Új privát üzeneted érkezett!

Judit, mi a XV. kerületben lakunk, bár nekem nem Gulyás a dokim, csak vendégként be szoktam ide is nézni.

Joli

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
jolyjoker
Budapest XV. kerület
 
 


Sziasztok!

Köszi a receptet Szecs!

...kenyér... akkor próbálkozok majd tovább- ha lesz saját konyhánk :lol:

Joli
DRUKKK!!!!!!!!!!!++++++++++ Már itt a 40. hét :D

Kép
Kép
Kia
fné kia
Nyíregyháza
 
 


kia, köszi de már nem vagyunk egyben :)
holnap leszünk 2 hetesek

át kell írnom a vonalzómat

Joli

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
jolyjoker
Budapest XV. kerület
 
 

 
 

Joly, akkor gratulálunk! Emlékszem, hogy régebben is írtál már ide. :D

babaimádó
Kép
babaimado
 
 


Joly, édes babóca :D ! Gratula!!

Kép

Kép
ripley
 
 


Joly gratulálok :-)

Kép
judit70
 
 


Sziasztok!

Judit, későn olvastam a kérdésedet, de én már itthon is vagyok, így biztosan nem tudtunk volna összefutni. Ma tök jó hangulatban volt a doki, remélem nem fáradt el, mire bejutottál. Majd mesélj, hogy mit mondott!
Ami minket illet: Blanka baba 1450g, ami a 29. héten még több is, mint az átlag, de én éreztem, hogy nagy baba lesz :D Minden a legnagyobb rendben van szerencsére!
Judyt, várom a beszámolót a visszajelzésekről kakaóscsiga ügyben :)
Joli, szívből gratulálok a pici lányhoz!!!
Kia, nem is meséltél, hogy hogyan telnek a napjaitok otthon.

KépKép
Kép
szecs
 
 


Sziasztok!

Jól sikerült a csiga, csak kicsit kevés cukrot tettem bele, bár ez nem baj. Szívesen látnék még levelestészta receptet!

Szülés utáni felnőtt élet??? Az mi??? :lol: :lol: :lol:

A mi első babakocsink is 12kg volt, már azóta a 4. kocsinál tartunk, de már csak vásárláshoz használjuk.

Mi külsősek vagyunk, 19.kerület :D

Vivibabával ma meglátogatjuk a fogdokit, szoknia kell egy kicsit. Olyan ügyes az én nagylányom. Egyedül veszi fel és le a cipőjét, van amikor a pólóba is sikerül belebújni. A nadrág nehezebb, egy lukba dugja mindkét lábát.
A napokban egy kicsit kivoltam lelkileg(meghalt egy kedves ismerősöm), Vivike hozott nekem zsepit, kifújatta velem az orromat, és átölelt, megvígasztalt, simogatott... Hát nem édes?? :D

KépKép
b_judyt
 
 


Lemaradt a gratuláció Blanka baba méreteihez :D

Hogy bírjátok majd a dög meleget nagy pocakkal? Én már most néha kivagyok, pedig nincs is pocim :)

KépKép
b_judyt
 
 


Joli...gratula a picihez!! Nagyon édes!

Szecs...örülök, hogy minden rendben van odabent :) Szép méretei vannak a pici lánynak :)

Judit...nagy segítség szerintem Vivi lelki támogatása most. Öltözéshez nagy-nagy gratula. Ezen a téren Zsolti is fejlődik, mát csak néha üvölt, ha öltöztetem :D

A meleget én sem bírom már most sem, mivel a régi ruháim még nem jönnek fel rám, így elég szűkös a ruhatáram :)

Timi
Kép
vt72
 
 


Szecs, gartulálok, mekkora baba!!!!!!!! :D

Kia, fogad kész már?

Bjudit, de édes kislányod van!!Annyira okosak tudnak lenni, az ember nem is gondolná!

babaimádó
Kép
babaimado
 
 


Sziasztok!

Szecs, hát így tényleg nem tudtunk találkozni.
Gratulálok Blanka méreteihez, tényleg nagy baba! :-)
A hétvégén kipróbálom a kakaóscsiga receptet is!

b_judyt én pedig a 18. kerületből költöztem a 15. kerületbe. Szép hely Kispest is nagyon.

Nekem azt mondta a doki (amire számítottam), hogy innen kezdve pihenés, ugyanis ha a 30. hétben lennék azt mondaná, hogy elfogadható a dagadás, de ez még nagyon korai.

