Új privát üzeneted érkezett!

Apa Pankázik... :lol: :lol: :lol:

Eszti,mi a baj? Remélem,nem túl komoly. :(
Azért adj valami életjelet,mert aggódom...

Andi,én ugyan nem szoptatok,az én lányom lefejt tejet eszik,mivel korababa és egy hónapos koráig kórházban volt,így nem igazán tanult meg szopizni,de azt tudom,hogy teljesen felesleges azzal foglalkozni,hogy egy bébinek mennyit kellene ennie,milyen ütemben kéne gyarapodnia stb.
Ne foglalkozz azzal,mit mond a védőnő meg a gyerekorvos,addig,amíg minden rendben.
Ha a lányod nyugodt,békés evés után,mint egy igazi jóllakott csecsemő,akkor eleget evett,mindegy,hogy 10 vagy 40 perc alatt szopizta ki azt a mennyiséget.
És igen,az igény szerinti szopi azt jelenti,hogy akkor adsz neki enni,amikor ő kéri.Ez egy idő után úgyis beáll majd,lesz benne azért ciklikusság,még ha most kaotikusnak is tűnik.
A nagyobbik lányod nem szoptattad?Nála hogy működött az evés?
Bár családon belül se egyformák a gyerekek,az is igaz... :roll:

Megérkezett a mosható pelusunk! :lol:
Most már a mosógépben vannak,de ha megszáradtak,majd teszek fel képet,azt hiszem,talán te voltál,Anna,aki elképzelni se bírta,milyen lehet ez...

piki
 
 


Ja,Eszti,még neked akartam írni,hogy ma telefonált Andris időpontért a kardiológiára és JÚNIUS 1 volt a legkorábbi... :shock: :shock: :?

piki
 
 


 
 

Marcsi, ez egy könyv? Jóóóó :D :D

Andi, én notórius mérlegelő vagyok.. minden szopi előtt és utána megmérem Balázst.. van, hogy 10 perc alatt eszik 140g-ot és van hogy 1 óra alatt éppen hogy csak megeszik 100-at...
Mostanában elkezdett kaja közben emészteni, gyilkolja közben a bimbót és a legutóbbi kaja közben 4!!!!!!! pelenka csere volt :? Többet fosott ki mint amit megevett :shock: Na jó azért nem... de így nem egyszerű etetni :(

Köszi az anyák napi köszöntéseket!! Pankának külön!!! :)
Én erről tegnap lemaradtam, de így utólag remélem boldog volt mindenkinek! :lol:

Eszit, mi a baj?????????????????
Vendég
 


Marcsi ez engem is érdekelne, így egész jól hangzik a bevezető. :D
Panka nagyon cuki! :lol:

Mi ma egész nap szenvedtünk,Barni nem akart aludni, ha sikerült is csak 15 percekre, még soha nem csinált ilyet. :(

Eszti remélem semmi komoly. :(

Kép
Kép
szilvancska
 
 


Szilvi,mi is ezt csináljuk... :(
Már ami az alvást illeti... :?

Mért van az,hogy ha van néhány jobb napunk és kezdek kicsit kilazítani,nyugisabb lenni,akkor utána biztos jön egy ilyen nyűglődés? :oops: :roll: :?

Igen,amiből bemásoltam,az egy könyv.Tegnap este sikerült a felét elolvasni itt,a neten és alig várom,hogy elolvashassam a másik felét is!Nekem nagyon bejön és nagy-nagy igazságok vannak benne,ráadásul imádom a nőci humorát... :D

piki
 
 


Lekopogom negyed 3-tól alszik, 4-kor kellett volna ennie, de nem keltettem fel, most kezd ébredezni. :D

Marcsi lécci linkeld be majd. :D

Megyek etetni.

Kép
Kép
szilvancska
 
 


Sziasztok!!!!

Manojoco, Gréti-baba nagyon tündéri! És nagyon kis cuki az alvókájával!!! :lol: :lol: :lol: :lol:
Nem lehetett könnyű, elhiszem! Én is már előre ilyenektől parázom....

Szilvi, nagyon jó ez a kép rólatok és nekem is az jutott eszembe, mint Marcsinak, hogy milyen jó neked, hogy ilyen fiatal vagy... :oops: Én néha olyan öregnek érzem magam! :cry:

Andi, örülök, hogy jöttél és mutattál képet magatokról. Nagyon arik vagytok! Én igény szerint szoptatom és nekem most kezd beállni vmi rendszer. Bibunál bezzeg óraműpontosan kellett adni a kaját, de Lilluci más... Nekem nem szimpi, hogy beszabályozzák, hogy hány percig egyen, mert én abból indulok ki, hogy én se eszem mindig ugyanannyi percig, de persze ez csak az én véleményem!

Anna, arra gondoltam, hogy nem próbálod mg megbüfiztetni szopi közben többször?

Marcsi, nagyon jó ez az Anyák napos Pankus kép!!! :lol: :lol: :lol: Nagyon tecccccccccet!!!!!!! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Jó ez a könyv, de én kb. mostanában annak is örülök, hogyha titeket eltudlak olvasni... :wink: :lol: De majd visszakérdezek rá egy kicsit késöbb, mert tényleg érdekel.

