Új privát üzeneted érkezett!

Babaim...... örülök, hogy nálatok apás szülés lesz! Te voltál már szülőszoba nézőben?

ripley, gondolom, hogy a papák is elfáradnak, azért stresszelnek Ők is végig, de az biztos, hogy egy egész életre szól az élmény.

Szecs! Köszi, most már teljesen kimerítő útbaigazítást adtál. Az előbb érkezett haza a párom és elolvastam neki ami írtál: Nagyon klassz a váró rész is, szóval ha a párod 'akció közben' meggondolná magát, ott is nagyon jó helye lesz! Ez már megnyugtatta, hogy kint is jó helye lesz, bár Ő szeretne mellettem lenni.
A másik mondatod is igaz (és mosolyogtunk rajta, mert tényleg így van: A doki is azt mondta, hogy a papák készüljenek arra, hogy itt vér fog folyni, tessék megnézni egy keményebb akció-horrort előtte Laughing

Kép
judit70
 
 


Sziasztok!

Én egyszer voltam szülőszoba látogatáson...a többi előadást már ellustáztam :)
Nálunk is apás szülés volt...és szerintem jó élmény volt számára. Nekem nagyon sokat jelentett, hogy ott volt.

Timi
Kép
vt72
 
 


Judit, igen és szombaton is megyek, mert talizunk, megismerkedünk a szülésznővel, akit a dokim ajánlott.

babaimádó
Kép
babaimado
 
 

 
 

Sziasztok,
Barátainknak megszületett éjjel első gyermeke :D ! Kislány lett, jó méretekkel, a Kútvölgyiben...egyenlőre ennyit tudok.( Mindkét szülő 39 éves) Úgy örülök :D !

Tegnap voltam Gui dokinál a fájó heg-, illetve gátsebem miatt, de nem könnyebbültem meg :( . Szoptatás miatt szteroid tartalmú kenőcsöt még nem használnék...

Kép

Kép
ripley
 
 


Sziasztok!

Babai várom(juk) majd a szombati élménybeszámolót!

Timi, én is arra gondoltam, hogy sokat számítana, ha a párom ott lenne.

ripley
hurrrrrrrrrá, gratulálok az első babához az ismerőseidnek.(sima szülés volt, nem tudod?) Mi 40 évesek vagyunk és első babánk lesz, azért érdeklődöm ennyire.

G.I. mit mondott tegnap? Tudott valamit ajánlani?

Szecs, neked mikor kell legközelebb menned a Gulyás dokihoz? Mit mondott, hogy most már mennyi időnként kell menned? Nekem tegnap azt mondta, hogy 1 hónap múlva menjek.

Kia????????

Kép
judit70
 
 


Sziasztok!

Ripley, de azért meg tudott nyugtatni valamivel? Úgy értem ez a probléma elő szokott fordulni? Gratulálok én is a barátaidnak!!! Biztosan tüneményes a kislány!
Timi, ma én is meggyőztem magam, hogy ez az előadás elég volt, most már mindent tudok :D Persze nem tudok mindent, de már nem hiszem, hogy bele fog férni...
Babaimado, nagy szerencséd van, hogy tudsz szülésznőt is választani! Sajnos a MÁV-ban erre már nincs lehetőség :( Pedig minden barátnőm azt mondja, hogy majdnem annyi múlik a szülésznőn, mint az orvoson (és időben is többet van jelen).
Judit, nekem annyit mondott a doki, hogy rám bízza, akár lehet 4 hét is, mire újra találkozunk, csak hívjam ha van valami. Hála az Égnek eddig nem volt semmi panasz, úgyhogy ha nem is lesz, akkor nem kapkodom el. De neked is pontosan el fogja mondani, hogy milyen gyakran kell menni, ne aggódj emiatt!

KépKép
Kép
szecs
 
 


Ripley...gratula a barátaidnak!! Sok örömet kívánok a babázáshoz!

Ez az időjárás már nagyon kiakaszt. Nem merek két háztömbnél távolabb sétálni menni :)

Timi
Kép
vt72
 
 


Végre sikerült lefotózni Zsolti fogait :D

Kép

Timi
Kép
vt72
 
 


Köszönöm a barátok nevében! Még nem tudom a részleteket.

2 hónapja megnyugtatott a doki, hogy "nem maradok így". Most több, mint fél év elteltével már lehetne jobb is a heg. Egyenlőre a kenőcsöt adta...

Szecs, ez nem gyakori, ne aggodj, a szülésznő miatt sem, mert a MÁV-os szülésznőkről csupa jót hallani. Nálunk aki éppen ott volt, segítőkész és rendes volt, akárcsak a többi, jobbára :) .