Segítsetek azt mondta a doki, hogy a PPG (amit múltkor kutattam, hogy milyen vizsgálat) szintén terheléses cukor. Mondta, hogy a jövőhéten menjek, de az még a 23. hét, de sürget, mert laborvizsgálat is van hozzá és szeretné látni, hogy a vizesedés miatt nincs-e gond. Nincs kikötve, hogy csak a 24. héten lehet a terheléses cukorvizsgálatot megcsinálni?

A másik kérdés, hogy ez hogy működik. Azt mondta, hogy a gyógyszertárban vegyek 75g glukozt. Gondolom, hogy éhgyomorra kell menni leveszik a vért, utána meg kell inni ezt a löttyöt (azt otthon már előre össze kell állítanom?) és utána mégegyszer vérvétel?

Kép
judit70
 
 


Sziasztok!

Judyt, tündéri és nagyon bölcs kislányod van! Igazi kisangyal :D Én imááádom a meleget, a kánikulát, minden velejárót!!! A férjem szerint rossz helyen tett le a gólya, igazából valami mediterrán égövre készülhettem...
Mindenkinek köszönöm a gratulációkat a nagylányhoz!
Judit, nekem úgy nézett ki a cukorterhelés, hogy előzőleg beszereztem a 75g glükózt (így kell kérni a gyógyszertárban, mondhatod, hogy cukorterheléshez kell, de érdemes időben levadászni, mert nem mindenhol van). Vettem 2 jó kövér citromot, azt itthon kifacsartam (na jó, apa facsarta ki) és vittem bögrét, kanalat ásványvizet (mert nem bízom a csapvízben). Ezeket csak bekészítettem, de a cuccot ott keverte be nekem egy asszisztens (ez mindenhol másként van). Reggel éhgyomorra megérkeztem a laborba (beutaló kell) és levették a vért. Utána lementem a nőgyógyászatra, ahol megittam a cuccot és 2 órán keresztül ültem a váróban (vigyél újságot is). Ásványvizet ihattam (csak ásványvizet), pisilni kimehettem, csak enni nem ehetettem. Utána fel a laborba a második vérvételre. Én vittem csökkentett szénhidráttartalmú kaját a végére, mert mindig szoktam reggelizni, így jólesett az a pár normál falat. Csak utána vágtam neki a hazaútnak. További infó, hogy az asszisztens itt a kerületi sztk-ban azt mondta, hogy ők a 22. héten csinálják ezt a tesztet, de egy magánrendelő honlapján azt olvastam, hogy a 26. és 28. hét között végzik. Szerintem emiatt ne aggódj! Ezek sztk-s tapasztalatok, a kórházról nem tudok semmit, oda adott beutalót?

KépKép
Kép
szecs
 
 


Judit...én ugyanott voltam anno terheléses vizsgálaton, mint Szecs...így nem írom le mégegyszer a folyamatot :)

A pihenést pedig vedd komolyan és vigyázz magadra nagyon!

Timi
Kép
vt72
 
 


Cukros lötty megivása után nem szabad inni, amx 1 korty vízzel kiöblíteni a szátokat!!!!!!

babaimádó
Kép
babaimado
 
 


Sziasztok!

Joli
:oops:
Gratulálok!!
Szép pici lány és szép a neve is :wink:

Szecs
Tényleg szép nagy baba Blanka.
Levi a 29. héten kb 1050 g volt :shock: ...és a végén a 41. héten 3400 g.
A napjaink itthon?
Manó bölcsiben , Apa ma pl. melózik... én netezhetek, főzök, mosok, fogdokihoz jártam, vásárolgattam...stb... :lol:

A fogam... tegnap felrakta ideiglenesen...140 eft... szerencsére a cég visszautal 2 héten belül 105-öt, így nem is volt drága :lol:

Judyt
Részvétem :(
Vivi ügyes... Manó is öltözik és vetkőzik egyedül :lol:

Judit
...akkor tényleg pihenj sokat!!!
Gyógyszertár és glükóz.... én most vettem, de adtak a kórházban (Nyíragyháza), így kár volt venni...
Bp-en pedig (régi MÁV-ban) azt mondták elég a zsömi és 2 dl tej a cukros víz helyett... így ott azt ettem/ittam a vérvétel után... :roll:

Nem tudom, hogy ott most hogy van... inkább vegyél...
és úgy, ahogy Szecs leírta...

