Új privát üzeneted érkezett!

Folyadék: Amúgy napközben iszik még 1,5 néha 2 dl vizet, teát. Ugyhogy Norbi jól vedel! :lol:

Ma elkezdtem figyelgetni az étrendem és kicsit csökkenteni az adagom, nagyon jó lenne fogyni. :(

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


Sziasztok!!!!

Ma én is elkezdtem a fogyókúrát.Remélem kitartó leszek.A 90 naposat választottam mert ez nem olyan megterhelö és mégis hatásos.Sajnos 78 kilóról indulok :oops:

Folyadék:Fanni rengeteget iszik.Napközben egy liter tea vagy viz.Plusz reggel tápi 2dl este tápi 2dl.Éjszaka is legalább fél liter folyadékot megiszik.
Mondjuk ezt szeretném csökkenteni mert szerintem ez iszonyat mennyiség. :shock:

15 hós oltásra 12.-én megyünk félek is töle rendesen.Már régen kapott szurit tündérkém. :oops:

Már kihevertem a szilvesztert. :lol: :lol:

Macianyu:én is várom a képeket. :lol:



vikcy6
Pákozd
 
 


Vicky...kitartást a fogyihoz! :D Ügyes vagy!Én régebben a 90 napossal 20 kgot fogytam!
De azóta se tudtam ezt megismételni a gyümölcsnapon feladtam. :roll: :oops: Nagyon nehéz!
Most ilyen kaja csökkentéses módszerral próbálkozom. Én ducibb vagyok mint te. :oops: :cry: 85-86 kg lettem, ünnepek alatt is híztam. :cry: :cry:
Nekem a célom a 75 kg lenne. Mert Norbikánál 77kg-al estem teherbe, és az alá szeretnék menni.

Én is ma beszéltem a védőnővel, 18-án megyünk mérésre és oltásra.

Kép
Kép
lovaszkata
 
 

 
 

Ja, és iszonyat hisztis Norbi :roll: :( Ha valamit nem akar vagy én nem akarok akkor aztán nagy balhé van. Megfeszíti magát, toporzékol vagy rohan egy kört a lakásban visítva.
Félek rossz gyerek lesz! :cry: Tegnap rácsaptam a kezére(lehet hiba volt) hát úgy bedurvult, hogy ő is csapkodott. :shock: :(
Lehet nála igaz a mondás, hogy erőszak erőszakot szül :?
Már puszilgatni se engedi magát :roll: :cry: :cry:
Pelenka csere meg rémálom!

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


Kata,
mintha csak Pálmiról írtál volna... elkezdett hisztis lenni :? És erőszakoskodni is próbál, ha valamit el akar érni és visít hozzá :?

És a pelenka csere is sokszor rémálom :? Tekeri ki magát teljes erőből, teljes testtel. Tegnap nálam is elszakadt a cérna este, mikor semmire se volt hajlandó leállni amivel el akartam terelni a figyelmét, és elég határozottan visszaraktam a pelusra, úgy huppant az ágyon :roll: Sírt is aztán, érezte, hogy ez most mérgemből volt. De aztán fél perc múlva, hogy vége volt a pelusozásnak és mehetett, azonnal vége lett a sírásnak. :roll:

Babakorában sosem sírt, csak ha éhes volt, mostanában 2-3 hónapja viszont sokat vinnyog (nem sír, csak csinálja a fesztivált). Most kéne helyre rakni, mikor alakul ki az akarata...

Kép

Kép
sz.veronika
 
 


Hali
épp fejek,így csak fél kézzel jelentkezem pár kép erejéig.
köszi az érdeklődést, mindenki jól van, ha lesz egy kis időm, íok hosszabban.
mindenkinek boldog új esztendőt,
m.

macianyu
 
 


Kép

macianyu
 
 


Macianyu

De jó, hogy jelentkeztél!!!! Gratulálok a csodálatos kislányotokhoz!!!!

Olyan édesek így együtt!!!!! Nagyon megható ez a kép!!! És milyen nagy már Zengő a baba mellett, kész nagytesó lett belőle!!!!

Ha lesz egy kis időd írj, hogy milyen volt a szülés, mekkora lett a baba stb, nagyon várom a beszámolót!!

Éva

Kép

Kép
éva75
 
 


sziasztok

miért van az, hogy amikor én valamit megirok, de még nem fejezem be, lenyomok véletlenul egy gombot és az egész ellszáll?????

eloszor is Boldog Új Évet.

szilveszter: úgy volt, hogy a komáék jonnek el /tavaly mi voltunk/, de valami kozbejott nekik, ami miatt nem tudtak jonni, ezért 3-asban unnepeltunk. fiam 8kor aludt el, én 11kor, férjem utánnam. mi felébredtunk a durrogtatásra, fiam nem, o békéssen aludt, csak valamikor hajnalban ébredt szopizni.

l.kata: gratula a 11 foghoz, nekunk még csak 5 van, már egy ideje

regkov: udv kozottunk, gyere és mesélj magatokról

éva: nagyon aranyos lehet a fiad, ahogy a cicit mondja. nálunk a cici memmét jelent.tényleg nagyon hasonlit a lányod meg a fiad, olyan mintha ikrek lennének.
nem semmi, milyen szemét állatkinzó emberek vannak

ildi: tok jó,hogy Lottika olyan jól elvolt a nagyiékkal. én nem tudnám, sot nem is merném a gyereket anyáméknál hagyni, foleg, hogy még mindig elég cici fuggo.
én még kulon nem adtam neki, csak az enyémbol evett /kakaóba áztatott kifli/ megette, de kulonosebben nem érdekelte

szoszke: sajnállom a hányást, rosszul kezdtétek. fiad nem is hiányolja a cicit? /elvonási tunetek :roll: /

Kép

Kép
timirosicka
Külföld
 
 


pelenkázás: nálunk is néha kész horror, menekul, forog, felul, stb.

macianyu: nagyon aranyossak egyutt a lányaid.majd gyere, ha tudsz és mesélj

mi megvagyunk.fiam továbbra is cici fuggo, de engem nem zavar.szeremcsére a tejem is elôg, van olyan nap, hogy szinte semmit se eszik, csak szopizik és bár hihetelen,de elég neki.
járni még mindig nem jár, csak mászik.asztal,szekrény mellett lépeget, elengedi magát,megáll egy pár másodpercre de nem megy, hanem mászik tovább.
már van új tudománya, férfiakkal lekezel, kacsint és ha azt monduk neki, hogy gonosz suni /ékezet hiányzik/ akkor felhúzza az orrát és nagyon gonosz képet vág. van róla képem is, de most nem tudom feltolteni, mert a másik gépbe van.

Kép

Kép
timirosicka
Külföld
 
 


Sziasztok!!

macianyú!
Megkönnyeztettél!!!!!! GYÖNYÖRŰEK A LÁNYAID!!!!!!!! SOK BOLDOGSÁGOT, JÓ EGÉSZSÉGET KÍVÁNUNK SOK SZERETETTEL!!!

Várjuk a többi nformációt!

