Új privát üzeneted érkezett!

Reni, látom jól sikerült a parti! Nagyon szépek vagytok!

Zizi, boldog szülinapot! Én szeptemberben töltöttem a 30-at, én sem voltam túl heppi, szóval megértelek :D De így, hogy már anyukák vagyunk, szerintem sokkal könnyebben viselhető :wink:

Kakti, gratula Lilihez, nagyon édes ahogy alszik!

Teszek pár tegnapi fotót. Úgy érzem lassan véget ér a babakorszak nálunk is :)

Kép Kép

KépKép
KépKép
KépKép
zita978
 
 


Sziasztok!

Tudtok nekem segíteni? Hosszú várakozás után összejött a baba, és szeretném jól átgondolni, hol, kinél fogok szülni. Leírnátok a véleményeteket a kórházról illetve a dokitokról? Utóbbiról az is érdekelne, lehet-e a kórházba járni hozzá terhesgondozásra, illetve ha nem milyen árai vannak magánrendelésen, és kb mennyi hálapénzzel számoljak?

Előre is köszi!

Kép
vayacon
 
 


Jó reggelt,
Huh rengeteg az elmaradásom, gyorsan visszaolvasok.

Szilvi,
Totál jogos, a kombi után minek az AFP, de igaz, kötelező formalitás, mi meg semmi papírmunkának nem vagyunk az elrontói 8)
Sajnos a rengeteg front miatt van ez a fejfájás, de most már két napja egészen jó minden :lol:
Migrénes vagyok régóta, az ősz és a tavasz mindig nagyon megvisel.

Katjja,
Tüneményesek a képek.
Ajaj olvasom sírásos-hisztis esetet. Figy tudom csak okoskodunk, de valamivel a figyelmét lekötni kicsi Boginak ? Halk zene ? figura az ágyra akasztva ? Csak segíteni akarok, nem okoskodni, borzasztó lehet tényleg, el sem tudom képzelni. Nagyon sajnállak.
Köszi az utólagos köszöntést, nem volt névnapozás, lustul mindenki, majd csinálunk egy nagy családi összejövetelt a szüleimnél pár hét múlva és akkor ott pótlás lesz :lol:
Tesódnak is utólag boldog névnapot.
Rosszullétek múlnak, tanulás nagyon jól megy, le is kopogom, minden nap tanulok min 4-5 órát :shock:

Millye,
Lustaság bajnokai vagyunk, még mindig nincs pocakfotó, de már felírtam az üzenőre hogy készítsünk. Voltam AFP-n, jó volt mert mivel előre telefonáltam a csajszi elkészítette a papírokat, tehát 10 percet ha ott voltam.
Paci hogy van ? 8)

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Fifth Birthday tickers
kubuspace
 
 

 
 

Reni,

Utólag is Nagyon Boldog Születésnapot Beninek.

Képek nagyon jók. A torta a sugarshopból van ?
Beni nagyon ügyes, tanulhatna a fiam Tőle. Nálunk csak issza az információt de vissza semmit nem ad a szüleinek :shock:

Szonce,
Nagyon jók a videók.

Csézjang,
Hú de szalad az idő. Kitartás, mindjárt a kezedben tarthatod Balázst.
Ruhát nem kell vinni.

Zizi,

Utólag Neked is nagyon boldog születésnapot kívánok.

Csudajó lehetett a síelés, nagyon örülök neki.

Kakti,
Jó hogy jelentkeztél. Lili csudaszép. Gratulálok.

Zita,
Kishercegnőd tüneményes.

Vaya,
Mindjárt írok privit, bocs tegnap nem volt időm.

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Fifth Birthday tickers
kubuspace
 
 


Mi jól vagyunk, nincs sok pihenés, de nagyon élvezem. Múlt héten kiderült hogy kislány van a pocakban, úgyhogy kezdhetünk a lányneveken gondolkozni.

Ja és a legfrissebb, ma reggeli ektiviti:

elvagyok a lakásban, amikor hallom hogy szirénázik a légzésfigyelő, berontok a szobába, az ágy üres, gyerek kiszedte a rácsokat és ül a kanapén és bekapcsolta a tévét. SZERINTETEK ? van még szüksége rám ? :lol:

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Fifth Birthday tickers
kubuspace
 
 


Kubu, kislány, hűű, de jóóó. Valahogy pont erre számítottam :lol:
Marci fiad nagy zsivány! :wink: Jó, hogy már ilyen önálló, könnyebb dolgod lesz a kettővel :)

KépKép
KépKép
KépKép
zita978
 
 


sziasztok,

zizi: utólag is Nagyon Nagyon Boldog Szülinapot!!!!!!!! :D

kubu: :) :) :) éjjen,hogy máris kiderült h kislány :) nagyon jó ez az új vonalzó!!!
Nem semmi a Marcis sztori :D :D :D :D :D

zita:igazi nagylány már Julcsi :) nagggypn csini a képeken!!

kakti: gyöngyörűséges kislányod van :) mégegyszer gratulálok!

