Új privát üzeneted érkezett!

koriági: Próbáljuk nem rázni a seggét. A büfi is csak azóta megy igazán jól, mióta az infacolt kapja. Nagyon nehezen büfizik.

domi: A bimbóvédőt eddig csak a sebes bimbómnál a fejéskor tudtam használni, mert nem kellett neki az sem.
vicky79
Budapest III. kerület
 
 


Sziasztok!

Domi, üdv itt! Szeded még a metet? Ha nem, akkor majd szopi után el kéne kezdened megint. Addig is kicsit jobban oda kell figyelni, hogy mit és mennyit eszel, de a lényeg, hogy ne menjen a szopi rovására. Az 5x.i étkezés kezdésnek jó ;) Én azt csináltam, hogy ha tudtam lementem Bencével sétálni, napi 2x1,5 órát lent voltunk (mondjuk ő inkább a babakocsiban aludt :( ). Amint jobb idő lesz, sztem mozgásnak ez is nagyon jó, de ha van más lehetőséged (lépcsőzés, futópad, stb.), akkor az is jót tud tenni :)

Vicky: Ha hasfájós, akkor lehet a sok levegő nyelés is ludas. Ilyenkor alapos büfiztetés (volt, hogy nálunk fél órát is eltartott) segíthet. A különböző patikai szerek nekünk nem jöttek be sajna :( Esetleg kipróbálhatod a normaflore-t is, sokaknál bevált. Ha sokat bukik esetleg, akkor mindenképpen hason célszerű altatni és meg kell emelni két vaskosabb könyvvel vagy valamivel az ágya fejénél lévő végét. Pocak masszázs is sokat javíthat a helyzeten, ilyenkor a pukik távozását tudjuk nekik segíteni... Ha kell valami leírás a masszázsról, akkor küldj privit egy e-mail címmel és átküldöm neked a könyv szkennelt változatát ;)
Ja és figyeld, hogy miket eszel olyankor, mikor hasfájós a pici. Én alapból kerültem azokat az ételeket, amik engem is felfújtak + a szénsavas (enyhe is) italokat is kerülni kell...

Kép

Kép
bettica
 
 


Szia Bettica, szedem a metet most is, ezek szerint mindannyian azt mondjátok, h folytassam a szedését. A fogigátlót senki nem szedi mellette? Bár a diéta nagyon nem megy, korábban met mellett jóval kisebb volt az étvágyam, most édességet zabálnék folyton, remélem csak a szoptatás miatt.....

Vicky, nálunk még a rezgős pihiszék nagy segítség, segít pukizni, kakilni neki, és imádja, nagyon meg tud könnyebbülni benne, bár ez lényegesen költségesebb, mint más cucc....
És mi is nagyon hasfájósak vagyunk, sokmindennel próbálkoztunk!
HAJSZÁRÍTÓ, REZGŐSZÉK, ezek nélkül már öngyili lettem volna. :D :oops:

KépKép[/url]
domi06
 
 

 
 

Vicky!
Espumisan nekünk bejött,de nem sokszor kellett szerencsére.
Monoton zaj szintén jó,nálunk a porszívó sokszor segített,hihetetlenül be tudott ájulni rá,aztán ezt kinőtte :lol:

Domi!
üdv itt!Gratula a babához!Van fentebb egy fogamzásgátlós topik,nincs sok hsz,nézz be!
Nekem a dokim semmilyen fogamzásgátlót nem javasolt szoptatás mellett,de talán van olyan,amit lehet mellette is.

Kép
Kép
zazzy
 
 


Szia Zazzy, köszi a gratulációt! A fogigátlót és sem szopi mellett gondoltam, hanem amikor már nem szoptatok, mert tudom, h babatervezés előtt mikor szedtem, akkor semmi tünetem nem volt, és azt az állapotot még mettel sem tudom tartani, csak nem tudom, h van-e értelme mind a kettőt szedni, vagy nem elégséges mondjuk csak fogigátlót szedni, ha már több babát mondjuk nem akar az ember lánya, mert a második babáig bizti nem kezdem el újra a fogamzásgátlást, na de mi van utána???

Látom nálad már 10 hós a poronty, akkor neked is gratula!