Volt Nálunk tegnap a védőnő (5. amióta gyerekeim vannak) és a következőket tudtam meg:

tápszer: ha nincs allergia, 15 hónapos kortól elhagyható.

kakaó: lehet adni most már, mértékkel
mehet vaníliástej, karamellástej, macikávé

oltás: lehet láz kiütés, durva nátha, de NEM LESZ SENKINÉL SEM!!!!!!!!!

bárányhimlőelleni oltás: a legújabb nézet szerint két db oltás kell, akik egyet kaptak, ott adnak ismétlőt. Orvosfüggő.
A PREVENART is ismételni kell két évesen

hiszti: normális, keresi a határokat, én tudat....

Konstinak kibújt a 7. foga, így már 3 van alul ....

Timi!
LEGYÉL BÜSZKE A CICIFÜGGŐ FIADRA!!!!!!

Zsuzsu,Ábel,Konstantin
KépKép
zsuzsu72
 
 
 
 


Zsuzsu,
és azt nem mondta a védőnő, hogy a hisztire hogyan kellene reagálni?

Kép

Kép
sz.veronika
 
 


Sziasztok!

Kinnt van a 12. fog is! :shock: :D
Tegnap már vérzett az ínye és totál nyűgös volt, hát ezért(is).

Macianyu.....jaj de jó hogy jelentkeztél, nagyon megható ez a kép, olyan édesek! :cry: :D Gyönyörűek! :D
Hihetetlen hogy nemrég még a nagytesó volt ekkora :shock: , most meg milyen nagyok már, így látszik a külömbség!
Rohan az idő és mi nem tehetünk semmit. :cry:
Mennyivel született?Mi is lett a neve?
Ezek szerint van tejed bőven, ez szuper!
Zengő mit szólt hozzá?

Timi...nem tudom miért van hogy egy félrenyomással törlődik az egész, már velem is előfordult ez :(
Ha már megáll egyedül Sanyika akkor már 1 hónap mulva menni fog. :wink:

Zsuzsu...oltással kapcsolatban , nekem most azt mondták hogy a 15 hós oltás 2 db, mert a kötelező(MMR) mellett a
PREVENÁRT is kapja!
:shock:
Most akkor a Prevenárt kapta 2-3-4 hós korban kapja 15 hós korba és még majd 2 évesen is????? Ez nem túlzás?
Vagy én már nem értem. :roll:
Gratula a 7. foghoz! :wink:

Ja, valaki kérdezte régebben, hogy milyen fogkrémet használunk?
Aquafresh Kids-et, de csak nagyon minimálisat rakok neki a fogkefére, szinte csak bekenem picit vele.

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


Macianyu, szívből gratulálok! Mesélj majd, légy szíves!!! Esetleg szüléstörténet? :wink:

Ildi, így teljesen érthető az etetési szituáció. Különben arra is gondoltam, hogy hátha később sem olyan nehéz majd asztalhoz szoktatni...amikor már felfogja majd, hogy miért jobb asztalnál maszatolni, mint szőnyegen. :D

Vikcy, 78 kilóhoz hány centi vagy?
Sajnos én még nem találkoztam olyan fogyókúrázóval, aki a 90 napos diéta után, ha visszaállt az addigi életmódjára, ugyanúgy vissza ne hízott volna. Ismerek 5 olyan embert is, aki csinálta. És még vagy 3 olyat, aki csak 2 hétig bírta. :(
Nagyon drukkolok, hogy neked sikerüljön!

Fegyelmezés: hát igen, nálunk is vannak mostanában problémák. Akaratosság, hisztinek látszó nyavalygás. Aztán kiderül, hogy mindig van oka...de mire rájövünk??? Azért elég rossz lehet, hogy beszéd híján ez az egyedüli kommunikációjuk, nem? Én megengedőbb vagyok, mint a férjem, ő türelmetlenebb a szituációkban.

Zsuzsu: milyen allergiához van kötve, hogy a tápszert el lehessen hagyni?? Valahogy nem értem...
Kicsit morfondíroztam a maci kávén. Nem keserű? Megint beindult a gyanakvásom, hogy ha hasonlít az igazi kávéra, akkor végülis már gyerekként a kávé íz szeretetére nevelik a gyerekeket, nem? És kész az új fogyasztói réteg. :shock: Sajnos a kereskedelemben semmi sem történik önzetlenül.

Timi, nekem sokat segít, hogy valamilyen szövegszerkesztőben (wordben vagy pspadban) írom meg a hozzászólásomat, és utána átmásolom, így nem száll el semmi. :) Melyik gombot nyomtad, amitől elszállt? Vagy csak úgy véletlenül? :?

Kép
szöszke
 
 


Sziasztok!!!!

Szöszke:168cm 78 kiló 24 év paramétereim :D Tudom hogy sok a kudarc a fogyikban de ez sem állapot amilyen vagyok.Sosem volt nagy az önbizalmam söt pici sem volt és szeretném ha sikerülne lefogynom.Akkor talán megelégszem magammal.

Hiszti:Fanni nagyon akaratos és hisztizik is.De annyi félét hallani hogy mi a jó hogy nem tudom mit kéne tennem.Valaki szerint az a jó ha ráhagyod van aki azt mondja hogy ettöl lelkileg kikészül a gyerek.Ha hagyom akkor ez csak rosszabb lesz kérdem én akkor mit kell tenni velük hogy ne legyenek akaratosak hisztisek.

Fogyi:még birom :D Már csak 88 nap van hátra :lol:

Macianyu:tündériek a csajszik együtt.De mintha nem is most született volna.Olyan szép baba.



vikcy6
Pákozd
 
 


Vicky, muhaha, még 88 nap... :wink: :D:D Tréfát félretéve, már korábban volt téma itt ez a fogyósdi, és akkor írtam, hogy régebben én egy év alatt fogytam 20 kilót a Norbi-féle életmódváltással. És az elért eredményt tudtam is tartani egészen a terhességem 10. hetéig, amikor véreztem, ezért a testmozgással szinte teljesen leálltam óvatosságból. A szoptatás tette be nálam az ajtót, mert én sajnos nem az a típus vagyok, akit jó soványra "leszed" a szoptatás, hanem a tartalékolós típusúak közé tartozom, pedig nem mondanám, hogy többet eszem, mint előtte. Úgyhogy most én is küzdök. A szoptatást többek közt ezért is hagytam abba. Mert állítólag a hormonrendszer helyreállásával lemennek a kilók. Tudod, nekem még meg sem jött. Utoljára 2008. január 21-én volt. :shock: Lassan két éve. :)
És szeretnénk kistesót...

Most jöttem vissza edzőteremből, és vittem Gergőt is. Van gyermekmegőrző. Még nem voltunk ilyen helyzetben, ezért csak fél órát edzettem. Gergő elég jól bírta a gyűrődést. Az elején volt egy nagy sírás, aztán sikerült az óvónőnek lekötnie.

Cici: egyelőre nem gyulladt be, és Gergőnek meg nem is hiányzik. Ilyenek ezek a férfiak. :D:D

Kép
szöszke
 
 


Csajok, én már napközben nem tudok ide ülni a gép elé. Lotti nem hagyja. Rajzolni kell neki, imádja! Van egy mágneses táblája és hozza és mondja, hogy mit rajzoljak, gágá, akkor a libát, vauvau, akkor kutyát, gyigyi, akkor lovat, ilyeneket mond, kész vagyok tőle, olyan okos :lol: Van egy videóm is róla, csak még nem tettem fel, de tervezem.

