Új privát üzeneted érkezett!

Tényleg Ti minden női bajra tudtok valami jó kis gyógyírt, esetleg cicilógásra van valami? :oops: :oops: :oops: :oops:

Kép
Kép
szilvancska
 
 


Cicilógásra?
Plasztikai sebész! :lol: :lol: :lol:

Vannak különböző erősítő gyakorlatok,amik tudnak javítani a helyzeten,de ezeket csak nagyon módjával javallott végezni szoptatás alatt.
Sajnos nekem gyanús,hogy terhesség,szülés,szoptatás után magától már nem lesz ugyanolyan,mint előtte... :? :roll: :(

Nekem az a régi típusú mellszívó indította be a tejcsit szülés után.Sajátom még nem volt és hirtelenjében egy olyat tudott kölcsönadni a kórházi szobatársam.Mire Andris megvette és behozta,már volt tejem a fejés hatására,meg egy kezdődő ínhüvelygyulladásom is a jó kis kemény gumilabdától,amit nyomkodni kellett... :?

piki
 
 


Sziasztok!

Tegnap este elszállt minden, amit írtam... :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:

Szilvi, cici lógás???? :lol: Csatlakoznék Marcsihoz... :lol: :lol: :lol: :lol:

Na du.jövök, mert msoit meg nem hagynak írni!!!! :evil: :evil: :evil: :evil:
Vendég
 

 
 

Sziasztok!
Jó sokat írtatok! :)
Na örülök, hogy valakinek bejött az olaj!!! Akkor nem hiába jártattam itt a számat!! :) Nekem csak 5 ml-is van, már alig van benne.. a kórházban használtam a legtöbbet, azóta csak akkor ha kevesebb volt este bekentem vele.. most is visszahozta a mennyiséget.
Már több napja 80-90ml-et tudott csak megenni, tegnap meg 150-et!! Reni arra figyelj azért, hogyha nagyon sok lesz a cicidben, mindenképp fejd le, mert nekem tagnap már 3. vagy 4. alkalommal csomósodott be a bal mellem.. kegyetlenül fáj, alig bírtam a karom is felemelni és ilyenkor már kifejni is nehezebb, szét kínoztam magam a medeláva és csak cseppenként jött..
Mindig így járok... :? nem fejek, kevesebb lesz a tej.. elkezdem magam kenni az olajjal, iszom a lactoherbet, majd jól bedurran, annyit nem szopizik ki és aztán bekeményedik, becsomósodik...

A buli egész jól sikerült! :) Bár takarítanom nem kellett volna, mert csak a gyerekek voltak bent, sáros cipőben kekszet morzsáltak a kanapéba :oops: Szerencsére nem esett az eső és így mind a teraszon voltunk.
Bazsu egy csomó ruhát kapott! :) Azt hiszem fél évente tartunk egy ilyen összejövetelt! :)
A zebra tortát elcsesztem, összefolytak a színek, túl híg lett a töltelék :?
A répa tortától meg tartottak a fiúk :oops: de legalább maradt belőle :lol: :lol:

Nagyon cukor Jázmin! Én is kíváncsi lennék rád is!! :wink:
Vendég
 


Ja a született feleségek nagyon tetszett! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Tiszta hülyék vagytok! :lol: :lol: :lol: :lol:
Vendég
 


Ja igen, még hogy én vagyok a legkiegyensúlyozottabb???
Ez jó! Valamit nagyon jól adok itt elő :lol: :lol:
Na de ha tényleg így is látjátok, ez mind csak azért lehet mert D. szinte mindig otthon van, nagyon sokat segít nekem.. míg én sütök főzök addig ő van a babával.. nincs semmi extra tehetségem a babázáshoz, időbeosztáshoz.. Most is az ő kezében van, nagyon nyűgös ma :?
Szóval, most lehet utálni fogtok, de éjszaka is mikor felébred Bazsu (igaz mellettem van a kiságya) de mire én felülök ő már ott is van az ágy mellett és veszi is ki Balázst, hogy megnyugtassa, tisztába tegye, lemérje és odahozza nekem hogy etessem meg, majd mikor végeztünk újra leméri aztán elaltatja.. Én még éjszaka nem cseréltem rajta pelust (de volt olyan nap hogy nappal sem) Ma reggel is mikor 7-kor felébredt Bazsu, kijött vele a szobából és én még aludtam 9-ig.. Akkor keltett, hogy kajaidő van és boldogan mesélte, hogy milyen édes volt B. még én aludtam, egy csomót gagyogott és együtt aludtak a kanapén stb..
Szóval azt hiszem nem én vagyok itt a szuperanyu :oops: :oops:
Be kell ismerjem, hogy a párom egy szuperapu+anyu egyben
:oops: :oops: :oops:
Vendég
 


Hello

Köszi Csajok. :D Én egy kicsit olcsóbb megoldásra gondoltam, bár nagyon örülnék neki ha Balázs meglepne vele, bár azt hiszem ez egy ideig álom marad, pedig már lassan a földet súrolják. :? Na jó azért annyira nem gáz a helyzet, de hát na.... :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Marcsi nem lesz már olyan sajnos mint előtte. :(

Kép
Kép
szilvancska
 
 


Fanni tök jó hogy van egy ilyen "hiper-szuper férjed"!!! :lol: :lol: :lol:
Nálunk Balázs egyáltalán nem cserél pelust, rosszul a kakától, de még a sajátjától is!!! :shock: Úgyhogy éjjel én kelek fel, hogy kivegyem Barnit az ágyából, akkor odateszem az én helyemre bízva abban hogy Balázs elszórakoztatja addig míg én kajcsit csinálok, aztán van hogy Balázs rohan utánam hogy mit csinálok már annyi ideig,hol van már a kaja (nem bírja ha nagyon bömböl) :x

Tényleg és akkor az olajjal be kell kenni a cicit és várni a hatását?

