Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Mi is nagyon jól éreztük magunkat :D :D :D :D :D Szerintem is jó lenne többször találkozni :wink:

Winchi:Nem pizzát rendeltünk hanem a mekibe voltunk :D
Elhiszem hogy Matyi igy elfáradt,de egész jól birta a mai napot alvás nélkül. :wink:
Vendég
 


Bugaci!!! 8) :lol:

Hulla vagyok....

Kép
jaffa4
 
 


Mi is jól éreztük magunkat és hullák vagyunk. :wink: Sok jó kép lett, de azokat már csak holnap...

Jaffa, fini volt a bugaci ezek szerint? 8)

Jó éjt!

Kép
Kép
katinka31
 
 

 
 

Szösz:Hogy tetszett a lakás?

Katinka:Örülök hogy lettek jó képek!Én majd holnap Ancsiéknál letesztelem az új gépet :D

Mindenki fáradt az én gyerkőcöm meg még itt futkozik :roll:

Jaffa:Ezek szerint finom volt a pizza :wink: :D

Remélem Tünciék holnap hazajöhetnek már úgy várom hogy írjon pár sort :D :D :D

Betti:De jó már sétálgattok :D Neked is jó kimozdulni meg Atinak is jó a friss levegő :D More milket is próbáltad?
Vendég
 


Tényleg jó volt a tali! :D Kellene többször! Réka már úton a lakás felé elaludt. Meg hazafelé is. Aztán 9-kor az ágyában is. :D Apa is már alszik, én is megyek, majd holnap írok hosszabban! Ja, a lakás, hát ez sem volt az igazi!

Lara, Ancsi: Nektek holnapra jó mulatást!

Jó éjt!

Szösz

KépKép
szosz
 
 


jaffa "szégyeld magad" a bugaci miatt! :lol: :lol: :lol:
Közöltem este apával, hogy úgy ennék pizzát :lol: Válasz: Süssél akkor holnap azt :?
Válaszom: Nem apa én dobozból ennék :twisted: :lol:

Lara Hannus este még 10 után fent volt?
:shock: Akkor ő is szuperül bírja a strapát :lol:
Ancsiékat pusziljuk! Felvetettem apának, hogy hmm de jó lenne ma Cecére menni de mára viszi az autót gumicserére meg én is rájöttem, hogy időhiányban szenvedek megint még a páromnak is segítenem kell a tojás kiállítás díszítésében...

KépKép
winchi
 
 


TÜNCI várunk "haza" Titeket nagyon!!! :lol: :lol: :lol:

KépKép
winchi
 
 


Sziasztok!

Réka este 9-től, reggel fél 8-ig aludt! :D

Nagyon várom a képeket! Majd én is megnézem mi sikerült, bár én nagyon keveset készítettem, és szerintem nem igazán lettek jók!

Ki milyen cipőt vett és hol a tavaszra? Réka még a bundás bakancsában jár. :oops: De kb. két hete próbálok venni neki, nem 10.000.--ért, de egyenlőre nem találtam.

Szösz

KépKép
szosz
 
 


Tegnap a játszóházba 2 órát kellett fizetni? Katinka, kaptál testvér-kedvezményt?

Szösz

KépKép
szosz
 
 


Matyi még mindig alszik :lol: fent volt kb 1 órát, megitta a tejcit és visszaaludt.

Szösz mi a Deichmannban vettünk cipőt, csak egy olcsót itthon azt gyűri de szerintem vannak jók és több árkategóriában érdemes megnézni.
Apa ott kinézett egy hófehér! Nike cipőt, hogy milyen jól néz ki, nehezen értette meg, hogy a fiacskája lábára nem éppen célszerű egy fehér cipőt adni :twisted:

Igen 2 órát fizettünk

KépKép
winchi
 
 


Képzeljétek, 24 jó kép lett a tegnapi taliról, szóval úgy döntöttem, hogy csinálok egy webes albumot és oda töltöttem fel őket. És arra gondoltam, hogy ezután tehetnénk majd ide a talis képeket mindig. Most csak azon gondolkozom, hogy maradhat-e nyilvános az album, zavar-e Titeket. Mert azt hiszem, lehet zárttá is tenni, de akkor mindenki e-mailje kéne, hogy meghívjalak Benneteket. Mit szóltok?

