Új privát üzeneted érkezett!

mAryka,
nagyon örülök, hogy minden ok, drukkoltam!!!!!!
Köszönjük a dícséreteket, egyébként a tulipánfa a valóságban magnólia!gyönyörű, mikor virágzik.megkérdezem Nektek, mikor érdemes ültetni, apósomék kertészek.a tortát bevallom nem én sütöttem, Boldi keresztapja! műve!egyből elfogyott az egész!!!marcipános mascarponés volt.meg volt egy epertorta is, azt anyósom csinálta.n meg minden mást, a salátákat, husit, stb.de tök jófej dolog volt ez nyuszi meglepi torta. :D
Szilvia,
jó fütyidokit lehet, hogy én is tudok majd mondani, de csak, ha már jártunk is nála.elvileg csütörtökön elviszem Boldit, csak húzom halasztom, mert két gyerkőccel nem tudom, hogy fogom kivitelezni, de megoldom. :D
a Matyi név szerintem is tök jó!!!
Beze, én áldásomat adom rájuk, Lexi nagyon szép kislány! :D

KépKépKépKép
moti
 
 


Sziasztok!

Moti, de aranyos vagy, kár, hogy olyan messze laktok. :wink:
Nagyon szép képeket raktál iwiw-re, megnéztem őket.

Lillanyuci, elküldöm a nevem. Dokihoz kihez jársz? Biztos, hogy azért görcsölsz, mert meg fog jönni? 3 napig szokta egyébként is húzni?

Maryka, örülök a jó híreknek!

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
beze
Szekszárd
 
 
 
 
 
 


Moti!
Én is bejelöltelek iwiw-en, ha nem baj. :oops: :oops: :oops:

Maryka!
Akkor jó híreket hoztál, szerencse minden rendben Gyurikával.

Évi!
Végre, te elveszett bárányka. :lol: :lol: :lol: És mikortól megy bölcsibe Lillus??? Akkor végre sikerült, felvették.
És te visszamész dolgozni?
Drukkolok, hogy minden rendben legyen nálad, s hamarosan baba lakhasson a pocidba.

Beze!
erről a laptetőről lecsúsztál. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: de majdnem sikerült. :lol: :lol: :lol: :lol:

Képzeljétek! Ma Réka rám hozta a frászt.
Leventéért mentünk az oviba, s az udvaron keresztül mentünk. Réka előre szaladt, s bent az oviban nem találtam. Egy kisfiú mamája hozta vissza, azt mondta, hogy az ovi előtt volt már kint a járdán. Amúgy is egész délelőtt hisztizett, nem akart reggel hazajönni az oviból, ott akart maradni. Egész úton azt ordította, hogy nem akarok hazamenni.

Annamari
Kép
Kép
Kép
Kép
nmarya
 
 

 
 

Franci!
Tudtál aludni?????? :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Annamari
Kép
Kép
Kép
Kép
nmarya
 
 


Annamari, így jártam. :lol:

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
beze
Szekszárd
 
 
 
 
 
 


Sziasztok!

beze: bejelöltelek! Nagyon szépek vagytok!!!
Mi is voltunk a Schönbrunni Kastélyban, ott kérte meg az Uram a kezemet, jaj de gyönyörű volt...
Sajna biztosan azért fájdogál a hasam, már itt vannak az előjelek hogy meg fog jönni. Szokott ilyen lenni.
Dr. Hagymásyhoz járok, Fehérváron ő az osztályvezető főo. A kismamák 95 %-a utálja, én a fennmaradó 5 %-ba tartozom. Tökéletesen meg vagyok elégedve, sosem mennék máshoz.Nagyon szeretem. Megbeszéltük az Urammal, május elején elindulunk a kivizsgálás útján...

Annamari:
drága pici lányod! Biztosan azt gondolta, hogy arra mentek haza, és előrefutott. Jól megijedhettél tényleg!
Lillus szeptembertől megy bölcsibe. Addigra jó lenne babásnak lenni, mert akkor nem mennék vissza dolgozni. Ha mégsem, akkor a bankba visszavesznek mindenképpen, csak kérdés hogy meddig? Majd meglátjuk.

Jó éjt!

Évi

Kép
Kép
lillanyuci
 
 


MINDENKI!

Elküldenétek priviben az iwiwes elérhetőségeket?
Köci.
Annamarit megtaláltam!
Szilvit is!

