Új privát üzeneted érkezett!

Még egy laptető. Most két nap alatt ez már a negyedik. Ez szülésre is jó? Mert akkor elteszem. :D
vicky79
Budapest III. kerület
 
 


Sziasztok!

Egy SOS kérdésem van a fogamzásgátlási topikban, légyszi, aki tud, válaszoljon.

Köszike
ezoterike
 
 


Ezo!

Válaszoltam.
Máté nagyon ügyes baba. Csak így tovább!

Anyó!

Megoldottad végül az egyszarvús jelmezt?
Én rádumáltam a kölyköt, h. szellem legyen. Minimáldizájnba nyomjuk. Lepedő, két luk, oszt jóvan!
Itthon úgyis folyton a takarójával a fején rohangászik. És persze megy neki mindennek, mert azon nincs luk.

Így a farsangon legalább kiélheti magát.



Nekem is van kb. 40 tecsó pontom. Kéri valaki?

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
rambóka
 
 

 
 

Tescos pontokat Hunci gyűjtött, én is neki küldtem egy nagy adagot ;)

Kép

Kép
bettica
 
 


Sziasztok!
Bocs az eltűnésért!
Egy nagyon jó lehetőségbe kezdtünk a férjemmel, akit érdekel a dolog, magánban elmondom. Nem szeretném offolni ezzel a topikot. :)

Kincs!
Szociológiát tanulok, amikor a tantárgyak könyveit olvasom, Lara ilyenkor szokott biztatni, hogy tanujjjá v. olvassáá. - egyik kedvenc kurzusom a kulturális antropológia-

Ezo!
Máténak hiper-szuper drukk, csak így tovább!

Kép
lara26
 
 


csajok, egy SOS kérdés!!!!

nem tud vki ckit, aki megbízható :) és be tudna fogadni 2 cicát 2 hétre??? kaja, minden jár melléjük természetesen!!! a mi cicáink voltak, most szüleimnél vannak, de elutaznak. két gyönyörű perzsa cica, szobatiszták, jól neveltek. szobacicák. tiszták. be vannak oltva, féregtelenítve.
aki tud vkit jelentkezzen priviben!!!!
KÖSZÖNÖM!!

Kép

url=https://babafalva.hu]Kép[/url
dimet
 
 


Sziasztok Lányok! Nem tudom, emlékeztek-e rám, egy kérdéssel jönnék, mert nem tudom, anno melyik PCOS topikban volt szó róla (annyi van már, nem tudom követni), hogy van egy PCOS-re is jó tea, ami valakinek tejserkentő volt. Nem tudjátok melyik volt (talán barátcserje???)??

Előre is köszönöm!!!!

Kép
Kép
sleepin
 
 


Sleepin, nem lehet, hogy a kecskeruta volt? Tejserkentésre nekem ezt ajánlották...

Kép

Kép
bettica
 
 


Sleepin!

Kecskeruta! Bettica jól emlékszik. :wink:

Csók mindenkinek!

Monee

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
monee85
Chorley, Egyesult Kiralysag
 
 


KÖSZÖNÖM!!! :)

Kép
Kép
sleepin
 
 


Sziasztok!

Teszek Mátéról egy-két képet, ha nem baj.(ezek tegnap készültek, 1230 grammosan)CSodaMáté:
Kép Kép Kép
ezoterike
 
 


Tegnap a doktornő beengedett hozzá, mert amúgy még látogatási tilalom van.
És nagyon meglepődtem, mennyit fejlődött és változott CsodaMáté.(szégyen ide-vagy oda, de egy hónap után alig ismertem meg a fiamat, mert teljesen kigömbölyödött, egész más lett :) :) )
ezoterike
 
 


TÜNDÉRBOGÁR :D

Kép
Kép
zazzy
 
 


Ezo: CsodaMáté CsodaSzép! Annyira örülök én is, hogy végre láthattad! Gondolom, ez erőt adott ahhoz, hogy túl éljétek a látogatási tilalom hátralévő részét...
Így kell rácáfolni az orvosokra, és megmutatni, hogy csodák márpedig vannak. Csak így tovább Máté baba! :D

Kép

Kép
bettica
 
 


[quote="sleepin"]S írta:sleepinziasztok Lányok! Nem tudom, emlékeztek-e rám, egy kérdéssel jönnék, mert nem tudom, anno melyik PCOS topikban volt szó róla (annyi van már, nem tudom követni), hogy van egy PCOS-re is jó tea, ami valakinek tejserkentő volt. Nem tudjátok melyik volt (talán barátcserje???)??

