Új privát üzeneted érkezett!

Timi! Alexa tényleg hasonlít a mi Alettánkra! :shock: :lol:

Tigriske, én is sajnálom a kutyust, de a babáidnak tényleg jobb így (ezért nincs nekünk se háziállatunk már évek óta, hogy ha sikerül végre a baba, ne legyen gond. Mondjuk olyan sokára jöttek ezek a pici babák, hogy addigra egy elefánt is kimúlt volna végelgyengülésben! :lol: :lol: ), és biztos jó helye lesz ott is, ahova vittétek (majd látogasd meg azért, bizti örülni fog neked)

Vanda, gyerekeknek jobbulást!!!

Nyulasz, Balázs ezek szerint MEGNÉGYSZEREZTE már a születési súlyát ( 2 kiló körül volt születéskor, ha jól emlékszem)??????? :shock:

KépKép
KépKép
rana33
Debrecen
 
 


Nyulasz: tényleg gömbikék már a csajok! Jó kis súlyuk van, a karom sokszor majd leszakad, pedig nincsenek dajkálva, csak etetéskor.

Rana: ugye? Mondom én! És temperamentumban is hasonlóak, ahogy emlékszem a leírásodból. :lol:

Ma ismét megjártuk a szemészetet, 3 hét múlva ismét menni kell, nagyon odafigyelnek rájuk, talán túlságosan is, mert minden rendben van továbbra is a szemükkel.

KépKép
timi76
Ráckeresztúr
 
 


Timi!
Fogtok még menni párszor, mi is sokat jártunk kb. 3 hónapos korukig. Korababáknál a legtöbb és legnagyobb gondokat a szemük okozhatja, ezért a nagy odafigyelés.
vovanda
 
 

 
 

Vanda: tudom, csak már reménykedem, hogy nem kell többet menni legalább oda. De jó, hogy legalább tudjuk hogy minden okés. :D
Jobbulást nektek minél előbb!

KépKép
timi76
Ráckeresztúr
 
 


Sziasztok!

Timi!
Örülök,hogy minden okés a lányok szemével.
Mi 4éves korunkig jártunk szemészetre eleinte havonta,majd 3havonta,később félévente.Mindig rendben volt minden.
Suli előtt újra kell őket vinnem (igazából 6évesen kellene,de mi csak suli előtt 3-4hónappal fogunk menni)

Kép

Kép
edit73
 
 


Vanda!
Jobbulást!!!Honnan a barihimlő?Picik be vannak oltva?

Nyulasz!
Szerintem mindegy,hogy 0-18 vagy 9-18,csak kényelmes legyen.Ami t találsz nektek megfelelő áron. És nektek még nagyon fontos lenne,hogy dönthető legyen.Meg szerintem az se lenne rossz,ha háttal beköthető lenne.

Kép

Kép
edit73
 
 


Sziasztok!

Tényleg jól van a kutyus, a nő nagyon imádja.

A popsis-dolgot egy másik fórumon lévő lánynak akartam csak segíteni, gondoltam itt több a baba és a tapasztalat. Végül Ő is az orvoshoz vitte.
Mindenkinek köszi!

Kép
tigriske1978
 
 


Edit!
Barihimlőt az oviból kaptuk. 2 hét lappangás, mint a tankönyvben... Ráadásul Balu oltva van... Annyi szerencsénk van, hogy az oltás miatt nagyon enyhék a tünetek. Az ikreket meg nézem, még nincs pötty, de Réka ugye már lázas volt, és ma Daninak is hőemelkedése lett délutánra, szóval tuti nem ússzuk meg.
vovanda
 
 


Vanda, Edit, érdemes oltatni? Nem jobb, ha túlesik rajta? Én annyira nem tudom eldönteni, mi lenne a jó :oops: :? Jó lenne, ha nem kapnák el, de ha meg egyszer túlesnek rajta, már nem fenyegeti a veszély őket, ha netalántán majd terhesen (mert ugye csajok), valaki a közelükbe betegen. Magamból indulok ki, tavaly ilyenkor az unokahúgom elkapta. Én meg totál nyugodt voltam, mert gyerekkoromban átestem rajta. Egy oltással nem biztos, hogy így éreztem volna.

Timi, ezt a szemészetet még mindig nem tudom felfogni. Mármint, hogy minket miért nem abajgattak ezzel. Ráadásul Emma szerintem kicsit kancsal :roll:

Tigris, kutyust sajnálom, de hál Istennek jó helyre került. Hidd el, nem lenne rá időd. Én még a kettő mellett sem mernék bevállalni állatot, nem hogy három csajszival.

Épp ma beszéltük Nyulasszal, hogy nem pörög a topik azóta, hogy szinte már mindemhol megszülettek a babák (nem mintha én tennék érte :oops: ), erre alig bírlak este utolérni Benneteket :lol:

Lilypie - Personal pictureLilypie Fifth Birthday tickers
törpilla812
 
 


Most nézem a képet Emmáról, nem kicsit kancsal :shock: A valóságban azért nem ennyire rossz a helyzet :lol:

Lilypie - Personal pictureLilypie Fifth Birthday tickers
törpilla812
 
 


Köszi lányok az üléses tanácsokat...az biztos,hogy valamit venni kell,mert amit kaptunk,az majd késöbb lesz jó.