Évi

Kép
Kép
lillanyuci
 
 


Hoztam egy mai sztárfotót Gombóckámról :)

Kép

Minden rendben vele. Lassan 3 cm, virgoncon ficánkolt, kalimpált a kezeivel :)

Angie

Kép
Kép
angie34--
 
 


Angie!
Szupeeer! Gratual! Szép kis formás:-)
Fütyi témához még annyit, hogy mi ált. ketten fürdetünk, de mindig mondom apának, hogy úgy tudom, hogy meleg vízben könnyebb húzogatni, ő állítja, hogy mindegy :roll: 8) de Marcinak hátra lehet húzni a bőrt (nagyon ritkán jutunk el odáig sajna), de akkkor odakap, hogy "fáj"....a magyarországi dokinéni két részletben nekünk hátra rántotta, először észere sem vette, a másodiknál (fél évre-évre rá) két napig nehezen pisilt a drága...de akkor utána jobb volt. Mostanában kezdek megint aggódni, párom szerint ez szűkület :roll: Két és fél éves lesz júniusban, nagyon remélem,hogy nem vagyok lemaradva semmiről még ezen a téren :roll:

Lillanyuci!
Azért még szorítok, háthaaaaaaaaaaaa! Szépek vagytok, visszajelőltelek :roll:

Moti!
Drukkolok holnap, egysze, hogy hármasban odaérjetek :wink: s főleg, hogy Boldival ne legyen (nagy) gond!!!

Kép
Kép
Kép
szilvia72
 
 


Szilvi!
Ez a doki szerint semmiről nem vagytok lemaradva. Ő a fiának 4.5 évesen tudta előszőr teljesen hátrahúzni. Előtte pedig csak addig, amíg engedi magát a bőr. Ő nem híve a rángatásnak. Ha szűkületes, akkor úgyis mondja, de ha már hátra lehet húzni, akkor nem értem a párodat, hogy miért mondja, hogy szerintem szűkületes. A szükület olyan, hogy totál rajta van a makkon a bőr, semerre sem mozdul, és ha pisil, sokszor felduzzad, nem tud a pisi sem rendesen kijönni. Lehet, hogy ettől van enyhébb változat is, de én nem hinném, hogy Marcinál erről lenne szó.

Lillanyuci!
Én is drukkolok, mensi nincs, reménykedni még lehet!!!

Az ovis szülinapi képek elkészültek (az enyém még várat magára :oops: ). Fel is dobok párat:

Ennyi lettem:
Kép
Kép

Gondolkozok, hogy melyik éneket is kérjem az ovis társaimtól. Óvonénik súgnak :)
Kép

Egyedül vágtan a tortát:
Kép

És még ízlett is:
Kép

Annamari!
Ha még érdekel a recept, akkor küldöm. Én teljesen másképp csinálom a piskótát. Tényleg szuper recept.

Angie

Kép
Kép
angie34--
 
 


Szilárd nemcsak okos, hanem szép nagyfiú is :wink:
Nem tudom, hogy a párom miért feltételezi a szűkületet, s szerinte, ha egyszer hátra lehetett húzni a bőrt, akkor kell, hogy működjön....na majd dokibácsi megmondja, mindjárt telefonálok is..

Kép
Kép
Kép
szilvia72
 
 


szilvia!
na mit nondott a doki bácsi?

Angie!
Mindkét gyerkőc gyönyörű :wink:

Kép
Kép
maryka
 
 


Mi ma délelőtt zenebölcsiben voltunk-olyan 1 órás zenefoglalkozás 0-3 éves korig. gyurus nagyon szereti.Most pedig rendbe kell dobnom a házat mert este jön az öcsém meg a barátnője :D

Egyébbként lányok köszönöm mégegyszer az aggódást, tényleg nagyon jól esett- szuper kis CSAPAT ez :D

Annamari!
szegénykém, jól megijedhettél, de lényeg, hogy semmi baj nem történt :) Ne nagyon ijedezz azért, tudod vigyázzz magadra :)

Kép
Kép
maryka
 
 


Moti!
Holnapra sok erőt, kitartást és türelmet. Remélem minden OK lesz! :) Drukkolok Nektek :)

Kép
Kép
maryka
 
 


de gyönyörű csimoták,

Angie kis gumimacid csudaszép! :lol: múltkori kérdésedre az utro felpuhítja a hüvelyfalat és attól lehet pecsételéds, illetve a hormoningadozástól is.

Lillaanyu ++++++++++++++++++++++++

nekem két napja nagyon fáj a hasam mensisen.magne b 6 ra elmúlik. .én kb 25.ére nem várom. :roll: de jó is lenne ha nem kellene a segítség! :oops: Zsigikém egyébként náthás :cry: utálom hogy ilyen kis gyenge az immunrendszere :twisted: :cry:

maryka örülök,hogy GYurika rendben :lol:

MINDENKINEK PUSSSZ
Vendég
 


Maryka,

a zeneiskolába jártok zenebölcsibe?

