Új privát üzeneted érkezett!

Vendég
 


Na itt vagyok én is!
Bocsi, hogy mostanában nem vagyok olyan aktív, de ráadásul a sok minden mellett (pl.sulival veszekedés, szoba rendezések, építkezzünk/költözzünk...stb. ja és a kettő gyekőc :lol: :lol: :lol: ), úgy néz ki bnőm hamarabb szül (Ő a legs legjobb) és most kicsit olyan, mintha én szülnék...szervezkedem vele, napi 10x beszélünk, stb... :oops: :lol: Ja és interneten is folyamatosan tartjuk a kapcsolatot... :lol: :lol: :lol:
De jövök-jövök, megígérem!!!!

Marcsi, nem tudok 20.-án menni... :cry: :cry: :cry: 27-ét síkerült kisírnom.

Jaj annyi mindent akartam, de az agyam, mint a szita... :lol: :lol: :lol:

Fanni, jó hogy itt vagy!!!! :lol:
Szilvi, sajnálom, hogy neked is ilyen borzasztó volt a szülés, azért majd, ha lesz erőd, írd le...

Na megyek, majd még jövök!!!!

Tüncik a baba-fotók!!!!!!!!!!!!
Vendég
 


ÉBRESZTŐŐŐŐ LÁNYOK!!!!!!!!!!!!! :lol: :lol: :lol: :lol:

Eszti, hívd a barátnődet a topikba és legalább felélénkül kicsit!!! :wink:
Vendég
 

 
 

Egy kis feladat! :)

Találjátok meg Bazsut a képen!

Kép
Vendég
 


Én itt vagyok, na, csak végre sikerült beszabadulnom a Sparba, el is költöttem rögtön 18ezret :oops: :shock: , bepótoltam az elmúlt heteket. Pedig igazából semmit sem vettem. :roll:

Nem tudtam még erről a babaklubról, de megnéztem a honlapot és ami a poén, hogy akinél érdeklődni lehet, ő gimnáziumi osztálytársam. Na majd ha Esztike kicsit nagyobb lesz, akkor becsatlakozunk, még nem sok értelmét látom egyelőre.

Szupi, Fanni, hogy újra jó a géped, látom, be is pörögtél.

Eszti, drukkolunk a barinődnek, jaj nem lennék a helyében. :?

Kép
ire81
 
 


Szép nagy ágya van ennek a bébikének! :lol: :lol: :lol:
És ti alszotok Dáviddal a rácsosban? :lol: :lol: :lol:

Végre ki tudtunk menni sétálni egy órácskára...igaz,most is szemerkélt az eső,de már nagyon ki akartam menni.Töpike persze kivételesen a babakocsiban se aludt... :shock: :roll:
Viszont egész sokat el mórikált a pihenőszékben, aztán evés után le tudtam tenni úgy az ágyába,hogy még ébren volt és nézelődött meg a játékait macerálta,aztán elszunnyadt...ilyenre nem nagyon volt példa mostanság.

Eszti,akkor nálatok zajlik az élet!Költözés-építkezés min múlik?
Én is tisztára be voltam zsongva,amikor a barátnőm szült,ez olyan izgi.. :D

Fanni,a pocakfájásra én MÁR nem adok semmit,a tornán kívül.Az a leghatékonyabb és semmibe nem kerül! :lol:
Ha visszaolvastál,láttad,hogy csak én rontom itt a levegőt folyton,ezért is hiányoltalak! :lol: :lol: :lol:

piki
 
 


Reni,épp hiányolni akartalak,erre beelőztél. :lol:
Esztivel is így jártam.Ezek után mindig mindenkit hiányolok,és akkor fellendül a topik! :lol: :lol: :lol:

piki
 
 



Ja, ebben nagy vagyok, sajnos :roll: :roll: :roll: Már a seggére is vágtam az első gyás-nak, amit kaptam :? :?

Kép
ire81
 
 


Fanni, isteni a kép!!! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Nálunk is Lilluci hajnalban tud a legjobbat aludni a mi ágyunkban!!! :lol: Bibu is szeret velünk lenni, de vele már nehéz, mert nem fordulhatsz meg, hanem arccal felé kel nézni különben hajjaj mit kapsz... :lol: :lol: :lol: Ő a nagy diktátor (Apa a fő-diktátor), Lilluci meg a kicsi... :lol: :lol: :lol: Én meg a rabstolga... :? :lol:

Marcsi, attól függ a költözés/építkezés, hogyx a kinézett házunk összejön e anyagilag, cser-berében....De most úgy állunk, hogy vszínű nem... :cry: Nagyon sajnálom, mert a másik két bnőmtől lettem volna 20percre (az egyik, aki most szül, a másik elöttem szült 1héttel... :lol: :lol: :lol: :lol: és mind az Istvánban és ugyanannál a sznőnél... :wink: ), de vszínű itt maradunk. Akkor viszont az alsó nappalinkat bővítenénk (most csak 20nm., úgy már 30 lenne)és új teraszt is kell így csinálni, meg újra kell javítani a medencét, no és nem bezélek a füvesítésről sem és a lurkóknak a játszótérről...ÁJJJJJJJ, mennyi pénz!!! :?
Na és ugye fönt két szobát átrendezek, újra bútorouok, variálok...Mint aki halálba unja magát... :lol: :lol: :lol: :lol:

Reni, én tegnap tesco+posta+dm túrán voltam. Na nekem már ezek az élményerk!!!! :lol: :lol: :lol: :lol:
Persze ismét megkaptam, hogy ekkora gyerekkel???? :roll: :roll: :roll: Nem tudom mit hisznek az emberek..Mégis hol hagynám???? Vagy haljunk éhen? Vagy arra várjak, hjogy vki vigyázzon a gyerekere???Vagy én nem is értem. Velünk Biobu is jött mindenhova és a mai napig nem nyüglődik a Tescoban sem, sőt akár egész nap is el van velünk zokszó nélkül. :D

