Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Köszönjük a dicséreteket.

Bende, nagyon édes Niki! Most már elárulhatod, hol fogsz dolgozni? Örülök, hogy sikerült megegyeznetek!
Az elválástól már én is tartok, azt hiszem, minél később, annál rosszabb. Ha 2-3 óráig nincs velem, már piszkosul hiányzik.

Naspi, én ilyenről még nem is hallottam. :shock: Milán tényleg nagyon jól szívott. Jó, hogy bementetek vele a kórházba.

Zsófia, kitartást, biztosan idővel jobb lesz, bár tuti én is pityeregnék... :cry:

Mancsa, én is jót nevettem, bár elhiszem, hogy neked nem volt olyan vicces. Ezek a gyerekek már túl sokat tudnak...

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
beze
Szekszárd
 
 
 
 
 
 


bende: áprilisban kezdtem . Oli június 1 jén lett 2 éves és decemberig dolgoztam. Szóval 2és fél évesen ismét itthon voltam vele szeptemberig.

Lába szépen gyógyul. Már lépeget vele. Igaz mint egy kis bice-bóca. A méretkülöbség meg ahogy nől ugy fog alakulni.

Jaj! Niki de szép!

Kép
Kép
rhkrisztina
 
 


Bende: De jó képek! Az elsőn még milyen kis kopaszka, most meg már hogy megnőtt a haja.

Lara: köszi kérdésed, papa elvan, mindennap jár a temetőbe, ott zokog, simogatja a fejfát, de itthon tartja magát, dolgozik sokat, nem bír a fenekén maradni. Csinálja a kertet, mindig talál bütykölni valót, elfoglalja magát. Reggelente ő vigyáz Dorcsira, míg ilyen szar esős idő van, addig nem cincálom magammal őt is az oviba. De ha elviszem magammal, akkor meg a papának hiányzik az a reggeli fél óra vele. Délben is mindig ő vigyáz rá, bár akkor alszik a nyanya, fél 11-kor leteszem és általában akkor kel, mikor hazaérünk az oviból, bár mostanában még ráhúz egy kicsit, ilyenkor Levivel gyorsan kártyázunk egyet, vagy társasozunk.

Megkaptam az illetéket, nagymamám után örököltem, jött a csekk 320 ezer ft-ról, hogy 15 napon belül fizessem be. Most ezt intézem, hogy adjanak részletfizetést. 5 ezer ft-ot nem tudnék most befizetni, nemhogy ennyit.
Vendég
 

 
 

Beze: hát én tényleg nem nevettem akkor, olyan váratlanul ért a kérdés, azt sem tudtam hirtelen mit mondjak neki. Biztos nem a legjobb megoldást választottam, de már nincs mit tenni, szerencsére már ejtettük a témát.
Vendég
 


Bende én sem eröltettem soha semmit és tényleg minden gyerek mást az tuti. Dorkánál ez jön be Zsófit biztos nem merném így nem olyan neki lessz egy éve előtte,hogy megszokja anya nincs mindig megy mamához.
Etetés nálunk Dorka 3 hó eszik egyedül és nem azért mert nem tudott szépen eszik, volt aki meg is jegyezte.
Az szerintem jó,hogy gyerekek között van és vannak konfliktusai csak az fáj mikor így sír hisztizik. Szeretnék majd eljutni vele odáig,hogy minden megbeszélünk átbeszéljünk jót-rosszat és ne legyenek ilyen kírohanásk,de ezt is tanulnia kell. Addig is ha ilyen van megpuszilgatom és kész.

Senkinek nem volt és nem is lesz az ilyen könnyű.