A napi 2 alvása megvan, de a másodiknál én is alszok vele, mert este sokáig fent vagyunk Zolival, úgyhogy napközben nagyon fáradt vagyok, az időjárás is olyan szundizós. Az első alvása meg kb. 40-50 perc, bár ma lent voltunk sétálni 2 órát és aludt 1 órát belőle, el se hittem, én meg majdnem megfagytam :shock: :roll:

Szóval csak pár gyors reagálás...

Hiszti, szerintem már most szólni kell érte, ha nem szabad, mondani kell neki, ha valami olyan van a kezében, amivel nem játszhat, el kell venni és persze ha hiszti van, adni kell valami mást, amiből megérti, hogy azt lehet, a másikat nem. Én nem ütök rá a kezére és máshová se, szerintem meghülyülnék utána a bűntudattól. Amúgy pedig nem hiszem, hogy érti, hogy miért kapta. Persze mindenki másképp kezeli a helyzetet, én ált. erélyesen odaszólok, ha újra csinálja, még erélyesebben, aztán ha folytatja, akkor hangosan mondom, és szigorú fejet vágok. Ez általában hatásos. De ha nagyon túlzásba viszi, beteszem az ágyba egy picit, bár ez talán 3 alkalommal fordult elő. Mondtam neki, hogy ha nem hallgat anyára, megy az ágyba, és ez bejön :lol:

Macianyu, tüneményes a kisbabád!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Tök jó, hogy van tejed, de gondolom időd nem sok, de ha tudsz, írj majd, hogy mi újság, milyen volt a szülés, a kórház, és egyáltalán mit szól a nővérke a hugihoz?????? Gratulálok!!!!!!!!!

Diéta, sok sikert mindenkinek, aki belekezdett!!!
Én tartom még elseje óta, hogy 18 után nem eszek semmit, remélem hatni fog!

Zsuzsu, köszi az oltás-infót!!! És nem mondták, hogy lehet-e védezeni ellene, pl. amit írtam, hogy vitaminnal feltölteni a gyereket egy-két héttel előtte vagy akármi??? Remélem nálunk (és persze senkinél) nem lesz semmi gond, jövő héten megyünk csütörtökön.

Szöszke, képzeld, főleg a te írásod miatt etetőszékbe tettem Lottit tegnap és juhé, evett benne, nem akart kijönni. Persze hozzá kell tennem, hogy odaadtam neki a Fakopáncsból származó ajtótámaszt, ami tabu volt eddig, de úgy örült neki, hogy simán elvolt és közben tátotta a száját szorgalmasan :wink: Most úgy csinálom, hogy a tízórai, ebéd és uzsi van székben, a reggeli és az esti tejecske itt a nappaliban. De legalább szokja a széket.

Vikcy, kitartást ehhez a 90 napos diétához, bár én sem hiszek ebben, mármint hogy tartós lenne, nálunk csinálta anno kolléganőm, nem is egy, mind visszahízott :? Szerintem a legfontosabb, hogy este már ne egyél, ha bírod, akár 6 után (mint most én) vagy 7 után és a mozgás. Heti 2-3 alkalom sokat segít.
Nekem Béres Alexandra jött be ilyen szempontból, szuper a dvd-je, mind (nekem megvan az összes) és nagyon bíztat végig, nagyon aranyos és HATÁSOS, ha csinálja az ember. Sajna én is abbahagytam egy idő után, de kb. fél évig nyomtam és nagyon szuper volt a testem, de tényleg, izmos, feszes, nulla narancsbőr. Bezzeg most :roll:

Jaj, még annyit írnék, de szegény Zoli bealudt itt mellettem, úgyhogy keltem, hogy nézzünk filmet, jövök ha tudok, de fene se tudja, mikor tudok :roll: :?

Kép

Kép
nusildi
 
 
 
 


Ildi, nagyon-nagyon ügyes vagy!!! Azt nem mondom, hogy nekünk is mindig simán megy, valamikor kell egy kis mellékes szórakozás Gergőnek az etetőszékben, pl. nagy kedvencek a becsomózott átlátszó zacskóba gyűjtött műanyag kupakok, amit lehet rázogatni. :)
Mágnestáblás videót muti!!!

Kép
szöszke
 
 


Sziasztok!!

Veronika!
A védőnő csak általános dolgokat mondott a hisztivel kapcsolatosan
pld.:
ne hidd, h a Te gyermeked hisztije a legkeményebb,
normális jelenség, arra kell figyelni, h ne sérülhessen meg ha pld. fetreng,
egyértelműen jelezni a határokat és ehhez tartani magunkat
a szülők közt legyen egység, amit anyánál nem szabad, azt másnál sem
elmondAni, h megértjük a kínját, de ha ezt és ezt teszi, akkor megsérülhet
felajánlani alternatívát (ne játsz a késsel, itt van egy kanál.. :lol: :lol: :lol: )
TÚL LEHET ÉLNI!!!EGYSZER VÉGE LESZ A DACKORSZAKNAK!!! :lol:

Nekem Ábel nagyon hisztis volt. (néha ma is), nagyon kemény volt, sokszor tehetetlennek éreztem magam, rengeteget bőgtem, úgy éreztem nem vagyok jó anya..stb. aztán egyszer csak csillapodott és javult a helyzet. A legfontosabb, h szeresd nagyon a gyermeked!!!!

L.Kata!

oltás: én úgy tudom a 15 hósal nem adnak mást, bőven elég magában. Mi ma kapjuk, rákérdezek!!

a védőnő 2 éves korra mondta a prevenár emlékeztetőt

18 hónaposan is van kötelező oltás (amit kapott 2-3-4 hónaposan annak az ismétlője diftéria, szamárköhögés, gyermekbénulás..stb)

18 hónaposan
szokták adni a választható bárányhimlőelleni oltást is. Kb. 7000ft/db és ujabban kettőt adnak belőle)

Szöszke!
Nem beszéltük ki részletesen a témát, de úgy gondolom, ha 15 hónapig előjött valami allergia (étel-ital), akkor óvatosság.
A macikávét én sem adom-adnám....ugyanígy a colat sem :lol: ( a nővérem lánya 1,5 évesen cumisüvegből vedelte a kólát... :evil: :evil: :evil:

Ildi!
Szimpatikus, ahogy kezeled a hisztit!!! Nálunk is az járókábarakás a büntetés. Előtte persze rászólok, figyelmeztetem. Csak arra az esetre nincs még ötletem, h az utcán mit csináljak vele, ahol nincs járóka ...

oltás: nem mondta, h hogy lehet előre védekezni, de télen vagyunk és ilyenkor alapból javasolnak immunerősítést. Megkérdem ma a doktornőt!!! (irom cetlire a kérddéseim :lol: )

képzeljétek: tegnap megyünk Ábelért délben, 15cm hó, Konsti a karfás szánkón ült. Nagyon tetszett neki, vigyorgott...Az ovitól 50méterre azt látom, h gyermekem édesdeden alszik :lol: :lol: Nem zavarta a helyzet, az sem, h szakad a hó.....Sajnos nem volt nálam fényképező, pedig nagyon jó kép lett volna....
Most már reggel van, egész éjjel esett az eső és a 15cm hónak alig van nyoma :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:

[color=red]NAGYON SOKAN ELTŰNTEK, HIÁNYOZNAK!!!!!!!!!!!!!![/color]

Zsuzsu,Ábel,Konstantin
KépKép
zsuzsu72
 
 
 
 


Helló!

