Új privát üzeneted érkezett!

b_judyt

Mekkora lány a Vivi! Tipikus lány, azért produkálja magát a fényképező előtt.

Egyébként én ducibb vagyok, ezek szerint akkor majd később fogom érezni, bár vasárnap már éreztem valamit amikor leültem. Olyan volt mintha valami úszkálna bennem, de csak egy rövid ideig.

Tegnap jól letolt a doktor bácsi, mert sokat híztam.
Én csak arra tudok gondolni, hogy szedem az Elevitet, és a MagneB6-ot, ebből 3x2. Olyan étvágyam van, hogy ihaj!

Kép
judit70
 
 


Sziasztok!

az Elevitet végig kell szedni a terhesség alatt, vagy meddig kell szedni?

Kép
judit70
 
 


Judit...Én heti kétszer szedtem csak az Elevitet...a végén már azt sem, mert mindig elfelejtettem. Állítólag babanövelő hatásuk is van...egyél inkább sok gyümölcsöt, zöldséget...úgy is beviszed a megfelelő vitaminmennyiséget.

Vivike kész nagylány! Nagyon aranyos!

Babaim...reméljük az egy másik postás volt, aki elsuhant! Nem tudsz esetleg egy másolatot kérni?

Timi
Kép
vt72
 
 

 
 

Judit, akkor biztos Manódat érezted, ahogy a kis tappancsaival rugdos :D
Ez sem mérvadó, nekem pl semmi háj nem volt a hasamon, mégsem éreztem jóval előbb Vivit.
Mennyit híztál? Én az első 3 hónap alatt felszedtem 4 kg, a végére pedig 14kg-ot híztam, igaz boci lábaim is lettek.

Az Elevitet végig kell szedni, és szerintem semmi köze a hízáshoz. Én pl mindennap megettem 1 tábla csokit (ha ezt az orvos tudta volna!!)

KépKép
b_judyt
 
 


Még azt akartam írni, amit Timi is, hogy a legjobb a természetes zöldség, gyümölcs és akkor nem létfontosság az Elevit. Az inkább az első 3 hónapban, amikor is megelőzi az idegcsőzáródási-rendellenességet. Meg a téli hónapokban, mert akkor nincs nagy választék gyümiből.

KépKép
b_judyt
 
 


Babaim. ne ess pánikba!!!
Remélem én is, hogy az nem is a ti postásotok volt!

KépKép
b_judyt
 
 


VT:nem tudok másolatot kérni, mivel nincs hozzájuk tel.számom.

babaimádó
Kép
babaimado
 
 


Babai.......


Ne izgulj már! Biztos nincs baj, szegény apróság a pocidban nem tudja, hogy mi ez a sok izgalom.!

b_Judyt
Hát nagyon leszúrt a doktor bácsi, mert most a 4 hónap végére összesen 8 kg-ot híztam (rengeteg). Egy érdekes dolog van, hogy eddig csak sósakat ettem, amióta babát várok megy az édesség, főleg a piros mogyorós és a túrós sütik. Hát gondolom ezek is megnöveltek.
A másik az, hogy ezelőtt hagytam abba 10 évvel a hormonkezelést és híztam 20 kg, tehát + 20 kg-ról indultam + most a 8 kg. Szóval rengeteg. A másik, hogy az elejétől kezdve szedetik velem a MagneB6-ot, napi 3x2 ami elég étvágynövelő.

Hát sajnos kezdek úgy kinézni, mint a vizilóbébi :oops:
Pedig nem akarom.

Nem beszélve, hogy a 9-10 héttől dagad a bokám. Vizesedek.
Gondolom a súly is rásegít.

Tehát "duci" vagyok. Jajjjjj, de szépen írtam. :-)

vt72 próbálom megfogadni, hogy sok gyümi és zöldek.

Kép
judit70
 
 


Judit...én is nagyon sok édességre vágytam emlékszem...de ez helyettesíthető, ha például felkarikázol sárgarépát vagy almát...2-3 nagy répából egy jó nagy adag karika készíthető...jó sokáig elég rágcsának. Nálam bevált :) ...igaz én alapból szeretem a répát :) De ugyanezt lehet paprikával is.

