Új privát üzeneted érkezett!

Köszi csajok az infót.
Én is gondoltam, hogy talán a Lactoherbtől is lehet. Holnap már 1 liter vízben fogom csinálni.

Igen csajok a cumi nem kell neki. Úgy kiköpi, hogy repül :(
A víz......igen én is próbálom adni, hidegen vagy melegen, de megszívja, mert azt hiszi tejcsi és rám néz, hogy anya te most szívatsz??? :D szóval az sem kell neki így.

De érdekes, hogy a szentemnek eszméletlen fáj a hasa.....és észrevettem, hogy mihelyt beletesszük a hordozóba, apa felveszi mint amikor megyünk valahová, nagy szemekkel néz és csönd van. Érdekes, hogy akkor nem fáj ám a pocak+ringatjuk benne és szépen elalszik.
Szóval nekem már ez a praktikám. Most is abban alszik. A többi alvásnál már nem rakom bele, mert nem túl kényelmes sztem, de muszáj valahogy megoldanom, mert így legalább nem ordít.

Reni fel ne keltsd!!!!!!! Tedd össze a két kezed, hogy alszik :D

És tegnap megvolt az első lefosás is :D szóval át kellett öltöznöm. Még jó, hogy fürcsi előtt történt :S apát meg szépen lepisilte :D

]Kép
Vendég
 


Hát itt ma sem nagy a pörgés :(

Eszti, Szilvi???

Ilyen torta sül a sütőben :lol: :lol: :lol:

http://www.macikonyha.com/2007/09/trs-zebratorta.html
Vendég
 


Anna, ha akkor nem fáj a pocak ha ringatjátok.. akkor az amúgy se fáj :lol: :lol: :wink:
Vendég
 

 
 

Sziasztok

Anna nekem a gyerekorvos mondta h nyugodtan adjak neki teát ha fáj a hasa, szerencsére nekünk bevált. :D
Olyanokat durrogtat tőle. :lol:

Csajok jól belendültetek tegnap, visszaolvastam, mire a végére értem, egy csomó mindent elfelejtettem, már tökre szita lett az agyam. Rosszabb mint a terhesség alatt. :? :D

Na leírom a szüléstörténetemet.:

Ugye szerdán befeküdtem. Csináltak aznap egy uh-t, ahol Barnit 4174 grammra saccolták. Azt hittem elájulok mikor mondta a nő. Egész nap tök nagy izgalomban voltam,a másnap miatt. Este arra keltem, hogy görcsöl a hasam, elég sz@r volt, de nem voltak rendszeres fájásaim, szóltam az ügyeletes szülésznőnek, hogy vizsgáljon meg. Azt mondta, hogy a burok feszül, de még csak 1 ujjnyira vagyok nyitva (nem szűk 2-re ahogy a dokim mondta), ha jön egy nagyobb fájás akkor elfolyhat a magzatvíz, de menjek vissza a szobába és tegyek meleg vizes törölközőt a hasamra. Na ettől enyhült,tudtam is aludni 2 órát,és így ennyivel le is tudtam az alvást. Reggel 7-re kellett mennem a szülőszobára, de Bazsa bejött még előtte, hogy adjon egy cuppanós drukkolós puszit, mert azt mondták, hogy csinálnak egy tesztet (OÉT-oxitocin érzékenységi teszt), de lehet csak estére lesznek fájásaim,így azt beszéltük meg, hogy nem várja meg , hanem ha lesz valami azonnal hívom. Bementem a szülőszobába, bekötötték vagyis próbálták bekötni az infúziót (közben szétcseszték a vénáimat, és 7 helyen szúrtak meg, mire egy anesztesnek sikerült). Negyed 8-kor már 2-3 perces fájásaim voltak, egész jól viseltem, gondoltam, ha végig ilyen lesz az tök jó, mert nem is olyan gáz. Mivel jól reagált a szervezetem a tesztre, fél 9-kor leborotváltak, megkaptam a beöntést, letusoltam és gondoltam felhívom Bazsát, hogy jöhet vissza. Mire végeztem már kint állt a folyosón, mintha megérezte volna, visszajött. Kaptam még egy infúziót, közben egyre jobban erősödtek a fájások, megvizsgált a doki, és mondta, hogy még mindig csak szűk 2 ujjnyira vagyok nyitva, meg hogy a baba még nagyon fent van és nagy a feje, ezért üljek labdára és sokat sétáljak a folyosón. Hát én szótfogadtam. 1-kor megrepesztette a burkot, ez még erősebb fájásokkal járt, innentől kezdve kezdem kibukni, néha már annyira fáj és nem bírtam hogy sírva fakadtam Bazsa vállán, ettől kicsit megkönnyebbültem. Egész délután labdáztam meg sétáltam, folyton azt hallottuk hogy sorba születnek meg a babák, de mi még nem tartunk sehol. Egész nap csak szenvedtem, nem ettem semmit előző este 6 óta,néha kaptam be csak 1-1 szem szőlőcukrot, de nem vihettem túlzásba, még inni is csak egy negyed kortyokat lehetett. Ott voltam már totál kiéhezve, szomjaztam, kimerültem, és mondta a doki, hogy 7-kor jön megvizsgálni. Hát jött is, persze mindig fájás közben vizsgált meg, azt hittem besz@rok úgy fájt, szegénynek már jajgattam, hogy húzza ki az ujjait, csórikám meg nem győzött bocsánatot kérni, hogy tudja hogy fáj, de meg kell néznie, aztán jött a főorvos aki szintén megvizsgált, és arra jutottak, hogy kapok még egy gyorsító infúziót, mert csak igen szűk 3 ujjnyira voltam nyitva, a baba még mindig fent van, és ha az sem hat akkor császár lesz. 7-kor bekötötték, mondták 8-kor jönnek megnézni hogy változott-e a helyzet. Én azon imádkoztam hogy ne változzon már annyira kivoltam, órák óta könyörögtem hogy császározzanak meg, de nem akartak, estére meg már totál kimerültem. Ez az időszak volt a legkemyényebb, Bazsával már számoltuk vissza a perceket. 8-kor közölték, hogy a helyzet változatlan, ebből császár lesz, hát azt a megkönnyebbülést amit akkor éreztem... Megkaptam a katétert, egy másik infúziót, 3/4 9-kor toltak a műtőbe, gerincbe kaptam érzéstelenítőt, 21:10-kor meglett Barni, utána én el is aludtam a műtét közben, már csak a végén keltettek hogy végeztek. Bazsa szinte végig velem volt, akkora segítség volt, hogy nélküle végig sem tudtam volna csinálni (néha majdnem ő is sírva fakadt mikor látta rajtam, hogy nem bírom tovább). Valahogy éjfél körül tértem magamhoz, akkor írtam Marcsinak is azt hiszem.