Kép
Kép
s. zsófia
 
 


Zsófia: Most került be Leviék csoportjába egy új fiú, pont a régi-új védőnőnknek a fia. Ő egész nap sír. Messziről hallani, ahogy közelednek az ovi felé, délben is sír nagyon, Levi azt mondja nem tudnak vele játszani, mert egész nap sír. Na ez azért más, mert a legtöbb gyerek, köztük az enyém is, csak addig sírt, míg elváltunk, integetett pityeregve, utána ha visszaosontam benéztem az ablakon már szaladt is játszani. Ez a reggeli sírás személy szerint nekem szólt, hogy tudjam mekkora egy szemét anya vagyok, hogy őt ott merem hagyni az oviban még akkor is ha sír és nem sajnálom meg. Bennem is felmerült párszor, hogy inkább hazaviszem, de lebeszéltek az óvónők, hisz pont ezt akarja elérni Levi, hogy ő irányítson. De rájött, hogy a hisztivel nem old meg semmit (a hisztit mindig következetesen kezeltük) aztán abbahagyta, meglátod nálatok is ez lesz, csak időt kell adni neki, hogy rájöjjön, hogy hiszti helyett meg lehet beszélni a dolgokat.
Kiváncsi vagyok Dorcsikám is mikor jön rá, hogy hiába veri a fenekét földhöz, ha valami olyasmit akar, amit nem szabad, akkor sem kapja meg. Elég régóta ilyen kitartóan hisztis, Levi hamarabb kapcsolt szerintem, vagy már csak régen volt és nem emlékszem rá.
Vendég
 


Bende, gratulálok az álláshoz!

Mancsa, kérelmet kell írni és feladni az Apeh-nak, válaszlevélben megadják a részletet, de rádurrantják a késedelmi pótlékot is. Mi 6 hónapra kaptunk részletet, garázs illetékre, e hónapban adtam fel az utolsó csekket, hát igencsak megkönnyebbülve!

Betti
Kép
betti0412
 
 


Katinka! Egyszer írtál valami kínais wokos receptet, már fél órája keresem, de nem találom! Csak arra emlékszem, hogy kell bele husi, meg fagyott kínai zölségkeverék :oops: , meg még mi? Leírnád?

Szösz

KépKép
szosz
 
 


Sziasztok!

Szösz nekem ez a tuti recept, bármilyen zöldség jó hozzá, chili szósz helyett erős pistát használok és a legvégén teszem bele előtte veszek ki a Matyinak egy adagot.

http://bobsii.gportal.hu/gindex.php?pg= ... id=4892259

KépKép
winchi
 
 


Betti: köszi, sógornőm Apeh-nél dolgozik, csak ő Pesten, de elintézett minden papírt, így könnyű volt, csak én hülye kidobáltam a számlákat, csak a sárga csekkeket szoktam félrerakni, megőrizni, de most persze nem az kellett, így mindenhonnan kellett másolatot beszereznem, de ma postára adtam és holnap lesz a 15. nap, úgyhogy még épp időben.
Most aztán megfogadtam, hogy minden papírt becsületesen elraktározok.

Na Levikém anyósnál kiszállt, most várom, hogy felébredjen Dorcsi, és mi is megyünk mamázni.
Vendég
 


Winchi! Köszi! :D Akkor ma ezt ki fogom próbálni! :D

Beze! Már megint laptető! :D A fiókról csak annyit, majd ha Lexi a következőbe fog bemászni, akkor hozza rád majd igazán a frászt! Réka most a második fióknál tart, bemászni be tud, kimászni már nem. Szerencsére ki még nem pottyant, olyankor kiabál, hogy segítségre van szüksége!

Bende! Akkor mégis gratula az álláshoz! Nagyon elvarázsolhattad Őket! :D Jövő hónapban kezdesz? 8 órás munka?

Szösz

KépKép
szosz
 
 


Winchi: most hogy írtad, hogy Matyi magára borította a bringát, eszembe jutott, anyósékkal szemben ikrek laknak, anyuka bicóval vitte őket a boltba kb 3 éves korukig, egyik elöl, másik hátul. Frankón odatámasztotta bringát a bolt mellé a falnak gyerekestől és bement vásárolni. A gyerekeknek egy mozdulat kellett volna, hogy ellökjék magukat a faltól, akkorát estek volna, de megúszták mindig. Akire meg vigyáznak, azzal meg mindig történik valami.

