Új privát üzeneted érkezett!

Na, amíg írtam a mondókámat, addig Manóka válaszolt is a kérdéseim nagy részére! Kép Köszi Manóka! Kép

Kép

KépKép
anyko
 
 


Manóka!
Én a pamut fokozattal befürödtem és azóta óvatosabb vagyok . A kevésbé forró is megfelel.De hát végül is mindenki kitapasztalja magának. Minden esetre javaslom , hogy mielőtt valaki neki áll , próbálja ki egy akármin a módszert , nehogy úgy járjon mint én , hogy vakirnyázhattam a deszkámról ami nem a s.papírra ragadt. Kép))Ja és a ragcsával is csínján kell bánni. Csak vékonyan kell kenni.
szorgosstuci
 
 


Sziasztok!
csak rajta lányok, én két éve festettem pár mécsestartót karácsony előtt. Majd 128-an rendelgettek... Alig győztem.

Conti!
Honnan van neked is ez a jó szalvid, mint Kodának????Kép
Most már muszály nekem is új cseréket feltennem, mert Hajni, Jubi és Koda oldalán is találtam magamnak valót Kép Kép Kép

Jubi!
Köszi az apehost, átrágtam magam, lehet, hogy bepróbálkozom, ha egy másik munka nem jön be.
Este linkelek, most nem otthon vagyok


Paat
paat
 
 

 
 

Sziasztok!

Mi az a Gesso? Még nem kaptam választ, és annyira furdalja a kiváncsiságom, hogy nem tudok elmenni erről az oldalról.

Pusz.

Évi
makrancos
 
 


Stuci,
köszi szépenKép, közben megcsináltam a Koda által javasolt módon, de a következőnél feltétlenül kipróbálom a vasalást, ugyanis annyira tetszett a kép a húgomnak, hogy ugyanilyet kért karácsonyra, és annál vasalni fogok.Kép

Zsizsa

Zsizsa
Kép
Kép
Kép
Kép
zsizsa
 
 


Évi, az enyémen ez van:
Gesso-Alapozó Alapozó festék mindenféle felületre mely por és zsírmentes. Száradás után vizes és szerves higitású festékkel is rá lehet dolgozni.
Gyakorlatilag: Nagyszerűen fed műanyagot és fémet, fát szóval mindent. Én szoktam keverni bele akrilfestéket és szép pasztel színt kapok ha éppen olyan színre vágyom alapként. Én nagyon szeretem, jó sűrű, hamar szárad. Sötét alapra azért kell két réteg.

Conti

Conti :) :) Barbi 22éves Betti 9 éves
conti
 
 


Paat, nem emlékszem hol vettem azt a szalvit, de a jövő héten megyek vadászni, figyelem, anyámnak is kell.
C.

Conti :) :) Barbi 22éves Betti 9 éves
conti
 
 


PaatKép
Tőlem csere nélkül is kérhetsz bármit, bármennyit..csak pénzt neKép Nézd ki, hogy mi kell és írd meg!!

Koda

Koda

Kép

Kép
koda
 
 


Paat!
De jó Neked! Meg az Anykonak! Bár az én cuccaimra is rácuppanna már valaki!
szorgosstuci
 
 


Jucus+ Stuci!

Ja olyan a csiszolgó, van hely a porszívónak rajta, de eddig azt nem próbátam ki. Mert hogy két nagyon kisszemü csiszi papírt adtak hozzá, ami ki volt luggalva, de én egyből kicseréltem egy durvábbra itthon, de a lukasztgatással nem tököltem. Inkább nyelem a port Kép (zsenialításom)

Kép
krimo
 
 


Koda?? semmi?????Kép(
HAjni
hajnii
 
 


Halihó!

Most ezt csináltam. Nem szalvétás, de felteszem Kép
Kép

Anyko

Kép

KépKép
anyko
 
 


HajnikámKép
Én már lemondtam róla....Ennek tuti annyi.....minden nap rohanok le a postaládához, de már tuti nem fog megérkezni..
Ezen már ne idegeskedj.Sajnos előfordul mindekivel. A szándékot viszom nagyon értékelem KépKép

AnykoKép
Tök aranyos!! Hova készült ez a műremek??