Lehet, hogy ez így leírva nem olyan szörnyű, de nekem borzasztó volt ezt átélni, és most ahogy írom, egyfolytában csak bőgök, még mindig nem hevertem ki. :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:

Hát ez jó hosszúra sikerült, bocsi. :oops: :)

Kép
Kép
szilvancska
 
 


Én a kórházból -7 kilóval jöttem haza, már "csak" 10 kilót kéne leadnom, hogy visszamenjek a terhesség előtti súlyomra, de ha azt nézzük, hogy már akkor is volt rajta felesleg, akkor 15 kg. :?

Amióta megvan Barnus, nekem nincs étvágyam.

Kép
Kép
szilvancska
 
 


Sziasztok!

Vagyok, csak mindennap van vmi... :lol: Ma csak Lilluci van itthon, lehtne időm HA nem nyüglődne ma...Vmi front lehet, csak kézben van el... :roll: :roll: :roll: Persze mosnom, főznöm,takarítanom és vasalnom is kéne... :?

Én teáztattam Bibut (Ő annyira nem komázta..), de msot Lillus pocakfájásra bejött, de nem a babateát, hanem kamillateát adok neki és nem sokat pár kortyot. Nálunk bevált.

Mi ma megint 9-5-ig aludtunk...azóta meg 2óránként eszik...Kivan a mellem!!!!!!!! :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:

ÁÁÁÁÁÁÁÁÁá, fölkelt, megyek!!!

Szilvi, sajnálom, de hidd el jobb lesz hónapok múlva!!!!
Vendég
 


Sziasztok!

Szilvi...nem is tudom,mit mondjak...mert nem én éltem át,így nem tudom,mennyire volt rossz,de teljesen el tudom hinni,hogy ki voltál bukva és megváltás volt a császár...
Idővel talán szépülnek valamit az emlékek...meglásd! :oops: :roll:

Panka tegnap megint éjfélig nyűglődött,de aztán cserébe aludt 3/4 5ig,ami nála nagyon nagy szó,ennyit még sose szunyált egyfolytában,mióta itthon van,de mi sem! :lol: :lol: :lol:
Délelőtt szenvedgetett,kénytelen voltam megint a lázmérővel besegíteni neki,hogy kakilni tudjon,azóta viszonylagos béke és nyugalom van...
Kitaláltuk apjával,hogy este hátha a fürdéstől pörög fel és azért nem álmos éjfélig,így ma 5kor megfürdettük. :shock: :roll:
Mondanom se kell,hogy utána már evés közben bekómált,erővel se lehetne ébren tartani,így az esti műszaknak újult erővel vág majd neki ma is. :D :?
Nekem egész délután ragadt le a szemem,de itt volt barátnőm,így a szieszta elmaradt... :(

Fanni,hogy sikerült a süti? :lol:
Te a BabaSlinget hol vetted? Nem tudsz olyan helyet,ahol ki lehetne próbálni?
Így nem merem megvenni,hátha nem jön be,bár nagyon szimpatikus még mindig...

piki
 
 


Csak egy gyors bekukk..

Babaslinget ott vettem azon a honlapon, amit belinkeltem. Nem tudom hol lehetne kipróbálni, tavaly azt hiszem kint voltak a bababörzén, ami most volt tavasszal már megint..
Ha találkozunk az enyémet kipróbálhatod! :)

A sütiből ennyi maradt, ezek is kicsit már megcsócsálva...:lol: illetve most már ennyi sincs :oops:

Kép
Vendég
 


Sziasztok!

A tegnapi napunk egész jó volt, evett és aludt! :)
Az éjszaka volt egy kis nyűglődés, de hát ez belefér. Két nap adtam neki esput, egész jó lett a pocak. Fáj neki még, csak nem annyira, akkor éjjel már infacolt adtam neki, mert úgy gondoltam 2 nap espu, 2 nap infacol, de úgy fájt a hasa reggel újra :( adtam neki a mostani etetés előtt esput és semmi baja! Szóval úgy nézem az infacol nekünk nem hat :( tegnap vettem esput és már a fele elfogyott. Nem adok már neki annyit mint ami rá van írva a tájékoztatóra, mert így két naponta vehetek+nem hiszem, hogy annyira jó is sokat adni!

Fanni olyan jó, hogy van időd sütni :) bár nekem lenne. Valahogy nekem nagyon eltelik az idő és nem tudnék csinálni egy tortát.
Mondjuk Jázmin még mindig két óránként eszik és hát vagy én is alszom vele 1x délután, vagy vasalok addig, megfőzök, felmosok, mosok, elmosogatok.....és már este is van. Persze amikor fent van fél délutánokat úgy azért nehéz. Remélem lassan jobb lesz és én is beletanulok a dolgokba, hogy legyen időm legalább egy habcsóktortára :)

Szilvi én is sajnálom, hogy ennyit szenvedtettek :( ez nagyon nem jó és elhiszem, hogy sírsz amikor csak a szülésre gondolsz! Az egyik barátnőm tesója is így járt, hogy 4,500 gramm volt Dominik és tudta az orvos, hogy nem tudja megszülni, mert keskeny a csípője, de egy fél napot azért hagyta szenvedni :(
Meg akartam még kérdezni, hogy a vágást, hol csinálták és, hogy fáj-e+vérzel-e, mert belőlem ömlött napokig :(

Itt egész jó idő van, ha minden igaz megyünk a rétesfesztiválra.
Tegnap már sétáltunk a babakocsival is :)

Egy csomó szomszéd anyuéknál kiakadt, hogy már szültem :D mert még emlékeznek régen, hogy ott babáztunk a fa alatt. Jó régen volt már :D :D
És mondták, hogy múlik az idő. Igen múlik, mert Jázmin már egy hónapos mindjárt.

Nem iszom hétfőig lactoherb teát. Megnézem mennyit javul a pocak. Addig kamillán élek :)

Érdekes, hogy a szüleim mihelyt odaérek hozzájuk, mert tegnap átmentünk észre sem vesznek, rögtön a babakocsiba van mindenki :D és megy a dajka :)

Mindenkinek szép napot.

Kép
Vendég
 


Kép Kép Kicsikém
Vendég
 


Fanni,a torta nagyon kis guszti... :lol:
Ilyet csinálhatsz majd a talira is,ha sikerül összehoznunk! :lol: :lol:

Jázmin nagyon érdekes arcot vág,de édes... :lol: :lol: :lol:

Úgy látom,megint pangós nap van... :(
Anna,remélem,jó lesz a rétesfesztivál! Legalább te is kimozdulsz.
Én is úgy mennék már valahová...
Esküszöm,már az is élmény lesz,hogy elmegyek dokihoz a jövő héten. :? :roll:

piki
 
 


Sziasztok!