Amúgy nálatok lányok spontán összejött a babó, vagy küzdlmesebb volt???

KépKép[/url]
domi06
 
 


Vicky!

Nem kapott a szülés után antibiotikumot? Mert attól is fájhat a hasa.
Azon talán a Normaflore segíthet.

A fejéssel nem biztos, h. fenn fogod tudni tartani a tejtermelést.

Viszont a neten találhatsz szoptatási tanácsadót, aki tud neked segíteni, h. hogyan szoktasd vissza a cicire.
http://www.szoptatasert.hu/belso.php?inf=hova
De lehet, h. a csajok is tudnak segíteni, h. kihez érdemes fordulni.
Hidd el, sokkal egyszerűbb szoptatni, mint tápszert melengetni éjnek idején.
És direkt mondom, h. ezzel nem akarok senkit sem megbántani, aki tápszerrel etetett, mert van, aki nem tudott mást tenni, de te még talán tudsz változtatni.

Egy kis segítség:
http://www.hoxa.hu/?p1=cikk&p2=286
Hátha vmi bejön nálatok belőle.
Itt is találhatsz jó dolgokat:
http://www.szoptatasert.hu/belso.php?in ... atosfuzet4

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
rambóka
 
 


Rami!
Én fenntartottam fejéssel a tejtermelést....
És ismerek olyat, aki ezen módon adott gyerekének anyatejet a lányka 18 hós koráig.

De NAGYON nehéz, ez tény!

Mindenképpen inkább az elején küzdés a szoptatásért, mert meghozza a gyümölcsét!

pisztácia
 
 


És a Habermann etető!

Vicky!

Hidd el, az első olyan befektetés, ami drága, de hasznos!
Nem felejt el vele szopni!
És fejni rengeteget, éjjel is legalább kétszer!
Másként nem megy......

pisztácia
 
 


Én már kicsit belefáradtam ebbe a szoptatáshoz való ragaszkodásba. És a lányom is. Szóval nem fogok a kardomba dőlni, ha mégis tápszert kell kapnia. Bár eddig még nem állunk úgy. Elméletileg nem kellett antibiotikumot kapnia, de ki tudja mit adtak neki. Ma eddig megint jól el van és már elértük a születési súlyunkat, szóval nem is éhezik. A szopit meg próbáljuk, amikor nyugodt, hátha. Állítólag az is lehet a gond, hogy még túl pici és hamar elfárad a cicin. Egy másik csajnak is ennyivel született kb. a fia és ugyanígy jártak mint mi. És a kisfia 3 hónapos és rendesen szopizik. Azt még megvárjuk, aztán marad a táp legfeljebb.
vicky79
Budapest III. kerület
 
 


Sziasztok!

Itt találhattok online ill. letölthető és kinyomtatható kifestőket/színezőket:
http://ingyenkifestokonyv.lap.hu/
http://kifestok-szinezok.blogspot.com/
http://kifesto.eu/
Akiket még nem érint, azoknak is érdemes betenni a Kedvencek közé, mert eljön a nap, amikor nekik is szükségük lesz rá!

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
rambóka
 
 


Sziasztok!

Nem tudtam aludni, és gondoltam elpanaszkodom nektek a tegnapi uh. eredményünket.

A lelet így szól: Uterusban szabályos petezsák látható, és amnió szikhólyag nem látható, embryo van de a szívcső pulzáció frekvenciája 100 alatt van.

A doki azt mondta hogy 70% esélye van a babának hogy megmarad, de ha nincs szikhólyag mi táplálja a babát??

Csak ennyit szerettem volna kiírni magamból, bocsánat hogy önzősztem.

tyche
 
 
 


Tyche: Drukk hegyek, hogy minden rendben legyen! Nem lehet, hogy még túl picike? Mikor kell visszamennetek?

Kép

Kép
bettica
 
 


http://babamama.cora.hu/baba_fotopalyaz ... s/oldal/2/

Ha van 1 perced lécike szavazz Bebére !
Köszi
Andi

Kép címe:Belián 5 hónapos

Jelenleg a 4.oldalon van fent....de ha töltik fel a fotókat..lejebb kerül értelem szerűen!

pusza Nektek!