Kép
Kép
Kia
fné kia
Nyíregyháza
 
 


Kia..örülök, hogy a "fogas" kérdés, ilyen jól megoldódott :)
Gratula Manó önálló öltözéséhez. Ő választja ki reggel, hogy mit vesz fel?

Állítólag a tej+zsömle már tavaly sem volt megbízható...így marad a tömény cukor. Számomra az egész terhesség legrosszabb emléke marad :(
Ez volt az egyetlen alkalom, mikor majdnem rókáztam egyet :D

Szecs...tényleg eltévedhetett az a gólya! Nekem már ez a meleg sok...bár lehet, hogy babakocsi tologatás kicsit még erősít is rajta :)

Timi
Kép
vt72
 
 


Szecs, vt72, kia, babaimadó köszi az infókat.
Szecs neked külön köszi, hogy ilyen részletesen leírtad. :-)

vt72, na ettől félek én is, hogy ki ne rókázzam!

Én a helyi SZTK-ban kaptam a beutalót és oda is megyek, csak tegnap még jó hogy mondta a Gulyás doki, hogy 75 g glükózt vegyek a gyógyszertárban, de az SZTK-ban (XV. kerület Nőgyógyászat) nem is mondták, hogy hogy megy és mit kell vinni. Érdekes azért. Nem?
Én a laborvizsgálatokat mind itt csináltatom.

Na majd kiderül, hogy hogy lesz!

Köszi nektek a segítséget!

Kép
judit70
 
 


Sziasztok!

Én anno még zsömit és tejet ettem.
Érdekes ez a hányás, nekem még hányingerem is alig volt, inkább émelygésnek mondanám.
De helyette mindenen sirvafakadtam, és állva elaludtam :lol:

Én is imádom a meleget, kint a vízparton :D De itt a panelban borzalmas. Nem viheted ki a babát 11 és 15 között, együtt izzadtok a lakásban.

KépKép
b_judyt
 
 


Kia, hol csináltatsz ilyen drága fogat?
Egy ismerősömnek komplett felső fogsor 60ezer. Fogtechnikus csinálja maszekban.

KépKép
b_judyt
 
 


Judit...szorítsd majd össze a fogad :wink:

Biztos minden rendben lesz...ne aggódj!

BJudyt...még a nem panelben is borzasztó a meleg...mi is reggel és délután járunk főleg már sétálni...a köztes időt bent próbáljuk eltölteni. Kíváncsi leszek, ha majd nagyon meleg lesz, hogy viseli Zsolti. Bár azt már most látom rajta, hogy a hideget jobban szereti...olyan mint én, meg az apja is ilyen :)

Timi
Kép
vt72
 
 


Judyt
Egy sima fogdoki 18 eft körül csinálja a fogat... nekem céges csinálta... így olcsóbb 14 eft :roll: ...de a végreredmény nem rossz... hogy 3500 Ft db-ja... :roll:

Timi
...fürdés előtt veszem ki a másnapi ruhákat... nem reggel...
Levi néha választ... de azért oda kell figyelni, hogy összepasszoljon a nadrág, a póló és a body.

Nekem nem volt rossz a cukros víz... bár én most ittam egy hónapja :lol:

Ma háznézőbe voltunk... ismét csere lenne... :roll: ...reménykedünk.. holnap kiderül, hogy lesz-e....

Kép
Kép
Kia
fné kia
Nyíregyháza
 
 


Kia...remélem sikerül! Mennek a drukkok!!!!

Timi
Kép
vt72
 
 


...sajna nem jött össze - a fiúcskának messze van lakás a melóhelytől... (BKV-val nincs egy óra) :roll:

Kép
Kép
Kia
fné kia
Nyíregyháza
 
 


Sajnálom :(

Én több mint egy órát utaztam XIII.ból XII-be dolgozni...ugyanennyit vissza. Kényelmes fiúcska lehet :twisted:

Timi
Kép
vt72
 
 


Sziasztok!