Kép
Kép
szilvancska
 
 


Fanni,ennek a gyereknek akkor 2 anyja van? :lol:
Mondjuk én se panaszkodom,mert nálunk is rengeteget babázik apa.
Éjjel is és nappal is-ha itthon van.Etet,fürdet,pelenkáz,altat. :lol:
Éjszaka azért egyikünk se ugrik azonnal,kicsit mindketten kivárunk,hátha a másik hamarabb felkel. :lol: :lol: :lol:
De ha tudja,hogy fáradt vagyok,vagy nem érzem túl jól magam,akkor szó nélkül felkel éjjel is.
Szóval én is el vagyok kényeztetve... :lol: :lol: :lol:

A szopi-olajat megrendeltük mi is,kíváncsi vagyok,lesz-e rám is hatása...nagyon remélem,hogy igen!

piki
 
 


Igen, csak annyi hogy bekened vele a melled... még a kórházban én szét kentem vele.. most már a bimbót nem kenem be hogy ne kelljen annyira mosogatni..
Vendég
 


Megelőztél Marcsi! :)
Igen, lehet két anyja van.. :) :oops:
Hány ml-it rendeltél? Remélem neked is beválik!! :)
Vendég
 



Nem, kell a húsz!
Lassan nekem is rendelnem kell!!
Vendég
 


Most nézem, hogy ez elég félreérthető..
szóval szerintem kell a húsz! :)
Vendég
 



Fanni,azt megkérdezhetem,hogy mért egyszerre ment mindenki babalátogatóba hozzátok?
Vagy így annyi előnye van,hogy csak egyszer kellett készülni?
Vagy alapból egy nagyobb bulit akartatok? :lol:
Bazsu hogy bírta a sok embert meg a gyerekzsivajt?

piki
 
 


Amúgy is akartuk egy házavató bulit, csak az elmaradt mert már nagyon a terhesség vége felé voltam. Így letudtuk a kettőt egyszerre, + a vendégeket is.. Idáig nem jött hozzánk senki..
B. ismét tündér volt, kérdezték is hogy ez a gyerek nem szokott sírni?? Szinte végig ott volt velünk, vagy az én kezemben vagy a D. kezében aludt.. abszolút nem zavarta a hangzavar. Szerencsére kint voltunk az udvaron és így nem paráztam attól sem, hogy ennyi ember veszi körül.
Vendég
 


Sziasztok!

Örülök, hogy jól sikerült a buli nálatok Fanni :) és, hogy ennyi rucit kaptatok :)
Tök jó, hogy ennyit segít neked a párod :) nekem is segít rengeteget este Ő kel fel elsőnek és tisztába is teszi meg minden. Csak Ő sajnos rengeteget dolgozik napközben így sajnos nappal én vagyok vele, persze nekem nem sajna, mert élvezem, csak hát azért hiányzik apa is itthon :)

Remélem Marcsi neked is beválik az olaj :)
Ezt a fertőzést sajnálom és őszintén egyetértek veled és érzek is, mert amikor sokat kell pisilni el kell menni wc-re és hát nem tudod kivédeni ugyebár a fertőzéseket, mert ki tudja ki volt előtted még ha rá sem ülsz a wc-re stb..én amikor kislány voltam akkor kaptam el egy elég durva hüvelyfertőzést :( nagyon sokat szenvedett velem anyum...de azóta jobban kell vigyáznom, mert hamarabb kijön mint másnak!

Huuuu de kíváncsiak vagytok ám :P na egye fene kiteszek egy kis időre pár képet iwiwre :D

Aztán kérem a véleményt ha már megerőltettem magam és kíváncsi vagyok, hogy képzeltetek el előtte :D

Kép
Vendég
 


Húúú itt látszik igazán milyen fiatal vagy! :D
Igaz csak négy év van köztünk, de mégis..
Nagyon szép volt az esküvői rucid!! :) :) :)
Vendég
 


Én is egyből nyomultam az iwiwre! :lol:

Tényleg nem ilyennek képzeltelek,de szerintem nagyon csini vagy és főleg botrányosan fiatal! :lol: :lol: :lol:
A kerti kép mikor készült? Kb.16-nak tűnsz rajta... :roll: :D
A menyasszonyi ruci nekem is nagyon bejön! :D

piki
 
 


Hűű Anna tett ki képeket iwiwre, akkor lecsekkolom én is, aztán jövök! :P :lol:

Kép
Kép
szilvancska
 
 


Anna én ilyennek képzeltelek:D meg nem mondanám, hogy férjnél vagy és hogy van egy gyönyörű kislányod!!!! :oops: :D:D És még fiatalabbnak nézel ki mint én! :lol:
És egyáltalán nem voltál dagi a zöld ruciban, a menyasszonyi ruha nekem is tetszik! Csini vagy!!! :lol:

Kép
Kép
szilvancska
 
 


Sziasztok!