Rana,Balázs 2360-nal született,még nem négyszerezte meg :lol: már nincs mérlegünk,csak úgy mértem a mienken,hogy kézbe vettem,és kerek 8 kilót mutatott a mérleg :shock: Pedig keveset eszik,átlag 140-et,néha lecsúszik 190,de ez max egy nap egyszer,vagy még akkor se.És ötször eszünk egy nap.Talán majd ha jobban mozognak,akkor más lesz,de Balázs aludni jobban szeret :lol: Még a 4 hós oltáson azon csodálkoztunk el,hogy 20 centit nőtt már :lol:

Törpi,én úgy tudom oltással is elkapják,csak gyengébb lefolyású,nincsenek komoly szövődmények.
Szemészeten mi sem voltunk :roll:

Edit,az tök jó,hogy a srácok szemével semmi gond :D

Timi,ja,nálatok is jó :D
Vendég
 


Törpi,a képek nálunk is csalókák,valószínű akkor annyira egy pontot néznek,mikor fotózunk,hogy azért kancsalítanak,de amúgy nem.
Vendég
 


Törpi: mi is tudunk ám bandzsák lenne, de ez még természetes, bár azt nem tudom, hogy meddíg. Alexa totál be tudja fordítani a szemeit, ha valamire nagyon összpontosít, olyan, mintha a saját orrát nézné. :lol:

Nyulasz: majd számolj ám be, hogy milyen ülést szereztek be, mert engem is foglalkoztat a téma. Jövő télen már nem lesznek jók ezek a hordozók, beöltözve már most is ki kell szednem a szűkítőt.

Na, összekapom magam és megyek kutyát etetni, meg havat söpörni, aztán jön a gyerekorvos. Néztem a naptárat és januárban minden hétre jut valami a lányokkal, hogy vinni kell őket, már kezd herótom lenni.

KépKép
timi76
Ráckeresztúr
 
 


Timi,egyenlőre még fogalmam sincs,hogy milyet vegyek majd.Mivel keveset megyünk kocsival,még kivárok.

itt is megkérdezem,mi hason alszunk,Noémi nyugodtan,de Balázs elmocorog,és tegnap meg ma is arra keltem,hogy nyöszörög,kilógott a karja a rácsok között,és nem bírta visszahúzni.Mit csináljak vele?semmit?Csak bosszantó,mert tegnap 4-kor,ma 5-kor volt ez.És biztos aludt volna még,de úgy felébredt,hogy ki is kellett hoznom.Aztán ha már ébren van,éhes is lesz,így meg szétcsúszik a kajálásunk,ami azért gáz,mert akkor a sétát is nehéz összehozni. :evil: Jajj,mi lesz ha már meg is fordulnak :shock:

Tényleg,szerintetek nem gáz,hogy még nem fordulnak át?Oldalukra igen,fejüket egészen átfordítják,de a testüket nem.Kellene már?A kiságyban tekeregnek,míg a másikat pelenkázom,sokszor az az érzésem,ha nem lenne ott a rács,akkor menne,de amikor lerakom a játszószőnyegre,akkor már nem próbálgatják. :roll:

A másik,Balázs kacag,már régóta,hangosan,de Noémi nem.Vigyorog,dumál,néha olyan mintha kacagni próbálna,de inkább nyekereg,vagy mi.Olyan furán.
Vendég
 


Na,lefotóztam:

Kép
Vendég
 


Nyuszi, nem tudom megnyugtat-e, (engem ez már nem érdekel, mert csak feleslegesen izgatom magamat), szóval Emma a mai napig csak az oldalára fordul át, és ennyi. Egyszer-kétszer bemutatta, hogy menne ez neki, ha akarná, de nem akarja. Kúszni ma kezdett el kicsit látványosabban. És elmúltunk 8 hónaposak. Míra, meg mint mondtam, feláll, már lépeget is, lazázik, egy kézzel fogja a járóka rácsát, egyik lábát felrakja a rács peremére... :lol: Imádnivaló. De ekkora a két gyerek között a difi. Szóval szerintem nem számít, hogy mit kéne, mit nem. Majd csinálja, ha akarja. Minden baba a maga tempójában. Előbb-utóbb mindenki megtanul menni, és egy életen át koptatja a lábát :lol: Na persze, ha sokáig nem fejlődik a mozgás, akkor már nem mondom, hogy nem kell orvoshoz fordulni, de Ti még simán jók vagytok. Mellesleg Míra 6 hónaposan fordult át, és lám, már hol tartunk. :wink:

Lilypie - Personal pictureLilypie Fifth Birthday tickers
törpilla812
 
 


Ja, és Nyulasz, az Ikeának van egy olyan fejvédője, ami körbeér az egész ágyon. Azon szerinted át tudná tornászni a lábikóját? Vagy olyanotok van? Mert nekünk csak részben fedi körbe az ágyat (ez jó kis képzavar :shock: ), de ugye mi hálózsákozunk, így kezek-lábak bennmaradnak az ágyban :roll:

Valamint, Míra nevet, meglehetősen érdekes nyekergő, olajozatlan racsni hangot hallatt, Emma meg édes gerle módjára kacag. Ua, mint Nálatok. Már meg sem lepődök :lol: :lol: :lol:

Lilypie - Personal pictureLilypie Fifth Birthday tickers
törpilla812
 
 


Timi, havat lapátolni? Kutyát sétáltatni? Neked tuti ikreid vannak???? :shock: :shock: :lol:

Bocs, hogy részletekben írogatok, de a lányok mindig magukhoz ugratnak, aztán kiderül, hogy nincs gond, csak egymást hupálják :?