Babaimado, én is furcsának találtam, hogy az ásványvíz ivását nem korlátozták a cukros lötyi után. De itt az sztk-ban annyira nem vették komolyan a dolgot. Amikor a beutalóért mentem, akkor a nő megkérdezte, hogy nem akarom-e most megcsináltatni. Mondtam neki, hogy már reggeliztem. Erre közölte, hogy az nem baj, ha mondjuk valami light-osabb dolgot fogyasztottam, valami szerényebbet például mint egy szendvics. Azóta ezen gondolkodom, hogy vajon mire gondolhatott :lol: A normál, saját reggelis terhelés alatt sem szabad vizet inni?
Kia, a 3400g-al én is meg lennék elégedve, úgyhogy nagyon remélem, hogy a kisasszony is efféle méreteket vett célba születési súlynak :) Nem is hallottam még ilyet, hogy pont egy kisfiú ilyen fogékony az öltözködésre. Cuki lehet, ahogy nagyon komolyan mérlegeli, hogy melyik ruháját válassza!!! Sajnálom, hogy nem jött össze a költözés!
Judyt, Timi én főleg az éjszakai alvás során aggódom előre a meleg miatt, mert annyi rosszat hallani a túlmelegedésről. Vettünk légzésfigyelőt és elvégeztem a tanfolyamot is, így próbálok elébe menni a dolgoknak. Nyáron még este is nagyon meleg van a lakásban és sajnos légkondink nincs :(
Judit, lehet, hogy későn, de találtam egy jó cikket kézzsibbadás ügyben: http://www.kismamablog.hu/terhesseg/pro ... zzsibbadas

KépKép
Kép
szecs
 
 


Sziasztok!

Szecs!

Köszönöm, már meg is néztem a cikket, egyáltalán nem késő, mert folyamatosan zsibbad, de most már nem csak éjszaka, hanem napközben is.

Tegnap voltam az SZTK-ban itt nem glukózt kellet inni, hanem éhgyomorra vérvétel, utána 1 zsömle 2 dl tej, azt mondták, hogy itt nem szokás a cukros víz, hiába mondtam, hogy a dokim azt mondta. Na mindegy, holnap lesz eredmény.

Kia, Timinek igaza van, kényelmes tényleg a fiúcska, mert én is Budára jártam a XVIII .kerületből, majdnem a Ferihegyi repülőtérről.
A fogad tök olcsó volt, én márciusban csináltattam 1 fogat, a régit lecsiszolta és koronát húzott rá kemény 40eFt-ért, mert hogy építenie kell címszóval. Csak azt nem tudom, hogy mit épített, csak ráhúzta a koronát.
2 éve csináltattam a felső koronámat egy másik fogdokinál ott 20-22 eFt volt darabja.

Kép
judit70
 
 


Sziasztok,
Kia, jó "céged" van, hogy ennyit térített a fogadhoz. Levi ügyes, hogy már ilyen nagyfiúsan öltözködik :) .

Judit, tényleg pihenj sokat! Csodálkozom a zsömlés megoldáson az SZTK-ban...vajon ugyanazt az eredményt adja, mint a glükózos :? ? Vízet én is ihattam a két vérvétel között (az ÁEK-ben)

Judyt, Vivi nagyon aranyos, együttérző anyukájával, ez olyan megható...és ügyes, hogy már cipőt is tud húzni egyedül! Győző a mai napig öltöztetteti magát, amikor csak teheti, pedig mindjárt 6 éves :roll: .

Szecs, ugyanezt szoktam mondani: mediterrán helyre kellett volna vinnie a gólyának, mert a meleget és a nyarat szeretem :lol: :) !
Szép mérete van a kislányodnak odabent, és örülök, hogy minden rendben van :D . Győző nyári baba volt, a kánikulában csak vékony pamutbodyban aludt és takarónak max. textilpelust használtam. Aztán vettünk egy mobilklímát. Kellemes hőmérsékletet csinált a hálóban, és elérhető ára volt. Igaz, a működtetése nem valami gazdaságos.

Kép

Kép
ripley
 
 


Sziasztok!

Judit, jó kerületben laksz, nekem 3 napot kellett várnom az eredményre (kellett volna, de húsvét miatt egy hét volt)! Remélem megszűnik a zsibbadás!

Ripley, köszi a tanácsokat, ez a mobil klíma dolog nagyon megmozgatta a fantáziámat... Kizárólag Győző miatt vettétek, mert esetleg nem aludt jól, vagy már amúgy is gondolkodtatok rajta?

Én is ma voltam vérvételen, utána meg kifosztottuk az IKEA babarészlegét. Tudom, hogy sokan nincsenek nagy véleménnyel a kék-sárgáékról, de nekünk rengeteg bútorunk onnan van és nagyon szeretjük. Így ma Blanka is kapott egy csomó-csomó mindent :lol: Holnap nekem is meglesz az eredmény.

