Új privát üzeneted érkezett!

a multkor emlitettem, hogy felteszem a gonosz suni fépet,most volt idom átformátozni, úgyhogy itt a kép:
Kép
Kép
és egy vigyori kép
Kép

Kép

Kép
timirosicka
Külföld
 
 


Timike...háát, ez nagyon éééédes! olyan jót nevettem. Férjemnek is megmutatom majd. :wink: :lol: :lol: :lol:
Amúgy hogy vagytok?Kaptatok már oltást?
Még cicifüggő Sanyika?

Veronika...te is beteg lettél?? :( Jobbulást neked!

Éva..milyen lett a vérkép????Nagyon drukkoltam!+++++++

Épp a férjem fürdeti Norbit, már egy hete nem fürdette, most a kezébe nyomtam, néha jó lazítani kicsit! :wink: :lol:

Norbi nem eszi meg már a tejpépeket, grízeket, több félét kipróbáltam, már azt se eszi ami régen a kedvence volt :(
Ment a kukába, és a fél csomagokat adtam oda az unokatesóméknak. :roll:
Ahhoz kicsit drága.....többet nem veszek. Eszi ami van itthon.
Elég kiszámíthatatlan az étvágya, nehéz rá főzni. :?

Hová tünt mindenki???? :(

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


Szerdán megvolt az utolsó vizsgám is, szerencsére, és lazítottam pár napot, azért nem írtam, csak olvastam.

Oltás: csütörtökön megkapta Gergő, csak 5 másodpercig sírt, utána már röhögcsélt mindenkivel.
Megmérték: 78,5 cm és 8,95 kg, ez azt jelenti, hogy 3,5 cm-t és 67 dkg-ot hízott 3 hónap alatt. Tartja az eddigi tendenciát, aminek nagyon örülök.
Felmentünk a bőrgyógyászatra is beutalóval, és bebizonyosodott, hogy ekcémája van, vagyis most még nem így hívják, hanem atópiás dermatitisz, gyakorlatilag folyamatosan száraz a bőre. Szerencsére nem viszket neki. Minden tejterméket kerülnie kell, de azt amúgy sem kapott még. És felírtak neki egy halom krémezőt, speciális sampont, fürdetőt.

Lkata, nekünk azt mondta a doki, hogy nem bántja a kukit, mert úgyis visszanőhet még, csak később van értelme bolygatni.

Tegnap Salgótarjánban voltunk, dédiztünk, nagyon jól kifogtuk, hogy nem ma mentünk, ebben a 20 centis hóban. Ma regel kimentem kutyázni, és sem odafelé, sem visszafelé nem találkoztam egy hókotróval sem az én sávomban. Hajnal 3 óta havazik, azért kicsti hamarabb észhez kellene ilyenkor térniük, nem?
Nincs szánkónk, pedig most biztosan jó lenne huzigálni Gergőt kicsit. :)

Kép
szöszke
 
 

 
 

Timi, nagyon aranyos a gonosz süni. :)

Kép
szöszke
 
 


Hú, lányok...

Párom elment hajnal 5-kor síelni. Akkor elkotorta a havat. Picuri 1-kor elaludt, kimentem újra havat lapátolni, bőven boka fölé ért!!! 1 órán át lapátoltam, míg körbeértem a házon, mire visszaértem már megint csurom hó volt minden... Pfffffff
És azóta is csak folyamatosan hull és hull...

Én meg úgy kiizzadtam a hólapátolásban, hogy rögtön mentem is zuhanyozni, a pólóm, mindenem csurom víz volt. Na most ez vagy jót tett a náthámnak vagy nem, viszont kezd már most izomlázam lenni... pedig kint fel sem tűnt, de kemény munka ez a hólapátolás!

Még jó, hogy picuri jól alszik és még lazíthatok egy kicsit...

Éva,
nem lett lelet?

Kata,
tegnap én is odaadtam apának fürdetni Pálmit, mert tényleg kell néha egy kis kikapcsolódás (bár azalatt mosogattam... :roll: )

Szöszke,
jó, hogy könnyen túl lettetek az oltáson, majd kíváncsi vagyok, hogy lesztek-e lázasak egy hét múlva!
Én szerintem most sem fogom oltásra vinni jövő héten, mert még ma is folyik az orra...

Gratula a vizsgákhoz!

Kata,
Pálmi is nagyon válogatós lett mostanság...

Timirosicka,
édesek a képek! :)

Kép

Kép
sz.veronika
 
 


Sziasztok!

Tegnapra elkészült a lelet, szerencsére nincs nagy baj, csak a sárga ételektől megnőtt a karotinoid szintje és a májában a sok karotionid kinyomta a vasat és ettől vashiányos is lett. :-( Most nem ehet semmi sárga ételt és szedni kell a vasat. Amúgy jól van szerencsére :-)))))
És még mindig elég magas a bilirubin szintje is, de nem kóros a dr.nő szerint. :-(

Timi
Nagyon helyes Sanyika!!!!

Szöszke
Gratulálok a vizsgáidhoz!!!

Lkata
Áron sem akarja már megenni a tejpépeket, de a darabos kaját se nagyon, ha már kicsit nagyon darab van benne, akkor öklendezik tőle.

Éva

Kép

Kép
éva75
 
 


Elnézést a zavarásért, de hátha ha valakit érint, vagy érdeklődne a munkám iránt.
Szakvizsgázott gyermekpszichológus vagyok. Segítséget tudok nyújtani az alábbi gyermekekkel kapcsolatos nehézségek megoldásában (Budapesten):
- nevelési nehézségek
- szobatisztasági gondok
- alvási nehézségek
- evési problémák
- testvérféltékenység
- beilleszkedései nehézségek óvodába, bölcsődébe
- lelki problémák gyermekeknél, de akár a szülőknél is.
Lehetőség van baba-mama konzultációra, valamint a kismamák szorongásainak (várandósággal, gyermekszüléssel, ápolással, szoptatással stb. kapcsolatos) feloldására is.
Elérhetőségem: gyerekpszicho@yahoo.com
gyerekpszicho
 
 


Sziasztok!

Beugrottam, amég szárad a felmosás. :wink:
Éva...nagyon örülök hogy nincs nagy baj! :D A vashiány orvosolható! Sok kelkáposzta,kelbimbó, sóska, spenót, saláta :lol:
Én mindíg rakok a husilevesbe bimbóskelt , Norbi azt eszik kis krumplival,répával(ugye ezt most nektek nem szabad)
pici csirkehússal, jól összetöröm e levével.Nagyon szereti. :lol:

Veronka....én megúsztam a hólapátolást, férjem itthon volt :lol:
Remélem nem lettél náthásabb. :( Pálmi meggyógyult már???

Mennem kell, ebédet főzni.
Többiek hol vannak???
Zsuzsu??? Vicky??? Kata??? bkriszta????Clau???...és még sorolhatnám. :cry:
Kihalunk? :roll:

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


Nem, még mindig tiszta takony... azt hiszem hétfőn akkor elviszem a dokihoz, bár semmi más baja nincs, csak folyik az orra 1 hete... Csak első nap volt meleg, azóta nem.

Éva,
jó, hogy nincs komoly baj!

Kép

Kép
sz.veronika
 
 


Lkata, már egy hónapja rettegünk, hogy kihal a topik, de látod, azért vannak masszív tagok. :D:D Szerintem biztosan megvan az oka, hogy nem jönnek.

Éva, köszi szépen
Vas: mákot neki!! :D:D
http://www.gvmd.hu/htm/siderop.htm
Növényekből sajnos rosszabbul szívódik fel a vas, gondolom ezért szokták C-vitaminnal együtt adni...

Sz.veronika, direkt rákérdeztem a dokinál, hogy számíthatunk-e valami eseményre az oltás kapcsán, és azt mondta, semmi nem lesz. :roll: Hát nem tudom, majd meglátjuk...itt pár embernek belázasodott a babája oltás után, lehet, hogy Gergő sem ússza meg.

Kép
szöszke
 
 


Sziasztok!!!!

Itt vagyunk mi is csak inkább olvastam mostanság.
Fanninak elég nyügi éjszakái voltak.Most újból adom neki a chamomillát és kicsit jobb lett.Tuti a fogacskák a ludasok a dolgoban. :? Nálunk nagyon szutyok idö van.Nagyon fúj a szél.És persze a hó sem kicsi.De én már kezdem unni és jó lenne ha már jönne a tavasz. :D
Éva:sajnálom hogy nem minden ok de azért nem is olyan vészes a helyzet.Biztosan hamar helyre áll minden. :D

Szöszke:Gratulálok a vizsgákhoz.Fanninak is atópiás dermatitisze van.De nekünk nem mondták hogy kerüljük a tejtermékeket. :evil: Igaz idén nem olyan vészes neki söt alig látom a börén de mindig krémezem neki.Tavaly viszont nagyon csúnya volt a böre és szenvedett is töle rendesen. :(

LKata:nem tudom irtam e azóta de nagyon aranyos a kórházi kép. :D

Timi:aranyosak a képek Sanyikáról.

Szveronika:jobbulást nektek.Már igazán elmúlhatna a nátha szegényeknek az olyan kellemetlen.
A hólapátolás jó munka vagy jó sport. :lol: Én is szoktam néha. :lol:



vikcy6
Pákozd
 
 


Szöszke...de bunkó vagyok, én még nem is gratuláltam a vizsgáthoz. :oops:
GRATULÁLOK! Elismerésem minden olyan anyuka elött aki tud tanulni a gyermek mellett! :lol:
Jééé, nem is tudtam hogy a MÁK ilyen hatékony! Nem pörög be tőle a gyermek?

