Új privát üzeneted érkezett!

Köszönjük a drukkokat, hatottak, és a gratulációkat :)
Bocsánat, hogy végül nem írtam smst, de gondoltam, mire reggel olvasná Timi, addigra ide is beíratom apával :)
Nem akart elindulni, de aztán villámgyorsan jött a kiscsaj, ami igazán komolyan 'szülés' volt szerintem, tényleg erős fájásokkal, az este 7kor kezdődött, amikor elfoylt a víz, és 11kor már kívül volt a pocakomon a baba :)

Majd teszek fel képeket legközelebb :)
danann
 
 


Sziasztok!

Danann, de jó, ezek szerint már otthon vagytok!!! Nagyon örülök, hogy úgy alakult minden, ahogy szeretted volna!

Várjuk a képeket!

KépKép
Kép
szecs
 
 


Sziasztok!

Babai
Szépen nő a nagylány :lol:

Dannan Még1x Gartulálok!
Ügyesek voltatok!
Jöhetnek a képek :wink:

Én sajnos alig látom Manót...
tegnap 08-tól 20-ig dolgoztam (volna)...reggel vittem Apával együtt (most sajnos ő is nappalos volt) a bölcsibe, délután Anyós ment érte... ő játszott vele, etette, fürdette, mert 19 óra után kaptunk egy balesetet és 22:30 - körül értünk haza :(
Szerencsére Levi elvan a nagyikkal, de rossz így, hogy alig látom... :roll:

Kép
Kép
Kia
fné kia
Nyíregyháza
 
 

 
 

Danann gratula! Örülök, hogy minden rendben volt!

Kia sajnálom :( Biztos nem jó így...semmi esély nincs egy munkaidő változtatásra? Még szerencse, hogy a nagyik közel vannak.

Timi
Kép
vt72
 
 


Kép

Kép

Kép

pár kép tegnapról...Kecskeméten voltunk Drift-majálison :)

Timi
Kép
vt72
 
 


Csak gyorsan, amíg tart a tej-kóma :)
Kép
Kép
danann
 
 


Danan, azt a, de kis husis cuki!grat!!!!!

VT:de kis tündéri!!!

babaimádó
Kép
babaimado
 
 


Danann...nagyon szép kislány! Gratula mégegyszer!

Timi
Kép
vt72
 
 


Sziasztok!

De jó ilyen szép babafotókra ébredni :D :D :D

Timi, igazi szívtipró az úrfi már most :D

Danann, gyönyörű a kislányotok!!!!!!!!

KépKép
Kép
szecs
 
 


Hello!

Utólag boldog Anyák napját kívánok mindannyiotoknak (leendő anyukáknak is) !

Danann, nagyon szép husi kislány :D ! Gratula még1x! "Szép munka" :wink: !
Már otthon voltatok hétvégén? Gulyás doki volt ott a szülésnél?

Timi, cuki kis motorosod van :D !

Kia, sajna :( remélhetőleg az ilyen hosszú munkanapokból kevés lesz...

Kép

Kép
ripley
 
 


Sziasztok!

Timi, hát valami tünemény ez a kis Zsolti, tényleg igaza van Szecsnek igazi szívtipró már most.

Danann, hát valami gyönyörűség ez a kis picurka lányka, nagyon szép! Köszönjük a képeket és mégegyszer jó egészséget mindkettőtöknek :-)

Babaim.... hát a lábam még mindig dagad sajnos, dolgozgatom, csütörtökön megyek G.I-hez valószínű, hogy itt vége lesz a munkának. Az a baj, hogy most már reggel is duzzadt egy picit, utána pedig már jó vizes. :-(

Kia, hát nagyon nehéz lehet így, hogy alig lehetsz a pici fiaddal.
Én nem is tudom, hogy hogy oldom meg majd az ilyen helyzeteket, mert a szüleim nem élnek, a páromnál 1 nagyszülő van, de Ő 150 km-re. Majd valami csak lesz.

