Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Tünci: Boldog Névnapot!

Beze: Ha készítettél fényképet az apartmanról, nekem is elküldenéd! Mikor mi a kolpongban voltunk, nekem egyedül a szobával volt bajom, de az nagyon nem tetszett. Ezért érdekelne az apartman.

Katinka: Erről viszont eszembe jut,hogy Ti is voltatok tavaly ott, apartmannban. De ha jól emlékszem, Ti két családdal. Hány személyes apartman volt, és ott is zuhanyzó van, vagy fürdőkád?

Amúgy én nézegettem tavaly a szilvesztert a Kolpingban, nagyon jó program volt, de az ára, az valóságos horror volt! :cry:

Bende: Örülök, hogy Niki jól van!

Szösz

KépKép
szosz
 
 


Ma van Tünci névnap? (az én gépem csak Áront ír ki)
Tünci, én is boldog névnapot kívánok!

Winchi:
Nagyon szép ez a kutyus! :) Mi is szeretnénk jövőre, csak a férjem ragaszkodik a gyerekek miatt a kiskutyához, hogy mi nevelhessük fel. (egyébként anyukámnak nemrég pusztult el a pulija, amit 4 évesen szereztem egy nem túl jó gazditól. 15 éves volt. Imádtuk!)
Én nem adom meg senkinek a fórumok elérhetőségeit, és a férjemen kívül senki nem tudja, hova szoktam írni. :) Ő meg úgysem tudja megjegyezni. Tőle távol áll a fórumozás.

Zsófi: Ez tényleg olyan rossz, mikor valamit nem szabad megengedni, de az Ő érdekében. :? Én sem szeretem az ilyen szituációkat. Viszont attól még tudja, hogy szereted, és szeret Téged, hidd el! :) Szerintem nem vagy h. az ilyen félelmeid miatt. Én még sokkal nagyobb badarságok miatt is szoktam aggódni! :)

Lara: Mi Adonyban lakunk. :)
Milyen nagy lányod van! :) A golyócsúszda nálunk is nagyon menő! :)
De jó, hogy ebbe a golyós ugrálóba is beengedték! A legtöbb helyen csak 3 éves kor felett engedik őket.

Szosz: Ez a kavicsgyűjtés nagyon jó móka! Annyira érdekesek tudnak lenni azok a kavicsok... :lol: :lol:

Naspolyácska: Milán mennyi idős? Az én fiam sem beszél egy kukkot sem. Csak mutogat. (meg néha mamamma, bababa, vagy dödög magában, de csak saját szórakoztatására). Azt mondta a gyerekorvos, hogy amit csinál, az bőven elég, amit mondunk, megérti. Vannak gyerekek, akik 2-3 éves koruk körül kezdenek beszélni, de akkor meg napok alatt, vagy egyből mondatokat mondanak.

A mi dokink azt mondta, hogy ne használjuk a szélcsövet, mert rászokik a segítségre, és később nehéz lesz róla leszoktatni. Nekünk szerencsénk volt, mert anélkül is hamar rendeződött a pocifájás, meg a kaki. (én még nem is dugtam semmit a fenekébe, se kúpot, se lázmérőt. Még igazán nem is volt lázas...)

Bende: Honnan szereztél ilyen tojáscukrot???? Imádom, és én nem találtam sehol!!!!
Nyanyó eredményeinek nagyon örülök!

Ma nem kertészkedtünk, helyette elmentünk vásárolni. :D Lehet, hogy ez fárasztóbb volt. :D:D:D

Kép

Kép
nikuc
 
 


sziasztok!
immár apátfalváról írok.
nem nagyon leszek, mert honap megyünk délelőtt Martinhoz, utána meg délután dédizünk, meg a keresztanyámhoz is megyünk.
a laptopot hazahoztuk ugyan, de az én netfüggő férjemtől nem sokat vagyok előtte. meg hát Zsófi után is szaladni kell, bár nem sokat..

amikor ideértünk, végigszeretgetett mindenkit, aztán kereste a kersztanyját (Martin anyukája hugomat), de nem találta, elmagyaráztuk, hogy oda holnap megyünk. bólogatott és közölte, hogy oké. :D
és azon mód rácuppant a másik hugomra. le sem szállt róla.