Vicky...köszi a dicsit! :oops: :D Lehet már írtad, nem tudom.
Képzeld , elkezdtem én is a szétválasztó diétát, már több mint másfél hete. :lol: Elég jól bírom, -3 kgnál tartok eddig.
Te nem próbáltad meg újra?
a Chamomilla jó, de nem csodaszer, ha engedi azért kend is neki az ínyét. S, ha nem tud aludni úgy fáj neki akkor kis adag nurofen. :wink:

Veronika...akkor vidd is el dokihoz Pálmit! :( szegényke, jobbulást!

Tegnap férjem elvitte a kicsit szánkózni! :lol: De szerintem neki jobban tetszett mint a gyereknek! 8) :lol:
Kép

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


Sziasztok!!!

Vagyok én is. Sajnos nem úsztuk meg a betegséget, ma már Konsti is lázas (38,2 levonva) így holnap megyünk a doktornőhöz. Enni még kevesebbet eszik, de inni iszik. Tápszer és a préselt gyümölcslé is csúszik, így annyira nem aggódom. Köhög is, az orra is folyik, de a kedve egész jó.

Ábel két napig volt igazán beteg, akkor szinte egész nap aludt, ami nála nagyon meglepő. Sajnos még mindig köhög, így Őt is megmutatom az orvosnak és nem engedem egyenlőre oviba.

Nálunk ma esett hó, kb. 10cm. Ábel kiment apával, szánkóztak, építettek hóembert is. Nagy volt az öröm. Mi Konstival az ablakból néztük....

Éva!
Örülök, h ilyen egyszerű oka van a sárgaságnak. Mástól is hallottam már ilyet.

Csuklottál ma?????? Ha jól emlékszem Te mesélted, h csőtörés volt valamikor Nálatok. A férjem ment ki havattakarítani, amikor vízcsobogást hallott. A pincében folyt a víz. (nem is tudtuk, h ott is van csap...) hívtunk szerelőt, szerencsére kijött és valami tömítést kellett cserélni. leolvastuk a vízórát, számoltunk , de szerencsére a javítással együtt kb. 5ezer ft ból megússzuk az ügyet....(ha nem kellett volna havat lapátolni, nem tudom meddig ment volna a pocsékba a víz.. :evil: )

Timi!
Nagyon vagány Sanyika!! Ügyes a fotós is!!!

Zsuzsu,Ábel,Konstantin
KépKép
zsuzsu72
 
 
 
 


Jól betemetett minket a hó! 30-40 cm

Dehogy halunk ki, csak ritkán tudunk jönni, de szerintem többen olvassuk, mint írunk!

Timi! Haláli jó képek!

Éva! Na ki gondolta volna, hogy ilyen egyszerű oka van a sárgaságnak!

Zsuzsu! Sajnálom a betegeskedést. Kitartást, gyors gyógyulást a fiúknak, óvónőknek meg vidd be a gyógyszertári számlát a te számlaszámoddal! Még jó, hogy "csak" ennyi a veszteség! Szerencsétek volt!

Szöszke! Érdekes, amit a dokid mondott/ nem mondott. A mi dokink, védőnőnk pont felhívta a figyelmet, hogy mire lehet számítani az oltás után!

Gondolom már mindenki megjárta az orvost, várom a beszámolókat!

Gyorsan képek, videók!

Anya takarít én segítek:
Kép

Szánkózás:
Kép

http://videa.hu/videok/emberek-vlogok/apaval-csuszunk-gyerek-PvGr4ymSn2jeS4A2

http://videa.hu/videok/emberek-vlogok/anya-huz-gyerek-TJQJUDHSC13tbRai

Kép
bettike
Eger
 
 


Kata,
jót nevettem azon, hogy apának jobban tetszett a szánkózás, mint Norbinak :lol:

Néha nálunk is van ilyen, hogy a párom kitalál egy játékot, Pálmit nem érdekli, de a párom nagyon élvezi :lol:

Na ma elmentünk az orrfolyás miatt a doktornőhöz. Apa vitt autóval, de nem várt meg, mert ment dolgozni. Hazafelé 40 percig!!! tartott az a 10 sarok!!! Képtelen voltam tolni a babakocsit a hóban, az út harmada alatt a hónom alatt cipeltem a babakocsit! :evil:

Piros a torka, de mivel csak legelső nap volt hőemelkedése/enyhe láza, és az orrfolyás váladéka se sűrű, így nem kell semmit csinálnom, csak sóoldatos orrspray-znem és orrszívóznom. Ha sűrűsödne a váladék, akkor vissza kell vinnem.

Ja és kaptunk új lázcsillapító kúpot, mert amit még újszülött korában kaptunk az kiderült, hogy már lejárt. Persze nem kell, csak hogy legyen. Csak azért szólok, hogy ha valakinek még az van, akkor nézze meg a szavatosságát és legközelebb irasson, ha kell!

Zsuzsu,
Konstinak jobbulást! Érdekes, Pálmi is inkább most a tápszert issza, enni nem annyira akar... legalábbis babakaját nem, az én kajámból persze igen! :) Tegnap este kapott mini kockákat a párizsis zsemlémből, de nem bántam, örültem, hogy legalább azt eszi... pedig pont a párizsi nem valami jó...

Bettike,
látom nálatok is nagy a rend! :lol: Hiába, a gyerek egy perc alatt szétpakol!
Én ma le akartam méretni Pálmit a dokinál, de van egészséges és beteg rendelés tök elkülönülten, és mivel a betegrendelésre mentünk, ott nincs mérleg... ha vége lesz a betegségnek, akkor mehetünk az oltásra, majd akkor mérik meg... én meg mindig elfelejtem mérni a fürdetéskor, bár itthon már csak a felnőttmérleg van, az nem tudom mennyire pontos, meg hogy megáll-e rajta pár másodpercig - digitális és idő kell neki, hogy kiadja az eredményt... Na talán ma :)

Kép

Kép
sz.veronika
 
 


Sz.veronika, mérd úgy, hogy egyszer úgy állsz a mérlegre, hogy nincs az öledben, egyszer meg úgy, hogy az öledben van , és vond ki az eredményt egymásból. :D:D Egyszerűbb, mint a mozdulatlanságára várni. :) Különben Gergőn kívül a dög nehéz kutyáimat voltam kénytelen így mérni, mert esélytelen volt, hogy négy lábbal megálljanak egy A5-ös nagyságú mérlegen. :D:D Bele is roppant a derekam párszor. :?

Bettike, nem semmi rámolás. :)
Videó édes!
A dokink minden oltás után ezt mondja. :?: "Nem várható semmi". Én is csodálkozom, de neki biztos nagyobb a rálátása...mindenesetre írattam fel Germicidet, mert úgyis elfogyott.

Lkata, köszönöm, de tudod nem tudnék tanulni, ha a férjem nem lenne velem itthon. Úgyhogy szerencsés vagyok.
Gergő nem pörög a máktól, nagyon szereti. Sőt cukor nélkül készült piskótába is tettem neki (mézzel édesítettem), és nagyon nyerő volt.

Zsuzsu, betegség, csőtörés. :(
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára szöszke 2010.02.01 16:42-kor.

Kép
szöszke
 
 


Kaptam a napokban egy kör e-mailt a mákról, és ilyen recept volt benne:
Schirilla György természetgyógyászként egy maga által kreált mákreceptet ajánlott csontritkulásra, ami egyszerűen elkészíthető, és még finom is:
25 dkg mákot le kell darálni, kevés vizet kell hozzáadni, és annyi mézzel édesíteni, amennyitől kellemesen édes lesz. Ezt össze kell forralni, de éppen csak az első "puttyanásig", mert különben a mák megkeseredik. Az elkészített mákot, ami tulajdonképpen olyan, mint a bejgli töltelék, be kell tenni egy befőttesüvegbe, és hűtőben tartani.
Lényeg, hogy minden nap kell belőle enni legalább egy evőkanállal. Legjobb reggelire enni. Többet lehet, kevesebbet nem. Ha elfogyott, akkor újat készítünk. Az epebetegek keverhetnek hozzá reszelt almát, a cukorbetegek pedig használhatnak cukorpótlót és kicsit több vizet. Fontos, hogy ne cukorral édesítsék, mert a cukor kivonja a csontból a kalciumot. Jót tesz, ha utána például iszunk hozzá egy kis citromos vizet, mert a C-vitamin megkönnyíti a mákban levő anyagok felszívódását, beépülését. Mivel ez nem gyógyszer, csak egészséges táplálék, a hatását nem máról holnapra, hanem hosszabb távon fejti ki.
Egyébként is arra is oda kell figyelni, hogy a mindennapi táplálkozásában cukor helyett mézet használjunk, húsból is kevesebbet, és akkor is inkább baromfit vagy mangalicát együnk. Nem tesznek jót a szénsavas üdítőitalok sem, mert a bennük levő foszforsav kivonja a csontból a kalciumot.

Kép
szöszke
 
 


Sziasztok!

Bettike!
Nagyon aranyos a kép és a videók is! Látszik, h Máténak tetszik a hó és a szánkózás. A cumi szuper, legalább nem nyeli a hideget!!

Az első képet nálunk is fotózhattad volna! :lol: :lol: :lol:

Sajna nincs bizonyíték, h az oviban szedik össze a betegséget, na meg eléggé kiszolgáltatott helyzetben van az ember.
Tegnap beléptem az oviba, szóltam, h Ábel még a héten itthon marad. Sajnálkozott az óvónő és nem érti, hogy fázhatott meg ennyire.....szívem szerint leordítottam volna a fejét, de siettünk....

(amúgy Ábel egyik kispajtása kórházban van, mandulagyulladásból tüdőgyulladás lett és bekerült.. :cry: )

Veronika!
Szomorú, h nem takarítják a havat. Az viszont jó, h Pálmi nem beteg. kívánom, h ennyivel ússzátok meg!

