Új privát üzeneted érkezett!

Kép

Drága Tünci!Szívből gratulálok nektek!Sok boldogságot kívánok nektek!Sok tejcsikét és gyors felépülést!Puszi nektek!


Beze:Örülök hogy tetszett :D :D :D :D Remélem hogy nekünk is tetszeni fog már úgy várom!
Remélem minnél elöbb teljesül a vágyad :wink: :D
Köszi szépen a beszámolót.

Ancsi:Jobbulást kívánok Apósodnak!Írok neked 1 privit

Betti:Én is a more milket javasolnám nagyon sok ismerősömnek segített.Ügyesek vagytok bizzál magadba ok?
Tessék szépen megfogadni a lányok tanácsát :D
Vendég
 


Lexikének nagyon-nagyon boldog névnapot kívánunk :D :D :D :D :D :D Puszi nektek! Kép
Vendég
 


a more milk tényleg nagyon jó. kell 1 hét is, hogy hasson, de rengeteg lesz tőle a tejcsi.
persze enni meg inni kell mellette sokat.
Vendég
 

 
 

Hazaértünk zsibbadtak vagyunk mindhárman, Matyi is jól elfáradt majd holnap leírom a mai programunk :lol:

Igen Gégéé Bátor lett Kismuci de az Ákos nekem is új volt, arról volt szó legutóbb hogy apa nevét kapja másodiknak, de mindegy is :lol:

Lexikének boldog névnapot!!!!!! :lol:

KépKép
winchi
 
 


Sziasztok!

Tünci: Hát még a könnyem is kicsordult, hogy megvan Bátorka, és hogy természetes úton! Húha! Nagyon kíváncsi vagyok a részletekre. De a legfontosabb: Gratulálok, ügyesek voltatok, és nagyon sok boldogságot kívánok!

Beze: Lexinek nagyon boldog névnapot kívánok! Örülök, hogy jól sikerült a pihenés! :D

Betti: Már annyi mindent írtak a lányok, sokat nem tennék hozzá. A More Milk kapszula nekem is bevált. És azt szokták mondani, amíg van napi 5-6 pisis pelus, és 1 kakis, addig biztos kap eleget enni a baba. És a szopival tényleg küzdeni kell az elején, de ha sikerül, és belejöttök sokkal-sokkal kényelmesebb, mint a tápszerkészítés. Réka mondjuk nem egy nagy evő, de ő mindig messze nem evett annyit, mint amennyit a doki elvárt volna, a pelusok száma rendben volt, meg azért hízott is mindig egy keveset. Én mondjuk nagyon sokáig méregettem, de az tény, hogy nem eszik minden alkalommal egyformán egy baba. Szerintem a napi összes tejci adag inkább mérvadó. Visszakerestem, Réka két hetes korában is csak kb. 350g-ot evett egy nap. És nem halt éhen! :)
Ja, és egészen biztos, hogy nem vagy alkalmatlan! Az eleje mindenkinek nagyon nehéz!
Amit Anyany írt, hivatalosan úgy tudom kólika-tartás, az tényleg jó pocifájásra!
Csinálsz majd vonalzót, hogy lássuk hol is tart Kisati?

Bende: Húha, jó sokat vagytok kint! Rékával próbálkozunk továbbra is, de nem nagyon iszik meg továbbra sem semmit. De lehet, hogy tényleg a világos miatt kel reggelente 6-kor, de nemsokára óra átállítás lesz,és akkor a 6 már 7 lesz, az úgy már jobb! Azért az esti fürdés, meg lefektetés időpontját kicsit előrébb hoztuk.
Egyébként egyik nap elsétáltunk a Gellért lakópark fele, és teljesen beleszerettem, nagyon tetszik! Voltunk felétek is, megtaláltam a játszóteret, néztelek Titeket is, de nem láttalak!
Jó nagy lábon él Niki! :lol: Pedig még néztem is a lábát a múltkor, de nem tűnt fel. Rékának 19-es.

Katinka:Hol voltatok játszótéren? Ha jövő héten is ilyen szép idő lesz, játszóterezünk a csajokkal?

Lara: mindjárt írok neked egy privit!

És mindenkinek göndörödik a haja? Nikinek, Zsófinak, Natinak... Rékának is!:D

Én úgy emlékszem Bátor Róbert lesz kismuci keresztneve.

Szösz

KépKép
szosz
 
 


Sziasztok!

Tüncinek hatalmas gratula innen is!!! :)

Betti! More Milk + heti 1 mérlegelés + szopi után 10 perccel kezd el fejni azt a cicidet, amit kiszívott Kisati.

Röviden ennyi! 8)

Pusszantok mindenkit! Mi megint náthásak vagyunk... :?

Kép
jaffa4
 
 


Lexinek egy hatalmas puszit küldök névnapja alkalmából! Mit fog kapni?

