Új privát üzeneted érkezett!

Vica!
köszi!!! írtam neked emailt...... Kép

szülőszobát már naggyon várom! remélem megint lesz otthon szülés is! bár, olyasmit bármikor lehet nézni, ha érdekel titeket, a www.szules.hu -n, ahol fotók, leírás, videó is látható! kórházi szülés is van, ha jól emlékszem!

szóval már a múltkori adásaikból is igyekeztem sokat megnézni! nemtom ti hogy vagytok ezzel, de én már évek óta mániákusan figyelem az e témával kapcsolatos mindent! már néha párom agyára mentem vele, annyira! Kép szóval most is várom.

matrac engem is érdekel, ha valaki tud valami tutit, kérem ossza meg!

én is jó érzékeny vagyok mostanság! nevetni is nagyon tudok, de sírni is!!!!! hajajjj...

ma volt nálunk a védőnő, nem volt semmi különös, csak beszéltünk-hiába raktunk rendet, meg takarítottunk, körbesenézett!! Kép nem baj, nem ártott különben is....

hát, emberek, hiába a napi többszörös, jó erős rúgás-sorozat, én egyszerűen képtelen vagyok felfogni hogy tényleg lesz babánk!!!!!! beszélek róla, készülök mindenre, vásárolgatok, intézem a beszerzéseket, de valójában még mindig nem fogatm fel. én lennék hülye? vagy mi van velem???

na ennyi, megyünk alukálni!
jó éjt,

bagzer-eszter
22+3

KépKép

KépKép
bagzerka
 
 


Sziasztok!

Annnyira jó, hpgy ilyen sok hozzászólás van megint!! Csak maradjon is így!! Üdv az újaknak. (Mintha én olyan régi lennék Kép)

Szóval valami vírus?? Jajj, akkor attól vagyok ilyen vacakul? Ez a második nap volt, hogy émelygek meg baromira görcsöl a gyomrom. Mondjuk a görcsölés eddig is előfordult néha, erre kaptam a belgyógyásztól egy jó bogyót, Nilacid a neve. Azt mondta, egész nyugodtan szedhetem akár naponta többször is, mert nem szívódik fel, csak felitatja a felesleges gyomorsavat. Mondjuk elég vacak íze van, ugyanis szétrágva kell lenyelni, cserébe viszont nekem 10-15 perc alatt használ.

VZsuzsi
Én Avon terheskrémet használok, egész olcsó (legalábbis a többihez képest) és többek szerint jó is. Ezzel kenem magam naponta egyszer, meg legalább még egyszer zsíros testápolóval.

Már van néhány babaruhánk, ráadásul az ígéretekből úgy sejtem, még lesz jóval több is, ezért azt beszéltük meg, hogy csak az utolsó 1-2 héten vásárolunk, addigra kiderül, mi kell pontosan. Ehhez képest állandóan babaruhákat vásárolok Kép Egyszerűen nem lehet otthagyni, annyira édesek. Ma is a Tescoban vettem, három body volt 700 Ft. Az UH vizsgálatok után rendszeresen nem bírok magammal, olyankor feltétlenül vennem kell valamit, még ha csak egy vízhőmérőt is, de akkor is Kép

A hasonfekvés nekem is hiányzik, néha alvás közben próbálkozom vele, de olyan egyértelműen hozza tudtomra, hogy ez neki így kényelmetlen, hogy tüstént felébredek. Ráadásul kezd nehezemre esni a járkálás, érzem már hogy húzza lefelé a pocimat. És ez még csak a 22. hét Kép hát kíváncsi vagyok a többire.

Puszi mindenkinek, Orbis
orbis
 
 


Sziasztok!

Én is Avonos krémet használok, szerintem megelőzésre jó, mivel lapos hasam volt, most már igazán nagy, és még egy csík sincs rajta. Viszont a combom külső részén eddig is volt csík, na, azt nem mulasztotta el Kép De bevallom őszintén nekem annyira nyűg ez a kenegetés, estére már örülök, ha ágyba kerülök és aludhatok.

Orbis Kép felőlem oszthatjuk a szobákat, bár én még nem láttam egyet sem, hogy milyenek, csak a neten olvastam róla dolgokat.

Nekem a lépcsőzés esik nehezemre, a végére már úgy lihegek, mintha 2000 m-t futottam volna Kép

Akik babaruhát akarnak vásárolni, érdemes elnézni ide, én ennél a kereskedőnél vettem egy pár nagyon édes ruhát, nem drága :

Karma Babaruha
VII.ker. Thököly út 26. (Murányi sarok)
Tel.: 321-80-56
Rugik 1200-tól, Hálózsák vékony 1300-tól, (én vastagot 2000-ért vettem), pamut együttesek 1500-tól....
Nyitva: hétfő-péntek 8:00 - 17:00
vasárnap 8:00-14:00

Üdv. cic
cicmerák
 
 

 
 

Sziasztok!

Régóta olvasgatom ezt a topikot, nagyon szimpatikusak vagytok,szeretnék "bepofátlankodni", ha lehetKép
23+1 naposak vagyunk, ikerbabákat várok.
pusz mindenkinek
kirri

KépKép
KépKép
kirri
 
 


Sziasztok,

Köszi mindenkinek a kórházas listákat és a krémes tanácsokat. Nagyon sokat segít. Már teljesen be vagyok parázva attól a sokmindentől, amit be kell szerezni, el kell intézni. Ráadásul itt az építkezés is. Már szabályszerű pánikrohamot kaptam...

Anyukám azt mondta, ne csináljak ebből nagy ügyet, majd csak összeszedünk mindent ami kell. Csak olyan nehéz eligazodni azon, hogy mi az ami tényleg kell és mi az, amit csak akkor érdemes megvenni ha tényleg szükség lesz rá...

Hál Istennek férjecském is folyton nyugtatgat. Még szerencse, hogy ő olyan kiegyensúlyozott fajta. Bár jövő héten megint megy kiküldetésre Londonba...