Ritkán vagyok....de minden okés...Bebe semmit nem fogad el cicin kívül(kb. 2óránként szopik...éjjel is)...még nem találtuk meg azt a cumisüveget,ami jó lenne,,,,,pedig 5-6félét már kipróbáltunk az tuti!!!
kandi72
Budapest III. kerület
 
 


Tyche!Bettica jól mondja,bizti kicsike még...kisebb a koránál...Bebe is 3héttel kisebb volt!!!-azt csak Ők tudják,hogy mikor fogantak...a mensi senkit se érdekel! :wink:
kandi72
Budapest III. kerület
 
 


Ez jelenleg Bebe,ez a kép szerepel a szavazóson ...véletlen...nem ezt akartam...de elbénáztam és nem lehet változtatni! Kép
-Kicsit nyálas-kicsit eláll a füle és kevéske a haja!IMÁDOM!!!
kandi72
Budapest III. kerület
 
 


Kandi!
ééééééééééééééééééédes!
Larának is kb.ennyi haja van,pedig ő 10 hós és lány :lol:

Tyche!
Én is arra szavazok,hogy pici még!Az első papíromon nekem az van,hogy teszt + de a terhesség még nem látszik!Pedig ott volt!!! :wink:

Kép
Kép
zazzy
 
 


Tyche, drukk, hogy minden okés legyen.++++++++

Kandi, szavaztam! Szép ez a kis legény nagyon. :)
mókica
 
 


Köszike Nektek!
kandi72
Budapest III. kerület
 
 


Sziasztok!

Tyche, drukk hogy nőjön az a babóka! +++++++

Kandika, éééédes! :) Szavaztam! :wink:

Pisztácia, üdv! :)

hoztam gyorsan a félkész lovacska-képeket! A szarva még hiányzik és elöl egy kis sörény ha a szarva rajta lesz.

Kép

Kép

Kép

És egy Ádám marokfilcezés után :lol: Kép

Kép

Kép
anyoooka
 
 


Andi, szavaztam.

Vicky, H 4 héttel hamarabb és kb ugyanannyival született mint a te bébikéd, 2480 g és 49 cm pici volt, erőteln és ugyanez volt a baj a cicivel, csak nekem be sem tudta indítani.fájt, hogy ez volt, de a táptól is felnőtt és nem betegebb mint akárki más, sőőőt.

Thyche, drukk a bébidnek.

Anyó, Dorka édes.

velem semmi, extra sok bajom van, így nem is követem az eseményeket csak az utolsó oldalt futottam át.letargia a köbön.
Vendég
 


Kandika: Szavztam! És még 1x fogok, innen a mh-ről :) Gyönyörű a kicsi fiad is!!!!
Kérdezhetek valamit? Miért kell cumisüveg, amit elfogad, ha még úgyis cicimániás a fiad? Nem elég már a tejcsi? Vagy abból gondoltad a vizet vagy gyümölcslét? Milyen üvegeket próbáltatok már? (Hátha tud vki ötletet adni ;) )

Anyooo: Te aztán nagyon ügyes vagy! Olvasom, hogy m ilyen nehéz lesz Neked! Kitartás, állítólag az első alkalom nehéz nagyon, aztán az ember belejön ;) Azért remélem, hogy megéri Apának ez a kiruccanás anyagilag is... Drukk, hogy ne legyen már betegség ezen a télen! Gyerekek hogy vannak?
Elárulod, hogy milyen filccel próbálkoztok Ádámnál? Én vettem egy vízbázisút, ami kifejezetten pici gyerekeknek készült (ételfestékkel stb.), de még nem mertem a kezébe adni Bencének :oops:

Tyche: Továbbra is drukk!

Ezo, nektek is!!!

