsigi 9600 grammja pille ehhez képest, és alig bírom el......

Zsigi az első képen api karjában van. Nem tud még állni, csak poén :wink:

Gp Ági :lol: vörösbor, Cure, Depeche jöhet.... :wink: :wink: ebben a ramaty időben kell, ami emeli a lelket... Jaj, a ti apitok milyen sokat van távol..... Kitartás Ági!!!!!A bőrbetegségre nem ajánlottak valami teát, hgoy ne csak külsőleg ápoljátok??? Kamilla???

Angelita :lol: mi ma befűtöttünk ---nem csak Zsigi kedvéért---, így talán megszáradnak a ruhák. :wink: :wink:

nagypapim búcsúzkodik...... :cry: :cry: :cry:
"szomorú az idő, nem akar változni...."

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie Second Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
madaran
 
 


Angelita :lol: :lol:
egy pü-s kérdés ment!!!!!! :wink: :wink:

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie Second Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
madaran
 
 


Sziasztok,

Angelita - köszi a tökfőzit, nekiugrom, bár Ákos rosszul aludt az éjjel; lehet, hogy őt is megviselte a viharral járó zaj, mert amúgy itt nagyon jó csend van. Ilyenkor aztán nyűgös, 2-3 óránként kér enni, de csak szopizni akar. Confused Azért rendületlenül próbálkozom, noha tudom, hogy ezek a napok nem a hozzátáplálás csúcsteljesítményei...
Az uzsonnára olyan megvetően nézett, mint egy nett házvezetőnő, ha egy sáros disznó sétál be a nappaliba...

A csigás kép viszont remek, igen, igazad van, kicsit másképp is lehet, sőt, érdemes nézni a dolgokat! Nálunk ugyan a cicák ugyanúgy nézik, ahogy én: pofácskájukat az ablakhoz nyomják, és melegre, alvásra vágyódnak. Készítettem nekik szélvédett helyet Rolling Eyes, de azt hiszem, lenne jobb ötletük...
Ti jól vagytok, mit terveztek ma Emmával? Csodálatom, hogy mosol, én nem mertem nekiugrani, gondoltam egy napot még kibírunk: idebent egyszerűen csak a lakást párásítom vele Confused Viszont kenyeret sütök, mert nem tudok (és akarok) pékhez menni ilyen időben a még mindig taknyos Tücsökkel.
Angolozom még, 2 hét múlva lesz vége a tanfolyamnak, valószínűleg lesz egy kis nyári szünet és aztán szeptemberben folytatódik. Hiányozni fog, olyan jó egy kicsit mást is csinálni...
Apa sajna munkájából adódóan utazik ennyit, ráadásul mivel szereti a munkáját és jó benne, voltaképpen egyre többet. Persze mondhatnám neki, hogy ne, de ez úgyis kivehetné magát, hogy irigykedem a szakmai sikereire, pedig nem. Nagyon örülök, hogy megvalósítja az álmait, nekem kellene okosan úgy terelgetni a dolgot, hogy a munka mellett eleget legyen Tücsökkel és persze nem utolsó sorban velem is (de, sajna jelenleg utolsó sorban...Confused )

Tündi
, köszi az üzit, kicsit talpra állította labilis kedélyállapotomat. Rendesen szeretnék válaszolni, de addig is bejelöltelek a Skype-on! Laughing

Madaran - Most láttam, hogy itt vagy, szia! Kamillás fürdetőt javasoltak már, de mit lehet tudni, lehet, hogy belülre is jó. Végül is Tücsök a kiskacsájából mindig megpróbálja kiszipókázni a vizet... :wink:
Más tekintetben írtam üzenetet!

Kérdésem volna (de nem a Csen Tamásos): nálatok elkezdődött már a már "az sem elég, hogy mellettem vagy, vegyél fel vagy játsszál velem?" Eddig Tücsök prímán eljátszott mellettem (persze mindig van közös játék is), de ugye délelőtt menne a háztartás-projekt. Ezt újabban elég rosszul viseli... Most először komolyan megfordul a fejemben a kendő gondolata (hátra), de már olyan nagy, pillanatokra megáll egyedül, lehet, hogy tök feleslegesen ruháznék be rá...

