Új privát üzeneted érkezett!

sziasztok!
Jó lenne egy előzetes népszámlálást tartani, ha lehet. Akkor ki is jön, és hány napra?
davi
 
 


Szióka!

Népszámlálás ügyileg jelentkeznék Kép
2 felnőtt (Aki ismeri a történetünket, most csodálkozzon!!!!!) + 1 ded szombat-vasárnapra.

Mit vigyünk????
Megnéztem térképen, hogy hova kéne eljutni.... hát! Azt hiszem szeretnék egy javaslatot, hogy merre menjünk! Kb. hány kilóméter ez Pesttől?
Jujj, már nagyon várjuk a találkozást Kép!!!

J.
anyanyos
 
 


Halihó!
csatapaciék 2 felnőtt+ 1 7ördögfiókakiscsikó:-)
Péntek estétől vasárnapig, szállás rendben.
Valami felnőtt üdítőt viszünk:-)
mera
 
 

 
 

2+4 (M elment nyaralni)
1+2 (Zsaniék (neten kívülről), nálunk találkoztatok velük) péntek du -> vasárnap du.
+ beoltottunk "szaglászásilag" két házaspárt (2+0 és 2+2) , nem tudom eljönnek-e végül? szombat de-du.
joe63
 
 


OFF

Bocsi az off-témáért, de hátha pont Ti tudnátok rajtam segíteni ...
Kincsesládikám kedvencei a Boribon mesék. Napjában többször kell neki végigolvasni Kép Sajnos a sorozatból hiányzik a Boribon születésnapja című, amit vagy két hónapja sehol sem tudok megszerezni Kép Kép Ha netán valakinek lenne egy "kinőtt" vagy duplikát példánya én szívesen megvenném! Nagyon szeretném, ha a szeptember elején a szülinapi ajándékok között ez a könyv is ott lehetne!!!

Bizakodva várom, hátha valakiek lesz jó híre számunkra!Köszi!

J.

ON
anyanyos
 
 


Bp-Boglárlelle ott Kaposvár irány Öreglak-ig. Ott pedig Marcali irány egy balra mutató tábláig, amin ott áll: Somogyfajsz
06 85 337 270 ha elakadtok.
Somogyfajszon az orvoslakást kéne keresni, ottan pediglen engemet naggyából...Kép
davi
 
 


Sziasztok!

A mi létszámunk: 2+2 (feltéve, ha Donda vagy vki tud segíteni, hogy el tudjunk jutni)
Idő: szombat és vasárnap - 1 éj
Vendég
 


Anyanyos! Most volt még 1-2 példány a Lövőház utcai Pagonyban. Hívd fel őket, biztos elteszik neked.
üdv
zuppa
zuppa
 
 


Sziasztok! Amit az előbb írtam, elszállt a semmibe, nagyon boldog vagyok.
Lényeg: VAN BUSZ! 15 személyes busz áll a rendelkezésetekre, vagyis aki vonatozna, vagy nincs kedve vezetni, annak itt a lehetőség. 11 szabad hely van. Várom a jelentkezéseket (06-20-475-8189), hogy tudjuk az utirányt tervezni itt Bp-n. Szombaton reggel indul a busz és vasárnap eset jön vissza.
Ennivaló rengeteg lesz, de rágicsa és édes tea az nincs. Ha tudtok, azt hozzatok.
Joe-né ötlete nagyon jó, hogy összecsukható székeket hozzatok, akinek van, mert így az érdekes dumapartihoz csak úgy ode lehet csücsülni.
Á
dondaniel
 
 


Sörpadok lesznek, ugy értem asztalostul. Kb 10 szett. Minek is a szék? Kép
davi
 
 


Szia, Zuppa!
Köszi az ötletet Kép Megpróbálom!

J.
anyanyos
 
 


Mi ez a nagy csend..? Kép
davi
 
 


Hali mindenkinek!

Olvastam,hogy találtatok valami vadászházat valahol.Nos én is éppen ilyet keresek.A kerekerdő közepén csak mugunk legyünk és olcsó legyen.Tud valaki segíteni ebben.A mailcímem balzs@email.com
Köszi mindenkinek!!!