Vicky: Ha tápi, akkor tápi, igaza van Huncinak, ettől még egészségesen felnő a kicsikéd! Nyugi. Anno én is egy idő után úgy éreztem, hogy fejésből áll a napom és még így is apadt rendesen, pedig Bence is intenzíven evett (volna), csak ő meg a cumisüveget nem volt hajlandó elfogadni... Én is feladtam, mert már sztem attól is apadt a mennyiség, hogy idegeskedtem rajta, hogy már megint miért nincs (no meg nem ettem eleget, egyszerűen nem tudtam, fogytam mint állat :( )
Az a lényeg, hogy jól érezzétek magatokat, hogy ne idegeskedj, mert az csak ront a helyzeten. Ha van még erőd, akkor tényleg érdemes egy szopitanácsadót keresni. Sajnos Hugicám is szenvedett a szopival, mert Domi nem nagyon akart ciciből enni, de aztán kb a 2. hét végére szépen belejöttek, miután a megfelelő szopis pózt, kiegészítőt megtalálták... Azóta már ezerrel elkezdett hízni a kiskrapek :lol:

Kép

Kép
bettica
 
 


Bettica, ezt a filcet próbáltuk ma próbálom kimosni a ruhából :shock:
Sajna apa egy fillér pluszt nem kap ezért :(
Bence hogy van? Én gyorsan lekopogom... Kopp-kopp-kopp... Ádámnak picit folyik a nózija, d nem vészes, remélem nem jövő hétre durvul be neki.

Hunci, mi a baj? (((((((())))))))

Vicky, osztom az előttem szólók véleményét, semmiveel nem vagy rosszabb anya ha tápin nő fel a babó!!! Nyugi!!!

Kép

Kép
anyoooka
 
 


Sziasztok!
Köszönöm a szavazatokat!
Elvileg 5x lehet szavazni egy IP címről....és naponta csak 1x!

Bettica!
A műtét miatt kéne a cumisüvegből való ivás!
A számat már nagyon muszáj lenne már megműttetnem...van sok tejem,de ha kapom a gyógyszereket és Ő ezek mellett nem fogadná el azt az ízű tejet stb. akkor bajban leszek,ha akkor állunk Neki a szoktatáshoz...Fagyasztva is van már 39db Avent-es pohár tej!
Szóval kapná folyamatosan az üvegből...ha Én rahedli gyógyszert is vennék be majd....
Üvegek:Baby mix,Avent,Nuby,Nuk,Bruin stb. cumikat is próbálgattam cserélni,már amelyiknek lehet...Baby mix-re is szilikonost-latex-et stb. csak rágcsálja...és vihog közben!Komolytalan nagyon!
:wink:

Anyoookám Te nagyon kreatív vagy!Nem semmi ez a "lovacska"!
kandi72
Budapest III. kerület
 
 


Sziasztok!

Hunci!
Mi a baj??

Anyooka!

Ügyi vagy nagyon!!

Mátéról majd írok, most van egy kis aggódás a szemével, de remélem nem lesz semmi, plussz egy jóadag csoda is történt, majd leírom...
ezoterike
 
 


Kandi: Haberman? Anno nekem úgy sikerült Bencét üvegből evésre rávennem, hogy először az üveget kapta és csak utána a cicit... Fordítva egy cseppet sem akart üvegből enni... Csak tipp, hátha még nem próbáltad...

Anyooo: köszi a tippet, majd mesélj, hogy kijött-e a ruhából ;)

Kép

Kép
bettica
 
 


Sziasztok!

Kandi!

Az Aventet Ákos sem akarta elfogadni, viszont a Mam Ultivent nekünk nagyon bejött. Én azt vettem alapul, hogy mennyire hasonlít a bimbóm formája az üveg gumijához. Az Avent ilyenformán esélytelen volt az üvegvágó keménységű "bimbójával". :lol: Azt csak löködte ki a nyelvével. :D

Tyche!

Drukk! :wink:

Anyoo!

Szuper lett Dorka pónifeje és sminkje! A smink különösen tetszik, nagyon ügyes vagy!

Kellemes napot mindenkinek!

Monee

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
monee85
Chorley, Egyesult Kiralysag
 
 


Kandi!
Tommee Tippee???

Kép
Kép
zazzy
 
 


Köszönöm a tippeket...mazsolázgatok!