és még mindig szívjuk az orrát. vettem kézi orrszívót is. hátha az nem zúg és jobb. hát ugyanúgy üvöltött.
Vendég
 

 
 

tüncinek boldog névnapot!!!

bende!
szép a torta!
örülök, hogy Nikivel nincsen semmi komoly.
nekem is szoktak dagadni a nyirokcsomóim, mindig olyankor, amikor herpeszem van. de gondolom ilyen Nikinek nincsen.
de máskor is volt már ilyen vele, nem?

már nem is tudom mit akartam írni. azért eléggé döglött vagyok már.

kellemes húsvétot kívánok, a lányoknak sok locsolkodót, a fiúknak meg sok sok locsolni való lányt!! :D
Vendég
 


Lara: igen, köszi, épp most végeztem ki egyet, fanatik lettem :oops: van, h mikor alszik a Miló délután is megnézek egyet, de általában esténként nézem a filmeket :lol:

Nikuc: a Milán már 21 hónapos lesz ma holnap de ő is max babababababa, mamamamamaammm, ilyenek. anno, mikor voltunk a 18 hós oltáson a dokim kérdezgette, h mond e már vmit a kisfiú, mondtam, h nem. kérdezte, h a szavak első szótagját, pl. virág-vi, v kacsa-ka, ilyeneket, v a dupla szótagú szavakat, pl. pápá, baba, mama, ilyeneket mond-e. mondtam, h nem. erre ő azt válaszolta, h intelligens a gyerekem és h most elraktározza a sok infót, és majd egyszercsak dől belőle a szó :shock: hát még nem dől. mutogat, nyögdécsel, integet, ha akar vmit, mindent megért, amit mondunk neki, pl. teddd le, hozd ezt ide, dobd ki a kukába, dobd a labdát...stb. szval megért mindent, de egyenlőre még csak mutogatással jelzi ha vmit akar.

áll. az apja 3 évesen kezdett el beszélni anyóspajti elmondásából, sztem a fia is ilyen

sztem az lehet, h lusta még beszélni, mert úgy van vele, h mi megértük a sajátos jelbeszédét is.

pl. napközben nincs cumi, csak alváshoz. ha nyűgös, v már fáradt, megy a kiságyához, mert tudja, h ott a cumi és nyüszög érte. erre én, mi az kicsim? mit szeretnél? nyüszög tovább..a cumidat-kérdezem. erre ő túláradó boldogsággal elkezd vigyorogni és bőszen bólogatni.

szval rafkós a kisember, azt már meg kell hagyni :lol: :lol:

vhogyan motiválnom kellene, de nem tudom hogyan :shock:

persze ez még nem vészes, a 21 hónap, abban azért bízom, h legkésőbb a bölcsiben elkezd azért beszélni

Peti mutogat, ha akar vmit? hogyan fejezi ki magát?

szélcsövet mi is csak rövid ideig használtunk, kb egy hónapig asszem, volt, h segített, volt h nem, de nem szerettem, eléggé drasztikus, csak azért használtuk, h segítsünk neki, de túlzottan az sem segített.

igazából az volt a megoldás a pocakfájásra, mikor 5,5 hósan elkezdtük a hozzátápit, erősödött a bélrendszere, illetve, mikor már jobban mocorgott, forgolódott, mászott, kúszott, akkor már nem volt gond.

amíg csak feküdt és csak tejet kapott, addig volt pocakfájás.

nekünk amúgy a gripe water vált be, az infacol és az espumisan nem volt jó, vmint a homeós chamomilla sem segített.

meggymagpárna még esetleg, azt is használtunk arra megnyugodott és ölben is volt h elaludt, de volt, h az sem segített.

Kép
naspolyácska
 
 


tojáscukrot és a pennyben szoktam venni :wink:

Bende, a sütidet én is megkóstolnám :lol: bár most nem sütizünk itthon, mert apa fogyózik, ezért max én titokban nasizok, mikor nincs itthon :lol: :oops: :lol:

nna, lépek, iccakát :wink:

Kép
naspolyácska
 
 


Sziasztok!