Timi, mi is tegnap esernyővel indultunk el az új postára. Babakocsival is be lehet menni egyébként, de mi most a kenguruval mentünk. Zalánnak nagy élmény volt függőleges helyzetből látni a külvilágot. Csak úgy csorgott a nyála :lol: :lol: !

Kép

Kép
ripley
 
 


De cuki mosoly :P ! Tele száj :lol: !

Kép

Kép
ripley
 
 


Sziasztok!

Vagyok én is, de általában csak olvasgatok.

Nálunk is apás szülés volt, de soha többet! Legközelebb, ha lesz kistesó, anyu jön be velem. Ha vki kíváncsi a részletekre, priviben megírom.
A szülésznőtől ne féljen senki, szinte sz összes nagyon rendes. Inkább a csecsemősökkel van baj, de ne féljetek kérdezni. Mert maguktól nem jönnek oda.
Nekem elég hamar (2.nap)belövellt a tejem, nagyon fájt, rosszul voltam. Masszíroztam, egyre rosszabb lett. A gyerek aludt, nem tudtam mit csináljak. Felkeltettem, mellre tettem, egyből jobb lett.

De édes Zsoltibaba :D Neki is elég hamar elindultak a fogai.

KépKép
b_judyt
 
 


Apropó eső. Vivi szerelmes az esrnyőjébe. Kinyitom neki itthon, és üldögélünk alatta :lol:
Kép

KépKép
b_judyt
 
 


Jövök majd bővebben...
(megyünk dokihoz Manóval - köhög, fáj a torka, náthás... és én is elkaptam)
Kép

Kép
Kép
Kia
fné kia
Nyíregyháza
 
 


Jaaajjj de jó, legszívesebben azt mondanám, hogy mindig kérünk képet a gyerkőcökről, amikor van időtök írni. De tudom jól, hogy ez nem kivitelezhető, úgyhogy annak is nagyon örülök, hogy most hárman is meg tudtatok osztani pár képet velünk! Nagyon édesek! Szégyen vagy nem, én oooolyan irigy és türelmetlen vagyok :D :D :D
Én is jót hallottam a szülésznőkről, úgyhogy emiatt igyekszem nem aggódni. A doki az előadáson azt mondta, hogy ha 20 szülésznő van, akkor ő 18-ra rá merné bízni a saját hozzátartozóját is. Az pedig jó arány!
Judyt, ha van időd/kedved, én szívesen meghallgatom a tapasztalataidat az apás szüléssel kapcsolatban. Lehet, hogy olyan szempontokra is rá tudsz vele világítani, amit még nem mérlegeltünk...

KépKép
Kép
szecs
 
 


Vivi milyen szép kislány!! Ezzel az esernyővel, mint egy kis tündér :D !

Levi pedig a "tündérlala" :D ! Nagyon aranyos.
Meg kell zabálni őket!

Judyt, most kiváncsi lettem...annyit sem írhatsz, hogy apa besokalt-é a szüléskor?

Kia, kié ez a szép torta és a kerek szám? Ha már átmentem kíváncsiba... :oops:

Kép

Kép
ripley
 
 


Judyt...saját kis Mary Poppinsod van. Nagyon édes!!

Levinek és Kiának jobbulást...ennyi betegséggel jár a bölcsi??? Nem túl jó jövőkép :(

A mi sétánkat elmosta az eső...még egy háztömböt is több részletben kerültünk :(

Timi
Kép
vt72
 
 