Anno Huncitól kaptunk Nuk-ot,aminek ferde cici utánzó cumija van....eddig az jött be valamennyire...az Avent tényleg brutál kemény...még jó,hogy vettem egy rakás pót cumit az üvegekhez...
Tommee Tippee,erre Én is olvastam,hogy cicihez legközelebb álló...
na majd körbe nézek...
Bettica megkukkolom azt is!köszi!
kandi72
Budapest III. kerület
 
 


Kandi, milyen pót cumit vettél az Aventhez? Bence még abból issza a kakaóját, ha a variábilist vetted, akkor azt szívesen átveszem tőled! Sőt én most éppen az Aventes üvegre való fehér menetes cumileszorítót vadászom, mert Bence sorra nyűvi el őket, azzal hogy dobálja a földre :( néha nem vagyok elég gyors, hogy ezt meggátoljam.... Lassan kezdünk urrá lenni ezen a szokásán, de már 2 ilyen leszorítót ki kellett dobjak... Szóval szívesen átveszem őket tőled! ;)
Látod mennyi tippet kaptál? Tommy Tippee-t tudok kölcsön adni, ha nem szeretnéd megvenni, asszem a cumiból van használatlan itthon, az üveget meg ki lehet főzni (bár sterilen lett elrakva). Ha beválik max vesztek egyet ;)

Kép

Kép
bettica
 
 


Megnéztem: TT cumiból van itthon egy tök új, használatlan 3-as (6 hós kortól van ráírva)...
És tényleg jóval puhább, mint az Aventes!

Kép

Kép
bettica
 
 


Kandi!
Azt felejtettem még el,nem is tudom,hogyan :lol: hogy Lara sosem használt cumisüveget 8) Köztudottan nagy cicizős,sosem látott igazából cumisüveget(na nem azért,mert nincs! :lol: én is tudok küldeni TT-t a cumik használatlanok,viszont egyesek,az üvegekbe tejet fejtem,sterilizálva lett elrakva).
Amikor jött a nyár,gondoltam itatni kéne vízzel(ő ezt nem így gondolta :lol: )de fogalma sem volt,mit kell csinálni a cumisüveggel.(ő nem is cumizott/cumizik)A márciusi topikomban a lányok javasolták a csőrös poharat.Ha már valamiből meg kell tanulnia inni,inkább az legyen.
A Nuk-nak van szilikonos csöpögésmentes pohara(kisvakondos,mi brendonban vettük,de azóta már azt hiszem tescóban is láttam)ebből seperc alatt megtanult ügyesen inni.(Ezt ne úgy képzeld,hogy dől belőle a innivaló,szívni kell rendesen.)Nem volt 5 hós,mikor kezdtük.Ügyes volt,és mára pohárból gyönyörűen iszik.Persze mi itatjuk még,de nagyon ügyes.Én nem bántam meg,hogy nem szoktattam 5 hósan cumisüvegre.Mondjuk az is tény,hogy tejet világéletében csak ciciből evett/ivott :lol:
A múltkor mensi miatt majdnem a tápszernél kötöttünk ki,én azt is a csőrös poharából adtam volna.
Ezt csak úgy leírtam.Nem kell követni,csak eszembe jutott,hogy elmesélem :wink:

Kép
Kép
zazzy
 
 



Kép
Kép
zazzy
 
 


kandi, habbermann!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :)

megvagyunk. majd leszek. zsófika sajtkukac lett nagyon :)

Kép

url=https://babafalva.hu]Kép[/url
dimet
 
 


JELENLEG A 22.OLDALON VAN!
http://babamama.cora.hu/baba_fotopalyaz ... /oldal/22/
kérhetnék ma is pár szavazatot?!?
Köszönjük!

Mindjárt írok bővebben is!

-de addig is aki szavaz RÁ!
-annak: Kép
kandi72
Budapest III. kerület
 
 


Haberman...nézelődtem,nagyon drága....de eldöntöttem,ha egyszer nagyon rá fog szorulni....és éhes lesz,tuti elfogad majd mindent....csak hát pasi...kényelmes...
Tegnap este kinézte a kaját a számból...husi levesből leturmixoltam Neki egy nagy répát és krumplit....és láss csodát...ette.,nem nem sokat...de akkor is...haladunk....lehet ez a gyerek sós szájú lesz,nem úgy mint a bátyja!
Na meg lehet itt túlparázom a dolgot és nem is fogok fájni annyira a műtét után,algopyrin mellett meg lehet szoptatni simán...lesz ami lesz!Nem nyüstölöm magam és Őt se!Ma tápszeres fogszabályzós Nuk cumit tettem a cumisüvegre...és abból ivott pár korty teát...igaz levegőt is nyelt jócskán....na nem baj,büfizett is fél órán át...
:wink: :lol: Szóval haladunk!