Lottinak egy hatalmas puszi, amiért ilyen kis hős. A szívem szorult össze, mikor leírtad, min megy keresztül ez a pici lány.

Kép
jaffa4
 
 


Szösz:Válaszoltam :wink:

Jaffa:Gyógypuszit küldünk Milunak!!!!!!!!
Vendég
 


szösz!
a gellért lakópark... hümm, hát igen.
barátnőmék ott laknak. a lakások is nagoyn szépek belülről...
meg nagyok is. 57-63nm. 2 szoba, nem túl nagyok, plusz szép nagy nappali. és új ház, nem panel.
na a kezem meg a bilibe...

göndörke?
hát ha egy csepp víz éri, vagy nem nyomja le a sapi, már felül is vadul göndörödik. :D

beze!
jajj most látom csak !
Lexinek boldog névnapot!!!


kólika tartás!!!
itt meg is találtam.
http://www.maternet.ro/Tanfolyam/6Akisb ... fault.aspx

Kép
Vendég
 


Sziasztok!

Tüncinek
nagyon-nagyon gratulálok! Én is megkönnyeztem! Ez volt aztán a villámgyors érkezés, és nagyon örülök, hogy megúszta a császárt, és minden rendben volt!
A nevét, és a nemét mikor tudjuk meg? :)

Betti: Nagyon "jófej" dokitok van, hogy ennyire "támogatja" a szoptatást. Én is mértem az első időkben, mert azt hittem, hogy majd nem hízik a fiam. Ő is 30-40 g-okat evett, de 1,5-2 óránként rajtam lógott, fél órákat. Aztán beindult a tejci. A tápis barátnőim mesélték a 120 g kajákat, nálunk még mindig csak 60-70 g szopi volt, ennek ellenére Peti a 6 hetes kontrollomra 2 kilót hízott ettől a hivatalosan nem elég kajától. Úgyhogy szerintem ez a hivatalos mennyiség nem feltétlenül igaz, lehet, hogy a tápigyártók találták ki. (ja, így szoktattam le az anyatejről is. 9 hós korában megijedtem, hogy nem elég a tejem, mert a gyerekem nem szopik fél litert naponta, így elkezdtem tápit adni. Ő meg szépen nem kért több tejcit. Egy éves koráig küzdöttem, hogy egyre kevesebbet akar szopni, emeltem a tápiadagot, ő meg csökkentette a szopit. Pedig nem is cumisüvegből kapta, hanem ennivalóba keverve. Megérezte, hogy neki az elég. Na mindegy, Kistesónál okosabb leszek.)

Kép

Kép
nikuc
 
 


Tüncinek nagyon-nagy gratula Kismucihoz! :D :D :D

Minden elismerésem,hogy természetesen megszült
és hogy ilyen kitartóan végigfeküdte az elmúlt hónapokat!!!!

Kép
Kép
szintus
 
 


Nikuc Tünci kisfia Bátor nevet kapta
és 2300gr-mal jött a világra!!!

Kép
Kép
szintus
 
 


Ha majd valaki beszél Tüncivel, írja le, hogy mizu velük légyszi.

Ahhh és pont most van látogatási tilalom a kórházban :S a férje sem mehet be vajon?

amúgy nagyon gyorsan megszülte...Bátor aztán jött, mint a villám :D

AKAROK EGY JÁTSZÓTERET IDE A FALUBA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

gáz, hogy nincs...

:(

Betti: ahha...ennyi a lényeg: egyen, aludjon, ha felkel tisztába teszed...ha van pisis pelus, akkor királyság. (kaki azért nem biztos, hogy mindennap van...emma volt, hogy 2-3 naponta kakilt csak....mondjuk akkor felül a nyakánál is olyan volt...hehehehe akkorákat tudott fossantani....jajjjj :D) aztán egyen, aludjon...

ha ez az evés óránként van, akkor óránként...amikor olyan 6 hetes lesz, akkor már azért nyilván ritkább lesz a kaja dolog...

a tápszerezést én sem javaslom...látod már most is hízott...gurulni fog kisati is :D:D:D mint emma :D

teszek képet...cseszegessetek miatta sokat, mert lusta vagyok kicsinyítgetni...

Évi&Emma

KépKép
gégéé
 
 


Sziasztok!

Visszaolvastam, és ahogy újra megnéztem az időpontokat elámultam milyen gyorsak voltak Tünciék! :lol:
Remélem jó éjszakájuk volt!

Betti csókoltatom azt az orvost aki mindjárt tápit javasol ezzel belerakva a frászt a kismamába! :evil: Igaza van a lányoknak mérleg felejtős és bíz az ösztöneidben nem fog éhenhalni! Igazából én nem tudom Matyi mennyiket evett, nem volt mérlegem de ugye 2480-nal jöttünk haza a kórházból és két és fél hónaposan 5 kiló volt Matyi!