Mi ma aludtunk 11től 6-ig, majd gyors szopcsi és én keltettem a családot 9.15-kor. El se hiszem!!!! VÉGRE KIALUDTUK MAGUNKAT!!!! Tiszta enerikus vagyok!!!
Na az igazsághoz hozzátartozik, hogy Bibu nincs itthon...szóval ennyi volt a kialvás!

Fanni, nagyon guszti a torta, miből van? Van recepted? Én is megcsinálnám, ha egyszerű!

Anna, majd belejössz az időbeosztásba. Nekem is mostanában sikerül, de még most se mindig...hát ez van. :lol: :lol: :lol:

Marcsi, ne is mond...Igen már én is programnak számolom a dokikat... :lol: :lol: :lol: Én most válok meg a ccipőim felétől, mert már sajnálom őket... :lol:

Tali: El is felejtettem írni, hogy lehet nálunk (KOMOLYan!!!) csak mi a világ végén vagyunk, de ha kijöttök, lehetünk itt. Végülis van 3 szoba (ahogy vesszük, akár 5 is) ésa itt lerhetünk egész nap. Bográcsozhatunk, pacsizhatunk, tudnak hol pihizni a babók..És lehet a vidékiek is föl tudnak így jönni, mert itt lehet lenni egész nap. :lol: :lol: :lol: Szóval ahogy akarjátok!

Marcsi, neked milyen gyakran ven a szédüléses dolgod? Nekem elég sűrűn és tegnap egész este volt... :roll: Semmi nem használ. Neked mondtak erre vmit?

Na megyek, mert így a takarítás mára maradt és ráadásul de. akartam Bibut hazahozni, de így csak du. lesz belőle... :cry: Bár nem mintha őt zavarná a kosz vagy kupi.... :lol: Inkább élvezi. :lol: :lol: :lol:
Vendég
 


Sziasztok!
Most megint csak perceim vannak.. Bazsu már negyed órája elnézelődik a kiságyban!!! :lol: Ki kell használni ezt az időt..

Amúgy nekem is csak úgy van időm sütni, hogy a Dávid addig foglalkozik B-vel.. nem vagyok én olyan szuperanyu...

Eszti a receptet már belinkeltem korábban! :) Nem nehéz.. nekem az első tortám volt.

Ez lesz a második, most ez sül a sütőben :
http://www.macikonyha.com/2010/03/husve ... ajjal.html

Megyek is mert már megy a sírás :(
Vendég
 


Sziasztok!

Eszti,kényelmi szempontból tényleg tök jó lenne nálatok a tali,inkább,mint valami nyilvános helyen,parkban vagy ilyesmi,ahol az ember jánya szíve szerint még wc-re se menne el egész nap,nem hogy szoptasson. :? :roll:
De az is igaz,hogy a világ végén laktok...légvonalban hozzánk közel egyébként,de sajna most épp nincs magánhelikopterem... :oops:
BKV-val meg meg kell kerülni a fél várost ahhoz,hogy az egyszerű halandó eljusson A-ból B-be...
Pedig olyan jó lenne... :oops: :oops: :oops:

Dokinál még nem jártam,így a szédelgésemre én se kaptam semmi magyarázatot.Nekem 99%-ban csak éjjel szokott ez gondot okozni,mikor felkelek etetni,így ráfogtam a fáradtságra,meg hogy biztos alacsony a vérnyomásom és nem tolerálja,hogy minimál alvás után kipattanok az ágyból...de majd kedden megkérdezem a Koisst,hátha mond valami okosságot...házidokkert nem terveztem mostanában,"csak" ezért.

Fanni,a zebratortába most én is szerelmes lettem,azt hiszem,hamarosan ki is fogom próbálni. :oops: :lol:
Te ezt a túrós verziót csináltad?És tényleg elég csak egymásra kanalazni a rétegeket???Olyan szabályosnak tűnnek a mintái,el nem bírtam képzelni,hogy lesz ez ilyen...de ezek szerint tényleg egyszerűbb,mint amilyennek látszik. :D

Megyek,hunyok egy órácskát,ha a pincurkám engedi... :oops:

piki
 
 


Szilvi, elolvastam a szüléstörténeted.. megértelek hogy császárért "könyörögtél". Nagyon nehéz lehetett. Nem csodálom, ha még ma is sírsz, ha rágondolsz.. De vigasztaljon, hogy legalább Barnus jól van!!!
Ha emlékeztek meséltem, hogy van egy barátnőm, akit szintén megcsászároztak, szintén miután megindították a szülést és egész nap vajúdott.. csak nem akartam elmesélni amíg nem szült mindenki.
Neki túl sokáig vártak a császárral és mire kivették nem lélegzett.. nem volt pulzusa.. 2/7-es apgarral született.. Azóta is inkubátorban van, még a gyomrán is találtak valami foltot ami miatt nem ehetett..
Na szóval ennyit erről, rémes a szülés.. de mi még örülhetünk mindnyájan, hogy ennyivel "megúsztuk".

Marcsi, igen pont ezt csináltam.. ahogy le van írva.. annyi különbséggel, hogy 700g túróm volt és fél liter tejfölt tettem bele. Jól össze kell turmixolni, hogy ne legyen darabos és utána tényleg csak merőkanállal (ha lehet egyformával, én ezzel rontottam el.. hamarabb elfogyott a csokis krém) bele kell merni. Csak simán egymásra kell önteni a merőkanállal a krémeket.

Eszti, nekem jó nálatok! Bár neked az nem nagy csavargás, ha hozzád megyünk..
Marcsi ha gondolod fel tudlak venni útközben és akkor "csak Budára kell valahogy átjutnod.. ?

Anna, rétesfesztivál?? Hogy alakult?
Nagyon édes a kis Jázmin! :)
Vendég
 


Sziasztok

Fanni nagyon guszta a süti!!! :D

Anna nagyon kis édi baba Jázmin! :wink: :D :D
A vágást vízszintesen csinálták bugyivonalban, tehát nem fog látszani szerencsére. Holnap megyek varrat szedésre.
Hogy fáj-e??? :lol: Már nem, de első nap 2 nővér segített fürdeni, nem tudsz semmit sem csinálni, örülsz ha le tudsz ülni a wc-re és nem fáj ha pisilsz, mert az elején még akkor is fáj, komolyan!!!!! a nagy dolgokról meg ne is beszéljünk:oops:
De napról napra jobb, és ügyesebb vagyok, már csak az ágyból felkeléssel van egy kis probléma (úgy kell felhúznom magam), már tudok úgy menni hogy nem görnyedek előre, a fürdés viszont még sz@r, mert nem érheti víz a sebet.
Szerencsére Bazsa nagyon sokat segít :wink: :lol: :lol:

Lekopogom az én gyerekem olyan jól viselkedik, csak akkor sír ha vmi baja van. Most is evett, aztán letettem a pihenőszékébe, gondoltam majd elalszik, addig én megkajáltam, mikor visszajöttem még mindig fent volt, egy szó nélkül, elnézelődött :lol: :lol: Most szuszókált el mellettem.
Jó mert Barni mellett akármit lehet csinálni. :D Vagy csak az elején van így???? :roll:

Kép
Kép
szilvancska
 
 


Megvolt az első mosolyunk!!!!!!!!!!! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Lehet ízlett neki, a tejen keresztül bevitt répatorta! :)
Amúgy nekem ez sokkal jobban ízlett mint a zebra.. a Dávidnak meg az tetszett sokkal jobban.. szóval nemtom.. aki nagyon szereti a túrót annak biztos bejön majd!