Nikuc hát te sem vagy egy nyugodt kismama :lol: Ahogy túléltem a hányásos időszakot utána én is pörögtem rendesen, belegondoltam akkor nekem is több minden volt a kertben :lol:

Any jó babázást! :wink:

mi 1 óra múlva indulunk Matyival haza :lol:

Bende tök jó hogy Niki eredményei jók lettek!!! Nálunk kókuszgolyó és somlói lesz a süti még akartam mást is de a párom nem engedi, hogy több sütit csináljak túlzásnak tartja. mondjuk nem is tudom mikor csinálnám meg...

Naspi ez a túláradó vigyorgás nálunk is van :lol:

Tünci boldog névnapot!

KépKép
winchi
 
 


Naspi, a szélcsövet mi is ritkán használjuk, tényleg, csak akkor, ha látom, hogy már nagyon feszíti a kis hasát neki.
Várom a jövő hét vasárnapot, a Gripe Water-ről csodákat hallottam mástól is, de csak betöltött egy hónapos kortól adható, rögtön utána hétfőn az első dolgom lesz menni a gyógyszertárba beszerezni, de már lehet jövő héten, hogy legyen itthon.
A homeos bogyókat napi kétszer adom neki, meg az infacolt is...hát...biztos annak jó, aki ebből él.
Mindegy, a tápis babáknak már a 4. hónaptól lehet adni más kajcsit is, remélhetőleg majd hamar hozzáedződik.

Ami idegesít, hogy a gyerekorvos az első nap rásütötte, minden vizsgálat nélkül, hogy tejérzékeny, azóta én sem ehetek tejest, semmit, de szerintem meg nem az nem csak pocifájásban jelentkezne és inkább azt veszem észre, hogy a gázok miatt pocifájós jobban, rotyog a gatya sokszor. Tegnap olvasgattam utána a neten a tejérzékenységnek, de nem látom a tüneteket rajta annyira, a héten szép lassan visszacsempésztem egy kis sajtot, tejet a kávémba....nem lett rosszabb.

Betti
Kép
betti0412
 
 


Kedves anyukák,babók,apukák,tesók
Kellemes húsvéti ünnepeket kívánok nektek!



Kép

Kép
Kép
szintus
 
 


Sziasztok!

Ezerrel megy a húsvéti készülődés, szóval most csak a konkrét kérdésekre válaszolok. :oops:

Jaffa, Lili pont annyi idős volt, mint Milu, amikor sikerült leszokni a pelusról. Előtte már kétszer próbálkoztunk, de akkor nem akarta, így nem erőltettem. Tök ciki, de nem nagyon emlékszem, csak arra, hogy elég hamar ment, a bilizés nálunk rövid volt, gyorsan átszoktattm a wc-re, kapott szép ülőkét meg fellépőt. Meg hogy a bölcsiben azért a nagy játék közben volt egy-két baleset, de itthon szinte egy sem. Ágytiszta azért még nem lett, csak kb. egy év múlva talán.

Zsófia, Lili 4 évesen kezdte a balettot, az Öreghegyi Műv. Házba járunk és imádja. :wink:

Szösz, 2 négytagú család fért el az apartmanban, volt két külön szoba fürdővel meg egy közös helyiség, ott volt egy mini konyha mini fürdővel, szóval főzésre nem alkalmas. Az egyik szobában emeletes ágy volt, és ha jól emlékszem, zuhanyzó volt, de adtak kiskádat.

Lara, nagyon jók a képek, a fürdőköpenyes a kedvencem! :D

Naspi, Te is tegyél légyszi Milóról!

Tünci, boldog névnapot kívánunk! :)

Katinka

Kép
Kép
katinka31
 
 


http://smilebox.com/playBlog/4d5455344e7a4d334d7a493d0d0a&blogview=true

Bolodg Nyuszi-ünnepet kívánunk Nektek!

Katinka

Kép
Kép
katinka31
 
 


Sziasztok!