A kertben kép tavaly előtt nyáron készült vagyis 20 évesen :D
Nincs nagyon normális képem sajna, mert a gépem be**nemrég és hát elvesztek meg cd-n vannak és nincs kedvem halászni, de az esküvői októberben készült :P

Na legalább tudtok hová tenni. Nem sokat változtam amúgy, csak görögdinnye melleim vannak :D

Tényleg meg akartam kérdezni már rég, de mindig elmarad, hogy Jázmin feje mindig egy felé van. Szoktam kipócikolni pelenkával, de nem nagyon segít. Oldalt altatom nappal amikor látom. Ugye nem lesz eldeformált feje??????? :S :S mert mindig egy felé néz :S :(

Szilvi max a melltartót tudom ajánlani vagy tényleg sebészt :S

Kép
Vendég
 


Ha csak a kiságyban néz mindig ugyanarra,akkor néha tedd be fordítva:ahol eddig a lába volt,ott legyen a feje.Lehet,hogy akkor majd átfordítja a másik oldalra.
Ha akkor is ugyanazon az oldalon marad,akkor esetleg említsd meg a gyerekdokinak,ha legközelebb találkoztok,mert annyira tényleg nem jó,ha mindig ugyanarra néz.A feje szerintem azért nem fog deformálódni,főleg,ha ahogy írtad is,figyelsz rá,néha megfordítod vagy kitámasztod.

piki
 
 


Köszi. Elég gáz, mert tényleg sokszor arra van a feje, de nem nagyon tudok vele mit csinálni. A csípőficam szűrésen megemlítettem a dokinak és jól megforgatta szegénynek :( azt mondta minden rendben. Oksa, ma megfordítom, de nem hinném, hogy használ :( :(

http://www.delmagyar.hu/szeged_hirek/po ... t/2156637/

Na ehhez a cikkhez mit szóltok ?? Nem semmi.

Kép
Vendég
 


Aztaaaaaaaaaaa! Mi volt itt tegnap??? :lol: :lol: :lol: :lol:
Én meg megint kimaradtam!!! :cry: :cry: :cry:

Mi tegnap megcsináltuk a dolgozót. Apa szétszedte a böhöm szekrént, aztán fúrt és faragott és csinált belőle egy beépíttt fazont. :lol: Jó lett! Most végre van helyem. Képzeljetek el egy 15nm-es szobát, amibe szinte belépni sem bírsz...Na most befejzet (1év után). :lol: :lol: :lol:
Ja, és nem is mondtam, hogy áruljok a házat.... :lol: :lol: :lol: :lol: szóval lehet fölöslegesen csinálta Apa... :? :D

Azt akartam kérdezni, hogy csajok ti hova spájzoltok a tejjel? :shock: Én egyáltalán nem fejek, mert sem időm, sem kedvem sincs...örülök hogy végre nem kell... :lol:
Akkor szoktam én is, ha bedurrantja a gyerök és msánap nem tud annyit kiszívni...

na, ma megint pörgünk, du. jövök!!! :lol:

Fanni, nekem is kegyensúlyozott vagy nagyon! Az meg irigylésre méltó, milyen kedves és odaadó párod van!!! :lol: :oops:
Vendég
 


Helló!

Bocsi, hogy itt zaklatlak benneteket a mellszívókkal, de olyan tanácstalan vagyok :(
A Nuk elektromos mellszívóról tudtok valamit??????

Kép
Vendég
 


Na, majdnem lemaradtam, de még tegnap későn este én is meglestem a képeket Annáról az iwiw-en, végre tudok arcot kötni névhez, egyáltalén nem ilyennek képzeltelek, de tetszik, amit láttam! :lol: És nemcsak Te vagy fiatal, hanem én is öreg. Azért látom, bulizni szeretsz, mintha magamat látnám ennyi idően, na én ilyen csinos sose voltam, de még olyan "dagi" sem, mint Te!!!
Na, többiek, mit szóltok, elintéztem, nem volt könnyű, hogy lássuk Annát, már csak Manojoconak kellene feltárnia saját magát, de legalább a keresztnevét, mert már megfigyeltem, hogy többen is kértük, de olyan diszkréten kitér előle, mint aki nem is olvasott ilyet, szelektív a látása :lol: :lol:

Már megint nyöszög :twisted: :twisted: , pont amikor leülök írni.

Elektromos mellszívókról nem tudok semmit, nekem kézi avent van, eddig azt hittem, hogy nagyon jó, de már rájöttem, hogy a legjobb mellszívó a gyerek, csak azt nem tudod lefagyasztani, vagyis gyerekestől kellene :lol:

Kép
ire81
 
 


Sziasztok!

Nem volt időm tegnap írni csak olvastam.ma megint nem nagyon mert grétike kicsit ballábas volt gyors írok mig alszik mert már mocorog.

Elnézést olvastam hogy írtátok hogy nem írtam le a nevem de mikor elküldőm amit írok mindig akkor látom megint nem írtam oda.
:cry: Kicsit szelektív a memoria :D
De nem titkos Beáta a nevem de Beának hívnak vagy Beusnak kinek mi tetszik .De akit tudok megkeresem az iwiwen és jelölöm ha nem baj???
Megrendeltem és is a szoptató olajat nagyon várom már.
Most ugy jól vagyunk a mellszívó kérdés engem is érdekelne kinek melyik vált be ?
nekem a védőnő a kézit ajánlotta amning pump a neve azt hiszem és akit kérdeztem azt mondta nagyon jó .hát nem tudom.

megyek bedobok egy kávét mig van idő ma nem kell főznöm tegnapról van még valami nasit ennék

KépKép
manojoco
 
 


Bea,én már vissza is jelöltelek! :lol:
Nagyon szép a "nagyfiad" is,helyes,széparcú kispasi és olyan okos szemei vannak!

Anna,a Nuk-nak csak a cumisüvegeit,cumijait ismerem,a mellszívójukat még sose láttam... :oops: :roll:

Az igaz,hogy a legjobb mellszívó a gyerek,de az enyém gyerek nem alkalmazza ezt a funkcióját sajnos... :D :roll: Így marad a fejés...most viszonylag egész jó mennyiségeket sikerült lefejnem hajnal óta,remélem,ezt csak fokozni fogja az olaj! :lol:
Végül Andris elment érte személyesen ma,amint hazajön,szerintem egyből nekiállok kencézni... :lol: :lol: :lol:

Eszti,hová akartok költözni,ha sikerül eladni a házat?