Beze örülök, hogy jól éreztétek magatokat, mutass majd képet! :wink:

Bende nálunk is ez van rengeteget vagyunk kint estére van hogy úgy elfárad, hogy már magától jön be :lol:
A Clarks cipők nagyon jók, nekünk még nem volt de mindig figyelem hátha látok jót. Az új ára azoknak is 11 ezer forint!

Ancsi és miért van apósod kórházban? Gyors gyógyulást neki! :wink:

Mi tegnap buszoztunk Fehérvárra hordozós kluba voltunk Matyival aztán délben leadtuk a mamának és a nagynéninek és vásárolni voltunk. Aztán szülinapozás a mamának és jöttünk haza gyors lepakoltunk és mentünk az összejövetelre vacsorázni, Matyi királyul bírta :lol:

Találkozó lesz a héten? Szerda- csütörtök???

KépKép
winchi
 
 


Éreztem, hogy be kell kukkantanom!!! :D

Tünci! Nagy Gratula és Kívánok sok sok boldogságot Nektek!!!!

Szép napot!
Vica
wicca
 
 


Na a mai csúcsunk, egy óra szopi alatt 10 mili tejci. Hű.
Egyébként tegnap este óta csak szoptatom, kiabál az éhségtől, úgyhogy ma délutánra meguntam ezt is, egye meg a franc a szoptatást ott ahol van.
Egyébként kakis pelus nálunk 4-5 van naponta, nagyon fáj a hasa, szopi alatt megnyugszik, ellazul, és olyankor mint a rakéta jön ki az anyag. Úgy sajnálom ilyenkor.

Beszétem Tüncivel, látogatási tilalom van szegényeknek, párja sem mehet be

Betti
Kép
betti0412
 
 


Sziasztok!

Tünci! Szívből gratulálok Nektek, nagyon ügyik voltatok!!!! Bátorka összehozta Anyának a természetes szülést, kis ügyeske. Gyors felépülést és sok-sok tejcit kívánok, no meg sok puszit küldök Nektek!!! :D :D :D

Persze már tegnap este benéztem a jó hírért, csak írni nem volt időm. Nagyot játszótereztünk a Csajokkal, bár Natit most egyedül a csúszda kötötte le, egyfolytában csak mászkál, nézelődik, ismerekedik a környezettel. Ma is Apukámmal volt, amíg mi börzéztünk Lilivel, ő is mondta, hogy kicsit hintázott, aztán járkált fel-alá, se a motor, se a labda nem érdekelte.

Börze nem volt nagy szám megint, bár most csak Lilinek nézelődtünk nagyrészt, Natinak kaptunk megint egy jó adag ruhát nemrég. Lilinek való ruha meg nem sok van már, vagy csak turkis, de azok meg jó drágán adják itt. Azért pár darabot beszereztünk, találtam azért olcsó helyeket is. Na meg Natinak vettünk egy tanodás szandit, minden cipőt leáraztak most 2.000 Ft-ra azon a standon. Túl nagy választék nem volt, egy tépőzáras modellt kaptunk végül 20-asban, de ennyiért nem bírtam otthagyni egy új szandit. Szép, piros-rózsaszín.

Szösz, mi ide a Zsolt utcai játszira szoktunk menni, régen is oda jártunk, az volt közel, most már kicsit messzebb esik, de így is 10-15 perc séta csak. Jó, mert csomó ilyen kicsiknek való játék van ott, pici csúszda, rugósok, meg jó árnyas, még nyáron is.
Persze, hogy mehetünk játszóterezni, majd beszéljük meg, hét elejére esőt mond, de utána megint jó időt.

Beze, örülök, hogy jól éreztétek magatokat! Lexikének utólag is nagyon boldog névnapot kívánunk! (Én eddig azt hittem, ő Alexandra :oops: )

Bende, Niki nagyon szép, nagylányos már. A játszóteres helyzet ismerős, Lilivel mi is szinte egész nap lent voltunk, Natival is így tervezem. Vagyis délután majd a két lánnyal, ovi után.

Tali nekünk csütörtökön jobb lenne, egész héten nincs autónk, Apa olasz séftanfolyamra megy a héten Pestre. Már alig várom a jó kis kajákat.

Na, megyek vár a kicsi kertecske.

Katinka

Kép
Kép
katinka31
 
 


Betti! Biztos valami kicsi gond van, ami miatt nem megy, talán nem jól van mellen, vagy valami miatt a tejleadó reflex nem működik. Itt egy szegedi tanácsadó, egy telefont megér, hátha tudna segíteni, mert segítség nélkül az ember sajnos nagyon gyorsan feladja. Persze rád bízom, nagyon nehéz lehet most neked.

http://szoptatasert-szeged.hupont.hu/3/tanacsadas

Ildi
Kép
Kép
Kép
true
 
 


Felhivtam, kijőn

Betti
Kép
betti0412
 
 


De jó Betti:) Örülök! Annak idején én is felhívtam a W.Ungvári Renátát a Kismama főszerkesztőjét, és nagyon jókat mondott!
Ügyes, határozott, pörgős csajszi vagy, menni fog! Drukkolok nagyon!
Írd majd meg, hogy mi volt, ha lesz egy kis időd!

