Új privát üzeneted érkezett!


Évi, jelentkezz, ha megjöttetek a dokitól! Ha vártok még 2 hetet akár egy napon is születhet Boróka és Luca :-)

Mi is voltunk ma ctg, rendben volt minden. Néhány napja egyre kevesebbet görcsöl a pocakom, a végén a nagy aggódások után még én is túl fogom hordani :-) (bár attól még messze vagyunk)

Szandra, jobbulást a leánykáknak!

Nagyon szépek voltak a kis jelmezesek! És Tamara is, aki még csak csendes szemlélő :-)

Zsani, Judit a babaszobás csajjal nekem is csak negatív élményem van/volt :-( Karácsony előtt rendeltem Anna-Petit, megegyeztünk az időpontban, majd egy idő után már nem is válaszolt a levélre sem. Megbízhatatlan.

Emőke

Kép


Kép
birdie
 
 


Sziasztok!

Hát, nem vagyok happy :(

Voltunk ugye dokinál...szinte teljesen változatlan a méhszájam :( ...azt mondta, ha magától indul a dolog hamar le fog zajlani :)...persze, ha egyszer beindul :?

Lényeg, hogy ugye naponta CTG...ha hétfőig nem történik semmi, akkor reggel 7-kor vár a kórházban :cry:...eddig o.k. is lenne, de indítani csak szerdán akar :cry: :cry: :cry:...valahogy rá kell dumálnom, hogy ha már ott vagyok "intézzük el" a dolgot :wink: Tudom, hogy ez alpárian hangzik, de nem akarok egyetlen plusz napot sem "haszontalanul" (no és persze Zéti nélkül) a kórházban lenni :evil:

Szóval szorítsatok, hogy hétfőig induljon el a kisasszony!!!

Ja, és már nem is állnak tőlem távol a szülésindító praktikák...ciki, de most már tényleg ki akarom lakoltatni a kisasszony :oops:...persze nem azért, mert terhes számomra a bentléte...az igazi okokat tudjátok, nem ismétlem :?

Ja, és képzeljétek volt a dokimnak egy másik kismamija is 15-re kiírva...ma hajnalban szült :arrow: 4.8 kg és 66 cm lett a "picike" :shock:

ÉvIMAMI


Kép

Kép
benettke
Vecsés
 
 

 
 

Sziasztok!
Évi, szorítok neked, hogy úgy legyen! Hétfőn be kéne feküdnöd, vagy csak vizsgálgat szerdáig?
Én megértelek, hogy Zéti nélkül nem lenne jó neked. Nem lehet, hogy már a vizsgálattal indulni fog? Túlhordós időszakban már gondolom nem túl kíméletes a vizsgálat!? Nem nyílt még a méhszáj? Ma délelőtt majdnem felhívtalak. Gondoltam ha már a kórházban vagyok megérdeklődöm, hogy esetleg hátha lehet már Borkó-látogatás :-) :wink:

Jók a farsangi képek!

Betegeskedőknek jobbulást!
almi
 
 


Bartos Erika fanoknak :D :arrow: rajzfilm készül a Bogyó és Babócából :lol: :lol:

Na és akkor néhány kép:
Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép

Anita
putyu
 
 


Évi!
Hétfőig tuti kijön Borkó. Persze ha már be kell feküdnöd hétfőn (én így értelmeztem az írásod) akkor lehet, hogy jobb ha tényleg túl lesztek rajta.

Húúú basszus, milyen méretekkel születnek már ezek a mai babók. Nem semmi. :shock:

Szülésindító praktikák szerintem sz@rt sem érnek. Nekem mondták a töltött káposztát, a lépcsőt meg a szexet oszt egyik sem jött be, bár a lépcsőn való szexet nem próbáltuk :wink:

szandrakiss
 
 



Reni!

Szandra jól értelmezte :cry: ...hétfőn kell/ene befeküdnöm, de szerdáig még vár/unk...hát, nagyon remélem, hogy nem kerül rá sor...

Ma voltál? Én is ma IS voltam...reggel 3/4 9-re van állandó időpontom a ctg-re...de csak azért, hogy ne kelljen várnom, (amúgy 9-től van csak ctg) mert már a CTG-s laboros Violetta is sajnálkozik rajtam :(

Szandra!