Kép
Vendég
 


Úristen Fanni ez iszonyú!!!Szegény! Remélem hamar meggyógyul! :( :( :(

Kép
Kép
szilvancska
 
 


Gratulálok az első mosolyhoz!!! :lol: :lol: :lol:
Mi még csak álmunkban nyomunk egy halvány félvigyort. :lol:
Nekem ez a torta is tetszik, kár hogy az ízét nem lehet érezni így virtuálisan. :D:D:D

Tényleg amit kérdezni akartam, hogy nektek mikor fordíotta át a fejét először? Mert valamelyik nap letettem Barnit hasra, és felemelte a fejét és átfordította. Ez nem korai még egy kicsit??? :shock: :)

Kép
Kép
szilvancska
 
 


ÁÁÁ, nem korai :)
Nekem is folyamatosan forgatja, még a kórházban fordította meg először, mikor a csecsemős második nap hasra fektette este 10-kor és akkor reggel 6-ig aludt.. (azóta is hason alszunk)éjszaka többször ránéztem és mindig más irányba nézett. Én is nagyon csodálkoztam, de a csecsemős másnap azt mondta, hogy már nagyon sok baba tudja ezt mikor megszületik..
De lehet csak a fiúk :lol: :lol: :lol: a fiaink :wink:
Vendég
 


Na sziasztok!

Benéztem többször is hétvégén, de vhogy mindig azt játszottuk, hogy ha anya vmibe bele akar kezdeni, akkor nyüglődni kezdtünk, ma végre sikerült egy 1 órát aludnom délután. Az éjszaka megint jó volt, semmi sírás, viszont cserébe ma napközben ment egész nap a hiszti és megint az van rajta a gyereken, hogy egész nap csak a cicin lógna.
Viszont ez a rángatózása egyre inkább idegesít, holnap felhívom a gyerekorvost, hátha eljön megnézni, ma reggel arra keltem, hogy mi ez az ütemes zaj, hát képzeljétek, szegénykémnek a kezében volt a cumi és álmában rángatózott a keze és ezt hallottam, ahogy a cumi verdesi a ágyhoz :cry: a szívem szakad meg érte ilyenkor, meg egyébként is sokszor összerándul az egész teste álmában. Mostmár egyre inkább aggódok.

Huu, Szilvi, nem semmi a Te szülésed sem, én nem is értem, miért hagyják az embert eddig szenvedni :? én sem értettem, hogy ha bementem fél 12kor a kórházba, miért kellett várni reggelig az oxi bekötésével :?:

Fanni, le a kalappal előtted a sütikért, én örülök, ha el van mosogatva meg nincs tele a szennyestartó, és kaját mindennap hoz anyukám, meg a vasalást is ő intézi. Mondjuk, mostmár remélem, hogy hamarosan beáll nálunk is viszonylagos házirend és akkor több időm és energiám lesz intézni a házimunkát.
Én is jobbulást kívánok a barátnőd gyermekének, szörnyű ilyeneket még olvasni is.

Eszti is forgatja a fejét, bár én még hasra csak egy pár percre merem letenni, a törött kulcscsontja miatt, meg a fejét is olyan szépen emelgeti, illetve tartja, amikor kell, ezt már a kórházban is megjegyezték a csecsemős nővérkék.

Marcsi, remélem, sikerült pihenned délután.

Eszti nagyon csendben van és látszólag Annáék is eljutottak a rétesfesztiválra.

Kép
ire81
 
 


Sziasztok!

Szilvi remélem minél hamarabb rendbe fog jönni a vágásod.

Fanni huuuuuu ezek a torták. Megadom a címem :) nagyon ügyes vagy. Jujjjjj azok ott marcipán répák? Nyami-nyami :P :P
Sajnálom a barátnődet. Jobbulást kívánok nekik!

Reni sztem természetes Jázmin is rángatózik! De azért kérdezd meg a dokit megnyugvásképpen.

Ahhoz képest, hogy 6 hétig nem akartam sehová vinni Jázmint, szinte alig vagyunk itthon :) tegnap sétáltunk egyet az új kocsival, utána rétesfesztivál. Kicsit lelkim volt, hogy elviszem ezt a pici gyereket egy ilyen helyre a hordozóba pelenkával letakarva, de annyi ilyen kis csöpp baba volt, szinte ugyan így.
Aludt végig a szentem. Nem maradtunk sokáig csak egy kicsit. Dukai Reginát sikerült meglesnem :D
A rétes nagyon finom volt. Úgy ettem volna egy jó kis káposztásat, de az engem puffaszt így inkább kihagytam.
200 Ft volt darabja :P

Az espum már szinte elfogyott 3-dik napja használom :S Ti mennyit adtok belőle???

Én is szoktam szédülni+hulla fehér vagyok! Sztem a fáradtság miatt van!!! Legalábbis én ennek tudom be.

Tali: egy darabig azért nem indulok el Szegedről. Nincs is csak egy autónk és az kell a férjemnek a meló miatt, busszal meg azért nem indulok el egy ilyen pici csöppel.
De remélem hamar talizunk, mert élőben jobb lenne :) mint így.

Itt szakad az eső. Jázminnak persze az éjszakája egész jó volt, de most megint fáj a pocak :(
És már nincs fűtés sem és lassan megfagyok :( unk.

Fejforgatás: mi is forgatjuk, ha hason van. Én sem merem még hason altatni+nem is tetszik neki a hason levés annyira.

Mosoly: nem tudom, de Jázmin kb. egy hete mosolyog. Amikor fent van, amikor alszik és ez nem grimasz, látszik, hogy elégedett és az ínye is kivan úgy mosolyog :) inkább nevet :)

Eszti irigyellek az alvás miatt. Jázmin két óránként, max 3 óránként eszik!