(Amúgy elgondolkodtató, hogy egynémely doki nem-e valami tápszergyártó beépített embere.... Először a gyerek 10 millis gyomrába beletöm 50 ml tápszert, aztán meg a kismama lelkére köti, hogy feltétlenül pótoljon hozzá, mert kiszárad a gyerek :roll: :roll:

Ildi
Kép
Kép
Kép
true
 
 


True ez de jó ötlet volt! Betti örülök, hogy felhívtad kiváncsi vagyok tud e majd segíteni!
Mi itt mondjuk az általunk okosnak vélt tapasztalatokat de egy szakember biztos sokkal jobb! :wink:

Szegény Tünciék sajnálom, hogy apa nem mehet be hozzájuk, de legalább nem mászkálnak mindenfele a látogatók.

Mi is kerteztünk ma, illetve ha látnátok akkor inkább parkot mondanátok rá akkora rengeteg dolog van vele és mégis néha cigánytelepnek látom :? Matyi ült a szántás közepén és a vödörbe pakolászta a földet két kézzel :lol:

KépKép
winchi
 
 


Sziasztok!

Nagyon szépen köszönjük mindenkinek a köszöntést! :D Ünnepi ebéd ma volt, bár a torta nem igazán sikerült. :?
Kedden, utazás előtt voltunk méredzkedni, 10600 gramm és 81 centi a picikém. :D

Tünciéket mikor engedik ki?

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
beze
Szekszárd
 
 
 
 
 
 


Szintus: Köszönöm szépen az infót! Csak benéztem tegnap, és láttam a gratulációkat, így gyorsan végigpörgettem a "lényegig". :D:D

Betti: Miért van most látogatási tilalom? Úgy sajnálom, hogy nem működik így a szopi. Szoptanít készüléket nem akarsz próbálni? Sok ismerősöm ajánlotta már, hogy nekik bejött. Nálunk szerencsére nem lett rá szükség.
Remélem, hogy a tanácsadó majd tud segíteni. Ő biztos jobban ért hozzá, mint mi 1-2-3 gyerek után, Ő már látott pár száz kismamát biztos. :)

Kép

Kép
nikuc
 
 


A pihenésen nem hoztunk össze tesókát, mert bőven túl voltam pén, akkor pedig pont fasírtban voltunk. De azért szorgalmasan gyakorolunk. :oops: :lol:

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
beze
Szekszárd
 
 
 
 
 
 


Jaffa, köszi. Tricikit kapott.

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
beze
Szekszárd
 
 
 
 
 
 


Sziasztok Lányok!

Beze:Majd akkor jövő hónapba :wink: ne tessék pé-kor fasírtba lenni :D Bizti tetszik majd Lexinek a tricikli.

Winchi:Én is úgy kertészkednék :( nálunk takarítás volt ablakot és szőnyeget is pucoltam el is fáradtam :oops:

Szinti:Tök jó Fruzsi vonalzója :D nagyon helyes rajta :D :D :D :D

Hannus tegnap kapott egy quadot nagyon menő és ügyesen megy vele igaz néha lábbal akarja hajtani :)

Betti:Remélem tud segíteni a tanácsadó.
szegény Tünci azt sajnálom hogy a párja nem tud bemenni de egy-két nap és otthon is lesznek :D
Vendég
 


Látjátok Szerbiában Újvidken a szülészeten mindég
is tiltott volt a látogatás.Csak monitoron keresztül
lehet látni a csöppet.Én ezt valamilyen szinten helyesnek is tartom.

Lara köszi,Hannusnak is csináltattam vonalzót,erre feketét
kaptam...pffff....azt nem tettem ki,majd kérek másikat,de kérem majd h nehogy fekete legyen....
Milyen a quad?Teszel róluk képet?

Betti szorítok,hogy menyjen az a szopizás!
:D

Tüncivel esetleg beszélt valaki,hogy hogyan vannak?Úgy várom már a képet a kisbabókárol!!! :D :D

Kép
Kép
szintus
 
 


Tünci: hatalmas nagy gratula neked és Bátor babának is. És, hogy természetes szüléssel született, azért külön gratula. Minden tiszteletem a tiéd, amiért ilyen kitartó voltál. Nagyon ügyesek voltatok. Szívből kívánok minden szépet, jót, sok örömöt, boldogságot, sok tejcit, és nyugodt éjszakákat. Remélem hamar hazajöhettek!

Kép

beze: Lexikének nagyon-nagyon boldog névnapot kívánok így utólag is.