Sziasztok!
Bocsánat, hogy így eltűntem, el is vagyok azért foglalva, hiába van itthon apa is (hétfőtől már élesben, 3asban leszünk a gyerekekkel, azért tartok tőle picit), meg kellett egy kis idő, hogy letisztuljon az élmény.
Nem igazán volt időm visszaolvasni, de gondolom, kíváncsiak vagytok, a dokira is. :)
Amellett, hogy magát a szülést jó élménynek tartom, fantasztikus, hogy az ember teste mennyire tudja a dolgát, ment minden magától, nos, azért volt, amiben csalódtam, és az a kórházi hozzáállás. Igaz, elsősorban magamat okolhatom, amiért végül nem beszéltem a dokival sok mindenről, amiről kellett volna, és így a két évvel ezelőtti információimra hagyatkoztam. Akkoriban azt mondta nekem, hogy az csak természetes, hogy nem kell fekve lenni kitolásnál, és az is magától értetődő, hogy meg lehet próbálni a gátvédelmet. Hát ebből semmi sem igaz, ha az ember lánya császár után akar természetes úton szülni, illetve ha a baba 'nagy', legalábbis nekem ezekkel indokolták, hogy miért kell pont az ellenkezője. Eleve éreztem, hogy senki sem bízik benne, hogy ez sima ügy lesz, szinte láttam, ahogy kapkodja fel a szülésznő is az állát a padlóról, amikor 3 ujjnyiról fél óra alatt teljesen kitágultam, és máris tolófájásaim lettek. Hiába jött le szépen, folyamatosan a baba, amikor vizsgáltak, és maguk között beszéltek (persze mellettem, a fülem hallatára), akkoris valahogy mindig azt éreztem ki a szóhasználatból, hogy ettől még ők nem állnak valami pozitívan a dolog sikeréhez. Aztán amikor a baba feje már nagyjából a szülőcsatornában volt, akkor az ágyra parancsoltak, és hiába könyörögtem, nem is egyszer, hogy nem akarom fekve, mert az nagyon rossz nekem úgy, négykézláb vagy bárhogy sokkal jobb lenne, egyszerűen nem engedtek felkelni, mindenféle indokkal, hogy de akkor hogy teszik a ctg-t a hasamra, meg császár után nekik egyszerűen muszáj mindent látni, folyamatosan vizsgálgatni. Gondolkodás nélkül vágtak, fel sem merült a gátvédelem, persze nem is lett volna sok értelme, hiszen a kitolás legvégén, amikor a folyamat teljesen normálisan lelassult picit, pont azért, hogy az én alfelemet védje, akkor 'de így nem fogja tudni megszülni' felkiáltással elkezdték nyomni az oxytocint, és újra felpörgették az egész folyamatot. Nem voltak illúzióim, tudtam, hogy egy 4kilós gyereknél lesz valamiféle sérülés, bár azért nem törvényszerűen, de így sikerült nekik maximalizálni. A vágásnál természetesen tovább repedtem a hüvelyfal felé is. (OK, nem tudhatom, mi lett volna, ha..., de azért több, mint valószínű, hogy általam választott pózban, oxy nélkül és gátvédelemmel kisebb lett volna a sérülés). Ja, és varrás közben kérdeztem a dokit, hogy hány öltés, mire viccesen azt mondta, hogy tovafutó varrat, így tulképpen csak egy. Jópofa, csak éppen az én alfelemről volt szó, és tudni akartam, mi a helyzet, újra megkérdeztem, hogy jó, akkor mekkora a sérülés, de igazából nam kaptam konkrét választ. Ha nem tudnám, hogy más kórházakban (na nem sokban, sőt, de azért van olyan is) ez teljesen máshogy zajlik, hogy lehetséges pozitívan is hozzáállni egy VBAC-hez, a nőt bátorítva, nem elbizonytalanítva, hogy lehet akár fejen állva is szülni, gyorsítók nélkül (amik egyébként nem is ajánlottak ilyen esetben, mert pont ezek a beavatkozások növelik a heg szétválásának az esélyét azáltal, hogy a természetellenesen erős összehúzódásokat produkálnak), akkor biztos könnyebben vettem volna ezeket, de sajnos tudom, hogy ennek nem kellene így lennie.
Ha tudtam volna ezeket előre, mert nem vagyok olyan balfék, hogy nem kérdezem meg, mert naívan azt hiszem, érvényesek a múltkori infok, akkor biztos, hogy kórházat váltok. Egy dolog azonban biztos: ha lesz még gyerekünk, akkor ő nem itt fog megszületni. Vagy keresek egy olyan dokit és kórházat, amelyik tényleg támogatja a császár utáni szülést, vagy ha abból a tempóból indulok ki, amit Linda tartott, akkor simán itthon fog megszületni a harmadik.
Nem tudom, hogy tényleg csak az előzetes császárom miatt volt ez az egész, vagy azért is, mert GIn kívül még 2 doki volt jelen (egyik gondolom, az ügyeletes volt, és az elején biztos azért jött be, mert közben a doki másik kismamával volt, aki akkor jutott a kitolásig, amikor mi beértünk, de nem értem, miért kellett végig ott rontania a levegőt, nekem nagyon ellenszenves volt az egész nő, akit érdekel, priviben megírom, ki volt), és így muszáj volt a kőkorszaki kórházi protokollhoz ragaszkodni, de aki még nem tisztázott ilyesféle dolgokat a dokival, annak javaslom, hogy tegye meg, ne ott érje meglepetés.
Elismerem, hogy én túlságosan nagy elvárásokkal mentem neki ennek az egésznek, túlságosan is hittem abban, hogy aki mávos volt, abban a megváltozott vezetés ellenére is megmaradt a régi hozzáállás csírája, ezért remélem, akik még a szülés előtt állnak, azokat nem bizonytalanítja el, amit írtam.
Csatolok két újabb képet a kisasszonyról :)
Kép
Kép
danann
 
 


Danann, most örülök, hogy én időben váltottam.