Ildi...ez nekem is szimpatikus nevelési módszer, megfogadtam én is hogy többé nem ütök Norbi kezére, multkor is lelki beteg voltam tőle. :oops: :( mondjuk a járóka nálunk nem büntetés, mertt ő szokott benne lenni, és elég jól elvan ott is. :wink:

Zsuzsu..nagyon édi lehetett a szánkón alvás :lol: :lol: :lol:
Jó kérdezd meg a védőnőt, az oltásról,immunerősítésről...kiváncsi vagyok én is!köszi! :D

Hááát, én is aggódom hogy sok lesz egyszerre 2 oltás , a 15 hónapos (MMR)és még plussz a Prevenár :roll:
De nem vitatkozhatok a doktornővel, 30 éve ezt csinálja. :?
Mi a bárányhímlő első oltását megkaptuk 1 évesen, az ismétlést 18 hónaposan kapja, szintén a kötelezővel együtt. :(
Szóljak a dokinak hogy ne egyszerre adja???Olyan ciki! :roll:

Fogyi...én a 90 napos diétát szuperül végigcsináltam 6 éve és 3 évig tartottam a súlyom, néha kellett egy kis koplalás
de nem híztam meg. Csak mikor az első babával elvetéltem, akkor gyenge voltam és ettem. :(
De jó lenne újra olyan "vékonynak" lenni. :oops:
Igaz, ami igaz sportolni kell, én is jártam heti 4x konditerembe :wink:

Hétvégi képeket hoztam: Norbi és a kis barátnője , Lara (aki 16 hónapos)
Kép
Kép

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


Szóval előbb a maci, mostmeg már barátnője is van? :lol:

Kép

Kép
sz.veronika
 
 


Sziasztok,

bocsi, most csak a videót hoztam, amit említettem :lol: Az én hangomat ne hallgassátok, mert az nagyon gááááz, utálom :roll: Amúgy is Lotti a lényeg, ja, azóta megtanulta a macit is, brumm-brumm :lol: 8)
Mondjuk a mit mond a lovacska: gyí-gyí, na ez az én bakim, de a nyelvével csettintget is és mozog, mintha lovon ülne, hehe, néha én is vagyok ló, mert ráül a hátamra és akkor megyünk egy kört a szobában :lol:

http://videa.hu/videok/emberek-vlogok/l ... 42cG20ksuZ

Zsuzsu, majd írd meg, mit mondott a doki, nagyon kíváncsi vagyok!

Na megyek, mert még fürödnöm is kell, ma egész nap anyuéknál voltunk, reggel a nagy hóba mentem esernyő babakocsival, tök hülyének néztek szerintem az emberek, hogy mi a fenét keresek babával ilyen időben :roll: De muszáj volt, fodrászhoz mentem, na ez van, hosszú nap volt.

Kép

Kép
nusildi
 
 
 
 


Sziasztok!!

Kata!
Neked van igazad és a védőnőm mondta másképp.

Szóval túl vagyunk a tegnapi oltáson. Konsti két szurit kapott, a 15 hónapos kötelezőt és a prevenar emlékeztetőt....Felkarba mindkettőt. Sírdogált, de azért mert előtte volt mérlegelés, amit utál.

Adatok: 9760g és 78cm. 4 hónap alatt hízott 1kg, de teljesen rendben van.

Nekünk úgy alakulnak az oltások, h március végén kapja majd a következő adagot, a kötelezőt és a Neis vac ismétlőt. (mi anno beadattuk ezt és most kell az ismétlő)

Szeretnénk a bárányhimlőellenit is, az két db szuri, de azzal várunk kb. májusig, még kérdéses.
Ábelnek szükséges bárnyhimlőemlékeztető, azt hamarosan megkapja.

Számoltunk:
Ábelnek a barihimlő elleni szuri: kb. 7000+2000 a beadatás
Konsti: neis vac kb. 2500+2000 a beadatás,
barihimlő: 2X kb. 7000+2X 2000
Vagyis majd 32 ezer FT...nagyon durva!!!!!!!!!! egyenlőre emiatt várunk Konsti barihimlős szurijával.

Vitamin: klassz dolog, főleg télen javasolt az immunerősítés, de nem csodaszer!!! Minden gyermek más, van aki hajlamos az oltási reakciókra, van aki nem. Az jó, ha erősítve van az immunrendszer, de nem biztos, h védelmet ad. Ezt mondta a doktornénink. AZ a fontos, h kb. két hétig figyelni kell, ha lázas lenne csillapítani (38 fok felett) , de amúgy nyugalom!!! lehet orrfolyás, kiütés is.

Nálunk: nem hinném, h az oltás miatt, de Konsti pörgött nagyon tegnap. Délelőtt Bence munkahelyén volt, a kolléganők "babáztak" én meg ügyintéztem. Bence is Konstival volt persze. Mesélte, h a csajok odavannak érte, nem zavarta őket, h kihuzigálta a fiókokat, pakolt, tologatta a székeket.... :lol: Utánna mentünk szurira, majd haza. hazafelé majdnem elaludt, így itthon gyorsan elláttuk és ment aludni. Na és itt jött a pörgés.... rohangászott az ágyában, ugrált.....nem tudtam mit csináljak, Ábelt is próbáltam rávenni az alvásra és vártam,, h mikor dől el Konsti. Nem hiszem, h az oltástól volt, de meglepődtem.

ügyintézés[/b[b]]: Ti vezetitek a babakötvényes számlát?????? Mi megkaptuk az éves elszámolást (havonta fizetünk be a fiúknak) és kiderült, h egyik hónapban mindkét befizetést Ábelhez könyvelték. Panaszt kellett hivatalosan tennem és így tudják javítani.....1 óra alatt sikerült elintézni, majd 15 napon belül levélben válaszolnak.....

L.Kata!
Édesek a gyerekek!!!!!!!

Ildi!
Szuper a videó!!!!!!!

Konsti szégyenlős, mások előtt nem csacsog, de itthon... :lol: :lol: :lol:

Ábel megmondja a nevét: "AGY Ábel" :lol: :lol: :lol:

Tegnap szerettünk volna dűlőre jutni Ábel fejlesztési ügyében, de nem értek ráánk. Majd a jövő héten.........megvan a véleményem a szituról, de ez nyilvános fórum................


Szép napot Mindenkinek!!!

LÉCCI NE HALJUNK KI!!!!!!!!!

Zsuzsu,Ábel,Konstantin
KépKép
zsuzsu72
 
 
 
 


Sziasztok!

Norbi beteg lett! :( Mégsem a foga a baja. :roll:
Reggel is már 38 fokos láza volt és berekedt, úgy nyikorog, hörög mint aki fuldoklik :( csúnyán köhög is néha, és zajos a tüdeje.
Nem eszik és nyűgöske!
Levittem reggel az orvoshoz, baromi sokat késett a doktornő :twisted: áltítólag ez mindíg így megy.