Kép

KépKép
ancsi_pancsi
 
 


Lara: válaszoltam!

Lányok, majd próbálok még jönni, de Dorka állandóan csak kinnt lenne az udvaron, mi is napi 4-5 órákat vagyunk kinnt, így nehéz mellette a házimunkát utolérni. Pedig futok utána ezerrel.

KépKép
ancsi_pancsi
 
 


betti: remélem tud segíteni a tanácsadó!

KépKép
ancsi_pancsi
 
 


Sziasztok!

Tali nagyon jó ötlet lenne. Pontosan mikor? Délután? Mi is mennénk!

Ma elég nehezen indultunk el a bölcsibe. Két hete visszajött a régi gondozónő (3 hónapig nem volt, így nem vele szokott be Mazsola) és a helyettesítője átment egy másik csoportba. Szóval ez a régi nem egy "tyúkanyó" típus. Úgy gondolom, hogy Milu annyira nem szereti, még nem szokta meg. Nem veszi fel a gyerekeket mikor sírnak...stb. Ő meg még kicsit pityergős. Szüksége van egy "anyára" odabent is és ezt tőle nem kapja meg és nagyon jól tudja, érzi. A másik állandó gondozónőhöz nagyon kötődik.
Ezen a héten nem a szeretett gondozónéni veszi át reggel a gyerekeket és így nagyon nincs is kedve menni. Volt is pityergés...

Beze! Mi triciklit tervezünk venni Húsvétra. Írnál róla pár sort?

Tegnap a Haleszban voltunk délelőtt. Integettem Tüncinek.

Tényleg ügyesek voltak, hogy sikerült természetes úton megszülnie, de a doki elég nagyot kockáztatott ezzel. :?

Kép
jaffa4
 
 


Tünci tegnap már nagyon várta a babáját, infúziót kapott a pici, de csak erősitésnek, és elég sokéig nem hozták neki ki. De jól vannak.

Mi tegnap déltől sétáltunk a lakásban este 11-ig, addig nem aludt egy percet sem, éjjel is talán egy - két órát. Most is ringatnom kell, annyira fáj a hasa. Júniusban lesz 3 hónapos, talán elmúlik akkor, utána elég lesz leszoktatni majd.
Találtam egy homeos dokit szegeden felhivom majd barátnőmnek azok a szerek váltak be.
reggel 70 got szopizott már! De fejni nem tudok most, mert ringatok, bár tegnap már ezt is megoldottam, egyik kezemben baba, másikban a mellszivó. :D

Betti
Kép
betti0412
 
 


Betti!

Iszod a szoptatós teát? Próbáld meg azt is abbahagyni. Van olyan baba, akinek attól is fáj a pocija.

Igyál meg naponta 1L kamillateát. Az átjut az anyatejen és megnyugtatja a pociját.

Gondolom most zsong a fejed a sok jótanácstól. :)

Kép
jaffa4
 
 


Sziasztok!

Betti: Örülök, hogy rendeződni látszik a szopi. Remélem a pocifájás is elmúlik!

TALI: Nekünk is jó a csütörtök délután. Javasolnék helyet is, van a házunk alatt egy játszóház, voltunk már ott, rajtunk kívűl akkor nem is volt más. Csütörtökön úgy tudom délután 3-6-ig van nyitva, de holnap pontosan megkérdezem. Megpróbálom belinkelni: http://www.mikkamakka.hu/new/szekesfehervar.php

Szösz

KépKép
szosz
 
 


Lara: Kérünk képet Hannusról és a quadról! :D

Tünciék mikor mehetnek haza? Úgy várom, hogy jelentkezzen!

Szösz

KépKép
szosz
 
 


Katinka: Réka most áttért a reggeli 6-fél 7-es kelésre, így újra szükség van a napi 2x alvásra, és az egyik pont ilyenkor délelőttre esik, szóval mi mostanában nem tudunk menni csupamókázni, amíg így van a napirendünk.

Szösz

KépKép
szosz
 
 


Szösz!

Nekünk nagyon tetszene a hely. Még nem voltunk, de szívesen megnézném.
A csütörtök délután is jó lenne. Fél 4 után tudnánk odaérni.

Kép
jaffa4
 
 


Betti, hurrá! 70 g az már remek haladás. Ügyesek vagytok. Látod, nem kell aggódni. Idő kell, mire beindul a dolog. Nem verseny ez :D Menni fog, mindkettőtök megelégedésére.
A pocifájást tényleg befolyásolhatja, hogy te mit eszel/iszol, de ezt is hamar ki tudod tapasztalni, hogy mi jó neki, és mi nem. Ebben sem egyforma minden baba.
[quote]M írta:ost is ringatnom kell, annyira fáj a hasa. Júniusban lesz 3 hónapos, talán elmúlik akkor, utána elég lesz leszoktatni majd.