Panka tegnap délután már extra nyűgi volt és megint csak 11 után aludt el este... :? :(
Most voltunk sétálni egy jó órácskát,addig,amíg nem esik,aztán kajált és szerencsére addig gajdolt a Brekijének,hogy bealudt... :lol:

piki
 
 


Itt már esik :( Ma is elmarad a séta... :?
Éjszaka nálunk is vacak volt.. Már azt se tudom hányszor keltünk és mennyi időre :(
Napközben is elég nyűgös, kevés időre alszik el és akkor is sírva ébred :(
Mi is meghirdettük a házat :( :( :(
Vendég
 


Tehát már megint jó voltam 8) :lol: , végre fény derült Manojoco kilétére is. Már csak azt kellene elintéznem, hogy a lányom végigaludja az éjszakát :roll: :lol:

Hát, még nem is kommentáltam Fanni álom-pasiját, nincs egy ikertestvére??? :lol: Na jó, nem cserélném el Szabikára, de elférnének egymás mellett. :lol: Szabi is nagyon sokat segít egyébként, mert a babán kívül mindent ő intéz, de neki azért arany élete van, éjszakáznia max akkor kell, ha a gyerkőc nagyon ordít és behallatszik. Tudjátok, mi külön alszunk jelenleg, mert a bölcső nem fér be a parányi hálószobába, meg így Sz. rossz alvókája sem szenved semmilyen csorbát. Eddig még egyszer pelenkázta be ( a pelus féloldalasan lötyögött rajta ) és fürdetni meg én nem engedem, mert kb nincs olyan nap, hogy ne ejtene le vmit ( leginkább mobiletelefon, távirányító, kulcsok ), nem szeretném gyereket is ide sorolni. :shock:

Remélem, bejön Nektek az olaj, én úgy érzem, hogy jó, éjszaka szopi után még le tudtam fejni 50-et, igaz, én két ciciből szoptatok mindig, ez vhogy már így maradt, bár volt már olyan az első olajhasználat után, hogy csak az egyikből eleget tudott enni és a másikból lejött 100! De nem tudtam már megvárni a köv szopit, muszáj volt lefejni, mert nagyon fájt. :?

Na ma jó kis bosszúság ért, megjött a 2. TGYÁS-om, nézem, csak 04.01-04.21-ig tartó időszakra kaptam. Szerencsére anyumnaak van egy ismerőse és meg tudta kérdezni, hogy akkor most mi van a fennmaradó 9 áprilisi nappal. Poén, mivel én még a terhesség alatt megigényeltem, így csak 42 napra jár, és most újból meg kell igényelni!!! :twisted: :twisted: Hülye, idióta bürokrácia, itt az internet meg ügyfélkapu, meg biszbaszlószar világában mennyiből tartana nekik küldeni egy üzenetet, hogy "helló, megszületett a gyerek, Te neveled, küldjél akvi kivonatot" és akkor kapod tovább. Nem, most jó sok időt elcsesznek, míg kiküldik a szükséges doksikat és beküldöm, elbírálják, stb. :twisted: :twisted: :twisted:

Kép
ire81
 
 


Ja, Eszti, én azért akarok sok tejcsit, meg fejni, hogy tudjak eltenni, mivel szeretnék néha ide-oda elcsavarogni ( fordrász, vásárlás, vagy pl vasánap lesz a házassági évfordulónk, vacsi és miegymás :P :oops: :wink: ) és akkor mások is meg tudják etetni a picit, nem kell nekem sem órára jönnöm-mennem, pláne, hogy egy csomó idő, míg elindulok vhova, meg akik itthon maradnak Esztikével, nekik sem kell tűkön ülni, hogy mikor érek már haza, mert a gyerek ordít, mint a sakál. Tényleg, erről hogy kellene leszoktatni? Olyan követelőző. Ha pl alszik, már úgy kell fel, hogy ordít és tömködi a száját, a szemét majd csak egy fél óra múlva nyitja ki ( gyakran csak a szopi után ), de a sírás már megy ezerrel :twisted:

Kép
ire81
 
 


Húúú, most vissza olvastam amit írtam.. csak lekonyulós szájú szmájli :oops: Azért ennyire nem vészes a helyzet, elállt az eső.. most a teraszon alszik. :)
Örülök, hogy hat az olaj! :) Lassan jutalékot fogok kérni a cégtől :lol:
Marcsi, majd írd meg hogy hat e neked is! Kíváncsi vagyok! :)

Eszti, ti miért költöztök? (ha megkérdezhetem?)

Anna, nekem még csak az elektromos Medelához és a kézi Aventhez volt szerencsém. Az kézi Avent nekem semmit sem ért, nem szívja meg eléggé ahhoz, hogy jöjjön is belőle valami. A kórházban a szobatársam azzal fejt, nem is értem hogy..
Vendég
 


Itt irigyeltem mindenkit a tuti kecó miatt,erre már ti is el akarjátok adni,Fanni? :shock: :?: :?:
Meg szabad kérdezni,miért? :oops:

A szopiolaj hatásáról még nem tudok beszámolni,mert még nem jutottam odáig,hogy kipróbáljam... :oops:
De majd referálok! :lol:

Fura ez a mellszívó-dolog,szerintem annyira egyénfüggő,kinek mi jön be...én már untam kicsit a kézit,ezért vettünk egy elektromost,aztán 2-3 nap múlva el is adtuk,annyira nem jött be...nem is szívta úgy és még a mellbimbóm is kirepedt és tökre fájt...más meg erre esküszik...
Szóval én már nem ajánlgatok senkinek semmit. :lol:
és maradok én is a jól bevált kézi Tommee Tippee-nél

piki
 
 


Na megjártam...ÁÁÁÁÁ, a lábam leszakadt!!! a ferenciketől a Vígszinházig, majd vissza a Bazilikához (gyalog!!!), közben lépcsőn cipelés edzésként... :?