KépKép
Kép
szecs
 
 


Szecs...örülök, hogy túl vagy a vérvételen.
Az IKEA kifosztás pedig jó móka...én is szeretem...bár ritkán szabadítom be magam. Annyi jó apróságot lehet ott kapni. Legújabb kedvencem az alma-cikkelő...olyan aranyos egyforma gerezdekre vágja fel az almát és a csumáját meg egyben hagyja :)

Mi most váltottunk Zsoltinál vékony hálózsákra, alatta csak egy body van és egy vékony takaró...így remélem nincs melege. Amikor meg nagy meleg, akkor max a textilpelus mint takaró fog sorra kerülni.

Judit...szerencsés vagy, ha megúszod a cukrosvizet...brrr, az emlékétől is kiráz a hideg :D

Timi
Kép
vt72
 
 


Szecs, szorítok az eredményhez. Most milyen laborvizsgálaton voltál?
Ma hallottam, hogy az Ikeában most nagy akciók vannak. :-)

Nekem azt mondták, hogy elvileg ma már van eredmény, de nem biztos, így inkább holnap megyek érte, hát remélem, hogy nem lesz benne rossz eredmény.

Ripley, hát nekem ugyanez jutott az eszembe, hogy vajon ugyanazt az eredményt adja-e, mint a glukózos megoldás. Szerintem a G.I. doki nem véletlenül mondta a glukózt, de miután az SZTK-ban csinálták, így maradt a zsömis játék.

Timi, hát remélem, hogy ennyivel megúsztam és nem kell mégegyszer megcsináltatnom a vizsgálatot. Nagyon nem vágyom a cukros megoldásra. :wink:
Most látom, hogy Zsolti nemsokára 6 hónapos lesz :-)

Látom, hogy már előre rettegtek ti is az igazi melegtől. Hát nekünk végig kell nagy pocival csinálni. Én szept.01.-re vagyok kiírva, úgyhogy itthon próbálok majd a nagy melegben pihegni :-)

Pocakosok között most ki a következő a szülésben? Milyen sorrendben jövünk? Kb. Szecs, Babaimádó és utána?

Kép
judit70
 
 


Sziasztok!

Megjött az eredmény, szerencsére minden rendben (a tsh és az éhgyomri vércukor is a normál tartományban van, a terheléses pedig 60 perc után 4,83)! Ez egy kontroll vizsgálat volt a rossz, első cukorterhelés miatt. Maga a vizsgálat ugyanaz mint amin nemrég Babaimado volt, vagyis saját reggeli után tesztelnek.
Örülök, hogy ennyi ikea rajongó van itt :lol: Én is rengeteg kütyüjüket imádom, és szerintem babaholmi terén is jó árakkal dolgoznak. És eddig a reklamációinkat is jól fogadták, így bátran merek ott vásárolni. A barátaink kislányának otthonra megvették a Brendon egyik legdrágább kiságy-pelenkázó szettjét, a nagymamához pedig az ikea legolcsóbb (7e Ft körüli) rácsos kiságyát. A gyerkőc sokkal jobban alszik a nagyinál, és ha azt is figyelembe vesszük, hogy persze ott sokkal jobb a levegő, nekem ez akkor is azt bizonyítja, hogy nem kell mindenből a legdrágább :)
Judit, drukkolok az eredményhez! Szerintem Babaimado után már te következel a sorban, persze a gyerkőcök még rendesen megkavarhatják a sorrendet, de remélem mindenki a legjobb időben érkezik majd!
Ti hallottatok arról, hogy az első (konkrét, jól kivehető) magzatmozgás időpontja (maga a hét) a félidőt jelzi, így azt megszorozva kijön a szülés várható ideje (hete)???

KépKép
Kép
szecs
 
 


Bocsi, kettővel megszorozva :)

KépKép
Kép
szecs
 
 


Szecs...akkor Zalán megszületett volna a 24. héten :roll: (hogy ilyen korán éreztem őt, azt a jógának tulajdonítottam, ami jól fejleszti a "belső test" érzékelést)
Szuper a 4,83-as eredmény!
Az Ikeát én is csípem, nekünk is sok holmink van onnan.
A klíma pedig egyébként is kellett, mert az előző lakásunk - ahova Győző született - nagyon meleg volt. Azóta egyébként eladtuk - 6 év után is tökéletesen működött.

Timi, éppen meg akartalak kérdezni, hogy Zsolti baba miben alszik :P ? Zalán most vékony rugdalozóban (body nélkül) közepesen vastag takaróval.

Danann, ha lesz egy kis időd, mesélj nekünk!