Bettica!Nem tudom milyenek a cumik....1-es az tuti!,de megnézem majd...de gondolom Nektek az 1-es Bencének már kicsike!
TT üveget miért nem használjátok?Az is jó drága fajta.....nem jó????
kandi72
Budapest III. kerület
 
 


Kandi, nekünk már kicsi az az üveg :twisted: így Bence a 330ml Aventes üvegből issza a kakaóját :) Kell nekünk minimum 3 üveg (1 víznek út közben, 2 kakaónak), hát azért a TT-ből ezt mind megvenni... :roll: Egyébként jó üveg a TT, furcsa a formája, de könnyen meg tudja fogni a gyerek. Nem volt vele rossz tapasztalatom. Alkatrészeket nem tudom hol lehet hozzá venni (azért érdemes ennek is utána kérdezni-az A-hez ugye lehet kapni itthon szinte mindent). Azért álltunk át az Aventesre, mert volt itthon egy rakat cumisüvegem, amit a mellszívóhoz kaptunk, így amikor nagyobb üveg kellett, akkor csak elővettem azt. Az Aventes üvegekkel rengeteg bajunk volt/van. Figyelni kell nagyon, hogy jól van-e benne a cumi a leszorítóba, mert hiába tűnik úgy hogy minden rendben, rázol egyet a kakaón és már szét is folyt mindenhova az üveg tartama :evil: Meg ez az állandó földön landolás sem igazán tesz jót a tetejének (ami most ugye elrepedt). A TT üveg teteje úgy van kiképezve, hogy kevésbé "sarkos", jobban le van kerekítve, így ha el is dobja a gyerek, akkor nem annyira sérülékeny a teteje... Ha nem lett volna ennyi Aventes üvegem itthon, akkor tuti a TT mellett maradtunk volna. Ha 3 kell, akkor annyi, megvettem volna, csak húzos lenne egyszerre ;) Nem is tudom mennyi volt anno, talán 2600? A cumi is drágább hozzá, mint pl az A-nek, de azért ez sztem jobban megéri az árát...

Kép

Kép
bettica
 
 


Sziasztok!

Kandika, nekünk is a tommee tippee cumisüveg lett a nyerő.

csak egy gyors bejelentkezés erejéig jöttem tegnap művi úton be kellett fejezni a terhességemet, így hát lett egy angyalkánk. :cry:

tyche
 
 
 


Tyche: Nagyon sajnálom :cry:

Kép

Kép
bettica
 
 


Tyche!
:cry: Nagyon sajnálom.Erőt és gyors felépülést kívánok testileg/lelkileg!

Lányok!
CIPŐ... egy ideje olvasgatok vissza,mert tudom,hogy többször volt téma,és Rambókának biztosan volt 1-2 nagyon tuti hsz-e a témában,eddig olyan 60 oldalt olvastam végig,de nem leltem.Az a baj,hogy nem tudok célirányosan olvasni,leragadok,olyan jó nosztalgiázni.
Szóval,akinek van egy kis ideje,és segítene,milyet,honnan,minden érdekel.Dundi lábfejre kell :lol:

Kép
Kép
zazzy
 
 