VT: cukiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii!4

Judyt, érdekel, kérek privit!

Szülésznőm: szupiiii!!!!

babaimádó
Kép
babaimado
 
 


Az a rossz, hogy konkrétan nem is tudom, ki vagy mi tehet erről: a doki? a többi doki? a protokoll? az, hogy be vannak carva a vezetéstől? (erre tett utalást a szülésznő, sőt, nem is utalás volt, azt mondta, hogy itt nem jó ötlet a szabályzattal szembe menni)
Néha úgy érzem, jó lenne, ha egy valakire rá lehetne bökni, hogy na, ő volt az a fafej, bár tulajdonképpen mindegy.
És bosszantó, hogy igazán szép szülések is vannak ebben a kórházban, nem kellett volna feltétlenül belerondítani az enyémbe sem.
Mondjuk pár hónap, év múlva semmi jelentősége nem lesz ennek, csak az számít majd, hogy ott van az imádnivaló kis Törpilla :)
danann
 
 


Danann...sajnos a protokoll a leghibásabb szerintem. Mikor Zsolti született, egy nagyon kedves szülésznőnél kezdtünk...de sajnos 18 órakor műszakváltás volt és két fájás között átadott az éjszakásnak. Ő is kedves volt, de már "megszoktam" addigra az elsőt és örültem volna ha végig ő marad mellettem, de nem lehetett.

És a végén minden rossz emlék eltűnik...csak a gyönyörű babák maradnak!
Nagyon szép a kislányod!

Útálom ezt az időt :(

Timi
Kép
vt72
 
 


Én is napsütést akajjjjokkkk!!!!!

babaimádó
Kép
babaimado
 
 


Pocakosok hogy vagytok? Ebben az időben legalább mindenki pihen...sok más mindent nem lehet csinálni :(

Timi
Kép
vt72
 
 


Húúú, Danann! Belőlem vasárnap reggel jöttek ki az én szülésemmel kapcsolatos kételyek (de. sirdogálással telt) pedig a soraidat csak most olvastam hétfő reggel! Úgy látszik nekem több mint 6 hónap kellett ehhez...Nekem is beszélnem kellett volna a dokival őszintén, ami elmaradt (mire mentem volna hozzá, Zalán megszületett a 38. héten)
Az előző szülésem utáni műtét (problémás lepényleválasztás, majdnem elvéreztem) és egyéb jelek a várandosság alatt akár előre jelezhették volna, hogy most is baj lesz. Hogy ezeket a jeleket nem értékeltük helyesen, az én hibám is, a dokié is, azt hiszem. Engem elhomályosított a csőlátás a hüvelyi úton történő szülésre, pedig esetemben tán a császár szerencsésebb lett volna, de ezt már sosem tudom meg biztosan :roll: .
Mindennél jobban örülök, hogy Zalán rendben megszületett. A szülésznő sokat segített, a doki kevéssé (hasamra könyökölés :shock: !)
A szülést követően órákra ott voltam hagyva fájdalmakkal és teljesen kimerülve. Be-be nézett idegen személyzet, de sok segítséget nem kaptam. A férjem ekkor már nem volt ott, hiszen mikor ő hazament éjjel, még minden rendben volt. 3 és fél nap alatt kevesebbre fogytam, mint a terhesség előtt :( .

Kép

Kép
ripley
 
 


Bocs, de az így most kijött belőlem.
Szóval a pocakosok beszéljék meg minden gondolatukat a dokival, és emlékeztessék őt a szülés előtt is, mert elfelejti!
Danann, sajnálom, hogy nem pont úgy sikerült a szülés, mint szeretted volna, de te nagyon ügyes voltál! Egyébként Linda baba nagyon-nagyon édes :D !

Kép

Kép
ripley
 
 


(((((Ripley))))))))))))

babaimádó
Kép
babaimado
 
 


Sziasztok!