Sajna az a baj, h Konstinak semmilyen étel nem kell :cry:

Voltunk tegnap orvosnál. kicsit megijedtem,ugyanis Konsti egész délelőtt nem evett és nem is ivott. Kb. egy evőkanálnyi folyadékot sikerült megitatnom vele csak. Féltem, h kórház lesz a vége, de szerencsére nem. Hörghurutja van, csúnya a torka, emellett gigamegabrutál módon fogzik. Ja és randán köhög na meg sűrű zöldes cuccis jön az orrából.. Várunk az antibiotikummal, olyan fülcseppet kaptunk ami orrcsepp, tengervizes orrspray, hörgőtágító, hurutoldó........Annyit mondott a doktornő, h ilyen betegen ő sem enne és inni sem lenne kedve. Hazafelé a kocsiban már ivott 2dl tápszert és itthon is iszogat, eszeget pár falatot. Most nem tartjuk a napirendet, folyamatosan itatom, etetem.

Ábelnek is még kell a gyógyszer, mert van még lerakódás a hörgőiben. Jó is, h nem vittük oviba. (aranyos volt a nagyfiam, kínomban már Őt kértem, h itassa meg a tesót, hátha Tőle elfogadja. Ábel így szólt: "Igyáááááá Í.." sajna neki sem ivott, de jót nevettem Ábelen.)

Az a vicc, h Konsti beteg, de rohangászik, magyaráz, elven mint szokott. Ábel bújik amikor beteg, de Konsti nem.....


A 7végén átnéztem a gyógyszereket, összeszedtem ami lejárt-kifogyott és gondoltam beviszem a gyógyszertárba, úgy emlékeztem van gyűjtő. Abban a gyógyszertárba, ahová betévedtem nem volt. Kérdeztem, hová dobhatom, mire a gyógyszerész: a szemetesbe....... :o :o :o :o csak arra vigyázzak, h gyerek ne férjen hozzá...........döbb-döbb-döbb........

Zsuzsu,Ábel,Konstantin
KépKép
zsuzsu72
 
 
 
 


Sziasztok!

BORZALMAS ÉJSZAKÁNK VOLT!!! :?
Norbika hajnali fél 3 tól fennt volt, és sírt. :( Megrepedt az ínye, bújik a 13.foga.
Nem engette bekenni és inni se akart, hogy legalább a kis víz hűsítette volna... :roll: Még nurofent is adtam neki.Alig tudtam megvígasztalni, már ringattam, énekeltem....nagyon fájt szegénykének!
Reggelre ki is bújt félig. :D De látom hogy a 14.fog is készülőben van. :shock:

Zsuzsu...csőtörés, meg még betegség is...szegények! :(
Az a lényeg hogy igyanak, vagy teát vagy tápszert...az már mindegy. :roll:
Kitartást neked!

Betti...jól van látom, nem csak Norbi tud így szétpakolni :wink: :lol: Máténak is jó sok játéka van.
Néha már azon töprengek, mi lesz itt 3 év mulva, hová teszek el ennyi kacatot. :roll:
Nagyon aranyos a video :D Te meg nagyon csinos vagy, még így beöltözve is látszik vékony vagy.

Szöszke...te miket tudsz!Köszi hogy ezt megosztottad velünk.Mától a mákot mézzel ízesítem! :wink:

Húúú, mennem kell, Norbi már álmos, jön a délelötti alvás. :wink:
Remélem már nem fog fájni a foga, illetve ínye. :roll:

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


Ó szegénykék :(

Kata,
szegénykém, rossz lehetett éjszaka :(

Zsuzsu,
hű, akkor nagyon ki lehet Konsti, ha ennyire nem eszik-iszik :(
Gyógyszertár :evil:

Szöszke,
Igen, azt már próbáltam régebben, hogy megmérem magam, aztán vele is ráállok a mérlegre és kivonom a kettőt. De mivel csak 1 tizedesjegyre kerekít a mérleg mindkét mérésnél, és a kerekítetteket vonom ki egymásból, nagyon eltérhet a végeredmény, legalábbis babakorában eléggé el is tért attól, amit a csecsemőmérlegen mértünk...

Na mindegy, előbb-utóbb csak megtudom mennyi :) Ha más nem a dokinál a 15 hós szurin, ami még nem tudom mikor lesz, előbb múljon el az orrfolyás...

Köszi a mákos tippet!!!

Kép

Kép
sz.veronika
 
 


Sziasztok,

nem tüntem ám el, csak nincs sok időm napközben, este pedig Zolival kettesben vagyunk, filmet nézünk vagy ilyesmi. Lotti pedig beállt napi 1 alvásra, akkor vagy pihenek, vagy főzök, mostanság tökre ráálltam, hogy főzök nekünk is, eddig csak Lottinak csináltam, de csomó mindent megeszik, pl. a múltkor csináltam csirkepörköltet tésztával és az volt az ő ebédje is :lol:

Gyors reagálás:

Timike
, nagyon cuki a mérges süni fej!!!!!!!!!!! :lol: Meg lehet zabálni Sanyikát!

Fürdetés
, nálunk egyik nap én, másik nap Zoli. Ált. aki nem fürdet, az mosogat :lol:

, imádtuk! Bár hatalmas, de többször voltunk lent szánkózni és Lotti nagyon szerette, bár egyszer arccal a hóba esett és elég vicces volt, én szemét módon ki is nevettem :oops: De mentségemre legyen mondva, durván havas volt az egész arca és nagyon édi volt és vicces, de ennek ellenére nem tántorította el a dolog és utána is ment a hóban simán :lol:
Persze közlekedni gáz, én ma babakocsival mentem közértbe, a máskor 20 perces út közel egy órás volt :roll: :?

Szöszke, sajnálom az ekcémát! És gratula a vizsgákhoz!!!
És köszi még egyszer!!!!!!!!! :wink:

Éva, örülök, hogy rendben van Áron!!! Amúgy mi volt az a sok sárga kaja, amit evett? Répa, sütőtök?

Veronika, ne izgulj, Lottinál pl. egy sima nátha 1,5 héten át tart! :roll: "Csak" orrfolyás, de tartósan 1,5 hétig. Ha nincs hőemelkedés vagy láz, én nem viszem dokihoz, pont amiatt, hogy ott simán elkaphat bármit.

LKata, sajnálom, hogy így szenved Norbika! Őt nagyon megviseli ez a fogzás ahogy látom :cry:
Jó a szánkós kép! :lol:

Vikcy, sajnálom a nyügi éjszakákat, remélem ti is hamar túllesztek a fogzáson! Nagyon édi a szánkózós fotó, amit feltettél Fanniról! :lol:

Bettike, édik a képek, már iwiw-en is megkuksiztam :lol: Nem semmi, mit össze pakol Máté, erről jut eszembe, hogy van egy ilyen képem, amikor kipakolta Lotti az összes bugyimat, felteszem mindjárt :lol: Bár neki is sok játéka van, inkább az én ruháim között tesz "rendet" :roll:

Kép

Zsuzsu, sajnálom a betegségeket és a nyomi óvónőt!!! :evil:
Konstinak jobbulást, biztos fog majd enni-inni, ha nekem fáj a torkom, én se kívánok semmit.
Gyógyszertár :evil: Én úgy tudom, hogy gyógyszereket nem szabad kidobni!!! Mi mindig leadjuk a gyógyszertárban a lejárt gyógyikat!!!

Na rólunk pár szót gyorsba. Lotti beállt napi 1 alvásra (most épp alszik). Ált. 12-13 óra között dől ki és alszik 1,5-3 óra közöttit. Tegnap majdnem 3 órát húzott le.
Vettünk neki bilit a múlt héten és képzeljétek, belepisilt!!!!!
Volt hatalmas ováció, tapsi-tapsi, miegymás és azóta állandóan bilire akar ülni :lol: 8) Mondja, hogy bili, és kaka, de azért előtte sikerül bekakilni, minthogy bilire tudnánk ültetni :roll:
Teszek is fel képet, hála ő nagyon szívesen ül rá, bár lehet, hogy játéknak fogja fel.
Játszóházba járunk még mindig, de most már bevezetem, hogy heti 2X fogunk járni, mert Lotti imádja.
Szóval mi megvagyunk, jól vagyunk, csak nehezen jövök, napközben alig tudok, ha ő fent van, nem lehet gépközelben lenni, este meg ugye már írtam, Zolizok :lol:

De nem fog kihalni a topik, nyugi!!!!!! 8) :lol:

Na a képek:

Kép ez volt az első bilire ülés

Kép itt volt az első belepisilés :lol:

Kép

Kép

ucsó kettő tegnapi, pisi-kaki próba - játék bilivel

Na ennyit mára, mennem kell még kaját csinálni :roll:

Kép

Kép
nusildi
 
 
 
 


Sziasztok!!

BALÁZSNAK boldog névnapot kívánunk!!!

L.Kata!
Átérzem a helyzeted, tartásl ki! Norbinak mielőbbi fognövesztést!!!

Ildi!
Konsti is beborul a hóba időnként, de Ő személyes sértésnek veszi és ordít....

Bugyiskép: :lol: :lol: :lol:

bilizés: mint tudod én azon az elven vagyok, h meg kell érni rá, és úgy látom nálunk is itt az idő....Konsti ha teheti megy Ábel után a wc be, vetkőzik... :oops: :lol: valamikor rászánom magam és ráültetem a bilire....(olyan macera most a sok ruha miatt, de felülkerekedek a lustaságomon! :oops: )

NAgyon szupik a képek, trendi a bili!!! :lol: :lol: :lol: ( a mienk ugyanilyen csak kék természetesen :lol: :lol: :lol: )

Konsti továbbra is csak csipeget. tegnap kínomban üveges bébikajcsival kínáltam, abból nagy nehezen megevett kb. 200 g-t. Inni kb. 300ml tápszer-tej-gyümölcslé-víz.....