Előre is köszönöm!!!!


Sleepin:
a barátcserjéből tudtommal nem készül tea (bár sosem lehet tudni :) )

A Premens nevű tabletta és a Mastodynon tartalmaznak barátcserje kivonatot, terhesen szigorúan tilos, szerintem szoptatás alatt sem lehet profi a dolog, hiszen prolaktinszint csökkentésére használják sokan.

A kecskeruta tea az igen, arról van szó! :)


Csupa jókat!
Kir

Kép
k.ir
 
 


Ezóóó!

Nagyszerűek ezek a hírek, ezek a képek. Csak így tovább!! :D

Pusszok,
Kir

Kép
k.ir
 
 


Ezo!

Aztaaaa!
Egészen kis pocok már a legény!
Tényleg kigömbölyödött.
Csak így tovább!


Kir! Monee!

De jó, h. írtatok!

Tessenek csak visszajönni minél többen!

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
rambóka
 
 


Hahó!

Totál sügér vagyok, valamiért kiment a fejemből, hogy ez a topik jobban pörög mint a másik. Én azt sasoltam rendszeresen... Ez jelzi kb. a mentális állapotomat is. :lol: Ez vagyok én. 8)
Amúgy jól vagyunk. :)

Ezo!

Itt is és mindenhol is, hatalmas drukkok! Már csak 5 centi és nem fog Máténak a cickójáig érni a pelus és gyorsan mehet is haza. :D Pozitív energiák tömkelege megy hozzátok!

Ákom-bákom jó fej kiccsákó. Az egész hétvégés kaki mennyiséget begyűjtötte anyuéknál és kiadta magából nekem tegnap este, ill a mai nap folyamán. Eredmény = 8 pelus csere. Itthon jó kakilni, nah. :roll:
Remélem nem lesz olyan WC fixált, mint az apja, aki hasonlóan cselekszik minden nap, csak szerencsére őt nem kell pelusozni. :wink: :D

Monee

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
monee85
Chorley, Egyesult Kiralysag
 
 


Ezo!

Gratulálok, hogy CsodaMáté ilyen szépen gyarapodik. Remélem hamarosan otthon lehet Veletek! Édes babó!
mókica
 
 


ezo, nagyon szép :) kis gömbölyű :))))

Kép

url=https://babafalva.hu]Kép[/url
dimet
 
 


Mi a változatosság kedvéért már megint betegek vagyunk.
És a fene egye meg, ez már megint nem kismamatöbbes, hanem tényleg mindhárman kipurcantunk, sőt estére apa is köhög! :(
Pedig mondtam neki, h. ő nem lehet beteg, mert akkor ki ápol minket? :?


Kir!

Elküldhetnéd priviben a blogod elérhetőségét, mert úúúúúgy szeretnék időnként benézni hozzád! Naaaaa! :roll:

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
rambóka
 
 


Sziasztok!

Köszönöm Máté nevében a gratukat :) (na persze ehhez látni kéne azt is, hogy honnan jutott ide Máté, és akkor igazán szembetűnő a fejlődés, de azokat a képeket inkább nem teszem fel...)

Monee!
Nem semmi Ákos! :) (bár én is ilyen vagyok :lol: )

Rambóka!
Jobbulást a családnak! (tudom, nem szereted ezeket a dolgokat, de egyszer próbáljátok már ki egy télen az Oscillót----naaaa, az én kedvemért)
ezoterike
 
 


Ezo, nagyon szép baba Máté!Megcsodáltuk a férjemmel. Szépen kigömbölyödött.