Üdv
balzs
 
 


Tényleg fura ez a (vissz)hangtalanság. Kép
joe63
 
 


Sziasztok!
Talán csak nyaral a nép..., azért csendes. Meg olyan jól kibeszélgettük magunkat, hogy most témahiány vanKép
Na, ezek közül rám egyik sem érvényes, ezért már írok is.
Köszi mindent még1szer a szervezőknek, a sok előzetes munkáért és az utánunk való
(rom)eltakarításért.
Klassz, hogy ennyi érdeklődő volt, igazán jó volt a társaság és szép volt a helyszín is nagyon.
Mondjuk én fájlaltam kicsit, hogy sokkal kevesebbet tudtam beszélgetni, mint tavaly, de egy-két év múlva Kiscsikó sem fog ennyire rajtunk lógni, akkor bepótoljukKép
mera
 
 


Halihó!
Vagyunk, csak megszólalni nehéz néha már az egész napos műszak után Kép
MI is csatlakozunk... mindent köszönünk, nagyon jól éreztük magunkat mind a 3-an (!!! Kép )
(A témahiánnyal meg egyelőre egyetértek, de ami késik... Kép )

J.
anyanyos
 
 


Balzs!
Hivj fel a 06 85 337270 számon vadászház ügyben
davi
 
 


Hát, tényleg elcsendesedett a nép... most, hogy lassan vége a nyárnak, csak költözik valami élet ide is...?
Híradó:
Mi szerdán megkezdjük a bölcsit. Ha bírja Kiscsikó, marad, ha nem, én maradok vele itthon.

Most olvastam, hogy engedélyezték a Csikó keresztnév felvételétKép))

A beszédben nem haladunk látványosan, de a kisvacak mindent megért. pl. Ma mondja a nagyi, hogy nem akart aludni délután, pedig ásított és szopta az ujját... erre a lányom vigyorogva közvetítette mindezt a háttérből, kész pantomim, mutatta az ásítást és az ujjszopást, és szinte kinevette a nagyit...Kép

Azért a bajuszos-szakállas pasikat még mindig nem bírja, éjjel kettő tájban felsír, mondja, hogy báci, báááci, hmm, bausz.. és mutatja is.
Azért remélem, síszezonig megbékél joe-valKép
mera
 
 


Sziasztok Mindenki! Nagyon örülök, ohgy aki írt, az jól érezte magát. Remélem, hogy a többiek is! Mi szintén nyaraltunk eddig, és most készülünk a sulira. Ahogy közeledik a dolog, úgy csökken a legényben a lelkesedés és nő a bizonytalanség. Felajánlottuk neki, hogy maradhat az oviban, természetesen erről ő hallani sem akar. Magát vigasztalgatva mesélget: Vannak ott barátok, meg lehet játszani is...., vannak jó lányok! Ezt nem tudjuk mit jelent, majd ha kiderül, akkor elmesélem. Szóval van még két napunk. Ezt arra használjuk fel, hogy elbúcsúzunk az ovitól, amúgy rendesen. Lesz torta, meg minden finomság, azután jöhet a suli. Beszámolok majd a fejleményekről, egyeztetünk a többi isis szülővel.
dondaniel
 
 


Mera - ha másképp nem, majd lehúzom mire hozzánktévedtek. Kép
joe63
 
 


Joe, a világértseKép, addigra elfelejti.

Írtam az Indexre a visszaadott kisfiúról, sajnos semmit sem tehetünkKép, talán Dondaniel "hivatalból" érdeklődhet utána, keresni fogom.
mera
 
 


Anyanyos, mi a helyzet a bölcsiben?
mera
 
 


Sziasztok!

Meglehet, kissé furcsa lesz, amiért most ide írok, de így talán segítőre lelhetek köztetek, Kedves Topic-látogatók...

