Új privát üzeneted érkezett!

Micike! Te is tucccc meg meglepit okozni!!! :D
Igy igaz!!! Semmit nem szabad eroltetni, "segiteni", ami
nem biztos alapokon nyugszik vagyis magatol nem megy. Az ultates is tilos! Kezenfogva jaratni /segiteni/ is csak onnan,ha a Bebike szeretne,igenyli es mar allt, kapaszkodva onalloan ment elotte.
Mucike! Fulike-egyensuly alakul?

Kép
bodza2005
 
 


Micikem! De cuki vagy! :D
Megfozi es ugy vagy nyersen? Lehet, h ugy hatekonyabb,nem? En is olvastam azt a cikket,azert irtam. A feher a jobb?
Puszilom a Zapukadat! Kis ugyes! Jol legyozte szt a szemetet!!!
Megvan a 3laptetod!!!!! Eljen!;-)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára bodza2005 2010.02.18 17:01-kor.

Kép
bodza2005
 
 


Ma már kevésbé zúg a tenger a fülemben, mint eddig, de még az utcán nem vagyok magabiztos. Holnap apa szabadnapos megyünk le sétálni, gyakorlom a járást egyedül :)
miciona
 
 

 
 

1xre irtunk! :D Jaj,ez nagyon rossz lehet. Annyira kiszolgaltatott erzes. Gyogypuszikak!!!

Kép
bodza2005
 
 


Megfőzi egy kicsit és úgy. Igen állítólag a fehérben van több hasznos elem. Biztos örül a puszinak, szereti a szép lányokat :)
Őt is kedvelik, mert mindig jó kedvű.
miciona
 
 


:D Ezert is gyogyult meg! Neked pedig hamar lesz Babulonod,mert Te is ilyen vagy!!!
Lattad a 3.laptetodet?!!!!
Magadnak milyen jegyu Babat josolsz Boszikam?
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára bodza2005 2010.02.18 17:09-kor.

Kép
bodza2005
 
 


Ja és lesz saját óvónénije is a topiknak, ha ma hazaér végre Moncska !!
Lassan Andi, Póci, Zel ,meg Bodzika te is gondolkodhattok, hogy hova és majd mikor mentek. Még mindig sorszám van a helyekért? Bár Bodzika Te már tudod, hogy hova mentek ?!
miciona
 
 


Magamnak nem én jósolok, hanem apa, aki nálam nagyobb Boszi, csak ő nem tanul mindenféle horoszkópot , meg nem is beszél róla senkinek. Szóval Ő biztos benne, hogy fia lesz.
Ja ma például egyformát álmodtunk. Mindketten tevével.
miciona
 
 


Nem. Szivesen mennek Moncsihoz. :D
Nekem a legfontosabb az ovoneni szemelye+udvar legyen, h ne a jatszoterre vigyek Oket.
Pocika! Te hogy vagy ezzel Robcsinal?
Tavasszal ugye talizunk egyutt a kis topiktarsak?

Kép
bodza2005
 
 


Nagggyon kiraly!!! :lol: Osszeilletek Bebikem!!!!
En lanyt erzek most Neked, na, meglatjuk, ki a legnagyobb boszi... ;-)

Kép
bodza2005
 
 


Chilike!
Gratulálok! Jó egészséget és sok-sok tejcit kívánok Nektek! :) Olyan Szuper, hogy Mollyt és Lilit már a kezedben tarthatod! :) Azért reméljük hamarosan kaphatunk képet, és még több infót!

Jövök később!

Puszker Mindenkinek! .)

Kép

KépKép
ercsikati
 
 


Miciona! Jaj szivemből szólsz, egy gyógytornász is de jól jön nekünk!!! :D Örülök, hogy holnap el tudsz menni sétálni a pároddal! Most táppénzen vagy ugye??
Nem tudom, meg tudnám-e enni a spárgát, apukád egy igazi hős!
Anyósod teljesen rendbe jött azóta?
Ha bemész Chiliékhez, mesélj majd este mi újság velük!!!

Bodza! Aranyos vagy! Esztinek sok puszi!

Melania! Mi még nem sok mindent vettünk. Babaruhákat, mellszivót, At tárolókat, melltartó betétet és ennyi. Kiságyat kapunk, de még a többit be kell szerezni, pelenkázót meg csináltatjuk egy bútorasztalossal.

No, kértem időpontot a Genezisbe, 26-án megyünk 11-re. :D Szerencsére barátnőmet sem rakták át másik múszakba. Sőt, anyu is azt mondta, hogy jön. :D

Kép
kislibus
 
 


Chilikém,
Gratulálok!!! Lilinek és Mollinak, és persze az egész Chilicsaládnak sok boldogságot és nagyon jó egészséget kívánok!