Babaim...remélem mire délután jövök...itt leszel a levélben írt egy sorral: "eltérést nem találtunk"...ha jól emlékszem ennyit írnak :D

Timi
Kép
vt72
 
 


Sziasztok!

Babaimado, én is drukkolok nagyon! Én a munkahelyemtől várok egy levelet legalább két hete és úgy vettem észre a postaláda nézegető körútjaimon, hogy nagyon eltérő időpontban (és nem is mindig ugyanaz a postás) jön.
Ripley, jobbulást a fiúknak! Neked is és Timinek is köszi az infókat beutaló ügyben, ma meg is szereztem a Szegedi úton. Nem volt időpontom, így nem kaphattam volna sorszámot, de egy terhes nőnek azért sokkal nehezebben mondanak nemet, még a sok évi adminisztratív, száraz papírmunkán edzett beosztottak is :D Jövő héten csütörtökön megyek, állítólag mehetek fél nyolcra, bár a neten úgy láttam, hogy a labor 8-kor kezd. Timi, jól emlékszem, hogy te is fél órával előbb mentél? Nem volt gond belőle a laborban?
Judit, én a 18. héten tudtam beazonosítani, hogy biztosan a kislányomat érzem, de visszagondolva úgy a 15-16. héten már voltak apróbb jelek. Az Elevitet a második trimesztertől nekem 2-3 naponta ajánlotta a doki, de én 2 naponta szedem (egyszer egy hétig náthás voltam, akkor minden nap bevettem a biztonság kedvéért).
Judyt, fantasztikusak a képek! Most belehúzunk Babaimadoval és akkor lassan egyensúlyban lesznek a fiús és lányos anyukák :lol: :lol: :lol:

KépKép
Kép
szecs
 
 


Sziasztok!

Judyt
Vivi Édes!

Babai
DRUKKKK!!!+++++

Judit
Elevit - én az elején és a végén minden másnap, a közepén pedig csak heti 2x vettem be....
Levi nem volt nagy gyerek (3400 g ... 40+2 naposan :wink: )

30-én kell mennem vissza a rákszűrés, stb eredményért a nődikohoz...
Azt hiszem aztán tényleg felhívom Angyal dokit (akit DrGI ajánlott), mert valamit kezdenem kell magammal... ha nem mond Felföldi valamit...
Ma már a 38. napnál tartok ismét... mellfeszülés van egy ideje, de a teszt neg. ....rekordokat dönt a ciklusom... így soha nem lesz tesó :roll:

...ismét elkondolkodtam rajta, hogy el kellene menni ide:
http://www.lezermaganrendelo.hu/
A somatoinfra állapotfelmérésre... talán kiderül valami... :roll:

Ha van néhány percetek:
http://www.ziaruldeiasi.ro/cms/site/z_i ... 5.html?i=0

Kép
Kép
Kia
fné kia
Nyíregyháza
 
 


Sziasztok!

Ma ajánlottak nekem 4D-s babaultrahangot. Itt tudjátok megnézni: http://www.ultrahangcenter.hu/

Megírom nektek is, hátha érdekel valakit. Most akció van és 10.200.-Ft-ért csinálják, ezért az összegért ezt kapjuk:

Terhességi genetikai ultrahang vizsgálat + 3D/4D babamozi aláfestő zenével (30 perc körüli vizsgálati idő ) + írásos szakvélemény + DVD vagy videó felvétel (mi adjuk)


Én nem voltam, de aki ajánlotta, azt mondta, hogy nagyon korrektek és kedvesek.

Na most hogy ez tényleg akciós ár-e? azt nem tudom, mert nem tudom, hogy máshol mennyibe kerül!