Danann és Ripley, a többi pocakos nevében is köszönöm, hogy ilyen őszintén leírtátok a szüléssel kapcsolatos érzéseiteket! Egy első gyermekét váró nőnek minden első kézből szerzett személyes tapasztalat nagyon hasznos. Abban viszont biztos vagyok, hogy ahogy Danann és Timi is írta, a "végeredmény", vagyis a tüneményes kislányok/kisfiúk mindenért kárpótolják az embert! Igyekszem én is megfogadni a tanácsokat és beszélni a dokival. Szerintem semmi extra elvárásom nincs ezzel kapcsolatban, csupán annyit tudok biztosan, hogy természetes szülést szeretnék, fájdalomcsillapítás nélkül. Vagy azért, mert mindenhol ezt hallom, vagy mert még nincs tapasztalatom, azért igyekszem felkészíteni magam arra is, hogy ha a kettő közöl egy (vagy végső esetben egyik sem) lenne megvalósítható. Az biztos, hogy kudarcként élném meg, de az is 1000%, hogy ha azt fogják mondani, hogy ez a legjobb a babának, akkor hiába olvastam/hallottam mást, én tutira nem merek ellenszegülni :? Most úgy állok hozzá, hogy ha a pici egészséges, akkor teljes a siker és pozitív élmény marad. De lehet, hogy a másodiknál már én is sokkal határozottabb leszek, jobban fogom tudni, hogy milyen testhelyzet a megfelelő számomra stb. :)
Minden esetre ezt a hasra könyöklős módszert nagyon elavultnak tartom és meg sem fordult a fejemben, hogy a doki is alkalmazza :shock: :shock: :shock:

KépKép
Kép
szecs
 
 


És a legfontosabb lemaradt: Danann, Törpilla lélegzetelállítóan gyönyörű kislány!!! :D

KépKép
Kép
szecs
 
 


Szecs...a fájdalomcsillapítás és a császármetszés nem biztos, hogy a Te kudarcodat jelenti. Én is anno úgy indultam, hogy persze, természetes úton szeretném Zsoltit megszülni, hiszen életem egyik legszebb 40 hete állt mögöttem minden ilyenkor normális panasz nélkül. Semmi konkrétumot nem beszéltünk meg a dokival...valahogy biztos voltam abban, hogy minden rendben lesz. És tényleg úgy volt...de ha kevéssé tágultan érek a kórházba, lehet, hogy kérek EDÁ-t...és máig nem bánom, hogy császármetszés lett a vége...mert én ugyan nem láttam, hogy Zsolti valamelyik végtagja "elakadt útközben"...de fel sem merült, hogy ellenkezzek.
A lényeg egy ma 20.21-kor féléves fiatalember :D

Timi
Kép
vt72
 
 


Timi ...:D !
Olyan pocsék ez az időjárás!
Timi ilyenkor nálatok beindul a fűtés a házban?
Mi hősugárzózunk a fürdetéskor, és fűteni is tudunk a klímával.

Hogy valami jót is írjak: nagyon jól éreztük magunkat a koncerten péntek este, és anyósom is derekasan helytállt a gyerekfelügyelettel :) ! Még Zalánt is tudta altatni!

Kép

Kép
ripley
 
 


Nekünk egyéni fűtés van...így mi fűtünk vasárnap óta...de 22 fok van a lakásban, így nem kapcsolt be a fűtés. Ha magasabbra állítom (25 fok) akkor bekapcsol, tehát működik :)

Ha nem lenne ekkora szél, ki mernénk mozdulni...de így ma még biztos nem. Holnap megyünk féléves státuszra fél2-re...ha ronda idő lesz, akkor kenguruzunk :) Vagy nem megyünk :D

Milyen koncerten voltatok? Tyúkész vagyok...elfelejtettem :)

Timi
Kép
vt72
 
 


Sziasztok!

Danann, sajnálom, hogy kissé csalódtál :cry:

Mikor én beértem a kórházba, már a legvégén, akkor engem is felfektettem az ágyra. Nem tudom ki találta ki, de borzasztó abban a helyzetben a hátamon feküdni. A baba iszonyatosan nyomta a gerincemet. Mindig a jobb oldalamra fordultam, mikor jött a fájás. Persze amikor nyomni kellett, akkor visszafordítottak, de mikor újra pihizhettem, oldalt voltam. Sokkal jobb volt nekem így.
Egy jótanács a pocakosoknak: ha már ott a baba a karodban, akkor szoptasd meg, tedd a cicit a szájába :D
Ugye protokoll, hogy 2 órát ott kell maradni a szülőszobán, de engem otthagytak egyedül. Vivi elkezdett sírni, én meg (elsőgyerekesanyuka) nem tudtam miért sír, én is sírvafakadtam. nagy sokára jött vki, és megmutatta hogyan kell szoptatni. Vivi el is hallgatott, majd együtt elaludtunk :lol:
Ne féljetek cicire rani (vagy csak én féltem??), a baba tudni fogja, hogyan kell bekapni.