Hoppsz, most már tényleg én vagyok a következő, juhééé :))

LÁnyok,
Holnap mennem kell a Jánosba ctg.re, majd utána Apánkhoz. Párom csak fél nap szabit tud kivenni, csak Dévsizhez tud odajönni, előtte a Jánosba nem tud vinni. Úgy volt, hogy apukám visz, de ő meg lebetegedett, vírusos. namármost, én szeretnék odavezetni (egyedül, kocsival) a Jánosba (át kell menni az egésu városon), majd onnan Déviszhez. Szerintetek ez durva? Csak mert szerintem simán vezethetek, hisz nem beteg vagyok, de a párom nagyon tiltakozik...most nem tudom ő vagy én nem látjuk reálisan a helyzetet???
vjulcsi
 
 


Libus,
de jó, hogy megvan az időpont és barátnőd ráér?
Én anyukád helyében megőrülnék, hogy mehessek mégha neki már több gyereke is van.
Nem tudom, hogy bemegyek-e még, de jó lenne. Ha párom kocsival megy akkor igen. De azt sem tudom be lehet-e menni. Igazából nem is akarom zavarni csak egy percre, ha már úgyis oda mennék a Jánosba. Anyós nem jött rendbe, ő nem olyan ,mint apu, nem nagyon látszik rajta ,hogy akarna gyógyulni. ma került át a rehabilitációra. Maga az épület is különb pedig. A neurológia egész hátul van, mint egy kísértet hely. D .E. színésznő is ott fekszik a pszichológián a R. K. színész felesége. Gondolom a dokik jók, mert amúgy csak nem ide jönnének.
miciona
 
 


Julcsika,
hányra kell menned?
miciona
 
 


Nagy gratula a Chilike családnak. Isten hozott kicsi lánykák benneteket.
Sok tejcit jó egészséget kívánok.

szurikáta
szurikáta56
 
 


Micikém,
Délre megyek a Jánosba, fél2-re Apánkhoz.

huh, idegsszeroppanása volt D.E-nek?
Örülök én is hogy apukád jól van, nagyon fontos ilyenkora beteg hozzáállása, és szuoper, hogy neki ez ilyen jól megy.
vjulcsi
 
 


Julcsika,
azért kérdeztem, mert írtam, hogy párom is megy be az anyukájához (talán én is), csak ő reggel akar, mert aztán suli végére menni kell a lányáért Csepelre ,mert ezen a hétvégén nálunk lesz.
Azért ,ha hazajön megkérdezem hátha el tudnánk vinni.
miciona
 
 


Pontosan nem tudom mi volt eki, de azt hiszem igen. Már bent van 2 hete tuti. Hétvégén mikor hozta vissza K. (alias Zs.) akkor apósommal együtt érkeztek, mert ugyanaz az épület a neurológia és a pszichihátria
miciona
 
 


Kicsit kellett gondolkodnom, ki is az a D.E. aztán rájöttem! :)

Miciona!
A doki bácsi nagyon-nagyon jó fej! :) Sokat szoktunk beszélgetni, és nagyon alapos! Most például leállított a Femibion "zabálással", azt mondta, hogy hetente 1-et vegyek be, vasból 2 naponta 1-et, és Magne B6-ból pedig szintén 1-et! Szóval jól nem lakom velük, de azért jó, hogy nem kell ennyit "enni"! :) Egy hónapban egyszer kell csak mennem, mert azt mondta, hogy egészséges kismamáknak nem kell folyton ott ülni! :) A laborjaim teljesen jók, Kendra szépen fejlődik és nagyon szép kis pofija van! A szemei olyan nagyok, hogy csak na! :) Te hogy vagy? Olvastam ám a mailt válaszolok is rá, mert azt hiszem az érzés amit érzel.......:) háááát, én is úgy érzem! :) De majd kifejtem! Gyógyulgass, és a családnak is hatalmas gyógyító energiák mennek! A tiédet pedig gyűjtöm a kezdéshez! :)

Julcsi!
Nem lehet megoldani, hogy ne te vezess végig a városon? Szerintem nem túl jó 5let Neked vezetni! Én nem vezetnék a helyedben ennyit! Remélem találsz valakit aki el tud vinni. Apukád remélem hamar rendben jön!

További szép napot Mindenkinek! :)

Kép

KépKép
ercsikati
 
 


na itt vagyok én is újra és látom a hír is megérkezett :)

Isten hozott Molly és Lili!Jó egészséget,sok tejcit és anyucinak mielőbbi felépülést!!!!

Lehet tudni valami bővebb infőt,hogy mikor születtek,minden rendben volt-e stb???

Micike,örvendek,hogy apukád jobban van,viszont sajnálom,hogy most te nem vagy jól,na és a kezdés is elmaradt.Mielőbbi gyógyulást Neked!

Libuska,olyan jókat írsz,én örülök,hogy kiderült van egy védőlánykánk ;-)

Kata, sok szépet vettetek kendrának!

Melánia,nagyon jó a kocsitok,igazi Milános ;-)

Julcsika,szuper,hogy már jobb a kedved.Sikerül megoldani a holnapi útat?én se vagyok hive a sok vezetésnek sajna.

Moncsikáékról tudunk valamit? Ma mehettek haza?Jól vannak?

Rencsikém,elhiszem,hogy láttál ilyent :)Azért jó,hogy már alakulgattok ti is.Nem emléxem,hogy mit írtál,van még hányás is vagy "csak" bukás?
Most mennyit alszik éjszakánként Domika?Ő hányszor ezsik egy nap?

A ciciről annyit,hogy még mindig nem az igazi,néha nagyon égnek a bimbik,a másik meg,hogy nagyon lapos,azt hiszem erre mondják,hogy befele forduló bimbim van és emiatt ezzel a szilikon bimbókiemelővel szopizik Patrika.Viszont a szülészcsajszi azt mondja,hogy nem jó hosszasan ezt használni,mert nem stimulálja annyira a mellet és hamarabb elmegy a tejci.
Van erről valami tapasztalat,esetleg infó,hogy menyire igaz???
Anyucik,védőlánykánk segítsetek,hogy mit csináljak?Annélkül meg nagyon fájdalmas,mert kicsi és nagyon megszorítja az ínyével,hogy tudja tartani.