Anna, én is meglestelek! Nekem is az volt az érzetem, basszus, de öreg vagyok! :lol: :lol: :lol: Nagyon csini vagy!!! És gyönyörű mennyasszony voltál!!!
Mellszívó, passz....Nekem spec. sz elektromos jött be, az én Aventomon van kézi rész is és úgy, ahogy Fanni is írta, az nekem se szívta rendesen ki, csak az elektromos része... :shock: :?

Reni, ja! Értem... Én úgy csinálom, hogy nekem is van már a fagyaztóban és, amikor elmegyek, Apa azt adja oda, és mikor hazaérek, lefejem, ami benne van és sipirc vissza a fagyiba!!!!

Fanni, hogy-hogy áruljátok???Még csak most költöztetek!!! :shock: :shock: :shock:

Marcsi, mi több okból is költzöünk. Szigetszentmiklóson lenne lehetőségünk jóval áron alatt újépítésüekre (igaz, nem önálló) és a másik ok, sajna tönkrementünk... :cry: :oops: Nem nagyon bírjuk már az elszállt svájci frankot és, ha most megtudjuk oldani, hogy ne legyen hitelünk, az marha nagy segítség! Egyrészről örülök neki, mert ott laknak a barinőim (többen is, és a legjobb barim is) és István haverjai közül is jópár...de ugyanakkor sajnálom is, mert nagyon szeretm a házunk! :roll: még nem tudom hogy álljak hozzá. Megnyugtató lenne, ha nem lenne a nyakunkon a hitel. (Tudod Apum egyik-nappról a másikra hagyott itt és lettünk szegények....17éves korom óta dolgozom és tudom milyen az, ha a sors egy éjszaka alatt szegénnyé tesz..És, ha lett volna hitelünk, nem éljük túl...ezért parázom én is...)


Na megyek, hulla fáradt vagyok!

Bea, holnap én is megleslek!!! :lol: :lol: :lol:

Jó éjt!
Vendég
 


Eszti,sajnálom... :( :( :( De tényleg...és abszolút megértem...
Remélem,sikerül eladnotok!

Fanni,kipróbáltam az olajat...asszem én leszek a kivétel,aki erősíti a szabályt:mióta használtam,feleannyit fejek,mint előtte... :cry: :cry:
Bízom benne,hogy ez csak átmeneti... :evil:
Nekem egyébként megvan az a könyv,amit ezeknek a "bevált olajoknak"a kitalálója,Ingeborg Stadelmann írt:A bába válaszol.
Nagyon sok dologra ajánlja a szoptató olajat,még azt is írja,hogy a hasfájós gyerekek hasa is kevésbé fájt,amikor az anyjuk ezt használta szopi előtt. :shock: :roll:
Mellgyulladásnál is ajánlja,meg becsomósodott/keményedett cicinél is.
Szóval biztos jó,én alapvetően hiszek ezekben a fűben-fában orvosság van-típusú dolgokban,ez egyelőre nem a kívánt hatást fejti ki nálam,de azért mért próbálgatom párszor.Ha akkor se jön be,valakinek odaajándékozom szívesen.

piki
 
 


Marcsi, sajnálom :( Remélem mégis beválik majd!
Ha nem én megveszem tőled, mert nekem úgyis kell az utánpótlás és még nem rendeltem.
Eszti, Marcsi.. hasonló okokból mint Eszti.. azért egy kicsit más a helyzet, majd inkább személyesen elmondom majd ha találkozunk vagy majd priviben megírom..
Vendég
 


Sziasztok!

Fanni, akkor azt hiszem kezet foghatunk... :cry: Én ettől az egésztől halál ideg-beteg vagyok, de próbálom pozitívan fölfogni és megoldan! Voltunk már nagy szarban (bár most ez a legszarabb), de bizti megoldjuk...Ja, és nem tudom meséltem e, de még az autonkat is összetörték....Már csak ez hiányzott....Nincs mivel járni...vicces, mi???? :? :lol: Én már néha röhögök!!!
Szóval fel a fejjel, a te párod is nagyon ügyi, bizti megoldjátok!!!!

Ja, azt is akartam írni,, hogy ettől persze áll a dolog, hogy nálam legyen a tali. Ha addigra elköltözünk, akkor házavatózunk, ha nem akkor itt. Vhogy van egy olyan érzetem, hogy itt lesz....Ha csak holnap be nem állít vki, hogy sürgőssen költözzünk, itt a pénz...Sok esély van rá, mi???? :lol: :lol: :lol: :lol: Hugom, ma teszi föl....
Fanni, ha kell ari ingatlanos, szívesen megadom Hugom számát...Ő ilyen szempontból jó, mert őszintén megmondja, mi mennyit ér és, ha úgy ítéli valami túl vagy alul van értékelve, akkor szól.

Marcsi, köszi! Ja, képzeld én tegnap este ittam két csésze teát lefekvés elött és ma ki akartam durrani... :lol: :lol: :lol: Én a teából lefőzök l-etfilterrel és úgy iszogatom, de most kimaradt du. és így véletlenül ittam meg este... :lol: :lol: :lol: :lol:
De, sajnos neked a fejés miatt van, hogy kevesebb van, de sztem így is nagy szó, hogy idáig volt!!!Nagyon ügyi vagy!!!Én tudom milyen nehéz és igenis légy magadra nagyon büszke, mert ezt nagyon-nagyon kevesen teszik meg!!! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Nálunk ma hiszti volt, mindkét részről....Lillus imádja a hprdpzót, de abban meg nem lehet egséz nap, de még nem találtam hintát... :evil: :evil: :evil: :evil: vagyis találtam, de ugye, most nem mindegy mennyiért! :oops:

Na megyek, most nyugi van, mindkettő alszik (EL SE HISZEM!!!), gyorsban megkajcsizok!
Vendég
 


MARCSI Köszönöm látom viszajelöltél megnéztem a képeket nagyon aranyos panka baba.Még nem hozták az olajat pedig tegnap azt mondta a fickó futárszolgálattal küldi ki kb 600ft de nem hívott még.Remélem azért beindul a tejed mondjuk hogy te fejni szoktad neked jobban feltünik hogy több vagy kevesebb van .
Én a görögszéna teát hogy elkezdtem inni elöször én is ugy tapasztaltam mintha kevesebb lenne .

fany .Sajnálom ha eladásra kerül a házatok igaz nem tudom milyen és hol laktok de nemrég költöztetek be.

