Új privát üzeneted érkezett!

Cső csajok, na hunk vannak má a képek? Kép

Kriszta
krisztocs
 
 


szóval hun..Kép

Kriszta
krisztocs
 
 


Kriszta!

Én is érdeklődve várom. Emma most megy fürödniKép

manó

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 

 
 

Sziasztok!

Tényleg olyan jó lenne néhány kép ... Ildi, Marycus, lécciKép Mondjuk mi meg jó nagy marhák voltunk, hogy elfelejtettük a gépet, csak hát úgy rohantunk. Mint általábanKép
Hazafelé különben Miksa is bealudt, mint a huzatKép De szavam nem lehet, mert végüli simán kibírta a délutánt alvás nélkül. És szerintem ő is nagyon jól érezte magát.

Tegnap siettem, úgyhogy most bővebben:

Hanzika! Marcus nagyon sokat változott, én akkor láttam utoljára, amikor kezdett felállni. Ahhoz képest most meg mindjárt szaladKép És ami nekem feltűnő volt, hogy nagyon megnőtt a hajacskája, és hogy nagyon bátor kissrácKép

Marycus! Vikó bámulatosKép Olyan kis óvatos, ügyel a biztonságra, és nem keni-vágja magát, mint MiksaKép És kis nőiesen adja elő, és mindent tudKép

Ildi! Tomi nagy huncut szerintem, olyan kis bölcsen nézte a többit, ahogy jönnek-mennek, hasraesnek, ő meg somolygott magában is többször. Majdnemhogy kinevette őket, nagyon ari!Kép

Manó! Most már végre téged is ismerünkKép Emma pedig nagyon nagylány! És gondolkodtam, hogy mondtad, hogy nem beszél sokat, de ez nem így van szerintem, én olyan sok mindent hallottam tőle! És mondatokat is. Jó fej kiscsajKép

Nekem még Kriszta hiányzik a képből, most már pedig jó lenne veled is találkozni! Tényleg Kriszta, ti nem ugrotok el velünk Auchanba, játszóba valamelyik nap? Marycus és mi biztos megyünk, a többieket nem tudom, meg még azt se, hogy mikor. No?Kép

Most sajnos megyek vasalni, mert akkora hegy van, hogy nem tudjátok elképzelni.

szirom

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
szirom
 
 


sziasztok!

Marycus,
mi is köszönjük a vendéglátást!! Jól éreztük magunkat.

Tényleg így lehet látni, hogy mennyit változnak!!

Tomi is bealudt az autóban, de kb. fél órát aludt csak. Viszont nagyon nyügös volt, s már hétkor fürdetni kellett, s 8--negyed 9 között már aludt.
Kicsit megkavarodott, mert hajnalban valamiért felébredt, s jó háromnegyed órát szenvedtünk, s aztán az ágyunkban, egy kis nyugtató szopi után aludtunk fél 9-ig. Nem mindennapi!!

Auchanba szívesen megyünk, de szerintem a héten nincs rá nagy esély.

Szirom,
azért nem vagyok ám nagyon bátor, tul.képpen ez volt, s lesz az egyetlen út amit megtettem most Marycusékhoz!! (érti aki érti, nem csinálok reklámot belőle)

s a képek:
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép

Nildikó
nildikoka
 
 


Sziasztok!

Nagyon szupik a képek! Kép Emma hol van róla?

Az Auchanos tali necces, mert eleve nincs autóm, a másik meg, hogy Máté 11-fél 12-ig alszik 9-től, és délben jön a kajánk...Tehát délelőtt csak úgy tudok elszabadulni, ha Máté alszik a kocsiban, de úgy meg sok értelme nincs a játszóháznak Kép

Szirom,
Egyébként meg bármikor szívesen látunk mi is Titeket ill. aki jönni szeretne! Bár inkább minitali lenne jó, mert itt aztán sokan nem férünk el Kép

Képzeljétek, Máté tegnap felkelt hajnali egykor, és fél ötig álldogált, üldögélt az ágyában, közben eljátszott, dumált, tehát mi aludtunk tőle, de elég érdekes volt Kép
Most már nagyon vagánynak hiszi magát, mert csak egy kézzel szokott kapaszkodni, és már lépeget is, ha fogjuk a kezét. Lehet, hogy ettől van úgy feldobódva Kép

Hanzi,
Ma taliztunk Judittal Kép

Kriszta

Kriszta
krisztocs
 
 


Kriszta!

sajnos mir eEmma felébredt és mi odaértünk Ildi már épp ment el, úgyhoyg csak a kapuban találkoztunk.

De ha házigazdánk előkerül, na ő csinált Emmás képet isKép

manó

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Kriszta!

nem is olyna kicsi a naygszobaKép

manó

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Manó,
4 embernek valóban nem Kép

Kriszta
krisztocs
 
 


Sziasztok!

Üdv. mindenkinek!

Kicsit sűrű volt a nap, és csak most sikerült a képeket feltölteni. Egyenlőre a kisképek nemigen akarnak megjelenni, de ha rákattintotok ott vannak a képek mögötte. Nem tudom mikorra sikerül megcsinálnia a kisképeket... Már elég régóta csinálja...

Képek elérhetősége: http://kep.tar.hu/mihalyvari/index.phtml?aid=27675660&beginnum=0
A felhasználónév és jelszó ugyanaz mint az első talinál. Azért küldöm mindenkinek mail-ben is.

Szirom:
Akkor hívj majd játszóház ügyben, jó? Holnap 9-re megyünk dokihoz, utánna a héten előre láthatólag fix progi nincs, ha megbeszélünk valamit, akkor nem is lesz, legalábbis szándékosan nem csinálunk progit...

Most egyenlőre ennyi, remélem holnap tudok majd jönni.

Marycus
marycus
 
 


Manó:
Nálunk maradt a sütisdoboz. Hogy tudom eljuttatni?

Marycus
marycus
 
 


Sziasztok!

Tök jók a képek, köszi, kösziKép Azok is, amiket Ildi tett föl, meg azok is, amiket Marycus betárazott. Mondjuk az én Miksabucim csak jön-megy mindegyiken, lehajtott fejjelKép

Nagy program volt ma, takarítottunk az emberrel, meg volt mosás, vasalás (még nincs vége), meg ruhákat válogattam, mert egy halom régi cucctól meg kéne szabadulni. Csak a helyet foglalják, aztán meg nem tudom, miért nem férünk el. Az ember kertészkedett is, úgyhogy hasznos napunk volt. És Miksanyuszi is segítettKép Ja, a gyereknek különben nem ilyen a füle, csak lenyomja a sapka, ami pedig azért áll rajta ilyen hülyén, mert állandóan lerángatja magárólKép

Kép

Kép

Marycus! Holnap ki kell mennünk mindenképpen Dunakeszire, mert alig van már pelusunk, úgyhogy szerintem nekünk beleférne egy játszó is. Ha Miksa rendesen alszik délelőtt (de minden attól függ, hánykor ébred reggel), akkor olyan fél 2-2 körül tudnánk kimenni. Jó az nektek? Mikor hívjalak? Lányok, kinek lenne még kedve jönni?

Kriszta! A délelőtt nekünk se jó sohase, mert Miksa az első ébredés után 1,5-2 órával tízóraizik, majd alszik. Ha szerencsém vanKép Ébredés előtt én kajálok, ébredés után meg ő, szóval elszöszögünk mi is kora délutánig. De tulképp nekünk este fél 9-ig jár a komp, úgyhogy délután is jóKép
És Máté nem hisztériázott, csak hajnalban elbulizgatott magában az ágyában? Miksa már rég ordított volna.

Ildi! Elhiszem no, hogy nem csinálsz rendszert belőleKép Játszóba meg gyertekKép

Hanzika! Merre vagytok? Ti nem jöttök? És Horányba végülis mikor lesztek, mikor szokott lenni az az egyesületi ötye?

szirom

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
szirom
 
 


Sziasztok!

Köszi a képeket, a ittenieket már le is mentettem magamnak Kép

Nálunk tali ügyben meg pont a délelőtt nem jó, mert Marcus legtöbbször olyan 2 körül alszik el és van, hogy 6-ig. Aztán 7-8 között meg már fürdés van.... Meg aztán, kocsit legtöbbször viszi az ember. Bár az a legkevesebb, mert a 104-es busz pont odavisz Kép

Horányba nem tudom, hogy mikor megyünk, abban Ádám az illetékes, de majd szólok Kép

Jó éjt!

H.

Kép
hanzika
 
 


És egy kép a végére...

Ilyen lesz az idei télapó:
Kép

Kép
hanzika
 
 


Na, jól elszállt, amit írtam Kép Kép

A lényeg az volt, hogy a délutáni időpont is gázos nekünk Kép Igazából nekünk úgy 11-13 óra között jó általában. Mert fél kettőkor újra alszik Máté, fél 4-kor meg már készülünk Regiért. De írta, hogy hozzánk is bárki, bármikor feljöhet, csak nem írtatok rá semmit Kép

A képek nagyon édik, Marcus nagyon sokat változott sztem megint!

Szirom,
Ilyen segítséggel könnyű a munka! Kép Amúgy a sapka-ügy nálunk is detto ilyen Kép

Kriszta

Kriszta
krisztocs
 
 


Sziasztok!

Kriszta, ne haragudj, látttam ám, amit írtál, csak valahogy kimaradt a válasz. Mi szívesen megyünk, csak akkor nektek nálatok is a 11-13 óra a jó. Miksa meg akkor alszikKép Bár ha áttér a napi egy szunyára ... csak hát nem tudom, mert a múltkori napi egyalvásos időszak után most megint kétszer alszik rendesen. Általában. Tegnap pl. nem aludt délelőtt, és délután is csak egy órát. Bár talán azért, mert itthon volt a papa, és ilyenkor pörög ezerrelKép

Hanzika! Ugye azt akartad írni, hogy pont a délután nem jóKép
Marcus-Mikulás édes pofa. Szerintetek a srácoknak nagyon korai a Mikulás? Megijednének? Pont tegnap pakolgattam a Mikulás-ruhánkatKép Két éve vettem, mert megleptem az embert vele: hazafelé a munkából itt az erdőszélen átöltöztem, a kocsit letettem két házzal arrébb, és becsöngettem. Szakáll, sapi, batyu, ahogy kellKép A szomszéd bácsi kiabált, hogy nem tudja, hogy itthon vannak-e a fiatalokKép Az ember végül kikecmergett a délutáni alvásából, én már kezdtem mondani, hogy a Tibikét keresem, de nagyon kellett röhögnöm, a lüke Béla macska meg nagy örömmel rohant felém, és nekem dörgölőzött, úgyhogy lebuktamKép Aztán az ember rögtön elmarta a ruhámat, mert ment éjszakára dolgozni, abban garázdálkodott a Vasmacskában, meg az autót is abban vezette, csokimikulásokat dobált át az autókba többek közöttKép Végül csak beengedték azért a mh-ére isKép

Marycus! Hogy készüljünk?

szirom

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
szirom
 
 


Sziasztok!

