Új privát üzeneted érkezett!

Na amíg alszanak a srácok, gyorsan csinálom a dolgomat!

Mindenkinek szép napot!

CUPP

Kata
labkat
 
 


Timi, :D

Kata,hát persze,tudom én,hogy nem car anya,aki nem szoptat...csak annyira ezeket hangoztatják,hogy carabbul érezze magát az ember.Én azért írtam,hogy biztos genetika is,meg ha egyszer szoptatok,és elég a mennyiség,akkor miért csökken egy idő után?Másnak meg nem?Ennyi van-volt,ennek is örülök,és hogy ikreket tudtam szoptatni.Most meg kapják a tápot,az sem az ördögök eledele.

Sajnálom ezt a hasfájásos dolgot,rettenet lehet :evil:
Vendég
 


Rana!
Enyémek 3 hónaposan zabáltak, mint két disznó, Dani 2 és fél deciket is bevágott 1-másfél óra alatt részletekben, mire elaludt. Ha nem kapott, üvöltött, mint a sakál.

Nyuszi!
A chamomillát nem tudom, kérdezd Szandrát, ő használta, Viburcolt én este adtam 1 kúpot. Balunál bevált anno.

Kata!
Nyugi, türelem, vissza fog menni idővel az a pocak. :D

Szoptatás: nekem egyik gyerekkel sem sikerült úgy a szoptatás, ahogy szerettem volna, az ikreknél annyival könnyebb volt, hogy végig gondoltam a korábbi tapasztalataimat, és igyekeztem azttudatosítani magamban, hogy ha nem sikerül, akkor sem dől össze a világ. Jelzem: Balu 10 hónapig itta a tejemet, csak éppen 3 hónapos korától üvegből. Nekem így jött össze, már nincs bennem sem hiányérzet, sem bűntudat. Sajnos mindenhonnan az ömlik, hogy ha nem szoptatsz, szar anya vagy. D. Tóth Kriszta írta a Lolás könyében, hogy tekintsük már gymást felelős, felnőtt embernek, és ne szapuljuk egymást a döntéseink miatt. Igenis van, amikor nem megy, van, amikor valaki meg sem próbálja, de a gyerekének mindenki a legjobbat akarja. Mindenképp. És ez a lényeg.
Cupp.
vovanda
 
 

 
 

Vanda: igaz! :D

KépKép
timi76
Ráckeresztúr
 
 


Sziasztok!

Ne haragudjatok, nem akartam senkit megbántani, csak próbáltam segíteni, ha tudok... :oops: Természetesen nem car anya az, aki nem szoptatja a gyerekét, és bár még most van tejem, ki tudja, meddig lesz ez így..... Remélem még sokáig, de nekem is voltak olyan mondataim (amikor csak tépték a cicim, máig nem tudom, vajon miért), hogy kész, adjunk tápit, elegem van. És Apa is mondott már ilyeneket. Sőt, tisztelem azt, aki nem hagyja annyiban, és veszi a fádadságot, és fej a babáinak. Viszont Vanda sajnos az nem igaz, hogy mindnki a legjobbat akarja a babájának, és most persze nem rólatpk beszélek, hanem pl arról a drogos szemét nőről, akinek az ikrei is függőséggel születtek... :cry: Amióta megvannak a picik, sokkal jobban megráznak ezek a hírek egyébként, pedig régen se voltam közömbös egyáltalán!!!

És akkor 3 hós korban mennyi az átlag, amit kb meg kell ennie a picinek? A mieink 120-akat esznek, de sztem ez kevés.

Vanda, neked hogy (mikor) jutott időd akár arra a 10 perc tornára naponta??? Igaz, hogy sokat netezem, de rengeteg a házimunka is, mosás-vasalás (esetleg főzés) után nekem már nincsen indíttatásom tornázni is (pedig megígértem magamnak, hogy tavaszra normálisan fogok kinézni, legalább ruhában!)... :? :oops:

A csúnya has engem is bánt, bár tényleg nem is vészes (köldök táján vagy 4 db kisebb csík, és a hasamon se olyan már a bőr, mint volt, de szerencsére ruha alatt nem látszik (tükörbe meg nem nézek! :x ). De mégicsak jó lenne csini ikres anyukának lenni!! 8)

Kata, majd jobb lesz egyszer, hidd el! (meg gondolom, rosszabb is!!) :lol:

KépKép
KépKép
rana33
Debrecen
 
 


Sziasztok!

Mikor én 2 hónap után megkaptam a babákat rooming in szobába és két óránként nekem kellett mindkettőt etetni, a nemalvástól iszonyatosan elment a tejem. meg az igényük is megnőtt. Mivel ott muszáj volt 2 óránként etetni, tényleg összeértek az etetések, éjjel, ha nem segített a nővér, akkor 1 órákat ha tudtam aludni. Ehhez még hozzájött, hogy egy füzetbe írni kellett, hogy mennyit szoptak, mennyi volt a pótlás. Minden reggel vizitkor állt a doktornő a füzet fölött, persze mindenki jól szopott, az én ikreimen kívül, akiknek reggel-délelőtt még elég volt a tejem, de később már nem. persze ki lettek kiáltva bénának, volt olyan nővér, aki közölte egy anyukával mikor üvegből akart neki pótlást adni, hogy nem az M. ikrek ám a példa. Szerencsére nem hallottam, fel is rúgtam volna. Állandóan csesztettek, hogy ne adjak pótlást -pedig ott nem is tápi, hanem női tej volt-, mert leszoknak a ciciről. Vagy adjam pohárból. Mikor örültem, hogy üvegből beléjüktömöm az előírt mennyiséget, mert annyit sose akartak enni, amennyit a dokik kiszámoltak. De hogyan ne adtam volna pótlást, ha kb. fele annyi tejem volt, mint az ő igényük. persze a végére tiszta stressz voltam és ott bőgtem a doktornőnek, hogy nem a gyerekek a bénák, hogy nem szopnak, nekem nincs elég tejem. Nagyon kedves volt, közölte, hogy az is csoda, hogy ennyi van és ne aggódjak, két gyereket nehéz csak tejcivel etetni. Akkor kicsit megnyugodtam, de igazából a tejem csak akkor jött vissza, amikor hazajöttünk.
Ja és persze belejöttem abba is, hogy a füzetbe nem feltétlenül az igazságot kell írni...

Lehet kicsit kusza voltam, bocsi érte, már 3 órája tanulok, az agyam nullán.

KépKép
zsófikukac
 
 


Sziasztok!