Kép
goldplast
 
 


Sziasztok!

az idő szörnyűűűűű :twisted: :twisted: :twisted:
Angelita:gondoltam rátok de olvastam,hogy a szerencsések között vagytok..vízügyileg...
hát ha lehet így fogalmazni,hogy szerencsések...

Olvasom megint,hogy 9-10 kiló..a guta üt meg a 8 -at se érjük el 7.96 :cry: bizos Csilla csk levegővel van felpumpálva mert olyan húsisnak látom...

Oroszlán:nincs vész edzett vagyok e téren :lol: Noli kő kemény oroszlán..de már Csilla is .Hiszti,dühöngés,fülsükítő ordibálás...már hozzászoktam :roll: Nem is tudnám elfogadni,ha "normális" :P gyerekem lenne.

Lina :nyaklánc :P :P :P :P

megyek főzni...végül is a halat megkóstoltattam velel :P Mindent ki néz a szánkból :P :oops:

Csilla

Kép
Kép
bim-bam
 
 


Angelita,a mi pincénkben is áll a víz :( de azért jó,hogy benneteket nem érint az áradás!!!Nagyon jó lett a kép a csigácskákról :wink:

Anna,jajj..reméljük még azért nem búcsúzik el a nagypapi!!!

Gp Ági,várom majd a válaszodat :wink:

Bim-bam,szerintem ne legyél elkeseredve Csillus súlya miatt,nem egyformák :D
Az idő még itt is rettenetes...fűtés bekapcsolva a nappaliba!!!! :D :oops: :oops:

Kép
Kép
tundi24
 
 


Tündi:fütés...sajna muszáj ,nálunk tegnap 19,5 volt igy már tegnap óta fűtünk.Csilla egész nap a földön van kivéve ha alszik..szóval ...de valjuk be én is fázom :twisted:

Csilla

Kép
Kép
bim-bam
 
 


Mi még ki se kapcsoltuk a fűtést :). Plusz fürcsi előtt mindig megy a hősugárzó is Emmánál.

GP Ági, régebben -míg nem volt ennyire izgága- Emma is jobban elvolt egyedül, elég volt csak látnia. Most már jobban igényli az "aktív" társaságomat.
Ma mi is csak bent vagyunk, hol esik, hol eláll, mindenesetre ebben a szürke, nyirkos, hideg időben én sem vágyom ki.

Anna, válaszoltam :)!

Most mennem kell, hív Emma.

Kép
angelita
 
 


Sziasztok

Bocsi, de nem nagyon van időm most visszaolvasni.

Valaki ért a homeopátiás szerekhez.

Már két napja ismét nem alszik Réka. Kb 15 percenként kel fel én meg tologatom vissza babakocsival.

Most találtam itthon Chamomilla 9 CH-t. Még Ádámnak vettem, de fel sincs bontva.

Hogy kell adagolni??????????????????,

Nagyon köszi

Kép

Kép
ádibaba
 
 


Sziasztok!

Ismet eltuntem egy kicsit, de bevallom oszinten, viaskodtam a hazimunkaval, Zarus betegsegevel es a dietaval is...

Ma voltunk 9 honapos kontrollon es egyben a tudejet is meghallgatta a dokineni. Szerencsere mar jobban van. :) De sajnos ezen a heten meg nem mehetunk az uszodaba. :(
Meretei: 7750gramm es 72centi. :)

Jovok majd meg es reagalok is, de most sajnos mennem kell megint... :(

Udv,

Orew

Lilypie Third Birthday tickers
orew
 
 


Ádibaba,én a 15CH-t találtam a könyvben a fogzás résznél,azt írja akár negyedóránként is lehet 5golyó.A 9Ch "gyengébb",úgyhogy nyugodtan adhatod neki így ahogy a 15Ch-t kellene.
Kitartás!!!!Vagy adj neki egy kis nurofent vagy panadolt!