Üdv. mindenkinek!

Szirom:
Ma 7-kor keltünk, ami Vikónak kicsit korai, de már nem akart visszaaludni. Most nagy sírások közepette sikerült meggyőznöm, hogy álmos és jobb lesz neki, ha alszik valamicskét.
Most alszik, így fogalmam sincs hogy akarja alakítani a napot, úgyhogy Szirom nyugodtan telcsizz, és akkor látom, hogy mi a helyzet.

És jól dolgozik a kertészetek? Meg vagytok elégedve?

Hanzi:
Ha jönnétek játszóba, de nincs kocsi végülis megoldható, hogy arra kerüljek, csak az ülést ne vigye magával az embered.

Marycus
marycus
 
 


Sziasztok!

Marycus! Nekem azt kell tudnom, hogy délelőtt elalszik-e Miksa, mert ha véletlenül nem, akkor ebéd után kell altatnom. Szóval akkor hívlak, ha ez kiderült.

Hanzika! Ez tök jó ötlet, gyertek, gyertekKép

szirom

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
szirom
 
 


Most csak gyors leszek, de muszáj leírnom....

Szirom,
Amióta elolvastam a Mikulás sztoridat, fetrengek a röhögéstől Kép Kép De komolyan, itt röhögtem hangosan, még a könnyem is folyt Kép Kép

Kriszta
krisztocs
 
 


Sziasztok!

Szirom!

MikulásKép

Komolyan irigyellek hogy ilyen jó fej fáérjed vanKép Az enyémről el nem tudnám képzelni hoyg csoki mikiket dobáljon be más aztójába, szerintem fels em venne Miki ruhát. De te sem vagy semmiKép

Nekem Emma tavaly nagyon félt a Mikulástól egyébként. Volt a bölcsiben, meg mi si szerveztünk itt egy topikkal miki bulit, de sírt nagyon. Viszont volt olyna kai élvezte, szerintem nagyon gyerek függő. Valahová szerintem fel is pakoltuk itt aneten a képeket, talán az isemrjük meg egymástba , majd megkeresem ha érdekel.

Kriszta!

Hát mi szívesen elmennénk, d ejövő héttől bölcsisek vagyunk, így nem hiszem hogy összejönKép
manó

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Ismerjük meg egymást, Westend camű topik. nézz bele, ott láthatod a mikit és a gyerekeket tavaly decemberben, tehát kb akkorák voltak mint most lesz Miksa.

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Sziasztok!

Manó! Nem a férjemKép Mindenkinek megvan a maga hibájaKép
A képeket köszi, megnéztem őket, tök aranyos Emma rajtuk. Tényleg az jön le, hogy valamelyik gyerek húzódozott, valamelyiken meg semmi különös nem látszik.

Kriszta! Nekem is folyt a könnyem akkor, annyira kellett röhögnömKép Meg aztán egész este tök jó kedvem volt, meg szerintem az embernek is. Pedig itthon hagyott egyedül, mert ugye ment munkába. Most ott lóg a jelmez a ruhaállványon a többi cucc között, és még mindig tök jó kedvem lesz, ha ránézek. Egyébként az OBI-ban árultákKép

Lányok, nagyon tetszett a gyerkőcöknek az Auchan, illetve Pán Péter játszó. Amikor odaértünk Marycusékkal, rajtunk kívül senki sem volt, úgyhogy garázdálkodhattak a srácok a nagyobbaknak való helyeken is. Később aztán lettek többen is. Minden érdekelte őket, nagyon aranyosak voltak együtt. Gyertek ti is, lécci lécci!
Az az egy szépséghibája volt a dolognak, hogy mindketten elfelejtettünk fényképezőt vinni, de legközelebb bepótoljuk. Tök jó, hogy végre nekünk is közel van valami. Mondtam is az embernek, hogy úgy is csinálhatjuk, ha vásárolni megyünk, hogy ő megy be a kissráccal a játszóba, én meg vásárolok. Merthogy ő nem annyira rajong a vásárlásért, nekem meg a játszó is bejön, meg az is. Majd meglátjukKép

szirom

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
szirom
 
 


Szirom!

Ugyan már, gyakorlatilag a férjedKép Legalábbis olyan funkciót tölt beKép

Ugy emilyen furi hogy azok a képek 1 éves készültek lassan? nekem már akkor is olyam magy lánynal tűnt EmmaKép

Egyébként neki semmi ilyen óriás "báb", figura nem jön be, félt húsvétkor a nyuszitól és gyerknapkor is a bölcsiben a macitól (egy csaj volt beöltözve). viszont imádja az ugrálóvárat, ki érti ezt.

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Sziasztok!

A mikulás-téma egyébként nálunk is kiskorban gázos volt. Regi a céges mikibulin marhára nem akart kimenni, meg az ölébe ülni a mikinek Kép Egy babanetes mikibulin mi is voltunk, ott is félt még. Tavaly az oviban persze már élvezte. Most meg már alig várja Kép Egyébként biztos, hogy a bajusz-szakáll téma nem jön be nekik, mert apum is bajuszos, és Máté rosszul van, ha meglátja szegényt Kép Aztán ha megbarátkozik vele, akkor fél óráig tépi neki Kép
Egyébként nálunk apu az ügyeletes Miki, tavaly ugye tök el voltam szontyizva, hogy mehetek a kórházba, erre apum beöltözött, de vmi nagyon durván Kép Felvette anyum piros köntösét, Regi mikulás-sapiját, vállára vette a melóstáskáját....hát sikerült felvidítania. Ha megnézem a képeket, ma is nagyon röhögök Kép

A játszó bizti jó volt, ez ugyanolyan lehet, mint a Camponás, ott is van egy Pán Péter, bár mi a másikban voltunk, annak nemtom mi a neve Kép

Képzeljétek, Máténak most 3 szemfoga jön egyszerre...a jobb felső ugye már kint van, most a másik felső, meg az alsók jönnek. Úgyhogy hamarosan 8 fogú lesz Kép

Lyányok, nem jó ez, hogy ilyen ritkán írtok Kép Kép Akinek nem inge, ne vegye magára Kép

Kriszta

Kriszta
krisztocs
 
 


Sziasztok!

Üdv. mindenkinek!

Mi még nem tudjuk, hogy lesz-e és ki lesz Mikulás Vikónak. Igazából még nem gondolkodtunk rajta. Még úgy érzem messze van, bár mióta itt van a kismanó azóta olyan gyorsan repül az idő. De túl kell még lenni a névnapján és a szülinapján is, csak utánna jön a Miki.

Játszóház tényleg szupi volt ajánlom mindenkinek!
Miksa és Vikó is szerintem jól érezték magukat. A csúszda és a rendőrautó volt a legtutibb, mind a kettő vigyorgott. De különben nagyon aktívak voltak, olyan kb. 2 órát minden nyekergés nélkül elvoltak. Aztán jött egy nagyobb kisfiú és egy ágyúféleséggel kezdett játszani. Elbűvölte őket a dolog. Mindketten kőbálványként álltak és meredtek rá. Nagyon aranyosak voltak.

Szirom mikor megyünk legközelebb? Hanzi, Krisztocs Ti is gyertek. Manó Ti is jöhetnétek, csak hát tudom, hogy nektek már kicsit borsos, meg bölcsi is van már. De ha tudtok gyertek Ti is.

Különben gondolkodtam az árakon. A védőnő mondta, hogy a Mikka Makka az V. kerülteben is nagyon jó, de ott is már évekkel ezelőtt 500 volt egy óra. Meg ha hozzászámolom a parkolást vagy a BKV-t (+ cuccolás), akkor szinte ugyanott vagyok, mint itt az Auchan-ban, szóval Zoli is azt mondta, inkább a gyerek játszon és ne parkolásra meg BKV-ra költsük a pénzt. Meg jó lenne inkább olyan játszóház, ami közel van, ha nyügi nem utaznám át vele a fél várost. Bár azért változatosság is kell, úgyhogy bizti többet is kipróbálunk majd.

Krisztocs:
Gratula Máté fogicáihoz. Mi sajnos vagy nem sajnos, nem is tudom, de még mindig kétfogúak vagyunk és nem is igen igyekszünk a többieket utolérni.

A Camponás mennyibe került?

Ja, és én is bocsánatot kérek, amiért nem reagáltam a meghívásodra. Mi mindenhová szívesen megyünk, úgyhogy hozzátok is.

Vikónak lila lett a buksija... Elcsúszott és pont egy építőkockát talált el a homlokával. Volt nagy sírás... Viszont most már az égész lakást be tudja barangolni két lábon és képzeljétek a konyhában és az előszobában inkább két lábon jár, mint mászik. Mondjuk azért ha siet, nyomban négykézláb lesz a dologból.

Amúgy most kicsit nehezebb jönnöm netezni, mert Vikó ha nyekergősre fogja és nem akar aludni, már megyünk is sétálni. Így legalább alszik kicsit. Meg muszáj mennünk hintázni is. Tegnap kétszer sétáltunk, összesen volt vagy 4 óra. Így aztán netezés nuku. Este meg már fáradt vagyok, meg ha Vikó végre elalszik inkább Zolival vagyok.

Na, most ennyi aztán írjatok!

Marycus
marycus
 
 


Sziasztok!

Magamra vettem az inget, teljesen jogos a felvetés Kép Csak sokszor késő este jutnék géphez, de akkor inkább az ágyat választom... remélem, hogy megbocsátjátok...

Jó hír, hogy megvan a babakocsink!!!!! Kép A sógorom anyukája megrendelte és tegnap le is szállították! Úgy örülök! MOst már csak azon imádkozom, hogy el ne hagyja útközben Kép

Krisz,
Gratula a fogakhoz! Ez igen! Nálunk valami hátsó jön, de én nem látom.

Marycus,
Szegény Vikó, nagyon megviselte a buksiütés?

Tegnap voltam bent a cégnél és beszéltem a főnökömmel is. Úgy néz ki, hogy februártól megyek vissza. Azt mondta, hogy ha arra a helyre nem, akkor mást nem tud majd vszleg szeptemberben felajánlani. Viszont abba belement, hogy 6 órát dolgozzam csak egyelőre. Hát még a családi kupaktanács itthon eldönti, hogy mi legyen.

Bent Marcus kikövetelte, hogy kézen fogva vezessem. Pedig az ortopédián a doktornő első kérdése az volt, hogy reméli, hogy nem vezetjük kézen fogva a gyereket. Hát most mit csináljak? Viszont egy-egy lépést már tesz egyedül is.

Most viszont megyek, mert még be kell szednem a mosott ruhát.

Puszi mindenkinek és jó hétvégét!

Hanzika

Kép
hanzika
 
 


Sziasztok!