Rana,semmi gond,biztos voltam benne,hogy senkit nem akartál megbántani :wink:
Azt mondják kilgrammonként 120-150 gramm az adag,ezt el kell osztani az etetések számával.Mi sosem ettük meg az adagot,Balázs most 8 kilósan napi 750-800 körül eszik,tehát még a kilónként 100 is alig van meg.Noémi meg 500-600 között,neki is kevesebb csúszik le,mint "kéne".

Vanda,köszi,megkérdezem.

Zsófi,jajj,mindig osszeszorul a szívem,mikor ezekről beszélsz.
Vendég
 


Lányok,aki már ad főzelékfélét,segítsetek.

A gyümire azt mondta a védőnő,délelött,két evés között "desszertként" adjam,első nap 3 kanál,aztán másnap kicsit több,és harmadnap ami még maradt az üvegből.
De főzelékfélét mikor adjak?Azt evés elött közvetlen?Délelött,vagy később?És amikor megy a főzelék akkor ugyanúgy adjam a gyümit is délelött?És inni adjak nekik gyümi és főzelék után?
Vendég
 


Rana!
Senki nem vette bántásnak. És alapból a magunkfajta, "normális" (max. kicsit lökött :lol: ) anyákról beszéltem... :D
Kaja: nagyon eltérő lehet egyébként a babák igénye. Kb. a súlyuk 1/6-a lenne az adg/nap (ez kb. 120-150 mili testúlykilónként).

Torna: alvásidőben, netezést visszafogtam. De nekem van motiváció: egy borzalmasan hiú picsa vagyok. 8)

Zsófi!
EZt még olvasni is szörnyű volt. Engem egy pillanatig nem cseszegettek, minden etetésnél kérdezték, van -e elég tej, kell -e pótlás, sőt, amikor már velem voltak a bébik és nem láttam a fáradtságtól, még azt is ajánlották a nővérkék, hogy toljam ki őket hozzájuk és aludjak, majd ők vigyáznak rájuk.
vovanda
 
 


Rana: én is jelentem, senki nem vette bántásnak! :wink:

Zsófi: basszus. Ez durva, lehetett! Nálunk is az volt a lényeg, hogy minél előbb gyarapodjanak és hazajöhessünk.

Én már 3 napja tornázgatok és annyira jól esik! Az alvásidő jó erre, na meg amikor apuka otthon van és arra a 20-30 percre övé a két gyerek. :D

KépKép
timi76
Ráckeresztúr
 
 


Ja és elfelejtettem dicsekedni! Este 9-től hajnal 4-ig szunyáltak a csajok! :D Igaz, hogy én 3 óta füleltem, de azért jó volt így is! :D

KépKép
timi76
Ráckeresztúr
 
 


Timi!
Szuper az alvás, hátha neked is hamar elkezdik végig aludni az éjszakát. Nagyon sokat számít.
vovanda
 
 


Timi,pont tegnap írtam neked,hogy mi is így kezdtük,és ennyi idősen az alvást :lol: először 4.20,aztán 4.40 majd még tovább :D Szuper,és inkább aludj te is,meghallod,ha valaki felébred :wink:
Vendég
 


Nyulasz: eszembe is jutottál hajnali 4-kor! :wink: Jól emlékszem, hogy egyszer én is valami hasonlót írtam még pocakosan, hogy neked is aludnod kellett volna? :? :lol: Na, most visszakaptam! :lol:

Szerintem az sokat számított, hogy tegnap déltől 3 óránkét ettek és nem a 4 órát tartottuk, úgyhogy ma egész nap 3 óránként esznek, vagy ha később kérik, akkor úgy lesz. Most ezt kipróbáljuk.

Alexa ma rám is akkorákat vigyorgott, mint a fődoktor bácsira, csak sokkal többet! :D Azt hittem megzabálom!

KépKép
timi76
Ráckeresztúr
 
 


Kép Alexa alszik
Kép Hanga rálelt az ujjára és azóta sajnos egyfolytában cumizik
Kép Kakadu : )

KépKép
timi76
Ráckeresztúr
 
 


Zsófi! :cry: Itt a Klinikán normálisak voltak, akkor hozták és vitték őket (ezu utóbbit egyetlenegyszer kértem, amikor még fenn voltam az őrzőben, na így sikerült 4 nap alatt összesen 4 órát aludnom-egybefüggően. Aztán soha többé nem engedtem, hogy elvigyék őket. Igaz, a férjem végig velem volt. :) ) Persze ők nem korák voltak. Talán emiatt túlaggódta magát a személyzet, bár bunkózni tényleg nem kellett volna azért (mondjuk ezt azért én is kaptam egy kicsit.... :roll: Pedig Apa szórta a pénzt mindenkinek két marékkal, hogy jobban odafigyeljenek... No lehet hogy ezért nem volt sok bunkózáss.)

Timi, hurráááá! :wink: És a mieink is ekkortájt kezdtek éjszaka jókat aludni. Tegnap meg éjféltől reggel 7-ig aludtak!!!!!! És a cicim se durrant szét (csak majdnem)!!!!! :D :D :D Bár tudom, nem éjfélkor kéne őket letenni, de így jön csak ki az 5 kajálás egy nap. És kiszámoltam: 600/5=120!!!! És ennyit is esznek általában. De azért próbáljuk sűríteni, hogy jobban hízzanak, bár ehhez kelteni kell őket..... Ti keltitek őket, hogy meglegyen a megfelelő számú kajálás???????

Vanda, pedig én is BHP vagyok, de talán nem eléggé...... Mert BLP (borzalmasan lusta picsa) is vagyok.... :oops: :oops:

Na megyek, elpakolom a ruhácskákat, aztán kivasalom a miénket és rohanunk etetni....

KépKép
KépKép
rana33
Debrecen
 
 


Rana!
Számolok, számolok, de nem tudok rájönni, hogy jön ki Nektek a napi 5 etetés. Nálunk egy ideális nap: 6-9-12-15-18-21. Ez akárhogy számolom 6. És így is alszanak 9-6-ig. Nálatok hogy lesz ez 5??? :roll:
Jah ma reggel fél 8-kor keltettem már a kisebbet, hogy egyen (előtte este 10-kor evett) A nagyobb még akkor is durmolt. ő 8-kor kelt magától. De napközben volt hogy 2 óra elteltével már kérték is a cicit. Szóval nálunk behozzák.
Azt honnan tudjátok, hogy mennyit esznek egy nap??? Még mindig méritek???