Rambóka, jobbulást nektek!

Kép
apple
 
 


Ezo,gyonyoru babad van :) megegyszer gratulalok.

Kép
monyo83
 
 


Lányok, csak egy kérdés.
Ákos 1 hete éjszaka 30-40 percenként fölkel és sír. Nem náthás, szerintem éhesnek sem éhes, csak azért kér szopit mert így tud újból elaludni. Nem hajlandó a saját ágyában aludni, mihelyt betesszük sír. 1 hete velünk alszik. Járt vki hasonló cipőben? Már totál kimerültek vagyunk.

Kép
apple
 
 


Ezo, gyönyörűséges Máté baba! :)

RAmbóka, jobbulást Nektek!
Egyszarvú jelmez folyamatban, sokat segített az általad feltett sapi! Ha készen lesz, mutizom majd!

Monyó, egyben vagytok még?

Apple, mi!!! Ádám is egy hete kezdte ezt a nem-alvást. én is kész vagyok, iszonyú migrénem van a kialvatlanságtól... mondjuk ő enni/inni sem kér, csak ki kell hozni. Próbáltam már várni hogy mélyen elaludjon és újra bevinni a helyére, fél óra múlva újra sírás volt.
színesíti a dolgot, hogy a gyerekek egy szobában alszanak, nagyon nyafizni sem hagyhatom mert Dorka is ébredne. Teljesen tanácstalanok vagyunk mi is, én már kész vagyok (Apa földön alszik már hogy őt ne rugdalja agyon, így csak én nem pihenek)
Nagy ágyra váltáson is gondolkodunk, csak nem nagyon fér - Dorkánál ennyire durva nem volt, de az ágycsere megoldotta az alvásgondokat.
+ nemrég tértünk át a HA tápiról a simára, Apa vesz ma egy HA-t hátha a poci kínozza és azért nem tud rendesen aludni...

Valakinek van még valami ötlete, hogy mit lehet csinálni egy eddig jó alvó gyerekkel?! :?

Kép

Kép
anyoooka
 
 


Vicky!

Most látom csak,Gratulálok Barbus megszületéséhez :D :D :D

Jó egészséget Nektek és sok-sok tejcsit!!!
ezoterike
 
 


Anyoo, Apple: Nekem fogalmam sincs, mi lehet :( Pocak? Fogacska? Anyoo, bevált a tápi csere?

Vicky: Én is csak gratulálni tudok! Hozol majd képet a kis jövevényről?

Rami, tudom, hogy nem vígasztal, de mi is állandóan betegek vagyunk. Amit Bence hazahoz a bölcsiből, azon többnyire mi is átesünk. És a szörnyű az egészben az, hogy amíg én itthon vagyok Bencével, én is "haldoklom", Apa meg mikor hazajön (szintén betegen), akkor meg első az, hogy ő ki legyen kúrálva :( Szóval ápolhatom a gyereket, miközben én is szenvedek. Oscillot és Echinacea-t, Béres cseppet, C vitamint szedjük mindannyian, eddig nincs változás :( Már tényleg nem tudom, hogy mit adjak Bencének... :(

Ágyas kérdés megint: Végülis nem vettünk most új ágyat, hanem egy 1500Ft-os deszkával megoldottuk. Levettük az ágy rácsos oldalát és helyette deszka van fent. A kérdésem, hogy kb mennyi időre számíthatok, hogy Bence megszokja a fekvést és leszokjon az éjszakai szülői ágy látogatásáról? Most még türelmesen visszaviszem az ágyába, de lehet nem fog sokáig tartani a lelkesedésem. Szóval mire rendezkedjek be? 1 hét vagy 3 hónap?

Még egy kérdés, de most más témában: bili. Ki milyet vett. Nyilván nem akarunk több ezret költeni egy zenélős, csilivili darabra, de mi legyen a főszempont? sima egyszerű "mezei" bili is tökéletesen megfelel? (Nem akarjuk erőltetni még, csak azért vennénk, hogy szokja...) Viszont alapból minimum 2 kell, mert egyet viszünk anyukámékhoz is, hogy legyen náluk is egy. Ki, mennyit vett belőle? Aki már túl van rajta, hogy kezdtétek el a hozzászoktatást? Fürcsi előtt pucéran csüccs vagy csak a maci üljön rá néha?