Kép
Kép
katinka31
 
 


Szösz, én is a Deichmannt akartam javasolni, Natinak is kéne egy szandálcipő, mert most béleletlen magasszárúja van, ez még Lilié volt. De szerintem ebben az időben már "meleg" Neki.

Kaptunk tesókedvezményt, de szerintem a néni valamit elszámolhatott, mert 700 Ft/órát fizettem a 2 lányért együtt. :shock: Vagy tényleg ennyire kedvezményes? Mert akkor egy-két gyereket tesóvá kéne nyilvánítani. :wink:

Jó nagyot aludtak akkor a gyerkőcök, Nati is annyit aludt éjjel, mint Réka.

Kép
Kép
katinka31
 
 


Jó reggelt!

Tegnap nagyon kifáradtak akkor a törpék, mert Milu is a szokotthoz képest többet aludt és este fél8-kor már ki is dőlt.

Mi is két órát fizettünk.

Finom volt a Bugaci, de 3 szeletnél többet nem tudtam belőle megenni, plusz bűntudatom is volt, hogy este 8kor pizzát zabálok.
Ma böjti napot tartok és többet fogok tornázni. 8)

Katinka!
Én benne vagyok, szerintem nagyon jó ötlet. Engem nem zavar, ha nyitott, de a zártnak is vannak előnyei... épp az, amit tegnap beszélgettünk. Lehet, hogy én is több képet töltögetnék magunkról, ha tudnám, hogy nem mindenki nézi.

Ancsi! Lara!
Sok fényképet kérünk!!!

Kép
jaffa4
 
 


Szerintem jó ötlet, hogy a képeket zártba tegyük! Nálunk apa pl. nem adott rá engedélyt, hogy olyan képet tegyek fel nyílt fórumba, amin ő is rajta van.
Katinka, küldöm priviben az e-mail címemet!

Szösz

KépKép
szosz
 
 


OK, most akkor zárttá tettem, légyszi küldjétek el priviben az emaileteket és akkor már meg is nézhetitek a képeket. Szösz, neked mindjárt megy is a meghívó.

Kép
Kép
katinka31
 
 


Katinka, a zetpol cipő szerinted kintinek is jó? Most néztem a honlapon, elég jó árban van. És a méretezése megfelel más cipőnek? Ezt azért kérdezem, mert a múltkor próbáltunk Falcon cipőt, és abból a 20-as pontosan akkora volt, mint a mostani 19-es. :shock:

Szösz

KépKép
szosz
 
 


Nem tudom, végülis száraz időben kintinek is jó szerintem. Mi csak bentinek használtuk. Egész jól meg vannak adva a belső talphossz méretek, én az alapján rendeltem, körberajzoltam Nati lábát és lemértem. Ő most növi ki majd a 19-est és a tanodás szandiból is kellett már a 20-as.
Nekem a csajszi megadta az albumának a címét, itt olcsóbbak a cipők, mint a teszveszen.
http://picasaweb.google.hu/fhajne

Kép
Kép
katinka31
 
 


Katinka, köszi a linket! :wink: Nagyon jók lettek a képek! :D

Szösz

KépKép
szosz
 
 


én is elküldtem a címem, kíváncsi vagyok a képekre! :wink:

Meg a cipőket is mindjárt átnézem :lol:

KépKép
winchi
 
 


Winchi, Jaffa, Nektek is küldtem a meghívót! 8)

Kép
Kép
katinka31
 
 


Köszi Katinka nagyon jó képek lettek! :lol:

Én mint két gyerekes anyuka muhahahahahahaha :lol: A kezemben a két gyerek helyes de én pffffffffffffffffff************ :?

Tök jól elkapott pillanat amikor csukogatják az ajtót és Matyi meg Hannus is nevet :lol:

KépKép
winchi
 
 


Tegnap éjjel egy órát ha aludta, anyja és fia. Egész éjjel nyom valamit, meg van feszülve, kijönni nem jön semmi, hadonászik a kezeivel, látom rajta, hogy szenved. Reggel sugárhajtásban volt kaki, akkor elaludt egy órát, 8-13 óráig fent volt, sír, kólika tartásba tettem egy körül most, ott aludt el és először hasra tettem a kiságyba, azóta alszik, de szerintem már nem volt ereje máshoz. Tegnap is napi 4 órát aludt csak a többit fent van, éjjel is.
Kérdeztem a gyerekorvost, hogy nem alszik, nem baj-e a fejlődésének, azt mondta, majd alszik, ha álmos lesz.
Én meg kezdek orra esni a fáradtságtól.
Ja és már szinte csak krumplit meg rizst merek enni. Tejci meg ne is mondjam.. egy verébnek több van.
Úgy sajnálom mikor szenved, hogy tehetetlen vagyok, legyintenek rá, hogy majd elmúlik 3 hósan.
Se az infakol, se az espumisan, se a homeos bogyók nem jöttek be, eddig.
A tornáztatással megindul a puki, de attól még marad bent is, ami bántja tovább.