Lilypie - Personal pictureLilypie Fifth Birthday tickers
törpilla812
 
 


Törpi!
Mi nem oltattuk be a gyerekeket barihimlő ellen (ez részben jó,részben pedig rossz volt),mert mire észbekaptunk,már átestek rajta.
Azért én elgondolkodnék azon,hogy Emma miért van ennyire lemaradva a mozgásban!!! Látta már szakember? (itt dévényesre gondolok)

Kép

Kép
edit73
 
 


Törpilla! Tényleg jó helyen van a kutyus, pont most beszéltem a nővel, és szépen eszik, játszik, kint végzi el a dolgát, szóval úgy tűnik jól van. Pörgetném én a topikot, de a legtöbb dologhoz nem tudok hozzászólni, mert nincs még gyerekem. Illetve napközben már csak az ágyat tudom nyomni. Ma megpróbáltam egy fél órás bevásárlást, de bevizesedtem és bekeményedett a hasam, így marad a fekvés.

Timi! Bennem is felmerült, hogy valamit nagyon jól csinálsz, hogy jut időd havat lapátolni. :lol: Vagy engem riogatnak túl?

Kép
tigriske1978
 
 


Sziasztok!

Nyulasz, sztem is belefér még ez a fejlődés a normálba. Az enyémek még csak araszolnak, mint a kukac, de sztem nem direkt. Ajsika mindig rámászik Lettire (pedig én is hálózsákot adok rájuk, mert anélkül kimásznak a takaró alól :oops: ), és ahogy dobálja a fejét, fel is kelti. :roll: A múltkor (Aletta nem volt a kiságyban "barikádnak") tovább araszolt, és tett egy 360 fokos fordulatot (persze kimászott a takaró alól, és közben bőgött). :lol: Szóval mi itt tartunk. Kacagás még semmi, illetve egy-egy kaccantás nagy ritkán (persze sose akkor, amikor videózunk! :twisted: ), meg eőőő, meg aúúú, meg ma állítólag (Apa volt velük) volt egy gögö is, de én lemaradtam róla, mert fürödtem. :(
Amúgy Balázs annyira cuki, pláne ott a járókás képen! (Te se spórolsz a játékokon, úgy látom! :lol: :lol: :lol: ) Ja és nem küldték még a játszószőnyeget amit rendeltem, mert hogy téli szünetük volt, de azóta is tojnak a fejemre, azt se tudom, megkapták-e a rendelésemet.... :roll: Úgyhogy már másik szőnyeget nézegetek, ezt: (ezen a honlapon a legolcsóbb talán) http://www.tulli.hu/product_info.php?pr ... uctdetails

Milyen a járókátok, és mekkora?? Most gondolkodunk rajta, hogy venni kéne egyet, de nem tudom, mik a szempontok. Gondolom gurulós legyen, meg összecsukható, meg nekünk nem kéne túl nagy, de nem tudom, két babónak elég-e az 1x1 méteres. Állítható fekvőfelületnek van értelme????


Bárányhimlő-oltásban én is bizonytalankodom....

Na eldugulok, menni kéne aludni. :roll:

KépKép
KépKép
rana33
Debrecen
 
 


Törpi,köszi,még akkor nem aggódom,aztán meglátjuk.
Fejvédő nem akadály,alatta kidugja a kezét.Lábakat nem,mivel hason alszunk,bár ma megint annyira elforgott,hogy lassan az is ki fog lógni.
Akkor a nevetés sem gáz,ezek szerint máshol is van ilyen. :lol:

Rana,nekünk 1x1-es a járóka,kölcsön kaptuk,elvileg vannak kerekei,amik fékezhetők is,de egy hiányzott,így nem aktuk fel őket,de mivel nem nagyon mozgatjuk ha benne vannak,így nem gáz,egyébként meg nem nehéz odébb tolni a kövön,amikor takarítunk.Mindenképp állítható magasságú legyen,mert most még könnyebb,hogy nem kell mélyre hajolnom értük,aztán ha felülnek,felállnak akkor meg lejjebb rakom.Viszont elég kicsi kettőjüknek :roll: Vagyis most még nem annyira,mert nem mozognak,de ahogy valamelyik átfordul majd,rágurul a másikra.Én inkább habtapit tennék a földre,és ráccsal választanám el a helyet,ahol vannak,azt lehet növelni,persze ha van hely.
Játékok nagy része el is van pakolva :lol:
Játszószőnyeget sajnálom,felhívni sem tudod őket?Nekem azért tűnik jobbnak amit én vettem,mert van játékhíd rajta,ami aztán levehető,ha már nem kell,de most még érdekes nekik.Na meg a 90x90-es méret nem lesz kicsi? :roll: Én pont azért vettem ezt,mert 100x150-es.
Lesz még gögö bőven :lol:

Tigriske,neked már ötperces bevásárlásokat sem kéne végezni,gondolj bele,a legtöbben ilyenkor már rég a kórházban vannak.Enyém doki a hármasikreseket a 24.hét környékén már befekteti,örülj a szabadságnak,és pihenj!