KépKép
b_judyt
 
 


Ez tényleg így van...pedig Zsoltit én csak másnap reggel 5kor kaptam meg.

Igaz, hogy az egyik nagyon kedves szobatársamtól többet tanultam szoptatás és pelenkázás ügyben mint a nővérektől, de köztük is volt egy-egy rendes.

Timi
Kép
vt72
 
 


Sziasztok!

Új vagyok itt a topikban.
Érdeklődni szeretnék Dr.Gulyás felől.
Látom Ti hozzá jártok,és szültetek is.
Orvost szeretnék váltani,mert a volt Dr.-om nagyon messze van,és a 2.terhességemet kezdetektől szeretném ha 1Doktor kísérné végig.
Ha van valami ami nem publikus, kérlek írjátok meg priviben. :)
Magánrendelése nagyon húzós anyagilag???
Rendelését,Tel.számát is kérném szépen.
Előre is köszönöm!
jucuss3
 
 


Szia Jucus!

A www.drgi.hu honlapon megtalálod az elérhetőségét és a rendelését.
Árakról nekem idei infóm nincsen.

Mikorra várod a babát?

Timi
Kép
vt72
 
 


vt72!!

Nagyon Köszönöm a gyors infót!
Már meg is kukkoltam.
Még csak tervben van a baby ,de szeptemberig össze kell jöjjön,mert kislányom akkor tölti a 3évet,és nem szeretnénk nagy korkülönbséget a tesókák között.(bár sokak szerint már így is nagy lesz)
Ha megtudod írni az árakról az infoidat,kérlek írd meg ,nem gond ha nem idei.
Üdv:Jucus [/b]
jucuss3
 
 


Szia Jucus!

Üdv. közöttünk! :-)

Én is a Gulyás dokihoz járok, most voltam nála, a terhesgondozás 10.000.-Ft/alkalom.
Ha felhívod az asszisztensét a Gabit, biztosan megmondja az árakat, talán mintha a rákszűrés 2.000.-Ft lenne, a többi vizsgálatot nem tudom.

Én amikor hozzákerültem 2 hónapos terhes voltam és akkor az első alkalommal 12.000.-Ft-ot fizettem.

Kép
judit70
 
 


Sziasztok!

Már megérte ma újra közöttetek lenni, hát gyönyörű fényképek vártak a pici babókról. :-)

Danann nagyon édes a kislányod és gyönyörű! :-)

Lányok, köszönjük mi első babát várók az infókat, hát én megmondom őszintén egy kicsit meg is rémültem, de talán érthető is, de legalább felkészítettetek, hogy milyen kérdésekkel készüljek a dokihoz.

Ma voltam a védőnőnél és most volt az első szívhang nézés, nagyon jó volt!!!! Teljesen kiakadt, hogy az SZTK-ban most hogy csináltattam a 2. labort nem csináltak a 0 negatívos vércsoportomhoz ellenanyagszűrést, így mehetek, majd újra kérni beutalót! Jahhhh és szerinte vasat is kellet volna, hogy felírjanak.
Na erről ennyit.

A kórházakról meg annyit, hogy én eddig csak jót hallottam a SOTE I és II-ről is, de az utóbbi hónapokban több ismerősünk is szült valamelyikben és azt mondták, hogy nagyon csalódott bennük. Én régen a II.-re jártam, akkor még rendben láttam mindent, de hát ennek 15 éve. (most hogy ott jártam látogatóban, ledöbbentem, hogy mennyire lepukkant azóta)

Kép
judit70
 
 


Timi!

Zsoltinak jó egészséget kívánok és gratulálok a féléves korához! :lol:

Kép
judit70
 
 


Első gyereket váró lányok, ne tervezzétek meg pontosan, mit akartok, mert általában úgyis meglepődik az ember lánya, ha odáig jut :) Én ismerek olyat, akinek direkt jó volt fekve vajúdni és kitolni is, bár igaz, nem sokat. A lényeg, hogy ott és akkor tudod majd csak eldönteni, hogy mi a jó, labdán vagy sétálva vagy akár tényleg fejen állva vajúdni. Az a jó, ha akik majd ott lesznek körülöttetek, azok bátorítanak, hogy próbáljatok ki többféle pózt, masszázst, zuhanyt, akármit, és hogy a doki ezt 'engedje'. Csak azt kell előre tudni, hogy mennyi teret enged, pl mi az, amit biztos nem, ezt kérdezzétek meg.
Jó eséllyel nektek tényleg nem kell majd fekve nyomni, de azt olvastam valahol, hogy a kórházi protokoll szerint első szülő nőknél mindenképpen van gátmetszés, azt mindenképpen jó tudni, hogy tényleg, vagy ezt ki lehet-e kerülni (már akinek fontos :))