Tündi
Kép
Kép
_manó
 
 


Sziasztok!

Nem mindegyik nővér volt ám ilyen, csak egy-kettő, de tőlük már előre paráztam. nekem is volt olyan nővér, aki megetette őkt éjjel, bár én kitolni nem engedtem. Az egyikük -vele nagyon jóba lettem, Matykót annyir imádta, hogy haza akarta vinni- azon nevetett mindig, hogy sose tudta mellőlem úgy kicsempészni, hogy ne ébredjek fel. :lol:

Nyulasz!
Nálunk így néznek ki az evések:

5-6 óra: tejci (Máln aszopik, Matyi üvegből) majd csicsi tovább
8 körül kelés: tejci (u.úgy, mint hajnalban)
fél10-10: gyümi + tea Málnának, őszilé Matyinak (ezt szereti é ettől tud kakilni :wink: )
11: főzelék kb. 50-80 ml, attól függ milyenjük van + tápi, ezt mindig kérik, de sokat nem esznek belőle
2: tejci már Málna i üvegből (délutántól nem akar szopni :shock: )
4: tejpép + tea, gyümölcslé
6: fürdés, tápszer

persze inni kapnak napközben is, ha úgy látom kérnének vagy pl. csuklanak. Kb. 100-120 ml teát, gyümilevet isznak meg egy nap.
Lehet soknak tűnik így az evések száma, dehát nekem is azt mondta a védőnéni, hogy tejpép és gyümi köztes kaja legyen. És így alszanak éjjel 11-12 órát, mint a bunda.

Ha zavar, akkor nem írok a kórházról.


Holnap megyünk Pestre a gyerekklinikára, megkapják a csecsemőknek való h1n1 oltást, nagyon izgulok, de az itthoni és a zegi doktornénik is javasolta.

KépKép
zsófikukac
 
 


De jó hogy ilyen sokan irtatok a szoptatás témáról, azóta elgondolkodtam ezen hogy mit csinálok rosszul, és rájöttem, hogy mi nem is próbáltuk ki csak szoptatással, azonnal adtuk a pótlást mert a kórházban is azonnal kapták a pótlást csak ott anyatejjel
Bennem fel sem merült akkkor, hogy ezt máshogy kéne csinálni a kórházas gyerekorvos semmit nem mondott el én meg ugy tűnik semmit nem tudtam erről az egészről


Na ehhez hozzájön az, hogy védőnő csak ugy jött ki, hogy rátelefonáltam mert éppen dec. 31-én járt le a munkaviszonya és még nem volt új védőnő, az orvost szintén 8* hívtam fel mire kijött hazajövetel után 1 hét múlva ja és nem volt sem D vit, sem K vit, receptem, az 1 hetes K vit. igy meg sem kapták a D vit. meg épp aznap lett kiváltva amikor 2 hetesek lettek
Azóta van új védőnő de kb 21 éves, mikor kijött szívesebben beszélt az olaszországi sieléséről,
igy hogy kérjem meg hogy mutassa meg pl. hogyan kell helyesen cicire tenni a babákat?
csak tőletek kérhetek tanácsokat ha nem bánjátok

NA szóval nem volt zökkenőmentes a hazaérésünk

Amúgy nálunk a lányok nagyon éhenkórászok, szopi + 60 ml tápszer után cuppognak, csattognak, eszik a pelenkát, a kezüket, a mama nyakát szipkodják és még 30 ml. tápszert is meg tudnak enni ilyenkor
De ez 3 hetesen?

Has: én ugy tűnik nagyon szerencsés vagyok se csík, se említésre méltó megnyúlt has nincsen, az altató orvos (jó fej fiatal csaj) mondta is hogy hogy fognak ezért utálni engem más anyukák mert semmi csíkom nincs
Nem tudom hány kiló lehetek most, de a kórházban még 10 kg plussz volt rajtam a kiinduló súlyomhoz képest, amit viszont főleg a combomon hordok, az sem jobb :(
Amúgy én a rendddkívül lusta típus vagyok, ugyhogy inkább a táplálkozásomon fogok változtatni ha fogyni akarok nem a tornát preferálom
Na megyek fürcsizünk (lesz nagy sírás rívás :? )

Móni
KépKép
reunion
 
 


Manó!
Nekem is 6szor ettek, amíg csak szopi/táp volt, aztán amikor elkezdtünk kanalazni, átálltunk 5szöri evésre. Mostanában meg megint 6szor esznek, mert az ikrek 3-4 körül uzsonnáznak, mi "nagyok" meg 5-6 körül vacsorázunk, és az ugye tűrhetetlen, hogy mi eszünk, ők meg nem. Úgyhogy olyankor még kapnak egy kis nasit, és este megy a táp lefekvés előtt.
Ha külön kotyvasztok nekik babakaját, akkor mérem, hogy kb. 2-2 deci menjen (digitális konyhai mérlegen), a felnőtt kaját nem nagyon méicskélem, ha úgy látom, hogy keveset ettek, akkor jár mellé "desszert" (joghurt, üveges sütőtök ilyesmi). Meg ezek már lejmolnak, ha éhesek, vonulnak a konyhába és felsorakoznak az etetőszékeknél. :lol:

Zsófi!
Engem nem zavar, csak szörnyen sajnálom, ha valaki ilyen tapasztalatokat szerez. Én sem toltam ki őket egyébként soha, de a lehetőség adott volt.
vovanda
 
 


Vovanda!
:D Tudom, hogy már volt téma az esernyőkocsi, de lemaradtam. Te milyet ajánlanál? Imádom a kocsinkat, de nagy, csak az uram kocsijába fér be, enyémbe nem. Gondolkodunk, hogy veszünk egy másikat, ha autózunk. a peg perego aria twinen és az espriten gondolkodom.