Kép

Kép
mulan
 
 


zita978 nagyon helyes a kislányod! :D Bizony ő már nem kisbaba hanem kész hölgy :D

Kubuspace gratulálok a kislányhoz! :D A fiad meg már olyan nagy, hogy kiszolgálja magát :D Örülök, hogy hamar túl lettél az AFP-n! A paci jól van. Már kezd minket megszokni. NAgyon barátságos és képzeld az a szokása, hogy ha valamelyikünk sétálás közben megáll akkor ő is megáll és megvár minket :D

Vayacon üdv köztünk! :D Kubu gondolom megírta neked a lehetőségeket és az árat is. HA kérdésed van akkor nyugodtan írj nekünk. :D

Kép

Kép

Kép
millye
 
 


Sziasztok,

Lintner doktorról szeretnék tőletek információt kérni, privit is írhattok.
Ahogy olvasom, innen többen hozzá jártok/jártatok, nagyon megköszönném ha írnátok róla.

Matchi
matchi
 
 


----
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára szonce82 2012.03.29 13:11-kor.
szonce82
 
 


matchi sajnos én nem tudok ebben segíteni mert nekem nem ő az orvosom... Gratulálok a babához!

Kép

Kép

Kép
millye
 
 


Millye,

Köszönöm. Hátha ír valaki...
matchi
 
 


Sziasztok,

Zita,
Naaa azért nyugtával a napot :lol: meglátjuk az önállóság mennyire fog rosszaságba átcsapni, de inkább ilyen legyen 8)

Millye,
De aranyos lehet a paci, hogy ennyire empatikus.

Matchi,
Bocsi de nem tudok segíteni.

Mindenkinek köszönöm a gratulációkat, most végre elkezdünk neveket is nézni.

Tegnap bababulizni voltunk, ennek eredménye hogy este 6 és ma reggel 9 között horpasztott a kicsi fiam, aztán 1,5 óra játék után bemászott az ágyába betakarta saját magát és azóta újra alszik 8) )))

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Fifth Birthday tickers
kubuspace
 
 


Sziasztok!

Nagyon köszönjük a dícséreteket! :)

Millye, nem semmi a férjed. Láncfűrész és paci a kisfiának már most! Nem szereti a kommersz ajándékokat... :)
Egyébként a sírás szerencsére a nappalokra korlátozódik, éjjel már második napja elalszunk mindannyian szoptatás közben, így az ágyunkban aludt Bogi. Mikor másfél órával később felébredek, már nincs energiám átvinni a kiságyba. Így nincs hosszas altatás, kevesebb időt vesz el az éjszakai etetés az alvásból.

Reni, milyen üges Beni, nagy gratula a sétáláshoz és a fogacskákhoz. :) És naggyon-naggyon boldog szülinapot utólag Beninek!

Szonce, remélem, nem a tejjel van gond, mert már egy barátnőm kisbabája is kap belőle. A mamájának elapadt a teje, szóval nekik adom, ami feleslegünk van. Bogi egyelőre nagyon szépen hízik, tegnap, a dokinéni 3410 grammot mért, az 1 kiló a születési súlyhoz képest. A másik baba pedig első tesztre teljes étkezésre kapta, hogy megnézzék, bírja-e a pocakja, nem maradt éhes. Persze az én haspók babámnak lehet, hogy ettől még nem elég laktató. Meglátjuk, a második hónapot hogy veszi. :)

Csézjang, nagyon köszönöm a bíztatást és nagyon drukkolok. Én ma találkozom Szuromi dokival, a 6 hetes kontrollra megyek. Furcsa, hogy ennyi ideje nem láttam. :)
Minden rendben lesz, könnyű császár után hamar talpraállsz majd és tündéri lesz a kisfiad, kevésbé lesz érzékeny, mint a nagytesó. :)
Nagyon várjuk majd a híreket!

Zizi, Neked is nagyon boldog szülinapot! Én tavaly, pocakosan töltöttem be a 30-at, így még egy komolyabb buli sem fért bele, csak egy óvatos, kicsi tánccal, de nagyon kitettek magukért a párom és a barátnőm. Nem érzem magam ennyinek, így nem is volt negatív élmény. Te se így fogd fel! A picik öregszenek, de mi csak fiatalodunk! :)
De jó, hogy ilyen jól sikerült a síelés! Én most kicsit irigykedem, mert nekünk idén ki kellett hagyni, de talán majd jövőre!

Kakti, gratula a szépséges jövevényhez! Milyen békésen alszik! :)

Zita, szerintem még nem olyan nagylányos Julcsi. Nyugodj meg, a babakorszak vége még nem jött el! :)

Vayacon, gratulálok a babához. Én Szuromi dokit ajánlom, ha többre kíváncsi vagy, írok Neked külön.

Kubu, de jó, hogy kislányod lesz! Nagyfiú, kishugi, tökéletes párosítás. Majd csak nézd meg, hogy fogja dirigálni Marcit. :) Nem semmi a kissrác, én biztos szívrohamot kaptam volna. Nagy kópé! :)

Bogi egyértelműen lát már, nézegeti a tapétáját, a múltkor éjjeli pelenkázásnál dobott egy mosolyt a gerendának, aztán Tigrisnek a tapétán (ő még egy aranyos nyögést is kapott hozzá). :) Megvolt az első babazsúr, amit nem viselt túl jól, de persze előtte nagyit is látogattunk, szóval valószínűleg a program volt túl szoros neki.
Tegnap 3410 grammot mért a dokinéni a 6 hetes vizsgálaton és 51 cm-t. Annyit nőtt!