Jucus, hacsak nem emelkedett az elmúlt masfél hónapban, akkor a terhesgondozás 9000Ft, a ctg a végén pedig 3000Ft alkalmanként. Terhesgondozáson mindig néz UHval is. A laborvizsgálatok pedig úgy vannak (már ha nem szeretnél mást), hogy az asszisztens rendelési időben leveszi a vért és kész, nem kell laborba menni hajnalban. A terheléses cukornál pedig a kórházba kellett bemenni, a nőgyógyászati osztályon egy nővér vette le a vért az oda összehívott kismamáktól, ott sem kellett idős nénikkel harcolni a sorban :) Nekem ez nagyon kényelmes volt, főleg, hogy egy már meglévő gyerek mellett nem mindegy, hogy mennyi ideig tart egy-egy intéznivaló.

Judyt, ez a fekvés a tankönyveikben van, mert így tudnak ők a legkényelmesebben hozzáférni a 'célterülethez', hogy vizsgálgassanak. De őszintén, egy szülés nem az ő kényelmükről kellene, hogy szóljon. :? Szerintem :)
danann
 
 


Judit70 én a Sote I.re járok!

babaimádó
Kép
babaimado
 
 


Jucus, én 1 hete voltam Gulyás dokinál: kozultáció + rákszűrés 11.000 Ft volt.
Én vittem a szülésre polifóm matracot a vajúdási pózokhoz, de végül nem is használtam, mert elég volt az ágyra támaszkodnom, utána a WC-n ültem a beöntés miatt (itt tágultam a legjobban :lol: ) aztán kértem epidurált, mellyel már feküdni kellett. Gyorsan történtek az események.

Judit70, szegény, mehetsz újra laborba :? .

Timi, Metallica koncert 8)

Zalán már egyre ügyesebben pörög-forog. Leteszem a földre, mire visszaérek már beforgott az asztal alá :) .

Kép

Kép
ripley
 
 


Sziasztok!

Igen, igazatok van azzal, hogy nem érdemes előre mindent megtervezni, illetve utólag semmit sem szabad kudarcként megélni! De könnyű azt mondani ugye :D
Timi, szívből gratulálok Zsolti első félszülinapjához!!!
Ripley, jó lehetett kettesben kimozdulni otthonról! Kincs egy ilyen anyós, sajnos nem terem minden bokorban...
Judyt, köszi a tanácsot, én is mindenképpen erre a 2 órára terveztem az első 'próbálkozásokat' szoptatás ügyben. És nagyon remélem, hogy rendes szobatársaim lesznek, mert a csecsemősökről túl sok jót eddig nem hallottam - és akkor még finom voltam és nőies :D
Jucus, szerintem minden infót megkaptál idő közben. Én sem tudok semmi újat mondani.
Ripley, nagyon édes lehet Zalán a tornamutatványai közben :lol:

KépKép
Kép
szecs
 
 


Tornamutatvány: mi átestünk az első leesésen...szerencsére csak 35 cm magasan van az ágy és szőnyeg van alatt. Zsoltinak az ijedségen kívül más baja nem lett...én még kicsit görcsben leledzem...de már javulok. Pedig reggel fél 8 fele volt már...de még mindig tart bennem a feszültség.

Az ágy közepén volt...fél percig sem mentem a konyhába az ajtó mögé...és megtörtént a baj.

Örök tanulság...soha-soha nem szabad felügyelet nélkül hagyni őket! Persze tudom, hogy lesz még esés az életében, ennél nagyobb is...de mégis most nagyon rosszul érzem magam.

Timi
Kép
vt72
 
 


Vt, mindenki mesél hasonlókat mostanában, tehát MINDENKIVEL ELŐFORDULHAT!Nyugodj meg, a lényeg, hogy semmi baja nem lett. Nem lehet 100%-os kontroll alatt tartani őket, hidd el!

babaimádó
Kép
babaimado
 
 


Babaim...az eszem tudja, hogy ilyen balesetek bárkivel, bármikor előfordulhatnak...de a szívem és a gyomrom még nem dolgozta fel :)

Sőt...anyukámék mesélték, hogy én a babakocsiból ugrottam fejest a szőnyegre és semmi bajom nem lett.