Pusz: Koda

Koda

Kép

Kép
koda
 
 


Lánykák! A gesso-t hol kell vennem?? Háztartási festék boltban, vagy a hobbyboltokban keressem??? Hogy néz ki a kiszerelése, milyent kell keresnem?? Itt Marcaliban még csak nem is hallottak róla!!!! Edit
anizs007
 
 


Koda!

Ez is eladásra! Kép

Kép

KépKép
anyko
 
 


Ánizs!

A gessot hobby vagy műv. ellátóban lehet kapni! A legisebb kiszerelés 2 dl és 700 ft körül van. Amit én veszek fehér műanyag dobozban vanKép

Koda

Koda

Kép

Kép
koda
 
 


Ánizs, én egy brico store-ban vettem, 200ml és 500 ml-s van. Az nincs a közelben?
Conti

Conti :) :) Barbi 22éves Betti 9 éves
conti
 
 


Várjatok csak!

Most vettem alapozót a sarki festékboltban. Akril alapozó, vízzel hígítható, gyorsan száradó, nem csöpögő, matt fehér.
A márkáját pontosan nem tudom, de valami nagyon átlagos..valami Tri....csak a férjemnél van lent az udvaron a táskában....Marcit sétáltatja. Várom, hogy jöjjenek hazaKép

1 liter 800 forint. Most fogom kipróbálni.

Koda

Koda

Kép

Kép
koda
 
 


Sziasztok!

Conti, köszi, hogy leírtad, mi az a Gesso.

Kellemes hétvégét mindenkinek.

Üdvi.

Évi
makrancos
 
 


Szia Lányok!
Rendet raktam a portálon,kivannak cserélve a képek és minden a helyére került. Most már látható is nem csak sejthető , h. mi van a képeken.
Anykó!
Jópofi a zsiráfos.

Koda!
Jó az a festék nekem is olyan van , csak nagyon fura szaga van.De gondolom azóta már kinyitottad és tapasztaltad is.
szorgosstuci
 
 



Sziasztok!

Koda!
Köszönöm a leírást a 3D lakkrólKép Nekem valami német van.

Anyko!
Biztos rengeteget fognak tőled rendelni, mert csodásak a képekKép

Conti, Koda!
Annak a fakanáltartónak mi az alapja?
Olyan szép az a szalvétaKép

Era

Era
Kép
era75
 
 


Anyko!

Csudi aranyossak! Bár a 3 lábú macival még nem békéltem meg Kép Ki találja ki ezeket?

Csajok!
Szolgálati közlemény: A nlc-n minimaxi olyan borosdoboz lelőhelyet talált, hogy csak na!
Nézzétek meg: http://www.fadoboz.hu/
1 palackos:500Ft+áfa, vagyis 625
2 palackos:900Ft+áfa, vagyis 1125
3 palackos:1350+áfa, vagyis 1688.
A többit nem írom be ha valakit a ládák vagy hasonlók is érdekelnek akkor írjatok.
Még egy a pezsgős doboz 600+áfa, vagyis 750
Azt írta az úr a levélben, hogy ha nem egy-két darabról van szó akkor közvetlenül tőle is lehet rendelni ( a 3, már nem 1 se nem 2 :-) ), de a Camponában van a közelben (én Érden lakom) viszonteladó. Megadta a nevet is azt is közzé teszem
Mizséri Miklósné 06-20-951-0092,
Na ennyit tudtam tenni pillanatnyilag!

Én meg csak idemásoltam, mielőtt valamiről lemaradnátok! Kép

krimo

Kép
krimo
 
 


Era, a fakanáltartó fából van és egy kes-hobbyban vettem az árkád-ban, kb. 700 ft volt.

Anyko. szuperek a képek, tuti siker.

Conti

Conti :) :) Barbi 22éves Betti 9 éves
conti
 
 


Szia EraKép
Én ajándékbva kaptam a fakanáltartót, de azt tudom, hogy a hobby boltból vették valahol Pesten.Kép Nálunk is lehet kapni itt Miskolcon, szóval van elég sok helyen.