Egy ismerősöm, kedves jó barátnőm számára szeretnék egy kis segítséget kérni:

Egy végtelenül kedves, energikus, csupa mosoly hölgyről van szó, aki Szeged környékén él. Zeneakadémiát végzett, és ezidáig jó kis állása volt egy zenekarban, de sajnos meglehetősen beszűkültek a lehetőségek mostanság egy vidéki művész számára...
Egyébként szép nagy házuk, kertjük, szép lelkű fiaik, bolgog családjuk van, de a megélhetésük két zenész-állással (a férje is az) lassanként egyre bizonytalanabb.
Sokat foglalkozott már ezidáig is más, náluknál még szorultabb helyzetben élő családok gyermekeivel: karácsonyt rendezett a környéki tanyák szegény porontyainak, kórházba vitte, aki maga nem ment volna, kóbor állatoknak keresett új otthont - jólelkű, kreatív teremtés.
Nemrég azonban sajnos végleg arra az elhatározásra kellett jutnia, hogy csak zenéléssel nem képesek kellő biztonságot teremteni a családnak. Ezért megpróbálna "főállású nevelőszülő" lenni, aminek azonban nem ismeri a módját...
Valami tanfolyamról már hallott, de hogy hol kellene jelentkeznie rá, hol van az országban olyan nevelőotthon, ahonnan örömmel segítik családba a gyerekeket, miféle iratokról kell ehhez gondoskodnia... - szóval ezer kérdése lenne a dologról. Csa nincsen kitől kérdeznie...

És most következne a kérésem: ha volna olyan kedves Topic-látogató, aki már főállású nevelőszülőként mesélne a tapasztelatairól, kérem írjon nekem az e-mail címemre!(torekykati@vipmail.hu) Inerneten kívül (mert az nincs neki...) bármiféle elérhetőséget örömmel továbbítok, hogy személyesen is jelentkezhessék a hölgy.

Köszönöm a lehetőséget, hogy előhozakodhattam a kéréssel! Mindenkinek zökkenőmentes iskolakezdést kívánok!

- Nadir -
nadir
 
 


szia Nadir ! Kép

email ment
davi
 
 


Szia Davi!

Előre is köszönöm a segítséget! Már írtam is egy rövidke emailt válaszul!
Jelentkezünk!

Puszi! - Nadir
nadir
 
 


Sziasztok!

Köszönjük az érdeklődést Kép Nos: bölcsi... azt hiszem a választásom tökéletesre sikerült: a gondozónők bűbájosak, a gyerekek aranyosak, a szülők közt is több nagyon szimpi van. Szóval nagyon elégedett vagyok Kép Kép Kép A lány egy hétig nagy-nagy kedvvel ment, alig lehetett hazahozni! Aztán a második héten ujabb kicsiket kezdtek beszoktatni és a leányzót nagyon megviselte, hogy más gyerekeknek ott van az anyukájuk, míg az övé nincs :-( Ő benn zokogott, én kinn bőgtem Kép Pénteken már csak egy kicsi sírás volt, amikor délben jöttek a szülők a gyerekekért. Kicsit szorongok, hogy két nap itthonlét után hogy bírja a holnapi napot...

Különben meg MA KÉT ÉVES A LEÁNYZÓ Kép Kép Kép
(Bizony ilyenkor felmerül bennem a kérdés, vajon a "néninek" ezen a napon eszébe jut/jutunk.....)

OFF
Joe! Ha mi felétek járunk, akkor elmenekültök otthonról??? Pedig megígértem több fiadnak is, hogy még a nyáron bekukk. Aztán én leszek a oka Kép ...)
ON

Üdv. :-)))
J.
anyanyos
 
 


Anyanyos! Sok boldogságot a szülinap alkalmából, Isten éltesse a kicsikét!

Kiscsikó holnap lesz két éves!Kép

Nálunk a bölcsi nem kezdődött ilyen szépen, első nap maradhattam csak vele, ez jó volt, fél óra játék, el sem akart jönni. Sajnos másnap már ott kellett hagynom (nem engedték, hogy maradjak) és a fél órát végigüvöltötte. Következő nap 20 percet a 30-ból, hétfőn 1 órából 60 percet. Ma már nem sírt olyan hosszan, de az elváláskor majd a szivem szakadt meg, még a második utcasarkon is hallottam a sírást és az "anyázást"...Kép
Nem értem, miért nem maradhatok vele néhány napig ott, amig meg nem ismeri a gondozónőket, gyerekeket??? Pedig egyébként jó lenne, 2 perc a munkahelyemtől (gyalog), és 10 gyerek van 3 gondozónővel. Remélem, azért ez a szörnyű "kínzás" nem tart soká...
mera
 
 