Kép
hanyatka
 
 


Bocsánat,Póci,Bodzi,Andi nektek is puszi,amiért nem említettelek..na meg a babulonoknak is :)

Kép
hanyatka
 
 


Helló.

Chilicsaládnak NAGYON SOK BOlDOGSÁGOT KÍVÁNUNK!!! Egészséget,tejcsit,és minden szépet és jót!!!Én is kiváncsi vagyok rájuk nagyon!

Csajok olyan Tovitát szedtek ami+D vitamint tartalmaz és 60db-os? 2000 valamennyi az ára??? Vény nélkül kapható?

Rencsikém:pocakképet ígérem teszek fel nemsoká.Neked nagyon fájt a varrásod? Megszenvedtél vele?

kislibus:sebaj ha ti egyszer beindultok vásárlás terén akkor meglesz gyorsan minden!

miciona:én valamilyen gomba jótékony hatásáról láttam riportot a Két testőrben.Esetleg nézzetek utána.chilike nevét nem tudom.Ja és nekem még nem esett le hogy ki az a szinésznő. :oops:

ercsikata:tök jó a malacka feeling nálatok.Nálunk micimaci meg tigris van,lesz.Én is havonta egyszer járok a dokimhoz.Akinél rendbe megy minden annál ez a protokoll.

csomee:óvatosan ezzel a sok csavargással.Csak szépen lighttosan,kismamisan!

Anyukák,kisbabák puszi nektek!
Julcsi:szerintem se kéne annyit vezetned!

Kép
Kép
melánia
 
 


Julcsika,
Sajna apa reggel megy, mert aztan a lányt mg viszi teniszre is. Pedig jo lett volna talalkozni.... Igy akkor en sem megyek kora.
miciona
 
 


Julcsikám,
hát én is a nem vezetők táborához csatlakozom.....


Micikém,
csinálsz majd egy horoszkópot Domcsinak? írok Chiliről privit.

Bodzám,
írtam mailt.

Hanyatkám,
kb 2-3 naponta 1x van sugárba hányás. Úgy alszik hogy kb. éjfélkor kidől és 4-5 között kell. napközben meg kb 2-3 óránként alszik fél egy órát, pont annyit amire nekem nem érdemes lefeküdnöm.napközben 2-2.5 óránként eszik.....

Kép
rencsi79
 
 


Nem,Micikém,nem erőltettünk mi soha semmit Petinek,ő mindent nagyon korán kezdett.Csak már az elindulásra várunk,hisz ebből a sorozatból már csak az van..Sétáltatni,járatni is csak ritkán,amikor ő akarja,mert ha elunnja,úgyis leül,de nagyon szépen lépked úgy is.Kapaszkodva meg magától oldalazik.
Bodzi.Mi Siesta cipőt vettünk.A mezítlábazásról én azt hallottam nem jó)(így van?),de én szeretném ha megszokná,hvan a lábán vmi(ezért is volt mamuszkája),mert nálunk hideg a kő,és én sem szeretek zokniban(sem)mászkálni.
Mici!Jobbulást a családodnak!
Brrrr...spárga.. :lol: Tisztelet apukádnak!!!
D.E.-ről hallottam,h nincs jól,de azt nem gondoltam,h ennyire nem jó a helyzet!
Hanyika,én ehez nem tudok hozzászólni,nincs ezügyben sem saját,sem hallott tapasztalatom.Sajnálom.
Rencsi,nem az én cicám nem jár ki(ennyiből egyszerűbb).
Julcsika,sztem se nagyon vezess sokat(bár az M7 bekötőről hamar átlehet érni,hisz ott"csak"egyenesen átvisz az út a Jánosig),de a forgalom,idegeskedés nem hiányzik.
Megoldódott a kérdés?
puszi.

Kép
cs.andi
 
 


Chilike nagyon nagyon gratulálok a kiscsajokhoz,Isten hozott Mollyka és Lilike.Kivánok sok boldogságot és sok sok tejcsit.

Moncsiga ti jól vagytok,otthon vagytok már a kis Nimócival?

Na majd jövök csak vacsi meg fürcsi van és lefekvés :D

Kép
póci
 
 


Sziasztok Drágicák!

Vissszaolvasni sajnos nem biztos, hogy lesz időm, de remélem mindannyian remekül vagytok!
Köszönöm az üzeneteket, ha nem tudtam mindig mindegyikre válaszolni, bocsika, nagyon igyekeztem.

Hazajöttünk. Kicsit balosra sikerült a nap. Majd elmesélem... Nimród 13-órától 20-ig egyhuzamban ordított, én bőgtem vele. Nincs sajnos még elég tejem, így megszántam szegényt és kapott tápszert. Azóta alszik a Drága Csillag. Nagyon dolgozunk a tejcsi ügyön, menni is fog, csak kell egy pár nap még. Ő nagyon ügyes, szépen,kitartóan cicizik, csak a befektetett energiája közel nincs egyensúlyban a kapott tejmennyiséggel.
Remélem, ahogy megszokja kicsit a környeztet megnyugszik és könnyebb lesz a dolgunk.
Most nagyon fáradtak, riadtak vagyunk mindketten.
Jövök,amint tudok, hogy mesélhessek arról is, hogy nem adnám semmiért ezt a nehéz napot még akkor sem, ha ezer ilyen követi majd...Mindennel együtt kimondhatatlanul boldog vagyok.