Van jó hír is!
Tünciék otthon vannak!

Betti
Kép
betti0412
 
 


Jaj Betti sajnállak benneteket! Tudom semmire sem mész vele, de ez egy ilyen időszak, hogy az ember a fáradtságtól már nem lát és a kicsi is kínlódik. Amikor benne voltunk én azt hittem Matyi sose lesz 3 hónapos... De lett és Kisati is hamar kinövi csak türelem kell és kivárni! Sok puszi és ölelés nektek, ügyesek vagytok! :wink:

De jó Tünciék otthon vannak :lol: :lol: :lol: Végre apuka is babázik! :lol:

KépKép
winchi
 
 


Ha megnyerem a lottót akkor szerzek egy ilyet: :lol:

http://www.youtube.com/watch?v=cdzKnW2n ... re=related

KépKép
winchi
 
 


Winchi, ezen totál lehidaltam! :shock: :lol: Nem semmi kis szerkezet. Légyszi, ha nyersz, vegyél nekem is egyet. :wink:

Nincs ma valami nagy forgalom, biztosan a jó idő miatt. Mi is voltunk ma barátnőmékkel játszóterezni, meg délután babakocsival mentünk el Liliért, persze még az ovi udvarán is játszottunk.

Ja, Lányok, ugye senki nem értett félre, itt a fórumon mindenkinek várom a mailcímét, aki kíváncsi a képekre, csak illetéktelenek miatt nem akartam ide kitenni az album elérhetőségét. :oops:

Betti, úgy sajnálom ezt a hasfájás-dolgot, szegénykéim. :cry: Remlem, hétvégén otthon lesz a férjed és tudsz többet pihenni. Sok-sok gyógypuszi a fájós pocakra. Te hogy vagy felfázásügyileg?

De jó, hogy Tünciék már együtt lehetnek! :D :D :D

Én meg szalma vagyok, férjem kolléga-búcsúztatón van, gondolom hajnal körül ér majd haza. Megyek is, megnézem, van-e valami értelmes műsor a tv-ben.

Jó éjt!

Katinka

Kép
Kép
katinka31
 
 


Sziasztok Lányok!

Nekünk ma szuper jó napunk volt Ancsiéknál :D :D :D :D :D Lányok nagyon szépen eljátszottak aztán meg aludtak úgyhogy még beszélgetni is tudtunk :lol:

Képek is lesznek csak Apa ma már nem rakja gépre lefáradt a vizsgán!

Ancsi:Itt is szeretném megköszönni hogy ilyen aranyos kedves voltál velünk olyan volt mintha már ezerszer találkoztunk volna :D

Képzeljétek Dorka annyit beszél meg énekel csudaédes csajszi mint az anyukája :D

Tünci:Örülök hogy már otthon vagytok :D :D :D :D

Betti:Remélem hétvégén párod levált kicsit hogy tudjál pihenni.
Melegítőpárna se vált be?

Katinka:Küldtem e-mail címet. :wink:

Winchi:Olyan kiváncsi vagyok a képekre :D :D :D Voltunk ma egy kisfiúnál ott is volt kisház Hannus be is fészkelte magát oda és persze az ajtó volt a legérdekesebb :D Kár hogy nem tudtatok átjönni egy picit Ancsiékhoz.

Szösz:Nekünk siesta cipőnk van,egyik teljesen zárt a másik meg szandálcipő.
Vendég
 


Szia Lara!

Már vártam, hogy jelentkezz! :D Jó hogy beszélgetni is tudtatok! Biztos jól telt Nektek a nap! :D Hát a tegnapi kétórás tali alatt sajna, mindenki mindenkivel csak éppen pár szót tudott beszélni. Apának jól sikerült a vizsgája?

Szösz

KépKép
szosz
 
 


Tünci: Örülök, hogy végre otthon vagytok! Nagyon várjuk, hogy jelentkezz! :D

Betti: Remélem hétvégén kicsit tudsz pihenni, és majdcsak túllesztek ezen a hasfájós időszakon!