ÉLJENEK A KÉTÉVESEK!!!! Nagy-nagy gratula Kiscsikónak Kép

<!--attachment: n_vtelen-106644.unk*attachment_icon.gif*image/bmp*133.1**n%e9vtelen%2ebmp --><center><pre>
Kép
névtelen.bmp (133.1 k)</pre></center><!--/attachment-->

Nálunk "humánusabban" csinálták a bölcsiben: első nap egy órára mehetett velem, második nap ua., harmadik nap kiküldtek, de ott kellett maradnom. Egy hét után hagyhattam el a bölcsi területét, addigra jutottak el odáig, hogy benn is ebédelt. Bőgés csak azóta van, hogy a többi beszoktató anyuka megjelenik délben Kép Nem tudom, hogy itt hogy csinálják a szülők, de 3 órakor kihal a bölcsi. Igyekeznem kell nekem is, mert nem szeretném, hogy ő legyen az egyik legutolsó!) Különben nagyon sok pozitív irányú változást vettem észre a lányon azóta, hogy bölcsis Kép

J.
anyanyos
 
 


Sziasztok!
Mindenkit üdvözlök, különösen a Tali résztvevőit. Csatlakozom a többiekhez, köszönjük a szervezést, mind mi, mind a gyerekeink nagyon jól éreztük magukat.
Hogy ki is vagyok? A keresztnevem két szótagját egyszerűen felcseréltem, így felismerhettek, ha akartok.
Nem vesztünk el, zajlik az élet. Tegnap beszélgettünk a Tegyeszes nénivel, majd jön környezettanulmányra valamikor. A legjobb kérdése: Terhes voltam-e, amikor összeházasodtunk (házasság 93. ápr., gyermek 94 márc. - ezt már leadminisztrálta). Kvázi szegény férjemet rútul csapdába csaltam-e. Nem örültem, sőt...Kép) Nem mintha szégyen lenne, de azért ez nem a legnagyobb jóindulat jele. Nem igazán esett jól.
Addigi is várakozunk, egy évvel kecsegtetett bennünket. De előbb még kapjuk meg a határozatot. Az eddigi időrendet tekintve ez nem biztos, hogy idén megvalósul.
Ami érdekes volt: Nem kérdezte, a gyerekeink mit szólnak az örökbefogadáshoz, hogy fogadnák stb. Szerintem ez fontos lenne. Ha rajtam múlna, én őket is megnézném, beszélgetnék velük pár szót kötetlenül.
A többiek elkezdték az iskolát, pici lányomnak tetszik az első osztály, sorban hozza a pirospontokat. Nagyobbik fiacskám már beadhatta az ellenőrzőjét 5 társával egyetemben, 1 hónap felfüggesztést kaptak a figyelmeztetés beírására, ha jók lesznek, elévül a bűn (csikálták a másik gyereket és belülről nyomták az ajtót). Úgy érzem, nem fogunk unatkozni. De hordom vizilabdára, úgy elfárad, hogy utána már beszélni sem tud Kép))
Azt hiszem bejelentkezésnek ennyi. Veletek mi van?
A kis szülinaposoknak gratulálok.
Bölcsiről: Fiacskám 2 évesen minden hétvégén reggel ötkör cipővel verte az ajtót és indult volna a bölcsibe. Igaz, 2 gondozónőre majdnem 1 évig 3 gyerek jutott.

Niko
Vendég
 


Sziasztok!
Szia NikoKép Lám-lám, megszólaltál!Kép
Vannak ugyanis páran, akik olvasgatnak minket csendesen a háttérből, mint Te is eddig - na meg én is így kezdtem... de nagyon klassz, ha megismerünk titeket!
A tgysz néni kérdése valóban fura, teljesen igazad van abban is, hogy a gyerekeid hozzáállása a kérdéshez 1000x fontosabb.
Nálunk firtatták, hogy tud-e a család a dologról, és ez volt az egyik negatívum leírva rólunk (a 2 közül), hogy azt mondtuk az első beszélgetésen, hogy még nem. A másik, hogy a papa viszonylag keveset van itthon.
Azért ne add fel, ha csak ennyi lesz a negatívum az ügymenet során, kibírjátokKép Csak ne várassanak Benneteket annyi ideig, hogy a gyerekek is megúnják!
Nálunk ma már szinte nem is volt sírás a bölcsiben, nagyon örülök, van remény!