Puszikák Nektek!

Moncsi
KépKép
Kép

Kép
moncsiga
 
 


Moncsiga!De örülők hogy irtál pár sort!Pihenjétek ki magatókat,szokjátok egymást ,ismerkedjetek és minden rendben lesz.A tejcsi is beindul csak nyugi.Puszi Nimóci kis pocakjára!

Kép
póci
 
 


Micike
Örülők hogy apukád jol van,és nagyon ügyes hogy megeszi a spárgát és hisz a gyogyulásban,az nagyon fontos.
Te jobban vagy,voltál sétálni?
Gyorsan meggyogyulsz és már mehet is a következő sikeres menet!

Bodzi
Hát még jó hogy jöhet a tavaszi tali :D ,én benne vagyok!
Eszticsajszi aranyos turbó sebességgel tanul mint Robcsi,majd be nem áll a szája annyit fog dumálni.Még álmában is beszélni fog :D .De olyan jo amikor minden nap ujat látsz vagy hallasz tőle,ugye?
Az ovival én is ugy vagyok hogy az ovonéni legyen szimpi az hogy ő milyen az a legfontosabb.Sajnos itt ahol mi lakunk csak egy ovi mükődik de azt hallottam az ovonők jók.Éppen készülők hogy valamikor megejtünk egy ovilátogatást a Robival,mert ha valami nagyon nem szimpi igy elsőre akkor mozgosittom az ismerőseim.

De jó hogy van köztünk egy ovonéni,védönéni megy gyogytornász :D

Andi
Robcsi mezitláb járt bent meg nyáron kint is sokat és semmi baja a lábának,sőt mezitláb egy 5cm szivacson való járkálás is jót tesz a lábak fejlődédének ,meg a lábujjakkal valo játszadozás,mozgatás vagy leteszel ceruzát vagy valamit és probálja megfogni a lábujjaival.


Ja és boszi csajok nemakartok nekem egy spontán hugicát josolni a Robcsi mellé :D ?Nagyon nagyon szeretném!!!

Kép
póci
 
 


Libus
De jó hogy megvan a 4d-re az időpont és tud menni a barátnőd meg anyukád is.26-ika már mindjárt itt van :D !


Hanyi
korábban javasoltam neked az avent binbovédőkrémet az nagyon jó,nekem be vált,csak biztos nemtudtál visszaolvasni.Hu,jo sokszor eszik Patrika :D .

Csajok irjátok hogy milyen sokáig fönt vannak a babok,nemprobáltátok elaltatni öket ha maguktol nem alszanak el,és nem játszadozni velük,megprobálni tudatosittani bennük a nappalt meg az éjszakát?Bocsánat fére ne értsetek nem okoskodni akarok.

Kép
póci
 
 


Hu,annyi mindenre szeretnek reagalni,probalom sorban.
Libuska! Rahibaztal,MINDENT veszek videora es ezer foto/nap. A "jar a baba jart" is megorokitettem "veletlenul". :lol: ;-)Annyira orulok,h Anyukad is es a Barinod is elmegy vegul!!! Szuper buli lesz!!!!
Kerunk fotot! :D En is teszek fel piciEsztit /4D-set/, jo?
A geprol majd!
Julcsikam! Ugy elvinnelek... Te inkabb ne vezess mar. A legjobb,ha kersz masik idopontot es kesz. Nem?
Csak megerti a no. Apank ugyis hallgat szivhangot, ezen az egy napon nem mulik semmi szerintem.
Andika! Szeretnem megkoszonni,h Ikkyvel anno megnyugtattatok,h ne aggodjak,ha Babcika kesobb szeretne majd hozzataplalodni. Tenyleg semmi gond Vele, mar O keri a kajakat, imad velunk enni es egesz nap foz, etet mindenkit. :D Persze a szopizas azert fo etek maradt, de tenyleg eszik minden mast is. A kedvenc a hazikoszt, de a Hippek kozul is kedvel nehanyat. Siman eszi a darabos kajakat. En azt nem ertem, ha a pelus tdle van a huslevesbol szarmazo apro repadarabokkal, akkor mi maradt Benne? Nalatok higy van ez kakiilag? Pocika?
Folyt.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára bodza2005 2010.02.18 23:24-kor.

Kép
bodza2005
 
 


Julcsi
Szerintem ha te ugy érzed hogy jol vagy és tudsz vezetni,és elég nyugodt hozzá akkor vezethetsz.Én vigan vezettem az utolso napig semmi bajom nem volt,na jó én imádok vezetni.


Ercsike örülők hogy minden rendben volt a dokinál és a kis Kendra jol van.Na meg hogy sikerült a szin a szobácskájában amit szerettél volna :D .

Délben evés után kézmosás közben összevizezte kicsit a pulcsiját Robcsi.Kérdem tőle kicsim mivel vizeszted össze a pulcsidat?Jön a válasz:"hát anya mivel,mivel... vizel!"

Na,jó éjszakát mindenkinek!


Bocsi akiket kihagytam

Kép
póci
 
 


Bodzi
Kaki ügyben ne aggodj én mai napig megmondom a menüt Robcsi kakijábol :D .