Reni, igen pizsama-party nálunk is sokszor van... :lol: :lol: :lol: Ma a tv-szerelő és így jött. :lol: Hát ez van és kész!! :lol: :oops:

Fanni, ilyeneket nekem is csinál, én néha meggajdulok, annyira cincál... :shock:
Vendég
 


[url][url]https://www.babanet.hu/tarsalgo/attachments/1246562835.3221.doc[/url]
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára piki 2010.05.03 17:15-kor.

piki
 
 


Kép vigyor-bogyor
Kép kerti divat 2010
Kép csak hinta és hinta és hinta...ne hogy valaki elvegye
Kép Én csak cumizok, míg Bibu ki hintázza magát!!!!
Kép Iciri is Kép Mit nekünk testvér babakocsi!!! játszizott...
Vendég
 


Na és rólam...
Semmi extra, csak azt hiszem izületi gyulladásom van... :cry: :cry: :cry: Ezért van az, hogy össze-vissza gépelek. Néha olyan görcsben van a kezem. Minden nehéz!!!Ráadásul már tovább haladt az ujamból indult és már a vállamig terjedt, de már a térdeim is fájnak...Kivagyok!!! :cry: :cry: :cry:
Remélem a héten eljutok dokihoz és akkor többet tudok...
Ja, és a nagyanyámnak is ez volt...meg a csípőt is tőle örököltem...És mondanom sem kell, 50x évesen halt meg... :cry:

De mára már jobb, na nem a fájdalom, csak a kedvem... :lol: :lol: :lol:
Vendég
 


Szia Marcsi!!!! :lol: :lol: :lol: :lol:

Nem működik a link... :? Mi ez?
Vendég
 


Eszti,ezek a csajok gyönyörűek!
Bibu kész kis hölgy azon a lovacskás hintán... :lol:
Lillust meg meg kell zabálni a vigyoris képen!!! :lol: :lol: :lol:

Meggyógyultál??? :D

piki
 
 


Nem tudom,mért nem működik... :twisted: majd újra próbálom,máshonnan.
Ez egyébként Libby Purvis:Hogyan ne legyünk tökéletes anyák? c.könyve lenne...ha működne... :evil:

piki
 
 



És a webcíme? Onnan lehet letölteni?

Köszi!!! :oops: :oops: :oops: :oops: Igyekeztünk!!! :wink: :wink: :lol: :lol: :lol:

Valamelyik nap, Apa gyönyörködött a lányaiban és közölte: "Nekünk kéne még gyereket csinálni, mert olyan szépek!!!" :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Mondtam ja, de nekem elég ez a kettő is... :wink: :wink: :wink:
Na ma már nem mondta ezt!!!! :lol: :lol: :lol: :lol:
Mindkettő totálé hiszti!!!!!!!!!! :roll: :evil: khhhmmm és Apa is... :?
Vendég
 


Na,most már totál belegabalyodtam...

Egyébként néha én is elgondolkodom a kistesón...mármint,hogy legyen-e... :lol:
Nagyon szeretném,de néha tényleg bőven elég ez az egy is.El se hiszem,hogy még egyszer ebben az életben végigalhatok egy éjszakát... :oops:

piki
 
 


Majd egy pár hónap és már erre sem fogsz emlékezni... :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: Sőt!!! A babázás fog hiányozni is..... :lol: :lol: :lol:

Nekem (pedig GYŰLÖLTEM TERHES LENNI!!!!) most a terhesség hiányzik!!! :? :shock: Tiszta gyagya vagyok... :roll: :roll: :roll: Bár lehet csak furi, hogy majdnem 2évig voltam terhes, most meg semmi... :shock: Na, rajtam igazodjon ki valaki!!! :lol: :lol: :lol:
Vendég
 


Sziasztok!

Úgy látom ez a mai nap tiszta nyűgös volt. Szilvi nálunk is ugyan ez volt, csak annyi különbséggel, hogy Jázmin reggel óta nem aludt egy percet sem. Nem tudom, hogy bírja a szentem, meg amikor csak tudott bőgött :S már kész voltam teljesen. Most persze bekómált. Eddig nem volt ilyen bőgőmasina, csak ha fájt a hasa...remélem nem lesz ilyen. Ha nem sír akkor is azt hallom :S

Eszti gyönyörűek a csajok. És sztem is kellene még gyártani egy pár ilyen szép gyereket, de lehetne már fiú is köztük :P

Marcsi nagyon jó ez a könyv vagy mifene amit belinkeltél...el fogom én is olvasni mihelyt több időm lesz, mert mostanában már wc-re is alig tudok elmenni :S :S

Kép
Vendég
 


Balázs belenőtt a Tescos 3-6 hós rugikba :shock: :shock:
Vendég
 


Sziasztok

Eszti remélem hamar rendbej ön a kezed! +++++ :D
A csajok tök cukik, Lillus már hogy mosolyog, mi még csak épp hogy elkapunk 1-1 félvigyort mikor alszik. :D
Bibu jó nagyot nőtt, észbe se kapsz és már pasizni fog! :wink:

Fanni gratulálok! :D Mi még csak most nőttünk bele az 56-os ruhákba, eddig minden nagy volt ránk, pedig mikor megszületett azt hittük hogy majd egy csomó ruci kicsi lesz rá, de nem. :D

Eszti tényleg Ti amúgy is 3 babát szeretnétek, hát gyorsan lássatok neki a 3.-nak, és le is tudtátok őket! :P Nem lesz nagy a korkülönbség és az jó. :D

Én sem tudom hogy legyen-e kistesó, mindketten szeretnénk. de én is úgy vagyok vele,hogy csak egy fél délutánt ha átaludhatnék..... :roll: Ezért minimum 4-5 év mire jöhet a hugica! :roll: :D

Kép
Kép
szilvancska
 
 


Alvás...nem is tudom,mi az... :lol:

Panka tegnap éjjel 1kor bírt elaludni,addig fesztiválozott.Egész délután nem aludt összesen egy órát... :evil:
Valamikor éjfél körül sikerült telerottyantania a pelust,ami nála ugyebár nagy szó,aztán még evett és így aludtunk fél6ig...akkor megint kaja és alvás fél10ig...
Kivételesen én is aludtam vele együtt,bár utálom,amikor 11kor még zuhanyzás nélkül,pizsamában kóválygok. :oops: :oops: :oops:

Tejem már megint kevesebb van... :( :( :( pedig szerintem már mindent kipróbáltam(kivéve azt,hogy pihenjem ki magam :lol: )...próbálnék többször fejni,ha hagyna a kisasszony...esetleg még az talán segíthetne valamit...

A ti babóitok meddig vannak el magukban,ha éppen nem alszanak?
Panka alig pár percet,legyen szó az ágyáról,a pihenőszékről,a babakocsiról,bármiről.Pedig mindenhol van számára látnivaló,mégis olyan ritka,ha elfoglalja magát valamivel...
Jövő héten megyünk fejlődésneurológiai kontrollra a Madarászba,kíváncsi vagyok,mit mond rá a doktornéni...legutóbb teljesen megfelelő volt a fejlettségi szintje a korához és a koraszülöttségéhez mérten,nem tudom,most mit fog produkálni... :roll:

A mi zsebszörnyetegünk most kezdi kinőni az 56-os cuccokat...bár annyira idétlenül vannak számozva,mert van olyan 56os,ami bőven jó és olyan 62es,ami épphogy csak...

piki
 
 


Láttátok tegnap az RTL klubon a Híradót vagy a Fókuszt?
Benne volt a legkorább koraszülött... :shock: Születésekor alig volt nagyobb,mint egy mobiltelefon,az anyja nem is tudta,hogy terhes...most már 1 éves és még alig 5 kiló... :shock: :shock: :shock:
Látványnak sem volt semmi...ilyenkor hálát adok,hogy olyan a lányom,amilyen... :roll:

piki
 
 


Sziasztok!

Gyorsba, mert kel a kisasszony!

Megjött a hinta és tök jó állapotban van. Újonnan 22 000Ft, én meg 15 000Ftért vettem szept. garanciával:)
Igazából az elem a boltba ami való bele 1200 Ft 2 db és 4db kell. Állítólag nagyon hamar lemerül, mert ugye ez zabálja az elemet.
Szóval apum megcsinálta, hogy adapterrel működjön, szóval nulla pénz :) leszigetelte, hogy még véletlen sem bírja megrázni az áram+ műanyag a hinta így végképp nem is bírná. Szóval minden oké és legalább nem lesz egy vagyon.
Majd csinálok képeket :)

Alvás huhuuuuuu én sem alszom nagyon. Éjjel valamennyit, de inkább nem is írom le nehogy akkor végképp valami legyen!!!!!!!

Második baba: én nagy családos vagyok és nagyon család centrikus, mindig 4-5 gyereket akartam...de őszintén így, hogy tudom mivel jár lehet meggondolom. Második baba kell, mert tudom én mennyire jóba vagyok a tesómmal és milyen jó, hogy van nekem...ezért kell második, de harmadik.... :? :shock: :shock: :shock:

Nem láttam az RTL klubbon a Fókuszt. Őszintén nem is nézek tv-t. Inkább rádiót hallgatok. Max. a barátok köztöt, de azt is elég ritkán.
Megnézem hátha a neten fent van.

Mi már lassan a 3-dik méretet használjuk :) igazából számozástól függ!!!

Kép
Vendég
 


Igen én már pár nappal ezelőtt a neten láttam. Nagyon durva, szegény kislány, tök hihetetlen hogy ilyen pici súllyal életben maradt. Szerencsére.

Anna kíváncsi vagyok a hintára. :D Ügyes Apukád!:D

Nálunk Barni tök sokáig elvan, össze is teszem a két kezem, mindegy hogy épp hol van, vagy elaltatja magát, vagy nyekereg egy kicsit mert megunja a helyét, de utána csönd van. Mázlim van vele!!! Kopp-kopp! :lol: :lol: :lol: :lol:

Tej ügyben én már nullán vagyok. :( Barni nem fogadja el a cicit, fejni meg nem tudtam az utóbbi időben, mert besz@rt a mellszívó, ma jött meg a másik amit vateráról rendeltünk.