Rakok pár képet ha nem bánjátok :oops: a 3napos kiruccanásunkról a Velencei tónál :wink:
Kép Kecskemét reptér
Kép hazafelé a reptérről
Kép Gárdony és Agárd közt
Kép Velencei-tó
Kép Bory vár Szfehérvár Kép
Kép Agárd fürdő
Kép
Kép Pákozd-katonai emlékpark
Kép
Kép
Kép Pákozd-arborétum
Kép arborétum-tó
Sukóró-"ingókövek"
Kép
Kép
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára tundi24 2010.05.17 14:31-kor.

Kép
Kép
tundi24
 
 


Sziasztok!
Köszönöm mindenkinek!
Most már lehiggadtam,és fogjuk rá elfogadtam a dolgokat.
A Fanni nagyon kamasz,ott a szerelme Budaörsön...az apja meg egy nagy paraszt(bocsi :lol: )
De tényleg egy önző rosszindulatú agglegény.A családjának a pereskedés az élete.Sajnos nem én vagyok az egyetlen akivel jelenleg is perben álltak.Az anyósék a szomszédokkal sőt rokonaikkal is pereskednek.
No de ez van...
Én annyit tehettem volna,hogy tiltom a FAnnit onnan.Ehelyett én engedtem,hogy jó kapcsolata legyen az apjával,engedtem a napi kapcsolatot...stb.
A hibát ott követtem el,hogy nem írattam át ide Érdre suliba válás /költözés után..(de ezzel is a Fanninak akartam csak jót)
Ellenem fordította az ex azt is,hogy feszélyeztetett terhes voltam,hogy majdnem megmurdáltam,kórházban feküdtem,sokat feküdtem terhesen stb.A Fannival elhitették,hogy én őt elhanyagoltam és rossz anyja voltam,a kicsiket jobban szeretem...
No de téma lezárva!!Egyszer a Fanni is felnő ,egyszer(1-2év múlva)érettebben másként fogja látni a dolgokat.
Addig meg csak reménykedem benne,hogy nem kallódik el az apja mellett.
Viszont amit kívánok nekik...eddig húzták a mézes madzagot.Most remélem a madzag is és a méz is elfogy,és jön a szigor. :wink:

Huuu hááát..olyan sokat írtatok,hogy mire átfutom,hogy kinek mit írjak,addigra elfelejtem,vagy a net bont,vagy a gép fagy le :lol:

No akkor először is..Lina! Gratula Levinek a mászáshoz!Ügyes pasi! :lol:

Borostyán láncunk van nekünk is.Nem tudom,használ e vagy sem de tök édes.Már ezért is megérte!

GP Ági :lol:
Lehet együtt lébecoltunk a Pecsában és a Vörösmarti téren? :lol:
De ha nem akkor is szeretettel neked :lol:
( a többiek meg had fogják a fejüket az ízlésünkön)
http://www.youtube.com/watch?v=n547VhR1 ... re=related

Egyébként még ma is bele bele hallgatok ezekbe,és nem értem,hogy miért vannak a szülők kiakadva az emos gyerekeiken??
Hát szebben voltunk mi anno kimázolva?? :lol:

Margit!
Nagyon édes lett Boti is!
Boldog Névnapot neki!

Csilla!A Regi sem egy nagydarab csaj.Szerintem a 8kiló bőven elég!!
3hó alatt simán hízhattok 1 másfél kilót,és az teljesen átlag 1éves súly.
Szerintem ne agodj emiatt!!
A Regi meg pl inkább szopizni akar mint enni.Ha mást eszik akkor is csak amit a kezével meg tud fogni,ami pépes azt kiköpi.
Ez persze nem baj,hisz próbálom ez az elv szerint az etetését már régóta,csak mondjuk utazás közben jó lenne,ha nem lennénk nyakig pl banánosak,mert a csajszi csak hatalmas gambi darabokat hajlandó elfogadni és azt is én tördelem,hogy némiképp azért tiszták is maradjunk :lol:
Amúgy így eszi a cukkinit a brokkolit a répát krumplit,az összesen 3db fogával.