KépKép
zsófikukac
 
 


Móni! Ebbe olvass bele, itt minden le van írva!
http://www.lll.hu/szfuzet
De ha kéred, röviden leírom a lényeget! :wink:

Manó! Úgy jön ki nálunk az 5szöri etetés, hogy leagább 40-50 percig szopiznak, aztán egy óra, mire elaltatjuk őket. Ha az evés kezdetéhez igazítanánk a 3 órára való következő etetést, akkor alig aludnának egy órát. Én szeretem, ha legalább 2 órát alszanak, de ha mondjuk nem tudjuk őket elaltatni, akkor hosszas próbálkozás után (amikor már látszik, hogy nem fognak aludni) 2 órára kapnak. Viszont az ez utáni "ciklusban" már általában nagyon jól alszanak, így hagyjuk őket 4 vagy akár 4.5 órát is aludni, (de elvileg nem is kéne kelteni őket) Tehát pl

7 óra,
11,
15 vagy 16 óra,
19:30 (mindjárt megyek is),
és 23-tól 00-ig esznek.
ÍGy jön ki az 5. De ha éjszaka nagyon felébrednek, akkor plusz egy éjszakai álometetés, és akkor kicsit tolódik az egész (hacsak nem kérnek 2 órára valamikor napközben)

Igen, néha még mérjük őket, amikor elbizonytalanodunk. (pl túl sokáig vagy pont túl kevés ideig szopiznak)

KépKép
KépKép
rana33
Debrecen
 
 


Ja, Móni, ekezen a topikokon is kérdezhetsz-olvasgathatsz:

http://mamami.hu/forum/showthread.php?t=546&page=220

http://www.ikresek.hu/modules.php?name= ... opic&t=226

http://www.ikresek.hu/modules.php?name= ... opic&t=225

(mindháromhoz regisztrálni kell!)

ezeket külön idemásolom neked (az Ikresekről):
azért írtam pici betűkkel, hjogy ne foglaljam a helyet, mert sokakat nem biztos, hogy érdekel. Jelöld ki, és másold be a szöveget egy üres dokumentumba, akor tudod nagyítani is.

Mellretétel: A babák nyissák egész nagyra a szájukat. Húzd őket magadhoz egészen közel, és dugd a melledet jó mélyen a szájukba (érdemes egyesével gyakorolni). A bimbóudvar alsó részéből több kerüljön a szájukba, mint a felsőből. Ajkuk kifelé pöndörödjön, nyelvük legyen a bimbó és az alsó ajak között, körlölelve a bimbót. Ha a megmosott, rövidre vágott körmű kisujjadat bedugod a szájukba, mit csinálnak? Milyen érzés, körülöleli a nyelvük? Ha a kisujjadat tenyérrel felfelé bedugod, és utána lassan kifelé húzod, lefelé fordítva ezzel egy időben a tenyeredet, meg tudod őket tanítani a helyes nyelvtartásra, ha nem csinálnának jól vákuumot, és nyelvükkel nem ölelnék körül az ujjadat.

A 10 perces időtartam a szoptatással kapcsolatos komoly tévhitek közé tartozik. Először is, nincs az az úszülött, amelyik 10 perc alatt kszívná az első és a hátsó tejet is, és mé komfortszopija is lenne. Később majd eljön ez az didő, de az első hetek az egymásba érő szoptatások hetei. Attól, hogy megszoptatod őket, amikor kérik, nem szoktatod őket összevissza evésre. Arra tanítod őket, hogy amikor szükségét rézik, mert éesek, kapnak, bátran kérhenek tehát, amikor éhesek, és nem kell túlenniük magukat, hogy a következő éhségre is tartalékolhassanak, ha esetleg anyuka nem akarna akkor szoptatni (ld. időre etetés). Ne felejtsd el, hogy a múlt héten még nem ismerték az éhség fogalmát. Vissza a tíz perchez: a mellbimbó általában NEM attól készül ki, hogy a kisbaba egy órán át szopizik, hanem attól, hogy nem jól van mellen, vagy elromlik a szopási technikája többnyire cumihasználat, vagy más miatt.
A fejéssel kapcsolatban: ez egy gyakran előkerülő tévhit, hogy pont kétszer annyi volt hat ra múlva, akkor minek fejjek háromóránként. Ez igaz egy-két napig, de aztán, ahogyan egyre ritkábban ürül a mell, egyre kevesebb termelődik, ahelyett, hogy a gyakori fejés hatására szaporodna a mennyiség. Sem az UU-tól, sem más csodabogyótól nem fog szaporodni, ha nem ürül gyakran a tej.
Ha gondolod, vannak kolléganőim, akik személyes tanácsadással is foglalkoznak, akár házhoz is mennek, és tudnak segíteni a mellretételben.
Itt vannak:
LLL: http://www.lll.hu/telefon
IBCLC: http://www.szoptatasert.hu/belso.php?inf=ibclc_szak

1. Hogyan növelhetjük a tejmennyiséget?

# gyakori, napi legalább 8-12 szoptatással - nap közben lehetőleg legalább másfél-kétóránként, éjjel lehetőleg legalább háromóránként.
# jó mellretétellel (kritériumokat ld. lejjebb) - ebből ki kell emelni: legyen az anyához nagyon közel a baba, aszimmetrikusan kapja be a mellet (alsó állkapcsa felé essen a nagyobb rész), tegyük a mellet jó mélyen a szájába
# minden alkalommal kínáljuk fel mindkét mellet - ez ikreknél nyilván nehezebb, arra azonban mindenképp érdemes figyelni, hogy alaposan kiürítse a baba a mellet, addig szopizzon, komfortszopizzon (helyes pózban!), ameddig jól esik neki
# SNS-szoptanít készülék használatával - a baba úgy kap pótlást, hogy közben stimulálja mellet, és a cumizavar is elkerülhető vele - használatához érdemes szakértő segítséget kérni, venni/kölcsönözni is lehet
# játszócumi helyett komfortszopi
# ha még mindemellett van erőd-időd: fejés, ahányszor csak lehet, amennyit csak lehet - a leghatékonyabbak az automata duplaszívófejes gépek (kölcsönözhetők), lehetőleg két perccel az utolsó csepp utánig érdemes fejni
# figyelj magadra, egyél, igyál, pihenj, fogadj el minden segítséget

2. A baba visszaszoktatása a mellre# cumi, cumisüveg elhagyása, pótlás alternatív eszközökkel (pohár, kanál, etetőtálka, ujjetető, softcup, SNS)
# ha mégis cumiból kap a kicsi pótlást, tartsuk szoptatós testhelyzetben, akár csupasz felsőtesttel is lehet az anya, hogy legyen bőrkontaktus, érezze a baba a szagát, megpróbálhatja a babát átcsempészni a mellre is
# idő és hely a próbálkozásokra:
nem túl éhes, nem túl álmos baba
nyugodt, alvó baba,
fürdőkád, besötétített szoba, figyelemelvonó dolgoktólmentes szoba
hintaszék
megnyugtató zene hallgatása
# érintésmennyiség növelése:
bőr-bőr kontaktus, amennyi csak lehet
sok-sok ölelés, dajkálás, simogatás
hordozókendő (lehet ikreket is hordozni, bár kétésgtelenül nehéz)
közös fürdés
együttalvás
# ha mellen van a baba:
jó mellre tétel és ráharapás
a mellbimbóra cseppentett anyatej/tápszer segítheti a rágarapást
ha már mellen van, etetőfecskendővel, vagy steril szemcseppentővel csepegtessünk a baba szájába tejet/tápszert
lágyan, halkan beszéljen az anya a babához
dicsérje meg az anya a kicsit
legyen kellemes élmény a szopi, ha ideges a baba, nyugtassuk meg
ha nagyon nem akar szopizni, kapjon alternatív eszközből pótlást, és később próbálkozzunk
türelem és kitartás!