Én sem hiszek bennük túlzottan, de ugye a remény hal meg utoljára...azért egy kis csípős kaját betolok holnap :wink: ...meg majd jó fárasztós/mozgalmas hétvégét tervezek...pl. ejtőernyőzés...azt még úgy sem próbáltam :wink:! Uramnak is mondtam, hogy nyugodtan menjen be holnap a városba, nem kell készenlétben ülnie mellettem...Murphy-ben is bízok :wink:
Lépcsőn szex :lol: :lol: :lol:

Hát, lányok ennyire még nem vágytam rá hogy fájjak :!:

Újabb óriás bébi :arrow: a februári topikban ma született egy 5650 grammos, 63 cm-es kisfiú :shock:

ÉvIMAMI


Kép

Kép
benettke
Vecsés
 
 


Ja, Csajok!

Nagyon jók a farsangi képek! Kár, hogy némelyikbe belerondítok :oops: Uramnak sikerült 3 (!) egész darabot csinálnia :? :arrow: biztos spórolt a filmmel :wink:

ÉvIMAMI


Kép

Kép
benettke
Vecsés
 
 


Szandra,

De jót röhögtem:)

Kata,

Lehet, hogy túl sokat írok, azért sikerül mindig topon lenni? :D

Anita,

Elkérhetem a képeinket nagyban? Tökjók!


TÖBBIEK???????????
Vendég
 


Emőke,

A babaszobás Anna-Petis csajban az az érdekes, hogy a múltkor is akkor hirdette magát, mikor az Alexandrán akciós volt a könyv, meg most is...csak tudnám mire jó ez neki....amikor én összevesztem vele azt állította, hogy 30an rendeltek tőle és én voltam az egyetlen, akivel nem jött össze a találka (azt ugyan nem tudom miért én tehetek róla, hogy ő mindig lemondta) Persze akkor is tudtam, hogy hazudik...:)
Vendég
 


Sziasztok!

Dóri is volt farsangozni, teszek fel róla képet, mert eléggé kivonta magát a társaságból, többnyire inkább egyedül játszott, így a "csoport képekről" lemaradt.

Kép

Judit, Emőke!
A könyves csajszitól, én is próbáltam már könyvet szerezni, de nem jártam én sem sikerrel. :cry: :cry: :cry:

Katus!
Nagyon édes kis bohóc volt Ancsi, és jól el lehet vele beszélgetni.

Anikó!
A farsangon Maja nagyon édesen kínálgatott mindenkit, és teljesen komoly dolgokról is beszélgettünk. Ki kérdezett Dóriról, többek az érdékelte, hogy Dóri fog-e még oltás kapni, és ha igen, akkor szokott-e neki fájni, valamint az alvási szokásait is megkérdezte. Zabálni való volt! :lol: :lol: :lol: :lol:

Kata!
Remélem, összejön a síelés, és akkor helyettem is élvezd. Nekem is lenne most a főgondom, hogy nem jönne rám a sínadrágom. Én felajánlanám neked az enyém, de tartok tőle, kétszer is beleférnél.

Évi!
Ma elég sokat dumcsiztam anyósoddal, és mindamellett, hogy tényleg egy nagyon kis nyugott, aranyos, kedves, jó indulatú nő, nekem az nagyon furcsa volt, hogy Attilát csak "a gyerek"-ként emlegette. Először hirtelen nem is tudtam, hogy kire gondol, csak később a szövegből jöttem rá. Reméljük, Boróka nem huzza már a kibújást túl sokáig, de addig is kitartás, és gyere, vagy küld át anyóst, ha már eleged van! :lol: :lol: :lol: :lol:
Szerencsére a Dóri, és Zéti jól megvannak vele. :P :P :P

Adrienn
Lilypie - Personal picture  Lilypie Second Birthday tickers
KépKép
jul24
 
 


Hírek:
Hajnal egy körül elindultak a kórházba Éviék, mert elfolyt a vize, és fájásai is voltak!

Adrienn
Lilypie - Personal picture  Lilypie Second Birthday tickers
KépKép
jul24
 
 


Drukkolunk, hogy gyors legyen és várjuk a híreket! :-)

E.

Kép


Kép
birdie
 
 


Hírek:
Hajnal 4:55-kor megérkezett Jancski Boróka. 3950g, 56 cm. Már a szülőszobán ügyesen szopizott!