Jó lenne, ha mások is írnának újra, olyan csend lett ezen a topicon Kép de a zindexes mintha újra éledneKép
mera
 
 


Sziasztok!
Szia Mera!
Nálunk a negatívum szerintem az én munkám lesz. A párom munkájára, munkahelyére,munkában töltött idejére igazán rá se kérdezett, pedig az tűnhetne kívülről nézve húzósabbnak. Az enyém volt a téma, na de hát én leszek az anya, ez érthető is.
Úgy érzem, hiába mondtam el, hogy javarészt otthon dolgozom a számítógép előtt, én döntöm el, mikor (ha kell éjszaka), és én határozom meg, hogy mennyit vállalok. Sőt a tolmácsolást is igen lekorlátoztam a gyerekek miatt, hiszen őket is vinni, hozni kell iskolába, edzésekre, stb. A következő kérdés újfent az volt, hogy mennyit kell utazgatnom a cég székhelyére. (Na erre válasz a semennyit, hiszen létezik telefon, fax, levél) Egyébként is az apukám intéz még mindent.
Különben is, saját baba esetén is leállna az ember a munkájával, vagy legalább csökkentené. Mért lenne ez másként örökbebaba esetében?
Na de ha csak ennyi negatívum lesz, akkor oda se neki.
Most suvickoljuk a lakást. Az udvaron csilli-villi rend lett, pedig a betonozás után elképzelhető, milyen állapotban voltKép))
A belső tér még hátra van, de legalább van indok az őszi nagytakarításra.

Én is remélem, hogy más is éled, nem csak mi.
Niko
Vendég
 


Anyanyos, Mera
Isten éltessen benneteket!!

off
Anyanyos! Azt írod: "Pedig megígértem több fiadnak is, hogy még a nyáron bekukk. Aztán én leszek a oka" -> Nekünk meg nem azt ígérted esetleg, hogy előtte felhívsz? KépKép Ha esetleg nem is így lett volna, javaslom legközelebb tedd meg. Kép pl. 30-3535452
on
joe63
 
 


Mondenki!
Gratulálunk minden név- és szülinaposnak, kicsinek és nagynak.
Niko! Én nagyon renitens vagyok, vagyis megkérdeztem volna a TEGYESZ nénit, és hogy hogyan áll az ő nemi élete és a kedves férje, ha van mennyire fáradt! Milyen volt az első alkalom, stb. Semmi köze nincs hozzá,, hogy mikor, milyen körülmények között készült a babátok, a jó édes nénikéjét neki!
Én úgy tudom, hogy ha valakinek születik gyereke, akkor már nem lesz olyan, mint előtte, vagyis talán GYED-en, GYES-en lesz, és a munkáját is valahogy megoldják.
Szivesen segítünk a gyorsításban, hívjatok fel (06-30-6858488, 06-20-475-8189) Amúgy 60 nap áll rendelkezésükre, hogy meghozzák magasságos határozatukat.
Mi a sulival kűzdünk, enyém nem szeret suliba járni. Falajánlottuk az óvoda lehetőségét is, azt sem szeretné. Most itt tartunk, hogy egyiket sem, de itthon sem. Amúgy semmi baj nincs vele, hozza a piros pontokat és 48,5 piros pont egy piros csillag és 653,2 csillag egy matrica, ezekből nagyon jól állunk. De nem lehet állandóan játszani! Ő még nem tudja, hogy lehet! Nagyon meg akar feleni, ebből a szempontból olyan, mint egy kislány. Mi állandóan mondjuk neki, hogy nem kell mindenból piros pont és az sem baj, ha nem tud mindent. Remélem eljön majd a nap, amikor élvezettel megy rosszalkodni.
dondaniel
 
 


Sziasztok!