Kép

Kép
bettica
 
 


Sziasztok!

Ezo Nagyon szépen növöget Máté, és hamarosan mehet veletek haza :)

Anyo, Apple.. dettó mi is így voltunk, szerencsére mára már lecsökkent a felkelés 2-3 alkalomra éjszaka. Hogy mi okozta ill. okozza arra sajnos nem sikerült rájönnöm. Ráfogtam én már mindenre fogára, pocijára, az időjárásra.. Viszont az tuti hogy amikor telihold van akkor sokkal nyugtalanabbul alszik és többször ébred. Az én kérdésem is az, hogy hol van az éjszakát átalvó gyermekem?? :)

Bettica bili témában annyi, hogy nálunk apa akarata érvényesült és zenélő micimackós bili lett véve. Noel 4 hónapos korától pisil bele és most már a zenét is tudja értékelni a produkció után :D

Velünk nem igazán történik semmi, várom a keddi uh-t, vajon halljuk e a kis szivecskét dobogni..

tyche
 
 
 


Sziasztok!


Bettica!

Nekünk volt fóka alakú zenélő bilink. Nem javaslom, ugyanis amikor feláll a gyerek a biliről, akkor ahogy lép előre, borítja is ki, mert még nem tudja átlépni a fóka fejét.
Ezért jobbak a sima, egyszerű, mezei bilik.

Szerintem az a lényeg, h. ne erőltessétek.
Nálunk anyuék próbálkoztak a leültetjük a bilire és mesélünk neki típusú rászoktatással, de nem vált be.
De lehet, h. nektek be fog.
Mi először a macit pisiltettük időnként, aztán, amikor a gyereket kezdte érdekelni a dolog, akkor ő pisiltette meg az állatokat, végül ő is hajlandó volt ráülni.
Amikor aztán bele is pisilt, akkor nagyon örültünk, hogyúgymondjam látványosan. :)
Együtt vittük ki és öntöttük a wc-be.
Jutalomnak nálunk az elszívóventillátor ill. a vízóra megtekintése vált be, mert a kölyköt éppen a forgó dolgok érdekelték. De szerintem a wc illatosító megnyomása, vagy az, ha a wc tartályba tesztek olyan kékítő vackot és ő húzhatja le, az is megfelelő motiváció lehet (ha vannak még bevált ötletek, írjátok le, mert egyenlőre még fogalmam nincs, h. a leányt mivel fogjuk rávenni, szóval minden ötlet jöhet!).
Aztán később a pisinek kicsit kevésbé örültünk, mint a kakinak és csak kakinál lehetett megnyomni az elszívót, úgyhogy onnantól a kaki lett a fő bilicél, így hamar elértük, h. az is a bilibe kerüljön.
Aztán vettünk a Lidl-ben wc szűkítővel kombinált wc deszkát és pillanatok alatt rászokott, mert a nagyok oda kakilnak.
Szóval nálunk zökkenőmentes volt a dolog.
Kíváncsi leszek, h. Fruzsinál mi lesz majd.


Szerintem, ha kitartóan hurcolod vissza, akkor előbb abbahagyja a kijárkálást, mint ha időnként hagyod veletek aludni. Kitartás!
De miért kellett levenni az ágy oldalát?
Nálunk ezt úgy oldottuk meg, h. amikor a hematóma miatt nem emelhettem a gyereket, akkor az ágy oldalának két felső csavarját bennhagytuk, a két alsót kivettük, így felnyitható lett és napközben csak ráhajtottuk az ágy tetejére. Így a gyerek nappal ki-be tudott mászni, a délutáni alvás idejére és éjszakára viszont egy pántra varrt hátizsákcsattal lent be tudtam zárni az oldalát és akkor nem tudott kijönni.
Annyira megszokta, h. éjjel nincs kimászkálás, h. azóta sem jön ki az immáron új 140X70-es sima ágyából sem, amíg én be nem megyek reggel.