Na megyek takarítok tovább, este még jövök.

Kép
Kép
szilvancska
 
 


Panka már nekem se akar szopizni egyáltalán...régebben még naponta egyszer-kétszer elküszködtünk a bimbóvédővel,aztán egyszer nagyon behergelte magát a szopin és én is sík ideg lettem és elment a kedvem az egésztől... :oops: :(
Utána jópár nap szopi nélkül telt el és amikor újra próbálni akartam,már egyáltalán nem kellett neki... :?

Azzal vigasztalom magam,hogy ettől függetlenül majd a tesóbabát biztos fogom tudni szoptatni az elejétől! :lol:
Fő az optimizmus! :lol:

Szilvi,tényleg szerencsés vagy,amiért Barni ilyen jól elvan!
Irigy vagyok... :lol:
Csak abban reménykedem,hogy ez azért változni fog,ha nagyobb lesz a lánykám...

piki
 
 


Sziasztok!

Most csak röviden, mert Panna követeli az adagját :lol:

Piki! Szilvi! Én Lauránál voltam a szopizással ugyanígy, utólag belátva nagyon hamar feladtam. Nem volt türelmem hozzá, a tejem sem indult be, úgyhogy ő tápszeres lett. És állandóan idegesítettem magam, hogy miért nincs elég tejem, úgyhogy 1 hónap küszködés után feladtam. Egy-egy nap kb. 20-30 ml-t tudtam lefejni a 6 etetés után.

Pannával viszont már nem idegeskedem és őt meg tudom szopiztatni, bár nem tudom, hogy meddig, mert eléggé változó a tej mennyiségem, amit le tudok fejni. EGyik nap 3,5 dl volt, a másik nap meg alig 0,5 dl. Amíg van, adok neki, ha meg nem lesz, akkor kapja tápot. Laura is felnőtt vele, és nem lett nagyfejű, nem lett hülye gyerek, mint ahogyan azt nagyon sok embertől hallottam.

Ha még tudok este jövök.

Andi


Kép

Kép
denesandi
 
 


sziasztok!

Ma megvolt a 2hós oltás. nagyon nyügi szegénkém!

Szilvi, te szivatsz???? :? Vagy csak valamit nem értek? :oops:
Mi komolyan 3 vagy 4-et szeretnénk, de mi így is beszéltük meg, hogy kicsi legxen az első kettő között a korkülönbség és ha már isibe mennek, akkor jöjjön a harmadik és, ha úgy látjuk, akkor lehet akár negyedik is...De én nem mondtamolyat, hogy gyorsan letudom a hármat....
Vagy lehet nem panaszkodom eleget, hogy nehéz? :wink:

Szopi-téma: Csatlakozom Andihoz! ugyanez volt velem is! Mármint, hogy nem tudtam szoptatni, mert annyira rá voltam görcsölve a témára, és a gyerekre is...

És, ha akartok arról hallani, hogy az egész életem erről szólt úgy 7-8 hónapig és tönkrementem majdnem ebbe, szíavesen mesélek, de inkább ne legyen lelkiismeretfurdalásotok, mert nem ettől függ sem a "jó-anyaság", sem az okos, - ügyes, -fejlett, -stb. gyerek!!!!
Bibu nekem is ügyesebb a koránál, nem lett elhízott, sem allergiás, sem beteges típus!!!!Makk egészséges!!!!

Na mennem kell!!!
Vendég
 


Sziasztok!

Jázmin nem nagyon van el egymagában. Leteszem és elkezd a szája húzódni lefelé :S hát köszi, így nem nagyon vagyunk meg, mert nem tud egymaga lenni. Ma elmentem venni az ágyra ilyen forgókát pillangós és műanyag, mert nem akartam plüsst!

A hinta elég jól bevált, remélem így is marad :) ma már kétszer elaludt benne :)
Küldök képet mihelyt lesz olyan :P

Szopi: Ő nagyon cicis, így cumizni sem akar. Ma vettem egy chicco cumit, remélem ez tetszeni fog neki, olyan esőcsepp formájú, hasonlít a cicire.
Az aventos nem kell neki!

3-4 gyerek. Jaj de jó is az. Az én férjem meg másodikat sem akar, ez a legújabb :S
Azt hitte, hogy a gyerek eszik és alszik. Persze a kis naiv :D

Kép
Vendég
 


Én a szopi-témára annyira nem görcsöltem rá-egy hónaposan látott Panka először cicit,így nem voltak nagy elvárásaim...azt azért szerettem volna,hogy minél tovább anyatejet egyen és ez ment is több,mint egy hónapig,aztán a nemalvás,idegeskedés stb. meghozta a gyümölcsét:kevesebb lett a tej és pótolni kellett...nem sokkal,csak 1 étkezést.
Nem lett volna ezzel se baj,de a táptól,amit először kaptunk,nagyon vacakul lett,összefosta,hányta magát éjjel,majd' megőrültem,mikor megláttam...így aztán úgy tekintettem a tápra,mint ősellenségre,be voltam hülyülve teljesen,hogy az én édes kicsi babám nem fog tápot enni,mert nem teszem ki ennek még egyszer...éjjel-nappal fejtem,mint az állat és egyre jobban hergeltem magam a tej miatt,ami ettől ugye megint kevesebb lett...aztán kaptunk új tápit,amit Panka elfogadott,ugyanolyan szívesen eszi,mint a tejet,nem tesz különbséget és nem bántja a pociját sem.
A mai napig is a 7-8 evéséből 1 vagy 2 tápi,a többi tej...szeretném még így húzni egy darabig,amíg el nem kezdhetem a hozzátáplálást...

piki
 
 


Sziasztok!
Mint eddig mostanában, megint nincs sok időm..