Angie, nagyon jók a képek, a Te kisfiad is nagyon helyes!!!!dehát kié nem? :D

Annamari, Réka is szokott ilyen hisztiket csinálni?ezek a veszélyes helyzetek a legrosszabbak....Boldi pl. tegnap elvágta az ujját a kenyérszeletelővel....hisztizett, fölnyúlt a pultra direkt, szóltam, hogy ne, de csak azértis.....olyan volt, mint mikor a lámpával megégette magát.a dohányzóasztalunkat is száműztük a lakásból, mert azon akart ugrálni, és üveg volta teteje, meg le is esett róla... :D

ma megcsináltam a tesztelést, elmentem egyedül a két gyerekkel itt Szentendrén belül, és zökkenőmentesen sikerült. :D
azért izgulok a holnapő miatt, mármint, hogy mit mondanak majd.

Lillanyu, romantikus lehetett a Schönbrunni lánykérés!!!imádok nosztalgiázni. :D

Boni, megint nátha? :o sajnálom. nem szedtek vitamint?
ja, ezt most kaptam emailen:

Van közöttetek olyan aki tudja, van aki nem, de az utóbbi 2 évben az SGS Hungária Kft. laboratóriumában dolgozom, az utóbbi fél évben laborvezetőként.(nevet kitörültük, hogy ne legyen baja, ismerjük megbízható forrás)



Élelmiszereket vizsgálunk.

Titoktartási kötelezettségünk van az eredményekre vonatkozóan,



de most vészhelyzet van.



A médiában is sok helyen megjelent már, és megjelenik majd, de talán nem jut el mindenkihez, ezért írok Nektek, akiket ismerek.



A Reál szeletelt párizsi, és a Reál szeletelt sonka nagyon fertőzött!!!!!

Listeria Monocytogenes van benne.

A határérték: 100db, és mi 22.000db/g-ot mértünk.

Ez már halálos is lehet!



Ez ugyanaz a baci mint ami Németországban a sajtokban volt, és sok idős ember meghalt tőle.



Ez most nem játék.

Aki vett ilyen terméket, és még nem fogyasztotta el, azonnal dobja ki.

Ha már evett belőle menjen orvoshoz, mert a lappangási idő 70 napig is eltarthat, és aztán már nem fogja tudni mitől lett agyhártya-gyulladása.



Ezeket a termékeket a Pick Szeged gyártotta.

Bár azt állítják, hogy más termékükben nincs fertőzés, azért én magam most egy hónapig nem fogok Pick terméket venni.



Addigra biztos kitakarítanak, és lefertőtlenítenek mindent, és a korábbi fertőzött termékek minőségmegőrzési ideje is lejár.

Azt gondolom utána ismét bízhatunk a Pick termékekben, mert egyébként nagyon jók.

Csak most becsúszott ez a kis ,,malőr"

KépKépKépKép
moti
 
 


Angie!
Szép a kisGombócka. A bátyja is. :lol: :lol: :lol: Rád hasonlít Szilárd??? Nagyon ügyes volt, hogy felvágta a tortát.
Persze, hogy érdekel a recept!!!!!!!!
Azta, mindjárt betöltöd a 10. hetet. Szalad az idő.

Szilvi!
Levente itt van 5 és fél éves, s most jó neki a kukija. 2 hónappal ezelőtt, mikor beteg volt, akkor húzattam fel neki a doktor nénivel. Utána is kicsit vissza tapadt, de lefogtam, s felhúztam neki. Azóta jó neki, s most már ő is rendesen felhúzza. Eddig mindig azt mondta, hogy fáj. Nekünk 2 évesen húzták hátra először. Aztán évente húzattam neki, mert mindig egy kicsi visszatapadt. Ahogy Angie is mondta, nincs elkésve Marcinál sem.

Évi!
Én is visszajelöltelek. Tényleg romantikus volt a lánykérés.
Drukkolok, hogy szeptemberig mindenképp babó költözzön a pocakodba.


Maryka!
Barátnőm is szokta vinni a kislányát zenebölcsibe. Bár, ő az elsővel járt, nem tudom a másodikat is viszi/ vitte-e.
Gyurika biztos élvezi.

Moti!
Most néztem, nekünk anyu Pick sertés párizsit adott. Ettünk is belőle. Bár ő a Coop-b dolgozik, de azt hiszem, hogy ugyanaz a áruházlánchoz tartozik, mint a Reál. Mindjárt meg is kérdezem telefonon tőle.

Annamari
Kép
Kép
Kép
Kép
nmarya
 
 


Sziasztok!

Évi, nagyon kedves vagy, köszönöm szépen. Mindjárt visszajelöllek!

Boni, gyógypuszik mennek ezerrel! Én drukkolok, hogy ne kelljen segítség. :wink:

Moti, amit írtál, az borzasztó. Nekünk szerencsére ilyesmi nincs itthon, de most én is elbizonytalanodtam a pick-et illetően. :(

Angie, mindkét gyerek nagyon szép! :wink: A torta nagyon jól néz ki, és milyen ügyes volt Szilárd, hiába, már nagyfiú! :wink:

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
beze
Szekszárd
 
 
 
 
 
 


Sziasztok!