Figyelni kell arra, hogy elég tejhez jusson a baba, jeleket ld. lejjebb. Minimális súlyesés előfordulhat az átállás alatt, de a figyelmeztető jelekre figyelni kell! Érdemes feljegyezni:
- szoptatások hossza és gyakorisága
- hogyan reagál a szopira a kicsi?
- pisis pelenkák száma
- kakis pelenkák száma, mértéke
- súlynövekedés, hossznövekedés

Ha látjuk, hogy többet szopik, és kevesebb lefejt tej/tápszer is elég, lassan csökkentsük a pótlás mennyiségét, figyelve a pelenkákra.
Kaki: egyre világosabb lesz,a hogy egyre töb anyatejet vesz magához a baba, megváltozik a szaga, állaga folyékonyabbá válik, gyakoribb lesz (valószínűleg).

Ha bekakil egy baba szopi közben, kicserélheted a pelenkát, és pár percen belül újra mellen lehet. De ha éppen jól ráharapott, folyik a tej, és nagyokat kortyol, azért nem kell azonnal félbehagyni a szopizást. Ha elalszik, megpróbálhatod felébreszteni: arcát simogatod, néhány csepp tejet a szájába fejsz, felemeled, megbüfizteted, pozíciót váltasz, ha egyszerre csak egyet szoptatsz, oldalt váltasz, átpelenkázhatod, levehestz róla egy réteget (utána szopi közben takard be).
Egy újszülöttnek általában legalább napi 8-12, egyenként legalább 20-25 perces szopira van szüksége. Ez sok idő, különösen, ha nem egyszerre szoptatod a fiúkat (érdemes az együttes szopival próbálkozni). Viszont neked kell enned, innod, erre muszáj időt keríteni.

1. Mindent ehetsz :) tejet ne igyál literszámra, de ha nincs allergia a családban, akkor egy-két pohár bőven beleférhet naponta. Ha egyébként bármire van allergia a családban, azt érdemes egy ideig mellőznöd, és szép lassan bevezetned, amikor a babák elég nagyok lesznek, ne most próbálkozz. Ha bármi szokatlan reakciót látsz, akkor gyanakodhatsz valami ételre, gyógyszerre (kiütések, hasfájás, hasmenés, stb. - ne legyen). Koffeint természetesen mértékkel, egészségtelen ételeket pedig főleg magad miatt ne. Itt olvashatsz még:
http://www.lll.hu/node/11
2. Vannak, akik erre-arra esküsznek. Az igazság, hogy a tejmennyiséget az növeli hatékonyan, ha ürül a mellből a tej. A babák tudják a legjobban kiüriteni a mellet, amig ez nem lehetséges, akkor olyan eszközzel fejjél, ami neked a legjobb. Ha Avent, akkor Avent, ha más, akkor más. Mindenkinek másra reagál a szervezete. Ami fontos, hogy a szoptatós teaként hirdetett készitmények sokszor okoznak hasfájást a babáknál. Igyál bőségesen, ez nagyon fontos a tejremelés szempontjából, táplálkozz egészségesen, hogy legyen energiád, ez a legjobb, amit tehetsz.
3. Mit jelent a folyamatos váltogatás? Általában úgy érdemes, hogy ha kiváltódik a tejleadó reflex, akkor addig fejsz, amig jön, aztán a másik oldalon fejsz, amig jön, aztán megint az elsőn. Jó, ha mindkét oldalon tudsz kiváltani tejleadó reflexet, de ezt egy kétszivófejes géppel könnyebb, mint az avent kézivel.
4. Azt szoktuk javasolni, hogy annyi ideig tartson a fejés, ameddig az utolsó csepp tej kijön, plusz még két perc. Fontos, hogy ebben az első időben, amig nem lehetsz együtt a babáiddal, és nem tudsz szoptatni, rendszeresen, háromóránként fejjél (kezdettől kezdetig számolva), éjjel hagyhatsz egy hosszabb szünetet.
5. Lejjebb találsz tippeket, ez nem tejserkentés, inkább a tejleadó reflex megkönnyitése: kellemesen meleg lemosás, vagy zuhany fejés előtt, meleg borogatás fejés alatt a mellbimbó területét kihagyva, természetesen, halk, megnyugtató zene, férjed masszirozása , ölelése, gondolj a picikre, ahogy isszák a tejet, képzeld el, ahogy kispriccel a melledből a tej, a látványt, az érzetet, igyál meleg italt előtte-vagy közben, legyen a lakásban kellemesen meleg, amikor fejsz, tartsd magad előtt a babák fényképét.
6. Anyiy a jó, amennyit fejni tudsz, és az a jó módszer, amivel a lehető leghatékonyabban tudsz fejni. Mindenkinél egyéni. Ha ez most kielégiti a babáid igényét, ez midnenképpen jó (nekem jó mennyiségnek hangzik), és rendszeres fejéssel, meg aztán a gyakori szopival növelhető a mennyiség.