Zazzy: Asszem elsőre Liliputi-t javasolt itt az egyik lány. Lehet még kapni bőrtalppal ellátott zoknit is, otthonra tökéletes, nem csúszik, viszonylag olcsó, bár nem túl csini darab. A Liliputihoz hasonlót találtam a minap, csak nem mentettem el az oldal címét :( Asszem 3900Ft volt ott. Ha megtalálom, akkor mindenképpen bedobom ide a linket...
Egyébként meg Sieseta és hasonló márkákat kaptam anno ötletként, bár nekünk az meglehetősen borsos árú volt ahhoz, hogy havonta-két havonta vásároljunk belőle minimum 1 szandit és 2 cipőt :( (Most akciós egyébként az osanban talán?) Mióta bölcsibe jár, ez a szám ugye megduplázódott, igaz már nem kell olyan sűrűn cipőt venni neki a méret miatt, viszont a tél miatt kellett már pár cipőt vennünk (2 csizma, 3 szandi és 3 cipő fogyott el az elmúlt 4 hónapban). Szóval kész vagyon lenne, ha Siesta cípőket vennénk, pedig én is úgy szerettem volna "egészséges" cipőt adni Bence lábára. Én úgy kompenzálok, hogy itthon vastagabb zokni van csak rajta, szandi nincs...
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára bettica 2010.02.09 16:53-kor.

Kép

Kép
bettica
 
 


Ja és még valami: Ha magas a rüsztje a csajszinak, akkor a legtöbb siesta pl felejtős. Én voltam egy boltban anno, hogy legalább rápróbáljuk a cipőket, de egyikbe sem tudtam Bence lábfejét beletunkolni, csak a nagyon nagy méretekbe...
Ha dundi a lábfeje, akkor mindenképpen minimum 2 tépőzáras cipőt és szandit keress! Arra figyelj, hogy a láb fejénél a cipő orra vége (ahol már nem tud bővülni) elég magas legyen vagy elég rövid, ahhoz hogy bele férjen a lába a leányzónak. Nem lesz könnyű menet, ezt most mondom ;) A legtöbb cipőnk Wink és hasonló kínai, mert csak ebből találtam a lábára megfelelőt.
Sokan arra esküsznek, hogy a cipő talpának elég puhának kell lennie, mert így edződik a gyerek lábfejének izmai, így alakul ki a legjobban a természetes íve, boltozata a lábfejének, mások azt mondják, hogy tartania kell a bokát is a cipőnek, mert még gyengék a szalagok és nehogy megsérüljön a gyerek lába... Hát én úgy döntöttem, hogy legyen sokat mezítláb a gyerek, ezzel a megfelelő izmok dolgoznak, így igyekszem a lehető legpuhább talpú szandikat megvenni neki... Ez a döntés sem egyszerű :) Drága legyen és "jó" vagy olcsóbb és csak a legrövidebb időre adjuk a gyerekre?

Kép

Kép
bettica
 
 


Tyche, nagyon sajnálom. :cry:

Kandi, már a 33. oldalon van Belián. :wink:
mókica
 
 


Tyche!
Sajnálom, hogy ilyen szomorú hírrel jöttél :(

Máté hírek:
Múlt csütörtök óta Pesten van a Sote I-en a szeme miatt, most megfigyelik....
De egyébként már 1500 gr. és jól van.De a szeme miatt még izgulunk, holnap UH-val vizsgálják.
ezoterike
 
 


Ezo: Nagyon szorítok, hogy ne legyen Csoda Máté szemével semmi baj!!!!
Örülök, hogy ilyen szépen gyarapszik. Ott is marad majd vagy vissza fogják szállítani? Látogatni - akár csak üvegen keresztül is - lehet már?

Kép

Kép
bettica
 
 


Tyche: Nagyon sajnálom !!!!!!!! :(
Aranyos vagy,hogy még így gondoltál Ránk és adtál Te is tippet!
kandi72
Budapest III. kerület
 
 


http://babamama.cora.hu/baba_fotopalyaz ... /oldal/33/

Igen Mókica!

-és szeretném megköszönni a szavazatokat!!!
-és a továbbiakat is!
pusza érte!
:wink: :lol:
kandi72
Budapest III. kerület
 
 


Tyche!

Nagyon sajnálom! :(


Zazzy!