Anna! Milyen fiatal vagy hozzám képest

Eszti Sajnálom tudom milyen a hitelt fizetni nekünk is van sajna pont múlthéten mentünk be a bankba hogy elötörleszünk akkor volt forduló a hitelünknek erre mire kelett volna utalni bedölt az egész dolog mert anyit emelkedet a svájci frank hogy már nem is érte meg törlesztenünk mert sokat buktunk volna rajta.majd ha helyre állnak a dolgok újra megprobáljuk.
Mi is szeretnénk kertes házba menni már nagyon kész vagyok a panelal pedig mi 4 emeletesbe lakunk.Szigetszentmikloson néztunk mi is házat de sokkal az a baj hogy ikerházak én pedig nem akarom hogy másik lakó legyen közvetlen falszomszéd.

Gréti tegnap alig aludt egész nap pár órát szerintem az idő miatt délután lementünk sétálni elmentem kisfiamért az oviba de ugy beborult hogy csak a lépcsőháznál jártunk egyet elaludt aztán feljötunk és nemsokára meg felkelt.

:cry: most alszik remélem ma jobb napunk lesz.

KépKép
manojoco
 
 


Bakker,Eszti...rendesen rátok jár a rúd... :(
De örülök,hogy próbálsz pozitív lenni!!!Biztos megoldjátok,főleg,ha így álltok hozzá!Én mindenesetre szokás szerint drukkolok!+++++++

Tej... :? hmmmmmmmmmm....
Amíg terhes voltam,mindig úgy képzeltem,hogy sokáig fogok szoptatni...elég nagy pofára esés volt,hogy egyáltalán nem sikerült szopiznia a Töpikének...aztán meg nagyon nagy macerák árán pár hétig néhányszor szopott,de egyikünknek se volt az annyira jó és meghitt... :oops: :?
Aztán már csak ahhoz ragaszkodtam,hogy a koraszülöttsége miatt igyon tejet,ameddig lehet...mindig úgy voltam vele,hogy csak még egy hónapig...csak még egy hónapig...
Végülis egy hét múlva már 4 hónapos,és nagyobb részben eszik tejet mint tápit...
Kipróbáltam az összes homeos bogyót,többféle szoptatós teát,ittam Karamalzot,alkoholmentes sört stb.stb.
Csináltam többször a szaporító fejést,amikor csak van időm/lehetőségem,fejek,hogy legyen stimuláció...úgy érzem,a magam részéről tiszta a lelkiismeretem,mert megtettem mindent,ami emberileg lehetséges ez ügyben...elapasztani nem fogom,amíg egy evésre valót is össze fogok tudni gyűjteni akár...ennyit nekem megér a lányom...a súlygyarapodásából ítélve jó neki a tejem,táp nélkül indult be a hízása igazán. :D

piki
 
 


Töpici ma szinte csak eszik meg alszik...délelőtt volt egy kis nyűg,amíg főztem,de addig meg az apja elmórikált vele. :lol:

Látom,ti elfoglaltabbak vagytok! :lol:

Holnap megyünk a Madarászba,neurológiára(kontroll),kíváncsi vagyok,mi lesz...Pankica holnap fog először BKV-val utazni!
Valamelyikünk majd magára köti,remélem,így bírni fogja a kb.50 perces utat.
Később még benézek,hátha addig jön még valaki rajtam kívül! :lol:

piki
 
 


Sziasztok.

Anya tegnap meg ma segített egy kicsit, mert apa elutazott :) tök jó volt, csak sikeresen kizártuk magunkat :D így hívni kellett egy szerelőt. Igazából az ajtó becsapódott a huzat miatt, amikor vittük le a babakocsit, hogy sétálunk. Az a furcsa, hogy ilyen *** az ajtónk, hogy nyitva van, de sehogy nem tudtunk bemenni:S tudjátok olyan gombóc van kívülről, az a kilincs. Csak eddig belöktük és annyi, de most pár napja már ilyen, hogy szenvedünk vele.

Nagyon szenvedtünk Jázmin hasa miatt :( már vele sírtam megint. Nagyon görcsrohamai voltak, már a görcsoldó sem segített. Felhívtam a dokit és mondta, hogy próbáljam elhúzni az etetést 3 órára. Jázmin két órázik percre pontosan és üvölt, ha nem kap kaját. Jó mondom félreteszem a sajnálatot iránta :S és benyomtam neki a cumit. Nem szereti a cumit, de benyomtam és addig tartottam neki bent amíg elkezdte cumizni :) és így sírva meg minden fél órát el tudok húzni már két napja az etetés előtt. Szóval 2,5, de valamikor a 3 órát is kivárja úgy, hogy szórakoztatom, elvonom a figyelmét.....és kész csoda két napja nincs hasfájás. Nem is adtam neki csak espumit minden etetés előtt 12 cseppet csak. Nézelődik, gügyög nevet hatalmasat :D olyan édes. Úgy bánom, hogy előbb nem csináltam ezt. Sajnáltam és nem volt szívem megtenni ezt vele, hogy nem etetem meg mihelyt éhes. De rájöttem inkább a kajcsiért sírjon mint a hasfájásért!! Most is alszik + este is már 5 órákat nem görcsölve. Olyan boldog vagyok! Bár adná az isten, hogy így maradjon.
Hetek óta szenvedünk ezzel a görccsel és csak ennyit kellett tenni, hogy az emésztése miatt elhúzni az időt az etetések között. 120 ml-t eszik és azért ezt 2 óránként nem tudja megemészteni. Így persze, hogy fáj a hasa.
Anyu itt volt két napot (sokat dolgozik így nincs ideje sűrűn jönni) és megváltozott minden. Nem semmi mennyit számít egy tapasztalt anyuci. A cumira is kicsit rászokott így nem csak a cici kell neki.