Babaim várjuk a fejleményeket

Puszi nektek

Kép
judit70
 
 


Ha jól emlékszem 10500-ért voltunk a4Dgenesisben. 30 perc babamozi, írás a méretekről, dvd és 1 kinyomtatott színes kép.

babaimádó
Kép
babaimado
 
 


http://www.4dgenesis.hu/
Mi is itt voltunk 2007-ben... az ár uannyi volt...
...de kértünk még + képeket...

Kép
Kép
Kia
fné kia
Nyíregyháza
 
 


Kia, ez ugyanaz, amit én mondtam.

Megjött a levél!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

"Az alkalmazott citogenetikai módszerekkel-a vizsgált sejtekben-az életkorral kapcsolatos kromoszóma-rendellenességet nem találtunk.
A vizsgálat alapján a magzat neme: lány."

babaimádó
Kép
babaimado
 
 


Babaim............


HURRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ
ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ
ÁÁÁÁÁÁ
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

De jó!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Gratulálok most már bátrabban, a kicsi lányodhoz!

Hát jó sokára lett eredmény!
Ez vár rám is?

Mikor voltál pontosan az amnion? Valahogy február vége volt! Nem?

Örülj nagyon, adjál boldogság hormont magadnak is és a babónak is!

Nagyon szuper! Annyira örülök, hogy még a könnyem is kicsordult.

Na most néznek hülyén a munkahelyemen, vigyorgok és folyik a könnyem.
:?

Puszi és jó egészséget! :D

Kép
judit70
 
 


Bocsi, még egy kérdés Babaim mennyi idős volt a baba amikor csináltattad a 4d-s ultrahangot?

Kép
judit70
 
 


Judit, márc.2. volt az amnió.
A 4D-re elmentünk pont 16 hetesen, mert akkor voltunk a kombi és a 4-es teszt közt és én meg akartam nézetni.(Aranyos vagy!Drukk neked is.)

babaimádó
Kép
babaimado
 
 


Babaim. gratulálok a tökéletes eredményhez!!!! Most már megnyugodhatsz (mi is), és növesztheted a pocidat!

Judit! Nálad inkább az a baj, hogy súlytöbblettel kezdted a terhességet. De ez nem a te hibád, ezt te is tudod. Jól írja Timi, rá kell venned magad a zöldekre, szülés után nehezebb lesz leadni. Én nem vagyok nagy zöldségevő, gyümit is ritkán eszem, nálam is ment az édesség, de rávettem magam, hogy egyek egészségesen. Mindig úgy ettem, hogy ezt a babáért teszem. Nehéz volt, de bejött. Ezt nem bántásként írom, remélem nem is veszed annak, csak most lelkiismeretfurdalásod van a sok édes miatt, nem? Nekem legalábbis volt, minden tábla csoki után, amit naponta megettem, megbántam. Mert nem használtam vele magamnak sem.
Nem vagy vizilóbébi, duci várandós vagy, aki most nagyon boldog :)

Szecs, bizony nem is szabad, hogy megváltozzanak a babák neme :) Sok-sok fiú mellé kellenek a lányok is! Te is jócskán elmúltál félidős, nő a poci rendesen?

Kia, mindig ilyen rendszertelen volt a ciklusod? Rákszűrésre milyen időközönként mész? Nálunk az SZTK-ban nem csinálják csak 3 évente. Addig az ember bele is halhat bármibe...

Mi a 4D-ért 12ezret fizettünk Mátyásföldön, de nem ajánlom, bunkók voltak.

KépKép
b_judyt
 
 


B-Judit, évente kell rákszűrés!!

babaimádó
Kép
babaimado
 
 


Babaimado, millió gratuláció nektek!!! Most már tessék pihenni és csak pozitívan gondolkodni :D

KépKép
Kép
szecs
 
 


Judyt, igen végre nagyon látványosan gömbölyödik :D Világ életemben a súlyommal küzdöttem, ha felszaladt 1-2 kiló, már vissza is fogtam magam ami az evést illeti és növeltem a mozgásadagomat. Most meg minden pocira rakódó centinek nagyon örülök :lol:

KépKép
Kép
szecs
 
 


Babai, júúúúj de jóóóóó! :P :P :P

Kép

Kép
ripley
 
 


BAbaim....erre a hírre öröm volt hazajönni :)))) Gratula!!!!