Na megyek etetni,majd jövök.
Vendég
 


Néztem etetőszékeket,tudom,hogy ezt csak ha ülni tudnak akkortól lehet,de kiváncsi lennék a véleményetekre:
http://www.jatsszvelem.hu/termekek/fish ... oszek.html
Vendég
 


Törpi, Tigris: pedig ikreim vannak, csak még nagyon jókislányok! :lol:

Már napok óta van egy 5 és fél órás alvásunk éjszaka! :D Így egész jól bírom, mert nap közben nem nagyon tudok aludni.
Ma éjjel akkorát nevettem és persze meg is hatódtam, mert Hanga olyat mosolygott nekem teli szájjal, hogy csak pislogtam. És ez már tuti, hogy nekem szólt, mert böfiztettem, de csak nem akart jönni, aztán kicsit visszafektettem a karomra és a mozdulat felénél kijött egy emberes böfi. Meg is lepődtem egy pillanatra, aztán kitört belőlem a nevetés, erre a lányom is elkezdett teli szájjal "nevetni", persze még hang nélkül. Azt hittem megzabálom! És végig a nézett a szemembe.

És most, hogy csendben elnézelődnek jóllakottan megyek is a kuttyokhoz, meg hólapátra kapok, mert úgy nézem, hogy óránként mehetek lapátolni annyira szakad a hó!

KépKép
timi76
Ráckeresztúr
 
 


Ezer éve nem jártam erre, vizsgaidőszakom van....

Nyulasz!
Nálunk is ennyire fordulnak a Babákok, igaz ők 4 hónaposak korrigálva. Illetve hasról hátra tudnak fordulni, ha akarnak. Tegnap pedig Matykó hason-hiszti közben kúszni kezdett. Nálunk is Málna kacag, jóízűen, Matykó furán, bár neki a sírása is az, mert stridolos a légzése. (hangosan veszi a levegőt, gégecsőgyengeség miatt-majd elnövi)
Nekünk peg perego prima pappa etetőszékünk van, dönthető, most kapták karácsonyra.
Kép

KépKép
zsófikukac
 
 


Kép

KépKép
zsófikukac
 
 


Zsófi: nagyon aranyosak! :D

KépKép
timi76
Ráckeresztúr
 
 


Nyulasz! Hát igyekszem piheni. Ma is csak most keltem még fel.

Hívott a doki, hogy holnap ugorjak be a kórházba egy tüdőérlelő-szurira. Szerintem megérezte, hogy ma nem vagyok túl jól. Sajna fáj a hasam alja és a szeméremdomb. Gondolom a súly miatt.


Zsófi! Nagyon aranyosak!

Kép
tigriske1978
 
 


Edit, nem látta még eddig, mert mindig úgy nézett ki, hogy "na hamarosan menni fog ez már neki", aztán a kis lusti mégsem aktivizálja magát. De most megint belém tetted az ideget :? :shock:

Lilypie - Personal pictureLilypie Fifth Birthday tickers
törpilla812
 
 


Sziasztok!

Timi,éljen a vigyor :D Nálunk azt imádják,amikor a nyakukat puszilgatjuk olyan játékosan,illetve Balázs még azt,amikor emelgetem,úgy,mint amikor dobálni szokták a nagyobbakat,csak nem engedem el...vagy ha picit megijesztem valamivel,akkor is nagyokat kacag.

Zsófi,de édesek :D Jó,hogy jelentkeztél,már gondoltam rád.Klassz a szék,de nekünk ez túl drága :(

Tigriske,már biztos nagyon nehéz lehet a súly,azért megnyugtató ez a tüdőérlelő.
Vendég
 


Sziasztok! Most vagyok itt először..Nagyon édesek a babák.
nyulasz : úgy látom a gyeremekeink egykorúak. :)

vocsi73
 
 


Sziasztok,

ne hari Csajok, de egyszerúen nem tudok jönni a Babók miatt.

Először is köszönöm a Picúrok dícséretét!

Nem tudom, Ti hogy csináljátok, ezek szerint a Tiéitek nagyon jó Babák és elvannak magukban, de én egyszerűen nem tudok Tőlük elszabadulni.
Ha van egy nap 30 percem bármire, akkor már jó vagyok és most nem túloztam.
Egyébként, amúgy a Picúrok már átalusszák az éjszakát, nappal már szinte nem is alszanak. Tamika dec. közepe óta, Nándika pedig karácsonyra állt át. Nem mondom, hogy nem nagy könnyebbség.
Legkésőbb 10-kor már alszanak és 7-8 felé ébrednek.
Viszont, este már nincs se időm, se lelkierőm jönni és írni, mert akkor végzem el a házimunkákat. Szerencsére a párom rengeteget segít mindenben.
Remélem, hamarosan ez változni fog és a mi Babóink is ellesznek magunkban napközben. Egyre inkább nyitottabbak a világra, úgyhogy ez már nem tűnik olyan távoli dolognak.
Sajnos a hasfájós időszaknak még nincs vége, pedig ma vagyunk 3 hónaposak.
Sok a puki és a Babók ettől szenvednek, úgy néz ki, hogy ez már kitart nálunk 4 hónapos korukig. Szegénykéimet úgy sajnálom, amúgy olyan kis mosolygós, jókedvű Babák.
Már sokat nőttek, Tamika 4,18, Nándika pedig 5,08 kg.
Egyelőre még anyatej megy, de úgy néz ki, az utóbbi időben kevesebb lett.
Szerintetek mitől lehet? Tudom a rendszertelen evés és folyadékbevitel sem tesz jót a mennyiségnek, de ez az elejétől kezdve így ment és korábban ez nem volt probléma.
Talán az éjszakai alvásuk a ludas, hogy éjszaka már nem szopiznak?
Egyébként napi 5ször esznek.
Próbálom a mennyiséget növelni, remélem még sikerül.