Feltöltök 2 képet Kép Ennyit nőttünk Kép Így alszik Apával

Kati

Kép
katjja
 
 


Kubuspace azért hatalmas szerencséd van a fiaddal hogy ilyen jó alvó! :D

Katjja na igen.. ajándékot azt tud vásárolni a férjem az már biztos :D Örülök, hogy már nincs nagy sírás este :D Lehet, hogy csak a közelségedre vágyik :roll: mert ott biztonságban érzi magát. Gratulálok a hízáshoz! NAgyon édesek a képek! Látom a férjed jól elaltatta Bogi :lol:

Kép

Kép

Kép
millye
 
 


Sziasztok!

Nagyon köszönöm a szülinapi köszöntéseket! Igazatok van, így babával tényleg könnyebb átvészelni a 30-at.

Kubu, szerintem szuper, hogy fiú után lány baba jön! Mi is így szeretnénk, csak persze fordított sorrendben. ;-)

Millye, tényleg szuper ajándék a paci! De gondolom egyelőre még nem András gondozza. :wink:

Zita, tényleg nagylányok lesznek lassan a babáink. Nekem olyan nehéz elfogadni, hogy ilyen gyorsan változik Flóra.

Kakti, irtó édes kislány Lili és gyönyörű!

Kattja, Bogiék annyira édesen alszanak Apával! A te öledben meg igazi manócskának tűnik.
Remélem, a sírás hamarosan rendeződik. Az jó hír, hogy valszeg nem a tejjel van gond és az is szuper, hogy éjszaka már alszotok. Mi is aludtunk/alszunk néha együtt Flóval, egyelőre nincs evvel probléma, mert egyedül is hajlandó aludni.

Matchi, nekem Lintner doktor az orvosom. Én maximálisan meg vagyok vele elégedve, szerintem szakmailag és emberileg is szuper. Ha van konkrét kérdésed, írj nyugodtan! Szívesen válaszolok!

Mulan, írtam neked privit. Megkaptad?

Kép


Lilypie First Birthday tickers
zizi27
 
 


Ha minden jól megy, este teszek fel pár fotót a síelésről.

Flóra legújabb szórakozása a lapozás, egyszerűen imád könyvet lapozgatni. Persze nem a saját kis játék-könyveit, hanem a mi rendes nagy könyveinket. Az csak a probléma ezzel, hogy időnként a kezében marad egy-egy lap... :)

Kép


Lilypie First Birthday tickers
zizi27
 
 


Zizi,
Megköszönöm, ha írsz Lintner doktorról pár sort. Milyen nála a terhesgondozás, futószalagszerű vagy alapos és figyelmes a kismamáival. Ha kéréseid vannak a terhesgondozás során - pl. külön valami vizsgálatot szeretnél - mennyire együttműködő ebben. A kórházban végzi a terhesgondozást vagy van magánrendelője? Ha a magánrendelőben, ott Uh készülék is van-e, és ezzel is vizsgál-e, vagy nem. Miből áll nála egy vizsgálat (gondolom a szokásos vérnyomás és súly mérés nála is van, de ezen kívül nézi-e a méhszájat, esetleg hüvelykenetet, stb).
Ha az első gyermekemet császárral szültem, mi a tapasztalat, nála most is arra készülhetek?
Végül mennyi egy alkalommal a vizsgálat ára, valamint körülbelül mennyi nála a szülés.
Tudom van olyan kérdésem, ami talán nem nyilvános, így priviben is írhatod a választ.
Ne haragudj a sok kérdésért, de iszonyú kellemetlen helyzetben vagyok. 16 hetes terhesen a János Kórházban van egy másik fogadott orvosom, de hiába nagyon népszerű orvos, valahogy nekem más igényeim vannak, így orvost szeretnék váltani. Kórházon belül a Lintner doktort ajánlották, így bármilyen kínos is a helyzet, valószínüleg őt fogom megkeresni, hogy elvállalna-e. Ehhez azonban szükségem lenne vele kapcsolatban néhány információra, mert sok mindent sajnos nem tudok Róla.

Köszönöm előre is.

Matchi
matchi
 
 


Matchi, írtam neked.


A fotókkal még mindig adós vagyok. Olyan gáz, hogy nem tudom egyedül átméretezni a képeket. Ma este tényleg megkérem a férjemet, hogy tanítson meg. :oops:

Kép


Lilypie First Birthday tickers
zizi27
 
 


Zizi,
Köszönöm, válaszoltam a privire.

Silverlion,
Neked is írtam.
matchi
 
 


Sziasztok!

Április végén fog születni második kisfiam, ismét a Jánosban és úgy döntöttem, megkérdem Héber Juditot, van-e még kapacitása rám szülésznői tekintetben. Esetleg tud valaki elérhetőséget hozzá? Sokat segítene, ha most kedden este nem kéne bemenjek szülésfelkészítőre, meg ugye az idő is szorít.