Ripley (2x-es anyuka :-) ) neked is boldog anyák napját utólag!

Kép
judit70
 
 


Judit, sót csökkentsd és felpolcolás!

Tegnapi pocifotó: Kép

babaimádó
Kép
babaimado
 
 


Sziasztok!

Utólag is Boldog Anyák napját!

Tényleg nem a legjobb az időbeosztás, de csak átvészlejük...

A héten nem dolgozok ... Nincs fogam :roll:
Arra gondoltam, hogy Levit nem veszem bölcsibe és marad velem itthon, de inkább nem...
Nagyon hisztis... :roll: ott elvan a gyerkekkel... :roll:

Timi és Dannan
Nagyon szépek...vagyis gyönyörűek a gyerekek!
..és a pocak is Babai :wink:

Timi
Sajnos nem adnak 8 órás melót... ez jó, csak a túlórák és az éjszaka ne lenne :roll:

Judit
Remélem lesz megoldás a dagadásra!

Szombaton Apa majálisozott, én pedig tegnap dolgoztam.. Sóstón... mégnéztük a Zöld piramis-t (az Állatparkban) , szép :P

Kép
Kép
Kia
fné kia
Nyíregyháza
 
 


Sziasztok!

Ripley, aranyos vagy, hogy a pocakosokra is gondoltál! Én is nagyon boldog anyák napját kívánok mindenkinek!
Danann, tudom, hogy nem illik ilyet kérni egy elfoglalt anyukától, de én is nagyon-nagyon kíváncsi vagyok a szülés körülményeire, az élményeidre (és az apuka élményeire), a doki viselkedésére stb. De persze ez még ráér, előbb össze kell szoknotok így négyecskén :)
Judit, a só elhagyása szerintem is nagyon fontos lehet és látványos eredményt hozhat. Remélem minden rendben lesz!
Kia, nem irigyellek az biztos! Remélem szezonális ez a sok baleset és hamarosan a télen nem vezetők is belejönnek a közlekedésbe.
Babaimado, nagyon csinos a pocakod!!! Neked is rohamos iramban nő? Én hétről hétre igen nagy változást látok az enyémen :D

Off: le kellett cserélnem a vonalzómat, mert a másik oldal ezek szerint megszűnt...

KépKép
Kép
szecs
 
 


Szecs, néha elájulok tőle, de annyira imádom!!
Ma elhoztuk a boltból a megrendelt babakocsit. Szuper!!!Már mindennel készen vagyunk.

babaimádó
Kép
babaimado
 
 


De jó nektek Babaimado, mi még szinte sehol nem tartunk :shock: Kinéztem a dolgok nagy részét, de még nem mentünk el megvenni. Eddig csak a lakást rendezgettük át, hogy helyet csináljunk, de már én is kezdek aggódni, nehogy kifussunk az időből...
Képzeljétek, múltkor egy bababoltban voltam és egy aggódó pár lépett be egy takaróba csavart 3 napos babával, ott helyben vették meg a gyerekülést, a boltig kézben fogták a picit a kocsiban :?: :!:

KépKép
Kép
szecs
 
 


Babaim...akkor már csak Fanni hiányzik :) Szép pocak :)

Szecs...még nem vagy elkésve semmivel :)

Timi
Kép
vt72
 
 


Nálunk mindkét gyerek születése előtt hasznosnak bizonyult, hogy korábban beszereztünk minden holmit, mert aztán az ágynyugalom miatt már nem nagyon mászkálhattam, Zalán pedig 2 héttel korábban született a vártnál. Még jó, hogy előtte héten erőltettem a beszerzést :roll: .

Szecs, ez jópofa vonalzó :P !

Babai, nagyon csini pocak!

Judit, ha a doki letilt a munkáról, legalább pihengethetsz jó sokat és rákészülhetsz a nagy kalandra :) .

Kia, olvastam, hogy Nyír1házán nyílik valami Tarzan ösvény...