Csak egy szuper találmányt szeretnék megosztani veletek gyorsan! :)

Nem akarom elkiabálni, mert eddig ha eldicsekedtem valamivel tuti minden megváltozott másnapra..

De ebben a hintában fél órát elvolt most az esti fürdetés előtt!!! 10 perc után kivettem, hogy betegyek alá egy takarót és a kezemben elkezdett sírni míg vissza nem raktam!!! Én ilyet még nem éltem!!!
+ úgy lenyugodott, hogy még az öltözködésnél sem sírt fürcsi után, hanem csak mosolygott.. az altatás nem azért volt most nehéz, mert nem akart elaludni, hanem azért mert 1 óra alatt sikerült "megtömni" mert mindig bealudt közben, olyan mélyen, hogy alig lehetett felkelteni.. :lol: :lol:
Na hát itt a találmány!!!

Kép



Kép
Vendég
 


Hellóka!

Eszti, küldtem privit a barátnőm elérhetőségéről gyógyszer ügyben, remélem, megkpatad, mert vmi hülyeséget írt ki nekem a rendszer, miután elküldtem, ha nem és érdekel még a cucc, szólj és elküldöm megint a paramétereket.

A szopi témára én is rá vagyok görcsölve és én is érzem, hogy ez így nem jó, nagyon hajlok afelé, hogy kiváltom a tápot, de még nem merem. Egyik nap úgy érzem, hogy tök sok tejcsi van, de amint nem fejek, mintha eltűnne. Ráadásul a mérlegünk egy szar, ha háromszor teszem rá egymás után a gyereket, annyi félét mutat és ez etetésnél ne túl jó, nem mindgey, hogy 100-at evett, vagy csak 70-et, netán 120-at???? :twisted: Amikor behergelem magam, inkább lefejem az egészet és odaadom cumisüvegből, azon legalább a számozás alapján meg lehet állapítani, mennyi az annyi. :? De ezt sem akarom, nehogy leszokjon a ciciről.
Ma nekem is nagyon nyügi volt, főleg estefelé, most nagy nehezen elaludt.

Marcsi, az én porontyom sincs el magában, max 5 percet 1 nap 1x, leginkább azt szereti, ha a kis segge rázva van. ezért nem tudok fejni sem :cry: , mert amint leteszem nyüglődik és a legújabb, hogy köhög-krákog, fuldokol, na nem komolyan, csak nyilván egyből felkapja az ember, tehát még azt sem tudom megcsinálni, hogy hadd sírjon egy kicsit. :twisted:

Mostanában kínlódunk a büfivel, főleg este , néha félóra is van, mire büfizik egyet, nem tudom, miért csinálja ezt egy pár napja. :?: Éjszaka a legrosszabb, hiába tartom a kezemben fél óráig, semmi, aztán leteszem és akkor meg egyfolytában hülye hangokat ad ki, mint aki büfizni akar, csak nyilvén nem megy neki, mire természetesen egyből felkapom, akkor kijön egy büfi, aztán megint semmi. Percekig tartom, megint leteszem, lefekszem az ágyba, megint elkezdi ezeket a hülye hangokat, újból felkapom, stb. és ez még vagy 3x, 4x, éjszaka kb 1,5 óra egy etetés és gyakorlatilag még altatnom sem kell, mert alszik kaja és büfi-járat közben is. Kikészülök. Tehát a 3 órából, amit kibír kaja nélük már elment 1,5 és még ezután kezdek el fejni, már ha marad rá energiám, mert vmikor elalszok úgy, hogy ülök és a gyerek a mellkasomon :? :shock: :D

Ja, Andi, vonalzót kérdezted, vagy az aláírást? Na már teljesen hülye vagyok, de én a vonalzóra emlékszem. Szal, elkészíted a vonalzót a megfelelő oldaon ( picibaba, nagyonbaba, lilipye, sok ilyen oldal van ) és kapsz egy kódot. Ezt a kódot ki kell jelölni az egérrel és megnyomni a Ctrl+ C billenytyű kombinációt ( ez an másolás ), majd belépsz ide a babanetre és a profilodban a lap alja felé van egy olyan aláírás, na ebbe a mezőbe beilleszted ( Ctrl+V ) a kódot, és kész. Ja általában 2 kódot generál a vonalzó klészítő, ide azt hiszem az a BBC ( nem biztos, hogy így hívják, de vmi 3 betűs, és van benne B is - hülye szőke picsa :lol: , mármint magamra gondolok ) kód a megfelelő. Remélem, így menni fog.

Na megyek zuhi, aztán szunya.

Mindenkinek pusza és jó éjt!