Tünci: utólagosan is sok boldog névnapot!!

Winchi: te Matyid miket mond már?
tegnap este vettem új felmosót nyéllel és játékból lovagoltam neki a lakásbaf fel-alá, nnna, hát azon akkorákat kacagott :lol: :lol:

Betti: a gripe-től csak úgy rotyog majd a gatya, a Miló akkorákat durrogtatott tőle :lol: :lol: mivel annak nincs pipettája, ezért áttöltöttem egfy üres infacolos üvegbe, abból adtam neki. a dobozán a mennyiségnél elírás van, erre figyelj, mert rosszul van fordítva!

sztem egy picit hamarabb már nyugodtan adhatod neki a gripet, mint egy hó, max kisebb adaggal kezdet és figyeled a hatást :wink:

képek Kép Kép Kép

Kép
naspolyácska
 
 


Katinka: a múltkor én is kérdeztem a bölcsis dajkákat, h a gyerekek mennyire szobatiszták már és azt mondta, h zömmel pellósak még és majd az ovinál lesz feltétel a szobatisztaság.

egyenlőre vettünk bilit, de még nem is beszél édesem, h tudná jelezni felém, ha történés van? :shock:

meg olvastam vhol, h a szobatisztaságra meg kell a gyereknek anatómiailag érnie, tehát, h vissza tudja tartani, és h ez kb. 2-és 3 év körül alakul ki náluk, h tudják befolyásolni az izmukkal :shock:

nem tom, h ebből mi igaz, hiszen vannak babák, akik már 1-1,5 évesen ha más nem nappal szobatiszták :shock:

Kép
naspolyácska
 
 


Sziasztok!

Tüncinek sok-sok szeretettel :D :D :D :D :D Kép
Vendég
 


Naspi:Nekem azt mondták,ha már mondatokba beszél akkor lehet próbálni a szobatisztaságot.Mi még nem próbáltuk :oops:
Miló nagyon édes és te is nagyon helyes vagy :D :D :D

Katinka:Nektek hogy tetszett a kolping?Én nem is emlékeztem rá hogy ott voltatok :oops:

Szinti:Hogy vagytok?Fruzsi várja már a nyuszit?

Nikuc:Ez a labdás a bölcsi részen volt úgyhogy ez pici,de Hannusnak tetszett van amúgy egy nagy is de azt nem néztük meg.
Bizony megy az idő gyorsan... :( olyan gyorsan megnőnek.

Betti:Remélem nektek is segíteni fog a gripe :wink:
Most Apa átvette az éjszakát hétvégén?

Tünci :?:
Vendég
 


Kép
Vendég
 


Hol lehet a gripe watert beszerezni? Gyógyszertárban?
Végül is csütörtökön 4 hetes, lehet kicsiben elkezdem neki.

Betti
Kép
betti0412
 
 


Betti:Nekem úgy rémlik hogy dm-be is van.De gyógyszertárba bizti hogy van :wink:
Vendég
 


Lara, tegnap én aludtam vele, ma meg kicsit spicces, mert grillpartin volt, lehet nem kellene, hogy éjjel vele aludjon,... :D

Betti
Kép
betti0412
 
 


Lara: köszi :wink: hihetetlen, h a Hannusnak már milyen hosszú a haja és úgy látom, h magasnövésű is, legalábbis a képeken úgy látszik
hány centi most a Hanna? a Milán kb 90-92.

Betti: gripet mi gyógyszertárban vettük, olyan 1500 körül volt anno és sokáig elég, jobban megéri, mint pl. az infacol.sztem már nyugodtan picit adhatsz neki, nem hinném, h ártana neki

visszanéztem pár oldalt, nagyon édes a kis Attila, kis szőke és milyen sok haja van már, formás, helyes baba, gratulálok hozzá :lol:

Kép
naspolyácska
 
 


Kép

Szösz

KépKép
szosz
 
 


Kedves LÁnyok!

Köszönöm szépesn a köszöntéseket!

Mindenkinek Kellemes HÚsvéti Ünnepeket kívánunk!

pussz

KépKépKép
tünci28
 
 
 


Kellemes Húsvéti Ünnepeket!!!!!!!!!!!