Én is magamra vettemKépKép Ma megvolt nálunk a családlátogatás, Emma mindnet megmutatatott a két bölcsis néninek, az összes játékát és folyamatosan beszélt nekik ahoyg mutogatott. ezt jó jelnek veszem. Drukkoljatok nekünk.

hanzi!

baromi nehéz döntés, nem irigyellekKép Nagyon rossz beadni bölcsibe a gyereket, én tudom ugye most, még 2 évesen is, nemhogy előbb. De az is iszonyú mikor lejár a gyed és nincs hová menni dolgozni és muszáj lenne. És hát tudjuk hogy a legtöbb helyne hameghallják hogy bölcsis gyereke dvan már be se hívnak inerjúraKép

manó

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Sziasztok!

Tényleg bármelyik nap nyugodtan feljöhettek, aki csak szeretne! Annyi, hogy egy nappal elötte egyeztessünk Kép (nincs hosszú ö-m Kép ), de többnyire úgyis itthon vagyunk.

Marycus,
Nem igazán emlékszem, hogy mennyi volt, de azt tudom, hogy tavaly tavasszal voltunk és több volt, mint 500 ft! Talán 700 körül....

Manó,
Szupi, hogy jól sikerült a családlátogatás, emlékszem, én hogy izgultam, hogy mi lesz ha jönnek Kép
És drukkolok nektek, hogy minden jól alakuljon, és Emma jól élje meg a bölcsit!!!
De nem egy elveszett csajszi, úgyhogy biztos nem lesz gond! Kép

Hanzi,
Szóval meghoztad a döntést Kép És akkor tesó már nem is lesz? Kép Azért remélem, nem ment el a kedved egy életre a babázástól-otthonléttöl! Kép És akkor anyud fog szeptemberig vigyázni Marcusra?

Meséröl tud vki vmit???

Tegnap elövettem Máténak Regi bébitaxiját, hát nagyon élvezte. Próbálta hajtani, de csak hátrafelé sikerült Kép Aztán meg feltette, úgy férfiasan a lábait, hogy akkor toljam....és veszettül berregett hozzá. Kép

Majd késöbb képekkel is szolgálok Kép

Kriszta

Kriszta
krisztocs
 
 


Itt már megint sehol senki Kép Hát akkor nyitom a csapot Kép

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép

Szerencsétekre Regi nem igazán engedi, hogy fotózzuk, mert éjfélig nézhetnétek a képeinket Kép

Kriszta
krisztocs
 
 


Sziasztok!

Megvagyunk mi isKép Én nem veszem magamra az inget, mer én szerintem lelkiismeretesen jövök, de azt megjegyezném, hogy csütörtökön olyan este 6-tól állt a babanet, és hiába írtam, nem lehetett elküldeni. Hajnali 2-ig dolgoztam, addig biztosan nem javult meg. Pénteken meg elsuhantunk az ember családjához a Tiszához, és most itt vagyokKép Miksa bezsebelte előre a szülinapi ajándékait, úgyhogy most már biztos, hogy szűk családi körben ünnepeljük majd a szülinapot. Eddig gondolkodtam rajta, hogy az elsőre meg kéne hívni a nagyszülőket, meg a mi tesóinkat, de így eldőlt, mert felköszöntötték. Hétvégén Szekszárdra megyünk (20 éves osztálytalálkozóm leszKép, úgyhogy szerintem az én szüleim is biztosan előjönnek az ajándékokkal. Mindegy, édes hármasban nyomjuk majd a szülinapot, rendelünk neki egy vauvau kutyatortát, és meggyújtunk egy gyertyátKép

Kriszta! Apukád MikulásKép
Édesek nagyon a srácokKép A bébitaxin én is gondolkodom, mi még nem vettünk semmit Miksának. És nem csak szülinapja lesz, hanem névnapja is ugye. Máténak különben leér róla a lába? Mert Marycuséknál volt egy bébitaxi, arról emlékeim szerint csak Marcusé ért leKép

Hanzika! Pedig már épp akartuk neked szervezni a babakocsidat, de akkor nem kell, gratula hozzáKép Ezt már olyan régóta szeretnéd, hogy elhiszem, hogy nagy az öröm. A munkahely viszontKép De értem az indokait persze. De azért mégis: szülj inkább egy kistesót, vagy nem?Kép
Az ortopédián úgy különben mit mondtak?

Manó! Drukk a bölcsihez, ha ez segítKép De én nagyon talpraesett kiscsajnak láttam Emmát, én azt mondom, nem lesz baj.

Marycus! Mehetünk valamikor a héten, de még nem tudok időpontot mondani. Meg én is szeretném, ha többen is jönnének. Ha az segít, én is szívesen bemegyek akárkiért Újpestre, csak ugye kell gyerekülés. Meg te is mondtad, hogy szívesen elhozod, ha jönne valaki. De most már viszünk fényképezőtKép Különben gondolkodtam, és valszeg tök jó időben mentünk, amikor még nem volt senki. Mindig akkor lesznek sokkal többen, amikor vége van a munkaidőnek, és jönnek a népek vásárolni. Így volt nyugi is, meg egy kis nyüzsi is a kölyköknek.

szirom

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
szirom
 
 


Szirom,
Leér simán a lába, hajtotta is Kép De ő is hosszú eléggé a korához képest...

Kriszta
krisztocs
 
 


Sziasztok!

Üdv. mindenkinek!

Krisztocs:
Hát Máté milyen férfiasan néz ki ahogy kapaszkodik a járókában...
Nagyon aranyosak mind a ketten.

Szirom:
A szülinapon mi is sokat agyalunk hogy legyen. Jó, hogy nálatok így eldőlt. Mi is úgy gondoltuk, hogy összeeresztünk mindenkit, de nem tudom jó ötlet-e, ugyanis nincsenek túl jóban a nagyszülők. Pontosabban semmilyenben vannak. Az esküvőnkön történtek óta nem is volt semmilyen összeröffenés ahol együtt lettünk volna. Így félek kicsit a dologtól. Dehát mégis az első szülinapja. Neki és nekünk is az a fontos, hogy őt ünnepeljük és nem szeretném, ha ezt a különleges napot és élményt bármi is beárnyékolja. Önző vagyok?
Nálunk is majdnem egybeesik a névnap és a szülinap, mindkettő novemberben. Viki van decemberben is, de karácsony környékén, aztán úgy döntöttünk, hogy inkább legyen novemberben.

Játszóba elvileg bármikor mehetünk, egy délelőtt lesz, amikor elmegyünk az egyik céghez, ahol tanácsokat osztottam látogatóba. Meg még egy délután lehet, hogy foglalt lesz, de csak ha Vikónak tudunk felügyelőt találni. Különben ráérünk. Szerintem a telefonos egyeztetés a múltkor jó volt, szerintem most is csináljuk így.

És tényleg csajok ha valaki jönne és csak kocsi gond van, szóljatok!

Hanzika:
Sajnálom hogy a munka mellett kell döntened. Megjegyzem szerintem egyetlen főnök se jelethet ki ilyet, hogy nem tud szeptemberre helyet adni, mert akkor minimum jövőbelátónak kellene lennie. A másik, hogy ha tetszik, ha nem a visszajövő kismamát vissza kell venni ezt törvény írja elő, és meghosszabbították az időt is, amíg kötelesek munkavállalóként foglalkoztatni.
Azt sem tudhatod, hogy nem akad-e jobb lehetőséged. Meg eddig még tuti nem is kerestél mást, így a lehetőségeket sem ismered. Ezt úgy írom, hogy közben tudom és osztom is Manó véleményét, hogy nehéz gyerkőccel elhelyezkedni, de azért számtalan példa bizonyítja, hogy nem is lehetetlen.
Mindennek ellenére drukkolok neked, hogy a lehető legjobb döntést hozzátok.
Azért a kistesó tervben marad, ugye?
Azon nem gondolkodtatok, hogy ha mész dolgozni a nagyszülő menjen gyesre? Ma már van rá lehetőség és ha nem is sok, de némi pénz is csordogál a családi kasszába.
Meg cserélhetnétek a pároddal is. Gyes mellett lehet dolgozni is, bár korlátozottan, de a párod esetében szerintem azért könnyebben megoldható a dolog. Nem akarok súgni, de azért meggondolandó. Bár biztosan Ti is gondoltatok ezekre és csak jártatom a számat... bocs'.

Örülök, hogy babakocsi ügyben rendeződött a dolog. Sok boldog sétát kívánok az új babakocsival nektek!

Manó:
Ahogy a talin elnéztem Emmát, szerintem nem lesz akkora megrázkódtatás neki a bölcsi. Főleg, ha így viselkedett a bölcsis nénikkel.
Még nem is írtam, de különben Emma nagyon jólnevelt kislány. Mikor bent voltunk a szobában és benézett, nem jött be azonnal játszani, csak mikor mondtuk neki, hogy nyugodtan jöjjön. Akkor aztán felcsillant a kis szeme és azonnal játszani kezdett. Semmi félelem, inkább érdeklődés és ha valamivel kapcsolatban kétségei merültek fel, hogyan is kell vele játszani, már hozta is hozzánk, hogy mutassuk meg mit kell vele csinálni. Szerintem nagyon okos és aranyos kislány, meg fogja állni a helyét a bölcsiben. Talán kicsit eleven, de szerintem az egyáltalán nem baj, sőt.

Hát mára ennyi.
Mindenkinek jó babázást!
Marycus
marycus
 
 


Sziasztok!

Hát még egy napKép "Kissé" izgulok a bölcsi miatt. Köszönöm hogy ilyen szépeket írtok EmmárólKép Jól esik. Főleg hoyg a saját anyukám időnként más véleménnyle van rólaKép Épp tegnap is összekaptunk emiatt. Szerinte abszolút nincs jó nevelev és a fejemre nő és 10 év múlva agyonüt (szó szerint ezet mondta), mert hogy kiszolgálom és nem veszekszem vele (cska ha már muszájKép), és főleg mert rá mertem szólni anyukámra hogy a hisztiző gyerekkel ne üvöltözzön, mert csak olaj a tűzre. De nem baj, én tudom hogy nem akarom kinevelni Emmából az akaratosságot, az elevenséget és hogy merjen véleméynt nyilvánítani, mert elhiszem hogy egy 2 évesben ez roppnat idegesítő egyeseknek, viszont nagyobb korában jó tulajdonságok szerintem. belőlem sajnos mindegyiket kinevelték, és most úgy látom Emmával is ugyanezt tenné.

na ennyit a panaszról, ezt csak ebbe a topikba írtam le, de ki kellett írnom magamból.

Kriszta!

Fényképek szuperek, ha dolgozom vezsek egy digitális fényképezőt végre én isKép

Szülinap: nekünk most vasárnap van, d enem tudom mi lesz. Anyósom ugye beteg, a héten itt lesz kezeslésen, de nem tudom marad e szülinapozni, meg hogy apósom feljön e. lehet hoyg csak szűkkörű volt. A kerezstanyukájáék tegnap felköszöntötték, meg esteleg a tesómék jelentkezhetnek be. Szégyenszemre még se tortát nem rendeltem, se ajándékot nem vettem neki.