Kép

Kép
ripley
 
 


Én is itt vagyok, csak megint a szokásos panaszaim vannak. Hasfájás, gyakori pisilés, talán folyás is. Miidennel próbálkozom, de lehet urológia lesz a vége.

babaimádó
Kép
babaimado
 
 


Ripley, akkor én sem parázok rá erre a számításos dologra (így a 36. héten jönne Blanka) :D
Babaimado, jó hogy jelentkeztél, már kezdtem aggódni. Jobbulást, pihenj sokat!
Kenyér ügyben elfelejtettem a múltkor, hogy régebben töltöttem le egy file-t a témában, elég hasznos infók vannak benne a gépi sütésről is, úgyhogy csatolom, hátha hasznos lehet.
Danann, én is naaagyon kíváncsi vagyok!!!!!!!! :D :D :D kenyérsütés

KépKép
Kép
szecs
 
 


Sziasztok!

Szecs, nekem is van már eredményem reggel óta, csak itt ez a nyavalyás net rosszalkodott.
Nekem is jó lett: éhgyomori 4,8 (3,3-5,9), 60' után zsömi és tejcsi után) 5,9 (4,2-9,0).
Ripley nem tudom, hogy milyen eredmény lett volna, ha a cukrosvizet iszom!

Én is szorozgattam és nekem a 40. hét (eleje) jön ki. Én a 20. hétben éreztem az első igazi jelzést.

Babaimádó, már tegnap én is hiányoltalak! Vigyázz magadra, jobbulást, pihenj sokat!

Danann, igen, gyere mesélj, ahogy tudsz!

Kár volt ma feljönnöm a netre, mert most olvastam, hogy a 2. trimeszteri labornál (amin most voltam), kell csinálni ellenanyagszűrést, én nem látom a laborpapíron, hogy rajta lenne. Nem tudjátok, hogy hogy jelölik?

Azért van rá szükség, mert 0 Rh negatív vagyok, a párom pedig pozitív.

Kép
judit70
 
 


Judit, ne aggódj, nálam is lazán kezelik a vétvételeket. 1 volt, de az is a mostanihoz hasonló gondok miatt.
Elmentem az Urológiára közben. Hát persze, hogy NEGATÍV! Meg is lepett volna, a napi 2-3 tőzegáfonya kapszul, a mai zsurló és kamilla tea és a 1,5 l ásv.víz után, ha nem megint az van, hogy híg a vizelet és nem látnak benne semmit. Paff...

babaimádó
Kép
babaimado
 
 


BAbaim...pihenj sokat, remélem rendbe jössz!

Judit...nekem az első trimeszternél "elhagyták" a vércsoport analízisre levett véremet...és újra le kellett vegyék...de ez is csak az én utánjárásomra derült ki. Remélem Neked csak elkeverték :)

Gratulálok minden jó cukoreredményesnek!

Nálunk ma a kórházi szobatársam volt látogatóba a kisfiával, aki egy nappal idősebb mint Zsolti. Inkább külön-külön játszottak, de azért aranyosak voltak együtt :D

Timi
Kép
vt72
 
 


Babaim gyógyulgass! Azon kívül, hogy negatív mondtak valamit, hogy mit igyál? Vagy írtak fel valamit? (bár ilyenkor ugye nem nagyon lehet semmit sem szedni).

Hát én is ettől a héttől pihire vagyok fogva, de nem mondanám, hogy nagyon menne le a víz a lábamról :-( Valamivel jobb, nem olyan vastag, de nem az igazi.

Szecs, a G.I.-t mikor lehet elérni, nekem tegnap sikertelen volt, ma még próbálgatom, de mikor próbáljam?

vt72, nekem az első trimeszternél sem csináltak ellenanyagszűrést.
És még azt mondják, hogy ne olvasgassunk az interneten, mert akkor bebeszélünk mindent magunknak, de ezek szerint jobb ha utánanézünk, mert elég hanyagok.

b_judyt hol vagy mostanában?

Hétvégén elutazunk és 2 napig 2 picurkával leszek együtt (7 hónaposak). 5 nap különbséggel születtek és mind a kettő fiú.
Legalább az egyik lány lehetne, hogy örökölnénk valami kis rucit.

Lehet, hogy akkor lettem fogékonyabb a teherbeesésre :-)
:wink:

Kép
judit70
 
 


Judit, neked mikor zsibbad a kezed? A lábaid nem olyanok, mintha fájnánka, vagy nem lenen norm.vérkeringés bennük? Mit is mondtak neked rá? Mg?