Köszönjük a jókívánságokat Kép Nálunk elég szépen alakul a bölcsis élet. Reggelente van egy kis bőgőzés, no meg délben pityeredik el a leányzó, amikor néhány anyuci megjelenik a porontyáért. De összességében szívesen mesél a bölcsiről, és én is nagyon meg vagyok elégedve a gondozónőkkel Kép A 22 fős csoportban van még egy leendő öribaba, őt még a nevelőanyuci neveli, most várják a hírt, hogy a vérszerint apukát el tudja-e érni a TEGYESZ (????) Dondaniel! Én mindenesetre megígértem a mamának, hogy megadom neki a telcsiszámod. Ugye, nem baj???
Mera, Nálatok hogy megy a bölcsi???
Joe-Papa, én hívtalak Benneteket azidőtájt telefonon, de nem találtam otthon senkit Kép természetesen nem csak úgy próbáltuk odadugni az orrunkat! De azóta nem jártunk arrafelé, mert mindig volt valami... Mióta meg mindketten dolgozunk Kép Kép Még azt sem tudom, hogy a jövő heti Fészek-talira el tudunk-e menni, mert a bölcsis kislányomnak mostanában negyed 8- fél 8-kor lecsukódnak a pillái Kép
Dondaniel! Imádom az elsősöket Kép Kép !!!! És olyan szomorú vagyok, amikor csupán pirospontban gondolkodó tanítókról hallok! Miért nem tudják meghagyni a gyerekeknek a tudás örömét???? Még jó, hogy ettől a tanévtől csak szövegesen értékelhetnek a tanítók!!!! Küldök Nektek egy kis "csintalanság-bombát" Kép

J.
anyanyos
 
 


Mindenki!
Indul a Fészek Beszélgető!
A következő alkalom szeptember 21. kedd 1/2 6 óra.
Új Udvar Bevásárló Központ, Tombolda Játszóház.
(Bécsi út 38-44.)
Téma: Örökbefogadott gyerekek szocializációja.
Várunk szeretettel mindenkit, gyertek!
dondaniel
 
 


Sziasztok!
Itten vagyok ám én is, olvasok, de igen sok a dolgom, nem érek rá írni:-(
Jól vagyunk, alakul a bölcsi is, bemenetelkor sírás, kijövetel nem sürgős, nézegetés, vissza az udvarra, stb. Persze ez a napi 2 óra még elviselhető neki is, de hamarosan hosszabbítunk:-
Niko, a munkáról: nekem anno azt mondták (hivatal, de barátian), hogy a gondozási időben legyek otthon vele, utána meg a miénk, és tegyek úgy, ahogy jó nekünk.

off: niko, anyanyos, légy szíves, dobj meg egy maillel, elvesztek a címek!on
mera
 
 


Sziasztok!

Örülök, hogy Kiscsikónak is jól alakul a bölcsi Kép Enyimlány már reggel 8-tól 3-ig van benn (ez így is fog maradni!), szépen eszik, alszik, vidám, otthon azt mondja, hogy szeret bölcsibe menni Kép Sajnos ma reggelre belázasodott, otthon van anyuval - nem tudom, mennyire fogja ez megtörni a bölcsibe JÁRÁSt... Ezért sajna-sajna a talit is ki kell hagynunk Kép Kép Kép De mindenkit puszilunk, aki ott lesz!!! Majd legközelebb mi is megyünk!

Mera, otthonról írok majd emilkét KépEgyébként az a cím JÓ, amit itt kiad a rendszer!

Kép J.
anyanyos
 
 


Ejnye, ejnye, fránya nátha! Remélem nincs nagyobb baj? Vigyázzatok magatokra! A tali jó volt, sokat ettünk, mert Joe-né hozott lekvárt meg finom kenyeret és nagyot-nagyon jó volt. Persze dumáltunk is és főleg csodáltuk az új jövevényeket. Most lehet irigykedni, volt egész kicsi is!
dondaniel
 
 


Kép Kép Kép Úgy elmentünk volna!!!!
De szerencsére már múlóban van a vírusunk Kép
Az új bébik meg remélem legközelebb is jönnek!

J.
anyanyos
 
 