Kép

Kép
ripley
 
 


Ripley, én is arra gondoltam, hogy mivel 1 hónapaja is megijedtünk, lehet, hogy fekvésre leszek ítélve és akkor ki csinálja meg?? Apa megcsinálja az ő dolgait, de hát ő sem tud midnent megcsinálni, főképp, hogy 1 nap csak 24 ó.. Másrészt jön a nagy meleg, vele a lábdagadás majd, mega hatalmas pocak, derékfájás, stb..és akkor milyen nehéz lenne ezeket megcsinálni. Most meg ráértünk, nyugi van. Még ajtót és szárfát kell apának mázolni, ablakot pucolni és akkor kimosom a függönyét is, ami addig a szekrényben figyel. Most már nyugodt vagyok, metr kész vagyunk nagyjából. Fannikám meg ráér majd augusztusban kibújni, mert addig nőnie kell!!

babaimádó
Kép
babaimado
 
 


Megvan a tegnapi reggelizős 1 órás vvétel:

TSH 0.208 mIU/l * ref.0.270 - 4.200
Glucose terhelés 0 perc 4.27 mmol/l ref.4.10 - 6.00
Glucose terhelés 60 perc 6.52 mmol/l

babaimádó
Kép
babaimado
 
 


Sziasztok!

Teljesen igazad van Babaimado, engem is jó érzéssel töltene el, ha már ilyen jól állnánk. Csak a lakás bababaráttá tétele nálunk elég sok időt elvett és hát össze kell egyeztetni apa munkarendjével a vásárlásokat.
De azért köszi a biztatást Timi, én is folyamatosan azzal nyugtatom magam, hogy még nincs veszve semmi! Majd májusban vásárolgatunk.
Babaimado, a saját reggelis mérést is glucose terhelésnek hívják? Ezek teljesen jó értékek, ugye? Neked minden alkalommal csinálnak ilyen TSH mérést is - nekem most fognak először?

KépKép
Kép
szecs
 
 


Szecs, L-thyroxint szedek, ezért kell nézni a tsh-t.

Neked milyen vcukormérőd van? Hol és mennyiért vetted?

Ne aggódj, én is májusban akartam kezdeni, csak másképp alakult. Beindultunk, amikor kiderült, leállnak az olcsó bútor gyártásával, amit kinéztünk. És akkor indult a mandula. Tegnap megvettük, amit utoljára hagytunk is, a babakocsit. Ill. ki volt már fizetve, csak várni kellett rá, hogy csajos legyen a színe :oops: :oops: . Először zöldet akartam, majd bezsongtam teljesen a lila-rózsaszínért. :lol:

babaimádó
Kép
babaimado
 
 


Megdöntöttük az egyéni sétálási rekordunkat...3/4 9-kor indultunk itthonról és 12-re értünk haza. Közben voltunk vásárolni...azt hazadobtam, addig a portás vigyázott Zsoltira...aztán indult az újabb maratoni kör. Most kicsit nem érzem a lábam :) :) De 4 körül megyünk újra. Annyira jó idő van és én annyira szeretek menni...szerencsére Zsolti is :)

Lila-rózsaszín...biztos nagyon szép! Képet kérünk majd :)

Nálunk anno nem volt túl nagy lakásátrendezés, mivel Zsolti ágya a mi szobánkban van, ami egyben nappali és konyha és számítógépszoba és étkező is...úgyhogy van egy félszobánk tartaléknak...de az most raktár :D :D :D

Timi
Kép
vt72
 
 


Sziasztok!