KrimoKép
Ááááá....az nem 3 lábú, csak eldugta az egyiketKépKép
Amúgy tök jók a bortartók, de lehetne kicsit közelebb.....

AnykóKép
Nincs mit tenni, nekem már megint a rózsás a kedvencem.....de a többi is szuper!

Koda

Koda

Kép

Kép
koda
 
 


Barátnőm további konyhai dobozai. Ez most a Hippes babatea dobozából készült. Ebből is van bővenKépKép

http://babanet.hu/album/albumimages/3247/78069.jpg

Koda

Koda

Kép

Kép
koda
 
 


Koda!

Vagy biztos spárgázik az eggyik maci Kép
Szép dobozkák! Eddig nekem a paprikás tecces a legjobban!
Rájöttem a nagy okosságra! Szerintem túll hamar kenem a második réteg gessot, és az elsőréteg száradó darabkái, azok a kis szemcsék Kép Mennyit kell várni? Olyan türelmetlen vagyok.

Kép
krimo
 
 


Abby!
Kép

Anyko!
Nekem legjobban a kakasos és a macis képek tetszenek!!

Koda!
Továbbra is szépek a dobozok!!

Krimo!
Szépek ezek a bortartók, csak hát a Debrecen-Budapest táv túl nagy...Kép

Na most mentem, mert hamarosan indulunk Miskolcra!

Pussz és szép napot mindenkinek!!
Jubi


Kép

Kép
Kép
Kép
juborka
 
 


Miért BP.? Hőgyész a címe a bácsinak, bár dunsztom sincs az hol van! Kép

Kép
krimo
 
 


KrimoKép
Igen-igen! Túl hamar kened a második réteget, és az felszedi az alatta levőt! Én azért 1-1,5 órát várni szoktam, biztos ami biztos. De ha meleg van a helységben, akkor hamarabb száradnak a rétegek!
Hőgyész Dél-Dunántúlon van, Tolna megyébenKép És egy kis prémes állatról kapta a nevétKép

JubiKép
KösziKép
Jösztök látogatóba??

Koda

Koda

Kép

Kép
koda
 
 


SziasztokKép

Ezt műveltem egy ocsó óra beszerzésembőlKép) Igazából az óra szerkezet miatt vettem meg, mert kemény 599 Ft volt az Auchanban, de végül az egészet felhasználtamKép

Ilyen volt
Ilyen lett

ÁGi

KépKép
KépKép
Ágiboszi
 
 


Ágiboszi!

Édes lett az óra, sasoltam ezerrel, mit hozol ki ebből, van egy dobozom, aminek ilyen virágszerű a hátlapja Kép

Koda!

Mostmár igazán kivártam akár 2 órát is, de ugyanaz a helyzet Kép És nem csak pöttyöket csinál, hanem egy az egybe leszedi az első réteget. Most ez spec egy porcelán tál, lehet hogy túll csúszós neki? Nincs mibe kapaszkodnia?

Kép
krimo
 
 


Ágiboszi!
Nagyon tetszik az órád! Kép Most én is órákat gyártok, mert ezt is rendeltek! Legalább van mit koppintanom! Kép Kép

Ma nem sokat dolgoztam. Vagyis kimeszeltük a nappalit és én sk!!!! festettem a dekorcsíkot! Jó el is fáradtam. Pacsmagolásos technikával készült és a férjem elájult, amikor meglátta! Kép Nagyon tetszik neki a végeredmény! Jövőhéten pedig a folyosót fogom kifesteni és utána a konyhába is dekorcsíkozom. Oda olivaágat tervezek! Kép
Holnap megmutitom a nappalit! Kép

Puszi!
Anyko

Kép

KépKép
anyko
 
 


Köszönöm a dicséretetKépKép

Voltunk ma ujra Auchanban, Albertfalván ma nyitott egy uj áruház, és csodák csodájára ott 459 Ft volt az óra, naná hogy vettem még 3 darabotKép apa nagyon örült nekiKépKépKépKép

Anykó kiváncsi vagyok ám nagyon a nappaliraKép

Ági

KépKép
KépKép
Ágiboszi
 
 


Ági!