Egyébként most engem is a járóka, esernyőre csukható babakocsi ill. az etetőszék téma foglaltoztat. Bár tudom ez utóbbi még ráér egy darabig.
Ezért szívesen veszek minden jó tanácsot!


Mindegyikőtök Babói egytől-egyik gyönyörűségesen szépek, hihetetlen mennyire telik az idő és a picik csak nőnek és szépen fejlődnek! Nagyon szeretem nézegetni a fotóitokat, amikor tudok azért legalább olvaslak titeket.

Most mennem kell, mert ébredeznek.
Vigyázzatok a picikre és magatokra, puszi mindenkinek!

Kép

puszi Trix
trix78
 
 


Szia Vocsi :D Jó,hogy jöttél.Ti is 08.08?Rakhatnál a lányokról képet te is.Mekkorák vagytok?És mikorra születtek?Írj egy kicsit magatokról.

Trix,te is jó rég voltál.Boldog 3.hót :D Tejcsire nincs tippem,enyém is elkezdett apadni,aztán amikor este kaptak plussz tápit,akkor szembesültünk vele,hogy nem fogadják el az üveget,csak ha nagyon éhesek,így azzal kellett kezdeni,és utána cici.Persze így nem ürítették ki a cicit,éjszaka nekem már 2.5 hós koruk óta nem kelnek,kezdett egyre kevesebb lenni már délután is.Így akkor is üveggel kezdtünk,és még kevesebb lett a mennyiség.Karácsony óta nem is szoptatok,csak fejek,mert Balázs már közben rákattant az üvegre,a cicin meg sokszor csak sírt,hogy nem úgy jön belőle,Noémi meg végre kezdte elfogadni az üveget,így őt ezért nem tettem már cicire.Mára egy fejés egy ciciből kb 60-70 mili,ezt kapják üvegből.Esetleg próbáld meg a more milk kapszulát,alkoholmentes sört,vagy a karamalz nevű maláta italt,ezeket dícsérik,hogy jó tejszaporítók.Én nem bírtam a karamalzt meginni,sör íze van,és ki nem állhatom.Hátha bejön neked.

Nekem is csak kevés ideig vannak el,járókában,vagy éppen alszanak amikor írok.

Hasfájást sajnálom,remélem hamar elmúlik náluk.
Képet nem raksz?
Vendég
 


sziasztok

Most kb van 5 percem gondoltam bejelentkezem

Megszülettek a lányok dec 26-án hajnalban 1,40 és 1,41 kor
Réka 2310 gr 50 cm
Laura 2420 gr 52 cm
36 + 4 napra
Császármetszés volt, 25-én este 8 körül kezdett fájni a hasam, kb 15 percenként jöttek görcsök de nem igazán gondoltam hogy ezek fájások igy csak vettem be magnerotot hátha elmúlik, és végül addig addig húztam az időt éjfélig, hogy mire beértünk a kórházba már 2-3 perces fájásaim voltak, igy hivták a dokit és azonnal műtöttek
Alig 10 perc alatt kinn voltak a lányok, és nem volt velük semmi gond csak melegíteni kellett őket ja és 2 petéjűek

Hát most 3 embert foglalkoztatnak, anyukám megállás nélkül segít, ideköltöztünk hozzájuk
Nekem sajna alig van tejem és nem tudom mi segítene,
így éjjel csak tápszert kapnak (én meg tudok aludni)

Móni
KépKép
reunion
 
 


Sziasztok!

A tüdőérlelőt megkaptam, tényleg nyugodtabb Tőle az ember.
Aki a szurit adta, azt mesélte, hogy volt olyan 3-asikres ismerőse, hogy csak a 38. héten volt a programozott császár. Én is ilyet szeretnék! Bár reggel olyan volt mintha hátba rúgott volna valaki, és futkosott egy jó két óráig a fájdalom az agyam és a derekam közötti idegpályán, hát őszintén megmondom, hogy sírva kérdeztem anyumat, hogy mikor lesz már vége. Aztán persze elszégyelltem magam, hogy miket gondolok, mikor a Babáknak a legjobb odabent.

Vocsi! Üdv itt nálunk!