Babaimado, én annyira bepánikoltam, hogy az első gyógyszertárban megvettem itt a kerületben a legdrágább mérőt :oops: Ha jól emlékszem, 14e volt (Accu-Chek Active), adtak hozzá 10 db tesztcsíkot és 10 db lándzsát az ujjbegyszúrójához. Az 50 db-os tesztcsík 4200 körül van (én ezt is vettem rögtön), a 25 db-os lándzsa pedig (én fertőtlenítés után kb. 5x újrahasználom, nem dobom ki rögtön) 800 körül. Ennél 2 olcsóbb változat is volt, de ez teljesen automata (chip van benne, ami beazonosítja a csík számát) és a doktor úr szerint is 100%-ig megbízható abban a tartományban, amire nekünk kellhet. Ha szeretnél venni, akkor szerintem alacsonyabb árkategóriában is találsz jót, csak engem akkor annyira meglepett és megijesztett az eredmény, hogy nem gondolkodtam... Minden reggel mérek reggeli után 1 órával és heti 1x a három főétkezés után is, engem ez nagyon megnyugtat, de mindenki szerint fölösleges (beleértve a dokit is). Megkérdezhetem, hogy mit szoktál vinni ilyenkor reggelire?
A babakocsi színét illetően teljesen megértelek, én is mindenből a rózsaszín/lila/max. napsárga árnyalatokat nézem :D
Timi, gratulálok a rekordhoz!!! Nekünk sem a 200 m2-en kellett tologatni a bútorokat és eldönteni, hogy a szauna mellett, vagy a dolgozószoba mellett legyen-e a gyerekszoba :lol: Egy kicsi, egylégterű lakásban lakunk, de márciusban leválasztottunk egy szobát, így ott lesz a közös hálónk a picivel. Így van egy nappali rész, ahol reményeim szerint fektetés után még tudunk egy kis "felnőtt életet élni" (beszélgetni, tvzni, együtt vacsorázni, egyáltalán villanyt kapcsolni stb.) anélkül, hogy Blankát zavarnánk vele. Akkor mi nemcsak egy környéken, de hasonló lakásban is lakunk :D

KépKép
Kép
szecs
 
 


Sziasztok!

Danann, sok boldogságot nektek, gyönyörű a pici! :D

Babaim. szép nagy pocak!
Régebben meséltem, hogy egy barátnőm beültetés előtt áll, sikerült nekik, most 10 hetes :)

KépKép
b_judyt
 
 


Judyt... gratula a barátnődnek...boldog pocakosságot Neki :)
Jól vagytok?

Szecs...szép terveid vannak..fektetés utáni életről :) Kívánom, hogy váljon valóra :)

Timi
Kép
vt72
 
 


Babaim.... nagyon szépen növekszik a pocakod. Már én is csináltam képet, de nagy felbontású és nem engedte feltölteni mellékletként. Majd valamit ügyeskedek.

Szecs, babaim, bár én fiatalabb várandós vagyok, de mi még semmit sem vettünk, mert valahogy bennünk van a "félsz", tudjátok babona, de én még jobban ráérek mint ti, bár ha így dagad a lábam hamarosan ágynyugalom lesz belőle. Sőt azt mondta a kolléganőm (aki ápolónő volt), hogy örüljek, ha nem utal rögtön kórházba. Szóval csütörtökön megyek hozzá, utána végleg pihizek.
A babakocsiról tényleg kérünk képet :-)
A picur nevét még mindig nem találtuk ki.

Szecs, nekünk is valószínűleg a szobát kell szétválasztanunk, mert az 1 nagy szoba van. Ilyen szempontból elég rossz a lakás elosztása.

Timi, nem semmi, akkor kellemesen elfáradtatok!

Ripley, hát valószínű, hogy jövőhéttől már pihizni fogok.


b_judyt gratulálok a barátnődnek, boldog babavárást neki. :-)

Kép
judit70
 
 


Timi, nevezhetnétek Zsolti babával maratonra :lol: !

Szecs, azért nálad is megvan a "fészekrakó inger" :) .

Üdv.

Kép

Kép
ripley
 
 


Judit, ne aggódj, még van időd!

Judyt, gratulálok a bnődnek! Naugye, hogy sikerült!! További drukkok neki, hogy minden simán menjen!