Én nem voltam 4D uh-n...így ilyen infóm nincsen :)

Szecs...fél8-ra mentem...de mivel a Béke téren nem veszik előre a kismamikat...úgy végeztem a vérvétellel...hogy kb. 8 előtt 10 perccel mentem fel a nőgyógyászatra...és ott már meg tudtam inni a lötyit...mert a nővérkék már bent voltak.

Timi
Kép
vt72
 
 


Kia...édes a videó... régebben már láttam, de jó volt újra nézni :)))

Remélem mihamarabb babázol már Te is!

Judit70...Neked is segítünk majd, hogy hamarabb elmúljon a várakozás ideje az amnio után.

Timi
Kép
vt72
 
 


Köszi Timi! Akkor mindenképpen megyek fél 8-ra, mert 8-ra kaptam időpontot a nődokihoz a lötyi megivására. Arra nem emlékszel véletlenül, hogy sorszámos-e a labor (és ha igen, akkor hogy lent kértél-e sorszámot), vagy könyökölni kell
:?

KépKép
Kép
szecs
 
 


VT:egyébként sima levél volt, nem ajánlott!!Azért kavart ez olyan sokáig.

babaimádó
Kép
babaimado
 
 


Szecs
A laborban az első emeleten adják a sorszámot...egyszerre 3-4 embertől veszik a vért...viszonylag gyorsan megy.
Amikor meg letelik a 2 óra...akkor csak vissza kell menni és ugyanott bekopogni...mert akkor már nincs ott csak pár ember.

Timi
Kép
vt72
 
 


Babaim...ilyenkor mindig meglepődök...tudom, hogy szegény a kórház...de a sima levelet nem is lehet sehogy kerestetni a postán. Én már nem emlékszem, hogy tavaly hogy küldték.

Timi
Kép
vt72
 
 


b_judyt

Dehogy veszem bántásnak, sőt örülök a sok jó tanácsnak, és próbálom a zöldeket és a gyümölcsöket előnybe helyezni.
Igazából az volt a rossz, hogy a sok hormonkezelés után 2 hónap alatt feljött 20 kg és azóta sem (10 éve) tudom leadni. Na és most erre kezdtem el hízni. Hétfőn úgy leszúrt az orvos, hogy alig álltam meg a lábamon, hogy ha így folytatom vizilióbébi leszek én is és a gyerek is. (ezt az SZTK-s orvos mondta akitől a beutalót kaptam az AFP-re).

Na mindegy, figyelek a sok gyümire, zöldségre és várom a pici pocaklakó megmozdulását.
:-)

Kép
judit70
 
 


Kia elveszett?

babaimádó
Kép
babaimado
 
 


Köszi Timi, most már minden szükséges infóm megvan, csak túl kell esni rajta :D
Judti, jó hogy mondtad, hogy az SZTK-s hordott le, mert csodálkoztam is, hogy a Gulyás doki kelt így ki magából. Szerintem neki fát lehet vágni a hátán, egyszerűen kizökkenthetetlen a zen állapotából :lol: Esetleg valami laza mozgásra nem tudsz időt szakítani? Úgy hallottam, hogy ha csak laza átmozgatást csinálsz minden nap - a rendszeresség a lényeg, szóval szerintem 20 perc séta is jó lehet, feltéve, hogy minden nap/másnap csinálod - akkor nagyon felgyorsul az anyagcsere és a vízháztartásodat is rendbe rakja. Én heti 5x tornázom és jobb az anyagcserém, mint a pocakos idő előtt :shock:
Az eü spórolásáról annyit, hogy tegnap mondta az asszisztensnő, hogy ők teljes vérképpel együtt csinálják a cukorterhelést. Mondtam neki, hogy ok, ha már ott vagyok akkor bármennyit lecsapolhatnak és elemezgethetik. Mire közölte, hogy mivel úgyis máshoz járok terhesgondozásra, inkább csak sima cukortesztet néznek, mert veszteséges a laboruk :x A védőnőt pedig megkérdeztem, hogy automatikusan kap-e értesítést a kórháztól, ha megszületik a baba. Mondta, hogy persze, csak meg szokták várni, amíg több hozzájuk tartozó baba is a világra jön, mert így tudnak spórolni a levelezésen, úgyhogy előfordulhat, hogy egy-két hónap múlva tudja csak meg a nagy hírt. Szóval inkább telefonáljunk neki :lol: :lol: :lol:

KépKép
Kép
szecs
 
 


Igen... a védőnénit mi is hívtuk két nappal Zsolti születése után. Direkt kérte :)

Timi
Kép
vt72
 
 


Judit....a sétálás nekem nagyon jól bevált...szegény férjemet már akkor cipeltem. Mindig azt mondta, hogy megszállt a "Mász Kálmán" :))

Szerencsére Zsolti is szeret csavarogni, így naponta már kétszer két órát sétálunk, ha olyan az idő.

Az édesség pedig a pici születése után is kell...hiszen elég sok energiát kell pótolni az ébredések, nem alvások miatt. Én legalábbis erre fogom, hogy még mindig jóval a versenysúlyom felett járok :) De majd, ha már nem szoptatok...akkor fogyózom...addig nem zavar :)

Timi
Kép
vt72
 
 


Sziasztok!

Babai
Kép
Ez tényleg nagyon jó híííír!!!!!!!!!!! :lol: :lol: :wink:

...és nem vesztem el :wink:

Ma megyünk... de csak 1 napra... mama és papalátogatóba :P

Délelőtt felhívam egy nőt - lakáscsere lett volna - de ahogy meghallotta, hogy 15. emelet... :(

Judyt
...ennyire nem volt rendszertelen a szülés előtt :roll:
Rákszűrés... évente megyek... mert a munkahelyen kötelező :)

Judit
Hajrá saláták!
(én szeretem - saláta+öntet+egy kis paradicsom+egy kevés husi... pl.sonka vagy párizsi) :roll:
Édesség csak délelőtt, este már csak könnyű étel...

Szecs
A szülés után Apa is ment szólni a védőnőnek és dokinak (egy helyen voltak), hogy nemsokára megyünk... haza... :lol:

Kép
Kép
Kia
fné kia
Nyíregyháza
 
 


...Édesség evésre én mindig tudok apropót :lol: ! Már olyan sok káros dologról leszoktam, ez még megvan... :) De a saláta, gyümölcs, főzelék is jöhet! + torna, jóga. A kismama jóga különösen jó - ajánlom a pocakosoknak - mert van benne kapcsolatfelvétel a babával, nyújtás-lazítás, légzőgyakorlat a szüléshez, intimtorna.
Most a szoptatás idején én jóval többet eszek, mint a várandósság alatt + Elevitet is naponta. (Nemrég 2 hét szünetet tartottam az Elevittel, és nagyon elkezdett hullani a hajam.)
Gyerekek már jól vannak. Zalán már két kézzel nyúl a tárgyakért, és persze mindent a szájába tuszkol :) . A séta nem az erőssége: voltunk a Normafánál a szép időben. A madarak bizonyára csiripeltek, de mi nem hallottuk őket Zalán baba sírásától :roll: ...

Kép

Kép
ripley
 
 


Ripley, örülök, hogy jobban vannak. :D

babaimádó
Kép
babaimado
 
 


Bocsi az előbb nem sikerült, remélem most látszik!

Sziasztok!

Szombaton voltam 4ds uh-n rakok fel egy képet, 15 cm és 16 dkg. Az ultrahang szerint 16+5 napos a babó.
Olyan jó volt, hogy láthattam és a rossz eredmény ellenére is boldognak érzem magam.