Szösz

KépKép
szosz
 
 


Szia Szösz!

Igen jól sikerült a vizsgája,legalábbis azt mondta :D
Ancsinál ott voltunk már 8:30-tól 17 órakor meg még átmentünk egy közös ismerősünkhöz azt hiszem 19 óra körül jöttünk el.Úgyhogy most volt időnk beszélgetni is :D

Szegény egész nap a nyakán ültünk :oops:
Vendég
 


Mi tegnap is nagyon jól éreztük magunkat :D :D :D :D
Vendég
 


Akkor tényleg az egész napot együtt töltöttétek! :D De biztos nem érezte azt, hogy a nyakán ültök! Ugye Ancsi? :D

Szösz

KépKép
szosz
 
 


És apa mit csinált ezidő alatt?

Szösz

KépKép
szosz
 
 


Apa 16 körül jött Ancsiékhoz,elvolt a gyerekekkel :D
A közös ismerőst párom is ismeri együtt voltunk egyiptomba :D
Vendég
 


Hello Lányok!

Lara: nem volt gond, hogy a "nyakamon ültetek". Remélem tényleg jól éreztétek magatokat, és a kaja is ízlett. Jó, hogy végül a Mariettáékhoz is sikerült elmennünk. Andris tényleg nagyon aranyosan elpátyolagatta a lányokat, ügyesen vigyázott rájuk.
Bocs, ha kicsit passzív voltam, de elég álmos voltam, hogy Dorka fél 6-kor keltett. :) Örülök, hogy ilyen jól elvoltak a csajok, és az irigységet leszámítva Dorka is okosan viselkedett. :)

katinka: én is kérhetek meghívót, szívesen megnézném a talis képeiteket. :) Küldök e-mail-t priviben.

betti: sajnálom a fáradtságot, biztos akkor a pocija fájhat, ha ennyire szenved. Tudom, hogy nem javasolják, de ha megpróbálod többet hasra tenni, hátha az jó, vagy nálunk pl. akkor pukizott, kakilt, amikor a hordozóba tettem. Néha napközben beletettem 1-2 órára.

KépKép
ancsi_pancsi
 
 


winchi: legközelebb benneteket is várunk szeretettel.
Lehet, hogy a párod láttam csütörtök délután Bogárdon a Tesco-ba? Még vissza is néztem, lehet hülyének nézett, ha ő volt. :)

KépKép
ancsi_pancsi
 
 


Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép

KépKép
ancsi_pancsi
 
 


Hoztam gyorsan pár képet a csajszikról.
Lara: majd megírom cd-n és elküldöm postán.

KépKép
ancsi_pancsi
 
 


Acsi, milyen hordozóba tetted? Kendőbe?
Egyáltalán a hordozókendő ilyen picinek lehet? Valami jó lenne, ha legalább délelőtt magamra tudnám kötni, mert nagyon beáll a hátam az órákig járkálástól, ha a két kezem szabad lenne, akkor tudnék valamit még csinálni is.
Az éjjel váltás volt, párom átküldött a hálóba, aludni, csak szopira kellett mennem.
A hason póz bevált valamennyire, úgy tűnik alszik jobbat így.
Szélcsőre minimális puki jött ki, aztán nem szenvedtettük tovább, most kitaláltam, hogy párom felhozza a babakocsit és tologatom majd a nappaliban, hátha elringatja napközben.
Sajnálom, hogy nem tud pihenni.

Betti
Kép
betti0412
 
 


De édes együtt a két lányzó! :D Örülök, hogy jól sikerült az együtt töltött nap.

Lara, küldtem meghívót! Ancsi, tőled még nem jött meg a privi...

Betti, azért jó, hogy tudtál aludni. Hordozókendőbe már nyugodtan beleteheted Atit, lehet, hogy jót is tesz Neki, hogy ott Anya melegében van meg ringatod, miközben mész. Ja, nekem mindkét lányom hason tudott csak aludni, nem volt soha belőle gond.

Jó hétvégét!