Jaj, nekem is kikéne vinnem őket, de ma lehet kihagyom, mert lusta vagyok és ismét egész nap magam vagyok a kettőre...egyedül leszek este is... :evil: :evil: :evil:
Vendég
 


Haha, gyás?! Én még a papírokat se intéztm el...Mert azt is nekem kéne egyedül! Fasza mi? És azut se tudom mit kell, mert nekem csak vmi mást kell kitöltenem...ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ!!!
És akkor nem beszélek a csomó beutalós dolgokra, oda is nekem kell mindent csinálnom (kardiológia, csípőszűrés...stb). :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:
Persze akkor jó vagyok, mikor pénz kell neki... :evil: :evil: :evil: :evil:
Ja, és ma a sulimmal is összevesztzem!!!Nem tudom mi lesz...Lehet kirúgtak!!!Nem tudom...K....be!!! Már bocsi!!!
Vendég
 


Eszti nem ismered az elintezzuk.hu-t? Keresd meg őket!

Bazsu is reggel aludt vissza az ágyunkban :)
Vendég
 


Annyira fáj a fejem :cry: :cry: :cry: :cry:
Mára ennyi tellett.. :cry:

Nyugodt éjszakát kívánok!!!
Vendég
 


Én se vagyok topon...az imént hánytam egyet-na,ettől csak rosszabb lett... :( :( :(
Panka aludt egy csomót,kíváncsi vagyok,most majd mikor fog bepunnyadni...
Délután végre kakilt,teljesen magától! :lol: :lol: :lol:
Ez nálunk nagy szó,mert hetek óta Laevolac+lázmérőzés hozta csak meg az eredményt.Most meg még csak nem is szenvedett. :lol:

Ezért (is) jó anyának lenni,az ember már egy rakás sz@rnak is úgy tud örülni! :lol: :lol: :lol: :lol:

Ráadásul apjának sikerült elaltatni... :lol: :lol: :lol:

piki
 
 


Sziasztok!

Itt ramaty idő van. Szakad az eső. Ennek kivételesen örülök, mert a férjem így megkapta az 5 nap apa napot :)

Ma járkáltunk össze vissza. Voltam szoliba is. Nekem ez a 6 perc a felüdülés :D

Jázmin egész tegnap szenvedett. Tiszta kemény hassal :( hiába kakált, vagy fingott vagy büfizett.
A szomszéd felhangosította úgy a tv-t, gondolom unta már az üvöltést :(
Úgy sajnálom pedig olyan jó kisbaba, eszik alszik és most ez a hasfájás.
Nem vettem espumit, azt mondta a gyógyszertáros, hogy ugyan olyan hatóanyag van benne mint az infacolba :)

Reni megértem, hogy ennyit költöttél...a múltkor én is így jártam.

De, hogy kicsit dicsekedjek is már végre valamivel, képzeljétek elmentem a Plázába, hogy vegyek a Rossmannba hajfestéket :D és 1140 Ft volt kiírva, hogy annyiba kerül :) na mondom tök jó és van is az én fajtámból, lehúzta a csaj és mondta, hogy 575 Ft lesz. Úgy örültem mint majom a farkának. Gondolkodtam, hogy veszek még egyet, de nem is volt akció így nem mertem nehogy lehúzza a másikat és kiderüljön, hogy tévedés történt :D

Akkor ugyan itt a harisnyadiszkontba vettem egy harisnyát amire 1240 Ft volt írva és 990 Ft-ot fizettem :) szóval jó napom volt nagyon.
Apró örömök az életben.

És végre voltunk a Faktumban és tele volt az én Bergonommal (babakocsi) rengeteg színben :D jajjjj elvesztem teljesen. 3 jelöltem van, hogy melyik legyen :D és szombaton megvesszük ha minden igaz :D 56 000 Ft lesz két év garanciával.
Van egy ami nagyon tetszik, amolyan unisex. Fekete-narancssárga és barnán írja, hogy flowers és virágok vannak rajta.
Azért tetszik ez, mert nem piszkolódik könnyen :)

Remélem hétvégén jó idő lesz, mert Újszentivánon rétesfesztivál lesz. Persze el szeretnénk menni vasárnap, főleg ha lesz új babakocsi :D

Itt egy kép a szerelmemről. :)

Kép Szépségem
Vendég
 


Jah elfelejtettem írni, hogy 2700 valamennyivel hoztam haza Jázmint a Klinikáról és az esti fürcsinél megmértem a hab testét és 3730 grammot mutatott. Szóval 1 kg-ot híztunk 3 hét alatt :S ez sztem azért sok. Vagy nem ?

Kép
Vendég
 


Jó reggelt!

Nekem isteni éjszakám volt Lilluci beájult és 7-kor kelt.... :lol: Szóval kipihent lennék HA!!!!!!! nen lenne egy nagyobbam, aki meg 5-kor kelt... :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: Persze nekem sikerült ismét 11kor lefeküsdnöm, így alig bírtam moa magamhoz térni....
Ezért Bibu is Maci kv-val kezdte a napot én meg jó erőssel... :shock: :lol: Remélem hat, különben Bibunak egyedül kell ellátnia ma magát. :lol: :lol: :lol: :lol:

Anna, nagyon drága Jázmin és ne parázz a hízáson, nem tudják magukat túl enni. Nekem Bibu hízott brutálisan, de 6hós kora óta ez is leállt. Nekem nála már nem engedték, hogy több tejcsit adjak, mert, hogy túl sokat hízott.Szerencsétlen meg csak ordított és ordított, hogy éhes. Na akkor mondtam, hogy ki hova menjen és kapott annyit, amennyit kért... :shock: :roll:

Ja az infacolra akartam írni, hogy azt tudjátok, hogy annak a hatása 3-7 bnap múlva jelentkezik és először rosszabbá teszi, utána segít. Én Bibunál abbahagytam, mert rosszabb lett, aztán mikor a doki mondta és újra kezdtem jó pár nap után tényleg jobb lett.