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
rambóka
 
 


Emlékeztem, hogy nálatok nagy leleményesség volt a bilizésre szoktatás :) Köszi a tippet, bepróbálkozunk majd ezekkel. Az igazi próba majd sztem úgyis nyáron fog eljönni :D

Azért akartuk már az ágyát átalakítani, mert a bölcsiben is így alszanak, hamar megszokta, hogy nincs felkelés. Gondoltam ez jó alkalom arra, hogy akkor itthon is nagyfiúsodjunk. Meg nap közben volt, hogy bekérte magát az ágyba, hogy ő csicsikálna. Ilyenkor már csak annyit kell tennem, hogy előbányászom a cumiját a dugi helyről és odaadom neki, meg betakarom. Nem kell azt néznem, hogy éppen miért járkál ki be a szobájába :)
A másik meg, hogy az utazóágyat, amiben eddig aludt, ha nem itthon voltunk alvásidőben, már kölcsön adtuk Hugiéknak... Szóval már mindenhol nagyágyban alszik, kivéve itthon.
Ja, és nálunk nincs olyan, hogy kettőnk közt alszik Bence, ugyanis nem tud aludni a mi ágyunkban :) Eddigi ott alvásainak száma 10 alatt van és akkor is beteg volt, amikor ezek történtek (és nap közben, éjjel sosem!). Szóval erre nem fog rászokni :)

Kép

Kép
bettica
 
 


Sziasztok!

Bettica, mi a legegyszerűbb sima bilit vettük Dorkának anno, ezt fogja "megörökölni" Ádám is majd.
Mi sem erőltettük soha a bilizést. Úgy emlékszem, hogy 2 éves kora körül kezdett el rá-ráülni, néha sikerült is bbelepisilni, akkor hű-de-boldogok voltunk, együtt örültünk neki, együtt öntöttük ki, ő húzta le a wc-t. De kb. 3 éves korára lett annyira szobatiszta, hogy a pisi már mindig a bilibe ment. (éjjel még pelus volt rajta akkor)
A kaki viszont nagyon későn, az oviból is hazahordta és itthon pelust kellett ráadnom még jó pár hónapig. De soha nem erőltettem, aztán egyszer csak ő maga szólt hogy a kakit is bilibe szeretné - akkor már szégyellte a pelust.

Rambóka ötleteit én is megjegyzem, mert valahogy azt érzem, hogy Ádámmal keményebb menet lesz - meglehetősen öntörvényű a lelkem :)

Átjárkálást éjszaka passzolom, Dorka nem nagyon jött át miután megkapta a "nagy" ágyát, sőt, onnantól rendeződtek az alvás-gondjaink.

Egyébként talán a tápi használ valamennyit, Ádám este 4 óra alvás után ébredt fel az eddigi egy órával szemben, most pedig már 2,5 órája alszik az ágyában. Kopp-kopp-kopp! Remélem, tartós lesz ez a helyzet!

Kép

Kép
anyoooka
 
 


Most csak gyorsan bejelentkezem. Az aláírásomnál találjátok a baba oldalát, oda minden képet felteszek. Jól vagyunk, sebeim gyógyulnak. Az aranyerem jött még ki, de az is javulgat. Tejcsim van eddig bőven, de a csajszi csak a jobb mellemet szereti. Az kicsit kisebesedett. Barbus jól eszik és még jobban alszik. Most éjszaka részletekben ugyan, de 8 órát aludtunk. Nagyon nyugodt babó, szerencsénk van eddig. Kicsit még mindig sárga, de már sokkal jobb. Majd még jövök és hozom a szüléssztorit, csak annyi időm még nem volt, hogy azt megírjam. Röviden: 3 ujjnyi méhszáj, burokrepesztés, oxi, eda, hasnyomás doki által, pici gátseb, 6,5 óra alatt szültem meg. Picurit elvitték cukormérés és megfigyelés miatt, ezért nem volt csak 1/2 órát velünk a szülőszobán.