Köszönöm a visszajelöléseket :lol:

Ne haragudjatok, de most én is elhavaztam és alig bírok jönni...ebben a szép időben ma is a háznál voltunk, mindig vacakolok valami keveset...2 gyerekkel az elindulás elég macerás...
Ma virágokat ültettünk és a tetőnek szánt faanyag megérkezett, azt szellőztetjük, hogy szépen száradjon...Gabi focizik vagy hangyaversenyt rendez...Boró alszik...a friss levegőn mindig kidől, képes 4-5 ótán át horpasztani...azért próbálok olvasgatni szopi közben...csak válaszra nem nagyon futja...

Annamari,
Gabim 2008. aug. 13., Boró 2010. jan. 31....esetleg csinálnál nekem valami szupi vonalzókat, mert nekem nem enged betenni semmit...az vajon miért lehet????????????

Moti,
jaj...olyan édesek a fiúk...

Szilvia,
szerintem is időben vagytok fütyi ügyben, de ha attól megnyugszol, mutatsd meg dokinak...

Angyalkám,
puszi, a kép szuper...az imákat azért folytatom :oops:

Boni,
Zsiginek jobbulást...

Évi,
majd elküldöm a nevem...örülök, hogy előkerültél és hogy sikerült az ovi...

Most rohannom kell, bocs a többieknek csak megint puszi...Apa angolon enyém a fürdetés...levágtam Gabi haját most először...olyan kis édes lett...

Na rohanok...
danyuci
 
 


Sziasztok!

Angi! Nagyon szépek a gyerekeid! A torta meg nagyon guszta! A receptet én is kérem! :oops:

Évi! De jó h jelentkeztél! Jó tanulást! Én is elküldöm a nevem. Nekem is vannak előjeleim, de még semmi...

Moti! Nem semmi ez a pick-es dolog. A hírekben hallottam h van ez, de hogy ennyire gáz a helyzet arról persze nem beszéltek...

Annamari! Jól megijesztett a kisasszony, de szerencsére semmi nem történt!

Maryka! De klassz lehetett a zenebölcsi!

Boni! Zsiginek jobbulást!

Teri

KépKépKép
pruci
 
 


Danyu ime a vonalzóid ha tetszenek ! csak idézetre nyomj rá és másold be az aláírásodba

Kép
Kép


faca csaj vagy!

Moti ezt én is hallottam, szerencsére csak egyszer vettünk.. de akkor is...

immunerősitést most kezdjük majd. mellesleg szedjük az echinaceát is
:roll:
Vendég
 


Boni!
Tök jók ezek a vonalzók. Hogy csináltad őket???? Hiába kattintok a vonalzóra, nekem semmi ne jön fel.

Annamari
Kép
Kép
Kép
Kép
nmarya
 
 


mmarya www.mamanet.hu oldalon. :lol:
Vendég
 


Beze!
A holnapi napra!!!!! (hátha elfelejtem):lol: :lol: :lol:

Kép Kép

Annamari
Kép
Kép
Kép
Kép
nmarya
 
 


köszi Boni, holnap megnézem.

jó éjt!!!

Annamari
Kép
Kép
Kép
Kép
nmarya
 
 


Sziasztok!
Moti!
Igen a zeniskolába :) Holnap gyere mesélj!

Mindenkinek jó éjszakát, tekjesen kidőltem :lol:

Kép
Kép
maryka
 
 


Szilvi!
Ortopédushoz nekünk is kellett menni.Szimpatikus doktornő, nem tudom, mennyire jó szakember, de nekünk a gyerekorvosunk javasolta:
Dr. Lengyel Zsuzsanna Bp. 13.ker.Kádár u.5/2a.30-212-4601

Érdekes ez a fütyi-téma: ahány doki, annyi félét mond a húzogatással kapcsolatban.Nekünk szerencsénkre Kristóf sérvműtétje közben megnézte a dokibácsi, és azt is "megoldotta" :lol:

Moti!
Megnéztem a képeiteket még a wiwen.Én is kiszúrtam a tulipánfát :lol: Boldi tiszta apja :lol: :lol: :lol:
A hólyaghurut lehet ennyire fájdalmas?Nem lehet, hogy a szülés utáni "visszarendeződés" is benne lehet...Én pl.Kristóf és most, Tuli után is sokszor érzem a hólyagom.Amúgy-gondolom tudod- a húgyhólyag a félelmek "gyűjtőhelye" :? érdemes rajta elgondolkodni.
Köszönöm, aranyos vagy, de expasim :wink: nefrológus, és ajánlott már jó dokit.A mostani doktornőnk is jó, csak nem kifejezetten ez a szakterülete.Egyébként a SOTE 1.sz.Gyermekklinikájára járunk, ami állítólag profi a vesebajokban.