Kép
Kép
s. zsófia
 
 


Kép Kép

Kép
Kép
s. zsófia
 
 


Sziasztok Lányok! Olyan mérges vagyok! Válaszoltam az előző "kórházam" fórumán a lányoknak, aztán Nektek is, de azt már nem küldte el, csak kiírta, hogy adjam meg újra a jelszavamat. Most kezdhetem előről.... grrrrrrrrrrr....

Naspolyácska: Miló nagyon szép kisfiú! :) Nincs közöttük egyébként sok idő, csak 3 hónap. Peti ugyanazokat csinálja, amiket Te mesélsz. Mindent elmutogat, amit szeretne elérni. :) A cumival is ugyanígy állunk hajszálra. "Kéri", ha álmos. A mi gyerekorvosunk is ugyanezt mondta, amit a Tietek, annyi eltéréssel, hogy ha nem szólal meg 2 éves korig egyáltalán, akkor megyünk neurológushoz, csak megnyugtatásképpen. :)

Betti: Gripe van a dm-ben is. :) Nem tudom, hogy ott olcsóbb-e. Nálunk is jobban bevált, mint az infacol, bár nem sokáig használtuk, mert nálunk akkorra kezdett is múlni a dolog. Nekünk a legjobban a pocimasszázs jött be.

Winchi: Szerintem jobb aktív kismaminak lenni! :) Petivel a pocimban is igyekeztem sokat sétálni, de akkor irodai melón voltam (szülés előtt egy héttel jöttem el szabira), és meg is látszott a kilóimon, meg nem is éreztem magam ennyire jól. :)

Mindegyőtöknek szeretnék kellemes húsvéti ünnepet kívánni! :)

Na, most meg a netünk ment el, de szerencsére mentettem....

Kép

Kép
nikuc
 
 


Sziasztok!

Naspi ne aggódj, majd elkezd beszélni Miló!
Matyi a másik véglet, már 7 hónaposan mondta a védőnő, hogy beszédes emberke lesz hamar és így is lett.
Kutyu, vuvu, cica, kössz, tess, apa, aja, papa, mama, báji (Bálint), autó, traktó, meg még van jópár csak még reggel van nekem. Meg sokmindennek az első szótagját mondja.
És persze japánul gatyog :lol:

Miló nagyon megnyúlt, már nagyfiús! :lol:

Mindenki nagyon szép képeket rakott fel! :wink:

Tünci szép a vonalzó!

KépKép
winchi
 
 


Kép
:lol:

KépKép
winchi
 
 


Szösz azok a kék szemek :lol:

Matyit meg meg kéne zabantani :lol:

Tünci szép a vonalzó!

Miló szép nagyfiú lett. Bestéd miatt meg tényleg ne aggódj tudom már milyen jó lenne,de pár hónap és ......... :wink:

Kép
Kép
s. zsófia
 
 


Mindenkinek kellemes húsvéti ünnepeket !
A lányoknak sok locsólót, a fiúknak sok piros tojást!

Tünci. Boldog névnapot utólag!

Betti, nagyon szép formás baba Atika

Lara, Szösz, Zsófi. Nagyon szépek a lányok.

Matyi mosoly, milyen ártatlan :) .

Miló is milyen nagyfiú már.

Kép
Kép
rhkrisztina
 
 


Kép
Kép
Kép

Kép
Kép
rhkrisztina
 
 


Sziasztok!

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
beze
Szekszárd
 
 
 
 
 
 


Lara, Szösz, nem fényképeztem le az apartmant, csak 1-1 részlet látható néha egy-egy képen. :oops:

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
beze
Szekszárd
 
 
 
 
 
 


Sziasztok!!