Viszon tegnap délelőtt anyuámmal megvettük emma szőnyegét, végre nem fog csúszkálni aperkettán. Jó kis csajosat választottunk, kicsit izgulok is hogy hoyg fog mutatni a szobájában, nem e lesz túlzás a szín, de nagyon megtetszett. Emma persze Micimackósat akart venniKép Anyukám fizette neki egyébként, mert amúgy tök normális, csak amikor felkapja vizet akkor beszl hülyeségeket, d eakkor nagyon, szerintem ha felvenném hogy miket mond nagyon elszégyelné magát.

Marycus!

nagyi csak akkor lehet gyesen ha egy címen lakik a gyerekkel, én úgy tudom, sé nyugdíjas vagy munaknélküli. Na meg aza 20 e Ft nem igazán segít ki senkit. És csak 1,5 éves kor után lehet dolgozni gyes mellett is.
Azért én is úg yvagyok vele hogy ez a 2 év a minimum, legalábba gydet kihasználtam, ahmár a gyes em is megy. Én úgy voltam vele hogy ha nem vesznek vissza akkor jöna ksitesó, akár tetszeik a férjemnek akár nemKépKépKép Mert azért új munkahelyet keresni nem olyan egyszerű, főleg ha akar avalki kisetót, gondolj bele, ott elvárják azért hogy ne 1 éver menj, ha már új vagy. Az meg tényleg így van hogy kötelesek felvenni, csak ezt úgy szokták intézni hogy közösmegegyezéssel küldenek el, felajánlanak persze cserébe valamennyi összeget. Annak sok értelme nincs hogy a kötelező időre vissamenj, de már tudod hogy tul képp ki vagy rúgva.

manó

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Sziasztok!

Üdv. mindenkinek!

Csak nem tudom megállni... Szombaton Vikó kapott egy boxolható bábut, meg egy ugráló labdát és egy csörgő-zörgő táblát. Nagyon tetszik neki mindegyik.
Néhány kép:

Kép

Kép

Kép

Kép

Manó:
Írj ki bátran magadból mindent. És igenis Emma jól nevelt szerintem. Az hogy otthon hogy viselkedik az egy dolog. Meg hisztizni azért néha kell.

Eszembe jutott, hogy nem válaszoltál, hogy juttathatnám vissza a sütis dobozt kérdésemre. A kérdés még mindig áll.

A közös cím azt hiszem azért nem túl nagy gond, mármint elintézni, feltéve, ha jóban van az ember a nagyszülőkkel, de ha rájuk szeretném bízni, akkor ez csak így van. Azért azt a kis 20 ezrecskét is meg kell becsülni szerintem, főleg, ha nincs pénzem, meg én személyszerint úgy vagyok vele, hogy amit állambácsiból ki lehet préselni azt ki is kell.

A közös megegyezéses dolog igaz, de ilyenkor azért pont annyi lóvét ki lehet csikarni (legalábbis ismerősöknek sikerült...), mint amennyit az ember amúgy keresne, különben még visszamegyek dolgozni... Még ki se rúghatnak... Akkor pedig tök jó, mert a pénz megvan, munkahelyet meg lehet keresgélni és még a gyerekkel is otthon lehetek kicsit.

A kistesóval is egyetértek, de szerintem az se fair, ha a régi munkahelyedre úgy mész vissza, hogy Te szeretnél kistesót (főleg, ha erről nem szólsz). Amúgy meg a mai világban bármilyen jóban vagy is a munkahelyeden a főnökeiddel, ha gáz van és tudják rólad, hogy kistesón vagy egyáltalán gyerkőcön töröd a fejed akkor az elsők között leszel, akit kitesznek. Legalábbis szerintem. Bár meg kell mondjam, hogy én ezt a dolgot roppant galádnak tartom. Főleg olyan szempontból, hogy egy egészséges szülőképes korú nő bármelyikének lehet gyereke bármikor, tervezés nélkül is, így ilyen alapon minden nő ezzel a ki nem mondott érvvel lapátra tehető.
Pont most mesélte Zoli barátja (mellesleg esküvői tanunk), hogy volt egy ismerős házaspár, akik egy cégnél dolgoztak és a lány bevallotta őszintén, hogy gyerkőcöt terveznek. A lányt simán kitették a férjét meg szó szerint kiszekírozták a cégtől. Na, erre varjunk gombot...

De azért én bízom abban, hogy egyszer rájönnek, hogy a gyerekesek is tudnak dolgozni, ha akarnak és attól, hogy valakinek nincs gyereke attól még lehet hogy rosszabb "munkás", mint a gyerekes.

Szegény Hanzi, jól megoldottuk itt Manóval az életed...

Marycus
marycus
 
 


Sziasztok!

HOgy mi se maradjuk le, Marcus a hétvégén megtette első önálló lépéseit a járókában Kép Már egyre többször, több ideig áll egyedül és már járkált is benne Kép

Csak hogy tiszta legyen a dolog. Igazából a céghez biztos, hogy visszavesznek, de nekem az osztály a szívügyem. Lehet, hogy hülyén hangzik ugyebár, de ez van. Aztán tényleg lehet, hogy hülyeséget csinálok. De ez most egy biztos pont számomra. Egyébként anyukámmal beszéltem, hogy ha nem lesz bölcsi, akkor ő vigyázz majd rá. De igazából én nem szeretném terhelni őt, mert volt 2 éve egy infarktusa, meg már 65 éves lesz és egy ilyen izgő-mozgóra vigyázni egész nap, mellette mindent megcsinálni, főleg neki nem egyszerű dolog. De majd megoldjuk.

A főnököm meg tök rendi volt, mert ő maga mondta, hogy jól gondoljam meg, mert Marcus még pici, meg ő ajánlotta fel a 6 órás munkát, ami nagy szó. És tudja, hisz márciusban születik a 3. gyerekük.

Egyébként én nem vagyok bölcsiellenes sem. Ha lesz hely, akkor menjen, persze egyelőre ne 8 órára. Előbb elhozza majd anyu. De ez majd kialakul, ha oda kerülünk.

Krisz,
Tök jók a képek! Én is beszereztem Marcusnak most a bébitaxit a bátyáméktól, nagyon tetszik neki. Egyébként tesó projekt nem áll, de én a 2 év korkülönbségtől rettegek. Úgyhogy egyelőre úgy látom, hogy 3 év a minimum, de olyan 4-5 körül lesz a következő bébi tán. Akkor Kriszti is visszakapja az állását, ha még azt csinálom ;-) Te személy szerint hülyének tartasz, hogy így döntöttem? Kíváncsi lennék a véleményedre, hisz te kicsivel jobban ismersz, mint a többiek, meg a céget is ismered.

Mesének írtam SMS-t, de nem ment el....

Szirom,
Előszülinap Kép Nálunk terveink szerint nagycsaládos lesz, hidegtállal. Szüleim, tesómék, anyósomék, meg a keresztszülők és persze mi és a cica is Kép Tortán viszont nagyon gondolkodom, mert ugyebár a tejfehérje miatt nem olyan egyszerű. Marcusnál meg pláne nehéz lenne "eltíltani" a tortájától, mert már mindenre szemet vet (és sokszor hisztizik is a kajánkért).

Ortopédián annyit mondtak, hogy masszírozzuk tovább és fél év múlva kontroll.

Játszóház nálunk továbbra is inkább délelőtt játszik be....

Marycus,
Tök jó játékokat kapott Vikó Kép Nálunk is van Dávidnak ilyen labda, azt is elkunyizom, meg megtaláltuk a műanyag hintalovat is Kép
Osztály szinten egyébként egy pénzügyi évre terveznek és abban a létszám is benne van. De tényleg nem lehet tudni, mert ugye van fluktuáció. Meg igazából egyelőre úgy látom, érzem, hogy nem szeretnék másik céghez menni. Talán nem vagyok olyan bátor...
Anyum már nyugdíjas, úgyhogy gyest sem kaphatna. Főleg, hogy kevesebb lenne úgy a pénze, mint a nyugdíj, mert akkor az nem jár ám.
Meg aztán Ádám munkája nem olyan egyszerűen megoldható. Kicsit komplikált. Neki nincs bejelentett állása, a munka is ad-hoc, hol töméntelen van és akkor reggel 9-től este 7-8-ig bent van, hol meg semmi. Tehát ezek már lerágott csontok a családon belül.

Manó,
Szerintem sem lesz gond a bölcsivel. Nagyon szépen eljátszott pl. Marcussal, míg ti a konyhában voltatok. Érdeklődő, nyitott kislány. Nekem nem tűnt egyébként annyira elevennek sem. És ahogy leírtad, egyetértek veled. Egy 2 éves gyerkőcnek még alaptulajdonsága a hiszti, az akaratosság stb. Ezt nem lehet ilyen korban kinevelni szerintem. Később ez tisztul, csitul, vagy éppen erősödik (én pl. a mai nap tudok hisztis, akaratos és makacs lenni, ha akarok és Marcus is ilyen temperamentum most).
Milyen szőnyeget vettetek egyébként és hol? Tortát meg szerintem a csajszi tényleges szülinapjára rendelj, tök mindegy, hogy van, ki előbb köszönti fel.
Ja és még egy dolog: hogy hiába vesznek vissza, 1 hónap múlva viszont már el is küldhetnek. Volt erre példa cégnél már, a drasztikus leépítéskor.
Én kerek-perec megmondtam a személyi értékeléskor, hogy gyerkőc tervben van és nem volt vele gond. Sőt, egy kolléganőmet terhesen tették át egy másik munkakörbe, amit aztán tőle én örököltem Kép

(Én meg mindig rágódom valamin, most veszem észre... nahát!)

Na, jó éjt mindenkinek!

H.

Kép
hanzika
 
 


Sziasztok!