Maryka!
Nekem a zenebölcsis hölgy nem túl szimpi.Egyébként van Ringató(Napórásházban), és Babusgató (PMKK) is a városban.

Annamari!
Tündériek a gyerkőcök a csipeszekkel.Annyira látszik Rékán, hogy egy nagy lókötő :lol: :lol:

Angie!
Hogy érzed, Gombóckás kislány, vagy fiú lesz?Persze, tudom, nem ez a legfontosabb..

Kép

Kép
linus
 
 


Jaj, nagyon köszönöm a bókokat a hastáncos képemre!Nem akarok senkit átverni: már TÉNYLEG nem úgy nézek ki... :cry: Moti a megmondhatója :wink:

Kép

Kép
linus
 
 


Sziasztok!

danyuci: látom pörög az élet nálatok, és Te ügyesen lépést tartasz mindennel és mindenkivel! Gratula! Gabus bírta a hajvágást?
Lillus azokat a piros hátú (nem tudom a nevét) bogarakat kergeti állandóan...
Bejelöltelek az iwiwen, nagyon szépek vagytok!

moti: köszi a cikket, mi is ettünk még tegnap is pick-es párizsit, hát ma már nem azt vettem...

angie: örülök hogy minden rendben veletek!
Szilárd tündököl a képeken!

boni: jobbulást Nektek! Remélem tényleg nem kell az a segítség...

maryka: zenebölcsiben éneklés-mondókázás van? Gondolkodom én is, hogy elviszem Lillát, csak korai időpontban van nálunk (reggel 9 óra), nekünk ez nagyon korán van, lévén hogy majdnem ekkor kelünk... Pedig Lilla biztosan élvezné, már dúdolgatja az ismerős nótákat, apuka is nagyon muzikális, lehet örökölte? :D
Hamarosan úgyis át kell térnünk a korai fekvés-kelésre a bölcsi miatt...

Annamari: mit mondott anyukád a párizsira?

pruci: bejelöltelek! Nagyon szépek vagytok!
Mikorra NEM várod piri anyót?

Nekem vasárnap kellett volna megjönnie... Hasam görcsölget aztán ennyi. Majdnem vettem ma egy tesztet, de várok még.

Kri????

Jó éjt mindenkinek!

Évi

Kép
Kép
lillanyuci
 
 


Sziasztok!

Valaki nem tudja, mi történt a vonalzómmal? Meg a tiétekkel is? Egyszerűen eltűntek! Ti se látjátok?

A gyerkőcök gyönyörűek! Ami nem meglepő, hiszen a „mi gyerekeink”!!!

A Babanet vagy a benti rendszer ma szórakozik velem, nem tudok visszaolvasni!!!

Kri & Beze!
Teszteltetek vagy megjött?

Én csináltam tesztet: negatív. Még se sikerült csíkos tesztet vennem.
De van jó része is, holnap megyek a fodrászhoz és visszatetetem a csíkjaimat (szőke melircsíkok), már nagyon hiányoznak. És nekiállok a tornának is, hátha sikerül még vagy 2-3 kg-t leadnom.

Ha enged visszaolvasok rendesen megpróbálok reagálni is.
Azt hiszem ideért a tavaszi fáradság, ma is fárad vagyok.

Beze!
Sok Boldog Születésnapot!

5 perc mire elfogadta a jelszavamat…..
franci
 
 


Sziasztok!

Annamari, Franci, nagyon szépen köszönöm, nagyon aranyosak vagytok! :D

Franci, 2 napja késik, de nem veszek tesztet, bőven ráérek még. Lexi előtt rengeteg negát kidobtam, elég volt. :roll:
A tiédet sajnálom...Ölellek!

Évi, ebből már lehet valami, látod, a görcsölgetés nem mindig mensit jelez. :wink:

Kri, teszteltél?

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
beze
Szekszárd
 
 
 
 
 
 


Lányok!
Nagyon szépen köszönön a gyerkőcök :wink: dicséreteit :)

Danyukám!
Igen, kérem továbbra is a lelki erősítést :) Nem valószínű, hogy megyünk májusban Keszthelyre, de még nincs teljesen kizárva.

Franci!
Én látom a vonalzókat! Sajnálom a nega tesztet! Már meg kellett volna jönnie? Vagy még csak ezután?

Kri!
Milyen előjelek vannak? Bármi lehet még ebből. Panndi teherbesése sem a nagykönyv szerint alakult. Drukk!

Beze!
BOLDOG SZÜLETÉSNAPOT!!!!!