Előre is köszi a segítséget!
Eszter

Eszter

Kép
eszter.eu
 
 


Szia Eszter, írtam neked privit!

Zizi, várom a síelős fotókat!

Kubu, én ezt nem hiszem el, hogy van ilyen gyerek a világon! :wink: :lol:

Katjja, szépek vagytok a fotókon! Gratula a gyarapodáshoz!

Nálunk most minden oké, készülünk a költözésre, lassan nekiállhatok pakolni. Kemény menet lesz :roll:

KépKép
KépKép
KépKép
zita978
 
 


Zizi27 :D nem még nem ő gondozza a lovat ő még csak nézi és segítséggel pacigol rajta :D A képeket még mindig nagyon várjuk! Kérd meg apát, hogy segítsen! :D

Zita978 jó pakolászást! :D Mikor költöztök?

Kép

Kép

Kép
millye
 
 


Sziasztok!

Még csak érdeklődés szintjén, de ugyanazok a kérdéseim mint Vayacon-nak - amennyiben a Jánosban szeretnék szülni, mik a lehetőségek terhesgondozás szempontjából és a szülés kapcsán.

A legfontosabb kérdésem az lenne, hogy jár-e terhesgondozásra Dr. Szűcs Zoltánhoz, illetve szült-e már nála valaki? Hogy megy ez? TB-támogatott verzió jól jönne, persze nem lennék hálátlan neki, hiszen nagyon jó doki. Még nem jutottam el odáig, hogy döntsek és megkérdezzem őt, először körbepuhatolódznék kicsit...

Előre is köszi a segítséget!

Minden szépet és jót kívánok nektek! :)

Pá Drágáim!
sajt@
 
 


Sziasztok,

Megjött lusta Kubu.
Mi ez a nagy csend csajok ? Nem pörög a fórum, remélem mindenki jól van !

Kattja,
Nagyon remélem hogy sírás már egyre kevesebb van, olvasom hogy az éjszakáitok jók, hurrá legalább Ti is tudtok pihenni.
Na 6 hetes kontroll ? minden rendben ?

Már néha elképzelem én is a két lurkómat, Marcit, a komoly megfontolt kisembert aki majd segíti, istápolja a hugicát. Várom már nagyon.

Képeitek tüneményesen szépek.

Zizi,
Várjuk a képeket a síelésről. Hát igen, lapokat már én is veszítettem el, nem kaptam röhögő görcsöt :evil:

Zizi, Matchi,
Tegnap suli után beszélgettem az egyik tanárnőmmel és kiderült hogy mindhárom gyermekét a Lintnernél szülte. Hát áradozott, azt mondta hogy ő és az édesapja és a fia is (mindenki szülész-nőgyógyász) a nőket már pólyás koruktól kezdve szeretik és tisztelik :lol: csak el akartam mondani :lol: :lol: :lol:

Eszter.eu,
Gondolom Zita segített.
Megkérdezhetem h ki az orvosod ?

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Fifth Birthday tickers
kubuspace
 
 


Zita,
Pedig van :lol: 8)
Szerintem sokat segített hogy kivettük a két rácsot és azóta úgy érzi hogy nem „kényszer” (mondjuk nem úgy vettem észre hogy az lenne) az alvás és szabadon jöhet, mehet.
Habár az is igaz hogy tegnap túlpörgött, ergo 11-kor még nem volt alvás, én sulizni voltam, a fiúk meg elmentek anyósékhoz, ahol persze Marci nem aludt és átesett azon a ponton hogy utána ő szeretett volna 9-kor bubuzni. Remélem ma 9-ig hangját nem halljuk, szeretnék picit tanulni.
Gondoltam Rátok, mikor költöztök ?

Sajt,
Szeva itt 8) :lol:
Átküldöm azt amit Vayának is küldtem priviben.
Szűcs dokit láttam 1-2x a kórházban (nekem akkor derült ki, hogy nála lehet is szülni, na de hogy a terhesgondozásos rész hogy van, azt nem tudom).

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Fifth Birthday tickers
kubuspace
 
 


Mi jól vagyunk, fáradt vagyok, tanulok, fiúzok, fogdokihoz járok, próbálom ésszerű keretek között tartani a napomat, most még sikerül, ja és gondolkozunk a lányneveken. Egy jelölt már van: Liza. :lol: :lol: :lol:

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Fifth Birthday tickers
kubuspace
 
 


Sajt@ üdv köztünk! :D

Kubuspace örülök, hogy jól vagy és minden rendben van veletek! Elhiszem, hogy fáradt vagy! Pörögsz ezerrel... tanulás gyerek háztartás... :D

Kép

Kép

Kép
millye
 
 


Hello Csajok,

Júli közepén szülöm meg első gyermekemet a Jánosban :)

Kérlek, árasszatok el infókkal, jótanácsokkal :) :) :)

Most láttam a szülészetet, nagyon megörültem, hogy milyen szép.
Orvosom Dr. Skriba Eszter, eddig nagyon elégedett vagyok vele, nagyon alapos, kedves.