Kép
póci
 
 


Melikem! Sima Tovita, veny nelkuli. Mivel szedsz Elevitet vagy Gravidat, nem kell plusz D,azt tul lehet adagolni.
Hanyim! Ott nincs Medela? Ha nincs, vegyel 100%-os lanolint!!!! Az a legjobb. A bimbovedot most mar felejtsd el, helyes mellretetellel nem lesz ilyen gond!!! Nekem is uez volt a ballal, a korhazban kinlodtunk, nekem is b.vedot adtak, azzal jo kis hematomat szopizott ra Babcika, majd Iboly megmutatta a helyes technikat es onnan nem volt tobbe lapos soha. :D A mai napig nem volt tobbe gondom ezzel. Most sincs. :lol: Hivd fel Ibolyt! Telefonon is szuperjol navigal! Verprofi! A bimbot kend szepen a lanolinnal!!!! Nem fog tobbe fajni!
Patrika a kis zabagep. :D :D
folyt.

Kép
bodza2005
 
 


A mezitlabazas a legjobb a labnak. Errol is teszek majd egy jo anyagot a geprol,oksika? A lab legkisebb izmai,inai,izuletei is dolgoznak. A gagogast megelozi.
Mennem kell, mert most vacsizunk. :D
folyt.

Kép
bodza2005
 
 


Naaa,nem mostanaig ettunk am. :lol:
ferjecske dolgozott es csak most volt mod egyutt vacsizni,hat megvartam.
Melkem! Megneztem,az en Tovita-m is D-s,amit most vettem,h a 13.honapja tarto szopi /hala az egnek erte!! :D / ne fogyassza ki az osszes calciumot. :D Elobb is eszbe kaphattam volna ez ugyben. Ugy remlik,a varandossag alatt simat ettem,lehetseges? Rakeresek holnap a geprol.
Pocikam! Hihi,Eszti is beszelt mar almaban. Robcsi edes a szovegeivel. :D Irj meg ilyen kis cuki sztorikat! Imadom a "gyerekszajat"!!! :D
Rendben, kiscsaj-teso szuggeralas indul. ;-)
Hanyikam! Szep uj vonalzo! :D
Moncsiguszom! Edes kis Nimoka! Nem hagyta Magat,kis ugyes. 1nap es lesz eleg tejcike!!! Jo sokat tedd cicire,ugyelve a helyes mellretetelre. Irj majd le mindent a Csajoknak, megigertem, h reszletesen beszamolsz. ;-)

Kép
bodza2005
 
 


Naaa,nem mostanaig ettunk am. :lol:
ferjecske dolgozott es csak most volt mod egyutt vacsizni,hat megvartam.
Melkem! Megneztem,az en Tovita-m is D-s,amit most vettem,h a 13.honapja tarto szopi /hala az egnek erte!! :D / ne fogyassza ki az osszes calciumot. :D Elobb is eszbe kaphattam volna ez ugyben. Ugy remlik,a varandossag alatt simat ettem,lehetseges? Rakeresek holnap a geprol.
Pocikam! Hihi,Eszti is beszelt mar almaban. Robcsi edes a szovegeivel. :D Irj meg ilyen kis cuki sztorikat! Imadom a "gyerekszajat"!!! :D
Rendben, kiscsaj-teso szuggeralas indul. ;-)
Hanyikam! Szep uj vonalzo! :D
Moncsiguszom! Edes kis Nimoka! Nem hagyta Magat,kis ugyes. 1nap es lesz eleg tejcike!!! Jo sokat tedd cicire,ugyelve a helyes mellretetelre. Irj majd le mindent a Csajoknak, megigertem, h reszletesen beszamolsz. ;-)

Kép
bodza2005
 
 


Sziasztok lányok,

Köszi a véleményeket, végül sórgorom eljön értem, ő bevisz a Jánosba, aztán értem jön a párom és megyünk együtt Déviszhez. Micike nagyon aranyos vagy, köszönöm!
Amúgy én simán vezetnék, mert nagyon szeretek:) De Apa annyira félt, hogy úgy láttam, ebben a kérdésben nem jó vitázni vele :)

Póci,
Ez a gyerekszáj tényleg nagyon édes (tulajdonképpen igaza volt Robcsinak:)), írj még ilyeneket!

Bodzikám,
Ezt az utolsó levelet tényleg megkaptam, de Eszti szülinaposokat még mindig nem, és junk-ban sincs :(

Moncsikám,
De jó hogy jelentkeztél! Hihetetlen, hogy már otthon van veletek Nimóci, annyira gyorsan történt minden :)
Biztosan hamarosan lesz tej is, és Nimród annyit ehet amennyit csak akar! Kitartás!
Milyen boldogok lehettek most! :)

Rencsike,
Örülök hogy már könnyebb egy kicsit, és mindjárt itt a tavasz, lehet majd egy csomót mászálni a jó időben meg találkozni, még sokkal könyebb lesz minden! :)

Libus,
De jó hogy mentek 4d-re! Remélem anyukádat is meghatja majd!

Melike,
Akkor teszel fel képet?
A derékfájásra nekem semmi nem volt jó, de magától elmúlt, és ezt hallottam mástól is.

Puszi mindenkinek! Drukkoljatok, hogy minden ok legyen ma!
vjulcsi
 
 


Mi ez az új vonalzó????
Itt valami kavar van, mert látom Moncsia vonalzója is megváltozott... úgy látszik a link alá egy újat tettek be?
vjulcsi
 
 


Andi,
Nektek is sok puszi!
Nekem a városon átrohangálás az Pestről Budát jeleni, nem az M7-est:) Jó messze lakunk a Jánostól, de ha Moncsikéknak ment E.gomból, akkor én sem panaszkodom.