A tej elsősorban szopi alatt és nem két szoptatás között termelődik. Vagyis lehet, hogy te úgy érzed, hogy még nem feszül eléggé a melled két óra múlva, de a fiúk bőven jól laknak belőle, ha hagyod őket. Ha viszont a melled helyett a cumisüveg kapja az ingert, akkor a cumizavar kockáztatása mellett nagyon hamar ördögi körbe keveredhetsz: minél kevesebb ingert kap a mell, annál kevesebb tej termelődik, minél ritkábban jön az inger, annál ritkáb termelése áll rá a szervezet, egyre többször kerül tehát elő az üveg, stb. Tehát: előbb szopi minden esetben, akár másfél-kétóránként, vagy még gyakrabban is. Utána, ha még nagy az elégedetlenkedés, pótlás: kiskanállal, kispohárból, tehát ha csak lehet, nem cumiból, csak annyit, amennyit muszáj, és csak ha tényleg muszáj. Ha lehet, írtad, hogy fejsz, a lefejt tejet add oda, a tápszer csak ez után következzen - ha kell. Ha még van erőd, lehetőséged a szopik mellett fejni, az tovább serkenti a tejtermelést. Gyakori szoptatás és szükség esetén fejés nélkül az urtica urens, és a többi csodabogyó SEMMIT nem ér.
Egyszerre szoptatsz, vagy külön?
Ami az aszimmetriát illeti: ahogyan a testünk többi része, úgy a mell és benne a tejmirigyek elhelyezkedése sem szimmetrikus. Mindenkinek van egy "jobb" melle, amelyikben több tej termelődik, van, akinél ez alig valamicske különbsége jelent, másnál látványosabb. Amit tehetsz, az valóban, ahogyan a többiek is írták, és az esztétikumon, meg tejmennyiségen felül a babák egyenletes fejlődése szempontjából nagyon fontos: cserélgetni az oldalakat és a pozíciókat. Az oldalak cserélgetése a kicsikek azért fontos, mert a szemkoordinációjuk és az arcizmaik így fejlődnek megfelelően. A te szempontodból meg azért, mert így egyenletesen ürül mindkét oldal, ha esetleg valamelyik baba nagyobb porszívó lenne. A pozíciók cserélgetése elsősorban neked jó, mármint a tejtermelésnek, ugyanis a legjobban a baba alsó állkapcsa felőli részen ürül a tej. Ha váltogatod a testhelyzeteket, ez mindig máshova esik, tehát mindigmás részből masszírozzák ki a lehető legjobban a tejet. Ez segítség lehet akkor is, ha úgy érzed, hogy még ennének, de nem jön újabb tejleadó reflex, ha pozíciót váltasz, új területről juthatnak újabb adag tejhez.


Na egyelőre eldugulok, mert a többiek megutálnak (joggal)... :oops:

KépKép
KépKép
rana33
Debrecen
 
 


Zsófi!
Nekünk egy piros Hauck van, ami gyakorlatilag az Esprit klónja, súlyra-méretre ugyanaz.
A Peg Perego kicsit könnyebb és könnyebben irányítható, viszont szélesebb és csak lapra lehet csukni. Nekem sajnos szóba sem jöhet, a liftajtón úgy férünk be, hogy megcsukom kicsit a kocsit (igen, kölkök benne) így veszít a szélességéből. Ha van a közelben Brendon, sétálj be, ott mindkét márka kapható, meg tudod nézni élőben is, a honlapjukon pedig fent van centire-kilóra, hogy mekkora. Igazából az dönt, hogy hova, mi fér be. Nekünk a lapra csukható már helyigényes, igaz, a Perego komfortosabb.
vovanda
 
 


Sziasztok!

Zsófi,dehogyis,nyugodtan írj róla,biztos sokszor könnyebb,ha nem marad az emberben,hanem elmondhatja,csak nagyon sajnálom,hogy így alakultak a dolgok,és ezt még meg is tudták nehezíteni a kórházban.Inkább nem írom le,hogy mit kívánok "néhány" csecsemősnek :evil:
Nekem az a baj,hogy most keltek 7-kor,8-kor ettünk,9.20-kor elaludtak,és kb 10.30-ig biztos alszanak.11 körül meg a következő kajcsi van,tehát a gyümit sem tudom úgy adni,hogy két etetés között,mert akkor alszanak pont.És ami 10.30 és 11 között van fél óra,akkor pelenkázás,átöltözés,meg egy kis játék fér bele.Vagy ha kitolom a 11 órás étkezést,és kapnak ott gyümit,akkor meg 4 evés fér bele.8-kor,12-kor,15.30-kor,19.30.Igaz akkor 17 órakor tejpépet kapnak,de az nem tudom rendes étkezésnek számít-e :roll:

Timi,nagyon szépek a csajok :D Engem nem zavar,hogy Noémi cumizza az ujját.Csak elalváshoz csinálja,és hatásos :lol:

Rana,már mér mondod,hogy megutálunk :roll: Ne légy butus,mert megmondalak apának :lol:

Móni,sajnálom,hogy a védőnővel nem sokra mész.3 hetesen mi is sokat ettünk,annyit mint 3 hónaposan :lol: Mennyit szopiznak?Méritek?
Vendég
 


Nyulasz: Hanga meg akkor szopja az ujját, na meg az egész öklét, ha éhes. Hatalmasakat cuppog vele, visszhangzik a ház. :lol: Aztán, ha odakeveredik Alexa keze, akkor az övé is megfelel ám neki. :lol:

Megint 9-4-ig szunya volt! :D Így nap közben kicsit besűrüsödött a kajálás, de így 6x eszünk nappal, éjjel meg alszunk! Tök jó! :D Viszont így kicsivel kevesebbet esznek, ami azt jelent, hogy Hanga nem kér rá a 130-ra még egy 30-at, Alexa meg 100-110-et eszik.:)
Tegnap este lecentiztem őket, Alexa 53, hanga 54 cm. Lassan a kis manóm lehagyja a nagyot. :)

KépKép
timi76
Ráckeresztúr
 
 


Sziasztok!
Nyulasz: nekünk bejött a napi 5X étkezés
reggel tápszer ébredéskor, 10-11 főzelék, 13-14 tápszer, 16-17 gyümölcs, este fürcsi után megint tápszer.
Sajos már csak reggeli előtt van egy kis cicizés.
Szerintem teljes étkezésnek számít, habár a gyümi után hamarabb éhesek.

vocsi73
 
 


Timi : Édesek a csajok!
egymás kezének szopogatása ismerős.... :)

vocsi73
 
 


Rana: Köszönöm már ki is nyomtattam pár dolgon tényleg változtatnom kell

Nyulász: mérjük őket és 20 - 30 gramm, 1x 40 is volt

Nekem azért ilyen fontos az anyatejes táplálás, mert az epilepszia gyógyszeremről elvileg igy tudnak leszokni a lányok ezzel ugyanis már csak a 30 %-át kapják meg

Timi: nagyon szépek a csajok

Móni
KépKép
reunion
 
 


Nyulasz!
Ha nagyobb mennyiséget, 70 80 ml-t megesznek, akkor a tejpép is teljes étkezés, hiszen az is tápszer csak gabonával. Mivel sűrűbb, laktatóbb kevesebbel is jóllaknak, a rizs miatt viszont tápláló.

KépKép
zsófikukac
 
 


Sziasztok!