Vizelet: hagyjuk, mit mondtak....őskövület volt az orvos. Mikor megláttam, már tudtam, hogy kár volt menni is..

babaimádó
Kép
babaimado
 
 


Sziasztok!

Judit, gratulálok a jó eredményhez! Sajnos nincs tapasztalatom a dokival kapcsolatban, én eddig csak egyszer hívtam, de akkor megbeszélt időre mentem hozzá a kórházba egy beutalóért, szóval számított rá. Ettől függetlenül azért szegénynek nagyon kattogott az agya, hogy miről is beszéltünk, de meg tudom érteni, szerintem ha ezer felé szakadna, akkor sem tudna mindenhol ott lenni ahol kell :lol: A lányok korábban nekem itt azt tanácsolták, hogy vagy reggel 8 előtt kicsivel, vagy olyan dél körül próbálkozzak. De azt hallottam, hogy vissza is hív, ha éppen nem tudta felvenni.
Babaimado, remélem ma már jobban vagy! Az azért hihetetlen, hogy némelyik orvosról tényleg első látásra (de első megszólalásra pláne) tudni lehet, hogy mennyire haszontalan! Amikor a kórházban voltam a diabetológián, a doktornő és az asszisztense kb. 170 kg lehetett együtt! De a mellettük lévő rendelőből is egy akkora férfi jött ki fehér köpenyben, hogy mindenkinek félre kellett húzódni a folyosón, hogy elférjen :shock: Ne értsetek félre, én is hízásra hajlamos vagyok, ha nem figyelek oda, akkor nagyon gyorsan feljönnek a kilók, szóval ez alapján nem ítélek meg senkit. De iszonyúan rosszul esett, hogy olyan magas lóról, iszonyú fölényesen beszéltek mindenkivel, mintha az ő életmódjuk terén aztán minden rendben lenne... A kézzsibbadásról én is azt olvastam, hogy mg hiánya is okozhatja.
Tegnap voltam szülésfelkészítőn és annyira tetszett a szülőszoba, hogy semmi félelem nincs már bennem! Először feleslegesnek tartottam, de sokkal jobb úgy elképzelni a folyamatot, hogy az ember tudja/látta, hogy mire számíthat! Egy tündéri kis újszülött lánykát is láttunk
:D

KépKép
Kép
szecs
 
 


Babai, szülészorvosodnak is mondtad ezeket a tüneteket? Hátha ő mond valami értékelhetőt :? . "őskövület volt az orvos" :lol:

Judit, már a kis javulás is tök jó! Bizonyára a több idő kell a látványosabb javuláshoz, hiszen a duzzanat kialakulásához is idő kellett :wink: . Hétvégére jó babázást neked!

Timi, ezek szerint összejött a tali a szobatárssal :P ! Még kb. 1,5-2 éves korukig csak egymás mellett játszanak a gyerekek, s utána egymással. De nagyon édi látvány lehetett a két "hengeres test" :lol: !
Ma kipróbálom az új postát az új kengurunkkal. Ha nem esik.
Holnap este anyósomra hagyjuk mindkét gyereket, (koncertre megyünk - nem hagynám ki) kiváncsi vagyok mi lesz: Zalán még nem aludt el nélkülem :? .

Kép

Kép
ripley
 
 


Babai...... nekem kb. 2 hónapja zsibbad a kezem és eddig mindig éjszakánként, rájöttem, ha a hátamon fekszem akkor nem. Most 2 hete már napközben is érzem, néha-néha a zsibbadást. A lábaim nem fájnak, csak olyanok mint az elefánté, a lábszáram is már, nemcsak a bokám. Néha a talpam szokott fájni, de szerintem az már a súlytól is.

Ripley, igazad van, még ne akarjak rögtön eredményt, tudom, hogy idő kell hozzá. :-)

Szecs, mikor van szülésfelkészítő tanfolyam? Előre kell jelentkezni? Helyileg hol van a MÁV-ban? Hova, kihez kell menni? Én is gondoltam már rá, hogy nem lenne rossz. Hány alkalommal van?

Babaim, Szecs nálatok apás szülés lesz? Akkor kell tanfolyam is, mint régen?

Ripley, Timi nálatok apa is ott volt a szülésnél?