Addig a védőnővel dumcsiztam, nagyon kedves volt, lemérte Norbikát.
Hossz :82-83cm (nagyon nehéz volt megállapítani)
Súlya: 11,45 kg(pelusban)
Fej körfogat: 47cm

Kaptam egy könyvet tőle, a hisztiről és sok jó tanácsot is adott, mert meséltem hogy kicsit hisztisedik a gyerkőc. :roll:
Mondta nem aggódjak azon sem ha nem eszik, éhen nem hal, és most izgalmasabb játszani az étellel mint megenni.
Ha nem megy máshogy reszeljem le , törjem össze az ételt, most a kibújt fogai miatt is nehéz neki a darabos étel.

Na a doktörnő légcsőhurutot állapított meg és picit piros a torka is. :(
Kapott homeos golyót, meg köhöségre szirupot, és ha esetleg fuldokolna vagy kruppos köhögése lenne akkor írt ki szteroidos kúpot.
ki is váltottam de ermélem erre nem kerül sor. :? Mehet a nurofen ha lázas.Csajok, otthagytam 6 ezer forintot! :shock: :evil:
Mondta hogy párologtassak, és szellőztessek, ne legyen túl meleg...stb.De ezeket én is tudtam már. :wink:
szóval ez van sajnos, most alszik!

Zsuzsu...köszi az infót, közben én is rákérdeztem ezekre a dolgokra.
Szépen gyarapszik konsti, Norbi is 3 hónap alatt hízott 75 dkg-ot. :D

Ildi...video :lol: :lol: :lol:

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


Sziasztok!
Most megint fejek, de javul az egykezes technikám, így talán többre jutok:
dec.30.-án programozott császárral született meg Hanga lányunk(57cm, 3700g). Ezt a második császárt -úgy tűnik- még könnyebben kiheverem, doki szerint azért, mert a vajúdással nem fáradt el a méhem. Pocakom már egész eltűnőben, háton fekve tök lapos :-))) És ma már elvezettem a közeli Tescoig :wink:
Hanga édes gyerek, de legjobban elsőszülöttünkön vagyunk megdöbbenve: simogatja a kicsit, adni akarja neki a cumiját, nyugtalan ha a kicsi sír, és mikor jött a dokinéni, sírni kezdett, hogy miért bántják az ő tesóját. Szol imádnivaló.
Mi tök fáradtak vagyunk, mert Zengő állandóan úton van a
lakásban, plusz kaptam egy mellgyuszit is, így fejek,
mint az őrült...(ennyit a babonáról, hogy programozott császárral nem lehet szoptatni).
És mindenkinek köszönöm az érdeklődést! :P
Zsu: utólag is boldog névnapot Ábelnek!
Volt szó az evésről- én még annyit hozzátennék, hogy én javarészt paramamiságból szoktattam etetőszékre- féltem, hogy ha menet közben eszik, akkor félrenyel egy eséskor és megfullad. Hegyes dologgal (toll , ceruza) pedig azért nem rohangálhat/közlekedhet, mert eséskor kiszúrhatja a szemét. Elég gáz így leírva, de tele vagyok ilyen elméletekkel :lol:
kata: jobbulást Norbikának :(
Szöszke: én is szeretném leszoktatni elsőszülöttemet az éjszakai kelésről, de mikor dokinénimnek megemlítettem a kamilla teát, azt mondta, hogy az ízesítetlenül is árt a fogaknak, plusz a kamilla viszonylag erős fertőtlenítő, így nem tanácsos túl sokáig inni, mert akkor már árt a bélflórának. De nem tudom, mennyire homeopátia párti a dokinéni... :shock: úgyhogy akinek van tippje(a hagyjuk sírni most még nem aktuális), az kérem súgjon nekem :roll:
Mindenkinek szép estét,
M.

macianyu
 
 


Macianyu, sima víz is jó éjszakára, nem csak kamillatea. Ha tényleg szomjas, akkor elfogadja, ha meg csak élvezkedni akar, akkor pár nap múlva rájön, hogy a vízért nem érdemes felkelni. :D Mi felváltva adunk neki kamillát, vizet, mostanában inkább vizet. A védőnőd hatására beírtam a google-ba, hogy "kamilla tea káros hatása", de nem említették a fogkárosítást, vagy a túlzott fertőtlenítést. Egyedül egy fórumos oldalon egy magát természetgyógyász anyukának valló asszony említette, hogy árthat a bélbolyhoknak a huzamosabb fogyasztás. Mondjuk lehet, hogy a töménységen is múlik a dolog. Mi higítva szoktuk adni. Valamikor éppen csak sárga a tea. Eddig semmilyen gondot nem okozott, sőt! Az én problémáimra is gyógyír.

Tegnap óta megint voltak méhgörcseim...vérzés nélkül. :shock: Úgyhogy fájdalomcsillapítón éltem. :(

Lkata, nagyon aranyosak a gyerekek!
Norbinak sok gyógypuszika! Szegényke...

Ildi, milyen édes és okos Lottika! És milyen tisztán mondja a "G" hangzót!
A saját hangját mindenki másképp hallja belülről, ezért gondolod, hogy gáz. De szerintem nagyon cuki hangod van! :wink:

Zsuzsu, karfás szánkón alvás, ágyban szaladgálás. :)
Felkarba?? azon alig van izom. :? Miért nem a jó kis husikás combijába?? :D
Nálatok miért kell külön fizetni a beadatásért...csak pislogtam...én eddig még egyszer sem kérdeztem meg, hogy kell-e fizetnem a nem kötelező dolgokért. :shock: Lehet, hogy gyűlik a számlám a dokinál? :D:D

Babakötvény: mi nem vezetjük. Viszont apósomtól Gergő kapott egy befektetéssel kombinált életbiztosítást, amihez 18 évesen férhet majd hozzá.

Kép
szöszke
 
 


sziasztok

milyen az a macikávé?

zsuzsu: az is vagyok :wink:

l.kata: még 1 hónap?én azt hittem,hogy már csak pár napot kell várnunk :roll:

szoszke: már nem tudom melyik billentyu volt az. jó a módszered, lehet, hogy nekem is átt kellene térnem a world-re.
én is az a tartalékolós fajta vagyok,aki csak szoptatás elhagyása utánn fog lefogyni /legalább is remélem/. és nekem is januárban volt meg utoljára :wink:

ildi: nagyon aranyos a videó és szerintem semmi baj nincs a hangoddal

kata: fiadnak jobbulást

Kép

Kép
timirosicka
Külföld
 
 


Ildi,
cuki a videó! :)

Pálmi most elkezdett csattintani a nyelvével, azt hiszi úgy kell puszit adni :lol: Utánozni akarja a cuppanást, csak másképp csinálja :)

Meg mikor a játékállatainak ad enni akkor is cuppantgat, nagyon édes :) Mintha ennének az állatkák.
Ha meg nekem akar "enni adni", teszi a számba a kanalat és közben tátja a száját :) Én is ezt szoktam csinálni mikor őt etetem :lol:

Szöszke,
sajnálom, hogy fájdalomcsillapítót kell szedned :(

Kép

Kép
sz.veronika
 
 


Ildi, jártok még játszóházba?