Zsuzsu,Ábel,Konstantin
KépKép
zsuzsu72
 
 
 
 


Ildi, nagyon édes Lotti! Kis bugyihajigáló! Zoli alsóit nem szórta szét?
Ami pedig a bilizést illeti: elképesztő! :D
Nem tudom, Gergő mikor érik meg rá. Egyelőre csak a kakit jelzi, vagyis amikor már megtörtént, akkor jön oda, és nyüstöl, hogy tegyem tisztába.

Ismét eltelt egy hónap, megint méhgörcsöm van, vérzés nélkül.
Kipróbáltam az újonnan reklámozott Algoflex-M kifejezetten menstruációs görcsökre való gyógyszert...hát vagy 1,5 órán keresztül jó is volt, de utána ugyanúgy fájt...úgyhogy visszatértem a jó öreg Rubophenhez. Azzal kb. 4 órán keresztül rendben is vagyok.

Lkata, Norbika gégegyulladása hogy kezdődött? Ma reggeltől Gergőnek repedt fazék hangja van egész nap. Láza nem volt, nem köhögött, de a hangja...mint egy kertajtó. :? Remélem, nem húzódik a hörgőire. Valószínűleg hideget ivott. :(

Zsuzsu, 200 g az jó! Ma Gergő is alig evett...fájt a torka biztos.

Kép
szöszke
 
 


Sziasztok!

Kicsit én is eltűntem :-(

Hétfőn nőgyógyásznál voltam, rákszűrésen. Aztán hazafelé beugrottam a tescoba egy csomag pelusért, mire kiértem a parkolóban egy nő belement az autómba :-( A béna szemben állt velem és sebességben indította el az autóját, ami egyből szemből nekiment az enyémnek, azt hittem a guta üt meg, előző nap lett kész a karosszéria lakatos vele, mert a másik oldalába még a múltkor belecsúsztak a vonatállomáson :-( de szerencsére most nem ott sérült meg, hanem az elején, de ott is csak egy kicsit, de akkor is bosszant, mert még itt okoskodik nekem a nő. Azzal jön, hogy az autó az Anyósom nevén van és nekem semmi közöm hozzá??? Ez hülye, az autót mi vettük, csak azért írattuk az anyósom nevére, mert ő nyugdíjas és így olcsóbb a biztosítás. De ennek hiába magyarázom.

Clau
Balázskának boldog névnapot kívánok tegnapra!!!

Lkata
Szegény Norbika!!! Áronnak is már kibújt a 12. foga, egyszerre négy jött most ki neki is, neki is állandóan a keze szájában és elég nyűgös, de őt azért annyira nem viselte meg szerencsére.

Veronika
Én is már ezer éve nem mérettem meg Áront, mi is csak úgy mértük, hogy az ölünkben volt... de nem aggódom, mert jó kis sonkái vannak.

Tegnap voltunk a Főv. Nagycikruszban, a férjem kapott ingyen jegyeket a munkahelyén, szuper volt, de az oroszlánokért a szívem szakadt meg, ahogy ütötték őket a pálcával, olyan állatkínzás, hogy egy ilyen gyönyörű vadállat két lábon állva tapsol :cry: Lorával azon szurkoltunk, hogy bár harapná meg valamelyik az idomárt :lol: :lol: De sajnos nem történt meg. :(

Mi amúgy jól vagyunk, Áron nagyon édes, egyre jobban eljátszik napközben, igaz olyankor nálunk is hasonló kép fogad a nappaliban, mint amit Ildi és Bettike tett fel. :wink:
Ja, és szerintem Áron egyáltalán nem azért sárga, mert sok "sárga ételt" eszik, hanem azért, mert még mindig magas a bilirubin szintje. 3 hónapos korában is nagyon sárga volt még és akkor még csak szopott, nem is evett még "sárga ételeket", és most sem eszik semmiből sokat, sütőtököt már ezer éve nem adtam neki, sárga répát is csak annyit eszik, ami pl. a levesben van, narancsot is csak mértékkel. De mindegy, az orvos elkönyvelte, hogy sok sárgát adok neki. Most nem adok neki semmi sárgát és kiváncsi vagyok marad-e a sárgasága?

Nagyon jók a képek!!

Ildi
Lottika nagyon ügyes a bilizés miatt!! Már én is gondolkodtam, hogy elővehetnénk egy bilit, mert Áron van, mikor kakilás előtt jelzi, hogy kaka, na ilyenkor kéne ráültetnem egy picit.

Zsuzsu
Ha van lakásbiztosításotok a biztosító kifizeti a vízszámla többletet a csőtörés miatt!

Szöszke
Sajnálom a méhgörcseidet :( És ilyenkor mit mond az orvosod?
Jobbulást Gergőkének!!!
:( :wink:

Na megyek főzni, mert Áron már 10kor elaludt, pedig csak délben szokott.

Éva

Kép

Kép
éva75
 
 


Sziasztok!

Köszönöm Balázs nevében a névnapi köszöntést!

Én sem tűntem el, csak Balázs is már csak egyet alszik napközben és ilyenkor mire kész vagyok a lakásban a teendőkkel, alig marad időm, olvasni még csak csak tudom a fórumot, de írni már nem tudok, mert általában akkor ébred persze, mikor elkezdtem írni. Pedig alszik 2-2,5 órákat, de valahogy úgy elmegy ez az idő.

Timi: édes a sunyi pofika. A vigyorgós képen lehet látni, hogy már hogy megváltozott Sanyika, édes nagyfiú lett belőle is.

Éva: na akkor megkönnyebbültél gondolom a sárgaság- nem sárgaság ügyében.
Autókoccanás :? . Nagycirkusz :D

LKata: gratula a diétához. Ha 4-5 kilót akarok "csak" lefogyni, akkor is érdemes ebbe a diétába belekezdeni?

Az utóbbi hónapokban 2 kg körül ment le rólam csak, pedig hetente 3x járok tornázni. Bár a farmer már lötyög rajtam és úgy ahogy kezdek beleférni a régi nadrágjaimba, de akkor nem tudom, hol van az a plusz 6-7 kg, amivel több vagyok mint a terhesség előtt????

Kijött azóta a 13. foga Norbinak?
Olvasom, hogy többeteknél már 10 fölötti fogszámmal rendelkezik a gyerek, Balázsnak eddig még csak 6 foga van kint.

Zsuzsu: jobbulást Konstinak. Én szóvá tettem volna az óvónéninek, hogy csak az oviban fázhatott meg Ábel. Ő most hogy van?

Bettike: jók a képek és a videók :D

Nálunk is elmondta a doki, hogy kb 1 héttel az oltás után várható esetleg láz, de Balázsnál hálisten nem volt semmi, nem volt se lázas, se nyűgös vagy ilyesmi.

Veronika : ne is mond a hóban babakocsi tologatást.... hétfőn én is megszívtam... én hülye azt gondoltam, addigra már csak letakarították a járdákat... volt ahol már megfordítottam a babakocsit és hátrafelé húztam át a havon. Az a durva, hogy a legnagyobb hó egy nagy forgalmú kereszteződésben volt a zebra elején. Ott álltam, hogy na most merre induljak. És ami még a legidegesítőbb volt, hogy csak azért indultam el, mert megkaptam a mailt, hogy kész lettek a DM-ben a képek amiket rendeltem és alig vártam, hogy elhozzam őket. Errefel nem is voltak még kész, totál ideg voltam :twisted:
Pálmi hogy van most? Gyógyulgat már?

Ildi: GRATULA Lottinak a bilizéshez!!! Csak így tovább!! Látszik is, hogy élvezettel ül rá.
Nálunk is pakolja Balázs a mi fiókjainkat,miután az ő szekrényének az ajtaját lekötöttem. Eddig az ő cuccait pakolászta. Most már, hol az én alsóneműjeimet és zoknijaimat pakolja, hol párom alsóneműit. Ma délelőtt pl a boxeralsókat húzta a fejére :D

Szöszke: jobbulást Gergőnek!

Velünk minden okés. Tegnap végre sikerült venni szánkót, így ma szánkózott egy kicsit. Egyébként szerintem nem nagyon fogja még fel, hogy mi is ez. A szánkón is úgy ül mintha épp a babakocsiban toltam volna, tehát semmi érdeklődés aziránt, hogy ő most siklik a havon. Egy idő után már ki is akart szállni, és akkor meg csak egyhelyben állt. Ha nem lett volna hó, akkor tuti, hogy elindult volna. Bár egyszer elindult be a nagy hóba, de már siettünk haza, pontosabban én, Balázs meg nem akart visszaülni a szánkóba. Épp ott volt a közelben egy nagypapa az unokájával. A nagypapa adott Balázsnak egy hógolyót, na azzal elvolt és így be tudtam tenni a szánkóba. Balázs meg folyamatosan mondta, hogy labda-labda, ezt mondja a hógolyóra is :lol: ja és a lufira is :lol:


Kedden egyik kolleganőmhöz mentünk. Ott taliztunk hárman kismamák. Mind egy cégnél dolgoztunk és 1-1 hét különbséggel szültünk, Balázs a legkisebb. Ott töltöttük az egész napot. Egyedül az odaút volt szar :? 1 óra 15 percig tartott az út 2 busszal, az egyikkel legalább utaztunk 45 percet. Hát már azt hittem sose érünk oda.....Balázs nyöszörgött, sírt , ki akart már jönni a babakocsiból. Én közben próbáltam csitítani, énekeltem neki, mondókát mondtam, de végül mégis kivettem a kocsiból és leültem vele, persze akkor meg úgyanúgy le akart volna szállni, mert ő szaladgált volna. Az út nem dugó miatt volt hosszú, hanem mert a város egyik végéből mentünk a másikba. Tök jól eljátszottak a gyerkőcök, szinte egy időben aludtak délután, mi anyukák meg addig dumcsiztunk egy jót. Hazafelé szerencsére párom el tudott jönni értünk a munkából menet.

clau06
Budapest XXI. kerület
 
 


clau,
igen, én is úgy érzem, hogy kevés az a 2 óra, amit délután alszik, hogy meglegyenek a dolgaim... ráadásul most egy ideje (kb. egy hete) csak 9 óra hosszát alszik éjszaka :shock: Remélem csak a betegséggel függ össze és nem marad így, mert ez horror, tulajdonképpen vele fekszem vele kelek... Este 11-ig kukorékol (ha nem ringatnám el, akár éjfélig is fent lenne)

Pálminak még csak 5 foga van, ne aggódj! :)

Amúgy köszi a kérdést, gyógyulgat, már csak kicsit taknyos, de kap rendesen levegőt.