Szösz: Réka most hány kiló? Tudod szoktam emlegetni a pehelysúlyú unokatesónkat, ő most lesz 2 éves, és most 8 kiló.
Vendég
 


Kép Kép Kép

Szösz

KépKép
szosz
 
 


Mancsa! Akkor Réka egy kis dagi! :lol: Őt 16 hónaposan mértem 8450g-nak! :D

Szösz

KépKép
szosz
 
 


Jesszusom Mancsa le voltak szedálva azok az ikrek??? :shock: Vagy az én egyszem gyerekem túl nagy mozgásigényű? :lol:

Szösz remélem nektek is bejön ez a recept, nálunk kedvenc, jövő hétre be is iktatom :wink:

KépKép
winchi
 
 


De dagiiiii!
Vendég
 


Winch: anyukának papírja van róla, hogy nem százas. Most ezeket a gyerekeket tartja Levi a legjobb barátainak az oviban, csak róluk mesél, de szerintem csak azért, mert akkora hülyeségeket csinálnak, hogy nagyon kitűnnek a többi közül. Az óvónéni szerint nem velük játszik.
Azóta már olyanok, mint a villám, és visítva beszélnek.
Vendég
 


Na ezeket a fiókos képeket nem mutatom meg Matyinak :lol:

KépKép
winchi
 
 


Most nézem én is a fiókos képeket, nem semmi a kisasszony.
Vendég
 


Még egy kép, amikor Réka azt hitte ki tud mászni a második fiókból! Szerencsére Apa pont ott volt.
Kép

Szösz

KépKép
szosz
 
 


Szösz, amit a férjem még pluszban szokott tenni a wokhoz, az káposzta, fehér vagy vörös is jó, az nagyon fini benne, olyan jó kis ropogós.Amúgy én pontosan sosem tudom, miket rak bele, ilyen szósz, olyan szósz meg fűszerek. :wink:
Azért ezek a fiókos képek nagyon komolyak! :shock: Én se merem Natinak megmutatni, ez még nem jutott eszébe.

Mancsa, de jó, hogy végre írogatsz megint! :D Majd tényleg tegyél fel képeket a srácokról.

Mennem kell, Nati felébredt. Ahhoz képest, hogy két hete 3,5 órákat aludt, a héten épp 1,5-et naponta. De estére nem fáradtabb, mint máskor...

Kép
Kép
katinka31
 
 


Imádom,Szerelmem!

Kép

KépKépKép
tünci28
 
 
 


Tünci: Zabálnivaló cukorfalat! :lol: :lol: :lol:
Ilyen kép láttán az zakatol bennem, hogy énis énis akarok! De persze csak fognám pár órát talán még tisztába tenném aztán visszadnám a "tulajnak" :lol: Matyi mellé most még nem lenne energiám egy pici gombócra

KépKép
winchi
 
 


Tüüünciii ez a gyerek gyönyörű! Olyan kedves kis pofija van.
Én imádtam az enyémeket szagolgatni, most hogy nézem a fiadat előjött az a finom babaillat...na persze bukás előtt.
Vendég
 


Jaj de szép vagy Bátor!

Kép
Kép
rhkrisztina
 
 


Nem semmik ezek a fióklakók. :)

Kép
Kép
rhkrisztina
 
 


Tünci, nagyon szép a kisfiad! :D

Szösz, a 2. fiók az nem semmi... Nagyon édes Réka. Lexi abból a fiókból még nem, de egy másikból, ami szintén a legalsó, már kiesett. :(

Mancsa, amit írtál, hát az finoman szólva se semmi, még jó, hogy a gyerekeknek nem lett bajuk!

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
beze
Szekszárd
 
 
 
 
 
 


Tünci, milyen feje van a kicsinek! Haláli! :D :D

Megamaraton ordítós napon vagyunk túl, most tettem le aludni, ilyen hamar nem szoktam, de már beájult meg én is, hajat akartam mosni, mert a szülinapom tiszteletére mostam utoljára, de már csak a fejéshez van energiám.
Majd sapkát húzok a fejemre.... :D

Betti
Kép
betti0412
 
 