Kata,
Örülök, hogy nektek sem kellett kikeverni színt, ennek a Duluxnak alapból gyönyörű színei vannak szerintem is. Én imádom a mi sárgánkat.
vjulcsi
 
 


Hanyatka! Bodzának igaza van, ha valaki meg udná mutatni, hogy hogyan tedd úgy mellre Patrikát, hogy ne szoritson rá annyira a bimbóra, akkor mehetne bimbóvédő nélkül is. Szülésznőt kérd meg szerintem, ha a teleonos segitség nem elég!
Ha meg netán mégse sikerül, a szilikon bimbóvédő miatt ne aggódj, ha már megtanultad használni és a baba is, akkor nem csökkenti le a tejtermelést. Hugom is igy szoptat és már 9 hónapos a Dorina. :lol: Soha meg se próbálta bimbóvédő nélkül, csak az volt a rossz benne, hogy pl. karácsonykor kellett szerezni nekik egyet, mert otthon hagyta és addigra Dorina is annyira megszokta, hogy nem tudott nélküle szopizni. Hát vicces volt karácsonykor bimbóvédőt szerezni, a férjemmel 5 ügyeletes gyógyszertárat jártunk végig....
Ebben sem vagyunk egyformák mi nők, van aki bimbóvédővel nem tudna szoptatni, van aki anélkül. (Nem a hugom az egytlen bimbóvédős példa, csak ő a "legfrissebb")
(Nekem pl. annyira pici bimbóim vannak-és nem is nőttek semmit- hogy fel vagyok készülve minden eshetőségre, a legfontosabb úgyis az, hogy valamilyen úton-módon sikerüljön szoptatni. )

Miciona! Hát én a szinészekhez-szinésznőkhöz olyannyira nem értek, hogy még a teljes névről se tudom, hogy kicsoda, nemhogy monogramról! De remélem anyósod kicsit össze szedi magát és jobban lesz! Nem lehetne esetleg apukádat elvinni hozzá látogatóba, hátha veszi a jó példát???

Melania! Remélem igazad lesz. Már annyira be vagyok sózva, úgy mennék vásárolni, nézelődni, naponta vagy 20x felnézek a minimanora, meg a bergonra. De minden hétvégére van valami, igy max. 2 hét múlva jutunk el legkorábban...
Én a D vitaminos Tovitát szedem, mert most elég kevés a napfény, meg amúgy is keveset járok ki. Majd áprilistól (több napsütés, több séta) a simát fogom.
Mondjuk az Elevitet csak 4 naponta szedem, de Bodzinak igaza van, hogy a D vitamin túladagolható. Ha naponta szedsz Gravidát-Elevitet, vagy Femibiont, akkor tényleg nem jó a D vitaminos.

Moncsiga! De jó, hogy irtál! Beindul a tejci, most jobbat nem tehettél, mert az sem jó, ha a baba kimerül a sok sirásban, akkor nem lesz ereje szopizni. Pedig most van neki, ez nagyon jó! Próbálj sokat pihenni, remélem van segitséged! Nagyon örülök, hogy boldog vagy, olyan jó ezt olvasni!!! :D

Póci! Én ugyan nem vagyok boszi (a kolleganőm az, mert tavaj januárban megmondta, hogy szeptemberben terhes leszek, és ezt hangoztatta egész évben.) de a spontán tesóhoz nagyon-nagyon drukkolok! Elvégre semmi sem lehetetlen! De ugye nem baj, ha esetleg mégis öcsi lesz az a hugi??? :lol:
Nagyon örülök én is a 4D-nek, annyira várom! :D

Julcsi! Örülök, hogy végül bevisznek! Majd ird meg mi volt!
Tudod én is szeretek vezetni, de az utolsó harmadban nem ajánlott egy kismaminak volán mögé ülni. Csökkent az ember rekcióideje, alig fér el a pocaktól, könnyeben lesz stresszes stb.
Mondjuk én amúgy sem vezettem mióta terhes vagyok, de ennek az az oka, hogy mikor elvetéltem az előző babámmal, ponnt akkor volt a forgalmi vizsgám. Igy nekem sajnos a két élmény összefonódott, igy hiába szeretek én is vezetni, erről önként és dalolva mondtam le, miután megtudtuk, hogy terhes vagyok. Úgy vagyok vele, hogy semmilyen szinten nem vagyok hajlandó az életünket kockára tenni.

Megnézem mit csináltak a vonalzóval.

Kép
kislibus
 
 


Háhá! No, a helyzet, hogy mindenkinek csinálnak egyedi vonalzót ingyen, de a sablon tickereket meg nem lehet elérni. (Legalábbis én nem tudom)
Hát mi már megvárjuk a 4D képet, majd max. akkor lesz nekünk új. :D

Kép
kislibus
 
 


Melike!