Na megyek, reggelitetnem kell, meg Bibu még pizsiben van... :shock: és én is... :shock: :shock: :shock:
Vendég
 


Marcsi, mitől hánytál???? :? :? :? :(
Én azért eddig nem jutottam el, de 8-kor úgy beájultam, hogy arra sem ébredtem fel mikor apa megfürdette mellettem... mikor már öltöztette, akkor kezdett el sírni és akkor kérdeztem, hogy megfürdetjük??? mire ő.. már kész van :D Hááát nagggggyon örültem!!! és ezek után B 10-kor evett, majd fél 6-ig aludt.. de én még akkor is olyan kómás voltam, hogy nem ébredtem fel rá,ahogy nyöszörög.. apa kérdezte, hogy kivegyük, mire én: még csak most ébredt fel.. mire D. már vagy fél órája nyöszörög... :oops: :oops: :oops:

Eszti, most esik csak le.. medence??? akkor már tudom hol legyen a banyanetes tali!!!! :lol: :lol: :lol:
Füvesítés nálunk most lett kész :)

Anna nagyon édes Jázmin!!! :D
Vendég
 


Anna, ha csak tejet kap szerintem sem lehet túletetni. Már ami a hízást illeti..
De a hasfájás szerintem lehet attól, hogy ha sokat eszik.
Múlt hét vége felé alig volt tejem, teljesen beparáztam.. többször is kezdett szopni és a végén vasárnapra annyi lett, hogy volt, hogy fele idő alatt megevett 140g-ot!!! aztán egész nap 120g-okat... és mivel mindig nyűgös volt, 3óránként mindig meg is etettem.. aztán csak egyre rosszabb lett.. Most újra figyelem, hogy ne egyen többet 100, 110 g-nál és azóta megint nincs hasfájás.. remélem nem is lesz, ez a két nap is szörnyű volt.. azóta annak is örülök ha a kezemben elvan nyugodtan. Már nem is álmodom olyanról, hogy leteszem és elnézelődik magában.. Kicsinek is örülni kell!! :)
Ja és mikor többet evett nem aludt éjszaka sem.. két órákat aludt, majd újabb 2 óra kellett az altatáshoz. :? De lehet ez most teljesen véletlen alakult így, csak nekem most ezt sikerült megfigyelni :roll:
Vendég
 


Reni már meg is kaptad a gyást??
Én tegnap vittem el a könyvelőhöz a papírokat, már 1 hónapja hívogatom :evil: azt ígérte holnap beviszi őket, remélem tényleg elintézi!!
A családit meg az anyaságit az elintézzuk.hu intézte, azt kb két hét alatt meg is kaptam :)

Eszti tényleg te nem voltál valahol bejelentve? mert a tgyás, olyan mint a táppénz.. elvileg az is a könyvelő intézi. Bár az én könyvelőm még a táppénzt se intézte el, pedig január közepétől táppénzen lennék. Azt mondta beküldte már a papírokat,de azért most megint beviszi, hátha valami nem stimmelt, azért nem küldték még.. ez azért elég gyanúsan hangzik nem?? :?

Bazsu a hasamon alszik a babaslingben, Dávid most fényképezett le, mindjárt meg is mutatom! :)
Vendég
 


Na Marcsi látod?? Most már nem csak te rontod itt a levegőt!!! :)
Remélem jobban vagy!!!!! ??????????
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Vendég 2010.04.26 09:57-kor.
Vendég
 


Itt az új vonalzóm :)

url=http://www.nagyonbaba.hu]Kép[/url]
Vendég
 


Anna,nagyon klassz az új vonalzód! :lol:

A bébik meg nagyon édesek,Bazsu is és Jázmin kisasszony is!

Fanni,a babyslinget meddig lehet használni?És csak ebben a pozícióban,vagy máshogy is?
Ez szimpibb nekem,mint a kendő...egyszerűbb felvenni,nem tud leesni,ha szarul kötöm meg és ráadásul a kendő nyáron rohadt meleg minden kendőzős ismerősöm szerint. :roll:
A Füleses kép nagyon tecc! :lol: :lol: :lol:

Az meg totál igaz,hogy ha túleszik magukat,attól is fáj a pocak.
Egyszer-kétszer én is besétáltam már ebbe,mert Pankának meg főleg az evés a mindene,azzal akarja megnyugtatni is magát,ha ki van borulva-a pocakfájás miatt... :oops: :?
Aztán persze még jobban fáj... :? :? :?

Anna,ha most ennyit hízott,a következő hónapban majd kevesebbet fog. :D
Anyatejes babát nem lehet túletetni,túlhizlalni.Ne törődj vele,bárki bármit mond.A bébik nem olvasnak szakirodalmat,nem böngészik a percentilis táblázatot-olyan ütemben nőnek/híznak,ahogy az nekik a legjobb. :lol:

Eszti,én van amikor még 11kor is pizsiben vagyok,pedig csak egy gyerkőcöt kell ellátnom. :lol: (ritkán ugyan,de előfordul)

piki
 
 


Marcsi, kilóban van meghatározva. Úgy emlékszem 15kg.
http://www.babaslings.hu/
De lehet próbáld ki előtte az enyémet, mert nem biztos hogy tetszeni fog.. sok pózban bele lehet tenni.. de neki most csak ez az ülő jön be..
Itt van egy videó is erről:
http://www.youtube.com/watch?v=wbe-79UkVfA

Egy barátnőm is megvette,de neki nem jött be. Most lehet eladja, azt hiszem 10.000-ért. Nem is használta semmit, csak megvette.. ha érdekel majd szólj és megkérdezem.