SziasztokKép

Segítenétek nekem?
Természetes úton nem lehet babánk a párommal. A lombikbébiprogram ICSI módszerével sikerült végre a várandósságom (az 5. programban), és 2001-ben megszületett a kislányunk. Ez már önmagában is nagy csoda nálunk, így eszünk ágában sincs elégedetlenkedni, sőt, hálásak vagyunk, amég csak élünk, hogy így alakultak a dolgok.
Ettől függetlenül azonban szeretnénk még egy kisbabát. Miután 1 támogatott programunk még maradt (csak 4X történt beültetés), nekifutunk, hátha. Persze tudjuk 30% az 30%. Elképzelhető, hogy nem lesz több vérszerinti gyermekünk.
És most jön a kérdésem felétek: elfogadhatónak tartjátok, ha valaki a saját gyermeke után örökbefogad egy kisbabát? Nem veszik ezt zokon azok a reménybeli szülők, akiknek még egyáltalán nincs gyermeke? Nem szeretnék ebben a képzeletbeli listán eléjük furakodni, tudom, hogy nekik sokkal előbbre való a dolog. Ők sokkal inkább "érdemlik" a mielőbbi telefont, hogy megszületett egy baba, és várja a találkozást.
Értitek? Persze, sejtem mi a véleményetek. Ahogy olvastalak benneteket, abszolút átérzem, milyen empatikusak vagytok. Azért a tanácsaitokat nagyon szívesen meghallgatnám. Ezen a téren teljesen tájékozatlan vagyok. Sok-sok információt szeretnék begyűjteni, mire odakerülünk, hogy bejelentjük az örökbefogadási szándékunkat.

Bölcsi-téma: bölcsiben dolgoztam 1,5 évig gyermekgondozónőként. Tapasztalatom: minden gondozónő-függő. Ha egymásra talál gyerkőc és gondozónéni, nem lesznek nagy jelenetek. Ha nem, akkor elképzelhető a hetekig tartó huza-vona. A másik tapasztalatom, hogy tőletek is sok függ. Ha bizonytalannak, kételyekkel telinek lát a gyerkőc - megérzik -, tiltakozni fog még akkor is, ha amúgy szívesen ment volna. Ha látja, hogy anya mosolyog, puszit dob, majd repül dolgozni, ő is könnyebben válik el.

Előre is köszönöm a válaszokat!
Dóri
kardalus
 
 


Sziasztok! kár, hogy ilyen későn van ez a beszélgetős dolog, mire a gyerekekkel eljövünk az oviból, már teljesen ki vannak fáradva. Örülünk, ha hazaérünknagyobb bőgések nélkül.
talán majd ha kicsit nagyobbak lesznek és jobban bírják este a gyűrődést, akkor jövünk mi is.

Kardalus!
Amiatt tinektek ne legyen lelkiismeret furdalásotok, hogy vágyódtok még 1-2 babára. szerintem vágjatok bele, nagyon sok kisgyereknek, babának van még így is szüksége szülőre. A Gólyahír ezidén már 36 babának segített szülőket találni. Az Alfaszövetségtől nem tudok adatokat, de bizonyára ők is segítettek jó néhánynak. Csak bátran! Ha lesz babátok, az rátok vár.



Kedves Örökbefogadni vágyók és hezitálók!

A Gólyahír Egyesület találkozót szervez számotokra, az információkat itt megtaláljátok: http://vnet.hu/ventana/golyahir/meghivo.htm
gyrmur
 
 


Kardalus, üdvözöllek.
A kérdéseddel nem vagy egyedül. Bár megmondom őszintén, bennem csak a vsz utáni harmadik öf előtt fogalmazódott meg ilyesfajta gondolat. Kép Az akkor 4 hónapos P anyukájával együtt mentünk be a lakhely szerinti gyámügyre, és mondhatni a hivatal hajszolt bele, nem hagyva időt sem az anyának se nekünk, hogy esetleg más, akár még gyermektelen családot kereshessünk. (Amit azóta cseppet sem bánunk.) Így aztán nem tudom érdemben megválaszolni a kérdést. De ha megadod a mail-edet, alaposabban ki tudnánk vesézni a témát. Az én itteni címem jó.

Aki Nektek született, mégha a megszületésében nem is vettetek aktívan részt, az úgyis a tiétek lesz.
joe63
 
 


GyrmurKép, és JoeKép

Köszönöm a válaszokat! Nagyon tetszik a szemléletetek!

JoeKép
Mail ment.

Üdv. Dóri
kardalus
 
 


Na ja, de gyrmurék és mi is veled azonos oldalon állunk, azt ne felejtsd el. Kép Nem biztos, hogy ez a "közvélemény" is.
(A mailt csak estefele tudom megnézni, mert a cégtől tilos külső levelezőprogramot használni Kép)
joe63
 
 


Hátha még nem túl későn szólok: ma (09.23) 23:20-kor az M2 műsorán a Megye árvái c. dok.film első része, a második holnap este 23:25-kor. Ajánlom figyelmetekbe!
joe63
 
 


Sziasztok!