Puszi indenkinek,

Zsuzsi
vzsuzsi
 
 


Kép Kép víííírusssssss Kép Kép
eddig szépen ápoltam megfázott párom, most hogy ő jobban van, nekem tegnap óta fáj, és piros és dagadt a torkom!!!! asszem a gyógypuszik a hibások! Kép
fránya betegség! pedig már olyan büszke voltam magamra hogy ilyen egészséges bírok lenni! csak az első hetekben volt egy jó kis egyhetes megfázás, meg egyszer egy folyás, azóta minden (lekopogva) rendben....eddig......

ja, ha fáj a torok, tudom javasolni a Propur tablettát, valami, amit a máhecskék szednek össze, gyógynövény/bió boltban kapható. nekem reggelre nagyon megfájdult a torkom, és elszopogattam egyet, a tabletta eltűnésével egyszerre annyival jobb lett a torkom hogy csak na!!! próbáljátok ki!!

bagzer

KépKép

KépKép
bagzerka
 
 


Bagz, nem vagy egyedül Kép nekem/nekünk se sikerült felfogni még, hogy hárman leszünk. Pedig folyton elképzelem, hogy majd milyen lesz, szóval lélekben próbálok inkább készülni, nem vásárlással. Igazándiból már nem is köt le semmi. Azelőtt száz oldalakat olvastam el egyben, észre se véve, hogy megy az idő, és sose tudtam csak ellenni, és nézni a plafont, mindig valamit csináltam, most meg azon kapom magam, hogy valahogy úgy "olvasok" oldalakat, hogy közben azon gondolkodok, hogy milyen lesz majd, mikor megölelem a kismanót, meg hogy milyen aranyosan fog majd nevetni, és milyen hangosan fog üvölteni, és milyen rossz lesz, hogy nem tudom kitalálni majd, hogy mi baja van, meg mit kellene venni neki, ilyenek... Meg hogy elment a film fele, és gőzöm nincs, ki kicsoda. Ugye 1-1 órát utazok oda meg vissza a munkába, és régebben mindig vittem könyvet, most már nem is viszek magammal, mert elő sem veszem, csak bámulok ki az ablakon, azt gondolkodok. Érdekes módon azért a baba feliratokat észreveszem Kép Kép Kép
Aztán mikor bele próbálom képzelni a szitut a lakásba, hogy itt vagyunk hárman, meg a kutya, kész, vége. nem megy. nem tudom elhinni. csak a pillanatok mennek, meg az azon agyalás, hogy mit kellene még csinálni. Kép de lehet, hogy jobb is így, mert akkor nincs csalódás...

Még azt is elmesélem, hogy tegnap kicsit elkezdem parázni, mert kaptam egy kolléganőmtől egy nagyon jó könyvet (kismamák és kisbabák egészségkönyve a címe, nekem nagyon tetszik) és ahogy olvasgattam, véletlen beleolvastam a szülésre vonatkozó részebe, az nem volt annyira jó. Nem is fogom többet. Kép Mondjuk nem félek a szüléstől, mert lesz amilyen lesz, az egyik volt osztálytársam pl az elsőt 3 és fél, a másodikat 2 és fél óra alatt szülte, szóval vannak még csodák. Ráadásul mostanában mindenki azt mesélte, hogy rosszabbra számított, de azért ez a 10 oldal azért megviselt, amit elolvastam... Én eddig nem néztem a Szülőszobát, lehet, hogy mégis kellene? Kép
Egyébként most még eszembe jutott, hogy Bendegúz írta a hülye álmokat. És pont ebben a könyvben vannak leírva hülye álmok, amik teljesen normálisak. Én mindet végigálmodtam Kép Kép azóta nem, mióta olvastam, hogy vannak ilyenek Kép
majd kicsit később beírok néhányat, biztos sokan vagytok, akiket érdekel Kép

kikocska
 
 


Na, jó, beírom most, pont lelépett férjuram, így géphez tudok ülni KépInkább az egészet, mert nem túl részletes amúgy sem. Bocsi a gépelési hibákért, de nem vagyok profi Kép

"A terhesség alatti álmok

MIvel a gyermekvárás egy rendkívüli jövőtervezés, amely a múltra is hatással van, a terhesség álmokban gazdag időszak. Még akkor is, ha némely asszonynak az a benyomása, hogy egyátalán nem álmodik, vagy nem emlékszik az álmaira. De vajon mi a magyarázata ezeknek az álmoknak? Először is tudnunk kell, hogy az álmoknak nincs előrejelző szerepük, ezek inkább az Ön rejtett gondolatainak valamiféle hirnökei, és nem az eljövendő valóságnak. Az álmok nem magyarázhatók semmiféle általános érvényű kódrendszerrel. Nem, léteznek egységes receptek, sem szimbólumok, mert az álmodott tárgyak vagy események minden álmodóból más-más érzelmeke váltanak ki, pillantanyi lelkiállapotuktól és a körülményektől függően. Van, akinek a kutya agresszvitást jelent, míg másnak a hűség jelképe. Egyetlen kívülálló sem fejtheti meg az Ön jelképeit, de figyelmébe ajánlok néhány álomrészletet, amelyekből meg fogja érteni, hogy Ön nem egyedi eset, és talán szorongásainak jó részétől is megszabadulhat... Sok álom a terhes asszony félelmét vagy óhaját fejezi ki.
Vezérmotívumként fellelhetjük a szabadség elvesztése és a harmonikus párkapcsolat felborulása miatt érzett szorongást. Gyakran hallom: "Álmomban a férjem elhagy, háborúba megy, börtönben vagyok". Gyakran attól félnek az anyák, hogy nem tudnak majd gyermekükkel megfelelően törődni: "Azt álmodom, hogy elfogyott a gyermek pelenkája, és nem tudok többé hozzájutni; egy utcasarkon felejtettem őt; csontsoványra fogyott; a gyermeket egy úszómedencében hagytam és éppen fuldoklik"
A víz egyébként gyakran visszatérő motívum: Vajon az árvíz nem az álmodó túláradó érzelmeit jelenti, melyek elöntik őt? A tenger, a víz az élet forrása, sa fürdőzés benne vajon nem a biztonság, a békesség, a külvilágtól val rejtőzés szükségletét tolmácsoja-e?
A szülés mindig nagy ösztönzője az álmoknak: "A gyermek megszületett, de én nem vettem észre, figyelmeztetni kellett rá, hogy már a világra jött. Megyszülök, anélkül, hogy törődnének velem. Szülés közben semmit nem érzek, sem fájdalmat, sem örömet, olyan gyermeket szültem, aki nem az enyém. Szülök, és a baba lába kilóg a hasamból, én meg ráncigálom. Úgy szülök, hogy nincs se vajúdás, se fájdalom. Becsapottnak érzem magam, ezért a boltban vásárolok gyermeket magamnak."
A halál is gyakran szerepel az álmokban. Ezek szólhatnak a saját, a szülei, a barátai vagy akár első gyermeke haláláról is. Semmivel nem kórosabbak, mint a többi. Megrémítik az álmodót, aki baljós előrjelet lát benne: "Azt álmodom, hogy a nagymamám, akint nagyon szeretek, meghalt. A bátyám haldoklott. Az édesanyám halálos beteg. Az elsőszülött gyermekem meghalt. Egy elhunyt barátnőmnél vagyok." Ez kétségtelenül azt jelenti, hogy az anyaságot a múlttal és a családjával történő szakítás állomásaként éli meg.
A háborús álmok valamilyen konfliktus közeledtét jelentik-e? "Azt álmodom, hogy háború van, az utcán gránátot dobok, katonákat látok egyenruhában vagy harcoló alakulatokat" Álmok vérről, balesetről, feldarabolt testekről, mindezek az anya és a baba szétválása miatt érzett félelmet tükrözik. Teljesen érthető a szorongás, amely a babával való összeforrotttség időszakában alakul ki.
Fontosnak tűnt kihangsúlyoznom, hogy ezek a rémálomba való álomképek teljesen szokásos, hétköznapi jelenségek. Azért volt erre szükség, mert nem egykönnyen beszélnek erről a kismamák, mintha szégyenletes dolog lenne ilyent álmodni ebben a boldog állapotban. Nem Ön az egyetlen kismama, akinek éjszakáit feldúlják ezek a képek.
Mindezt azonban nem szabad drámaian felfogni. Az álmokat néha hűséges állatok, vidám ünnepek képei, sőt mulatságos jelenetek is benépesítik. Lássuk, mint mond erről egy kínai mesemondó: Ha egy asszony medvéről vagy a testére tekeredő kígyóról álmodik, vagy álmában a féjre ingát hordja, csodás gyermeke születik; ha sárkányról vagy ráeső pókról álmodik, a gyermek intelligens lesz; ha álmában derűs eget lát, akkor a gyermek nagyon okos lesz; ha a leendő apa azt álmodja, hogy a felesége várandós, legyünk résen a hűséget illetően.
Hitte volna, hogy ennyi mese él legenda szövődött már a terhes asszonyok álmaibol?"