ezo: Máté baba gyönyörű. Tényleg jó sokat nőhetett.
vicky79
Budapest III. kerület
 
 


Rambóka: Egy begyulladt, majd kihúzott gyökérkezelt fog után nem kell semmi bogyó? Húgom így járt és nem kapott semmit. Azt hittem ilyenkor adnak valamit. Ráadásul jól ráhúzódott a fülére meg a torkára a fájdalom, de még egy fájdalomcsillapítót sem kapott :( (Igaz, hogy szoptat, így elég nehéz lenne, de azért csak adhatott volna neki valamit, nem? Vagy ilyenkor nincs semmi, szenvedjen a nőci?) Mit tud rá bevenni, ami nem árt meg a kicsinek?
(Annyit még megtudtam, amitől a bicska kinyílt a zsebemben, hogy a doki nem mondott neki semmit! Azt is úgy kellett belőle kihúznia, hogy ne öblögesse, fogat moshat rendesen. Nyitva hagyta neki a sebet...)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára bettica 2010.01.28 19:48-kor.

Kép

Kép
bettica
 
 


Vicky!

Várjuk a szüléstörit :)
Gyönyörűséges baba :)

Csak egy kérdés:nem szültél egy kicsit hamarabb? (úgy emlékszem, mintha majdnem egyidőre lettünk volna kiírva febr. közepe táján.....)
ezoterike
 
 


Most látom csak, hogy előttem is írtatok, csak nem frissítettem be az oldalt és nem láttam :oops:

Vicky: Szép babó!!!! Ügyesek voltatok! Tényleg várjuk majd a részletesebb szüléstörit :) Sok-sok tejcsit a leányzónak!

Kép

Kép
bettica
 
 


ezo: De igen, Barbus hamarabb jött 3 héttel. Megvártuk a betöltött 37. hetet és akkor indította a szülést a doki. Öregedett már a cukrom miatt a lepény és a baba is kicsit kisebb volt a koránál. Meg kicsit kevesebb volt a vizem is. Meg hát nem utolsó szempont, hogy már 3 ujjnyi volt a méhszáj, mikor bementünk. Szóval ezek miatt lett ilyen picike a babó. De jól vagyunk, csak a rucik lógnak rajtunk nagyon.
vicky79
Budapest III. kerület
 
 


Arkon, lehet majd idén nektek adni az adó 1%-át? A tavalyit visszadobták :( (ez is milyen szemétség, december 31-ei keltezéssel közölték velünk, hogy nem kaptátok meg... Szemét banda!)

Kép

Kép
bettica
 
 


Vicky írok privit !
ezoterike
 
 


Bettica!

Sima húzás után nem szoktunk antibiotikumot írni.
Fájdalomcsillapítót viszont illik (vagy legalább megkérdezni, h. van-e otthon bevált szer).
Paracetamol tartalmút (Mexalen, Panadol, Rubophen) szedhet szopi alatt.
Ha továbbra is nagyon fájna, vagy belázasodna, akkor mindenképpen menjen el a háziorvosához!


Vicky!

Gratula a kis csöppséghez!
Az a lényeg, h. egészségesek vagytok.
A mellpreferenciát át tudod vágni hónaljtartással, vagyis, ha a balra úgy teszed rá, mintha a jobb lenne, és közben a ded a hónod alá kerül. Szopipárnával könnyen kivitelezhető, de egy összetekert pokróc is ugyanolyan jó.
Kitartás! LL-ék minden ezirányú félretájékoztatásával ellentétben a szopi igenis fáj az elején, sajnos.
És a DM-ben kapható Babylove Mama mellbimbókrém ugyanolyan jó, és ugyanúgy lanolin, mint a Brendonos méregdrága.