Hó-helyzet :evil: Ma se tudtunk kimenni...

Éva,
sajnálom az autót :(

Jé, elszállt a gépem, most újraindítottam és benne volt még amit írtam! :shock:
Most ezt akkor gyorsan elküldöm, majd folytatom valamikor :)

Kép

Kép
sz.veronika
 
 


sziasztok!

Kissé zűrös napjaink voltak! De kinnt van Norbi 13. foga és a 14. is félig! :shock: :D

Szöszke...hogy vagytok??? Nálunk rekedtséggel kezdődött norbi gégegyulladása. És éreztem hogy zörög a háta ahogy vette a levegőt, ezért azt mondták először hogy légcsőhurut :shock: (pedig megfázva se volt) aztán később mikor már nagyon nehezen és hangosan,nehezen vett levegőt, láza is lett...egyértelmű volt hogy a gége.
Ő köhögni később kezdett, de nem sokat. Valaki nem is köhög és nem lesz lázas azt mondták.
Remélem nem lesztek betegek!
:roll: Jelentkezz mi van Gergővel!

Éva...úúúúh, de sajnálom a balesetet! Akkor most mi lesz, fizet a nő biztosítója nem? :evil: Elég szörnyű hogy még ő neki áll fejjebb! :( Bunkóóó!

Ildi...Lottika szuper ügyes!!!Csak ááámulok! :shock: :D
...és nagyon szép még mindíg! :lol:

Clau...de jó hogy jöttél. BALÁZSNAK BOLDOG NÉVNAPOT!!!!
Nem gáááz a 6 fog, unokatesómnak a lányának is csak 6 foga van és velünk egy idős. :wink:
A szánkón Norbi is csak bangul! :lol: Van róla video, mindjárt felteszem!
Diéta: akkor csinálj 30 napig szétválasztó diétát, az is eredményes. :D Én 3,5 kg ot fogytam eddig 2 és fél hét alatt. :lol:

Veronika....Pálmi jobban van???

Tegnap mi szülinapoztunk, a férjem Balázs napon született! :lol:

Szánkózós video Norbiról és kis unokatesójáról:
http://videa.hu/videok/emberek-vlogok/n ... WDWJyf8RfF

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


Tegnapi képek:
Szánkózás
Kép
apa szülinapi tortája(természetesen én csináltam)
Kép
torta evés :lol:
Kép
Kép
Kép

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


na akkor folyt.

Szöszke,
nagyon fura ez a görcs vérzés nélkül mindig...

Megméreckedtünk, először én aztán én+Pálmi, a különbözet 8,7 kg volt :roll: Azt hittem már rég túl vagyunk a 9 kg-on is, 1 évesen azt hiszem 8,3 volt, de már nem vagyok benne biztos, majd utánanézek. Bár, ha annyi volt, akkor reális a 8.7, nem?

Zsuzsu,
200 gr? :lol: :lol: Pálmi akkor eszik ennyit, ha kivételesen sokat kajál :lol: :lol:
Vagy egész nap ez volt összesen? A 300ml folyadék, az egész napra vonatkozik?

Ildi,
gratula a bilizéshez! Hihetetlen!
Látom alakul a főző-tudományod, irígykedem! :) Én még mindig nem igazán főzök, pedig mostmár kellene Pálmi miatt is... Anyu hoz még mindig egy héten 3-szor főzeléket, tulajdonképpen azt esszük kiegészítve 1-2 hozatott kajával egy héten.

Kata,
remélem most lesz egy kis pihi a 15. fog előtt...

Rólunk:
Pálmi nem nagyon gyakorolja a gyaloglást, napi 2-3-szor indul úgy neki, és olyankor pár percig csinálgatja, majd elfárad és órákig nem is foglalkozik azzal, hogy próbálgassa :) Eddig a legtöbb olyan 9-10 lépés volt. Tegnap inkább az esést gyakorolta, de szó szerint, direkt esett el, sokszor egymás után. Először popsira, majd onnan még hanyatt fekvésbe :) Igaz ülésből fekvésbe aligha volt esésnek nevezhető, mert lassan, óvatosan csinálta :lol:

Kép

Kép
sz.veronika
 
 


Veronika....háát, kicsit kevés ez a hízás szerintem. :roll:
Bár a lányok kevesebbet szoktak hízni, vagy nem?
Mondjuk Norbi jól hízott mindíg is, ő az utóbbi hónapokban 20-25 dkg-okat hízott egy hónap alatt.
Régebben meg 40-50 dkgokat is havonta. :wink:
Most 11,5kg és 84 cm, egy évesen 10,7 kg és 82 cmkörül volt, ha jól emlékszem.
Járáshoz gratulálok, szépen haladtok! :D
Unokatesómék kislánya(akit a képen is látsz) ő is kevesebbet hízik.
A kislány is még csak 8,8kg és 77cm.Úgyhogy hosszúnak hosszú, de nagyon vékonyka, olyan a combikája mint Norbi karja.Arca meg kis pufi.
Pedig jól eszik neki.Simát bevágja a 2,5 dl főzeléket.
Ilyen alkat. Felnőtt korában nem lesz súly problémája. :wink:

Mennem kell, Norbi sír :? Tök fáradt de nem akar aludni.

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


Sz.veronika, szerintem 40 deka hízás 3 hónap alatt jó...és tényleg ilyen alkat, a lényeg, hogy vagy centiben, vagy tömegben gyarapodjanak. Gergő 8,28 volt 1 évesen és 8,95 volt most, 15 hónaposan. 1 évesen 75 cm és most 78,5, de abból kell kiindulni, hogy az alvás kivételével egész nap mozognak, csinálnak valamit...kész csoda, hogy még így is híznak. :D

Lkata, hihhhhhetetlen a torta... Fecó egy "mezei" 29-re ilyet kap, akkor mi lesz, ha 30 lesz??? :D:D
Gergő: ma is volt rekedtség, de nem romlott...láz nincs, a közérzete jó. Nem zörög a háta sem levegővétel közben.
Mindenesetre résen vagyunk.

Éva 75, tökre felment bennem a pumpa, ahogy írtad ezt az álló autóba belemenni sztorit...ilyet sajnos általában nők követnek el. Belénk is jöttek már majdnem így piros lámánál, mert rückwärtsbe tette 1. sebesség helyett (egymás mellett volt a kettő)...és hátrafelé indult el. :evil:

Én: délután 2-ig fetrengtem. :cry:
10 órakor bevettem egy Rubophent, 11 után még egyet...semmi...13 órakor egy Algopirynt, na, attól 14 órakor kezdett elmúlni a görcs, utána fél 4-ig aludtam, mint egy fejbecsapott...
Azóta nem fáj.
A dokim azt mondta, hormonális visszarendeződés van, ezért van vérzés nélküli görcs. Szoptatás abbahagyása után 1-2 hónappal lesz normális a helyzet. Akkor elvileg a következő hónap már jó lesz...már nem bánnám, nagyon rossz ilyen kiszolgáltatottnak lenni.

Gergő napok óta próbálgatja a járást. Nem erőltetjük. Most sikerült felvennem. :) Mindjárt belinkelem.

Kép
szöszke
 
 



Kép
szöszke
 
 


Gyors bekukk, Zoli tévézik, úgyhogy még nem nézünk filmet vagy hasonlók, így írok picit.

Szöszke
, gratula Gergőnek az első lépésekhez, nagyon tündi a videó!!! :lol:
A görcsöket sajnálom, remélem mihamarabb megjön a mensid és túlleszel ezen, biztos nagyon kemény lehet :cry:

LKata, nem semmi a torta, csodaszép! Látszik, hogy finom is, mert Norbika arca elárul mindent :wink:
A videó édes, látszik, hogy Norbika élvezi, de bocs, hogy ezt írom, de szegény kis Mira úgy ül ott, mint aki betojt :lol: :oops:

Veronika, súly miatt ne aggódj!!!!!
Nem semmi, hogy 11-ig fent van Pálmi, nem tudod ezt előbbre hozni? Vagy ez így már bevált? Később nehezebb lesz szoktatni, ha bölcsibe megy (ha megy) és fel kell kelni reggel, nem?
Majd fog menni Pálmi, most biztos élvezi, hogy magasabbról huppanhat le és ezt gyakorolja, az esést is be kell gyakorolni amúgy, majd ha megunja, megy többet!!!
Lakáseladással hogy álltok? Nekem nagyon tetszik a kecótok, de sajna mi sose adjuk ez a miénket :cry:

Súly
, szerintem nem a nemtől függ, Lotti ellenpélda, már 11 kiló és két hónap alatt 1250 grammot hízott :shock:

Kaja, na igen, emiatt jövök még kevesebbet. Amióta főzőcskézek, már nincs időm, mikor Lotti alszik, mert ált. akkor csinálom vagy készítem elő. Nagyon rákaptam, persze magamhoz képest, de finiket csinálok, csirkepöri, tegnap rizsfelfújt, vargabéles, sütik, Lotti megeszi az összeset, úgyhogy Veronika, hajrááá, próbálkozz, én pont amiatt kaptam rá, mert Zoli is csomót dícsért és láttam rajta, hogy milyen jól esik neki amikor hazajön, hogy van valami fini. Ha nem főztem, csináltam egy sima pudingot és akkor Lotti uzsija is meg volt oldva :wink:

Jaaaaaaaaaaaaa, LKATA!!! Kérdezted még múltkor a cukkinis tésztát, leírom ide, hátha más is kedvet kap, Lotti mindig megeszi, persze neki botmixerrel összetöröm, de nem pépesre, bár ezt nem is lehet, mert tészta ugye, az elég kemény, de szereti.
Szóval:

Cukkinis tészta

Hozzávalók (2 fő - én is eszem Lottival)

2 cukkíni
1 fej vöröshagyma
2 gerezd fokhagyma
1 ek olaj
1 dl tejszín (én picit kevesebbet teszek bele)
só, bors, petrezselyem vagy bazsalikom (én utóbbit használom)
+ tészta - bármilyen, én pennével csinálom

Olajon megdinsztelem a hagymát és a fokhagymát, rárakom a cukkínit (pici darabokra vágom vagy hosszában vékony csíkokra), pirítom kicsit, majd fedő alatt készre párolom, ha maradt leve, elforralom.
Só, bors, majd tejszínt bele és bazsalikom vagy petrezselyem.
Egyszer átforralom és a kifőzött tésztára öntöm, ennyi.