Védőnőm mondta, hogy anyatejes babát nem lehet túletetni. Hát én vagyok az élő példa, hogy igen, mert én úgy etettem ahogy a lányom kérte és az lett a vége, hogy napokon át csak sírt szegénykém. így csak az orvosra fogok hallgatni. Nem hiába van az a három óra. Úgy bánom, hogy nem előbb csináltam ezt :( :( nem kellett volna a görcsoldó sem. Igaz nem lett baja tőle meg semmi, de akkor is ott van a lelkiismeret-furdalás, hogy miattam szenvedett ennyit, mert a hülye anyja nem vette ezt észre előbb :( hogy sűrűn van etetve :(

Tegnap én is összevesztem a férjemmel a keresztelő miatt. Én a nyáron akarom megkeresztelni és slusz passz, de ő persze jövőre.
Azt akarta , hogy én és anyum főzzek egy nagy ebédet a szüleinek. Mondom nem férünk el a panel lakás átka miatt+ nehogy már én főzzek azoknak az embereknek akik rá se ****nak a gyerekemre!!!!!!!!!!!!Meg sem nézik, majd ha én viszem ki megmutatni :S
Én úgy képzeltem el, hogy lesz szendvics és egy nagy torta, üdítő és sós süti. Elkezdi, hogy minek hívja meg őket, otthon is tudnak sütit enni. Mondom ha nem jönnek el nem jönnek el nem érdekel. Mondom nem a kaja miatt kellene eljönni, hanem Jázmin miatt. Szerintetek ennyire gáz csak egy kis sütizés a templomi ceremónia után????????Na mindegy, csak nehogy már anyumékat traktáljam akik eddig többet segítettek mint Ők összesen!!!

Kép

pill kel!
Vendég
 


Eszti hát tényleg rátok jár a rúd :( sajnálom, hogy ennyire rossz helyzetben vagytok, de ne aggódj lesz ez még így sem+ ennyi rossz után már csak jó dolgok jönnek.
Hordozó: Jázmin is csak abban van meg :S persze kiveszem amint lehet. A hintától ne várj nagy csodát, ha már beleszokott a hordozóba. Jázmin két napja benne sem volt, mert sírt benne, mihelyt a hordozóban van elhallgat. Szóval lehet ne is vegyél, mert Lillusnak sem fog tetszeni. Jázmin megvan benne, ha már kómás és beleteszem, hogy ringassa, mert azért az kényelem szempontjából jobb.

Bea totál megértelek a panel miatt. Én is panelos vagyok erkély nélkül. Borzalmas itt minden. Nem tudom levinni a kocsit annyi lépcső van, pedig elsőn lakunk, ötösben. A tárolóban nem hagyom, mert 55000 Ft- volt és ne lopják már el, ha nem muszáj. Szóval mire elindulunk sétálni :S a kertes házban csak kitenném és kész!

Fanni hát sajnálom, hogy el kell adnotok a házat :( remélem sikerül. De remélem nem a betörések miatt döntöttetek így, de gondolom azért jóval súlyosabb oka van ennek.

Na szóval látott mindenki képet. Fiatalság hát az hamar elszáll :D remélem sokáig tartom még magam, de próbálkozom. Még a lányommal is szeretnék bulizni menni:D ha igényt tart a társaságomra :D

Adni?????? Nagyon elveszett!
Kriszta???Meg volt még egy anyuka aki nagyon fiatal volt.
Miiért tűnnek el az emberek????,Ilyen uncsik vagyunk???????
Huuuu volt egy akkora trotty! :D

Marcsi Te tényleg mindent megtettél és becsüllek is érte. Én is fejek és tudom milyen rossz amikor fel kell kelned éjjel+ szopik után. Igaz én nem mindig felem le, de el tudom képzelni mennyire nehéz, mert gondolom a kis Panka is valamikor nem hagy fejni :S Jázminnak szokása akkor nyügizni!

Reni, Szilvi????????

Kép
Vendég
 


Jó sokat írtatok, már nem is tudom hol kezdjem.. és mindig 3 részletben olvasom végig, 5 perce van írni és a felét elfelejtem.. :(
Na most megint folytatom, egy kis szünet után.. írni is 5 részletben írok..

Szóval, házeladás.. néha én is kiborulok tőle. De mikor a telket vettük akkor meg ezzel vigasztaltam magam, hogy nem baj úgyis hamar eladjuk majd a házat (akkor nem tetszett a telek..) de azért ennyire nem hamar :S
+ azzal ez csak egy ház, bármikor lehet másikat építeni.. Nekem csak B. és D. kell!!!! De tényleg!

Marcsi, szopi.. nekem is minden elismerésem a tiéd!! Te biztos hogy mindent megtettél ezért. A lelkiismereted tényleg nyugodt lehet!