Hanzi,
Egyáltalán nem tartalak hülyének! Természetesen van egy alapvéleményem, amit már le is írtam régebben, hogy 2 évig 100% maradok a gyerekkel itthon. DE ezt nem lehet nyilván általánosítani...Ha nálatok ténylegesen problémát okoz akármilyen szempontból, hogy otthon maradj (akár lelki, akár anyagi), és te tuti biztos vagy ebben, akkor természetesen vissza kell menni. Így se lehetett könnyű döntés, és ha melózni fogsz, se lesz egyszerű (legalábbis sztem sokszor lesz lelkifurdid később még...na most nehogy félreérts, nem b.szogatlak, csak őszinte vagyok Kép ). Szóval biztos, hogy a mindenkinek megfelelő döntést hoztad.
Viszont azt is hozzáteszem, -és itt jön a képbe, hogy mennyire ismerlek- vagy te olyan jó munkaerő, hogy szerintem bármikor csinálnának neked helyet a CBD-n. Másfelől igazad van abban is, hogy -és itt jön, hogy a céget mennyire ismerem- bármikor kitehetnek emberkéket, volt már sok nagy meglepetésben részünk. Kép Tehát ezért mondom, hogy én nem ítélkezem....Az én helyzetem sok szempontból más. Mert ugye én már elég régóta itthon vagyok...nem mondom, hogy nem hiányzik a meló, meg a "kihívás" (húúúú, ha ezt T.Zsolt olvasná Kép ), mert az első másfél évben én se győztem visszajárni, meg voltam őrülve. De ugye már megszoktam itthon...lehet, hogy nehéz lesz visszazökkeni, de nyilván én már nem siettetem. Na ez most tök zagyva lett, remélem össze tudod tenni Kép
Ja, és ki várja a 3. gyerekét????? Kép

Nagyon ügyes Marcus, hogy lépeget, mi ettől még sajna v. szerencsére Kép távol állunk. Persze egyik napról a másikra történnek itt események. Máté a dumálásra feküdt most rá szerintem, múltkor már kész "mondatot" kreált....ba-ba tap-tap, szóval, hogy baba tapsol, és csinálta is vigyorogva. Kép Na meg ugye ha keresi REgit, megy a Gigizés, tegnap este is már Regi aludt, ő még velünk kint volt kicsit, és egyfolytában mondta, hogy Gi-gi. Kép

Hogy mennyi szülinap lesz itt egyszerre, és legalább lesz jóó sok kép Kép Nálunk ugye úgy szokott lenni Regi szüijein, hogy anyumék jönnek, illetv anyósékhoz mi megyünk. Gondolom, most is úgy lesz. Tortából sztem nem fogok formatortát, azt Reginél megbántam, mert bazi drága, és igazából tavaly értékelte először a harmadik szülinapján. (úristen, mingyá 4 éves...........)

Marycus,
Mennyi mindent kapott Vikó! Kép Látom, nagyon bejön neki a labda!
Gondolkodtam én is ilyen boxolható izén, de már nem tudom hova tenni Kép

Kriszta

Kriszta
krisztocs
 
 


Sziasztok!

csak egy gyors beköszönés. 10-re megyünk. ma semmi extra nem fog történni, csak az udveron elszünk 1 órát mint eddig sokszor és mégis alig bírtam elaludni és 7-kor már keletem, tiszta hülye vagyokKép Emmais érez valamit, mert este 11-kormég cirkuszolt, és 1/ 2 8-kor már felkelt.

Marycus!

Az énanyukám is imádja Emmát, sőt azzal foglalkozilk hogy egy ksifiúra vigyáz, enneke ellenére nem ajánlotat fel hogy Emmát elvállaná és ne adjam bölcsibe. teljesen más a munka és ha a saját unokájára vigyáz. Mi is jól tudjuk milyen nehéz néha velük, fárasztó. sé ezt egy idősebb ember már nem bírja idegekkel heti 5 nap. sajnso ez van. Szóval én megértem hanzit ha félti az anyukáját is. persze amíg nincs bölcsi addig jó.

Tőlem a munkehylemen nem kérdezték hoyg akarok e mégegyet, de ha kérdezték volna momdtam volna hogy valamikor igen. Én azért enm érzem akkor a kitolásnak itt, mint eg yúj helyen. Főleg hogy most is ment el valaki szülni, és biztso lesz megint akivel "váltjuk" egymást.

Sütis tálból ne csináj gondot, majd visszakerül egyszer, vanvagy 60 Ft a százforintosbanKép

A gyest én ismegigéynlem egyébként, nem hagyom bent, merta zért ha beteg lesz akkor anyukám lesz itthon Emmával, ezért megkapja,

manó

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Hú, még szőnyeg, diegoban vettük és olyan rószsínes pirosas, kocka mintás, nagyon meléeg színű, nagyon szép szőnyeg.
megyek mert lassssan jöna család a vasútállomásról, Emma kiment za apjával a nagyi elé.

manó

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Sziasztok!

Kicsit ki vagyok már fáradva, mert bár Miksa csak egyszer kelt az éjszaka, megint hajnalig melóztam, és így egy kicsit zombi vagyok. De kész. Sosem hittem volna, hogy egyszer örülni fogok az egy ébredésnek, de az a helyzet, hogy most már nem 2-3, hanem inkább 3-4 ébredésnél tartottunk. Büdös kölyök, nem nagyon értem, hogy aki 7-8 hónapig át tudta aludni az éjszakát, az most miért nem tudja.Kép Na jó, tudom, asszem jönnek az alsó fogai, meg az anyahiány, szepszorongás stb. Végülis elég türelmes vagyok vele iccaka is, és így elég gyorsan sikerül visszaaltatni. Szopit szerencsére nem kér, kis ringatás, aztán hátsimi és szunya. Csak ez miért nem tudja nappal is? Mármint hátsimivel elaludni? Mondjuk az is igaz, hogy ha nem ugrom elég gyorsan, akkor bepörgeti magát, és még szopival is nehéz visszaaltatni... Na ennyit a sirámaimrólKép

Hanzika! Már egyszer elmagyaráztad ezt a melódolgot, értem is, úgyhogy nem piszkállak. De azt tudd, hogy nekem munka közben is a kölyök járt az eszemben, pedig itt terelgette az ember tőlem 5 méterre. Mondjuk különbözünk, mert nekem babásan is csak ezen járt az agyam, te pedig tudtál melózni jó sokáig. Abban egyetértek Krisztával, hogy a jó munkaerőnek csinálnak helyet akármi is van, és te szerintem jó munkaerő vagy. (Bár még nem láttalak melózniKép)Milyen baromi sokáig gályáztál nekik tavaly!
Mese meg talán telefont váltott. Azért ha olvas minket, néha jelentkezhetne.

Marycus! Jók a játékok, és tetszenek is Vikónak, ez a legjobb benne! És örömmel láttam, hogy a csörgős henger használatban vanKép
Gyerekes munkaerő: pedig tutira rosszabb, mint a gyermektelen. Minket simán lehetett hajtani tizenórán át is, és az egyetlen, amit érvként elfogadtak volna, ha a gyerekemhez megyek haza. De mivel az nem volt, szemét lettem volna, ha hazahúzok 5 óra túlóra után. (Nem minden mh-re volt jellemző azért, de többre is). És a karácsonyi munkát mindig megcsíptem magamnak, a két ünnep között szintén halálra dolgoztam magam (téli iskolai szünet), és vagy a szilvesztert vagy az újévet is. Ha nem vállalom be, nem lett volna szép dolog, mert a családosoktól vettem volna el a lehetőséget, hogy végre együtt legyenek egy szép családi ünnepen. És mivel szerettem a kollégáimat, húztam az igát. Meg mások is ezt csinálták. Csak hát így nem volt könnyű a mi családunkat összehozni, mert még szórakozni sem volt időm-kedvem. Az emberrel is a neten találkoztunkKép

Manó! Szerintem egy gyerekszobába nem nagyon van túlzó szín! Azért megírhatnád milyenKép A tesóm kislányának a szobáját a múlt hónapban festettük ki nagyon meleg hatású narancssárgára, és már nagyon kíváncsi vagyok rá berendezve, mert eljöttünk, amikor száradt. De anyukám szerint nagyon jó, nagyon vidám. Azóta varrt hozzá illő függönyöket is, meg ágytakarót is.

szirom

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
szirom
 
 


Sziasztok!

Üdv. mindenkinek!

Hanzika:
Szerintem itélkezni egy ember felett, vagy hülyének nézni, egy döntése miatt senkinek sincs joga. Nyilván a döntését úgy hozza meg az ember, hogy remélhetően minden lehetőséget és következményt számba véve úgy érzi, hogy a döntése a jó megoldás. Ettől persze még kiderülhet, hogy mégsem volt jó, de akkor úgyis születik egy korrekciós döntés.

De azért engedj meg egy megjegyzést, amit nem bántó szándékkal írok. Én minél többet olvasom az érveidet annál inkább azt érzem, hogy itt egy dolog van a háttérben, hogy Te szeretnél újra dolgozni, csak nem mondod ki. A többi csak a körítés. Én úgy gondolom, hogy neked az életedet, akár anya vagy akár nem úgy kell élned, hogy Te is jól érezd magad a bőrödben, és ha ehhez a munka kell akkor az kell és az tök mindegy, hogy miért. Tudom, hogy nehéz ezt kimondani, mert mit szólnak hozzá... Én azt mondom erre, hogy kit érdekel.
És ha ez így van, akkor nem azon kell molyolni, hogy hát jó-e a döntés, meg ki tart hülyének, hanem tetszik nem tetszik meg kell oldani Marcus elhelyezését és vissza kell menni dolgozni. Kemény voltam? Remélem...

Szirom:
Én veled ellentétben még mindig úgy gondolom, hogy a gyerekesek éppen olyan jó munkaerők, mint a gyerektelenek. Azért nem élünk már a középkorban, számtalan lehetőség van egy gyerek felügyeletének megoldására. Az más kérdés, hogy személyszerint én nem babysitter-eknek, meg bölcsödének meg napközinek szültem a gyerekemet. Azt hiszem hoztam már itt a topikban példát arra, hogy valaki családanya és mellette ott a karrier. Csak el kell dönteni, mi a fontos. Mert az álltatás, hogy a kettő együtt működik.
De a környezetemből is tudok közeli példát mondani. A kollégám, egyidős anyuval és 3 gyereket nevelt úgy fel, hogy világ életében mindenhová hívták dolgozni, mert soha nem jött azzal, hogy neki családja van. Egyszerűen munkamániás és minket fiatalokat megdöbbentő energiával dolgozik a mai napig. De anyu is ez a kategória. Amióta az eszemet tudom azóta igazgató valahol. Nyilván nem azért mert állandóan minket pesztrálgatott.

De azért meg kell mondjam, hogy amit leírtál az sem normális. Én olyan munkahelyen dolgoztam, ahol a kollégák a rendszerbevezetések fénykorában legalább így húzták az igát. Szerencsére én már akkor kerültem oda, amikor kicsit javult a helyzet, bár nem volt ritka a hétvégézés, meg az éjfélig dolgozok dolog. Ép ezért tudom miről beszélsz és mint ilyen mondom azt hogy ez nem normális. Nem gépek vagyunk, hanem emberek. Az nem igaz, hogy minden lelki és egészségi probléma nélkül ezt hosszútávon bírni lehet. Példát számtalant tudok hozni kollégáim köréből. Nem biztos, hogy ha feltennéd nekik a kérdést, hogy megérte-e azt mondanák igen... 35-40 éves nők, normális kapcsolat, gyerekek nélkül, idegileg, egészségileg kikészülve. Most saját maguk és orvosi javaslatra 1 év kényszerpihin. Talán annyi, hogy nem aggódnak a pénz miatt, mert jut a kényszerpihire. És azt Te sem mondhatod, hogy egy túlhajtott ember jó munkaerő, talán egy darabig, aztán érdemeire való tekintettel jól kihajítják, ha nem hozza a formáját. Amúgy olvastam, hogy az EU néhány országában már olyan trend van kialakulóban, hogy aki a hivatalos munkaidőben nem tudja ellátni a feladatát, az repül, mert nem elég hatékony. Vannak már cégek, akik belátták, hogy nem lehet a végtelenségig nyüstölni a munkavállalóikat. De, hogy nálunk mikor lesz ez így azt ne kérdezd. Zoli volt No-ban az anyacégüknél dolgozni. Mondta, hogy a magyar elvárások szakmailag és munkaidőben is jóval meghaladják az ottanit. A kollégáim többsége is dolgozott Ámerikában, vagy az Eu-ban, még volt aki Moszkvában is dolgozott, de mindenki azt mondta, hogy ami itthon van az katasztrófa. Hát, én így kicsit másként látom a dolgokat.