Bár a "régiek" olykor ennek az ellenkezőjével riogatták a friss szülőket, de simivel meg dajkálással nem lehet "elrontani" egy újszülöttet/csecsemőt. Kilenc hónapig megszokta a folyamatos anyai közelséget, a ringatást és a napi 24 órás komfortot, nehéz ám átszokni az új dolgokra! Minden ismeretlen neki: a hangok, az illatok, a fény, a hőmérséklet, a bőrével kontaktusba kerülő - "nem élő" - anyagok, a születéssel megváltozott életműködések...
Olyan ez, mintha egy felnőttet "elrabolnák az ufók", és egy idegen, teljesen érthetetlen, ismeretlen világba kerülne. Jól jön olyankor egy kedves "idegenvezető", aki segít tájékozódni, és elviselni az ismeretlen dolgokat. Aki kézen fog, és megpróbálja megérteni a mi nyelvünket. Mert enélkül nagyon elveszettnek éreznénk magunkat.

És amikor már ismerősebb a babának ez a világ, ő maga fogja igényelni a rövidebb-hosszabb "magánéletet". Ez nincs dátumhoz kötve, mindenkinél más.

Tünciékről várjuk a híreket! Szegények, jól kifogták ezt a látogatási tilalmat! De remélhetőleg hamarosan otthon élvezhetik mindhárman egymás közelségét.
aarnika
 
 


Igen, a 70 g-nak én is megörültem, csak ez reggel volt, az a baj, hogy 8-től délig üvöltés volt megint folyamatosan, alvás nélkül, aztán eljött a kaja idő, hiszen fél 8-kor evett utoljára és sajnos annyira fáradt volt, hogy 40 g után, egyik ciciről bájult. De letettem aludni, iszonyat kimerült, meg én is már, majd jelez, ha éhes lesz, lehetetlen volt szopira bírni.
Hú azért nagyon kivagyok idegileg, olyan összeomlós érzésem van, hogy én ennek nem tudok megfelelni. Szoptatás sem megy, hasfájás is iszonyat mennyiség. Nincs egy pillanata mikor jókedvű lenne, engem meg megesz a lelkiismeret.
És egyedül egész nap itthon.
Védőnőt felhívtam, hogy ez már kifog rajtam, mondta, hogy vegyek szécsövet, meg melegítő párnácskát, férjem, ha jön haza megy a gyógyszertárba,, meg adom neki a homeos golyókat, hátha. A gyógyszertárba van homeós szakember is, a férjemnek mondtam, hogy kérdezze ki, a védőnő és egy barátnőm ajánlott a bogyókat, tegnap este óta adom neki, de eddig még semmi, bár több nap kell hozzá biztos.
Péntekre szép időt mondd,20 fok felett, bár a védőnő azt mondta, 4 hétig ne menjek vele ki, ki fogom vinni kicsit, nekem is jót fog tenni.
Tegnap elmentem a Sparba egy fél órát bevásárolni, nagyon jól esett, hogy kimozdultam végre.

Jaffa, teát ittam, de már elhagytam, nem merem. Húslevest, kenyeret magában, kis lekvárral vagy mézzel, meg almát pucolva ennyi az össz kajám már.

Nyugtassatok meg, hogy nem szülés utáni depresszió.

Betti
Kép
betti0412
 
 


Betti!

Ha terveid vannak és ennyi, akkor nem vagy depressziós!!! :D

Szélcsövet - NE ! Ha van rendesen kaki, akkor ne! Csak hozzászokik és a későbbiekben rosszabb lesz.

Jó időben a 2 hetes babákat nyugodtan ki lehet vinni. Pár nappal előtte már nyisd rá az ablakot. Először 10 perc, aztán 20 perc. Utána vidd ki fél órát sétálni.

A tápszert teljesen feladtad?

Kép
jaffa4
 
 


Sziasztok!

Betti nem depresszió ne aggódj! És jól tetted, hogy fél órára elmentél a sparba, nekem fura volt újra embereket látni! :lol: És ha elmúlik ez a kicsit hűvösebb idő nyugodtan vidd ki a hét vége felé, szerintem a picúrnak is jót fog tenni!

Szösz ez a Mikkamakka nagyon jó ötlet! Nekünk a mamától szintén közel van :wink:
Elvileg nekünk is jó a csütörtök, úgyis bemegyünk akkor már reggel van elintéznivalóm, már csak ebédre kell a mamához bejelentkezni :lol:

Már délelőtt szemergett az eső de így is ki kellett mennünk, Matyi nem maradt meg bent. Meg a frontot is érzi, tegnap óta szinte egyfolytában csuklik és mindenhol orra esik. Az egyik olyan jól sikerült, hogy lehorzsolta az orra hegyét :?