Látom Gyrmur megelőzött. Én is szerettem volna tudatni a Gólyahir-es összejövetelt.
Gyrmur, köszi!

Velünk semmi különös, talán csak annyi, hogy két hete bölcsisek a fiúkák, semmi gond (egyenlőre), nagyon szeretik,Kép remélem igy is marad.

Kedves Kardalus! Először is üdv Neked! Kicsit hasonló cipőben jártunk, mint Ti, bár azzal a különbséggel, hogy mi nem utána, hanem közben fogadtunk örökbe. Ez úgy történt, hogy 3 hetesen került hozzánk a nagyobbik fiú, akkor én már várandós voltam a kicsivel, de az eü-i előzmények miatt nem volt biztos, hogy lesz-e baba, és egyáltalán egészséges lesz.
Teljes mértékig átérzem a kérdésedet, de hadd mondjam neked azt, hogy nekünk eddig senki nem mondta, és nem is regagált úgy, hogy ezt zokon venné. Szerintem teljesen elfogadható, amit szeretnétek, még akkor is, ha vannak, akik nem értenek vele egyet. Hisz különbözőek vagyunk, szerencsére.Kép

Sok sikert kivánok!
Vendég
 


Annak a gyereknek család kell! Nem érdekes, hogy mit szólnak a felnőttek. Itt nem olyan sor van, hogy figyelembe veszik, kinek van egy, kinek kettő, stb. Valahol van egy kölök, akinek pont nálatok lesz a legjobb. Nagyon sok gyerek van, aki családra vár és még több lenne, ha a rendszer rendesen, a gyerekek érdekében működne minden esetben.
Anyanyos! telefon jött és ment, minden sinen van, csak egy kicsit körül kell járni a dolgot, hogy ne ártsunk, hanem használjunk.
A suliba pedig szép lassan kezdünk beszokni, ez abban nyilvánul meg, hogy pl. nem azt az éneket énekli és a nem azt sem úgy, ahogy kell. És persze verekedni is kell, mert sok a kiskakas és csak egy a domb. Szóval alakulnak a dolgok.
Kellenének nekem nevelőszülők. Akinek van ilyen jogosítványa kérem, hogy hívjon fel(06-30-6858488). Van új számunk is, amint látjátok, természetesen a régi is működik.
dondaniel
 
 


sziasztok!
régebben már jártam erre sajna mostanában nem nagyon volt időm:-(
de most szeretném megosztani veletek az örömömet, végre sikerült!!!!
örökbefogadtunk egy gyönyörű kislányt, nagyon boldogok vagyunk!!:-))
a föld felett lebegünk 10 centivel:-)
köszi, hogy leirhattam örömömet:-)
sziasztok
Petra és Móni
kmona
 
 


Szia Móni!

Kép Kép Kép Kép Kép
Nagyon-nagy gratuláció Nektek!!!!!
Ha van egy csepp szabadidőd a leányzó mellett, akkor várjuk a publikus részleteket! Nyílt vagy titkos? Mennyi idős a babus? Stb, stb, stb...
Részleteknek priviben örülnék! (Egyáltalán, ha még emlékszel rám - több fordulót emileztünk már!)
Nagyon örülünk a hírnek és várjuk a mesét!

J.
anyanyos
 
 


szia!
persze,hogy emlékszem rád, ezért is írtam ide, csak a nick nevedet felejtettem már el, és nem tudtam,hogy az email címed ami megvan jó-e
még:-))
köszönjük a gratulációt!
nyílt örökbefogadás volt, 2004.09.09-én hoztuk haza a kórházból Petrát, akkor volt 3 hetes.
szombaton lesz 1 hónapja,hogy itthon vagyunk és bár koraszülött volt, mostmár nagyon szépen fejlődik már 2740 gr. a súlya és nagyon szép és aranyos kislány.
egyenlőre ennyi, ha még érdekel valami kérdezz nyugodtan:-)
a freemailos email címed jó még,mert akkor irok oda részleteket.
nem tudom,hogy hogyan kell privát üzit
küldeni:-((
kmona
 
 

Vissza: Gyermeknevelés

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?