Én talán már írtam is korábban, hogy a munkamániások körébe tartoztam, míg Vikó meg nem született. Végülis ameddig csak lehetett még terhesen is dolgoztam és miattam határidő sohasem csúszott. Mégis azt már tudom, hogy se multihoz, se pedig olyan munkahelyre, ahol állandó túlóra van nem fogok elhelyezkedni. Egyre inkább töröm a fejem azon, mit lehetne olyat csinálni ahol megmarad a szabadság és azért keresni is lehet vele. Az sem érdekel, ha a diplomámat a sutba dobhatom. Én egyet nem szeretnék, hogy majd ősz fejjel bármit is megbánjak a gyerekekkel kapcsolatban.

Ja, Hanzi, ezt nem neked címeztem, csak így érzek és személy szerint én őszintén le szoktam írni az érzéseimet. Meg időnként, mint most is jó leírva látni azt, amit a magam életéről gondolok. Innentől kezdve ez ki van mondva... Mondjuk lehet, hogy máskép lesz, de legalább megfogalmaztam mit szeretnék. Úgyhogy nehogy magadra vedd amit írtam!!! OK?

Más. Gyerekszoba. Főleg lányoknál. Láttad Szirom Vikó szobáját. Semmi harsányság. Amúgy attól is dührohamot kapok, mikor Vikónak szeretnénk kislányosabb ruhát venni és csak rikító szinekben lehet kapni. Attól, hogy kislány, még nem kell, hogy csiri-csáré legyen. Sajna ezért inkább kap fiús rucikat, amitől a haja fényében, mindig kissrácnak nézik. Egy időben zavart, de már kezdem megszokni. És még a védőnő mondta, hogy egy kislányt úgy lehet öltöztetni. Hát szerintem a fiúkat sokkal jobban lehet.

Manó:
Drukk megy nektek!!!

Krisztocs:
Hát néha már én is felkapom a vizet, amikor mindenütt Vikó játék van... Mondjuk már nálunk is alig lehet lépni néha. Rendet rakni se könnyű egy átjátszott nap után.

Mindenkinek jó babázást! Azért remélem senkit nem bántottam meg, nem annak szántam, csak én így látom a dolgokat.

Marycus
marycus
 
 


Sziasztok!

Itthon avyunk. hát ma semmi nem volt, csak mint eddig. holnap már húzósabb lesz, 9-től egész ebéd utánig.

Én kislányom imádoma rószaszíntKép A férjem nem, d ehát ez vanKép Én öltöztetemKép

Munka: Hát én soakáig dolgoztam, 1 hónappal a szülés előttig, de azt gondolom hogy az utolsó 2 hónapban már nem sok hazsnom vettékKép nem haladtams emmivel, folytona baba dolgokon jártaz eszem, még mit kéne, hogy kéne, szóval én is olyan típus vagyok ebben mint szirom. nem tudom most hogy lezs ha visszamegyek, muszáj lezs összeszednem magam.Kép

Hanzi!

ha úgy érzed hogy megbánnád ha nem erre az osztályra mennél vissza, akkor nincs min gondolkodni. Ez lehet van akinek szipmaptikus hozzááálás, van akinek nem, de a te döntésed. marcus nem lesz ettől érzelmileg sérült vagy ilyesmi. Én bölcsis voltam 1,5 éves koromig, mert anyukám nem bírta velem az otthonlétet. és imádtam. Cska jó emlékem van. Ha otthon lettem volan egy idges, depreszziós anyukával rosszabbat ttet volna. (akkoriban nem volt ababnet hogy kibezsélgesse magát, tipikus gyes betegséget kapott)

Igazgató anyuka: Az én főnököm siilyen, nem lehetetlen, de azért azt elmondom hogy a nyagi többet vena gyerekel mint ő , kb a gyerek fél éves kora óta. ettől még szereti a gyereke és én nem mondom hogy rossz anyuka, arra mindíg van ideje hogy nyaralás, hétvége stb.

Marycus!

Én sem bántásból, távol álljon tőlem, d eha olyan gyönyörű körülmények között élnénk én is másképp gondolkodnék. Én biztos vagyok benne hogy nagyon sokat és nagyon megdolgozatatok érte, talán ti csináltátok jól, hogy most van választásod a gyerkőccel lenni, én ilyne szempontból korán szültem, abszolút nem voltak adottak a körülményeink. 2 évet rászántam, mert ezt én is úgy gondoltam hogy ennyi jár, de most már muszáj vagyok dolgozni, mert a mindennepi kis eddig természetes dolgainkról, és Emma termsézetesnek vett dolgairól is le kéne mondanunka gyes mellett. És a lakásunk is romokban áll. Szóval azért a háttér sem mindegy az ilyen döntéseknél.És lehet hogy Hanziéknál is bejátszik ez is. És szerintem az is szuper hogy 6 órásnak visszahívták, sajnos nálam hallani sem akart róla a fönököm.Kép
Egyébként már bennem is felmerült az is hogy tök rossz területen dolgozom, valami mást ekllett volna ami otthon végezhető, avgy legalábbsi kötetlenebb munkaidejű.

manó

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Sziasztok!

Marycus,
Persze, semmi gond, ha kiírod, amit gondoltál. Mert lehet, hogy az ember nem is gondol arra, amire te és rájön, hogy "jééé, tényleg". Viszont a munkamániában nem teljesen van igazad. Igen, szerettem dolgozni, bár néha a föld mélyére kívántam a Procter-t, de aki egy multinál dolgozik, az ezen nem csodálkozik. És az is igaz, hogy hiányzik a nyüzsi, az ottani társaság. Amit Kirszti is írt, hogy Reginél másfél éves koráig fennállt. De nem vagyok munkamániás, azt tudom magamról. Én pl. soha nem tudtam késő estig dolgozni reggeltől, csak azért, mert bent akartam lenni pl. 11 év alatt talán 2-3x fordult az elő, hogy 8-nál tovább voltam bent. Egyszer éjjel is dolgoztam, de az inkább segítség volt az én részemről (egy lánynak kellett színes preziket nyomtatni, persze a nyomtató akkor mondta be az unalmast). Olyanra ugyan volt példa, hogy betegen jártam be - de ez a múlban volt, most már nem teszek ilyen. És az, hogy sokáig dolgoztam, nekem is jó volt, mert így tudtam a komplikáltam munkáimat rendesen átadni - úgy, hogy megy nekik is a munka és nem hivogattak állandóan, csak az első hónapban. Éppen ezek miatt rangadom meg az "alkalmat", hogy most visszamehetek arra az osztályra, ahol voltam. Bár teljesen nem láttam bele más osztályokba, de tudom, hogy a többin igenis "trendi" a késő estig dolgozás (volt olyan fiú a marketing osztályon, akit megszóltak, hogy képes volt 5-kor felállni és hazamenni a családjához, gyerekeihez. El is ment a cégtől) és ezt az asszisztensektől is elvárják. Ja, persze, mert tisztázzuk: én asszisztensként dolgoztam és az ugyebár legtöbbször nem saját magától, hanem a kollégáitól és a főnökétől függ. Mármint az, hogy meddig van bent, meddig dolgozik. Lehet, hogy most már máshol sem így van, de amig dolgoztam, ezt láttam. Az az osztály, ahol meg viszonylag lazaság van, nekem nem szimpi (pénzügy és HR).
És a másik indok, amit Manó is írt. Nem mondom, hogy nincs kenyérre, meg tejrevaló, de már a 11 év alatt összekuporgatott tartalékokat éljük fel és már nincs messze a vége. Ha Ádám minimum annyit keresne minden hónapban, mint én, mielőtt eljöttem szülni, nem lenne okom panaszra, mert abból tán félre is tudnánk tenni. De így, hogy van a lakáskölcsön is, a cége sokszor 2-3 hónapos csúszásokkal fizet (az IBM nem sieti el a fizetést, azt tuti külsős cégeknek), így nem könnyű. Aztán a gyes szerintem tényleg semmire sem elég - még egy nagyobb bevásárlásra sem.

Krisz,
Az tuti, hogy lesz lelkiismeret-furdalásom, már most tudom! És hogy sokszor a Marcin fog járni az eszem a munka helyett, ezt is. De tényleg úgy érzem, hogy ha most nem teszem meg, rosszabbul fogok járni szeptemberben. Aztán lehet, hogy te meg egy tök tuti, nyugis állást kapsz, ha majd visszajössz Kép Csak én a létszámstop miatt is rinyálok - pl. Andi mesélte, hogy akit felvettek BDF-re, az a lány határozott idejű munkaszerződéssel van (viszont az az aktakukacos munka nem nekem való). De nekem a kihívás egyelőre nem hiányozna Kép Szép, egyelőre monoton, nyugis munkát szeretnék, ahol 2-kor kiesik a kezemből a toll és nincs gond Kép És persze a nagy karrier sem hiányzik.
Egyébként Somának lesz kistesója jövő márciusban Kép Zsuzsa múlt hét végéig dolgozott, most már otthon van tudtommal. Tehát Tőczik várja a 3. gyerekét Kép
Gratula a bébimondatokhoz! Kép Marcus nálunk még inkább csak őőőőzik, meg mutogat Kép Bár egy-két dolgot imád mondani, pl. a lámpát Kép

Szirom,
Nincs esetleg a rágófog vagy a szemfog akcióban? Mert attól lehet a sokszori ébredés, azok baromira fájnak, mikor kibújnak. Nálunk is megyeget a felsírós akció, ha ezek a fogak belendülnek (kibújhatának már végre!).

Marycus,
Egyébként nálunk is közelebb áll a helyzet ahhoz, amit Szirom írt. Sokszor az emberek még hajnali 3-4-kor bent vannak, főleg a marketing osztályon. És abban is, hogy egy gyerekes anyukától hamarabb megválnak, mint egy gyermektelen embertől, főleg, ha sokszor hiányzik mondjuk a gyereke betegsége miatt. Volt erre is példa nálunk. De abban veled értek egyet, hogy nyugaton más a helyzet. Pl. Brüsszelben és Genfben dolgozott a barátnőm ugyanígy a Procter-nél és pl. ott volt olyan, hogy rövidített munkanapok, vagy pl. pénteken nem dolgozott az emberke, mert neki az volt jó. És nem nő volt az illető. És ott már cégen belül is működik a távmunka, míg itthon csak álmodni lehet róla.