Több gyógytornász és ortopédus együttes véleménye az, h. csak Siestát ne!
Kemény a talpa, lapos a rüsztje, lúdtalpbetétes, hogy csak az általuk említett szakmai kifogásokat soroljam.
A jó cipő puha talpú, kellően bő, hogy ne nyomorgassa a fejlődő csontokat, nincs benne semmilyen pót támaszték, ami elkényelmesíti a gyerek talpizmait.
Sarokék akkor kell, ha az ortopédus azt mondja, h. elkezdett befelé dőlni a boka, egyébként felesleges.
Mi most legutóbb Maus szandált vettünk, vmi Tanoda nevű cég gyártja. Az megfelelt ezeknek a kritériumoknak.
Egyébként a gyógytornászok mindegyike azt mondta, h. lehetőleg minél később vegyünk cipőt a gyereknek, és minél többet legyen mezítláb (zokniban). Nyáron szabadban is, vegyes talajon.
Városban a homokozó is jó lehetőség, ha a fűben a kutyaszarok miatt nem is igazán ajánlott, mert a homok hamar felmelegszik és változatos felszínt biztosít. Gergő nagyon élvezte tavaly.

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
rambóka
 
 


Sziasztok!

Hunci, engem is érdekelne, hogy mi van veled? Emlegettünk szombaton Annamarival, mondtam, hogy padlón vagy mostanság...

Tyche, nagyon sajnálom, pedig nagyon örültem mikor Rambóka újságolta a hírt. :(

Ezo, csodaMátén nem győzök ámulni. Nem tudom, publikus-e a dolog, de annak idején tudod hogy mondtam, vannak korababás fórumok, én Südve miatt követem az egyiket (akkor kellett volna születnie, mint Benjáminnak), és láttalak téged is. Még egyszer mondom, hihetetlen, hogy Mátéban mekkora erő van és legyél rá nagyon-nagyon büszke!

Lányok, mindjárt egy másik hozzászólásban leírom, hogy miért jöttem, addig is csatolok két képet, mert a végén már azt se fogjátok tudni, hogy ezek kicsodák. 8)

Kép

Kép
arkon
 
 


Biztosan páran kaptatok egy csúnya levelet az APEH-től, hogy hiába rendelkeztetek a PCOS Alapítvány javára, az APEH szerint nem jogosult az 1%-ra. A hajamat téptem, mikor én is kaptam egy ilyen levelet, mert félrevezetőre sikerült a megfogalmazása és rossz színben tünteti fel az alapítványt.

Az történt (ezt tavaly elmondtam a találkozón illetve említettem itt-ott), hogy a könyvelő (akit azóta leváltottam) másképpen értelmezte az alapítvány korát jogosultsági szempontból, mint a jogszabály. 2 évesnek kell lenni az alapítványnak, ezért úgy hitte, hogy a 2009 májusát, a rendelkezési hónapot kell alapul venni. A jogszabály szerint pedig 2009 január elsejét kellett volna, és akkor az alapítvány valóban nem volt még éppen 2 éves (2-3 hónap híja volt).
Ezért hiába futottuk a köröket és akartam volna fellebbezni, nem sikerült, az APEH "elvette" az adományt, nem is keveset. :(

Az idén ilyen probléma már nem lesz, csak az a gond, hogy igen sokan kaptak ilyen levelet, és jó páran azt gondolják, hogy nem is lehet adakozni.

De lehet, és ez most létfontosságú lenne a továbblépéshez, ugyanis nagyon aktív építkezés indult meg. VÉGRE! Erről írok bővebben. Viszont a tavalyi adománytól való elesés miatt a kassza nullán áll.

További részletek az Anyatanyán, arról, hogy mi indult el, nem szeretném ezzel terhelni a fórumot!
arkon
 
 


Aztaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa de édesek!Nem tagadhatnák le,hogy tesók :D és Boginak hogy bebarnult a haja! :D

Köszönöm a tanácsokat,én is mezítlábas nyarat tervezek(a dinnyeföldön pont jó lesz :lol: )meg itthon is adok rá pluszba egy vastag zoknit és kész.De jön a tavasz(remélem :evil: )és kell majd,ha megyünk ide-oda.
Komolyan mondjátok,hogy 1-2 hónap 1 méret???? :shock: :shock: :shock: Az nekünk 4-5 felvételt jelent majd kb. :shock: :evil: :x
Most egy noname kiscsizmája van 20-as,de két zoknival már nem megy bele a lába :shock: de ebben még nem jár,csak ha megyünk vhova,akkor van ráadva.

Kép
Kép
zazzy
 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?