Ennyi, amit tudok ...

Ezen kívül mire figyeljek? Mit intézzek?
Buta fruskának tűnök, pedig már benne vagyok a korban jócskán (Bridget Jones-os tik tak már ketyegett :)
Szülésznők?
Kórtermek?

De még terhességi sztorik is jöhetnek, vajúdási tippek is :)

Köszönöm előre is :) :) :)
Vendég
 


Sziasztok!
Most találtam rátok, jó volna ha tudnátok segíteni. Olyan jó, alapos (és az sem baj ha kedves) orvost keresek a János Kórházban, aki nem irányít át rögtön a magánrendelőjébe, hanem lehet hozzá a kórházba járni.
Próbáltam visszaolvasni, de nem találtam hasonló leírást.
Köszi
minel
 
 


Sziasztok!

Nagyon rég jártam erre, bár olvasgattam... :oops:
Jelenleg a lustaság fél egészség korszakomat élem :-(

Először is Beninek és Zizinek boldog születésnapot szeretnék kívánni, jócskán túl a 8 napon...

Olyan jó olvasgatni benneteket! És amint látom, gyarapodunk pocakosokkal ismét :-) Egyenlőre egyik orvoshoz sem tudnék én személy szerint semmi hasznosat hozzáfűzni, mert én nem náluk szültem.

Velünk minden oké, Milán kapott egy babataxit, így még körülményesebbek az időtöltéseink :D :D
Hétvégén hazamehettünk, négy napot otthon töltöttünk, nagyon-nagyon jó volt! Tesóim majdnem elsírták magukat, úgy örültek Milánnak :-)

Kubu! Nagyon jó a vonalzód! :-)

Képzeljétek. Milán mostanság olyan kevéskéket eszik... Bár én mindig a kajáján parázok, tudjátok jól! Dehát ezek a kis madárcsipegetések!... Remélem majd jobb lesz!

Kinél tünt fel a dackorszak???? Nálunk minden babakocsiba szállásnál megy a hiszti...
oh! Vendégünk jött! Majd még jövök

Kati

Kép
tatyi1983
 
 


anya maci üdv köztünk! :D A szülésznők egytől egyig nagyon kedvesek! Első baba?

minel üdv köztünk! De jó, megint lesz jó pár pocakosunk :D Sajnos doki ügyben nem tudok segíteni mert az enyém is inkább a magánrendelőben fogad.. :roll:

Tatyi1983 dackorszak? húúú nálunk is van... de remélem hamar elmúlik.... az evés nálunk is a nullával egyenlő.. már egy hete csak a cici.. gondolom a foga miatt... bár én mindig arra fogom. :roll:

Kép

Kép

Kép
millye
 
 


tatyi

Nem feltétlenül nevezném még dackorszaknak, hisz Marci még kicsi hozzá, de hiszti nálunk is akad. Korábban a pelenkázás volt kész birkózás vele, amit végigüvöltött, erről mostanra hála Istennek (kopp-kopp-kopp) leszokott. De ha nem kap meg valamit, vagy ne adj Isten leteszem, amikor ő nem akarja, akkor megy a visítás.

Mi azt a taktikát alkalmazzuk, hogy nem vesszük észre, hogy hisztizik. Így viszonylag hamar abbahagyja, és megy minden tovább, ahogy előtte.

Ház ügyben mi újság?
jaspis
 
 


Jaspis!

Ház ügyben tegnap voltak nálunk környezettanulmányt végezni, márc. 17-én tárgyal az önkormányzat az egyik lakásról, és majd áprilisban a másik (két szobás) lakásról! Olyan rossz ilyen sokáig várni! De mivel idegileg már kezdek kikészülni az anyósomékkal lakástól, valószinű, hogy átmenetileg keresünk egy olcsó albit, hogy végre önmagunk lehessünk, ne kelljen suttogva beszélgetnünk, ha nem akarnjuk hogy halljanak valamiről, és KETTEN fogjuk nevelni Milánt!Eszméletlen dolog, hogy ha mi mondunk valamit, teszem fel: Ne állj fel a kis székre, apósom és anyósom e kijelentés után mosolyogva megfogják Milán kezét, és felsegítik... Na erre mit mondjak!!

Szóval feltétlen muszály változtatnunk!

Puszi

Kép
tatyi1983
 
 


Más valaki esetleg? Mindenki magánrendelőbe járt terhesgondozásra?
Az első babánkál én is oda jártam, igaz egy másik kórház dokijához, de annyira túlzásnak érzem, amit 5 percért el bírnak kérni! És még hozzá baromi sokat kellett várnom is. Most csak a kórházba szeretnék bejárni, de egy orvoshoz, ha ez működik... Tapasztalat?
Köszi
minel
 
 


Sziasztok!

Most tényleg nem pörög nagyon a fórum...

Zizi, várjuk ám nagyon azokat a képeket! Tedd vel, had irigykedhessek! :)
Hány könyv bánta már Flóra új hobbiját?