Zsolti tényleg el is felejtette már...önfeledten játszik ugyanúgy mint tegnap...de nekem még kell egy kis idő, hogy feldolgozzam :)

Timi
Kép
vt72
 
 


Timi! Ügyesen tudnak esni ezek a babók. Fog még sokat Zsolti is.
Vivi már 2X esett le a nagyágyról éjjel, koppant nagyot szegénykém, semmi baja nem lett. Az ember azt hihetné, hogy ahogy nőnek, csökken a balesetek száma. Pár napja nekiszaladt az ajtófélfának, jó kis puklija lett :D
Ne érezd magad rosszul, nem lehetsz mindig ott mellette.

Mikor Vivivel lemegyünk sétálni, akkor bizony szalad, mint a nyúl. De olyan csámpás, összeakadnak a lábai. Mindig félek, hogy akkorát fog esni, hogy kitörnek a fogai, de kicsit hagynom kell, nem szaladhatok mindig utána.

Judit, újabb vérvétel :cry:

Zalán nagyon ügyes, csak így tovább :lol:

KépKép
b_judyt
 
 


Babaim! SOTE I. milyen? Ezek szerinte neked nincs rossz benyomásod róla. Bár az I.-nek mindig is jobb híre volt mint a II-nek.
Jajj és nem tartottál élménybeszámolót a szombati szülőszobalátogatásról!???!!
Milyen volt?

A hétvégén 2 napot két 7 hónapos babával babáztam, hát tünemények! Ők unokatestvérek, de milyen édesek együtt, hogy próbálnak már egymással kommunikálni!
Fantasztikus!

Ami érdekes, hogy amíg ott voltunk az én pici lányocskám meg sem moccant a pociban, úgyhogy eléggé meg voltam rémülve, de vasárnap este itthon már mocorgott. :-)

Judyt, de édes lehet Vivi a csámpás lábaival! :-)
Olyan édesek ahogy teszik össze-vissza a lábaikat.

Timi! Zsolti baba szegény így ünnepelte a félévessé érését?
Nyugodj meg!

Az ÁEK-ban hány ágyasak a szobák?

Kép
judit70
 
 


Sziasztok!

Elkezdtem írni, de elszállt...

Jövök majd, csak hazaért a bölcsisem...

Beteg vagyok... Levi már jobban van... vittem ma bölcsibe..
...de ma már én is kaptam a dokitól antibioikumot :(
Alig van hangom...

Kép

Kép
Kép
Kia
fné kia
Nyíregyháza
 
 


Judit...3 ágyasak a szobák. Saját fürdőszobájuk van zuhanyzóval.

Most már sikerült megnyugodnom...valószínűleg én rosszabbul éreztem magam mint Zsolti...akinek kutya baja.
De azért remélem nem minden féléves születésnapja után időzít valami akrobatikus mutatványt :D

Timi
Kép
vt72
 
 


Kia, jobbulást!

Judit, szupi volt. Egyszer már láttuk a szülésfelkészítőn, de asaját szülésznővel jobb volt. MAjdnem 2 órát (!!) beszélgetett ott velünk. Részletesen mindent elmondott. Ott vannak 1 és 3 vagy 4 ágyas szülőszobák. A szülés után ráteszik a babát a mellkasodra, addig sehová nem viszik. A vajúdás állva, ülve, labdán, mászkálva történhet, de a szülés csak fekve!!! Az egyágyas szülőszobákon szülés után 2 órát vagy még. 2 szülőszobának van egy zuhanyzója.
A gyereágyason, ahova szülés után mész van 2-ágyas és 4 ágyas. A 4 ágyasoknál 2 szobára jut egy wc és fürdő. NA, ez nem teccccc:(.
Úgy látom a sorok közt olvasva, hogy a gátmetszést nem lehet elkerülni. Legalábbis nekem úgy tűnt. Azt vallják, inkább vágni, mint repedni és ebben meg tök igazuk van. Bár én a varrástól és a varratszedéstől piszkosul félek. Műtétek után a hasi varratok kiszedése sem volt fájdalommentes, tehát el tudom képzelni, hogy a gátvarratnál világgá megyek. :oops:
Enni sajnos nem engednek vajúdás alatt és inni is csak 1-2 kortyot. Max.szőlőcuki mehet, de az meg a cukordiétávalk szerintem összeegyeztethetetlen.
A szülésznő ajánlotta, hogy bimbóvédőt vegyek és vigyem be. DE abból méretek vannak, ahogy a neten nézegettem. Azt mégis honnét lehet tudni, hogy mekkora kell????
:shock: Vagy hogy kell ezt eldönteni?Nem tudtok olyan gyógyászati segádeszk.boltot, ahol a hasleszorító olcsó?
(Remélem mindneki elégedett a beszámolómmal, jó hosszú lett :lol: )

babaimádó
Kép
babaimado
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?