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
rambóka
 
 


Rami, nagyon köszönöm az infót!!!! Gyorsan meg is nyugtattam Hugit ;)

Vicky, egyetértek Rambókával, az a lényeg, hogy egészséges és jól van, szépen hízik. Egyébként a képeken nem látszik, hogy milyen kicsike :) Nagyon édi pofija van ;)

(Behalok... A fiam csipcsipcsókázik egyedül :D Megzabálom :lol: )

Kép

Kép
bettica
 
 


rambóka: Próbálkozom a hónalj tartással már, de nem nagyon tudom átvágni. Ma a jobb cicimre is 1/2 óra kellett, mire rákapott. Pedig csak éjszaka adjuk neki cumisüvegből a tejcsit, hogy ne hergelje fel magát annyira a dolgokon. Nekem garmastan krémem van a bimbómra, az jót tett most. Meg a pihentetés. A fájdalommal kapcsolatban meg az volt a baj, hogy rosszul alakult ki nála a szopi és nem akartam elvenni tőle a cicit. De most már jobban bekapja a bimbót és így nem fáj annyira. Ez még elviselhető, csak ne legyen a bimbóm rondább.
vicky79
Budapest III. kerület
 
 


Vicky!

A cumisüveggel vigyázz, mert egyre inkább el fogja utasítani a melledet!
A melled meg fog edződni idővel, az eleje sajnos ilyen véres-verejtékes, amíg a mellbimbóban lévő belső rostok elszakadnak és megfelelő hosszra kinyúlik a mellbimbód.
Utána már jobb lesz (na nem a mellbimbód, mert az sosem lesz olyan, mint újkorában :twisted: ).
Meg egyébként olyan a dolog, h. az ember már attól retteg, h. egyáltalán mellre kell tenni a kis piócát, mert az első pár szívás az aztán szívás a javából anyunak is :twisted: , de aztán perceken belül múlik az éles fájdalom. Nálunk volt olyan, h. potyogtak a könnyeim és a párom ott állt mellettem, h. ezen hogyan tudna segíteni. Mondtam neki, h. hát szoptatni azt nem fog tudni helyettem. :roll:
Ha mindenképpen cumisüvegezni akarsz, akkor inkább a Brendonban vegyél (vagy próbáld meg a vaterán, úgyis ki fogod főzni) Habermann etetőt.
http://www.brendon.hu/Products/ViewDeta ... &pageno=10
Az már sokaknak bevált.
Attól nem lesz cumizavaros a gyerek.
De a melled is hozzá fog edződni pár héten belül.
Kitartás!

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
rambóka
 
 


Vicky!
Gratulálok!Nagyon szép kislányotok van!
Megkérdezhetem,hol szültél?

Kép
Kép
zazzy
 
 


Megint szörnyű éjszakánk volt, alig aludt valamit, azt is anya hasán vagy a hordozóban. Tudom hogy nem a legjobb neki, de csak abban van el ha fáj a hasa, mert nincs vízszintesen. Most meg alszik mint a bunda. Nem tudom mitől függ hogy jó éjszakánk lesz-e vagy rossz. Itt is nagy a hó, olyan jó lenne sétálni egy nagyot.

rambóka: Azt hiszem már eljutottunk oda, hogy nem nagyon kell neki a cici. Pedig a pihentetéstől tök jól megedződött, már nem sebes és nem is fáj annyira. De most már a jobb cicit is kiköpi állandóan. Mindegy, amíg tejem van addig nem zavar, ha nem ciciből kapja. A fejő meg stimulálja annyira hogy legyen tejem, most már van hogy 100 ml-t fejtem le a jobb ciciből, pedig ennyit még nem merek neki adni egyszerre. Olyan 60-70 ml-t adok neki etetésenként. Majd holnap már lesz mérlegünk és akkor a szopis próbálkozásoknál is meg tudom nézni, hogy mennyit is eszik. Egyébként azokat a cumisüvegeket használom, amiket a kórházban kaptam. Üveg az alja és latexes a cumija. Ez tetszik neki, de majd meglátjuk.

zazzy: Az ÁEK-ban szültem.
vicky79
Budapest III. kerület
 
 


Sziasztok!