Anna, sajnálom hogy nem erősködtem jobban.. talán már mondtam, hogy szoptass ritkábban.. nekünk a gyerekorvos, meg még a kórházban a csecsemősök is mindig ezt mondták, hogy legalább 2,5 óra teljen el két kaja között.. hiába igény szerinti a szoptatás, ehhez akkor is tartsam magam. én tartottam is, de nekem is csak cumival sikerült, amit néha én is bent tartottam a szájában :oops: + figyeltem hogy a szájpadlásához érjen (állítólag akkor éri a szopási inger a legjobban) és így kezdeti undor után is rácuppant.
Ha most ezt olvasnám még terhesen, biztos megvetném magam ezért.. de most már úgy gondoltam, jobb ha cumizik és nem sír+ nem fog fájni a hasa a ráetetéstől.. mert én sem tudtam volna másképp megnyugtatni, pláne az első hetekben.. Annyira erős még bennük a szopási reflex, hogy folyamatosan szopni akarnak.. és B. az elején képes volt 10 perc alatt megenni 100g-ot ( most már van hogy egy óra is kell hozzá)
Na ebbe jól belementem, de a lényeg ÖRÜLÖK HOGY MEGOLDÓDOTT!!!!!!!

Bea, remélem neked tényleg hatni fog!!!

Eszti, igen.. egy cipőben járunk... és ti is sem laktok ott régóta nem? és még a kocsi is??????áhhhhhhhh
Örülök, hogy pozitívan fogod fel, de gondolom azért ez nincs mindig így :(
Mennyire tört össze?
Akkor hamarosan hozzuk össze azt a talit!!!!!! :wink: (Ha jó nektek?)
Köszi az ajánlatot a házeladással kapcsolatban, térjünk vissza rá.. csak most be kell fejeznem, mert megjött egy barátnőm!
Vendég
 


Anna,nem hittem volna,hogy ez ilyen egyszerű dolgon múlik,de jó,hogy kiderült végre! :lol:

Én is cumi-ellenes vagyok,de ha már választani kell,inkább az,mint a hasfájástól szenvedés!Főleg amilyen durván Jázmin szenvedett,ahogy írtad... :(
A lényeg,hogy most már sokkal jobb neki,úgy örülök! :lol: :lol: :lol:
Annál szarabb érzés szerintem nincs,mint amikor a gyereked üvölt a fájdalomtól és nem tudsz segíteni... :(

piki
 
 


Anna! Mi is az 1 emeleten lakunk sajna elveték a babkocsi tárolot még mikor a fiam született igy már megszoktam hogy cipelem a babakocsit az emeletre hát elég gáz.Főleg hogy császáros volt nekem mind a két gyerek vigyáznom kéne az emeléssel de igy hogyan.Amúgy meg olyan cigiszag és pia szag szokott lenni a földszinten hogy nem is hagynám a tárolóba a babakocsit ha volna lehetőségünk akkor sem.sajna nincs erkélyünk sem :(

Fany! hát nagyon várom de sajna nem hozták ma sem az olajat pedig hétfőn rendeltem.
Cumi hát én nem vagyok ellenes fiamnak is volt aztán elvitte a télapó és hozott cserébe ajándékot :D
Grétinek már egy ideje adom a cumit ugyanis mostanában napközben alig alszik ez azóta van miótta volt az alatunk lévő lakásban lakásfelujitás volt és már 7-kor furtak meg egész nap szegény azóta elég nyugi.ma is alig aludt elmentunk kisfiamért az oviba haza felé elkapott az eső nem értünk haza egy lépcsőház aljában dekoltunk.aztán még beugrotunk boltba sikerült elaludnia aztán haza jötunk kb 5 perc múlva felkelt .Szopizott aztán meg egyszerűen olyan nehezen tud elaludni hogy vagy a kenguruban altatom magamon vagy az ölemben -Már kész vagyok olyan rossz hogy nem tudom mi a baj csak igyekszem .Most alszik szegény drága .
Ahogy mondják minden gyerek más hát igen kisfiAM IS MÁS VOLt.
Na megyek aludni mert már a betűt is elnyomtam.

Jó éjszakát mindenkinek

KépKép
manojoco
 
 


Sziasztok!

Anna, köszi a hintás tapasztalatott. Nekem nem szereti a hordozót, cssak, hamozog... :? Azt meg nincs kedvem órákig lökdösni! De most lőttem a vaterán egyet 8ért, elv ileg ma Apa el is hozza..
Bealudt 11kor a két gyerek... :evil: :evil: :evil: Majd Bibu biztire föl kel 1óra múlva, mert éhes lesz...ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ!
Amúgy ma is hiszti van!!!!

Anna, de jó, hogy kiderült a dolog... Fannit meg előléptetjük házi gyerekdokinak!!! :lol: :lol: :lol: :lol:

Haha, tegnap volt kint a kárszakértő a kocsinál és millás a kár...Már tényleg csak röhögni tudok...Ja, és nincs fürdőrucim (van, csak abban be sem engednek, mert rontanám esztétikailag a fürdő képét... :lol: :lol: :lol: ) és ma lenne időnk elmenni, de nem tudok...ÁÁÁÁÁÁ! Ja, pénteken utaznánk Zalakarosra... :lol: :lol: :lol: :lol: KIVAGYOK!!!!!!!!!!!
Vendég
 


Hol vagytok????
Mert nem hiszem, hogy kirándultok ebben a "tökéletesen szép" napon... :wink: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Na, akkor majd engem kell olvasnatok, jobb híján... :lol: :lol: :lol:
Apa most ment Bibuval a hintáért...juj, de várom...ismét hordozóban hintáztatva sikerült bealtatnom... :roll: :evil: :evil: :evil: :evil:

Holnap megyünk csípőshöz...áááá, nem hívtam a nyomi kardiológiát!!!Istenem de feledékeny vagyok!!!! :evil: :evil: :evil: Remek kis Anya vagyok,mi? :shock:
Vendég
 


haa! Ismét betelt egy oldal!!!Írjam végig??? :lol: :lol: :lol: :lol:
Vendég
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?