(Prof Fryman-Dr Cohen-Solal: Kismamák és Kisbabák Egészségkönyve, 1994 Kossuth Könyvkiadó pp67-69)

kikocska
 
 


http://members.chello.hu/kocka/korhaz.htm

Lányok, ezen a linken találtok hasznos tanácsokat hogy mit kell vinni a korházba,és még magyarázat is van hozzá.

Orbis, hogy-hogy igy huz le a pocid? Olyan nagy már? Én még néha egy kis kocogásra is vetemedek az utcán. Kép A lépcsözés viszont halál, pár lépcsöfok és lihegek. Nekem nem hiányzik a hason fekvés sem, megeléxem az oldalso pozicioval, bár néha igy is érzem mintha fájna alul. Bár nekem mindannaposak az alhasi görcsölgetések. Nem tudom mitöl van, biztos normális.

A torkom nekem is be van gyulladva, én Bioparox spray-t fujok rá, mást nem is ajánlottak. A mult honapban is ugyanez volt a bajom,egy hét alatt mult el.

Szülöszobát természetesen nézem majd én is! Kép már ha fenn birok maradni.

ja, még valami. Én egy avent olajjal kenegetem a hasam, bár legfeljebb naponta egyszer, nekem sincs még csikom, csak a lelkiismeretem miatt teszem. (22.hét). De majd küldök nektek egy állati jo receptet erre amit ki kell kevertetni gyogyszertárba, én is majd megcsináltatom.

matrac: állitolag az ikea-ban van olcson kokusz matrac.

Én még semmit ilyesmit nem nézegettem. Lehet hogy lassan kéne.

Sziasztok!!

Eszter
eszter2004
 
 


Most vettem észre hogy amit ide raktam linket azt már egyszer Bringa bemásolta. Bocsi.

A haskötöröl azt hallottam hogy pl. császár után nem ajánlják, mert a tulzott használat gondot okozhat, összenöhetnek ott bent a dolgok. És igazábol csak napi pár orára ajánlják. Hasra tuti tippet egy kolleganöm adott, aki még a nagymamájátol hallotta: két szoptatás között vizes törülközö a hasra. A lánynak nagyon laposra visszament a hasa utána, bár lehet hogy ez is alkati kérdés.

Eszter
eszter2004
 
 


Sziasztok Lányok!

Nagyon beindultunk, jó volt olvasni ezt a sok hozzászólást! Kép

Remélem, majd engem is meg tudtok nyugtatni. Tegnap voltam a dokinál, aki a vizsgálat után közölte, hogy ha nem akarok koraszülést, akkor azonnal hagyjam abba a munkát, mert nagyon rövidül a méhszájam. Pedig már csak két hetet akartam dolgozni, de úgy megijesztett, hogy már csak annyira jövök be, hogy elrendezzem a dolgaimat. Azt mondta, hogy ha két hét múlva nem javul a dolog, akkor be kell feküdnöm. Kép De én NEM AKAROK kórházba menniiiiiiiii!!!!!!! Főleg a kiírt időpont előtt három hónappal. Valakinek esetleg volt/van hasonló tünete? A méhszájam viszont még zárt (C:2000), azt mondták a gyerekes munkatársaim, nem kell aggódnom, dehát könnyű nekik... A doki írt fel még gyógyszert (Pipolphen), meg megemelte a Magne B6 adagomat, remélem, ez segíteni fog. (Anyukám meg megnyugtatott, hogy a szülésnél legalább biztosan nem lesznek gondjaim a tágulással. Kép )

A légzésfigyelős témához is szólnék. Mi egy szobában alszunk majd Lilivel, így nem akarunk légzésfigyelőt. Sok olyat hallottunk, hogy tévesen is gyakran beriaszt, úgyhogy inkább majd mi figyeljük a pici légzését. Én úgyis éberen alszom. Viszont tegnap elhoztam a gyógyszertárból egy Baba patikát és abban van egy hirdetés, amivel 20% kedvezményt lehet kapni egy bizonyos típusú készülék árából. Most sajna nincs nálam az újság, de ha hazaérek, megírom a típust és a címet, hátha érdekel Benneteket.