Zsuzsu, majd írd meg, hogy Konsti mit alakított a bilin!!!
Igen, lustaság, nálam is ez van, mert Lotti sokszor mondja, hogy bijibiji (ez ugye a bili), de naponta vagy 15X, hát annyiszor fene se akarja vetkőztetni :roll:
Remélem az evési gond megoldódik, nálunk amúgy vagy attól volt, hogy csomó édességet kapott (amit beszüntettem) vagy az oltástól, mert utána kb. 10 napig nem evett jól.

Éva, autós sztori :evil: :evil: :evil:
Amúgy vissza kell mennetek a dokihoz később, ha már nem adsz neki sárga kajákat??? Emlékszel? Lotti is sokáig sárga volt :roll: Akkor azt írta egy szopis tanácsadó, hogy sokat szopjon, mert a kakival ürül a bilirubin, a doki meg azt mondta, hogy sokat itassam (vízzel, akkor még javában csak szopi volt), mert a pisivel ürül - na köszi :roll: Szóval etesd-itasd! :wink:

Clau, gratula a fogyáshoz, nagyon ügyi vagy!!!!!
Hehe, mintha magamat láttam volna, én is úgy húztam a babakocsit a hóban, mint ahogy leírtad :lol: Nagyon gáz volt, de jó testmozgás :wink:

Mi ma játszóházban voltunk de. Nagyon népszerű, a múltkor Stohl Andris volt a családjával ott, most a Hujber Feriék :lol: Bár pont egyik se a kedvencem, de jó kis hely ez. Amúgy most hallottam, hogy gyümit lehet adni ott a gyereknek, mert azt nem árulnak, Veronika :lol: 8)
Lottit most nagyon lekötötte a zenebölcsi rész, énekeltünk, csikiztünk, tökre élvezte.
Valaki nem akar még járni? Mert én tervezem, hogy nem csak csütörtökön viszem Lottit, hanem még a héten egyszer, most is majdnem 2 órát voltunk ott, abból a zenebölcsi (ami lekötötte Lottit) kb. 30 perc volt, többi a játék, babák stb.

Na megyek, mert most már nézzük a sorozatunkat, jók legyetek!

Kép

Kép
nusildi
 
 
 
 


Hellóka!

Szöszke...köszi a tora dicsit :oops: :D
Nagyon ügyi már Gergő! :lol: Látszik hogy tetszik neki hogy jár, egyszerre örül is meg izgatott is! :lol: Nagyon cuki!
Görcsök :( :( :(

Ildi...jaaaj, köszi a receptet! :lol: ki fogom próbálni csak most nincs itthon cukkíni. :( Pedig de ennék, modjuk tejszín nélkül szabadna csak mert szénhidrát napom van, és valamilyen tésztát lehetne hús és tejtermék nélkül enni.
Norbinak is tuti bejönne.
Jókat sütsz, főzöl:-Vargabéles..hmmmmmm az imádom! :oops: :lol: de most ez tiltott :cry:
Norbinak most a frankfurileves a kedvence! A sűrejét kiszedem neki és jól összeaprítom villával....imádja :D Van benne kelkáposzta, krumpli, csipetke, répa, füstli :lol:

Zenebölcsit, játszóházat úgy irigylem...felénk nincs ilyesmi! :cry:
Pedig milyen jó az ilyesmi, sokat tanulnak a gyerekek és szocializálódnak.
Utazgatni meg se pénzem se időm....úgyhogy nekünk csak marad a babakocsizás, esteleg szánkó és a benti játékok. :roll:
Tervezzük hogy hétvégén elmegyünk a barátainkhoz megint ahol van 17 hónapos kislány, Lara, vele utoljára január elején találkoztunk.
Csak sajnos a Fecó holnap is dolgozik! :cry:

Jaaa, és Norbi tegnap mondtam hogy -Mama az anyukámnak! :lol:
Még 12 hós korában mondta néha, azóta nem akarta.

Szép hétvégét!

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


Lányok, képzeljétek ma eladtuk a lakást!!! :lol: Illetve hát a szerződéskötés volt meg, április 30-ig fizetik ki. Nagyon boldog vagyok! :)

Szöszke,
tényleg nagyon egyszerre csinálják a csemetéink a dolgokat! :) Nagyon ügyin lépeget!

Ildi,
na nem baj, ha nem adjátok el a lakásotok, mostmár tényleg költözünk a közeletekbe! :)
Játszóház is nagyon tervben, ma úgy tűnik rendbejött Pálmi, ma már tünetmentes volt, szerintem akkor jövő hét csütörtökön mehet a 15 hós oltás, utána 2 hétig az oltás miatt még nem vinném, de utána ha jól leszünk, igen! Tudom mindig csak ígérgetem én is, de oltás után legyengülten nem akarunk bekapni újabb betegséget :roll:

Pálmi nagyon keveseket alszik most (éjjel megint csak 8.5 óra volt), de talán közrejátszik, hogy most nem volt pár napig levegőn. Még ma se tudtam kivinni a hótól,nincs eltakarítva az utcánkban, nem tudom kivinni a babakocsival...

Kép

Kép
sz.veronika
 
 


Sziasztok!

Hát, nem nagy a nyüzsgés errefelé! :( :shock:

Veronika...gratulálok a lakáshoz!Szuper!!! :lol:

Norbi is rosszul alszik, lehet áttérünk egy alvásra lassacskán? :roll: :? Nem aludt el tagnap sem.

Kibújt alul is a szemfog, a 15-16.fog! :shock: :shock: :D hihetetlen ez a gyerek, hogy újabb 4 foga lett egy hét alatt!

Zsuzsu, Szöszke, vicky??????????

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


Kata,
hű, gratula a sok új foghoz! :)

Hogy érted az 1 alvást? Hogy csak éjjel? :shock: Azért még az oviban is van egy délutáni alvás, nem? :roll:

Tegnap Pálmi 7:30-kor kelt és 18:15-kor aludt el először :shock: Akkor aludt egy órát, nagy sírva ébredt (gondolom mert éhes volt, pont elalvásakor lett volna aktuális a kaja...) és éjjel fél egykor tudtam utána ágyba dugni :roll:

Ma ezért 11-kor kelt, viszont apával kivittük sétálni 14:30-kor, és így azóta alszik, remélem most akkor ezzel rendeződik az alvás...
Jó volt, ketten azért át tudtuk vinni a havas helyeken :) Bár sokszor kellett emelgetni a kocsit, de így apával élmény volt, nem kínlódás, mint egyedül :)

Kép

Kép
sz.veronika
 
 


Vagyok én is, csak kínlódtam még egy kicsit.

Tegnap voltam Auchanban, óriási babaholmi-vásár van. Vettem wc-szűkítőt. Valamikor rá fogom ültetni Gergőt. :)
Aztán gyorsan jöttem haza, mert kezdett fájni a hasam megint, 15:20-kor vettem be bogyót, az 3/4 óra múlva hatott. Este sem kellett bevennem semmit, csak ma délután kezdett megint fájni. Remélem, holnap már nem lesz fájdalmam. Eltelt a 4 nap, ideje lenne már, hogy abbamaradjon ez az egész.

Most délután viszont Gergő olyanokat rottyant, hogy megáll az eszem. :oops: Nem tudom, mi csavarja a pociját (lehet, hogy a borsó), de nagyon bújós is.
Az alvás nálunk is jól felborult, mondjuk hozzátartozik, hogy 8-8:30 körül szoktunk kelni, ezért minden csúszik: a reggeli és az úgynevezett délelőtti alvás is. Bár ma jobb volt, mert aludt egyet 11:45-13-ig, és délután 3-5-ig...viszont nagyon kótyagos, mióta felébredt...
Megmértem a lázát: 38,3 :( Na, akkor a jó öreg Germicidet fogom fürcsi után adni neki.

Sz.veronika, nagyon jó, hogy el tudtátok adni a lakást. Annyira be van állva a piac, hogy kész csoda! Juj, de izgi lesz most akkor! Költözés, új lakás, új szokások, új szomszédok? :wink:

Lkata, az jutott eszembe a zeneovi, zenebölcsi kapcsán, hogy megnéztem a neten, és van zeneiskolátok. Szerintem egy próbát megérne, hogy megkérdezd az igazgatót, vagy a helyi szolfézs-, énektanárt, hogy nem szerveznének-e zenebölcsit. Biztos vagyok benne, hogy heti 1-szer vagy 2-szer fél órát vállalnának. Magamból indulok ki...ha olyan településen élnék, ahol ez a terület teljesen lefedetlen, tutira lecsapnék rá! És hidd el, tanárként egyáltalán nem megerőltető feladat. És rajtad kívül más anyukát is érdekelhetne!

Kép
szöszke
 
 


Sziasztok!