Katinka

Kép
Kép
katinka31
 
 


Néha úgy érzem magam, mint egy vállalati topmenedzser, folyamatszervezés terén.
Mit lehet egy időben egyszerre beindítani, megcsinálni. :D
Akár a Ewing vállalatot is elvezetném. :D
Nagyon vidám vagyok most, aludtam kétszer 3 órát és még a Ati is alszik, aztán ha felkel lesz nemulass.
A férjem tegnap már kidőlt, megfájdult a feje a frekvenciától...mondtam neki, hogy el tudod képzelni, milyen, mikor éjjel nem alszok, nappal nyomja nekem itthon egyedül és még látni is szörnyű, hogy fáj neki és nem tudok segíteni és akkor még csodálkozik, hogy mire hazaér, mindig elbőgöm magam, meg ideges vagyok.
Azt mondta reggel, hogy húúú ez az éjszakázás....ugye őt hagyom aludni mindig a másik szobába.
De rendes nagyon, megbeszéltük, hogy a péntek szombatok igy mennek majd, hogy én alszok külön. Mélyebben tudok aludni, még ha csak 3-3 órákat is, mint mikor fél szemem a babán van.

Betti
Kép
betti0412
 
 


Milyen hordozókendőt vegyek és hol lehet venni? Semmit nem tudok a témában, segítsetek.

Betti
Kép
betti0412
 
 


Sziasztok!!

No, immár én vagyok,itthonról.

Mindenekelőtt MINDENKINEK NAGYON KÖSZÖNÖM a sok drukkot és gratulációt, hihetetlen jólesett, még párom is mondta, h nagyon meg volt hatva, mikor olvasott Titeket!!!

Kicsit szét vagyok csúszva, a kórházba azt hiszem kb semmit sem aludtam, nagyrészt az aggodalom, kisebb részt a szobatársak.A tegnapi napunk nagyon szerencsés volt, párom ötpercenként mondogatja, h:Egy angyal, csak alszik, eszik..na ,azért ez nem így van, mert a fürdetést durván végigordította, de remélem ennél nagyobb baj nem lesz.

Szükségem volna néhány sos segítésre,mert védőbanyám már naná, h nem ért rá kijönn péntek egy órakor..

-Szóval, néha tüsszent egyett, ez most megfázás, vagy csak úgy van???Sokszor hideg a keze, de mása nem..
( a kórházban a többi baba is tüsszentgetett)
-a szobába 23-24 fok van, mennyire bugyoláljam?jelenleg van rajta vékony sapi, body, rugi,zokni, ujjatlan hálózsák, polár takaró duplán hajtva.alatta polár takaró.
-Néha bukik picit, nehezen megy a büfiztetés, fordíthatom hanyatt v inkább mindig oldalt?
-A fürdővízre azt mondták ne legyen csak kb 36-37 fokos, de csajok az bazi hideg, tegnap csak a hőmérőre hagyatkozva beletettem,hát gyorsan ki is kaptam belőle.
-MÉrnem kell minden evésnél, de a mérleg vhányszor ráteszem 10-20 grammal mást mér és nekünk pont az számítana.Ilyenkor mi van?Egyébknét ált 40-50 grammot szopik, azt pótolom egyelőre lefejt tejjel, de nem fogok elzárkózni a táptól, mert igazából akkor vagyok nyugodt ha cumisüvegből tudok pótolni neki tejcit, mert ott látom a valódi mennyiséget, a mérleg meg szarság.

Milyen gyümit nem lehet enni????????????????????

Lement a hasam, mint a franc, olyan furcsa, nagyon hiányzik onnan, néha megfogom, h mozog, pedig már az ágyban mozog.

Egy gyors kivonat a szülésről, részletesen majd jövök később:

Előre megmondom,a Schandl főorvos egy vaddisznó, remélem soha többet nem kerül a közelembe, marha pipa vagyok rá. :evil:

Az volt, h szombat reggel felkeltem, és:szevasz nyákdugóó...aztán jött pár csepp vér, felhívtam a kórházat, azt mondták, ha erősödne, v folyik a víz, akkor menjek be.kb 10 kor bementünk, mert aggódtam, mondom, letojom, legfeljebb hazaküldenek.Györcs egy szál se, csak max vmi keményedésféle, néha-néha.Vizsgálat, (Tóth Károly, tök rendes volt, pedig Violánál is vizsált és akkor nehezteltem rá)két ujjnyira nyitva vagyok, ctg, semmi fájás.Egy óra múlva újabb vizsgálat, "barátságos a méhszáj",(Shcandl doki-"jaj, de kicsi ez a magzat..") már három ujjnyi, na akkor ma babázunk.
Hívták a dokim, közben bemehettünk Robival a szülőszobára, tök meg voltunk szeppenve, mondták, h pici magzat, megpróbáljuk megszülni.
A szülésznőm NOÉMI egy valódi tündér, csodatünemény!!!!!!!!!!!!!!!Jött a dokim, fél egy körül, megvizsgálat, már bő négy ujjnyi, eltűnőben lévő méhszáj, kb 3-4 felé várható Kismucink.Én meg:MIIIIIIII??????????Tök sokkot kaptam, na mondom, dehát nem kéne vajúdni, v vmi???Meg most akkor nem császár lesz????Az volt, h az ügyeletvezető főorvos megvétózta a dokim, pedig hallottam ,h vitáznak, hiába magyarázta a dokim, h mi volt az előzmény, meg ,h alig 19 hónap és corporális vágás...Láttam ,h tiszta ideg ő is.13 órakor burkot repesztett,akkor kezdődtek a fájások,nagyon gyorsan haladtunk, mert alig fél órán belül félperces nagyon durvák lettek, egymást érték, lélegzetnyi szünettel.
És ami vicc, h 9 helyen kötöttek vénát,öten,(két szülésznő,három orvos) mire egy jó lett....
Újabb vizsgálat jött a főorvos által, hát nagyon kiabáltam vele,(menjen onnan, kérem vissza a dokim, hol van már a dokim,stb..) rettenetes volt, nem tudom mit csinált odabennt, de azt hittem elájulok.Azt mondta nyomjak, de ő meg egyre tolta a kezét fel...

Akkor mondta a dokim, h tartsak ki, talán ha 10 perc van vissza, teljesen lennt a baba.Csak rá figyeltem, meg a tünemény szülésznőre,,de megint olyan ijesztő volt minden, két orvos, három szülésznő, közben a Schandl meg kiabált, h hívott már vki neonatológust???Annyira féltem, h baja lesz Kismucinknak.
:cry:
párom itt már kiment, láttam, h majd elájul, úgy félt minket.(később mondta a szülésznőm, h látott már sok ijedt kiapapát,de Robin látszott ,h nagyon....
Tulajdonképpen 4 tolófájásra lett meg, de az elsőt elcsesztem, mert nem értettem ,h most mit akarnak,de aztán mindenki kiabálta, h ez az Tünde, nagyon jól nyom, ez az, ne hagyja abba!!!
az utolsónál meg esett a szívhang, úgyhogy villámgyorsan betették a vákumot,ez is a Schandl szuper ötlete volt.....( az durva, akkora mint egy vécépumpa és befeszegették ááááááááá) és az annyira hihetetlenül fájt, h csak gyomtam, mint az őrült és 10 másodperc múlva már éreztem ,h kicsúszott és csodáaltos volt és tették a hasamra és mindenki felkiálltott,h:Már pisil is!!!!!Aztán elvitték ,,én meg zokogtam ,h végre va negy élő gyermekem, hogy végre foghatom és ölelhetem..és mondta szülésznőm, h ne sírjak ,mert nézzem,már ő is sír...engem eltaltattak,dokim jól be volt tojva a heg miatt, kézzel történő betapintás jött(na, ez meg könyékig érő kesztyűvel, mikoe megláttam, mit húz fel a dokim, akor már nagyon akartam aludni..úgyhogy erre se mondok semmit!!)
Amikor felébredtem még beszéltünk, elmondta mi volt, míg aludtam, h minden rendben ment,aztán nagyon kis időre megkaptam Bátort, de aztán meg napokig nem, csak alig... :cry:
14.45-kor született, 2310 grammal,48 centivel.


A köv napokban meg egy csomó vizsgálat jött Bátornak, infúzió, kék fény, koponya, meg hasi uh, vérvételek,alig volt velem,én meg bőgtem, mnit a fene, nem győztek vígasztalni..tulképp csak a hatodik napon volt velem egész nap, úgyhogy tiszta stressz vagyok.a hazahozós súlya 2150 gr,nagyon picike.Egyébként osztottak szoroztak a dokik, nézegették az uh-kat és inkább mondják 35-36 hetesnek, mint épp 37 -nek.Végülis koraként kezelik.

Egyébként le a kalapppal az egész csecsemős csapat előtt, kiemelve néhányan elképesztően sokat segítettek, fizikailag, lelkileg.Volt aki addig nem nyugodott ,amíg a főrovos asszony este nem jött megnyugtatni és volt ,aki a harmadik napon a begyulladt mellem(mert ugye nem szoptattam) saját két kezével masszírozta-fejte napi kétszer.