A vásárlásnak én most fogok majd nekiállni, ha már nem dolgozom. Nekünk a babakocsi lesz a nagy tétel, kiságyat, ruhácskákat kapunk, pelenkázót egy barátunk készít. A többi cuccot meg megpróbáljuk karácsonyi ajándékként kérni a családtól, persze kinézzük, milyet szeretnénk, nehogy meglepetések érjenek minket. Kép

A Szülőszobát én is néztem a múltkor, minden baba megszületésekor bőgtem... Szerintem most is nézni fogom, engem nem riaszt el. Sőt, én kifejezetten szeretem a szüléssel kapcsolatos cikkeket, történeteket, mert minél több különböző esetet látok, ami jól végződik, erőt ad, hogy én is ki fogom majd bírni, ha másnak is sikerült. Bár tudom, hogy úgysincs két egyforma szülés.

Ja, ráálltam a mérlegre és most 2 kilót híztam egy hét alatt. Már +10-nél tartok a mérleg szerint, de gőzöm sincs, hová ment, mert a pocim se extra nagy, máshol meg nem látok "hájakat". A lépcsőzés nekem is nehezen megy, pedig edzésben vagyok, negyedik emeleten lakunk lift nélkül. A Párom már lassan másfél emeletet ver rám, ha így folytatom, már kajával fog várni, mire felérek. Kép


Üdv,
Katinka & Lili
katinka
 
 


Nem tapasztalatból beszélek, csak a szakirodalomból és hallomásból. Ha idegeskedsz, rosszat teszel. Ha most jól nekiállsz pihizni, és még a házimukát is - amit lehet - valaki másra bízod, és csupa jó dolgora koncentrálsz, és nem arra, hogy baj lesz, valószínűleg segít a gyógyszer, és nem kell befeküdnöd. De a befekvés is olyan, hogy legtöbbször nem kell folyamatosan bennn lenni, hanem vannak időszakok. Ezt olvastam neked... Kép remélem lesz majd valaki, akinek van tapasztalata is, és megnyugtat Kép Anyukám azt szokta mondani, (merthogy ugye nekem is voltak gondjaim, meg veszélyeztetett voltam/vagyok, de már szerintem nem), hogy lányom, amíg a méhszáj nincs nyitva, nem kell aggódni.

Hú desokat szóltam ma hozzá, hogy nem dolgozok Kép

kikocska
 
 


Katinka!

Mi holnap leszünk 27 hetesek. Két héttel ezelőtt egyik éjszaka csaknem egy órát görcsöltem, másnap persze rohantam a kórházba a dokimhoz, hogy mi történt. Megvizsgált és közölte, hogy az éjszaka megrövidült a méhnyak (C 2000 , előző hét közepén még C 3000 volt). Egy hét fekvést javasolt és 2x2 Magne B6-t kellett szednem. Engem is megfenyegetett, hogy esetleg kórház. De azóta semmi bajom volt és újra dolgozom. Természetesen elég sok mindentől eltiltott (lépcsőzés, torna, nagy mászkálások, emelgetések, guggolás). Remélem te is rendbe jössz és nem lesz semmi baj.

Gizmi
gizmi
 
 


Mvica!
jó a profilodban megadott email cím? mert egyszer már visszaküldte, de elküldtem megint.....hátha....

bagz

KépKép

KépKép
bagzerka
 
 


Sziasztok!
Tudja vki, mi az a cervix score?
Udv: dorye (24+1)
dory
 
 


Sziasztok!

Mennyit írtok!!!

KAtinka! Szerintem se aggódj, így legalább van alibid nem dolgozniKép! Pihenj sokat és az nagyon segít. Mondjuk köss kispulcsit Lilinek? NA, milyen ötlet?
Amúgy Lili gyönyörű. Kinek a noziját örökölte?Az enyém(mármint a saját orrom) tök tömpe, tesom mindig rakott rá csipeszt kiskorunkba, hogy hegyes legyen, de ne jött be, így én minden hegyes orra beindulok. Szerencsére a párom is orrkirály, és a mi Bogyónknak is úgy tűnk van nozija.
Szóval fel a fejjel! VAlahogy csak elmegy ez az ősz!!!
Rékacs

Rékacs és
KépKép
Kép
Kép
imolyozs
 
 


Sziasztok!

Köszi Mindenkinek a nyugató szavakat, nagyon jól estek és sokkal jobban is vagyok! Kép
Egyébként nekem is a kötés jutott eszembe, csak kb. 10 éves koromban kötöttem utoljára, szóval nem tudom, mi sülne ki belőle.

Rékacs! Sajna nekünk mindkettőnknek elég tekintélyes orra van, szóval volt kitől örökölnie Lilinek. Remélem, az övé majd csinosan hegyes lesz. Kép A Ti Bogyótok is gyönyörű baba!

Ígértem a légzésfigyelős címet: SEINMED Kft. 1097 Budapest, Illatos út 9. Tel.: 06-80-201-263
A típus: APNOE ALARM MV-01(S) Ára: 23.920 Ft + ÁFA, ebből jön le 20% személyes vásárláskor és 15% csomagküldésnél, a készlet erejéig.

Üdv,
Katinka
katinka
 
 


Katinka, szerintem kezdjed sállal, és közben bele fogsz jönni. Időd mint a tenger Kép

kikocska
 
 


Dory, ezt találta neked a google:

"A méhnyak megrövidülése mellett a helyzet veszélyességének elbírálásához még a nyakcsatorna nyitottságát jelző számok is kellenek. Ez a terheskönyvében cx: (cervix score) Ha 3 cm a méhnyak és zárt a nyakcsatorna , akkor cx=3000. Ha nincsenek keményedések, görcsök, könnyű sétálás, kevés otthoni munka végezhető cx= 2000 mellett, vagy szült nők esetében cx2100 esetén, amikor a külső méhszáj ujjkúpnyira nyitott. Ilyenkor is szoktak magnéziumot és méhműködést csökkentő gyógyszereket szedetni a kismamával szájon át. A fekvést azért javasolják, mert kevésbé terhelődik a gravitáció miatt a magzatburok alsó pólusa, kevésbé reped meg (mely koraszülést jelentene)
A fekvés a lepényi keringést is javítja, mivel nem az izmok felé megy a vér, mint fizikai terhelésnél.
Önmagában ez a lelet nem indokol folyamatos fekvést, csak a fizikai (és esetleges idegi) terhelés mérséklését. A folyásokra nagyon vigyázni kell, nehogy a rövidebb nyakcsatornán keresztül baktériumok jussanak fel. A szexuális aktust sem szokták javasolni ilyenkor a fertőzésveszély és a méhösszehúzódások beindítása miatt. A 20-30 perces séta, járkálás nagyon kellemes és egészséges dolog.
Üdvözlettel! Gy.G"