Szecs: amit egyébk. is reggelizel. Én rozsos vajas kenyeret vittem, amiben észrevettem, egyre kevesebb a rozsliszt. ÁÁÁ:.nem lehet normális, megbízható kenyeret venni és ezt felháborítónak tartom!!

babaimádó
Kép
babaimado
 
 



babaimádó
Kép
babaimado
 
 


másutt vettük, de ilyen

babaimádó
Kép
babaimado
 
 


Babaim...nagyon klassz!!!!!
A mi kocsink 12 kg...a Tietek ehhez képest pille súlyú :)

Timi
Kép
vt72
 
 


Babai, ez tényleg klassz!
...és a legtöbb kenyér tényleg ócska, én úgy hívom: fűrészporos :x

Kép

Kép
ripley
 
 


Sziasztok!

Judyt, gratulálok a barátnődéknek!!!
Timi, naiv, első gyermekét váró anyuka lelkesedése és tapasztalatlansága beszél belőlem, mi? :D Már mások is mondták, de még győzködöm magam, hogy lesz időm-energiám a felnőtt életem megtartására is... Majd meglátjuk.
Judit, szerintem mihamarabb kezdjetek hozzá a lakás átalakításához, ha komolyan gondolkodtok rajta. Mi nagyon elégedettek vagyunk, de azért sok kosszal, festékszaggal, zajjal stb. járt az az 1 hét (+ az el-, majd a visszapakolás). Ripley fogalmazta meg jól, igazi fészekrakó ösztön hajtott, csak így tudtam elviselni :lol:
Babaimado, köszi az infót! Én csak extrudált kenyeret eszem már évek óta, mert én is rengeteget csalódtam! Aztán vettünk egy kenyérsütő gépet, de nekem már nem csúszik le az igazi kenyér. Viszont a férjemnek abban készítek rozslisztből és magokból mindenféle egészséges péksütit. Persze itt jön a kérdés, hogy a tönköly és rozslisztekben mennyire bízhatunk :?: Nagyon klassz a járgány, biztosan ti is nagy sétákat tesztek majd, mint Timiék!!!

KépKép
Kép
szecs
 
 


Babai, nagyon jó a babakocsi!!

Timi, akkor neked megvan a mindennapi sport, jó kis karod lehet már! Nem semmi!!

Kép
judit70
 
 


VT, a fő szempont a súlya volt és az, hogy 3 évig lehessen használni.

babaimádó
Kép
babaimado
 
 


Szecs, emiatt van nekünk is gépünk, de legutóbb a kenyér meg sem kelt:(((.Megsült egy darab tégla. A férjem szokta sütni a kenyereket, én még egyet sem sütöttem. :oops: Még nem találtuk meg azt, ami igazán ízlene is.

babaimádó
Kép
babaimado
 
 


Sziasztok!

Szecs
Szép az új vonalzó.

Judyt
Én is Gratulálok a Barátnődnek!

Babai
Jó kis babakocsi! :wink:

Kenyérsütés..
Nekünk is van gépünk, de nem nagyon sikerült még szépet és finomat is sütni... (most a pincében van - itt, Anyóséknál nem sütögetek)
A hozzá való receptekből próbáltam ki néhányat, de....
...nincs jó receptetek?

Kép
Kép
Kia
fné kia
Nyíregyháza
 
 


Jó recept szerintem nem is létezik :lol:

babaimádó
Kép
babaimado
 
 


Mi anyósom kenyérsütőjével próbálkoztunk egyszer, de abból is tégla lett :roll: ....fegyvernek jó lett volna.

13-án megyek Gulyás dokihoz. Jön valaki esetleg akkor?