No lányok, én azt se tudom hányszor szoptatok. Mivel igény szerint, hát esznek amikor akarnak. Úgymond ez az adum. De amúgy is azt olvastam, minél gyakoribb mellretétel - persze nem túl gyakori - serkenti a mennyiséget. Nincs is nagyon mit félre tenni...

Ma kitoltam őket megint a teraszra. Bálint nagyon jót aludt, bár több részét már inkább bent töltötte, mert nem akartam túl sokáig, hisz még csak most szokják a levegőt. Gergő viszont folyton sírt, így behoztam. Aztán tettük ide-oda, ringattuk, szoptattam, és nagy nehezen elaludt, most az ágyában szunyál... vagyis már megint ébredezik :x
Gergő a rossz alvó. Pocakban is ő volt a nyugtalanabb baba. Bálint akkor is sokakat aludt. Meg is látszik a különbség!

Reunion: első gyereknél nekem sem volt gáz a hasam. A másodiknál már volt némi poci maradvány, harmadiknál meg a bőröm ment tropára - egyenlőre így tűnik!

Tornázást én közös időtöltésnek szánom a lányokkal. Este mesét olvastam nekik. Elég jól megy, hogy minden nap van egy kis együtt töltött időnk :)

Néha egyébként úgy gondolom, hogy mondják már ki, hogy nincs elég tejem, és akkor adok nekik tápit, talán nem fájna így a hasuk, lenne normális időrendünk, mert mindig ugyanakkor ennének, és nem lennék ezért ideges - amitől már fáj a gyomrom is :(

Ja és nem nagyon van időm aludni, szóval ez nem használ a tejtermelésnek. De talán még így is elég - remélem

Kata
labkat
 
 


Vocsi,na előkerültél :lol: Nekünk ma borult az 5x-i evés,annyira elcsúsztunk.Na,sebaj.

Móni,akkor szép kis mennyiséget megesznek,30 tej,60 táp,és még bírnának :lol:

Zsófi,Balázs megeszik annyit,de Noémi :roll:

Lányok,eladó Noémi overálja,bollaby márkájú,68-as ciklámen.1500-ért odaadom,ha kell valakinek.Meg eladók az overzsákok is,azok is 1500-ért,62-68-as a mérete,ezekhez van külön kesztyű,zsákká is cipzározható,egy pici varrás kell a lába végén lévő tépőzárra,hogy tartson rendesen.
Kép
Kép
Vendég
 


Nyulasz!
Valószínű akkor Noéminak kevesebb is elég. :wink: Ha éhes marad úgyis jelzi...

KépKép
zsófikukac
 
 


Zsófi,igen,már nem is aggódok rajta :wink:
Vendég
 


Kata!
Kitartás, lesz ez még jobb is. Jó, hogy a csajokkal is tudsz kicsit lenni, ha meg van a napi közös program, akkor hamarabb múlik a féltékenység. (azt már csak halkan jegyzem meg, hogy én az első időkben az első éjszakai etetésig rendszeresen Balu ágyában aludtam. merthogy bealudtam altatás közben, a párom meg nem keltett, csak etetéshez).

Nyuszi!
Elkéstél, Réka már 74esben nyomja, pedig tetszene. :lol:
vovanda
 
 


Vanda,sebaj :lol:
Pöttyök?
Vendég
 


Sziasztok!

Ismét Én vagyok! (vagyis nem)

A Babák és a Mama egyaránt jól vannak.

Zita 1970 g-ra, Kata 1760 g-ra esett vissza, Lilla pedig 1630 g-ra hízott. Tiszta apja:-)

Tegnap a két nagyobb már 30-at, a pici 25-öt szopizott.

Zita tegnap kikerült az inkubátorból, Kata pedig ma fog. Mindketten Anyával fognak lakni a Baba-Mama szobában a koraszülött osztályon.

Előreláthatólag 2 - 2,5 hét múlva jöhetnek haza.

Addig is minden kismama vigyázzon magukra!

Kép
tigriske1978
 
 


Tigrisapa: nagyon ügyes kis (nagy) családod van! További szép gyarapodást kívánok! :)


Na, a mai éjszakánk nagyon nem volt jó. 3/4 2-kor már üvöltés volt a kajáért, aztán 3/4 6-kor megint. Utóbbinál átvittem őket a mi ágyunkba egymás után és szopiztak, most ott héderelnek. Nem is csodálom, hogy éjjel keltek, este 9-kor annyira be voltak ájulva, hogy alig ettek.

Tegnap elvittük őket vásárolni. Nagyon aranyosak voltak végig, az én mellem meg dagadt a büszkeségtől, mert mindenki csodálta őket. :D

KépKép
timi76
Ráckeresztúr
 
 


Nyuszi!
Danikám kezd a pöttyös túró rudi zacskójára hasonlítani. Fél 3 óta fent vagyok, "kissé" nyűgös a gyerek...

Apatigris!
Nagyon ügyesek a csajok, mielőbbi hazatérést nekik!!!!
vovanda
 
 


Tigriske-apa,köszönjük a híreket :D Nagyon ügyes a legkissebb kistigris,hogy már hízott is.A visszaesés normális,innen aztán csak hízni fogna,főleg,hogy ilyen sokat esznek :D Mielöbbi hazatérést kívánok,és várjuk ám a híreket folyamatosan!

Timi,ja,utáltam én is a kaja közben elalvást este,ezért próbáljuk még fürdés elött kicsit altatni őket,hogy este bírják.

Vásárolni mi is voltunk velük,azt ők is szerették.Mostanában nem,féltem,hogy elkapnak valamit.Ja,és mindenki bámul,mintha csoda lenne.Na jó,nekünk az :lol:

Vanda,franc a hülye pöttyökbe.Remélem hamar túllesztek rajta!Réka és Balu nem kapta el?
Vendég
 


Nyuszi!
Balu 2 hete volt pöttyös, de mivel ő oltás mellett kapta el, két nap alatt lement. Réka meg tuti el fogja kapni, 2 héten belül kiderül...
vovanda
 
 


Vanda, na többet én sem kérdezek :? Már épp gyógyultnak kiáltottad ki magatokat. Erre :evil: Tornát köszi!!!