Anna, szép csajos az új vonalzód! :)
Vendég
 


Köszi a linkeket!
Megnéztem,egyre jobban tetszik...van ugyan kengurunk,amiben fektetni is lehet,de az nekem egyáltalán nem jön be most még.
Később,ha már tud ülni,biztos jó lesz,de most még nem annyira...
Köszi,gondolkodom rajta! :lol:


Panka "helikopterezik" apával...látnotok kellene,ahogy berregve röpülnek egyik szobából a másikba,közben apa szinkronizálja,mit gondol közben magában Panka... :lol: :lol: :lol:
Bárhol felléphetnének vele,tuti siker... :lol:

piki
 
 


Megtörtént eset:

"Délre kaptam időpontot a nőgyógyászhoz, örültem, hogy délelőtt
viszonylag stressz-mentesen fel tudok készülni majd az eseményre.
Reggel azonban telefonhívást kaptam a rendelőből, hogy jó lenne, ha
9:30-ra ott tudnék lenni. "Persze, ott leszek" mondtam a legnagyobb
nyugalommal, és csak utána estem pánikba. A reggeli kapkodás a
szokásos menetben folyt, gyerekek reggeliztetése, öltöztetése,
uzsonnák csomagolása, fuvarozás az iskolába, óvodába stb. 8:45-re
értem haza, nem volt mar idő újabb fürdésre, ezért csak gyorsan
felkaptam a mosakodó rongyot a kád mellől, és jól lemostam magam
"ott".
Autóba vágtam magam és rohantam az orvoshoz. Felfeküdtem az asztalra,a
fejemet a fal fele fordítottam, és azt képzeltem, hogy Párizsban
sétálgatok... A doki megszemlélte a terepet, majd így szólt:
- Hú-ha! Látom, ma volt egy kis különleges felkészülés...
Nem tudtam, hogy miről beszél, nem reagáltam semmit, tovább sétáltam
"Párizsban". Hazamentem, a nap további része a szokásos rutin szerint
ment, főzés, gyerekek összeszedése, házi feladatok ellenőrzése, stb.
Délután fele a lányom ijedt hangon kérdezte:
- Anyu, hol van a mosdórongy a fürdőszobából?
- Kidobtam, vegyél elő másikat. - mondtam neki.
Mire a lányom:
- De nekem az kell, mert benne volt az összes csillámporom és flitterem!"
:lol: :lol: :lol:
Vendég
 


Sziasztok

Nekünk jól telt az első éjszakánk itthon, 3 óránként kelt, evett, aludt. :D
Ma éjjel kicsit nyűgösebb volt, fájt a hasa.
Tegnap lefejtem a cicim, és csak 10 ml jött belőle, be is paráztunk, hogy nem eszik eleget a gyerek, jött a doki, írt fel neki tápot, erre este lejött 40 ml. :roll: Hihetetlen, ez a mi formánk.:D

Ma nagyon nyűgös szegény, alig alszik, szerintem fáj a pocakja, most adtunk neki mecsek baby teát, attól meg folyamatosan durrogtat. Remélem estére kifárad, és jó sokat alszik. :)

Tegnap megvolt az első fürdetés is, egész jól viselte, csak a végén volt pici sírás. :)

Most pont itt van nálunk az idős hölgy. :x

Kép
Kép
szilvancska
 
 


Nagyon cukikák a baby fotók :lol: :lol: :lol: :lol:

Fanni ari vagy a csacsival :lol: :lol: :lol:

Kép
Kép
szilvancska
 
 


Fanni ez jó :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Kép
Kép
szilvancska
 
 


Szilvi, sokszor lesz még hogy kicsit kevesebb a tej.. ha szoptatni szeretnél, akkor mindenképp várj pár napot azért a táppal (sztem) mert többször mellre teszed és újra lesz tej bőven!!!
Vendég
 


Sziasztok!

Nemrég értünk haza. Elmentünk egyet autókázni anyósomékhoz :D

Fanni nekem épp ellenkezője a dolog, hogy amint megmozdul Jázmin rögöt felkelek. Egyszerűen megérzem mikor kel fel a szentem. Nem is várom meg amíg sír és már eszik is :D így apa tud alukálni :D

Érdekes nekem az orvos és a védőnő is azt mondta, hogy teát ne adjak neki. Akkor, most adjak vagy ne? Mert látom, hogy Szilvi is adott Barninak. Egyszerűen már nem tudom mit csináljak :S

Pocakfájás nekünk is van, de már tűrhetőbb. Tudunk alukálni legalább este+a levegő úgy nézem elég jót tett :)

Volt a védőnő is ma. Nem valami nagy durranás. Szerdán kell mennem 1 hónapos értékelésre :S király!

Nagyon aranyos Bazsu :)

Jó ez a megtörtént eset :D hirtelen azt hittem, hogy Fanni ez veled történt ahogy olvastam és kezdett leesni, hogy neked még csak egy gyerkőcöd van :D úgy látszik kicsit fáradt vagyok :D

Idős hölgy. Kíváncsi vagyok mit okoskodik majd :)
Remélem vitt ajándékot :)

Szilvi esetleg, ha nem ráz meg annyira, akkor leírod a szüléstörténeted? Már csak a tiéd hiányzik és tényleg érdekel :)

Marcsi mi is szoktunk helikopterezni és Jázmin is rötyög nagyokat :D és már át tudja fordítani a kis fejét a másik oldalra magától. Nagyon kis ügyes :) és tartja is magától, persze azért fogom neki :)

url=http://www.nagyonbaba.hu]Kép[/url]
Vendég
 


Én nem teáztatok.. szerintem nem kell az még nekik :roll:
Vendég
 


Mi tegnap délután óta nyüglődünk, ki vagyok készülve. :cry:

Unfacol, espu egyik sem használ, megőrülök

Kép
ire81
 
 