Trix! Az már tök jó eredmény ,hogy átalusszák az éjszakát. Legalább Te is kipihenten tudsz "rabszolgáskodni" egész nap. :lol:

Kép
tigriske1978
 
 


Móni,de jó,hogy jöttél :D Gratulálok a lányokhoz,szép a súlyuk. :D Tegyél képeket,ha lesz még egy kis időd :wink:

Tigriske,biztos valami ideget nyomnak a csajok olyankor,én 33 hetesen már a kettővel is igen terhes voltam,el sem tudom képzelni,milyen nehéz lehet már a vége.Kitartás :wink:
Vendég
 


Móni: gratulálok a lányokhoz, nagyon szép méretekkel születtek! Várom én is a képeket!

KépKép
timi76
Ráckeresztúr
 
 


Móni!
Gratulálok a lányokhoz, nagyon szép méretekkel születtek!!!!

Tigriske!
Elhiszem, hogy nagyon nehéz már, de örülj neki, hogy otthon lehetz és már a 33. héten jársz! Ez még 2 babával is nagyon jó dolog, én már csak tudom...

Nyulasz!
Etetőszékeket a nagyszülőktől kaptuk karácsonyra, brendonban kuponos volt. :wink: Én amúgy nagyon szeretem.

Törpilla!
Edittel értek egyet, én is megmutatnám, azzal nem veszítesz! :wink: Az enyémeket kezeli dévényes és meg is van az eredménye, lassan átfordulnak és korrigálva csak 4 hósak!!! :wink:

Trixi!
Ha ez megnyugtat, az enyémek is csak keveset vannak el egyedül, mondjuk mi este 6-7 körül fektetünk, így van időm este házimunkára, esetleg magamra. Így hajnalban 5 körül kelnek enni, de alszanak is tovább fél 8-8-ig. Kitartás, egyre könnyebb.

KépKép
zsófikukac
 
 


Üdv mindenkinek!

tigriske1978 szurkolok neked!
reunion gratulálok a babaák születéséhz! Jó egészséget !


Rólunk pár sor: 2009.08.08-án reggel 05:01 és 05:02-kor születtek a lányok. Császármetszéssel. 36 hétre.
Dorka 2590gr , Réka 1700gr volt.
Mostani pontos súlyt , majd hétfőn tudok mondani. Képet is teszek fel majd, mert a gépem most valamiért nem engedi.

vocsi73
 
 


Sziasztok!

Zsófi,hú,jó korán alszanak már.Ahhoz képest viszont jó sokáig alszanak.Mi fél8-8 között fektetünk,de így is mostanában 5-fél6-ig bírják csak.Pedig volt idő,hogy fél-7-7-kor keltek.Na de nem panaszkodom ez is jó.

Vocsi,a súlykülömbség miatt kellett csaszi?Egypetéjüek vagytok?
Boldog 5.hót :wink:

Balázs teljesen elromlott.Evés után kezdődik mindig a nyüglődés,aztán sírás,szerintem aludni akarna,de nem tud...még a hintában is sír.Esetleg kézben elvan,de azt meg nem akarom,hogy mindig ölben legyen.Nem tudom mitől lehet,eddig nem volt sírós :cry:
Vendég
 


Szia nyulasz! Nektek is viszont kívánjuk! :lol:

Nem a foguk jön? Nem azért sírósabb Balázs. Nálunk mind a két csajszi iszonyatosan nyáladzik már 2-3 hete és meg van duzzadva az ínyük.

Egypetéjű spontán ikrek. A súlykülönbség születés közben derült ki. Rékát el is vitték a gyermekkórházba . 20 napot volt ott. Dorkát hazaengedték velem :!: Pedig a 32. héttől bent feküdtem a kórházban és a vége felé majdnem 2 naponta uhuztak. Végig azt mondták a bpd alapján, hogy egyformák a babák.

NEM SIKERÜL A KÉPFELTÖLTÉS.
azt írja túl nagy!!!

vocsi73
 
 


Sziasztok!

Köszi mindenkinek a sok ++++! Még 4 hét és jó vagyok! :lol:

Kép
tigriske1978
 
 


Vocsi,köszi :D el sem hiszem,hogy már 5 hósak vagyunk.

Érdekes,hogy nem vették észre a külömbséget :evil: Még jó,hogy nem történt baj.Gondolom nehéz lehetett az az időszak.

Nem tudom a foga-e,egyébként jókedvű,csak az elalvással van gond.Ő nagyon sokat alszik,illetve eddig sokat aludt,de most is olyan sírást levágott,tudtam,hogy már álmos,mert már 3 órája fenn volt,eddig csak max 1.5-2 órákat bírt fenn lenni,végül a kezemben aludt el.De nem szeretném,ha ezt szokná meg,de egyszereűen nem bírom sírni hagyni...na meg felveri Noémit.Az a baj,hogy a hintában hagytuk egyik nap,hátha elalszik,sírt 10 percig,de nem aludt el,a végén már fuldokolva köhögött a sírástól. :( Sosem voltak ilyenek,5 hónap alatt alig volt egy kis sírás.Nem tudom hogyan segíthenék rajta,már a pihiszékben ringatásra is csak sír.Pedig azt megmozgattuk párszor,és már aludt is,de legtöbbször totál magától.