Manó,
Tök jó, hogy nem volt gond. Itt nálunk lakik egy anyuka, két lánya van, az egyik egy hónappal idősebb Marcusnál, a nagy 3 éves lesz most novemberben. Őt beiratták bölcsibe, egy hetet voltak, a kislány annyira nem bírta, hogy légzéskiesése volt a hiszti miatt, belilult, így a vezető bölcsis ajánlotta, hogy ne menjenek, hanem várjanak egy fél évet és akkor próbálják újra.
Egy másik ismerősöm kisfia decemberben lesz egy éves, szeptembertől már bölcsibe jár és imádja! Jobban szeret ott lenni, mint otthon, mert sok a gyerek és a játék Kép Szóval, ilyen is vanKép

No, most már tényleg nekiállok vasalni.

Pusz

H.

Kép
hanzika
 
 


Sziasztok!

No, milyen érdekes kis okfejtések kerekednek ittKép Akkor én is megírom a regényemetKép

Marycus! Félreértettél kicsit. Én nem azt szerettem volna írni, hogy a gyerekesek rosszabbul dolgoznak az előírt munkaidőben, hanem azt, hogy a munkaadójuk rosszabb munkaerőnek tartja őket, és abból a szempontból azok is, hogy nem lehet őket végtelen munkaidőbe hajszolni, mint az egyedülállókat. És igen, a túlhajtott ember is lehet jó munkaerő, mert igenis meg lehet szokni a hajszát. Lehet tizenakárhány órán át hibátlanul teljesíteni, bár az igaz, hogy ha végez az ember, akkor még megszólalni is nehezére esik, mert nem bír már gondolkodni. Én csak tudom. És sajnos lehet, hogy külföldön már felismerték azt, hogy a kiegyensúlyozott munkaerővel jobban járnak, de nálunk még a kifacsarás dívik. És azzal is egyetértek hogy a munkát munkaidőben meg kell tudni csinálni, csak hát emberi mennyiségű feladatot kellene ehhez kapnia egy-egy dolgozónak. Most azt képzeld el, hogy mi a rádióban egyszerre négy adóra gyártottuk a híreket: a Kossuthra, a Petőfire, a Bartókra és a Calypsóra (amikor még volt az utóbbi) Közben megcsináltuk a Krónika híreit is, egy-egy kulturális híradást, lapszemlét, mikor mit kellett. Ezek közben tévézel, rádiózol, újságot olvasol, hátha ott is van valami hírértékű. Ez is emberfeletti, az éjszakai műszak ráadásul este 8-tól tartott reggel 8-ig vagy fél 9-ig (nem is emlékszem márKép), amíg a reggeli Krónikának nem lett vége. Képzeld el azt a kolléganőt, aki ha kellett, 3 perc alatt összerakott egy Kossuth-híradást, 20 éves tapasztalata van. Namost mi egy munkahelyre mentünk el a rádióból, és ő most meséli, hogy bár éjfélig tart a munkaidő, gyakran egy után végez, mert egyszerűen fizikai képtelenség előbb befejezni. A munkaidő egyébként 9 óra papíron. Ezen a munkahelyen a hírszerkesztők nem járnak ebédelni, mert nincs rá idejük. Gép méri, hogy mit mennyi idő alatt csinálsz meg, és ha elmész ebédelni és közben jön egy hír, akkor kicsit szar lesz a statisztikád, oszt balhé van. Hiába van papíron ebédidőd, ha elmennél összecsúszik a munka, mert a hírek folyamatosan jönnek. Azt pedig nem szerette a főnök, ha a szobában ettünk. Így nem ettünk, illetve este 9-10 körül, ha ő elment haza (látod ő is későig volt mindig), szerintem ennek is nagyban köszönhető az én meghízásom, mert ugye olyankor figyelt be egy pizza. Szóval én erről a mh-ről írattam ki magam tp-re a terhesség elején, mert nem akartam kockáztatni. Mondjuk a háziorvosom is javasolta a munkaidő miatt.

Szülők: az én apám is igazgató volt (már nyugdíjas), a mai napig távolságtartó a kapcsolatunk. Egyszerűen alig vett részt a gyerekkorunkban, mondhatom, hogy tartottunk tőle mindketten, mert ha foglalkozott velünk, az leginkább számonkérés volt, közben meg néha azt se tudta, hányadikos vagyok. Anyám viszont nagyon sokat foglalkozott velünk, nagyon jóban vagyunk. Mondjuk ő nem is csinált karriert. De szerintem ő csinálta jól, én sosem bocsátanám meg magamnak, ha nem foglalkoznék annyit a gyerekemmel, amennyit csak tudok. Meg lehet oldani az elhelyezését persze, de én nem akarom megoldani, hanem törődni szeretnék vele annyit, amennyit csak lehetséges.

Még valami, a ruha: apám engem majdnemhogy fiúnak kezelt, mindig rövid hajam volt, a tesóm kinőtt cuccait hordtam, már sulis voltam amikor még fecskében küldött volna úszni. És én bizony megsínylettem, hogy nem voltak csajos dolgaim, nagyon nehéz volt nővé válni. Igazából nem nekem, hanem a környezetem fogadta el nehezen, mert mást vártak tőle. Ha szoknyában mentem suliba, az tök poén volt, mindenki azon röhögött, hogy szegénynek kimosták a farmerjait biztos, aztán kénytelen szoknyában járni. Pedig én annyira szerettem volna. És negyedik általánosban megnövesztettem a hajam, és végre hosszú volt, amikor jött az a betegség, és kihullott a hajam. Hát ez se jó emlék, de onnéttól megint nem nagyon tudtam csajosan öltözni, mert azzal jártam jól, hogy inkább felöltöttem a vagány külsőt. De bennem sosem volt meg az az ösztönös kislányos öltözködési mánia, illete megvolt, csak nem mertem kimutatni, mert még valahol régen elfojtották asszem. Talán az lehet a dologban, hogy apámnak az tetszett, hogy én vagyok a leggyorsabb, meg a legügyesebb, fiúkat is megelőzök, és a fára mászáshoz úgyse kell se szoknya, se copf, masni meg végképp nem. Valahol belül úgy szerettem volna a lányos dolgokat, de nem mertem, vagy nem is tudom. Azért nő lett belőlem minden további nélkül, de nagyon meg kellett küzdenem érte. Szóval erre figyeljetek nagyon, a lányt azt szerintem úgy kell kezelni már nagyon pici korától, hogy lány. Nem jó, ha fiúnak nézik, nekem is mindig rosszul esett.

Manó! Klassz, hogy Emmának jól ment, szerintem nincs okod izgulni. Persze én is be lennék parázvaKép Holnap újabb drukk!
Már a múltkor is kérdeztem, de nem írtad, hogy mit dolgozol?

Hanzika! Ha nagyon erre az osztályra akarsz visszamenni, akkor ez a lehetőség most adott. Értem, ha nem akarsz kockáztatni, mert szar munkahelyen dolgozni mindennél rosszabb. Az egyszer tuti.

szirom

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
szirom
 
 


Szirom!

Pedig nem titiok. kontrolling csop vez voltam, az a baj hogy ez tipikusan aza területe a gazdasági területnek, ami elemzések, táblázatok, tervek, nem itthoni munka. ha valaki könyvelő vagy adó területen van az talán tud otthon is dolgozni. Plusz én nem is vagyok aza vállakozó szellem. és munkamásiás sem, ezért nem tudok és karriert csinálniKép nálunk 15:10-kor lezs végea munkaidőnek sé én szerintem akkor ki is fogok lépni a kapun hogy minél előbb Emmáért érjekKép
Köszönjük a drukkokat honapra, ránk férKép

Én az első fél évben öltöztettem Emmát nagyon fiúsan, fiút szerettem volnaKép, aztán elkezdtem élvezni hogy lányom vanKép

Manó

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Sziasztok!

Üdv. mindenkinek!

Ruha:
Tévedés ne essék, mi imádjuk, hogy Vikó lány, és öltöztetnénk is úgy, de azért mint írtam nem szeretnénk csiri-csárén járatni. A fodri-bodri sem a mi stílusunk. De szerintem azért lehetne kislányosan öltöztetni úgy is, hogy kellemes látványt nyújtson. De sajna a mai divat túl harsány és ez nem volna baj, de csak ezt lehet kapni. Ha elkapunk néhány olyan cuccot, ami nem kirívó, és aranyos, kislányos, már vesszük is meg. Csakhát nehéz elkapni. Én csupán ezen dühöngök. Ja, még a rózsaszínnel sincs bajunk, van is Vikónak egy halom, csak azok még inkább rugik, amiben már nemigen tudjuk ide-oda vinni.
A szoknya is aranyos, bár az sajnos igaz, hogy játszani könnyebb nadiban.
Az, hogy kisfiúnak nézik az meg a haja miatt van, vagyis, hogy nincs haja... Fülbevalót meg addig nem forszírozzuk, amíg nincs haja, mert láttátok, hogy fül dolgában sem kifejezetten előnyös, ha még megfejeljük egy fülbevalóval. Ha lesz haja már jobb lesz. Ez van. Mi így szeretjük, ahogy van, de nem erősítjük, ami nem előnyös. Ez szerintem azért nem baj.

Manó:
A környezet biztosan hat az ember gondolkodására. Sokan úgy gondolják, vajon kit kellett megölniük, hogy ilyen házban lakhatnak. Hát elmondom, senkit. De az igaz, hogy 15 évre úgy el vagyunk adósodva, hogy inkább nem is gondolunk bele. S azon felettébb csodálkoztam, mikor kollégák annyi pénzért vettek 50-60 négyzetméteres lényegében lakótelepi lakást, mint mi felépítettük ezt. Az is igaz, hogy mi ezt önerőből feléért építettük fel, mintha ugyanezt kulcsrakészen vesszük meg. Ez már az építőipar árrése... Szóval minden viszonyítás kérdése.
Valóban sok meló van mögötte, meg az, hogy szüleim megengedték, hogy Zolival náluk éljünk és ne kelljen albérletre költeni. Ez nagy segítség volt, így amit albérletre költöttünk volna azt megspóroltuk, nem voltunk nyaralni, különösebben nem szórakoztunk. Jó, azt azért hozzáteszem, hogy mindketten jól kerestünk.