Angelita!
Én is gondoltam rád este a hirek közben.Nem semmi ami felétek van.
Már 1hónapja mikor ott voltunk is olyan víz mennyiséget láttunk ami ritkaság.Már akkor alá mosta a víz a vasutat.Hát akkor most mi van ott? :cry:
Ilyenre nem emlékszem az életemben.
És ez a k..va szélvihar...ki kellett kötözni 2 fánkat mert kidöntötte a szél.Remélem túl élik.Egy szeder és egy meggy fa.Hála égnek még kicsik.

mimi12
 
 


Orew,a diéta miatt ne legyél elkeseredve,nem egyszerű dolog.én már csak tudom...én most május 31-ig szüneteltetek,most jó sokat eszem :oops: de így szabi alatt nehéz ellenállni a finom kajcsiknak,de csütrötöktől kőkeményen csinálom megint :wink:

Angelita,még a múltkor kérdezted a charlotte tortát,innen vettem a receptet http://andi1976.gportal.hu/gindex.php?pg=32350844
Nagyon szupi ez az oldal szerintem,holnap meg ez lesz a vacsink: http://andi1976.gportal.hu/gindex.php?pg=32638090

Mimi,minden tiszteletem a tiéd,komolyan,hogy így tudsz a dologhoz hozzáállni,én azt hiszem önző lennék :cry: :oops:
Hogy sikerült a hétvégétek?

Kép
Kép
tundi24
 
 


Tündi:ez a csiga nagyon jól néz ki :D :D
Egyből megéheztem.
Vendég
 


Sziasztok Lányok!

Rólunk:Úgy néz ki kibújt az első kis fogunk! :lol: :lol: Kentem be a kis Tündéremnek az ínyét tegnap este és valami ezerrel dörzsölte az ujjamat, és mi volt az....?!?!Hát ez nem az ínye volt! :lol: :lol: Hát Anya nagyon örült ám neki!Szóval csatlakozunk a fogacskás babák táborába! :lol:
Mászás még nem nagyon akaródzik, de már rajta vagyunk a dolgon ezerrel!A popsinkat nagyon emelgetjük ám!És ma Apa is látta, mert eddig csak amit Anya mondott, azt tudta!De ma Ő is látta, és dagadt ám a melle a kicsi Lánya láttán!

Anyós, baba becézgetés érdekes módon:Egy kicsit azt hiszem lehiggadtam!Köszönöm szépen a véleményetek róla!Általában némán tűröm, ha ilyen helyzet van, mert hát idegbeteg lehetnék, ha Anyósomon minden dolgán kiakadnék!Nem egy egyszerű eset, de ez van!Ezt kell szeretni! :lol:
Angelita a boszorkás tipped elég jól bejött! :D A mama elég jól vette a lapot! :D

Dbea:Egyes kajákkal én is így vagyok!Hol ennyit írnak, hol annyit!Arra már én is rájöttem, hogy a kis könyvben mindig később van a bevezetése a dolgoknak!Én megmondom őszintén volt már nem egyszer, hogy adtam Dorcsinak dolgot, amit a kiskönyv később javasolt!Persze nem önszántamból, hanem a védőnéni mondta, hogy mehet!Kipróbáltam, Dorcsimnak nem volt semmi baja!Jó tejet, mézet, mogyorót, stb... nem adok neki!

Linácska:NAGYON NAGY GRATULA A KIS LEVINEK A MÁSZÁSHOZ! :D
Remélem nem sokára én is ezt tudom nektek újságolni!

Angelita:Azt hiszem bizonyos tulajdonságok nálunk is érvényesülnek!A hiszti és az akaratosság nálunk is meg van, ahogy legtöbben is írtátok! :D Bár hiszti nem a legjellemzőbb, de előfordul néha napján!
Örülök, hogy Titeket nem érintett ez a borzalmas időjárás!

Nyaralás:Hát nem tudom!Mi még valahogy nem mertünk idén elmenni Dorcsival hosszabb időre!Isten igazából nem én tartok tőle, hanem Apa!Így max, 1-2 napra megyünk ha megyünk is!Pedig nem lenne rossz egy kis lazítás!