Eszter, sajnos nem tudok segíteni, nekünk nem volt fogadott szülésznőnk és nem is éreztem hiányát. Tényleg nagyon kedves és elhivatott mindegyik szülésznő. Nagyjából mindegyikhez volt szerencsém, mivel engem korábban befektettek méhlepény-elégtelenség miatt és naponta 3x jártam fel a szülészetre CTG-re.

Zita, nagyon sok erőt kívánok a pakoláshoz. Remélem, minden zökkenőmentesen megy majd a költözésnél. :)

sajt@, sajnos nem ismerem Szűcs doktort, a saját dokimról viszont csak jót tudok írni és összességében azt hallottam (és tapasztaltam is a bentlét alatt), hogy a teljes orvosgárda nagyon jó.

Kubu, múlt héten megvolt a 6 hetes kontroll, Bogi csípőszűrése és az UH vizsgálata is. Minden napra jutott valami. :) Mindketten nagyon jól vagyunk, minden rendben. Bogi az összes vizsgálatot minden komolyabb hiszti nélkül bírta és mindenütt megdícsérték, milyen kis formás. :)
A Liza szerintem nagyon szép. Van külön névnapja, vagy Erzsébet-napon tartják a Lizát is? Van azóta újabb ötlet, vagy megszavaztátok Apával? Mi úgy választottunk nevet, hogy a párom egyik nap odavetette, hogy a Boglárka hogy tetszene? Persze,hogy tetszett. :)

Anya maci, gratula a babához. Amíg bent feküdtem, volt bent egy ikerterhes kismama, akinek ismerőse volt Skriba Eszter és bentfekvés alatt döntött, hogy mégis nála fog szülni. Nagyon jókat mondott róla.
A szülésfelkészítőt nagyon ajánlom. Mi a párommal végigültük, 6 alkalom keddenként 5-től az Auditóriumban. Bármikor be lehet kapcsolódni, Héber Judit tartja, nagyon jól összegzi, amit tudni érdemes a szülésről és ami utána vár a kismamákra, valamint a kórházi szokásokról. A lányok ajánlották itt, a fórumon és tényleg nagyon hasznos volt. Azon pl. egyáltalán nem lepődtünk meg a szüléskor, hogy nem volt EDA szett. Nem tudom, nekem honnan kerített végül a dokim.
A szülésznők, dokik, nővérkék mind nagyon aranyosak és segítőkészek, de a csecsemősök csak akkor segítenek, ha odamész és kérdezel, segítséget kérsz, mindenre válaszolnak, mindent megmutatnak. Csak legyél elég rámenős.
Friss élményeim vannak, januárban szültem. Ha szeretnél több infót, írok szívesen! :)

Minel, olyan dokit nem tudok, aki csak a kórházban tartja a terhesgondozást, de Szuromi doki vegyesen a kórházban és a magánrendelésén fogadja a kismamákat. Nagyrészt a kórházba hívott be, de volt pár alkalom, amikor a magánrendelésre kellett mennem. Várni sosem kellett sokat, még a kórházban sem, még a nagyon zűrös napjain sem. Egyetlen alkalommal kért meg egy nővért, hogy vegye le a véremet, mindig ő csinálta azt is egyébként és sosem küldött le a laborba.

Tatyi, dackorszak? Ne ijesztgessetek! Még a pocakfájós korszakon sem vagyunk túl. Bele sem merek gondolni, hogy fogom majd ezeket a hisztiket kezelni. Nem irigyellek!
Nagyon szorítok, hogy minél előbb rendeződjön a lakás dolog. Nehéz lehet az anyóssal egy fedél alatt. Szerintem mi is azért jövünk olyan jól ki a párom mamájával, mert csak heti 1 alkalommal találkozunk és néhányszor beszélünk. Ha együtt kéne laknunk, biztos, hogy egymás agyára mennénk. Kitartás!

Velünk minden rendben. Múlt héten többször voltunk már lent babakocsival és tegnap egyedül is nekivágtam. És szombaton végre elmentem szülés utáni regeneráló jógára. Isteni érzés volt a mozgás. Olyan izomlázam lett, hogy még tegnap is fájt mindenem. :) Ma pedig magamra kötöztem a babámat és elmentünk baba-mama jógára. Bogi sem az utazástól, sem a tornától nem volt elragadtatva. A villamoson elkezdett nyűgösködni, cumival próbáltam kicsit nyugtatni. Persze volt egy nagyon okos liba, aki fennhangon kritizált, hogy mit keresek kint ilyen hidegben egy ekkora babával, meg hogy minek adok cumit neki. Annyira okosak tudnak lenni az emberek!
Na mindegy, visszafelé elaludt a kendőben. Lehet, hogy mégis szeretni fogja? :)

Kati

Kép
katjja
 
 


Anya maci:
Én nem fogadtam szülésznőt a Csibém születésénél, de a tesónál már fogok: azt, aki most is segített nekünk. Csak ajánlani tudom: Tóthné Kapási Szilvia!
Skriba doktornőről meg egy ismim tud neked felvilágosítást adni. Írj pü-t a molmar nevű felhasználónak - és hivatkozz rám bátran. :)

Minel:
a legtöbb doki magánrendelésre fog átirányítani, mert a kórházban nem igazán van idejük terhesgondozással foglalkozni - meg persze úgy kevesebb a bevételük is. Én is magánba jártam, így nem tudok konkrét nevet adni.