Azt viszont nem tudom osztani, hogy könnyebb így a munkával kapcsolatban. Egy baj azért ezzel a dologgal van, hogy bizony nem életbiztosítás egy keresővel mindezt fenntartani. A rezsi mondjuk nem sokkal több mint egy lakótelepen, de a hiteltörlesztés összege az gázos. A múltkor számoltam, ha Zoli keres így, mint most és én is dolgozom, akkor akár 2-3 év alatt tényleg összeszedhettük volna annyira magunkat, hogy semmi se zavarja meg a gyereknevelés szépséges időszakát. (Mint Zoli mmondta, akkor nem lenne Vikó...) De Zoli is azóta keres jobban, mióta én nem dolgozom. Azóta bevállalt egy csomó plussz munkát maszekba. Ezek pedig vagy vannak vagy nem. De úgy van vele, hogy csak akkor nincs, ha ő nem talpal érte eleget. Csak hát azért én félek, hogy ez nem olyan egyszerű. De az is igaz, hogy az ő területét és munkáit ő látja jobban. Mondjuk én korábban nem is gondoltam volna, hogy ennyi plussz melót össze tud szedni.

Szóval egy ilyen háttér sem arról szól, hogy mostantól ülünk a babérokon. Sajnos...

Emmának továbbra is megy a drukk!!!

Szirom:
Megint úgy érzem, hogy nem beszélünk mi másról, csak máskép.
A gyerekkel kapcsolatosan pedig szerintem tök ugyanaz a hozzáállásunk. Te is Miksának akarod szentelni a legtöbb időt, de azért szeretnél dolgozni is. Én ugyanezt gondolom.

A gyerekes és gyerektelen munkaerőpiaci megítélését sajna nem mi fogjuk megoldani. Ha normalizálódik itt a munkaidő kérdése, akkor szerintem nincs különbség.

Amit írtál azzal kapcsolatban, meg cégünk főnökét tudnám idézni, akinek nem tetszik annak ajánlja, hogy keressen jobbat..., de ne sírjon a fülébe.
Ez is egy hozzáállás. Én szeretnék ezzel nem egyetérteni és képviselni azt az álláspontot, hogy ha ennyi a munka akkor talán többen kellene, hogy csinálják. A munkanélküliség és a túlmunka is csökkenne.
Az ebéd kérdésében nem az általad írt munkahely volt az egyetlen. Engem ez különösebben nem zavart volna, mert notórius nem evő vagyok munkahelyen. Ez nálam valami fóbia, mert én soha nem tudtam enni sem suliban, sem munkahelyen. Mikor Vikóval terhes voltam akkor is csak nagy gyötrelmek árán voltam képes egy-egy gyümölcsöt lenyomni a torkomon.

Abban viszont teljesen megértelek, hogy inkább kihagytad Miksával a munkahelyi élményeket.

Vikóval még 7,5 hónapos terhesen mentem vidékre és csodálkoztak, hogy a csak oda közel 4 órás úton nem vállalom be, hogy egyedül megyek és én vezetek. Végül meggyőztem őket, hogy a cég kocsijával Zoli visz le, de mivel ő szabit kénytelen kivenni, ezért két napot számolok el.
Gáz volt nagyon. Akkor döntöttem el, hogy nem vállalom tovább a munkát. De jól is tettem, mert mindössze két hetet voltam itthon és Vikó megszületett.

Hanzi:
Én kívánom, hogy sikerüljenek a terveid.

Mindenkinek jó babázást!
Marycus
marycus
 
 


Sziasztok!

Atyám, rég láttam ennyit írást mindenkitöl Kép (má megint nincs hosszú ö-m....Kép )
Én már nem fokozom tovább, úgyis leírtam a véleményem...ja, meg amúgy is lusta vagyok ennyit írni Kép Kép Kép Na jó, ez pojjjén volt. Hogy mitöl vagyok így feldobódva nem tudom, mert sz.r éjszakánk volt. De most nem Máté alakított, hanem Regi Kép
Éjjel 2-kor többször is felsírt, állítólag rosszat álmodott. Ennek az lett a vége, hogy át akart jönni hozzánk aludni. Soha nem kért még ilyet...mondtam is Robinak, tuti beteg lesz. Szóval ott aludt köztünk, én kb 10 cm-es helyen, karom a hátam közepén, sikerült is vagy 5x10 percet aludnom reggelig. Ahhoz képest fitt vagyok, tényleg gondolkodom, hogy egyáltalán nem is kéne lefeküdnöm már Kép Egész jól bírom alvás nélkül is, és mennyi mindent meg tudnék csinálni annyi idö alatt! Kép
Reggelre köhögött Regi, de vidám volt, így ment oviba, de azért aggódom Kép

Manó,
Hogy telt Emmának a nap? Kép Feladtam a csomit! Kép

Voltunk ma mázsáláson, Máté 9,68 kg és 74 cm.

Hazafelé meg találkoztunk Marcus haverékkal. Hát hogy hova nö a fickó nem tudom Kép Mindig Mátén vagyok kiakadva, hogy mekkora, de ha meglátom Marcust, dobok egy hátast Kép

Kriszta

Kriszta
krisztocs
 
 


Ja, a vita hevében elfelejtettem:
Játszóház?
Tegnap megnéztünk Káp.II-n egy játszóházat... Hát... Olyan szociális foglalkoztató jellege van a dolognak. Kicsi és szerintem itt bármelyik gyerkőcnek több és jobb játékai vannak, mint ott. És a hely mérete kb. akkora, hogy két gyerek plussz két felnőtt és vége. A nagyobbaknak kicsit több a hely, de nem tűnt kifejezetten vonzónak.
Voltunk a Fóti úti Kölyökparkban is. Az jó, de inkább nagyobb gyerkőcöknek. Szóval eddig az Auchanos volt a legjobb. Még meg szeretném nézni a Pólusost is. Volt már esetleg valaki?

Marycus
marycus
 
 


Na, pont egyszerre írtunk Kisztával.
Gratula Mátéhoz!
Azért szerintem iktass be néha egy kis alvást, azért ártani nem árthat...

Máté se lehet túlzottan lemaradva. Mondjuk itt a talin is nagyon kimagaslott Marcus. Meg nagyon aktív is volt. Én ép mondtam is hogy én azt hittem, hogy Vikó tud kalapálni, de Marcushoz képest sehol nincs. A talin tök jól kijött, hogy Vikó mennyivel finomabb, megfontoltabb mozgásában, mint a srácok. Hiába, kislány.

Na, most már elég volt belőlem.
Marycus
marycus
 
 


Sziasztok!

Ma 9-12-ig voltunk bölcsiben, és egész jó volt. Emma játzsott a többiekkel, de komyolan tiszta csapatban vonultak mindnefelé. Az ebéd az nem volt zökkenőmentes, inkább játszott volna, d ealapvetően nem volt nagy gond. majd csütörtökön lezs rossza, akkor kell először kimennem.

Marycus!

Én a jó hátteret azért mondtam csak, mert olyna gyönyörűek vagytok hogy ha most 5 évig nemveszetk semmit, "csak" fennatrtjátok ami van, az is szuper. Tudom hogyza sem kevés. Nálunk meg olyna gázo a dolog hogy muszáj haladnunk,mert lassan nem merek senkit beengedni hozzánkKép A hitel is tényleg húzós, tudom, mi is akartunk, csak sajnos bnekünk az az 5 milkó amit msotanában max adnak használtra semmire sem elég, de mondjuk többet meg fel sem vennénk mert akkor még ha én dolgoznék sem tudnánk fizetni, szóval le is mondtam róla egyenlőre. Marad az hogy legalább ezt rendbe kapjuk amennyire lehet és akkor hozzánk is lehet jönni talizni plKép))))
Igazából az én férjem is emiatt akart még várnia gyerekkel, hiszen 25 voltam maikro Emma születtet, még ráértem volna szerinte, de szerintm nem, én nagyona akrtam babázniKép))))Még úgy is hogy tudtam hogy 2 évnél tovább nem tudok vele itthon maradni. Lehet ha cska 30 felett szülök akkor nem így lett volna, de én meg úgy voltamvele hogy lehet hogy még rosszabb lett volna,s zóval ilyne "lehetek" miatt nem mondtam le a tuti babázásrólKép)))

Kriszta!

köszi, várom nagyon.
Hát zsreintems sem kicsi Máté. Emma 1 évesen volt 77 cm. ő is sokak szerint nagyon nagy, aztán most a bölcsiben vanegy kisfiú aki 1 hónappal idősebb nála és fél fejjel magasabb. Szóval mindíg van nagyobbKép pedig néha 1-2 2 éves között úgy érzem hogy díjbírkózó a lányomKépKép

Manó

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Csajok,

A lényeg, a lényeg: Semmi sem egyszerű. És mindenért áldozni kell valamit. Kinek ezért, kinek azért nehezebb és ez az, amit meg kell oldani - ez a kihívás, nem a cég Kép

Tegnap esténk zűrösre sikerült - Marcus már 6-kor nyűgös volt és mikor 7-kor fürdetni akartam, már annyira fáradt lehetett, hogy sírt kegyetlenül Kép Épp csak lemostam, aztán már türcsiben kapta a tápszert és az öltözés is valahogy lezajlott és már aludt is. REggel negyed 7-ig. Ma viszont alig evett - bár az az igazság, hogy tegnap viszont degeszre ette magát (pl. zöldbabot kapott marhahusival, anyu csinálta).

Máté tényleg nagyon nagynak tűnik Kép És tök aranyos! Kép Kár, hogy olyan ritkán futunk össze, Krisz, pedig itt lakunk 3 percre egymástól. Regi remélem, hogy megússza betegség nélkül!

Manó,
Örülök, hogy a mai nap is jól sikeredett Kép Nem hiszem, hogy gond lesz csütörtökön, tán csak neked egy picit, hogy ott kell hagynod Emmát.
Hiteleket én is nézegetem, meg a lakásokat is, mert a mi lakásunkba majd még egy gyerkőcöt betenni képtelenség. Nem tudnám hová tenni pl. az ágyát (pedig van itt egy család, akik a nagymamával és két kislánnyal élnek ugyanekkora lakásban. Nem tudom, hogy hogyan csinálják). És az is biztos, hogy míg Ádámnak nincs állandó fizetésű állása, hitelt sem szabad felvennünk, mert arra rámegy egy havi fizetése valamelyikünknek.

Marcussal holnap megyek mázsálásra, múlt hónapban 9600g és 77 cm volt, kíváncsi vagyok. Tényleg magasnak tűnik a többiek mellett, de hát mi sem vagyunk alacsonyak (ezt is tán az én családomból hozta, mert a Hauselek mind magasak Kép).

Elgondolkodtam, hogy ez a játszóház mire jó. Mert ha pl. vásárolni mész, akkor az Auchan-os funkcióját értem. De a lakótelepen... tán ha el akarsz intézni valamit, akkor beadod a gyerkőcöt? Mert ha a szülő is ott marad, akkor erre vannak ún. baba-mama klubok, bár csak hallomásból ismerem, az uncsitesómék szoktak járni (Pomázon) és nagyon szeretik mindketten.

Ja és Szirom, direkt neked: október 7-én nyit a Stop.shop nálunk. Nem lesz benne egyelőre CßA, viszont van Deichmann és Kenguru Gold és DM.

Jó éjt!

H.

Kép
hanzika
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?