Sissi1837:Ha van egy kis időd tegyél fel képeket a keresztelőről!Nálunk jövő hónapban lesz!Remélem nekünk is kis ügyesen fogja bírni a kicsi Leányzó!

Madaran:Nagyon tündéri a kis Zsigi!

Hmbori:Hát ilyen jó híreket tényleg jó olvasni!

Itigram:Nagyon tündéri a kis Boti!Nekünk is ilyen kis kacsáink vannak!Dorcsika hihetetlenül szereti pakolgatni! :D Megtudnám ilyenkor zabálni!

Tündi24:Hát akkor tessék kihasználni az időt!Mármint ha Apa itthon van! :D Nagyon jók a képek!Aranyosak vagytok!

Orew:Örülök, hogy a kis Zara jobban van!

Kép
bener
 
 


Sziasztok Lányok!

Köszönöm az érdeklődést, sajnos Marcus nagyon nehezen viseli a sínt a lábán ez mellett maszíroznom kell ami szerintem iszonyatosan fájhat neki mert amint elkezdem üvölt. Éjszakáink szörnyűek alig alszom de remélem segíteni fog, hogy megnyúljanak a szalagok a lábában. :cry:

Lina: gratula a mászáshoz, Marci csak kúszik de azt nagyon profin csinálja, de már löki magát a térdével, ez már haladás a mászás felé :lol:

Nekünk már 4 fogunk van és most bújik az ötödik. Szegénykém még ezzel is szenved :(

Ilyenkor van egy kis időm jönni viszont majd elalszom.
Megyek is mert holnap ovi van, amit a lánykám nagyon imád :lol pénteken lesz az évzáró, amin verset mond a tömeg előtt, kiváncsi leszek rá mert az anyáknapit azt alig hallottam olyan kis félénken mondta el nekem, de lányok ott sírtam a meghatódottságtól az első anyáknapi ünnepségen.

Nokival mi tarjuk a kapcsolatot, Réka egy tünemény.

Na megyek, jó éjt mindenkinek!
Teszek egy képet, Rékababáról és Marcusról remélem Noki nem haragszik meg érte :lol:
Kép

Kép
Kép
beusmimi
 
 


Sziasztok!

Tundi: Koszi a biztatast! :) Eddig 3 kilo ment le. Ma gyumolcs napot kell tartanom, eletemben eloszor csinalok ilyet, szoval kivancsi leszek, hogy birom majd.

Linacska: GRATULALOK LEVINEK A MASZASHOZ!!! Nagyon remelem, hogy Zarus sem hagyja majd ezt ki!

Kepzeljetek Zarus ma felult magatol! :) Mar haromszor is. Most is ahogy hatraneztem, hogy megnezzem mit csinal a jarokaban hat latom, hogy ul, pedig en fektetve tettem be. :)

Mimi: Hihetetlen lelkierorol tettel tanubizonysagot, hogy el tudtad engedni Fannit. Azt szoktak mondani, hogy aki igazan szeret az el is tud engedni, ugyhogy biztos lehetsz benne, hogy bar fajdalmas es nagyon nehez, de ugyanakkor jo dontest hoztal! Sajat magamrol tudom (mert nekem is elvaltak a szuleim es nem is szepen...), hogy amint beno a feje lagya valakinek rajon, hogy ki is az aki igazan jo volt hozza. :) KITARTAST!!!

Jovok meg nemsokara kepeket is hozok! :)

Udv,

Orew

Lilypie Third Birthday tickers
orew
 
 


Jó reggelt!

Beus!
De édesek a gyerekek :lol:

Benner!
Szerintem nagyon is jó,ha néha leírjuk a nyügünket.Így nem a családon csattan és még tanácsot is kapunk.Vagy az én esetemben spec most a lelkemnek nagyon jót tett ,hogy leírtam és OLVASHATTAM MÁSOK VÉLEMÉNYÉT.
Szerintem ne foglalkozz anyóssal.Ha már tele vagy a dolgaival akkor gyere és írd le.

(Na valami történt a billentyűzetemmel.A Regi bele tenyerelt,és most fordítva működik a kis és nagy betű.Most nagynak kéne lenni :roll: )

mimi12
 
 


sziasztok!