Kellemes húsvéti ünnepeket mkinek!

köszönjük a dicsiket

Zsófi, Kriszta, nagyon helyesek a gyerekek!!!Matyi meg tényleg zabálnivaló azzal a huncut mosollyal az arcán :lol: :lol:

Nikuc: neurológushoz???????? :shock: :shock: azt meg minek??? most aztán jól beparáztattál :roll: :roll: úristen, én azt nem viszem el két évesen még, megvárom, h mi lesz a Petivel, h Te elviszed-e és h nektek mit mond :shock: :shock:

de mit mondhat egyáltalán? nem értem? h lelkileg beteg, és ezért nem beszél? sztem a mi kispasink egy kiegyensúlyozott gyerek, akkor van hiszti, ha nem az van, amit ő akar, de ez sztem normális. de h miért nem beszél még....baccus, most aztán rám hoztad a frászt :shock: :shock:

Kriszta: Lottid h viseli a gipszet? meddig kell még hordania? nem viszket szegényemnek?h alszik? felkel miatta?szegénykém, kitartás nektek!
lesz még további műtét? most mit műtöttek rajta pontosan? bocsi, lemaradtam, mert bedepültem az utóbbi időben :oops:

Kép
naspolyácska
 
 


Most néztem, h van vmi titkos weboldal, ahová képeket tettetek fel?! én is megnézhetem?Szabad?

Kép
naspolyácska
 
 


Nikuc: szted lehet vmi lelki oka annak, h még nem kezdett el beszélni? lehet, h én rontottam el vmit? :shock:

Kép
naspolyácska
 
 


Most estem haza, hullafáradtan. :)

Naspolyácska: Nehogy megijedj! :) Én sem vagyok! Dehogyis lehet lelki oka. :D A mi dokibácsink is csak azért mondta, hogy biztos, ami biztos, ha esetleg talán mégis mondjuk valami beszédfejlődési zavara van, akkor fejlesztésre lehessen küldeni. :) (egyébként még a hallásvizsgálatot is ajánlotta, ilyen szempontból, hogy ártani nem árt ezekben az esetekben)
Egyébként én azért nem aggódom (és a helyedben sem tenném), mert látszik rajtuk, hogy megértik, miről beszélünk, csak ők lusták beszélni, de minek is tegyék, ha kényelmesen, mutogatással is megy minden, mint a karikacsapás.

Lányok: Nagyon tetszenek a képek! Tündériek a gyerkőcök! :)

Ha nem haragszotok, megyek, és kinyúlok most már. (csak előtte lezuhanyozom, mert nagyon-nagyon büdös vagyok a kölnitől!

Kép

Kép
nikuc
 
 


Naspi! Ne aggódj, nincs semmi baj Milóval! Nem gond, hogy még nem beszél! Tudom, hogy jó lenne! Réka sem beszél még semmit, pedig én is nagyon szeretném, főleg, hogy olvasom itt a fórumon is, hogy mások már mennyit beszélnek! Ráadásul a lányok előbb kezdenek. De anyu azt mondta, hogy én is csak olyan 2 évesen kezdtem. És a múltkor találkoztam egy kisfiúval, meg az anyukájával egy játszóházban, Ő már 2,5 éves, és csak mutogatott, illetve egyedül a nem-et mondta. De mindent megértett, és azt mondták nekik, hogy egyenlőre nincs gond, 3 éves korig kell elkezdeni beszélni. Ilyet még nem is hallottam, hogy valakit 2 éves korban elküldenek bárhova is, mert nem beszél! Főleg ha mindent megért! :shock: Szóval ne aggódj, Milóval minden OK! :D
Ami a képeket illeti, Katinkának küldj e-mail címet, és Ő tud küldeni meghívót!

Kriszta! Lotti milyen édes! A nagy gipsszel is milyen vidáman homokozik! Nagyon ügyi!

Szösz

KépKép
szosz
 
 


para Naspi ne aggódj!!!!!
Miló kiegyensúlyozott kisfiú minden ok vele majd elkezdi :wink:

Kriszta de szépek a gyerekek! Nekem Oli is tetszik! :lol:

Megyek anyuék jönnek ma a lakás meg még félig romokban...