Óra nagyon helyes!Holnap én is megyek az új Auchanba és ha még hagytál akkor veszek!Ha legközelebb jöttök ide akkor fel is ugorhatnál,mert kb.5 percre lakunk tőle(kocsival)

Jucus
20170114224602
 
 


Szia Lányok!

Ágiboszi!
Klassz lett az órád.!!!
Az a 1 hajós óra amit csináltam az meg egy Balatonszelet reklám óra volt.Évekig rakosgattam jobbra-balra már éppen megérett a kidobásra mikor jött ez a pályázat és még jó hogy nem dobtam ki annak idején. Az ilyen dolgokkal csak az a gondom , hogy nő a lakásban a "jó lesz ez még valamire " halom. Kép
szorgosstuci
 
 


Sziasztok!
Most nincs időm visszakeresni, de valaki kérdezte, hogy a zöldséges faalapú képemet lealapoztam-e a szalvéta alá, a válasz: nem. De vannak olyan konyharuhatartók, ahol meg igen. Attól függ, mit akarok kihozni belőle.

Koda!
Ez most csak egy villámlátogatás volt Miskolcon, 11 után indultunk, negyed kettő körül odaértünk, leadtuk a fiúkat a sógórnőméknél, aztán kettőtől nyolcig suli, aztán gyorsan felszedtük a gyerekeket, és este fél tizenegykor már itthon is voltunk. Az elkövetkező három évben ezt fogjuk ismételgetni havonta egyszer Kép De megéri, sokat okosodunk...csak egy kicsit furcsa, hiszen több mint tíz éve nem ültem iskolapadban...

Ági!
Ez az óra nagyon aranyos lett!! Tényleg nagyon olcsó volt, egy óraszerkezet önmagában többe kerül.


Képzeljétek, voltam egy kortárs enteriőr kiállításon, ahova már csak azért is érdemes volt benézni, mert volt egy kiállító festékeket forgalmazó cég, ahol találtam egy olyan olasz repesztőt, ami egyben replakk és festék. Tehát nem három lépés vele a repesztés, hanem csak kettő. Alapszín, aztán rá ez a színezett replakk és kész. Van 25 kg-os kiszerelés is, szerintem egész szobákat meg lehet vele csinálni, én az 1 kg-osat néztem ki, ami kb. 4000 ft-ba kerül, és kb. 8 nm-re elég. (kapható spray változatban is)Viszont erről meg az jutott eszembe, hogy mi lenne ha kipróbálnám azt, hogy a replakkomba festéket keverek, vajon mit csinálna? Vagy nem ilyen egyszerű a dolog? Nem próbálta még valaki ezt véletlenül?
Vettem még két formát is, az egyik egy igen cirádás, széles keret, a másik pedig szilikonból készült, és rószákat, rózsabimbókat és leveleket lehet belőle önteni. Most száradnak, majd mutatom...

Pussz: Jubi

Kép
Kép
Kép
juborka
 
 


ÁgiKép
Az órád fantasztikus!! És semmit sem tudtam volna kihozni belőle..Kép

JubiKép
Milyen suli?? lemaradtam valamiről??
A sablonokat már most irigylemKépKép
Ez a lakk-festék számomra teljesen ismeretlen..Akkor ez nem művész festék, hiszen azt nem csinálják 25 kg-os kiszerelésben ugye? És milyen színű ez a replakk? Vagy van több szín? Nagyon érdekes, de el sem tudom képzelni! Pedig érdekelne!Kép

AnykóKép
Képet-képet-képet a dekorcsíkról!!!!Kép

Koda

Koda

Kép

Kép
koda
 
 


Koda!
A suli, ahová járunk a párommal: Logos Keresztény Főiskola, ha végzünk, akkor teológusok leszünk Kép

A replakkfesték egyenlőre csak halvány bézs színben kapható - legalábbis ebben a boltban - , de azt mondták, hogy ki tudnak keverni más színt is. Én majd a konyhabútorunkat szeretném ezzel megcsinálni.
Most telefonált a párom a bolhapiacról, hogy talált nekem egy szép nagy fa alapú órát, és csak 500 ft, hozza-e vagy sem...hát persze, hogy hozza! Most fel vagyok csigázva!!Kép