Ui: tpászeres babóknak is fáj a hasuk? Ha igen, akkor meg miért számít anyatejeseknél, hogy mit eszik az anyuka??????

Kép
ire81
 
 


Reni, igen tápos babóknál is van hasfájás, de szerintem ez nejavascript:emoticon(':wink:')m etetés kérdése, hanem baba függő.

Eszti ne hari ha megbántottalak, nem ez volt a célom. :(

Én nem is idegesítem már magam a tejcsin, csak sajnálom inkább. De most azon gondolkoztam, hogy ha megint elkezdem a teát inni, meg etetések után próbálok fejni, hátha "visszajön". Vagy ez szerintetek hülyeség??? :oops:

Anna örülök, hogy bevált a hinta. :D

Fanni jól néz ki a hinta, nem is láttam még ilyet. :D

Marcsi vettem olyan kis zacsis zselatint, csináltam is gyorsan joghurtos sütit, remélem jobb lesz állagra mint a múltkori. :wink:

Kép
Kép
szilvancska
 
 


Jól sikerült az első mondat, nem tudom hogy csináltam. :shock: :shock: :shock:

Kép
Kép
szilvancska
 
 


Sziasztok!


Nálunk Laura tápszeres lévén szenvedett az első 3 hónapban, de utána mintha elvágták volna. Nagyon hasfájós volt, hiába váltottunk több tápszert, mindegyikkel szenvedtünk. A hasfájás mellé nálunk még társult az is, hogy alig volt széklete, másfél hónapig hőmérőztük, hogy legalább naponta legyen egyszer, mert ha nem volt csak két naponta, akkor már üvöltött fájdalmában. A hasfájáson nálunk még a szélcső segített rettentő sokat, amikor elkezdtük használni, akkor sokat javult az állapota.

Szilvi! Én minden etetés után kifejem a maradék tejet, hogy ezzel is ösztökéljem magam, hogy minél több legyen. Igaz, az éjjeli etetésnél lusta vagyok kifejni, úgyhogy azt kihagyom :oops:
Én úgy tudom, ha nem fejed ki a maradékot, akkor a melled is sokkal hamarabb begyulladhat. Nekem egyszer volt mellgyulladásom Laurával, de a falat kapartam fájdalmamban.

Nálunk Panna egész jól el van magában: ha a kiságyában van, akkor van neki zenélőkéje. Tudjátok, amin vannak a forgó állatkák és azt nézegeti. Ha lent van velünk a földszinten, ott is nézeget, és a babakocsiban is egész jól el van egyedül. Én próbálom nem hozzászoktatni, hogy állandóan kézben legyen, mert akkor tényleg nem tudna az ember semmit sem csinálni.

Úgy tudom, hogy anyatejes baba anyukája nem ehet borsót, "K" betűs kajákat, erőset, mert attól is fájhat a baba hasa. Na, én a nagy eszemmel - úgy látszik a magyar közigazgatás ilyen hatással van rám - tegnapelőtt vacsorára ettem egy erőspaprikát :roll:
Képzelhetitek, hogy nem volt éjszaka sok alvás. NEm tudtam elképzelni, hogy Panna miért nem tud aludni. Aztán valamikor az éjszaka megvilágosodtam, hogy de hülye is voltam és miért kellett megennem az erős paprikát.

Köszönöm a leírást a vonalzókészítéssel kapcsolatban, majd a köv. etetés és fejés után nekiállok valamit összehozni. Remélem, hogy sikerülni is fog.

Én meg úgy hallom, végetért Panna egyedülléte, mert elkezdett sírni és ahogy nézem, itt a köv. etetés ideje.

Sziasztok

Andi


Kép

Kép
denesandi
 
 


Szilvi, szerintem nem hülyeség! Próbáld meg visszahozni, az az olaj is nagyon jó amit már többször írtam! Szoptató olaj a neve, a katalizatorkiado.hu-nál lehet megrendelni.

Reni, nálunk is mindig más mennyiséget eszik. Este általában elalszik 70, 80g-al, hajnalban meg megeszik 120, 140-et!!! Végül is mi sem eszünk mindig ugyan annyit, nem? Szerintem ne idegeskedj ezen, ha jól érzi magát, jobb neki az anyatej, mint a rendszeres idő közönkénti mindig pontosan ugyanannyi táp. De nem akarok beleszólni :oops:
Jó ez a BBC, de többet én se tudok megjegyezni.. :) de tényleg három betű és sztem van benne P is :shock:
Vendég
 


Sziasztok!