KépKép
winchi
 
 


Sziasztok!
Belekukucskáltam az utolsó pár oldalba, nagy-nagy gratula Tüncinek és kisfiának! Ügyesek voltatok nagyon.
Kellemes húsvétot mindenkinek.
Remélem már nemsokára visszacsatlakozhatok a csapathoz, bár a fibernet szerint még 1,5-2 hónap, mire kijönnek, de bízom benne, hogy gyorsabbak lesznek.
Üdv mindenkinek.
Vendég
 


ahh, köszi csajok, végülis a 3 év még messze van, majd meglátjuk, h mit hoz a bölcsi ősszel, addig megpróbálok ezen nem parázni

egy szomszéd kisfiú 22 hósan ment bölcsibe, addig ő sem beszélt semmit, most meg már locsolóverset és mondókákat mond :shock: talán a közösségben jobban ragad majd rá, h ő is elkezdjen beszélni, mint a társai

gondolkoztam, h lehet, h a cumi a ludas, de aztán ezt elvetettem, hiszen zömmel csak alváshoz kapja meg, napközben nincs a szájában

az unokatesója pl. cumival a szájában beszél sokszor, ami miatt persze nem tudja a szavakat csak pöszén kiejteni, így mikor nincs cumi a szájában, uúgy pöszén beszél :shock:

Szösz, köszi, majd írok akkor Katinkának :wink:

Kép
naspolyácska
 
 


Kriszta a te gyerekeid is gyönyörűek!!! :lol:

Kép
Kép
s. zsófia
 
 


Anyany milyen Martin baba? Zsófi mit szólt hozzá?

Kép
Kép
s. zsófia
 
 


Sziasztok Lányok,

nem voltunk a hétvégén itthon... de remélem, mindenkinek nagyon jól telt az ünnep és azért nagyjából átolvastam a terméseteket, de nem kevés időbe telt... ráadásul a másik topicban sem pihentek :D

Nikuc, hát igen, minden nap más és más, de már sokkal jobban vagyok! Kop-kop-kop :lol:

Lara, édes, ahogy a kiscsaj élvez minden pillanatot a képeken! :D

Olyan cukorfalatok a gyerkőcök, már most kíváncsi vagyok, milyen lesz a miénk!!! :lol:

Tünci, utólag, boldog névnapot!!!

Lenne egy kérdésem: volt vki, akinek a terhesség alatt meggyűlt a baja a klotyómanóval... hogy szépen fejezzem ki magam...? :oops:
Amúgy is kissé renyhék a belecskéim, bár egyébként nem szokott különösebb problémám lenni, de most elég durva, pedig plusz vasat sem szedek, csak ami a Gravidában van... Na jó nem ittam eddig túl sokat és a gyümi-zöldség sem ment annyira, de már napok óta eszem mindent és nem is olyan keveset!
Ha van vmi jó ötletetek, lécci, osszátok meg velem! :)

Kép
Kép
navared
Szfvár
 
 


Sziasztok!

Naspi, én 3 évesen kezdtem beszélni, persze rögtön dőlt belőlem a szó, szóval nyugi, Miló úgyis leelőz engem. :wink: Lexi se sokat beszél, bár ma szorgalmasan gyakorolta az anya szót, már szép tisztán mondja. Persze volt apa, papa és baba is. :D Tudom, nem sok, de mi ennek is örülünk.

Kriszta, nagyon szépek a gyerekek. :D

Navared, joghurt és gyümölcs, nekem ezek mindig segítenek. Kiwi üres gyomorra, este befejezésként alma szerintem tuti. :wink:

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
beze
Szekszárd
 
 
 
 
 
 


Navared, a szilva jó, vegyél bébiételben, v ha kapsz fagyasztottan, v reggel fél liter kamillatea éhgyomorra, ha ezek nem segítenek, a laevolac sirup, én is ettem, nem lett bajom tőle, babának sem, védőnőm javasolta, egy hét amíg a hatása kialakul, de nekem segített. :wink:

Kép
naspolyácska
 
 


szilvalekvár is jó még :wink:

Kép
naspolyácska
 
 