édespofa Bátor:D
máris belezúgtál Tünci? :D

Betti kérünk tőled is képet :P

Ma Emma is anyafenekébebújós volt...ha 1-2 hónapos lenne, tutti még most is ordítana :D

ezek a fiókos képek kiborítósok :D Emma alatt azonal beszakadt volna
:shock:

ezek az ovi témák :( jujjj :( denemvárom :(

pusz

Évi&Emma

KépKép
gégéé
 
 


tünci!
ennivaló ez a gyerkőcke!!! édes, aranyos, egészséges, és gyönyörű!!!!!!

jah és még azt akartam mondani, rengeteget változott. és biztosan nőtt is sokat. de tényleg...
Vendég
 


voltunk bendénél meg Nikinél játszani.
nem sokat, de a két csajszi, amikor jöttünk el, hát nagyon aranyosak voltak.
NIki segített ráadni a sapkát Zsófira. vezényelt, hogy most kabát, most cipő.
aztán búcsúzkodtak. Zsófi ült a babakocsiban, és megszerették egymást és mindkettő mondta, a maga kis szavával, hogy szeretlek. meg puszit is adtak.
aztán hazafelé Zsófi végig sorolta, hogy hol voltunk, mivel játszottunk és kivel találkoztunk.
Vendég
 


Boldog Hófordulót Kívánunk Matyinak és Rékának :D

anyany-bende...jó nektek, h tudnak együtt játszani a babák :)

Évi&Emma

KépKép
gégéé
 
 


Sziasztok!

Aranyosak lehettek a lányok együtt :lol:

Emmának is boldog hófordulót! :lol:

Matyi ma másfél éves, ér ilyenkor tortát sütni? :lol:

KépKép
winchi
 
 


persze....mindig ér :D

Évi&Emma

KépKép
gégéé
 
 


Gégéé tudtam, hogy számíthatok rád és megerősítesz sütési szándékomban :lol:
Átgondoltam karamellás muffint sütök, végülis azok mini tortácskák :D
Már csak tojást kell szereznem de ez a büdös kölök visszaaludt :lol:

KépKép
winchi
 
 


nyaminyaminyamiiiii

had aludjon :D addig jó :D

Évi&Emma

KépKép
gégéé
 
 


Sziasztok!

Winchi: Én már hallottam olyat, hogy valaki fél tortát sütött! :lol:

Matyi, Emma! Nektek is Boldog hófordulót! :D

Bende! Még mindig a fogorvosnál tartok. A mobil, amit írtál, azon bármikor lehet hívni? És hol, mikor lehet megtalálni? A Távirdán v. a Hunyadi úton? Oda is be kell jelentkezni, vagy csak a magánba? És a magán hol van? Bocsi, de nagyon be vagyok tojva, de muszály elmenni, és mintha kicsit fájna is, félek, hogy mi lesz, ha hétvégére jobban fáj, de ma biztos nem tudok elmenni, nem tudom Rékát hova tenni.

Szösz

KépKép
szosz
 
 


Nagyon szép Bátorka! És már mosolyog? :D

Szösz

KépKép
szosz
 
 


Winchi: dobok tojást, nyisd az ablakot!
Vendég
 


Sziasztok!

Boldog hófordulót Rékának, Emmának és Matyinak! :D :D :D
Karamellás muffin, jól hangzik. Esetleg majd a receptet feldobod ide, Winchi? Hány tojás kell? Küldjek fénypost? :lol: :lol: Egyenesen a tálba. :wink:

Tünci, zabálnivaló kis manó Bátorka! :) Tényleg, mosolyog?

Nati most nagyon jókislány, itt ül mellettem az etetőszékben és rajzol, meg pakolgatja a ceruzákat a dobozból ki-be.

Ma megyünk mi is babázni, sógornőméknél leszünk a hétvégén Bécsben, végre élőben láthatjuk Danit. Bár igazán majd csak akkor babázhatok, amikor Nati alszik, mert piszok féltékeny tud lenni a kis Drága. Délután indulunk, úgyhogy nagyjából egész nap pakolgatok, tegnap késő estig vasaltam. Kár, hogy nem maradtak Fehérváron, sokkal egyszerűbb lenne.

Közben meg a burkoló végső formába hozza kint a teraszt, úgyhogy jövő héten már ki is lehet tenni a kerti bútort. Remélem, az időjárás is úgy gondolja majd.