Reni: egy időben Jázmin is cicis volt, hogy cicit akart, szopta az öklét, csak a cicin nyugodott meg. Próbáltam(om) a cumit, de úgy kiköpi, hogy csak na. Jókat mosolygok, hogy itt volt egy két ember (már nem tudom ki), hogy nem akart cumit adni, de már ad a babának, én meg akartam és épp, hogy Jázminnak nem kell :D :D
Szóval én már nem adom neki oda a cicit. Hagyom kicsit sírni. Megeszi a 80-90 ml-t adom neki a cicit és, ha nem szopizik két óráig cicit tuti nem lát. Muszáj volt, mert a mellem gatya volt amikor odaadtam neki a cicit amikor csak kérte (felázott)! Az egyik ismerősöm mondta, hogy az Ő lánya is cicit akart állandóan (meg is kapta) és amikor elmentek vendégségbe (másfél éves volt) akkor elkezdte a pólóját húzogatni, hogy adjon cicit. Én ezt nem akarom, hogy ennyire megszokja, hogy kap amikor csak kell.
Sztem vigyázz azért erre, hogy ne játsszon vele csak úgy!

Jázmin már 4 kg :) eszméletlen, hogy hízik :)

Kép
Vendég
 


Fanni,a répatorta is nagyon kívánatos... :oops: :lol:
Kár,hogy nincs nyálcsorgató smiley... :lol: :lol: :lol:
Nekem csak az a gondom,hogy baromi nehezen szánom rá magam,hogy hozzákezdjek...amikor ráveszem magam,akkor már élvezem a dolgot.A múlt héten is,amikor úgy volt,hogy jön barátnőm,pikk-pakk megsütöttem 2 félét is...
Egyébként az nekem jó lenne,ha összeszednél valahol. :D
Budára nem olyan körülményes önmagában véve átjutnom...
Na,ha ott lesz az ideje,majd még visszatérünk erre,de köszi,hogy felajánlottad! :lol: :lol: :lol:

Reni,ha ilyen mértékben rángatózik Esztike,tényleg mutasd meg a gyerekorvosnak!Valószínűleg neurológushoz fog küldeni,de inkább menjetek el esetleg feleslegesen,mint hogy valami baj legyen!!!

Panka is hamar átfordította a fejét,még így is,hogy van 2 hónap lemaradása! :lol:
A mosoly(legalábbis a szociális mosoly)a 2. hónapban szokott jelentkezni a legtöbb bébinél.Előtte az ún."gázmosoly" van,amikor sikerül büfizni vagy pukkantani egyet! :lol: :lol: :lol:

Szilvi,tuti csaj vagy,ha már ennyire jól vagy a csaszi után! :lol:
Örülök! :lol: :lol: :lol:

Asszem,a sz@r idő miatt Pankának ma megint napja lesz...reggel óta csak nyűglődik... :? :(

piki
 
 



na csak gyorsba bejelentkezem, mert ma is úszok....
Reggelre maradt a porszi (fölmosni már nem tudtam. :cry: ), aztán vasaltam, majd jött a védőnő, etetés (mindkettőt :lol: ), Anya etetése :lol: , közben főzök, fél kézzel írok nektek és tele tanácsolok... :lol: Bnőmnek néha furi görcsei vannak és a héten állítólag tuti babó lesz és már 3cm...(na bocsi, most olyan vagyok, mint szilvi anyósa :? ). szóval zajlik az élet!!!

Juj ez a répatorta isteni!!!!!!!!!!!közben megtaláltam a linket...bocsi! :oops: néha nem tudok olyan figyelmesen olvasni... :oops: főleg, ha mindkettő itt kárál... :roll: :roll: Én most muffint sütöttem, mert csak arra volt időm és anyagom, de kifogom próbálni mindkettőt...a répásnalk az mi a tetején? mert csak gyorsban olvastam el a receptet... :oops:

Marcsi, igen jók is ezek a mosolyok, csak én ,má nem mertem írni, mert nem akarok okoskodni...szóljatok, ha néha túl okoskodok mindent, nem rossz indulatból teszem... :oops: :oops: :oops:

Igen, úgy repül az idő....nemrég még itt sírtunk, hogy jaj de jó, Panka jól van, mindjárt meg sulis lesz... :lol: :lol: :lol: :lol: na az azért odébb van... :lol: :lol: :lol: bár amilyen elvárások vannak a mai gyerekekkel szemben... :roll:

Anna, én is sokat hordtam pici kora óta Bibut és nem bántam meg, mert jól megszokta...most sincs gond, Ő zokszó nélkül bevásárol órákig. Na osztanak is, de már ezt nem kezdem ismét...
Én is úgy mennék vmerre... :cry: :cry: :cry:

Na most egyek is a konyhába, meg lejárt a mosás, aztán lassan Bibba-bubba is felkel és nem fejeztem be a vasalást és fölkéne mosnom és ....
ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ!!!!!!!!!!!!!!!!
Vendég
 


Sziasztok

Most értem haza, kiszedték a varratokat, nem is fájt, de még kímélni kell magam 3-4 hétig azt mondta a doki, de szépen gyógyulok. :D Kímélem magam, ebből a szempontból még jó hogy Bazsa itthon van, ki is használom, de néha már lelkim van emiatt. :? :lol: :lol: :lol:

A mi éjszakánk jó volt, 3 óránként kel enni, majd visszaaludt, egyszer volt olyan, hogy letettem a kiságyába és még fent volt egy darabig, de elaltatta magát. :lol:
Ma kicsit nyűglődik, szerintem ez a front miatt, nem jó neki se, hogy egyszer szakad az eső hűvös van, utána meg dögmeleg és süt a nap. De most olyan békésen szuszókál. :lol: :lol: :lol: :lol:

Bazsa most ment az anyakönyvi kiv.-ért, meg elintézni a lakcímkártyát. Remélem sikerül. :D

Anna örülök, hogy jól éreztétek magatokat a fesztiválon. :D:D

Jah, és ma már tudtam oldalt aludni éjjel, olyan jó érzés!!! :wink: :lol: :lol: Eddig a seb miatt csak háton tudtam, a terhesség alatt meg csak oldalt, most már megy mind2. :D:D
Egyedül jöttem haza a kórházból, olyan jó volt kicsit kimozdulni, kicsit sétálni, kicsit egyedül lenni. Pedig még csak másfél hét telt el a 6-ból, mi lesz később???? :? :)

Kép
Kép
szilvancska
 
 


Hoztam egy két képet a kis Drágámról :lol: :lol:

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
Kép
szilvancska
 
 


Sikerült normálisan feltölteni, hipp-hipp-hurrááááá!!!!!!!!! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Kép
Kép
szilvancska
 
 


Mi fürdeni szeretünk, nálunk akkor törik el a mécses, ha kivesszük a vízből, ezt az utsó kép is bizonyítja. :D

Kép
Kép
szilvancska
 
 


Nagyon édes Barnus! :lol:
A cumis-sapis kép a kedvencem! :lol: :lol: :lol:

Panka is akkor szokott óbégatni,ha kiveszem a kádból,törölközni és öltözni utál... :lol:
Ma olyan kis nyüzüge volt egész nap,alig aludt valamit,azt is csak akkor,amíg az apukája toligálta délután. :?
Remélem,estére lehiggad,mert én már elég fáradt vagyok...mondjuk most kaja után bealudt...csak sokáig tartson! :D

Szilvi,az olyan jó,hogy számíthatsz a párodra!
Én sem tudom,mihez kezdtem volna,ha Andris nem olyan,amilyen...nekem is ő intézte az összes papírt a juttatásokhoz,Panka irataihoz stb. és azóta is mindenben lehet rá számítani. :lol:

Eszti,egész jól bírod a pörgést! :lol:
Neked segít valaki egyáltalán?Párod,nagyszülők?
És mi lesz a takarítónővel? :roll:

piki
 
 


Jaj, halál drukkban vagyok!!!!! Barinőm most vajúdik!!!! Már körbehívta a barikat... :lol: :lol: :lol: És már a barinőmmel is beszéltem 2x. Mondtam neki gyorsan szüljön, mert vele görcsölök meg fáj a derekam nekem is, de én már szütem 2-öt, nekem elég volt... :lol: :lol: :lol:
Remélem nem szenved sokat szegény, rettenetesen félt ettől!!!


Marcsi, köszi, ari vagy! :oops: :oops: :oops: Hogy ki segít???Hát én, saját magamon!!! :lol: :lol: :lol:
De amúgy, nha nagyon hisztizek akkor István, de vele nehéz, mert pont tegnap kaptam meg, hogy nekem CSAK ENNYi dolgom va és azt sem tudom megtenni. Mert, hogy tegnap nem voltam aktív...Sőt... :?
Takarítónő?khmmm, az csak az etetés volt... :roll: de vhogy sejtettem, ahogy azt is, hogy csak ígér és ígér és ígér...Na mindegy. Jelenleg nem tudok nélküle megélni anyagilag, addig tűrnöm kell... :?

Szilvi, Barnus de kis cukkancs!!!íJAj, nagyoin drága!
nektek bejött az a szivacs? Az hogy mükszik?
Vendég
 


Köszi Csajok! Én sem tudok betelni vele! :lol:

Eszti nagy drukk a barinődnek, remélem hogy nem fog szenvedni, és hamar meglesz a babó!!!!! :D :D :D
Milyen szivacs? :oops: :oops: :oops:

Kép
Kép
szilvancska
 
 


Ma volt az első olyan pancsi, ami után öltözéskor nem sírtunk. Egyik ismink javasolta,hogy kaja után pancsizzunk, persze nem tele hassal, és bevált. :D

Kép
Kép
szilvancska
 
 


Sziasztok!

A mi éjszakánk végre nagyon jó volt. 4 órákat aludt, ilyen még sosem volt. Remélem megtartja a szokását a kis csöppem.

Eszti remélem könnyű szülése volt a barinődnek. Képeket azért remélem küldesz a kicsiről :)
Sajnálom, hogy Istvánnal így elfajultak a dolgok :( remélem azért jobb lesz minden idővel és rájön, hogy azért kicsit segítenie kell otthon is.

Szilvi én is megszoktam előtte etetni egy picit és tök jó a fürcsink :)
Bár Jázmin szeret öltözködni :) meg vetkőzni is :)
Nagyon aranyos a kis Barnus. Igazi kis férfi. Jázminnak tuti tetszene :P

Remélem a mai napunk jobb lesz, mert a tegnapi gatya volt :( ez az időváltozás is :S

Itt egy kép csihuhu (repcsizés) közben :)

Kép csihuhu

Kép
Vendég
 


Hahó, de nagy itt a csend!

Eszti, én is szorítok a barinődért, bár már lehet, túl is van a dolgon. És nem is sejti, hogy most jön csak a neheze :idea: :? :lol:

Lekopogom, ma a 3. olyan éjszakánk volt, amikor nem sírt a kisasszony, felkelt éjfélkor, meg 3kor szopizni, igaz a 3 órai kelés után fél 5-ig altattam vissza, de utána aludt fél 8-ig, akkor már én keltegettem fel, hogy szopizzonn, én meg utána tudjak fodrászhoz menni. Végre eljutottam! :lol:

Esztike is szeret fürcsizni, akkor törik el a mécses, ha kivesszük, az öltöztetést meg egyenesen utálja, úgy visít, mint a kismalac, akit vágni visznek+ az egész testét megfeszíti, meg mindig feljebb rúgja magát a pelenkázón, úgyhogy leizzadok kétszer, mire felöltözik. :?

Marcsi, remélem, mindent rendben talált a doki bácsi a kontrollon.

Anna, Szilvi cukik a babócák!

Kép
ire81
 
 


Sziasztok

Anna nagyon kis cuki Jázmin :D
Köszi a bókot :D , ha összejön a babanetes tali, összehozzuk őket. :wink:

Reni nálunk is így volt, hogy mikor kivettük onnantól üvöltött addig amíg nem kapott enni, próbáld meg úgy hogy megeteted, és kb fél óra múlva megfürdeted, hogy azért ne legyen tele a hasa, akkor szerintem nem fog sírni. Tegnap mi is így csináltuk, nálunk bevált. :D

Tényleg Csajok a ti babáitoknak mikor esett le a köldökcsonk? Mi ma kihívtuk a dokit, mert már vérzett szegény Barninak. :( Pedig minden nap tisztítottam, és mikor láttam, hogy véres lett még a kis ruhája is, azt hittem én csináltam rosszul, de nem, hanem valami leragadt neki vagy mi. Nem is tudom , mert mikor mondta a doktornő és nem figyeltem mert olyan kis csúnya volt a köldöke ahogy tisztította. Szegény dokinőt kétszer pisilte le Barni, 2 napja nem is kakált, ahogy végzett a pisivel, jött a fosti is. Akkora adagot nyomott a gyerek. :lol: :lol: :lol: Csak az orvos kellett, és jött is az inger. :lol: :lol:

Ti mivel szeditek ki a kakifoltot?

Kép
Kép
szilvancska
 
 


Hahóóóóóóóóó hol vagytok???????? :( :( :(

Kép
Kép
szilvancska
 
 


halihó!!

vagyok, csak olvasgatok :oops:
fél kezem van, most is.. másikban B.
én ált. egyből bedobom mosni az összes rucit, ha az egyik kakis.. és így simán kijön.

Már szerencsére nálunk sincs sírás fürcsinél
:)
megyek is mert ez fél kézzel kínlódás csak :( + jön is a fürcsi

pusz mindenkinek!!
Vendég
 


Sziasztok!

Én is szenvedek a kakifolttal. Veszek Vanisht és azzal tuti kijön. Sokan ezt ajánlották.