Reni, köszi! Most írok neki!
Nekem sincs annyi tejem, mint reggel, de nekem így eszik: reggel 8, 12, majd utána 2óránként! De én néha azt érzem, hogy semmi tejem sincs, de tegnap mérték és 1hó alatt 1kg-ot hízott, szóval azt hiszem bőven van tejem! Mérni én sem mérem, mertz nem tudom mennyire emlékszel, de én is mikor méricskéltem nekem is össze-vissza mérte! :evil: Volt, hogy -50-et evett mérleg szerint... :shock: Én akkor azt mondtam, ha éhes úgyis jelzi...és bejött!!!
A fejéshez annyit, hogy sajna tényleg igaz, hogy nem tudja úgy kiszívni. Nekem mikor fejtem folyamatosan apadt...Tudom, hogy jobb látni, mennyit eszik, de ha nem ezen stresszelsz, akkor könnyebb lesz. Én már totál nem nézem. Tegnap ciki is volt, mert kérdezte a védőnő mikor mértem és mondtam, nem tudom...De nem is aggódtam. Ránézésre dagi, meg nem éhségében sír, akkor talán nincs nagy gond. Remélem sikerült megnyugtatnunk egy picit! :lol: Ja, és igen, tápszer mellett is fájhat! Nekem van egy ismim, akinek csak tápis a babója és neki jobban fáj a pocója, mint Lillusnak...Szóval ez alkat. 3hónap!!!!KITARTÁS!!!Ja, és a 6.hét után is jobb! De az igazi a 3.hónap után...

Szilvi, én bocsi, tegnap nagyon szar hangulatom volt (mostanában sokszor) és csalódtam is a saját Hugomban... :cry: De mindegy. Amúgy tényleg azt hittem, hogy én értelmeztem valamit rosszul... :? Mostanában az agyam sem a régi...már tiszta szőke nő vagyok... :roll: :roll: Néha olyan butának érzem magam...(Bibu terhessége óta) :? És olyanokat vettem észre, hogy gyorsan ki akarok mondani egy szót és nem jól mondom...mint egy debil...ÁÁÁÁÁÁÁÁ!!!!Pedig régen értelmes voltam (úgy 3évvel ezelött... :lol: :lol: :lol: )

Andi, én is annyiszor majdnem eszek csípőset...Mindig elfelejtem, de még kapcsoltam... :roll:
Nekem egyedül csak a majonézes krumplájt nem bírja...Gondolom a tojás+tejszín kombináció nem jön be nekei (ja, és a tubusos majo bejön, azzal nincs gond... :lol: )

Fanni, nagyon cukkancs a hinta. Én is most vadászok neten (köszi Anna a linket!!!). De jó, hogy teszik Bazsunak!!! :lol: :lol: :lol:

Ja, Szilvi neked akartam írni, hogy ha minnél többször fejed vagy cicire teszed szerintem beindulhat még...
Vendég
 


Eszti, ismerős amiről beszélsz.. én is pont így érzem magam.. be is festettem a hajam szőkére, hogy mindenki értse miért van így...
Tegnap este a bugyim is kifordítva vettem fel :oops: reggel nézi D. hogy mi van rajtam :shock: :shock:
Valamelyik este úgy beriasztottam, hogy üvöltött a riasztó.. mondtam D-nek, hogy hagyja csak, majd én!!! kiveszem a kezéből a távirányítót és rossz gombot nyomok :oops:
Múltkor megkért, hogy írjam már rá a parkolómatricájára a rendszámát (úgy kellett kibulizni, hogy kapjon mert csak személygépkocsikra adnak) erre elírtam a számot :oops: :oops: ráírtam a régi kocsim rendszámát :?
Na van még pár ilyen sztorim, de egyenlőre ennyit, mert még a végén ti is hülyének néztek :lol:
Vendég
 


Na jó még egyet! Ez a legjobb, még terhesen mikor hajós jogsit csináltunk.. azért buktam meg mert karikáztam, mikor előtte 10x elmondták, jól kihangsúlyozták hogy csak az X-et fogadják el.. :oops: :oops: :oops:
Vendég
 


Jó sokat írtatok! :lol:

Fanni,klassz a hinta,vagy mi ez,hol találtátok?
Szupi,hogy Bazsu élvezi! :lol:

Szilvi,szerintem is próbálkozz még a tejjel,ha akarod,hogy legyen.Sok-sok türelem meg kitartás kell hozzá ugyan,meg rendes meló fejni,cicire tenni stb.,de még simán lehet újra normális mennyiség.
Remélem,sikerül a süti! :lol: A múltkor egyébként én is azt javasoltam,ami pudingpor méretű zacsiban van,arra mondtam,hogy kell bele az egész tasakkal...

A táp még rosszabb hasfájás szempontjából,mint a tej.Eleve jóval nehezebben,lassabban emésztődik,mert a legtöbb táp tehéntejből készül,a hypoallergének is. :shock: :roll:

Amúgy meg teljesen egyetértek azzal,amit Eszti írt,addig amíg jókedvű,gyarapszik,tök mindegy,milyen mennyiségeket eszik.Ez minden gyereknél más,mindegyik másképp hasznosítja a kaját.Van,amelyik szinte a levegőtől is hízik,a másikat meg tömheted reggeltől-estig,akkor is alig rakódik rá valami...

Andi,én se akartam rászoktatni Pankát,hogy ne legyen el magában!Szerintem egy anya se akarja... :D
Ez így alakult és nem az állandó felkapkodástól...sajnos szerintem ez is nagy mértékben a babák egyéniségétől függ.
Én legalábbis ezt tanultam pszichológiából és fejlődéslélektanból.A szakirodalom szerint a rossz szokások bőven 3 hónapos kor után alakulnak ki.
Ha újra kezdhetném vele,akkor se csinálnék másképp semmit.Max.a szoptatást talán jobban erőltetném...
Én arra képtelen lennék,hogy hagyjam ordítani,amíg bele nem törődik,hogy egyedül marad,bármennyire is visít...annál szomorúbb,lélekrombolóbb érzés szerintem nincs egy csecsemő számára.