Adrienn
Lilypie - Personal picture  Lilypie Second Birthday tickers
KépKép
jul24
 
 


Évi, Boróka!
Itt is gratulálunk nektek, ehhez a gyors szüléshez!
Kép

Adrienn
Lilypie - Personal picture  Lilypie Second Birthday tickers
KépKép
jul24
 
 


Évi!
Gratulálunk!!!
Ez nagyon gyors volt! Talán nem is volt idő az EDA-ra? :lol:
Sok tejcsit, rengeteg örömöt és egészséget kívánunk!
Kép


Vicces volt végig olvasni az esti izgulásodat, azzal a tudattal, hogy már kibújt Borkó :lol:

KépKép
KépKép
zumpfi
 
 


Évi, mi is itt is gratulálunk nagyon ügyesek, gyorsak voltatok! :-)

Emőke

Kép


Kép
birdie
 
 


Isten hozta a várva várt Borókát!

Gratulálunk, jó egészséget és sok-sok tejcsit kívánunk!

Kép
Vendég
 


Évi, gratulálunk! :D :D :D
Várjuk a fotókat és a beszámolót! :)

Judit, azt üzeni Marci Zorkának, hogy szeretne vele bandázni a jövő héten! :lol:

Anikó, Anita, veletek pedig Zalán szeretne összefutni - hallotta, hogy hiányoljátok, hogy még nem láttátok :)

Nekem is bandázhatnékom van, jövő héten összeröffenés valamikor?
K.

KépKép
KépKép
kevinszpészi
 
 


Gratulálunk Borkóhoz!
nagyon ügyesek voltatok...
(én is jót szórakoztam a tegnap esti Évi hozzászólásokon! :)

Kata, tuti beleférsz a gatyába, ha én is, de nem egy trendi darab. ha gondolod átdobom valamikor. a jövő heti bandázásban benne vagyok, de hét elején gyerekem nem lesz, aztán meg én sem leszek...

Anita, nagyon jók a montázsok!

Viki

KépKép
KépKép
wiki12
 
 


Kata,

Hát akkor elég sokat kell utaznia Marcinak.:))Zorka most ment el Kikindára, holnap buszoznak is tovább anyósommal Zlatiborba sítáborba. Két hét múlva jön csak haza :shock:
De Tamarával szívesen bandázunk bárhol bármikor:)
Vendég
 


Beszéltem Évivel, szerencsére minden rendben. Mivel Boróka nagyon gyors volt, EDA-ra már nem volt idő, de Évinek azért hiányzott a "barátnője". A vége felé bele kakilt egy kicsit a vízbe Borkó, Évinek adtak is antibiotikumot, de szerencsére nem lett semmi gond, és Borókának már nem kellett semmit adni. Egyébként nagyon ügyesen szopizik, és szerintem gyönyörű, formás, hosszú sötét hajú lányzó. Ha minden jól megy, kedden jöhetnek haza.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára jul24 2010.02.22 09:37-kor.

Adrienn
Lilypie - Personal picture  Lilypie Second Birthday tickers
KépKép
jul24
 
 


Judit! (Emőke, Adri :) )

Vszeg én vagyok a szerencsés kivétel :)

Ma megkaptuk a könyveket, igaz, nem mindet, 2 Anna, P, G lemaradt s így már 1500-ért számolta. De a lényeg, h ide ért, m már tök elkeseredtem az Ti tapasztalataitok alapján.

Nagyon jót tett Neked Tamara, teljesen kivirultál, jól mutatsz a farsangi képeken :wink: Zorka is nagyon szép.

Évi!
Mi is gratulálunk. Kivárta az idejét, de aztán pikk-pakk kibújt Boróka :) Ügyesek vtok mindketten :wink:

zsanett
 
 



Évi!
Itt is gratulálok nektek! Hamarosan kedd, és jöhettek haza :-)
almi
 
 


Nagyon jó farsangi murit hoztatok össze! Mindenki remekül néz ki :-) Judit, kezdem azt hinni a kisimult arcod láttán, hogy neked áldott jó gyermekeid vannak, és nem kelnek fel 5-6 alkalommal éjszaka :-) Receptre vevő vagyok!!!