Szóval KÖSZÖNÖM ÉS EZERSZER IS KÖSZÖNÖM CSetényi Zsoltnak,Noéminek,és a csecsemőgondozóknak, akiknek sajnos nem tudtam a nevét, de néhányan: Bea, Ildi, Gitta köszönöm!!!

Az új életünk egy valódi csoda, ha csak rágondolok, ha csak ránézek szinte szétfeszít a szeretet,olyan hullámokba ntör rám...
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára tünci28 2010.03.27 12:11-kor.

KépKépKép
tünci28
 
 
 


még valami.
HÁnyszor kell kakis pelusnak lenni egy nap?
tünci28
 
 
 


Betti és Tünci!!

Gratulálok a babákhoz és örülök, hogy minden rendben! Sok boldogságot kívánok nektek!

Puszi!
Grácus

Kép
grácus
 
 


Én is majdnem bőgök itt,Tünci...úgy örülök nektek,
leírhatatlanul....

Kakis pelus eltérő,lehet napi 1 ,napi 5 is akár az anyatejeseknél
több van,a tápos babáknál kevesebb.

Betti de jó,hogy besegít az urad.Így az igazi.Ha elosztjátok a melót.
Mennyit eszik most KisAti?

Tünci a tüsszentés ok,Hannus is csinálta/csinálja.Ha a keze hideg is,nem bizti h fázik,a tarkóját kell nézni! :D
Hanyatt Tünci ne,oldalt vagy a hasókójára tedd.
Fürdővíz nálunk sem 37C,mert az tényleg hideg.Annál kicsit több,h a babóca jól érezze magát.Elejében annyira nincsennek oda a pancsiért,viszont késöbb imádni fogják.! :D

Ancsi gyönyörűek ezek a lányok!Édesek!

A QUAD PEDIG NAGYON JÓ....

Kép
Kép
szintus
 
 


Úgy látom, kedves Lányok, hogy ez a fórum hirtelen igencsak kibővült, a "szokásos tagságon" kívül is annyian kukkolnak ide. Olykor én is. :oops: Ugye nem baj?
A két friss kismamival végigizgultuk mindannyian ezt a kilenc hónapot.

Tünci, olyan jó olvasni téged! Átsüt a boldogság.
Bátor, Isten hozott ezen a világon!

A védőbanyáról elég csúnyát gondolok, hogy nem jött ki pénteken, de remélhetőleg ez nem okoz "fennakadást" Bátor működésében, ügyes fiú ő, tud mindent védőnő nélkül is.

Anyatejes babánál elég kiszámíthatatlan a kakis pelus száma, lehet napi három, és lehet háromnaponta egy. Ilymódon inkább a pisis pelus az, amit figyelni kell.
A tüsszentés egy reflex, nem biztos, hogy fázás váltja ki. Így "tisztítja" a légutait. Amit leírsz hőmérsékletet, meg ruházatot, takarást, nekem elégnek tűnik egy újszülötthöz.
Vízhőmérséklet mérésére bármilyen eszköznél megbízhatóbb az anyuka könyöke. Ha jól belemeríted fürdetés előtt a könyöködet a fürdővizébe, azzal elég pontosan érzed, amit ő fog érezni benne. (a könyök bőre vékony és érzékeny - egyébként majd később, az étellel ugyanilyen módon lehet "biológiai hőmérőt" használni, a csukló belsejére cseppentve belőle egy keveset) A mosogatástól megedződött kézfej nem mérvadó ebből a szempontból, sokkal nagyobb hőt elvisel, érzékenység nélkül.
A 40-50 gr szopás nagyon jó egy ilyen pici babától. Ügyes fiú!
A mérleget nem tudjátok lecserélni? Ez így tényleg eléggé összezavarhat benneteket.

Jó ismerkedést, barátkozást a kibővült kis családnak!
aarnika
 
 


Betti! Nagyon rendes az Apuka, hogy átvállal egy-két éjszakát! Talán így jobban kipihenheted magad, erőt gyűjthetsz másnapra.
aarnika
 
 


Tünci!

csak gyorsan a kérdéseidre.

Fürdés: nekem is hidegnek tűnt a 36- 37 fok, de én úgy tudom nem szabad melegebbe tenni. Nyanyónak tökéletesen megfelelt, viszont amikor egyszer melegebbet csináltam, nagyon reklamált.