Kaja téma: hát lehet, hogy tényleg az a titka az átaludt éjszakáknak, hogy napközben többet kell enni ???? :shock: Elkezdtem vacsiztatni a lányokat szilárddal. Főzit kapnak fél7, 7 körül, majd fürdés után még tápi, amennyi jól esik. Tegnap túl sok esett jól, aztán jött az ordítva hasfájás című műsor. Majd az átaludt éjszaka. Míra részéről. Tegnap fél8-kor, ma fél7-kor kelt. Remélem tartja ezt a jó szokását. Emma kevésbé jó fej, szokás szerint éjszaka éli ki a rosszcsont énjét. Fél3, 3-kor felkel, dumál, majd mikor már hangos sírásba csap át kénytelen vagyok kimenekíteni a szobából. Onnantól velem alszik reggel 6-ig. Akkor kap reggelit, nem nagy mennyiséget kér :shock: Erről hogy tudom leszoktatni??? :shock: :shock: :shock:

Volt védőnő nálunk hétfőn, Míra 500g-ot, Emma 300-at hízott 1 hónap alatt. Ők sem eszik meg az előírt mennyiséget, de hát sosem tették. A súlyuk mégis megy.
Jut eszembe; az előírt tápszer mennyiség 500ml 1 éves korig szilárd kaja mellett. Na nekem ezt messze nem eszik meg, max ha éjszaka is etetem őket (amit nem akarok ugyebár). Kaja mellé kapnak vizet folyadékpótlásnak, oszt ennyi. Jó ez így? Vagy mi ilyenkor a teendő?

Tigris apu, nagyon ügyesek a csajaid! Csak így tovább, várunk minden infót rólatok!!!

Móni, remélem tud segíteni a Rana által adott sok-sok infó. Így olvasva az epilepsziádat, értem már, miért aggódsz ennyire. Nem semmi, mikre kell még Neked figyelned pluszban. De kitartás, menni fog!!!

Rana :roll: Mi az hogy jogosan vagy sok???!!? Én nem ismerem apát, de küldök néhány virtuális dádát! :wink: Én sokszor nem tudom, mi tévő lennék a tanácsaitok nélkül. És minél több infót kapsz, annál biztosabb, hogy megtalálod a magadnak megfelelőt.

Timi, hogy ezek a csajok milyen gyönyörűek!!! :roll: :P Nem csoda, hogy megbámulták őket. Neked meg csak mértékkel dagadjon a melled a büszkeségtől, mert aztán tej is meg büszkeség is... nem fog minden elférni :lol: :lol: (bocs :oops: )

Zsófi, engem sem zavar. Sajnos körülöttem már a második ember nem volt olyan szerencsés, mint ti :cry: Így örülök, hogy a rossz tapasztalatok mellett a két virgoncod nem sínylette meg az érzéketlen csecsemősöket.

Basszus, mennem kell, mert ezek eladják a házat, annyit dumálnak a dédnagyanyjuknak :lol: :lol: :lol: :lol: Olyan édes kis delfin hangjuk van :D

Lilypie - Personal pictureLilypie Fifth Birthday tickers
törpilla812
 
 


Törpi: na, attól nem félek! Úgy néz ki egyre inkább csak a büszkeség marad! :wink:

KépKép
timi76
Ráckeresztúr
 
 


Csajok,kocog a Balázs szájában a kanál :D :D :D

...majd visszaolvasok,most mennem kell...
Vendég
 


Sziasztok Csajok!

Nyulasz kérésére rakok képeket kicsit megkésve, ha időm engedi írok:

Tamóca Babóca:

Kép

A huncut Nándó Kapitány:

Kép

Kép

A kis család:

Kép

Ez a kis családi idill várta egyik este Apát:

Kép

pussz

Kép

puszi Trix
trix78
 
 


Trix: nagyon szépek vagytok! Ezek a huncut mosolyok! :D

Nyulasz: :D

KépKép
timi76
Ráckeresztúr
 
 


Törpi!
Idővel leszokik a hajnali ébredésről. Nekem Dani csinálta ezt pár hétig (pont em olyan rég), aztán elmúlt...
Kaja: adj nekik napközben egyéb tejterméket (a savanyított cuccoktól már nem lesz baja), enyémek is joghurtoznak/tejpépeznek minden nap, mert tápszerből nem lenne meg a fél liter.

Nyuszi!
Vigyázz, egy foggal is nagyot harapnak (és élvezi a kis majmok)...

Trix!
Szép banda!
vovanda
 
 


Vanda, köszi, megpróbálom a joghurtot akkor lassan. Tejpép uzsira szokott menni, bár most inkább gyümi-pép kombóra váltottam, hogy ne laktassa őket annyira, és még tudjanak vacsizni is.
Éjszakai kelés, pár hétig :shock: álmodnék. Lassan fél éve csinálja Emma. Valamit nagyon elszúrtam :?

Nyulasz, kanál is, fog is? Sok a jóból :lol: :lol: És valóban, sokmindenre jó ez a kevéske fog is, pl. tesó harapásra, anyu csócsálására, játékok marcangolására... :lol: :lol: :lol:

Trix, nagyon szép család vagytok. Látom csodálatos karácsonyotok volt.

Timi, szerintem az a legfontosabb :D

Lilypie - Personal pictureLilypie Fifth Birthday tickers
törpilla812
 
 


Sziasztok!

Rémes éjszakánk volt! Gergőnek nagyon fájt a hasa, sokat sírt, és felébresztette Bálintot is. Most azt ötöltem ki, hogy 2-3 órákat próbálok kihúzni az etetések között - legalábbis Gergőnél, mert nagyon sokat eszik szerintem, és ezért a hasfájás. Gondolom a sok evés meg azért van, mert most lesz az étvágy növekedés első része. Ugye ma öt hetesek! Ezért szaporítom a tejemet kaja utáni fejegetésekkel. Legalább így jövő hét csütörtökig meglesz az egy adagnyi lefagyasztott tejci.

Apropó fagyasztott tej: Hogy szoktátok kiengedni? Miben melegítitek a kellő hőfokra? Gondoltam 200-200at lefejek, hogy biztos elég legyen nekik, bár csak egy szopit akarunk kiváltani a hathetes miatt!

Törpi: Nekem a srácok egy hét alatt híztak ennyit január 3 és 11 között :shock: :shock: :shock: Ez vajon nálunk még normális???

Trixi: szépek vagytok :)

Még egy kérdés. Pihenőszék van most a Kikában Chicco márkájú 9000-ért. Két fokozatban dönthető - bár nem tudom ez pontosn mit jelent, mert még nem volt ilyennel dolgom. Szerintetek hasznos? Megéri megvenni??? Köszi a tanácsokat!

Kata
labkat
 
 


Tigriskéről én is érdeklődtem, és már írta, hogy vele van a két nagyobb lányka :) De látom apaTigris is bejelentkezett :)

Kata
labkat
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?