Annamari!
A kisfiúk fütyiét minden fürdésnél fel kell húzni, hogy ne tapadjon vissza. Levike korában már megy az egyedül is, csak mond neki, hogy csinálja, úgy marad tiszta és higiénikus (apa oktatott ki a témában :oops: ). Belinkelem a tortám receptjét, a piskótát is írom a hsz végén :)

Linus!
Szerintem fiú lesz :)
Nem hiszem, hogy olyan rettenetesen sok lenne a változás. Egy kis plusz még bőven rádfért a hastáncos képek alapján. Lehet, hogy most még jobban nézel ki!

Lillanyuci!
Akkor már ne is jöjjön meg. Hétvégén tesztelsz? Drukkolok nagyon. Talán most jön a harmadik babahullám :?: :idea:

Prunci!
Hogy vagy? Alakulnak az összeköltözési tervek?

Tehát akkor a süti:

Könnyű málnás süti

Hozzávalók:
250 gr mascarpone
1/4 kg (zsírszegény) túró
1 doboz tejszín
1 tasak habfixáló
cukor ízlés szerint (én porcukrot használtam és kb 4 evőkanállal)
50 dkg málna (fagyasztott)
piskótalap vagy babapiskóta

Elkészítés:
A tejszínt kemény habbá verjük, hozzáöntjük a habfixálót. A túrót szétmozsolva vagy áttörve hozzáadjuk, majd a mascarponét is belekeverjük, ezzel is verjük egy kicsit. Ízlés szerint édesítjük cukorral vagy édesítőszerrel (nem kell nagyon édesre). Nem kell megijedni, ha a krém egy kicsit folyós lesz, ha mégis nagyon annak tűnik, bele lehet keverni még egy habfixálót vagy esetleg zselatint.
Egy tál alját kibéleljük a piskótalap felével vagy a babapiskóták felével, jó vastagon megszórjuk málnával , erre simítjuk rá a krém 3/4 részét. Ezt befedjük a piskótalap másik felével vagy a babapiskótával, rákenjük a maradék krémet, és megszorjuk a maradék málnával. Hűtőben kifagyasztjuk, legalább egy éjszakát, de akár egy egész napot is. Ezalatt a kicsit folyós krém megdermed, a piskóta pedig kicsit átázik a tejszíntől és a málnától.
Jó vendégváró süti, különösen nyáron.

Én házi piskótát használok és kihagytam belőle a sima túrót, helyette Mascarpone-t tettem bele, így a krémhez 500 gr (Szarvasi) Mascarpone-t használtam és 2-3 dl tejszínt, másfél csomag habfixálót. Ja, és én a krémhez is tettem gyümölcsöt.

Piskóta receptem:
6 tojás
6 evőkanál víz
10-12 evőkanál cukor
12 (lapos) evőkanál liszt (jót tesz a piskótának, ha fele liszt rétesliszt)
1 cs sütőpor

A tojásokat szétválasztom, fehérjét el kezdem felverni közepes fokozaton, és amikor félig felverődott, kanalanként beleteszem a vizet, és felteszem magas fokozatra. Közben kanalanként a cukrot is hozzáadjuk a cukrot és kemény habbá verjük. Utána egyenként a tojássárgáját is hozzáadjuk, és ezzel is verjük egy keveset. A lisztet a sütőporral összekeverjük, és kanalanként lassú keverés közben hozzáadjuk a tojáshabhoz (vigyázzni kell, hogy nem törjön össze a hab, ezért is kell lassan hozzákeverni a lisztet). Ezt beöntjük egy kivajazott/lisztezett tepsibe, és 170-180 fokos előmelegített sütőbe betesszük. Én mindig előkészítem a tepsit, mielőtt nekifogok a tésztának, hogy azonnal tudjam beönteni, és be a sütőbe. Ennek a tésztának az a legjobb, ha azonnal bekerül a meleg sütőbe. Elég nagy piskóta készül ebből a mennyiségből, de ha nem kell az összes a tortához, akkor a maradékból lekváros tekercset szoktam csinálni. A tortánál a piskótág hosszába el szoktam felezni (elég magasra fel szokott nőni), alul egy lap, rá a málna, massza, stb.

Angie

Kép
Kép
angie34--
 
 


Franci!
Sajnálom az egycsíkos tesztet, fodrász kicsit kárpótol majd, s tornázz intenzíven helyettem is :wink:

Lillanyuci!
Miért nem tesztelsz? MÁs tünet, mint pici görcs?? Drukk nagyon!
Ovihoz korán kelés: még nálunk sem tudom, hogy mi lesz, Marci még alszik(8:17), hétfőhöz egy hétre ilyenkor mát tuti kelteni fogom...

Tudom,hogy az én döntésem, de nagyon para vagyok ettől az ovitól...ha csak rágondolok, sírhatnékom van, s ugrik össze a gyomrom :roll: :oops:

Beze!
Boldog szülinapot! Tudod, hogy mit kívánok ajiba??