Itt az idő változatlan fooooooossssssss!
Csilla már nem nagyon bírja a dolgokat a(bezártságra)értem..tegnap kiment az előszobába és verte az ajtót :!: na erre én jól beöltöztettem (persze már a téli overál kicsi...)és kivittem az ölembe.
De ez a szél....

Lina én még nem is gratuláltam a mászáshoz :P :P

Tündi:mikor letteél barna?Nem szöke voltál?Ez az oldal jó köszke,hogy bekülted pár ötlettett vettem is egyből.

Nálunk apa csak pénteken jön haza.. :cry: Balcsin dolgoznak..mit ne mondjak nem repestem az örömtől..
Tündi nem tudom Te ,hogy csinálod egyedül a 2 gyerekkel, de én már holnap estére mosott szar leszek :oops: előre látom..

Beus:nagyon jók a képek.Jobbulást Marcusnak..de még mindig nem értem (lemaradtam)miért van sín?
Nokinak mondhatnád,hogy néha jelizzen én tökre birtam :P

Tündi akkor kicsit kikapcsolodhatatók.Nagyon jók a képek :P

Sissi :még valamelyik nap akartam irni,hogy nagy nagy gratula Atikának és persze Neked is ,hogy ennyire jól fejlődtök és a kontroll is tök szupi :P :P

Fogyókúra :nem nekem találták ki az éhezést...mozogni már inkább ..de azt sem viszem tulzásba.Heti 1× spinning és kész.De ez elég kevés ez a heti 1×i.Igy nem sokat ér....

Csütörtökön mentek /mennek Noliék kirándulni külön busszal..már előre gyomoridegem van.. :oops:

Csilla

Kép
Kép
bim-bam
 
 


Tündi: Nagyon jók a képek! Jó, hogy ilyen tartalmasan töltöttétk ezt a pár napot! :) Látszik, hogy jól éreztétek magatokat! Mindkét gyerkőc szeme olyan mint az apjuké! :)

Beus: Drukkolok, hogy hamar rendbe jöjjön Marcusod lába! Jó, hogy Rékáról is tettél fel képet. Annyira régen láttuk már! Kár, hogy Noki így eltűnt. :(

Orew

Lilypie Third Birthday tickers
orew
 
 


Mimi: Nem nyomta meg a CapsLock-ot Regi?

Orew

Lilypie Third Birthday tickers
orew
 
 


No és akkor a már régóta ígért képek:

Ezek még áprilisban készültek:
Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Ez pedig május elején készült a salvadori barátnőm majdnem 1 hónapos kislányával:

Kép

Orew

Lilypie Third Birthday tickers
orew
 
 


Bim-bam: Biztos minden rendben lesz Nolival a kiránduláson, bár meg tudom érteni, amit érzel. Én is biztos aggódnék, hogy elmegy nélkülem valahova. :)

Orew

Lilypie Third Birthday tickers
orew
 
 


orew,hogy ment lke neked 3 kg ilyen gyorsan!YÍrd már le a diétádat!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Később jövök rendesen!

Kép
Kép
tundi24
 
 


Tundi: Nekem kb 1000-1200 kaloriat szabad ennem egy nap.

Reggeli: Egy szelet barnakenyer (en a Lidl-ben veszem, teljes kiorlesu, elore szeletelt kenyer), sovany sonka, sok-sok zoldseg (paradicsom, paprika, uborka, retek) van amikor eszem meg egy doboz joghurtot is, a sonka helyett lehet korozottet is enni, vagy siman turot. Szoktam a kenyerre tenni csirakat is neha.

Tizorai: Ez kb masfel-ket oraval a reggeli utan van, ilyenkor 30deka gyumolcsot kell megennem (banant es szolot tilos!).

Ebed: parolt csirke vagy pulyka, esetleg hal, sok-sok zoldseggel (krumpli, teszta, rizs tilos!). Van amikor elor befuszerezem a hust es ugy sutom ki. Parolt zoldseget szoktam csinalni vagy osszedobok egy salatat a husfele melle. Volt mar amikor leontottem joghurttal a zoldsegeket.
Persze lehet peldaul gombat tolteni fuszeres sovany turoval, vagy barmilyen zoldseget megtolteni turoval, vagy mas zoldsegfelevel, hagymaval. A ratatouille is nagyon finom. :)

Fontos, hogy az ebed legkesobb kb delutan kettokor legyen.