Többiek? Játszóház?


sz.veronika, hát ja, elég rossz, ma is voltak görcsök. :( Remélem, vasárnap már nem lesz, emrt megyünk az Avatarra megint. :D:D

Képzejétek, Gergőnek majdnem minden pelenkája átázik mostanában, úgyhogy 3-4 badi és ruházat a napi fogyasztása...vagy kinőtte már, vagy elfelejtettük, hogy kell pelusozni. :(

Kép
szöszke
 
 


Csak villámgyorsan, mert még fürdenem kell + hajat mosni és ma megjártam a turit és 11 e forintból vettem kb. 40 db ruhát, Zolinak, Lottinak, magamnak :lol:

Szöszke, jövő hét csütörtöktől kezdjük újra, decemberben a H1N1 miatt nem mertem menni Lottival, és januárban 14-én kezdődik újra. Most állítólag már rajzolni fogunk és hozzá mondókát énekelni, mondani, ami kapóra jön, mert Lotti imád rajzolni és imádja, ha én rajzolok. Miért kérded? Ti jártok vagy akartok?
Görcsöt sajnálom, remélem hamar elmúlik!!!
Nálunk is sokszor átázik a pelus, ált. a szar folyik ki :? Lehet, hogy a Libero 4 már nem elég, lassan beszerezzük az 5-öst próbaképp, mert Lotti már majdnem 11 kiló, ez 7-14 kilóig van.

LKata, jaj, hogy van Norbika? Jobbulást neki!!!

Macianyu, csodaszép nevet adtatok a kislánynak, Hanga nálunk is játszott :lol: Nagyon édesek lehetnek együtt, ahogy a nővérke simizi kishugit! Olvadoztok rendesen, mi? :lol:

Zsuzsu, köszi-köszi az infókat, hasznosak, én nem is veszek inkább semmi vitamint, pont ma olvastam a babaújságban, hogy a vitaminpótlás is leterheli a szervezetet, mert azt is fel kell dolgoznia a babának :shock:
Az tényleg durva, hogy a beadatásért kérnek nálatok pénzt, nálunk sose kértek, szabad ezt egyáltalán?? :shock: :?

Babakötvény, mi mindketten utalunk rá minden hónapban fix összeget, decemberben írták jóvá a kamatot (bár még nem kaptam számlakivonatot, de úgy van, hogy egész évben gyűjtesz rá és év végén rakják hozzá), én elteszem a papírokat, nálunk nem volt gond eddig. Viccelődünk is, hogy a gyereknek már több a pénze, mint nekünk :lol: 8)
Lottinak is van életbiztosítása, amit Zoli fizet, egy olyan speckó biztosítás, hogy ha Zolival történik valami (ne történjen-kopp-kopp), a biztosító fizeti tovább Lottinak a 18. betöltött életévig.

Mennem kell fürdeni, mindenkinek jó hétvégét, jó pihit, betegnek jobbulást!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Kép

Kép
nusildi
 
 
 
 


jééé... pont ma voltunk játszóházban, pedig nagyon ritkán megyünk, erre hazajövünk és ez a téma :)
Az Állatkertiben voltunk - most másodjára, tudjátok az elsőnél mérgeskedtem 1-2 dolgon... de az már vagy 3 hónapja volt :)

Kép

Kép
sz.veronika
 
 


Szöszke,
érdekes ez az átázás, ha eddig nem volt... gondolom nem eszik-iszik lényegesen többet, mint eddig és ugyanúgy adod rá... esetleg lehet, hogy már nagyobb méret kellene?
Mi Pampers-t használunk, van 7-18 kg-ig és 9-20 kg-ig, Pálmi most 9 kg, de a nagyobbik pelus jó rá - pedig elméletileg a kisebb is jó kellett volna legyen 18 kg-ig, mégsem jó.

Kép

Kép
sz.veronika
 
 


sZIASZTOK!!

Kata!
Hogy van Norbi??????????

Szöszke!
Biztosan nem felejtettél el pelusozni :lol: :lol: Én is tapasztalok ilyet, így alváshoz a nagyobb méretet adom. Valószínűleg egyre többet mozognak amiatt lehet "baleset"....

görcsök???????

oltásért fizetni: még nem találtam meg a jogszabályt, de van erről, h a nem kötelezőkért 2000ft -t kell fizetni. Mi már kb. 2 éve fizetünk. Ha jól emlékszem a szegediek is fizetnek más dokinál is.

játszóház.: egyenlőre kerüljük......paramami vagyok......(na meg délre haza kell érünk Ábelért, így szűk a mozgásterünk)

macianyú!
SOK BOLDOGSÁGOT ZENGŐVEL ÉS HANGÁVAL!!!!!!

Nyugi, bennem is van ezer félsz , nem birom megállni, h ne mondjam: "ne szaladgálj ceruzával a kezedben, ne rángasd a függönyt..." és egyebek. nálunk naponta történik elesés, fellökés és persze mindennapos a sírás. Konsti anyjafia, iszonyat érzékeny, mindenen bőg....ugyanakkor vagánykodik is, nem hagyja magát.....

Köszi a köszöntést, megpusziltam a nevedben! :wink:

Timi!
macikávé: maláta+cikóriából készült kávépor. nincs benne koffein. Szokták adni kisgyermekeknek, de mi pld. a szülészeten is gyakran kaptunk. Jót tesz az emésztésnek. tej+macikávépor=tejeskávé.

rólunk: egyenlőre nyoma sincs oltási reakciónak. gyerekem elven, jól eszik, minden OK.
Ábel ügyeskedik, néha tolmácsolok apának :-) Olvastam egy cikket a beszéd témában, így teljesen megnyugodtam.

NYUGIS HETET MINDENKINEK!!!!!!!

Kép játék

Zsuzsu,Ábel,Konstantin
KépKép
zsuzsu72
 
 
 
 


Ildi, lehet, hogy csatlakoznánk a játszóházatokhoz. Hol van ez pontosan? Az állatkertben? :roll: Mennyibe kerül?

Zsuzsu, annyira édesek a gyerekek, ahogy játszanak!
A görcsök elmúltak 4 napig volt (szerdától szombatig).
Viszont tegnap belázasodtam. Fogalmunk sincs, mitől. A cicim nincs begyulladva. Most is van egy kis hőemelkedésem. De nem fáj semmim...

sz.veronika, voltunk tegnap az Avataron, most IMAXban néztük meg. Nem nagyon érzékeltem különbséget a sima 3D-hez képest. Viszont valahogy nehezebben bírtam... :( Nagyon elfáradtam agyilag...

Kép
szöszke
 
 


most csak egy szomorú hirrel jottem. szombaton meghalt az egyetlen nagymamám a kórházban és a leg fájóbb az, hogy csak egy sima toréssel fektették be és ott bent teljessen leépitették. holnap lessz a temetése

Kép

Kép
timirosicka
Külföld
 
 


Sziasztok,

nem semmi, hogy mennyire pang a topikunk!!! :shock: :?
Azt hittem, majd oldalakat kell olvasnom péntek óta :wink: :roll:

Jaj Timi, sajnálom, fogadd őszinte részvétemet nagymamád miatt!!!!!!!! Borzalmas, hogy lábtöréssel ment be és nem jött ki többet a kórházból!!! Emlékeztet ez az én nagymamámra, aki anno elesett, combnyaktöréssel kórházba ment és ott annyira nem figyeltek rá, hogy felfekvéses lett stb... ő se jött ki onnan :cry: :cry: :cry: Kitartást a családodnak és persze neked!!!