Mancsa, akartam írni, hogy a férjem is azt szokta mondogatni, hogy szerinte Nati is meg van róla győződve, hogy tud beszélni, mert mindig mindent megcsinálunk neki, amit kér. Most már egyre többször próbál minket azért utánozni, tegnap ebédnél a répa szót gyakoroltuk büszkén mondogatta.

Bölcsi-ovi: nekem is a szívem szakadt meg, de Lili egy könnycsepp nélkül szokott be a bölcsibe, így azért könnyebb volt. Bölcsi után meg az ovi már nem volt vészes. Reggelente aztán néha volt pici sírás, legtöbbször tényleg akkor, ha maradtam még picit beszélgetni az óvónénivel. Még pár hete is volt egyszer ilyen, én is majdnem sírtam. Nekem még abba rossz ilyenkor belegondolni, hogy az óvónénikkel több időt tölt a lányom naponta, mint velem...

Bende, örülök, hogy mégis összejött az állás! 8) Nikiről csúcs a poncho-s kép! :D

Kép
Kép
katinka31
 
 


Mancsa egyre gondoltunk! :wink:

Kép
Kép
katinka31
 
 


Szösz!

Hívd munkaidőben azt a számot, amit írtam, aztán mondd el a problémát és majd eligazít, hogy mit hogyan merre. Megmondja mikor rendel az sztk- ban, hogy kell- e röntgen és hogy ott csinálja meg, vagy magánban. Sztk- ban a Hunyadi utcában rendel. A magánrendelése a Skálával szemben van. Mindent el fog mondani. Mikor hova menj, hol találod meg,...stb.
Hívd csak fel nyugodtan. A sürgős eseteket általában igyekszik minél hamarabb ellátni, de fogtömésre van hogy másfél- két hónap múlva tud időpontot adni.

KépKép
bende
 
 


Bocsi csajok, most csak ennyi voltam.
Bátorka tündéri legény:)))))

KépKép
bende
 
 


Lányok, Mecsek Baby teát használt valaki? Mik a tapasztalatok?

Ma voltunk útlevelet csináltatni neki Csongrádon....tök aranyos kép lett róla az autóban aludt végig, meg a dédi tata is meglátta, 80 éves, sírt, hogy még ezt megérhette.....

Betti
Kép
betti0412
 
 


Betti Matyinak adtam ezt a teát, sokat soha nem ivott belőle, mondjuk ő nem egy nagy ivó a mai napig sem. 1 nap kb 1 decit ivott belőle.

KépKép
winchi
 
 


Kép
Kép
másfél éves :lol:

KépKép
winchi
 
 


Hú, de nagyfiú! Hát hiába! Másfél év az már nagyon komoly! :D

Szösz

KépKép
szosz
 
 


Hello Csajok!

Jó rég voltam megint. Nagyjából utolértem magam a házimunkában, bár most itt van egy jó nagy kupac vasalnivaló.
Közben le is betegedtem szombaton, és nagyon nem akarok kilábalni belőle. Fáj a torkom, a mellkasom, a hátam. Már a második fajta antibiotikumot szedem, kicsit már unom, de remélem Dorkát nem fertőzöm meg. Még jó, hogy lázam nem volt/nincs.
Megrendeltük a sütőt és a főzőlapot a konyhabútorhoz, na meg a mosogatógépet, és páraelszívót majd holnap. Kb. 1 hónapos nézelődés, ár összehasonlítgatás, meg tanakodás után....
Nem tudtunk még nekiállni a felújításnak,mert az ablak is kb. 2 hét múlva jön meg, szóval várakozás, idegeskedés, vásárlás.....nem részletezem...

lara: kösz a kérdést, apósom jövő héten műtik ha minden jól megy, kedden, vagy szerdán kell befeküdnie. Végig jártuk az összes orvost, meg labort, meg mindent, egyik nap apa vitte, másik nap én a sógorommal, szóval volt sürgés-forgás rendesen.