Ati örökké abnormális alvási időket fog produkálni, így már kezdek attól tartani totális antiszociális lények leszünk :shock: Remélem a tavasz meghozza a változást. Jelenleg az egyszeri alvás nem elég, de nincs több, így délutánra KO a csöppöm :-) És egy hete már az autóban is képtelen elaludni, annál sokkal érdekesebb a külvilág...
almi
 
 


Évi,

itt is szívből gratulálunk!!! :D

Katus
KépKép
KépKép
KépKép
sszkata
 
 


Zsani,

Örülök, hogy legalább 2 könyvet sikerült szerezni:)

Reni,
Nekem áldott jó gyerekeim vannak :D :D :D
Na jó, ez így nem teljesen igaz, mindenesetre éjszaka mindenki alszik:)
Tamara hetek óta 10 órákat alszik, 2 hetes kora óta nem kelünk éjjel:) MOst is épp azt várom, hogy felébredjen, ma már kihagyjuk a pancsit, fél5 óta alszik egyhuzamban...Így:

Kép
Vendég
 


Évi,
Gratulálunk!! :D :D
Kép

Sűrűn nézegettem a babanetet miattad :) , és aztán jön egy sms :)
És nahát TE Eda nélkül? :-D


Emőke, Te maradtál egyedüli pocakosunk...:-)

Adri,
bocsi, de ezt mindenki tanúsíthatja, hogy én vagyok az az amatőr fotós aki nem megy az alany után hanem megvárja amíg az odajön, és sajnálattal láttam, hogy egyik képemen sem vagytok rajta :oops:
Pedig azt hittem van kép azokról a csodaszép fürtökről...


Judit, adom :-)

Katus, milyen baba a kiscsaj? És Ancsinak hogy tetszik a tesózás?

Kata, én benne vagyok a jövőheti bandázásban :-)

Anita
putyu
 
 


Anita,
nagyon klasszak a képeid :D Kedvencem az Évi-alulnézetből és a 3 ördögfajzat :D :D
Jó kisbaba Villő, elégedett vagyok vele. Bár egyszer kel éjjel, de egyáltalán nem fárasztó és nappal is alszik (amíg Ancsi fel nem ébreszti : )
Ancsi is szereti, hét elején volt pár húzós napunk, de már megint minden szép.

Ezeket mutattam már? HA igen, bocs...

Kép Kép

Katus
KépKép
KépKép
KépKép
sszkata
 
 


Sziasztok!

Évi,
Mi is GRATULÁLUNK NEKTEK itt is!
Várunk Titeket haza, hogy élőben is megcsodálhassuk Borókát!

Kép

Tegnap sikerült kivitelezni Levi pisi laborját, és szerencsére minden rendben, 100%-osan kiderültm hogy nincs semmi vírusunk, csak a foga miatt lázasodott be. Egyébként tegnap óta már nincs láza sem, csak néha kicsit nyűglődik... Szóval jól vagyunk! :lol:

Így a jövő heti bandázásban mi is benne vagyunk :wink: nekünk a hétfő vagy a kedd lenne a legideálisabb, mert akkor még Zoli dolgozik, utána szabin lesz 1 hétig, mert készülődünk Levi szülinapjára.
Nem tudom hol szeretnétek összejönni, akár lehet nálunk is, de én végülis Levivel könnyebben mozgok, mint ahol már 2 gyerkőc van :roll:
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára mondokorsolya 2010.02.22 22:47-kor.

Orsi, Levi és Boti Baba

KépKép

KépKép
mondokorsolya
 
 


Orsi,
ez remek hír!!!

Katus
KépKép
KépKép
KépKép
sszkata
 
 


Katus!

Köszi, és Villő gyönyörű, nagyon jó a többi kép is, és vicces, hogy mostanában már fel van csúszva a pocakod! :lol:
Nem tudom mikortól fogadtok látogatókat, de szívesen elsétálunk felétek, és végre visszaadjuk a nyugi széketek is, hátha Villő már abban szeretne pihengetni :wink:

Orsi, Levi és Boti Baba

KépKép

KépKép
mondokorsolya
 
 


Úgy néz ki Dóri leszokott a ciciről, utóljára 15-én hajnal fél háromkor szopizott. Két napja már nem is kéri egyáltalán. Előtte 1x-2x még mondta, hogy: "Kérek ci..., nem, teát kérek"! Édes volt, amikor így javítgatta magát.
Nagyon örülök, hogy ilyen szépen, fokozatosan, gond nélkül, és végül is magától leszokott. Kár lett volna erőltetni, bár néha már nagyon-nagyon untam, és már kissé kellemetlen érzés volt, amikor még mindig több mint háromnegyed órákat volt képes nyammogni.