Hu ma Jázmin aztán alkotott. Először fingott egy olyat, hogy rám jött a frász, utána mondom átpelusozom és sugárba lekakált, hogy a szőnyeg is tiszta kaka lett, így Vanish oxyval gyors törlés....gatya.
És nem értem. Kapja ezeket az espukat...és semmi. Fingott, kakált olyat, hogy egy férfi is megirigyelné és semmi csak úgy görcsöl.

Még jó, hogy tud azért aludni a szentem. Már próbáltam két nap no lactoherb, már csoki....és semmi változás. Azt találtam ki, hogy nem adok sem infacolt sem esput az éjjel és meglátjuk mi lesz!!!!! Sőt lehet holnap sem, hátha már ez a baj. Olyan rossz ilyen szenvedve látni.
Nektek is fáj a pocak? Vagy velem van baj, vagy a tejemmel? Nem volt ilyen bajunk, most meg szenvedünk ám. Pedig büfi és kaka is van!
Szopi közben is rájön a görcsölés. Összehúzza magát, kidugja a nyelvét és sír már a végén a kis picim :(

Kép
Vendég
 


Sziasztok!

Arik vagytok, hogy drukkoltok a barinőmnek, de estére elmúltak a fájások, éjszaka megfigyelték, mára meg hazaengedték, mert nem szeretnék még neki megindítani...

Nagyon ari Jázmin-babó!!! :lol: :lol: :lol:

Szilvi, nekewm Bibunak a 2.hét körül, Lillunak meg 5-6 nap alatt.
Ari a gyerekdokis sztorid... :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Pár kép Kép Kép Kép Kép

Ja, csak, hogy engem is lássatok, csak nagyon koncentráltam, azért v an ilyen komo,y béndzsó fejem... :lol: :lol: :lol:
Vendég
 


Kértetek B ibus újszülöttet.
A csíkosban aznapi, mikor megszületett, Apával 2naposan...

Kép Kép Kép
Vendég
 


Sziasztok!

Nagyon szépek a csajok :) jaj de szép a szemük.

Mi egész éjjel szenvedtünk a pocakkal. :( :twisted: :twisted:

Ez a nap fantasztikusan indult!!!!!!!!! Feltörték a kocsinkat. A nagyeszű férjem meg a kesztyűtartóban hagyta az összes iratát(személyi,lakcím,jogsi,forgalmi....)és persze, hogy elvitték+a rádiót is ami 25 000Ft volt!!! Sőt az összes cd-t is!!!!! Szóval mindent ami csak bent volt a kocsiba és mozdítható. Plüss maci meg...
Szóval az iratokkal stb... kb 60 000Ft kárunk lett. Még jó, hogy megkaptam a 64 125 Ft államit.

Kép
Vendég
 


Sziasztok!

Anna sajnálom! :(
Én csak azt álmodtam, hogy minden papírom eltűnt, a baba papírjaival együtt..de én felejtettem a metrón.. szerencsére felébredtem és nem ülök metróra. :)
Mi még a hálószobába is bevisszük a papírjainkat, kulcsokat, telefonokat :? és bezárjuk a hálószoba ajtót :oops:
Vasárnap éjjel is betörtek a szomszédunkhoz, úgy hogy otthon aludtak.. fel sem ébredtek rá :( Eszméletlen sok itt a betörés és mindenhol otthon vannak. Ezeket már semmi nem zavarja.

Eszti, nagyon édesek a lányok! Látom örökölték a kék szemeket! :)

Nálunk is egyre több a hasfájás :( és elkezdett bukni is, pedig nem eszik többet mint eddig.. én szinte minden kaját lemérek. Lehet hogy több levegőt nyel, vagy a cumival nyeli azt a sok levegőt?

Nekünk, ha jól emlékszem két hetesen esett le, de még utána is vérzett egy kicsit..
Vendég
 


Látom nem csak én szenvedek a hasfájással :( nem tudom már mit csináljak én sem. Monda az orvos, hogy max még esetleg görcsoldót tudunk adni neki, hogy ne fájjon annyira. Nem tudom. A homeopátiás bogyók lehet, hogy jók, de nem tudom neki beadni, mert vízben kell feloldani Ő meg nem iszik annyi vizet!! :S

Reni Te múltkor írtad, hogy a Sedatif Pc jó a nyugtalanságra, nekem bevált akkor. Nem tudsz valami olyat amit én szedhetek? Valamit ami segítene, hogy a tej által átmenjen a babónak és ne fájjon a hasa??
Vagy aki tud ilyet az jó lenne!
Bogyót nem lehet beadni gyereknek :S miért nem találtak ki cseppet?!

Cumi: amikor nagyon éhes elfogadja a cumit és észrevettem, hogy sok levegőt nyel vele, hiába volt egy vagyon a cumink (avent), hogy nem nyel vele semmit, de sztem igen csak úgy habzsolta és utána volt is pocifájás :(
Szóval Fanni sztem ne cumizzon sokat!

Szilvi nekünk is kb. két hetesen esett le a csonk és azóta sem találom :S és még néha most is vérzik :S :(

Kép
Vendég
 


Sziasztok

Eszti nagyon szépek a Csajok! :lol: :lol:

Anna sajnálom az autót. :(
szerintem próbáld meg a mecsek baby teát adni neki, vagy kamilla teát, nem azt mondom, hogy egész nap azzal tömd, én is csak pár kortyot adok Barninak,de nem minden nap, ált. 2 naponta és nekünk bevált, puki előtt nyögdécsel párat, aztán már rotyogtat is. :lol: :lol: :lol:

Ma Barni is kétszer bukott, pedig nem szokott, de nem is tudott büfizni kaja után, meg kicsit mohón is evett, mint aki sose kap enni. Szerintem azért volt.
Fanni nem lehet hogy Bazsu kicsit mohón eszik, vagy nem sikerül büfiznie kajcsi után és azért bukott?

Kép
Kép
szilvancska
 
 


Sziasztok!

4. nyugodt éjszaka :lol: , de nem akarom elkiabálni!

Eszti, cukik a babócák, nekem az a kedvencem, amelyiken Bibu öleli a kistesót! :lol:

Anna, sajnálom én is, ami Veletek történt, meg a picurit is a sok hasfájás miatt. Sajna nekünk való, rajtunk keresztül ható homeo bogyót nem tudok, de majd ha megyek a gyógyszertárba, megkérdem. Egyet olvastam, ami a picurinak való hasfájásra, ez a lycopodium. Én nem tudom, hogy adható ez csecsemőknek, de biztos, hogy nem lehet betenni egy bogyót a nyelvük alá, akár mondjuk álmukban? Lehet nem csak vízben feloldva lehet adni, bár nem tudom. Meg Ti mostmár a héten betöltitek az 1 hónapot, sztem mindenképpen vegyél Gripe Watert a gyógyszertárban, nekem minden babás ismerősöm erre esküszik, én is már számolom visszafelé a napokat a május 1-jéig, mert ezt csak 1 hónapos kortól lehet adni a gyereknek. Mindenképpen próbáld ki, már csak vasárnapig kell kibírnod.
Esput én úgy adagolom, hogy mindenképpen kaja előtt és mostmár egyre csökkentem az adagokat, már csak 10-15 cseppet adok, korábban betartottam a 25-öt, aztán vhol olvastam, hogy az 1 napi adag, alkalmanként csak 4 csepp kell, de ezt nem merem megkockáztatni, marad az arany középút.