Bugyolálás: szerintem nem kell ennyi takaró. Tudom, Ő pici és másképp kell kezelni, de gondolj bele, hogy rajtad mi van a szobában mikor ennyi fok van. Ha ez megvan, akkor adj rá egy réteggel többet és takard be. Nézd a kezét, ha hideg, akkor még egy vékony takaró. A tarkóján meg a hátán, meg érzed ha izzad. De leírva ez elég sok rétegnek tűnik. Az sem jó ha túlöltözteted mert akkor nem érzi jól magát.

Gyümölcs: tilos a sok eper, de pár szemet ehetsz.

Tüsszögés: én is megkérdeztem a kórházban, hogy megfázott- e. Azt mondták ez teljesen természetes, tisztulnak a légutak , meg a tüdő. Emiatt nem kell aggódnod.

Bukás: Nyanyó nem nagyon bukott, néha hason aludt, de legtöbbször háton. Fordítsd oldald, ékeld ki esetleg a szopipárnával, vagy egy össztekert takaróval.

Kakis pelus: ez szerintem nagyon változó. Nyanyó eleinte annyiszor produkált, ahányszor evett. Utána már csak naponta egyszer, aztán többnaponta egyszer. Úgy tudom, hogy a kizárólag anyatejjel táplált babánál, heti 1 kakis pelus a minimum- annyira jól hasznosítják az anyatejet. Tápszeresnél kell a napi egy.
Pisis legyen sok!


Még egyszer sok sok boldogságot, most mennem kell.
bende
 
 


Betti, itt egy hordozókendős lap. De létezik rengeteg más is.

https://www.r-med.com/index.php?prodid=397&catid=2&page=descr#pages


No, még egy, és ez helyi (neked):

http://www.termeszetkozelineveles.hu/hordozokendo-tanfolyam.html
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára aarnika 2010.03.27 12:55-kor.
aarnika
 
 


szintus, 3720 g most és emelni kellett pár napja......100-110g-okat megeszik.
barátnőm naplóját nézve, ilyen súlynál az ő fia is igy evett. Brutál fejek mostanában, de nem megy minden szopi után, csak ha a férjem itthon van, mert Babócától nem tudok fejni, ha fent van csak kiabál szinte, van úgy, hogy egy szopit kihagyok, tápira, és jól megtelik a cicim, akkor a következőre a kettőben van neki akár 90g is.
Kevesebb mint két hét az egy hónapos korig, addig tűztem ki célnak a szoptatás, már fél lábon ugrálva is kibirom.
A hasfájást annyira nem.
Körzeti gyerekdokinak mondta a férjem, mikor tápiért ment, hogy nem alszik a pici, napközben tényleg csak két-három órát, a többi sirás, és azt mondta, majd alszik ha fáradt, hétfőn azért felhívom még, ha flegma lesz, nézek magán dokit. Úgy látszik itt is fizetni kell, mint a nőgyógyásznál, hogy foglalkozzanak már veled.

Lettek néhol ilyen kis piros kiütéskéi, főleg hajlatban, fehér a közepe, pontszerűen, nem szóltam még dokinak, védőnő kedden jön, majd ránéz, de korábban azt mondta, melegtől lehet ilyen.


tegnap szécsöveztünk, de negyed óra alatt csak kevés jött ki. Mennyire kell azt bedugni, én kicsit ki be mozgattam, jó úgy, óvatosan? Félek, nehogy megsértsem ott belü?
MÉgegy: Fikusz az orrban, ilyen picinek már orrszivóval? Én tegnap fülpálcival gyorsan kikaptam neki, mert nem volt már levegője.

Felfázásom már jobban van.

Bocs csajok, ha néha sok vagyok, csak jó kiirni a dolgokat magamból, itt a négy falnak nem nagyon szövegelhetek. Kisfiamnak szoktam mondani, hogy anyád jó béna, ne haragudj, majd ha nagy leszel megbeszéljük, de ő meg még nem válaszol, csak néz rám, nagy szemekkel, hogy igaz, ami igaz.
A gyomromban kezd azért már a gombóc kicsit feloldódni, na nem nagyon, kicsit, de jobb valamivel.
És ez az éjjel alvás valami tényleg nagyon sokat segített, hogy mélyen tudtam 4-ig pihenni. Éreztem már hogy bár irtó energiákat szedek elő valahonnan, de már merül az aksim.

Betti
Kép
betti0412
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?