Kata, köszi a hiányolást, itt vagyok! :lol:

Clau!
Jó, h jöttél!!!! Belelestem a 14-15 hónapos albumodba, nagyon vagány Balázs! Érdekes, csak az én fiam nem tűri meg a kesztyűt...aztán persze ha hó éri a kezét kiabál.... :o :)

Konsti 8 fogú....legalábbis ennyit látok egyértelműen, benyulni nem enged a szájába..harap..... :shock:

L.Kata!
14 fog???????? nem aprózzátok el!!!!!

Boldog szülinapot a férjednek!

A torta, képek, videó szenzációs!!!

(van a FEM 3 csatornán egy műsor, amelyben tortákat készítenek vagyis torta csodák...hihetetlen mit lehet művelni, alkotni....)

Veronika!
a 200g a napi mennyiség volt. :lol: és a 300ml folyadék szintén.

Gratu a házeladáshoz!!! Most már hozzánk is jöhetne vevő!!!! :wink:

Szöszke!
gratu Gergőnek!!!!!!!

görcsök: nekem anno "lánykoromban" iszonyatos mensis görcseim voltak. Sokszor dolgozni sem tudtam, "kapartam a falat " kínomban. A doki annyit mondott, h picit hátrahajló a méhem és emiatt nehezebben jön ki a cucc, de majd terhesség után helyrejön. Igaza lett....

nekem a cataflam , melegítés volt a végső megoldás a görcsökre.....
Jobbulást!!!!!!!


Rólunk: Konsti javulgat, betegség és evés-ivás terén is. Most már kezd visszaállni a normál helyzetbe az evés, inni is megiszik 600-700ml/nap . Végre van pisis pelus....ennek is lehet örülni!!! :wink: :lol:

Kicsit még köhög, náthás is, de javul. A fogzás brutál....

Ábel már teljesen jól van, hétfőn ovi. Nagyon várja, egész nap a Kristófot emlegeti....hiányoznak neki a kispajtások...Készülnek a farsangra, százlábúnak öltözik a csoport. Készülök, h ott leszek, kíváncsi vagyok mit alkot :lol:

Ábel egész nap csacsog, az aktív szókincse még kicsi, de folyamatosan ismétel, próbálkozunk ujabb szavakkal mondatokkal. A mostani kedvencem: "anya e jó.." =anya ez jó, finom, ízlik... érdekesen mondja, jókat nevetünk.

Kíváncsi leszek mit szól majd Konsti, h holnaptól nem lesz itthon délelőtt a tesó.....

Zsuzsu,Ábel,Konstantin
KépKép
zsuzsu72
 
 
 
 


Szöszke,
ma hogy van Gergő?

Bili:
Szerintem én majd nyáron fogok először próbálkozni bilivel, majd ha jó idő lesz. Persze meglátjuk, ő hogy áll a dolgokhoz...

Zsuzsu,
jó, hogy végre többet esztek...
Azért nem tudtam, hogy napi vagy alkalmi, mert arra emlékeztem, hogy Konsti egyszerre hatalmasakat szokott enni - legalábbis Pálmihoz képest... :) Nekünk napi 500ml a folyadékfogyasztásunk normál esetben.
Pálmi most nagyon keveseket eszik, de olvastam, hogy ebben a korban már visszaesik, mivel nem nőnek már olyan tempóban. Eddig napi 3-szor megevett 160-190gr-ot + az 500 ml tápszer. Most meg maradt a napi 500 ml tápszer, viszont alig csipeget mellé valamit... úgyhogy pont ellenkező tendenciát folytatunk mint kellene, nem a tápszer csökken és a normál kaja nő, hanem fordítva :roll: De nem aggódom, amíg jól néz ki.

Én egyébként olyan féléves koromtól egész sokáig csak reggelente megittam egy pohár kakaót és semmi mást egész nap! Ez nagyon hosszú ideig ment így, anyu már mindenféle dokihoz cipelt, sok-sok hónap telt el így. De még élek :D

Érdekes amit írsz a hátrahajló méhről, nekem is az van, ezt a teherbeesésemkor az első alkalommal állapította meg a doki. Nem gondoltam, hogy ennek köze lehet a görcsökhöz, de fiatalabb koromban nekem is nagyon gáz volt, bár nekem már jóval terhesség előtt javult a helyzet ezen a téren. Viszont lehet, hogy az első terhesség helyrehozta és már nem hátrahajló? :shock: Mert a neten olvastam, hogy a hátrahajlóval nehezebb teherbe esni, ilyenkor kell szex után gyertyába menni, meg ilyenek :lol: :lol:

Kép

Kép
sz.veronika
 
 


Sziasztok!
Sajnos régen írtam, de próbálok napra készen olvasni.
Veronika: gratu a házeladáshoz, szép tavaszotok lesz :D
Szöszke: sajnálom a görcsöket- dokid mit mond?
LKata: szuperek a tortáid, ha én ilyeneket tudnék, egész nap ezeket enném. :oops:
Zsuzsu: egészen érdekes, hogy az egyik gyerkőc viszonylag későn szólalt meg, a másik meg korábban. Ez is mutatja, mennyire gyerekfüggő sok minden. Konstinak jobbulást!
Bocs, mennem kell, mert a nagyobbik unatkozik.
Este megpróbálok írni.
Pusz,
M.

macianyu
 
 


Sziasztok!

Macianyu, még nem írtad, mi van veletek, mesélj!!!

Veronika, gratula a házeladáshoz, szuper hogy ezen túlvagytok végre!!!
Remélem Pálminak visszatér a jó kis alvókája!
Amúgy a napi egy alvást szerintem LKata úgy értette, hogy a napközbeni kettő csökken egyre! Nálunk csökkent, most már egyet alszik, de az min. 1,5 óra, valamikor 2,5 is van és éjszaka megvan a 11 óra.

Hátrahajló méh, nekem is állítólag az van, de szinte sosem fáj a hasam, ha megjön, mióta szültem meg se érzem, hogy megvan :shock: 8)

Zsuzsu, szuper, hogy jobban vannak a fiúk!!! És végre Konsti eszik, hurráááá!
Ja, és Lotti se tűri meg a kesztyűt!!! :lol: Ezért is cselezem ki, így, nézd!!!

Kép

Szöszke, hogy van Gergő? Görcseid múlnak?
Rotyogtatás? Hehe, Lotti nagy pukikirálynő :lol:

LKata, nem semmi a fognövesztése Norbikának! Most majd meg is áll, mert a többi majd később jön ha jól tudom, így talán nyugi lesz nálatok, nem?
Sajnálom, hogy nincs lehetőségetek játszóházra vagy valamire, az tényleg kell a gyereknek, legalábbis Lotti nagyon igényli. De azért keress, hátha!!!

Képzeljétek, szombaton Lotti anyukáméknál aludt megint, ugye Szilveszterkor először, de most el akartunk menni biliárdozni húgommal és párjával így négyesben és utána nálunk aludtak. 1-ig fent voltunk, vasárnap de. mentünk Lottiért. Nagyon jól elvolt, este 8-tól háromnegyed 8-ig aludt :shock: :lol: Viszont itthon egész nap azt mondogatta, hogy mama-papa, már tiszta féltékeny voltam, de aztán amikor elmentem fürdeni, hallottam, hogy mondja folyamatosan, hogy anya, anya :lol: 8)

Nem tudom, többiek, nálatok hogy van, de Lotti szombaton 3 új szót tanult :shock: Bácsi, néni és busz 8) :lol: De annyira elkezdett "beszélni", hogy most már mond olyanokat is, hogy cipő, hó, csillag, nagyon belendült.

És ma sikerült egy hatalmasat esnie az orrára, az ágyat orrolta le és nagyon-nagyon sírt szegényke :cry: :cry: Most nagyon piros a kis nózija, remélem holnapra szebb lesz!!!!

Most elteszem magam holnapra, mert dorbézoltunk ugye tegnap és elég nyomi vagyok, ja és ma még szánkózni is voltunk Lottival, úgyhogy így estére totál lefáradok.

Jó éjt!!!

Kép

Kép
nusildi
 
 
 
 


Ildi,
jó a kesztyű-megoldás! :lol:
Pálmit tegnap kínomban, hogy nem tudunk kimenni a hótól babakocsival, kivittem a teraszra. Megállni nem akart, így végül beleültettem a hóba :) Kesztyűt nem adtam rá, gondoltam ismerkedjen meg a hóval. Hát nem tetszett neki :lol: Úgyhogy kb. 5 percet töltöttünk kint, de ez is jobb a semminél :)

Nem semmi hogy beindult Lottika beszéde, bár ugye mi vagy 1 hónappal kisebbek vagyunk... de Pálmi még nem mond semmit. Nagyon ügyi, gratula! :)

Alvás... ne is mondd, eddig legalább a 9 óra hossza alvás éjjel csak 2-3 felébredéssel volt, ma éjjel 2-3-ig és 5-7-ig 5 percenként felsírt... úgy látom törik át a 6-ik foga...

Jobbulást Lotti nózijának!

Ja igen, Kata biztos úgy értette, hogy napközben alszik már csak egyszer, csak Pálmi már réges-rég egyszer alszik napközben, és magamból indultam ki :oops:

Kép

Kép
sz.veronika
 
 


sziasztok!

Ildi...nagyon aranyos ez a fotó, csúúúcs a kesztyű :wink: :lol:
Olyan mintha Lottika pofija ducibb lenne, nagyon helyes. De lehet hogy csak a sapi meg a kapucni miatt.