Jubi

Kép
Kép
Kép
juborka
 
 


Sziasztok!
Csak gyorsan feldobom a képeket a nappaliról, mert a családot elzavaztam. Takarítanom kéne, meg gipszet öntenem.. Kép
Képek! Aztán ne kíméljetek...ide a véleményekkel!
Még annyit, hogy én sokkal sötétebb kéket szerettem volna, de a férjem ezt a színt választotta. Anyagköltség: Talán 200 ft!!!!!!!
Kép
Kép
Kép

Puszi!
Anyko

Kép

KépKép
anyko
 
 


Sziasztok!
Annyi szépség készült, hogy én nem is mutizok semmit!Kép) Persze mert nem lett fotó majd a köv 7végén, pedig már kész az oviba a 7 kép. Szerintem olyan aranyosak, már várom, hogy véleményt írjatok róla. Ezzel az órával engem is teljesen felizgattatok!Kép)) Nekem is ki kellene már próbálnom, Hangáéknak úgy sincs még a gyerekszobában óra!
Jubi! Legközelebb akkor ugorj be hozzánk és nem kell postázni a szalvikat!Kép) Ha valamiben tudokszívesen segítek még a teológiával kapcsolatosan is, hiszen elméletileg én is az volnék!Kép)) Milyen suli ez pontosan? Hol van helyileg? Kik az előadók s.t.b. Bár ezt inkább emilben kellene mert a többiek ki fognak akadni.
Minden jót!
abby
abby
 
 


Csajok!

Láttam ilyesmi lakkot, de akkor ez biztos nem az, mert áttetsző, de színes


Mindenesetre van egy kis repesztőm, amiben már alig van, asszem feláldozom magam, és kiprószálom Kép
most rohanok.
krimo

Kép
krimo
 
 


Krimo!
Megénztem ezt a lakkot, szerintem gyakorlatilag ugyanaz, csak más a márka és más a kiszerelés. Értékelem, hogy feláldozod magad, kiváncsi vagyok mi lesz a mixelés eredménye Kép

Anyko!
Ez a bordűr sablonnal készült? Nagyon szép lett!! Csodálkozom, hogy van energiád szépítgetni egy olyan házat, amit hamarosan lebontanak Kép

Abby!
Írok mélt!!Kép

Jubi
Kép

Kép
Kép
Kép
juborka
 
 


Anykó!

Pont akartam, kérdezni, hogy sablon-é, de biztos az Kép Szép lett!

Jubi!

Kép Jelentést teszek, ha kipróbáztam, csak még nem tom mire Kép
Tegnap este ezeket csinálgattam.


Most meg nagy munka előtt állok! Tudnám értékelni, ha valami tanácsokkal látnátok el! Kép Szóval: festünk, lassan végre! Az étkezőt olyan sütőtök narancs színre szeretném, Ha láttátok a multkori Praktikát ami tele volt Perui dolgokkal, na ott teszett meg ez a falszín, előtte napsárgát akartam Kép És most jön a neheze ezeketkaptam mexikóból. közelről'kicsit' vad színei vannak Kép És ezt a kiszuperált polcotszeretném valahogy megcsinálni, hogy valamelyik textilhez is menjen, amiből függöny lenne, meg a sütőtökszín falhoz.
Nagyon elszaladt a ló velem? Kép Leginkább lefesteném a fenyőszékeket is színesre, de ezt az ember kategórikusan megtiltotta Kép Kép Marad a párna gyártás.
Szóval??? Hol kezdjem? Fessek valami krix-krax mintákat a polcra, jó színeseket? Ja és persze már ezer éve vettem hozzá festéket, ami persze már elavult, ha így csinálom meg Kép Fessem diszpivel+lakk?
Remélem jó leckét adtam néktek! Kép

krimo

Kép
krimo
 
 


Sziasztok!
Anyko!
Nagyon klassz lett a falad!

Jubi!
Van ennek a cégnek Bp.-en is üzlete?
Milyen az óra amit a párod vett? Muti meg légyszives!