tünci: gyönyörű Bátor baba, és milyen édesen vigyorog. Nem csoda, hogy beleszerettél! Ilyen csodaszép kispasit....
Remélem semmi baj nem lesz Bátor babával, de inkább vizsgálják ki, bár nem értem én sem ezt a paráztatást. Remegésre én nem emlékszem, hogy lett volna Dorkánál, vagy csak nem figyeltem eléggé, nem tudom, azt tudom, hogy ő akkor szokott remegni, még most is, amikor nagyon dühös, vagy valamit nagyon akar, akkor ökölbe szorítja a kezét, és a feje remeg, de ezt már tudatosan csinálja, és rá is szólunk, hogy nem szabad.

betti, tünci: ne legyetek elkeseredve az állandó sírás miatt, átérzem a helyzetet. Nálunk is ugyanez volt, én vártam, hogy majd jön valaki, és megmondja, hogy na, most aztán mit is tegyek, hogy ne sírjon, ne fájjon a hasa, de nem így volt. Majd ahogy nőnek, változnak, és nem akarok senkit elkeseríteni, de nekem is azt mondták,hú, majd ha 6 hós lesz átalussza az éjszakát, majd ha 1 éves lesz átalussza, majd ha másfél éves......na, most júliusban 2 éves lesz, de nem nem nem alussza végig az éjszakát. De nem ám. Minimum 2-3szor kel, és még tejet is iszik, ha teát adok, kiabál, hogy tejcit kérek!!!! Ennyit arról, hogy mikor mit kéne csinálniuk. :)

betti: mecsek baby-t használtunk mi is. Dorka nem nagyon akarta meginni, kanállal próbáltam adni neki a szájába. Hát nem volt sok extra hatása, de egy próbát megérhet. Nekem anno nagymamám azt mondta, hogy rendes édeskömény magból főzzek teát, azt adjam neki, mi is azt kaptuk gyerekkorunkban, hajtja a szeleket, és nem fos@at, mint a kamilla....azt is kipróbáltam....hát az én gyerekemet szerintem nem hatotta meg nagyon. Ő hason fekve, meg a hordozóban ülve szokott nagyokat rottyantani. :)
Dorkának is van személyi igazolványa. Olyan édik ezeken az igazolványképeken. :)

zsófi: nehéz kérdés ez az elválás dolog. Lehet ám, hogy mi anyukák viseljük ezt nehezebben. Persze az ilyen visszahúzódó kislányoknak meg még nehezebb. Mondjuk nekünk is nehéz lenne egy új csoportba beilleszekedni, az biztos. Majd meglátod, pár hónap múlva már te is úgy leszel, mint Mancsa, és a nagylányod is imádni fog oviba menni. :)

meló: Én is be vagyok ám tojva, mert nekem is vissza kell mennem dolgozni (már hívtak a mhelyemről, hogy mikor szándékozom), és elvileg anyósomnál lesz majd a gyerekem, de ettől is nagyon félek, pedig imádja a nagyszüleit, a foltos kutyát, meg a pipiket, kacsákat is, de mégis bennem van a para, hogy egész napra "egyedül" hagyom. Sokat agyalok rajta, de a huszonpár ezer forintos gyes-ből + apa fizetéséből éhenhalnánk kb...

mancsa, gégéé: örülök, hogy megint jöttetek!!!!

winchi: de szép ez a fiú! Hát nem semmi. :) Az a huncut mosolya!!! :)

mancsa: jót nevettem a Levis story-n. Már lassan aranyköpések klub lesz itt. :) Én sem tudom majd mit mondok, ha megkérdezi.....nehéz ügy ez....

KépKép
ancsi_pancsi
 
 


Jah, egy sztárfotó tőlünk is, apa vigyázott rá, míg én fürödtem. Hát ez lett az eredménye! :D:D:D Elmehetnénk a Sudorcreme-et reklámozni. :)

Szösz: azt hiszem nektek is volt már ilyen.

Ja, és a fiókos csajok, nagyon szemfényvesztők, én sem mutatom meg Dorkának, nehogy kedvet kapjon. :)

Kép

KépKép
ancsi_pancsi
 
 


Jaffa, Betti, nektek pedig utólag is boldog születésnapot, kívánok,
Matyinak, Rékának, Emmának pedig boldog hófordulót!

KépKép
ancsi_pancsi
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?