Kép
judit70
 
 


Judit, sajnos nem igazán tudom a részleteket, mert nekünk a doki mondta, hogy most lenne időszerű elmenni. Fejből tudta a részleteket, hogy mikor lesz a nagy előadás (magáról a szülésről, ez minden hónapban csak 1x van) és hogy utána lesz a szülőszoba látogatás. A honlapján lévő infók állítólag jók, annyi különbséggel, hogy a többi előadás (a hónap első, harmadik és negyedik szerdáján) nem 14 órától, hanem 13 órától kezdődnek. Ezeknél azt hiszem előbb van a szülőszoba látogatás, csak a második hetinél van este (ezen voltunk tegnap). Még egy téves infó a honlapról, nem a D épületben van, hanem a G épületben (előadóterem, a Podmaniczky u. felől kell bemenni és rögtön lifttel a másodikra, ott lesz balra a terem, de sok-sok pocakos lesz). Nem kell bejelentkezni, kb. olyan 30 pár volt, de még 2x ennyien befértünk volna az előadóba. A szülőszobán pedig 2 turnusban mentünk. Most negyed kilencre végeztünk, de nem tudott eljönni az aneszteziológus, így az ő részét is a szülész főorvos tartotta zanzásítva, szóval szerintem szerencsénk volt. De szerintem olyan 3 órás programra minimum készülhetsz, persze attól is függ, hogy előadás közben mennyi a kérdés. Ha van még kérdésed, vagy valami nem érthető, nyugodtan szólj, mert olyan rossz éjszakám volt, mint még soha - a pici egész éjjel rugdosott, mert este szokta kitombolni magát, de az előadás alatt csak mocorgott (biztos hallgatózott, hogy mi vár rá) és mire hazaértünk akkor kezdett rá a játékra :lol:
Apa eddig nem volt biztos benne, hogy bírni fogja, de a tegnapi látogatás annyira meggyőzte, alig tudtam hazarángatni :D Szóval apás szülés lesz, ehhez nem kell semmiféle tanfolyam, egy 'civilt' beengednek veled. (De dúla is csak apa rovására mehet be pl.).
Ha nem túl megerőltető, akkor nagyon javaslom, tényleg olyan szuper a szülőszoba, olyan kis kórház a kórházban feeling, egy teljesen más világ a rideg MÁV-on belül!

KépKép
Kép
szecs
 
 


Miért mindig az én vonalzóim tűnnek el :( :?:

KépKép
Kép
szecs
 
 


Szecs, köszi, aranyos vagy, hogy ilyen pontossággal leírtad, természetesen ez nem lehet megerőltető és elmegyünk, de akkor a hónap 2. szerdáján van a nagy előadás (szülésről), és a többin miről esik akkor vajon szó, vagy csak akkor szülőszoba látogatás van, vajon? Valószínű.
Hány órára mentetek?
De legalább megnyugtató, hogy ilyen jókat írtál! :-)

Egyébként nálunk ugyanez a helyzet, hogy a párom attól fél, hogy nem tudja majd elviselni, hogy nem tud segíteni amikor nekem fáj, így Ő sem biztos benne, hogy apás szülés lesz, de valószínű, hogy egy ilyen előadás magabiztosabbá tenné.
Még az elején azt mondta a doki, hogy a korom miatt lehet, hogy császáros lesz, akkor viszont be sem jöhet (ha jól tudom), de legközelebb rákérdezek a dokira, hogy szerinte mi várható. :?:

Kép
judit70
 
 


Nálunk apás szülés lesz.

babaimádó
Kép
babaimado
 
 


Bocsi Judit, azt nem írtam, hogy az előadás 6-kor kezdődött. Kifelé már nem tudtok arra kimenni, csak a Dózsán, mert a Podmaniczky felőli kapu már zárva lesz.
A doki honlapja alapján az első héten általánosabb előadás van (a kórházról, szükséges iratokról, vajúdásról, homeopátiáról - ezekről tegnap mind szó esett), a harmadik heti téma inkább a csecsemőgondozásról szól (ezen nagyon gondolkozom én is), míg a negyedik héten az érzéstelenítésről esik szó (de erről is hallottunk mindent tegnap).
Nagyon klassz a váró rész is, szóval ha a párod 'akció közben' meggondolná magát, ott is nagyon jó helye lesz! A doki is azt mondta, hogy a papák készüljenek arra, hogy itt vér fog folyni, tessék megnézni egy keményebb akció-horrort előtte :lol:

KépKép
Kép
szecs
 
 


Nálunk is apás szülés volt. Ő is elfáradt a végére rendesen.
Ez az élmény egész életre szól az apukáknak is.

Kép

Kép
ripley
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?