Valami orvos válaszol volt. Asszem ez Katinkának is nyugtató, nem? Kép

kikocska
 
 


Sziasztok!
Bocsi, de nem olvastam a korabbi irasokat, mert nem sokat lehetek fenn napkozben, fekudnom kell a placenta previam miatt (mostmar hala Istennek itthon). Ma viszont voltunk reggel a dokinal es cx 1000-et irt a papirra... Nem paraztatott miatta, de azert en nem orulok ennek a fentiek alapjan.
Drukkoljatok, hogy ne legyen gond...
Udv: dorye
dory
 
 


<font color="0000ff">Sziasztok!
Szia Eszter2004!De jó,hogy itt is találkozunk!!
Szia Kirri!Már láttam a képeidet valahol,lehet,hogy a chaten!Nagyon aranyosak vagytok!!
Nálunk minden oké,jövő pénteken megyünk uh.-ra
Sok puszit küldök mindenkinek!
Ildi/23+3/</font>
ildi10
 
 


sziasztok!
most nekem is megjött a kedvem a kötéshez! bár én csak olyan lelkes kezdő vagyok, szeretek "csalni"-vastag tű, dupla fonal, stb. Kép szóval sapkát már sikerülr, de úgy ahogy én találtam ki, meg bokamelegítőt, meg ilyenek, semmi nehezebb....

mit is mondtatok, mikor indul a szülőszoba??? nem akarok lemaradni...

bagzer

ja, és még annyi, hogy mi 13 hetesen voltunk 3ds uhn, szerintetek mostanában mikor érdemes? most a 22. hét végén vagyunk, sima uh alapján aszonták fiúúka, csakhát látni szeretnénk a pofiját, meg az olyan izgi, meghát elsősorban hogy azokon bent lehet a párom is, nem úgy mint a 2dsen. szóval, a végefelé már úgyis nehezebb benézni, de mit gondoltok, mikor a legideálisabb??????

KépKép

KépKép
bagzerka
 
 


Cicmerák
Sajna ezek a striák, úgy tudom ilyenek. Mindent meg kell tenni a megelőzés érdekében, mert utólag esetleg kicsit halványítani igen, de elmúlasztani nem lehet őket.
Viszont ez a krém tényleg nagyon jó szerintem. Lehet, hogy hallucinálok, de mintha imitt-amott kicsit feszesebb lennék, mióta kenegetem vele magam. Na persze nem a hasam feszesedésére gondolok, ott persze hogy feszül de pl a combomon. Az volt mindig a gyönge pontom.
Erről jut eszembe! Nem igazán láttam még magamat "teljes valómban" mióta így növögetek, de egyik este kenegettem magam, és pont megláttam magam a tükörben. Hát le kellett ülnöm, olyan nevetőgörcs fogott el. Ez biztos hülyén hangzik, de szerintem úgy nézek ki, mint a múminok a mesében. Emlékeztek rá?

Kép

Katinka!
Egyik csoporttársam a főiskolában ugyanezzel a problémával küszködött, be is feküdt a kórházba egy rövid időre. Aztán 7 hónaposan végigcsinált egy államvizsgát, majd augusztusban, teljesen jól időben egy gyönyörű egészséges kislányt szült.

A lépcsőzés meg az emelkedő engem is megvisel, ami külön problémás, mert hegyen lakunk, ráadásul a másodikon és lift sincs. Eléggé kivagyok, mire felérek néha. De azt olvastam, hogy kifulladáskor egyenes háttal, kapaszkodva le kell guggolni, így egy-két mélyet lélegezni, az jót tesz. Hát az utcán még nem vitt rá a lélek, de tescoban már próbáltam és tényleg bevált.

Én horgolás-párti vagyok, már egy kardigán és egy kis kantáros gatyó a termés!! (Sajna itthon vagyok mert diploma után már így nem találtam semmi munkát)Csak nem tudok semmi szép színeset, mert titkolózik a nemét illetően Kép

Orbis
orbis
 
 


Szia Ildi!Kép
Ahogy nézem , mi majdnem egyidős babásak vagyunk?Én most vagyok 23+2, a pocakom jó nagy,de hát a picikből kettő vanKép
Az egyikről már megállapították, kisfiú lesz, mindig mutogatja a micsodáját, a másik szégyenlős.
Pusz mindenkinek és szép hétvégét!
kirri

KépKép
KépKép
kirri
 
 


Dory!
Megy a drukk,biztos nem lesz gond, de pihizz sokat!

KépKép
KépKép
kirri
 
 


Sziasztok!

Orbis! Tök jó unisex szinek vannak. Én úgy kezdtem most kötüögetni, hogy a berndonban megtetszett egy méregdrága kardi. NA az szürke, narancs meg fehér volt, ha jól emlékszem. És kisfiun és kilányon is van a katalógusban, szóvcal akár szineset is lehet. Én már egy kispulcsin vagyok túl és most fogtam bele egy kardiba. Bordó, piros és narancs csíkos. A röltexes néni teljesen kiakadt, hogy nem fehér vagy halvnysárga, vagy ilyesmi amit veszek a babának, de duzzogva azért eldta nekem a fonalat. MAjd, ha kész lesz azt is megmutizom.
Jó szórakozás a kötés és közben olyan aranyosan kalimpál Bogyó, mintha előre élvezné, a vagány kis cuccait.

Rékacs és
KépKép
Kép
Kép
imolyozs
 
 


Sziasztok!

A mai uh alapján kisfiút várunk! Kép Kép Kép
Bár kukit nem mutatott (mert felhúzta a lábacskáit), a tojások erősen látszottak! Kép
Ahhoz képest, hogy kislányt mondott 18 hetesen!
Mindegy, nagyon-nagyon örülök, hogy minden rendben!

Puszi!
Gyógyulást és jobbulást a betegeknek!!!

Katy
Katy
 


végre sikerült! feltettem az uh képet, a legutsót is. igaz, csa 2d, de azért jól látszik picur, épp vigyorog! a profilomba betettem a címet, de különben az itteni album linkkel is megtalálható.

ti csináltatok ide albumot? hadd lássuk!! Kép Kép
bagzi

KépKép

KépKép
bagzerka
 
 


Bagzerka

Kicsit átkukucskáltam a tavaszi topikbólKép Nagyon szép a kisbabádKép
Én már régóta szeretnék albumot csinálni, de nem tudom, hol és hogyan kell. Elárulod a titkát?Kép

KösziKép

Babus

Kép
babus2005
 
 


Most hogy megkérdeztem, rájöttem magamtól isKép A Babanet főoldalán, ugye?