Tigriske,most már minden nap be kell jelentkezned,hogy tudjuk minden okés :D Mikor mész megint dokihoz?
Vendég
 


Ezt azóta sem értem ....... minden másnap uhu és flometria......minden alkalommal más orvos.....és nem vették észre....... :evil:
Egy burok volt, egy lepény , a köldökzsinórt úgy összecsavarták odabenn, hogy még a dokik sem láttak olyat! Műtét közben ez is elhangzott: " Ilyet még nem láttatok! Van valakinél fényképezőgép?" Na ekkor kaptam valami erős nyugtatót, amitől bealudtam.....És tényleg szerencse, hogy nem történt komolyabb....

vocsi73
 
 


Tigris, tényleg megnyugtató, ha már megkaptad a tüdőérlelőt. Most már baj nem lehet :wink: És hármat kaptál???? :shock: Nekem még a kettő is sok volt, fájt eléggé. De hát tudom, a csajok érdekében mindent elviselünk :lol: Sajnálom a "hátbarúgást", talán nem lesz több ilyen már a következő 4 hétben :wink:

Móni, gratulálok! Nagyon szép súlyúak a babák. Szerintem tök jó, hogy ők akartak kijönni, hogy már úgy érezték, itt az idő találkozni anyával :D

Vocsi, üdv köztünk! Jó kis különbség :shock: És hogy nem vették észre :shock: :shock: Azóta behozta Réka? Nem lehetett egyszerű otthon is és a kórházban is. Le a kalappal!
Le kell kicsinyíteni a képeket, max 600*600-asat fogad el. Nekem, az info gurunak sem két percébe került megoldani a problémát. Kellett hozzá apa is :?

Nyuszi, boldog 5 hó fordulót Nektek is :P Sajna Balázs alvásproblémájára nem tudok jó tippel szolgálni, mert nekünk már 3 hósan el lettek rontva, csak kézben alszanak el :oops: Bár azt szokták mondani, hogy nem szabad hagyni túlzottan kifáradni, mert akkor azért nem bír elaludni. Hanem az első álmossági jeleknél segíteni kell neki elaludni, esetedben hordozóba rakni és ringatni, vagy hintáztatni. Nem megvárni, míg felhergeli magát. Lehet, hogy a megszokott 2 órához képest a 3 neki már nagyon sok. Nem okoskodni akarok, csak találgatok, meg mondom, amit nekem szoktak :oops:

Zsófi, már az első lépéseket megtettem, szereztem telszámot, de még egy kicsit türelemmel vagyok, mert most meg napról napra ügyesedik :roll: Lehet, hogy csak későn érő típus :lol: Amúgy Te Zegi vagy, ugye? Mert nem tom, hogy Szhelyen találok-e Dévényest, a gyógytornász barátnőm nem tud róla.

Nyuszi, nekünk sem márkás székünk van, valami Babymix, vagy micsoda a márkája, 19.000 vettem az Anix-ban. Illetve bocs, mi is úgy kaptuk keresztelőre. Mondjuk két gyerek esetében ez már közel 40e, de hát dupla a családi pótlékunk is, nemdebár???? Abból mindenre fussa :evil:


Nagy dolog történt ma éjjel nálunk! Míra átaludta az éjszakát (bár ez annyira szerencsére nem ritka tőle), a csoda az volt, hogy hason. Ugyanis ő 1 hónapos kora óta háton ill. oldalán alszik. Én oldalra tettem le, de átküzdötte magát addigra hasra, mikor legközelebb mentem be hozzájuk. Emma meg 5:15-kor kelt. Bár előtte apa egyszer fél1 körül megitatta vízzel, de aztán legközelebb 5 után találkoztam vele. Aludtam egyhuzamban 6 órát. Nem tudom, mikor történt ilyen utoljára :lol: Adtam neki kaját, Mírának apa 7-kor (mert ő addig aludt), majd szunya volt fél 9-ig. Ki vagyok pihenve!!!! 8)

Lilypie - Personal pictureLilypie Fifth Birthday tickers
törpilla812
 
 


Kép

Kép

Kép Kajára várva - mindig dolgoznak

Kép Bobcsapat

Lilypie - Personal pictureLilypie Fifth Birthday tickers
törpilla812
 
 


Vocsi,hű,az nem semmi lehetett,és le is fényképezték? :shock: :lol: Persze így utólag vicces :oops:

Törpi,de szuper a helyük :D Néztem én is ezeket a karámokat a neten,de elég drágák :shock: Ja,persze már jött a családi,pont futja egy ilyenre :evil:
Mekkora mókus :lol: ...vagy micsoda :roll: Te is jó vékony vagy :D Csinimami :wink:

Éjszakátokhoz gratula :D

Az biztos,hogy sok neki a 3 óra,de képtelenség elaltani,csak sír és sír.

Talán azért van,mert a kaja kérdés végre megoldódott :lol:
Vendég
 


TIMI: nagyon édesek a csajok. Annyira szeretem ezeket a csücsörke pofikat :) A srácok is szokták csinálni :) Miért figyelitek ennyire a lányok szemét??? Bocs kissé lyukas az agyam!!!