Krimo!
Kicsit valóban harsányak a színek és mivel nem vagyok képben a lakásod illetően nem igazán tudok tanácsot adni. De ha már ehhez fested a szekrényt próbáld meg a mintát a textiléhez hasonlóra csinálni és ne krix-krax -osra.Sőt mintát talán nem is kéne rá tenni , csak a függöny szine (i)köszönjenek vissza kicsit tompított árnyalatban.
Más! Az a baj ezekkel a festékekkel és lakkokkal , hogy ha hobbyzni akar az ember , migjár olyan drága lesz mint a heroin.Minél kissebb a kiszerelés annál drágább. Számold ki , hogy a Jubi féle lakkból mennyibe kerülne 25ml.
ha volna itt Pesten ilyen bolt összeállhatnánk pár lityi megvételére.
Mit szóltok hozzá?
szorgosstuci
 
 


Stuci!

Jó nem konkrétan krix-krax, valami mexikói mintára gondoltam Kép
Életveszélyesek az árak azon a lapon amit a nlc-n mutiztál! Szerintem csődbe mennek hamar! Kép

Kép
krimo
 
 


Lányok!

Örülök, hogy tetszik a nappali festése! A mintát a Praktika magazinban láttam. Átrajzoltam műanyag fóliára, majd kivágtam. Szivacsra tettem festéket és szépen pacsmagoltam. Hosszú munka volt, de végig élveztem!!! A fő, hogy a férjemnek nagyon tetszik! Kép

Kép

KépKép
anyko
 
 


Kép
Krimo!
Én a szekrényt lefesteném valamilyen földszínre - mondjuk rozsdabarnára -, aztán miután megszáradt, akkor meg jó élénk narancsszínűre, és még száradás előtt visszatörölném a narancsot helyenként.

Stuci!
Úgy eltettem a festékes cég szórólapját, hogy most nem lelem Kép Keresem majd még, ha meg lesz, akkor írom a választ! Az óra egy jó nagy fa óra, amit lefestettek szörnyű színekkel és mintákkal. Majd lefotózom, még nem volt hozzá gusztusom Kép, azt viszont már nagyjából sejtem, hogy mi lesz belőleKép

Ez az idő!!Kép Fűtés még nincs, a Nap már nem süt, az még hagyján, hogy a gyerekeim fáznak, de a gipszek sem száradnak!Kép

Jubi

Kép
Kép
Kép
juborka
 
 


KrimoKép
Mivel a párnában a piros és citromsárga dominál, én ezekez a színeket hoznám vissza a szekrényen és még egy kis narancsot is tennék bele ! (kb. ahogy Stuci is javasolta)Kép Nem kell túl sok szín szerintem, elég ha a textilek ilyenek. Így legalább azok kapnak hangsúlyt. De én is kicsit kopottasra csinálnám, ahogy Jubi is írta.Kép
na ebből gyúrj össze valamitKép
És a gessóra visszatérve: én befőttesüvegre festettem vele. Ez is elég csúszós, de ha vártam eleget, akkor nem jött le az első réteg. (Volt amikor 6 órát!!!!!! hagytam száradni és csak utána mentem rá) Reggel bekentem , délután mikor volt időm befejeztem...Kép Így nem tünt olyan soknak a várakozási idő.

JubiKép
Én bizony begyújtottam a gázkonvektortKép Egy kedves barátnőm bérszárítást kért nálam gipszügybenKép Majd a héten jön és öntjük a gipszeket. Csak Marci le ne húzza őket......Kép

Koda

Koda

Kép

Kép
koda
 
 


Koda!
A radiátoron hiába keresem a gázfejet Kép


Segítséget szeretnék kérni! Az egyik barátnőm megkért, hogy négy darab fehér színű műanyag cserepét alakítsam át őszi hangulatú kaspóvá. Szerintetek mivel alapozzam le? A diszperzit is jó rá, vagy vegyek gessot? Nem olyan sima műanyag, hanem egy kicsit érdes a felülete, ezért reménykedem, hogy a diszp. is jó lesz neki.

Jubi

Kép
Kép
Kép
juborka
 
 

Vissza: Ötletek, tippek

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?