KépKép
winchi
 
 


Ezt akartam még én is, hogy ne csövezd a picúrt főleg ha ennyi rottyos pelus van, a kakival a puki is kijön. Én a glicerin kúpot is csak kétszer voltam hajlandó adni Matyinak de akkor már napok óta nem kakilt és attól görcsölt.

KépKép
winchi
 
 


nem-nem


ez a hirtelen nyakadba szakad felelősség-újdonság-anyaság szindróma :)
Betti légyszives vegyél be egy "leszarom" tablettát :)

A baba ügyesen kajol. Ha bealszik, akkor tedd le aludni...előtte próbáld meg kicsit a válladra tenni, hátha büfizik álmában.

Hasfájásra nekem a gyerekorvos által felírt görcsoldó vált csak be (bár leginkább a 3 hónap eltelte).

Melegítőpárnácska szuper lesz.

Azért is bömbizik a bébi, mert te is ideges vagy. Bugyoláld be, ne kapálózzon, énekelj neki, beszélj hozzá. :) nyugodj meg :)

amikor sír, lehet azt mondja, jajj anya, ez a gravitáció olyan izéééé...vagy azt jajj anya olyan nagy a fény itt....vagy azt jajj anya, olyan jó volt a pocidban....

nem szomorú, nem fél semmi negatív cucc nincs benne...szimplán csak beszél. azt sem biztos, hogy mindig fáj a pocija, vagy éhes, amikor mi azt hisszük...lehet a ruhája zavarja...érted?????

nyugi-nyugi-nyugi!!!!

SÉTA!!! IGEN!!!!!!!!!!!!!!!!!!! dec 24-én volt az első séta (emma 16-án született)...gondolhatod nem ennyi fok volt, mint most!!!! szóval IGEN, menjetek sétálni. babakocsiban jó lesz neki, aludni is fog, meglátod!!!!

Minél többet alszik nappal -most még- annál többet és jobban fog aludni este.

Emma általában este 17-től 22-ig nyomta a műsort...mégpedig azért, mert fáradt volt...olyan fáradt volt, hogy nem tudott elaludni...én meg ideges...és bőgtem ezerrel...meg izzadtam...meg sírtam, meg minden...apa bebugyolálta, leült vele, ringatta, énekelt...baba elaludt...apa nyugodt volt...anya meg nem...

Betti: ha sír, akkor sír...nem mindig tudjuk a megolást...

Betti: írj le mindent, az érzéseid, mindent írj ide szépen ki magadból...

a világ legnehezebb dolga volt nekem az elő 3 hónap...ha jönne naspi elmondhatná...hányszor hívtam bőgve....hányszor köröztem vele 4 órán át a faluban, mert otthon csak sírt a babakocsiban meg aludt...szóval nyugi :)

pihenőszék---rezgős---az is király tud lenni...

de a legjobb megoldás a nyugiiiiiiiiiiiiii :)

nehogy azt hidd, hogy csak pofázok...tudom min mész keresztül...

gégéé a legidedgbetegebb, legtürelmetlenebb, legbénább, legbefosósabb, legnyunyubb anyu :)

Évi&Emma

KépKép
gégéé
 
 


Betti, dehogy depresszió ez, fáradt, kimerült vagy, nagyon nehéz lehet így, hogy Ati se éjjel, se napközben nem tud aludni és Te sem tudsz pihenni. Gondolom a szoptatási nehézségek a pihenés hiányából is jöhetnek, az idegeskedés sem tesz jót a mennyiségnek, de hát ki ne így lenne ilyenkor. Nem Benned van a hiba, mindenki ilyen bizonytalan az elején, rossz lehet a tehetetlenség érzése, hogy nem tudsz (egyelőre) segíteni a Kisfiad hasfájásán. Jó lenne, ha tudnál segítséget kérni, nem lennél egyedül sem egész nap, sokkal könnyebb lenne. Férjed mikor tud otthon maradni?
Remélem, a homeós bogyók segítenek majd, tényleg kell pár nap, amíg hatnak.
Érdekes, hogy azt mondta a védőnő, 4 hétig ne vidd ki. :shock: Főleg így tavasszal. Én mindkét lányt elég korán kivittem, pedig novemberi meg decemberi születésűek. Menjetek csak sétálni, ha jobb lesz az idő tényleg.
Ja, és ha Ati alszik, Te is csak pihenj!
Sok puszi Nektek!

Kép
Kép
katinka31
 
 


A mai napunk: :lol:
Délelőtt felállt a géphez :shock:
Kép
Kimentünk a kertbe, amíg zöl fű van addig a miénk utána már szántók vannak
Kép
És ebéd közben egyszer csak bealudt :lol:
Kép
És még nincs vége a napnak :roll:

KépKép
winchi
 
 


szélcső...én szélcsöveztem...mindig halomra összefosott...vagy nem jött semmi...próbát megér.