TOVITA:

http://www.tovita.hu/ismerteto.htm

http://www.bioszallito.hu/Tovita-csonte ... ermek-9407

Julcsikám!
Az altatódal nagyon fontos, az is, hogy sokat dúdolj, énekelj.
De: Így van, bármi megteszi, amit a Gyermeked számára oly' kedves hangodon hall a Babád.
Én rengeteget éneklek Babcinak, Apa is, alváshoz általában két dolgot szoktam, azokra Eszti mindig elalszik, amikor amúgy nehezebben menne.
Az egyik: Gryllus: Madár voltam álmomban
A másik: József Attila: Rejtelmek, ha zengenek
2 napja próbálom megtalálni Neked you tube-on a dallamokkal együtt, de csak prög a keresőm, nem is értem, mi van.
A Tavaszi szel pl.tenyleg jo lesz, én is szoktam, ha azt tudod,az annyira kis szep dallam. Meglatod, majd menyire várja és értékeli Szonja,amikor nehezebben alukálna el.
Szuperek matricás oldalak!Tedd majd fel lszke, ha elkészültök!
folyt.

Kép
bodza2005
 
 


LÁBIKA-CIPŐ

A gyerekek 98%-a egészséges lábakkal jön a világra, de a felnőttek 60%-ának valamilyen láb-deformációja van. Ezek a deformációk már gyerekkorban kialakulnak és okozóik a nem megfelelő lábbelik.
Abban szinte minden szakértő egyetért, hogy a legegészségesebb a mezítláb járás, ami nem meglepő, hiszen az emberiség igen sokáig járt mezítláb (és sok helyen jár ma is), így ehhez alkalmazkodtak csontjai, ízületei, és inai.

A puhatalpú bőr gyerekcipők állnak legközelebb a mezítlábas viselethez. Ebben a cipőben úgy tanul meg járni a gyermek, hogy használja a lábujjait, és a talp izmait, amit egy merev talpas cipőben nem tud. Ez sokban hozzájárul az egyensúly és koordináció kifejlődéséhez és erősíti a láb ízületeit, izmait és inait. Egy ilyen cipő nem nyomja össze a lábat, a puha bőr arra engedi növekedni a kis lábat, amerre az fejlődni szeretne.

A talpon lévő reflexzónákat - szemben egy merev talpú cipővel -, járás közben inger éri, ami az egész testre nézve pozitív hatással van.

Puhatalpú gyerekcipő viseletével megelőzhető tehát számos felnőttkori ortopéd lábbetegség, és fejleszthető a gyermek mozgás koordinációja!

A pediped™ cipőkről

A Pediped™ rugalmas bőr talpú cipői a mezitlábas viselet utáni legjobb választás, a kültéri kalandok egészséges és biztonságos átéléséhez.

E cipőben a gyermek szinte úgy érzi, mintha mezítláb járna, miközben a legjobb minőségű alapanyagoknak és technológiának köszönhetően tökéletes biztonságban tudhatjuk a kis lábat. A gyermek érzi a talaj egyenetlenségét, mely erősíti lábát, fejleszti egyensúlyát. Viselésével megelőzhető a legtöbb ortopéd láb betegség.
Kézzel varrt bőr talp, biztosítja a cipő tökéletes szellőzését, több rétegű párnázott talp gondoskodik a rázkódás csillapitásáról, miközben rendelkezik a puha talp minden előnyével.

Az Ortopéd Orvosok Szövetségének hivatalos állásfoglalása szerint, a Pediped™ puha talpú cipők elősegítik a láb egészséges fejlődését!

Kép
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára bodza2005 2010.02.19 10:02-kor.

Kép
bodza2005
 
 


PRÓBABABÁK, ez egy mamák által létrehozott kritikai oldal:

"Pediped cipők

2009. ápr. 15. 8:57 - írta T-eszter
7 vélemény
Mivel anno a liliputi.hu weboldaláról rendelt hordozó nem lett a szívem csücske, így többször nem is kalandoztam virtuális birodalmukban. Viszont megláttam egy spori lábacskáin egy pár édes cipőt, amire nem csak én figyeltem fel. Így tudtuk meg, hogy nevezett darab Pediped puhatalpú topán. Erre én egyből hegyezni kezdtem a fülemet, hiszen azt MBT révén már elég jól ismertem a "mezítláb a legjobb" filozófiát és igen! Ez is azon az elven alapul.

"E cipőben a gyermek szinte úgy érzi, mintha mezítláb járna, miközben a legjobb minőségű alapanyagoknak és technológiának köszönhetően tökéletes biztonságban tudhatjuk a kis lábat. A gyermek érzi a talaj egyenetlenségét, mely erősíti lábát, fejleszti egyensúlyát. Viselésével megelőzhető a legtöbb ortopéd láb betegség."

Ismét egy tétel, ami szöges ellentétben áll anyáink tanításával, hiszen 30 éve még az volt a közvélekedés (és ez ma is erősen tartja magát), hogy a gyerek cipője legyen keménytalpú - mert az stabilitást ad - és magasszárú, mert tartja a bokát. Ezzel szemben most az a trend, hogy a láb legyen minél természetközelibb állapotban, nem kell tehermentesíteni egy izmát sem, mert úgy fejlődik egyenletesen.