Babus

Kép
babus2005
 
 


szia Babus!
én meg épp tegnap kukkantottam át hozzátok!!!! Kép jól álltok a név választással, nincsen valami tippetek, Gábor a vezeték név, és kisfiúnak mondták babót....

épp most jöttem az ügyeletről, mert egy kis folyásom van, és olvasva a cikket erről, rögtön betojtam, írtak fel rá kúpot. remélem hamar elmúlik!

na, jó hétvégét mindenkinek!
bagzer

KépKép

KépKép
bagzerka
 
 


EMBEREK!!!
lehet hogy ti már tudjátok, én nem tudtam, most olvastam asszem a fitt mamában:

a RETYNOL, RETINOL, retinolok(?) tartalmú testápolók, krémek MAGZATKÁROSÍTÓ hatásúak!!!!!!!!!!!!! nem szabadna használni őket!

-ezt nem tudom hogy miért nem lehet hallani pl. a vépdőnőktől, meg mindenhonnan....

én gyorsan átnéztem a készletecskémet, és bizony kettőben ott voltak a felsorolásban! azokat azóta nem használom!

bagz

KépKép

KépKép
bagzerka
 
 


Kicsit elkeseredtem...lehet, hogy én vagyok
meghülyülve, de úgy szeretnék a kicsinek venni
dolgokat...a párom is meg a mamája is kifejtették,hogy hát még egy csomó idő van addig
jó, ok nem jövő héten szülök, de én szeretnék venni neki apróságokat, ögyöröbögyörő kis dolgokat...és szerintem ebben nincs is olyan extra...mármint tudom már kérdeztem..de ti hogy álltok ezzel a vásárlással? Kép
pusz,esztxy
esztyx
 
 


Babar!

Dr. Fedina Laura az orvosom és Csűrös Erzsi a szülésznőm. A fiam születésénél is így volt, remélem most is mindenki ráér majd. UH alapján előbb fogok szülni, a fiam is 10 nappal megelőzte az időpontját.

Üdv.
Mackósajt
mackósajt
 
 


Sziasztok LÁnyok!

Szia Ildi!!!

Bagzerka, a 3D-re én 20 hetesen mentem elöször és azért, mert azt mondták hogy akkor egy alaposabb vizsgálatot csinálnak, ami abbol állt, hogy mindent amit UH-al ki lehet szürni kiszürtek, és borzaszto alaposan lemérték mindenét. Tehát nem csak a fejét és a fej-popsi hosszát, hanem minden egyes csontját. Én még egyszer el szeretnék menni pont azért amiért te , hogy lássam a pofikáját. Ezért ezt a 32-36 hét között tervezem, amikor pufi és nem ilyen kis vékonyka.

Katy, azért az elég klassz hogy eddig lányt mondtak most meg fiut....én 22-23 hétben vagyok és 150%-ra mondták hogy lány. Én már teljesen ráálltam hogy lány, furi lenne ha azt mondanák hogy mégis fiu.

Rémálom: nekem több is volt már, de le sem irom, mert annyira horrorisztikusak. Volt is töle lelkiismeretfurdalásom, de azt a hosszu cikket olvasva talán akkor mégse legyen. az álmok a félelmeimet vetitették ki, mert a baba egészségi állapotára vonatkoztak.

Ja még arra szerettem volna rákérdezni, hogy ti szoktatok-e görcsölni, ezt mennyire kell komolyan venni? Nekem talán majdnen minden nap egy fél percig alhasi görcseim vannak, meg néha alul annyira beáll egy éles fájdalom, hogy akkor moccani sem tudok, de az is csak pár másodperc, ilyenkor azt gondoltam hogy a baba nyom. Esetleg komolyan kéne ezeket vennem?

Puszi,
sziasztok,
Eszter
eszter2004
 
 


Sziasztok!
MATRACOK!!!
http://www.novetex.hu/ Én 12.000.- vettem a járókába, bele is szabták méretre. ( Nappal ott fog aludni, mert a háló az emeleten van.)
KIKA: 8000.- a 70x130-as
EZEK KÓKUSZ MATRACOK!!!

Claudia
claudia
 
 


MATRAC!!!
Hétfőtől 28e forintért akciós a budaörsi Kikában a natúr színű, átalakítható kiságy, bio kókuszmatraccal, egy teljes ágynemű szettel, baldachinnal és egyéb fittyfirittyel együttvéve. Csak 100 darabuk van raktáron, szerintem pár nap alatt elkapkodják, mert ez így együtt minimum egy tizessel több lenne.
üdv mindenkinek
A másik topikban találtam!
Votiv írta.
claudia
 
 


Sziasztok!

Esztyx!
Sokan vannak így a baba születéséig, hogy babonából nem vesznek semmit!
Megértelek, mert én sem tudtam és tudom megállni, hogy ne vásároljak ruhákat, játékokat! Szerencsére az én párom is teljesen beindult a kis ruhácskák láttán és most úgy utazott el, hogy vitte a kelengye lista egy példányát, hogy ő is hozzon a gyereknek valamit Kép!
Szóval megérteni megétem azokat is, akik nem mernek vásárolni dolgokat, mégis úgy gondolom, hogy pár apróság (bútorokat, babakocsit pl. még nem vettünk)nem hogy a mi lelkünknek, de a manócskánknak is jól esik! Az én filozófiám az, hogy az jobban árt a babának, hogy attól félek a várandóság alatt, hogy elveszítem, mint hogy ezeket az energiákat arra kötöm le, hogy elkezdem időben összeválogatni a kelengyéjét jelezve azt, hogy készülök és várok rá Kép!
Nekem az első ilyen vásárlás katartikus volt pont a fentiek miatt!