Judit, Katus!
Csak irigyelni tudlak titeket, ezekért a édes, és jól alvó lányokért, nagy szerencsétek van nektek is. Azt hiszem ezzel Gyöngyi, és Emőke is egyetért. Ha nem látnám Zétit, és Levit nap mint nap ilyen sokat aludni, el sem hinném, hogy van ilyen. :oops:
Mi most, huszonegy hónaposan, jutottunk el odáig, hogy megdöntve az eddigi max 2, és nagyon ritkán előforduló egymás után aludt éjszakát, most a 3.(!) ilyen nyugodt éjszakánál tartunk. :P :P
Szívesen átvállalnám bármelyiket, hisz ti már úgyis tudjátok a tuti receptet, és... :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :oops: :oops: :oops:

Katus!
Nagyon jók a képek!

Anita!
Semmi baj! Főleg, hogy én nem túl sokat voltam ott! :? :? :? :? Legközelebb egy kicsit közelebb terelgetem a csajszit hozzád, és persze a többiekhez is.
Már megfigyeltem, ha nagyobb (sokszor 3 fő is annak számít nála) társaságba kerül, akkor inkább elhúzodik valahova, és szép csendben eljátszogat magában. Remélem, azért ezt majd kinövi, és majd be tud illeszkedni a többiek közé. :lol:
Egyébként az Évi alulról, nekem is nagyon tetszik!

Adrienn
Lilypie - Personal picture  Lilypie Second Birthday tickers
KépKép
jul24
 
 


Kukucs!

Csak le kellett írnom és ma éjszaka egy órán át visított Villő. Szegénykém, ehettem valamit, mert tuti a pocója bántotta... :(

Adri,
ne aggódj Dóri miatt, vannak ilyen egyedül matatós babák :)

Orsi,
lassan-lassan fogadóképesek leszünk. Alig árom már a jobb időt, hogy mehessünk sétálni :D

Katus
KépKép
KépKép
KépKép
sszkata
 
 


Katus, nagyon jók a képek, a leánykáid nagyon szépek :-)

Judit, mázlista vagy :-)

Anita, igen már csak én maradtam ebből a "szériából" :-) Tegnap már nagyon magam alatt voltam, alig aludtam vmit 2 napja és nem Ábel miatt :-( Ő tündér volt, reggelig aludt, nem kellett átmenni hozzá. Csak már mindenhol fájt, a rennie ellenére a gyomrom vmi borzalmas. Rájöttem, ha leszoknék az evésről akkor lenne ideális, mert most már a madár adagoktól is rosszul vagyok.
Mára sikerült kicsit pihenni.

Kata, a jövő heti találkában benne vagyunk.

A farsangi képek szuperek. Jaj és elfelejtettem megírni, Szandra én is nagyon jót nevettem Edón :-) Háát igen, néha nehéz megőrizni a komolyságot :-) Ábel sokszor hangosan "beszél", szólok mindig, hogy ne kiabáljon. Legutóbb is épp ecsetelem egy kiabálása után, persze csendesen, hogy nem ordítunk, mire a szavamba vág, hogy "anya, anya psssssz

Kép


Kép
birdie
 
 


Sziasztok!

Tegnap annyira lefoglalt minket Boróka érkezése, hogy el is felejtkeztünk Zsuzsiról!

Zsuzsi,
NAGYON BOLDOG NÉVNAPOT KÍVÁNUNK!!!!

Orsi, Levi és Boti Baba

KépKép

KépKép
mondokorsolya
 
 


Zsuzsi!
Nagyon boldog névnapot!

Adrienn
Lilypie - Personal picture  Lilypie Second Birthday tickers
KépKép
jul24
 
 


Zsuzsi, Boldog névnapot! :)

Emőke, sajnálom, hogy ennyire meredek ez a terhességed, de minden elismerésem a tied :!: Nemsokára minden könnyebb lesz! :)

Katus, gyönyörűek a csajaid :D

Anita
putyu
 
 


Köszönöm csajok!