Alvás...igen, úgy értettem hogy a nappali alvások száma csüökkent le.
De még nem sikrült beállni, mert tegnap pl.2x is aludt, :D délelött és délután.Jó is volt a kedve.
Ma meg egyszer, most alszik, már reggel fél 7 óta fennt volt...totál nyűgös volt dél óta. :roll: Ilyenkor nagyon nehéz vele.
Amúgy este 10-11 órát alszik.De most többször felsír, cumi kell, vagy innivaló és visszaalszik.
Biztos a fogai dolgoznak.
:roll:
Kaja...képzeljétek tegnap végre evett rántott husit Norbi, na ne gondoljatok nagy mennyiségre,
egy kis csíkot vágtam le a csirkemell filéből, és azt rágcsálta, a felét meg is ette. :D Már egy hete evett kicsi fasírtot is így.
Eddig semmi husit, felvágottat nem evett, csak ha bele volt darálva, turmixolva a főzelékbe. De mindennel így van, ami egyben van és nem kanalazható azt csak szétnyomja és játszik vele.
Nem kéne már rendesen ennie???
A mandarint most adtam másodszor, de le kell turmixolnom mert máskülömben csak szétnyomkodja. :? :evil: A narancsot is....
Egyedül az almát rágcsálja szépen, meg a kenyeret, pirítóst, kekszet, babapiskótát, tejszeletet....ezeket.

Amúgy túl vagyunk azon a bizonyos 10.napon az oltástól számítva...és eddig semmi láz! :lol:

Zsuzsu...örülök hogy jól vagytok. Ábel is szépen halad már a bszéddel...ez tök jóóó! :D

Szöszke....nekünk nincs zeneiskola :shock: , nem Nyergesújfalut nézted? Ott van!Azok a tanárok jönnek ki ide Lábatlanra is heti 1-2 alkalommal zenét oktatni az állt. iskolába.
De az ötlel szupi!

Macianyu...gyere, mesélj magatokról!

Tercsimamáról nincs híretek???

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


Lkata, beírtam a google-be, hogy Lábatlan Zeneiskola, és sok találatot kihozott, ez az első:
http://foci.labatlan.hu/zeneiskola
De az Arany János Általános és Alapfokú Művészetoktatási Iskola az iskola Lábatlanban, ugye? Ott is biztosan van énektanár. :)

Ildi, micsoda kis okos csajszitok van! Fogalmam sincs, mikor fog Gergő ott tartani, hogy értelmes szavakat mondjon. Tudod, ő mindent később csinált. Kényelmes gyerek.
Érteni ért sok mindent (pl. anya, apa, maci, hörcsög), meg is mutatja a játékokat...de nem beszél. Max. baba, vagy a legújabb: baba-jeje, néha anya, de azt is csak úgy, hogy any-nya-nya-nyaaaaa.
Az igazi kesztyű Lottin, vagy valami trükkös nagyzokni? :roll:

Macianyu, hormonális jelenség, csak idő kérdése, és vérezni is fogok.
Hogy boldogulsz a két lánnyal?

Szveronika, Gergőnek elmúlt a láza is és a rekedtsége is. De annyira nyűgös, főleg a délutáni alvások után úgy ébred, mint aki megbánta, hogy megszületett. :( És elég hosszú idő, mire vidámmá válik.

Kép
szöszke
 
 


Szöszke, nem kesztyű, az az én durván meleg zoknim :wink: Szoktam a lábára is rakni a csizma fölé ha nagyon hideg van és a babakocsiban utazik, hogy védje a lábiját :lol:

LKata, á, csak a sapi-kapucni, bár nincs kis feje, de azért nem fejre hízik hála :wink:

Azért ne felejtsétek el, hogy Lotti egy hónappal idősebb, az is számít, itt már napok számítanak!!! Amúgy pedig ráérnek még beszélni!!!

Kaja, nálunk sincs olyan evés, hogy a kezébe adok pl. húst, de azt még én nem is mernék, asszem valahol olvastam, hogy amíg nincsenek kint a rágófogak rendesen, addig a húst nem árt kisebb darabokra vágni vagy botmixerezni :shock: Sütit, túró rudit, ilyeneket megeszik kézzel, de a többi kaját én pépesítem, csak már nem olyan durván, mint anno.

Ma nem mentünk le, Lotti du. 3 órát aludt :shock: El se hittem.

Na megyek fürdeni!

Kép

Kép
nusildi
 
 
 
 


Kata,
na, Pálmi meg az ellenkezője, most elhatározta, hogy semmit nem eszik meg, ami pépes :shock: Csak ha lehet harapni. Most ilyenje van. Jó, mi? Pont ő az 5 és fél fogával! :)
Most próbálom kitalálni, hogy miket tudnék még így a kezébe adni.
Vettem Karaván snack-et, olyasmi méret és forma mint a túró-rudi, csak sajt. Bejött, tegnap szépen elnyammogta :)

Szuper, hogy jól bírtátok az oltást, akkor én is bizakodom, hogy hátha... bár mi még meg se kaptuk :)

Ildi,
jó is hogy ma nem jöttetek játszóházba, képzeld 11:30-kor el kellett jönni filmforgatás miatt :? Ha tudom, akkor nem ma megyünk, mert ugye taxi oda-vissza, akkor meg már maradna az ember tovább, ha ennyit rákölt...
Viszont megismerkedtünk egy szintén korabeli kiscsajjal, úgyhogy nagy volt a haverkodás, nagyon jól elvoltak.

Szöszke,
örülök, hogy jobban van fizikailag, lehet, hogy ez a nyűgösség még az utóhatása...

Kép

Kép
sz.veronika
 
 


Sz.veronika, igen lehet, hogy utóhatás. Meg szerintem már kicsit unatkozik itthon. Gergő is megérett a játszóházra. Mondjuk jó lenne egy párszor átvinnem a szomszéd gyerekekhez is.

Ildi, jó ötlet ez a nagy zokni kézre, lábra, nálunk is problémás a dolog, mert gyakran jéghideg a lába a csizmában is...

Kép
szöszke
 
 


Nagymamám rettenetes állapotban van...kórházban... :cry: Pár napja még semmi baja nem volt, csak bement, mert éjjel kiment a karja, és hogy ne variáljon otthon, egy fizetős (!!!) részlegbe befektették, hogy szem előtt legyen. És teljesen kezd leépülni. :( :( Nagyon lassan beszél, és már néha kever dolgokat (reggeli helyett ebédet mond stb.). Úgyhogy most nagyon elkezdtünk aggódni, hogy mi lesz vele. Vasárnap este már jól kisírtam magam. Ha meghal, akkor se nagymamája, se dédije nem lesz Gergőnek... :cry: :cry:

Kép
szöszke
 
 


Sziasztok!
Most végre eljutottam ide: nagy már alszik, kicsi meg még alszik (az esti nagy fürdetéssel egybekötött őrület előtt).
Mi tömören: nagynak- 12 fog, folyamatos rohangálás és aktivitás, sok-sok testvérsimi és ölelés; kicsinek- evés , hasfájás, alvás-nappal kevés, mert tesó mindig felordítja vagy felsimogatja.
Hosszabban: mikor lesz ennek már vége????????!!!!!!!! :P :P :P imádom a csajokat, de folyamatos készenlétben vagyok. Régen azt hittem, hogy a nagylány mellett is lehetetlen pihenni, de most még annyi időm sincs, mint eddig. És mégis- amikor selejtezem a kinőtt 56-os ruhácskákat, sírni támad kedvem, hogy ezt már nem viselheti majd az én gyerekem... illetve talán majd egy harmadik (de még pár évig tuti nem!!!!! :lol: )
Nagyobbik lányámról tudok inkább csak mesélni, mert a kicsi a hasfájásán túl nem okat villantott még magából. Szóval amit tudunk: folyamatos rohangálás- naponta 1 órát muszáj levegőztetnem, mert egyébként nagyon kerge. Itt kapcsolódnék az evőeszközzel evés témakörhöz is, mert a játszón azt tapasztaltam, hogy mióta hagyom itthon kanállal piszmogni evés közben, azóta a lapátot is jobban kezeli a homokozóban és a hóban. Nem tudom, melyik volt előbb, a tyúk vagy a tojás...
Amit nem tudunk: beszélni; szavakat gyakran és szisztematikusan alkalmazni; szólni, hogy most fogunk kakilni-pisilni.
Az evőcumit és a tápit immáron 3 napja nem használjuk, mert voltam olyan "okos", hogy a náthájára felírt gyógyszert beletettem a tápival töltött cumiba, és ettől megundorodott... :shock: Ha minden jól megy, ezzel megoldódnak majd az éjszkai ébredések is... ami külön jó, mert a nagyhoz általában apa kelt fel, és meló melllett ez nem egyszerű... :oops:
A császáros sebem -ha lehet- szebb, mint a tavalyi, de ezt már írtam. Uracskámmal is bátrabbak voltunk mint tavaly, a 4 hetes kontrollt sem vártuk meg... :oops: :lol: Súlyban már a fogantatáskori alatt vagyok, de persze még így is 10 kilóval a 3 évvel ezelőtti felett. :lol: Még egy hónapt pihenek a doki tanácsára, aztán ha a tejem is engedi, elkezdek megint spinningelni. Juhéééé!!!! :lol: :lol: :lol:
Oltásra mi egyenlőre nem megyünk- a kicsi miatt ebben a mínuszban nem merek nekiindulni. Így se azt nem tudom, a kicsi hány kiló, centi, stb., sem azt, hogy a nagy mennyi. 8)
És ami veletek szerencsére nem esett meg, de nekünk sem hiányzott: októberben vásárolt használt autónkkal a hideg miatt 3 defektünk volt januárban és egy generátorcsere. Többet költünk a kocsira, mint a család bármely más tagjára. És most 18.-án jön a műszakiztatás :shock: Legközelebb tevét veszünk, vagy szamarat... azok állítólag igénytelenebbek :wink:
Még búcsúzóul teszek fel pár képet, és előre is bocsit kérek, ha nem jövök sűrűn, de tényleg egy mozgó hulla vagyok. De Ti ki ne halljatok!!!!!
Pusszancs,
M.

macianyu
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?