Reni,biztos csak sz@r napja van Esztikének,nyugi!
A babák sokkal érzékenyebben reagálnak a frontokra meg minden ilyen nyavalyára...túl kell élni... :?
Nekünk is volt most a szutyok idő miatt pár rossz napunk,amikor Panka is csak nyűglődött,hurcolni kellett egész nap,semmit nem aludt csak küszködött...
Aztán egyszer csak vége lett! :lol:

Teázás nálunk sincs...már nem is próbálom.
A mecsek babyt adtam amúgy én is,hogy kicsit kihajtsa belőle a szelet,de nem kell neki,1-2 kortyot ivott,azt is nagy szenvedve,mint valami kis mártír,hihetetlen pofákat vágva közben... :lol:

piki
 
 


Reni, nekünk ez volt hétvégén.. lehet tényleg "csak" a rossz idő miatt nyűgösebb picit.. nekünk sem aludt akkor semmit, most meg már a második éjszakát alussza majdnem végig! :D

Most ittam meg a teákat amiket a kórházba kaptunk (termékmintákat) Ez ilyen vízben oldódó "tea" volt, 4 hónapos kórtól babáknak.. tele cukorral, nekem finom volt :lol:

Hasfájás mostanában nálunk is van. Elkezdtem mindenfélét enni.. fokhagymás padlizsánkrém..stb :oops: eddig bírtam a koplalást :oops:
Vendég
 


Biztos igazatok volt a frontot illetően, ugyanis tegnap este 11kor mintha elvágták volna a nyüglődést, azóta gyakorlatilag alszik, éjszaka csak kajálni kelt fel, mint egy kis angyal olyan békés, végre :lol: Így legalább Apával is megragadtuk az alkalmat és reggel jól összebújtunk, na persze szexmentesen, de ez is olyan jól esett, egy kicsit összeölelkőzni. Már alig várom, hogy leteljen ez a fránya 6 hét :oops: :roll: :lol:

Remélem, Mindenkinek hasonlóan jó éjszakája volt.

Szilvi, én személy szerint nagyon örülök, hogy a szoptatás mellett döntöttél, és a tejcsi gyarapodásnak tényleg csak az a titka, hogy minél több inger érje a cicit, az a legjebb, ha Barnus csüng rajta, vagy a mellszívóval jól kiszívni és meglátod, dőlni fog a tejcsi.
Már többször is említettem az lll.hu honalpot, de berakom linkbe is, ezek szerintem tök hasznos infók, főleg a tej mennyiségének növelése témakörben, vannak hasznos tanácsok:

http://www.lll.hu/leche [url][/url]

Tegnap mindenféle bejelentés nélkül beállított a védőnő, még jó, hogy rend volt, bár Szabikám pont a WC-n ült :oops: :lol: . Nem szeretem ezeket a meglepi látogatásokat, és ha amúgy meg nem vagyunk itthon? Nem kötelező nekem egész nap itthon lennem, még ha 2 hetes a gyerek, akkor sem. Pont a gyerekdoki is mondta, hogy ha levegőztetni akarom, inkább menjek el anyukámékhoz, mert ők a város szélén, kertvárosi övezetben, az erdő mellett laknak, mi meg a belváros kellős közepén, inkább ott tegyem ki a gyereket a friss levegőre.

A teát én is kiborítottam ( persze a védőnő azt is kiszúrta egyből, láttam rajta, hogy nem tetszett neki , bár nyilván én sem jókedvemből adtam, hanem végső elkeseredésemben. )

Most tegnap este óta az Infacolt adom neki, nem tudom, hogy a váltás tett-e jót neki, vagy csak tényleg vmi más miatt volt nyűgös. :?
Anna, az espu és az infac tényleg ugyanaz a hatóanyag, de én azért próbálom mind2-t, mert lehet, hogy vmilyen más összetevő miatt esetleg mégis máshogy hat a picikre, lehet ez hülyeség, de még az is lehet, hogy az lesz a jó, ha felváltva 1nap ezt-1nap azt adva lesz neki jó. Azért próbáld ki az esput is.

Fanni, jók a képek és a hurcolka is, de én még annyira picurinak látom Esztit egy ilyenhez, meg megnéztem, hogy kell beletenni a gyereket, hát nem tudom, mit összeszerencsétlenkednék vele, ez nálam sztem 2 emberes mutatvány lesz :lol:

Eszti, barinőd még egyben?

Marcsi, Esztike nekem is vágott savanyú pofákat a tea közben, szegénykém nagy hévvel belekortyolt, azt hitte vmi jó kis tejcsike, aztán tessék. Tegnap meg még külön is meg is "kínoztam" szegényt, először kellett neki beadni a K vitamint és a Vigantol cseppet. :? :? Úgyhogy kapott neki nem tetsző dolgokat tegnap, lehet ebbe fáradt bele :roll:

Haha, nem akarok dicsekedni, mert nekem aztán tényleg volt miből, de még 4 kg ment le, mióta itthon vagyok :lol: de ne aggódjatok, még így is van bőven mit leszoptatni :? De azért ennek is örültem egy kicsit.

Na szép napot Mindenkinek, én kihasználom a csendet és relaxálok kicsit, ki tudja, mit hoz az éjszaka :shock: :shock: :shock:

Kép
ire81
 
 


Megint csak a kemény mag vagyunk, Kriszta és Manojoco is el vannak tűnve mostanában és volt egy kismamink is ( nevekkel bajba vagyok, bocsánat :oops: :oops: :oops: )

Jaj, még azt akartam mondani, hogy szegény Esztikém tiszta pattanás, ki vagyok bukva ezen, a védőnő szerint törölgessem alkohollal. :? Csak azt sem akarom, hogy tiszta piros és száraz legyen, de így most nagyon csufi a kis bőre :cry:
Másik, nektek volt már olyan, hogy alvás közben rángatózott a kis karja, lába, tegnap, hogy olyan nyügi volt, bömbölt sokáig, aztán hirtelen álomba vágta magát a kezemben, de álmában rángatózott. Sztetek ez normális, már olyan fordult meg a fejemben, hogy nem epilepsziás-e?????? :idea:

Kép
ire81
 
 


Reni, szerintem még álmában is a hasa fájhatott, csak már lehet olyan fáradt volt, hogy fel sem ébredt rá :(

4 kiló?? Irigykedem!!! Összesen mennyi is ment akkor már le rólad a mennyiből? Nekem a szüléssel ment le 9-10kg és azóta is itt stagnálok.. :( Pedig nem nassolok, megmagyaráztam magamnak hogy a csokitól fájna a hasa, meg nem tudna aludni és így ellen tudok állni az elképesztő mennyiségű finomságnak a kamrában.. D. tegnap még magnumot és nutellát is vett :oops: Nem tudom meddig bírom még :oops:

A védőnők általában ezt csinálják.. bár az enyém jófej, kérdezte, hogy telefonáljon e, ha jön. Ha akarom telefonál, csak azért nem szoktak mert ezt senki nem fizeti ki nekik.., de ő inkább telefonál, minthogy gond legyen :) Fiatal még, azért ilyen toleráns. Egy évvel fiatalabb nálam :D Nem is osztogat tanácsokat, mindig elkönyveli, hogy milyen jól elvagyunk és nem is kell jönnie.. :lol:

Szilvi, én is örülök, hogy a szoptatás mellett döntöttél :wink:
Kitartás, hozzá!!!! Néha vannak azért rosszabb pillanatok, mikor kevesebb a tej, vagy már lilára szívta, vagy forgatja közben a fejét stb.. de sztem megéri! Többnyire azért édes, mikor elégedetten nyögdécsel közben és teljesen ellazul, olyan lehet ez mint a felnőtteknek a drog, vagy az alkohol.. na jó mint egy jó kávé vagy XXX :wink:

Nekünk is jó volt az éjjel! Megint!!! 11-től aludt 5-ig :D Igaz közben óránként felébredt, nyögdécselt picit, előrébb kúszott a kiságyban én meg húztam utána a takarót :) de ötig csak kihúzta végül.

Ma délelőtt meg nyűgösködés volt, sehogy sem volt jó.. szopi után szintén.. erre hazajön apa a vállára dobja és 1 perc alatt elalszik!!! Mondom ilyen nincs!!!! Csak nekem jut a sírás?? :oops:
Azért örülök, mert azóta is alszik :)
Vendég
 


Reni,látod,én megmondtam! :lol: :lol: :lol:
Panka is ki van cserélve,mióta lement a sok hülye front és szép idő lett-szerencsére.
Este volt egy kis nyűgi,de egyáltalán nem volt vészes és aztán ő is aludt 3/4 4-ig,akkor kajált és aludt tovább.
Csórikám ma is alszik szinte egész nap,van mit bepótolnia...
Az alkoholos arctörölgetést én meggondolnám...iszonyúan kiszárítja az érzékeny kis bőrét,nem csak a ragyákat.Ráadásul az arcán,ha párolog,irritálhatja a szemét és az orrnyálkahártyáját is.
Enyimkölyök is pattanásos/kiütéses volt,de 2 hét alatt magától elmúlt,illetve az sokat segített,hogy többet volt levegőn,meg napoztattuk a kis pofiját-persze csak módjával most már,mert elég erős már a nap.
Milyen fürdetőt használsz?Esetleg attól is lehet.A múltkor,amikor tanácsadáson+oltáson voltunk,volt egy Pankival egyidős kisfiú,akinek iszonyat csúnya lett a bőre a Johnson's-tól,ami egy műanyag vacak,kőolajszármazékokkal meg minden szirszarral.

Védőnő hozzánk is csak úgy betoppant eddig,de elnézem neki,mert nagyon jó fej és szeretem.Bár legutóbb már be se jött,Andris váltott vele pár szót a kapuban. :lol:
Örül,hogy nincs velünk semmi probléma és nem kell velünk külön foglalkoznia.Pankócot meg úgyis látja,amikor oltásokra visszük.

A rángatózás önkéntelen,a kissé fejletlen idegrendszer produkálja.
Néha Panka is beremegett nyújtózkodás közben,meg esetleg az ajkait remegteti sírásnál.Őt látta neurológus a Madarászban és megnyugtatott,hogy ezt kinövi,ahogy az idegrendszere érettebb lesz.Epilepszia csak extrém esetben van újszülöttkorban és vannak specifikusabb tünetei is. :lol:
Szóval no para! :lol: :lol: :lol:

piki
 
 



A -4 kilót én is irigylem,de nagyon-nagyon... :oops:
Szülés után én 3 kilóval kevesebb voltam,mint amivel kezdtem a várandósságot,de én folyton éhes vagyok a tejtermelés miatt,így szerintem az a 3 kiló vissza is jött,bár a mérlegre nem merek ráállni egy ideje... :oops: :( :oops:

Tegnap is hánytam,egész nap nem maradt meg bennem semmi,na,ennek örömére a tej is jóval kevesebb lett estére és még ma sincs annyi,mint előtte volt.Kíváncsi vagyok,este mennyit bír a leányzó szopizni majd...
Ma amúgy már jól vagyok,nem tudom,mi a fenétől volt a hányás...


Na,most bepótoltam az egész napi lemaradásom! :lol: :lol: :lol:
Csak győzzétek olvasni! :lol:

piki
 
 


Annyira nem kell irigykedni, mint mondtam, mert most járok 20-13 kg-nál :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: , igen, sajna ennyi jött fel, és ez is csak az, amit tényleg a terhességtől számolok, az esküvős súlyomig még ennél is többet kell majd ledolgoznom. :? :? , de még 10-et legalább.

Eszti nyuszi is alszik egész nap, remélem, ez a tendencia éjszakára is megmarad.