16 hetes pocaklakó

Kép
judit70
 
 


Judit, meglátod, nem elsz smemi baj!+++++++++++++++++++++

babaimádó
Kép
babaimado
 
 


Judit...16 dkg...emlékszem mindig azon gondolkoztam, hogy a végére hogy lesz ebből a pirinyó valamiből egy igazi kis ember :)

Pedig lett...és Neked is lesz :)

Mi már naponta kétszer két órát sétálunk...és pár napja már csak egyszer ébred éjszaka...úgyhogy határozottan öregszik a fiatalúr :)

Timi
Kép
vt72
 
 


Babaim..... köszi, én is remélem, hogy nem lesz baj, de 1 hét múlva én is túl leszek a szurin, annyira rossz, hogy másfél hónapja megvan az időpont és csak várok-várok!

Timi! Igen, ez azt jelenti, hogy tényleg öregszik a Zsolti baba, de milyen jó lehet a jó időben sétálgatni. A keresztlányomnak 5 hónapos a babája és szintén azt mesélte, hogy már olyan szépen végig alszik éjszaka, na és jövögetni akar a foga is lassan.


Szerintetek a rákszűrést állapotosan is megcsinálhatja az orvos? Mert nekem március végén volt 1 éve, hogy voltam, tehát eltelt az 1 év. De én félek, hogy ilyenkor már rizikós. Nem?

Puszi nektek!

Kép
judit70
 
 


Passz.nekem is épp lejár most.

babaimádó
Kép
babaimado
 
 


Judit...rákszűrést szerintem nem csinálnak...én legalábbis úgy emlékszem.

Zalán babának boldog névnapot!

és

Boldog öthónaposságot is!

Timi
Kép
vt72
 
 


És nem lett színes....pedig olyant szerettem volna :(

Timi
Kép
vt72
 
 


Zalánbaba nevében köszönöm szépen!

Kép

Kép
ripley
 
 


Sziasztok!

Zalán babának mi is boldog névnapot kívánunk!

Rákszűrést nekem csináltak a terhesség legelején, de hogy majdnem félidősen azt nem tudom.

Timi, mi nem lett színes???

Mi is sokat lent vagyunk, motorozunk, játszóterezünk, és olyan jó, hogy nem kell már nagykabát, elég egy vastagabb pulcsi.

Gratulálok Zsolti egyszer ébredéséhez :D És ilyenkor megszoptatod? Most hány kg a kis édes?
Emlékszem Vivi ennyi idősen is szigorúan betartotta a 2 óránkénti szopizást. Én annak örülök, hogy ha lassan 2 évesen hajnalba kel először :lol:

KépKép
b_judyt
 
 


Judyt... a betűket szerettem volna színesbe írni :(
Zsoltit igen, minden ébredéskor megszoptatom...nekem is jólesik...ő meg igényli. Bár már azért 4-5 órát is tud aludni néha éjszaka egyfolytában. Épp ma mázsálta védőnéni...6250 gramm...10 dkg-t bírt hízni egy hét alatt...bár napi szintű kakilásra állt át...így még csodálom, hogy hízott egyáltalán valamennyit :D

Nemsokára indul a délutáni sétamenet...akkor remélem alszik egy kicsit... :)

Timi
Kép
vt72
 
 


Zalánnak sok boldogságot!

babaimádó
Kép
babaimado
 
 


Sziasztok!

Ma voltam az AFP eredményért. Doki bácsi azt mondta, hogy ez az eredmény jó és vigyem magammal kedden a magzatvízvizsgálatra.
:-)

Ezután mikor kell még (hány hetesen) laborvizsgálatra? És milyen vizsgálatok lesznek még? Labor, stb....?

Kép
judit70
 
 


Judit...minden trimeszterben van egy teljes vérvétel...ezt szerintem a Gabi leveszi a rendelőben. Van még a cukorterheléses vizsgálat...de nem emlékszem, hogy hány hetesen kell :oops: már annyira régen volt :)
Aztán van még a vége felé a hosszúkókusz kenetlevétel... ha jól emlékszem csak ennyi.
De biztos lesz, aki pontosabban emlékszik :)

Gratula a jó eredményhez...a magzatvízvételnél is minden rendben lesz :D :D

Timi
Kép
vt72
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?