Eszter2004!
Nekem a 18. héten modta a dokim, -miután percekig nyaggattam,- hogy valószínűleg kislányt várunk, de ez még akkor nem volt konkrét! Elvileg, ha a 22.-23. héten voltál, akkor sokkal biztosabb a Te eredményed, mint az enyém 18 hetesen volt!Bár érdekes módon egy csomó emberrel találkoztam mostanában, akinek végig kislányt mondtak az Uh-k alapján, aztán volt nagy meglepi a születésénél!
Én most gondolkodtam el, hogy lehet, hogy elmegyek 3D-s Uh-ra!
Bár nekem az a szerencsém, hogy amikor kontrollra megyek mindig megnézzük Uh-on a babát, mert saját gépe van!
Úgyhogy csak 4 hetet kell várnom az újabb eredményért! Kiváncsi vagyok marad-e a fiú verzió!

A görcsökkel kapcsolatban a legtöbb esetben ezek csak a méh szalagok lazulása miatt görcsölhetnek, illetve később (22-23. héttől) lehetnek kisebb nagyobb méhösszehúzódások és nem kell semmitől aggódnod!
Főleg az első 3-4 hónapban voltak ilyen éles szúró fájdalmaim, a hirtelen helyzet változtatásokkor, illetve köhögéskor! Akkor a doki azt modta, hogy a szalagok miatt van!
Nekem mostanában változott ez a "fájdalom" mert inkább olyan érzés, mintha levegő szorult volna a pocakomba!Illetve, ha Wc-re kell mennem, akkor jelez így a hasam!
Szerintem inkább beszélj a dokiddal, mert az a legmegnyugtatóbb ilyenkor!

Sziasztok!
Katy
22+3
Katy
 


Sziasztok,

Köszi a matracos info-kat! Mi eddig nem vásároltunk babonás szempontból, de most mégis vettünk egy kiságyat. (Előtte egy rugit is, mert nem lehetett otthagyniKép) Ahogy nő a babuka, lassan azért beszerezzük a dolgokat, különben minden vásárolni való jól megmarad decemberre, amikor mindenki tömegesen karácsonyra vásárol és akkor már nem lesz olyan jó élmény.

Álmos témában: szerencsére (lekopogom) eddig elkerültek a fentiekhez hasonlók, de a múltkor először álmodtam egy elég klasszikusat: haladni/futni akartam, de nem tudtam megmozdítani a végtagjaimat, vagy csak nagyon lassan mozogtak... Sokszor írják, hogy gyakori álom, nem tudjátok mit jelent? Ez is valami félelmet attól, hogy valamire nem leszek képes?

Még egy kérdés: Pipolphen-t láttam, hogy többen szedtek. Én nyaralás előtt kaptam, hogy vegyem be, ha "gond van", kicsit nyugtató hatású. Elolvastam, allergiás és utazási betegséges tünetekre van. Ti ilyenre kaptátok, vagy a(z izmokat) nyugtató hatása a lényegesebb?

Üdv, Hanitka
hanitka
 
 


Sziasztok lányok,
egyszer már írtam ide és továbbra is lelkesen beleolvasok a topikba, csak sajnos kevés az időm írni is. Hétfőn voltunk uh-n (19 hetesen) és 1000% -ra mondták, hogy KISLÁNY! Én végig annak éreztem és ez volt apa vágya is úgyhogy nagy ám az öröm! Bár kicsit elbizonytalanodtam mikor írtátok, hogy voltak ám nagy meglepik. A 3D-s uh biztos-biztos eredményt mutat? Nem terveztem, hogy elmegyek, az én bébim a 2D-sen is gyönyörűen látszott ráadásul kifejezetten mondták, hogy jöhet velem apa is, videóra is vették, szóval szuper volt.
A vásárlással kapcsolatban én is hallom, hogy elég az ha majd Élet megszületik. Nekem viszont az a véleményem, hogy fog a nyári vihar vásárolni szaladgálni az újszülött bébije mellől. Legaláb a minimum ruhatár igenis fontos. Én is vásároltam már gyönyörű rucikat, kötötttem is takarót, persze rózsaszínűt, úgyhogy remélem nem viccel meg és tényleg csajszi lesz. Ti mit gondoltok, higgyek az uh-nak és a megérzésemnek, vagy szaladjak 3D-re?!

Pusz, Aura
aura
 
 


Bagzerka!

Igaz, az újságot nem olvastam, de pl. azt tudom, hogy az A vitaminban van retinol. A neten ezt találtam, de lehet én magyarázom félre.
" Az A vitamin 2 összetevőből a Retinolból (A1 vitamin) és a 3,4-Didehydroretinol (A2 vitamin) áll. Feladatát tekintve 3 szerepet játszik a szervezetben: szabályozza a csont és bőrképződést és növekedést, befolyásolja a szaporodási képességet, és az embrionális fejlődést, valamint szerepet játszik a látásban.

Üdv.cic
cicmerák
 
 


Szia Aura!

Mi a párommal fiút éreztünk egészen a 18. hétig, amikor elmentünk az uh-ra. Persze ugyanúgy örültünk a kislánynak is! Szerintem sokat jelent milyen neműnek érzed!
Aztán látod, mégis a megérzések számítottak Kép!
A 3D-s Uh-ról én sem tudok semmit, úgyhogy nem tudok hozzászólni!

Jó éjt mindenkinek!
Puszi: Katy
Katy
 


Sziasztok!
Írj be légyszi a táblázatba!
utolso mensi:marc. 8
Szülés: dec. 15.
2. baba
név nincs, még nem tudom, hogy fiu vagy lány
Nyíregyháza Jósa András korház
28 éves vagyok

Köszi!

Dézi 29+5
dezi
 
 


Cicmerák!
igen, utánaolvastam, csak itt aszongya: a retinoid-ok az A vitamin továbbfejlesztett valamilyei, és hogy azok kifejezetten károsak....
akkor nemtom...

bagz
23

KépKép

KépKép
bagzerka
 
 


Sziasztok!

Babóca olyan aktív mostanában, hogy néha már kellemetlen, akkorákat rúg. Kíváncsi leszek, mit csinál majd 2-3 hónap múlva. Kép

Szeretnék tapasztaltaktól érdeklődni: esküvő előtt egy héttel az ember feltétlenül úgy érzi, hogy akkor már inkább a foghúzás? Szerintem ha nem lennék tekintettel a babára, már halálra idegeskedtem volna magamat. Nektek hasonlított az esküvőtök valamelyest az eredeti elképzelésetekre, vagy lehetetlenség? Én egy ideig küzdöttem a "szervezési jogért" de aztán feladtam. Kíváncsi leszek. Pl. mi nagyon kis esküvőt szerettünk volna, tényleg a legszűkebb családdal, és most 120 embernél tartunk. Igaz, ebből csak úgy 60-an hivatalosak a ceremóniára, a barátok ismerősök csak este jönnek, a "bulizós" részébe. Kép Kizárólag olyan dolgokon nem változtattak, amit direkt e célból nem mondtunk el. (pl. a ruhám). Na jó, ez most nem nyavajgás akart lenni, de ahogy így elnézem annak sikerült. Jaj szurkoljatok nekünk, hogy túléljük valahogy Kép

pussz
Orbis 22+6
orbis
 
 


Drága KismamitársakKép!