Szilvi, nekünk is majdnem 2 hetesen esett le a köldökcsonk, már én is be voltam szarva, hogy vmit nem jól csinálok az ápolásnál. A nagyokos védőnő szerint jól fel kell emelni és jól alányúlni, ergo feszegetni, a gyerekdoki szerint viszont nem kell feszegetni, mindig csak addig kell törölni alkohollal, amennyit enged.
Kakifoltokkal én is küszködök, vettem már vanisht, meg ariel folttisztítót, egyik sem jött be, úgyhogy én rögtön beáztatom hideg mosószeres vízbe és mielőtt a gépbe beteszem fehérítős domestossal megsikálom és utána nagyon jól, többször kiöblítem. Fontos, hogy csak vizesen teszem rá egy pici domestost, mert így nem szedi ki a színét, a múltkor megszívtam, hogy szárazon tettem rá a foltra és lett egy szép nagy fehér foltunk. Hát nekem ez vált be, nem örülök neki a vegyszer miatt, de az sem megoldás, hogy kakis legyen a rucija.

Marcsi, hol vagy, nagyon el vagy tűnve!

Fanni, sztem Te is kipróbálhatod ezt a Gripe Watert, Ti már főleg elég nagyok vagytok hozzá. Hogy érted azt, hogy mindig leméred a kaját? Ezt hogy tudod kivitelezni? Te is cicizteted, nem? Vagy közben méricskéled?

Jaj, Csajok sztem meg nálam megint tejválság van, eddig is sejtettem, hogy nem szopizik eleget, azért akarja a cicit óránként.

Kép
ire81
 
 


Huuuu, muszáj voltam elküldeni gyorsan, mert egy pillanatra eltűnt minden, vmit megnyomtam, de a Ctrl+Z-vel visszajött, de inkább elküldtem félkészen.

Tehát ott jártam, hogy ma kiváncsiságból a lefejt 80 ml-t adtam neki oda, azt, amit szopik után fejek még le, ez a 80 ml ez több alkalom eredménye. És utána lefejtem a ciciket és a 2-ből jött le majdnem 80ml, de inkább 70 ml :? És ha még hozzáveszem, hogy szopi után fejek is le 10-20 ml-t, akkor azt jelenti, hogy lehet ciciből csak 60-at eszik, nem csoda, ha éhes, pláne úgy, hogy sztem már 100-akat is ehetne. Így, hogy 11:30kor megette a 80 ml-t, alszik azóta :roll:
Ti egyébként 1 vagy 2 ciciből szoptattok? Az fp-védőnéni ( fp= fapina, Szabi nevezte el FP-néninek :lol: ) szerint a "módszertan" szerint csak 1 ciciből szabad szoptatni, az LLL honlapján meg azt olvastam, hogy 10 eprcig egyik, 10 percig másik ciciből és utána úgy fejjük le mindkettőt. :?

Na, nem rontom tovább a levegőt. Puszi

Egyébként már én is tökre belelkesedtem ezen a talin, lehet nyáron rá is tudnám venni Szabit, hogy vigyen fel minket, addig majd elfoglalja magát vmivel, hátha lesz vmi rally éppen a környéken :lol: Ha már így meghívattuk magunkat Esztiékhez!!! :lol: :wink: :lol:

Kép
ire81
 
 


Reni, én lemérem mindig cici előtt és cici után is és így tudom mennyit evett. Nekem ez nagyon sokat segített.. mert így tudtam, hogy ha megette a 100-at akkor nem etettem rá másfél óra múlva megint.. tudtam hogy valami más miatt sír... + most már kezdek rájönni, hogy a jobb ciciből 15perc alatt eszi meg ezt a mennyiséget (vagy még többet) a balból meg van hogy 45 perc kell.. szóval én váltott mellből szoptatok napi 6x.
Bár ezt a méricskélés általában nem ajánlják, mert hogy sokat be stresszelnek tőle.. de engem pont az idegesítene, ha nem tudnám hogy mennyit evett. :oops:
Vendég
 


Marcsi???
Vendég
 


Szólítottatok? :lol: :lol: :lol: :lol:

Megvagyok,csak annyira gyorsan elmegy egy nap...tegnap estére már olyan fáradt voltam,hogy meg kellett kérnem Andrist,éjjel ő etesse Töpikét...ez az egyetlen előnye a cumisüvegezésnek. :lol:
Bár így is felkeltem,mert fejtem minden alkalommal,amikor evett.
Tejem most valahogy nekem sincs vastagon... :? :(
Eddig csak napi 1 vagy nagyon maximum 2 alkalommal kellett táppal pótolni,most tegnap óta szinte minden második evést... :( :( :(
Remélem,most is csak átmeneti,bár Panka szereti a tápit,de azért jó lenne még legalább 4 hós koráig anyatejet adni neki,de inkább tovább...

Kakifoltokra változatlanul a mosószódát ajánlom-de senki nem hallgat rám. :oops: :roll:
Pedig az nálunk tényleg minden foltot kiszed áztatás és dörzsölgetés nélkül.

Nekünk a Gripe Water se jött be,bár én is nagy reményeket fűztem hozzá...megvettünk már minden sz@rt,de ez csak akkor múlik már el szerintem,ha kinövi... :?
A legbosszantóbb az egészben,hogy ez csak azóta megy nálunk,mióta hazahoztuk a kórházból,1 hónaposan.Pedig ott is az én tejem ette,mert én adtam neki saját kezűleg,amit ott előtte fejtem le. :shock:
Amikor hazahoztuk,még mondta is a védőnő,hogy de jó,ha eddig nem volt pocifájós,akkor már nem is lesz...aha...persze... :evil:
Bár az is igaz,hogy a kórházban naponta kakilt,ha nem,akkor jött a szélcső...itthon meg jó,ha 5 naponta van széklete nagy hókuszpókusz árán... :( :( :(

Én már mindent kipróbáltam,elolvastam,megvettem stb.,de úgy látszik,tényleg meg kell várni,míg kinövi...szomorú,mert én is sajnálom,mikor szenved,néha kedvem lenne vele sírni,de nincs mit tenni...

Eszti,annyira édesek a lányok! :lol: :lol: :lol:
És Bibunak valami álomszép szemei vannak!
Amúgy szerintem nagyon hasonlít rád! :lol:

piki
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?