Évi, gratulálok Boróka érkezéséhez! :) :) :)

Katus, nagyon klasszak a képek (kedvecem a kendős ;)

Lányok, áprilisban kezdem a hordozókendő-tanfolyamvezetői képzést, nyáron már mint képzett oktató tudok segítenni annak aki kéri (addig is természesetesen rendelkezésetekre állok, szóltok, segítek kötésekben, bármiben ami hordozás, kendő vagy kapcsolódó dolog :)).
Alakul valami klubszerűség is, erről bővebben majd ha már tuti.

zsu111
 
 


Hétfő vagy kedd nekünk is jó lehet, ha van kedvetek, jöhettek hozzánk is, hely van bőőőőőven :). Emma oviban lesz, fél12-12-ig ráérek.

zsu111
 
 


Anita, köszi. Igazából a nyűgök 80%-ról még nem is meséltem :-( :-) Sajnos össze se tudom hasonlítani azzal az idővel, amikor Ábelt vártuk :-( A legjobban a nyugodt, elvarázsolt, a növekvő élet csodájával eltelt "várakozás" hiányzott :-( De talán a második gyermekkel ez mindenkinél így van.
Valamikor réges régen 3 gyerkőcről álmodtunk, de ha a "sors" másképp nem rendeli, itt megállunk. Ábelnél a 12 órás vajúdás közben, a labdán ülve fogalmazódott meg bennem óvatosan, hogy talán a testvérkét meg kell majd gondolni, de ez most határozott döntés.

Zsuzsi, utólag mi is boldog névnapot kívánunk!

Emőke

Kép


Kép
birdie
 
 


Kukk :)

Köszi Csajok a bókokat, átadtam az illetékeseknek.

Családilag taknyosak vagyunk, remek :S

Zsuzsi,
boldog névnapot :) Ezt most mi még kihagyjuk, de legközelebb nem menekülsz tőlünk :) Akartam kérdezni már, hogy a babafalván mi is volt a nicked? Láttalak ott párszor még az ősidőkben. Illetve Emmát :)

Katus
KépKép
KépKép
KépKép
sszkata
 
 


Sziasztok!

Képzeljétek, úgy látszik szegény Levi megkínlódik ezekkel most kibújni akaró fogacskákkal, mert most meg köhögési rohamok törnek rá! Nincs semmi baja, nem folyik az orra sem, de valószínűleg azért nem látunk semmit, mert hátrafelé folyik le neki minden, aztán időközönként tök hurutosan elkezd köhögni, fulldokolni :cry: Adom neki a Stodalt, meg holnap valamikor elugrunk majd a sószobába is, hátha segítene valamit. Hihetetlen, hogy Levi "igaziból" még sosem volt beteg, csak a fogzás miatt vannak "betegségtüneteink"....

Orsi, Levi és Boti Baba

KépKép

KépKép
mondokorsolya
 
 


köszi-köszi lányok :)

Kata, úgy rémlik h zsuzs vagyok a falván, de nagyon rég jártam arra... Családilag gyógyulatok, múljon a taknyosság!

Orsi, sajnálom h nincs jól Levi, reméljük h a sószoba segít, de inkább bújjanak ki azok a fogak hamar! drukkdrukk!

zsu111
 
 


Sziasztok!

Adri,
Én ugyan készítettem Dóriról 2 képet, de nem lettek túl jók :oops:
Azért felrakom, bizonyítékként, hogy ott voltatok :wink: :D

Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép

KépKép
KépKép
zumpfi
 
 


Gyöngyi,
Küld már át privin légyszi a fotó albumunk elérhetőségét. :oops: :wink:
Köszi

KépKép
KépKép
zumpfi
 
 


Anikó!
Köszönöm szépen! Még egy harmadikon is felfedeztem Dórit! :lol: :lol: :lol: De azért itt is jól látszott, hogy Dóri nem volt valami "társasági" hangulatban, úgy hogy nem csodálom, hogy nem nagyon sikerült lefotózni..

Éviék jól vannak, van már tejcsi is, és Boróka ügyesen szopizik, holnap jönnek haza!