Megbuktam a kreszvizsgánKépKépúgy elkeseredtem...persze mostanában mindenre nagyon érzékenyen reagálok, de akkor is, ...olyan hülyének érzem magam...
egyébként ti mentek erre a Születés Hete című rendezvénysorozatra, az Aranytízben lesz,van egy-két érdekes program..??ha valaki(k)megy, azt összeköthetnénk babanetes találkozóvá is..Kép?
Egyébként van néhány kérdésem!Kép
-mennyi ideig elég egy csomag pelenka?hányat használ kb. egy nap?
-melyik a legjobb sebgyógyító?
-milyen popsikrémet használjak?
-szoptatós melltartót mikor vegyek, az utolsó hónapban?
-mikortól kell a babucinak teát, vizet adni?
-ti használtok majd bimbóvédőt?állítólag jó, mert a fertőzéseket is ki lehet védeni..
jajjaja, sok kérdésem van még,,,nagyon kezdő mami vagyok...de még van egy-két hónapom ezeket az infókat beszerezni!
puszik,esztyx+pocaklakója
esztyx
 
 


Esztyx!

Megpróbálok válaszolni a kérdéseidre, bár gondolom, más is fog segíteni.

Azt, hogy mennyi pelenkát használ el naponta a baba, teljesen változó. Nekem a kislányom általában minden szoptatás után bekakilt. Azt szokták mondani, hogy szoptatás előtt kell tisztába tenni, de nálunk semmi értelme nem volt, mert a pisi annyira még nem volt jelentős, viszont szopi alatt tutira belekakilt a pelusba. Emlékeim szerint eleinte kb. 8 pelenkára számíthatsz.
Nem tudom, milyen sebgyógyítóra gondolsz? Én annak idején a mellbimbómra Garmasztán kenőcsöt használtam. Ezt gyógyszertárban lehet venni, nekem egyáltalán nem sebesedett ki a mellem, pedig rengeteg tejem volt. Örökké fejtem.
Popsikrémnek szerintem a legjobb az, amit majd a gyerekorvos felír. Mi egyébként már nem azt használjuk - mert nincs kedvem csak emiatt dokihoz járni - hanem a Sudocremet, szerintem ez egy nagyon jó kenőcs. Amikor a gyógyszertári popsikrém mellett kipirosodott a kislányom popsija, akkor ezzel bekentem éjszakára és másnapra minden rendbejött.
Szoptatós melltartót szerintem ráérsz venni tényleg az utolsó pillanatban, de szerintem akkor is csak egyet vegyél, mert ha beindul a tejed, lehet, hogy sokkal nagyobb lesz a melled, mint gondolnád. Én pl. csak a szülés után vettem. Bár csöpögő mellekkel elég nehéz melltartót próbálni.
Szoptatott babának nem kell se tea, se víz. Kivétel persze ha esetleg nem szopik eleget és besárgul, de akkor azt a kórházban úgyis fogják mondani. Ha tápszert kap a baba, akkor azt hiszem, kell itatni is, de ehhez hála Istennek, nem tudok hozzászólni.
A bimbóvédőről nincs semmi jó tapasztalatom. Szerintem a babának ezerszer nehezebb azon keresztül szívni a tejet. Fertőzésektől meg nem kell ennyire tartani. Ha minden szopi előtt lemosod a melled baba szappannal, akkor semmi fertőzés nem maradhat ott.
Azt szokták mondani, hogy a szájpenész a szoptatott babáknál gyakori. Hát nem tudom. Nekünk pl. egyszer sem volt, barátnőm kisfia csak tápszert kapott és örökké szájpenésze volt.
Röviden ennyi.
Remélem, tudtam segíteni.
Csilla
spectro
 
 


először is köszönöm a választ!
én vettem most egy popsikrémet a brendonban, chicco-t..nem tudom az jó?mármint lehet az adni picike babának,,,elbizonytalanodtam lehet, h csak a gyógyszertárit szabad...??
sebgyógyításnál én a gátmetszés sebére gondoltam...
esztyx
 
 


EsztyxKép

Csak csatlakozni tudok Csilla minden mondatáhozKép A gyógyszertári popsikenőcs nekünk is tökéletesen megfelel, és ami még nagy előnye, hogy rendkívül olcsóKép Szopis melltartót én szülés előtt néhány nappal vettem. De az az igazság, hogy én nem szerettem, és inkább sima pamut merevítő és egyéb vackok nélküli melltartót hordtam. Nekem a szoptatás is kényelmesebb volt ebben. A gátmetszés sebére én semmit nem használtam, de szerencsére nagyon gyorsan begyógyult (szülés után 1 órával már simán tudtam ülni, úgyhogy szerencsés voltam). Bimbóvédőt én nem ajánlanám, mert az is rontja a szopitechnikát, és ha hozzászokik, akkor lehet, hogy máshogy el sem fogadja a cicit. Gergő egyébként nem volt hajlandó azon keresztül szopizni. Megfelelő tisztálkodás mellett meg szerintem nincsen fertőzés-veszély. Ennyi erővel búra alatt is tarthatnánk a babákatKép Pelenkát eleinte mi is 6-8 db-ot használtunk. Ja, és Gergő is evés után tudott igazán nagyokat rotyizniKép

OrbisKép
Drukkolok, hogy minden rendben menjen az esküvőn, és minél inkább hasonlítson arra, amilyet elképzeltélKép

Pusssz
Tüni
tüni
 
 


Esztyx!
Még annyit szeretnék hozzáfűzni, hogy szerintem szoptatós melltartóból a triumpf és társai nem valami jók. Szinte tiszta műszál és a szoptatós időszakban szerintem amúgy is könnyebben izzadunk, mint máskor. Én annak idején a Tescoban vettem melltartót, amit nagyon szerettem és tényleg tiszta pamut. Pedig nem vagyok Tesco párti, de ez tényleg jó.
Hát igen, gátmetszésre nem is gondoltam, mert én sajnos császárral szültem.

Csilla
spectro
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?