Szöszke, gyertek!
Állatkerti játszóház, a Nagycirkusz mellett balra van a bejárat, tehát nem az Állatkert bejáratánál, de ki van írva, nem lehet eltévedni. Mi most csütörtökön megyünk először az évben, írtam már ugye, hogy ha minden igaz, most rajzolni fogunk :lol:
A belépő nem olcsó, 1000/óra és ha meghaladod, akkor asszem negyedóránként 150-250 forint. Nekem van állatkerti bérletem, így nekünk csak 500/óra (nagyon megéri), de egy próbára ha eljöttök és tetszik, akkor akár befektethettek egy bérletbe, aztán 1 évig ingyen van az Állatkert is.

Zsuzsu, szupi, hogy túlvagytok az oltáson, az viszont gáz, hogy a nem kötelező oltásnál is kérnek pénzt! Nálunk nem kér a doki, pedig mi is beadattuk már a bárányhimlő ellenit is, nem kért semmit, persze épp elég volt az a majdnem 7 e forint, amibe került és meg kellett venni még egyszer, mert kapja a másodikat is Lotti.
Kész rablás :cry:
Kép nagyon édi, tök jó, hogy ilyen jól együtt eljátszanak! :lol:

Veronika, csütörtökön nem tudsz jönni a játszóházba? Mi akkor megyünk, a zeneböli miatt.

LKata, hogy van Norbika????

Mi megvagyunk, hétvége vendégeskedés volt mindkét nap, tegnap egész nap anyuéknál voltunk, mert itthon nem volt fűtés a házban, ma már nyugiban itthon, na megyek,mert készül Lottinak a finomfőzelék, ÍRJATOK!!!

És hol van az új tagunk, regkof????????? :shock:

Kép

Kép
nusildi
 
 
 
 


Ildi,
sajna itt a nagyfőnök Angliából, így a hét nem jó. De jövő héten lehet, ha addig nem jön közbe semmi! (már megőrülök egyébként a lakásnézőktől, hogy 2-3 naponta takarítok meg vigyázzba állok, mert jönnek nézni, de hát most ez van, amíg el nem adjuk a lakást. Remélhetőleg jövő csütörtökre nem jelentkezik be senki)

Ja és már megvan hogy mikor, június végén költözünk a közeletekbe! :)

Szöszke,
jó hogy mondod, akkor nem nézzük meg IMAX-ban... tervben volt, de akkor eltekintünk tőle. A Digital 3D-től is fájt a fejem...

Timirosicka,
ettől kivagyok teljesen, bárki aki meghalt eddig körülöttem, az így... bekerült, akkor még nem volt nagy baj, de aztán már nem jött ki a katasztrofális bánásmód miatt :(
A nagymamám le volt gyengülve, de nem etették meg, csak letették az éjjeliszekrényére a kaját, amit egyedül nem tudott enni... úgyhogy meló után minden nap mentem be és megetettem, de szerintem akkor egyszer evett egy nap. Ő se jött ki, több más hasonló dolog miatt... Nekem ez azóta is egy nagyon fájó emlék. Részvétem :(

Kép

Kép
sz.veronika
 
 


Timi, fogadd részvétem!
Sajnos én is ugyanezt éltem át az apai nagymamámmal 1997-ben. Őt egy rutin kivizsgálásra vitték be, aztán bénán adták be neki a kontrasztfolyadékot a belső szervek megvizsgálásához, erre jól felvágták, mert azt hitték, szivárog valami, de nem. És az altatásból már nem is tért magához... :cry:

Kép
szöszke
 
 


Szöszke,
felháborító :evil:

Kép

Kép
sz.veronika
 
 


Megbolondult a babyphone-om. Veszi valaki más adását, csak azt nem tudom, hogy ilyenkor azért Pálmit is veszi-e?

Már próbáltam csatornát váltani meg minden, de nem tudom hogy hangoljam rá biztosan.

A gyerek meg fent alszik, remélem meghallom ha ébred, most 2 percenként rohangálok felhallgatózni :?

Kép

Kép
sz.veronika
 
 


sziasztok!

Hát alig írtatok lányok, én meg azt hittem teljesen lemaradok! :roll:

Mi meg kórházban voltunk! :( 8-án fektettek be, Norbinak súlyos gégegyulladása lett, összeszűkült a gégéje és
majdnem megfulladt nekem csütörtök éjjel. :(
Péntek reggel levittem a háziorvoshoz, hogy rosszabbul vagyunk, teljesen rekedt lett a hangja és sípol, hörög mikor levegőt
vesz és 39 fokos láza volt.
Azonnal kórházba küldtek, még az orvos adott neki két puffot(szteroidos gyógyszer amit ilyen babyhaller nevű kütyüvel
kell befújni) és a kicsi ordítva de belélegezte, attól jobban is lett.
Akkor már nem evett, és a mellkasa elégg behorpadt a levegővételnél.Nagyon rémisztő volt.
Szerencsére a Tatabányai kórházba volt anyás szoba és mert be vagyok oltva így benntmaradhattam vele.
Amúgy látogatási tilalom van! :?
Nővérek nagyon kedvesek voltak, és az orvossal is elégedett vagyok. Kapott branült is a kis kezébe , hogy oda kap gyógyszert, infúziót, és onnan vesznek vért is ha kell.
Szerencsére infúzió nem kellett mert ivott rendesen.a torka fájt mert enni alig evett. Fogyott is a kicsikém!
Kapott ott kezelést, inhalálást, napi 4x . Most láza már nincs, az elmúlt éjszakát kibírtuk hulladás nélkül, de rá kellett nyitnom
az ablakot és ment a hidegpára is.már eszik és jó kedvű is.
De a kórházban is vidám volt, pedig rajta volt az a kötés, ki volt merevítve a kis beze, hogy ki ne tépje a branül csövét. :(
Itthon csak inhalálni kell, vettem egy inhalátort, amit olcsobban felírtak receptre a kórházban, és köptetőt kell szednie.!
Már kezd köhögni hurutosan, ez jó jel, szakadozik fel a cucc! :D
Nagyon nehéz volt a kórházban, alig aludtunk, norbinak furcsa volt az a vas rácsos ágy meg a hely a szagok...
szóval már nagyon jó volt itthon aludni, bár én sokat nem aludtam mert hallgattam a légzését. :wink:

Timi...fogadd őszinte részvétem, nagyon sajnálom! :( :( :(

Majd jövök csak sok dolgom van, puszi nektek.

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


Sziasztok!!!!!

Hát tényleg nem sokat irtatok(irtunk)

Lkata:ez borzasztó.Szegény Norbika. :( :( A lényeg hogy jobb a helyzet.Ha másra nem legalább erre tuti jó volt hogy be vagy oltva.Hát az kibirhatatlan lett volna ha ott sem maradhatsz. :(
Remélem mielöbb elmúlik teljesen ez a nyavaja.Tesóm kislányának is kellett ez az inhalátor. :(

Ildi:aranyos a videó!!!!