Kép

Kép
ripley
 
 


Kenyér ügyben én azt vettem észre, hogy a könyvben szereplő receptek mind jók (legalábbis a mi gépünkhöz való receptkönyvből már csináltam 5-6 fajta kenyeret, 3 féle tésztát és 2 sütit is), csak a sorrendet kell nagyon precízen betartani, illetve a mennyiségnél is méricskélni kell. Én sütésnél-főzésnél mindig szemre mérek, de a gépnél ez sajnos nem válik be, nagyon precíznek kell lenni. Egyedül a tejport szoktam kihagyni (nem is tudom, hogy lehet-e egyáltalán kapni) és nekem a tesco porélesztő vált be a legjobban (nem a fém színű gazdaságos, hanem van tesco 'színes' is), még a dr oetkernél is jobb! Nekünk egyébként moulinex gépünk van, így csak arról tudok nyilatkozni.
Köszönöm a vonalzós visszajelzéseket, már én is megbarátkoztam vele, egyre jobban tetszik :D
Én holnap megyek a dokihoz, így a 13-át tuti kihagyom. Kíváncsi vagyok, hogy a 30. hét után milyen gyakran kell majd mennem (eddig 6-4 hetente voltam).

KépKép
Kép
szecs
 
 


Ez pedig a leggyorsabb, legegyszerűbb finomság babának és apának, ha szeretik a klasszikus kakaós csigát:

1 lap leveles tésza 40×30 cm-es
4 ek porcukor
2 ek kakaópor vagy 3 ek darált dió
3 ek olvasztott vaj
A leveles tészát kiolvasztjuk, megkenjük vékonyan olvasztott vajjal. A porcukorral elkevert kakaóport, elsimítjuk rajta és picit belenyomkodjuk. Feltekerjük a hosszabbik oldalánál fogva és kb. 1 cm széles csigákat vágunk belőle. A csigákat egymástól távolabb sütőlemezre fektetjük, mindegyik tetejét megkenjük egy kevés olvasztott vajjal és 190 fokon 18-20 perc alatt készre sütjük. Még melegen meghintjük porcukorral. Kakaó helyett lehet darált diót keverni a porcukorhoz, akkor diós csigákat kapunk. Nejlon tasakban, vagy flopackkal letakarva 1-2 napig friss marad.

KépKép
Kép
szecs
 
 


Szecs, hát ez nem diab., így én ilyet nem ehetek. :cry:

babaimádó
Kép
babaimado
 
 


Tudom Babaimado, én sem... Ezért írtam, hogy főleg apának és majd a babának lesz jó kis csemege. Nekünk meg remek időspórolás, ha édességet készítünk nekik :)

KépKép
Kép
szecs
 
 


Sziasztok!

De jó, hogy benéztem :lol:

Szecs, köszi a receptet, holnap mindenképp megcsinálom a csigát! Imádom a levelestésztát, mindig szoktam sütni, múltkor hússal töltöttem.
Holnap jövök bővebben.

KépKép
b_judyt
 
 


mit jelent, hogy 1 lap? Nálunk fél kg-os kapható.

KépKép
b_judyt
 
 


leveles tésztát a Lidl-ben szoktam venni, mert kb.200 Ft.

babaimádó
Kép
babaimado
 
 


Sziasztok!

Judyt, én olyat szoktam venni, ami 3 részre van osztva, de kb. stimmel a fél kg (ezt apa simán megeszi 2 nap alatt :D ). Szerintem 1 lapnak ennek a fajtának az 1/3-a számít, de mennyiségeket nem kell komolyan venni, szemre látni fogod, hogy mennyi vaj-kakaó kell, a cukor pedig teljesen ízlés szerinti.

KépKép
Kép
szecs
 
 


Sziasztok!

ripley én ma megyek Gulyás dokihoz 1/4 4-re. Így a 13.-a kimarad. Sajnálom, hogy nem tudunk összefutni legalább ott.

Szecs te hány órára mész ma? Lehet, hogy összefutunk?

Ma megmutatom neki az elefánt lábamat is.

Valaki nem lakik a XV. kerületben?

Kép
judit70
 
 


Judit...itt ha jól hiszem XIII. kerületi a többség, de van néhány külsős is :)

Mi megyünk ma anyumékhoz...úgyhogy csak este kukk be majd.

Timi
Kép
vt72
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?