Adrienn
Lilypie - Personal picture  Lilypie Second Birthday tickers
KépKép
jul24
 
 


Semlegesnem: betört a gender az óvodákba
február 19. 13:09


"A szakmai szervezeteket megkerülve a kormány arra kötelezte az óvodákat, hogy módosítsák nevelési programjaikat, és tudatosan kerüljék a gyermekeknél a nemi sztereotípiák erősítését" - írja a Magyar Nemzet.


"A kormány nemrég kiadott rendeletével titokban úgy módosította az óvodai nevelés országos alapprogramjáról szóló jogszabályt, hogy arról nem kérte ki a szakmai szervezetek véleményét. Valószínűleg nem véletlenül járt el így, hiszen a módosítás ellen a pedagógusok döntő többsége tiltakozik. A rendelet értelmében ugyanis a következő nevelési év kezdetéig úgy kell módosítani az óvodai nevelési programokat, hogy a jövőben az óvónők tudatosan kerüljék a nemi sztereotípiák erősítését" - írja a napilap, amely szerint "a módosítás ellen Bajzák Erzsébet M. Eszter nővér lépett fel a Közoktatás-politikai Tanács ülésén az egyházi iskolafenntartók képviseletében. A szakember rámutatott: a sérelmezett mondat nem szerepelt a szakmai szervezetekkel egyeztetett rendelettervezetben".

Mert "mit is jelent a gyakorlatban a nemi sztereotípiák kerülése? Például azt, hogy a mesében nem apának és anyának, hanem egyes és kettes szülőnek kell hívni a családot. Vagy azt, hogy a jövőben be kell avatkozni a gyermekek játékába, ha a kislány túl sokat babázik. Ebben az esetben meg kell próbálnunk rávenni, hogy játsszon inkább a markolóval. Nemi sztereotípia a lányos öltözködés, a szoknya, a hosszú haj, a masni és a lakkcipő is."

Papp Kornél, a református zsinati oktatási iroda vezetője a Magyar Nemzetnek leszögezte: "a jogszabály támadja a család intézményét, annak tudatos szétverésére törekszik, ami szöges ellentétben áll a keresztény ember világképével. A gyermekek fele már most sem teljes családban nő fel, a pedagógustársadalom elnőiesedett, így a fiúk egy része már jó ideje csak az óvodában ismerkedhet meg az apaképpel. Ha ezt is elveszik tőlük, akkor a felnövekvő generáció már nem lesz tisztában azzal, miért érték a hagyományos családban élés és a gyermekvállalás, illetve miért alapvető, hogy az apa férfi legyen, az anya pedig nő. Papp kijelentette: a kormány ezzel a lépéssel tudatos támadást indított a család mint intézmény ellen, és a hagyományos anyakép és apakép lerombolására törekszik. Ez végzetes következményekkel járhat, hiszen egyre több lesz a nemi identitását kereső felnőtt, aki nem él majd családban. Hozzátette: az ember egymagában sokkal jobban manipulálható, mintha egy közösség, legfőképp egy erős és összetartó család tagja."

"Szakértők szerint az ominózus mondat jogszabályba emelése nem más, mint a gender ideológia oktatásba való becsempészése. A gender ideológiát a Szociális és Munkaügyi Minisztérium saját honlapján népszerűsíti az esélyegyenlőségi tervek címszó alatt" - írja a lap. Az Oktatási Minisztérium ugyanakkor az újság kérdésére adott válaszában azt írja: "a nemi sztereotípiákkal kapcsolatos mondat a legnagyobb félremagyarázás mellett sem jelentheti azt, hogy az óvodának feladata a nemi szerepek eltakarása, a nemi identitás megszüntetése. Fontos ugyanakkor, hogy már az óvodában el kell kezdeni a gyermekek ráébresztését arra: nincs alá- és fölérendeltség nő és férfi között". A cikk szerint "a tárca konkrét példát is hozott a negatív sztereotípiákra: ilyen, amikor azt mondjuk, hogy a tipikus férfi erős, célratörő. A tipikus nő gondoskodó, kedves, visszahúzódó. A nő főz, mos, takarít, a férfi karriert épít és pénzt keres, eltartja a családot. A minisztérium leszögezi: egy modern társadalomban a nevelés során kerülni kell ezen nemi sztereotípiák erősítését."

Magyar Nemzet/Magyar Kurír

KépKép
KépKép
zumpfi
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?