Timi:
öszinte részvétem mamád miatt. :(

Szöszke:botrányossak ezek a kórházak.

Mostmár valami jót is irjatok csajok.


Fanni tegnap megkapta a 15 hós oltást én meg majdnem bögtem olyan ügyes volt.Nem is sirt a doktornéninek kinyitotta a száját a fülét is megnézhette.Máskor egy alap vizsgálathoz úgy kell lefogni.A szurinál meg nem is sirt csak egy pillanating.Aztán mondta hogy "szuiiiiiiiii".
Remélem nem lesz semmi mellékhatása.Mondjuk ma reggelre taknyos lett kicsit.De a doki szerint a fogzástól is lehet.



vikcy6
Pákozd
 
 


Ja és 10650g három hónap alatt fél kilót hizott.



vikcy6
Pákozd
 
 


Sziasztok!

Timi
Nagyon sajnálom a nagymamádat! Nyugodjon békében szegény!

Lkata
Jaj, szegény Norbika!!! Nagyon sajnálom, tudom milyen rossz kórházban lenni babával :cry: Mi is megjártuk már párszor a gyerekekkel.

Veronika
És milyen házat - lakást vettetek végül?

Zsuzsu
A mi gyerekorvosunknál is fizetni kell a nem kötelező oltások beadásáért (új orvosunk van) és még a korm.rendelet száma is ki van írva, ami alapján kérhetik a pénzt.

Pár napja mi is betegek vagyunk, azért nem jöttem. Pénteken kezdte Zolika, aztán jött Ádám, hétfőn meg meg már Áron is lázas volt, mindenkinek torokgyulladása van. És én is újra lebetegedtem, már Karácsony óta harmadjára ugyanaz a bajom, torokgyulladás - láz. Megint kaptam valami gyógyszert és mennem kell holnap egy vérvételre is. :( Remélem, lassan meggyógyulunk.

Ildi
Nagyon édes a video!!
Olyan okosak már!!!
Áron tegnap az orvosi rendelőben felismerte az akváriumban a halakat és kiabálta a dr.néninek, hogy "hal", olyan büszke voltam rá. (amúgy az ő szobájában is van egy akvárium tele halakkal)

Éva

Kép

Kép
éva75
 
 


Vikcy

Édes lehetett Fannika, ahogy mondta, hogy szuiii! :lol:

Hoztam képeket.
Hétvégén tartottuk a családdal az ikrek születésnapját, szombaton lesz a nagy zsúr, az iskolájukban kibéreltük a tornatermet és ott tartjuk Lorenáéval együtt, mert ő is januári, így nem verik szét a lakást, szaladgálhatnak, labdázhatnak, bulizhatnak kedvükre.

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
éva75
 
 


Köszi lányok!

Éva..csak a torokfájásról annyit szeretnék neked írni, ha elfogadod, hogy ilyenkor ne egyetek sok tejterméket,
mert a sok fehérje gátolja a gyulladás enyhülését!
:?
Ezt a kórházban mondták nekem.
Ja, és a férjem eredeti propoliszos mézet szokott egy evőkanállal reggel elszopogatni lassan, és azóta nem fáj a torka! :D
Gyerekeknél is jó a propolisz méz, de nekik max egy kávéskanállal lehet adni csak. Most én is adom Norbinak. :wink:
Köptetőt meg Prospan szirupot vettem. Vagy nektek hurut nincs, csak torokgyuszi???
Áron tud enni így hogy fáj neki? Mielőbbi gyógyulást!

Nagyon szépek a gyerekek, és Boldog szülinapot utólag! :lol:

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


Feltettem a gépre a multkori képeket.
Ha megengeditek :oops: :lol:

Egy hete ekkora hóóó volt :lol:
Kép
Harisnyában pózolás
Kép
És a legújabb fotónk, kórház után(kissé vékonyabb pofival)
Kép

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


Lkata, nagyon sajnálom Norbikátokat! Fancsali képpel olvastam a tortúrát, amin keresztül kellett mennetek. :( Remélem, hamar meggyógyul. Egyáltalán nem látszik a fogyás rajta...

Most a szomszéd gyerekek is betegek, a legkisebb, a kisfiú kórházban van fül-felszúráson. Tudtam, hogy előbb-utóbb ez lesz, mert minden este fél liter tehéntejet kapnak fejenként. Már a nagyobbik lánynak is szúrták fel a fülét. Ráadásul nem átallotta azt mondani az egyik orvos, hogy azért lett gennyes a füle, mert jön a foga...áááá, nem az emészthetetlen állati fehérjétől...amit naponta szorgalmasan újratöltenek nekik ekkora mennyiségben...

Éva75
, jobbulást nektek is!
Annyira édesek az ikrek! De a közeli képek miatt elgondolkoztam, hogy egypetéjűek-e...valahogy nem tudnám összekeverni őket, mint általában az egypetéjű ikreket. :)
Hányan lesznek a zsúron?

Vikcy, akkor simán ment a szuri. Nem tudom, Gergő mikor lesz 10 kiló fölött. :D:D Nemsokára mi is megyünk 15 hós mérésre és szurira. Októberben voltam utoljára rendelőben. :oops: Az új influenza miatt messzire elkerültünk minden fertőzési gócpontot.

Kép
szöszke
 
 


Sziasztok!!

Veronika!
BOLDOG NÉVNAPOT KÍVÁNUNK NEKED!!!

Kép

L.Kata!
Durva ami történt, de a lényeg, h jól vagytok!!!!!!! Hallottam már ilyen betegségről, de kinőhető. Öleljük Norbit!

Timi!
Sok erőt Neked, szeretünk, ölelünk!!!!

Évi!
Nagyon szép családod van!!! Isten étesse a srácokat!!

(ha nem gond, felirnád a oltási rendelet kódját??)

Vicky!
Ügyes lányod van!! Konsti sírt, de ő PASI :lol: :lol:

Csajok!
érdekes, h a január sokunknak okoz szomorúságot. Talán emlékeztek, nekem is januárban ment el a szeretett nagymamám, most lesz két éve. Annyira nem szomorkodom, mert:
-szeretjük, amíg élünk
-na meg Ő küldte nekünk Konstantint. (dec. 31.én volt anno az utolsó mensim), a mami meg 19.-én ment el, tíz nappal a kilencvenedik születésnapja után. Konstiról sokszor eszembe jut a mami, több közös tulajdonságot vélek felfedezni a kisfiamban.

Mi már egy hete megkaptuk a szurit, de eddig szerencsére nincs gond.
Ma kissé lefárasztott, iszonyat anyás lett és egész nap anya, anya kiabál, különböző hangszínnel és hangerővel.....nagyon szeretem a fiam, de néha jó lenne egy füldugó.....

Ábel fejlesztése megoldódni látszik, mehetünk a régi fejlesztőnkhöz.

Zsuzsu,Ábel,Konstantin
KépKép
zsuzsu72
 
 
 
 


sz.veronika, az mi? bébiőr?

Kép
szöszke
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?