Navared: Petivel én is küzdöttem, most meg semmi gond. Minden reggel eszem müzlit. Na nem a bolti gagyi csokis, és egyéb dolgokra kell gondolni, hanem arra a lapított magokból, és gyümölcsből készültre. (Az Aldiban a legolcsóbb, kilós kiszerelésben). Teszek még hozzá más aszalt gyümölcsöt picire vágva, meg egy kis natúr (bio) kukoricapelyhet. Ezt megeszem, esetleg még a kávém is lecsúszik, de addigra mennem kell... Enni csak korpás kenyeret szoktam mostanában, és persze napi minimum 3 l folyadék. (a gyomorégés miatt egyébként is kell)

A többiektől bocsánatot kérek, megyek aludni, mert a férjem már egy órája húzza a lóbőrt, szeretnék mellébújni gyorsan, mert reggel nagyon korán megy dolgozni. :cry: :cry:

Kép

Kép
nikuc
 
 


sziasztok!
csak gyorsan:
Martin csodaszép, ha hazaértünk, teszek fel képet.
anyós kórházban, a szíve durván rendetlenkedik. lehet, hogy még maradunk, mert férjem elég ideges.
Zsófi aranyos, egyre többet beszél. és az unokatesóihoz képest is nagyon okos, akik 3 meg 5 évesek. :D

naspi!
lányoknál 2 éves, fiúknál 2,5-3 éves korig el kell kezdeni beszélni, különben baj van. (anyum szerint, aki óvónő)
ha rájön, hogy beszélni jó dolog, abba sem hagyja majd.


navared!
nekem is durva szokott lenni.
reggel langyos CUKROS kamillatea, mert a cukortalan fog.
kivi, ha gond van, akkor legalább napi 3.
sokat inni, ha minden kötél szakad, laevolac.
de sok rost és sok folyadék.
Vendég
 


Navared, hát nekem meggyűlt a bajom vele, elég rendesen!
Kipróbáltam mindent, a dokim a duphastont javasolta, hát jó is, csak felfúj nagyon.....és ami végül két hét kísérlet után bejött, sem a szilvalekvár, sem semmi egyéb, csak a danon aktívia, három evőkanál korpával elkeverve, reggelire éhgyomorra.
De lehet még egyszer vacsira is, utána kamiila tea, mert a korpához kell a folyadék.
De minden ember más, próbáld kitapasztalni.

Rájöttem a tejproblémáimra. A jobb mellemből 20 mili jön le, szerintem a műtét miatt, csomó szövetet kivágtak, akár fejre is állhatok, a balból meg 120 is, ha lefejem, de szerintem nem tudunk ügyesen szopizni, mert max 60-at eszik meg, a többi ott marad.
Tudom, ez a bimbóvédő sem az igazi, de a jobb mellemen nem csináltak jó mellbimbót, nem tud semmit bekapni rajta. Most próbáltam natur, de már nem fogadja el.
Mostanában meg nyeli a levegőt is, mint a kacsa a nokedlit, szerintem a helytelen szopi okozza a hasfájást is, rengeteg a levegője.
Éjjelre leállok a szoptatással, kapja a tápit és jövök ki fejni, mert éjjel félkómában még több levegőt beszed, aztán a lefejtet napközben visszaadom neki. Trükközök rendesen.
3 deci tej áll a hűtőben tegnap este óta fejtem le, amit ő még bent hagyott, azzal ma tudok egyensúlyozni, gyakorlatilag egy mellből szoptatva.
Vasárnapig kell kitartanom, az az egy hónap.

Volt sok locsolótok Lányok? :D

Betti
Kép
betti0412
 
 


Sziasztok Lányok!

any kitartás ha maradtok még! Anyós Húsvétkor lett rosszul?

Navared a trükköket már leírták a lányok tényleg próbálkozni kell, mi válik be neked! :wink:

Betti hát igen trükközni kell és ezt te tudod a legjobban, hogy mi a jó neked és a manócskának! :wink:

Mancsa várunk, hogy gyere sűrűbben!!!!!!

Hallottátok gondolom, hogy a Daróczi D. meghalt.... Nekem nem a kedvencem a Klaudia de ledöbbentem, mennyire összetört, nagyon sajnálom szegényeket, akik ittmaradtak a szerettei közül azoknak most nagyon szörnyű...

KépKép
winchi
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?