Kakti

KépKép

KépKép
kakti
 
 


tatyi

Ez borzasztó, amit a nagyszülőkről írsz. Sajnos az én szüleim is, ill. apám ezt csinálja a húgom gyerekeivel. Ha valamit akar a gyerek, és az anyjáék nem engedik, rögtön néz a nagypapára, aki csak bólint, és máris mehet a buli.

Nagyon haragszom rájuk emiatt, így a szülőknek semmi tekintélye, semmi fegyelmezési lehetősége.

Lehet hogy csúnyán hangzik, de én nagyon örülök, hogy 220 km-re vannak, és csak néha-néha találkoznak Marcival egy pár órára. (Persze nem csak ez az oka, de nem akarom itt kiteregetni a családi szennyest.)

Minel

Az én dokim az esetek többségében a kórházba hívott be, amikor épp ügyeletes volt, de ott is elfogadta a magánrendelési tarifát. Egyszer utasította vissza, amikor több mint 2 órát vártam ra, biztosan érezte, hogy az azért már túlzás volt. Szóval pozitív tapasztalatot sajnos én sem tudok mondani.
jaspis
 
 


Sziasztok!

Végre sikerült megtanulnom az átméretezést! Íme a képek:

Kép


Kép


Kép


Kép


Kép


Kép


Kép


Kép


Kép


Kép

Kép


Lilypie First Birthday tickers
zizi27
 
 


Tatyi, tényleg gáz, amit az anyósodékól írsz! Szerintem egy hős vagy, hogy így kibírod velük egy fedél alatt. Én azt a heti pár órát is nehezen bírom az anyósommal. Az apósom jófej, de a felesége.... :evil:


Kattja, nem szabad foglalkozni az emberek beszólásaival! Én még ősszel vittem Flórát sétáni a mai-tai-jal. Nagyon felöltöztettem szegényt, pedig még tök meleg volt. Azon paráztam végig, hogy megsül, mikor odajött egy nagyokos bácsi és azt mondta, hogy vigyázzak nagyon, mert meg fog fázni a gyerek! :o
Meg azt is közölték egyszer, hogy tönkre fog menni a gerince a hordozókendő miatt. :wink:

Kubu, a Liza szerintem is szuper név! Van más ötlet is?

Minel, az én orvosom Lintner Ferenc, hozzá lehet csak a kórházba járni azt hiszem.


Mivel még mindig nem kúszik Fló (csak hátra) bejelntkeztünk ahhoz a gyógytornászhoz, akit Reni ajánlott. Jövő szerdán megyünk.
Voltunk a védőnőnél, szerinte nem gáz, hogy még nem kúszik. A súlya 9 kg, a hossza 74 cm.

Kicsit nehezek az eséink mostanában, mert pont ott tartunk, hogy két alvás napközben már sok, de egy még nem elég. Így estére vagy azért nyűgös, mert fáradt, vagy azért nem akar aludni, mert nagyon kipihent.

Szilvi, Szonce, Kriszta, Mulan, Zita, Reni, hol vagytok? :)

Kép


Lilypie First Birthday tickers
zizi27
 
 


Katjja örülök, hogy minden rendben volt a szűréseken! Óóó nem csk dackorszak hanem jön majd a szeparációs szorongás is amikor majd megy utánad mindenhova :roll:

zizi27 csodásak a képek! Nagyon szép helyen voltatok! :D Gyönyörű szemei vannak a Flórának! :D Jó súlyban van nagyon!

Kép

Kép

Kép
millye
 
 


Köszönöm a válaszokat!
minel
 
 


----
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára szonce82 2012.03.29 13:20-kor.
szonce82
 
 


Sziasztok,

mi is vagyunk, csak mostanában nem egyszerű leülni a gép elé. Bogi már nemcsak villámgyorsasággal mászik, de fel is áll mindenre, mindenhol… persze leginkább olyan helyekre, ahova nem lenne szabad. Egyébként egyre édesebb, már kéri, hogy vegyük ölbe, sokat dumál és már sok mindennek megvan a jelentése is… képzeljétek, ha engem akar, akkor mondja, hogy mamamamama, igaz, hogy ez még nem az igazi mama, de én olvadok tőle. Puszilgatja magát a tükörben és, ha tartjuk a kezünket, belecsap… és elkezdett hangosan kacagni… szóval nagyon mókásan és gyorsan telnek a napok.

Zizi,
nálunk is nyűgösek az esték. Nálunk a 3-ból kezd 2 alvás lenni… ugyanazon problémákkal küzdünk. :)

Matchi,
én is Lintner dokinál szültem, csupa-csupa jót tudok én is mondani róla. Ha van még kérdésed, írj nyugodtan!!!

Kubu,
kislány, de szuper, gratula, nagyon tetszik a Liza név. Hogy vagy?