Danyu!
Nagyon ügyes vagy, hogy két gyerkőc mellett még a házra is van időd!!

Linus!
Akkor is szép vagy, ha már nem kockás a hasad :wink:
Miután rendbe tették Kristóf fütyijét, rendszeresen húzogatjátok neki?

Tök jó Nektek, hogy ilyen közel vagytok egymáshoz! MOti, Maryka, Linus...akár minibulikat is csinálhattok :wink:
Egy szentendrei lángost én is eszek a nyáron 8)

Mindenkinek köszi a fütyis megnyugtatásokat! Remélem, hogy tényleg csak én pánikolok (feleslegesen) :roll: Beszéltem a klinikával, s egy kedves hölgytől megkaptam a doki mobilszámát, ma este ügyeletes, s hívhatom...(köszi Angie)

Ortopédia számot is köszönöm, hívom őket is.....most sok helyre kell időpontot kérnek, s szervezkedek is nagyon...zsúfolt 3 hetünk lesz :wink:

...megyek..mert ezt is 3 részletben hoztam össze, s bocsi is, ha kihagytam vmit, vkit :oops:

ja, persze a legfotosabb, hogy a várakozóknak, teszt elött állóknak mennek még mindig a drukkok! (Beze, Boni, Lillanyuci, Kri)

Kép
Kép
Kép
szilvia72
 
 


Annamari!
Gergő képe pár hete készült a bölcsibe!
Hogy van a kispocok! Kalimpálását már érzed?
Egyszer Gergő is elszaladt előlem a motorral. Egész úton mérgelődtem rá.

Szilvi!
Érzed a babó mocorgását?

Teri!
Ilyen szép kiscsajról, hogy lehet béna képeket csinálni? Biztos a fényképész nem ért a szakmájához.

Évi!
Lilla is megy bölcsibe! De jó! Majd meglesz a jele, akkor lehet egész nap azt rajzolgatni.

Boni!
Ehinache-ből a homeos bogyókat eszitek?
Nekünk a nátha ellen jobban bevált a kecsketej. Most már lassan megint lesz a boltokban. A Spárban szokott lenni, mostanában a Herbaházban szoktunk venni.

Moti!
Szegény Boldi!!! Puszi az ujjacskájára!

Aki kimard bocsi! De sajnos néha dolgoznom is kell….. Fuuuuujjjjjjjjjjjjj!!!!

Puszi mindenkinek!
franci
 
 


Angie, Szilvi, nagyon szépen köszönöm, nagyon aranyosak vagytok!

Szilvi, ne is mondd... Olyan h.e vagyok, mindenen pityergek...

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
beze
Szekszárd
 
 
 
 
 
 


Meghatódtam... :oops:

Annamari,
nem tudom berakni őket, nem engedi... :twisted:

Boni,
szupik...mire kell kattintanom?????????????????, :oops:
danyuci
 
 


Danyu kattints a hozzászólásomnál amiben a vonalzót látod az idézet ikonra(jobbkéznél) és ott megjelenik a BBC kód amit másol és a profilban az aláirásba kell beletenni. :wink:

Beze Lillaanyu++++++++++++++++remélem nem jön meg egyikünknek sem :wink: :lol:

Franci sajnálom, de még lehet korai volt----, amíg nincs piri++++++++++++++++++++++ :lol:


Kri neked is++++++++++++++++++++


BEze boldogat

CSajok hozzunk össze nyárra amikor SZilviék is itthon lesznek egy fórumtalit! hmm????



Zsiginek piros torka is.. irt fel dr.néni immunerősítőt május 1től kezdjük ...3 hónapig...
Vendég
 


Franci!
Én kimaradtam, de megbocsájtok :wink: :D

Boni!
Én benne vagyok a taliban! Bár sokan nem tudnak ott lenni, akiket még nagyon szeretünk (pl. Danyuka, Annamari az ország másik felében laknak, Beze sem éppen itt), de hátha valaki meg tudja oldani. Megszervezed? :wink:

Angie

Kép
Kép
angie34--
 
 


Annamari!
Kérek a buktából!!!!!!!

Angie

Kép
Kép
angie34--
 
 


Angie!
Drágám!!!! Eddig aludtál???? Már 3 napja csináltam buktát!!!! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: Vagy a kedvedért csináljak másikat???? :lol: :lol: :lol: :lol:
Én is szívesen elmennék a talira, csak Pest nekem kiesik a közlekedésből.
Max. Danyuval tudnék talizni, ha mennénk megint Gyenesdiásdra, meg Benitával, meg ő itt lakik közel. De ő meg eltűnt, mint a kámfor.