Nos engem két dolog győzött meg az árán kívül:
- én anno keménytalpú, magasszárú cipőt hordtam. Attól-e vagy mástól, nem tudhatom, de az én talpam épp csak kukoricát nem csipeget, ha elészórják, de gágogni biztosan tud
- hosszú, küzdelmek árán tudtam csak a gyerekre szuszakolni - az amúgy teljesen klassz - hagyományos magasszárúját, mert mindig "ökölbe" szorította a lábujjait. Ha bele is került végül a cipőbe, csak találgatni tudtam, hogy vajon jól van-e benne a bábó. No ennek vége

Az ár - legalábbis az általam látott gyerekcipő árakhoz képest - korrekt 7.690,-Ft. A szállítás gyors,1-2 munkanap a legtöbb modell esetén, sajnos amelyik nincs raktáron, az 1-2 hét is lehet. Méretprobléma esetén lehet cserélni és 3 napon belül eredeti csomagolásban visszaküldeni is lehet, ha nem tetszik. A mérettáblázat nagyon jó, mert cm-ben is megadják hogy az ő méretezésük minek felel meg.

Mi immáron 3 hete nyúzzuk, mivel többnyire még négykézláb, így az orra kopik ezerrel, de nem baj. Nagyon szeretem, és azt hiszem Kismanó is. "

Kép
bodza2005
 
 


Sziasztok!

Julcsi!
Örülök, hogy megoldódott a "Jánosba be" című story! :) Nagyon helyes, hogy nem te vezettél! Szerintem ilyenkor már inkább csak a "navigáló" szerepét töltsd be! :) A festéket én még nem láttam csak ErcsiApu, de ő el van olvadva tőle! Szóval szerintem a 7végén már meg is vesszük, és a jövő héten elkezdünk kicuccolni a hálóból! Mondjuk a hátam közepére sem kívánom, de muszáj elkezdeni! :) Azt viszont már nagyon várom, hogy kezdjük berendezni a szobát! Ha elkészültetek Szonjus szobájával dobsz pár képet???

Melánia!
Nem is dícsértem meg a babacsokit, akarom mondani a babakocsit! Nagyokat fogtok sétálni Milánnal! Hogy érzed magad? Mocorog rendesen a kissrác?

Moncsiga!
Örülök, hogy bejelentkeztél! :) Csak nyugi! A tejci hamarosan beindul, és Nimóci le sem fog szállni a ciciről! Nagyon várom a beszámolót és egy-két képet Nimóciról! :)

Kislibus!
Örülök, hogy megvan az időpont a 4D-re! Szuper lesz, majd meglátod! Az meg külön jó, hogy Anyukád is megy veled! Mi is vittük anyukámat, és ő is nagyon-nagyon élvezte! :)

Poci!
Robcsi édes lehetett, ahogyan megmagyarázta, hogy hát ő igazából a vízzel vizezte össze magát! Ilyenkor annyira édesek! Tesóm kisfia is most volt 3 éves és neki is olyan dumája van, hogy néha bepisilek a nevetéstől! :) De mondjuk a legjobb amikor telefonálunk és mondja, hogy "Látod Nina?" Na hát ő még nem érti, hogy én nem láthatom, de annyira édes, ahogy bizonygatja, hogy nekem igenis látnom kéne! :)

Kép

KépKép
ercsikati
 
 


A Tovita csonterősítő tabletta tyúktojáshéjból és a tojás hártyájából mikrobiológiailag ellenőrzött eljárással előállított gyógyhatású termék. A tojáshéjpor sajátos, speciális összetételben tartalmazza a csontozat és fogazat építőanyagait.A tojáshéj - terápia pozitív hatását magyar kutatócsoport által végzett tudományos vizsgálatok eredménye, népgyógyászati tapasztalat és több, mint 10 éves felhasználói tapasztalat igazolja.
A Tovita jól felszívódó formában tartalmazza az emberi szervezet számára nélkülözhetetlen elemeket : kalciumot és további mikro -és nyomelemeket. A Tovita segíti az egészséges csontozat, fogazat és porcszövet kialakulását.
Egy tabletta 340 - 380 mg tojáshéj kalciumot tartalmaz. További öszetevők : magnézium, kálium, nátrium, foszfor, mangán, cink, vas, molibdén, valamint 15 nyomelem és a kollagént tartalmazó tojáshártya.
A készítmény ízesítőként édeskömény olajat tartalmaz.
A Tovita szedése ajánlott:
- az egészséges, szilárd csontrendszer és ép fogazat kialakulásához, annak megőrzéséhez.
- a csontozat építéséhez a változókori és időskori csontvesztés, csontritkulás gyógyszeres kezelésének kiegészítésére

Egész életünk során fontos, hogy rendszeresen... (tovább...)

Kép
bodza2005
 
 


Julcsi,
örülök, hogy sikerült a bemenetel!
Engem apa itthon hagyott, mert szerinte jobb ,ha még nem ugrálok amúgy sem. Bár nem vagyok fertőző, de lehet, hogy mégis jobb nem bemenni még betegek, meg kismamák közé.
Neki is nagy küzdelem engem itthon tartani, mert én is olyan besózott fenekű vagyok :)

Ez az új egyen vonalzó!! Nem szeretem.

Moncsi,
de jó, hogy jötettek. Meglátod Te is hamar összeszoksz Nimócival és akkor már csak együtt nevettek és nem együtt sírtok.
Találkoztatok Chili lányokkal is?
Fotot mikor láthatunk? Ja és akkor most Nimócinak vagy Kispetinek hívja a család? Mára sok finom tejcit kívánok a kis drágának!!

Póci,
aranyos lehetett Robcsi! És ő mit szólna egy kis testvérhez? Szereti a gyerekeket?
miciona
 
 


Tovita,
anyukám folyamatosan szedte menopauza kezdetétől. Ő minden évben eljár csonsűrűség vizsgálatra (is) és szuperek az eredményei.
miciona
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?