Uzsonna: Ismet 30deka gyumolcs. :)

Vacsora: Fott tojas, rantotta teflon edenyben sutve (mert ebben nem kell sok olajat hasznalni), tukor tojas, esetleg egy szelet Abonett, korozott, joghurt, sok-sok zoldsegfele.

Fontos a vacsoranak mindig este 6 elott kell lennie, mert este 6 utan mar nem szabad enni, ugyanis akkor mar a szervezet keszul nyugovora terni es raktarozni kezd.

Tilto listas etelek/italok: alkohol, cukor, edesseg, teszta, vaj, margarin, tejfol, sajt, kukorica, szolo, banan, rizs, krumpli, muzli, barmilyen peksutemeny, olajos magvak.

Veszek majd avokadot es kiprobalom a guacamole-t is a reggeli barnakenyerre. :)

Meg valami ami fontos lehet, hogy vacsorara mar ne egyel hust, felvagottat, mert a hus vizvisszatarto ezert masnapra pl meg az is lehet, hogy tobbet mutat a merleg (velem egyszer mar volt ilyen...).

Orew

Lilypie Third Birthday tickers
orew
 
 


Orew,nekem is ez a diéta van előírva,szoktam is tartani,igaz néha bűnözök, :oops: de nekem átlagba heti 0,5kg ment le.Te nagyon ügyi vagy,hogy neked ilyen hamar lement a 3kiló!!!!Nekem sajna az anyagcserével elég sok gondom van,van,hogy hetente 1x tudok menni Wc-re :( így iszok egy enyhe hashajtó teát is,és így sikerül mennem mindennap.
Nagyon jók a képek Zarusról! :) Sztem nagyon hasonlít az apukájára :wink: A salvadori baba is egy tünemény :D

Kép
Kép
tundi24
 
 


Sziasztok!
Ne haragudjatok ,hogy így eltűntem :(
Aranyosak vagytok ,hogy hiányoltok ,de most sem tudom megígérni ,hogy rendszeresen fogok jönni :oops:
Visszaolvasást meg sem próbálom ,mert szerintem közel 100oldallal vagyok elmaradva :cry:

Mi jól vagyunk ,és minden a legnagyobb rendben van Velünk.
8hónapos volt pont amikor kibújt az első fogacskája.....végre valahára! :D
Tegnap már 30cm mászott előre is,mert a rükverc az eddig is nagyon ment neki.......pedig nem is rák..... :D
Remélem,hogy az előremenetelt sikeresen fejleszti napról napra egyre tovább :)
Az ágyikó vasárnap került egy szinttel lejjebb,pedig felállni nem akar,de gondoltuk jobb félni mint.....
Kompba nagyon szeret sétálgatni,és azt is ha fogjuk a kezét,de nem kell mondjam....kissé nagyon megerőltető a hátunknak :D
Mosolyog folyton,és sokat dumál(ez utóbbit elképzelni nem is tudom ,hogy kitől örökölte?!?! :D)
Párom sokat dolgozik ,és szinte mindent Nekem kell elintézni ,megcsinálni.
Nem panaszkodás akar lenni,csak gondoltam írok egy kis magyarázatot az eltűnésemre :D

Beusmimivel és Rillával tartom a kapcsolatot ,de sajnos velük is csak nagyon ritkán tudok levelezgetni,szintén az időhiány miatt :(

Most is rohannom kell,mert a kis diktátor szólít :D
Csatolok egy-két képet Róla!

Puszi Mindeniknek!
Igyekszem jönni sűrűbben ,minden noszogatás nélkül :D

Egy laza szieszta Réka módra, amíg kertészkedtem :D
Kép
Fürdés után :D
Kép
PlayGirl :D:D:D
Kép
Hami után :D
Kép

Kép
noki&potyi
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?