Vicky! Gratulálok a picúrhoz, jó egészséget, és minden jót Nektek!
Hasfájás témában otthon vagyok, nálunk ugyanez volt mint nálatok. Próbáld meg adni neki az infacolt. kb. 1 hét mire hat. Nem eszik túl mohón? büfizik eleget? Nem jön vissza a tejcsi? Ha az infacol nem válik be, próbáld ki a Gripe Water-t. Gyógyszertárban lehet kapni, köményolaj és gyógyvíz kombinációja. Ha jól tudom elvileg 1 hós kortól lehet adni, de szerintem egy próbát megér. Próbáld meg hason altatni ha van légzésfigyelőtök. És tudom hogy könnyű mondani, de óvatosan a seggrázással, nagyon hamar rájönnek hogy úgy a legjobb nekik, és akkor vége... Eszterrel volt hogy este 6-tól hajnal 2-ig járkálni kellett, mert csak úgy volt csend.. Hát ezt ne tedd!!! Legyél ott mellette, simogasd, énekelj neki, de ne riszáld... Legalábbis szerintem.
Vendég
 


Sziasztok Lányok!

A segitségeteket szeretném kérni, én is IR-es Pco-s vagyok, nekem metforminnal spontán 4. hónapra jött a babó, aki most 2 hónapos.
A kérdésem az lenne, h szülés után mivel tartjátok magatokat rendben, visszatértetek a fogamzásgátlóhoz, vagy a metet szeditek? Jó volna, ha tapasztalotokat megosztanátok velem, mert kicsit bizonytalan vagyok ez ügyben, és látom, h itt jó kis társaság van, kissebb-nagyobb babákkal! Előre is köszi a segítségeteket!

KépKép[/url]
domi06
 
 


Szia Domi!

Üdv. köztünk :D
Hát nem én vagyok a legprofibb a témában, majd jönnek a többiek is, de én úgy gondolom, nem igazán jó visszatérni a fogigátlóra nekünk, mert attól az IR nem fog rendeződni, max lesz mensid.
De pláne, ha még kistesót is szeretnétek, szedni kell a metet.(sajnos életünk végéig)
Én is folyamatosan szedem, az első fiam óta, és szedni is fogom.
Szoptatás és met kapcsolatáról majd a többiek írnak, sajnos ehhez nem volt szerencsém :?

Vicky!

Nekünk annó Gergőnél sem az Infacol, sem a Gripe Water nem vált be igazán, legjobban még az Espumisan.Hasrafektetés is jó, vagy még hallottam felmelegített csereszmemagpárnáról is(Dm-ben kapható), de ezt nem próbáltam.
Seggrázással kapcsolatban egyetértek Koriágival.
Szóval sztem ahány gyerek, annyiféle variáció, mi válik be igazán, sajnos végig kell próbálni mindent....(na, ezzel most gondolom sokat segítettem....)
ezoterike
 
 


Ezoterike, köszi a választ! CSak azért ódszkodom kicsit a folyamatos szedéstől, mert tudom, h a b-vitamin egy idő után nem igazán tud felszívódni, meg hát a fogamzásgátlást is meg kell oldani valahogy, és így ugye egyszerűbb, mint más módszerekkel....
A kettőt együtt hülyeség szedni valyon??? Hosszútávon nincs más negatív hatása a metnek-?

Vicky, nekünk legjobban a köményes tea vált be, illetve tudom, h hülyén hangzik, de hajszárítóval melegítjük a pocakját, plusszban a babák szeretik a monoton zaját, és könnyen bealszik tőle....

KépKép[/url]
domi06
 
 


Ja és Vicky, nekem nincs túl kiálló mellbimbóm, így nálunk is kiköpdöste a cicim, nálunk az avent bimbóvédő csodákat tett, nagy a bimbórésze, olyan, mint a cumisüvegé, próbáld meg, nekem nagyon bevált, és lehetőleg egy ciciből szoptass, mert az elején szomjoltó tejcsi jön, ez felelős főként a pocifájásért, és ha mindkettőből az előtejet szopizza főként, akkor nagyon tud fájni. Remélem segítettem valamit!

KépKép[/url]
domi06
 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?