Nyulasz: práblj teszveszen valamit szerezni Balázsnak. Sajna ha szűk, akkor nem sokáig fogja már abban kihúzni!
Kancssalság miatt ne aggódj. A srácoknak is néha összeakad a szemük :D Vera volt ilyen, és semmi baj a szemével! :)

MOST AKKOR NEKÜNK IS KÉNE MENNI SZEMÉSZETRE?? NEKÜNK SENKI SEMMIT SEM MONDOTT. A SRÁCOK 36. HÉTRE SZÜLETTEK, TEHÁT MÉG AZÉRT KORA BABÁK VOLTAK, NEM?

VANDA. jobbulást nektek. Bhimlőnél nálunk már épp ezért két oltást kellett adni a lányoknak, mert az oltóanyag gyártó állítólag kijelentette, hogy csak két oltás biztosít védettséget :(

Mozgás fejlődéssel kapcsolatban szerintem azért érdemes megkérdezni legalább a dokit, védőnőt. Csak mert ha gond van, akkor tudtok menni fejlesztésekre, ha meg nincs, ti is megnyugodtok. Mondjuk állítólag az, ha kimarad a kúszás szakasz, nem jó, és nálunk Vera szerintem nem kúszott - vagy legalábbis nagyon keveset.
Minap volt a tv-ben, hogy valami celeb anyukának a kisfiával volt valami, és ahogy elhordta ilyen mozgásfejlesztő foglalkozásra - ahol tul. képp. játszott a gyerek, sokat fejlődött!

Bárányhimlő elleni oltást egy ismerős háziorvosunk javasolta, mondván ma már több a szövődménye mint a mi időnkben. De mint fentebb írtam Vandának, ma már egy oltás sajna nem elég, mert épp ahogy Balunál, több gyereknél is kijött a himlő az oltás ellenére. Ezért kettő kell abból is. Lányok nálunk már be vannak oltva kétszer!

ZSÓFI: nagyon édesek a lurkók. Ami érdekes, hogy annyira hasonlítanak egymásra, hiába nem azonos neműek :)

TIGRISKE: a szeméremcsont már a helyezkedés miatt is fájhat. Kb nekem a 31. hét környékén fájdolgált sokat. Aztán elmúlt. Hú, már kapsz tüdőérlelőt :) Fokozódnak az izgalmak :D

VOCSI: üdv itt. kár h nem korábban jöttél... nekünk is lehet h egypetéjűek a srácok és szintén spontán, szintén csaszi a 36. héten. Nálunk mondjuk nem ilyen 1értelmű a helyzet, mert a srácok között volt egy vékony burok, de elvileg 1 lepény volt! Én sem értem miért nem figyeltek fel nálatok az eltérésre. Hol szültél???

MÓNI: GRATULÁLOK!!! Örülök, h jöttél, már izgultunk értetek!

Törpilla: nagyon vagány kis babakocsis csapat vagytok :D

de jó lenne ha egyszer nálunk is átaludnák a kölykök az éjszakát!
:roll:

Kata
labkat
 
 


Törpilla!
Keszthelyi vagyok, de van egy ismerősöm Szhelyen, aki oda viszi Dévényeshez, ha kell megkérdezem szívesen Neked. ikreknél amúgy is az egyik mindig le van maradva. :wink: Csak jobb, ha megnyugtatnak, hogy minden ok, vagy ha ha mégis van vmi kis bibi, akkor időben kiderül, annál könnyebben kezelhető.
Nagyon szépek a lányok és Te is csini vagy!

Vocsi!
Üdv itt! érdekes, hogy nem látták, hogy ekkora a különbség! :roll:

Kata!
Élőben teljesen mások ám! :lol:

Nyulasz!
Nálunk szerencsére a kanapé mellé csak egy 2 méteres kerítés kell és kész is lesz a karám. Koraszülésemben szerencse a szerencsétlenségbe, hogy emelt családi pótlékot kapunk, 46 ezer a kettőnek.
Szerintem Balázs eddig aludt sokat, enyémek napközben 2-3szor fél órát alszanak, igaz éjjel behozzák. Mi azért is fektetünk ilyen korán, mert estére nagyon nyűgösek és vagy megy a nyűgösködés vagy elalszanak, akkor meg aludjanak inkább a helyükön... és nekünk is jól jön egy kis nyugalom. :wink:

Tigriske!
4 hét mindjárt elmúlik!!!! :wink: :lol:

KépKép
zsófikukac
 
 


Sziasztok!

Itt a mai 2. bejelentkezés. :lol:
Mi csak egyszer kaptunk szurit, igaz, hogy kettőt szívtak fel. Rákérdeztem, hogy 24 óra múlva kell-e még egy és azt mondták, hogy a beindult szülésnél kell ismételni. Amit nem értettem, hogy azt mondta a hölgy a szülőszobán ha találkozom a nyákdugóval nem kell bemennem, mert az semmit nem jelent. Szerintem meg pont jelent, hiszen még vissza lehet tartani a babákat, vagy rosszul gondolom?
Sajnos a lányok rászoktak a "hátba rúgásra", ma már 3x csinálták. Szerencsére fekve könnyebben elmúlik. És ma egész nap feküdtem, csak pár mosás-szárítást tettem be.
Mindenkinek boldog hófordulót!
Törpilla! Nagyon tetszik az elkerítés! Helyesek a babák és Te is nagyon csini vagy!
Labkat! Hogy vagytok? Hogy bírod?

Kép
tigriske1978
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?