én mindent kipróbáltam :D :D aztán mindenről levontam a saját tapasztalataim :D

amúgy, már amikor odanyomod a törlőkendőt a popilyukára már akkor is néha összefossant...nem bizti, hogy jó a szélcső...de azt sem mondom, hogy rossz...nálunk voltak szituk, amikor bejött, voltak szituk, amikor nem...

baromi hangosan tudnak ezek a pici babák ordítani....de nem?

én mindig úgy izzadtam olyankor...ez az anyahormon beindult bennem...úgy éreztem, hogy valami nagy baj van...

szerencsémre a doki meg a védőnő feljöttek, amikor egyszer kb 1 napig csak ordított, és megnyugtattak...

babazene, halk zene, dúdolás, ilyesmiket is szeretnek :D

amúgy meg...én is ordítanék, ha 9 hónapig nem igazán halottam volna a hangom, és egyszer meghallanám a saját ordításom...már attól ordítanék :D

értitek, amit mondok? a hordozás is jó...a makipóz...én nem hordoztam, mert nehéz volt, nekem meg fájt a nunusom meg a hasam. ( a hasam attól, hogy annyira nyomták ki belőlem a 4 kilós kis prüntyőt, hogy véraláfutásos, és kék-lila volt az egész hasam mindenhol...) még büfiztetni sem tudtam, meg rátenni sem...

én azt mondom Betti, hogy nyugodj meg, mert mindent jól csinálsz...és bár tudom, hogy milyen egy kib@szott idegesítő és rossz, és jááááááááá meg vááááááááááá a helyzet ilyenkor, de te okos vagy és erős. beszéld meg magaddal hogy amikor sír, akkor szimplán csak beszél...még ha olyan fejet is vág...ami szomorú...

tegyek fel képet emmáról, ahogy ordított?

a férjed nem lesz szabin amúgy? apanapok?

Évi&Emma

KépKép
gégéé
 
 


matyiiiii hehehehehehehe

Évi&Emma

KépKép
gégéé
 
 


ez a négy hét séta nélkül...micsoda egy hülyeség.... pffff

Évi&Emma

KépKép
gégéé
 
 


Betti, az első hetekben MINDENKINEK baromi nehéz, főleg az első babával. Ne ijedj meg! Nem te vagy a "kivétel", aki "nem alkalmas". Össze kell szoknotok.
És egyél rendesen, mert amit itt leírtál...
Ha nincs aki főzzön rád/rátok, egy pár hétig nem tudtok rendelni valami házhozszállítós kaját?

Nem rossz a melegítőpárnácska, de a Te tested is tud ám annyit! Ha nyűgös - de nem éhes -, vedd le róla a vastagabb ruhadarabokat (hálózsák vagy ilyesmi), és fektesd magadra (csupasz hasadra/mellkasodra), úgy, hogy közben te is kényelmesen heversz/ülsz. És úgy takargasd be, magadon. Mindkettőtöknek jót tesz. Esetleg tegyél be valami kellemes, halk zenét, amit a pociban is hallhatott sokat.

Rossz dolog, hogy egyedül vagy otthon vele. Nem tud valaki beugrani hozzátok napközben egy rövid időre legalább, hogy egy kicsit támogasson?

A homeos bogyók jól hatnak a babáknál, de lehet, hogy kell pár nap a hatáshoz.

Ahogy jaffa is írta, előbb pár nap szobai levegőztetés, de mivel szépen tavaszodik, hamarosan nyugodtan kiviheted levegőre, szerintem sem kell a 4. hétig várni. (a szeles időt/helyet kerüljétek) Ha meg Apuka otthon van, naponta fél órát mozdulj ki te, egyedül, ha van hozzá kedved, mert az sokat számít a lelkednek.

Hát, a szélcsövet én sem...
aarnika
 
 


Csütörtöki tali nekünk is jó lenne, lehet, hogy Lilit is viszem. Szösz, szerinted ellenne még ő is ott 5 évesen? Bár monjuk bébiszitternek beválna, imádja rendezni a kicsiket. :wink:

Szösz, sajnálom, hogy mostanában nem tudtok csupamókázni. Nati napirendjébe sem nagyon illik a 10.30-as időpont, de a foglalkozás jól kizökkenti. Csak tudjam hazáig ébren tartani az autóban. Persze elhiszem, hogy Te most Rékát nem akarod kizökkenteni.

Gégéé, kérjük a képeket Emmáról!!!!!!!!!!! :wink: Gyertek ám Ti is a talira!

Jaffa, mi innen vettük Natinak a triciklit, anno jól átnéztem a piacot és itt voltak talán a legjobb árak. Smobyt szerettem volna, de az nem volt készleten, így a Smart narancssárga lett. Mondjuk ezt nem lehet irányítani a tolókarral.
http://www.sportsarok.hu/index.php?id=234

Ja, Nikuc, calici vírus van a kórházban, amiatt nem lehet látogatni.

Katinka

Kép
Kép
katinka31
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?