Minel,
Ugyan van, ahogy Zizi is írta. Én csak az első 2 alkalommal voltam Lintner doki magánrendelésén, utána mindig a kórházba hívott vissza. Igaz, előfordult, hogy ott ültem 2-3 órát, mert épp műtőben volt…

Kattja,
tényleg ne foglalkozz mással… én úgy vagyok vele, hogy meghallgatom más emberek véleményét, de én döntök. Aki meg okoskodik, azzal nem törődöm….
Örülök, hogy jól vagytok!!!!

Tatyi,
kitartás!!!!!!! Nálunk is voltak mókás sztorik, pedig az anyósom tünemény tud lenni… mindig imádott, én is őt, de miután megszületett Bogi, egyszerűen muszáj volt tisztázni a játékszabályokat, így nincs konfliktus…

Millye,
az evés nálunk sem megy. Csak a tápszer… van olyan, hogy megeszik egy fél banánt, aztán 2-3 napig semmit. Van, hogy üveges bébiétellel próbálkozom. Egyik nap megeszi, másnak egy kanállal sem… még nem látom a megoldást. Az elvem, hogy nem tömöm, nem erőltetem, de folyamatosan kínálom.

Jaspis,
mennyi ideig tartotta a peluscserés műsor nálatok? Mi 2 hete kezdtük… én sem szoktam tudomást venni arról, ha Bogi hisztizek, nem semmi, milyen korán kezdte… max szólok neki teljesen rezignált arccal, hogy ezzel nálam nem ér el semmit sem… és ilyenkor legtöbbször abbahagyja.

Zita,
írok neked privit.

Helló pocakosok, jó, hogy itt vagytok!!!
krisztacsillag
 
 


És a legfrissebbek:


Mászom:
Kép
Pakolok:
Kép
Figyelek:
Kép
Várom haza Apát:
Kép
Állok:
Kép
Anya ölében:
Kép
Anya kedvence:
Kép
Nagyon kacagok:
Kép
krisztacsillag
 
 


Még vmi:
Lányok, mik a tapasztalatok etetőszék ügyben??? Mi most szeretnénk venni, hátha abban jobban enne Bogi. Köszönöm!
krisztacsillag
 
 


Sziasztok!
Mint egy ősrégi itteni extopikos, engedjetek meg nekem egy pici off-ot.
Ami nem is annyira off, hiszen babatéma. Hátha valakinek aktuális.
Kukk be :) http://www.ribizlifoto.blogspot.com
Köszi,
Kata
Kép
lmkata
 
 


Csak gyorsan míg Apa fürdet... Kriszta, én az Ikeás Antilop etetőszékre esküszöm, lehető legolcsóbb és legjobb választás, szerintem. Nagyon könnyű tisztán tartani, kényelmes, egyszerűen szétszedhető, utazáshoz is jó. Tálcát is érdemes venni hozzá, azzal együtt 4-5e ft körül van. Nekünk van egy dönthetős peg perego prima pappa, de mióta Julcsi tud ülni, csak az ikeásat használjuk :)

KépKép
KépKép
KépKép
zita978
 
 


Krisztacsillag

Szerintem volt vagy bő két hónap, amíg tartott ez a pelenkázás mizéria. Néha még most is előfordul, hogy menne közben, de azért már ritkább.

A legújabb, amivel most az agyamra tud menni, hogy lerángatja a harisnyáját. Pelenkázás közben, de a "legviccesebb" az, amikor a reggeli öltözésnél az egyik lábára nagy nehezen felhúztam (miközben ő felállt, leült, mászott közben), és mire felhúzom a másikra, az elsőről leveszi. :S

Egyszer már mutattam, de megint megmutatom, hogy nekünk milyen etetőszékünk van: http://babaszafari.hu/shop_artdet.php?s ... nas_405460

Nekünk nagyon bevált.

Az utazáshoz pedig nemrégen vettem egy ilyet: http://www.minimano.hu/termekeink/babae ... _chip.html

Ez is nagyon praktikus, csak ára horrorisztikus ahhoz képest, hogy egy darab anyag. Ügyes kezűek szerintem fillérekből ki tudnák hozni.
jaspis
 
 


Sziasztok!

Kéééépzeljétek!
Megint ugyanaz a problémám, mint eddig néha szülés óta...
Elvileg negyedikén kellett volna piros betűs napokat tartanom, viszont 11.-e van, és semmi! Tesztet csináltam már, asszerint nincs baba, de minden reggel szédülök, émelygek, tök rosszul vagyok! Most itt Sopronban nem kis mértékű hányás-hasmenéses járvány van, úgyhogy a rosszulléteimet arra is foghatom,
sőt! Az anyósom egyész hétvégén hányt... de a mensim kimaradását mire lehetne még fogni??... Miután nem tudom mi van most, bejelentkeztem nőgyógyihoz, jövőhét péntek reggelre kaptam időpontot. Kíváncsi leszek. Addig pedig veszek mégegy tesztet...

Etetőszék ügyben mi egy fából készült két részes etetőszéket használunk... illetve csak ritkán, mert már nem marad meg benne. Praktikus, mert nemcsak etetőszékként, hanem szétszedve szék + kisasztalként is szolgál majd.

Kép


Kép

Üdv mindenkinek!

Kati

Kép
tatyi1983
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?