Reni,Pankának is ez a legújabb találmánya:a köhögés,fuldoklás,öklendezés és egyéb bizarr dolgok...mondjuk nála azért van,mert folyton nyalogatja meg bekapja a feje alatti pelust,meg bármit,ami a szája ügyébe kerül és így minden apró szösz és egyéb biszbasz a torkában landol,ami köhögésre ingerli,amíg fel nem öklendezi... :shock:
Amikor először előadta ezt a tudományát,a frász jött rám!!! :o

piki
 
 



Ja,csak még annyit akartam,hogy ma délután újra próbálkozunk az oltással,mivel a múlt héten rengetegen voltak...4re megyünk,jó lenne már túl lenni rajta... :oops:
A múltkori 2 hónapos meg se kottyant neki,de elvileg ettől most jobban lázasodhat...biztos tuti éjszakánk lesz...de inkább nem károgok előre...

piki
 
 


Fanni, kezet foghatunk én is napestig sorolhatnám és mulathatnálak vele titeket... :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: De csúnya vagyok és megtartom magamnak! :wink:

Marcsi, ne aggódj, majd a második után.... :wink: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: Bocsi, de nem hagyhattam ki!!!! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Amúgy egyetértekveled! Sztem is típus függő, hogy ki mennyire van el magában ill. ez alakítható, de nem ilyenkor... Nekem Lillus csak kézben (!) van el, Bibu meg pont úgy nem.... :? Lillus csak velem van el, Bibunak mindegy volt ki rázza a popóját....
Én csak fél éves kor után szokattam ahhoz, hogy oké játszhatunk együtt, de nem egész nap! Ott voltam, de nem abajgattam. Azóta sem ígényli és nem engem tekint játszótársnak. Én ezt tartottam fontosnak.
Vendég
 


Kedves Piki!

Bocsi, de még nem tudok mindenkit név szerint beazonosítani.

Remélem, nem bántottalak meg a hozzászólásommal, csak leírtam, hogy ez nálunk, hogy működik.

Egyetértek azzal, amiket írtál, én is képtelen lennék arra, hogy hagyjam ordítani a gyereket, bár bevallom Lauránál egyszer-kétszer előfordult, mert ez mindig akkor történt, amikor éppen zuhanyoztam vagy egyéb dolgaimat intéztem, és nem bírtam hozzá bemenni.
Lehet, hogy nekem szerencsém van a két gyerkőccel, hogy el vannak magukban is?

Most is kint volt Panna a levegőn. Amikor beraktam, akkor még aludt, aztán közben felébredt és nagy szemekkel nézett a világra. Aztán, hogy ez meddig fog nála tartani nem tudom :roll:
De most így visszaemlékezve, Laura eleinte utálta a játszószőnyeget, de amikor rájött, hogy milyen jól lehet vele játszani, akkor nagyon sokat el volt rajta egyedül.

Andi


Kép

Kép
denesandi
 
 


Eszti, ez nem ér!!!!!!! Én is elmondtam.. :oops:
Valamit te is mesélhetnél, hogy most már ne érezzem rosszul magam! :wink:

Szerintem is gyereke válogatja.. én azt látom, hogy minél idősebb, annál jobban elvan egyedül is. Az első pár hétben tényleg mindig csk kézben volt.

Marcsi,Ikeás a hinta. Remélem jól viseli majd ez az oltást is!! Panka megkapta két hónaposan azt az oltást is, ami nem kötelező, de ingyenes ha kéred? Mi holnap kapjuk :oops: :roll:
Vendég
 


Na jól van...pár "gyöngyszem"
- szülés elött kb. 5x is akartam mondani az 'inkontinencia' szót és kb. 5x mondtam mást helyette(inkonciális, inkontinens, stb..)
- Bibura megpróbálni ráerőszakolni a 2-es pelust...(ez eleinte volt félálomban...), de fordítva, Lillura a 4-est, a mai napig megvan. De ez hagyján, mert még akkor sem esik le.... :shock: csakhogy vmi nem kafa...
-elírás? hihi!!! :lol: mindennapos.... :lol:
-de vmelyik nap felhívtam a Hugom hivatalos ügyben és a harmadik "mi van?"-ja után esett le...de akkor is úgy, hogy megkérdeztem "te ki vagy?" :shock: :shock: :shock:

Na most már tutira nem akartok velem többet csacsogni....





Andi, nekem is késöbb voltakel jobban...VOLTAK????csak egyre mondhatom...ááááá, totál gyagya vagyok!!!!!!!!!!!
Vendég
 


:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Eszti!!! Még még még!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Vendég
 


Na jól van már.....!!!!!!!!!!NINCS GYEREK NAP!!!! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Vendég
 


Ma megyek tb, államkincstár, önkorm.! KIVÁNCSI LESZEK!!!! :roll: :? :evil:
Vendég
 


Tegnap este újra sikerült előadom a riasztós trükköt :oops: :oops:
Vendég
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?