Boni!
Köszönöm szépen a vonalzó tippet!!!!!!!!!!!!!
Én is próbáltam rád kattintani, de nem lehet.
Puszi: Kép

Danyu!
Nem tudom miért nem engedi neked. Mit ír ki??????

Én is izgulok ám értetek, ahogy Angie írta, lehet most jön a következő bébibumm hullám!!!!!!!!
Nagyon szorítok mindenkinek!!!!!!

Franci!
Néha érzek kis forgolódást, de nem minden nap.
Lehet, hogy tényleg korai volt a teszt. Nézd meg jobban, nincs ott egy nagyon halvány csíkocska is????????

Linus!
De jó, hogy te is írtál. Szerintem olyan sokat nem változtál.

Angie!
Köszi a torta receptet, el is mentettem.

Beze!
És mit kaptál szülinapodra?????

Annamari
Kép
Kép
Kép
Kép
nmarya
 
 


Boni, köszi, én is drukkolok neked!!!!!!+++++
Nyári taliban benne vagyok, most már van végig autópálya is. :D
Zsiginek gyógypuszik!!!!!!

Annamari, egyelőre virágot és tortát, amiből alig tudtam enni, a maradékot le is fagyasztom. Egyáltalán nem kívánom az édességet, a joghurt se ízlik. :shock: Egyébként anyával megyünk vásárolni, illetve férjem görkorcsolyát rendelt nekem, de nem jött meg.

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
beze
Szekszárd
 
 
 
 
 
 


Annamari!
Igen, időzavarban vagyok, de a lényeg, hogy eljutott az agyamig a dolog :lol: :lol: :lol:
Ezért most még egy buktát kell sütnöd, de azt csak három nap mulva kezd el, mert ezek szerint annyi kell, amíg eljut az agyamig.
Talit sajnálom, pedig már jó lenne személyeskedni is egy kicsit.
Most hétvégén légvonalban egy kicsit közelebb kerülünk. Sárváron leszünk 3 napot...

Angie

Kép
Kép
angie34--
 
 


Beze!
Te gyanús vagy nekem!!!
Vagány csaj vagy, hogy feljönnél a talira :D

Angie

Kép
Kép
angie34--
 
 


Angie, de aranyos vagy! :D

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
beze
Szekszárd
 
 
 
 
 
 


Beze!
Azt tudtad, hogy terhesen veszélyes görkorcsolyázni?????? Lehet, hogy nem véletlenül még nem jött meg. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Angie!
A sárvári fürdőbe mentek???? Igazából tényleg nincs messze. 3 napot lesztek ott, péntek-szombat-vasárnap, vagy szombat-vasárnap hétfő????
Majd szólok, ha újra buktát sütök.

Annamari
Kép
Kép
Kép
Kép
nmarya
 
 


Sziasztok!

franci: sajnálom a nega tesztet! Hajrá következő hónap!
Én is megyek szombaton fodrászhoz és nekem is melíroznak...

beze: BOLDOG SZÜLETÉSNAPOT!!!
Én is rengeteg tesztet megvettem feleslegesen, és milyen jó, hogy nem vettem tegnap, mert ma extra hasfájásom van és már elindult piri-anyó, így marad a doki és a kivizsgálás.

angie: sajna én a harmadik babahullámról lemaradtam. Azért köszönöm.

szilvi: kicsit én is tartok a bölcsitől, de általában mi szülők jobban aggódunk mint a gyerekek. Engem eddig minden anyuka megnyugtatott. Csak hát az anyai ösztönök...Majd belerázódunk, meg a gyerkőcök is.

franci: a kecsketejről már én is sok jót hallottam. Mondtam is apának, hogy kutya helyett legyen kecskénk, nem nagyon támogatja a gondolatomat. Pedig vállaltam, hogy megtanítom ugatni is...

boni: mennek a drukkok Neked!!!
Topiktali szuper ötlet!! Hol? Bp-en? Vagy legyen félúton, nálunk!
Zsiginek gyógypuszik mennek...

Évi

Kép
Kép
lillanyuci
 
 


Évi, nagyon sajnálom........ :cry: :cry: :cry:

Annamari, haláli vagy! :lol:

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
beze
Szekszárd
 
 
 
 
 
 


Évi!
Sajnálom én is, hogy megjött neked. :( :( Akkor hajrá kivizsgálás, reméljük, hogy minden rendben veletek, csak ez a babó akar titeket megváratni.

Beze!
Hátha, valami jel volt!!!! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: mikor kell megjönnie???

Annamari
Kép
Kép
Kép
Kép
nmarya
 
 


Beze!
Mindjárt laptetőőőőőőőőőőőőőőőőőőő!!!!!!!

Annamari
Kép
Kép
Kép
Kép
nmarya
 
 


Annamari, kedden kellett volna.

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
beze
Szekszárd
 
 
 
 
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?