A francba, ma már tényleg ki akartam vinni szegénykémet, mi még nem is voltunk odakint, csak 1x álltunk ki az ablakba, azóta meg tök szar idő volt egész héten. :cry: Hétvégére persze jó időt mondanak, most meg jön ez a hülye izlandi homokfelhő, akkor bizti nem fogom kivinni. :shock:

Fanni, én már a szülés várható időpontját megelőző 28. naptól megigényeltem a tgyást, még márc 11-én beadtam az igényt, vagyis a könyvelő akkortájt küldte el, és így meg is kaptam, megmondom őszintén, én is csodálkoztam, de szerencse, hogy ilyen gyorsak voltak. Most meg mindjárt megnézem, hogy lehet ügyfélkapun keresztül benyújtani a családi+anyaságit, mert be lehet és beszkennelve elküldeni a szükséges iratokat. :lol: Én aztán nem fogok sorban állni.

Kép
ire81
 
 


Marcsi, mostmár gyógyulj meg, küldöm a gyógyító energiát, ne hánykolódjál!

Kép
ire81
 
 


Sziasztok!

Nemrég értem haza. Gatya az én lányom is nyűglődik, fáj a hasa. Vettem esput is már. Kész vagyok én is.

Megvettem a babakocsit, itt a kép. Lányos eléggé a virág miatt, de a színe miatt sztem egy fiút is bele lehet tenni, ha épp a második az lenne :D :D :D

Mennem kell etetni. Kép Bergon Kép Jázmin kocsi
Vendég
 


Sziasztok!!

Visszaaludt a szentem így írok :D

Nekünk aztán van hasfájás ezerrel mostanában :( nagyon kivagyok miatta. Egyszerűen annyira mohó a szentem, hogy 11-szer szopizik nappal és az rengeteg. 40-et eszik, utána bealszik. Felkerestem a gyerekorvost (nekem olyan mint a védőnő) mert tőle aztán tudok tanácsot kérni főleg tanácsadáskor :D és kiírta hasi ultrahangra 27-én, mert rengeteget bukik sugárba Jázmin. És mondta, hogy próbáljam meg elhúzni az etetést 6 adagra. Emiatt van is bőgés rendesen :S szegénykém 2 óránként kel és enne+fáj a hasa is. Hagytam bőgni szegényt, mert annyira evett volna, fél óráig elhúztam, hátha jobb és jobb is, alszik már lassan 3 órája :) nem szeretem ha sír, mert néha már köhög is közben és megszakad a szívem, de ez sajna az Ő érdeke, mert így csakugyan a pocak fájni fog örökké. Az ultrahang a bukás miatt kell, nem-e nem záródik rendesen a gyomorszája és azért van.

Nem tudtam személyit csináltatni, mert nem lett jó a kép és Ők ott nem tudnak fényképet csinálni :S szóval gatya, mert mennénk nyáron külföldre :S akkor ki tud képet csinálni, ha még az okmányirodában sem tudnak ?!

Megvettem az esput hátha jobban hat. Iszom lactohert teát meg kamillát újabban, hátha segít neki a tej által. Arra is gondoltam, hogy a Mecsek babyt én fogom inni :)

Marcsi örülök, hogy jobban vagy! Hála az égnek a hányás nem jó dolog :( igyál sok folyadékot :) és sok ++++++++

Reni nagyon jól leírta Marcsi, hogy az idegrendszer miatt van a rángatolózás. Jázmin is szokott álmában, ha valami hangos zaj megzavarja! Ez természetes még!
Pattanás: én írtam a múltkor, hogy rengeteg van Jázminnak, de már helyrejött. Nekem a védőnőm azt mondta, hogy ne egyek sok tejterméket és jobb lesz és jobb is lett érdekes módon. Alig van neki, csak az állán. Ne bántsd, főleg ne alkohollal. Én magamnak szoktam lealkoholozni egy héten egyszer a sok szenny miatt meg kinyomkodom magam :D és utána fertőtlenítés gyanánt :)
Esetleg max, ha szárítani akarod sztem hintőporral egy picit szórd be, de azt sem muszáj. Mosd meg az arcát fürcsinál alaposan!!!!!!

Sztetek bele lehet tenni fiút is a babakocsimba? Őszintén :D mert megőrülök ezen filózok. Nem szeretek ilyen dolgokat venni, pláne ami 56 000 Ft, mert mindig megbánom vagy valami! A cipőnél is így vagyok :S

Igen régen volt itt Kriszta meg Manojoco is! És volt egy 21 éves kismamánk is !!!!

Az én védőnőm időpontra jön, de a múltkor 10 helyett 9-re jött és pont tiszta tejes csorgásos, kócos hajjal voltam :S elég gáz volt, de még nem bírtam letusolni :S

Kilók: nekem olyan a hasam mint a palacsinta. Sőt nagy görögdinnye mell és lapos has meg lassan segg :( ez sem tetszik annyira. Én nem nagyon kívánom a kaját! Mostanában nincs is időm enni, amióta fáj a pocak :(

Én is várom a 6 hetet, mert kivagyok éhezve :( tudom nem publikus, de azért jó lenne sexelni egyet :D
A gátam jól van, a varrat felszívódott. A másik problémám szülés óta jelentkezett, de elmúlt, majd 2 napja megint a farcsontom nagyon fáj. Alig bírok ülni és ááááááááááá teljesen kész vagyok! Nem tudom mi lett. Tesóm mondta, hogy olvasta szülés alatt megerőltetéstől van és sérv is kialakulhat vagy daganat ott a farcsontnál. Hát nagyszerű :(

Na nem untatlak benneteket. Esete még benézek.

Puszika mindenkinek

]Kép
Vendég
 


Anna, azt olvastam hogy a laktoherbtől is fájhat a hasa!!! Szerintem csak nagyon nagy hígításban csináld csak, egy filter egy liter vízbe és az is max öt percig :roll: Próbáld ki hátha múlik a pocakfájás.. meg a 11 etetéstől is fájhat sztem is.
Mi napi 6x eszünk(eddig 1x evett ötször és 3x volt hogy 7x) , de így is volt pár nap hogy sokat evett (120 és 140 között napi 6x) és akkor neki is fájt a hasa+ bukott... azóta nem kap desszertet! :)

Ilyen remegés szerű "rángatózás" nálunk is van.. néha remeg a lába..

Nekünk is volt pár nap mikor sokkal pattanásosabb volt, de a nagyja el is múlt magától. Én is kevesebb tejterméket ettem+ alaposabban átmostuk az arcát minden fürdetésnél.
Alkohollal kenni? :? Védőnők is tudnak tanácsot adni :shock:

Anna szerintem nyugodtan beleteheted majd a fiadat is ebbe a babakocsiba! :) Őt biztos nem fogja zavarni :wink:
Ha esetleg meg téged majd akkor zavar, eladhatod ezt használtan is valakinek és veszel egy másikat! Előre ne filózz ezen!

Marcsi, van most egy ilyen vírus :oops: Remélem hamarosan jobban leszel! :(

Eszti, Szilvi???
Vendég
 


Anna, nekem nagyon tetszik a babakocsi, ezt már láttam én is az utcán, pont ezt a virágosat ( bár az lehet rózsaszínű volt, vagy szürke???, mindegy de vmi hasonló minta ) és már akkor felfigyeltem rá, hogy de jópofa, csak akkor már megvolt a miénk. Ma, nem mintha az nem tetszene.

Sztem megpróbálhatnád két szopi között megitatni Jázmint, forralt ( legalább 10 percig ) és lehűtött vízzel, nálunk ez bejön, utána megnyugszik és vmikor vissza is alszik.

Nekem meg most pont az a bajom, hogy 1-2 napja van olyan, hogy 4 vagy 5 órára eszik Eszti, mert nyűgösködés után már majdnem akkor alszik be, amikor lassan kajaidő van és utána nem kel fel. Sztetek fel kellene keltenem, hogy egyen 3 óránként, vagy ez is belefér az igény szerinti kajálásba? Megmondom őszintén, de néha úgy örülök, ha elalszik és nem akarózik felkelteni. :oops: Kövezzetek meg...

Marcsi, én semmilyen "divatos" fürdetőt nem használok, csak a gyógyszertári mosakodókenőcsöt, meg a fürdővízet csináljuk kamillásra. Remélem, nem az Anna által említett tejtermékektől vaan, mert elég sok joghurtot, kefírt eszem és erről már nem akarok lemondani, mert ezek legalább nem hízlalnak. Tejet meg egyáltalán nem is ittam egy kortyot sem, mióta megszületett Nyuszi, sőt a kv-ról is lemondtam, én, aki még a terhesség alatt is 2-t ittam naponta. :shock: Mert ha már joghurtot sem ehetek, akkor mi marad, akkor csak a hülye szénhidrátok lesznek ehetők, attól meg szép nagy/ vagyis nagyobb lesz a sejhaj.

Anna, Te aztán szerencsés alkat vagy a lapos hasival! Remélem, a farcsontot jobban lesz! Nekem meg a jobb kezemen lévő ujjak zsibbadnak, de már a 36. hét óta. Először csak a súlygyarapodásra, meg a vízesedésre fogtam én is, meg a doki is, meg a védőnő is, de mostmár kezd aggasztani, hogy szülés óta sem múlt el, sztem tuti vmi gerincprobléma. Na, majd elmegyek vmi orvoshoz, fasza, pont ez hiányzott már csak.

Végre, kedden megyek fodrászhoz!!! :lol: Végre már csináltatok magamról meg Esztikéről vmi publikus fotót, mert amíg eddig vannak rólam, azokkal még felnőtteket is ijesztgetni lehetne. :lol:

Kép
ire81
 
 


Na, majdnem egyszerre osztjuk az észt Fannival! :lol:

Kép
ire81
 
 


Ja, hogy én is panaszkodjak egy kicsit..
Hozzánk ma az anyósom és D. tesója és párja állított be váratlanul... :?
Még ki akartam porszívózni, rendet tenni.. kinéztem egy sütit is amit meg akartam sütni.. és az ebédem éppen melegedett..
Ők meg kérdezik, hogy Dávid??? Én meg kérdeztem, hogy mondtátok hogy jöttök? - Nem.. Hát akkor miért lenne otthon?? :evil:
Bazsu meg nyűgösködött, a vállamon sírdogált, nyögdécselt, anyós meg végig jött utánam és az arcomtól 10 centire próbálta nyugtatgatni.. Nem győztem ide oda menni.. de ez is gáz, hogy én meg mindig arrébb megyek. + amúgy is sétálgatni akartam, mert az megnyugtatja.. de így nem is tudtam, hogy mindig odaállt.. meg a kezét puszilgatta :oops: :( Még én sem puszilgatom.. mert a szájába veszi.. :( Meg is mostam a kezét miután elmentek.
Vendég
 


Újra laptető :lol:

Reni én nem kelteném fel :lol: :lol:
Nekem is volt ilyen gondom még az elején, volt hogy felkeltettem.. de már úgy gondolom hogy nem kell! Sokkal fontosabb hogy ne egyen túl sűrűn.. persze ha annyit aludna, hogy a végén már csak 4x enne egy nap akkor más a helyzet :)
Ha annyira éhes lesz úgy is felébred! + az alvással fejlődik az idegrendszer is, nem?

Anna, a víz két kaja között szerintem is jó ötlet! Egyébként én nem adok vizet, de ha valahogy ki kéne húzni a kajálások közötti időt és nagyon sírna, biztos ezt tenném/ vagy még a cumi.. de ha jól emlékszem az nem kell neki.. Ja és langyi legyen a víz.. mert ha hideg nem fog kelleni (még a kórházban adtam neki vizet és ott ezt tapasztaltam)

Na megyek fürdeni, aztán B jön, majd alvás..
Vendég
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?